Zavrieť

Porady

CÚP 2009 - Cenník účtovných prác na rok 2009

som

Anketa: Pomohol Vám cenník na zvýšenie cien za účtovné práce na rok 2009?

Počet hlasujúcich
121. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • Áno

    108 89.26%
  • Nie

    6 4.96%
  • Iné - čo?

    8 6.61%
Hlasovanie s viacerými možnosťami.
Tak ako som sľúbila, tak konečne prikladám svoj návrh na cenník účtovných prác pre rok 2009.
Vychádzala som aj z podkladov podľa tabuľky - priemer SR, ktoré spracoval m.r. "smith" prepočítaním na EUR.
Bola by som rada, ak by boli k nemu rozumné pripomienky, návrhy, popripade kritiky, aby sme mohli raz vypracovať jednotný cenník pre našu prácu.
Usporiadat
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Ináč tu máš o tom dobre rozpísanú tému:
http://www.porada.sk/t88018-p108-pre...ml#post1203251
0 0
Kika69 Kika69

Kika69 je offline (nepripojený) Kika69

Ďakujem vám za odpovede.
M.hladka úplne s tým súhlasím, že je to vec majiteľa a s účtovníctvom to nemá nič spoločné. A díky aj za tému, poznám, odtiaľ som študovala čo a ako. Vypĺňam len ten formulár Súhlas s metódou prepočtu menovitej hodnoty .....jedná sa o malú sro, bez zamestnancov, robím im účto, zákony nesledujú, takže ja som ich upozornila na povinnosť a zverili to na mňa, myslím vyplnenie toho formulára, premenu ZI by som už určite nerobila.
0 0
Kika69 Kika69

Kika69 je offline (nepripojený) Kika69

Takže nikto z vás to nerobil, čo robíte účto živnosť?
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Kika69 Pozri príspevok
Takže nikto z vás to nerobil, čo robíte účto živnosť?
Ja som nerobila suhlas, ale navrh premeny...pre jednoosobovku. Pytala som 70 EUR. Neviem, ci je to vela, ale dala som ponuku, pretoze to bolo teraz pomaly uz na poslednu chvilu a suhlasili. Viem, ze pravnici si pytali u jedneho klienta za viacosobovku 200,- EUR a jedna znama si to davala robit nejakej uctovnicke a ta chcela za viacosobovku 100,- EUR.
0 0
Kika69 Kika69

Kika69 je offline (nepripojený) Kika69

NIKA ďakujem.
Tak nakoniec som za to vypýtala 17 Eur.
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Kika69 Pozri príspevok
NIKA ďakujem.
Tak nakoniec som za to vypýtala 17 Eur.
Lepšie ako nič!!!
0 0
AnnaK AnnaK

AnnaK je offline (nepripojený) AnnaK

m.hladka Pozri príspevok
To je vec majiteľa - konateľa a nie práca ekonóma a účtovníčky.
V tomto úplne súhlasím. Napriek tomu, že robím pre firmy rôzne zmluvy a podklady na zaúčtovanie, nosím účtovne závierky do OR, toto je skutočne vec majiteľa - konateľa. V tomto som sa zaťala a nerobím to. To nie je len opísať, doplniť údaje a odovzdať. Najskôr si to musím naštudovať, dať pozor na správnosť všetkých údajov a nakoniec, ak by bolo niečo nesprávne, budem zlá ja.
Iné je, keď podnikateľ odo mňa chce, aby som mu prepočítala výhody a náklady podnikania ako SZČO a ako s.r.o. To je samozrejmé a vypracujem rôzne varianty, aby videl všetky výhody aj nevýhody. Aj keď si za to neúčtujem nič, je to súčasť mojej práce pre firmu.
0 0
Kika69 Kika69

Kika69 je offline (nepripojený) Kika69

m.hladka Pozri príspevok
Lepšie ako nič!!!
Dokonca sa ten majiteľ s.r.o.-čky spýtal, keď videl "súhlas", že vraj to je celé??? Možno na pohľad sa mu zdalo ešte aj tých 17 Eur veľa, vlastné vyplnenie "súhlasu" netrvalo dokopy snáď ani 5 minút... Ale to hľadanie okolo toho a študovanie, čo je povinnosťou, aké sú možnosti...atď. mi zabralo aj pol dňa, bohužiaľ na výslednom efekte ( na 2 stránkach bolo vyplnených len pár riadkov) to vidno nebolo.
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

Prosím Vás robite niekto aj štatistiky? A koľko si za to pýtate? ďakujem
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Ja som robievala kvartálne aj mimoriadne celoročné rôzne štatistiky, čo vyžadoval Štatistický úrad. V zásade som si to prepočítavala v závislosti od náročnosti a celkového času, ktorý som pri tom strávila. Proste som si stanovila svoju hodinovú sadzbu a tou som násobila. (V tých tlačivách aj bola hneď na začiatku kolónka , že koľko času ste venovali zostaveniu výkazu). V zásade to považujem za odbornú a pritom mimoriadnu (nie bežnú účtovnú) činnosť. Určite aj Ty vieš, za akú hodinovú sadzbu by si to normálne už nerobila. Samozrejme, môžeš si odmenu stanviť aj paušálom, ale tá ceny by mohla byť primeraná prepočtu cez hodinovú sadzbu.
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

Betina2 Pozri príspevok
Ja som robievala kvartálne aj mimoriadne celoročné rôzne štatistiky, čo vyžadoval Štatistický úrad. V zásade som si to prepočítavala v závislosti od náročnosti a celkového času, ktorý som pri tom strávila. Proste som si stanovila svoju hodinovú sadzbu a tou som násobila. (V tých tlačivách aj bola hneď na začiatku kolónka , že koľko času ste venovali zostaveniu výkazu). V zásade to považujem za odbornú a pritom mimoriadnu (nie bežnú účtovnú) činnosť. Určite aj Ty vieš, za akú hodinovú sadzbu by si to normálne už nerobila. Samozrejme, môžeš si odmenu stanviť aj paušálom, ale tá ceny by mohla byť primeraná prepočtu cez hodinovú sadzbu.
ĎAKUJEM
0 0
Schmidtova Schmidtova

Schmidtova je offline (nepripojený) Schmidtova

Výborná pomôcka len tiež si myslím, že by malo byť asi rozpísané v tabuľke Paušál či ide aj o spracovanie miezd,skladu, HIM ? Dík pápá
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

V dohodnutom paušáli by mali byť zahrnuté už všetky požadované služby. Alebo si to zajednať ako osobitnú zložku odmeny v zmluve....všetko je na dohode medzi spracovateľom a objednávateľom. Každopádne je dobré mať v zmluve podrobne rozpísaný zoznam činností a úkonov, ktoré sú v paušále zahrnuté a ktoré sú nad rámec paušálu a budú sa kalkulovať osobitne. Bolo tu uvedených niekoľko vzorov zmlúv...skús vyhľadať.
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Blíži sa koniec roka a bolo by dobre porozmýšľať, čo nám prinesie ďalší rok. Chystám sa navrhnúť nový cenník: CÚP 2010.
Preto by som bola rada na Váš názor, či budeme zvýšovať ceny účtovných prác, alebo ostaneme na cene stáť, alebo budeme mať odvahu cenu aj zvýšiť?
0 0
romanpp romanpp

romanpp je offline (nepripojený) romanpp

m.hladka Pozri príspevok
Blíži sa koniec roka a bolo by dobre porozmýšľať, čo nám prinesie ďalší rok. Chystám sa navrhnúť nový cenník: CÚP 2010.
Preto by som bola rada na Váš názor, či budeme zvýšovať ceny účtovných prác, alebo ostaneme na cene stáť, alebo budeme mať odvahu cenu aj zvýšiť?
Pre rok 2010 by som doporučoval ceny zatiaľ zachovať na úrovni 2009.
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
romanpp Pozri príspevok
Pre rok 2010 by som doporučoval ceny zatiaľ zachovať na úrovni 2009.
Díky za návrh.
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

m.hladka Pozri príspevok
Blíži sa koniec roka a bolo by dobre porozmýšľať, čo nám prinesie ďalší rok. Chystám sa navrhnúť nový cenník: CÚP 2010.
Preto by som bola rada na Váš názor, či budeme zvýšovať ceny účtovných prác, alebo ostaneme na cene stáť, alebo budeme mať odvahu cenu aj zvýšiť?
Ja budem rada, ked sa dostanem aspon na tu najnižšiu cenu z cenníka, teda zvýšim svoje terajsie ceny
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
m.hladka Pozri príspevok
Blíži sa koniec roka a bolo by dobre porozmýšľať, čo nám prinesie ďalší rok. Chystám sa navrhnúť nový cenník: CÚP 2010.
Preto by som bola rada na Váš názor, či budeme zvýšovať ceny účtovných prác, alebo ostaneme na cene stáť, alebo budeme mať odvahu cenu aj zvýšiť?
Ak môžem povedať za seba, tak ceny v r.2010 zvyšovať nebudem. Zdá sa, že na mojich klientov finančná kríza dopadla až v 2.polroku tohto roka, takže nejaké zvýšenie cien od nového roka by mi asi neprešlo. Podotýkam, že za rovnaké množstvo dokladov. Ak by sa množstvo dokladov znateľne zvýšilo, tak to k 1.1.2010 prepočítam a cenu upravím.
0 0
lydinka lydinka

lydinka je offline (nepripojený) lydinka

Zuzanak1 Pozri príspevok
Janiela, myslím, že by som s tým nemala a ani nemám problém, zaskočiť na DÚ niečo riešiť. A nemám a ani som zatiaľ nemala problém sa ani podpisovať pod to čo robím. Zatiaľ nikto neskúmal, v akom pomere som s klientom, jednoducho mu robím účto a hovoto.
nemáš s tým problem??? a ked bude v účtovníctve niečo pokašlane a bude to napr. na 100 000,- skk pokutu? pôjdeš to obhajovat ty??? alebo povieš klientovi aby si to šiel obhajit sam, ak to bude napr. účtovná chyba, teda tvoja a nie klientova??? ako KTO to pojdeš obhajovat????
0 0
Zuzanak1 Zuzanak1

Zuzanak1 je offline (nepripojený) Zuzanak1

žena
ďakujem za reakciu, je to už dosť starý príspevok, a odvtedy sa situácia zmenila, tak budem stručná.
Ano pôjdem to riešiť ja, ak bude treba, ale myslím, že taká pokuta za moje účto nehrozí.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať