Zavrieť

Porady

CÚP 2009 - Cenník účtovných prác na rok 2009

som

Anketa: Pomohol Vám cenník na zvýšenie cien za účtovné práce na rok 2009?

Počet hlasujúcich
121. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • Áno

    108 89.26%
  • Nie

    6 4.96%
  • Iné - čo?

    8 6.61%
Hlasovanie s viacerými možnosťami.
Tak ako som sľúbila, tak konečne prikladám svoj návrh na cenník účtovných prác pre rok 2009.
Vychádzala som aj z podkladov podľa tabuľky - priemer SR, ktoré spracoval m.r. "smith" prepočítaním na EUR.
Bola by som rada, ak by boli k nemu rozumné pripomienky, návrhy, popripade kritiky, aby sme mohli raz vypracovať jednotný cenník pre našu prácu.
Usporiadat
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Tinika držím palčeky, aby ste boli zdraví a všetko dobre dopadlo.
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

Betina2 Pozri príspevok
Tinika držím palčeky, aby ste boli zdraví a všetko dobre dopadlo.
ďakujem krásne, prajem pekný dnik
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

Dobrý večer, takže som sa pevne rozhodla, že zvyšujem cenník, síce asi sa budem držať tych dolnych hranic, ale aj to bude uz dobry narast cien za moje služby, pretoze za JU dostat za rok 5000,- alebo aj menej, to si myslim fakt nestoji za ten stres a prebdene noci. A ked sa niekomu nepači, tak môže ist inde. Aspon jedna vyhoda, idem na matersku, nebudem mať toľko času, takž ma to prinutilo trocha popremyšľať, kto mi za to ponocovanie stoji
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

Jeden dotaz mam, robite niekto aj cesťaky? Ak ano za kolko asi? Lebo si myslim, ze to je nezaplatena robota, vymyslat kam asi, kedy mohol ist, aby sedeli litre v nadrzi a prejazdene km, alebo ako riesite bločky PHM? Len zaučtujete čo mate a neriesite? Dakujem
0 0
romanpp romanpp

romanpp je offline (nepripojený) romanpp

Tinika Pozri príspevok
Jeden dotaz mam, robite niekto aj cesťaky? Ak ano za kolko asi? Lebo si myslim, ze to je nezaplatena robota, vymyslat kam asi, kedy mohol ist, aby sedeli litre v nadrzi a prejazdene km, alebo ako riesite bločky PHM? Len zaučtujete čo mate a neriesite? Dakujem
Robím cesťáky aj knihy jázd.

Cesťák podľa cenníka: 1×A4 = 1,20 € => cesťák má minimálne dve strany, takže minimálne 2,40 €.

Kniha jázd podľa cenníka: 1 riadok = 0,85 €, v knihe jázd mám nasledovné riadky
- zapísané nákupy - kde, kedy, čas (z bločkov z ERP, z výberov z bankomatu a pod.)
- tankovanie - kde, kedy, čas
- jazdy - cesta tam, jazdenie v meste, cesta späť.

Kniha jázd je často drahšia ako celé účtovníctvo (myslí si, že dôvody sú dostatočne jasné). Klienta na to vopred dôrazne upozorním a ak nemá záujem, nech si ju robí sám - ešte sa mi to nestalo.
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

romanpp Pozri príspevok
Robím cesťáky aj knihy jázd.

Cesťák podľa cenníka: 1×A4 = 1,20 € => cesťák má minimálne dve strany, takže minimálne 2,40 €.

Kniha jázd podľa cenníka: 1 riadok = 0,85 €, v knihe jázd mám nasledovné riadky
- zapísané nákupy - kde, kedy, čas (z bločkov z ERP, z výberov z bankomatu a pod.)
- tankovanie - kde, kedy, čas
- jazdy - cesta tam, jazdenie v meste, cesta späť.

Kniha jázd je často drahšia ako celé účtovníctvo (myslí si, že dôvody sú dostatočne jasné). Klienta na to vopred dôrazne upozorním a ak nemá záujem, nech si ju robí sám - ešte sa mi to nestalo.
Dakujem za odpoved, tiez si myslim ze je jednoduchsie aby si ju viedol sam, ved vie kade jazdi ako davat robit nam a my sa natrapime a chceme to aj zaplatene vsak?
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

Ahojte, takže u mna asi tak ze este som len spomenula zvysenie ceny a uz mi klient povedal, že kedze idem na MD nebudu ma zatazovat a vracaju sa k byvalej ekonomke, hlavne ze minuly rok ich vyhodila bo uz nestiha a nebude si chodit po doklady. Takže ak to tak pojde dalje, bud pridem o klientov alebo budem robit zadarmo hihi ta prva moznost mi vychadza ako vyhodnejsia hihi
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
Tinika Pozri príspevok
Ahojte, takže u mna asi tak ze este som len spomenula zvysenie ceny a uz mi klient povedal, že kedze idem na MD nebudu ma zatazovat a vracaju sa k byvalej ekonomke, hlavne ze minuly rok ich vyhodila bo uz nestiha a nebude si chodit po doklady. Takže ak to tak pojde dalje, bud pridem o klientov alebo budem robit zadarmo hihi ta prva moznost mi vychadza ako vyhodnejsia hihi
Z tohto mam mierne obavy aj ja, ze to klienti takto pojmu (MD). Asi mal obavy, ze pride o standard, na ktory je u teba zvyknuty. Je to skoda, ked niekto robi zavery skor, ako to predebatuje s clovekom, ktoreho sa to tyka, ktory ma do toho co povedat (akoze ty ).

Ponala by som to ale pozitivne : Ber to tak, ze aspon ti ostane viac casu na dieta a na rodinu .
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

Lianka Pozri príspevok
Z tohto mam mierne obavy aj ja, ze to klienti takto pojmu (MD). Asi mal obavy, ze pride o standard, na ktory je u teba zvyknuty. Je to skoda, ked niekto robi zavery skor, ako to predebatuje s clovekom, ktoreho sa to tyka, ktory ma do toho co povedat (akoze ty ).

Ponala by som to ale pozitivne : Ber to tak, ze aspon ti ostane viac casu na dieta a na rodinu .
Aj to tak beriem, len mam obavy, ako budeme platit hypo
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

Betina2 Pozri príspevok
Odpovede červenou.
A ešte mimochodom, bývala ekonomka, ku ktorej nakoniec sa vracia, im robila toto ucto za 500,- na mesiac takze čo ja čakam na vychode
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

Krtko Pozri príspevok
Som vo fachu cca 4 roky Oficiálne, ale za tie peniaze by som to určite nerobila, roboty mám nad hlavu a 500 položiek by bolo asi 500 €. V jednej s.r.o. kde mám dohodnutý paušál je to 550 aj so mzdami, ale sú to výborní manažéri a toľko som sa od nich naučila, čo tam chodím 2x do týždňa, že ani keby som tých 550€ ja zaplatila, tak sa to nenaučím. A to ani nehovorím, že tam mám po 1€ obedy a mikulášsky balíček.
Ak je aj nejaký problém, vždy je na prvom mieste riešenie a až potom, ako sme tomu mohli zabrániť. No proste mala som šťastie.....
Chcela som len napísať niečo pozitívne. Nie sú všetci svine. Ale ak si uvedomíte, že roboty je dosť(aspoň pre nás) a Vaša cena je konkrétna, zbavíte sa ľudí, ktorí Vás využívajú a dokonca bez pocitu viny.
Keď som sa bála, či budem mať robotu, tiež som brala všetko, ale som hrdá na to, že v rámci možností sa už môžem rozhodnúť, koho a za akých podmienok chcem pribrať medzi mojich klientov.
len poniektory sme este len na ceste k tomu a navyse aj mam snahu sa pohnut dalej, ale akosi mi stastie nepraje, klienti utekaju k este lacnejsim takze keby som ostala aj na tych trapnych cenach co mam, aj tak mam smolu. A to mi niekto minule povedal, ze je nas malo, ze je dopyt po uctovnickach, tak sa pytam, kde su klienti? Ja čakam a tesim sa na makacku
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

Mna najviac vytača, ze napr. sme prerabali byt, ani jeden robotnik nedal fakturu, všetci len tak na ruku a nemale peniaze a sme ani okom nemrkli a ja s za 5 dni roboty 15000 nepopytam a este aj doklad chcu aby mali naklady. Fakt sila asi som mala ist za murara, abo kadernicku, lebo tiez tiez netukaju do pokladne a len tak fukne 1000 za učes a ja?? na tych 1000 korun musim zaplatit kolenie, program, elektrinu, telefon, odvody a zabit kopu času. Len mam smolu ze ma to bavi
0 0
Janiela Janiela

Janiela je offline (nepripojený) Janiela

jednoduchý človek, ako ostatní ...viac
Moji milí poraďáci, až je mi smutno z toho čo tu čítam. Sme ozaj nedocenení. Nôž do chrbta nám vrážajú tzv tiež "účtovníci". Robila som si prieskum ako to chodí u mojich kolegov - ale tých ozajstných živnostníkov - z nášho mesta a zostala som v šoku. Tiež som zostala v šoku koľko berú tí tiež účtovníci. Oveľa viac než my. Ja mám pocit, že potrebujem zdvihnúť ceny, aj som ich začiatkom roka následkom tejto témy zdvihla, ale moji kolegovia sú niekde podo mnou. Ja nechápem, ako môžu platiť drahé nájmy - lebo ja mám v meste najlacnejší, ako platia ostatné účty a pod. Robia mzdy za 100,- Sk v starých korunách??? Ja veru neviem, čo s tým. Chcela som si každoročne zdvíhať fakturácie automaticky o 5-10%, ale takto, veru neviem. Navyše študujem, mám pôžičku a som sama na syna. Mám veru obavy. Je to veľká škoda, že účto je živnosť voľná. Keby existovala nejaká petícia alebo niečo podobné na obnovenie viazanej živnosti podmienenej spôsobilosťou na účtovníctvo, veru by som sa pridala. Snáď by si nás nielen naši klienti viac vážili.

Ináč, pripájam sa k Tinike, aj ja mám smolu, že ma to baví.
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

Janiela Pozri príspevok
Moji milí poraďáci, až je mi smutno z toho čo tu čítam. Sme ozaj nedocenení. Nôž do chrbta nám vrážajú tzv tiež "účtovníci". Robila som si prieskum ako to chodí u mojich kolegov - ale tých ozajstných živnostníkov - z nášho mesta a zostala som v šoku. Tiež som zostala v šoku koľko berú tí tiež účtovníci. Oveľa viac než my. Ja mám pocit, že potrebujem zdvihnúť ceny, aj som ich začiatkom roka následkom tejto témy zdvihla, ale moji kolegovia sú niekde podo mnou. Ja nechápem, ako môžu platiť drahé nájmy - lebo ja mám v meste najlacnejší, ako platia ostatné účty a pod. Robia mzdy za 100,- Sk v starých korunách??? Ja veru neviem, čo s tým. Chcela som si každoročne zdvíhať fakturácie automaticky o 5-10%, ale takto, veru neviem. Navyše študujem, mám pôžičku a som sama na syna. Mám veru obavy. Je to veľká škoda, že účto je živnosť voľná. Keby existovala nejaká petícia alebo niečo podobné na obnovenie viazanej živnosti podmienenej spôsobilosťou na účtovníctvo, veru by som sa pridala. Snáď by si nás nielen naši klienti viac vážili.

Ináč, pripájam sa k Tinike, aj ja mám smolu, že ma to baví.
Ešte mame jednu možnosť, robiť účto fiktivnej firme aby sme sa zabavili a najst si inu pracu
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
Tinika Pozri príspevok
Mna najviac vytača, ze napr. sme prerabali byt, ani jeden robotnik nedal fakturu, všetci len tak na ruku a nemale peniaze ...
Tinika, podla mojho nazoru je toto problem ludi, ktori tie peniaze su ochotni aj bez dokladu dat. Kde je ponuka (ochota platit aj bez dokladu), je aj dopyt (robotnik si povie, ze preco by mal vydat, ked zakaznik neziada). Zial, podporuju to ti, co si doklady neziadaju a dosledkom je, ze robotnik nevydanie faktury berie ako samozrejmost.
Naposledy upravil Lianka : 05.11.09 at 13:53 Dôvod: oprava preklepu
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
Ad Janiela: Ja sa nezapajam do tychto debat. Skor mi to pripada ako plakanie nad rozliatym mliekom: Ked sa mi nepaci, tak to nerobim alebo hladam moznosti, ako si (financne) pomoct. Ale chcela som povedat najma: nie je uctovnik ako uctovnik. Aspon ja vnimam, ze od uctovnicky sa neocakava len, ze bude sediet na zadku a raz za cas za nou pride klient, on donesie doklady, ona zauctuje - a to je cele a tak sa to opakuje dokola. Aj klienti su dnes narocny, len toto im nestaci. Ja osobne sa im snazim ponukat viac, viac nacuvat a vnimat, co potrebuju (viac zo svojho know-how neprezradim). Vysledkom je, ze uctovnictvo (samotne uctovanie a praca s dokladmi) tvori len minimum z mojej prace.

Uctovnik musi mat nielen vyborne vedomosti vo svojom obore, ale aj byt flexibilny a mat co ponuknut. Hovori za neho spokojnost zakaznikov, referencie.

Neviem, dievcata, odkial ste. Ale zijem v podmienkach Blavy - chapem, ze tu bezi zivot akosi inak ako inde.
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

Lianka Pozri príspevok
Tinika, podla mojho nazoru je toto problem ludi, ktori tie peniaze su ochotni aj bez dokladu dat. Kde je ponuka (ochota platit aj bez dokladu), je aj dopyt (robotnik ci povie, ze preco by mal vydat, ked zakaznik neziada). Zial, podporuju to ti, co si doklady neziadaju a dosledkom je, ze robotnik nevydanie faktury berie ako samozrejmost.
Oni argumentuju tym že je to lacnejsie, a jedne robotnik od júla počita cenu čo mame zaplatit a dodnes sa neozval, takze to mame zadarmo volali sme mu trikrat, a uz nemienim, ked on nema zaujem a nechybaju mu....
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

romanpp Pozri príspevok
Robím cesťáky aj knihy jázd.
Odpovede červenou

Cesťák podľa cenníka: 1×A4 = 1,20 € => cesťák má minimálne dve strany, takže minimálne 2,40 €. je to málo, treba nad tým špekulovať a vymýšlať za iných, takže aspoň 5 Eur tuzemský, zahraničný viac. Je to povinnosť zamestnanca rep.konateľa, nie účtovníka...a ešte od nich doklady ťahať!

Kniha jázd podľa cenníka: 1 riadok = 0,85 €, v knihe jázd mám nasledovné riadky súhlasím, podobne
- zapísané nákupy - kde, kedy, čas (z bločkov z ERP, z výberov z bankomatu a pod.) rovnako
- tankovanie - kde, kedy, čas rovnako
- jazdy - cesta tam, jazdenie v meste, cesta späť. ja rozpisujem aj ulice, ak nejde o medzimesto...bolo mi to z DU doporučené.

Kniha jázd je často drahšia ako celé účtovníctvo (myslí si, že dôvody sú dostatočne jasné). Klienta na to vopred dôrazne upozorním a ak nemá záujem, nech si ju robí sám - ešte sa mi to nestalo.
Ani mne, bohužiaľ. Asi na to majú financie a nie čas...ale ten ani my nemáme, tak si to treba nechať zaplatiť riadne. Mne minulý rok trvaly knihy na 2 autá + cesťáky dlhšie ako ich riadna účtovná závierka vrátane inventarizácii a to nemajú málo položiek!
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Tinika Pozri príspevok
Mna najviac vytača, ze napr. sme prerabali byt, ani jeden robotnik nedal fakturu, všetci len tak na ruku a nemale peniaze a sme ani okom nemrkli a ja s za 5 dni roboty 15000 nepopytam a este aj doklad chcu aby mali naklady. Fakt sila asi som mala ist za murara, abo kadernicku, lebo tiez tiez netukaju do pokladne a len tak fukne 1000 za učes a ja?? na tych 1000 korun musim zaplatit kolenie, program, elektrinu, telefon, odvody a zabit kopu času. Len mam smolu ze ma to bavi
Tinika a to Ti ešte tá kaderníčka medzi rečou vyšplechne, že oná má zodpovednejšiu robotu, lebo čo ak tá farba nesadne alebo ostrihá zle !? Vraj príde o zákazníčku....poznám plno kaderníčiek, čo radi experimentujú so strihmi a občas sa to ozaj nevydarí, ale veď vlasy do pol roka dorastú a ide sa dalej. Navyše sa dajú vždy nejako upraviť. Lenže keď ja niečo pokafrem a kontrola naparí klientovi nemalú pokutu, potom prídem o klienta (a možno viacerých bo Slovensko je veľmi malé) a ešte ja budem musieť platiť jemu! Nehovorím o mojich nákladoch na soft, energie, kanc.mat. a najmä školenia a literatúru. Ona kúpi šampón za 50 a predá ho za 250 Sk flašku. Teda dnes za eurá. A robí iba 6 hodín denne okrem víkendov a sviatkov. A to bola moja bývalá klientka, čo mi akože zľavila za podstrihnutie končekov na sumu, čo inde by som mala aj s farbením! Nechci vedieť, pri akej sume sme sa rozišli. Dnes vlastní byt a luxusné auto...že asi z čoho našetrila! Jasné že neblokuje, najmä nie stálym, veď aj načo. Ja sa kedy k tomu dopracujem!? A neverím, že je nás málo, veď z úradov práce po 2 týždň.školení odchádzajú samé bývalé nezamestnané, dnes účtovníčky.
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

červeným
Janiela Pozri príspevok
Moji milí poraďáci, až je mi smutno z toho čo tu čítam. Sme ozaj nedocenení. Nôž do chrbta nám vrážajú tzv tiež "účtovníci". Robila som si prieskum ako to chodí u mojich kolegov - ale tých ozajstných živnostníkov - z nášho mesta a zostala som v šoku. Tiež som zostala v šoku koľko berú tí tiež účtovníci. Oveľa viac než my. A za menej roboty a aj tú odfláknutú často. Ja mám pocit, že potrebujem zdvihnúť ceny, aj som ich začiatkom roka následkom tejto témy zdvihla, ale moji kolegovia sú niekde podo mnou. Ja nechápem, ako môžu platiť drahé nájmy - lebo ja mám v meste najlacnejší, ako platia ostatné účty a pod. Robia mzdy za 100,- Sk v starých korunách??? To je výsmech. Alebo je to len vymyslená kamufláž pred Tebou? Ja veru neviem, čo s tým. Chcela som si každoročne zdvíhať fakturácie automaticky o 5-10%, ale takto, veru neviem. Navyše študujem, mám pôžičku a som sama na syna. Mám veru obavy. Je to veľká škoda, že účto je živnosť voľná.
To nie je škoda, to dehonestácia tejto profesie ako takej a jej "zneuctenie". Aspoň vidno, za čo nás naši zákonodárci považujú. Kedysi sme boli na úrovni architektov a stavebných inžinierov a teraz? môžeš skončiť školu, ani maturitu nepotrebuješ, ani kurz a šup ho do toho aj bez znalostí a potom my po takých opravujeme
Asi pôjdem robiť poslankyňu, len to by som musela prísť o chrbtovú kosť alebo nohavičky Keby existovala nejaká petícia alebo niečo podobné na obnovenie viazanej živnosti podmienenej spôsobilosťou na účtovníctvo, veru by som sa pridala. Aj ja. Snáď by si nás nielen naši klienti viac vážili. O tom už dnes pochybujem. Oni si nás budú vážiť až po úspešnej daňovej kontrole. Takže asi dám podnet na kontrolu mojich klientov. Veď to ide aj anonymne.

Ináč, pripájam sa k Tinike, aj ja mám smolu, že ma to baví.
Aj mňa, neviem či našťastie alebo bohužiaľ...dnes mám depku, že či neskúsiť robiť niečo iné, finančne príjemnejšie a menej stresujúce. Ale vždy skončím s otázkou "Ale čo iné?" ak sa tomu už tolko venujem a nič iné som nerobila.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať