Zavrieť

Porady

CÚP 2009 - Cenník účtovných prác na rok 2009

som

Anketa: Pomohol Vám cenník na zvýšenie cien za účtovné práce na rok 2009?

Počet hlasujúcich
121. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • Áno

    108 89.26%
  • Nie

    6 4.96%
  • Iné - čo?

    8 6.61%
Hlasovanie s viacerými možnosťami.
Tak ako som sľúbila, tak konečne prikladám svoj návrh na cenník účtovných prác pre rok 2009.
Vychádzala som aj z podkladov podľa tabuľky - priemer SR, ktoré spracoval m.r. "smith" prepočítaním na EUR.
Bola by som rada, ak by boli k nemu rozumné pripomienky, návrhy, popripade kritiky, aby sme mohli raz vypracovať jednotný cenník pre našu prácu.
Usporiadat
lydinka lydinka

lydinka je offline (nepripojený) lydinka

myslim, že aj ty si len človek a pomýliť sa môžeš, takže myslim, že pokuta hrozí vždy /ja som zatial tiež ešte nemala, ale pri množstve firiem v súčastnosti, a ručim aj za svoje zamestnankyne, nemôžem všetko po nich kontrolovat, to by som nestihla/ - ale pýtala som sa, ako KTO to pojdeš obhajovat???
0 0
lydinka lydinka

lydinka je offline (nepripojený) lydinka

Inak, neviem kolko firiem účtuješ a v akom rozsahu, ale páči sa mi tvoje sebavedomie, aj ja som bola taká na začiatku, xi
0 0
Zuzanak1 Zuzanak1

Zuzanak1 je offline (nepripojený) Zuzanak1

žena
Jasné, máš v podstate pravdu, a písala som, že situácia sa už zmenila, už robím tak ako sa má, trochu aj vďaka tej téme ktorá sa tu preberala.
Ako KTO, ako niekto, kto robí dotyčnému účtovníctvo, nikdo pri tej príležitosti nezisťuje, či máte spolu nejakú zmluvu, a keď to tak vyhovovalo aj im, tak niet o čom.
Ja robím zatiaľ iba sama na seba a jednu väčšiu firmu, kde som bola na PP, a ostatný boli taký menší, takže to bolo v pohode, určite ak máš pod sebou zamestnankyne, tak je to úplne niečo iné.
A neboj, aj ja som sa už pomýlila, teda skôr zabudla niečo podať, a aj pokuta bola, ale zasa za tie roky, to bolo tak raz v dvoch firmách a vždy sme sa nejako dohodli.
Tak myslím, že na tému "ako KTO" už sa netreba baviť a ďalej to rozoberať.
ďakujem.
0 0
Sara1011 Sara1011

Sara1011 je offline (nepripojený) Sara1011

Podľa mňa platíte trošku veľa, síce nepíšete koľko máte zamestnancov, ale predpokladám, že nie veľa a neviem čo všetko máte zahrnuté pod pojmom cestovný príkaz. A ako píše Monikov, nevieme o aké faktúry ide. Tiež robím účto firmám z okolia BA, a určite sa dá vždy s účtovníčkou dohodnúť.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Sara1011 Pozri príspevok
Podľa mňa platíte trošku veľa, síce nepíšete koľko máte zamestnancov, ale predpokladám, že nie veľa a neviem čo všetko máte zahrnuté pod pojmom cestovný príkaz. A ako píše Monikov, nevieme o aké faktúry ide. Tiež robím účto firmám z okolia BA, a určite sa dá vždy s účtovníčkou dohodnúť.
Prepacte, ale snazila som sa najst ku ktoremu prispevku patri tato odpoved, musite dat odpoved s citaciou.
0 0
Enka Enka

Enka je offline (nepripojený) Enka

súhlasím a dakujem za cenník, ak by bolo možné doplniť do cenníka nasledovné: ja svojim klientom zasielam elektronicky výkazy do poisťovní a na DU so zaručeným elektronickým podpisom. MMala by som si za to pýtať viac, predsa to niečo stojí.
dakujem
0 0
Enka Enka

Enka je offline (nepripojený) Enka

súhlasím a dakujem za cenník, ak by bolo možné doplniť do cenníka nasledovné: ja svojim klientom zasielam elektronicky výkazy do poisťovní a na DU so zaručeným elektronickým podpisom. MMala by som si za to pýtať viac, predsa to niečo stojí.
dakujem
0 0
plamienka plamienka

plamienka je offline (nepripojený) plamienka

Suhlasim s cennikom a tiez som ten svoj prisposobila, tomuto cenniku. Aby klienti nepovedali, ze u inej uctovnicky za to iste zaplatia polovicu. Ved kazda uctovnicka, ci uctovnik sa poriadne narobi, kym spracuje doklady.
0 0
Enka Enka

Enka je offline (nepripojený) Enka

súhlasím a dakujem za cenník, ak by bolo možné doplniť do cenníka nasledovné: ja svojim klientom zasielam elektronicky výkazy do poisťovní a na DU so zaručeným elektronickým podpisom. Mala by som si za to pýtať viac, predsa to niečo stojí.
dakujem Enka
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Enka Pozri príspevok
súhlasím a dakujem za cenník, ak by bolo možné doplniť do cenníka nasledovné: ja svojim klientom zasielam elektronicky výkazy do poisťovní a na DU so zaručeným elektronickým podpisom. Mala by som si za to pýtať viac, predsa to niečo stojí.
dakujem Enka
možno ti to pomôže, kuk sem:
http://www.porada.sk/t129182-cup-201...ok-2010-a.html
0 0
sattelitka sattelitka

sattelitka je offline (nepripojený) sattelitka

veronikasad Pozri príspevok
Pri tom paušáli by bolo dobré doplniť, že sa jedná o mesačný poplatok, aby si niektorí klienti nemysleli, že je to ročné spracovanie účtovníctva
Presne tak. Aj ja sa prikláňam k tomuto názoru. Okrem toho niektorí živnostníci nerozumejú ani tomu, čo je to paušál.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Bez ohľadu na to , že tu máme cenník , veľmi by som chcela počuť názor aj iného .Ja už svoju cenu mám prepočítanú .

Chystám konkurz SZČO - FO .Robila rekonštrukciu účtovníctva od roku 1993 - do roku 2009.

Nebudem rozpisovať položky ročne , ale sumárom .

Položky celkom v peňažnom denníku 1422
Položky celkom záväzky 254
Položky celkom pohľadávky 10
Dlhodobý majetok odpisy od roku 1993 72
Krátkodobý majetok 15

Moja práca spočívala v komplet založení firmy po jednotlivých rokov , partnerov,vytvorenie účtovného roku v programe, usporiadanie dokladov,lepenie dokladov,tlač VPD,PPD,komplet celej ročnej invetarizácie v každom jednom roku .
Usporiadanie došlých dokladov z troch exekúcii , usporiadanie podľa dátum iných dôležitých dokladov ohľadom majetku .Prepočet odpisov podľa zmeny zákona od roku 1993 . Tie sa nám menili 4x. Naštudovanie zákonov od roku 1993 najmä daň z príjmu ,Zákon o konkurze a reštrukturalizácii,riešenie tichých spoločníkov.DDP od roku 2004 do roku 2008.Dodatočné RZZP roky 2006-2008.

Všetko má založené krásne po rokoch , že ak to dostane správca konkurznej podstaty do ruky , všetko je jasné .

Doklady mi priniesol v krabiciach .Jedine čo to mal po rokov v obale , bločky boli v obálkach .

Chcela by som Vás spýtať , koľko by ste fakturovali za túto prácu .Nech si viem porovnať moju cenu s Vašou . Ja potom moju cenu napíšem .Ďakujem .

P.S. Možno sa pozastavíte nad tým, že prečo som to robila až od roku 1993.Moja odpoveď je taká , že je to dôležité,nakoľko platobná neschopnosť začala vznikať v tých rokoch .Ale nechcem sa o tom bližšie zmieňovať .
Naposledy upravil Zita5 : 27.05.10 at 05:45
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Mala som podobný prípad, ale bolo to v roku 2000 a spätne roky od 1994, aj kontrola miezd a bola to sro-čka. Vtedy som si vypýtala 180 tis. Sk a musela som zamestnať ešte 2 ženy na dohodu. Bola to hrozná práca, po mesiaci som skoro plakala. Stihla som to za 3 mesiace, ale nikdy viac.

Ináč je tu novší cenník:
http://www.porada.sk/t129182-cup-201...ok-2010-a.html
2 1
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
m.hladka Pozri príspevok
Mala som podobný prípad, ale bolo to v roku 2000 a spätne roky od 1994, aj kontrola miezd a bola to sro-čka. Vtedy som si vypýtala 180 tis. Sk a musela som zamestnať ešte 2 ženy na dohodu. Bola to hrozná práca, po mesiaci som skoro plakala. Stihla som to za 3 mesiace, ale nikdy viac.

Ináč je tu novší cenník:
http://www.porada.sk/t129182-cup-201...ok-2010-a.html
Tak to bolo PU a mala si toho veľa.
1 0
liduska liduska

liduska je offline (nepripojený) liduska

m.hladka Pozri príspevok
Mala som podobný prípad, ale bolo to v roku 2000 a spätne roky od 1994, aj kontrola miezd a bola to sro-čka. Vtedy som si vypýtala 180 tis. Sk a musela som zamestnať ešte 2 ženy na dohodu. Bola to hrozná práca, po mesiaci som skoro plakala. Stihla som to za 3 mesiace, ale nikdy viac.

Ináč je tu novší cenník:
http://www.porada.sk/t129182-cup-201...ok-2010-a.html
Prosím Ťa prepáč mi ten neužitočný bod, pri čítaní príspevku sa mi to nechtiac podarilo.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
liduska Pozri príspevok
Prosím Ťa prepáč mi ten neužitočný bod, pri čítaní príspevku sa mi to nechtiac podarilo.
Ja to vyrovnám .Dám jej užitočný .Inak to bodovanie je veľmi citlivé na pohyb myškou .
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Ale aj toto bola určite náročná práca, viem si to predstaviť, hlavne dať do poriadku papiere, toto je nezaplatiteľné, pretože tam stratíš veľmi veľa času, skúmaním dátumov, cien, textu a pod. a hlavne staršie predpisy vedieť v tom, ktorom roku, preto je ťažko určiť cenu. Takáto práca sa ani nedá podľa cenníka určiť, pretože je to trochu o inom, tu záleží na dohode s klientom. Asi by som dala čo najviac, aby sa dalo spúšťať (možno sumar od 4200 do 5000 eur?).
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
m.hladka Pozri príspevok
Ale aj toto bola určite náročná práca, viem si to predstaviť, hlavne dať do poriadku papiere, toto je nezaplatiteľné, pretože tam stratíš veľmi veľa času, skúmaním dátumov, cien, textu a pod. a hlavne staršie predpisy vedieť v tom, ktorom roku, preto je ťažko určiť cenu. Takáto práca sa ani nedá podľa cenníka určiť, pretože je to trochu o inom, tu záleží na dohode s klientom. Asi by som dala čo najviac, aby sa dalo spúšťať (možno sumar od 4200 do 5000 eur?).
Ono to pekne vyziera , ale zdá sa mi to veľa .Inak ak by mi dobrovoľne toľko vyplatil,tak by som sa nezdráhala .Náročné to bolo,to máš pravdu.
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
To je pravda, majitelia JU veľmi nechcu platiť, tak čo už, rozhodni sa dobre.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
m.hladka Pozri príspevok
To je pravda, majitelia JU veľmi nechcu platiť, tak čo už, rozhodni sa dobre.
Práve že každý to podceňuje. Ale bolo v tej práci kopec driny ,študovania .Na jednej strane vždy niečo nové nás posúva ,človek získa praktické skúsenosti ako ja teraz v oblasti konkurzu.

Najhoršie bolo to , že som nemohla uzatvárať roky na komplet, lebo sa vždy niečo vyskytlo,našiel sa doklad atď ....To znamená ,že som zaúčtovala na hrubo , spravila prechod do ďalšieho roka,aby som mohla pokračovať.Ak som na niečo natrafila , tak poďme na opravu ,resp.nejaké doplnenie po predchádzajúcich jednotlivých rokoch . To znamená, že upraviť buď účtovanie, alebo záväzky ručne , tým pádom aj konečné stavy a aj počiatočné stavy Nekonečné vracanie sa do starých rokov 1993 a postupne až k poslednému 2009 .Však to nemusím vysvetlovať , vieš si to predstaviť .
V rokoch , kde sa už nemôže dať DDP, som musela sa napasovať na Výkazy a DP , ktoré boli odovzdané už na DU ...no niečo hrozné .
Naposledy upravil Zita5 : 27.05.10 at 07:06
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať