kkllc
24.02.10,18:33
Ja som urobila jedno daňové priznanie tohto roku za kávu, možno ma niektoré ukameňujete, ale pani ktorá mi to priniesla prišla o prácu a potrebovala to hlavne kôli daňovému bonusu za dva mesiace. A prečo len za kávu? doniesla ju s papiermi - manžel má rakovinu pľúc, jeho chemoterapia sa nevydarila a urobili sa mu ďalšie nádory na mozgu, jedna dcéra maturuje na strednej škole a tá druhá práve musela prerušiť štúdium na vysokej škole, lebo finančne to už nezvládali. Nemala som srdce pýtať od nej čokoľvek......tiež som toho názoru, že si "musíme aj pomáhať".

Ide o to, že niekto sa ani nespýta kolko za to platí. Jednoducho vezme a že dík. :eek:
A nie su to ludia ktorý na to nemajú.
mysimis
24.02.10,17:37
Ide o to, že niekto sa ani nespýta kolko za to platí. Jednoducho vezme a že dík. :eek:
A nie su to ludia ktorý na to nemajú.

Tu viem, že tú otázku určite dostanem......ale nemám srdce čokoľvek pýtať....
Tinika
24.02.10,18:59
Ja som urobila jedno daňové priznanie tohto roku za kávu, možno ma niektoré ukameňujete, ale pani ktorá mi to priniesla prišla o prácu a potrebovala to hlavne kôli daňovému bonusu za dva mesiace. A prečo len za kávu? doniesla ju s papiermi - manžel má rakovinu pľúc, jeho chemoterapia sa nevydarila a urobili sa mu ďalšie nádory na mozgu, jedna dcéra maturuje na strednej škole a tá druhá práve musela prerušiť štúdium na vysokej škole, lebo finančne to už nezvládali. Nemala som srdce pýtať od nej čokoľvek......tiež som toho názoru, že si "musíme aj pomáhať".

toto je prípad, kedy aj ja by som to robila zadarmo, ale vela je takých ze na to aj majú ale čo by platili, ked sa najde krava ako ja?
abel
24.02.10,19:41
ja robim na zivost a vobec to nie je ine, by ste sa divili kolko ludi si na mna spomenie ked im treba danove a jasne ze zadara a ja tava si neviem vypytat. Buduci rok uz neberiem ,poviem ze uz vobec nestiham pri malom. Keby to bol aspon jednoduche ale same komplikovane a si myslia ze im budem este počitat trbzy z kotučikov ked zabudli urobit mesačne hahahaha a čo ja som? sak som na materskej ta ine veci mam na robote :)

Tomu nerozumiem, že si nevieš vypýtať, hoci to máš ako živnosť. Ty keď prídeš do obchodu kúpiť chlieb, tiež sa ti stáva, že si predavačka nevie vypýtať? A tiež to má ako živnosť. Tiež urobím mnohým ľuďom DP zadarmo, ale o tom, komu to tak spravím, rozhodujem ja, a nie zákazníci. Minule mi jeden klient bez opýtania, čo je dlžný, veľkodušne položil na stôl kávu. Tak som ho musela usmerniť, že ja to robím ako živnosť, čo doslova znamená, že sa tým živím, a za prácu chcem zaplatiť peniazmi. Neviem, prečo by za moju prácu mal platiť vedľa v obchode predavačke.
kimart
25.02.10,05:42
Ahojte, dnes odovzdávam spracované JU (murár) zhruba tak 171 položiek , DP + RZZP v Trenčianskom kraji. Myslíte, že keď si zapýtam 100,-€ je veľa?
kkllc
25.02.10,06:02
Tomu nerozumiem, že si nevieš vypýtať, hoci to máš ako živnosť. Ty keď prídeš do obchodu kúpiť chlieb, tiež sa ti stáva, že si predavačka nevie vypýtať? A tiež to má ako živnosť. Tiež urobím mnohým ľuďom DP zadarmo, ale o tom, komu to tak spravím, rozhodujem ja, a nie zákazníci. Minule mi jeden klient bez opýtania, čo je dlžný, veľkodušne položil na stôl kávu. Tak som ho musela usmerniť, že ja to robím ako živnosť, čo doslova znamená, že sa tým živím, a za prácu chcem zaplatiť peniazmi. Neviem, prečo by za moju prácu mal platiť vedľa v obchode predavačke.


Veď práve tá drzosť, že Ti dá kávu za DP. Nie každý má tú guráž tu kávu vrátiť a spraviť to ako ty. Asi nám poniektorým chýba to zdravé sebavedomie. ;)
Maruška54
25.02.10,06:34
Veď práve tá drzosť, že Ti dá kávu za DP. Nie každý má tú guráž tu kávu vrátiť a spraviť to ako ty. Asi nám poniektorým chýba to zdravé sebavedomie. ;)
no ja som asi drzá keď sa mi zjavila už asi siedma bonboniera za vypracovanie RZZP alebo DP so slovami "To je zato že máte s nami starosti" povedala som milej panej že ja ale za tie starosti beriem peniaze..a to podotýkam že to bola živnosť+závislá činosť a potvrdenie od zamestnávatela som si vybavovala sama lebo dotyčná ani nevedela o čom hovorím
JarkaL
25.02.10,06:46
no ja som asi drzá keď sa mi zjavila už asi siedma bonboniera za vypracovanie RZZP alebo DP so slovami "To je zato že máte s nami starosti" povedala som milej panej že ja ale za tie starosti beriem peniaze..a to podotýkam že to bola živnosť+závislá činosť a potvrdenie od zamestnávatela som si vybavovala sama lebo dotyčná ani nevedela o čom hovorím
Mali by sme si ku každej bonboniére, čo dostaneme, vypýtať 20 € - na zubára.
kimart
25.02.10,07:21
Hm, vidím, že asi aj mne bude súdená bonboniéra...tak mi aspoň poraďte akú čiastku ste si miesto nej vypýtali
jacekova
25.02.10,07:35
no ja som asi drzá keď sa mi zjavila už asi siedma bonboniera za vypracovanie RZZP alebo DP so slovami "To je zato že máte s nami starosti" povedala som milej panej že ja ale za tie starosti beriem peniaze..a to podotýkam že to bola živnosť+závislá činosť a potvrdenie od zamestnávatela som si vybavovala sama lebo dotyčná ani nevedela o čom hovorím


ja som pred pár dňami robila DP typ A a takisto som dostala za to bonbonieru. Poďakovala som sa, usmiala a dodala, že ešte 10€. a hotovo. Bonboniéru beriem ako niečo navyše, za to, že im vôbec to DP urobím.... ;)

a fakt najhoršie je robiť danove pre rodinu a veľmi dobrých známych.... tam sa tažko niečo pýta. možno je lepšie vykľučkovať vopred, že nieto času...(ak sa ovšem dá)
nika.sum
25.02.10,07:39
Ja som urobila jedno daňové priznanie tohto roku za kávu, možno ma niektoré ukameňujete, ale pani ktorá mi to priniesla prišla o prácu a potrebovala to hlavne kôli daňovému bonusu za dva mesiace. A prečo len za kávu? doniesla ju s papiermi - manžel má rakovinu pľúc, jeho chemoterapia sa nevydarila a urobili sa mu ďalšie nádory na mozgu, jedna dcéra maturuje na strednej škole a tá druhá práve musela prerušiť štúdium na vysokej škole, lebo finančne to už nezvládali. Nemala som srdce pýtať od nej čokoľvek......tiež som toho názoru, že si "musíme aj pomáhať".

jasne su vynimky kedy treba spravit dobry skutok. Ja mam v rodine tiez pripad kde si nemozem ani nechcem pytat, tiez tam maju velmi vazne zdravotne problemy. Len si naozaj treba davat pozor na to aby nas nezneuzivali tí ostatní. Aj ja mam hlavne tych starych klientov, kde jednoducho uz mam problem menit cenu, ale davam si pozor pri tych novych.
nika.sum
25.02.10,07:46
Ahojte, dnes odovzdávam spracované JU (murár) zhruba tak 171 položiek , DP + RZZP v Trenčianskom kraji. Myslíte, že keď si zapýtam 100,-€ je veľa?


Podla mna malo, ja som sa tu nedavno pytala na cca 200 poloziek a bolo mi odpisane tych 180 EUR, urcite by som si nepytala od toho vaseho menej ako 150. On ako murar tiez urcite neberie pod minimum a urcite jeho prijmy na papieri neboli "kompletne". To je moj nazor.
mysimis
25.02.10,07:51
Ahojte, dnes odovzdávam spracované JU (murár) zhruba tak 171 položiek , DP + RZZP v Trenčianskom kraji. Myslíte, že keď si zapýtam 100,-€ je veľa?

Ja by som si kľudne vypýtala 180,- €.
nika.sum
25.02.10,07:53
Hm, vidím, že asi aj mne bude súdená bonboniéra...tak mi aspoň poraďte akú čiastku ste si miesto nej vypýtali

to myslite za toho murara, nebudte hlupa (s prepacenim), vypytajte si alebo si dohodnite za bonbonieru nech vam prerobi kupelnu, co by na to povedal. Ked mi prerabali byt, zohnala som jedneho murara aj s pomocnikom, urobili mi kupelnu zachod a v kuchyni pod linkou vykachlickovali. Mali este pokracovat, ale chceli to nadrzovku prerusit lebo uz mali inu robotu, trvalo im to dva dni s tym, ze prisli pred 9.00 a o tretej uz skoncili a vypytali si 22500 Sk (dva roky dozadu), cisto len robota, material sme mali. A to som kvoli nim mala starosti so zhananim ineho majstra.
Ziadna bonboniera, tu vam v socialke ani nikde v obchode nezoberu ako platidlo...
kimart
25.02.10,08:27
Minulý rok som si zapýtala 75 €účto +DP (cca 149 položiekˇ+15 RZZP, manželku má na MD, vyšiel mu komplet preplatok daň. bonusu, tak váham. Zajedno mám súcit s tou MD, podruhé je to dosť vysoký skok na tých 180€, no ako to odôvodniť?
hanelie
25.02.10,08:36
práve pre takéto správanie účtovníkov je toto povolanie zaznávané - kto iný si dovolí hľadieť na svoj úkor na finančnú situáciu svojich klientov ?
nika.sum
25.02.10,08:44
Minulý rok som si zapýtala 75 €účto +DP (cca 149 položiekˇ+15 RZZP, manželku má na MD, vyšiel mu komplet preplatok daň. bonusu, tak váham. Zajedno mám súcit s tou MD, podruhé je to dosť vysoký skok na tých 180€, no ako to odôvodniť?

Preco Vas trapi ze ma manzelku na MD, aj ja som bola na MD a myslite ze manzelov sef im daval vacsiu vyplatu, musela som robit aj popri babatku a to tu robi vela uctovniciek. Verte, ze urcite raz taky prijem ma mimo ucta. Bola od Vas chyba uz minuly rok, ze ste si pytali tak malo, neviem ci robite na zivnost, ale ked platim len minimum SP je to takmer 100 EUR mesacne a k tomu zdravotna poistovna, papier, cartridge, PC, elektrina, upgrade, skolenia a pod. Skuste si vypytat aspon tych 150 EUR s tym, ze je to on, lebo inak by ste si pytali o 50 viac:).
kimart
25.02.10,08:52
No áno robím na živnosť, no aj minulý rok som mala problém dostať tých 15€ za RZZP, to mi dal len 10€ tých 5 nemal drobných, a to som mala dojem, že si už pýtam veľa. Na živnosť robím od roku 2005, ale ceny som (u stálych zák.) neupravovala, je to ťažké, keď každý sa teraz vyhovára na krízu. A to mi jeden povedal,ktorý ma veľa neplatičov, že čo by som povedala nato, že by si vypýtal zľavu. Skoro som to neustála. Ešte jednu prosbičku mám - na Vás poraďákov, riešite nejak finančne to, napr. že Vám doklady dávajú naposlednú chvíľu?
nika.sum
25.02.10,08:53
mimotemy my tu riesime taketo cifry. Vcera som skoro sa musela nad sebou smiat. Rada si pozriem Panelak (da sa to sledovat aj pri robote). Asi vsetci nebudu vediet kto je kto ale v skratke, Jakub jeden z rozbehnutych podnikatelov prisiel za Kordiakom (danovy a uctovy poradca pre mafianov a vyssie vrsty- alebo ako ho nazvat), kt. je momentalne vo financnej krize, mu ponuknut robotu. Jakub chcel spravit aby mu spravil jeho danove priznanie. Kordiakova odpoved bola, ze pre neho by nejakych 330 EUR bolo smiesnych, pri tych sumach co ma od inych klientov. A to ani nebolo za uctovnictvo, riesilo sa skor znizenie danovej povinnost. Tak potom co chceme my s tymi drobnymi.:mee:
evina
25.02.10,08:55
Minulý rok som si zapýtala 75 €účto +DP (cca 149 položiekˇ+15 RZZP, manželku má na MD, vyšiel mu komplet preplatok daň. bonusu, tak váham. Zajedno mám súcit s tou MD, podruhé je to dosť vysoký skok na tých 180€, no ako to odôvodniť?

Ak nakupujete potraviny v obchode, žiadna pokladníčka pri kase sa nepýta na Vašu sociálnu situáciu...
nika.sum
25.02.10,09:08
No áno robím na živnosť, no aj minulý rok som mala problém dostať tých 15€ za RZZP, to mi dal len 10€ tých 5 nemal drobných, a to som mala dojem, že si už pýtam veľa. Na živnosť robím od roku 2005, ale ceny som (u stálych zák.) neupravovala, je to ťažké, keď každý sa teraz vyhovára na krízu. A to mi jeden povedal,ktorý ma veľa neplatičov, že čo by som povedala nato, že by si vypýtal zľavu. Skoro som to neustála. Ešte jednu prosbičku mám - na Vás poraďákov, riešite nejak finančne to, napr. že Vám doklady dávajú naposlednú chvíľu?

Bolo to tu uz spominane a mne sa to celkom paci, treba ich upozornit, ak to donesu koncom februara tak budu mat 50 % naviac k cene a ked po polovici marca tak 100%. Alebo tak podobne. A na krizu sa len vyhovaraju. Aj my mame krizu a ucty platit musime. Ja viem, ze u stalych je to tazke, ale aj ti by si mali uvedomit , ze sa vsetko za posledne roky zvysilo, tak preco by sme mali my ceny drzat dolu, ked zoberiete len tie spominane odvody o kolko isli hore za posledne roky...Od toho co chcel zlavu vypytajte viac a potom mu povedat, ze ked je taky dlhorocny klient, tak mu date zlavu (ale tak aby vam aj tak zaplatil o nieco viac alebo aspon rovnako). Ja viem, ze sa to lahko hovori, tiez mam s tym velakrat problem.
Ja si pytam za RZZP B - 10 EUR a DPHckarom ho davam gratis, ale igelitkarom nie, ani DzMV. Preco aj?
kimart
25.02.10,09:23
Hm, v duchu súhlasím, ďakujem. Uvidím, či neprídem o pár klientov - haha
nika.sum
25.02.10,09:46
Hm, v duchu súhlasím, ďakujem. Uvidím, či neprídem o pár klientov - haha

pridu novi, nebojte sa....ja si to tiez pomalicky rozbieham. Ale preco by sme mali za kazdu cenu robit za uplne minimum a pritom zivorili, ak si nebudeme nasu pracu vazit sami, nemozeme ocakavat od klientov ze to budu robit. Drzim palce a pekny den.
abel
25.02.10,10:23
No áno robím na živnosť, no aj minulý rok som mala problém dostať tých 15€ za RZZP, to mi dal len 10€ tých 5 nemal drobných, a to som mala dojem, že si už pýtam veľa.
5.- eur nie sú drobné, ale papierové. Mala si teda zobrať 20.- a akože drobné nemáš vydať :D
Tinika
25.02.10,14:49
Tomu nerozumiem, že si nevieš vypýtať, hoci to máš ako živnosť. Ty keď prídeš do obchodu kúpiť chlieb, tiež sa ti stáva, že si predavačka nevie vypýtať? A tiež to má ako živnosť. Tiež urobím mnohým ľuďom DP zadarmo, ale o tom, komu to tak spravím, rozhodujem ja, a nie zákazníci. Minule mi jeden klient bez opýtania, čo je dlžný, veľkodušne položil na stôl kávu. Tak som ho musela usmerniť, že ja to robím ako živnosť, čo doslova znamená, že sa tým živím, a za prácu chcem zaplatiť peniazmi. Neviem, prečo by za moju prácu mal platiť vedľa v obchode predavačke.

ja som myslela ze od tych znamych si neviem vypytat, od cudzich samozrejme ze ano
Tinika
25.02.10,15:02
Inac ja som DMV robila len dom klientom a zadarmo ale RZZP bez rozdielu beriem 17 eur a nikto sa nestazoval
Janiela
26.02.10,05:50
Ja sa asi znova budem opakovať, ak by naša živnosť nebola voľná, tak by to asi bolo všetko iné. Určite táto téma by sa uberala iným smerom a nie takým smutným. Ak by DP muselo byť podpísané minimálne certifikovaných účtovníkom, ani nehovorím o VŠ vzdelaní, tak by sme videli ako by si nás väčšia časť ľudí vážila. Niekedy tak rozmýšľam, načo sú nám štúdia, keď taký človiečik s učňovkou - nechcem nikoho podceňovať, pretože ja si vážim každú prácu - má zárobok poviem jednoducho vyšší. Ja za mesiac určite nezarobím 1500 až 2000 eur.

Ináč, svojím známym účtujem symbolických 5 euro za DPFO A. A ďalším známym robím paušál tiež za symb 40 euro. Už som sa naučila, že ak nič nezoberiem, tak potom moja práca je - "len pár riadkov". Potom sa pýtam,prečo si tých pár riadkov nevypíšu sami.

Moji milí PORAĎÁCi, želám vám čo najlepšie zvládnuť zvyšok našej ako hovorím psycho.


A nakoniec, nebojte sa za A pýtať aj viac, ja napr hovorím, že na tento rok. kto má zamestnaneckú prémiu, tak mu ju štát dá, ale ja sa musím naučiť, ako sa to ráta a t tiež čosi stojí.
Zoltán Kovács
26.02.10,06:36
Ja sa asi znova budem opakovať, ak by naša živnosť nebola voľná, tak by to asi bolo všetko iné. Určite táto téma by sa uberala iným smerom a nie takým smutným. Ak by DP muselo byť podpísané minimálne certifikovaných účtovníkom, ani nehovorím o VŠ vzdelaní, tak by sme videli ako by si nás väčšia časť ľudí vážila. Niekedy tak rozmýšľam, načo sú nám štúdia, keď taký človiečik s učňovkou - nechcem nikoho podceňovať, pretože ja si vážim každú prácu - má zárobok poviem jednoducho vyšší. Ja za mesiac určite nezarobím 1500 až 2000 eur.

Ináč, svojím známym účtujem symbolických 5 euro za DPFO A. A ďalším známym robím paušál tiež za symb 40 euro. Už som sa naučila, že ak nič nezoberiem, tak potom moja práca je - "len pár riadkov". Potom sa pýtam,prečo si tých pár riadkov nevypíšu sami.

Moji milí PORAĎÁCi, želám vám čo najlepšie zvládnuť zvyšok našej ako hovorím psycho.


A nakoniec, nebojte sa za A pýtať aj viac, ja napr hovorím, že na tento rok. kto má zamestnaneckú prémiu, tak mu ju štát dá, ale ja sa musím naučiť, ako sa to ráta a t tiež čosi stojí.


mimotemy Neblázni...... :D
Veď to by som prišiel o prácu. Nie som ani certifikovaný, a nemám ani VŠ. :mee:
alenad
26.02.10,11:01
mimotemy Neblázni...... :D
Veď to by som prišiel o prácu. Nie som ani certifikovaný, a nemám ani VŠ. :mee:

Certifikovaného si s tvojimi vedomosťami hravo dorobíš :).
Zoltán Kovács
26.02.10,11:09
Certifikovaného si s tvojimi vedomosťami hravo dorobíš :).


Budem úprimný, a načo mi to bude? Zbytočne vyhodený peniaz (môj osobný názor), drahý špás, na ktorý najprv je potrebné zarobiť peniaze. Potom mať na to aj čas.
Danila
26.02.10,11:14
mimotemy Neblázni...... :D
Veď to by som prišiel o prácu. Nie som ani certifikovaný, a nemám ani VŠ. :mee:Neplač, nevadí, hlavne že máš poriadok v hlave. A účtovníctvo v malíčku.... ;)
Zoltán Kovács
26.02.10,11:25
Neplač, nevadí, hlavne že máš poriadok v hlave. A účtovníctvo v malíčku.... ;)

Toto tvrdenie trošku pokrivkáva... :D
V malíčku to nemám, ale väčšiu časť v hlave, a keď tam nenájdem, tak viem kde hladať. ;)
alenad
26.02.10,11:33
Budem úprimný, a načo mi to bude? Zbytočne vyhodený peniaz (môj osobný názor), drahý špás, na ktorý najprv je potrebné zarobiť peniaze. Potom mať na to aj čas.

Jasné. Malo by to význam len vtedy, ak by konečne vedenie účtovníctva nebolo voľnou živnosťou.
Zoltán Kovács
26.02.10,11:38
Jasné. Malo by to význam len vtedy, ak by konečne vedenie účtovníctva nebolo voľnou živnosťou.

Súhlasím, lebo dovtedy je to len "zdrap" papiera, ktorý si môžem zarámovať a vyvesiť v kancli. Len by bola pridrahou dekoráciou kancelárie.
vilob
02.03.10,08:45
ja by som potrebovala poradiť: Firma poskytuje okrem hlavnej činnosti aj nejaké služby. Počas roka však zákazníkom (fyzické osoby nepodnikatelia) vystavovala len príjmové doklady za poskytnutú službu. Zobrala som im spracovať účtovníctvo a dohodli sme sa, že ku každému príjmovém dokladu vystavíme dodatočne aj faktúru.Faktúry im idem vystavovať ja. nemám ani potuchy, koľko si pýtať za vystavenie faktúry za kus. všetky fa budem aj tlačiť. Je ich presne 263 ks. Ďakujem za rady.
vilob
02.03.10,12:20
prosím vás, ak máte niekto skúsenosť, poraďte.. rozmýšľala som nad sumou 0,40 eur za kus...
nika.sum
02.03.10,12:46
prosím vás, ak máte niekto skúsenosť, poraďte.. rozmýšľala som nad sumou 0,40 eur za kus...

ja osobne nevystavujem faktury, ale pozerala som teraz na fakturu jednej uctovnej firmy po ktorej som preberala firmu, v r. 2007 som nasla sumu za vystavovanie faktur 7 ks - 700, Sk, to je sila co? Ja si myslim ze kludne mozete pytat 1 EUR, za kus v cene je predsa papier, cartridge, elektrina a popr. ine energie, vasa praca a cas. Mozno ma niekto odlisny nazor.
vilob
02.03.10,13:05
Ďakujem za názor. Ak ešte máte niekto nejakú skúsenosť, napíšte. No a tých 7ks za 700 Sk - tak to je teda riadna "pecka".
evina
02.03.10,13:31
ja by som potrebovala poradiť: Firma poskytuje okrem hlavnej činnosti aj nejaké služby. Počas roka však zákazníkom (fyzické osoby nepodnikatelia) vystavovala len príjmové doklady za poskytnutú službu. Zobrala som im spracovať účtovníctvo a dohodli sme sa, že ku každému príjmovém dokladu vystavíme dodatočne aj faktúru.Faktúry im idem vystavovať ja. nemám ani potuchy, koľko si pýtať za vystavenie faktúry za kus. všetky fa budem aj tlačiť. Je ich presne 263 ks. Ďakujem za rady.

Ide o platiteľa DPH ? A ak nie prečo ste sa dohodli podľa mňa na tejto zbytočnej práci?
vilob
02.03.10,14:07
Nie, nieje to platiteľ dph. no a pre fa sme sa rozhodli z toho dôvodu, že sme sa nikde nedopátrali informácie, či stačia príjmové doklady bez faktúry ako účtovný doklad. Z jednej strany nám radili, že netreba faktúry, z druhej strany, že samozrejme faktúry... tak sme to pre istotu takto poistili.
evina
02.03.10,14:33
Nie, nieje to platiteľ dph. no a pre fa sme sa rozhodli z toho dôvodu, že sme sa nikde nedopátrali informácie, či stačia príjmové doklady bez faktúry ako účtovný doklad. Z jednej strany nám radili, že netreba faktúry, z druhej strany, že samozrejme faktúry... tak sme to pre istotu takto poistili.

V prípade neplatiteľa DPH je príjmový doklad účtovným dokladom s náležitosťami podľa § 10 zákona o účtovníctve. FO-občanom vôbec nie ste povinní vystaviť faktúru. Dokonca, ak by aj išlo o platiteľa DPH a PPD by mal všetky náležitosti podľa §71 je to uznateľný doklad pre odpočet a samozrejme odvod DPH.
vilob
02.03.10,14:44
Výborne! Každopádne sme sa už dohodli, fa som už aj začala vystavovať, takže to už dotiahnem do konca. ale ďakujem aj za túto radu - určite pomohla!
evina
02.03.10,14:50
Toto je už staré ale stále jaré :)
http://www.porada.sk/t11824-odpocitanie-dph.html

prečítaj aj v linku link od Dendy/
kimart
03.03.10,10:27
nedá mi aby som sa neopýtala na váš názor, ako externá účtovníčka som pracovala vo firme na paušál, stým že som prevzala prácu po zamestnankyni, ktorá pracovala 40hod v týždni. Problém nastal vtom, že ja som prácu zvládala za 3 dni po 4 hod. to sa dotyčnému "zamestnávateľovi" nepáčilo, vraj ma prepláca. Teraz pracujem v inej firme, kde mám hod. sadzbu, no a zas sa to nepáči mne, pretože .. viete ohodnotiť našu prácu hodinovo? Spraviť ju musíte, dovolenka nulová, a termíny nepustia
Zoltán Kovács
03.03.10,10:30
nedá mi aby som sa neopýtala na váš názor, ako externá účtovníčka som pracovala vo firme na paušál, stým že som prevzala prácu po zamestnankyni, ktorá pracovala 40hod v týždni. Problém nastal vtom, že ja som prácu zvládala za 3 dni po 4 hod. to sa dotyčnému "zamestnávateľovi" nepáčilo, vraj ma prepláca. Teraz pracujem v inej firme, kde mám hod. sadzbu, no a zas sa to nepáči mne, pretože .. viete ohodnotiť našu prácu hodinovo? Spraviť ju musíte, dovolenka nulová, a termíny nepustia

PRáve pre tento problém som asi pred 4 rokmi prestal takto spracovávať účto klientom. Teraz sedím vo svojej kancelárii. Robím kedy uznám za vhodné. Cena je vždy na vzájomnej dohode. A nikto z klientov nemá pocit, že by ma preplácal.
kimart
03.03.10,10:33
No hej, to by som brala aj ja, len problém je vtom, že musím chodiť priamo do danej firmy a tam spracovávať podklady. Niekedy sa to nedá robiť doma, snáď pri iných klientoch
romanpp
03.03.10,17:46
prosím vás, ak máte niekto skúsenosť, poraďte.. rozmýšľala som nad sumou 0,40 eur za kus...

Ja to robím za 1,20 €/kus. Je to presne podľa môjho cenníka 1x A4.
Janiela
04.03.10,10:22
Súhlasím, lebo dovtedy je to len "zdrap" papiera, ktorý si môžem zarámovať a vyvesiť v kancli. Len by bola pridrahou dekoráciou kancelárie.

Diplomy sa nevyvesujú v kancelárii, aspoň rozumný človek to tak nerobí. Ale súhlas, aj prax hovorí za veľa. A náš Zoltán, tu poskytuje veľmi dobré rady :-), klobúk dolu.
A opakujem, účto by nemalo byť voľnou živnosťou.
mrkva1
04.03.10,15:34
Prosím o radu, mám hotového SZČO - účtovníctvo JU, položiek cca 200, je tzv. Igelitkar - stvrtročák a robila som mu - DPH štvrťtočne, náhrady za použitie mot. vozidla za celý rok + knihu jázd na vozidlo, účt. leasingu, rzzp za minulý aj tento rok + koplet priznanie na daňový úrad. Koľko vypýtať????
renciatko
07.03.10,11:59
Ja sa asi znova budem opakovať, ak by naša živnosť nebola voľná, tak by to asi bolo všetko iné. Určite táto téma by sa uberala iným smerom a nie takým smutným. Ak by DP muselo byť podpísané minimálne certifikovaných účtovníkom, ani nehovorím o VŠ vzdelaní, tak by sme videli ako by si nás väčšia časť ľudí vážila. Niekedy tak rozmýšľam, načo sú nám štúdia, keď taký človiečik s učňovkou - nechcem nikoho podceňovať, pretože ja si vážim každú prácu - má zárobok poviem jednoducho vyšší. Ja za mesiac určite nezarobím 1500 až 2000 eur.

Ináč, svojím známym účtujem symbolických 5 euro za DPFO A. A ďalším známym robím paušál tiež za symb 40 euro. Už som sa naučila, že ak nič nezoberiem, tak potom moja práca je - "len pár riadkov". Potom sa pýtam,prečo si tých pár riadkov nevypíšu sami.

Moji milí PORAĎÁCi, želám vám čo najlepšie zvládnuť zvyšok našej ako hovorím psycho.


A nakoniec, nebojte sa za A pýtať aj viac, ja napr hovorím, že na tento rok. kto má zamestnaneckú prémiu, tak mu ju štát dá, ale ja sa musím naučiť, ako sa to ráta a t tiež čosi stojí.
toto by som mala čítať častejšie.
Dobréééé to je!
Zlata
09.03.10,09:07
Prosím o radu, mám hotového SZČO - účtovníctvo JU, položiek cca 200, je tzv. Igelitkar - stvrtročák a robila som mu - DPH štvrťtočne, náhrady za použitie mot. vozidla za celý rok + knihu jázd na vozidlo, účt. leasingu, rzzp za minulý aj tento rok + koplet priznanie na daňový úrad. Koľko vypýtať????

Ja som mám takého štvrťročného plátcu DPH, 160 pol. v PD, bez knihy jázd (robí si sám),každý kvartál dopasovať aby u vychádzala pokladňa, priznania k DPH, z príjmov, výkazy, RZZP, výpis do SP, poradenstvo. Skasírovala som 250 Eur.
Zlata
10.03.10,07:50
Poradí mi niekto, koľko účtujete za vypracovanie DP typ B - paušálne výdavky, celkovo len 7 vystavených faktúr, t.j. aj príjmov mínus zaplatené odvody, a vypracovanie RZZP .
dogicka
10.03.10,08:29
Poradí mi niekto, koľko účtujete za vypracovanie DP typ B - paušálne výdavky, celkovo len 7 vystavených faktúr, t.j. aj príjmov mínus zaplatené odvody, a vypracovanie RZZP .

DP 50,- Eur, RZZP 13,- Eur.
maja111
10.03.10,09:48
Poradíte, koľko by ste pýtali za daňové JÚ - 35 položiek v denníku + príjmy od dvoch zamestnávateľov + spracovanie RZZP. Ďakujem
JCz
11.03.10,16:58
Poradíte, koľko by ste pýtali za daňové JÚ - 35 položiek v denníku + príjmy od dvoch zamestnávateľov + spracovanie RZZP. Ďakujem
minimálne 40
Zoltán Kovács
11.03.10,17:03
minimálne 40

Len?
nika.sum
11.03.10,17:35
Poradíte, koľko by ste pýtali za daňové JÚ - 35 položiek v denníku + príjmy od dvoch zamestnávateľov + spracovanie RZZP. Ďakujem

70 za DP + 10 za RZZP, cize 80 EUR
JCz
12.03.10,09:20
Len?
Veru len. Žiaľ, nie všetci sme z BA. A to majú ešte klienti pri určení ceny oči ako na kolotoči. Smutné na tom je, že "akože účtovníčky" tú robotu urobia ako urobia aj za menej.
Čo by ste povedali na sro, mesačný platca dph, 1000 zápisov mesačne v účt.denníku, 4 leasingy, 8 áut, 2 bank. účty, 3ERP, 2 POS, predkladanie priebežných výkazov pre banku 2-3 x do roka, mzdy a personalistika pre 11 zamestnancov. Proste komplet vrátane poradenstva, chodenia si po doklady ku klientovi a roznášania výkazov. Prosím uveďte Váš názor na cenu za mesiac.
nika.sum
12.03.10,11:15
Ste na omyle, ani v Ba to nie je ruzove, ale ked mam klientovi vytlacit DP 2x t. je 29 aj s vykazmi + kopie od potvrdeni zamestnavatela vo vasom pripade 2x + RZZP tiez 2x t.j. 9 stran+potrvrdenie od zamestnavatela im odfotim to su tusim 2 strany, vypis z DP 2x = 42 stran, minula som cartridge, papier, elektrinu aj pri nahadzovani do softweru, dalsie tlacenie vystupov popripade VPD a PPD. To su len priame naklady na konkretne DP. Potom mame naklady na SP, ZP, upgrade, skolenia a pod. Aj ja v BA sa klienti pri plateni povacsine tvaria akoby sme od nich chceli celozivotne uspory....
JCz
12.03.10,11:39
Ste na omyle, ani v Ba to nie je ruzove, ale ked mam klientovi vytlacit DP 2x t. je 29 aj s vykazmi + kopie od potvrdeni zamestnavatela vo vasom pripade 2x + RZZP tiez 2x t.j. 9 stran+potrvrdenie od zamestnavatela im odfotim to su tusim 2 strany, vypis z DP 2x = 42 stran, minula som cartridge, papier, elektrinu aj pri nahadzovani do softweru, dalsie tlacenie vystupov popripade VPD a PPD. To su len priame naklady na konkretne DP. Potom mame naklady na SP, ZP, upgrade, skolenia a pod. Aj ja v BA sa klienti pri plateni povacsine tvaria akoby sme od nich chceli celozivotne uspory....
Svojím príspevkom som v žiadnom prípade nechcela popudiť účtovníkov z Ba. Ak to tak vyznelo, tak sa ospravedlňujem. Je však nesporné, že vždy to tak bolo a aj bude, že v hlavnom meste sú platy vyššie. A to nemyslím len platy účtovníkov. Súhlasím s Vami, že náklady sú všade rovnaké. Ale zisky bohužiaľ nie. Veľmi ma mrzí, že účtovník je živnosť voľná. Bolo by to o niečom inom.
nika.sum
12.03.10,12:00
Nepopudili ste. Urcite su platy v BA vyssie, ale pisali ste ze naklady su rovnake, a tomu by som oponovala, byty, naklady na byt su tu o dost vyssie. A vlastne ani platy nie su vsade a u kazdeho vyssie. Tiez nepatrim medzi uctovnikov, kt. zarabaju tazke peniaze, mam vacsinou drobne firmy, ale posledne roky som zistila, ze za smiesne sumy sa mi robit neoplati, a u novych klientov urcite nie som na maxime podla tabulky tu na porade ale snazim sa aby som nebola ani pod minimom. Tiez musim z toho vyzit. A viem, ze tu pisu uctovnici z celeho Slovenska a maju taky isty nazor....ked si kazdy povie to co vy, vzdy bude robit niekto skoro zadarmo...
dogicka
12.03.10,12:05
Veru len. Žiaľ, nie všetci sme z BA. A to majú ešte klienti pri určení ceny oči ako na kolotoči. Smutné na tom je, že "akože účtovníčky" tú robotu urobia ako urobia aj za menej.
Čo by ste povedali na sro, mesačný platca dph, 1000 zápisov mesačne v účt.denníku, 4 leasingy, 8 áut, 2 bank. účty, 3ERP, 2 POS, predkladanie priebežných výkazov pre banku 2-3 x do roka, mzdy a personalistika pre 11 zamestnancov. Proste komplet vrátane poradenstva, chodenia si po doklady ku klientovi a roznášania výkazov. Prosím uveďte Váš názor na cenu za mesiac.

Ja nie som z BA, som z Oravy. A za JÚ účto, na ktoré ste sa pýtali, by som si pýtala 50,- Eur + 13,- Eur za RZZP. Je zaujímavé, že za 5 rokov ako robím účtovníctvo na živnosť odo mňa pre cenu odišli asi traja klienti (drobní SZČO, igelitkári). Ostatní sa každoročne vracajú. A zatiaľ som nemala žiadny problém s celoročnými klientami, mesačnými a štvrťročnými platcami DPH.
Ohľadom PÚ: účtujem podobnú firmu (rozsahom dokladov) a mám dohodnutý mesačný paušál 760,- Eur.
JCz
12.03.10,12:11
Ja nie som z BA, som z Oravy. A za JÚ účto, na ktoré ste sa pýtali, by som si pýtala 50,- Eur + 13,- Eur za RZZP. Je zaujímavé, že za 5 rokov ako robím účtovníctvo na živnosť odo mňa pre cenu odišli asi traja klienti (drobní SZČO, igelitkári). Ostatní sa každoročne vracajú. A zatiaľ som nemala žiadny problém s celoročnými klientami, mesačnými a štvrťročnými platcami DPH.
Ohľadom PÚ: účtujem podobnú firmu (rozsahom dokladov) a mám dohodnutý mesačný paušál 760,- Eur.
Ďakujem za odpoveď.
evina
12.03.10,12:30
Veru len. Žiaľ, nie všetci sme z BA. A to majú ešte klienti pri určení ceny oči ako na kolotoči. Smutné na tom je, že "akože účtovníčky" tú robotu urobia ako urobia aj za menej.
Čo by ste povedali na sro, mesačný platca dph, 1000 zápisov mesačne v účt.denníku, 4 leasingy, 8 áut, 2 bank. účty, 3ERP, 2 POS, predkladanie priebežných výkazov pre banku 2-3 x do roka, mzdy a personalistika pre 11 zamestnancov. Proste komplet vrátane poradenstva, chodenia si po doklady ku klientovi a roznášania výkazov. Prosím uveďte Váš názor na cenu za mesiac.

Nemôžem si pomôcť, ale nedokážem nikdy nereagovať na červeno vyznačenú vetu. Hovorím o účtovníkoch, teda živnostníkoch a v Bratislave sa stretávame s tými istými problémami. Neverte tomu, že my tu máme polahodu a každý je ochotný zaplatiť koľko by mal za odvedenú prácu. Je to jednoducho problém tejto profesie na celom Slovensku. Napríklad Dogička, ktorá je ako píše z Oravy dosiahla 760 EUR paušál, ktorý sa napríklad mne v Bratislave u podobnej firmy nepodarilo dosiahnuť. A nezabúdajme, že v Bratislave sú niekoľkonásobne vyššie životné náklady ,,,, patrí medzi najdrahšie mestá v str. Európe. I byt sa dá úž vo Viedni pomaly nájsť lacnejší ako v Bratislave.

Takže vždy to závisí s akým klientom sa nám podarí dohodnúť...
dogicka
12.03.10,14:37
Nemôžem si pomôcť, ale nedokážem nikdy nereagovať na červeno vyznačenú vetu. Hovorím o účtovníkoch, teda živnostníkoch a v Bratislave sa stretávame s tými istými problémami. Neverte tomu, že my tu máme polahodu a každý je ochotný zaplatiť koľko by mal za odvedenú prácu. Je to jednoducho problém tejto profesie na celom Slovensku. Napríklad Dogička, ktorá je ako píše z Oravy dosiahla 760 EUR paušál, ktorý sa napríklad mne v Bratislave u podobnej firmy nepodarilo dosiahnuť. A nezabúdajme, že v Bratislave sú niekoľkonásobne vyššie životné náklady ,,,, patrí medzi najdrahšie mestá v str. Európe. I byt sa dá úž vo Viedni pomaly nájsť lacnejší ako v Bratislave.

Takže vždy to závisí s akým klientom sa nám podarí dohodnúť...

Súhlasím s Evinou. Presne toto som myslela svojím príspevkom. Najväčší problém je podľa mňa ten, že si vždy myslíme, že tomu druhému je lepšie, má lepšie možnosti atď. Pritom to niekedy vôbec nie je pravda.....
maja111
12.03.10,20:43
Poradíte mi niekto, koľko pýtať za spracovanie daňového priznania PÚ neplatca DPH - 205 položiek v denníku, FV 6, FD 46. Ďakujem
seda
12.03.10,20:59
Dobrý večer, tiež by som chcela Váš názor SZČO, neplatca DPH, počet zápisov v denníku 394, VF 40x, DF 139x a navyše 49x cestovný príkaz, DP B + RZZP.
Zuzanak1
13.03.10,10:07
Ahojte, dnes odovzdávam spracované JU (murár) zhruba tak 171 položiek , DP + RZZP v Trenčianskom kraji. Myslíte, že keď si zapýtam 100,-€ je veľa?
minimálne 150 E
Zuzanak1
13.03.10,10:26
Poradí mi niekto, koľko účtujete za vypracovanie DP typ B - paušálne výdavky, celkovo len 7 vystavených faktúr, t.j. aj príjmov mínus zaplatené odvody, a vypracovanie RZZP .
40 DP + 15 RZ
Zuzanak1
13.03.10,10:31
Poradíte mi niekto, koľko pýtať za spracovanie daňového priznania PÚ neplatca DPH - 205 položiek v denníku, FV 6, FD 46. Ďakujem
ja by som si vypýtala minimálne 350,- eur.
Zuzanak1
13.03.10,10:46
ahojte. robím autodopravu do 3,5 tony, za zamestnanca som si pýtala v r.2008, 300,- Sk a zam. s dietami 400,-Sk, tento rok ma nejak osvietilo (pri krvopotnom dorábaní diet :), ktoré robiť z duše neznášam), že prečo pýtam len o 100,- Sk viac, keď robím jeden mesiac diet na jedného zamestnanca cca 1 hod. Tak som sa zamyslela, keď som od jednej z vás čítala, že za 1 mesiac knihy jázd pýtala 500,- Sk, a to je "skoro" to isté.
Tak by som si za r.2009 mala vypýtať za zam. s dietami aspoň 25,- eur / mesiac, čo vy nato, je to veľa (keď to prerátam na Sk, tak aj áno :), ale keď si uvedomím koľko času s tým strávim, tak ........ ?

A ešte k tomu, čo sa tu tak často spomína, "akože účtovníčky", ja si z takých nerobím veľkú hlavu, keď som dobrá ja v tom, čo robím, tak nemám obavu, že mi klient utečie k "akože účtovníčke", a keď nechce mať kvalitne odvedenú prácu, tak nech ide, tiež som si za tie roky, čo som pracovala aj popri materskej a v noci namiesto spánku robila DP, uvedomila, že aj za našu robotu si treba vypýtať, a potom si aj klienti časom zvyknú, že urobiť účtovmíctvo a DP a všetko okolo toho, nieje len spočítať 1+1 a vypísať pár riadkov v DP, pokiaľ si mi nebudeme vážiť svoju prácu, tak si nás ani oni vážiť nebudú a rozumní vedia, že bez nás to proste nejde.
maja111
13.03.10,11:22
Ďakujem, doteraz som robila len Jednoduché účtovníctvo, tak nemám prehľad. Mala som v pláne si vypýtať 300,- Eur.
Danila
13.03.10,18:57
Ďakujem, doteraz som robila len Jednoduché účtovníctvo, tak nemám prehľad. Mala som v pláne si vypýtať 300,- Eur.Zistila som ale, že účtovníctvo asi podlieha skaze ako ovocie, či zelenina na sklade... Napovedá mi o tom reklama na tejto účtovníckej stránke, že vraj zľava za účto - 50%. Sodoma - Gomora.;):)
nika.sum
13.03.10,19:02
Zistila som ale, že účtovníctvo asi podlieha skaze ako ovocie, či zelenina na sklade... Napovedá mi o tom reklama na tejto účtovníckej stránke, že vraj zľava za účto - 50%. Sodoma - Gomora.;):)

Ale mozno pred zlavou to stalo 2x viac ako u vacsiny:)
Zuzanak1
13.03.10,19:02
Zistila som ale, že účtovníctvo asi podlieha skaze ako ovocie, či zelenina na sklade... Napovedá mi o tom reklama na tejto účtovníckej stránke, že vraj zľava za účto - 50%. Sodoma - Gomora.;):)
zľava za software účto :)
EMILY04
14.03.10,00:00
Ahojte, mohol by mi niekto poradiť? Koľko si zapýtať za JU neplatca DPH, 633 položiek denník a 65 došlých faktúr. K tomu som dorábala hlásenie o vyúčtovaní dane 2009 a jedno daňove A za zamestnanca majiteľa firmy. Mne to vychádza spolu niečo okolo 550€. No neviem či to nie je veľa.
Ďakujem za odpovede.
Emily04
cloe
14.03.10,00:19
Ahojte, mohol by mi niekto poradiť? Koľko si zapýtať za JU neplatca DPH, 633 položiek denník a 65 došlých faktúr. K tomu som dorábala hlásenie o vyúčtovaní dane 2009 a jedno daňove A za zamestnanca majiteľa firmy. Mne to vychádza spolu niečo okolo 550€. No neviem či to nie je veľa.
Ďakujem za odpovede.
Emily04

Myslím, že tá suma je primeraná. Aspoň podľa mňa, tiež mi to vychádza cca 500 €.
Danila
14.03.10,12:01
zľava za software účto :)Áno, aj...;)
seda
14.03.10,19:44
Dobrý večer, tiež by som chcela Váš názor SZČO, neplatca DPH, počet zápisov v denníku 394, VF 40x, DF 139x a navyše 49x cestovný príkaz, DP B + RZZP.

Nejak som si to porátala, myslíte, že bude veľa 472,50 EUR?
Jana_clenka
15.03.10,06:14
Nejak som si to porátala, myslíte, že bude veľa 472,50 EUR?

Podľa mňa to určite nebude veľa.
Tinika
15.03.10,18:24
Dobrý deń, prosím o radu. s.r.o. stavebná firma vznikla v auguste 2009, v najblizsej dobe bude platcom dph, vystavene faktruy malo ale na velke sumy, + zalohove faktury a krycie listy mam robit ja+bločky a vsetko PU a pripadne ak budu tak aj mdzy. Kolko by ste pýtali na začiatok? Lebo čo mam v cenniku tak platca dph 130-260 eur podla cennika čo tu bol raz zverejneny, ale čo tu čitam tak 100 by sa malo brat od neplatcu PU. Kamoska im robila učto za rok 2009 a ze vrajj jej dali 50 zalohu a asi 200-250 doplatia. zatial neviem aka s nimi bude komunikacia a tak potom sa cena upravi ale na začiatok aby bola aj ovca cela aj vlk syty :)
mgm
16.03.10,05:43
Ahojte, mohol by mi niekto poradiť? Koľko si zapýtať za JU neplatca DPH, 633 položiek denník a 65 došlých faktúr. K tomu som dorábala hlásenie o vyúčtovaní dane 2009 a jedno daňove A za zamestnanca majiteľa firmy. Mne to vychádza spolu niečo okolo 550€. No neviem či to nie je veľa.
Ďakujem za odpovede.
Emily04

Emily, suma je primeraná
kira
21.03.10,12:10
Ahojte. Poprosím váš názor na DP+RZZP neplatca DPH( 262 položiek, 12VF,25 DF, banka)+ DP A za 150 EUR ?
nika.sum
21.03.10,12:15
Ahoj, mam klienta PU, neplatitel DPH, v denniku 430 poloziek, prijatych faktur 71, vystavenych (sam si vystavoval) 15. Kolko by ste si zapytali?
kira
21.03.10,12:22
Ahojte. Poprosím váš názor na DP+RZZP neplatca DPH( 262 položiek, 12VF,25 DF, banka)+ DP A za 150 EUR ?

neukameňujte ma, je to kamarát, ale koľko by ste si zapýtali vy?
mysimis
21.03.10,12:28
neukameňujte ma, je to kamarát, ale koľko by ste si zapýtali vy?

Nepíšeš či sa jedná o JÚ alebo PÚ.
kira
21.03.10,12:31
Nepíšeš či sa jedná o JÚ alebo PÚ.


Je to JÚ.
nika.sum
21.03.10,12:34
Odpoved pre Kira:Asi 220 - ucto + DP, 10 RZZP, 10 DP A, cize tych 240 EUR. Moze byt?
kira
21.03.10,12:36
Odpoved pre Kira:Asi 220 - ucto + DP, 10 RZZP, 10 DP A, cize tych 240 EUR. Moze byt?


Ďakujem, si poklad :-))
nika.sum
21.03.10,12:42
Nie je za co, ja mam tiez vzdy problem kolko zapytat...

PU, neplatitel DPH, v denniku 430 poloziek, prijatych faktur 71, vystavenych (sam si vystavoval) 15. Poprosim, potrebujem vediet ci to co sa chystam nie je vela...kolko by ste pytali?
dogicka
21.03.10,12:55
Nie je za co, ja mam tiez vzdy problem kolko zapytat...

PU, neplatitel DPH, v denniku 430 poloziek, prijatych faktur 71, vystavenych (sam si vystavoval) 15. Poprosim, potrebujem vediet ci to co sa chystam nie je vela...kolko by ste pytali?

cca 350 - 400 Eur
nika.sum
21.03.10,16:51
Presne tak som uvazovala. Dakujem velmi pekne
Hansa
23.03.10,05:13
- daňové priznanie B - príjmy zo závislej činnosti, príjmy z prenájmu, uplatnenie NČZD, životnej poistky, daňového bonusu. Taktiež zabezpečenie potvrdenia o poberaní rodinných prídavkov ako prílohy k DP /z mojej strany po známosti/. Cena za vyhotovenie je 50,- EUR. Je optimálna?
Ďakujem!
dajana16
23.03.10,05:28
Prosim Vas, PU, stvrtrocny platca (skoro same fa z EU), cca100 dokladov mesacne. Je 50Eur vela? (jemu sa to tak zda). Chcem si vypytat aspon 70.- mesacne, ale neviem, ci si ho udrzim. Kolko by bola primerana cena? (trenc.kraj)
Jana_clenka
23.03.10,06:14
Prosim Vas, PU, stvrtrocny platca (skoro same fa z EU), cca100 dokladov mesacne. Je 50Eur vela? (jemu sa to tak zda). Chcem si vypytat aspon 70.- mesacne, ale neviem, ci si ho udrzim. Kolko by bola primerana cena? (trenc.kraj)

Podľ mňa ani tých 70 nie je veľa ...
dogicka
23.03.10,07:31
Podľ mňa ani tých 70 nie je veľa ...


Súhlasím. Skôr málo..
dajana16
23.03.10,09:27
Dakujem, tiez sa mi zda, ze robim skoro zadarmo. Pokusim sa o nejaku vyssiu sumu. Len ma zarazil jeden inzerat v reg. tlaci, vraj PU od 30€ do 100 poloziek...
dogicka
23.03.10,09:56
Dakujem, tiez sa mi zda, ze robim skoro zadarmo. Pokusim sa o nejaku vyssiu sumu. Len ma zarazil jeden inzerat v reg. tlaci, vraj PU od 30€ do 100 poloziek...

O tom sa už na Porade napísalo veľa.....
iriska
23.03.10,20:00
môžem sa spýtať na cenu pre takýto prípad účtovníctva?

JÚ, štvrťr. platca DPH, cca 300 položiek za 3 mesiace, 40 strán bankového výpisu za 3 mesiace, cca 30 faktúr za 3 mesiace
5 zamestnanci a všetko okolo nich

mám na mysli cenu kvartálne, ja sa akosi neviem odpichnúť

ďakujem za info
mgm
24.03.10,05:29
môžem sa spýtať na cenu pre takýto prípad účtovníctva?

JÚ, štvrťr. platca DPH, cca 300 položiek za 3 mesiace, 40 strán bankového výpisu za 3 mesiace, cca 30 faktúr za 3 mesiace
5 zamestnanci a všetko okolo nich

mám na mysli cenu kvartálne, ja sa akosi neviem odpichnúť

ďakujem za info

okolo 550 - 600 E
Agerát
25.03.10,08:05
Prosím personalistky, ktoré externe spracovávajú mzdy firmám, koľko stojí v súčasnosti spracovanie miezd na osobu? (Východoslovenský kraj). Snažila som sa niečo nájsť, ale je tu toho popísané veľa, nedá sa všetko čítať... :( Vopred ďakujem
remenka
25.03.10,08:17
Prosím Vás je to veľa ak vypýtam za spracovanie DP - paušalista + RZZP 50 Eur?
mariana11
25.03.10,09:53
Prosím Vás je to veľa ak vypýtam za spracovanie DP - paušalista + RZZP 50 Eur?

nie
Ka-Be
25.03.10,11:17
Prosím Vás o pomoc pri stanovení ceny -

JU, mesačný platca DPH, intrastat-zjednodušený

300 dokladov mesačne /faktúry+PD/

ďakujem
Tinika
25.03.10,19:27
Prosím personalistky, ktoré externe spracovávajú mzdy firmám, koľko stojí v súčasnosti spracovanie miezd na osobu? (Východoslovenský kraj). Snažila som sa niečo nájsť, ale je tu toho popísané veľa, nedá sa všetko čítať... :( Vopred ďakujem

ja mam DoVP 7Eur a zamestnanec 10 eur. vela? malo? neviem ... ale viac si netrufam pytat ://
Tinika
25.03.10,19:28
Dobrý deń, prosím o radu. s.r.o. stavebná firma vznikla v auguste 2009, v najblizsej dobe bude platcom dph, vystavene faktruy malo ale na velke sumy, + zalohove faktury a krycie listy mam robit ja+bločky a vsetko PU a pripadne ak budu tak aj mdzy. Kolko by ste pýtali na začiatok? Lebo čo mam v cenniku tak platca dph 130-260 eur podla cennika čo tu bol raz zverejneny, ale čo tu čitam tak 100 by sa malo brat od neplatcu PU. Kamoska im robila učto za rok 2009 a ze vrajj jej dali 50 zalohu a asi 200-250 doplatia. zatial neviem aka s nimi bude komunikacia a tak potom sa cena upravi ale na začiatok aby bola aj ovca cela aj vlk syty :)

nikto neda tip?
jacekova
25.03.10,19:59
Prosím Vás je to veľa ak vypýtam za spracovanie DP - paušalista + RZZP 50 Eur?


podla mna je to málo
jacekova
25.03.10,20:02
Prosím Vás o pomoc pri stanovení ceny -

JU, mesačný platca DPH, intrastat-zjednodušený

300 dokladov mesačne /faktúry+PD/

ďakujem


ešte ktovie koľko majú pohybov na výpisoch ale ak málo tak okolo 220 € mesačne+ intrastat
sybila3
25.03.10,21:53
robím teraz jedného igelitkára-JU bez dph, 68 položiek môžem pýtať 45-50 euro a RZZP 10 alebo 15? Je to veľa? ďakujem
jacekova
26.03.10,05:09
robím teraz jedného igelitkára-JU bez dph, 68 položiek môžem pýtať 45-50 euro a RZZP 10 alebo 15? Je to veľa? ďakujem

To je myslene mesacne? Tak je to ok. Rzzp skor 15€
sybila3
26.03.10,06:42
nie to je myslené, že má málo dokladov a za celý rok 68 položiek v denníku. Tak keď som si to nejako prerátala na položky vyšlo mi 45-50 eur. Neviem, či to nie je moc. dík
jacekova
26.03.10,06:46
nie to je myslené, že má málo dokladov a za celý rok 68 položiek v denníku. Tak keď som si to nejako prerátala na položky vyšlo mi 45-50 eur. Neviem, či to nie je moc. dík


45-50 € mi pripadá tak akurát ale ešte za spracovanie DP a učtovnej závierky dalších 50€
ZuzanaP
26.03.10,06:54
Včera mi drahý hovoril, že jeho jeden známy sa sťažoval, že zaplatil za účtovníctvo 150 €. Vraj mal len dvanásť faktúr. Predtým mu to robila žena. Tak prečo mu to nespravila aj teraz... Najlepšie je nakydať. Nemám rada takéto reči.
sybila3
26.03.10,07:14
veď práve, že si myslia, že je to pár dokladov, že to budú mať zadarmo, mne sa zdalo aj tých 50 veľa. Keď mu poviem 100 a 15 za RZZP tak ho prekotí.
jacekova
26.03.10,07:20
veď práve, že si myslia, že je to pár dokladov, že to budú mať zadarmo, mne sa zdalo aj tých 50 veľa. Keď mu poviem 100 a 15 za RZZP tak ho prekotí.


to je asi naša chyba, že sa bojíme vypýtať si svoje zarobene peniaze. Ja tiez vzdy rozmýšlam,že kolko vypýtať, aby klient "neodpadol".
Min.rok som to začala robiť tak, že vopred mu poviem koľko to bude stáť a bud zostane alebo pôjde inam. Ked to dávame "pod cenu", sami si neceníme svoju prácu.

čo sa týka RZZP, tento rok mam toho tak strašne veľa, že som všetkým klientom povedala, nech idu osobne do VšZP, že tam im to urobia zadarmo, alebo im to ja urobím za 20€. Našli sa takí, ktorí si to tam dali spraviť, ale určite banovali, lebo ich niekoľkokrát prehnali (ale väčšina si to vopred uvedomila a robila som im rzzp ja)
Tinau
26.03.10,07:22
ahojte, tiez ma zaujima vas nazor na moj vypocet ceny za JU SZCO neplatca dph, 625 poloziek, DP FO B, RZZP = 300 az 400€
Nechcem aby to bolo prilis lacne, ale ani nechcem premrstit cenu, dakujem za rady :)
jacekova
26.03.10,07:24
ahojte, tiez ma zaujima vas nazor na moj vypocet ceny za JU SZCO neplatca dph, 625 poloziek, DP FO B, RZZP = 300 az 400€
Nechcem aby to bolo prilis lacne, ale ani nechcem premrstit cenu, dakujem za rady :)



ja by som to tak videla na 550-600€
Tinau
26.03.10,07:26
dakujem ;)
evina
26.03.10,07:28
veď práve, že si myslia, že je to pár dokladov, že to budú mať zadarmo, mne sa zdalo aj tých 50 veľa. Keď mu poviem 100 a 15 za RZZP tak ho prekotí.

Stále zdôrazňujeme, že účtovníctvo nie je len o počte dokladov. Ak áno, nech si to skutočne nahodia do PC všetci. Ak neviem napr. či daná faktúra má byť zaúčtovaná na 311 alebo 321 tak musím prečítať kopec literatúry /to samozrejme nemierim na účtovníkov:D/ a možno mi len tento zápis bude trvať aj dva dni. O tom ako správne zaradiť položky z hľadiska daňového a spracovania príslušných výkazov v zmysle predpisov ani nehovorím...
Nepripúšťajte debaty typu - je to len pár dokladov, Vy sami musíte vedieť o čo ide a školiť aj zákazníkov. Mali by sme sa prestať zaoberať tým, či ich vykotí alebo nie /samozrejme sa zaoberám tým aj ja :)
Prečo ich nevykotí v potravinách? Tých 100 považujem za minimálnu položku pri 300 dokladoch a nasledovných účtovných operáciách bez ohľadu na to či v Bratislave alebo inde na Slovensku ....
Tinau
26.03.10,07:39
este ma napadli suvislosti a to, ze program je jeho nie moj a ze doklady mal poukladane a vypisane PPD a VPD, cize som cisto iba nahodila do programu a spracovala DP a RZZP, takze pri tom pocte 625 poloziek moze byt ta cena 500 az 600€?
Tinika
26.03.10,11:15
este ma napadli suvislosti a to, ze program je jeho nie moj a ze doklady mal poukladane a vypisane PPD a VPD, cize som cisto iba nahodila do programu a spracovala DP a RZZP, takze pri tom pocte 625 poloziek moze byt ta cena 500 az 600€?

pekne pekne, ja sa odvazim pytat tak 200Eur, ale zalezi aj od mnozstva dokladov
kimart
26.03.10,11:16
ahojte, pozerala som návrh cien na rok 2010, a bolo tam niečo také ako zohľadnenie neskorého termínu dodania podkladov na spracovanie DP. Do dnešného dňa čakám na posledné doklady SZČO, možno tak zo 4-5 dokladov, ale bez nich sa nemôžem pohnúť, čo stým ako donútiť takýchto ľudí, aby si pohli? Mesačne si účtujem za spracovanie účtovníctva dopravcovi 100€. Sú vtom mzdy - 2xTPP,1xVPD, valut. pokladne, 4 výpisy( z toho 1x CZK). Teraz mu mám spracovať hlásenie, DP FO + RZZP, koľko si mám vypýtať? myslím mimo tých 100€mes. paušálu
Tinika
29.03.10,17:02
Dobrý večer, prosím Vas, teraz mi tu doniesli jednu FO a jednu s.r.o, nemam podklady čo sa DPH tyka, maju medzi sebou vselijake pohyby čo bude dost tazke učtovat, divne čislovanie faktur, chybaju nakladove faktury, mam len na papieri pisane. Kolko by ste za to zobrali, kedze je uz 29.3. ???? Dva dni na to budem mat len a kedze mam dieta tak zrejme len noci. Nie je toho tak vela ale roboty okolo toho hojne. Vdaka
Zoltán Kovács
29.03.10,17:03
Dobrý večer, prosím Vas, teraz mi tu doniesli jednu FO a jednu s.r.o, nemam podklady čo sa DPH tyka, maju medzi sebou vselijake pohyby čo bude dost tazke učtovat, divne čislovanie faktur, chybaju nakladove faktury, mam len na papieri pisane. Kolko by ste za to zobrali, kedze je uz 29.3. ???? Dva dni na to budem mat len a kedze mam dieta tak zrejme len noci. Nie je toho tak vela ale roboty okolo toho hojne. Vdaka

Nič, nezobrať to, alebo stanoviť taku cenu, aby sám odišiel. A keď predsa ostane, tak minimálne 80% zálohu dopredu.
Tinika
29.03.10,17:21
Nič, nezobrať to, alebo stanoviť taku cenu, aby sám odišiel. A keď predsa ostane, tak minimálne 80% zálohu dopredu.

No ja to uz mam u seba som nevedela ze to bude az tak strasne. Volat mu budem zajtra ze nech plati bo ani neurobim dufam ze sa neo.... vdaka
a cenu som povedala zhruba ze kolko minimalne plus prirazka za neskore donesenie a nemal s tym problem, len ako bude z platenim ...
Zoltán Kovács
29.03.10,18:07
No ja to uz mam u seba som nevedela ze to bude az tak strasne. Volat mu budem zajtra ze nech plati bo ani neurobim dufam ze sa neo.... vdaka
a cenu som povedala zhruba ze kolko minimalne plus prirazka za neskore donesenie a nemal s tym problem, len ako bude z platenim ...

U mňa v takomto termíne je prirážka 100+%.
Tinika
29.03.10,18:15
U mňa v takomto termíne je prirážka 100+%.

aj u mna po 25-tom je 100% tak som zvedava a kolko tak sa berie za PU mes. platca DPH? a to nemam ani DPH podklady aby som sa dopasovala tak samy povedali ze len dajak urobit a potom dodatočne a su si vedomi ze aj dodatočne niečo stoji, tak dufam ze ja zacvakaju. Zajtra hned riesim zalohu
mariana11
30.03.10,10:38
Dobrý večer, prosím Vas, teraz mi tu doniesli jednu FO a jednu s.r.o, nemam podklady čo sa DPH tyka, maju medzi sebou vselijake pohyby čo bude dost tazke učtovat, divne čislovanie faktur, chybaju nakladove faktury, mam len na papieri pisane. Kolko by ste za to zobrali, kedze je uz 29.3. ???? Dva dni na to budem mat len a kedze mam dieta tak zrejme len noci. Nie je toho tak vela ale roboty okolo toho hojne. Vdaka


Ja by som na tú sro dala odklad. Nemusela by si sa teraz stresovať. Ja mám ešte nejaké sro , ktoré mám čas do júna. Veď asi viete , že tento rok stačí do 31.3. len ohlásiť , že si posúvate o 1 - 3 mesiace termín na podanie DP.
Netreba už žiadať. A od budúceho roka to bude možné aj u FO.
Martaa
30.03.10,11:53
Tato cena je pre vychod alebo západ Slovenska??
Tinika
30.03.10,12:10
Tato cena je pre vychod alebo západ Slovenska??

pre vychod.
Tinika
30.03.10,12:11
Ja by som na tú sro dala odklad. Nemusela by si sa teraz stresovať. Ja mám ešte nejaké sro , ktoré mám čas do júna. Veď asi viete , že tento rok stačí do 31.3. len ohlásiť , že si posúvate o 1 - 3 mesiace termín na podanie DP.
Netreba už žiadať. A od budúceho roka to bude možné aj u FO.

no toto som zaregistrovala niekedy a teraz mi to ušlo. Ale uz to mam skoro hotove. Hoci nemam DPH podklady či som sa dopasovala, to daju dodatočne takze este sa na to budem musieť kuknut.
Eva Póčová
03.04.10,07:28
ahojte,
jeden môj klient ma poprosil, aby som napýsala k nájomným zmluvám dodatky na rok 2010 niektorým sa mení nájom, niektorý treba predĺžiť a tak. Každý dodatok bude mať asi 2 strany.
Koľko by som si mala vypýtať za 1 dodatok?:rolleyes:

Ďalej mám vypracovať prevádzkový poriadok a tiež reklamačný poriadok pre maloobchod. Koľko by ste za to pýtali?:rolleyes:
Ďakujem za každú dobrú radu.:)
Eva Póčová
06.04.10,09:10
Viem, že sme mali sviatok a každý má teraz dosť z účtovníctva aj z rozmýšľania ale predsa by mi niekto mohol pomôcť koľko by som mala pýtať za tie práce??? ďakujem.
TATRY MKS
06.04.10,17:47
Musím sa vám "pochváliť", čo som urobila tento rok pri daňových priznaniach - zobrala som jedného klienta - daňové priznanie s paušálnymi výdavkami, 6 mesiacov SZČO, niečo PN, niečo zamestnaný, potom samoplatca, potom v zahraničí - poplátaný celý rok a RZZP malý príjem, takže X. Utrápila som sa s tým, no ..... dovolila som pýtať za všetko 45 EUR. Klient bol v zahraničí, takže som to všetko vybavovala s jeho mamou - keď sme sa dohodli, že DP a RZZP jej donesie manžel autom a povedala som, že to bude stáť 45,- EUR, tak povedala, že to je veľmi veľa a pod., že pani v ich meste robí DP a RZZP za 15 EUR, tak som sa naježila a poslala som jej v obálke len podklady, ktoré mi dala k spracovaniu - bolo 23.3.2010. Za chvíľu telefonovala, že kde je DP a RZZP, že čo bude teraz robiť, tak som je poradila, nech jej to urobí tá pani za 15,- EUR..... Čo vy na moju reakciu? Mala som výčitky svedomia, že som to tak urobila asi týždeň, ale potom som sama seba uspokojila, že charitu už robiť nemôžem....
veronikasad
06.04.10,17:50
Musím sa vám "pochváliť", čo som urobila tento rok pri daňových priznaniach - zobrala som jedného klienta - daňové priznanie s paušálnymi výdavkami, 6 mesiacov SZČO, niečo PN, niečo zamestnaný, potom samoplatca, potom v zahraničí - poplátaný celý rok a RZZP malý príjem, takže X. Utrápila som sa s tým, no ..... dovolila som pýtať za všetko 45 EUR. Klient bol v zahraničí, takže som to všetko vybavovala s jeho mamou - keď sme sa dohodli, že DP a RZZP jej donesie manžel autom a povedala som, že to bude stáť 45,- EUR, tak povedala, že to je veľmi veľa a pod., že pani v ich meste robí DP a RZZP za 15 EUR, tak som sa naježila a poslala som jej v obálke len podklady, ktoré mi dala k spracovaniu - bolo 23.3.2010. Za chvíľu telefonovala, že kde je DP a RZZP, že čo bude teraz robiť, tak som je poradila, nech jej to urobí tá pani za 15,- EUR..... Čo vy na moju reakciu? Mala som výčitky svedomia, že som to tak urobila asi týždeň, ale potom som sama seba uspokojila, že charitu už robiť nemôžem....
ako to nakoniec dopadlo ? Zohnali účtovníčku za 15 € ?
TATRY MKS
06.04.10,18:20
To už neviem ako to dopadlo, zrejme našli niekoho určite, ale aj keby nie, hrdosť by tej mamičke nedala sa znova ozvať... Mňa skôr zaujímalo, či som naozaj až tak veľa pýtala?
jacekova
06.04.10,18:45
To už neviem ako to dopadlo, zrejme našli niekoho určite, ale aj keby nie, hrdosť by tej mamičke nedala sa znova ozvať... Mňa skôr zaujímalo, či som naozaj až tak veľa pýtala?


v žiadnom prípade to nebolo veľa
nika.sum
07.04.10,09:50
v žiadnom prípade to nebolo veľa

Ja by som skor povedala, ze málo:)
nika.sum
07.04.10,09:55
Ja mam taky problem, mam zacat uctovat jednu firmu s.r.o. Nechceli pausal, zatial vraj nebudu mat dokladov vela (ale potom neviem, ci ja budem chciet pausal :-)), tak chcu polozkovu cenu, isla som podla cennika, ked este nebudu platitelia DPH 0,9 EUR, platitelia DPH 1 EUR, ale mala by som mat v tomto pripade aj cenu za DP DPH (SV vraj take sluzby nemaju - uvidime). Kolko by som mala mat cenu za DP DPH? Zatial mi klienti platia pausal, takze nemam ani ponatie...
Gapo
07.04.10,09:58
Keď si pomyslím koľko sa ja natrápim s mojím daňovým, tak by som to neurobil ani za 100 Eur. Ale ja som iba F.O.;););)
nika.sum
07.04.10,11:13
Ja mam taky problem, mam zacat uctovat jednu firmu s.r.o. Nechceli pausal, zatial vraj nebudu mat dokladov vela (ale potom neviem, ci ja budem chciet pausal :-)), tak chcu polozkovu cenu, isla som podla cennika, ked este nebudu platitelia DPH 0,9 EUR, platitelia DPH 1 EUR, ale mala by som mat v tomto pripade aj cenu za DP DPH (SV vraj take sluzby nemaju - uvidime). Kolko by som mala mat cenu za DP DPH? Zatial mi klienti platia pausal, takze nemam ani ponatie...

Prosim, neviete mi poradit?
nika.sum
07.04.10,11:35
Myslite ze za Danove priznanie DPH pri fakturovani Polozkovitej ceny je 17 EUR vela?
Eva Póčová
07.04.10,12:40
ahojte,
jeden môj klient ma poprosil, aby som napýsala k nájomným zmluvám dodatky na rok 2010 niektorým sa mení nájom, niektorý treba predĺžiť a tak. Každý dodatok bude mať asi 2 strany.
Koľko by som si mala vypýtať za 1 dodatok?:rolleyes:

Ďalej mám vypracovať prevádzkový poriadok a tiež reklamačný poriadok pre maloobchod. Koľko by ste za to pýtali?:rolleyes:
Ďakujem za každú dobrú radu.:)
Tak už niekto nech my poradí, lebo neviem koľko si pýtať za tie dodatky k zmluvám a za prevádzkový poriadok, nemám ani ponatie a nechcem byť ani nejaká charita. Ďakujem.
JankaO
07.04.10,12:46
Tak už niekto nech my poradí, lebo neviem koľko si pýtať za tie dodatky k zmluvám a za prevádzkový poriadok, nemám ani ponatie a nechcem byť ani nejaká charita. Ďakujem.
Tak to rátaj hodinovou taxou. (napr. 9 €-12 €/hod...)
romanpp
08.04.10,04:51
Ja mam taky problem, mam zacat uctovat jednu firmu s.r.o. Nechceli pausal, zatial vraj nebudu mat dokladov vela (ale potom neviem, ci ja budem chciet pausal :-)), tak chcu polozkovu cenu, isla som podla cennika, ked este nebudu platitelia DPH 0,9 EUR, platitelia DPH 1 EUR, ale mala by som mat v tomto pripade aj cenu za DP DPH (SV vraj take sluzby nemaju - uvidime). Kolko by som mala mat cenu za DP DPH? Zatial mi klienti platia pausal, takze nemam ani ponatie...

Ja to robím nasledovne:

Zásadne nepoužívam paušál.

Mám vypracovaný cenník prác. Koľko za riadok v denníku, koľko za A4, koľko za doručenie na DÚ, koľko za riadok v knihe jázd, koľko za archivovanie a pod.

Keď príde nový klient, tak to vyzerá nasledovne:
- JÚ - minimálna mesačná záloha 33,- €
- PÚ - minimálna mesačná záloha 50,- €
- ak sa v priebehu roka ukazuje, že toho bude veľa - priebežne sa dohodnem na zvýšení zálohy
- po skončení roka urobím vyúčtovanie podľa cenníka a klient doplatí
- ak je toho menej než prijaté zálohy - preplatok v žiadnom prípade nevraciam.

Zatiaľ s tým bol takmer každý spokojný - kto nie, išiel o dom ďalej.
Deganova
08.04.10,05:35
Akú cenu by ste si pýtali za s.r.o.za 1/4 rok 330 vyšlých faktúr,100 došlých,1/4 ročný platca DPH, PÚ, 1 zamestnanec-mzdy, odvody, daňové, prehľady. Ďakujem
zk24
08.04.10,11:22
Ahojte,

mam podobnu otazku, oslovili ma dve firmy ci im nebudem robit externe uctovnictvo. Ako riesite, ked musite kazdorocne kupovat licencie na software, kedze firmy softwarom nedisponuju? A viem ze chcem napriklad LEN za sluzby dajme tomu 100 eur mesacne. Ale ako to riesit a fakturovat ked musim zakupit software a podobne? Uctujete im vedlajsie naklady? Alebo to, co chcem uz musim nadhodnotit o sumu koko ma SW bude stat? Aby som nerobila pol roka len na to aby som zaplatila rocnu licenciu software a druhu polku roka na toner do tlaciarne... :confused:

dakujem.
veronikasad
08.04.10,11:28
Ahojte,

mam podobnu otazku, oslovili ma dve firmy ci im nebudem robit externe uctovnictvo. Ako riesite, ked musite kazdorocne kupovat licencie na software, kedze firmy softwarom nedisponuju? A viem ze chcem napriklad LEN za sluzby dajme tomu 100 eur mesacne. Ale ako to riesit a fakturovat ked musim zakupit software a podobne? Uctujete im vedlajsie naklady? Alebo to, co chcem uz musim nadhodnotit o sumu koko ma SW bude stat? Aby som nerobila pol roka len na to aby som zaplatila rocnu licenciu software a druhu polku roka na toner do tlaciarne... :confused:

dakujem.
mimotemyúčtovný SW a toner do tlačiarne nepatrí k pracovným nástrojom účtovníka-živnostníka ? Ak chceš aby to preplácala firma, musíš byť zamestnancom.

Cenu za spracovanie účtovníctva si stanov tak, aby pokryla tvoje režijné náklady + primeranú odmenu za vykonanú prácu.
zk24
08.04.10,11:30
Dakujem.
natascha
09.04.10,06:21
Ahojte, ako som sa dočítala ( priznám sa, nečítala som všetko),v tejto téme preberáte platby za účtovnícke služby. Určite mi budete vedieť povedať koľko si pýtajú na hodinu počítačový servisáci, či skôr tzv. IT OUT SOURCING. Myslím,že sú veľké rozdiely aj medzi západom Slovenska a východom. Aké máte skúsenosti? Aká je ich hodinová sadzba? Ďakujem
skonline
09.04.10,06:32
tak u nas v BB sa hodina PC servisu pohybuje u roznych firiem od 13,30 do 19,58 EUR, co tak sledujeme ponuky PC servisov, resp. viem z vlastnej skusenosti.
kira
11.04.10,17:58
Poradíte mi, koľko si pýtať za podanie nulového DPH alebo to neúčtovať?
Najka
12.04.10,04:48
Ahojte,môžte aj mne poradiť, koľko by som mala zarábať resp. koľko si zapýtať? Pracujem v stavebnej firme (obrat 2 mil.eur) na východe viac ako 12 rokov. Robím PU, mzdy (15 -20 zamestn.) + všetky práce, čo s tým súvisia, máme certifikát kvality, takže aj to + pripravujem verejné súťaže vrátane úpravy rozpočtov.. Môj plat je 500 eur hrubého + ročné prémie 500 až 1000 eur.
liba2
12.04.10,04:54
Ahojte,

mam podobnu otazku, oslovili ma dve firmy ci im nebudem robit externe uctovnictvo. Ako riesite, ked musite kazdorocne kupovat licencie na software, kedze firmy softwarom nedisponuju? A viem ze chcem napriklad LEN za sluzby dajme tomu 100 eur mesacne. Ale ako to riesit a fakturovat ked musim zakupit software a podobne? Uctujete im vedlajsie naklady? Alebo to, co chcem uz musim nadhodnotit o sumu koko ma SW bude stat? Aby som nerobila pol roka len na to aby som zaplatila rocnu licenciu software a druhu polku roka na toner do tlaciarne... :confused:

dakujem.Všetky svoje náklady započítaš do ceny za spracovanie účtovníctva.
Nezabudni, že to je aj elektrina, amortizácia počítača, tlačiarne, kopírky, skartovačky, telefón a poplatky za telefón, internet, antivírusový program, kancelársky papier a rôzne kanc. pomôcky, nábytok a mnohé ďalšie, napr. aj tvoje odvody a náklady na spracovanie tvojho účtovníctva (SZČO) alebo aj tvoje stravné lístky. Do zmluvy si tiež uveď, ktorá strana bude zabezpečovať donášku-odnášku dokladov a odnášku písomností tretím osobám (DÚ, SP, ZP, pošta a pod.); ak ty, nezabudni aj na výdavky na mestskú dopravu alebo na vl. vozidlo.
Nevymenovala som všetko, napr. čistiace prostriedky a upratovanie tvojho pracovného priestoru, prípadne aj nájomné za kanceláriu....
... no máš nad čím rozmlýšľať. :D
Iwett
13.04.10,15:26
Dobrý deň, prosím, prosím, poradíte mi?

Za rok 2009 mala s.r.o., platca dph :

VF: 240
DF: 580
PV: 530
Mzdy: 200
PP: 390
ID: 150

+ mesačné spracovanie miezd, odvodov, výkazov za 2 zamestnancov - aj s odovzdaním alebo zaslaním do poisťovní

+ koncoročná uzávierka, vypracovanie a osobné zanášanie na DU DP PO,FO, taktiež takáto služba na mesačné DP DPH a štvrťročné výkazy.

Okrem toho je spoločník aj FO, čiže firma s JU, tiež platca DPH teda:
+ cca 500 položiek/rok v JU a samozrejme koncoročná uzávierka

Minulý rok som mesačne bola dohodnutá na paušál 200 eur, vidí sa mi to málo. Pozriete mi na to, ako sa Vám to vidí, či mám pýtať mesačne viac, alebo to môže byť?
Budem Vám veľmi povďačná za odobrenie.
mj.ivet
15.04.10,07:48
to je strašne málo na taky rozsah prác.....
mj.ivet
15.04.10,07:50
Ahojte,môžte aj mne poradiť, koľko by som mala zarábať resp. koľko si zapýtať? Pracujem v stavebnej firme (obrat 2 mil.eur) na východe viac ako 12 rokov. Robím PU, mzdy (15 -20 zamestn.) + všetky práce, čo s tým súvisia, máme certifikát kvality, takže aj to + pripravujem verejné súťaže vrátane úpravy rozpočtov.. Môj plat je 500 eur hrubého + ročné prémie 500 až 1000 eur.
to je strašne málo na taký rozsah prác....
JAJA11
15.04.10,07:57
Ahojte,môžte aj mne poradiť, koľko by som mala zarábať resp. koľko si zapýtať? Pracujem v stavebnej firme (obrat 2 mil.eur) na východe viac ako 12 rokov. Robím PU, mzdy (15 -20 zamestn.) + všetky práce, čo s tým súvisia, máme certifikát kvality, takže aj to + pripravujem verejné súťaže vrátane úpravy rozpočtov.. Môj plat je 500 eur hrubého + ročné prémie 500 až 1000 eur.

Ono je to aj o tom, že možno treba skúsiť pohľadať si iné miesto a zistiť, koľko by Vám ponúkli tam. Ja som tak spravila hneď na začiatku a potom mi museli ponúknuť viac, ako mi dávala tá firma. Poučili sa z toho a dnes, keď zvyšujú plat, tak na mňa nikdy nezabudnú, lebo vedia, že by som mohla začať hľadať lepšie miesto ;) Niekedy nestačí len pýtať si zvýšenie platu, niekedy treba dokázať, že som schopná aj to miesto zmeniť. Keďže tam robíte už toľké roky, sú s Vami spokojmý a určite Vás tak ľahko nepustia. :)
Iwett
15.04.10,09:38
to je strašne málo na taky rozsah prác.....
Ďakujem za vyjadrenie, a koľko tak by ste tak navrhli Vy? Lebo na položky to zhruba sedí...Zle rátam?:confused:
nika.sum
15.04.10,10:51
Ďakujem za vyjadrenie, a koľko tak by ste tak navrhli Vy? Lebo na položky to zhruba sedí...Zle rátam?:confused:

Iwett, ta odpoved bola, aspon ja som to pochopila k inej otazke, je totiz zopakovana aj s citaciou:)
Iwett
15.04.10,12:24
Iwett, ta odpoved bola, aspon ja som to pochopila k inej otazke, je totiz zopakovana aj s citaciou:)
Aha, tak pardon, ja som pozrela tú prvú odpoved bez citácie.
liba2
15.04.10,12:38
Iwett, cena bude iná pre zamestnanca a iná pre účtovníka-szčo.
Tak toto treba objasniť, aby si mohla dostať radu.
Tinika
15.04.10,12:39
Ahojte,môžte aj mne poradiť, koľko by som mala zarábať resp. koľko si zapýtať? Pracujem v stavebnej firme (obrat 2 mil.eur) na východe viac ako 12 rokov. Robím PU, mzdy (15 -20 zamestn.) + všetky práce, čo s tým súvisia, máme certifikát kvality, takže aj to + pripravujem verejné súťaže vrátane úpravy rozpočtov.. Môj plat je 500 eur hrubého + ročné prémie 500 až 1000 eur.

aj ja si myslím ze je to strasne málo. Ja som mala tri firmy, PU, zamestnancov a ine veci okolo toho ale mala som o dostť vyšši plat.
Najka
15.04.10,13:38
vďaka za názory, a môžte mi ešte poradiť, že o koľko minimálne by som mala pýtať zvýšenie?
Iwett
15.04.10,15:31
Iwett, cena bude iná pre zamestnanca a iná pre účtovníka-szčo.
Tak toto treba objasniť, aby si mohla dostať radu.
Jedná sa o cenu, keby som vykonávala túto prácu ako SZČO. Prosím, skúste mi poradiť...
Iwett
15.04.10,16:53
Iwett, cena bude iná pre zamestnanca a iná pre účtovníka-szčo.
Tak toto treba objasniť, aby si mohla dostať radu.
Prosím, prosím, posúvam, koľko by ste pýtali za nižšieuvedené, keby som prácu vykonávala ako SZČO?
................


Za rok 2009 mala s.r.o., platca dph :

VF: 240
DF: 580
PV: 530
Mzdy: 200
PP: 390
ID: 150

+ mesačné spracovanie miezd, odvodov, výkazov za 2 zamestnancov - aj s odovzdaním alebo zaslaním do poisťovní

+ koncoročná uzávierka, vypracovanie a osobné zanášanie na DU DP PO,FO, taktiež takáto služba na mesačné DP DPH a štvrťročné výkazy.

Okrem toho je spoločník aj FO, čiže firma s JU, tiež platca DPH teda:
+ cca 500 položiek/rok v JU a samozrejme koncoročná uzávierka

Minulý rok som mesačne bola dohodnutá na paušál 200 eur, vidí sa mi to málo. Pozriete mi na to, ako sa Vám to vidí, či mám pýtať mesačne viac, alebo to môže byť?
Budem Vám veľmi povďačná za odobrenie.
liba2
15.04.10,19:38
Jedná sa o cenu, keby som vykonávala túto prácu ako SZČO. Prosím, skúste mi poradiť...
ja by som povedala, že za podvojné účtovníctvo vrátane miezd 400-600 € mesačne;
JÚ SZČO bude treba dohodnúť a faktúrovať zvlášť ; prikladám ti cenník ktorý je len orientačný aby si vedela nejako začať.
http://www.porada.sk/t129182-cup-2010-cennik-uctovnych-prac-na-rok-2010-a.html
Iwett
16.04.10,03:51
ja by som povedala, že za podvojné účtovníctvo vrátane miezd 400-600 € mesačne;
JÚ SZČO bude treba dohodnúť a faktúrovať zvlášť ; prikladám ti cenník ktorý je len orientačný aby si vedela nejako začať.
http://www.porada.sk/t129182-cup-2010-cennik-uctovnych-prac-na-rok-2010-a.html
Ďakujem veľmi si mi pomohla.
Betina2
17.04.10,22:25
Prosím Vás, kolko by ste brali mesačne za spracovanie účtovníctva pre s.r.o. (ja nie som platca DPH, oblasť BA, doklady mi nosia nevytriedené, používam svoj soft aj všetko kanc.zariadenie):
-PU,
-kvartálny platca DPH,
-priemerne 300-350 účtovných položiek (v denníku) mesačne,
-vystavujem všetky VF za firmu 15-20 FA (položkové),
-vystavujem všetky pokladničné doklady (PPD aj VPD),
-vediem kompletne knihu pokladnice ERP (vrátane lepenia vypisovania prehladov)
-kopec ID (napr. platby kartou za nákup - asi 15-20 x mesačne)
-1x lízing,
-1x úver, oboje mesačné splátky.
-Minimálne 3-4 x mesačne nákup v EU na faktúru u platcu DPH v danej krajine a aj na hotovosť - nenapíšu preklad na doklad ani za čo to bolo, tak potom to zisťujem sama :eek:
- evidencia a odpis majetku - mesačný asi pre 10-12 ks dlhod.majetku
-mzdy pre 7-8 zamestnancov v TPP + výkazy na poistovne + príkazy na úhradu
-všetka personalistika, spracovanie prac.zmlúv, dodatkov, vyhlásenie, súhlasov na použitie osobných údajov....+ PN, OČR, materské, evidenčné listy ELDZ, mzdové listy, registračné listy, potvrdenia a pod...(komplet)

- ročné zúčtovanie DZČ zamestnancov (ročne asi pre 4-5 osôb)
- rožné zúčtovanie ZP zamestnancom ( 1-2 ludia ročne)
- kompletná UZ a DP vrátane výkazov a prílohy, inventarizácie
- spisovanie zápisníc z valných zhromaždení + k nim pozvánky a iné dokumenty (k uloženiu UZ aj sprievodné listy na súd)
- samozrejme im robím všetky interné smernice a pracovný poriadok a priebežne ich aktualizujem.
- ak treba, tak štatistiku.

- upozorňujem na všetky dôležité termíny splatnosti a podaní (samozrejmosť) ale aj vyrábam prípaky k úhrade splátok úveru a lízingu, elbo trvalý príkaz akosi stále nie je...
- riešim súkromné nákupy konateľa podla možnosti ako náklad firmy, ak sa dá (mohla by som to kludne aj hned vyradiť)....a iné pikošky.
- všetka administratíva, korešpondencia s dodávatelmi a odberatelmi, písanie upomienok, riešenie nezrovnalostí v dokladoch, urgencie a pod., vyžiadavanei chýbajúcich alebo vadných dokladov
-riešenie daňových a účtovných problémov "po vzniku" - firma má tendenciu neopýtať sa na dôsledky konania dopredu a potom ja mám vymýšlať optimálne riešenie s ohladom na daňovú optimalizáciu resp. vymýšlať, ako sa vyhnúť pokute zákonnou cestou - niekdy ma omylom berú ako kúzelníka s klobúkom :)
- občas vybehnem podávať osobne na úrady a poisťovne, väčšinou si to však posielajú poštou sami...ale ja to naobálkujem, nech to nedopletú.
.
.+ raz ročne robím PU, UZ a DP druhej spoločníkovej firme bez alebo len so zopár dokladmi + jeho JU s uzávierkou a DP a výkazmi pre spoločníka ako SZČO s docela málo položkami a príjmom na PP.+ jeho RZZP ako FO SZČO.
Samozrejme popritom sem-tam poradím v danej oblasti aj konateľovej rodine v rámci "paušálu".
Rada by som vedela, kolko k uvedenému mesačnému paušálu pripočítať za tú druhú PO a za DP JU + RZZP FO.
A či si k mesačnému paušálu účtujete zvlášť aj jednorazovo za spracovanie UZ a DU.
Cenník som čítala, ale ďakujem za každé info.
jacekova
18.04.10,06:24
Prosím Vás, kolko by ste brali mesačne za spracovanie účtovníctva pre s.r.o. (ja nie som platca DPH, oblasť BA, doklady mi nosia nevytriedené, používam svoj soft aj všetko kanc.zariadenie):
-PU,
-kvartálny platca DPH, 16€ štvrťročne
-priemerne 300-350 účtovných položiek (v denníku) mesačne, 0,83€ za 1úč.prípad
-vystavujem všetky VF za firmu 15-20 FA (položkové), 1fa cca 0,50€
-vystavujem všetky pokladničné doklady (PPD aj VPD), 0,20€ za 1doklad
-vediem kompletne knihu pokladnice ERP (vrátane lepenia vypisovania prehladov) ?mesačne cca 10€
-kopec ID (napr. platby kartou za nákup - asi 15-20 x mesačne) to je vrámci úč.prípadov
-1x lízing, jednorazovo cca 10-15€
-1x úver, oboje mesačné splátky. to je už zarátané v úč.položkách
-Minimálne 3-4 x mesačne nákup v EU na faktúru u platcu DPH v danej krajine a aj na hotovosť - nenapíšu preklad na doklad ani za čo to bolo, tak potom to zisťujem sama :eek:to je už zarátané v úč.položkách
- evidencia a odpis majetku - mesačný asi pre 10-12 ks dlhod.majetku to je už zarátané v úč.položkách (ak tak len pri nákupe a zaradení nejaký jednorazový poplatok)
-mzdy pre 7-8 zamestnancov v TPP + výkazy na poistovne + príkazy na úhradu 8,50€ mesačne
-všetka personalistika, spracovanie prac.zmlúv, dodatkov, vyhlásenie, súhlasov na použitie osobných údajov....+ PN, OČR, materské, evidenčné listy ELDZ, mzdové listy, registračné listy, potvrdenia a pod...(komplet) pri prijatí zamestnanca do PP jednorazovo 8,50€

- ročné zúčtovanie DZČ zamestnancov (ročne asi pre 4-5 osôb) to je v cene 8,50€ za mzdy
- rožné zúčtovanie ZP zamestnancom ( 1-2 ludia ročne)to je v cene 8,50€ za mzdy
- kompletná UZ a DP vrátane výkazov a prílohy, inventarizácie 166€
- spisovanie zápisníc z valných zhromaždení + k nim pozvánky a iné dokumenty (k uloženiu UZ aj sprievodné listy na súd) v cene 166€
- samozrejme im robím všetky interné smernice a pracovný poriadok a priebežne ich aktualizujem. 1smernica cca 10-15€ podľa počtu strán
- ak treba, tak štatistiku. 5€

- upozorňujem na všetky dôležité termíny splatnosti a podaní (samozrejmosť) ale aj vyrábam prípaky k úhrade splátok úveru a lízingu, elbo trvalý príkaz akosi stále nie je...
- riešim súkromné nákupy konateľa podla možnosti ako náklad firmy, ak sa dá (mohla by som to kludne aj hned vyradiť)....a iné pikošky.
- všetka administratíva, korešpondencia s dodávatelmi a odberatelmi, písanie upomienok, riešenie nezrovnalostí v dokladoch, urgencie a pod., vyžiadavanei chýbajúcich alebo vadných dokladov ??? to už je náš údel
-riešenie daňových a účtovných problémov "po vzniku" - firma má tendenciu neopýtať sa na dôsledky konania dopredu a potom ja mám vymýšlať optimálne riešenie s ohladom na daňovú optimalizáciu resp. vymýšlať, ako sa vyhnúť pokute zákonnou cestou - niekdy ma omylom berú ako kúzelníka s klobúkom :) detto to už je náš údel
- občas vybehnem podávať osobne na úrady a poisťovne, väčšinou si to však posielajú poštou sami...ale ja to naobálkujem, nech to nedopletú.
.
.+ raz ročne robím PU, UZ a DP druhej spoločníkovej firme bez alebo len so zopár dokladmi 166€ za UZ a keď má pár dokladov tak cca 10€ mesačne+ jeho JU s uzávierkou a DP a výkazmi pre spoločníka ako SZČO s docela málo položkami a príjmom na PP.DP 66€+ jeho RZZP 20€ ako FO SZČO.
Samozrejme popritom sem-tam poradím v danej oblasti aj konateľovej rodine v rámci "paušálu".
Rada by som vedela, kolko k uvedenému mesačnému paušálu pripočítať za tú druhú PO a za DP JU + RZZP FO.
A či si k mesačnému paušálu účtujete zvlášť aj jednorazovo za spracovanie UZ a DU.
Cenník som čítala, ale ďakujem za každé info.


ja by som v tvojom prípade urobila mesačne faktúru položkovito a každý mesiac by bola na inú sumu. ceny v texte
Betina2
20.04.10,12:30
Inak, kolegyne, nechcem vyrývať, ale hodnotíte sa aspoň nejako takto?
http://www.vizazista.sk/farebne-poradenstvo.html
lebo účtovníctvo a dane sú o trošku inej zodpovednosti! Ale podla tých sadzieb je to asi naopak.
Asi zmením povolanie - spravím si kurz vizážistu za možno 330 Eur a hor sa na balamútenie ludí odbornými radami o tom, aká farba mi pristane! (a to podla jedinej šablóny s farebnou škálou). Ved tú istú službu mi sparví pri minimálnych nákladoch zopár farebných papierov veľkosti A4 priložených k tvári a trošku predstavivosti...(nechcem tým nikoho uraziť) alebo dobrá knižka, vyšlo ich naozaj dosť s touto tematikou.
Ale ked my baby (najmä) sa chcem páčiť a potom radšej zaplatíme za poradenie tej "správnej" vizáže, než za kvalitného účtovníka! Je to čoraz smutnejšie a najmä, ak mi dlhoročný klient (na základe odporúčení svojej mladej frajerky-neúčtovníčky ale zato študentky úplne iného oboru) začne vytýkať, že ho stojím privela peňazí, ale inak je so mnou nadmieru spokojný, ale pritom uvažuje , či by mu to iná účtovníčka nespracovala lacnejšie ! Nepomáhajú už ani vecné argumenty o množstve a náročnosti práce a o tom kolko mu šetrím peňazí oproti stálemu zamestnancovi. Pritom si myslím, že nie som najdrahšia, ale zato ani najlacnejšia, lebo svoju prácu si cením a nemienim podliezať. A potom, že nemám mať depku. Najhoršie je, že ma účtovanie a dane bavia, ale príde mi to ako nedocené a nevďačné povolanie, ktoré trčí kdesi na chvoste, lebo tak ho vníma väčšina našej slovenskej "podnikateľskej" populácie. Poradte mi niekto, ako sa Vy vysporiadavate s podobnými depkami alebo či to riešite s podobnými klientmi nejako razantne - buď-alebo.
zk24
20.04.10,12:55
Nie je umenie zarabat tazkou pracou... Umenie je zarabat nic nerobenim ;)
Iwett
21.04.10,10:17
ja by som povedala, že za podvojné účtovníctvo vrátane miezd 400-600 € mesačne;
JÚ SZČO bude treba dohodnúť a faktúrovať zvlášť ; prikladám ti cenník ktorý je len orientačný aby si vedela nejako začať.
http://www.porada.sk/t129182-cup-2010-cennik-uctovnych-prac-na-rok-2010-a.html
Dobrý deň, aj ja som si myslela, že som to robila veľmi lacno /prísp. 2166/.....tak som išla rokovať, vyrokovala som smiešny doplatok za rok 2009.......a na cene na rok 2010 sme sa "dohodli" !!!!!!!!!!!!! Našiel si účtovníčku, čo mu bude spracúvať uvedené doklady za 190,-EUR mesačne a bez doplatkov po skončení roka. Lebo vraj som najdrahšia účtovníčka v celom šírom okolí:eek::confused:
Tak sa nečudujme, že potom máme depky....:o:(:mad:
zk24
21.04.10,15:55
Baby, myslim, ze pri prvom probleme pani podnikatelia pochopia, ze za kvalitu sa plati...

Neni uctovnicka ako uctovnicka ;)
kalkulka
23.04.10,13:03
Prosím vás, koľko by ste pýtali za spracovanie JÚ, štvrťročný platca DPH, v denníku asi 400 položiek, mimo toho došlé fa tak do 100, vyšlé nejakých 20, auto v podnikaní, daňové priznanie k dani z MV, asi pol roka 2 zamestnanci na dohodu, spracovanie ročného zúčtovania ZP a ostatné povinnosti. Výkazy do SP si robí sám. Pokladničné doklady si tlačil sám a knihu jázd tiež robí sám. Štvrťočné hlásenia na DÚ, ročné hlásenie atď. a rôzne písomnosti s DÚ, 2 podnikateľské účty a jeden úverový.
nika.sum
23.04.10,14:35
ahoj, ja som si dnes vyuctovala od klienta PU, platitel DPH, ale tohto casu nemaju takmer ziadne pohyby. V denniku mam za 1Q/2010 19 poloziek, 3 prijate faktury. Vypytala som si za DP za 1Q/2010 25 EUR, je to primerana suma?
jacekova
23.04.10,14:53
ahoj, ja som si dnes vyuctovala od klienta PU, platitel DPH, ale tohto casu nemaju takmer ziadne pohyby. V denniku mam za 1Q/2010 19 poloziek, 3 prijate faktury. Vypytala som si za DP za 1Q/2010 25 EUR, je to primerana suma?


podľa mňa do 30€ je to v pohode.
nika.sum
23.04.10,15:15
dik, lebo klient mal poznamky, je to znamy a to je najhorsie. A pritom v tom ma aj odnesenie na DU. Pytal sa ze aj ked nebude mat ziadne pohyby (samozrejme ze par na bankovom vypise sa pre nich nerata za pohyb), ci vzdy mi bude musiet platit. Povedala som mu nech si robi DPH sam a nemusi :-). Ved nie je problem zobrat tlacivo a oznacit ze je bez pohybu nie? Ked nechce platit, tak nech ma tym nezatazuje.
Tinika
23.04.10,15:24
podľa mňa do 30€ je to v pohode.

ja mam jednu s.r.o. uz sice nie su platcom ale od začiatku mi platili 50 eur a platia aj teraz ked skoncilo dph a nemaju toho vela a nemaju s tym problem, ved ci nahodis 2 alebo 10 faktur je to skoro nič ale uzavierku robit musis furt a stale je toho co robit
nika.sum
23.04.10,15:30
Ale to si neuvedomuju....ved ako je pisane v inej teme, my to hodime do softu a ten to vypluje, tak co vobec chceme....
Tinika
23.04.10,15:41
Ale to si neuvedomuju....ved ako je pisane v inej teme, my to hodime do softu a ten to vypluje, tak co vobec chceme....

tak po prve aj soft niečo stoji a kazdy rok upgrade, aj ho treba ovladat aby som do neho niečo strčila bo inač nema čo vyplut a ked su taky mudry, tak nech si to sami robia ked je to take jednoduche, takych ja milujem a zakony ovladat tiez treba aby pocitac vyplul spravne udaje ale to niektorym asi nevysvetlime najmudrejsi su ti co ani sajn o ucte nemaju
andreaS
25.04.10,15:50
v piatok mi doniesol novy klient podklady pre dph... prvykrat som mu robila cele ucto 2009 (dph-cky si robil sam, ale 2 Q mal zle, tak som mu ich aj opravovala)... a teraz vlastne chce aby som mu robila dph-cky...

prave som to dokoncila a je toho strasne malicko:
OF - 4x
DF - 12x
PD - 2x
BV - 24x
ID - 2x

Kolko vypytat? Bojujem s vnutornym pocitom, ze 50 je malo ale zase som to mala hotove do hodinky vsetko, tak sa mi to zda akurat... hm?
grammatika
26.04.10,06:46
v piatok mi doniesol novy klient podklady pre dph... prvykrat som mu robila cele ucto 2009 (dph-cky si robil sam, ale 2 Q mal zle, tak som mu ich aj opravovala)... a teraz vlastne chce aby som mu robila dph-cky...

prave som to dokoncila a je toho strasne malicko:
OF - 4x
DF - 12x
PD - 2x
BV - 24x
ID - 2x

Kolko vypytat? Bojujem s vnutornym pocitom, ze 50 je malo ale zase som to mala hotove do hodinky vsetko, tak sa mi to zda akurat... hm?

Tieto vnútorné pocity poznám, ale po odovzdaní DP za rok 2009 som si povedala, dosť :rolleyes: aj na základe príspevkov tu na porade a prepočítaní všetkých mojich nákladov...a povedala som si pod cenu platca dph 100 € nejdem (viď cenník CUP 2010) a teraz rátajme...minula si cca 44 papierov (vytlačenie predkontácií, toner, a SOFT, ktorý tiež stojí nemalé peniaze - veď treba platiť upgrade..., a ďalej podnikáš, musíš zaplatiť daň z príjmu, odvody...50 € je podľa mňa málo)
Gabo71
26.04.10,08:10
Ahojte, prosím Vás, skúste ma trošku naviesť. Nerobím účtovníctvo ako živnostník, vždy som robil účtovníctvo len ako zamestnanec. Teraz robím službu známemu môjho šéfa. Doniesol mi dnes ráno na spracovanie DPH za I.Q. - počet vystavených fa 5ks, došlých 7ks, pokladničné doklady 30ks, bankový výpis cca 15 položiek. Koľko si mám vypýtať? ďakujem Vám všetkým.
Johanka
26.04.10,08:27
v piatok mi doniesol novy klient podklady pre dph... prvykrat som mu robila cele ucto 2009 (dph-cky si robil sam, ale 2 Q mal zle, tak som mu ich aj opravovala)... a teraz vlastne chce aby som mu robila dph-cky...

prave som to dokoncila a je toho strasne malicko:
OF - 4x
DF - 12x
PD - 2x
BV - 24x
ID - 2x

Kolko vypytat? Bojujem s vnutornym pocitom, ze 50 je malo ale zase som to mala hotove do hodinky vsetko, tak sa mi to zda akurat... hm?
Neprepočítavaj prácu na hodiny ! Do hodinky si to mala iba preto, že máš naštudované a nepozeráš na každý doklad xy minút ako napr.začiatočník , ktorý pred zaúčtovaním došlej faktúry musí najprv založiť dve témy na Porade :---. Ten by potom čo faktúroval ?
Gabo71
26.04.10,08:55
Ahojte, prosím Vás, skúste ma trošku naviesť. Nerobím účtovníctvo ako živnostník, vždy som robil účtovníctvo len ako zamestnanec. Teraz robím službu známemu môjho šéfa. Doniesol mi dnes ráno na spracovanie DPH za I.Q. - počet vystavených fa 5ks, došlých 7ks, pokladničné doklady 30ks, bankový výpis cca 15 položiek. Koľko si mám vypýtať? ďakujem Vám všetkým.
Mám ho tu o pár minút, poraďte, prosím.
andreaS
26.04.10,09:37
nezvyknem prepocitavat moju pracu na hodiny, ja som ta, kt. sa vzdy ohana prepoctom na hodiny, ze je to nezmysel ;) len bojujem teraz s tym vnutornym pocitom, ze som to mala raz-dva...

mate pravdu vsetko nieco stoji... napr. len toner ma teraz bude stat 70 euro...

inak ta cena bola myslena za stvrtrok :rolleyes: takze to vychadza po starom 500,- sk za mesiac...

no skusim vypytat 70 a podla reakcie uvidim, ci nabuduce pridam... alebo sa rozlucime...
sybila3
27.04.10,10:59
Robím JU, platca DPH štvrťročný, dokladov je dosť, 1 zamestnanec, stravné lístky, aj ich objednávam, robím všetku administratívu. Dokonca aj niektoré úhrady z účtu robím ja. paušál mám 100 eur. Účtujete si zvlášť za spracovanie DP a RZZP? Robila som aj inventúru predajne, teda nie fyzicky, doniesli mi zošit a nahadzovala som množstvo a ceny, bolo to 12 strán a robila som to asi 3,5 hodiny. Chcem sa opýtať, či si na konci roka k plaušálu účtujete zvlášť a DP a iné práce-napr. RZZP, D z MV a podobne, díky moc.
Jana_clenka
27.04.10,11:42
Ja mám 12 x paušál + jedna rovnako vysoká paušálna platba zahŕňajúca všetky koncoročné práce. Čiže vlastne akoby paušál za 13 období.
Betina2
28.04.10,11:25
Ja mám 12 x paušál + jedna rovnako vysoká paušálna platba zahŕňajúca všetky koncoročné práce. Čiže vlastne akoby paušál za 13 období.

Podobne aj u mňa, akurát nie vždy je to až vo výške mesačného paušálu. Závisí aj od náročnosti a objemu uzávierkových prác ako aj od výšky mesačného paušálu. Ale vždy je to samostatná platba za zostavenie účtovnej závierky a daňového priznania.
Betina2
28.04.10,11:28
Účtujete si zvlášť za spracovanie DP a RZZP? Robila som aj inventúru predajne, teda nie fyzicky, doniesli mi zošit a nahadzovala som množstvo a ceny, bolo to 12 strán a robila som to asi 3,5 hodiny. Chcem sa opýtať, či si na konci roka k plaušálu účtujete zvlášť a DP a iné práce-napr. RZZP, D z MV a podobne, díky moc.

Ja väčšinou áno, ale výška závisí aj na okolnostiach a vzájomnej dohode.
andreaS
11.05.10,11:35
A uviest v zmluve, ze prve spracovane obdobie je januar 2010? takze zacnes fakturovat od spracovania januarovych dokladov doteraz = 5x mesacny pausal ;)

doplnenie: kym som napisala odpoved k dotazu, tak zadavatelka zmazala otazku...
zk24
11.05.10,12:12
Otazku som presunula do vystiznejsej temy ;) Dakujem za dvojitu odpoved.
sybila3
14.05.10,17:09
ahojte, neviem, či som sama, ale mám dosť veľký problém s tým, kedy mi platia fatúry. Napríklad teraz nemám ešte zaplatený u niektorých prvý kvartál a daňové aj keď faktúry vystavujem mesačne. aké máte vy s tým skúsenosti. A stále sa musím doprosovať a opakovať, že nemám zaplatené faktúry. Je to fakt dosť trápne.
dragoboarder
14.05.10,17:28
Ahojte poradaci, mal by som jednu otazocku kolko pytat?...

- Bratislava
- brigada
- moznost pracovat doma (podmienka vlastny pocitac)
- druh prace: kreslenie vyrobnych vykresov na urcite produkty
- a lepsie je plat si pytat na hodinu,alebo sa dohodnut podla zlozitosti vykresu?

Za odpoved dakujem:)
zk24
14.05.10,18:10
Ahojte poradaci, mal by som jednu otazocku kolko pytat?...

- Bratislava
- brigada
- moznost pracovat doma (podmienka vlastny pocitac)
- druh prace: kreslenie vyrobnych vykresov na urcite produkty
- a lepsie je plat si pytat na hodinu,alebo sa dohodnut podla zlozitosti vykresu?

Za odpoved dakujem:)

ahoj,
ja osobne som neni velmi za hodinove ohodnotenie, hlavne ked clovek pracuje z domu. Ani z pohladu zamestnavatela ani z pohladu zamestnanca... Zamestnavatel neveri ze si na tom tolko hodim odpracoval, a vzdy je tendencia si nieco nadhodit...

Ja osobne som za ukolove ohodnotenie. Kedze sa budes dohadovat za kazdy vykres individualne, podla zlozitosti.
Dajanka
20.05.10,15:13
Nie iba kvartál, mne ešte dlhujú aj za starý rok, vysvetľujú prečo mi nezaplatili, aké mali výdavky, čo sa stalo v rodine a podobne. Že aby som ich pochopila, a ešte počkala. Keďže za nich nemám alikvótnu náhradu, musím čakať.
nika.sum
20.05.10,17:23
Nie iba kvartál, mne ešte dlhujú aj za starý rok, vysvetľujú prečo mi nezaplatili, aké mali výdavky, čo sa stalo v rodine a podobne. Že aby som ich pochopila, a ešte počkala. Keďže za nich nemám alikvótnu náhradu, musím čakať.
Ja som zatial takmer vsetko vyuctovala hned pri odovzdani danovych priznani v hotovosti, ale aj toto asi konci, ked budeme musiet mat ERP na hotovostne platby a bojim sa prave toho, ze nebudu platit nacas.
zk24
20.05.10,17:26
Uz sa v tom zamotavam, v kazdom prispevku citam inac. Ale co je samostatna tema zalozena, tam je vysledok dohody poradakov ze uctovnici mat ERP NEMUSIA ;)
nika.sum
20.05.10,17:35
zk24, priznam sa ze poslednu dobu som to neriesila, budem len rada ked nebudeme musiet mat pri uhrade faktur v hotovosti ERP. Mam ich pekne naucenych zaplatit hned ked im odovzdavam priznanie, ci uz DP alebo DPH. Ale mam skusenost, ze ked z nejakeho dovodu nezaplatia v hot. tak uz to nie je uhradene v termine splatnosti.
dogicka
21.05.10,05:00
Ja som zatial takmer vsetko vyuctovala hned pri odovzdani danovych priznani v hotovosti, ale aj toto asi konci, ked budeme musiet mat ERP na hotovostne platby a bojim sa prave toho, ze nebudu platit nacas.

Podčiarknuté platí len pre niektoré služby, účtovníctvo medzi ne nepatrí.
nika.sum
21.05.10,06:53
Tak som rada, ulavilo sa mi, ja som davnejsie citala, tie prispevky kde to bolo este nejasne. Vdaka.
Erika-ežka
21.05.10,08:19
Nie iba kvartál, mne ešte dlhujú aj za starý rok, vysvetľujú prečo mi nezaplatili, aké mali výdavky, čo sa stalo v rodine a podobne. Že aby som ich pochopila, a ešte počkala. Keďže za nich nemám alikvótnu náhradu, musím čakať.
Ináč na týchto "klientoch" je zaujímavé to, že toto všetko nevysvetľujú, keď si idú zobrať auto do opravovne, alebo keď kupujú novú sedačku, alebo keď platia právnika... vtedy je to normálne... že musia aj zaplatiť a účtovníctvo berú, ako niečo čo je len naším hobby ... tak nechápu, že chceme aj za to prachy ...:eek:
andreaS
21.05.10,08:48
Ináč na týchto "klientoch" je zaujímavé to, že toto všetko nevysvetľujú, keď si idú zobrať auto do opravovne, alebo keď kupujú novú sedačku, alebo keď platia právnika... vtedy je to normálne... že musia aj zaplatiť a účtovníctvo berú, ako niečo čo je len naším hobby ... tak nechápu, že chceme aj za to prachy ...:eek:

tak toto je veeeelka pravda... bohuzial... vsade inde platia okamzite bez frflania... ale uhradit za uctovnictvo jednorazovo je zrazu problem...

a uplne NAJ su ti, kt. robime papiere, vidime do ich cisel, ze na tom nie je zle a taky ti povie, ze nema ... tak to je konecna...
lkk9769
21.05.10,11:51
chcem sa popýtať koľko si pýtate za vypracovanie -zápisnice z Valnej hromady + to odnesiete do zbierky listín?..
Ďakujem za info.
Betina2
21.05.10,12:10
Ináč na týchto "klientoch" je zaujímavé to, že toto všetko nevysvetľujú, keď si idú zobrať auto do opravovne, alebo keď kupujú novú sedačku, alebo keď platia právnika... vtedy je to normálne... že musia aj zaplatiť a účtovníctvo berú, ako niečo čo je len naším hobby ... tak nechápu, že chceme aj za to prachy ...:eek:

Blbé je, ked tie služby, za ktoré platí právnikovi šialené peniaze (napr.premena ZI alebo nejaká jednoduchá zmluva) kludne môže dať spraviť aj Tebe, a určite lacnejšie a potom sa ešte aj ponosuje a povie presnú sumu, že koľko ho to stálo. A bez faktúry! Vtedy by som zabíjala, lebo ja by som zarobila docela slušne a on by nemalé peniaze ušetril. Ide o to, že ked už to dá spraviť drahšie niekomu inému, tak nech aspoň o cene mlčí. :mee: Alebo len tak medzi rečou sa ponosuje, koľko ho stojí prevádzka chaty !
Mimochodom, ani ja ešte nemám zaplatené za DP a uzávierky + RZZP ! Budúci týžden sa idem pripomenúť, som zvedavá na argumenty. No možno na mňa len zabudli ?! Hlavne, že nové doklady nezabudli priniesť ! Zatial sú na stole a nevšímam si ich :--- A som zvedavá, ked budú mať vykladať z môjho auta ich 25 šanónov za posledné 2 roky ! Dúfam, že to vlezie do kufra, lebo oni majú predstavu, že do 2-3 šanónov vlezie celý rok! A potom tá otázka s neveriacim výrazom v tvári: To čo je? To je všetko naše? Veď sme mali len pár dokladov!
Každopádne minulý rok im odovzdám, až ked zaň všetko zaplatia.
sybila3
25.05.10,17:49
no od jedného už som konečne dostala zaplatené, ale pri najbližších dph, ich dám do ruky až po zaplatení. aspoň dúfam.
No a na jedného ešte čakám, ale potrebujem poradiť:
účtujem paušál za JU bez dph 83 eur, no asi je to málo nato, že len pokladňa mala 3 šanony, 3 zamestnancov. Takže môžem si zaúčtovať za DP tiež 83? 3x som prerábala doklady, čo som mu korigovala DP. A neviem, keď mi priniesol ešte doklady 30.3. či si mám tiež zato niečo zaúčtovať? Vypracovávala som aj smernicu na účtovanie zásob? Koľko by som mala pýtať a min. rok mal len 2 zamestnancov, od januára má 3 ani tam som ešte nezvýšila cenu, neviem či môžem 15 eur? A nakoľko nezaplatil ani DP, tak tiež doklady neúčtujem, robím len výplaty.
Erika-ežka
26.05.10,06:24
Blbé je, ked tie služby, za ktoré platí právnikovi šialené peniaze (napr.premena ZI alebo nejaká jednoduchá zmluva) kludne môže dať spraviť aj Tebe, a určite lacnejšie a potom sa ešte aj ponosuje a povie presnú sumu, že koľko ho to stálo. A bez faktúry! Vtedy by som zabíjala, lebo ja by som zarobila docela slušne a on by nemalé peniaze ušetril. Ide o to, že ked už to dá spraviť drahšie niekomu inému, tak nech aspoň o cene mlčí. :mee: Alebo len tak medzi rečou sa ponosuje, koľko ho stojí prevádzka chaty !
Mimochodom, ani ja ešte nemám zaplatené za DP a uzávierky + RZZP ! Budúci týžden sa idem pripomenúť, som zvedavá na argumenty. No možno na mňa len zabudli ?! Hlavne, že nové doklady nezabudli priniesť ! Zatial sú na stole a nevšímam si ich :--- A som zvedavá, ked budú mať vykladať z môjho auta ich 25 šanónov za posledné 2 roky ! Dúfam, že to vlezie do kufra, lebo oni majú predstavu, že do 2-3 šanónov vlezie celý rok! A potom tá otázka s neveriacim výrazom v tvári: To čo je? To je všetko naše? Veď sme mali len pár dokladov!
Každopádne minulý rok im odovzdám, až ked zaň všetko zaplatia.
Ja mám tiež presne také isté skúsenosti z právnickými službami mojich klientov. Ale právnický titul robí svoje. Tento rok som sa aj ja musela nejakým 3 pripomínať s tým, že som DP nezaniesla o mesiac neskôr, ale načas... tak by som aj platbu žiadala do lehoty splatnosti. Ale o rok to chcem vyrovnávať pri podpise DP.... kým si niekto nááááhodou nezabudne peňaženku. :eek:
Skôr rozdeľujem klientov, čo si vážia túto prácu ... a aj zaplatia a tí čo si nevážia ... a berú ju ako nutné zlo... tak aj s platbou majú problém ...:mee:
judy
26.05.10,15:10
ahoj, mam taku zvlastnu otazku - uctovnictvo som zatial robila skor len v mensom - da sa vobec zvladnut za rok tak 200 000 poloziek za rok - myslim 1 osoba ? ev. v akej cene ?
Betina2
31.05.10,21:14
Ja mám tiež presne také isté skúsenosti z právnickými službami mojich klientov. Ale právnický titul robí svoje. Tento rok som sa aj ja musela nejakým 3 pripomínať s tým, že som DP nezaniesla o mesiac neskôr, ale načas... tak by som aj platbu žiadala do lehoty splatnosti. Ale o rok to chcem vyrovnávať pri podpise DP.... kým si niekto nááááhodou nezabudne peňaženku. :eek:
Skôr rozdeľujem klientov, čo si vážia túto prácu ... a aj zaplatia a tí čo si nevážia ... a berú ju ako nutné zlo... tak aj s platbou majú problém ...:mee:

Ja mám titul tiež, len nie som doktor práva, ale inžinier ekonómie. A neoháňam sa ním ani sa nenechám oslovovať "pani inžinierka". Dokonca mi to od niektorých osôb nerobí dobre na žalúdok, najmä ak je to posmešné. Tiež som študovala 5 rokov, tiež som musela spraviť štátnice, spísať a obhájiť diplomovku, absolvovala som prax. O následnom štúdiu odbornej literatúry a návštevach nelacných školení ani nehovorím. A čo som preto niečo menej ako nejaký pán doktor právnik? Drvivá väčšina mojich klientov nemá žiaden vysokoškolský titul, ale preto ich nepovažujem za menejcenných, aj ked niektorí by si to svojím postojom fakt zaslúžili. Niekedy mám dojem, že čím menšia osobnosť, tým lepšie sa má.
Mne našťastie už vyplatili za DP, len som sa musela "pripomenúť".
Betina2
31.05.10,21:16
ahoj, mam taku zvlastnu otazku - uctovnictvo som zatial robila skor len v mensom - da sa vobec zvladnut za rok tak 200 000 poloziek za rok - myslim 1 osoba ? ev. v akej cene ?

To číslo myslíš vážne? To si mieniš za rok postaviť barák, či čo?
sybila3
01.06.10,06:36
no od jedného už som konečne dostala zaplatené, ale pri najbližších dph, ich dám do ruky až po zaplatení. aspoň dúfam.
No a na jedného ešte čakám, ale potrebujem poradiť:
účtujem paušál za JU bez dph 83 eur, no asi je to málo nato, že len pokladňa mala 3 šanony, 3 zamestnancov. Takže môžem si zaúčtovať za DP tiež 83? 3x som prerábala doklady, čo som mu korigovala DP. A neviem, keď mi priniesol ešte doklady 30.3. či si mám tiež zato niečo zaúčtovať? Vypracovávala som aj smernicu na účtovanie zásob? Koľko by som mala pýtať a min. rok mal len 2 zamestnancov, od januára má 3 ani tam som ešte nezvýšila cenu, neviem či môžem 15 eur? A nakoľko nezaplatil ani DP, tak tiež doklady neúčtujem, robím len výplaty.
vie mi niekto poradiť?
sybila3
01.06.10,06:50
môžete mi to odobriť, síce nie je platca dph, ale dokladov má strašne veľa hlavne v pokladni, za min. rok plné 3 šanony, takže som sa rozhodla mes.paušál z 83 som zaokrúhlila na 85+tento rok za nového zamestnanca 15=100 paušál, za DP a za to, že som mu opravovala dvakrát všetky doklady, vyhadzovala a korigovala 100 eura a mal tam aj pracovný pomer, nie len SZČO, za oneskorené dodanie dokladov 30.3. som mu neúčtovala nič, ani za smernice, ale za RZZP-zamestnanec a SZČO čo som dorábala za r. 2008 a za 2009 po 15 eur? Je to veľa alebo málo? Prosím poradiť, ďakujem
Betina2
01.06.10,06:55
môžete mi to odobriť, síce nie je platca dph, ale dokladov má strašne veľa hlavne v pokladni, za min. rok plné 3 šanony, takže som sa rozhodla mes.paušál z 83 som zaokrúhlila na 85+tento rok za nového zamestnanca 15=100 paušál, za DP a za to, že som mu opravovala dvakrát všetky doklady, vyhadzovala a korigovala 100 eura a mal tam aj pracovný pomer, nie len SZČO, za oneskorené dodanie dokladov 30.3. som mu neúčtovala nič, ani za smernice, ale za RZZP-zamestnanec a SZČO čo som dorábala za r. 2008 a za 2009 po 15 eur? Je to veľa alebo málo? Prosím poradiť, ďakujem

Pokús sa prepočítať si to cez položky a potom porovnať. Návodov aj cenníkov tu bolo dosť.
http://www.porada.sk/t97566-cup-2009-cennik-uctovnych-prac-na-rok-2009-a.html
http://www.porada.sk/t129182-cup-2010-cennik-uctovnych-prac-na-rok-2010-a.html
http://www.porada.sk/t83665-cennik-uctovnych-prac-v-eur-od-2009-a.html
sybila3
01.06.10,07:04
Snažila som sa to nejako pozrátavať podľa cenníka ale potrebovala by som to aj ohodnotiť z praxe, či je to veľa alebo málo. ďakujem
mysimis
01.06.10,09:30
Snažila som sa to nejako pozrátavať podľa cenníka ale potrebovala by som to aj ohodnotiť z praxe, či je to veľa alebo málo. ďakujem

Z toho, čo si popísala, sa mi to vôbec nezdá veľa......
sybila3
01.06.10,10:53
takže mesačný paušál 100 eur nie je veľa? to som prebrala také účto, že ešte stále opravujem a dorábam mu pracovné zmluvy, karty majetku, smernice a podobne.
No a ešte som mu robila sro. To mi doniesol celé no celé, spoločenskú zmluvu a výkazy kedy ju založil r. 2004, že odvtedy bola stále nulová a minulý rok si výkazy nulové robil sám, ale keď som pozrela, veď predsa súvaha nemôže byť nulová, má tam ZI, zriaď.výdavky, vyšla mu strata, takže ja som si v programe poúčtovala len zriaď.v.,úplne len základ, vypísala DP, súvahu, VzaS a poznámky, ale aj s tým bola robota, kým som sa dopracovala, aby to sedello a nemala som poriadne z čoho vychádzať, už mi tu 31.3. o 16 hodine dupkal, tak robte, ešte som sa pomýlila, tak som výkazy tlačila ešte raz, potom večer som zistila, že na DP som zabudla dať pečiatku.....A za toto by ste koľko pýtali? díky moc
Maya1
02.06.10,06:17
Každý objednávateľ služby by mal určiť , aké činnosti v súvislosti so spracovaním účtovníctva požaduje. Preto som si vyrobila objednávkový formulár, kde sú zahrnuté zhruba všetky činnosti, ktoré súvisia s našou prácou. Objednávateľ v ňom jasne stanoví svoje požiadavky, lebo niekto chce to, niekto si niečo robí sám...Túto objednávku som spravila hlavne na základe svojich skúseností a aj preto aby si klienti uvedomili, čo vedenie účtovníctva predstavuje. Od teraz by som chcela :rolleyes:túto objednávku dať vyplniť každému novému klientovi. Prikladám, možno sa niekomu zíde. Ozaj a ceny - asi podľa regiónu?:)
Betina2
02.06.10,06:35
Každý objednávateľ služby by mal určiť , aké činnosti v súvislosti so spracovaním účtovníctva požaduje. Preto som si vyrobila objednávkový formulár, kde sú zahrnuté zhruba všetky činnosti, ktoré súvisia s našou prácou. Objednávateľ v ňom jasne stanoví svoje požiadavky, lebo niekto chce to, niekto si niečo robí sám...Túto objednávku som spravila hlavne na základe svojich skúseností a aj preto aby si klienti uvedomili, čo vedenie účtovníctva predstavuje. Od teraz by som chcela :rolleyes:túto objednávku dať vyplniť každému novému klientovi. Prikladám, možno sa niekomu zíde. Ozaj a ceny - asi podľa regiónu?:)

Ešte by som rozšírila formulár o niektoré položky - hneď v prvom a druhom riadku máš "vedenie účtovníctva na základe doručených dokladov (VPD, PPD, bank.výpisy.....)"
Moja osobná skúsenosť je taká, že mi nezvyknú nosiť už hotové pokladničné doklady, ale len bločky z ERP a pod., takže pokladničné doklady vyrábam a tlačím ja - to by som dala samostane ako spoplatnenú položku.
Proste dalo by sa to spraviť podrobnejšie, ale to si už každý musí podľa seba upraviť. Inak určite pomôže. Ja mám niečo podobné urobené, len to volám Cenník. A niekto to má už priamo v zmluve zakotvené....

A osobne nie som za ceny podľa regiónu...ale to je už na každého vlastnom rozhodnutí.
romanpp
02.06.10,13:00
Ak by to niekomu pomohlo.
m.hladka
02.06.10,14:04
... ešte som mu robila sro. To mi doniesol celé no celé, spoločenskú zmluvu a výkazy kedy ju založil r. 2004, že odvtedy bola stále nulová a minulý rok si výkazy nulové robil sám, ale keď som pozrela, veď predsa súvaha nemôže byť nulová, má tam ZI, zriaď.výdavky, vyšla mu strata, takže ja som si v programe poúčtovala len zriaď.v.,úplne len základ, vypísala DP, súvahu, VzaS a poznámky, ale aj s tým bola robota, kým som sa dopracovala, aby to sedello a nemala som poriadne z čoho vychádzať, už mi tu 31.3. o 16 hodine dupkal, tak robte, ešte som sa pomýlila, tak som výkazy tlačila ešte raz, potom večer som zistila, že na DP som zabudla dať pečiatku.....A za toto by ste koľko pýtali? díky moc

Presne takéto práce sú nezaplatené a nevďačné. Narobíš sa a nezarobíš. Keď sa dopredu nedohodneš, tak potom je ťažko určovať cenu, pretože majiteľ nemá ani poňatia čo sa tam robilo.
JCz
02.06.10,15:08
Ak by to niekomu pomohlo.
Mne Tvoja zmluva pomohla a určite pomôže viacerým. Aj touto cestou ďakujem. Žiaľ, bodík neviem pridať, nemám dostatok bodov, preto aspoň súhlasím.
Betina2
04.06.10,10:37
Ak by to niekomu pomohlo.

Podľa mňa dobre postavená zmluva - najmä v Tvoj prospech, ale ešte Ti ju nikto neodmietol takúto podpísať? Niektoré body sa mi tam zdajú z Tvojej strany voči odberatešovi krajne nevýhodné - 3.2.11, 3.3., možno 3.8. (mne tento bod stále odmietajú podpísať), 3.6. - tu by som to nejako špecifikovala, že do akej výšky ten preplatok nevraciaš, lebo je rozdiel 5 Eur a 150 Eur., ďalej nerozumiem bodu 3.2.10 - to si ako myslel? Nenašla som však sadzbu za spracovanie účtovnej závierky s výkazmi, našla som tam len sprac.DP, takže ten bod 3.2.10 by mohol byť namiesto účotvania za UZ?
Ale z môjho pohľadu ako dodávateľa služby sa mi zdá dobrá.
zk24
06.06.10,20:54
Ahojte,

Kolko by ste pytali za nasledovne?
S.r.o. - neplatca DPH.
Mesacne:
5 DF
5 OF
5 blockov / VPD
5 PPD
1 vozidlo v evidencii - DP, odpisy.
1 zamestnanec - veskera starostlivost
1 bankovy ucet - vyuzivany na platby do ZP/SP, kreditne uroky, dan z urokov

Chcem stanovit cenu, ktora bude obsahovat aj danove priznania za s.r.o aj zamestnanca, RZZP, DP DMV ...

Uctovnictvo robim externe, od seba z domu, vsetky naklady na vystupy /papiere, toner, SW..../ si platim sama. Pre doklady si budem chodit, vsetko budem vybavovat ja, aj tie platby do poistovni /pristup k firemnemu uctu/, vsetky navstevy na urady na zaklade splnomocnenia.

Je toho dost malo, a preto nechcem presvihnut sumu, ale ked som dnes videla ze dal vymenit autoradio /vybrat a vlozit nove - vlastne/, robota trvala max. 30 minut a stalo to 60 eur, tak si vzdy poviem ze si pytam velmi malo.

Tak prosim skuste nadhodit nejaku pausalnu mesacnu sumu. Dakujem.
jacekova
06.06.10,21:07
Ahojte,

Kolko by ste pytali za nasledovne?
S.r.o. - neplatca DPH.
Mesacne:
5 DF
5 OF
5 blockov / VPD
5 PPD
1 vozidlo v evidencii - DP, odpisy.
1 zamestnanec - veskera starostlivost
1 bankovy ucet - vyuzivany na platby do ZP/SP, kreditne uroky, dan z urokov

Chcem stanovit cenu, ktora bude obsahovat aj danove priznania za s.r.o aj zamestnanca, RZZP, DP DMV ...

Uctovnictvo robim externe, od seba z domu, vsetky naklady na vystupy /papiere, toner, SW..../ si platim sama. Pre doklady si budem chodit, vsetko budem vybavovat ja, aj tie platby do poistovni /pristup k firemnemu uctu/, vsetky navstevy na urady na zaklade splnomocnenia.

Je toho dost malo, a preto nechcem presvihnut sumu, ale ked som dnes videla ze dal vymenit autoradio /vybrat a vlozit nove - vlastne/, robota trvala max. 30 minut a stalo to 60 eur, tak si vzdy poviem ze si pytam velmi malo.

Tak prosim skuste nadhodit nejaku pausalnu mesacnu sumu. Dakujem.

ja by som dala mesačný paušál 50€ plus mesačne mzdy 8,50€
liba2
06.06.10,22:18
Ahojte,

Kolko by ste pytali za nasledovne?
S.r.o. - neplatca DPH.
Mesacne:
5 DF
5 OF
5 blockov / VPD
5 PPD
1 vozidlo v evidencii - DP, odpisy.
1 zamestnanec - veskera starostlivost
1 bankovy ucet - vyuzivany na platby do ZP/SP, kreditne uroky, dan z urokov

Chcem stanovit cenu, ktora bude obsahovat aj danove priznania za s.r.o aj zamestnanca, RZZP, DP DMV ...

Uctovnictvo robim externe, od seba z domu, vsetky naklady na vystupy /papiere, toner, SW..../ si platim sama. Pre doklady si budem chodit, vsetko budem vybavovat ja, aj tie platby do poistovni /pristup k firemnemu uctu/, vsetky navstevy na urady na zaklade splnomocnenia.

Je toho dost malo, a preto nechcem presvihnut sumu, ale ked som dnes videla ze dal vymenit autoradio /vybrat a vlozit nove - vlastne/, robota trvala max. 30 minut a stalo to 60 eur, tak si vzdy poviem ze si pytam velmi malo.

Tak prosim skuste nadhodit nejaku pausalnu mesacnu sumu. Dakujem.Poskytuješ kompletný servis... ja by som pod 100 eur nešla (50 eur ledva pokryje réžiu).
Ajuška
06.06.10,22:32
Ahojte, ...Kolko by ste pytali za nasledovne?
S.r.o. - neplatca DPH.
Mesacne:
5 DF
5 OF
5 blockov / VPD
5 PPD
1 vozidlo v evidencii - DP, odpisy.
1 zamestnanec - veskera starostlivost
1 bankovy ucet - vyuzivany na platby do ZP/SP, kreditne uroky, dan z urokov
zamestnanca, RZZP, DP DMV ...
...;)...nemám rada takto licitovanú cenu... isto nielen mne prechádzajú rukami DF, či OF... či bločky... ktoré sa naozaj nedajú zrovnávať, čo sa pracnosti spracovania týka... ;) ...kým ich nevidím na vlastné oči, odmietam sa vyjadriť v číslach "čo za to"... obojstranne sa tak dajú ušetriť zbytočné sklamania, či nedorozumenia... či nechutné doťahovačky... (jeden ukážkový obdobný zážitok mám v čerstvej pamäti...) ... je pod moju úroveň, aby som debilovi (vôbec nemám potrebu sa dotyčnému, čo si ma tu číta, za toto ospravedlniť) do nekonečna čo-to vysvetľovala... v predbežnej (ním) spočítanej ponuke uvedený pohyb v účtovníctve ani z rýchlika nešiel okolo reality... :rolleyes: ... neva, že mi "hrdo" nezaplatí... som iba niekoľká v poradí... uvidíme, koho chytí ďalší rok na účtovanie sročky "zadara" ...(ešte si nemal potrebu ani DP, či komplet účto prevziať frajírek...:D...)
Ajuška
06.06.10,22:34
je dôležité si pozrieť v účte koľko a najmä kedy...!!!...zaplatil predošlej účtovníčke... toť informácia (z mojej poslednej skúsenosti) k nezaplateniu...:rolleyes:...
Ajuška
06.06.10,23:07
Poskytuješ kompletný servis... ja by som pod 100 eur nešla (50 eur ledva pokryje réžiu).
...a o tomto to všetko je...;)...zbytočne nemrnčať, nepodliezať a vážiť si seba a svoju prácu...:rolleyes:...aj tak sa časom z toho vykľuje kooopec "nepodstatných" vecičiek, ktoré sa ani do cenníka zaradiť nedajú...
zk24
06.06.10,23:18
Dakujem Vam krasne vsetkym... po dlhsej diskusii sme dosli s Katkou "jacekova" na to, ze sa to pod 100 eur po zapocitani "vedlajsich vydavkov" ani nevojde ;)
romanpp
07.06.10,05:06
Podľa mňa dobre postavená zmluva - najmä v Tvoj prospech, ale ešte Ti ju nikto neodmietol takúto podpísať? Niektoré body sa mi tam zdajú z Tvojej strany voči odberatešovi krajne nevýhodné - 3.2.11, 3.3., možno 3.8. (mne tento bod stále odmietajú podpísať), 3.6. - tu by som to nejako špecifikovala, že do akej výšky ten preplatok nevraciaš, lebo je rozdiel 5 Eur a 150 Eur., ďalej nerozumiem bodu 3.2.10 - to si ako myslel? Nenašla som však sadzbu za spracovanie účtovnej závierky s výkazmi, našla som tam len sprac.DP, takže ten bod 3.2.10 by mohol byť namiesto účotvania za UZ?
Ale z môjho pohľadu ako dodávateľa služby sa mi zdá dobrá.

Samozrejme odmietol - v takom prípade si prejdeme sporné body, upravíme po vzájomnej dohode ceny s ktorými nesúhlasí a zmluvu podpíšeme.

Krajne nevýhodné body?:

3.2.11. - Reálne pre potreby každého klienta používam internet - takže každý musí prispieť. Ak sa mu cena nezdá - upravíme ju (nemôžeš dať do zmluvy cenu 0,50 € a potom sa domáhať vyššej ceny). Ale vo väčšine prípadov klienti neprotestujú ale naopak postupne využívajú moju mailovú schránku na komunikáciu s dodávateľmi a odberateľmi (neviem akých máš klientov, ale z mojich klientov má mail len niekoľko a aj oni majú značné problémy s jeho používaním).

3.3. - Ročne zaplatím pri odosielaní rôznych tlačív na DÚ, ZP, SP a pod. desiatky € - predsa to nebudem platiť zo svojho.
Klientovi príde na môj mail materiál na školenie (napríklad 150 strán) a on mi povie - vytlačte mi to - tak nech to aj zaplatí.
Klient mi zatelefonuje - potrebujem pre zamestnancov Zápisníky bezp. práce - idem ich kúpiť a klient ich zaplatí.
V priebehu rokov som sa postupne stretol s desiatkami rôznych podobných prípadov ...

3.8. - Tak to som nepochopil vôbec - prečo Ti to odmietajú podpísať - u nich inflácia neexistuje?

3.6. - Podpíšem s klientom zmluvu - mesačné zálohy 30,- € (JÚ) - za menej to proste robiť nebudem - aj keby mal za rok 10 dokladov - ten nech si to radšej rozmyslí a hľadá si účtovníka v januári - na jednorazové spracovanie dokladov. Ja už viac rokov takéto veci proste nerobím. Takže s klientom sa vidím minimálne raz mesačne, a z vyplatených záloh 12 × 30,- € = 360,- € mu proste žiadny preplatok nevrátim. V skutočnosti sa mi ešte nestal taký prípad, že by som mal vracať.


3.2.10. - Pri spracovaní DPH aj DP si urobím kontrolu doklad po doklade - a zistím nejaký výsledok - napríklad daň 150,- €. Zavolám klientovi a ten vzápätí doletí s ďalšími dokladmi. Spracujem, odkontrolujem a výsledok je daň 70,- €. Zavolám klientovi a ten dofrčí s ďalšími dokladmi a ešte so mnou aj hodinu podebatuje - ako to ešte znížiť.
Všetko to má za následok, že niekedy robím kontroly aj 3 krát - a môj čas nieje zadarmo.
sybila3
15.06.10,08:12
Koľko by som si mala pýtať za dorábanie prac. zmlúv za min. rok. Vôbec neviem, mali mi ich dodať ale už nebudem čakať a dorobím ich sama. Sú to prac. zmluvy na hlavný prac. pomer a jeden dohodár. díky
sybila3
15.06.10,08:52
neviete mi poradiť, lebo to robím navyše, to mal urobiť niekto iný. dík
Ajuška
16.06.10,14:20
... za dorábanie prac. zmlúv za min. rok...o prac. zmluvy na hlavný prac. pomer a jeden dohodár...
...:rolleyes:...tomuto akosi nerozumiem...
sybila3
16.06.10,17:16
no proste prebrala som účto a je v katastrofálnom stave, nie sú tam ani poriadne urobené prac.zmluvy, respektíve chýbajú, tak by som chcela podorábať aby to bolo v poriadku. Ja vždy preberem len také nepodarené účto, ešte som nikdy nemala také, že by som nemusela opravovať a dorábať.
veronikasad
16.06.10,17:21
no proste prebrala som účto a je v katastrofálnom stave, nie sú tam ani poriadne urobené prac.zmluvy, respektíve chýbajú, tak by som chcela podorábať aby to bolo v poriadku. Ja vždy preberem len také nepodarené účto, ešte som nikdy nemala také, že by som nemusela opravovať a dorábať.
kolko že je tých zamestnancov ?

Zrejme ich musíš znovu nahrávať do svojho mzdového SW a súčasťou miezd bývajú aj pracovné zmluvy. Alebo ideš mzdy robiť ročne ?
Betina2
17.06.10,10:25
Samozrejme odmietol - v takom prípade si prejdeme sporné body, upravíme po vzájomnej dohode ceny s ktorými nesúhlasí a zmluvu podpíšeme.

Krajne nevýhodné body?:

3.2.11. - Reálne pre potreby každého klienta používam internet - takže každý musí prispieť. Ak sa mu cena nezdá - upravíme ju (nemôžeš dať do zmluvy cenu 0,50 € a potom sa domáhať vyššej ceny). Ale vo väčšine prípadov klienti neprotestujú ale naopak postupne využívajú moju mailovú schránku na komunikáciu s dodávateľmi a odberateľmi (neviem akých máš klientov, ale z mojich klientov má mail len niekoľko a aj oni majú značné problémy s jeho používaním). Toto ja už mám zohladnené v cene.

3.3. - Ročne zaplatím pri odosielaní rôznych tlačív na DÚ, ZP, SP a pod. desiatky € - predsa to nebudem platiť zo svojho. Toto si tiež nechávam preplatiť samozrejme...myslela som , že toner, papier, bločky, náboje do nitovačky atď.....tie ja mám už zohladnené v cene za položku resp.paušále.
Klientovi príde na môj mail materiál na školenie (napríklad 150 strán) a on mi povie - vytlačte mi to - tak nech to aj zaplatí. Tak to je mimoriadna vec pre mňa, mňa o takéto veci nežiadajú...ale pri takom množstve samozrejme si nechať náklady preplatiť - to nie je vec súvisiaca s účtovníctvom :)
Klient mi zatelefonuje - potrebujem pre zamestnancov Zápisníky bezp. práce - idem ich kúpiť a klient ich zaplatí. Súhlasím.
V priebehu rokov som sa postupne stretol s desiatkami rôznych podobných prípadov ...

3.8. - Tak to som nepochopil vôbec - prečo Ti to odmietajú podpísať - u nich inflácia neexistuje? Lebo oni ju síce rešpektujú, ak je reálna, ale v zmluve mať čierne na bielom, že sa cena bude odvíjať od inflácie zverejnenej štatist.úradom, tak to nejako neakceptujú....s týmto mám vždy problém, aj ked argumentujem, že aj oni predsa priebežne ceny upravujú....potom to nabalím nejakým poradenstvom (ved to sa vždy nájde a vždy ho ani neučtujem), aby som to nejako dohnala a nasledujúci rok plošne mením cenník o pár percent.

3.6. - Podpíšem s klientom zmluvu - mesačné zálohy 30,- € (JÚ) - za menej to proste robiť nebudem - aj keby mal za rok 10 dokladov - ten nech si to radšej rozmyslí a hľadá si účtovníka v januári - na jednorazové spracovanie dokladov. Ja už viac rokov takéto veci proste nerobím. Takže s klientom sa vidím minimálne raz mesačne, a z vyplatených záloh 12 × 30,- € = 360,- € mu proste žiadny preplatok nevrátim. V skutočnosti sa mi ešte nestal taký prípad, že by som mal vracať. Tak tu musím ja pritvrdiť....trošku aj závidím....ak má klient málo dokladov, väčšinou cenu dohadujem individuálne podla položiek a nejako to nakombinujem na paušál, ale na 30 eur pri 10 dokladoch to nejako neviem vyhnať ani pri všetkej dobrej vôli, možno na väčšiu polovicu ...hm:(:(:(....to potom radšej vezmem papiere raz za 1/2 roka u neplatcu DPH JU a naraz vyúčtujem za položky....potom si ale žial na to rýchlo zvyknú a je to des, ak sa náhodou rozbehnú....no fakt musím ten min.paušál ako ty zaviesť. Skôr som to myslela pri vyžších sumách....400 Eur mesačne a na konci roka zrátama vyjde rozdiel 300 Eur za rok, tak by mi bolo blbé si ich nechať, ale malé sumy do 50 Eur ročne ani ja pri takých číslach neriešim.


3.2.10. - Pri spracovaní DPH aj DP si urobím kontrolu doklad po doklade - a zistím nejaký výsledok - napríklad daň 150,- €. Zavolám klientovi a ten vzápätí doletí s ďalšími dokladmi. Spracujem, odkontrolujem a výsledok je daň 70,- €. Zavolám klientovi a ten dofrčí s ďalšími dokladmi a ešte so mnou aj hodinu podebatuje - ako to ešte znížiť.
Všetko to má za následok, že niekedy robím kontroly aj 3 krát - a môj čas nieje zadarmo. Tak to áno. DPH by som určite 3x neprerábala, len aby sa znížila DP klienta za sdané obdobie.
Ja vo väčšine prípadov poviem v určitý dátum dosť-obvykle okolo 15-20. v mesiaci, už viac dokladov neberiem, uzatváram dph !!!! Ostatné až do dalšieho obdobia. A ak po uzavretí donesie niečo, čo tam ešte nutne treba zaradiť, tak dávam príplatok 20-50% sadzby za DP za úpravu riadneho DP pred podaním a ak po podaní, tak podávam dodatočné so sadzbou rovnakou ako pri riadnom alebo opravnom podaní. Nie je predsa mojou chybou, že neičo zapatroší, alebo zabudne.
robin1
26.06.10,19:39
Ahojte kolegovia, keďže sa nemám s kým poradiť, rada by som poznala váš názor - ide o neziskovú organizáciu, PU, povinnosť auditu. Zamestnancov do 10+nejakí dohodári. Mzdy sa robia podľa zákona o odmeňovaní vo verejnom záujme (ako napr. úradníci,št.zamestnanci). Program špeciálny na mzdy nemám, veľa vecí musím robiť ručne. Počet účt.zápisov mesačne je cca 200-250. Z toho len interných dokladov je 50 a viac. Účtovanie je pomerne zložité, často používam účet 395 (mám niekoľko AE).
Mesačne spracovávam reporty, výsledky podľa členenia na hlavnú a podnikat.činnosť, a kopu iných prehľadov. No a teraz riešim dilemu čo s cenou. Na koľko by ste to ohodnotili? Budem rada za každý názor.
kimart
14.07.10,10:46
Už 6-rok spracovávam JU: zhruba tak 10 došlých faktúr, 40 vyšlých faktúr, 100 dokladov EUR pokladňa, 7 valut pokladní cca tak po 10 dokladov, 3 bankové výpisy, Mzdy vrátane výkazov- 2 zamestnanci, 3 dohodári, Q dph za 100€ mesačne v trenčianskom kraji. Všetky podklady dostávam nadoraz tak okolo 12-teho v kvartáli kedy spracovávam DPH. Možno sa mi to tým, že mi to odovzdáva neskoro, že mám toho primoc, poradíte mi, koľko by ste si pýtali vy??
kimart
14.07.10,11:17
poprosím súrne, neporadíte mi? ak nespravím teraz prehodnotenie ceny tak nikdy, celé to - viď príspevok predch. ide hodiť na PU
kimart
14.07.10,11:30
100,-€/mes.
zk24
14.07.10,11:42
poprosím súrne, neporadíte mi? ak nespravím teraz prehodnotenie ceny tak nikdy, celé to - viď príspevok predch. ide hodiť na PU

ten pocet dokladov je mesacny ci rocny?
KEJKA
14.07.10,11:43
pardon, chcela som sa vlastne spýtať, či ten rozsah je za kvartál -to by cena bola skutočne nízka........... alebo za rok, čo by za JU bolo vcelku akurát - podľa mňa.
Sú tam mzdy pre 5 zamestnancov, len za to by sa hodilo aspoň 50€. takže ja by som mala snahu to zvýšiť na 150€ mesačne.
Darmo sa tu budeš pýtať, ak chceš len podporu - máš ju mať, hlavne závisí od odberateľa, či je ochotný platiť viac.
a ak je cena 6 rokov rovnaká, tak má reálnu hodnotu nižšiu aj o 30%.
kimart
14.07.10,12:00
prečo je teraz cena o 30% nižšia? keď ceny za služby sa v globále zvyšovali. Rozsah položiek bol vyčíslený za mesiac, čiže za Q je to trojnásobok. No potrebujem to prehodnotiť, sám konateľ dal podnet tou s.r.o.
romanpp
18.07.10,17:22
Ak je to všetko za mesiac + prechádzaš na PÚ = tak cena 200,- - 300,- € mesačne. Ak máš dosť klientov - tak nech ide radšej inde.
Danila
18.07.10,17:46
Už 6-rok spracovávam JU: zhruba tak 10 došlých faktúr, 40 vyšlých faktúr, 100 dokladov EUR pokladňa, 7 valut pokladní cca tak po 10 dokladov, 3 bankové výpisy, Mzdy vrátane výkazov- 2 zamestnanci, 3 dohodári, Q dph za 100€ mesačne v trenčianskom kraji. Všetky podklady dostávam nadoraz tak okolo 12-teho v kvartáli kedy spracovávam DPH. Možno sa mi to tým, že mi to odovzdáva neskoro, že mám toho primoc, poradíte mi, koľko by ste si pýtali vy??Za 100 EUR mesačne? Nežartuj!!! To má môj neďaleký sused za dva dni, čo pridržiava kúrenárom trubky. 3OO EUR bez jednania. A ešte nech slušne poďakuje za veľkorysosť.;)
zk24
18.07.10,18:02
prečo je teraz cena o 30% nižšia? keď ceny za služby sa v globále zvyšovali. Rozsah položiek bol vyčíslený za mesiac, čiže za Q je to trojnásobok. No potrebujem to prehodnotiť, sám konateľ dal podnet tou s.r.o.

Nie ze si mas o 30% menej pytat :rolleyes::rolleyes: Ale ze neni stovka pred siestimi rokmi stale tak hodnotna ako stovka dnes :cool:

hovori sa tomu aj inflacia :D
jacekova
18.07.10,18:18
prikláňam sa k cene 250-300€. za menej ani keby sa na hlavu postavil....
KEJKA
18.07.10,18:34
Už 6-rok spracovávam JU: zhruba tak 10 došlých faktúr, 40 vyšlých faktúr, 100 dokladov EUR pokladňa, 7 valut pokladní cca tak po 10 dokladov, 3 bankové výpisy, Mzdy vrátane výkazov- 2 zamestnanci, 3 dohodári, Q dph za 100€ mesačne v trenčianskom kraji. Všetky podklady dostávam nadoraz tak okolo 12-teho v kvartáli kedy spracovávam DPH. Možno sa mi to tým, že mi to odovzdáva neskoro, že mám toho primoc, poradíte mi, koľko by ste si pýtali vy??
už je to potvrdené, že ide o množstvo za kvartál?
potom aj cena je 300 € za kvartál, nie?
romanpp
19.07.10,03:41
Ja som to pochopil tak, že za mesiac.