bettylou
24.12.19,06:32
Tu sa Uhrík (hoci z ĽSNS) prejavil ako SLOVÁK a zastal sa svojej krajiny (na rozdiel od nejakého Mila, ktorého si platí Améryka.
ešte že ten inteligent nespomenul nostalgickú propagandu okolo vianočných nákupov No a teraz volit koho antisystémovú stranu.
Jeden vtip o ateistickej propagande v Rusku.
Prednášajúci má dvojhodinovú prednášku o ateizme na záver otvorí diskusiu. prihlási sa farár, tak ho upozorní že má jednu minútu na oponenciu k jeho prednáške.
Príde pre kecpult a pozdraví sa "Christus voskres" na to mu všetci hromadne odpovedia " určite(zabudol som ruský výraz) voskres" a odíde od pultu. Milo spravil málo prednášok
Ach jaj... Pali.... ja som len konštatoval, že sa i taký oný, čo má iný názor, zastal Slovenska! Má jeden malý plusový bodík... aspoň.
O tomto som sa vôbec nezmienil....
Ja som to netvrdil, že si sa o tom zmienil ak niečo čítam tak si väčšinou spájam do súvislostí, všade na nás chrlia články o kotlebovcoch inde (jedni PS si idú pozrieť do Richnavy situáciu, ale novinári nám podstrčia že tí druhí teda kotlebovci si tam robia predvolebnú kampaň) čo si odpovieš a nie je napísané

richnavu nemám ďaleko... jak to vajda neporieši nabehneme
bjuty smis
24.12.19,06:41
nee, nesom rusofil, som slovan a nebudem žiadnej amerike riť lízať, lebo povedzme si pravdu nesom indian, aby ma dáky *****, čo ušiel z európy za more vyhladil... :) to vybodkované je k.o.k.ot
Už je vánočná náladička ? :))
misoft
24.12.19,09:05
richnavu nemám ďaleko... jak to vajda neporieši nabehneme
Nasadneme do tankoch a ........ :D:D:D
pavol54
24.12.19,10:47
Tu sa Uhrík (hoci z ĽSNS) prejavil ako SLOVÁK a zastal sa svojej krajiny (na rozdiel od nejakého Mila, ktorého si platí Améryka.
ešte že ten inteligent nespomenul nostalgickú propagandu okolo vianočných nákupov No a teraz volit koho antisystémovú stranu.
Jeden vtip o ateistickej propagande v Rusku.
Prednášajúci má dvojhodinovú prednášku o ateizme na záver otvorí diskusiu. prihlási sa farár, tak ho upozorní že má jednu minútu na oponenciu k jeho prednáške.
Príde pre kecpult a pozdraví sa "Christus voskres" na to mu všetci hromadne odpovedia " určite(zabudol som ruský výraz) voskres" a odíde od pultu. Milo spravil málo prednášok
Ach jaj... Pali.... ja som len konštatoval, že sa i taký oný, čo má iný názor, zastal Slovenska! Má jeden malý plusový bodík... aspoň.
O tomto som sa vôbec nezmienil....
Ja som to netvrdil, že si sa o tom zmienil ak niečo čítam tak si väčšinou spájam do súvislostí, všade na nás chrlia články o kotlebovcoch inde (jedni PS si idú pozrieť do Richnavy situáciu, ale novinári nám podstrčia že tí druhí teda kotlebovci si tam robia predvolebnú kampaň) čo si odpovieš a nie je napísané

richnavu nemám ďaleko... jak to vajda neporieši nabehneme
ešte účinkuje gulečníková akcia? lebo bude čítať NAKA a pôjdeš v Mazurekových stopách
pavol54
24.12.19,10:48
richnavu nemám ďaleko... jak to vajda neporieši nabehneme
Nasadneme do tankoch a ........ :D:D:D
vyhrážaš silou?
misoft
24.12.19,15:28
Napísal som "nasadneme...." - a nie, že pôjdeme a budeme BUM-BUM....
No bisťu - tebe to akosi nepáli.....
bettylou
25.12.19,05:28
Tu sa Uhrík (hoci z ĽSNS) prejavil ako SLOVÁK a zastal sa svojej krajiny (na rozdiel od nejakého Mila, ktorého si platí Améryka.
ešte že ten inteligent nespomenul nostalgickú propagandu okolo vianočných nákupov No a teraz volit koho antisystémovú stranu.
Jeden vtip o ateistickej propagande v Rusku.
Prednášajúci má dvojhodinovú prednášku o ateizme na záver otvorí diskusiu. prihlási sa farár, tak ho upozorní že má jednu minútu na oponenciu k jeho prednáške.
Príde pre kecpult a pozdraví sa "Christus voskres" na to mu všetci hromadne odpovedia " určite(zabudol som ruský výraz) voskres" a odíde od pultu. Milo spravil málo prednášok
Ach jaj... Pali.... ja som len konštatoval, že sa i taký oný, čo má iný názor, zastal Slovenska! Má jeden malý plusový bodík... aspoň.
O tomto som sa vôbec nezmienil....
Ja som to netvrdil, že si sa o tom zmienil ak niečo čítam tak si väčšinou spájam do súvislostí, všade na nás chrlia články o kotlebovcoch inde (jedni PS si idú pozrieť do Richnavy situáciu, ale novinári nám podstrčia že tí druhí teda kotlebovci si tam robia predvolebnú kampaň) čo si odpovieš a nie je napísané

richnavu nemám ďaleko... jak to vajda neporieši nabehneme
ešte účinkuje gulečníková akcia? lebo bude čítať NAKA a pôjdeš v Mazurekových stopách

idz dakdze.... bo ce oryham :D
buchač
26.12.19,11:50
Dostal som pod stromček darčekové poukážky od Alzy, nuž pozerám na ponuku.
Ceny ani neriešim, v nie jednom prípade sú (ale že fest kuewsky) predražené..a že vraj akcia.
Pri tom klikaní hore dole som si všimol, že pri platbe je ponuka - Prispejte na dobrú vec - na charitu.
Všetko v poho, ale tak trochu ma zarazilo, že sa jedná len o české charitatívne organizácie...a to aj napriek tomu, že Alza je česká firma.
misoft
26.12.19,12:22
Uschovaj a potom ďalej daruj.... :D
Dáša_
26.12.19,14:28
Dostal som pod stromček darčekové poukážky od Alzy, nuž pozerám na ponuku.
Ceny ani neriešim, v nie jednom prípade sú (ale že fest kuewsky) predražené..a že vraj akcia.
Pri tom klikaní hore dole som si všimol, že pri platbe je ponuka - Prispejte na dobrú vec - na charitu.
Všetko v poho, ale tak trochu ma zarazilo, že sa jedná len o české charitatívne organizácie...a to aj napriek tomu, že Alza je česká firma.

Alza - nevlastná sestra Elzy a Anny z Ľadového kráľovstva. Trocha sa im nevydarila :D
buchač
26.12.19,14:34
Trocha sa im nevydarila :D
Keby len trochu...
kopretinka
26.12.19,19:34
Z Alzy by som si nikdy nič nekúpila.....ani z andrea eshopu.
marjankaj
26.12.19,19:39
Ja si už ani trvanlivé mlieko nekupujem.
buchač
26.12.19,19:51
Šaleňak... :D
kukučka
26.12.19,20:01
Ani som nekupovala...:---
bettylou
27.12.19,02:31
Končí mi sranda, prichádza tá vážnejšia fáza - vytriezvenie, výčitky.... A keď pozriem na gauč a vidím toho lenivého ožrana, ktorý sa tu už tretí deň váľa a sa tvári ako kamarát, okrem toho že donesie chlast a cigarety zasral podlahy porozlievanou pijatikou, deky zasmradené je mi na zvracanie... rozmýšľam, že nie som normálna, že toto trpím vo svojom dome už po toľkýkrát. A moje dieťa je z toho smutné, rodičia sklamaní . Telefón mu nedvíham, vyhýbam sa mu a aj tak sa mi furt pripletie do cesty. Hajzel jeden.
Vždy tá istá chyba. Šla som len dokúpiť pár drobností na sviatky. A hoci si tvrdo fixujem do hlavy: Nekupuj alkohol, nedrž ho doma a neber od nikoho ani ako darček, A mne jak sadne slina ukrutnica na plece, ja v ten moment na šecko zabudnem, ešte mi zvykne bliknúť kontrolka - Neni to dobrý nápad, veď som si prisahala, že sa už nedotknem alkoholu život je vtedy super, druhá polovica mozgu už špekuluje či víno alebo len ampulku dákeho špiritusu a nakonec kúpim oboje. Tvrdá obhajoba mozgu - dám si len kým si porobím, a zbadám sa o tri dni alebo aj dlšie, že chcem abstinovať. 14 rokov sa snažím prestať a furt do tej stoky dzignem. Ja už neviem čo mám so sebou robiť. 25 rokov práce v bare sa podpísalo.
Na liečení nám vraveli, že je to impulzívne konanie, ale nikto netuší, čo s tým
Teóriu viem len sa mi ju nedarí zaviesť do praxe.
Telo aj myseľ sa potrebuje uvoľniť, ale kde ? cena, ktorú platím je príliš vysoká. Nepíšem preto, aby ste ma poľutovali, skôr pomoc, Uj, ale som sa rozpísala..
Dáša_
27.12.19,05:57
súcitím s tebou. Je to velmi, veľmi ťažké. Človek musí nájsť vnútornú disciplínu.

Jedna z možností je vymeniť túto závislosť za niečo iné. Áno, blbo to znie, keď poviem, vymeniť to za šport. Alebo za záhradku. Alebo čokolvek iné, čo ťa pohltí. Viem o prípadoch, keď sa závislosť vymenila za Boha. Lenže čo to je, to čo ťa pohltí? Musí to byť niečo, čo vyplní tvoje prázdno.

Môžeš len vstať, upratať a pokúsiť sa naštartovať tú disciplínu. Napríklad tým, že prestaneš do obchodu nosiť voľné peniaze. Vždy iba tolko, kolko treba na to najnutnejšie. Nič naviac. A ideálne všetko naviac dávať preč.
Lebo prídeš o všetko.
bettylou
27.12.19,06:22
Vďaka. záhradku mám, a za triezva sa jej venujem. O syna sa bojím, hoci mu vysvetľujem, že ja som odstrašujúci príklad, ale šak on potrebuje podporu a ochranu, bezpečný domov. Keď je človek sám, je to ťažké. A kto pije má stále pre teba čas, nerieši stále dáke problémy ako triezvi ľudia,stačí, že niečo tiež kúpiš ak máš love, v partii je veselo. Problémy sú utopené, a nerieši sa ako si oblečený, ako alebo čo rozprávaš.Celé je to veľmi jednoduché ale zákerné. S tou disciplínou máš pravdu. Veď už topím to peca, ešte v pivnici zatopím a hajde umývať. Kuchyňu a podlahy, lebo ani vysávač nemôžem na tú špinu pustiť. do večera dačo zvládnem .Aspoň trošku ho poteším, ked už som mu zase ďalšie Vianoce dosrala, lebo sme mali byť spolu u rodičov a bol tam len sám.
pavol54
27.12.19,07:07
Končí mi sranda, prichádza tá vážnejšia fáza - vytriezvenie, výčitky.... A keď pozriem na gauč a vidím toho lenivého ožrana, ktorý sa tu už tretí deň váľa a sa tvári ako kamarát, okrem toho že donesie chlast a cigarety zasral podlahy porozlievanou pijatikou, deky zasmradené je mi na zvracanie... rozmýšľam, že nie som normálna, že toto trpím vo svojom dome už po toľkýkrát. A moje dieťa je z toho smutné, rodičia sklamaní . Telefón mu nedvíham, vyhýbam sa mu a aj tak sa mi furt pripletie do cesty. Hajzel jeden.
Vždy tá istá chyba. Šla som len dokúpiť pár drobností na sviatky. A hoci si tvrdo fixujem do hlavy: Nekupuj alkohol, nedrž ho doma a neber od nikoho ani ako darček, A mne jak sadne slina ukrutnica na plece, ja v ten moment na šecko zabudnem, ešte mi zvykne bliknúť kontrolka - Neni to dobrý nápad, veď som si prisahala, že sa už nedotknem alkoholu život je vtedy super, druhá polovica mozgu už špekuluje či víno alebo len ampulku dákeho špiritusu a nakonec kúpim oboje. Tvrdá obhajoba mozgu - dám si len kým si porobím, a zbadám sa o tri dni alebo aj dlšie, že chcem abstinovať. 14 rokov sa snažím prestať a furt do tej stoky dzignem. Ja už neviem čo mám so sebou robiť. 25 rokov práce v bare sa podpísalo.
Na liečení nám vraveli, že je to impulzívne konanie, ale nikto netuší, čo s tým
Teóriu viem len sa mi ju nedarí zaviesť do praxe.
Telo aj myseľ sa potrebuje uvoľniť, ale kde ? cena, ktorú platím je príliš vysoká. Nepíšem preto, aby ste ma poľutovali, skôr pomoc, Uj, ale som sa rozpísala..
betty cítim s tebou, ale každá závislosť je len 1. v príčinách 2. vo vlastnej hlave.
Ja tomu hovorím PRÍČINA sa vždy nájde, diablik šepká kúp kúp kúp a vypi lebo ... na hovno život, pokrčená deka, prší, páli slnko, tisícka dôvodov na zlomenie pevnej vôle. Takže treba si povedať prečo si zdôvodňuješ že si treba dať. Ako bývalý silný fajčiar a občasný užívateľ alkoholu smerujúci k pravidelnej konzumácii viem o čom píšem.
Pevná vôľa vo vlastnej hlave. Motivácia. Ak si nezapálim, nevypijem, tak budem mať šťastie, i podarí sa mi dosiahnuť nejaký elementárny cieľ a takto krok za krokom. Mne sa takto podarilo zbaviť cigariet ešte v roku 1987 a v roku 1992 alkoholu. Funguje to. Ak si povieš pôjdem na liečenie tam ma vykurírujú - NEFUNGUJE TO,lebo si vo vlastne hlave nezabila pokúšajúceho diablika
bettylou
27.12.19,07:41
betty cítim s tebou, ale každá závislosť je len 1. v príčinách 2. vo vlastnej hlave.
Ja tomu hovorím PRÍČINA sa vždy nájde, diablik šepká kúp kúp kúp a vypi lebo ... na hovno život, pokrčená deka, prší, páli slnko, tisícka dôvodov na zlomenie pevnej vôle. Takže treba si povedať prečo si zdôvodňuješ že si treba dať. Ako bývalý silný fajčiar a občasný užívateľ alkoholu smerujúci k pravidelnej konzumácii viem o čom píšem.
Pevná vôľa vo vlastnej hlave. Motivácia. Ak si nezapálim, nevypijem, tak budem mať šťastie, i podarí sa mi dosiahnuť nejaký elementárny cieľ a takto krok za krokom. Mne sa takto podarilo zbaviť cigariet ešte v roku 1987 a v roku 1992 alkoholu. Funguje to. Ak si povieš pôjdem na liečenie tam ma vykurírujú - NEFUNGUJE TO,lebo si vo vlastne hlave nezabila pokúšajúceho diablika[/QUOTE]

Len tak, od radosti, popravka, alebo aj tak nemám čo robiť, alebo notoricky známa zazvoni ci kamarat: Hybaj s nami vypic..., Ideš von? čo je to isté...
A predtým veľakrát z nudy. A hej keď sa mi nechcelo doma vadiť, tak tiež som niekedy zavrela dvere zvonku, aby som sa vyvetrala. Ale možno to bolo naopak, že ma chytila slina a som bola pdráždená tak nech zbytočne nekričím na iných. typické výhovorky.:D Na doliečovanie som sa vysr., že šak to dám frajerka. Mám strach sa do toho pustiť, zisťujem dačo, že čo jak kde treba chodiť... tak mám v hlave milion iných vecí, ktoré musím spraviť. Sama sa odrbávam, si dve a dve spočítam teraz. podvedome predtým unikám... a čudujem sa kde je chyba. som z toho debil. pôjdem na ambulanciu závislostí sa poradiť čo ďalej. Dúfam, že mi to vydrží do pondelka. Pravdepodobne alkohol mi zmenil psychiku viac ako si pripúšťam.
bettylou
27.12.19,08:06
Som to asi mala začať v inej téme.... bola tu dakedy taká o alkoholizme, pardón.
Dáša_
27.12.19,08:53
závislosti sú rôzne. Povedala by som, že všetci niečo máme. Niečo, akm utekáme. Alebo sa utiekame. Niektoré sú viditeľnejšie, povedala by som devastačnejšie. Niektoré sú tolerované, možno aj osožné.
Poznám mladého muža, ktorý zvrátil závislosť na tvrdých drogách obratom k viere. Veľmi silnej. Poznám ľudí, ktorí závislosť v jedle zmenili za závislosť na športe. Hormóny šťastia vyplavujp na bicykli. Poznám závislosť na upratovaní - muž bojoval v noci v nemocnici o život a ona sa doma po polnoci ukludnovala upratoaním.
Závislosť na nakupovaní tiež ničí aj okolie. Nielen míňaním peňazí, ale aj zapratávaním všetkého priestoru. Z niekoho sa stane grafoman. Píše a píše.
Neprišla som zatiaľ na to, čo je lepšie. Za čo vymeniť napríklad vlastnú závislosť na jedle. Trochu pomáha disciplína. Ale to musí byť človek furt v strehu.

Naozaj budeš musieť nájsť tú pomoc iba sama u seba. Sama nájsť to, čo pomáha. Zrejme to bude musieť byť z každého trošku.
Keby si bola veriaca, poviem, pros o pomoc :) (možeš skúsiť aj tak :) )

Ten diablik v tebe je neúprosný. A problém je, že nestačí ho vyhnať. Lebo vyženieš, upraceš priestor. A on sa vráti a keď vidí, že je čisto, doprace aj kamarátov. A je ešte horšie. Treba to prázdno naozaj zaplniť. aby už pre diablika nebol priestor
Tweety
27.12.19,08:54
Betty, musíš zmeniť spôsob myslenia a nastaviť tie správne priorítty. Na prvom mieste musí byť vždy syn, potom najbližšia rodina a až niekde v diaľke môže byť nejaký chlap ale nie taký, čo je dobrý len preto, že donesie chľast. Takých treba zo života vymazať. Uvedom si, že synovi si veľmi zlým príkladom. Treba sa silno zamyslieť, že to, čo robíš, nie je vhodné pre zdravý život ani pre Teba ani pre syna . Držím prsty aby si to zvládla, ak už nie pre seba tak pre neho a rodičov. Aby sa nikto nemusel hanbiť.
pavol54
27.12.19,09:02
betty cítim s tebou, ale každá závislosť je len 1. v príčinách 2. vo vlastnej hlave.
Ja tomu hovorím PRÍČINA sa vždy nájde, diablik šepká kúp kúp kúp a vypi lebo ... na hovno život, pokrčená deka, prší, páli slnko, tisícka dôvodov na zlomenie pevnej vôle. Takže treba si povedať prečo si zdôvodňuješ že si treba dať. Ako bývalý silný fajčiar a občasný užívateľ alkoholu smerujúci k pravidelnej konzumácii viem o čom píšem.
Pevná vôľa vo vlastnej hlave. Motivácia. Ak si nezapálim, nevypijem, tak budem mať šťastie, i podarí sa mi dosiahnuť nejaký elementárny cieľ a takto krok za krokom. Mne sa takto podarilo zbaviť cigariet ešte v roku 1987 a v roku 1992 alkoholu. Funguje to. Ak si povieš pôjdem na liečenie tam ma vykurírujú - NEFUNGUJE TO,lebo si vo vlastne hlave nezabila pokúšajúceho diablika

Len tak, od radosti, popravka, alebo aj tak nemám čo robiť, alebo notoricky známa zazvoni ci kamarat: Hybaj s nami vypic..., Ideš von? čo je to isté...
A predtým veľakrát z nudy. A hej keď sa mi nechcelo doma vadiť, tak tiež som niekedy zavrela dvere zvonku, aby som sa vyvetrala. Ale možno to bolo naopak, že ma chytila slina a som bola pdráždená tak nech zbytočne nekričím na iných. typické výhovorky.:D Na doliečovanie som sa vysr., že šak to dám frajerka. Mám strach sa do toho pustiť, zisťujem dačo, že čo jak kde treba chodiť... tak mám v hlave milion iných vecí, ktoré musím spraviť. Sama sa odrbávam, si dve a dve spočítam teraz. podvedome predtým unikám... a čudujem sa kde je chyba. som z toho debil. pôjdem na ambulanciu závislostí sa poradiť čo ďalej. Dúfam, že mi to vydrží do pondelka. Pravdepodobne alkohol mi zmenil psychiku viac ako si pripúšťam.[/QUOTE]
"Moji kamaráti" z detstva čo ma naučili fajčiť už ani jeden nežije, posledný z nich pred mesiacom všetci rovnaká diagnóza, okrem jedného ten aj pil, takže zrazenina krvi v mozgu po páde. Príčiny si si pomenovala. len treba povedať nie "kamarátom". aj takých kamarátov poslať za kruhový sval. Lebo to nie sú skutoční kamaráti, KTOVIE čo si hovoria za tvojim chrbátom.
misoft
27.12.19,09:06
Oné.... nič v zlom, stačí si vypočuť:
https://www.youtube.com/watch?v=vB1p0LKzJa4
(text
V našej obci všetci pijú
iba Ďuro nie
každému z nás vŕta v hlave
čo mu asi je
Veď je taký ako my
zdravý mocný lakomý,
prečo sa len od nás
takto dištancuje?

Musíme sa Ďura spýtať
prečo nechce piť
mohol by nám jedného dňa
pekne zavariť
Ani s nami nepije
ani ženu nebije
prečo sa len od nás
takto dištancuje?

Jedného dňa prezradil nám
že mu nechutí
že vraj on na pijatiku
nie je zvyknutý
Len sa Ďurko nesmieš báť
odpor treba prekonať
nesmieš sa ty od nás
takto dištancovať

Lenže Ďuro ten si od nás
nedal poradiť
darmo sme ho ponúkali
nechcel si vypiť
Tak sme mu na oplátku
pichli vidly do zadku
Odvtedy je v našej obci
všetko v poriadku)
bettylou
27.12.19,10:11
betty cítim s tebou, ale každá závislosť je len 1. v príčinách 2. vo vlastnej hlave.
Ja tomu hovorím PRÍČINA sa vždy nájde, diablik šepká kúp kúp kúp a vypi lebo ... na hovno život, pokrčená deka, prší, páli slnko, tisícka dôvodov na zlomenie pevnej vôle. Takže treba si povedať prečo si zdôvodňuješ že si treba dať. Ako bývalý silný fajčiar a občasný užívateľ alkoholu smerujúci k pravidelnej konzumácii viem o čom píšem.
Pevná vôľa vo vlastnej hlave. Motivácia. Ak si nezapálim, nevypijem, tak budem mať šťastie, i podarí sa mi dosiahnuť nejaký elementárny cieľ a takto krok za krokom. Mne sa takto podarilo zbaviť cigariet ešte v roku 1987 a v roku 1992 alkoholu. Funguje to. Ak si povieš pôjdem na liečenie tam ma vykurírujú - NEFUNGUJE TO,lebo si vo vlastne hlave nezabila pokúšajúceho diablika

Len tak, od radosti, popravka, alebo aj tak nemám čo robiť, alebo notoricky známa zazvoni ci kamarat: Hybaj s nami vypic..., Ideš von? čo je to isté...
A predtým veľakrát z nudy. A hej keď sa mi nechcelo doma vadiť, tak tiež som niekedy zavrela dvere zvonku, aby som sa vyvetrala. Ale možno to bolo naopak, že ma chytila slina a som bola pdráždená tak nech zbytočne nekričím na iných. typické výhovorky.:D Na doliečovanie som sa vysr., že šak to dám frajerka. Mám strach sa do toho pustiť, zisťujem dačo, že čo jak kde treba chodiť... tak mám v hlave milion iných vecí, ktoré musím spraviť. Sama sa odrbávam, si dve a dve spočítam teraz. podvedome predtým unikám... a čudujem sa kde je chyba. som z toho debil. pôjdem na ambulanciu závislostí sa poradiť čo ďalej. Dúfam, že mi to vydrží do pondelka. Pravdepodobne alkohol mi zmenil psychiku viac ako si pripúšťam.
"Moji kamaráti" z detstva čo ma naučili fajčiť už ani jeden nežije, posledný z nich pred mesiacom všetci rovnaká diagnóza, okrem jedného ten aj pil, takže zrazenina krvi v mozgu po páde. Príčiny si si pomenovala. len treba povedať nie "kamarátom". aj takých kamarátov poslať za kruhový sval. Lebo to nie sú skutoční kamaráti, KTOVIE čo si hovoria za tvojim chrbátom.[/QUOTE]
Všetci sme ťažkí alkoholici a poznáme sa od základky, ale prečo by ma malo zaujímať, čo si rozprávajú za mojim chrbtom? Šak ked dačo dakto odmňa chce, povie mi to alebo dá odkázať. No, veď vravím teóriu ovládam, musím si na to vypracovať dáky poriadny systém zatiaľ nemám ani šajnu ako, len chodím jak mačka okolo horúcej kaše.
pavol54
27.12.19,11:27
tak prepáč, pokračuj ďalej, možno dostaneš niekedy na Vianoce aj kapustnicu (ak budeš v zozname vyvolených bezdomovcov)
bettylou
27.12.19,13:40
tak prepáč, pokračuj ďalej, možno dostaneš niekedy na Vianoce aj kapustnicu (ak budeš v zozname vyvolených bezdomovcov)
nemyslím, že idem v tom pokračovať, mal to byť minulý čas, len si musím vytvoriť hrošiu kožu, lebo tu ide o tie rizikové situácie, kde človek proste zlyhá. a to sa treba naučiť a nič nepodceniť, lebo tam je chyba lávky a nie v tom čo o mne kto rozpráva za chrbtom. Inak ja vôbec nefajčím. Nechutí.
Ty sa po týždňovej opici nonstop durch vieš vyjadriť jasne? Lebo ja ne. Sa dávam dokopy, tak nemusíš nademnou hned lámat hul :) Pomohol si mi dik
pavol54
27.12.19,14:23
tak prepáč, pokračuj ďalej, možno dostaneš niekedy na Vianoce aj kapustnicu (ak budeš v zozname vyvolených bezdomovcov)
nemyslím, že idem v tom pokračovať, mal to byť minulý čas, len si musím vytvoriť hrošiu kožu, lebo tu ide o tie rizikové situácie, kde človek proste zlyhá. a to sa treba naučiť a nič nepodceniť, lebo tam je chyba lávky a nie v tom čo o mne kto rozpráva za chrbtom. Inak ja vôbec nefajčím. Nechutí.
Ty sa po týždňovej opici nonstop durch vieš vyjadriť jasne? Lebo ja ne. Sa dávam dokopy, tak nemusíš nademnou hned lámat hul :) Pomohol si mi dik
za to si mi dúfam nešvacla neužitočný bodík. to musíš riešiť práve teraz, žiadne po silvestri, po novom roku, teraz a hneď. No ja som ešte nikdy nemal týždňovú opicu, takže toto nepoznám,
bettylou
27.12.19,15:40
tak prepáč, pokračuj ďalej, možno dostaneš niekedy na Vianoce aj kapustnicu (ak budeš v zozname vyvolených bezdomovcov)
nemyslím, že idem v tom pokračovať, mal to byť minulý čas, len si musím vytvoriť hrošiu kožu, lebo tu ide o tie rizikové situácie, kde človek proste zlyhá. a to sa treba naučiť a nič nepodceniť, lebo tam je chyba lávky a nie v tom čo o mne kto rozpráva za chrbtom. Inak ja vôbec nefajčím. Nechutí.
Ty sa po týždňovej opici nonstop durch vieš vyjadriť jasne? Lebo ja ne. Sa dávam dokopy, tak nemusíš nademnou hned lámat hul :) Pomohol si mi dik
za to si mi dúfam nešvacla neužitočný bodík. to musíš riešiť práve teraz, žiadne po silvestri, po novom roku, teraz a hneď. No ja som ešte nikdy nemal týždňovú opicu, takže toto nepoznám,

Ta dam ho het... teraz, už maš ho preč.
Ta jaka opica, ta človek rozbitý jak cestný panel. húta jak koľko z teho filmu chýba .... dosť zlá a keď žalúdok ci nadáva co mu tam mineralky ľeješ Fuj. Často ju i vybľuje,Ta skušaš, či si ho kus udobríš kuracou poľefkou, ked si ju vládzeš pripraviť a máš z čoho..prvú noc veľa nepospíš, potom sa ti divočiny snívajú a už druhú, tretiu noc vypotíš, začína byť lepšie. Nič pre tých, čo nespia sami. Nadávaš si do debilov a si presvedčený, že táto bola isto posledná. Jemná motorika rozhasená, reflexy ako zdochnutý kôň.... Podľa oblečenia približne zistí kadiaľ asi domov šiel a ako..
A modlí sa aby sa v slabej chvíľke nezbehol na poprávku, lebo...o daľšie dni tá opica lepšia nebude, takže je lepšie to vydržať. A ako mi dnes ide štylistika vidíš sám.
Terezia13
27.12.19,18:11
ľudkovia, už viete, koľko budete platiť za vývoz odpadu!? , me to zdvihlo mandle.......separujeme ako asi málokto, kuka nemám naplnenú ani do polovice a budeme platiť ako tí, čo neseparujú a ku nádobám ešte prikladajú hromadu "batohov"
kukučka
27.12.19,19:01
Ja som tiež neraz pýtala susedov aby do mojej konvy doložili, ináč by ostala na dva týždne. No ale oni platia podstatne viac. Odkedy máme plastové, berú vždy, ale pre istotu im nachystám pod nos, ale zase je to slušná partia. Neche sa mi hľadať, naši dvihli na cca 23,24 € za os, dôchodca 17, či 18.
misoft
28.12.19,06:56
ľudkovia, už viete, koľko budete platiť za vývoz odpadu!? , me to zdvihlo mandle.......separujeme ako asi málokto, kuka nemám naplnenú ani do polovice a budeme platiť ako tí, čo neseparujú a ku nádobám ešte prikladajú hromadu "batohov"
Pche... aj nám zdvihli. A pritom aj predtýám k našim kontajnerom čas od času prišli s vozíkom plným odpadu a VYSYPALI to rovno vedľa iní z okolitých dedín a miest. Už sme neraz načapali "smetiarov" zo susedného okresného mesta, ako toto praktizovali. A my sme len platili a platili. Kontajner, ktorý nám vydržal napr. 4 dni, bol za 1 deň preplnený.
Dáša_
28.12.19,08:38
no, nejak sa napríklad tie obedy v školách zadarmo musia zaplatiť.

Ale pri smetiach je ešte jeden problém - tam obec musí všetky náklady so smeťami hradiť z miestneho poplatku za komunálny odpad. To je zákon o odpadoch. Nechce sa mi to aktuálne až tak veľmi hľadať, ale výška závisí aj od toho, ako sa v obci separuje.

No je pravda, že tam, kde sa kedysi vyvážali z malých nádob smeti raz za dva týždne, teraz sú velké nádoby a vyváža sa každý týžden.

Len je otázka, či to je iba oveľa väčším nakupovaním alebo aj tým, že kedysi sa veľa vecí likvidovalo "svojpomocne" V peciach napríklad
Darina1234
28.12.19,08:50
platiaci obyvatelia obce alebo mesta platia za odvoz odpadu za celu obec alebo mesto, teda aj za neplaticov aj za tych , ktori len robia odpad a vobec neplatia nic obci, vieme o kom hovorim
buchač
28.12.19,09:01
Ale pri smetiach je ešte jeden problém - tam obec musí všetky náklady so smeťami hradiť z miestneho poplatku za komunálny odpad. To je zákon o odpadoch. Nechce sa mi to aktuálne až tak veľmi hľadať, ale výška závisí aj od toho, ako sa v obci separuje.

No je pravda, že tam, kde sa kedysi vyvážali z malých nádob smeti raz za dva týždne, teraz sú velké nádoby a vyváža sa každý týžden.

Tak mi vysvetli potom jedno.

Obec (chalupa) zaviedla toť nedávno novinku...vraj separovanie do vriec. Tie sa vyvážajú raz za mesiac. Predtým rovnako ako komunálny - dva krát.
Celá novinka spočíva v tej podpore od EU...zaujímavé je, že pridelené financie sa týkajú len tých, čo majú trvalý pobyt.
Takže chalupári a chatári majú separovať tak, že si ten odpad majú odviezť do miesta trvalého pobytu.
Keď som sa o tom bavil na obecnom úrade, tak som sa nestačil čudovať...vravím, že ja si kľudne a rád zaplatím aj za hentú službu...no pracovníčka ma zabila argumentáciou, že sa to proste nedá.
Takže čo včul, ako sa kto zachová ?
Ja separujem, raz za čas vyveziem...aj susedovci mi ponúkli, že môžem dať ku ich vreciam...ale koľkí šmaria do komunálneho ?
Kuwa...keby sa o tom dozvedela Grétka, šak ju rovno yebne.
Dáša_
28.12.19,09:10
to je ten problém, že my sme vždy pápežskejší ako pápež. A čokolvek príde z EU, tak nasadím 8x prísnejšie, len aby sme dokázali, že fakt potrebujeme tolko úradníkov, protokolov, inštitúcii......

Sú krajiny, kde na to kašlú a sú krajiny, kde to berú ešte prísnejšie ako my.

lenže tiséc krát môžeme u nás separovať, kompostovať.... keď sme naviezli plasty do takých krajín ako India, Indonézia. Kde balili do banánových listov a tie mohli odhadzovať. A teraz odhadzujú jednorazové taniere, flaše..... Nie je problém u nás. Ale u tých, čo toto nanútili v tretom svete ako niečo, čo nevyhnutne potrebujú.
Ale to výšku našich poplatkov nevyrieši
misoft
28.12.19,09:16
Tak mi vysvetli potom jedno.

Obec (chalupa) zaviedla toť nedávno novinku...vraj separovanie do vriec. Tie sa vyvážajú raz za mesiac. Predtým rovnako ako komunálny - dva krát.
Celá novinka spočíva v tej podpore od EU...zaujímavé je, že pridelené financie sa týkajú len tých, čo majú trvalý pobyt.
Takže chalupári a chatári majú separovať tak, že si ten odpad majú odviezť do miesta trvalého pobytu.
Keď som sa o tom bavil na obecnom úrade, tak som sa nestačil čudovať...vravím, že ja si kľudne a rád zaplatím aj za hentú službu...no pracovníčka ma zabila argumentáciou, že sa to proste nedá.
Takže čo včul, ako sa kto zachová ?
Ja separujem, raz za čas vyveziem...aj susedovci mi ponúkli, že môžem dať ku ich vreciam...ale koľkí šmaria do komunálneho ?
Kuwa...keby sa o tom dozvedela Grétka, šak ju rovno yebne.
Ona o tom vie veľký PRD. Vraj "aktivistka" - ulievať sa zo školy. Do Améryky na jachte (s vetrom), ale jachta z karbónového vlákna. Naspäť kapitána nemala, tak musel nastúpiť ten ich - letel tam lietadlom.


A separovanie - ja ako blbec - plasty, papier, sklo, plechovky - každé do svojho a prídu debili z dediny, iného mesta a nadrbú vrecia tam, kde je to voľné.... a tak v plastoch máš komunálny odpad, v skle máš prechovky a podobne....
Darina1234
28.12.19,09:16
ja sa gretke rovno pozriem do oci, moja generacia planetu nezasrala, my sme nemali doma ziadnu konvu na odpad, a zili sme cisto bez odpadu
misoft
28.12.19,09:19
Ej veru - nepozrieš - ona sklopí kukadlá, keď jej začneš vypočítavať, KDE ona v tej ekológii pochybila....
buchač
28.12.19,15:29
bjuty smis
28.12.19,20:48
Mazacia úderka zase v akcii....
marjankaj
28.12.19,21:49
kopretinka
28.12.19,23:40
Mazacia úderka zase v akcii....
Kde ti kto čo vymazal??
buchač
29.12.19,10:17
...
lujza.j
29.12.19,10:49
Aj klony...
Dáša_
29.12.19,11:27
Terezia13
29.12.19,17:25
:)
Terezia13
29.12.19,17:33
vicktor
30.12.19,06:06
my sme nemali doma ziadnu konvu na odpad, a zili sme cisto bez odpadu
V ktorom storoci to bolo?
Pretoze igelitove vrecuska a konzervy su tu veeelmi dlho. A co ste robili s kostami, s rozbitym oknom, zodratymi topankami, ... ?
misoft
30.12.19,06:54
my sme nemali doma ziadnu konvu na odpad, a zili sme cisto bez odpadu
V ktorom storoci to bolo?
Pretoze igelitove vrecuska a konzervy su tu veeelmi dlho. A co ste robili s kostami, s rozbitym oknom, zodratymi topankami, ... ?
Tak potom je to všetko jasné......
https://img.joj.sk/r1010xn/a408dc6aec62bb96f580007d51c03c68.jpg
;)
Darina1234
30.12.19,10:28
Viktor, kosti zjedli psy, konzervy sme nekupovali, tasky dodnes mam posite z latky, stare topanky, sa spalili, ked sa varila grulka pre svine, ale nemyslim, ze ich bolo vela myslim tych topanok, mama mali kapce zo sukna, otec bagance a pol topanky sviatocne
kukučka
30.12.19,10:58
Misoft, už mi s tými svojimi dodatkami ideš na nervy. Vôbec nie sú vtipné, skôr urážlivé. Keď som bola decko, taký svinčík nebol nikde. U vás áno? Všetko sa zjedlo, skŕmilo zvieratami, spálilo v peci, alebo zhnilo v hnoji. To málo, čo ostalo sa odnieslo šmačárovi, napr. zajačie kožky a ten "vyplácal" hlineným riadom. Porzi na bazáre, akú dnes majú cenu.
pavol54
30.12.19,11:14
Viktor, kosti zjedli psy, konzervy sme nekupovali, tasky dodnes mam posite z latky, stare topanky, sa spalili, ked sa varila grulka pre svine, ale nemyslim, ze ich bolo vela myslim tych topanok, mama mali kapce zo sukna, otec bagance a pol topanky sviatocne
Tie topánky aj niečo vydržali (viac ako 4 mesiace, neodložíš blok máš smolu) , košele made in zornica z pred tridsiatich rokov nosím dodnes, len ich nezapnem pod krkom, prvé čo po rokoch praskalo boli švíky, od potu a límec stále dobrý, nie ako tieto kapitalistické po sezóne vyhodiť, lebo límec rozstrapkaný, o ponožkách z toaletného papira ani nehovorím,
pmajap
30.12.19,11:28
ie topánky aj niečo vydržali (viac ako 4 mesiace, neodložíš blok máš smolu) , košele made in zornica z pred tridsiatich rokov nosím dodnes, len ich nezapnem pod krkom, prvé čo po rokoch praskalo boli švíky, od potu a límec stále dobrý, nie ako tieto kapitalistické po sezóne vyhodiť, lebo límec rozstrapkaný, o ponožkách z toaletného papira ani nehovorím,

...aj chlapi teraz sú ako z toaletného papiera, hneď sa rozstrapkajú
pavol54
30.12.19,11:40
ie topánky aj niečo vydržali (viac ako 4 mesiace, neodložíš blok máš smolu) , košele made in zornica z pred tridsiatich rokov nosím dodnes, len ich nezapnem pod krkom, prvé čo po rokoch praskalo boli švíky, od potu a límec stále dobrý, nie ako tieto kapitalistické po sezóne vyhodiť, lebo límec rozstrapkaný, o ponožkách z toaletného papira ani nehovorím,

...aj chlapi teraz sú ako z toaletného papiera, hneď sa rozstrapkajú
ale to len tí do 30, my čo zrelší vek, niečo vydržíme. Inak všetko najlepšie v Novom roku a viac návštev
pavol54
31.12.19,05:01
Niektorí tvrdia že boj s alkoholom sa nedá vyhrať, vraj len východniari to zatiaľ uhrali na remízu. Po včerajšku to už nie celkom pravda jeden v Trnave to takmer vyhral ale nameraných 9 promile ho zložilo. Otázka ostáva či to vlastne nebol východniar, ktorý sa vybral peši domov na Rusnácke Vianoce
kukučka
31.12.19,11:43
citujem diskusný príspevok, link na článok priložený
- presne pre tieto pribehy
a tieto pribehy davaju za pravdu studii - myslim ze si ju robila Masarykova univerzita v Brne
ze kazde Euro/koruna ktorú ČR vloží do SK študenta sa vráti do pár rokov

obdivujem prezieravosť čechov a závidím im akademické prostredie
Slováci, ktorí chcú niečo dokázať musia odísť mimo SR a čechy sú najjednoduchšie riešenie

O chalanoch som počul na ČT v nejakej relácii Gejzír a už vtedy mali našlapnuté na veľký predaj

Ako fakt im závidím, nie peniaze ale ten príbeh
https://tech.sme.sk/c/22269782/facebook-kupil-ceske-herne-studio-beat-games.html
korela
31.12.19,13:34
misoft
31.12.19,20:17
Najmä toto https://kulturblog.sk/kultura/mudre-vyroky-spartskych-kralov/ by si mali asi najskôr prečítať naši "mocipáni", aby v roku 2020 sme už nemuseli čítať, kto, kde, čo a koľko nakradol....
buchač
31.12.19,20:24
Najmä toto https://kulturblog.sk/kultura/mudre-vyroky-spartskych-kralov/ by si mali asi najskôr prečítať naši "mocipáni", aby v roku 2020 sme už nemuseli čítať, kto, kde, čo a koľko nakradol....
Prečítaj ešte raz článok...
misoft
31.12.19,20:31
Najmä toto https://kulturblog.sk/kultura/mudre-vyroky-spartskych-kralov/ by si mali asi najskôr prečítať naši "mocipáni", aby v roku 2020 sme už nemuseli čítať, kto, kde, čo a koľko nakradol....
Prečítaj ešte raz článok...
Prečítaj si "výroky"! Je tam dosť múdrych výrokov, ktoré by mohli i dnes platiť. Napr. Lysandros.
“Mám na vidieku dva voly. Hoci mlčia, aj tak viem, ktorý z nich je lenivý a ktorý v práci horlivý.”
Význam:
"Chce ukázať, že o cnosti každého človeka si treba robiť obraz nie z jeho slov, ale z jeho skutkov. Slová nás predsa môžu oklamať, ale činy nie."
Čo, koho ti to pripomína z našej "garnitúry"?
buchač
31.12.19,20:42
Najmä toto https://kulturblog.sk/kultura/mudre-vyroky-spartskych-kralov/ by si mali asi najskôr prečítať naši "mocipáni", aby v roku 2020 sme už nemuseli čítať, kto, kde, čo a koľko nakradol....
Prečítaj ešte raz článok...
Prečítaj si "výroky"! Je tam dosť múdrych výrokov, ktoré by mohli i dnes platiť. Napr. Lysandros.
“Mám na vidieku dva voly. Hoci mlčia, aj tak viem, ktorý z nich je lenivý a ktorý v práci horlivý.”
Význam:
"Chce ukázať, že o cnosti každého človeka si treba robiť obraz nie z jeho slov, ale z jeho skutkov. Slová nás predsa môžu oklamať, ale činy nie."
Čo, koho ti to pripomína z našej "garnitúry"?
More...ale ja netvrdím, že tie výroky nemajú uplatnenie.

Dig šun ... ja narážam na druhú stránku mince....na obyčajných občanov, ktorí serú na svoj štát.
Do podrobnosti nejdem...nemá význam sa rozpisovať.
Terezia13
31.12.19,20:56
.
kopretinka
31.12.19,21:10
Terezia13
31.12.19,21:11
.
ajaj asi niekto nerád víno? alebo prázdniny?:D:D:D
kopretinka
31.12.19,21:38
???? Kde je tam víno na tom linku? Tam je video s tou blbou blondínou z kulturblogu.
korela
01.01.20,01:50
Najmä toto https://kulturblog.sk/kultura/mudre-vyroky-spartskych-kralov/ by si mali asi najskôr prečítať naši "mocipáni", aby v roku 2020 sme už nemuseli čítať, kto, kde, čo a koľko nakradol....
Prečítaj ešte raz článok...
Prečítaj si "výroky"! Je tam dosť múdrych výrokov, ktoré by mohli i dnes platiť. Napr. Lysandros.
“Mám na vidieku dva voly. Hoci mlčia, aj tak viem, ktorý z nich je lenivý a ktorý v práci horlivý.”
Význam:
"Chce ukázať, že o cnosti každého človeka si treba robiť obraz nie z jeho slov, ale z jeho skutkov. Slová nás predsa môžu oklamať, ale činy nie."
Čo, koho ti to pripomína z našej "garnitúry"?
Asi máš na mysli súčasných, čo sa tohto týka, veľmi nerozlišujem medzi súčasnými a budúcimi, uvidíme, či sa obráti garde, ale ich slová už dopredu hovoria o svojich činoch, takže akoby sa už aj stali.
Len aby si neurvali ešte ďaleko viac z "tejto krajiny", zrazu bezmennej republiky. A diváci budú iba s úžasom a bezmocnosťou sledovať vývin udalostí. O svojich zámysloch predsa hovoria otvorene.
misoft
01.01.20,07:53
Asi máš na mysli súčasných, čo sa tohto týka, veľmi nerozlišujem medzi súčasnými a budúcimi, uvidíme, či sa obráti garde, ale ich slová už dopredu hovoria o svojich činoch, takže akoby sa už aj stali.
Bingo!
bjuty smis
01.01.20,09:02
Najmä toto https://kulturblog.sk/kultura/mudre-vyroky-spartskych-kralov/ by si mali asi najskôr prečítať naši "mocipáni", aby v roku 2020 sme už nemuseli čítať, kto, kde, čo a koľko nakradol....
Prečítaj ešte raz článok...
Prečítaj si "výroky"! Je tam dosť múdrych výrokov, ktoré by mohli i dnes platiť. Napr. Lysandros.
“Mám na vidieku dva voly. Hoci mlčia, aj tak viem, ktorý z nich je lenivý a ktorý v práci horlivý.”
Význam:
"Chce ukázať, že o cnosti každého človeka si treba robiť obraz nie z jeho slov, ale z jeho skutkov. Slová nás predsa môžu oklamať, ale činy nie."
Čo, koho ti to pripomína z našej "garnitúry"?
Asi máš na mysli súčasných, čo sa tohto týka, veľmi nerozlišujem medzi súčasnými a budúcimi, uvidíme, či sa obráti garde, ale ich slová už dopredu hovoria o svojich činoch, takže akoby sa už aj stali.
Len aby si neurvali ešte ďaleko viac z "tejto krajiny", zrazu bezmennej republiky. A diváci budú iba s úžasom a bezmocnosťou sledovať vývin udalostí. O svojich zámysloch predsa hovoria otvorene.
Pan velkomozny, bicik vam vypadol...nech sa paci...
korela
01.01.20,09:52
Mne čítali J.C. Hronského Smelého Zajka v Afrike, ale to bol iný dobrodruh.
bjuty smis
01.01.20,09:55
Zajko, alebo j.c. ?
korela
01.01.20,10:36
Hlavnou postavou bol predsa Smelý Zajko. Smelý ako smelý.
bjuty smis
01.01.20,10:46
Hej, ale aj j.c.bol dobre cislo...
Terezia13
01.01.20,16:04
jednoducho úžasné
https://kulturblog.sk/?fbclid=IwAR2XkN3qJwL7M6VCY8E4O6KnS4KjpuoxU46G_VKJ h4v_bKZ4gmCvkN3Hhuk
Čo konkrétne je úžasné?
idem to zmazať, boli tam vianočné zvyky a krásne zábery aj z komunistických Vianoc - nákupy a tovar v obchodoch - potraviny, elektronika, vianočné ozdoby - zmizlo to
Mária27
01.01.20,17:43
V chladničke je len vlaňajšie jedlo a obchody zavreté ...
Terezia13
01.01.20,17:58
ma vykoci
misoft
01.01.20,20:36
Pan velkomozny, bicik vam vypadol...nech sa paci...
"Daj sem bičík!"
"Nedám bičík!"
"Daj sem bičík!"
"Riť Paľovu!!!"
veronikasad
02.01.20,14:50
Ty brďo, dnes 2. január a KROS už má daňové priznania FO za rok 2019. Žeby sa zvolebnievalo ?
misoft
02.01.20,15:01
A možno je to ich "omyl" :---
veronikasad
02.01.20,15:04
Omyl to nebude, nepozerala som na stránke FS, už potom musia byť aj tam ...
misoft
02.01.20,15:06
Tak je to potom "zázrak".... :eek:
Dáša_
02.01.20,15:27
buchač
02.01.20,15:55
https://drahovsky.blog.sme.sk/c/524048/zmeny-v-zakone-o-cestnej-premavke-od-1-1-2020.html?ref=tit

" Zmena je v tom, že pri nehode sa zaznačí do centrálnej databázy, či došlo k poškodeniu bezpečnostných prvkov vozidla, ktorými sú zavesenie kolies, deformačné zóny, systémy airbagov, riadenie alebo brzdy, ktoré môžu opravovať len výrobcom autorizované / certifikoané servisy. "

Kuwa fix, strašná íčovina...zasa sa lobovalo až do het.
Ono v podstate to znamená aj to, že nejaký automechanik si bude musieť nechať "odborne" opraviť svoje auto, pritom by to zvládol sám a oveľa lepšie.
Ta fasa sme dopadli.

...som zvedavý, že ako porastie hodinová taxa.
misoft
02.01.20,19:09
.................................................. .........

...som zvedavý, že ako porastie hodinová taxa.
Takto:
https://cloudia.hnonline.sk/r740x/fd248d00-9686-4bc6-9e6d-3f22e7a7d831
kopretinka
03.01.20,10:25
Dnes otcovi prišiel výhražný list zo sociálky,že má okamžite vrátiť mamin dôchodok,ktorý jej ani nebol vyplatený.:confused:
pavol54
03.01.20,10:49
Dnes otcovi prišiel výhražný list zo sociálky,že má okamžite vrátiť mamin dôchodok,ktorý jej ani nebol vyplatený.:confused:
možno niekde skončil na ceste medzi poskytovateľom a prijímateľom.
misoft
03.01.20,10:51
Aj také prípady už boli... žiaľ....
marjankaj
03.01.20,10:52
Dnes otcovi prišiel výhražný list zo sociálky,že má okamžite vrátiť mamin dôchodok,ktorý jej ani nebol vyplatený.:confused:
A prečo ho nepýtajú od mamy? Nakoniec môžem byť rád, že sa nevyhrážajú mne. Čo ja mám s tvojou mamou?:eek:
kukučka
03.01.20,16:04
V Krose nemali problém, ale po iné roky museli čakať, veď to FS menila tlačivá.
kopretinka
03.01.20,17:06
Dnes otcovi prišiel výhražný list zo sociálky,že má okamžite vrátiť mamin dôchodok,ktorý jej ani nebol vyplatený.:confused:
A prečo ho nepýtajú od mamy? Nakoniec môžem byť rád, že sa nevyhrážajú mne. Čo ja mám s tvojou mamou?:eek:
Mamin dôchodok chodil na otcov účet,mama zomrela a oni pýtajú vrátiť dôchodok,ktorý jej nevyplatili.
Ale nechápem,čo sa ty montuješ do toho.
veronikasad
03.01.20,18:11
Dnes otcovi prišiel výhražný list zo sociálky,že má okamžite vrátiť mamin dôchodok,ktorý jej ani nebol vyplatený.:confused:
Je jedno na ktory účet chodil. Kedy mama zomrela a kedy bol na ucet pripisany posledny mamin dochodok?
marjankaj
03.01.20,19:15
Dnes otcovi prišiel výhražný list zo sociálky,že má okamžite vrátiť mamin dôchodok,ktorý jej ani nebol vyplatený.:confused:
Je jedno na ktory účet chodil. Kedy mama zomrela a kedy bol na ucet pripisany posledny mamin dochodok?
To je ako detektívka. Nebol vyplatený ako potom mohol byť pripísaný na účet?
veronikasad
03.01.20,20:40
Dnes otcovi prišiel výhražný list zo sociálky,že má okamžite vrátiť mamin dôchodok,ktorý jej ani nebol vyplatený.:confused:
Je jedno na ktory účet chodil. Kedy mama zomrela a kedy bol na ucet pripisany posledny mamin dochodok?
To je ako detektívka. Nebol vyplatený ako potom mohol byť pripísaný na účet?
Zatial nedoplnila, kedy bol posledný dôchodok vyplatený a kedy došlo k umrtiu.
marjankaj
03.01.20,20:44
Dnes otcovi prišiel výhražný list zo sociálky,že má okamžite vrátiť mamin dôchodok,ktorý jej ani nebol vyplatený.:confused:
Je jedno na ktory účet chodil. Kedy mama zomrela a kedy bol na ucet pripisany posledny mamin dochodok?
To je ako detektívka. Nebol vyplatený ako potom mohol byť pripísaný na účet?
Zatial nedoplnila, kedy bol posledný dôchodok vyplatený a kedy došlo k umrtiu.
Ale ma zdžubala a to je najdôležitejšie.
Ja som po obdržaní úmrtného listu hneď išiel na úrad práce stopnúť vyplácanie podpory. Aby to notár nezahrnul do dedičského konania.
buchač
03.01.20,20:55
Dnes otcovi prišiel výhražný list zo sociálky,že má okamžite vrátiť mamin dôchodok,ktorý jej ani nebol vyplatený.:confused:
Silne pochybujem, že ide o vyhrážanie sa.
Tu ide o nejaké upozornenie s patričnou výstrahou na prípadne (neskoršie) následky.
buchač
03.01.20,21:19
Klimatická ikona Greta Thunbergová má 17

https://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/537849-klimaticka-ikona-greta-thunbergova-ma-17/


Majú v tom názve článku chybu.

" Ikona " v tomto prípade sa píše s dlhým " í "...a v strede je písmeno " č ".
kopretinka
04.01.20,09:11
Dnes otcovi prišiel výhražný list zo sociálky,že má okamžite vrátiť mamin dôchodok,ktorý jej ani nebol vyplatený.:confused:
Je jedno na ktory účet chodil. Kedy mama zomrela a kedy bol na ucet pripisany posledny mamin dochodok?
To je ako detektívka. Nebol vyplatený ako potom mohol byť pripísaný na účet?
Veď to,že ešte nie je na účte,a už ho pýtajú vrátiť.
kopretinka
04.01.20,09:14
Dnes otcovi prišiel výhražný list zo sociálky,že má okamžite vrátiť mamin dôchodok,ktorý jej ani nebol vyplatený.:confused:
Je jedno na ktory účet chodil. Kedy mama zomrela a kedy bol na ucet pripisany posledny mamin dochodok?
To je ako detektívka. Nebol vyplatený ako potom mohol byť pripísaný na účet?
Zatial nedoplnila, kedy bol posledný dôchodok vyplatený a kedy došlo k umrtiu.
Ale ma zdžubala a to je najdôležitejšie.
Ja som po obdržaní úmrtného listu hneď išiel na úrad práce stopnúť vyplácanie podpory. Aby to notár nezahrnul do dedičského konania.
Ale veď v deň úmrtia bolo všetko nahlásené,len sociálka nevie v systéme urobiť jednu zmenu .
marjankaj
04.01.20,09:33
Ale veď v deň úmrtia bolo všetko nahlásené,len sociálka nevie v systéme urobiť jednu zmenu .
Oni asi potrebujú úmrtný list. Bez príslušného dokladu asi zmenu neurobia. A vtedy si ho asi ešte nemala. My sme naň čakali týždeň, ale to boli iné okolnosti.
bjuty smis
04.01.20,11:20
buchač
04.01.20,11:28
https://denniks.sk/17101/australsky-transexualny-hadzanar-je-nastvany-spoluhracky-sa-s-nim-nechcu-sprchovat-a-nezobrali-ho-na-svetove-majstrovska-zien/
Zlatý je...alebo zlatá ?

Ja by som položil otázku inak.
Ako by sa zachovali iné teamy, ak by túto osobu vzali na MS ? V tej Austrálii nech si robia, čo uznajú za vhodné, ale na medzinárodnej úrovni už teda veru nie.
Dlabať na hentú osobu, že čím sa cíti...ale raz má vajcá, tak ich má...ergo sa považuje za muža a preto by v ženskom mančafte nemal čo robiť.
Veď ak hodí muž loptu na bránu a trafí brankárku, tak ju odnesú aj s bránou...
veronikasad
04.01.20,14:19
Kopretinka, dopln datumy, na ktore som sa pytala, inak je to mlatenie prazdnej slamy. Na stránke SP si najdi tlačivo Ziadost o poukazovanie dôchodku na ucet manzela/ky a precitaj si vyhlasenie, ktore kazdy dochodca podpisuje.
veronikasad
04.01.20,19:35
Terezia13
05.01.20,16:25
pavol54
05.01.20,17:19
misoft
06.01.20,15:36
Tak toto je teda GÓÓÓL.
https://korzar.sme.sk/c/22294159/kosice-su-plne-tabuliek-o-neudrziavanych-chodnikoch-v-inych-mestach-to-nepoznaju.html

Hlavná vec, že
https://kosice.korzar.sme.sk/c/22265169/dan-z-nehnutelnosti-ma-v-kosiciach-rapidne-vzrast.html
A asi už začali s "úsporami" ....

Boli časy, keď za neočistený VEREJNÝ chodník dostal majiteľ priľahlého pozemku pokutu - vtedy jednoducho urobili z občanov svojich otrokov.
A teraz? Radšej nadrbú ceduľky.... Ale keby sa aj tak niečo stalo, ani táto tabuľky ich nebude zbavovať zodpovednosti....
Nandrolon
08.01.20,18:21
Potesila ma reakcia Iranu na teroristicky cin USA na cudzej pode. Zaroven pobavila reakcia Trumpa, ze ziaden american nezahynul :-)))
pavol54
08.01.20,18:40
Potesila ma reakcia Iranu na teroristicky cin USA na cudzej pode. Zaroven pobavila reakcia Trumpa, ze ziaden american nezahynul :-)))
Bolo by treba vyhostiť ruského veľvyslanca
buchač
09.01.20,06:04
PS/Spolu chce cez novú daň podkúriť majiteľom starších áut

Koalícia PS/SPOLU má v pláne dodatočné zdaňovanie motorových vozidiel. Väčšie daňové zaťaženie by sa týkalo starých áut, ale aj vozidiel s veľkým objemom motora. Vyššia vyrubená daň má majiteľov starších áut motivovať k tomu, aby sa ich postupne začali zbavovať a nahradili ich novšími a ekologickejšími autami. Takto vyzbierané financie plánuje PS/SPOLU vrátiť do obehu vo forme dotácií na menej škodlivú dopravu.

Šoféri však len veľmi zriedka jazdia na prestarnutých autách pre svoje vlastné potešenie, zvyčajne ich k tomu motivuje nedostatok peňazí na kúpu nových modelov.

Progresívne Slovensko a SPOLU novou daňou cieli na majiteľov prehnane motorizovaných modelov, ale predovšetkým na sociálne najslabších obyvateľov. Z vybranej dane ale chce platiť dotácie na obnovu vozového parku.

Viac "výživy" na https://www.webnoviny.sk/nasadoprava/ps-spolu-chce-cez-novu-dan-podkurit-majitelom-starsich-aut-ktore-nadmerne-znecistuju-ovzdusie/


Pfujtajbl...ešte ani nie je po voľbách a už by chceli meniť zákony...
lujza.j
09.01.20,06:09
Menej " šalvie "fajcit...zase mali uz iskru v oku ked dumali....
pavol54
09.01.20,06:20
PS/Spolu chce cez novú daň podkúriť majiteľom starších áut

Koalícia PS/SPOLU má v pláne dodatočné zdaňovanie motorových vozidiel. Väčšie daňové zaťaženie by sa týkalo starých áut, ale aj vozidiel s veľkým objemom motora. Vyššia vyrubená daň má majiteľov starších áut motivovať k tomu, aby sa ich postupne začali zbavovať a nahradili ich novšími a ekologickejšími autami. Takto vyzbierané financie plánuje PS/SPOLU vrátiť do obehu vo forme dotácií na menej škodlivú dopravu.

Šoféri však len veľmi zriedka jazdia na prestarnutých autách pre svoje vlastné potešenie, zvyčajne ich k tomu motivuje nedostatok peňazí na kúpu nových modelov.

Progresívne Slovensko a SPOLU novou daňou cieli na majiteľov prehnane motorizovaných modelov, ale predovšetkým na sociálne najslabších obyvateľov. Z vybranej dane ale chce platiť dotácie na obnovu vozového parku.

Viac "výživy" na https://www.webnoviny.sk/nasadoprava/ps-spolu-chce-cez-novu-dan-podkurit-majitelom-starsich-aut-ktore-nadmerne-znecistuju-ovzdusie/


Pfujtajbl...ešte ani nie je po voľbách a už by chceli meniť zákony...
Už by bolo treba nájsť to "Kráľovstvo Miroslavovo" Keď počujem vyššie dane tak sa mi vždy ako prvé vybaví rozprávkový radca Kopecký a spol. "staršie auto" je taký vágny pojem ako "čerstvé maslo" Bol som zo 6 ročným autom dieselom na EK neprešlo. pýtam sa v autoservise čo s tým? pokrčili ramenami. to že v tom servise bolo naposledy je iná. Ak chce penzista z dediny íst raz za mesiac pre lieky do mesta na starej škode (lebo autobusy nechodia) a ešte aj tú mu fakticky zoberú a to nech najazdí ročne 2000 km. No nevoľ ich to by z nich mala greta radosť- čím menej bude penzistov ktorý nemajú druhý pilier tým lepšie
buchač
09.01.20,06:24
Pekné skoky.

Poplatok za odpad pocítia Košičania najmenej, z doterajších 31,35 eura sa od 1. januára zvýšila cena na 36,86 eura. V prípade obyvateľov rodinných domov pri 110-litrovej „kuka“ nádobe zaplatia namiesto doterajších 108 až 160 eur. Mesto takto získa navyše 2,3 milióna eur. Hlbšie Košičania siahnu do peňaženky pri dani z nehnuteľností. Za 3-izbový byt s rozlohou 60 štvorcových metrov doteraz jeho vlastník zaplatil 19,92, od 1. januára to bude 57 eur. Za rodinný dom s rozlohou 90 štvorcových metrov s dvomi nadzemnými podlažiami v mestskej časti vidieckeho charakteru zaplatia jeho majitelia namiesto 24,17 eura ročne sumu 81,32 eura.
korela
09.01.20,06:35
To je "daň za l. u. x. u. s". :)
pavol54
09.01.20,06:39
Menej " šalvie "fajcit...zase mali uz iskru v oku ked dumali....
Dnes v Pravde článok "Spravodlivosť sa už balí" prvé čo ma napadlo no už aby uvolnila miesto "nespravodlivosti" snáď bude lepšie Ale nie som si istý či títo nemyslia tiež na to isté
korela
09.01.20,06:41
PS/Spolu chce cez novú daň podkúriť majiteľom starších áut

Koalícia PS/SPOLU má v pláne dodatočné zdaňovanie motorových vozidiel. Väčšie daňové zaťaženie by sa týkalo starých áut, ale aj vozidiel s veľkým objemom motora. Vyššia vyrubená daň má majiteľov starších áut motivovať k tomu, aby sa ich postupne začali zbavovať a nahradili ich novšími a ekologickejšími autami. Takto vyzbierané financie plánuje PS/SPOLU vrátiť do obehu vo forme dotácií na menej škodlivú dopravu.

Šoféri však len veľmi zriedka jazdia na prestarnutých autách pre svoje vlastné potešenie, zvyčajne ich k tomu motivuje nedostatok peňazí na kúpu nových modelov.

Progresívne Slovensko a SPOLU novou daňou cieli na majiteľov prehnane motorizovaných modelov, ale predovšetkým na sociálne najslabších obyvateľov. Z vybranej dane ale chce platiť dotácie na obnovu vozového parku.

Viac "výživy" na https://www.webnoviny.sk/nasadoprava/ps-spolu-chce-cez-novu-dan-podkurit-majitelom-starsich-aut-ktore-nadmerne-znecistuju-ovzdusie/


Pfujtajbl...ešte ani nie je po voľbách a už by chceli meniť zákony...

To je v poriadku, predsa nebudú otvorene hovoriť, že ide o eko-eko, presunú časť ľudí z množiny tiež "luxusu" do množiny postavičiek v hromadnej doprave.
BXLmiami
09.01.20,06:51
Dobré ráno.Všetko dobré v Novom roku prajem.Kedže lietadlá nepadali,aspon nie naše,môžeme začať rok 2020.
pavol54
09.01.20,06:52
PS/Spolu chce cez novú daň podkúriť majiteľom starších áut

Koalícia PS/SPOLU má v pláne dodatočné zdaňovanie motorových vozidiel. Väčšie daňové zaťaženie by sa týkalo starých áut, ale aj vozidiel s veľkým objemom motora. Vyššia vyrubená daň má majiteľov starších áut motivovať k tomu, aby sa ich postupne začali zbavovať a nahradili ich novšími a ekologickejšími autami. Takto vyzbierané financie plánuje PS/SPOLU vrátiť do obehu vo forme dotácií na menej škodlivú dopravu.

Šoféri však len veľmi zriedka jazdia na prestarnutých autách pre svoje vlastné potešenie, zvyčajne ich k tomu motivuje nedostatok peňazí na kúpu nových modelov.

Progresívne Slovensko a SPOLU novou daňou cieli na majiteľov prehnane motorizovaných modelov, ale predovšetkým na sociálne najslabších obyvateľov. Z vybranej dane ale chce platiť dotácie na obnovu vozového parku.

Viac "výživy" na https://www.webnoviny.sk/nasadoprava/ps-spolu-chce-cez-novu-dan-podkurit-majitelom-starsich-aut-ktore-nadmerne-znecistuju-ovzdusie/


Pfujtajbl...ešte ani nie je po voľbách a už by chceli meniť zákony...

To je v poriadku, predsa nebudú otvorene hovoriť, že ide o eko-eko, presunú časť ľudí z množiny tiež "luxusu" do množiny postavičiek v hromadnej doprave.
žiješ v hlavnom meste bananistanu že? tam ešte hromadná doprava ako tak funguje. už vidím dôchodcu o paličkách na starom bicykli (aj ten mu zoberú že nemá svetlo - cez deň)
korela
09.01.20,07:28
PS/Spolu chce cez novú daň podkúriť majiteľom starších áut

Koalícia PS/SPOLU má v pláne dodatočné zdaňovanie motorových vozidiel. Väčšie daňové zaťaženie by sa týkalo starých áut, ale aj vozidiel s veľkým objemom motora. Vyššia vyrubená daň má majiteľov starších áut motivovať k tomu, aby sa ich postupne začali zbavovať a nahradili ich novšími a ekologickejšími autami. Takto vyzbierané financie plánuje PS/SPOLU vrátiť do obehu vo forme dotácií na menej škodlivú dopravu.

Šoféri však len veľmi zriedka jazdia na prestarnutých autách pre svoje vlastné potešenie, zvyčajne ich k tomu motivuje nedostatok peňazí na kúpu nových modelov.

Progresívne Slovensko a SPOLU novou daňou cieli na majiteľov prehnane motorizovaných modelov, ale predovšetkým na sociálne najslabších obyvateľov. Z vybranej dane ale chce platiť dotácie na obnovu vozového parku.

Viac "výživy" na https://www.webnoviny.sk/nasadoprava/ps-spolu-chce-cez-novu-dan-podkurit-majitelom-starsich-aut-ktore-nadmerne-znecistuju-ovzdusie/


Pfujtajbl...ešte ani nie je po voľbách a už by chceli meniť zákony...

To je v poriadku, predsa nebudú otvorene hovoriť, že ide o eko-eko, presunú časť ľudí z množiny tiež "luxusu" do množiny postavičiek v hromadnej doprave.
žiješ v hlavnom meste bananistanu že? tam ešte hromadná doprava ako tak funguje. už vidím dôchodcu o paličkách na starom bicykli (aj ten mu zoberú že nemá svetlo - cez deň)
Asi nepochopil ...
pavol54
09.01.20,07:41
PS/Spolu chce cez novú daň podkúriť majiteľom starších áut

Koalícia PS/SPOLU má v pláne dodatočné zdaňovanie motorových vozidiel. Väčšie daňové zaťaženie by sa týkalo starých áut, ale aj vozidiel s veľkým objemom motora. Vyššia vyrubená daň má majiteľov starších áut motivovať k tomu, aby sa ich postupne začali zbavovať a nahradili ich novšími a ekologickejšími autami. Takto vyzbierané financie plánuje PS/SPOLU vrátiť do obehu vo forme dotácií na menej škodlivú dopravu.

Šoféri však len veľmi zriedka jazdia na prestarnutých autách pre svoje vlastné potešenie, zvyčajne ich k tomu motivuje nedostatok peňazí na kúpu nových modelov.

Progresívne Slovensko a SPOLU novou daňou cieli na majiteľov prehnane motorizovaných modelov, ale predovšetkým na sociálne najslabších obyvateľov. Z vybranej dane ale chce platiť dotácie na obnovu vozového parku.

Viac "výživy" na https://www.webnoviny.sk/nasadoprava/ps-spolu-chce-cez-novu-dan-podkurit-majitelom-starsich-aut-ktore-nadmerne-znecistuju-ovzdusie/


Pfujtajbl...ešte ani nie je po voľbách a už by chceli meniť zákony...

To je v poriadku, predsa nebudú otvorene hovoriť, že ide o eko-eko, presunú časť ľudí z množiny tiež "luxusu" do množiny postavičiek v hromadnej doprave.
žiješ v hlavnom meste bananistanu že? tam ešte hromadná doprava ako tak funguje. už vidím dôchodcu o paličkách na starom bicykli (aj ten mu zoberú že nemá svetlo - cez deň)
Asi nepochopil ...
pochopil, ale nás nie je kam presunúť, lebo MHD nie je
korela
09.01.20,08:02
PS/Spolu chce cez novú daň podkúriť majiteľom starších áut

Koalícia PS/SPOLU má v pláne dodatočné zdaňovanie motorových vozidiel. Väčšie daňové zaťaženie by sa týkalo starých áut, ale aj vozidiel s veľkým objemom motora. Vyššia vyrubená daň má majiteľov starších áut motivovať k tomu, aby sa ich postupne začali zbavovať a nahradili ich novšími a ekologickejšími autami. Takto vyzbierané financie plánuje PS/SPOLU vrátiť do obehu vo forme dotácií na menej škodlivú dopravu.

Šoféri však len veľmi zriedka jazdia na prestarnutých autách pre svoje vlastné potešenie, zvyčajne ich k tomu motivuje nedostatok peňazí na kúpu nových modelov.

Progresívne Slovensko a SPOLU novou daňou cieli na majiteľov prehnane motorizovaných modelov, ale predovšetkým na sociálne najslabších obyvateľov. Z vybranej dane ale chce platiť dotácie na obnovu vozového parku.

Viac "výživy" na https://www.webnoviny.sk/nasadoprava/ps-spolu-chce-cez-novu-dan-podkurit-majitelom-starsich-aut-ktore-nadmerne-znecistuju-ovzdusie/


Pfujtajbl...ešte ani nie je po voľbách a už by chceli meniť zákony...

To je v poriadku, predsa nebudú otvorene hovoriť, že ide o eko-eko, presunú časť ľudí z množiny tiež "luxusu" do množiny postavičiek v hromadnej doprave.
žiješ v hlavnom meste bananistanu že? tam ešte hromadná doprava ako tak funguje. už vidím dôchodcu o paličkách na starom bicykli (aj ten mu zoberú že nemá svetlo - cez deň)
Asi nepochopil ...
pochopil, ale nás nie je kam presunúť, lebo MHD nie je
Veď sa to dotýka každej dopravy, aj medzimestskej a pod. Ja sama sa presúvam iba medzi 11 až 13 alebo večer.
Myslela som hneď na rodiny s malými deťmi, školákov s krúžkami, majúcich starších členov rodiny, za lekármi, mladým asi naloží najviac, čo skôr platiť, ... demografia, kultúra dovidenia.
misoft
09.01.20,08:30
Dnes ráno bolo u nás veselo. Chodníky ako klzisko.
Volá mi moja 3/4 - jedna mamička sa cca o 7:40 pred škôlkou roztiahla, aká bola dlhá. Samozrejme - ruka asi v kýbli. V areáli škôlky školník však už pieskom upravoval schodnosť, ale pred bránou to má na starosti mesto. Iný ochotný rodič ju odviezol do nemocnice. Výsledok? Nalomená lakťová kosť.
Teraz mi znova volala - spísali sa výpovede svedkov (boli traja) a mamička si bude uplatňovať náhrady od mesta.
Tak im treba - mestské služby doteraz ani neprešli mestom, aby upravili schodnosť chodníkov. A mesto bude musieť asi poriadne cvakať.
pavol54
09.01.20,09:01
Dnes ráno bolo u nás veselo. Chodníky ako klzisko.
Volá mi moja 3/4 - jedna mamička sa cca o 7:40 pred škôlkou roztiahla, aká bola dlhá. Samozrejme - ruka asi v kýbli. V areáli škôlky školník však už pieskom upravoval schodnosť, ale pred bránou to má na starosti mesto. Iný ochotný rodič ju odviezol do nemocnice. Výsledok? Nalomená lakťová kosť.
Teraz mi znova volala - spísali sa výpovede svedkov (boli traja) a mamička si bude uplatňovať náhrady od mesta.
Tak im treba - mestské služby doteraz ani neprešli mestom, aby upravili schodnosť chodníkov. A mesto bude musieť asi poriadne cvakať.
Aj tým kamionistom držím palce však oni sa bijú za každého obyvateľa ktorého ohrozujú prejazdom miest. ale na vyberanie pokút máme štát rýchly, ale len od tých čo nie sú ešte úplne švorc alebo nie sú za vodou (aj piatou). Presne to povedal na spotrebnej dani sa vybralo 40 mld a postavilo sa ciest a dialnic ani nie za 10 ale na misie máme (keby to boli aspoň OSN )
vicktor
09.01.20,11:53
A mesto bude musieť asi poriadne cvakať.
Vsak vam to daju refundovat, napr. zvysenou danou za byvanie, zdrazenim dopravy, parkovania, ... napokon bude aj dan za pravo na zivot ako to vymyslel Fantomas.
Nandrolon
09.01.20,12:53
Potešil citát s kusom pravdy:
"Myšlienka dňa: ???? Tajomstvo úspechu je slušnosť, poctivosť, čestnosť, úprimnosť, pravdovravnosť a ohľaduplnosť. Keď sa ich zbavíte, dosiahnete úplne všetko."
korela
09.01.20,14:09
bjuty smis
09.01.20,14:20
Potesila ma reakcia Iranu na teroristicky cin USA na cudzej pode. Zaroven pobavila reakcia Trumpa, ze ziaden american nezahynul :-)))
no už máte tých amerikáncov spočítaných ?
pavol54
09.01.20,14:22
https://citaty-slavnych.sk/citaty/271987-andrej-kiska-vyrastal-som-v-krestanskej-rodine-bol-som-pokrste/
Kiska
Pred pár rokmi synovec prehlásil že on bude to čo jeho budúca frajerka prestúpi hoci aj na mohamedánsku alebo židovskú vieru. Tak som mu povedal, že ak mu začnú ostrým nožíkom šibrinkovať okolo treniek, tak sa rýchlo aj na frajerku vykašle.
misoft
09.01.20,16:07
Aj tým kamionistom držím palce však oni sa bijú za každého obyvateľa ktorého ohrozujú prejazdom miest. ale na vyberanie pokút máme štát rýchly, ale len od tých čo nie sú ešte úplne švorc alebo nie sú za vodou (aj piatou). Presne to povedal na spotrebnej dani sa vybralo 40 mld a postavilo sa ciest a dialnic ani nie za 10 ale na misie máme (keby to boli aspoň OSN )
Keď sa to vezme.... Skytoll si pekne za tie roky nahrabal 1 miliardu €, ovšem na cesty šlo len 100 miliónov €.
A prsty v tom má exminister Ľubomír Vážny, pretože podľa "neho" to bola pre štát "veľmi výhodná" zmluva - prihral prachy súkromníkom a ešte na dôvažok zabetónoval zmluvu tak, že je nevypovedateľná (dúfajme, že bude, ak sa skončí platnosť zmluvy).
A pod koho rezort patrí? Netreba ani 3x hádať... (patrí pod najväčších zlodejov v štáte).
bjuty smis
09.01.20,16:14
dzurinda
radičová
šéééreš z 5. avenue
misoft
09.01.20,16:14
A mesto bude musieť asi poriadne cvakať.
Vsak vam to daju refundovat, napr. zvysenou danou za byvanie, zdrazenim dopravy, parkovania, ... napokon bude aj dan za pravo na zivot ako to vymyslel Fantomas.
Šak už aj.... ako všade....
pavol54
09.01.20,17:46
Aj tým kamionistom držím palce však oni sa bijú za každého obyvateľa ktorého ohrozujú prejazdom miest. ale na vyberanie pokút máme štát rýchly, ale len od tých čo nie sú ešte úplne švorc alebo nie sú za vodou (aj piatou). Presne to povedal na spotrebnej dani sa vybralo 40 mld a postavilo sa ciest a dialnic ani nie za 10 ale na misie máme (keby to boli aspoň OSN )
Keď sa to vezme.... Skytoll si pekne za tie roky nahrabal 1 miliardu €, ovšem na cesty šlo len 100 miliónov €.
A prsty v tom má exminister Ľubomír Vážny, pretože podľa "neho" to bola pre štát "veľmi výhodná" zmluva - prihral prachy súkromníkom a ešte na dôvažok zabetónoval zmluvu tak, že je nevypovedateľná (dúfajme, že bude, ak sa skončí platnosť zmluvy).
A pod koho rezort patrí? Netreba ani 3x hádať... (patrí pod najväčších zlodejov v štáte).
plus UVO
bjuty smis
09.01.20,18:10
a hlavne UFO....len nie smeraci...
Terezia13
09.01.20,19:54
Polícia SR - Banskobystrický kraj
PÁTRACIA AKCIA NA ODĽAHLOM MIESTE UPROSTRED LESA

NAŠŤASTIE S ÚSPEŠNÝM KONCOM

Pred pár hodinami sme vás informovali o prebiehajúcej pátracej akcii v lese nad obcou Slaská. Kolegovia z Levíc nás požiadali o pomoc pri pátraní po nezvestnom 29-ročnom Máriovi z Tlmáč, o ktorého mala jeho rodina strach. Mladý muž zavolal svojim príbuzným ešte popoludní že zapadol s autom v lese niekde pri Kremnici.

Presné miesto však už neuviedol. Vybil sa mu mobilný telefón.

Vo večerných hodinách, keď bola nahlásená nezvestnosť, sme ihneď zvolali pátraciu akciu, do ktorej boli zapojení, policajti z Kremnice, zo Žiaru nad Hronom, vrátane psovoda, 15 horských záchranárov a tiež takmer desiatka hasičov.

Pomerne v krátkom čase sa podarilo nájsť zapadnuté vozidlo. Bolo to v lese nad obcou Slaská. Po mladom mužovi sa napriek sťaženým podmienkam pátralo naďalej.

Po pár hodinách bol nezvestný nájdený na lúke, síce premrznutý, ale našťastie živý a zdravý.

Chceme vysloviť poďakovanie všetkým záchranným zložkám, ktoré sa pátracej akcie zúčastnili a aby sme nezabudli, ďakujeme aj občanom, ktorí nám pri hľadaní chceli byť nápomocní.
Terezia13
09.01.20,19:56
BXLmiami
10.01.20,05:25
Aj tým kamionistom držím palce však oni sa bijú za každého obyvateľa ktorého ohrozujú prejazdom miest. ale na vyberanie pokút máme štát rýchly, ale len od tých čo nie sú ešte úplne švorc alebo nie sú za vodou (aj piatou). Presne to povedal na spotrebnej dani sa vybralo 40 mld a postavilo sa ciest a dialnic ani nie za 10 ale na misie máme (keby to boli aspoň OSN )
Keď sa to vezme.... Skytoll si pekne za tie roky nahrabal 1 miliardu €, ovšem na cesty šlo len 100 miliónov €.
A prsty v tom má exminister Ľubomír Vážny, pretože podľa "neho" to bola pre štát "veľmi výhodná" zmluva - prihral prachy súkromníkom a ešte na dôvažok zabetónoval zmluvu tak, že je nevypovedateľná (dúfajme, že bude, ak sa skončí platnosť zmluvy).
A pod koho rezort patrí? Netreba ani 3x hádať... (patrí pod najväčších zlodejov v štáte).
Mna fascinuje,že oberajú na pokutách hlavne našich.Vymáhanie pokút zo zahraničia by malo ísť pod lupu.Ako v tejto oblasti robia svoju prácu.
BXLmiami
10.01.20,05:25
a hlavne UFO....len nie smeraci...
Nemá to na starosti SNS?Alebo Most?
Nandrolon
10.01.20,07:03
Aj tým kamionistom držím palce však oni sa bijú za každého obyvateľa ktorého ohrozujú prejazdom miest. ale na vyberanie pokút máme štát rýchly, ale len od tých čo nie sú ešte úplne švorc alebo nie sú za vodou (aj piatou). Presne to povedal na spotrebnej dani sa vybralo 40 mld a postavilo sa ciest a dialnic ani nie za 10 ale na misie máme (keby to boli aspoň OSN )
Keď sa to vezme.... Skytoll si pekne za tie roky nahrabal 1 miliardu €, ovšem na cesty šlo len 100 miliónov €.
A prsty v tom má exminister Ľubomír Vážny, pretože podľa "neho" to bola pre štát "veľmi výhodná" zmluva - prihral prachy súkromníkom a ešte na dôvažok zabetónoval zmluvu tak, že je nevypovedateľná (dúfajme, že bude, ak sa skončí platnosť zmluvy).
A pod koho rezort patrí? Netreba ani 3x hádať... (patrí pod najväčších zlodejov v štáte).
Mna fascinuje,že oberajú na pokutách hlavne našich.Vymáhanie pokút zo zahraničia by malo ísť pod lupu.Ako v tejto oblasti robia svoju prácu.
My nevymáhame zo zahraničia nič, ale okolité štáty vymáhajú skoro všetky.
Naše úžasné prepojenia sú také, že tu sa poberajú dvojité prídavky na deti /ak niekto pracuje čo i len v Rakúsku/, lebo informačné systémy sú prepojené asi tak ako v roku 1965. :-)
buchač
10.01.20,07:27
Aj tým kamionistom držím palce však oni sa bijú za každého obyvateľa ktorého ohrozujú prejazdom miest.
Ty hej (aj ja)...ale čítni článok a hlavne diskusiu k nemu.
https://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/538430-minister-ozelel-dane-dopravcom-to-nestaci/
Blaváci sa rozčuľujú, že štrajk, že sú obmedzovaní...šak sú obmedzení, keď takto zmýšľajú.
vicktor
10.01.20,08:53
"V Bratislave približne o 10.00 hod dôjde na Rožňavskej ulici k úplnému zablokovaniu..."
Vysvetli mi ako je to v moj prospech, dokonca ze sa "za mna biju" ... ?

Hrrr poziadavka znizit cestnu dan o 50% je nerealna.
pavol54
10.01.20,09:40
Aj tým kamionistom držím palce však oni sa bijú za každého obyvateľa ktorého ohrozujú prejazdom miest.
Ty hej (aj ja)...ale čítni článok a hlavne diskusiu k nemu.
https://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/538430-minister-ozelel-dane-dopravcom-to-nestaci/
Blaváci sa rozčuľujú, že štrajk, že sú obmedzovaní...šak sú obmedzení, keď takto zmýšľajú.
No ale ja som reagoval 09.01. o 11 hod na stav z predošlého dňa vtedy ešte neboli žiadne ponuky žiadne debaty zainteresovaných, ty tu predkladáš dnešný článok. a čo bude zajtra nikto nevie.
bjuty smis
10.01.20,09:43
pekné, že sa tu už zjavil aj hovorca blavákov,.....len škoda, že si vymýšla...
bjuty smis
10.01.20,09:44
a hlavne UFO....len nie smeraci...
Nemá to na starosti SNS?Alebo Most?
mýto je čisto fico smerácko - jaaty zlodejina....
buchač
10.01.20,09:56
pekné, že sa tu už zjavil aj hovorca blavákov,.....len škoda, že si vymýšla...
Nevymýšľam si nič...len konštatujem, že aké príspevky sú v diskusii.

Ale keď tebe je jedno, že čo a ako sa deje v súvislostiach, tak mne dupľom.
Ale nebol si to náhodou ty ten, ktorý spomenul diaľničné mýto a že ako sa na ňom Skytoll nabaľuje ???

Blaváci íčujú, lebo sa nedostanú do kaviarní...no na Kysuciach íčujú tí, lebo kamióny im idú popred rodinné domy - následky sú jasné.

P.S.:
Blavákov mám hlboko v prdely...či rodených a či naturalizovaných. Tá druhá skupina sú ešte horšia ako prvá. Gadžo sa dostane do mesta...no čistý koniec.
pavol54
10.01.20,10:17
a hlavne UFO....len nie smeraci...
Nemá to na starosti SNS?Alebo Most?
mýto je čisto fico smerácko - jaaty zlodejina....
Aj tunel Višňové
mari2x
10.01.20,10:37
"V Bratislave približne o 10.00 hod dôjde na Rožňavskej ulici k úplnému zablokovaniu..."
Vysvetli mi ako je to v moj prospech, dokonca ze sa "za mna biju" ... ?

Hrrr poziadavka znizit cestnu dan o 50% je nerealna.

Idem M1 zaplatiť, aby mi ju náhodou nezvýšili
korela
10.01.20,11:02
https://radorecdn.pckolog.com/tatillercom/i/000/006/218/plajdan-kum-alan-ciftin-basi-buyuk-dertte_d620.jpg (https://www.tatiller.com/blog/turist-sayisini-asiri-bulan-hollanda-ulkenin-tanitimini-yapmayi-birakiyor)
Netrochárili ..., Rajec im tam svieti.

Nemenovaný pár povedal, že nevedeli, že chcú vziať piesok, ktorý naplnili fľašami pre domáce zvieratá, z pláže Chia ako suvenír a dopustili sa zločinu. Policajní úradníci uviedli, že na plážach sú varovania v rôznych jazykoch.
Uvádza sa, že francúzsky pár ulovený 40 kilogramami piesku z ostrova Sardínia, ktorý je známy plážami Talianska, môže dostať až šesť rokov väzenia.
Za posledných dvadsať rokov sme zabavili desiatky ton materiálu, hovorí bir. Berieme ich na konci letnej sezóny a umiestnime ich na miesto.
https://www.tatiller.com/blog/plajdan-kum-alan-ciftin-basi-buyuk-dertte?
bjuty smis
10.01.20,11:40
a hlavne UFO....len nie smeraci...
Nemá to na starosti SNS?Alebo Most?
mýto je čisto fico smerácko - jaaty zlodejina....
Aj tunel Višňové
nie...to je smerácko - dúha...p. remata....rašiho najlepší kámoš
opýtaj sa košičanov, ako sú spokojní s jeho rekonštrukciami....napr, električkovej trate
buchač
10.01.20,11:57
Automobilový priemysel na Slovensku priamo zamestnáva 177 tisíc ľudí. Po započítaní peňazí minutých firmami aj zamestnancami závisí od automobilového priemyslu až 275 tisíc miest.
https://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/538444-slovensko-si-posilnilo-poziciu-svetoveho-lidra-vo-vyrobe-aut/

Dosť vysoké číslo/a...si ani nechcem predstaviť, že čo by sa dialo, ak by to celé krachlo.
bjuty smis
10.01.20,11:58
pekné, že sa tu už zjavil aj hovorca blavákov,.....len škoda, že si vymýšla...
Nevymýšľam si nič...len konštatujem, že aké príspevky sú v diskusii.

Ale keď tebe je jedno, že čo a ako sa deje v súvislostiach, tak mne dupľom.
Ale nebol si to náhodou ty ten, ktorý spomenul diaľničné mýto a že ako sa na ňom Skytoll nabaľuje ???

Blaváci íčujú, lebo sa nedostanú do kaviarní...no na Kysuciach íčujú tí, lebo kamióny im idú popred rodinné domy - následky sú jasné.

P.S.:
Blavákov mám hlboko v prdely...či rodených a či naturalizovaných. Tá druhá skupina sú ešte horšia ako prvá. Gadžo sa dostane do mesta...no čistý koniec.


pred časom si podobne vypisoval, ked blokovali ba farmari
navážal si sa tu do blavákov a tí v skutočnosti farmárom nosili košíky plné jedla a podporovali ich..
ked považuješ nejaký názor v diskusii na denníku bolševika a lsns za názor blavákov...tak nič

však vieš googlit, pozri si čo blokujú....rožnavskú ulicu na dlžke nejakých 0,5 km...ani to nie úplna blokáda
komu to tu ako vadí ? v ba nie je len jedna cesta tým smerom
v správach bolo viac ankiet medzi ludmi a ja som nezachytil ani jedného, čo na to nadával....
buchač
10.01.20,12:17
pred časom si podobne vypisoval, ked blokovali ba farmari
navážal si sa tu do blavákov a tí v skutočnosti farmárom nosili košíky plné jedla a podporovali ich..
ked považuješ nejaký názor v diskusii na denníku bolševika a lsns za názor blavákov...tak nič

však vieš googlit, pozri si čo blokujú....rožnavskú ulicu na dlžke nejakých 0,5 km...ani to nie úplna blokáda
komu to tu ako vadí ? v ba nie je len jedna cesta tým smerom
v správach bolo viac ankiet medzi ludmi a ja som nezachytil ani jedného, čo na to nadával....
Podobne znamená ako ?...ale to je jedno.

Do blavákov sa budem navážať vždy !!!
Nakoľko si myslia (podobne ako pražáci), že sú niečo viac.
Ak nosili košíky jedla, tak všetka česť.

Sorry...ale každý má nárok na názor...bolševik, kotlebovec, sulíkovec, atď...a je len na čítajúcom, či s ním súhlasí alebo nie.

Blokovanie nie je iba v Blave...po celom Slovensku sa to deje...aj u nás blokujú a z viacerých strán.
Štrajkujúci urobili chybu...štrajk mal začať v nedeľu/pondelok a nie vo štvrtok...a zablokovať toho oveľa viac.
bjuty smis
10.01.20,12:44
buchač
10.01.20,15:24
Čítam a čítam...odstavec po odstavci...a nestačím sa čudovať.
https://ahojmama.pravda.sk/clanky/rozhovor-psychologicka-maria-tothova-simcak/12242-clanok.html

...a najlepší je príspevok v diskusii :

Funthomas dnes 12:17
Kecy detského psychológa, ktorého zjavne ani vlastné deti neposlúchajú. Proste sila kto všetko je dnes "odborník".

:D :D :D :D :D
misoft
10.01.20,16:12
Dnes som zistil, že na našom MsÚ sedia nekompetentní úradníci a byrokracia bujnie.
Keďže moja fazuľa (fazuľka trochu "povyrástla" :D) študuje mimo bydlisko denné štúdium, tak som si stiahol (staré, ale upravil som ho) tlačivo pre úľavu na poplatkoch TKO. Všetko riadne vypísal a hajde na úrad.
Idem na referát pre TKO podľa ulice - reku "nesiem žiadosť". Úradníčka ani hlavu neotočila a len "to tu nepatrí, choďte na podateľňu".
Tak idem na podateľňu - "nesiem žiadosť na úlavu, dcéra študuje mimo bydliska", úradníčka kukne na papier a "POTVRDENIE o návšteve školy máte kde?"
:eek:
Ja im "ale veď už tri mesiace si to máte zistiť sami!"
"MY nič také NEZISŤUJEME!!!!" A ja: "a čo teraz? Mám sa obrátiť na ministerstvo vnútra, aby vás naučili, čo sú zákony?"
Poslala ma preto na finančný odbor :confused:
Tam sa počudovali, keď som im vysvetlil, vocogo. A dali za pravdu, že ja NEPOTREBUJEM nič potvrdzovať. A poslali ma tam, kde som bol ako prvé. Tak som im vysvetlil, kde ma posielajú od dverí k dverám. Našťastie - táto úradníčka bola fundovaná, šla so mnou do podateľne a trochu "vyčistila" žalúdok tej úradníčke, čo žiadala to potvrdenie.
Pri odchode som len poznamenal, že úradníčka na podateľni by mala dostať výpoveď, pokiaľ nezvláda svoju prácu.

Inými slovami: ešte stále existujú úradné osoby, ktoré si myslia, že občan je pre nich a nie naopak.
bettylou
10.01.20,20:24
misoft
10.01.20,21:37
Nuž... Popocatepetl nesklame :D. Vždy robí divadlo.
marjankaj
10.01.20,21:45
Do blavákov sa budem navážať vždy !!!
Nakoľko si myslia (podobne ako pražáci), že sú niečo viac.

Ale chcel by si byť blavákom. Ta jak šicke,:rolleyes:
buchač
10.01.20,22:24
Do blavákov sa budem navážať vždy !!!
Nakoľko si myslia (podobne ako pražáci), že sú niečo viac.

Ale chcel by si byť blavákom. Ta jak šicke,:rolleyes:
...
korela
11.01.20,09:07
Otázka: Bolí ma brucho od hladu. Čo mám robiť?
Odpoveď: Navarte si, alebo si objednajte jedlo.
Je to spam? Pretože v tomto prípade áno:

"42Beat Príspevok zbalený
spam
Obráťte sa rozhodne na kvalifikovaného odborníka, ak si nechcete urobiť viac, než zle"

Nech mi to niekto vysvetlí, lebo nechápem.
Ak má hunter55 55 rokov alebo je 55. ročník, tak odpoveď je namieste.
buchač
11.01.20,09:43
Otázka: Bolí ma brucho od hladu. Čo mám robiť?
Odpoveď: Navarte si, alebo si objednajte jedlo.
Je to spam? Pretože v tomto prípade áno:

"42Beat Príspevok zbalený
spam
Obráťte sa rozhodne na kvalifikovaného odborníka, ak si nechcete urobiť viac, než zle"

Nech mi to niekto vysvetlí, lebo nechápem.
Ak má hunter55 55 rokov alebo je 55. ročník, tak odpoveď je namieste.

Nie si v obraze.
Ide o to, že dotyčná beata urvala meno nejakého cvičiteľa, dokonca jeho telefónne číslo....takže áno, je to spam.
Za ďalšie ide o to, že dotyčný cvičiteľ je blavák...a vieme, že odkiaľ je hunter ? Nevieme.
Ak nie je z Blavy, tak je ten kontakt o dvoch veciach...o ničom a o reklame.

Tiež by sa dalo uvažovať aj o tom, či dotyčný blavák má primerané vzdelanie a aj atesty, skúšky z toho trénovania. Lebo ak jeden má dobrú postavu z toho cvičenia, to ešte neznamená, že je aj dobrý odborník na cvičenie. Ani nevravím, že k dobrému tréningovému plánu je potrebný aj náležitý jedálny lístok.
korela
11.01.20,11:09
Otázka: Bolí ma brucho od hladu. Čo mám robiť?
Odpoveď: Navarte si, alebo si objednajte jedlo.
Je to spam? Pretože v tomto prípade áno:

"42Beat Príspevok zbalený
spam
Obráťte sa rozhodne na kvalifikovaného odborníka, ak si nechcete urobiť viac, než zle"

Nech mi to niekto vysvetlí, lebo nechápem.
Ak má hunter55 55 rokov alebo je 55. ročník, tak odpoveď je namieste.

Nie si v obraze.
Ide o to, že dotyčná beata urvala meno nejakého cvičiteľa, dokonca jeho telefónne číslo....takže áno, je to spam.
Za ďalšie ide o to, že dotyčný cvičiteľ je blavák...a vieme, že odkiaľ je hunter ? Nevieme.
Ak nie je z Blavy, tak je ten kontakt o dvoch veciach...o ničom a o reklame.

Tiež by sa dalo uvažovať aj o tom, či dotyčný blavák má primerané vzdelanie a aj atesty, skúšky z toho trénovania. Lebo ak jeden má dobrú postavu z toho cvičenia, to ešte neznamená, že je aj dobrý odborník na cvičenie. Ani nevravím, že k dobrému tréningovému plánu je potrebný aj náležitý jedálny lístok.

Ale v takom stave, v akom je dnes táto téma, to nikomu nanapadne, ten príspevok vyznieva úplne inak. Beriem to osobne, mne keby niekto pred pár rokmi takto poradil, prinajmenšom by som po takej odpovedi zauvažovala nad svojou činnosťou a nezničila si ramenné kĺby.
Po očiste (nerobila som ju kvôli nim) mi urputné bolesti aj v pokoji zázrakom prešli. A rukami môžem normálne hýbať napriek tomu, že RTG ukázalo žiadne chrupavky.
misoft
11.01.20,11:11
Do blavákov sa budem navážať vždy !!!
Nakoľko si myslia (podobne ako pražáci), že sú niečo viac.

Ale chcel by si byť blavákom. Ta jak šicke,:rolleyes:
On? Ani keby mu miliardu dávali....
lujza.j
11.01.20,11:36
Uf..aspon jeden:D:--- poznam iba par co sa vratili z ba dom...a jedneho co sa tam "vydal"
pavol54
11.01.20,11:43
Do blavákov sa budem navážať vždy !!!
Nakoľko si myslia (podobne ako pražáci), že sú niečo viac.

Ale chcel by si byť blavákom. Ta jak šicke,:rolleyes:
On? Ani keby mu miliardu dávali....
To asi v tých babovreskoch farár pri ponuke15000 za kresťanský pohreb psa hovorí že hneď mal povedať že bobik bol hlboko veriaci pes. za miliardu ....
kopretinka
11.01.20,11:48
Otázka: Bolí ma brucho od hladu. Čo mám robiť?
Odpoveď: Navarte si, alebo si objednajte jedlo.
Je to spam? Pretože v tomto prípade áno:

"42Beat Príspevok zbalený
spam
Obráťte sa rozhodne na kvalifikovaného odborníka, ak si nechcete urobiť viac, než zle"

Nech mi to niekto vysvetlí, lebo nechápem.
Ak má hunter55 55 rokov alebo je 55. ročník, tak odpoveď je namieste.
Odpovedať po roku?? To zadávateľovi ako pomôže??
misoft
11.01.20,11:52
No nijako... ale ten pocit... že aspoň niečo napísala (i keď volovinu)... no na nezaplatenie :D:D:D
misoft
11.01.20,16:20
...................

3, Zarmútilo (čím sa zaoberajú byrokrati na DU už 2.1.2020)
Poštovné 0,75€ :D:D:D
buchač
11.01.20,17:13
Teraz v zprávach som sledoval šot ohľadom volieb.
Nejaká ženská zo strany Sprostý a Sprostejší sa vyjadrila :

" Za desať rokov postavíme desať nemocníc ! "

Kuwa, skoro mi káva zabehla.
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
lujza.j
11.01.20,18:51
Len desat:D
misoft
11.01.20,22:20
Teraz v zprávach som sledoval šot ohľadom volieb.
Nejaká ženská zo strany Sprostý a Sprostejší sa vyjadrila :

" Za desať rokov postavíme desať nemocníc ! "

Kuwa, skoro mi káva zabehla.
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Škoda tej kávy..... :D
pavol54
12.01.20,05:39
"V Bratislave približne o 10.00 hod dôjde na Rožňavskej ulici k úplnému zablokovaniu..."
Vysvetli mi ako je to v moj prospech, dokonca ze sa "za mna biju" ... ?

Hrrr poziadavka znizit cestnu dan o 50% je nerealna.
Inak ja som písal o štrajku, nie o schvaľovaní blokovania komunikácií. Ak chcem štrajkovať tak musím požiadať príslušný úrad samosprávy o miesto kde chcem štrajkovať Ak samospráva priestor nepovolí -mám smolu.Neverím že by mali schválené všetky komunikácie na štrajk. Takže primátor Bratislavy (a iných miest) by mali čo svojim obyvateľom vysvetľovať že prečo nie je štrajk kamionistov na námestí (dajme tomu SNP) ale vo vyhriatych kabínach.
buchač
12.01.20,05:41
pavol54
12.01.20,05:50
https://koktail.pravda.sk/na-cervenom-koberci/clanok/538627-ples-v-opere-oslavil-20-rokov-prisla-cibulkova-ci-gaborik-vasaryova-ako-diva/

Pfutajbl...
Dnes tam bola tehotná Cibuľková, na rok tam príde v očakávaní Bebjak, len aká bude orientácia jeho potomka
buchač
12.01.20,07:00
Zradená krajina zatvára oči,
pravda je kúpená poslušne mlčí.
Zlodeji tancujú schovaní v opere,
valčíkom zakryjú kto koľko zoberie.
...

https://textypisni.koule.cz/ondrej-durica/krajina-na-predaj/piesen-pre-slovensko
bjuty smis
12.01.20,07:57
"V Bratislave približne o 10.00 hod dôjde na Rožňavskej ulici k úplnému zablokovaniu..."
Vysvetli mi ako je to v moj prospech, dokonca ze sa "za mna biju" ... ?

Hrrr poziadavka znizit cestnu dan o 50% je nerealna.
Inak ja som písal o štrajku, nie o schvaľovaní blokovania komunikácií. Ak chcem štrajkovať tak musím požiadať príslušný úrad samosprávy o miesto kde chcem štrajkovať Ak samospráva priestor nepovolí -mám smolu.Neverím že by mali schválené všetky komunikácie na štrajk. Takže primátor Bratislavy (a iných miest) by mali čo svojim obyvateľom vysvetľovať že prečo nie je štrajk kamionistov na námestí (dajme tomu SNP) ale vo vyhriatych kabínach.
Čo veta, to klamstvo....
Kde ty preboha na tie sprostosti chodiš??

Samosprava schvaluje :)))
pavol54
12.01.20,08:48
"V Bratislave približne o 10.00 hod dôjde na Rožňavskej ulici k úplnému zablokovaniu..."
Vysvetli mi ako je to v moj prospech, dokonca ze sa "za mna biju" ... ?

Hrrr poziadavka znizit cestnu dan o 50% je nerealna.
Inak ja som písal o štrajku, nie o schvaľovaní blokovania komunikácií. Ak chcem štrajkovať tak musím požiadať príslušný úrad samosprávy o miesto kde chcem štrajkovať Ak samospráva priestor nepovolí -mám smolu.Neverím že by mali schválené všetky komunikácie na štrajk. Takže primátor Bratislavy (a iných miest) by mali čo svojim obyvateľom vysvetľovať že prečo nie je štrajk kamionistov na námestí (dajme tomu SNP) ale vo vyhriatych kabínach.
Čo veta, to klamstvo....
Kde ty preboha na tie sprostosti chodiš??

Samosprava schvaluje :)))
AK nemáš argument tak sa prejavuje tvoja inteligencia. To by som chcel vidieť tú kuca pacu keby sa dve strany chceli rozprestrieť na tom istom mieste v rovnakom čase Nebol to náhodou Blekota čo si pre seba zablokoval na určitý termín jedno bratislavské námestie? aby tam nedostal povolenie niekto iný?
bjuty smis
12.01.20,08:53
Pleties si ohlasovaciu povinnost s povolenim..
A este do toho zapleties ustavou garantovane pravo na štrajk....
pavol54
12.01.20,10:02
Pleties si ohlasovaciu povinnost s povolenim..
A este do toho zapleties ustavou garantovane pravo na štrajk....
A prečo na rovnakom mieste a v rovnakom čase nemôžu byť dve strany? Lebo tej čo príde druhá v poradí, to samospráva neschváli. teda nedostane povolenie. Tak si to vyčisti v hlave
bjuty smis
12.01.20,10:24
práve preto je ohlasovacia povinnosť...

žiadne povolenie neexistuje,,,,si sa zasekol v komunizme....

ty si fakt jednoduchý.....ked to chcem slušne napísať....
misoft
12.01.20,16:00
Inak ja som písal o štrajku, nie o schvaľovaní blokovania komunikácií. Ak chcem štrajkovať tak musím požiadať príslušný úrad samosprávy o miesto kde chcem štrajkovať Ak samospráva priestor nepovolí -mám smolu.Neverím že by mali schválené všetky komunikácie na štrajk. Takže primátor Bratislavy (a iných miest) by mali čo svojim obyvateľom vysvetľovať že prečo nie je štrajk kamionistov na námestí (dajme tomu SNP) ale vo vyhriatych kabínach.
Si vedľa ako tá jedľa.... oni totiž dobre vedia, kto je správcom týchto komunikácií - a to je ŠTÁT, pretože mesto má na "starosti" len mestské komunikácie a to čo oni blokujú, patrí medzi priebežné cestné komunikácie (cez mesto). Majú sícue "pomenovanie" ulice, ale pozri si značenie komunikácie a zistíš, že je to cesta I.triedy (a tie patria štátu).
bjuty smis
12.01.20,16:11
Zo zahranicnej tlace....smeraci...
buchač
12.01.20,16:21
Zo slovenskej tlače ... progresívci...
https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=truban+drogy

:D :D :D
bjuty smis
12.01.20,17:01
a že prečo majú lavičiari také názory :))

pán premiér ...

https://www.youtube.com/watch?v=LgbVDXd_RvA
bjuty smis
12.01.20,17:05
najlepší minister v historii
https://www.youtube.com/watch?v=UjZXoAGKgIU
pavol54
12.01.20,18:20
Inak ja som písal o štrajku, nie o schvaľovaní blokovania komunikácií. Ak chcem štrajkovať tak musím požiadať príslušný úrad samosprávy o miesto kde chcem štrajkovať Ak samospráva priestor nepovolí -mám smolu.Neverím že by mali schválené všetky komunikácie na štrajk. Takže primátor Bratislavy (a iných miest) by mali čo svojim obyvateľom vysvetľovať že prečo nie je štrajk kamionistov na námestí (dajme tomu SNP) ale vo vyhriatych kabínach.
Si vedľa ako tá jedľa.... oni totiž dobre vedia, kto je správcom týchto komunikácií - a to je ŠTÁT, pretože mesto má na "starosti" len mestské komunikácie a to čo oni blokujú, patrí medzi priebežné cestné komunikácie (cez mesto). Majú sícue "pomenovanie" ulice, ale pozri si značenie komunikácie a zistíš, že je to cesta I.triedy (a tie patria štátu).
Ak je tu niekto vedľa tak si to ty
Klasifikácia ciest
diaľnice, rýchlostné cesty a cesty I. triedy sú v správe SSC (okrem: v Bratislave sú v správe mesta ) toľko z definície (vygúgli si)
Cesty II. a III. triedy sú v správe príslušného VÚC a j to si môžeš vygúgliť.
Prv kým som hodil príspevok 07 39 som si to našiel. Odkaz www.ssc.sk
bettylou
12.01.20,18:41
Zradená krajina zatvára oči,
pravda je kúpená poslušne mlčí.
Zlodeji tancujú schovaní v opere,
valčíkom zakryjú kto koľko zoberie.
...

https://textypisni.koule.cz/ondrej-durica/krajina-na-predaj/piesen-pre-slovensko




https://www.youtube.com/watch?v=rdooafd3T6Y
misoft
12.01.20,18:50
A SSC - to je kto? Predsa ŠTÁT.
Slovenská správa ciest (ďalej len „SSC“) je samostatná rozpočtová organizácia zriadená 1.1.1996 Ministerstvom dopravy, pôšt a telekomunikácií Slovenskej republiky.

Štatutárnym orgánom SSC je generálny riaditeľ, ktorý zastupuje SSC navonok, riadi jej činnosť, koná v jej mene vo všetkých veciach a je za jej výsledky hospodárenia zodpovedný ministrovi dopravy a výstavby Slovenskej republiky (MDV SR).
Takže? Žeby tri jedle u teba? A Bratislava? Áno - majú v správe, ale musia konzultovať so SSC - inak si to však financujú sami (i tak dostávajú na to prachy od štátu - teda de facto opäť štát). A Rožňavská je v sieti ciet I.triedy
V ostatných mestách to má pod palcom SSC (štát).
BXLmiami
13.01.20,05:13
Teraz v zprávach som sledoval šot ohľadom volieb.
Nejaká ženská zo strany Sprostý a Sprostejší sa vyjadrila :

" Za desať rokov postavíme desať nemocníc ! "

Kuwa, skoro mi káva zabehla.
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Tak to môžu,na integračné centrá sú eurofondy.Však oni nedeklarujú,že tie nemocnice budú aj fungovať.Lebo bez personálu ťažko.
buchač
13.01.20,07:00
Vrátim sa k tomu plesu plného " celevriťi ".
Výťažok z plesu poputuje na inkluzívne vzdelávanie, nuž dal som si tú námahu a trochu som prebehol net.
Peniaze idú sem https://www.ktochyba.sk/o-nas#siet-skol
Fakt výživné čítanie...plno rečí o ničom

Správna rada
Andrea Cocherová
riaditeľka Plesu v opere.....atď.
Tweety
13.01.20,08:24
Vrátim sa k tomu plesu plného " celevriťi ".
Výťažok z plesu poputuje na inkluzívne vzdelávanie, nuž dal som si tú námahu a trochu som prebehol net.
Peniaze idú sem https://www.ktochyba.sk/o-nas#siet-skol
Fakt výživné čítanie...plno rečí o ničom

Správna rada
Andrea Cocherová
riaditeľka Plesu v opere.....atď.
A Teba to nebodaj trápi ako celevriťu, ktorú nepozvali? :--- Tých, čo sa ho zúčastnili to netrápi, inak by neprispeli, nezúčastnili sa. Nie je to z našich daní, tak nech si prispievajú kde chcú. Pridám tvoje známe: mať tak tvoje starosti a ...... A k tým celevriťám, boli tam aj celebrity.
buchač
13.01.20,08:50
Vrátim sa k tomu plesu plného " celevriťi ".
Výťažok z plesu poputuje na inkluzívne vzdelávanie, nuž dal som si tú námahu a trochu som prebehol net.
Peniaze idú sem https://www.ktochyba.sk/o-nas#siet-skol
Fakt výživné čítanie...plno rečí o ničom

Správna rada
Andrea Cocherová
riaditeľka Plesu v opere.....atď.
A Teba to nebodaj trápi ako celevriťu, ktorú nepozvali? Tých, čo sa ho zúčastnili to netrápi, inak by neprispeli, nezúčastnili sa. Nie je to z našich daní, tak nech si prispievajú kde chcú. Pridám tvoje známe: mať tak tvoje starosti a ......

Mal som prvotný príspevok viac rozpísaný, takže asi takto.

Celevriťi nepátrajú, kde dajú tie svoje love (sú ich, do toho mňa nič...to je fakt).
Celevriťi tam idú z iného dôvodu...idú sa predvádzať a nič iné (česť výnimkám).

Ale ak sa na to pozriem inak ?
Kto bol pred Cocherovou riaditeľ plesu ? Bola ňou Emília Vášaryová.
Kde išli peniaze ? Išli účelovo na vybavenie určitých centier pre vážne choré deti.
Mala z toho Vášaryová nejaký prospech finančného rázu ? No silne pochybujem.
Pochopila, kam smerujem ? Preštuduj celý link o tej nadácii.

Ešte dobre, že to nejde z naších daní...to by ľudia inak pindali.
Ak si nepochopila to moje pindanie, nuž vedz, že tie všeliaké nadácie hrabú len a len pre seba.
Ak by som ja mal prispieť, nuž ten finančný dar by bol presne a jednoznačne určený (a zdokladované obdarovaným) na nejaký účel.
Zatiaľ len prispejem občas jednému bezdomovcovi...ten ho účelne využije...a trebárs aj na čučo.

P.S.:
...a myslím si, že moja charita bola svojho času oveľa lepšia (trvajúca pár rokov), ako tá, čo predvádzajú celevriti.
Že o čo išlo, to je momentálne vedľajšie...

P.S.:
Ja a na ples medzi tú sebranku ? ...a si normálna ?
...a že si ty čítala Nový Čas, Plusky, Topky a podobne...a si sa rozplývala nad tou "smotánkou"...že aký "výkvet" spoločnosti sa zišiel na párty.
Nemaj boja...bude Šarišan ples...môžeš ísť, budeš za hviezdu. Aj nejakej nadácii môžeš prispieť.
:D :D :D :D :D
Dáša_
13.01.20,08:52
Vrátim sa k tomu plesu plného " celevriťi ".
Výťažok z plesu poputuje na inkluzívne vzdelávanie, nuž dal som si tú námahu a trochu som prebehol net.
Peniaze idú sem https://www.ktochyba.sk/o-nas#siet-skol
Fakt výživné čítanie...plno rečí o ničom

Správna rada
Andrea Cocherová
riaditeľka Plesu v opere.....atď.
A Teba to nebodaj trápi ako celevriťu, ktorú nepozvali? :--- Tých, čo sa ho zúčastnili to netrápi, inak by neprispeli, nezúčastnili sa. Nie je to z našich daní, tak nech si prispievajú kde chcú. Pridám tvoje známe: mať tak tvoje starosti a ...... A k tým celevriťám, boli tam aj celebrity.

toto bol jeden z dovodov, pre ktoré som odišla od orange :)
Ako rada si pozriem šaty, to ma baví. Aj výzdobu. Ale vadilo mi, že na to prispievam svojim paušálom. Rada by som sama rozhodla, kam pôjdu moje peniaze. Aspoň tieto za telefonovanie :) Tak som pred pár rokmi operátora zmenila a už mi to nevadí.
buchač
13.01.20,09:33
Pochopila, kam smerujem ? Preštuduj celý link o tej nadácii.

Zatiaľ nič ... ešte nie si v obraze ?

Ešte jeden dôležitý (podľa mňa) taký bod.
V tom linku je spomenutá vízia projektu, kde

" Budeme sa snažiť o to:

aby deti so zdravotným znevýhodnením mohli vždy, keď je to možné, navštevovať bežné školy,
aby štát našiel vôľu a zvýšil finančné aj personálne kapacity na podporu inklúzie v školstve,
aby školy disponovali dostatočným počtom pro-inkluzívne naladených učiteľov a rovnako odborníkov schopných pracovať v skupine detí s rôznymi potrebami,
aby rodičia, asistenti, učitelia a špeciálni pedagógovia zdieľali svoje skúsenosti, nápady a problémy prostredníctvom otvorených informačných platforiem,
aby sa spoločnosť zbavila predsudkov voči inakosti. "

Hlavne ten posledný bod je zaujímavý...veľmi zaujímavý.
Preberať inakosť v MŠ a na ZŠ ???
Tweety
13.01.20,09:35
Pochopila, kam smerujem ? Preštuduj celý link o tej nadácii.

Zatiaľ nič ... ešte nie si v obraze ?

Ešte jeden dôležitý (podľa mňa) taký bod.
V tom linku je spomenutá vízia projektu, kde

" Budeme sa snažiť o to:

aby deti so zdravotným znevýhodnením mohli vždy, keď je to možné, navštevovať bežné školy,
aby štát našiel vôľu a zvýšil finančné aj personálne kapacity na podporu inklúzie v školstve,
aby školy disponovali dostatočným počtom pro-inkluzívne naladených učiteľov a rovnako odborníkov schopných pracovať v skupine detí s rôznymi potrebami,
aby rodičia, asistenti, učitelia a špeciálni pedagógovia zdieľali svoje skúsenosti, nápady a problémy prostredníctvom otvorených informačných platforiem,
aby sa spoločnosť zbavila predsudkov voči inakosti. "

Hlavne ten posledný bod je zaujímavý...veľmi zaujímavý.
Preberať inakosť v MŠ a na ZŠ ???
A čo s tým chceš robiť? Daj riešenie. Lebo silnými múdrymi rečami ešte nikto nič nevyriešil. Len mlátiš prázdnu slamu.
buchač
13.01.20,10:57
A čo s tým chceš robiť? Daj riešenie. Lebo silnými múdrymi rečami ešte nikto nič nevyriešil. Len mlátiš prázdnu slamu.
Poukazovanie na určité (podľa mňa) nekalé praktiky je mlátenie prázdnej slamy ?
Vždy lepšie, ako dávanie obrázkov do "Politiky s humorom".
pavol54
13.01.20,12:31
a hlavne UFO....len nie smeraci...
Takže pre tých komplikovanejších Ako som písal že tak sa potvrdilo v dnešnej pravde aj UVO má podiel na tom ako bolo vyrobené mýto a Hlivák hovorí že UVO metodicky pomôže aby nový výber prebehol správne. Pretože k prvému nikto nepodal námietky tak predošlé vedenie nekonalo
misoft
13.01.20,13:39
...................

3, Zarmútilo (čím sa zaoberajú byrokrati na DU už 2.1.2020)
Poštovné 0,75€ :D:D:D

Veď aj toto
- dane dávam elektronicky
- list prišiel poštou - - - na doručenku !
No veď práve - takto sa "hospodári" v našom štáte! Na (s prepáčením) píchoviny prachy sú, ale na školstvo, zdravotníctvo, sociálne zabezpečenie - to už nie sú!
korela
13.01.20,15:41
Vrátim sa k tomu plesu plného " celevriťi ".
Výťažok z plesu poputuje na inkluzívne vzdelávanie, nuž dal som si tú námahu a trochu som prebehol net.
Peniaze idú sem https://www.ktochyba.sk/o-nas#siet-skol
Fakt výživné čítanie...plno rečí o ničom

Správna rada
Andrea Cocherová
riaditeľka Plesu v opere.....atď.
A Teba to nebodaj trápi ako celevriťu, ktorú nepozvali? :--- Tých, čo sa ho zúčastnili to netrápi, inak by neprispeli, nezúčastnili sa. Nie je to z našich daní, tak nech si prispievajú kde chcú. Pridám tvoje známe: mať tak tvoje starosti a ...... A k tým celevriťám, boli tam aj celebrity.

Ide o zlet.
.
Aby niekto niekam prispel, nemusí sa ešte organizovať ples. Jednosmerné gestá. Svoj príspevok ani nepocítia.
Plno vznešených ľudí žijúcich v tejto krajine, ktorí nedokážu ani to najmenej, a to zastavenie odchodu mladých zo Slovenska, väčšinou nenávratne, bez záujmu zvýšiť životnú úroveň v štáte, podieľať sa na návrate kvalitného školstva, zdravotníctva a pod.
Plno významných ľudí, ktorí sa neobetujú pre Slovensko svojím politickým pôsobením. Tak zostali tu ešte nejaké osobnosti alebo nie? A či to je z našich daní, už len to ich pretriasanie v médiách niečo stojí, a na niektorých sa veru ľudia podieľajú. Reklama zadarmo.
Pri každom plese sa na svetlo predvedie iba malá vzorka a v podstate tá istá, ľudí, ktorých verejnosť ako-tak pozná. Jadro ostáva za oponou.
korela
13.01.20,15:52
Vrátim sa k tomu plesu plného " celevriťi ".
Výťažok z plesu poputuje na inkluzívne vzdelávanie, nuž dal som si tú námahu a trochu som prebehol net.
Peniaze idú sem https://www.ktochyba.sk/o-nas#siet-skol
Fakt výživné čítanie...plno rečí o ničom

Správna rada
Andrea Cocherová
riaditeľka Plesu v opere.....atď.
A Teba to nebodaj trápi ako celevriťu, ktorú nepozvali? :--- Tých, čo sa ho zúčastnili to netrápi, inak by neprispeli, nezúčastnili sa. Nie je to z našich daní, tak nech si prispievajú kde chcú. Pridám tvoje známe: mať tak tvoje starosti a ...... A k tým celevriťám, boli tam aj celebrity.

toto bol jeden z dovodov, pre ktoré som odišla od orange :)
Ako rada si pozriem šaty, to ma baví. Aj výzdobu. Ale vadilo mi, že na to prispievam svojim paušálom. Rada by som sama rozhodla, kam pôjdu moje peniaze. Aspoň tieto za telefonovanie :) Tak som pred pár rokmi operátora zmenila a už mi to nevadí.

Svojím paušálom si neprispievala iba na ich ples.
Ja som k nim ani nepáchla.
Čím jednoduchší človek, tým sa k nim viac tlačil a držal sa ich. Aké privilégium?
Neber to osobne, opieram sa vo výroku o konkrétnych ľudí, ktorých som poznala. Rovnako to prebiehalo aj pri voľbách. Tie ich argumenty boli už na hranici normálneho uvažovania, proti prírode.
korela
13.01.20,16:44
Na Novom Zélande navrhli prijať koaly z Austrálie, vláda to odmieta
Proti zámerom petície sa ...

https://svet.sme.sk/c/22300659/na-novom-zelande-navrhli-prijat-koaly-z-australie-vlada-to-odmieta.html?ref=trz
buchač
13.01.20,17:31
Na Novom Zélande navrhli prijať koaly z Austrálie, vláda to odmieta
Proti zámerom petície sa ...
Pred XX rokmi doviezli do Austrálie ťavy...a už pekných pár rokov majú problémy s ich obrovským premnožením.
Dáša_
13.01.20,17:50
Vrátim sa k tomu plesu plného " celevriťi ".
Výťažok z plesu poputuje na inkluzívne vzdelávanie, nuž dal som si tú námahu a trochu som prebehol net.
Peniaze idú sem https://www.ktochyba.sk/o-nas#siet-skol
Fakt výživné čítanie...plno rečí o ničom

Správna rada
Andrea Cocherová
riaditeľka Plesu v opere.....atď.
A Teba to nebodaj trápi ako celevriťu, ktorú nepozvali? :--- Tých, čo sa ho zúčastnili to netrápi, inak by neprispeli, nezúčastnili sa. Nie je to z našich daní, tak nech si prispievajú kde chcú. Pridám tvoje známe: mať tak tvoje starosti a ...... A k tým celevriťám, boli tam aj celebrity.

toto bol jeden z dovodov, pre ktoré som odišla od orange :)
Ako rada si pozriem šaty, to ma baví. Aj výzdobu. Ale vadilo mi, že na to prispievam svojim paušálom. Rada by som sama rozhodla, kam pôjdu moje peniaze. Aspoň tieto za telefonovanie :) Tak som pred pár rokmi operátora zmenila a už mi to nevadí.

Svojím paušálom si neprispievala iba na ich ples.
Ja som k nim ani nepáchla. Od 98 za vlastné. Do žiadnych nákladov fa neišli.
Čím jednoduchší človek, tým sa k nim viac tlačil a držal sa ich. Aké privilégium?
Neber to osobne, opieram sa vo výroku o konkrétnych ľudí, ktorých som poznala. Rovnako to prebiehalo aj pri voľbách. Tie ich argumenty boli už na hranici normálneho uvažovania, proti prírode.

vieš, ja som poznala tých ľudí (teda niektorých), keď sa to celé ešte volalo Slovtel. Osobne. V dobe, keď sa telefonovanie na mobil platilo dva krát - platil aj ten, čo volal, aj ten, čo príjmal. A prvé mobili sa nosili prevesené cez plece :D V jedinej sieti, ktorá bola
pavol54
13.01.20,18:02
Na Novom Zélande navrhli prijať koaly z Austrálie, vláda to odmieta
Proti zámerom petície sa ...
Pred XX rokmi doviezli do Austrálie ťavy...a už pekných pár rokov majú problémy s ich obrovským premnožením.
a najmä králiky a k nám sa dostala iná háveď tiež máme problémy s premnožením
misoft
13.01.20,18:04
Pred XX rokmi doviezli do Austrálie ťavy...a už pekných pár rokov majú problémy s ich obrovským premnožením.
...a 10000 ich plánujú odstreliť, pretože - i ťava potrebuje piť - v hľadaní vody ničia nielen majetok ľudí, ale aj prírodu a ostatné zvieratá (a to keď náhodou zdochne, tak i ten zvyšok vody znehodnotí zdochlina ťavy).

Inak - ťavy tam boli dovezené pri výstavbe železnice Adelaide - Alice Springs - Darwin spolu s Afgáncami (tí vedeli tie ťavy ovládať - na ich počesť je vlak The Ghan https://www.flightcentre.com.au/sites/v0.flightcentre.com.au/files/styles/airline-hero-banner-380x200/https/media.fclmedia.com/global-images/fc/rail/companies/the-ghan-1.jpg?itok=qeXVpyHW - kilometer dlhý)
marjankaj
13.01.20,18:14
a najmä králiky a k nám sa dostala iná háveď tiež máme problémy s premnožením
Myslíš z Indie?:eek:
korela
14.01.20,08:17
Pred XX rokmi doviezli do Austrálie ťavy...a už pekných pár rokov majú problémy s ich obrovským premnožením.
...a 10000 ich plánujú odstreliť, pretože - i ťava potrebuje piť - v hľadaní vody ničia nielen majetok ľudí, ale aj prírodu a ostatné zvieratá (a to keď náhodou zdochne, tak i ten zvyšok vody znehodnotí zdochlina ťavy).

Inak - ťavy tam boli dovezené pri výstavbe železnice Adelaide - Alice Springs - Darwin spolu s Afgáncami (tí vedeli tie ťavy ovládať - na ich počesť je vlak The Ghan https://www.flightcentre.com.au/sites/v0.flightcentre.com.au/files/styles/airline-hero-banner-380x200/https/media.fclmedia.com/global-images/fc/rail/companies/the-ghan-1.jpg?itok=qeXVpyHW - kilometer dlhý)
Myslela som si, že si robíte vtípky. Kde ich mali doteraz schované? Nestretla som s nimi.
Nakoniec sa nájde nejaký oficiálny dôvod, ja som sa dočítala v článku z 2011, že padnú aj pre úplne iný dôvod.
https://www.aktuality.sk/clanok/473605/australskym-tavam-hrozi-odstrel-produkuju-vela-emisii/
"Ako vyplýva z vládou predloženého zákona, o ktorom bude parlament hlasovať budúci týždeň, kabinet chce odstrel divo žijúcich tiav oficiálne zaradiť medzi spôsoby znižovania skleníkových plynov v Austrálii. Strelci by za odstrel tiav získavali tzv. emisné kvóty, s ktorými by mohli obchodovať.
.
Ak sa podarí túto iniciatívu presadiť v parlamente, priemyselníci z celého sveta si budú môcť zvýšiť svoje limity na produkciu skleníkových plynov odkúpením emisných kvót od austrálskych poľovníkov. ... "

Pritom sú austrálske najzdravšie na svete. Kde takéto počínanie skončí, začne to so zvieratmi a ... ?
vlado 33
14.01.20,09:35
Pred XX rokmi doviezli do Austrálie ťavy...a už pekných pár rokov majú problémy s ich obrovským premnožením.
...a 10000 ich plánujú odstreliť, pretože - i ťava potrebuje piť - v hľadaní vody ničia nielen majetok ľudí, ale aj prírodu a ostatné zvieratá (a to keď náhodou zdochne, tak i ten zvyšok vody znehodnotí zdochlina ťavy).

Inak - ťavy tam boli dovezené pri výstavbe železnice Adelaide - Alice Springs - Darwin spolu s Afgáncami (tí vedeli tie ťavy ovládať - na ich počesť je vlak The Ghan https://www.flightcentre.com.au/sites/v0.flightcentre.com.au/files/styles/airline-hero-banner-380x200/https/media.fclmedia.com/global-images/fc/rail/companies/the-ghan-1.jpg?itok=qeXVpyHW - kilometer dlhý)
Myslela som si, že si robíte vtípky. Kde ich mali doteraz schované? Nestretla som s nimi.
Nakoniec sa nájde nejaký oficiálny dôvod, ja som sa dočítala v článku z 2011, že padnú aj pre úplne iný dôvod.
https://www.aktuality.sk/clanok/473605/australskym-tavam-hrozi-odstrel-produkuju-vela-emisii/
"Ako vyplýva z vládou predloženého zákona, o ktorom bude parlament hlasovať budúci týždeň, kabinet chce odstrel divo žijúcich tiav oficiálne zaradiť medzi spôsoby znižovania skleníkových plynov v Austrálii. Strelci by za odstrel tiav získavali tzv. emisné kvóty, s ktorými by mohli obchodovať.
.
Ak sa podarí túto iniciatívu presadiť v parlamente, priemyselníci z celého sveta si budú môcť zvýšiť svoje limity na produkciu skleníkových plynov odkúpením emisných kvót od austrálskych poľovníkov. ... "

Pritom sú austrálske najzdravšie na svete. Kde takéto počínanie skončí, začne to so zvieratmi a ... ?
Papagájka, ty ešte žiješ?
pavol54
14.01.20,11:02
Pred XX rokmi doviezli do Austrálie ťavy...a už pekných pár rokov majú problémy s ich obrovským premnožením.
...a 10000 ich plánujú odstreliť, pretože - i ťava potrebuje piť - v hľadaní vody ničia nielen majetok ľudí, ale aj prírodu a ostatné zvieratá (a to keď náhodou zdochne, tak i ten zvyšok vody znehodnotí zdochlina ťavy).

Inak - ťavy tam boli dovezené pri výstavbe železnice Adelaide - Alice Springs - Darwin spolu s Afgáncami (tí vedeli tie ťavy ovládať - na ich počesť je vlak The Ghan https://www.flightcentre.com.au/sites/v0.flightcentre.com.au/files/styles/airline-hero-banner-380x200/https/media.fclmedia.com/global-images/fc/rail/companies/the-ghan-1.jpg?itok=qeXVpyHW - kilometer dlhý)
Myslela som si, že si robíte vtípky. Kde ich mali doteraz schované? Nestretla som s nimi.
Nakoniec sa nájde nejaký oficiálny dôvod, ja som sa dočítala v článku z 2011, že padnú aj pre úplne iný dôvod.
https://www.aktuality.sk/clanok/473605/australskym-tavam-hrozi-odstrel-produkuju-vela-emisii/
"Ako vyplýva z vládou predloženého zákona, o ktorom bude parlament hlasovať budúci týždeň, kabinet chce odstrel divo žijúcich tiav oficiálne zaradiť medzi spôsoby znižovania skleníkových plynov v Austrálii. Strelci by za odstrel tiav získavali tzv. emisné kvóty, s ktorými by mohli obchodovať.
.
Ak sa podarí túto iniciatívu presadiť v parlamente, priemyselníci z celého sveta si budú môcť zvýšiť svoje limity na produkciu skleníkových plynov odkúpením emisných kvót od austrálskych poľovníkov. ... "

Pritom sú austrálske najzdravšie na svete. Kde takéto počínanie skončí, začne to so zvieratmi a ... ?
Inak si neviem predstaviť ten nájazd na poľnohospodárske kultúrne plodiny. Stačilo mi nájazd sŕn a zajacov do parcely s uhorkami a paprikou.
misoft
14.01.20,11:36
Myslela som si, že si robíte vtípky. Kde ich mali doteraz schované? Nestretla som s nimi.
Nakoniec sa nájde nejaký oficiálny dôvod, ja som sa dočítala v článku z 2011, že padnú aj pre úplne iný dôvod.
https://www.aktuality.sk/clanok/473605/australskym-tavam-hrozi-odstrel-produkuju-vela-emisii/
"Ako vyplýva z vládou predloženého zákona, o ktorom bude parlament hlasovať budúci týždeň, kabinet chce odstrel divo žijúcich tiav oficiálne zaradiť medzi spôsoby znižovania skleníkových plynov v Austrálii. Strelci by za odstrel tiav získavali tzv. emisné kvóty, s ktorými by mohli obchodovať.
.
Ak sa podarí túto iniciatívu presadiť v parlamente, priemyselníci z celého sveta si budú môcť zvýšiť svoje limity na produkciu skleníkových plynov odkúpením emisných kvót od austrálskych poľovníkov. ... "

Pritom sú austrálske najzdravšie na svete. Kde takéto počínanie skončí, začne to so zvieratmi a ... ?
A vieš ty vôbec, koľko takto divoko žijúcich tiav je v Austrálii? Za tie roky, čo po ukončení prác na tej železnici a vypustení do voľnej prírody sa rozmnožili na počet cez 1,5 milióna kusov!!!! A že si sa s tým nestretla - to preto, lebo viacmenej žijú v centrálnej Austrálii. Sú to zvieratá prispôsobené na takéto podmienky.
Inak - skleníkové plyny tvoria i naše kravičky, čo mliečko dávajú... vedela si to? Všetky prežúvavce ich tvoria!
korela
14.01.20,13:11
Myslela som si, že si robíte vtípky. Kde ich mali doteraz schované? Nestretla som s nimi.
Nakoniec sa nájde nejaký oficiálny dôvod, ja som sa dočítala v článku z 2011, že padnú aj pre úplne iný dôvod.
https://www.aktuality.sk/clanok/473605/australskym-tavam-hrozi-odstrel-produkuju-vela-emisii/
"Ako vyplýva z vládou predloženého zákona, o ktorom bude parlament hlasovať budúci týždeň, kabinet chce odstrel divo žijúcich tiav oficiálne zaradiť medzi spôsoby znižovania skleníkových plynov v Austrálii. Strelci by za odstrel tiav získavali tzv. emisné kvóty, s ktorými by mohli obchodovať.
.
Ak sa podarí túto iniciatívu presadiť v parlamente, priemyselníci z celého sveta si budú môcť zvýšiť svoje limity na produkciu skleníkových plynov odkúpením emisných kvót od austrálskych poľovníkov. ... "

Pritom sú austrálske najzdravšie na svete. Kde takéto počínanie skončí, začne to so zvieratmi a ... ?
A vieš ty vôbec, koľko takto divoko žijúcich tiav je v Austrálii? Za tie roky, čo po ukončení prác na tej železnici a vypustení do voľnej prírody sa rozmnožili na počet cez 1,5 milióna kusov!!!! A že si sa s tým nestretla - to preto, lebo viacmenej žijú v centrálnej Austrálii. Sú to zvieratá prispôsobené na takéto podmienky.
Inak - skleníkové plyny tvoria i naše kravičky, čo mliečko dávajú... vedela si to? Všetky prežúvavce ich tvoria!
Materská škola? Čítam viem aj ja.
Mňa na tej záležitosti zaujalo to, že dopustili tento stav a po druhé, že ich likvidáciou sa žiadne zníženie sklen. plynov nebude konať, oni s tým ešte idú obchodovať. Nad týmto postupom sa dá iba zalomiť rukami.
korela
14.01.20,13:23
Pred XX rokmi doviezli do Austrálie ťavy...a už pekných pár rokov majú problémy s ich obrovským premnožením.
...a 10000 ich plánujú odstreliť, pretože - i ťava potrebuje piť - v hľadaní vody ničia nielen majetok ľudí, ale aj prírodu a ostatné zvieratá (a to keď náhodou zdochne, tak i ten zvyšok vody znehodnotí zdochlina ťavy).

Inak - ťavy tam boli dovezené pri výstavbe železnice Adelaide - Alice Springs - Darwin spolu s Afgáncami (tí vedeli tie ťavy ovládať - na ich počesť je vlak The Ghan https://www.flightcentre.com.au/sites/v0.flightcentre.com.au/files/styles/airline-hero-banner-380x200/https/media.fclmedia.com/global-images/fc/rail/companies/the-ghan-1.jpg?itok=qeXVpyHW - kilometer dlhý)
Myslela som si, že si robíte vtípky. Kde ich mali doteraz schované? Nestretla som s nimi.
Nakoniec sa nájde nejaký oficiálny dôvod, ja som sa dočítala v článku z 2011, že padnú aj pre úplne iný dôvod.
https://www.aktuality.sk/clanok/473605/australskym-tavam-hrozi-odstrel-produkuju-vela-emisii/
"Ako vyplýva z vládou predloženého zákona, o ktorom bude parlament hlasovať budúci týždeň, kabinet chce odstrel divo žijúcich tiav oficiálne zaradiť medzi spôsoby znižovania skleníkových plynov v Austrálii. Strelci by za odstrel tiav získavali tzv. emisné kvóty, s ktorými by mohli obchodovať.
.
Ak sa podarí túto iniciatívu presadiť v parlamente, priemyselníci z celého sveta si budú môcť zvýšiť svoje limity na produkciu skleníkových plynov odkúpením emisných kvót od austrálskych poľovníkov. ... "

Pritom sú austrálske najzdravšie na svete. Kde takéto počínanie skončí, začne to so zvieratmi a ... ?
Inak si neviem predstaviť ten nájazd na poľnohospodárske kultúrne plodiny. Stačilo mi nájazd sŕn a zajacov do parcely s uhorkami a paprikou.
Netreba vysvetľovať, mám skúsenosti z poľa aj ja. Mali sme prenajatý pozemok prakticky v "obore" aj s bažantnicou a králikmi, čo píšeš nám aj ostatným nechali na pokoji, pretože okolo lesík a lúky, ale bažanti ...
korela
14.01.20,13:28
Koľko nepotrebných vecí majú ľudia v domácnostiach https://globalnevzdelavanie.sk/jednorazove-kavove-kapsule-co-sa-za-nimi-skryva-2/
marjankaj
14.01.20,13:38
Koľko nepotrebných vecí majú ľudia v domácnostiach https://globalnevzdelavanie.sk/jednorazove-kavove-kapsule-co-sa-za-nimi-skryva-2/
Myslela si tým aj manželky alebo manželov?:---
misoft
14.01.20,13:46
Materská škola? Čítam viem aj ja.
Mňa na tej záležitosti zaujalo to, že dopustili tento stav a po druhé, že ich likvidáciou sa žiadne zníženie sklen. plynov nebude konať, oni s tým ešte idú obchodovať. Nad týmto postupom sa dá iba zalomiť rukami.
Oni tento stav doteraz riešiť nemuseli.... Austrália je tak rozľahlá, že ten milión a pol tiav nebol problém - až doteraz, keď požiare zasiahli tak veľkú plochu... a ťavičky sa stiahli na pomerne malú plochu.... A čo sa obchodovania týka - byzňis je byzňis :D:D:D - šak i niektorí naši oní takto postupovali.... predávali "teplý" vzduch Japoncom....
kopretinka
14.01.20,14:09
Slovtel? To si nepamätám,iba Globtel.

A Slovtel nebola jediná sieť,keď založili slovtel,už existovalEurotel.....bola som vygugliť ten slovtel.
https://finweb.hnonline.sk/ekonomika/175388-kratka-historia-spolocnosti-orange-slovensko
pavol54
14.01.20,14:11
Koľko nepotrebných vecí majú ľudia v domácnostiach https://globalnevzdelavanie.sk/jednorazove-kavove-kapsule-co-sa-za-nimi-skryva-2/
Keby sa do ceny započítali recyklačné náklady, tak kto na to má nech pije denne aj 20 takých káv. a ešte keby boli použité kapsule spätne vykuputeľné to by bol bomba kšeft, ale ak chceme zabrániť klimatickým zmenám je podľa mňa jediná cesta spätný výkup použitého tovaru.
pavol54
14.01.20,14:58
Pred XX rokmi doviezli do Austrálie ťavy...a už pekných pár rokov majú problémy s ich obrovským premnožením.
...a 10000 ich plánujú odstreliť, pretože - i ťava potrebuje piť - v hľadaní vody ničia nielen majetok ľudí, ale aj prírodu a ostatné zvieratá (a to keď náhodou zdochne, tak i ten zvyšok vody znehodnotí zdochlina ťavy).

Inak - ťavy tam boli dovezené pri výstavbe železnice Adelaide - Alice Springs - Darwin spolu s Afgáncami (tí vedeli tie ťavy ovládať - na ich počesť je vlak The Ghan https://www.flightcentre.com.au/sites/v0.flightcentre.com.au/files/styles/airline-hero-banner-380x200/https/media.fclmedia.com/global-images/fc/rail/companies/the-ghan-1.jpg?itok=qeXVpyHW - kilometer dlhý)
Myslela som si, že si robíte vtípky. Kde ich mali doteraz schované? Nestretla som s nimi.
Nakoniec sa nájde nejaký oficiálny dôvod, ja som sa dočítala v článku z 2011, že padnú aj pre úplne iný dôvod.
https://www.aktuality.sk/clanok/473605/australskym-tavam-hrozi-odstrel-produkuju-vela-emisii/
"Ako vyplýva z vládou predloženého zákona, o ktorom bude parlament hlasovať budúci týždeň, kabinet chce odstrel divo žijúcich tiav oficiálne zaradiť medzi spôsoby znižovania skleníkových plynov v Austrálii. Strelci by za odstrel tiav získavali tzv. emisné kvóty, s ktorými by mohli obchodovať.
.
Ak sa podarí túto iniciatívu presadiť v parlamente, priemyselníci z celého sveta si budú môcť zvýšiť svoje limity na produkciu skleníkových plynov odkúpením emisných kvót od austrálskych poľovníkov. ... "

Pritom sú austrálske najzdravšie na svete. Kde takéto počínanie skončí, začne to so zvieratmi a ... ?
Inak si neviem predstaviť ten nájazd na poľnohospodárske kultúrne plodiny. Stačilo mi nájazd sŕn a zajacov do parcely s uhorkami a paprikou.
Netreba vysvetľovať, mám skúsenosti z poľa aj ja. Mali sme prenajatý pozemok prakticky v "obore" aj s bažantnicou a králikmi, čo píšeš nám aj ostatným nechali na pokoji, pretože okolo lesík a lúky, ale bažanti ...
To bolo pole
A na záhradky sú štúry.
tie sa dajú eliminovať otravou ako škodlivý hmyz, ale rozsypať otravu na divú zver to by bola iná káva že?
vlado 33
14.01.20,14:58
Pred XX rokmi doviezli do Austrálie ťavy...a už pekných pár rokov majú problémy s ich obrovským premnožením.
...a 10000 ich plánujú odstreliť, pretože - i ťava potrebuje piť - v hľadaní vody ničia nielen majetok ľudí, ale aj prírodu a ostatné zvieratá (a to keď náhodou zdochne, tak i ten zvyšok vody znehodnotí zdochlina ťavy).

Inak - ťavy tam boli dovezené pri výstavbe železnice Adelaide - Alice Springs - Darwin spolu s Afgáncami (tí vedeli tie ťavy ovládať - na ich počesť je vlak The Ghan https://www.flightcentre.com.au/sites/v0.flightcentre.com.au/files/styles/airline-hero-banner-380x200/https/media.fclmedia.com/global-images/fc/rail/companies/the-ghan-1.jpg?itok=qeXVpyHW - kilometer dlhý)
Myslela som si, že si robíte vtípky. Kde ich mali doteraz schované? Nestretla som s nimi.
Nakoniec sa nájde nejaký oficiálny dôvod, ja som sa dočítala v článku z 2011, že padnú aj pre úplne iný dôvod.
https://www.aktuality.sk/clanok/473605/australskym-tavam-hrozi-odstrel-produkuju-vela-emisii/
"Ako vyplýva z vládou predloženého zákona, o ktorom bude parlament hlasovať budúci týždeň, kabinet chce odstrel divo žijúcich tiav oficiálne zaradiť medzi spôsoby znižovania skleníkových plynov v Austrálii. Strelci by za odstrel tiav získavali tzv. emisné kvóty, s ktorými by mohli obchodovať.
.
Ak sa podarí túto iniciatívu presadiť v parlamente, priemyselníci z celého sveta si budú môcť zvýšiť svoje limity na produkciu skleníkových plynov odkúpením emisných kvót od austrálskych poľovníkov. ... "

Pritom sú austrálske najzdravšie na svete. Kde takéto počínanie skončí, začne to so zvieratmi a ... ?
Inak si neviem predstaviť ten nájazd na poľnohospodárske kultúrne plodiny. Stačilo mi nájazd sŕn a zajacov do parcely s uhorkami a paprikou.
Netreba vysvetľovať, mám skúsenosti z poľa aj ja. Mali sme prenajatý pozemok prakticky v "obore" aj s bažantnicou a králikmi, čo píšeš nám aj ostatným nechali na pokoji, pretože okolo lesík a lúky, ale bažanti ...
To bolo pole
A na záhradky sú štúry.
Vítaj. Aj tebe dobre jebe, ako vidím. Ťavu som zatiaľ nejedol, je to preto pre mňa zaujímavé. Pošli ďalší info potom.
bjuty smis
14.01.20,16:28
a hlavne UFO....len nie smeraci...
Takže pre tých komplikovanejších Ako som písal že tak sa potvrdilo v dnešnej pravde aj UVO má podiel na tom ako bolo vyrobené mýto a Hlivák hovorí že UVO metodicky pomôže aby nový výber prebehol správne. Pretože k prvému nikto nepodal námietky tak predošlé vedenie nekonalo

takže potvrdilo sa to v tvojej pravde.....uff...
ja už som sa bál že naozaj fico a smeráci rozparcelovali slovensko svojím sponzorom...

dík za vysvetlenie...
bjuty smis
14.01.20,17:16
Do Prešova dorazil z Českej republiky mohutný demolačný stroj, ktorý bude rozoberať horné podlažia dvanásťposchodového obytného domu poškodeného výbuchom plynu a následným požiarom z minulého týždňa.
Búracie práce majú začať začiatkom budúceho týždňa a potrvajú zhruba štyri dni.
Pomoc v Anglicku vyrobeného (a v Írsku upraveného) stroja, ktorý je v Európe unikátny, pretože jeho rameno dokáže pracovať až vo výške 68 metrov, ponúkla Prešovu firma Cannonier group, ktorý sa na demolácie špecializuje.

Podľa jej konateľa Zbyňka Ortmanna prácu firma vykoná za symbolické jedno euro. "Beriem to ako charitatívnu vec. Pomoc tomu mestu," povedal pre iDNES.cz Ortmann.
Firma však už nedokáže zo svojich zdrojov pokryť náklady na prepravu kolosu a všetky povolenia, ktoré sú na to potrebné. Tie už budú zaúčtované. Suma bude vyššia ako 100 tisíc eur."Doprava je veľmi drahá, pretože je to cez 700 kilometrov a súpravy s demolačným strojom rozobraným na sedem častí budú na Slovensko cestovať dvakrát," dodal Ortmann s tým, že len povolenie na českej strane stojí vyše 100 tisíc korún

.... pozerali ste dnes správy ??
potom, čo im pomohlo česko aj slovensko, to prevzali východňári......:(((
vlado 33
14.01.20,21:27
Myslela som si, že si robíte vtípky. Kde ich mali doteraz schované? Nestretla som s nimi.
Nakoniec sa nájde nejaký oficiálny dôvod, ja som sa dočítala v článku z 2011, že padnú aj pre úplne iný dôvod.
https://www.aktuality.sk/clanok/473605/australskym-tavam-hrozi-odstrel-produkuju-vela-emisii/
"Ako vyplýva z vládou predloženého zákona, o ktorom bude parlament hlasovať budúci týždeň, kabinet chce odstrel divo žijúcich tiav oficiálne zaradiť medzi spôsoby znižovania skleníkových plynov v Austrálii. Strelci by za odstrel tiav získavali tzv. emisné kvóty, s ktorými by mohli obchodovať.
.
Ak sa podarí túto iniciatívu presadiť v parlamente, priemyselníci z celého sveta si budú môcť zvýšiť svoje limity na produkciu skleníkových plynov odkúpením emisných kvót od austrálskych poľovníkov. ... "

Pritom sú austrálske najzdravšie na svete. Kde takéto počínanie skončí, začne to so zvieratmi a ... ?
A vieš ty vôbec, koľko takto divoko žijúcich tiav je v Austrálii? Za tie roky, čo po ukončení prác na tej železnici a vypustení do voľnej prírody sa rozmnožili na počet cez 1,5 milióna kusov!!!! A že si sa s tým nestretla - to preto, lebo viacmenej žijú v centrálnej Austrálii. Sú to zvieratá prispôsobené na takéto podmienky.
Inak - skleníkové plyny tvoria i naše kravičky, čo mliečko dávajú... vedela si to? Všetky prežúvavce ich tvoria!
Keby si každý deň zabil 100 svíň v Austrálii. Príroda pomohla, zabila všetko neužitočné
buchač
15.01.20,09:21
... pozerali ste dnes správy ??
potom, čo im pomohlo česko aj slovensko, to prevzali východňári....
Nie...stačil mi aj šot.
...správne je prešovčania a nie východňári (aj v tomto slove si sa zmýlil).

Tou poznámkou je myslené čo ?
Že mesto bude platiť ?
To akože teraz by mal každý robiť zadarmo ?
Tak to potom poďme aj ďalej...nech sa firmy pustia do stavby novej bytovky (čo si ju obyvatelia v podstate sami zrušili svojim konaním) a to pekne zadarmo.
Šak keď sa dá cigánom (ktorí si podpálil svoje chatrče) postaviť nové domečky, prečo by sa nemalo aj ostatným ?
pavol54
15.01.20,09:34
... pozerali ste dnes správy ??
potom, čo im pomohlo česko aj slovensko, to prevzali východňári....
Nie...stačil mi aj šot.
...správne je prešovčania a nie východňári (aj v tomto slove si sa zmýlil).

Tou poznámkou je myslené čo ?
Že mesto bude platiť ?
To akože teraz by mal každý robiť zadarmo ?
Tak to potom poďme aj ďalej...nech sa firmy pustia do stavby novej bytovky (čo si ju obyvatelia v podstate sami zrušili svojim konaním) a to pekne zadarmo.
Šak keď sa dá cigánom (ktorí si podpálil svoje chatrče) postaviť nové domečky, prečo by sa nemalo aj ostatným ?
Možno tí vodiči robia takmer zadarmo ale koľko stojí 1 km prevádzky sklápača atd. Ved ak tá obsluha stroja demolovala 4 dni + dva dni príprava x 16 hodín = cca 100 hodín ak má plat 100 eur na hodinu no neoželejú tých 10 000 pri tej cene prepravy + rekreácia? No nech to stálo 20000.
bjuty smis
15.01.20,10:07
nech si spraví každý názor sám...možno hagyari klame...


Po tragédii na prešovskom sídlisku, kde na Mukačevskej ulici výbuch plynu zničil panelový dom, usmrtil osem ľudí a vzal domov desiatkam ďalších jeho obyvateľov, Slovensko zaznamenalo nevídanú vlnu občianskej solidarity: občania zo všetkých kútov republiky posielali finančnú pomoc postihnutým Prešovčanom.

Pridali sa aj mestá a obce, miliónom eur prispela vláda SR. Solidaritu vyjadrila i česká firma Cannoneer group, s.r.o., ktorú mesto Prešov požiadalo o zbúranie zničenej bytovky – práce vykonala za symbolické jedno euro a od mesta si vyúčtovala iba sumu za prepravu búracieho stroja na Slovensko.

O to viac prekvapila informácia, ktorú na sociálnej sieti zverejnil bývalý primátor Prešova Pavel Hagyari, podľa ktorej si mesto na čele s primátorkou Andreou Turčanovou z KDH objednalo u slovenskej firmy Matijka, s.r.o. demolačné práce a odvoz sutín z vybuchnutej bytovky za 1.100.000 eur. Podľa exprimátora je to značne predražená suma.

„Medzi slzami sa dobre kradne?“ pýta sa Hagyari a pokračuje: „Z peňazí určených pre obete nešťastia bloku na Mukačevskej (milión z rezervy predsedu vlády) ide 1.100.000 firme, ktorá nemá oprávnenie nakladať s nebezpečnými odpadmi, ktorá má iba ľahkú nákladnú dopravu, nemá skúsenosti a bude voziť sutinu do vzdialenosti 50 kilometrov? Boli ponuky za 400-tisíc, no asi bez provízie,“ napísal v statuse Hagyari. Hagyari tiež tvrdí, že výber sa udial bez verejnej súťaže a mesto odmietlo aj ponuku od armády.

Hagyari tiež upozornil, že objednávka bola podpísaná 16. 12., keď ešte nebolo jasné či sa bude búrať či opravovať. “Tu cítiť nie plyn, ale buď hrubé porušenie zákona o verejnom obstarávaní alebo úmysel parazitovať na cudzom nešťastí,” uviedol bývalý primátor.
pavol54
15.01.20,10:48
nech si spraví každý názor sám...možno hagyari klame...


Po tragédii na prešovskom sídlisku, kde na Mukačevskej ulici výbuch plynu zničil panelový dom, usmrtil osem ľudí a vzal domov desiatkam ďalších jeho obyvateľov, Slovensko zaznamenalo nevídanú vlnu občianskej solidarity: občania zo všetkých kútov republiky posielali finančnú pomoc postihnutým Prešovčanom.

Pridali sa aj mestá a obce, miliónom eur prispela vláda SR. Solidaritu vyjadrila i česká firma Cannoneer group, s.r.o., ktorú mesto Prešov požiadalo o zbúranie zničenej bytovky – práce vykonala za symbolické jedno euro a od mesta si vyúčtovala iba sumu za prepravu búracieho stroja na Slovensko.

O to viac prekvapila informácia, ktorú na sociálnej sieti zverejnil bývalý primátor Prešova Pavel Hagyari, podľa ktorej si mesto na čele s primátorkou Andreou Turčanovou z KDH objednalo u slovenskej firmy Matijka, s.r.o. demolačné práce a odvoz sutín z vybuchnutej bytovky za 1.100.000 eur. Podľa exprimátora je to značne predražená suma.

„Medzi slzami sa dobre kradne?“ pýta sa Hagyari a pokračuje: „Z peňazí určených pre obete nešťastia bloku na Mukačevskej (milión z rezervy predsedu vlády) ide 1.100.000 firme, ktorá nemá oprávnenie nakladať s nebezpečnými odpadmi, ktorá má iba ľahkú nákladnú dopravu, nemá skúsenosti a bude voziť sutinu do vzdialenosti 50 kilometrov? Boli ponuky za 400-tisíc, no asi bez provízie,“ napísal v statuse Hagyari. Hagyari tiež tvrdí, že výber sa udial bez verejnej súťaže a mesto odmietlo aj ponuku od armády.

Hagyari tiež upozornil, že objednávka bola podpísaná 16. 12., keď ešte nebolo jasné či sa bude búrať či opravovať. “Tu cítiť nie plyn, ale buď hrubé porušenie zákona o verejnom obstarávaní alebo úmysel parazitovať na cudzom nešťastí,” uviedol bývalý primátor.
A Hlina čo hovorí?
buchač
15.01.20,10:59
nech si spraví každý názor sám...možno hagyari klame...

Haďari vraví pravdu, len keď sa pomýli...veď to je jeden hajzel.
https://demagog.sk/politik/pavel-hagyari/
http://www.orsr.sk/hladaj_osoba.asp?PR=Hagyari&MENO=Pavel&SID=0&T=f0&R=1
Terezia13
15.01.20,17:12
korela
15.01.20,19:02
bjuty smis
16.01.20,07:16
nech si spraví každý názor sám...možno hagyari klame...



A Hlina čo hovorí?

to čo všetci...
že si jednoduchý chlapec......veľmi jednoduchý ....
pavol54
16.01.20,08:08
nech si spraví každý názor sám...možno hagyari klame...



A Hlina čo hovorí?

to čo všetci...
že si jednoduchý chlapec......veľmi jednoduchý ....
ale pre teba aby si pochopil to je KDH - čka a tí kradnú všade a vždy a mali svojho(oni si ho zvolili a z dzurindom) generálneho prokurátora Trnku včera ešte oslavoval meniny doma. ale ty to nepochopíš lebo červené súkno s nápisom smer, daj si podbiť paznechty aby sa ti neprešmykovalo
marjankaj
16.01.20,09:12
Historický prehľad generálnych prokurátorov od roku 1990[7]:

Vojtech Bacho – 28. august 1990 – 9. november 1994
Ľudovít Hudek – 16. november 1994 – 13. december 1994
Michal Vaľo – 31. január 1995 – 31. január 1999
Milan Hanzel – 1. február 1999 – 31. január 2004
Dobroslav Trnka – 1. február 2004 – 2. február 2011
Jaromír Čižnár – 17. júl 2013
bjuty smis
16.01.20,11:36
nech si spraví každý názor sám...možno hagyari klame...



A Hlina čo hovorí?

to čo všetci...
že si jednoduchý chlapec......veľmi jednoduchý ....
ale pre teba aby si pochopil to je KDH - čka a tí kradnú všade a vždy a mali svojho(oni si ho zvolili a z dzurindom) generálneho prokurátora Trnku včera ešte oslavoval meniny doma. ale ty to nepochopíš lebo červené súkno s nápisom smer, daj si podbiť paznechty aby sa ti neprešmykovalo

mne vosel nemusí vysvetlovať čo je kdh
kde som já spomínal smer ?? sníva si ti opäť ?

alebo si len pozeral výpovede totha , andruška a zas si to doplietol..
to oni tvrdia, že smer....že preto sa bál ísť na políciu, aby ho nezavraždili...

ale povedz nám teda, ked sa tu zas skúšaš hrať na inteligentného, prečo by nemali v 2004 r. zvoliť trnku za gp ?
pavol54
16.01.20,12:07
nech si spraví každý názor sám...možno hagyari klame...



A Hlina čo hovorí?

to čo všetci...
že si jednoduchý chlapec......veľmi jednoduchý ....
ale pre teba aby si pochopil to je KDH - čka a tí kradnú všade a vždy a mali svojho(oni si ho zvolili a z dzurindom) generálneho prokurátora Trnku včera ešte oslavoval meniny doma. ale ty to nepochopíš lebo červené súkno s nápisom smer, daj si podbiť paznechty aby sa ti neprešmykovalo

mne vosel nemusí vysvetlovať čo je kdh
kde som já spomínal smer ?? sníva si ti opäť ?

alebo si len pozeral výpovede totha , andruška a zas si to doplietol..
to oni tvrdia, že smer....že preto sa bál ísť na políciu, aby ho nezavraždili...

ale povedz nám teda, ked sa tu zas skúšaš hrať na inteligentného, prečo by nemali v 2004 r. zvoliť trnku za gp ?
vosel je meno tvojho potomka?
bjuty smis
16.01.20,12:14
[QUOTE="pavol54"][QUOTE="bjuty smis"]nech si spraví každý názor sám...možno hagyari klame...



A Hlina čo hovorí?

da, ked sa tu zas skúšaš hrať na inteligentného, prečo by nemali v 2004 r. zvoliť trnku za gp ?
vosel je meno tvojho potomka?


nie, tvojho sploditela...preto si myslíš, že aj ostatní máme paznechty.....


trnka a rok 2004 zas mimo tvojho chápania....
bjuty smis
16.01.20,17:55
buchač
16.01.20,18:06
další a další, ktorým sa nedá veriť,,,

https://dennikn.sk/1718577/presov-objednal-demolaciu-bytovky-za-milion-od-vlady-aj-bratislavska-firma-hovori-ze-je-to-vela/?ref=tit1

Neboj nič...bude zanedlho ples v PO...." určite " sa celebrity " zrealizujú a dajú " nejaké éčko do pľacu.
Terezia13
16.01.20,19:42
asi sa blíži jarné upratovanie
buchač
16.01.20,20:40
prečo by nemali v 2004 r. zvoliť trnku za gp ?
Trnka mi bol nesympatický už od prvej chvíle...a u mňa osobne zmaturoval tým CD od Fruniho.
https://www.topky.sk/cl/10/174094/Trnka-zriadi-specialny-tim-na-vysetrenie-Fruniho-CD
Potom to už išlo s ním dolu vodou...padal hlbšie a hlbšie vo všetkých oblastiach.
kopretinka
16.01.20,21:19
Doma dobre sa spolčilo s kotlebami:eek:

Ja už fakt neviem,koho voliť:confused:
misoft
16.01.20,21:23
No to teda bude riadny problém..... prvý s druhým, potom druhý odpadne a spolčí sa s tretím, prvý sa spolčí so štvrtým, potom sa rozídu a prvý sa spolčí s tretím a druhý so štvrtým... a takto si prihrávajú preferencie a ľudí... inými slovami - robia z nás volov!

A kto z tpoho bude mať úžitok? No predsa ten, čo ide tým správnym SMERom....
alaya1
16.01.20,22:18
zijem :)....buchy, zbytocne si sa tesil :)
BXLmiami
17.01.20,06:30
další a další, ktorým sa nedá veriť,,,

https://dennikn.sk/1718577/presov-objednal-demolaciu-bytovky-za-milion-od-vlady-aj-bratislavska-firma-hovori-ze-je-to-vela/?ref=tit1

Neboj nič...bude zanedlho ples v PO...." určite " sa celebrity " zrealizujú a dajú " nejaké éčko do pľacu.
Poprad má už dosť peňazí,radšej by sa mali vyzbierať na toho chlapca,čo potrebuje do troch mesiacov 2 miliony na injekciu.Pozrela som to a má tam 26000,čo je žalostne málo.
buchač
17.01.20,06:33
zijem :)....buchy, zbytocne si sa tesil :)
...a čo tým básnik chcel povedať ?

P.S.:
Ale že jak krásne tu bolo bez tvojej prítomnosti a blbých kydov...normálne sveta žiť.
buchač
17.01.20,06:40
další a další, ktorým sa nedá veriť,,,

https://dennikn.sk/1718577/presov-objednal-demolaciu-bytovky-za-milion-od-vlady-aj-bratislavska-firma-hovori-ze-je-to-vela/?ref=tit1

Neboj nič...bude zanedlho ples v PO...." určite " sa celebrity " zrealizujú a dajú " nejaké éčko do pľacu.
Poprad má už dosť peňazí,radšej by sa mali vyzbierať na toho chlapca,čo potrebuje do troch mesiacov 2 miliony na injekciu.Pozrela som to a má tam 26000,čo je žalostne málo.
Otočím trochu iným smerom.

Nech si vraví každý na Kollára, čo len chce...že trtká a robí deti jak na páse, že jeho strana to alebo ono....ALE henten chlap u mňa svojho času fest zabodoval svojimi činmi.
https://www1.pluska.sk/regiony/zapadne-slovensko/rodiny-mrtvych-studentiek-dockali-necakanej-pomoci-pohreby-zaplatil-boris-kollar
alaya1
17.01.20,07:44
zijem :)....buchy, zbytocne si sa tesil :)
...a čo tým básnik chcel povedať ?

P.S.:
Ale že jak krásne tu bolo bez tvojej prítomnosti a blbých kydov...normálne sveta žiť.
Tak cas radosti pre teba skoncil :)
Terezia13
18.01.20,18:08
:D
misoft
18.01.20,19:49
Poprad má už dosť peňazí,radšej by sa mali vyzbierať na toho chlapca,čo potrebuje do troch mesiacov 2 miliony na injekciu.Pozrela som to a má tam 26000,čo je žalostne málo.
2 milióny? :eek: Čoho? €ur? U$ dolárov? £ibier? ¥enov? HU forintov, PL zlotych?

A čo je to za injekciu, že stojí 2 milióny?

Vieš - mám dojem, že niekto opäť cez nešťastie chce ľudí obtiahnuť o prachy.

Za DVA milióny by boli dva CT prístroje!!!!!!
korela
18.01.20,21:30
Poprad má už dosť peňazí,radšej by sa mali vyzbierať na toho chlapca,čo potrebuje do troch mesiacov 2 miliony na injekciu.Pozrela som to a má tam 26000,čo je žalostne málo.
2 milióny? :eek: Čoho? €ur? U$ dolárov? £ibier? ¥enov? HU forintov, PL zlotych?

A čo je to za injekciu, že stojí 2 milióny?

Vieš - mám dojem, že niekto opäť cez nešťastie chce ľudí obtiahnuť o prachy.

Za DVA milióny by boli dva CT prístroje!!!!!!

V takýchto prípadoch je potrebná rýchlosť zákroku, v Barbarinom prípade sa peniaze na zákrok v Amerike zozbierali neskoro, údajne to bolo príčinou skonu. Išlo o transplantáciu kostnej drene. Pritom išlo o známu rodinu, na Twiste sa o tom hovorilo, neboli však v tom čase tak vyvinuté soc. siete. Netreba vždy všetko pokladať za nekalosť. Krásna, múdra, šikovná mladá žena.
https://sk.wikipedia.org/wiki/Barbara_Mudrochov%C3%A1
.
https://www.youtube.com/watch?v=ZpThKSdfc5M*
buchač
18.01.20,22:02
V takýchto prípadoch je potrebná rýchlosť zákroku, v Barbarinom prípade sa peniaze na zákrok v Amerike zozbierali neskoro, údajne to bolo príčinou skonu. Išlo o transplantáciu kostnej drene. Pritom išlo o známu rodinu, na Twiste sa o tom hovorilo, neboli však v tom čase tak vyvinuté soc. siete. Netreba vždy všetko pokladať za nekalosť. Krásna, múdra, šikovná mladá žena.
https://sk.wikipedia.org/wiki/Barbara_Mudrochov%C3%A1


Vieš, čo ma niekedy serondí ?
Keď zazobanci sú schopní žiadať nejakú zbierku...a hentá rodina je teda riadne zazobaná.

Pred pár dňami som pindal na ten Ples upírov a aj na nadácie.
V súvislosti s nimi mi vždy príde na um nadácia prezidenta Kováča...čo som sa svojho času dočítal, no sila.
korela
18.01.20,22:07
V takýchto prípadoch je potrebná rýchlosť zákroku, v Barbarinom prípade sa peniaze na zákrok v Amerike zozbierali neskoro, údajne to bolo príčinou skonu. Išlo o transplantáciu kostnej drene. Pritom išlo o známu rodinu, na Twiste sa o tom hovorilo, neboli však v tom čase tak vyvinuté soc. siete. Netreba vždy všetko pokladať za nekalosť. Krásna, múdra, šikovná mladá žena.
https://sk.wikipedia.org/wiki/Barbara_Mudrochov%C3%A1


Vieš, čo ma niekedy serondí ?
Keď zazobanci sú schopní žiadať nejakú zbierku...a hentá rodina je teda riadne zazobaná.

Pred pár dňami som pindal na ten Ples upírov a aj na nadácie.
V súvislosti s nimi mi vždy príde na um nadácia prezidenta Kováča...čo som sa svojho času dočítal, no sila.
Neviem, v akej situácii boli vtedy. Tie roky neboli pre každého veľmi prajné.