lujza.j
25.05.19,09:08
Mila..bola som v tej gruppe 25 rokov....a robila som "všeličo"....nezazijes-nevies....ano su aj taki aj taki....fizli v dnesnej dobe....by som asi...aky stat taki fizli:(
.kedysi sa robil vyber....dnes ani nabor...nik to robit nechce.....nikdy by som nechcela,aby moje decko bolo fizel....zivot fizla stoji +- 500e...
buchač
25.05.19,08:31
Mali podnikatelia koho zajimaju...fizel,exfizel a pod....media len tak chňapnú po kauze a pekne si to uziju....a nik uz nevie ako kauza skoncila....ci zapletenie do spinavosti potvrdene....
Lui, uvedom si, že policajti pomáhajú a chránia......aspoň to takto propagujú a skutek utek...
mali by byť príkladom ale opak to je a média sa na tom živia, ale keby to neboli média nevedeli by sme o nich....
ale štatisticky vychádza, že 10% je špinavcov.....to je dosť a koľko je takých, na kt. nedôjde????

Špinavci ?
Trochu silný výraz na takých, čo si chcú cestou svojej manželky trochu prilepšiť k tomu smiešnemu platu...nerátam vysokých funkcionárov, ktorí sú v plnke a aj tak majú málo...šak podobne ako milionárski podnikatelia.

Ten poliš (špinavec), ktorý vezme úplatok pri nejakej pokutičke, to nie je špinavec...to je debil, ktorý pre pár šupov (20-40€) riskuje svoj flek...ale šak aj medzi profesormi na VŠ sa nájdu debilkovia, ktorí za fľašu domáceho vína dajú skúšku...a potom tak aj vyzerajú tí absolventi (niektorí majú dokonca aj dve-tri VŠ)....viď lekári, čo si zamenia zdravé koleno za to poškodené.

Tí špinavci sú ale dobrí, keď príde nejaká živelná pohroma...to potom ctihodní občania žhavia linky až do het.

Média sa na špinavcoch živia...taký markantnejší príklad je Moldava.
Degeši dostali pelendrekovú príučku, no média bez overenia napísali obžalobu a aj vyriekli súd...no pritom žiaden z nich nebol v tej dobe na mieste činu.


...a ozaj, koľko je špinavcov medzi podnikateľmi ?
Poznám jedného, má butik s handrami, ktoré ťahá zo zahraničia.
Má byt, má vilu, má BMW X5, má...dcére a synovi kúpil byty, syn si vyváža riť na A 8.
Také niečo sa proste poctivo nedá získať...proste nedá.

...a keby som sa mal rozpísať o firme, kde funguje moja 1/2, tak to by bol trochu dlhší príspevok.
Ale vraj už ide po špinavcovi (lebo toto je kuwa špina) NAKA...holt, karma je zdarma.
----------------------------------
...a dalo by sa aj viac na tému podnikanie...napríklad to podnikanie z domu.
Trt by také niečo malo existovať.
Podnikáš ? Prenajmi si priestor. Auto len na podnikanie a nie aj na súkromné účely.
...atď, etc, a tak podobne.
Myslím si, že by sa veľa jedincov na svoju činnosť vyserondiali...lebo by nemohli robiť špinavosti.
Mila123
25.05.19,09:54
Mali podnikatelia koho zajimaju...fizel,exfizel a pod....media len tak chňapnú po kauze a pekne si to uziju....a nik uz nevie ako kauza skoncila....ci zapletenie do spinavosti potvrdene....
Lui, uvedom si, že policajti pomáhajú a chránia......aspoň to takto propagujú a skutek utek...
mali by byť príkladom ale opak to je a média sa na tom živia, ale keby to neboli média nevedeli by sme o nich....
ale štatisticky vychádza, že 10% je špinavcov.....to je dosť a koľko je takých, na kt. nedôjde????

Špinavci ?
Trochu silný výraz na takých, čo si chcú cestou svojej manželky trochu prilepšiť k tomu smiešnemu platu...nerátam vysokých funkcionárov, ktorí sú v plnke a aj tak majú málo...šak podobne ako milionárski podnikatelia.

Ten poliš (špinavec), ktorý vezme úplatok pri nejakej pokutičke, to nie je špinavec...to je debil, ktorý pre pár šupov (20-40€) riskuje svoj flek...ale šak aj medzi profesormi na VŠ sa nájdu debilkovia, ktorí za fľašu domáceho vína dajú skúšku...a potom tak aj vyzerajú tí absolventi (niektorí majú dokonca aj dve-tri VŠ)....viď lekári, čo si zamenia zdravé koleno za to poškodené.

Tí špinavci sú ale dobrí, keď príde nejaká živelná pohroma...to potom ctihodní občania žhavia linky až do het.

Média sa na špinavcoch živia...taký markantnejší príklad je Moldava.
Degeši dostali pelendrekovú príučku, no média bez overenia napísali obžalobu a aj vyriekli súd...no pritom žiaden z nich nebol v tej dobe na mieste činu.


...a ozaj, koľko je špinavcov medzi podnikateľmi ?
Poznám jedného, má butik s handrami, ktoré ťahá zo zahraničia.
Má byt, má vilu, má BMW X5, má...dcére a synovi kúpil byty, syn si vyváža riť na A 8.
Také niečo sa proste poctivo nedá získať...proste nedá.

...a keby som sa mal rozpísať o firme, kde funguje moja 1/2, tak to by bol trochu dlhší príspevok.
Ale vraj už ide po špinavcovi (lebo toto je kuwa špina) NAKA...holt, karma je zdarma.
----------------------------------
...a dalo by sa aj viac na tému podnikanie...napríklad to podnikanie z domu.
Trt by také niečo malo existovať.
Podnikáš ? Prenajmi si priestor. Auto len na podnikanie a nie aj na súkromné účely.
...atď, etc, a tak podobne.
Myslím si, že by sa veľa jedincov na svoju činnosť vyserondiali...lebo by nemohli robiť špinavosti.
Prepáč Juraj, ale hlúposti píšeš o kolene.......nebol si pri ňom, nebol si na sále, iba si z médií počul.....
mám dcéru, lekárku na traumalotolgicko - ortopedickom oddelení v ČR a bola na stretnutí s bývalými spolužiakmi (lekármi) a majú tam aj kolegu
je to pravda, že si pacient želal vymeniť pravé koleno , urobilo sa opačné, ale na sále už dnes vedia , čo zajtra chystajú urobiť, v príjímacích dokladoch lekár napísal, že to bude ľavé.....operačná sála bola nachystaná na ľavé,
večer pred zákrokom sa holilo ľavé koleno, pacient neprotestoval.....pacient po príchode na operačnú sálu sa operatér pýta, overuje si zákrok......je viac mechanizmov, aby sa niečo nepoplietlo....
a inak pri gonartróze kolena , kolenného kĺba , sú stále poškodené obe kolená, pacient môže pociťovať bolesť jedného intenzívnejšie..... teda je pravda, že chcel P aby mal vymenené pravé, ale i to ľavé koleno by si musel dať vymeniť.....
teda trochu objektivity do daného problému....
pavol54
25.05.19,10:20
Mali podnikatelia koho zajimaju...fizel,exfizel a pod....media len tak chňapnú po kauze a pekne si to uziju....a nik uz nevie ako kauza skoncila....ci zapletenie do spinavosti potvrdene....
Lui, uvedom si, že policajti pomáhajú a chránia......aspoň to takto propagujú a skutek utek...
mali by byť príkladom ale opak to je a média sa na tom živia, ale keby to neboli média nevedeli by sme o nich....
ale štatisticky vychádza, že 10% je špinavcov.....to je dosť a koľko je takých, na kt. nedôjde????

Špinavci ?
Trochu silný výraz na takých, čo si chcú cestou svojej manželky trochu prilepšiť k tomu smiešnemu platu...nerátam vysokých funkcionárov, ktorí sú v plnke a aj tak majú málo...šak podobne ako milionárski podnikatelia.

Ten poliš (špinavec), ktorý vezme úplatok pri nejakej pokutičke, to nie je špinavec...to je debil, ktorý pre pár šupov (20-40€) riskuje svoj flek...ale šak aj medzi profesormi na VŠ sa nájdu debilkovia, ktorí za fľašu domáceho vína dajú skúšku...a potom tak aj vyzerajú tí absolventi (niektorí majú dokonca aj dve-tri VŠ)....viď lekári, čo si zamenia zdravé koleno za to poškodené.

Tí špinavci sú ale dobrí, keď príde nejaká živelná pohroma...to potom ctihodní občania žhavia linky až do het.

Média sa na špinavcoch živia...taký markantnejší príklad je Moldava.
Degeši dostali pelendrekovú príučku, no média bez overenia napísali obžalobu a aj vyriekli súd...no pritom žiaden z nich nebol v tej dobe na mieste činu.


...a ozaj, koľko je špinavcov medzi podnikateľmi ?
Poznám jedného, má butik s handrami, ktoré ťahá zo zahraničia.
Má byt, má vilu, má BMW X5, má...dcére a synovi kúpil byty, syn si vyváža riť na A 8.
Také niečo sa proste poctivo nedá získať...proste nedá.

...a keby som sa mal rozpísať o firme, kde funguje moja 1/2, tak to by bol trochu dlhší príspevok.
Ale vraj už ide po špinavcovi (lebo toto je kuwa špina) NAKA...holt, karma je zdarma.
----------------------------------
...a dalo by sa aj viac na tému podnikanie...napríklad to podnikanie z domu.
Trt by také niečo malo existovať.
Podnikáš ? Prenajmi si priestor. Auto len na podnikanie a nie aj na súkromné účely.
...atď, etc, a tak podobne.
Myslím si, že by sa veľa jedincov na svoju činnosť vyserondiali...lebo by nemohli robiť špinavosti.
Každý nech si robí čo chce ale podstatný rozdiel je ten že si ho občania dobre platia možno by bolo viac na nemocnice keby nekryli lumpáreň (janabrachyzmus) v tom lepšom prípade, v tom horšom po dobu poberania platu z našich daní pácha kriminálne delikty a to nasere. Podotýkam nie každý (pokiaľ nebol odhalený). A čo nožíky idú? Ako sa prejavili v daňovom priznaní? Podľa toho čo si sa chválil tak 2- 3 a si v pásme povinného.
afrikánka
25.05.19,10:31
Volit ste uz boli?
pavol54
25.05.19,11:14
Volit ste uz boli?
škoda letákov, toľko dreva v Ružomberku sa minulo
buchač
25.05.19,11:50
Prepáč Juraj, ale hlúposti píšeš o kolene.......nebol si pri ňom, nebol si na sále, iba si z médií počul.....
.....
teda trochu objektivity do daného problému....
Hlúposti a či nie...samozrejme, že píšem podľa médií.
Tak isto ako ty píšeš o "špinavcoch" a ich daniach.
...
Takže by tiež nezaškodilo trochu objektivizmu. ;)

P.S.:
Mal by som na teba aj nejaké otázky, ale nemá význam dráždiť sa...ja teba a ty mňa.
Nič tým nezmeníme...a ono úplne stačí, ak nás dráždia politici.
buchač
25.05.19,12:13
Každý nech si robí čo chce ale podstatný rozdiel je ten že si ho občania dobre platia možno by bolo viac na nemocnice keby nekryli lumpáreň (janabrachyzmus) v tom lepšom prípade, v tom horšom po dobu poberania platu z našich daní pácha kriminálne delikty a to nasere. Podotýkam nie každý (pokiaľ nebol odhalený). A čo nožíky idú? Ako sa prejavili v daňovom priznaní? Podľa toho čo si sa chválil tak 2- 3 a si v pásme povinného.
Nemocnice spomínaš, lekárov ?

No neviem, ako kto má skúsenosti. No v nie jednom prípade ide o solídne odrbávanie systému.
Lekár pracuje v špitáli, na poliklinike...to je jedno. No zároveň má súkromnú prax.
Príde k nemu pacient do tej súkromky. Lekár ho odošle na určité kroky do špitáľa ku sebe samému, lebo pre súkromníka je to proste nevýhodné.

Lekári plačú a štrajkujú za vyššie platy. Pritom majú v čakárňach vyvesené cenníky za úkony. Ak im pacient dá prezent, tak sa (čuduj svete) tomu nejak nebránia....

Poznámka - vyššie uvedené neplatí na výnimky, vravím len všeobecne.
Ale ako potom nazvať lekárov, ktorí toto všetko aplikujú na pacienta, dokonca sa neštítia vziať aj love za lieky. Za lieky, ktorá by pacient aj tak síce zaplatil, lenže lekár má s farma firmou trochu iné podmienky.
----------------------------------
Či idú nožíky ?
Ako sa to vezme. Na rovinu ? Minulý rok sa zadarilo ten počet, čo spomínaš...zo tri.
Daňové nemusím robiť, nakoľko by som musel predať oveľa viac, aby som sa dostal k tej hranici 1.915€.
Na rovinu ? Netajím sa, že by som trt zaplatil a nie nejaké dane. ;)
pavol54
25.05.19,12:25
Každý nech si robí čo chce ale podstatný rozdiel je ten že si ho občania dobre platia možno by bolo viac na nemocnice keby nekryli lumpáreň (janabrachyzmus) v tom lepšom prípade, v tom horšom po dobu poberania platu z našich daní pácha kriminálne delikty a to nasere. Podotýkam nie každý (pokiaľ nebol odhalený). A čo nožíky idú? Ako sa prejavili v daňovom priznaní? Podľa toho čo si sa chválil tak 2- 3 a si v pásme povinného.
Nemocnice spomínaš, lekárov ?

No neviem, ako kto má skúsenosti. No v nie jednom prípade ide o solídne odrbávanie systému.
Lekár pracuje v špitáli, na poliklinike...to je jedno. No zároveň má súkromnú prax.
Príde k nemu pacient do tej súkromky. Lekár ho odošle na určité kroky do špitáľa ku sebe samému, lebo pre súkromníka je to proste nevýhodné.

Lekári plačú a štrajkujú za vyššie platy. Pritom majú v čakárňach vyvesené cenníky za úkony. Ak im pacient dá prezent, tak sa (čuduj svete) tomu nejak nebránia....

Poznámka - vyššie uvedené neplatí na výnimky, vravím len všeobecne.
Ale ako potom nazvať lekárov, ktorí toto všetko aplikujú na pacienta, dokonca sa neštítia vziať aj love za lieky. Za lieky, ktorá by pacient aj tak síce zaplatil, lenže lekár má s farma firmou trochu iné podmienky.
----------------------------------
Či idú nožíky ?
Ako sa to vezme. Na rovinu ? Minulý rok sa zadarilo ten počet, čo spomínaš...zo tri.
Daňové nemusím robiť, nakoľko by som musel predať oveľa viac, aby som sa dostal k tej hranici 1.915€.
Na rovinu ? Netajím sa, že by som trt zaplatil a nie nejaké dane. ;)
daň a odvody do zdravotného poistenia nie je to isté
korela
25.05.19,13:01
pavol54
25.05.19,13:21
Namiesto potravín prázdne regály

http://www.minzp.sk/spravy/2019/maj/namiesto-potravin-prazdne-regaly-bez-opelovacov-smutna-realita.html?fbclid=IwAR3ePnF3cnlHKtEVStD_yxtSJFCN P1-2yup9v_foGscw-SxiY7uQZOJ8FLo
a že hned neukázali hromady odpadu ktoré vyprodukjeme nie preto že "POTREBUJEM" ALE ŽE TO "CHCEM" Takže včely musia uhnúť
buchač
25.05.19,13:51
daň a odvody do zdravotného poistenia nie je to isté
Pointa aj tak zostáva....

P.S.:
Ešte to tak...aj daň, aj poistné platiť za nožíky...;) :D
pavol54
25.05.19,13:54
Snahou každého je trt zaplatiť nie nejaké dane, pre také zmýšľanie ako je"moje" nemôžem iného odsudzovať.
pavol54
25.05.19,13:56
daň a odvody do zdravotného poistenia nie je to isté
Pointa aj tak zostáva....

P.S.:
Ešte to tak...aj daň, aj poistné platiť za nožíky...;) :D
vidím že dnes zase frčíš jablčka, hruštičky
Nandrolon
25.05.19,14:18
Mali podnikatelia koho zajimaju...fizel,exfizel a pod....media len tak chňapnú po kauze a pekne si to uziju....a nik uz nevie ako kauza skoncila....ci zapletenie do spinavosti potvrdene....
Lui, uvedom si, že policajti pomáhajú a chránia......aspoň to takto propagujú a skutek utek...
mali by byť príkladom ale opak to je a média sa na tom živia, ale keby to neboli média nevedeli by sme o nich....
ale štatisticky vychádza, že 10% je špinavcov.....to je dosť a koľko je takých, na kt. nedôjde????

Špinavci ?
Trochu silný výraz na takých, čo si chcú cestou svojej manželky trochu prilepšiť k tomu smiešnemu platu...nerátam vysokých funkcionárov, ktorí sú v plnke a aj tak majú málo...šak podobne ako milionárski podnikatelia.

Ten poliš (špinavec), ktorý vezme úplatok pri nejakej pokutičke, to nie je špinavec...to je debil, ktorý pre pár šupov (20-40€) riskuje svoj flek...ale šak aj medzi profesormi na VŠ sa nájdu debilkovia, ktorí za fľašu domáceho vína dajú skúšku...a potom tak aj vyzerajú tí absolventi (niektorí majú dokonca aj dve-tri VŠ)....viď lekári, čo si zamenia zdravé koleno za to poškodené.

Tí špinavci sú ale dobrí, keď príde nejaká živelná pohroma...to potom ctihodní občania žhavia linky až do het.

Média sa na špinavcoch živia...taký markantnejší príklad je Moldava.
Degeši dostali pelendrekovú príučku, no média bez overenia napísali obžalobu a aj vyriekli súd...no pritom žiaden z nich nebol v tej dobe na mieste činu.


...a ozaj, koľko je špinavcov medzi podnikateľmi ?
Poznám jedného, má butik s handrami, ktoré ťahá zo zahraničia.
Má byt, má vilu, má BMW X5, má...dcére a synovi kúpil byty, syn si vyváža riť na A 8.
Také niečo sa proste poctivo nedá získať...proste nedá.

...a keby som sa mal rozpísať o firme, kde funguje moja 1/2, tak to by bol trochu dlhší príspevok.
Ale vraj už ide po špinavcovi (lebo toto je kuwa špina) NAKA...holt, karma je zdarma.
----------------------------------
...a dalo by sa aj viac na tému podnikanie...napríklad to podnikanie z domu.
Trt by také niečo malo existovať.
Podnikáš ? Prenajmi si priestor. Auto len na podnikanie a nie aj na súkromné účely.
...atď, etc, a tak podobne.
Myslím si, že by sa veľa jedincov na svoju činnosť vyserondiali...lebo by nemohli robiť špinavosti.
Prepáč Juraj, ale hlúposti píšeš o kolene.......nebol si pri ňom, nebol si na sále, iba si z médií počul.....
mám dcéru, lekárku na traumalotolgicko - ortopedickom oddelení v ČR a bola na stretnutí s bývalými spolužiakmi (lekármi) a majú tam aj kolegu
je to pravda, že si pacient želal vymeniť pravé koleno , urobilo sa opačné, ale na sále už dnes vedia , čo zajtra chystajú urobiť, v príjímacích dokladoch lekár napísal, že to bude ľavé.....operačná sála bola nachystaná na ľavé,
večer pred zákrokom sa holilo ľavé koleno, pacient neprotestoval.....pacient po príchode na operačnú sálu sa operatér pýta, overuje si zákrok......je viac mechanizmov, aby sa niečo nepoplietlo....
a inak pri gonartróze kolena , kolenného kĺba , sú stále poškodené obe kolená, pacient môže pociťovať bolesť jedného intenzívnejšie..... teda je pravda, že chcel P aby mal vymenené pravé, ale i to ľavé koleno by si musel dať vymeniť.....
teda trochu objektivity do daného problému....
Na to holenie som zabudol, keď som tu písal vlastnú skúsenosť. Pacient mal asi lobotómiu, keď si nechal holiť iné koleno...
Ináč dobrá "hovadina" z tituliek, že "operovali mu "zdravé" koleno. Chcel by som vidieť u 75 ročného "zdravé koleno". Skôr mi na záhrade pristanú mimozemšťania.
Dotyčný to ešte vyhral, lebo si síce vytrpí trochu viac, ale bude mať vymenené obidve kolená a určite špeciálnu starostlivosť + kúpele, ktoré som ja odmietol.
Normálny 75 ročný človek sa na výmenu kĺbov "len tak" nedostane.... Ležal som, všetko bývalí podnikatelia, poslanci, komunálni politici. Za ten čas "prekládok operácie" sme sa trošku na izbe spoznali...
buchač
25.05.19,14:19
vidím že dnes zase frčíš jablčka, hruštičky
Kľudne pridaj aj pomaranče a čučoriedky.
Ono je to tak, že pravda sa zle počúva.

Celé toto vzniklo z tých "špinavcov" polišov, čo trt robia a len berú úplatky.
To je asi v poriadku, takto nazvať všetkých vo všeobecnosti...ALE ak oponent (a nie iba ja) podobným spôsobom pomenuje podnikateľov, že sú "špinavci", tak to je už asi nevhodné....či ?

Ako Mila123 povedala..." teda trochu objektivity do daného problému "....
Nandrolon
25.05.19,14:20
Volit ste uz boli?
Všetko postíhané!
Nandrolon
25.05.19,14:29
Nemocnice spomínaš, lekárov ?

No neviem, ako kto má skúsenosti. No v nie jednom prípade ide o solídne odrbávanie systému.
Lekár pracuje v špitáli, na poliklinike...to je jedno. No zároveň má súkromnú prax.
Príde k nemu pacient do tej súkromky. Lekár ho odošle na určité kroky do špitáľa ku sebe samému, lebo pre súkromníka je to proste nevýhodné.

Lekári plačú a štrajkujú za vyššie platy. Pritom majú v čakárňach vyvesené cenníky za úkony. Ak im pacient dá prezent, tak sa (čuduj svete) tomu nejak nebránia....

Poznámka - vyššie uvedené neplatí na výnimky, vravím len všeobecne.
Ale ako potom nazvať lekárov, ktorí toto všetko aplikujú na pacienta, dokonca sa neštítia vziať aj love za lieky. Za lieky, ktorá by pacient aj tak síce zaplatil, lenže lekár má s farma firmou trochu iné podmienky.
----------------------------------
Či idú nožíky ?
Ako sa to vezme. Na rovinu ? Minulý rok sa zadarilo ten počet, čo spomínaš...zo tri.
Daňové nemusím robiť, nakoľko by som musel predať oveľa viac, aby som sa dostal k tej hranici 1.915€.
Na rovinu ? Netajím sa, že by som trt zaplatil a nie nejaké dane. ;)

Trošku ťa poopravím. Napr. ortopéd má súkromnú prax. Ak ideš cestou "nesúkromnou" dostaneš sa na operáciu /priamo neohrozujúcu život, čo je tipujem nad 90% výkonov/ za 7-10 mesiacov. Ak toho istého "navštíviš" v súkromnej ambulancii, tak ti urobí vyšetrenia, zaplatíš kozmické sumy a na operáciu ideš kľudne za 2-3 týždne, samozrejme operačný zákrok v príslušnej nemocnici /nie súkromnej/. A pre tých ultra-solventných je ešte iná možnosť, operácia v súkromnom zariadení. Takže väčšina veľkých odborníkov pôsobia fyzicky na 3-4 pracoviskách, dokonca pracovnú dobu od rána do večera do ôsmej. Tí ľudia neviem ako dlho to takto ťahajú, kým ich nešľahne, nakoľko oni nezarábajú ústami typu psychológ, ale operujú ako na páse. Denne nad 10 zákrokov....

Ešte keď som písal vyššie o klientele, zabudol som na športovcov, za ktorých to všetko vybavili "tatkovia"...
buchač
25.05.19,14:38
Trošku ťa poopravím. Napr. ortopéd má súkromnú prax....
Takže väčšina veľkých odborníkov pôsobia fyzicky na 3-4 pracoviskách, dokonca pracovnú dobu od rána do večera do ôsmej.

Neopravuj, nemá význam.
Neriešil som konkrétnu ordináciu...ale všeobecne.
Väčších odborníkov sem neťahaj...tu ide o bežných lekárov prvého kontaktu.
Nandrolon
25.05.19,14:43
Trošku ťa poopravím. Napr. ortopéd má súkromnú prax....
Takže väčšina veľkých odborníkov pôsobia fyzicky na 3-4 pracoviskách, dokonca pracovnú dobu od rána do večera do ôsmej.

Neopravuj, nemá význam.
Neriešil som konkrétnu ordináciu...ale všeobecne.
Väčších odborníkov sem neťahaj...tu ide o bežných lekárov prvého kontaktu.
Ja osobne to schvaľujem, lebo keď som odborník a poisťovňa mi umožní iba 10 zákrokov denne a som schopný, mladý, ich vykonať napr. 25 a chcem si zarobiť, prečo by som nemal robiť podľa seba... Verím, že takto to bude praktikovať možno 10 rokov, lebo viac sa to nebude dať ťahať.... Potom už môže "odpočívať" iba v nemocnici, hoci väčšinou s jedlom rastie chuť tak to ťahajú až kým sa niečo nestane.
Nandrolon
25.05.19,14:51
... a nad tými policajtami, chudákmi, hlupákmi, ktorí pri pokute 20 eur riskujú všetko možné sa dá len zasmiať.
Minule jedna krava na FB písala, či závidíme tých pár eur za úplatok na STK.
Tak som zobral kalkulačku a zistil, že 3-4 000 eur pomimo mesačne, 12 mesiacov v roku je fakt nezávideniahodné...
A tí policajti. Tých síce moc nepoznám, ale poznal som colníkov. Boli dni, kedy urobila "smena" kšeft za 1 000 000 Sk.
Dovolenky nevyberali, nechali ich tak, lebo nevedeli, v ktorý deň D ten deň dôjde.
Toho, čo poznám nedávno vyšiel z basy /stále mu bolo málo/ a užíva si tie milióny teraz. Ale napr. bratov známy nikdy nesedel, keď končili klasické colnice, išiel preč, teraz je nejaký tuctový zamestnanec so životňou úrovňou prezidenta. Nikto sa nikdy nebude pýtať, že ako na to zarobil...
korela
25.05.19,15:16
Keby sa tu otvorila ďalšia rubrika pre zamestnania - Ľudia, pamätáte sa? - to by sme sa pobavili. :-)) Hneď mi teraz naskákali dávno zabudnuté veci, ako niektorí mali popri svojich poctivých zamestnaniach zároveň aj tzv. podružné, ktoré vynášali násobne, ale s takým rizikom basy, že sa im podnes čudujem, ako to psychicky zvládali. Pretože pod nimi taká sieť, a to vlastných zamestnancov, no proste, riziko ako svet.
Niektorí sa dostali do basy, niekto jej zázrakom unikol.
korela
25.05.19,15:19
buchač
25.05.19,15:20
...a teraz daj niečo z okolia podnikateľov, čo poznáš...že ako si žijú...;)

ALEBO NIE...NEMUSÍŠ...to by sme tu mohli vypisovať do rána. :)
Nandrolon
25.05.19,15:24
... sú ľudia, ktorí majú veľmi nízke emočné cítenie, tzv. "sociopati".
Rôzne odborné články hovoria, že v pozícii generálny riaditeľ, alebo v menších podnikoch iba riaditeľ sú ľudia, ktorí majú sociopatické sklony. Je ich okolo 90% na týchto pozíciách.
Častokrát si ostatní myslia, že hovoríme o nejakých "idiotoch". Tí bývajú zavretí na psychiatriách. Tu hovoríme o nadpriemerne inteligentných ľuďoch, nadpriemerne vzdelaných, ale s poruchou v určitom spektri vnímania. Proste veľmi inteligentný človek, vzdelaný, ale sociopat, čo sa preukáže napr. na nízkom EQ, proste všetko berie chladne. Cudzí ľudia sú pre neho vzduch /aj vlatní zamestnanci/ ale ak by sa skrivil vlások, napr. jeho vnučke, niekomu by kľudne v prenesenom význame za to "odrezal hlavu"...
Nandrolon
25.05.19,15:26
...a teraz daj niečo z okolia podnikateľov, čo poznáš...že ako si žijú...;)

ALEBO NIE...NEMUSÍŠ...to by sme tu mohli vypisovať do rána. :)
Ja nepodnikám, takže u mňa sviňa ako sviňa. Na každú sa varí rovnaká 100 st. celzia voda.
korela
25.05.19,15:32
... a nad tými policajtami, chudákmi, hlupákmi, ktorí pri pokute 20 eur riskujú všetko možné sa dá len zasmiať.
Minule jedna krava na FB písala, či závidíme tých pár eur za úplatok na STK.
Tak som zobral kalkulačku a zistil, že 3-4 000 eur pomimo mesačne, 12 mesiacov v roku je fakt nezávideniahodné...
A tí policajti. Tých síce moc nepoznám, ale poznal som colníkov. Boli dni, kedy urobila "smena" kšeft za 1 000 000 Sk.
Dovolenky nevyberali, nechali ich tak, lebo nevedeli, v ktorý deň D ten deň dôjde.
Toho, čo poznám nedávno vyšiel z basy /stále mu bolo málo/ a užíva si tie milióny teraz. Ale napr. bratov známy nikdy nesedel, keď končili klasické colnice, išiel preč, teraz je nejaký tuctový zamestnanec so životňou úrovňou prezidenta. Nikto sa nikdy nebude pýtať, že ako na to zarobil...

Niekto legálne, niekto nelegálne. Nechcem zasa rýpať, na FB zasa účtovnícka otázka, či si dobre pýta. Odpovede zasa rôzne, od západu po východ.
Zaujímalo by ma, či si uvedomujú, ako sa aj účtovníci podieľajú na cene služieb a výrobkov.
Najlepšie zdôvodnenie je, s čím sa stretávam, "...ja jej poviem, či jej neprekáža, ak vysolí 20 eur na nechty." To je už fakt argument.!!!
A druhý v poradí, kasírujú podľa klienta. V tom logiku ani slušnosť nevidím, hlavne keď napíše, že v práci končí o 16-ej. Ale tomu tiež trvalo, kým to niekam dotiahol a žije každú hodinu dňa svojou prácou, máloktorému padla tiež o 16.00.
korela
25.05.19,15:35
...a teraz daj niečo z okolia podnikateľov, čo poznáš...že ako si žijú...;)

ALEBO NIE...NEMUSÍŠ...to by sme tu mohli vypisovať do rána. :)
Podľa druhu činnosti, nemôžeš hádzať všetkých dokopy.
korela
25.05.19,15:41
... sú ľudia, ktorí majú veľmi nízke emočné cítenie, tzv. "sociopati".
Rôzne odborné články hovoria, že v pozícii generálny riaditeľ, alebo v menších podnikoch iba riaditeľ sú ľudia, ktorí majú sociopatické sklony. Je ich okolo 90% na týchto pozíciách.
Častokrát si ostatní myslia, že hovoríme o nejakých "idiotoch". Tí bývajú zavretí na psychiatriách. Tu hovoríme o nadpriemerne inteligentných ľuďoch, nadpriemerne vzdelaných, ale s poruchou v určitom spektri vnímania. Proste veľmi inteligentný človek, vzdelaný, ale sociopat, čo sa preukáže napr. na nízkom EQ, proste všetko berie chladne. Cudzí ľudia sú pre neho vzduch /aj vlatní zamestnanci/ ale ak by sa skrivil vlások, napr. jeho vnučke, niekomu by kľudne v prenesenom význame za to "odrezal hlavu"...
Astronaut Armstrong byl ukázkový psychopat. Bezchybný a přirozený vůdce, říká psychiatr Honzák
https://www.irozhlas.cz/veda-technologie/vesmir/neil-armstrong-astronaut-psychopat-psychiatr-radkin-honzak_1805122000_ako
korela
25.05.19,15:53
Nandrolon, nechcem toľko rolovať, ale vyhorieť môže ktokoľvek, aj psychológ.
.
A s tým kolenom, je to neospravedlniteľné, ešteže išlo o koleno a nie iný orgán.
Aj v 75-ke sú ľudia so všetkými zdravými kĺbmi, plne funkčnými, bez bolestí, a aj oveľa starší.
Že sa lekári vždy dokážu pred verejnosťou obhájiť. :-)
Nebudem tu dokola vypisovať iba naše prípady z rodiny, nehovoriac o tom, že tí istí a iní lekári sa rovnako museli dopúšťať chýb aj na iných pacientoch.
Nandrolon
25.05.19,15:55
Zdravé na svoj vek áno, "zdravé" všeobecne určite nie.
Lekári slovíčkaria rovnako ako právnici. Ale ako hovorím. Škoda, že sa ho neopýtali, prečo si nechal večer pred zákrokom oholiť inú nohu.
pavol54
25.05.19,16:00
...a teraz daj niečo z okolia podnikateľov, čo poznáš...že ako si žijú...;)

ALEBO NIE...NEMUSÍŠ...to by sme tu mohli vypisovať do rána. :)
Ja nepodnikám, takže u mňa sviňa ako sviňa. Na každú sa varí rovnaká 100 st. celzia voda.
záleží na nadmorskej výške
Nandrolon
25.05.19,16:05
Máš pravdu předsedo!
korela
25.05.19,16:09
Zdravé na svoj vek áno, "zdravé" všeobecne určite nie.
Lekári slovíčkaria rovnako ako právnici. Ale ako hovorím. Škoda, že sa ho neopýtali, prečo si nechal večer pred zákrokom oholiť inú nohu.
Úprimne? Ja by som z tohto procesu pacienta vynechala. Lekári sú zodpovední.
.
Okolo mňa veľa ľudí so zdravými údmi, aj v rodine, aj v susedstve, a pod., záhradník je pre mňa vzorom zdravia. Ale ten nasáva D vitamín celý rok, nie každý má dnes to šťastie, tráviť vonku hodiny v prírode.
Od 6:35, pozri na tú ľahkú chôdzu, počas nakrúcania mala 81 rokov. https://www.youtube.com/watch?v=CPgr-hAPNw0
Nandrolon
25.05.19,16:38
Poviem to takto. Nejaký lekár, dohodnutý pacient, fatálny omyl, nedokázateľná konšpirácia, prúser.
Preto by som ho konfrontoval s tým holením.
Holili ti koleno? mne áno.
To nie je 5 minútový proces, kde máš zalepené ústa, alebo kde si uspatá.
Veď krížový výsluch by mal byť.
Ja netvrdím, že to bolo dohodnuté, ale tvrdím, že mal by sa vyjadriť aj pacient. Síce 75 ročný, to už mohol nevnímať, ale však nech sa vyjadrí.
Lebo pred parlamentnými voľbami sa to stane naraz 10-tim 25-ročným a to bude prúser, ani netreba strieľať Kuciakov.
buchač
25.05.19,17:42
Od 6:35, pozri na tú ľahkú chôdzu, počas nakrúcania mala 81 rokov.
Pozri sa na Wiki.
https://sk.wikipedia.org/wiki/Ljuba_Hermanov%C3%A1

ČO je tam v tom linku také zaujímavejšie ?
korela
25.05.19,19:28
Od 6:35, pozri na tú ľahkú chôdzu, počas nakrúcania mala 81 rokov.
Pozri sa na Wiki.
https://sk.wikipedia.org/wiki/Ljuba_Hermanov%C3%A1

ČO je tam v tom linku také zaujímavejšie ?
Okrem talentu a dobrého osudu tam nič mimoriadne nevidím, celý život až na obdobie protektorátu, kedy verejne nemohla vystupovať, súkromne jej nemohol nikto zakázať, spolupracovala s najlepšími scénami, kolegami a autormi.
Neviem, na čo narážaš.
afrikánka
25.05.19,19:58
Ja som citala, ze si sfalsovala datum narodenia-ubrala zopar rokov a potom mala problemy pri odchode na dochodok...musela nadrabat
buchač
25.05.19,20:04
Neviem, na čo narážaš.
Nevieš ?
Tak potom nič...radšej nepokračujem.
afrikánka
25.05.19,20:06
Neviem, na čo narážaš.
Nevieš ?
Tak potom nič...radšej nepokračujem.
Kvoli mne?;):D
vlado 33
26.05.19,14:11
Ja som citala, ze si sfalsovala datum narodenia-ubrala zopar rokov a potom mala problemy pri odchode na dochodok...musela nadrabat

Ja som citala, ze si sfalsovala datum narodenia-ubrala zopar rokov a potom mala problemy pri odchode na dochodok...musela nadrabat
To fakt? Sa smejem..
BXLmiami
27.05.19,04:49
Trošku ťa poopravím. Napr. ortopéd má súkromnú prax....
Takže väčšina veľkých odborníkov pôsobia fyzicky na 3-4 pracoviskách, dokonca pracovnú dobu od rána do večera do ôsmej.

Neopravuj, nemá význam.
Neriešil som konkrétnu ordináciu...ale všeobecne.
Väčších odborníkov sem neťahaj...tu ide o bežných lekárov prvého kontaktu.
Bežní lekári prvého kontaktu sú všeobecní,detskí,gynekologovia a zubní.A sukromní sú všetci zo zákona.Toto je prvý kontakt.
Nandrolon
27.05.19,10:02
Potešil názor lekára na problematiku "mlieka" v súvislosti so "zahlieňovaním".
https://mamaaja.sk/clanky/infosky/zahlienuje-mlieko-organizmus
vicktor
27.05.19,14:01
korela
27.05.19,21:24
Dobry volebny program = zaruceny uspech!
https://www.idnes.cz/volby/evropsky-parlament/2019/volby-do-evropskeho-parlamentu-eurovolby-recesisticka-strana-jiri-kyjovsky-lucie-schejbalova.A190526_234729_volby-ep2019_linv
„Jsme naprosto proti migraci. Proto Pražáci do Prahy, Brňáci do Brna, Slováci na Slovensko a důchodci na Vysočinu,“
Zdroj: https://www.idnes.cz/volby/evropsky-parlament/2019/volby-do-evropskeho-parlamentu-eurovolby-recesisticka-strana-jiri-kyjovsky-lucie-schejbalova.A190526_234729_volby-ep2019_linv
Pobavilo. :-)
Vraví sa, že peniaze ležia na chodníku, vyšlo im to.
bettylou
28.05.19,10:56
Posúvam z https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10219695510760562&set=a.10203269849609299&type=3&theater

Čo poviete na takéto voľné pohodenie sa v prírode? Krása, však? Toto miesto sa volá Žakýl pri dedine Podhorie pri BŠ. Hádajte, čo tu developeri chystajú. Vraj golfové ihrisko! Nechcem byť vulgárna, tak len takto slušne: podpíšte petíciu proti tomuto nehoráznemu zámeru v CHKO. Podpísať petíciu môžete v BŠ alebo aj tu na internete. Štiavničania a milovníci prírody, ideme do toho?

kto by mal záujem, tu je link na podpísanie petície proti GI

http://www.changenet.sk/?section=kampane&x=1054160
korela
28.05.19,11:01
korela
28.05.19,11:10
Tweety
28.05.19,11:49
korela
28.05.19,13:24
Takto nízko umiestnené hniezdo asi tak často nevidieť.
https://www.youtube.com/watch?v=FwYhbFuysXU
misoft
28.05.19,13:32
Nie je nízko. Len kamera je umiestnená vyššie ako hniezdo a preto sa zdá, že je nízko.
Príklad:
http://capi.noveveseli.cz/
http://www.kukaj.sk/projekt/188-bociany-brzotin
misoft
28.05.19,14:12
Nandrolon
28.05.19,15:43
Pocul som ze Caputova bude mat noveho caputaka. Vecna laska sa zasa a opakovane skoncila. Cim to je, cim to je?
Ale zase je pravda ze ta zarastena opica /Stefunkov dvojnik/ k nej moc nepasovala. Snad bude mat lepsi vyber.
buchač
28.05.19,15:51
Pocul som ze Caputova bude mat noveho caputaka. Vecna laska sa zasa a opakovane skoncila. Cim to je, cim to je?
Ale zase je pravda ze ta zarastena opica /Stefunkov dvojnik/ k nej moc nepasovala. Snad bude mat lepsi vyber.

Jej súkromie mám u zlatej žily.
Toto je už iná káva...hlavne ten Leško.
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/513760-lesko-strizinec-a-rizman-prve-mena-z-noveho-timu-caputovej/

...a mierne rozpitvanie...fakt doporučujem prečítať celé.
http://kormidlo.blog.pravda.sk/2019/05/28/poradcom-caputovej-bude-marian-lesko/
jar88
28.05.19,16:38
Pocul som ze Caputova bude mat noveho caputaka. Vecna laska sa zasa a opakovane skoncila. Cim to je, cim to je?
Ale zase je pravda ze ta zarastena opica /Stefunkov dvojnik/ k nej moc nepasovala. Snad bude mat lepsi vyber.
Jáj ty máš starosť o cudziu ženu? Akého má Caputáka?
Aj o tvoju ženu má "starosť" nejaký Caputák ?
Nandrolon
28.05.19,16:40
Pocul som ze Caputova bude mat noveho caputaka. Vecna laska sa zasa a opakovane skoncila. Cim to je, cim to je?
Ale zase je pravda ze ta zarastena opica /Stefunkov dvojnik/ k nej moc nepasovala. Snad bude mat lepsi vyber.
Jáj ty máš starosť o cudziu ženu? Akého má Caputáka?
Aj o tvoju ženu má "starosť" nejaký Caputák ?
By som mu jednu pricaputoval, potom by si radsej sam sebe urcil zenske pohlavie :-)))
PS: prezident ma reprezentovat PO VSETKYCH STRANKACH 24h DENNE.
Rozchody, moralna zumpa, striedanie partnerov nepovazujem za pozitivnu reprezentaciu nasej krajiny.
pavol54
28.05.19,16:50
Pocul som ze Caputova bude mat noveho caputaka. Vecna laska sa zasa a opakovane skoncila. Cim to je, cim to je?
Ale zase je pravda ze ta zarastena opica /Stefunkov dvojnik/ k nej moc nepasovala. Snad bude mat lepsi vyber.
Najlepšie je chcieť usporiadane viesť spoločnosť a nedokázať si usporiadane viesť rodinu - základ spoločnosti.
Nandrolon
28.05.19,16:54
Bude to mat tazke, lebo clovek sa spravidla nemeni a teraz bude na ociach 24h denne.
jar88
28.05.19,17:03
Bude to mat tazke, lebo clovek sa spravidla nemeni a teraz bude na ociach 24h denne.
Hlavne na takých očiach, ako máš ty.
Ty budeš vidieť aj v ochrankároch morálne nebezpečenstvo. Ak vymení ochrankára, tak asi sa jej už zunoval. Ak bude mať stále tých istých, tak asi prečo?
---------------------------
Staraj sa ty o tú svoju a hlavne si všímaj, ako jej vyhovuješ. Či to iba hrá, alebo je to naozaj.
Nandrolon
28.05.19,17:16
Takym ako ty vadia take oci, ako mam ja. Tomu verim.
Ty sa do mna nestaraj, budem si vsimat koho chcem a taktiez ju budem hodnotit.
O moju sa starat nemusis. Ak to hra 22 rokov, tak to by mala dostat uz aj nejaku cenu za herectvo. :-)))
bjuty smis
28.05.19,17:26
Pocul som ze Caputova bude mat noveho caputaka. Vecna laska sa zasa a opakovane skoncila. Cim to je, cim to je?
Ale zase je pravda ze ta zarastena opica /Stefunkov dvojnik/ k nej moc nepasovala. Snad bude mat lepsi vyber.
panna orleánska nebola k dispozícii..
ale neboj sa, aspoň nebude strilať polovníkov ako zajace...
Nandrolon
28.05.19,17:44
Len aby vdaka politike neoliberalnych fasistov nebolo tych mrtvych v konecnom dosledku ovela viac.
bjuty smis
28.05.19,18:06
kde ty na to chodíš...neoliberálni fašisti :))

však sa teš...dostali ste náckov do europarlamentu

na slovensku bol a aj sa snažíte zase budovať jedine klérofašizmus....
Nandrolon
28.05.19,18:24
V mojom okresnom meste to bolo takto:
1. LSNS
2. Smer SD
3.SPOLU + PS
Medzi 1. a 3. miestom bol rozdiel 10%, a to bola este dvojkoalicia... ✌✌
bjuty smis
28.05.19,18:46
paráááda..
môžte byť na seba pyšný :))
a prečo nie kdh, ked ste takí katolíci ??

prečo náckovia ?
buchač
28.05.19,18:56
Len aby vdaka politike neoliberalnych fasistov nebolo tych mrtvych v konecnom dosledku ovela viac.
Ako funguje skutočný terorizmus a neoliberálny fašizmus?
Tu je jasne vysvetlené, kde je dnes fašizmus a kto sú dnes fašisti!!!
https://www.szpb.sk/blog/ako-funguje-skutocny-terorizmus-a-neoliberalny-fasizmus/
korela
28.05.19,20:50
Jája.
Nandrolon
29.05.19,01:30
paráááda..
môžte byť na seba pyšný :))
a prečo nie kdh, ked ste takí katolíci ??

prečo náckovia ?
KDH pre mna nikdy neznamenalo nejaku krestansku stranu. Bolo tam vzdy skoro najviac zlodejov. A taky Figel? Vsak to je satan a nie krestan! :-)))
Ps: samozrejme ze som rad. A vies preco? Lebo narod sa konecne dozvie o svinstvach co sa tam riesia a schvaluju. Od terajsich si sa nedozvedel nic. Vsetko sa tajilo. Kotlebovci to pekne vynesu von.
bjuty smis
29.05.19,03:52
Kotlebovci nič nevynesu von
Kotlebovci budú mať 2 europoslancov, ktorých tam nik ani nepozdravi...
jar88
29.05.19,06:00
Len aby vdaka politike neoliberalnych fasistov nebolo tych mrtvych v konecnom dosledku ovela viac.
Ako funguje skutočný terorizmus a neoliberálny fašizmus?
Tu je jasne vysvetlené, kde je dnes fašizmus a kto sú dnes fašisti!!!
https://www.szpb.sk/blog/ako-funguje-skutocny-terorizmus-a-neoliberalny-fasizmus/
Tu si mám len názorne predviedol, ako ťa eurosocialisti za výdatnej podpory euroľudovcov oblbujú a zavádzajú.
Zaujímavé, že ti nikdy žiadneho neoliberálneho fašistu neukázali.
Alebo ty už vieš, kde je pri moci nejaká neoliberálna fašistická strana?
Žabinka
29.05.19,08:41
dnes ma prekvapil návštevou pán, čo mi pred 2 rokmi inštaloval a uvádzal do prevádzky novú RP.. dnes obieha svojich klientov, či si už žiadali od FS nové kódy na e-kasu.. ani nebol prekvapený, že prechádzam na VRP, lebo tie ceny, čo zabila spoločnosť prerábajúca moju značku RP na e-kasu, sú nehorázne.. a priznal sa, že aj ich firma, ktorá je priamo dealerom RP, prechádza na VRP..:rolleyes: som zvedavá, ako bude celý ten cirkus fungovať, skôr nebude fungovať, keď sa takto rozhodne väčšina menších podnikateľov.. to bude zase raz "zábava"..:cool:
bjuty smis
29.05.19,17:39
pepsikova
29.05.19,18:40
..hľadala som tému "muzika, ktorú milujeme"..obidve uzavreté..ktovie, prečo..nevadí, aspoň sa tam pohrabem..na čom sme fičali tu v dávnoveku..
korela
29.05.19,19:43
Bývalý kancelár Gerhard Schröder, prezývaný tiež audi kancelár podľa počtu jeho obrúčok, je v súčasnosti už ženatý po piatykrát s Kórejčankou.
Bez nejakých veľkých páuz Eva Schubach (married 1968, divorced 1972)
Anne Taschenmacher (married 1972, divorced 1984)
Hiltrud Hampel (married 1984, divorced 1997)
Doris Köpf (married 1997, divorced 2018)
korela
29.05.19,19:57
https://www.porada.sk/t282212-neochota-prijat-pacienta-do-ambulancie-cievna-ambulancia.html v téme sa spomenuli aj Milosrdní bratia, pred časom ma prekvapilo pri ich interných ambulanciách....https://www.milosrdni.eu/site/bratislava/medicinaaosetrovanie/ambulancie/interna ...."Ambulancia poskytuje interné preventívne vyšetrenia do 65 rokov, ...".
Vie niekto prečo majú určenú túto hranicu? Starší zo zákona už prechádzajú na geriatriu alebo ako to je?
buchač
29.05.19,20:15
...."Ambulancia poskytuje interné preventívne vyšetrenia do 65 rokov, ...".
Vie niekto prečo majú určenú túto hranicu? Starší zo zákona už prechádzajú na geriatriu alebo ako to je?

V prvom rade ide o byzňis..o čo iné.
Starší prejdú k inému lekárovi...alebo si preventívku proste cvaknú v hotovosti.
Ale ono sa skôr počíta aj s tým, že postaršejší už nechodia na preventívku, tí sú už v evidencii pacientov v tej nejakej ordinácii, ktorá má základ u internistu.
Nandrolon
30.05.19,10:45
Včera na mobile kdesi /ako reklama/ na mňa vyskočil zaujímavý článok.Tak som ho dnes vygooglil.
Ako laika by ma celkom zaujímalo, na koľko je pravdivý. Verím, že pri odoberaní orgánov tam nejaké fyziologické reakcie musia byť, ale že by si to fakt dotyčný uvedomoval ako pri bdelom stave, to sa mi nechce veriť. Reakcie, pohyby, sú predsa aj v spánku, ale človek ich nevníma.
https://www.badatel.net/keby-ste-tusili-ako-odoberaju-organy-nikdy-by-ste-nesuhlasili-byt-darcom/
buchač
30.05.19,10:57
Ako laika by ma celkom zaujímalo, na koľko je pravdivý. Verím, že pri odoberaní orgánov tam nejaké fyziologické reakcie musia byť, ale že by si to fakt dotyčný uvedomoval ako pri bdelom stave, to sa mi nechce veriť. Reakcie, pohyby, sú predsa aj v spánku, ale človek ich nevníma.

Aj ja som laik, ale hentú stránku nejak neberiem v úvahu....a to už len preto, že sa v nej vyskytuje málokedy nejaký lekár. Keď už aj hej, tak je to nejaký zmyslov zbavený šarlatán.

Keď si vezmeš tie články a zdroje, tak sú to odkazy na zvyčajne zahraničné stránky...a preklad cez google je o ničom, odborné výrazy ani nevravím.

Kukni na diskusiu k tomu článku.
Nandrolon
30.05.19,10:59
Mal som vsugerované z tohto fóra, že "badateľ" nie je košer, ale ako hovorím, zaujímali by ma niektoré veci, či sú pravdivé alebo nie.
-----------------------------------------------------------------
PS: pôvodne som chcel napísať, že ma nepotešilo https://www.idnes.cz/sport/ostatni/letecka-akrobacie-red-bull-air-race-konec.A190529_124413_sporty_rou
misoft
30.05.19,11:53
Včera na mobile kdesi /ako reklama/ na mňa vyskočil zaujímavý článok.Tak som ho dnes vygooglil.
Ako laika by ma celkom zaujímalo, na koľko je pravdivý. Verím, že pri odoberaní orgánov tam nejaké fyziologické reakcie musia byť, ale že by si to fakt dotyčný uvedomoval ako pri bdelom stave, to sa mi nechce veriť. Reakcie, pohyby, sú predsa aj v spánku, ale človek ich nevníma.
https://www.badatel.net/keby-ste-tusili-ako-odoberaju-organy-nikdy-by-ste-nesuhlasili-byt-darcom/
badatel.net je konšpiračný web! Patrí medzi prvých osem - https://www.konspiratori.sk/zoznam-stranok.php

Takže sa im nedá veriť ani to, že existuje ten web :D:D:D
bettylou
30.05.19,12:17
[QUOTE="Nandrolon"]Mal som vsugerované z tohto fóra, že "badateľ" nie je košer, ale ako hovorím, zaujímali by ma niektoré veci, či sú pravdivé alebo nie.
-----------------------------------------------------------------
Z toho článku by ma skôr zaujímalo, ktoré 3 reflexy majú muži a ženy nie :D.
korela
30.05.19,13:49
...."Ambulancia poskytuje interné preventívne vyšetrenia do 65 rokov, ...".
Vie niekto prečo majú určenú túto hranicu? Starší zo zákona už prechádzajú na geriatriu alebo ako to je?

V prvom rade ide o byzňis..o čo iné.
Starší prejdú k inému lekárovi...alebo si preventívku proste cvaknú v hotovosti.
Ale ono sa skôr počíta aj s tým, že postaršejší už nechodia na preventívku, tí sú už v evidencii pacientov v tej nejakej ordinácii, ktorá má základ u internistu.

Ja chodím k internistovi, zatiaľ k žiadnemu inému odbornému lekárovi nie. Na vyšetrenia, ak sa niečo vyskytne, tak áno, ale nie som vedená tým spôsobom, že by som chodievala na opakované kontroly, liečbu a pre lieky.
Internista posiela pacienta na ďalšie vyšetrenia, ak sú potrebné pre odhalenie správnej dg.

Na preventívnu prehliadku má pacient nárok zo zákona, prečo by si ju musel platiť? Môže si ju zaplatiť, podľa toho, v ktorom zariadení si ju nechá urobiť. Tam ju však zaplatí dobrovoľne.
Mne išlo o tú stanovenú hornú vekovú hranicu pre vyšetrenie, chýba mi tam nejaké zdôvodnenie.
korela
30.05.19,13:52
Včera na mobile kdesi /ako reklama/ na mňa vyskočil zaujímavý článok.Tak som ho dnes vygooglil.
Ako laika by ma celkom zaujímalo, na koľko je pravdivý. Verím, že pri odoberaní orgánov tam nejaké fyziologické reakcie musia byť, ale že by si to fakt dotyčný uvedomoval ako pri bdelom stave, to sa mi nechce veriť. Reakcie, pohyby, sú predsa aj v spánku, ale človek ich nevníma.
https://www.badatel.net/keby-ste-tusili-ako-odoberaju-organy-nikdy-by-ste-nesuhlasili-byt-darcom/
Ako sa vraví, skúsenosť je neprenosná a tak uvidíš a povieš nám, ešte tým živým, čo sa tu budú vyskytovať, aké to bolo pri rozporcovaní.
korela
30.05.19,14:14
Mal som vsugerované z tohto fóra, že "badateľ" nie je košer, ale ako hovorím, zaujímali by ma niektoré veci, či sú pravdivé alebo nie.
-----------------------------------------------------------------
PS: pôvodne som chcel napísať, že ma nepotešilo https://www.idnes.cz/sport/ostatni/letecka-akrobacie-red-bull-air-race-konec.A190529_124413_sporty_rou
Ani možno sám nevieš, ako si to dobre zadefinoval, ...že si mal o ňom mienku vsugerovanú z tohto fóra.
.
Treba si to rozobrať na drobné https://www.konspiratori.sk/komisia.php a dobre si tú suitu prehliadnuť, kto je z nich spôsobilý sa konkrétne odborne vyjadriť práve k takémuto webu?
Je tam až jeden lekár, nevieme o jeho praxi nič. Ostatní ..., sedí tam aj mng synovec, ten má síce stredoškolské vzdelanie tak trochu zdravotníckeho zamerania, ale lekárom nie je.
Takže čo je to za samozvanú zostavu ľudí, ktorí si dovolia označiť tento web za konšpiračný? Nečudujem sa, ak má niekto zároveň i lekáreň, hľadí na možný ušlý zisk.

https://www.konspiratori.sk/kto-stoji-za-projektom.php
Občianske združenie Konšpirátori.sk

"Klamstvo, nezmysly a nepodložené informácie sú každodennou súčasťou života. Ale prečo by ho mali firmy podporovať?", Ján Urbančík, Predseda a konateľ

"Svet, v ktorom by neexistoval rozdiel medzi pravdou a výmyslom, by bol prehrou pre všetkých. Firmy majú zodpovednosť za to, aký svet pomáhajú vytvárať.", Peter Jančárik, Podpredseda

"Náš projekt slúži nielen na ochranu firemných značiek - poskytuje tiež základnú orientáciu v dôveryhodnosti zdrojov pre novinárov, študentov aj širokú verejnosť.", Juraj Smatana, Podpredseda
.
Kto ho označil za konšpiračný web? Nejaký súd SR?
Je označený tak iba preto, že nevyhovuje určitým skupinám? Rovnako ako iné weby, ktoré si dovolia uverejňovať informácie z našej spoločnosti, ktoré by sa inak medzi obyvateľstvo nedostali?
Pred 89 sa niektoré informácie šírili cez samizdaty, ľudia nasadzovali svoj krk a ohrozovali svoje zamestnanie a rodinu.
buchač
30.05.19,15:50
.
Kto ho označil za konšpiračný web? Nejaký súd SR?
Je označený tak iba preto, že nevyhovuje určitým skupinám? Rovnako ako iné weby, ktoré si dovolia uverejňovať informácie z našej spoločnosti, ktoré by sa inak medzi obyvateľstvo nedostali?
Pred 89 sa niektoré informácie šírili cez samizdaty, ľudia nasadzovali svoj krk a ohrozovali svoje zamestnanie a rodinu.
Tí, ktorí dali badatela na čiernu listinu vedia, prečo tak konali.

Add. 1.
Dôkazné bremeno argumentačným spôsobom dáva táto stránka
http://www.lovcisarlatanov.sk/tag/badatel/

Add. 2.
Toto tu je ten slávny badatel...

Poznajú ho mnohí, hoci jeho skutočná identita je utajená. Vyštudovaní lekári a medicínski odborníci si pri čítaní jeho článkov trhajú vlasy, obdivovatelia „alternatívnej medicíny“ zdieľajú a šíria jeho bludy na sociálnych sieťach. A ten, ktorý si hovorí Damián Bádateľ, alebo Damián Kuzmovič, si spokojne mädlí dlane a zarába na šírení nezmyslov a predaji, v lepšom prípade neškodných, placebo produktov, ktoré sa tvária ako zázračný liek.

Nemá nielen medicínske, ale ani žiadne vysokoškolské vzdelanie a podľa informácií, ktoré mám k dispozícii, pracuje ako zdravotník či ošetrovateľ na psychiatrickej klinike. To mu však nebráni tváriť sa ako naslovovzatý medicínsky odborník. Metóda, ktorú používa je jednoduchá. Môžeme si ju ozrejmiť napríklad pomocou tohoto prípadu, ktorý riešili „Slovenskí skeptici“ ešte v roku 2015. Martin si všimol, že Bádateľ Vojčík kopíruje vysoko virálne zahraničné články a publikuje ich na svojej stránke.

https://dennikn.sk/blog/941178/znamy-sarlatan-badatel-ktory-zije-v-londyne-siri-nebezpecne-bludy-nema-rad-kisku-a-fandi-kotlebovi/

Add. 3.
Samizdaty do toho by som nejak neplietol...v tých išlo o politiku, prípadne o vieru. Tu ide ale o prachy.
Ale na druhej strane ? Šak politika, viera = prachy. ;)
bettylou
30.05.19,16:17
šak vystrašiť,vytrhnúť z kontextu, osočiť, tváriť sa seriózne, zdôrazniť, čo chcem predať až následne ponúknuť absolútne jednoduché riešenie, ktoré treba zaplatiť a ktoré v konečnom dôsledku ža také jednoduché nie je, lebo..x ďalších faktorov, odchýlok a príčin a predtým netušených kombinácií treba dodržať, ale to sa odhalí až potom a.... voilá je tu ďalšie úžasné riešenie na váš problém ... dokolečka dokola... novodobý marketing, teda posledných 30 000 rokov min. :D

A ešte pár článkov vnucujúcich nejakú blbosť.. Robte x dní toto, jedzte-pite toto... (kým nakúpiš niekto predá..) No čo som ja pokusný králik :D:D
korela
30.05.19,17:20
Čo ti uznám, že ide o peniaze. V samizdatoch, predstav si, išlo aj o zdravotné informácie, nielen politické. Rovnako ako sa získavali informácie z iných zahraničných zdrojov, ktoré sú na scéne údajne podnes.
.
Články si občas prečítam, nie každý. Kde zlyhala oficiálna medicína, naše rodinné alternatívne spôsoby liečby zabrali, veľmi pomohli a pomohli až tak, že v otcovom prípade sledovali jeho bunky na onkológii viac ako desať rokov ešte po jeho smrti, ak nie podnes. Takže nemáme s nimi zlé skúsenosti. Alternatíva v medicíne je stará, má široký záber, bola tu vždy, kedysi sa pokladala za súčasť každodenného života, nakoľko iný prístup k liečbe ani nebol k dispozícii.
Treba rozlišovať.
Zatiaľ mi nikdy nenapadlo kupovať zo stránky Bádateľa žiadne lieky. A či si niekto kúpi jeho spirulinu alebo zájde do lekárne, je jeho súkromná vec. Rovnako ako má každý právo mať svoj názor na politické dianie. Nech hodnotia jeho prácu, a nie voľnočasové aktivity. Ešte je tu vždy možnosť riešiť stránku inou cestou a snáď aj objektívnejšou.
.
Keď otvorím Bádateľa, aspoň mi zakaždým nevyskočí reklama a môžem si text článku prečítať, na rozdiel od smečka a denníkax. Nevidím dôvod im zvyšovať klikanosť, žili aj z mojich daní. Tak nech ešte ďalej nežobrú. Nie sú na tom tak zle, aby boli na to odkázaní. Však Emilko to patrične objasnil
P.S. Ešte by bolo zahodno vidieť a počuť tie vytrhané vlasy aj s ich nositeľmi. S riadnymi dôkazmi a podpismi.
korela
30.05.19,17:24
Bludný balvan je poctou pre ocenených.
korela
30.05.19,17:33
Dnes som po takom kultúrno-etickom šoku z nášho zdravotníctva, že neviem ani ruky zdvihnúť, tak ma stiahli z energie. A nemám sa ako brániť. Hlavne, že som platila odvody do poisťovne ako takmer všetci obyvatelia tejto krajiny, až na výnimky, ktoré žijú v prenájmoch za niekoľko tisíc eur mesačne, a vyškierajú sa zbytku ľudí do tváre. A nič sa im nestane.
.
A vytešujte sa z nových nemocníc zdravia, uvidíte, dokedy budú fungovať v dnešnom režime, a kedy sa z pacientov nestanú platcovia. Potom sa zobudíte.
Nandrolon
30.05.19,18:13
Včera na mobile kdesi /ako reklama/ na mňa vyskočil zaujímavý článok.Tak som ho dnes vygooglil.
Ako laika by ma celkom zaujímalo, na koľko je pravdivý. Verím, že pri odoberaní orgánov tam nejaké fyziologické reakcie musia byť, ale že by si to fakt dotyčný uvedomoval ako pri bdelom stave, to sa mi nechce veriť. Reakcie, pohyby, sú predsa aj v spánku, ale človek ich nevníma.
https://www.badatel.net/keby-ste-tusili-ako-odoberaju-organy-nikdy-by-ste-nesuhlasili-byt-darcom/
Ako sa vraví, skúsenosť je neprenosná a tak uvidíš a povieš nám, ešte tým živým, čo sa tu budú vyskytovať, aké to bolo pri rozporcovaní.
Tento prispevok som nepochopil, nevadi, nemusim chapat vsetko.
Ak by to napisal neznamy nick, tipoval by som to na pervitin, alebo alkohol.
:-)
buchač
30.05.19,18:24
Ako sa vraví, skúsenosť je neprenosná a tak uvidíš a povieš nám, ešte tým živým, čo sa tu budú vyskytovať, aké to bolo pri rozporcovaní.
Tento prispevok som nepochopil, nevadi, nemusim chapat vsetko.
Ak by to napisal neznamy nick, tipoval by som to na pervitin, alebo alkohol.
:-)

Žeby irónia, sarkazmus...? ;)

Ale ty si ešte mladý, nemusíš chápať (pochopiť) všetko...;) :D :D :D :D :D
Mária27
30.05.19,18:40
"Badateľ" zverejnuje klamstvá len preto, aby mal čítanosť.
pozri ZASTAVME ŠÍRENIE KLAMSTIEV O DARCOVSTVE ORGÁNOV na Fb od Sedem životov- facebook.com/kampan.sedem.zivotov
kukučka
30.05.19,21:34
Už som tu raz dávala dôkazy, ako sa na stránke konspiratori.sk niekto snaží zarobiť čo stráca inde klesajúcou kvalitou svojej práce. Myslím, že oveľa horším spôsobom, ako na badateľovi, však Duški.
BXLmiami
31.05.19,04:04
"Badateľ" zverejnuje klamstvá len preto, aby mal čítanosť.
pozri ZASTAVME ŠÍRENIE KLAMSTIEV O DARCOVSTVE ORGÁNOV na Fb od Sedem životov- facebook.com/kampan.sedem.zivotov
On má e shop na produkty ktoré Badatel doporučuje.Na tom zbohatol,niekde som to čítala,tuším tí chlapci čo odkrývali podvody,dali tam aj foto.Blondiak,následkom Badatela zazobaný,bez medicínskeho vzdelania.
BXLmiami
31.05.19,04:07
Aha,mala som včerajšok prečítať skôr.No aspon že sanitár na psychiatrii :-))
pavol54
31.05.19,05:52
Aha,mala som včerajšok prečítať skôr.No aspon že sanitár na psychiatrii :-))
možno bývalý pacient, po preliečení ho rekvalifikovali. Dnes je o pomocný zdravotný personál núdza.:)
Nandrolon
31.05.19,06:12
Keď už je zajtra ten deň detí, som sa nasmial. :-)
https://www.youtube.com/watch?v=jj0CmnxuTaQ
korela
31.05.19,06:32
Aha,mala som včerajšok prečítať skôr.No aspon že sanitár na psychiatrii :-))

Áno, aspoň, na rozdiel od zostavy konšpirátorov.sk, je tam až jeden lekár, o zbytku si vytvorí obraz každý sám.

Teraz som si prvýkrát klikla na Bádateľovi na lištu https://www.badatel.net/odporucame-vam-kvalitu-a-silu-za-dostupnu-cenu/
Nemôže mu nikto uprieť právo na podnikanie, doteraz som si všimla iba reklamu na spirulinu a na očistu pečene. Inak články typu ako pomáha normálna strava tomu ktorému orgánu, rôzna zelenina a pod., to vedeli bylinkárky a liečitelia odjakživa, nevidím v tom nič zlé, obyčajne sa tieto informácie v ambulanciách neponúkajú. Skoro som spadla z nôh, keď mi môj praktický lekár pred dvomi rokmi odporučil pitie citrónovej vody nalačno, doteraz som "ľudový" recept nikdy od lekára nepočula čo žijem.

Chápem lekárov, že im takéto stránky prekážajú, ľuďom však sčasti prinášajú osvetu. Podobné články sa vyskytujú denne na life stylových stránkach po celom svete. On si vytvoril vlastný web, jeho šikovnosť.

Nahráva tomu aj doba, v ktorej žijeme, pretože človek niekedy príde skôr na svoju dg ako cez lekárov. Po prípade úmrtia toho malého chlapca so zápchou, čo je absurdným prípadom, verím Harabínovi, keď vo svojej kampani upozorňoval na zbytočné úmrtia. A tie čísla neboli vôbec zanedbateľné. To kde žijeme? Ale to sa stávalo aj predtým, a pokiaľ v lepšom prípade ľudia nezomreli, tak ich vyliečili bylinkári, alebo pomohli pôsty a pod.

Ak niekomu činnosť tohto človeka tak veľmi prekáža, vždy sú tu k dispozícii legálne prostriedky na jej prešetrenie.
Tweety
31.05.19,07:04
alaya1
31.05.19,07:18
vicktor
31.05.19,07:39
Nocnik eN: "badatel nema rad Kisku a fandi Kotlebovi" - tak ho treba oznacit za konspiratora. :)

Ine medium tiez tam zaradene vyhralo sud za ohovaranie, ale zo zoznamu ich nevymazali. Oznamili dalsie podanie.
Nandrolon
31.05.19,07:45
Pre tých, čo sa chcú dožiť veku 100+ https://www.topky.sk/cl/13/1798169/Tajomstvo-dlhovekosti-Japoncov-spociva-v-jednom-slove--Stoji-na-tychto-piatich-pilieroch
Myslím, a chválabohu, že sa to nikomu z nás nepodarí :-))
korela
31.05.19,09:00
Kúp mu knihu k MDD. :-)

Samotná domáca knižnica pomáha vychovať úspešnejšie deti
https://www.biosferaklub.info/samotna-domaca-kniznica-pomaha-vychovat-uspesnejsie-deti/
Nandrolon
31.05.19,09:06
Kúp mu knihu k MDD. :-)

Samotná domáca knižnica pomáha vychovať úspešnejšie deti
https://www.biosferaklub.info/samotna-domaca-kniznica-pomaha-vychovat-uspesnejsie-deti/
Ak to píšeš mne, tak on ešte čítať nevie, ale žena chodí staršej dcérke /1.zš/ pravidelne do knižnice vypožičiavať množstvá kníh, lebo tá to drtí ako robot.
korela
31.05.19,09:27
Pre tých, čo sa chcú dožiť veku 100+ https://www.topky.sk/cl/13/1798169/Tajomstvo-dlhovekosti-Japoncov-spociva-v-jednom-slove--Stoji-na-tychto-piatich-pilieroch
Platí z toho veľa, ja iba k štvorke a päťke, priateľkina mama prvé ráno čo urobila, bol "pozdrav slnku". Vyšla pred dvere domu a poďakovala za nový deň. Jej profesia ju bavila, žila s dcérou a vnúčatami vo svojom dome už ako vdova, tak sa cítila užitočná po celý život. Dožila sa 90+.
Nandrolon
31.05.19,09:42
Ale to najhlavnejšie, bez ktorého sa môžeš aj ráno 3 x na hlavu postaviť a nepomôže, je genetika. Tú tam akosi účelovo vynechali.
korela
31.05.19,09:54
Kúp mu knihu k MDD. :-)

Samotná domáca knižnica pomáha vychovať úspešnejšie deti
https://www.biosferaklub.info/samotna-domaca-kniznica-pomaha-vychovat-uspesnejsie-deti/
Ak to píšeš mne, tak on ešte čítať nevie, ale žena chodí staršej dcérke /1.zš/ pravidelne do knižnice vypožičiavať množstvá kníh, lebo tá to drtí ako robot.
Všeobecne.
Začala som učiť malú v dvoch rokoch, nenásilne, najviac ma potešilo, ako objavila veľké A na starom šijacom stroji po mame, letela mi to oznámiť. Keby boli tu, tak už vie. Doma ju rozvíjajú v iných činnostiach, tiež dobre. Všíma si názvy v meste, pýtala sa aj na svoje začiatočné písmenko. Ale mrzí ma to, lebo už mohla vedieť.
Ja som sa nevedela na pís. maturite začať, všetci už opisovali z ťahákov, nakoniec som začali knihami od druhej ľudovej, až po súčasnosť celú ruskú a sov. literatúru, profka, že takú prácu ešte nečítala, čo učí. Ale je fakt, že ma ruština bavila.
Každá kniha v tvojej zanechá stopu, to je skvelé, zužitkuje.
Kolega sa naučil od brata prváka, rovnako ako Žabinkina dcérka.
Nandrolon
31.05.19,10:16
Keď mala moja dcérka 3,5 roka, tak vedela čítať a písať komplet celú abecedu, veľkými tlačenými, veľkými písanými a malými písanými. Malými tlačenými asi o nejaký mesiac neskoršie, pričom sa to naučila sama z nápisov, z titulkov atď. Potom to zase zabudla, lebo sme ju z toho neskúšali, nebol dôvod.
Ale všeobecne nie je dobré, keď sa dieťa učí moc dopredu, lebo potom v škole je to pre ňu nuda a začína vyrušovať.
kukučka
31.05.19,10:19
Dušekova vnučka čítala hore nohami, nechcel tomu veriť. Potom mu to ukázali, chlapci ležiac na zemi čítali knihu a pre ňu ostalo miesto na opačnej strane. :)
Zase si mi pripomenula nášho malého Jakubka, miluje ho celé Slovensko. Okrem buchyho. :---
buchač
31.05.19,11:53
Dušekova vnučka čítala hore nohami, nechcel tomu veriť. Potom mu to ukázali, chlapci ležiac na zemi čítali knihu a pre ňu ostalo miesto na opačnej strane. :)
Zase si mi pripomenula nášho malého Jakubka, miluje ho celé Slovensko. Okrem buchyho. :---
Dušek je blázon...

Pozor na jedno...ja nie som celé Slovensko, ja milujem svoje vnučky a nie nejakého cudzieho chlapca. ;)

...a teraz sa poďme pozrieť na malého Kubka Šikovníčka.
https://www.youtube.com/results?search_query=kubko+sikovnicek

Svojho času matka dávala tie videjká jedna radosť...aj 2-3 do mesiaca.
Otázka znie, prečo už nie je nejak aktívna ?

Otázka znie tiež, že prečo sa už nedajú pridávať komentáre k niektorým videjkám ?

Otázka znie, prečo sú tie videjká len z domáceho prostredia - z bytu ?
To Kubko sedí len na riti z mamkou a driluje básničky ?

Odpovede na moje otázky by si asi nechcela čítať. ;)



P.S.:
Neberiem chlapčekovi, že v ňom niečo nie je...to ZDORAZŇUJEM...no ono to možno až taký zázrak nebude.

Alebo inak povedané...každé dieťa je zázrak.......a serondiať na to, či vie básničku v 2 rokoch alebo v 2 1/2.....hlavne aby bolo zdravé.
misoft
31.05.19,13:00
Už som tu raz dávala dôkazy, ako sa na stránke konspiratori.sk niekto snaží zarobiť čo stráca inde klesajúcou kvalitou svojej práce. Myslím, že oveľa horším spôsobom, ako na badateľovi, však Duški.
Kukuč.... keď niekto píše
https://www.badatel.net/studia-odhalila-ze-organy-vyrezavaju-z-tiel-darcov-ked-su-este-bdeli/

Ak ste darca orgánu, je to tá chvíľa, kedy vám lekári bez použitia anestézy (lebo predpokladajú, že ste mŕtvi) zarežú do tela a začínajú vám rýchlo odoberať orgány. Vy to všetko cítite, ale ste uväznení vo svojom tele a nemôžete sa hýbať, ba ani kričať..................
a
https://www.badatel.net/keby-ste-tusili-ako-odoberaju-organy-nikdy-by-ste-nesuhlasili-byt-darcom/

Pri srdcovom zlyhaní sa musia orgány odobrať rýchlo, lebo telo zakrátko umiera. To však umožňuje odobratie len jedného alebo maximálne zopár orgánov, teda nie všetkých, čo by sa dali nejako zužitkovať..................................No a keďže pri srdcovom zlyhaní mozog stále funguje, objavujú sa prípady, že človek je pri vedomí a všetko cíti. Kričať nemôže preto, lebo mu pred odoberaním orgánov podajú iba paralyzujúcu látku, avšak už nie anestetikum.

Zlé jazyky tvrdia, že anestetikum nedajú z toho dôvodu, lebo ak by mu ho podali, tak by tým lekári vlastne priznali, že ten človek ešte stále žije a cíti. No a to by mohlo ohroziť dôveryhodnosť celého procesu darcovstva orgánov....................................Kedy je človek živý a kedy mŕtvy? Smrť je vedecky definovaná ako zánik látkovej výmeny (metabolizmu) v tkanive..............Neraz sa stane, že pacient leží v nemocnici s poškodeným mozgom. Potom sa zistí, že je vhodným darcom orgánov a lekári ho zrazu vyhlásia za „mozgovo mŕtveho“, len aby mu mohli odobrať orgány. - čo si o tom myslieť?
Veď títo "bludári" píšu také nezmysly, až to hučí jak plynová turbína. O tom, kedy sa odoberú orgány, nerozhoduje lekár len na nejakom predpoklade, nejakej domnienke..... veď by lekári šli sami proti sebe... mohli by ich označovať za masových vrahov.

A takéto bludy (aj z iných oblastí) píšu práve tie weby, na ktoré práve konspiratori.sk poukazujú. Kto na tej stránke zarába? Konšpirátori asi nie. Skôr tie weby, lebo buď sú duchom slabí, ktorí ich čítakú a VERIA tomu, čo tam natliachajú, alebo tí, ktorí si schcú pozrieť, čo za chobotiny tam píšu (samo sebou - zvyšujú tým návštevnosť tých pseudoodborných webow).
alaya1
31.05.19,13:24
Dušekova vnučka čítala hore nohami, nechcel tomu veriť. Potom mu to ukázali, chlapci ležiac na zemi čítali knihu a pre ňu ostalo miesto na opačnej strane. :)
Zase si mi pripomenula nášho malého Jakubka, miluje ho celé Slovensko. Okrem buchyho. :---

To je tvoja rodina?
korela
31.05.19,16:04
misoft
31.05.19,16:06
korela
31.05.19,16:08
No teda ...
Vyčistili 20-ročné bocianie hniezdo: Plastové odpadky už bocianom nevadia

„Správa Pieninského národného parku v spolupráci s mestom realizovala preto v stredu (14.3.) úpravu tohto hniezda z dôvodu bezpečnosti. Hniezda bocianov sú po rokoch veľmi ťažké a s preťažením sa spája riziko pádu. Predmetné hniezdo na samostatne stojacej hniezdnej podložke malo pred zásahom rozmery 1,6 metra priemer a viac ako metrovú výšku,“ .....
. „Hniezdna výstelka obsahovala totiž veľmi veľa odpadkov, najmä rôznych plastov, ktoré by bránili odtekaniu zrážkovej vody z hniezda, a tak by dochádzalo k jeho zbytočnému preťažovaniu. Zároveň sa v takýchto prípadoch môžu vajíčka alebo maličké bociany podchladiť,“ dodala Grivalská. Obsah odstránenej hniezdnej výstelky mal váhu až 650 kg.

https://poprad.dnes24.sk/vycistili-20-rocne-bocianie-hniezdo-vela-plastovych-odpadkov-bocianom-uz-nevadi-293979
Nandrolon
31.05.19,18:08
Dušekova vnučka čítala hore nohami, nechcel tomu veriť. Potom mu to ukázali, chlapci ležiac na zemi čítali knihu a pre ňu ostalo miesto na opačnej strane. :)
Zase si mi pripomenula nášho malého Jakubka, miluje ho celé Slovensko. Okrem buchyho. :---

To je tvoja rodina?
Paneboze toto je myslene vazne?
Takze ked niekto povie napr.: "Nasi hokejisti zase prehrali.", tak sa ho opytas, ci cele muzstvo je jeho rodina?
...toto sa neda naucit. S takym chapanim sa musi clovek narodit.
buchač
31.05.19,18:12
...toto sa neda naucit. S takym chapanim sa musi clovek narodit.
Si zabil...;)
Tesať do kameňa...tesať !
kukučka
31.05.19,21:06
Už som tu raz dávala dôkazy, ako sa na stránke konspiratori.sk niekto snaží zarobiť čo stráca inde klesajúcou kvalitou svojej práce. Myslím, že oveľa horším spôsobom, ako na badateľovi, však Duški.
Kukuč.... keď niekto píše
A takéto bludy (aj z iných oblastí) píšu práve tie weby, na ktoré práve konspiratori.sk poukazujú. Kto na tej stránke zarába? Konšpirátori asi nie. Skôr tie weby, lebo buď sú duchom slabí, ktorí ich čítakú a VERIA tomu, čo tam natliachajú, alebo tí, ktorí si chcú pozrieť, čo za chobotiny tam píšu (samo sebou - zvyšujú tým návštevnosť tých pseudoodborných webow).




To si píš, že zarábajú.
kopretinka
31.05.19,21:16
ja to decko neznášam,preafektovaná malá opica.
A tisíce ľudí ani o ňom netušia,takže asi žijeme na mesiaci alebo na marse....
kopretinka
31.05.19,21:20
Keď niekto povie náš malý Jakubko,tiež si budem myslieť,že je to dotyčného príbuzný.
O hokejistoch si to myslieť nebudem. Keď niekto povie moja učiteľka,tiež si nemyslím,že je to príbuzná.Blbý príklad s tými hokejistami.
pavol54
01.06.19,04:21
No za toto: https://spravy.pravda.sk/regiony/clanok/514219-strelba-na-obchodnej-ulici-v-bratislave/ policajtov nepochvália.
bolo by zaujímavé vedieť motiváciu konania toho chlapíka s kameňom a nožom práve proti ministerstvu financií . Duševne chorý si vyberie akýkoľvek objekt. Tí čo parkovali pred ministerstvom pôdohospodárstva tiež mali motiváciu rozhádzať hnoj.
Nandrolon
01.06.19,04:22
Keď niekto povie náš malý Jakubko,tiež si budem myslieť,že je to dotyčného príbuzný.
O hokejistoch si to myslieť nebudem. Keď niekto povie moja učiteľka,tiež si nemyslím,že je to príbuzná.Blbý príklad s tými hokejistami.
Pre niekoho blby, pre niekoho dobry.
PS: tiez neviem kto je Dusek a Jakubko. Alayi islo iba o poddrb, ale dost hlupy a primitivny...
Nandrolon
01.06.19,05:21
Ak to bola fakt iba nevinná otázka, tak fakt radšej so mnou nediskutuj, lebo mám pochybnosti, či si sa sama dokázala vôbec registrovať na tomto webe.
Ja teba mínuskujem? Čo za bludy sa tu snažíš tvrdiť? Dal som ti včera mínusku za príspevok, s ktorým nesúhlasím. Je to regulérne a v súlade s pravidlami, ináč ťa mám na háku.
K poslednej vete len doplním - presne tak. Tebe vždy bolo, je a bude všetko jasné!
Edit: toto je reakcia na osocujuci prispevok od Alaya, ktory je momentalne zmazany.
Edit2: mínus ako obvykle - Alaya1
misoft
01.06.19,09:42
No za toto: https://spravy.pravda.sk/regiony/clanok/514219-strelba-na-obchodnej-ulici-v-bratislave/ policajtov nepochvália.
bolo by zaujímavé vedieť motiváciu konania toho chlapíka s kameňom a nožom práve proti ministerstvu financií . Duševne chorý si vyberie akýkoľvek objekt. Tí čo parkovali pred ministerstvom pôdohospodárstva tiež mali motiváciu rozhádzať hnoj.
Nááááá.... šak jednoduchá motivácia..... miesto preplatku na dani mal nedoplatok..... :D... a všetci sú zlí, len on bol dobrý......:---
pavol54
01.06.19,12:27
No za toto: https://spravy.pravda.sk/regiony/clanok/514219-strelba-na-obchodnej-ulici-v-bratislave/ policajtov nepochvália.
bolo by zaujímavé vedieť motiváciu konania toho chlapíka s kameňom a nožom práve proti ministerstvu financií . Duševne chorý si vyberie akýkoľvek objekt. Tí čo parkovali pred ministerstvom pôdohospodárstva tiež mali motiváciu rozhádzať hnoj.
Nááááá.... šak jednoduchá motivácia..... miesto preplatku na dani mal nedoplatok..... :D... a všetci sú zlí, len on bol dobrý......:---
Možno že úradník sa choval ako byrokrat a s tými nepohneš, vedel by som hovoriť aj písať
misoft
01.06.19,13:18
Možno že úradník sa choval ako byrokrat a s tými nepohneš, vedel by som hovoriť aj písať
I ja...i ja.... :D... úradník, ktorý mal vybaviť niečo do 30 dní, to vykonal za 411 dní. A žiadny postih.
pavol54
01.06.19,13:50
Možno že úradník sa choval ako byrokrat a s tými nepohneš, vedel by som hovoriť aj písať
I ja...i ja.... :D... úradník, ktorý mal vybaviť niečo do 30 dní, to vykonal za 411 dní. A žiadny postih.
No ak by ťa niečo vážne poškodilo nemal by si chuť aspoň jebhodiť kameň do dverí inštitúcie?
misoft
01.06.19,15:27
No ak by ťa niečo vážne poškodilo nemal by si chuť aspoň jebhodiť kameň do dverí inštitúcie?
Hádzať kameň? A čo keby sa od dverí odrazil a drbol ma do hlavy? :---
Papiere a sťažnosti vypisovať? Žiaľ, v niektorých prípadoch škoda námahy a straty času....
Tu by snáď pomohol bulvár, súkromné telky, keď to začnú vytrubovať na celé Slovensko, že v meste XYZ si úradníci robia srandu z občanov......
misoft
01.06.19,15:33
To isté sa deje i v justícii. Veď koľko je známych prípadov, že sa nejaká kauza ťahala 5-6-10 rokov, lebo sudca za ten čas nemal čas vytýčiť pojednávanie. A čo sa stalo? Keby sa neozvali v médiách, tak nič. Takto sudca bol síce podžubkaný, dostal -15% z platu na 6 mesiacov a karavána ide ďalej.
A KDE BOLO vtedy to prasa bradavičnaté, ktoré neustále vykrikovalo o porušovaní zákonov? Staral sa o svoj nenažraný bachor!
Nandrolon
01.06.19,15:44
Jedno ma mrzi. Dotycny nestihol reagovat.
misoft
01.06.19,15:45
No keby reagoval - ihneď by si uplatnil právo na odpoveď v médiách :D:D:D
Ale ako neprávnik by som ho sfúkol ako sviečku - ja som totiž NEMENOVAL. ;)
Nandrolon
01.06.19,16:27
:-))))))))))))))) Dotycny dopichany nereagoval. Po prvom vpichu sa mal skusit odosobnit a šmahnut mu cez hrdlo... Ja viem, vela ludi to nedokaze, mozno ani ja. Ale vyskusal by som si to.
buchač
01.06.19,16:30
Vy o čom vlastne točíte ?
O tej streľbe na Obchodnej ?

Nuž, ja sa polišov zvyknem aj zastať...ale v tomto prípade dojebabrali všetko, čo sa len dalo.
lujza.j
01.06.19,19:17
No ja teda neviem,ale chlap mal byt vybaveny uz pred MF SR...tam ako zvladli zakrok?!snad tam nesluzil jeden kus a toho dopichal?!
K fizlom sa vyjadrovat nebudem....isto nie jedboduche vyhodnotit situaciu v danom terene...a ako najlepsie riesit a ci bola aj ina moznost okrem pušky....+obcania ktori za kazdu cenu mat akekolvek videjó...."nech mi aj bachor odrazena gulka rozdrapi"...:(
korela
01.06.19,19:45
Možno že úradník sa choval ako byrokrat a s tými nepohneš, vedel by som hovoriť aj písať
I ja...i ja.... :D... úradník, ktorý mal vybaviť niečo do 30 dní, to vykonal za 411 dní. A žiadny postih.
No ak by ťa niečo vážne poškodilo nemal by si chuť aspoň jebhodiť kameň do dverí inštitúcie?
Bolo aj zaujímavejšie video z tejto akcie, ešte bez prítomnosti policajtov, tu už je poupratované, PPA na Hraničnej ul., pekne až po dvere.
https://www.youtube.com/watch?v=uae82bnRV4Y
pavol54
01.06.19,19:52
No ak by ťa niečo vážne poškodilo nemal by si chuť aspoň jebhodiť kameň do dverí inštitúcie?
Hádzať kameň? A čo keby sa od dverí odrazil a drbol ma do hlavy? :---
Papiere a sťažnosti vypisovať? Žiaľ, v niektorých prípadoch škoda námahy a straty času....
Tu by snáď pomohol bulvár, súkromné telky, keď to začnú vytrubovať na celé Slovensko, že v meste XYZ si úradníci robia srandu z občanov......
ak si myslíš že by si sa dostal do médií tak ani náhodou, keby si bol novinár alebo iná osobnosť s dierou v tele tak áno
korela
01.06.19,20:18
12 500 návštevníkov ukazovala dnes digitálna tabuľa pri turniketoch večer o 18.00.
https://www.youtube.com/user/zoopraha
https://www.facebook.com/zoopraha/
misoft
01.06.19,20:38
ak si myslíš že by si sa dostal do médií tak ani náhodou, keby si bol novinár alebo iná osobnosť s dierou v tele tak áno
Pre sledovanosť všetko - neboj sa, média by si zgustli....
Žabinka
02.06.19,10:57
10 pohárikov jahodového džemu.. potešilo..:)
alaya1
02.06.19,11:17
Davala si zelirovaci?
Žabinka
02.06.19,11:22
dávam želírovací cukor Super 3:1 Dr. Oetker..
alaya1
02.06.19,12:03
dávam želírovací cukor Super 3:1 Dr. Oetker..
Ja som prvylrat vcera ako peceny caj a bez cukru potom s ponornym mixerom. Dobry je aj tento.
Dáša_
02.06.19,16:19
tuším sa tu niečo o tomto preberalo http://www.lovcisarlatanov.sk/poplasny-badatel-o-transplantaciach/ - ospravedlnujem sa, ak mi uniklo, že to tu už bolo
misoft
02.06.19,18:12
Nič ti neuniklo - len si doplnila, čo sa tvrdí - že badatel.sk je stránka priyebaných konšpirátorov.... A potvrdzuje aj to, čo konspiratori.sk vo svojej tabuľke tvrdia.
misoft
02.06.19,18:43
Nedávno Budapešť
https://www.topky.sk/cl/11/1798009/VIDEO-zachytilo-obrovsku-tragediu--Na-Dunaji-sa-potopila-vyletna-lod--najmenej-sedem-mrtvych
teraz Benátky
http://www.teraz.sk/zahranicie/pri-havarii-vyletnej-lodi-v-benatkach/399086-clanok.html

Tak sa zdá, že niektorí kapitáni buď nie sú pri zmysloch, alebo si myslia o svojej neporaziteľnosti, alebo technický stav plavidiel je nedostatočný.
buchač
03.06.19,05:25
Mama hotel je u nás realitou. Mladí ľudia si prestali kupovať byty a z domu odchádzajú až v tomto veku
https://www.babskeveci.sk/mama-hotel-je-u-nas-realitou-mladi-ludia-si-prestali-kupovat-byty-a-z-domu-odchadzaju-az-v-tomto-veku/

Slováci sú lídrami v zadlženosti, najviac okolo tridsiatky a Bratislavčania
https://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/514417-slovaci-su-lidrami-v-zadlzenosti/


...hm...tak teraz ako je to ?
Dáša_
03.06.19,19:03
zaujal tento článok https://www.postoj.sk/42830/cernobyl-1986 Celkom prehľadne spísané
buchač
03.06.19,19:23
zaujal tento článok https://www.postoj.sk/42830/cernobyl-1986 Celkom prehľadne spísané
Zaujímavé je, že takéto prehľadné informácie o iných vybuchnutých atómkach sa nejak v našich končinách nevyskytujú.

...áno, ja viem...Černobyľ je bližšie ako trebárs Japonsko.
Dáša_
04.06.19,03:45
zaujal tento článok https://www.postoj.sk/42830/cernobyl-1986 Celkom prehľadne spísané
Zaujímavé je, že takéto prehľadné informácie o iných vybuchnutých atómkach sa nejak v našich končinách nevyskytujú.

...áno, ja viem...Černobyľ je bližšie ako trebárs Japonsko.

A čítal si ten článok? Lebo aj to Japonsko je tam spomenuté. Aj keď samozrejme nie tak podrobne, lebo článok sa týkal iného
buchač
04.06.19,05:32
Len tak letmo...
Japonsko spomenuté ? Je v článku zmienka o Francúzsku, Anglicku...o USA ?
Dáša_
04.06.19,09:07
Len tak letmo...
Japonsko spomenuté ? Je v článku zmienka o Francúzsku, Anglicku...o USA ?

skús dočítať dokonca
"Pri havárii na obohacovacom zariadení Tokai-Mura v Japonsku v roku 1999 od ožiarenia zahynuli dvaja ľudia a ďalších 96 dostalo zvýšenú dávku. Ostatné havárie sa obišli buď bez ľudských obetí (Three Mile Island, David Besse v USA), alebo príčinou úmrtí nebolo rádioaktívne žiarenie (Mihami v Japonsku). Tak to bolo aj v roku 1976 pri nehode v dnes už zlikvidovanej atómovej elektrárni A1 v Jaslovských Bohuniciach. Dvoch mužov, ktorí pri nehode zahynuli, udusil unikajúci oxid uhličitý.

V dôsledku zemetrasenia a tsunami, ktoré poškodilo jadrovú elektráreň Fukušima-Daiiči (s varným reaktorom), zahynulo vyše 15 000 ľudí, ale iba u jedného pracovníka elektrárne sa predpokladá, že na jeho úmrtie mala vplyv dávka ožiarenia, ktorej bol vystavený pri odstraňovaní následkov havárie."

Naviac, povedala by som, že ten černobyľ nás sakra vaic ovplyvnil ako iné. A u vás na východe zvlášť
pavol54
04.06.19,10:53
Len tak letmo...
Japonsko spomenuté ? Je v článku zmienka o Francúzsku, Anglicku...o USA ?

skús dočítať dokonca
"Pri havárii na obohacovacom zariadení Tokai-Mura v Japonsku v roku 1999 od ožiarenia zahynuli dvaja ľudia a ďalších 96 dostalo zvýšenú dávku. Ostatné havárie sa obišli buď bez ľudských obetí (Three Mile Island, David Besse v USA), alebo príčinou úmrtí nebolo rádioaktívne žiarenie (Mihami v Japonsku). Tak to bolo aj v roku 1976 pri nehode v dnes už zlikvidovanej atómovej elektrárni A1 v Jaslovských Bohuniciach. Dvoch mužov, ktorí pri nehode zahynuli, udusil unikajúci oxid uhličitý.

V dôsledku zemetrasenia a tsunami, ktoré poškodilo jadrovú elektráreň Fukušima-Daiiči (s varným reaktorom), zahynulo vyše 15 000 ľudí, ale iba u jedného pracovníka elektrárne sa predpokladá, že na jeho úmrtie mala vplyv dávka ožiarenia, ktorej bol vystavený pri odstraňovaní následkov havárie."

Naviac, povedala by som, že ten černobyľ nás sakra vaic ovplyvnil ako iné. A u vás na východe zvlášť
pri šírení následkov černobyľu nehrala úlohu vzdialenosť vzdušnou čiarou, ale prevládajúci smer pohybu vzduchu, teda prv ako to dostali košickí to vydýchali moraváci a oraváci
buchač
04.06.19,11:06
Len tak letmo...
Japonsko spomenuté ? Je v článku zmienka o Francúzsku, Anglicku...o USA ?

skús dočítať dokonca
...
Naviac, povedala by som, že ten černobyľ nás sakra vaic ovplyvnil ako iné. A u vás na východe zvlášť
Nechce sa mi. ;)

Spomenul som tie slabšie info len preto, že ešte toť nedávno sa vravelo LEN o Černobyle, tie iné atómky boli spomenuté fakt len okrajovo.

Možno ten Černobyľ ovplyvnil, možno nie. Niektoré zdroje totiž uvádzajú, že ten spád bol až niekde ďalej, Slovensko len lízol.
Ja môžem akurát tak podotknúť, že v dobe, keď som sa pohyboval na onko oddelení, tak som sa tam dozvedel info o vcelku solídnom náraste ochorení.
Dáša_
04.06.19,11:20
pri šírení následkov černobyľu nehrala úlohu vzdialenosť vzdušnou čiarou, ale prevládajúci smer pohybu vzduchu, teda prv ako to dostali košickí to vydýchali moraváci a oraváci
no ved v článku sa píše aj o tom, že najohrozenejšíe u nás boli bačovia v horách, tí dostavali aj tabletky jódu. A mlieko sa možno vylievalo, nespracúvalo. Respektíve sa sušilo, lebo sa predpokladalo, že kým bude spotrebované, tak to radioaktívne v ňom už bude rozpadnuté.

A čo sa týka radioaktivity, tak prví ju namerali asi švédi. Pred tým mrak prešiel ruskými republikami.... Teda namerali a zverejnili. Vlastne, primo v černobyle nemali prístroje, ktoré by to dokázali namerať. Respektíve im neverili, vyhlasovali za pokazené. Už nemali stupnicu.
bettylou
04.06.19,12:04
Len tak letmo...
Japonsko spomenuté ? Je v článku zmienka o Francúzsku, Anglicku...o USA ?

skús dočítať dokonca
"Pri havárii na obohacovacom zariadení Tokai-Mura v Japonsku v roku 1999 od ožiarenia zahynuli dvaja ľudia a ďalších 96 dostalo zvýšenú dávku. Ostatné havárie sa obišli buď bez ľudských obetí (Three Mile Island, David Besse v USA), alebo príčinou úmrtí nebolo rádioaktívne žiarenie (Mihami v Japonsku). Tak to bolo aj v roku 1976 pri nehode v dnes už zlikvidovanej atómovej elektrárni A1 v Jaslovských Bohuniciach. Dvoch mužov, ktorí pri nehode zahynuli, udusil unikajúci oxid uhličitý.

V dôsledku zemetrasenia a tsunami, ktoré poškodilo jadrovú elektráreň Fukušima-Daiiči (s varným reaktorom), zahynulo vyše 15 000 ľudí, ale iba u jedného pracovníka elektrárne sa predpokladá, že na jeho úmrtie mala vplyv dávka ožiarenia, ktorej bol vystavený pri odstraňovaní následkov havárie."

Naviac, povedala by som, že ten černobyľ nás sakra vaic ovplyvnil ako iné. A u vás na východe zvlášť

odvtedy nás volájú pán a pani osvieteníí :D::D
pavol54
04.06.19,12:33
pri šírení následkov černobyľu nehrala úlohu vzdialenosť vzdušnou čiarou, ale prevládajúci smer pohybu vzduchu, teda prv ako to dostali košickí to vydýchali moraváci a oraváci
no ved v článku sa píše aj o tom, že najohrozenejšíe u nás boli bačovia v horách, tí dostavali aj tabletky jódu. A mlieko sa možno vylievalo, nespracúvalo. Respektíve sa sušilo, lebo sa predpokladalo, že kým bude spotrebované, tak to radioaktívne v ňom už bude rozpadnuté.

A čo sa týka radioaktivity, tak prví ju namerali asi švédi. Pred tým mrak prešiel ruskými republikami.... Teda namerali a zverejnili. Vlastne, primo v černobyle nemali prístroje, ktoré by to dokázali namerať. Respektíve im neverili, vyhlasovali za pokazené. Už nemali stupnicu.
akými ruskými republikami? keď bol pohyb severozápadným ruské republiky ležali na východ od bieloruska a ukrajiny
misoft
04.06.19,13:05
Pali.... Dáša_ má pravdu!!
Radioaktívny mrak skutočne sa začal šíriť cez pobaltské republiky, nad Baltom sa roztiahol nad Škandináviu, na východ ZSSR a na stred Európy. A v tej dobe Lotyšsko, Estónsko, Litva, Bielorusko boli SOVIETSKYMI republikami (alebo sa mýlim?). A tieto nehlásili nejakú rádioaktivitu (nariadenie Moskvy a ÚV KS ZSSR)
https://www.youtube.com/watch?v=5jMDMgOAWhI
pavol54
04.06.19,14:58
Pali.... Dáša_ má pravdu!!
Radioaktívny mrak skutočne sa začal šíriť cez pobaltské republiky, nad Baltom sa roztiahol nad Škandináviu, na východ ZSSR a na stred Európy. A v tej dobe Lotyšsko, Estónsko, Litva, Bielorusko boli SOVIETSKYMI republikami (alebo sa mýlim?). A tieto nehlásili nejakú rádioaktivitu (nariadenie Moskvy a ÚV KS ZSSR)
https://www.youtube.com/watch?v=5jMDMgOAWhI
teda sovietske, nie ruské, to je to isté ako keď som ako občan Československa prišiel do Maďarska a hovorili mi "ček" ani Lotyš nebol nadšený ak mu povedali že Rus
Nandrolon
04.06.19,17:02
Zacal som predvcerom pozerat mini seriu 2019, 5 casti, Cernobyl. Doporucujem sosnut. Prve 3 casti su uz na nete v CR dabingu, zrejme to frci na HBO. 3. mam este nepozretu na USB a 4. a 5. ked bude dabovana sosnem.
https://www.csfd.cz/film/683975-cernobyl/prehled/
buchač
04.06.19,17:23
Zacal som predvcerom pozerat mini seriu 2019, 5 casti, Cernobyl. Doporucujem sosnut. Prve 3 casti su uz na nete v CR dabingu, zrejme to frci na HBO. 3. mam este nepozretu na USB a 4. a 5. ked bude dabovana sosnem.
https://www.csfd.cz/film/683975-cernobyl/prehled/

Zaujímavé je, že kto o týchto udalostiach natočí film.
Napríklad aj o ponorke Kursk.
https://www.csfd.cz/film/512866-kursk/komentare/

Hentoho maníka je radosť čítať...;) :D :D :D

verbal ***

Stát se tohle americkým soudruhům, třeba s ponorkou Malývelkýroh, do pěti minut je na místě 20 letadlových lodí a 100 vytuněných záchranných sci-fi batyskafů plných odhodlaných altruistů, ochotných zemřít při spasení byť jediného krajanského otylého námořníka, ať už si to přeje, nebo ne. Ovšem ještě než všichni dorazí, vrhne se nějaký Bič Pjůkenen jen v trenkách a s červeným homoplovákem předpisovou šipkou do mínus dvoustupňových vln Beaufortova moře, zanoří se do sta metů, na jeden nádech vytahá celou posádku i s domácími mazlíčky a jako bonus zneškodní jaderný reaktor hrozící výbuchem a globální katastrofou. A pak o tom Špilberk natočí ještě více informačně pokřivený ultrapatetický velkofilm „podle skutečné události“ - Házlhofův seznam s Dvejnem Dz Kráčejícímsteroidem v hlavní roli. To soudruzi z Putinova politbyra jsou jinačí kabrňáci. Vláďa přece nebude kvůli pár zanedbatelným lidským zdrojům, najatých na murmanském pracáku těsně před ponorem narychlo svařené kupy šrotu z místní sběrny a perfektně za 10 minut proškolených rekvalifikační příručkou „Ponorkářem snadno a rychle“, přerušovat dovču, čili k záchranné operaci bohatě postačí prorezlý Nautilus z roku 1871, řízený senilním stoletým kapitánem Nemem. A kdyby to náhodou dědek nedal, tak „Jebať, nas mnogo!“. No, dopadlo to, jak to dopadlo, ovšem patetizace a demagogizace všech těch „kdovíjaktobylo“ momentů, jichž je v tomto případě nadpoloviční většina, se nechtěl ujmout ani Sojuzmultfilm ani Holý úd, protože by jim mohla vychladnout válka, a tak se toho chopil Benelux pod záštitou (slovní základ „zachcat“) NATO. Dostáváme tedy vodkou stmelenou partičku ňoumovitých nekompetentních amatérských gejfrendů na život a na zmrd, vedených hrdinným kapitánem Averinem, co jako jediný umí napočítat až do pěti, tahat za páky, najíst se příborem, psát a kdo ví, co ještě, jíž by nikdo střízlivý nesvěřil ani řízení volského potahu, natož jaderného vrakoviště. Partičku, které kdyby neblaflo torpédo, stejně by zjevně nevybrala nejbližší zatáčku a napálila to do nejbližšího, neméně bezradně během cvičení driftujícího křižníku Aurora, už jen ze zoufalství, aby se ti chudáci nemuseli vracet zpět do Murmansku ke svým obskurně odporným manželkám v čele s ultrazrůdnou Marfušou Averinovou. Každopádně to fabulační patetické fňukdrama o tom, že vypité a zrezivělé ruské loďstvo již dávno není hrozbou pro světový mír, ale spíše samo pro sebe, docela hezky odsejpá a šťastně končí, tudíž se mu dá leccos odpustit.
Nandrolon
04.06.19,17:30
Ja to pozeram ako zaujimavy serial a nie ako "presny historicky dokument".
bjuty smis
04.06.19,17:31
Pali.... Dáša_ má pravdu!!
Radioaktívny mrak skutočne sa začal šíriť cez pobaltské republiky, nad Baltom sa roztiahol nad Škandináviu, na východ ZSSR a na stred Európy. A v tej dobe Lotyšsko, Estónsko, Litva, Bielorusko boli SOVIETSKYMI republikami (alebo sa mýlim?). A tieto nehlásili nejakú rádioaktivitu (nariadenie Moskvy a ÚV KS ZSSR)
https://www.youtube.com/watch?v=5jMDMgOAWhI
teda sovietske, nie ruské, to je to isté ako keď som ako občan Československa prišiel do Maďarska a hovorili mi "ček" ani Lotyš nebol nadšený ak mu povedali že Rus
nie...ruské
rusi ich - okrem iných -od 1940 anektovali a desatročia okupovali...

to kde máš taký národ- štát, že sovietsko ??
bjuty smis
04.06.19,18:08
Zacal som predvcerom pozerat mini seriu 2019, 5 casti, Cernobyl. Doporucujem sosnut. Prve 3 casti su uz na nete v CR dabingu, zrejme to frci na HBO. 3. mam este nepozretu na USB a 4. a 5. ked bude dabovana sosnem.
https://www.csfd.cz/film/683975-cernobyl/prehled/
dnes vyšla už aj posledná 5. časť

topserialy .......... slovenský web
misoft
04.06.19,18:51
Pali.... Dáša_ má pravdu!!
Radioaktívny mrak skutočne sa začal šíriť cez pobaltské republiky, nad Baltom sa roztiahol nad Škandináviu, na východ ZSSR a na stred Európy. A v tej dobe Lotyšsko, Estónsko, Litva, Bielorusko boli SOVIETSKYMI republikami (alebo sa mýlim?). A tieto nehlásili nejakú rádioaktivitu (nariadenie Moskvy a ÚV KS ZSSR)
https://www.youtube.com/watch?v=5jMDMgOAWhI
teda sovietske, nie ruské, to je to isté ako keď som ako občan Československa prišiel do Maďarska a hovorili mi "ček" ani Lotyš nebol nadšený ak mu povedali že Rus
nie...ruské
rusi ich - okrem iných -od 1940 anektovali a desatročia okupovali...

to kde máš taký národ- štát, že sovietsko ??
Vidieť, že ste na zemepise pozor nedávali.
Bola Bieloruská sovietska socialisticka republika, Lotyšská sovietska socialistická republika.... Arménska sovietska socialistická republika ... atď a VŠETKY boli v Zväze Sovietskych Socialistických Republí - teda (po "oslobodení" :D) ich Rusko (predtým) "anektovali" (žiaľ tí obyvatelia si to ani neuvedomovali v tej dobe, že ich "zabrali") a brali to ako samozrejmosť, že sú v tak veľkej "republike"... našťastie - neskoro, ale predsa precitli.

Veď vtedajšia hymna to vtedy v texte (pokrytecky) mala napísané:
"Союз нерушимый республик свободных......" (foneticky: "Sojuz něrušimyj respublik svobodnych....")
bjuty smis
04.06.19,19:53
:)
to nie je o zemepise...ani o názvoslovi...
bettylou
05.06.19,00:15
Zacal som predvcerom pozerat mini seriu 2019, 5 casti, Cernobyl. Doporucujem sosnut. Prve 3 casti su uz na nete v CR dabingu, zrejme to frci na HBO. 3. mam este nepozretu na USB a 4. a 5. ked bude dabovana sosnem.
https://www.csfd.cz/film/683975-cernobyl/prehled/

Zaujímavé je, že kto o týchto udalostiach natočí film.
Napríklad aj o ponorke Kursk.
https://www.csfd.cz/film/512866-kursk/komentare/

Hentoho maníka je radosť čítať...;) :D :D :D

verbal ***

Stát se tohle americkým soudruhům, třeba s ponorkou Malývelkýroh, do pěti minut je na místě 20 letadlových lodí a 100 vytuněných záchranných sci-fi batyskafů plných odhodlaných altruistů, ochotných zemřít při spasení byť jediného krajanského otylého námořníka, ať už si to přeje, nebo ne. Ovšem ještě než všichni dorazí, vrhne se nějaký Bič Pjůkenen jen v trenkách a s červeným homoplovákem předpisovou šipkou do mínus dvoustupňových vln Beaufortova moře, zanoří se do sta metů, na jeden nádech vytahá celou posádku i s domácími mazlíčky a jako bonus zneškodní jaderný reaktor hrozící výbuchem a globální katastrofou. A pak o tom Špilberk natočí ještě více informačně pokřivený ultrapatetický velkofilm „podle skutečné události“ - Házlhofův seznam s Dvejnem Dz Kráčejícímsteroidem v hlavní roli. To soudruzi z Putinova politbyra jsou jinačí kabrňáci. Vláďa přece nebude kvůli pár zanedbatelným lidským zdrojům, najatých na murmanském pracáku těsně před ponorem narychlo svařené kupy šrotu z místní sběrny a perfektně za 10 minut proškolených rekvalifikační příručkou „Ponorkářem snadno a rychle“, přerušovat dovču, čili k záchranné operaci bohatě postačí prorezlý Nautilus z roku 1871, řízený senilním stoletým kapitánem Nemem. A kdyby to náhodou dědek nedal, tak „Jebať, nas mnogo!“. No, dopadlo to, jak to dopadlo, ovšem patetizace a demagogizace všech těch „kdovíjaktobylo“ momentů, jichž je v tomto případě nadpoloviční většina, se nechtěl ujmout ani Sojuzmultfilm ani Holý úd, protože by jim mohla vychladnout válka, a tak se toho chopil Benelux pod záštitou (slovní základ „zachcat“) NATO. Dostáváme tedy vodkou stmelenou partičku ňoumovitých nekompetentních amatérských gejfrendů na život a na zmrd, vedených hrdinným kapitánem Averinem, co jako jediný umí napočítat až do pěti, tahat za páky, najíst se příborem, psát a kdo ví, co ještě, jíž by nikdo střízlivý nesvěřil ani řízení volského potahu, natož jaderného vrakoviště. Partičku, které kdyby neblaflo torpédo, stejně by zjevně nevybrala nejbližší zatáčku a napálila to do nejbližšího, neméně bezradně během cvičení driftujícího křižníku Aurora, už jen ze zoufalství, aby se ti chudáci nemuseli vracet zpět do Murmansku ke svým obskurně odporným manželkám v čele s ultrazrůdnou Marfušou Averinovou. Každopádně to fabulační patetické fňukdrama o tom, že vypité a zrezivělé ruské loďstvo již dávno není hrozbou pro světový mír, ale spíše samo pro sebe, docela hezky odsejpá a šťastně končí, tudíž se mu dá leccos odpustit.

ako keby v nevadskej púšti nikdy nič nebuchlo... :D propaganda čistá
teraz sú v móde lasery, teda lejzre
misoft
05.06.19,14:08
misoft
05.06.19,14:11
Blava..... Obchodná......
Ja si ju pamätám, keď tam ešte elektriky a autá chodili a žiadne výtržnosti (chodieval som do Alžbetky - sem-tam) a dnes? Veď aj taký Bronx je bezpečnejší....
korela
05.06.19,14:35
:)
to nie je o zemepise...ani o názvoslovi...
Presne v tomto zmysle vyznelo video zo včerajška, neviem ho nájsť, už som ho včera večer chcela sem vložiť.
Účastník 2. sv. v. zo ZSSR, starý vetchý starček bez metálov na hrudi, sa vyjadroval k dnešnej spoločenskej situácii v Rusku, kapitalizmus priniesol medzi ľudí nevraživosť a všetko ostatné ako v súčasnosti aj v iných krajinách vých. bloku. Pri bojoch sa stretli mnohé iné národy z býv. zväzu vrátane Źidov a ich konanie bolo spolupatričné, bojovali za vlasť.
Nuž ale tu sa o Slovensko bojuje ešte dnes. Aj preto sme tam, kde sme. Už sme otvorene označovaní za multietnickú krajinu, tak by sme sa mali správať dajmä tomu ako v CH.
Len prečo sa ešte takto neoznačujú aj iné krajiny Európy.
korela
05.06.19,14:39
Fíha......
Česi sa zobudili a odkukali od nás....
https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/514798-politolog-babis-protesty-zatial-asi-ustoji-ale-nie-je-v-pozicii-orbana/
Určite od nás. :-)
Druhá revolúcia mala podľa predpovedí dokvasiť tak po 20 a 30 rokoch po 89, nakoľko nebola "dotiahnutá do konca".
korela
05.06.19,14:45
Tak, už aj ja budem mať po dlhodobom zastupovaní nového trvalého prakt. lekára z tretích krajín (ak tam však zostanem, pôjdem na skusy, či si ľudsky sadneme). Čo ma vskutku teší je, že ide o mladého človeka. Zo svojej odbornosti prešiel na praktickú ambulanciu.
korela
05.06.19,14:56
Mali podnikatelia koho zajimaju...fizel,exfizel a pod....media len tak chňapnú po kauze a pekne si to uziju....a nik uz nevie ako kauza skoncila....ci zapletenie do spinavosti potvrdene....
Lui, uvedom si, že policajti pomáhajú a chránia......aspoň to takto propagujú a skutek utek...
mali by byť príkladom ale opak to je a média sa na tom živia, ale keby to neboli média nevedeli by sme o nich....
ale štatisticky vychádza, že 10% je špinavcov.....to je dosť a koľko je takých, na kt. nedôjde????

Špinavci ?
Trochu silný výraz na takých, čo si chcú cestou svojej manželky trochu prilepšiť k tomu smiešnemu platu...nerátam vysokých funkcionárov, ktorí sú v plnke a aj tak majú málo...šak podobne ako milionárski podnikatelia.

Ten poliš (špinavec), ktorý vezme úplatok pri nejakej pokutičke, to nie je špinavec...to je debil, ktorý pre pár šupov (20-40€) riskuje svoj flek...ale šak aj medzi profesormi na VŠ sa nájdu debilkovia, ktorí za fľašu domáceho vína dajú skúšku...a potom tak aj vyzerajú tí absolventi (niektorí majú dokonca aj dve-tri VŠ)....viď lekári, čo si zamenia zdravé koleno za to poškodené.

Tí špinavci sú ale dobrí, keď príde nejaká živelná pohroma...to potom ctihodní občania žhavia linky až do het.

Média sa na špinavcoch živia...taký markantnejší príklad je Moldava.
Degeši dostali pelendrekovú príučku, no média bez overenia napísali obžalobu a aj vyriekli súd...no pritom žiaden z nich nebol v tej dobe na mieste činu.


...a ozaj, koľko je špinavcov medzi podnikateľmi ?
Poznám jedného, má butik s handrami, ktoré ťahá zo zahraničia.
Má byt, má vilu, má BMW X5, má...dcére a synovi kúpil byty, syn si vyváža riť na A 8.
Také niečo sa proste poctivo nedá získať...proste nedá.

...a keby som sa mal rozpísať o firme, kde funguje moja 1/2, tak to by bol trochu dlhší príspevok.
Ale vraj už ide po špinavcovi (lebo toto je kuwa špina) NAKA...holt, karma je zdarma.
----------------------------------
...a dalo by sa aj viac na tému podnikanie...napríklad to podnikanie z domu.
Trt by také niečo malo existovať.
Podnikáš ? Prenajmi si priestor. Auto len na podnikanie a nie aj na súkromné účely.
...atď, etc, a tak podobne.
Myslím si, že by sa veľa jedincov na svoju činnosť vyserondiali...lebo by nemohli robiť špinavosti.
Prepáč Juraj, ale hlúposti píšeš o kolene.......nebol si pri ňom, nebol si na sále, iba si z médií počul.....
mám dcéru, lekárku na traumalotolgicko - ortopedickom oddelení v ČR a bola na stretnutí s bývalými spolužiakmi (lekármi) a majú tam aj kolegu
je to pravda, že si pacient želal vymeniť pravé koleno , urobilo sa opačné, ale na sále už dnes vedia , čo zajtra chystajú urobiť, v príjímacích dokladoch lekár napísal, že to bude ľavé.....operačná sála bola nachystaná na ľavé,
večer pred zákrokom sa holilo ľavé koleno, pacient neprotestoval.....pacient po príchode na operačnú sálu sa operatér pýta, overuje si zákrok......je viac mechanizmov, aby sa niečo nepoplietlo....
a inak pri gonartróze kolena , kolenného kĺba , sú stále poškodené obe kolená, pacient môže pociťovať bolesť jedného intenzívnejšie..... teda je pravda, že chcel P aby mal vymenené pravé, ale i to ľavé koleno by si musel dať vymeniť.....
teda trochu objektivity do daného problému....

Nesprávne koleno operovali lekári bez atestácie

"„Z pozície odborového združenia sme riešili zvažované prepustenie operatéra. Zasadala nemocničná komisia na prešetrenie toho prípadu a záver je taký, že po prvé išlo o systémové zlyhanie a druhá vec je, že pri operácii boli traja neatestovaní lekári,“ konštatoval Visolajský.

Podľa Visolajského neatestovaný lekár môže pracovať iba pod dohľadom atestovaného.

„To znamená, že neatestovaný lekár je v úlohe študenta. Pripravuje sa na skúšku, ktorá ho spraví špecialistom – ortopédom, traumatológom, pediatrom, ale dovtedy je len všeobecným lekárom – teda absolventom medicíny a ešte štyri, päť rokov potrvá príprava na atestáciu,“ vysvetlil šéf odborov."

https://spravy.pravda.sk/regiony/clanok/513226-nespravne-koleno-operovali-lekari-bez-atestacie/
korela
05.06.19,15:19
Osmiletého Adama Vyčítala (https://www.proadamka.cz/) čekala celkem banální operace nosních mandlí. Lékaři Nemocnice Pardubického kraje se ale nakonec rozhodli provést spolu s ní i operaci krčních mandlí. Kolem jedné hodiny v noci začala chlapci téct krev, což se po podobných zákrocích stává.
Následuje výjev, který zachytila bezpečnostní kamera: zatímco zoufalá matka tiskne Adamovi k nosu kapesník, po chodbě dětského oddělení pobíhá zdravotní sestra a snaží se sehnat klíč k zamčené ambulanci. Následně k nim dojde lékařka, jen aby hned zase odkráčela pryč. Na chlapce se ani nepodívá. Více ZDE (https://www.irozhlas.cz/kultura/televize/infiltrace-obchod-se-svedomim-ceska-televize-zdravotnictvi-radkin-honzak_1906032126_kro).
...

Ten by samozřejmě ukázal, jak je tam záchranná služba, která na telefonát jela zachraňovat život do nemocnice. Stála pět minut s přístroji před budovou. To možná nechtěli, abychom vůbec viděli, že probíhá taková akce.
Áďa byl v šokovém stavu. To je stav, který přichází po takhle masivním krvácení. To už těžko něco koordinujete. Nevíte, co děláte. V ten moment kolabuje maminka. Ta se svalila na lavici a ztratila vědomí. To muselo být pro dítě hrozné. On v tu dobu krvácel 10–12 minut, nikdo s tím nic nedělal, sám viděl, že je plný krve a že mu zkolabovala maminka. To poslední, co viděl, než upadl do kómatu, byla jeho zhroucená matka.
.

https://www.irozhlas.cz/zivotni-styl/spolecnost/adamek-inflitrace-pochybeni-v-nemocnici-rozhovor-jan-vycital-koma-bezpecnostni_1906040600_anj
.
Bezpečnostní kamera odhalila šokující selhání lékařů: Je to zrůdnost, říká Maixnerová
https://video.aktualne.cz/dvtv/bezpecnostni-kamera-odhalila-sokujici-selhani-lekaru-je-to-z/r~24f59eda863c11e9be22ac1f6b220ee8/
korela
05.06.19,16:07
misoft
05.06.19,16:45
No aj u nás... Skalica.... pacient so zápalom slepého čreva v bolestiach.... a personál na to hádzal bobky...
http://www.tvnoviny.sk/domace/1967412_v-skalickej-nemocnici-nechali-na-chodbe-cakat-pacienta-zvijajuceho-sa-od-bolesti

Lesk a BIEDA slovenského zdravotníctva!
A kto zodpovedná za rezort zdravotníctva?
TÁTO OSOBA!
https://mediweb.hnonline.sk/sites/default/files/st1_kalavska_1.jpg
A ak sa niečo "deje", tak len prázdne slová.....
korela
05.06.19,20:33
Zdravotníctvo sa valí zotrvačnosťou dolu kopcom rovnako ako ostatné rezorty, po nej prídu ďalší ministri s rozkladným zámerom.
buchač
06.06.19,01:49
Lesk a BIEDA slovenského zdravotníctva!
A kto zodpovedná za rezort zdravotníctva?
TÁTO OSOBA!
A ak sa niečo "deje", tak len prázdne slová.....
...
bettylou
06.06.19,06:29
:)
to nie je o zemepise...ani o názvoslovi...
Presne v tomto zmysle vyznelo video zo včerajška, neviem ho nájsť, už som ho včera večer chcela sem vložiť.
Účastník 2. sv. v. zo ZSSR, starý vetchý starček bez metálov na hrudi, sa vyjadroval k dnešnej spoločenskej situácii v Rusku, kapitalizmus priniesol medzi ľudí nevraživosť a všetko ostatné ako v súčasnosti aj v iných krajinách vých. bloku. Pri bojoch sa stretli mnohé iné národy z býv. zväzu vrátane Źidov a ich konanie bolo spolupatričné, bojovali za vlasť.
Nuž ale tu sa o Slovensko bojuje ešte dnes. Aj preto sme tam, kde sme. Už sme otvorene označovaní za multietnickú krajinu, tak by sme sa mali správať dajmä tomu ako v CH.
Len prečo sa ešte takto neoznačujú aj iné krajiny Európy.

pozri Anzac day

https://www.express.co.uk/news/royal/1117634/anzac-day-2019-date-commemorate-australia-new-zealand-uk
bettylou
06.06.19,06:32
Tak, už aj ja budem mať po dlhodobom zastupovaní nového trvalého prakt. lekára z tretích krajín (ak tam však zostanem, pôjdem na skusy, či si ľudsky sadneme). Čo ma vskutku teší je, že ide o mladého človeka. Zo svojej odbornosti prešiel na praktickú ambulanciu.
len aby to nebol dáky lapiduch ľudský
vicktor
06.06.19,07:16
Nesprávne koleno operovali lekári bez atestácie

Tymto je vsetko vysvetlene.
Kazdy musi uznat, ze lekar bez atestacie nemusi rozoznat pravu nohu od lavej.
bettylou
06.06.19,07:17
Nesprávne koleno operovali lekári bez atestácie

Tymto je vsetko vysvetlene.
Kazdy musi uznat, ze lekar bez atestacie nemusi rozoznat pravu nohu od lavej.

noo, to je hlboká filozofia
misoft
06.06.19,10:22
Nesprávne koleno operovali lekári bez atestácie

Tymto je vsetko vysvetlene.
Kazdy musi uznat, ze lekar bez atestacie nemusi rozoznat pravu nohu od lavej.
A niekedy nerozozná nohu od ruky.....:---:---:---
lujza.j
06.06.19,10:45
Skalicky spital....tam sa nespamataju ani ked v mediach.....zomrela mi tam babka margit:( pozor na nich...lebo dokazu byt silne ludsky....zomrela v pondelok... zavolali nam az vo stvrtok.....keby na patologii "nezavadzala"...?!kedy....
Mala som dohodnutu tv....aj,ze decko bude pred kamerou....ale dane obdobie bolo silne narocne s babkou:(...tak mama vtedy...ze uz to nechce zase prezivat...
Mali stastie v spitaly...ze vtedy nebolo aj moje decko s nami....lebo okrem toho,ze ja som tam vrieskala ako viktorka u slavu...decko by ich aj vyfackalo....lebo miesto toho aby si ...popol na hlavu a prepačte a pod....aj ked sa to prepacit neda.....trepali len debilne vyhovorky...
bettylou
06.06.19,11:32
Skalicky spital....tam sa nespamataju ani ked v mediach.....zomrela mi tam babka margit:( pozor na nich...lebo dokazu byt silne ludsky....zomrela v pondelok... zavolali nam az vo stvrtok.....keby na patologii "nezavadzala"...?!kedy....
Mala som dohodnutu tv....aj,ze decko bude pred kamerou....ale dane obdobie bolo silne narocne s babkou:(...tak mama vtedy...ze uz to nechce zase prezivat...
Mali stastie v spitaly...ze vtedy nebolo aj moje decko s nami....lebo okrem toho,ze ja som tam vrieskala ako viktorka u slavu...decko by ich aj vyfackalo....lebo miesto toho aby si ...popol na hlavu a prepačte a pod....aj ked sa to prepacit neda.....trepali len debilne vyhovorky...

lui, mne umrel minulý rok v apríli chlop v au 39ročný, ako domáci a ja sa doteraz neviem dostať ku úmrtnému listu lebo patológ nestanovil príčinu smrti...(hoci90dolačov tam šlo aj so žiadosťou). U nás na úrade mi rovno povedala, že kým nemám UL môžem sa ísť pásť, centrum pre medzinárodnú ochranu detí a mládeže sa tiež dištancuje.... do ...onej s takým systémom

tu nemá nárok, tam nemá nárok...kurva a decko potrebuje žiť a študovať
lujza.j
06.06.19,11:47
No parada:( vrr
Terezia13
06.06.19,19:28
a mne niekto zmazal body..........:D:D:D
misoft
06.06.19,19:42
Riško nedávno čistil (to je ten červený :D) a tak pošli aj bodíky - veď to písal.
pavol54
07.06.19,03:32
Skalicky spital....tam sa nespamataju ani ked v mediach.....zomrela mi tam babka margit:( pozor na nich...lebo dokazu byt silne ludsky....zomrela v pondelok... zavolali nam az vo stvrtok.....keby na patologii "nezavadzala"...?!kedy....
Mala som dohodnutu tv....aj,ze decko bude pred kamerou....ale dane obdobie bolo silne narocne s babkou:(...tak mama vtedy...ze uz to nechce zase prezivat...
Mali stastie v spitaly...ze vtedy nebolo aj moje decko s nami....lebo okrem toho,ze ja som tam vrieskala ako viktorka u slavu...decko by ich aj vyfackalo....lebo miesto toho aby si ...popol na hlavu a prepačte a pod....aj ked sa to prepacit neda.....trepali len debilne vyhovorky...

lui, mne umrel minulý rok v apríli chlop v au 39ročný, ako domáci a ja sa doteraz neviem dostať ku úmrtnému listu lebo patológ nestanovil príčinu smrti...(hoci90dolačov tam šlo aj so žiadosťou). U nás na úrade mi rovno povedala, že kým nemám UL môžem sa ísť pásť, centrum pre medzinárodnú ochranu detí a mládeže sa tiež dištancuje.... do ...onej s takým systémom

tu nemá nárok, tam nemá nárok...kurva a decko potrebuje žiť a študovať
Nediv sa pre niektorých z nich(podľa ich správania) sme stále "untermensch"
misoft
07.06.19,03:39
Nediv sa pre niektorých z nich(podľa ich správania) sme stále "untermensch"
.. a pre niektorých sme len čísla v štatistikách, počty kusov na spracovanie.....
buchač
07.06.19,07:14
Babiša a jeho kauzy mám na háku...ALE toto je priam neskutočné, čo dokážu "Slušní ľudia" v Česku...

P.S.:
Normálne je problém dopozerať (vypočuť si!) do konca...


https://www.youtube.com/watch?v=H-R6uGqcQk8
misoft
07.06.19,09:06
Náááá ..... šak 3 minúty slávy..... :D:D:D
Žabinka
07.06.19,09:36
konečne dorobené, a mám čas aj na plávanie.. :)
buchač
07.06.19,11:08
Náááá ..... šak 3 minúty slávy..... :D:D:D
Tri minúty ?
Sorry, ale tebe je to na smiech ?
Deti v takom veku ešte ani len neboli v pláne a nie aby sa mohli vyjadrovať k tej dobe...dokonca aj ich rodičia v tej dobe maximálne dreli rite v základnej škole, takže o čom to je.
pavol54
07.06.19,11:12
Náááá ..... šak 3 minúty slávy..... :D:D:D
a za peníze v praze dúm (alebo za čokoládu ako vtom vtipe o zneužívaných deťoch farárom)
vicktor
07.06.19,13:35
a mne niekto zmazal body..........:D:D:D
auto obodovane viacerymi prispevkami
jar88
08.06.19,05:31
Nediv sa pre niektorých z nich(podľa ich správania) sme stále "untermensch"
.. a pre niektorých sme len čísla v štatistikách, počty kusov na spracovanie.....

no ale to fakt moju situáciu nerieši... :D
Aké šťastie, že tu máme ten náš sociálny štát.
Vieš si predstaviť, čo by to bolo v kapitalizme?
pavol54
08.06.19,11:24
Nediv sa pre niektorých z nich(podľa ich správania) sme stále "untermensch"
.. a pre niektorých sme len čísla v štatistikách, počty kusov na spracovanie.....

no ale to fakt moju situáciu nerieši... :D
Aké šťastie, že tu máme ten náš sociálny štát.
Vieš si predstaviť, čo by to bolo v kapitalizme?
Rakúsko (au) je aký štát? barsjaký chmuľo reaguje na debatu dospelých
buchač
08.06.19,11:35
Rakúsko (au) je aký štát? barsjaký chmuľo reaguje na debatu dospelých

Len pre informáciu...v prípade bettylou ide o Austráliu...viď žiadosť a poplatok v dolároch.
bjuty smis
09.06.19,04:22
Nediv sa pre niektorých z nich(podľa ich správania) sme stále "untermensch"
.. a pre niektorých sme len čísla v štatistikách, počty kusov na spracovanie.....

no ale to fakt moju situáciu nerieši... :D
Aké šťastie, že tu máme ten náš sociálny štát.
Vieš si predstaviť, čo by to bolo v kapitalizme?
Rakúsko (au) je aký štát? barsjaký chmuľo reaguje na debatu dospelých
Si sa zas raz ukázal...
bettylou
09.06.19,04:39
[QUOTE="Mila123"][QUOTE="buchač"][QUOTE="Mila123"][QUOTE="lujza.j"]Mali podnikatelia koho zajimaju...fizel,exfizel a pod....media len tak


Nesprávne koleno operovali lekári bez atestácie

"„Z pozície odborového združenia sme riešili zvažované prepustenie operatéra. Zasadala nemocničná komisia na prešetrenie toho prípadu a záver je taký, že po prvé išlo o systémové zlyhanie a druhá vec je, že pri operácii boli traja neatestovaní lekári,“ konštatoval Visolajský.

Podľa Visolajského neatestovaný lekár môže pracovať iba pod dohľadom atestovaného.

„To znamená, že neatestovaný lekár je v úlohe študenta. Pripravuje sa na skúšku, ktorá ho spraví špecialistom – ortopédom, traumatológom, pediatrom, ale dovtedy je len všeobecným lekárom – teda absolventom medicíny a ešte štyri, päť rokov potrvá príprava na atestáciu,“ vysvetlil šéf odborov."

https://spravy.pravda.sk/regiony/clanok/513226-nespravne-koleno-operovali-lekari-bez-atestacie/

Vyzerá to na systém padajúceho hovna...:D
misoft
09.06.19,04:44
Vyzerá to na systém padajúceho hovna...:D
Nevyzerá..... JE TO ten systém..... :D
bettylou
09.06.19,04:45
Babiša a jeho kauzy mám na háku...ALE toto je priam neskutočné, čo dokážu "Slušní ľudia" v Česku...

P.S.:
Normálne je problém dopozerať (vypočuť si!) do konca...


https://www.youtube.com/watch?v=H-R6uGqcQk8
[QUOTE="korela"][QUOTE="Mila123"][QUOTE="buchač"][QUOTE="Mila123"][QUOTE="lujza.j"]Mali podnikatelia koho zajimaju...fizel,exfizel a pod....media len tak


pozerám, že vymývanie mozgov funguje parádne, keď už tie sople ani nevedia, že komunizmus je len utópia a nikdy neexistoval na tejto planéte. Možno v nejakej prvotnopospolnej spoločnosti na chvíľu. Zatiaľ najvyšším stupňom vývoja ľudstva od otrokárskej, cez feudálnu a kapitalistickú spoločnosť bol socializmus (teda po slovensky spoločenstvo). Komúnu ešte majú hippies a niekoľko inteligentných kmeňov.
misoft
09.06.19,05:03
AU je austrália ... mladý pán
...ale aj zlato...... :D:D:D
pavol54
09.06.19,05:27
Nediv sa pre niektorých z nich(podľa ich správania) sme stále "untermensch"
.. a pre niektorých sme len čísla v štatistikách, počty kusov na spracovanie.....

no ale to fakt moju situáciu nerieši... :D
Aké šťastie, že tu máme ten náš sociálny štát.
Vieš si predstaviť, čo by to bolo v kapitalizme?
Rakúsko (au) je aký štát? barsjaký chmuľo reaguje na debatu dospelých

AU je austrália ... mladý pán
prepáč, hneď som napísal opravu (len som ju asi neodoslal), niekedy tie skratky pomýlia ako napr. niekto označí Ukrajinu UK a pritom je to značka Británie, stáva sa, ale význam odpovede ostáva nemenný
Mila123
09.06.19,05:33
Je možné poslať žiadosť o dávku z nezamestnanosti cez Slovensko.sk? (OP s čipom)
Ďakujem
bettylou
09.06.19,06:33
Nediv sa pre niektorých z nich(podľa ich správania) sme stále "untermensch"
.. a pre niektorých sme len čísla v štatistikách, počty kusov na spracovanie.....

no ale to fakt moju situáciu nerieši... :D
Aké šťastie, že tu máme ten náš sociálny štát.
Vieš si predstaviť, čo by to bolo v kapitalizme?
Rakúsko (au) je aký štát? barsjaký chmuľo reaguje na debatu dospelých

AU je austrália ... mladý pán
prepáč, hneď som napísal opravu (len som ju asi neodoslal), niekedy tie skratky pomýlia ako napr. niekto označí Ukrajinu UK a pritom je to značka Británie, stáva sa, ale význam odpovede ostáva nemenný

pohoda
bettylou
09.06.19,06:36
Je možné poslať žiadosť o dávku z nezamestnanosti cez Slovensko.sk? (OP s čipom)
Ďakujem

Ako poslať, môžeš, ale kde? do kontakrov?

https://www.slovensko.sk/sk/titulna-stranka

som pozerala občan a štát, ale nie je to tam
Katy a R
09.06.19,11:22
Je možné poslať žiadosť o dávku z nezamestnanosti cez Slovensko.sk? (OP s čipom)
Ďakujem
mne to z tohto (cit zo stránky SP) vyplýva - že skôr nie ?
"Uplatnenie nároku
Poistenec si uplatňuje nárok na dávku v nezamestnanosti v pobočke Sociálnej poisťovne príslušnej podľa miesta trvalého pobytu na základe písomnej žiadosti. Považuje sa za ňu oznámenie úradu práce, sociálnych vecí a rodiny o zaradení do evidencie uchádzačov o zamestnanie. K žiadosti sa súčasne predkladá vyplnené tlačivo Žiadosť o dávku v nezamestnanosti, ktorej súčasťou je aj Poučenie žiadateľa o dávku v nezamestnanosti a poberateľa dávky v nezamestnanosti."
buchač
11.06.19,03:48
Zvýši sa v Bratislave daň za ubytovanie? Podľa Valla by to mohlo prilákať iný typ turistov
https://www.cas.sk/clanok/848623/zvysi-sa-v-bratislave-dan-za-ubytovanie-podla-valla-by-to-mohlo-prilakat-iny-typ-turistov/?fbclid=IwAR2Le-JlskYH62dnpzVJURFznu2wTb-FS2i1Dh23lb1mqMhYCDVeJSNdGew

Otázka znie.....o aký typ turistov by išlo ?
buchač
11.06.19,05:03
Poburujúce video: Pilčíci plašili ročné medvedie mláďa
https://spravy.pravda.sk/regiony/clanok/515313-poburujuce-video-pilcici-plasili-rocne-medvedie-mlada/
Perličky v článku :
- Zábery zachytávajú krotkého medveďa uprostred lesa.

Krotký medveď uprostred lesa ? To je čo za blbosť ?
---------------------------
- Niektorí upozornili, že ide o týranie zvierat, keďže medveď ich nenapadol. Dúfajú, že ochranári z toho vyvodia dôsledky.

Keby ich medveď (nie mláďa) napadol, ako by sa to nazvalo ?
Ochranári v určitých prípadoch narobia viac škod ako osohu.
---------------------------
- Pri podobnom stretnutí s medveďom v lese, sa ľudia majú správať úplne inak. V takomto prípade vraj treba okamžite naskočiť do auta a počkať ako bude šelma reagovať.
„Ak je medveď sám a neodišiel, je vhodné naštartovať auto a pomaličky sa ho snažiť odplašiť. Určite by ušiel,“ tvrdí.

No fasa...takže najbližšie pôjdem do lesa autom a budem zbierať z otvorených dverí huby.
;)

P.S.:
Nadávky pilčíkov neriešim...hentí chlapi sa na nič nehrajú.
Bolo by dobré vidieť a vypočuť si tých kritikov v podobnej situácii...
buchač
11.06.19,05:20
Dr. Max v súčasnosti prevádzkuje 423 lekární v Českej republike, 273 lekární na Slovensku a 103 lekární v Srbsku. V Poľsku pod značkou Dr.Max prevádzkuje necelých 400 lekární. Zároveň pripravuje expanziu na taliansky trh. Lekárne patria do portfólia finančnej skupiny Penta.
https://www.etrend.sk/firmy/lekarne-dr-max-maju-noveho-generalneho-riaditela.html

Takže jedna firma a jeden majiteľ...akurát prístup je rozdielny....viď

Diabetikům zároveň zůstává po celou dobu zachován princip prodeje inzulínů bez doplatku.
https://www.drmax.cz/uz-tri-miliony-clenu-vernostniho-programu-drmax

...a na Slovensku sa platí plná pálka.
Linky ani len nehľadám, nakoľko na základe určitej reklamy v českých tv staniciach som sa bol informovať v jednej lekárni osobne.
Nandrolon
11.06.19,06:14
Tu plačem od smiechu :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ))))))))))))))))
https://spravy.pravda.sk/regiony/clanok/515299-baran-zautocil-na-muza/
bettylou
11.06.19,06:49
barany sme mali v merku ako deti, na prázdninách. chodili sme pásť, a je pravda, že sem tam nás potrkal, ale to potom len za rohy a skrútiť, do kolien, lebo v krku má najmenšiu silu. ale aj tak dobre mu mladý struhol.
vicktor
11.06.19,06:50
Keby teba nabral, to by bolo srandy.
Nandrolon
11.06.19,07:20
Baran by sa zrejme nedožil druhého rána :-))))))))))))))))))))))))))))
bettylou
11.06.19,08:45
Keby teba nabral, to by bolo srandy.

nabral a ne raz a tu som
bettylou
11.06.19,08:46
Baran by sa zrejme nedožil druhého rána :-))))))))))))))))))))))))))))

neboj dožil :D
vicktor
11.06.19,08:51
nabral a ne raz a tu som
Hravali ste sa aj "baran, baran, buc" ?
bettylou
11.06.19,09:07
nabral a ne raz a tu som
Hravali ste sa aj "baran, baran, buc" ?

musim sa ale priznať, že taký rozbeh nemal, väčšinou len tak 2m, ale aj to stačilo a furt zo zadu trafel, bo spredu som sa mu uhla.. more to boli detské časy :), kamo ... vicktor možeš len snívať a pod..bovať
A ty si čo, hore riťou vstal, že tu rýpeš do ľudí?? :D
Nandrolon
11.06.19,09:21
Asi hrával často baran, baran, buc a vždy prehral :-))
misoft
11.06.19,11:21
Kua..... nasrali ma. Firma (vymáhači) EOS-KSI.
Otec dávnejšie zrušil DIGI, písomne ich požiadal, aby si prevzali zariadenie, nakoľko pre svoj zdravotný stav nie je schopný osobne vrátiť ho.
Miesto odpovede len posielali faktúry na zaplatenie. Medzitým je už otec v DOS a teraz prišlo, aby okamžite zaplatil.
Vtip je v tom, že poslali obyčajný list, ktorý mal v schránke 6.6. a dátum splatnosti 6.6.
Ja som to za neho zaplatil hneď 7.6. a na ich stránku (pod otcovými prihlasovacími údajmi) som im oznámil, kedy list dorazil a upozornil ich na nereálnosť doby splatnosti.
Dnes zase došlo 11.6., že nezaplatil, ale prevod na ich účet (pod nimi daným VS) bol už vykonaný a odpísaný 7.6. - vraj neevidujú žiadnu platbu.
Jednoducho - tie svynne jenny zatajujú príjem na účte s cieľom dosiahnuť exekúciu.
Teraz som sa už do toho vložil ja - a nebudú to mať odo mňa ľahké. Dôkazy a doklady o zaplatení mám, oni nemajú ani to KEDY bola výzva doručená. Ak si začnú - spustím na nich lavínu - od žaloby až po žiadosť NBS, aby ich preverili.
Dávnejšie sa tu niektorí pýtali na EOS-KSI a ja som už vtedy tvrdil, že sú to vydierači.

P.S. Otec ani nevie, čo je to internet banking, nemá ani internet, všetko robil po starom - platil v hotovosti, prijímal v hotovosti.
pavol54
11.06.19,18:37
Kua..... nasrali ma. Firma (vymáhači) EOS-KSI.
Otec dávnejšie zrušil DIGI, písomne ich požiadal, aby si prevzali zariadenie, nakoľko pre svoj zdravotný stav nie je schopný osobne vrátiť ho.
Miesto odpovede len posielali faktúry na zaplatenie. Medzitým je už otec v DOS a teraz prišlo, aby okamžite zaplatil.
Vtip je v tom, že poslali obyčajný list, ktorý mal v schránke 6.6. a dátum splatnosti 6.6.
Ja som to za neho zaplatil hneď 7.6. a na ich stránku (pod otcovými prihlasovacími údajmi) som im oznámil, kedy list dorazil a upozornil ich na nereálnosť doby splatnosti.
Dnes zase došlo 11.6., že nezaplatil, ale prevod na ich účet (pod nimi daným VS) bol už vykonaný a odpísaný 7.6. - vraj neevidujú žiadnu platbu.
Jednoducho - tie svynne jenny zatajujú príjem na účte s cieľom dosiahnuť exekúciu.
Teraz som sa už do toho vložil ja - a nebudú to mať odo mňa ľahké. Dôkazy a doklady o zaplatení mám, oni nemajú ani to KEDY bola výzva doručená. Ak si začnú - spustím na nich lavínu - od žaloby až po žiadosť NBS, aby ich preverili.
Dávnejšie sa tu niektorí pýtali na EOS-KSI a ja som už vtedy tvrdil, že sú to vydierači.

P.S. Otec ani nevie, čo je to internet banking, nemá ani internet, všetko robil po starom - platil v hotovosti, prijímal v hotovosti.
tým že si zaplatil na základe nedoporučeného listu si potvrdil jeho príjem a správnosť pohľadávky a si v pasci. mne spravili niečo podobné ale dávno ešte bol iný majiteľ tak som ich ignoroval ak by bola vymáhačka pekná aj dvakrát. a nič, je premlčacia doba.
misoft
11.06.19,20:03
Nejde o to - oni ho otravovali dva roky. Lenže ide o to, že už majú zaplatené, ale stále tvrdia, že nie.
No majú smolu - až príde na lámanie chleba - ako som písal - nemajú dôkaz, kedy obyčajný list bol doručený. Má len papier od nich, že nemá zaplatený dlh. A tvrdia, že nič nedostali. Ja však mám výpis o prevode na ich účet. A presne podľa údajov z toho ich lajstra.

Ale na začiatku bola Digi.... keď si objednával službu - doniesli k nemu všetko, zapojili, nastavili. Keď ich žiadal, aby si prevzali (zo zdravotných dôvodov) - tak poslali len lajstrá, faktúry, vyhrážky. Celé dva roky... každý polrok mu niečo prišlo, zakaždým odpovedal, skúšal dokonca tam volať (na ich čísla) - ani nedvihli.
vicktor
12.06.19,05:47
Nigerijci zmenili taktiku. Uz mi neponukaju miliony, ale prosia o prispevok na charitu, staci poslat kompletne udaje o kreditke.
Nandrolon
13.06.19,07:33
pavol54
13.06.19,07:57
Potešil pravdivý článok https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/515441-baranek-tazko-sa-mi-hlada-nieco-co-kiska-urobil-dobre/
To sme si povedali hneď na začiatku rozhodol sa že si kúpi post prezidenta, tak si ho kúpil, keď na to mal, "za peníze i v praze dúm"
lujza.j
13.06.19,08:00
Aki poradcovia taky prezident....ked vlastne myslienky v hlave nie su:(....myslim,ze ani buduca hlava statu nebude ina:(
Kazdy ma poradcov-asistentov...ale zas otal-potal....
On bez papieru...asi iba dobry den zvladne....
misoft
13.06.19,08:08
Potešil pravdivý článok https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/515441-baranek-tazko-sa-mi-hlada-nieco-co-kiska-urobil-dobre/
Dobrý článok! A fakty dobre vyjasnené, napísané.
misoft
13.06.19,13:35
Horúčavy........... treba sa osviežiť.....
korela
13.06.19,15:02
:eek: U nás začali roznášať bežné reklamné obchodné letáky v A4 zatavené vo fóliách. Komu toto dnes mohlo napadnúť?
korela
13.06.19,15:03
Potešil pravdivý článok https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/515441-baranek-tazko-sa-mi-hlada-nieco-co-kiska-urobil-dobre/
To sme si povedali hneď na začiatku rozhodol sa že si kúpi post prezidenta, tak si ho kúpil, keď na to mal, "za peníze i v praze dúm"

Ono to bolo možno aj obojstranné, možno ani ten nápad nebol jeho, žiaľ.
bjuty smis
13.06.19,17:08
k tomu prezidentovi..
až sa nechce veriť, že toto napíšete po 8 r. snajpera.. a 4. andera..

ale ok....vrana k vrane sadá...a možno je vám len teplo,,,
bežte sa okúpať na srbské pobrežie jadranu :)
pavol54
13.06.19,18:28
:eek: U nás začali roznášať bežné reklamné obchodné letáky v A4 zatavené vo fóliách. Komu toto dnes mohlo napadnúť?
"šetria lesy"
misoft
13.06.19,18:32
:eek: U nás začali roznášať bežné reklamné obchodné letáky v A4 zatavené vo fóliách. Komu toto dnes mohlo napadnúť?
"šetria lesy"
Veru..... viacnásobné použitie letáku.... v plaste sa nepotrhá..... len je otázne ČO POTOM s tým plastom?
alaya1
13.06.19,18:45
k tomu prezidentovi..
až sa nechce veriť, že toto napíšete po 8 r. snajpera.. a 4. andera..

ale ok....vrana k vrane sadá...a možno je vám len teplo,,,
bežte sa okúpať na srbské pobrežie jadranu :)
Ani sa velmi kupat neda- zraloky cihaju :)
bettylou
13.06.19,20:31
k tomu prezidentovi..
až sa nechce veriť, že toto napíšete po 8 r. snajpera.. a 4. andera..

ale ok....vrana k vrane sadá...a možno je vám len teplo,,,
bežte sa okúpať na srbské pobrežie jadranu :)

kým dobehneš, jeseň bude..:D a od nás ani nevravím :D
Nandrolon
14.06.19,04:05
k tomu prezidentovi..
až sa nechce veriť, že toto napíšete po 8 r. snajpera.. a 4. andera..

ale ok....vrana k vrane sadá...a možno je vám len teplo,,,
bežte sa okúpať na srbské pobrežie jadranu :)
Už ma vidíš, jak letím :-)))))))))))
V lesoch veru teplo nie je a ani nebude, a kancel si klímujem, že mi stoja chlpy :-))))))))))))
PS:ešte k tomu prezidentovi.
Keďže snajper tu bol 8 rokov, niekto ho tu predsa zvolil. Kiska radšej už nekandidoval, lebo by nemal šancu. Čo z toho vyplýva? Kto mal väčšiu podporu???
bjuty smis
14.06.19,06:18
dáš svoju teoriu, že nekandidoval, lebo by nemal šancu......hoci ked to oznámil, mal podporu cez 70 %...

a dalej to veselo rozvíjaš ako potvrdený fakt...dokonca nejaký dôkaz o vačšej podpore :))
vicktor
14.06.19,06:23
Ani sa velmi kupat neda- zraloky cihaju :)
A navyse do tej vody aj chcaju.
alaya1
14.06.19,06:29
Ani sa velmi kupat neda- zraloky cihaju :)
A navyse do tej vody aj chcaju.
Myslis curkaju? To nevadi, moricko je velke, ale pre mna este studenke. Len rano dychat a relaxovat.
misoft
14.06.19,06:57
Ani sa velmi kupat neda- zraloky cihaju :)
A navyse do tej vody aj chcaju.
Keby len žralok, ale aj rybičky, detičky, babičky, ľudkovia, dedkovia, havkovia.....
Tweety
14.06.19,07:16
alaya1
14.06.19,08:21
Aj tak si tu vyvolení žijú: https://www.cas.sk/clanok/850433/lukrativna-zakazka-statu-pre-advokatsku-kancelariu-za-dvadsat-stran-vyse-1-6-miliona-eur/
Nech im padne na uzitok. Keby len tie prachy boli meradlom stastia. Ja doprajem kazdemu, co chce , Nezatazujem sa, jedine co mozem vytknut je to, ze si mozu dovolit inu lekarsku opateru, ako bezni ludia. Niekedy aj to je nanic.
Nandrolon
14.06.19,08:36
dáš svoju teoriu, že nekandidoval, lebo by nemal šancu......hoci ked to oznámil, mal podporu cez 70 %...

a dalej to veselo rozvíjaš ako potvrdený fakt...dokonca nejaký dôkaz o vačšej podpore :))
Tých 70% si zobral kde?
Na nejakej vzorke 1000 vypatlancov?
Nekandidoval preto, lebo presne v tom čase sa začali objavovať v médiách informácie o jeho zlodejinách z minulosti.
Zrejme jeho mecenáši vedeli, že už to nemá zmysel, tak si našli nové 2 figúrky, z toho jednu zámerne vyradili.
pavol54
14.06.19,08:58
dáš svoju teoriu, že nekandidoval, lebo by nemal šancu......hoci ked to oznámil, mal podporu cez 70 %...

a dalej to veselo rozvíjaš ako potvrdený fakt...dokonca nejaký dôkaz o vačšej podpore :))
Tých 70% si zobral kde?
Na nejakej vzorke 1000 vypatlancov?
Nekandidoval preto, lebo presne v tom čase sa začali objavovať v médiách informácie o jeho zlodejinách z minulosti.
Zrejme jeho mecenáši vedeli, že už to nemá zmysel, tak si našli nové 2 figúrky, z toho jednu zámerne vyradili.
Nikdy nie sú dôležití tí čo odovzdávajú hlasy, ale tí čo ich sčítajú a je to jedno či je to prieskumu alebo voľby
bjuty smis
14.06.19,09:06
dáš svoju teoriu, že nekandidoval, lebo by nemal šancu......hoci ked to oznámil, mal podporu cez 70 %...

a dalej to veselo rozvíjaš ako potvrdený fakt...dokonca nejaký dôkaz o vačšej podpore :))
Tých 70% si zobral kde?
Na nejakej vzorke 1000 vypatlancov?
Nekandidoval preto, lebo presne v tom čase sa začali objavovať v médiách informácie o jeho zlodejinách z minulosti.
Zrejme jeho mecenáši vedeli, že už to nemá zmysel, tak si našli nové 2 figúrky, z toho jednu zámerne vyradili.

áno, údaje o prieskume dôveryhodnosti beriem z prieskumu dôveryhodnosti
ty odkial ? od tvojích spoluvoličov ?

https://dennikn.sk/blog/1443303/kotlebovski-grobiani-a-kyselinari/
lujza.j
14.06.19,09:10
Haja-čiči:D
Nandrolon
14.06.19,09:12
Prezident sa volí na 5 rokov, nie na 4.
V prvom príspevku máš chybu, to už by si mohol vedieť.
Prieskumy beriem presne rovnako ako všetko čo napíšu vretenice z DenníkaN.
Jediný prieskum pre mňa sú ostré voľby.
Kiska nechtiac svojimi zlodejinami ale jednu vec urobil pozitívne. Aj vďaka nemu je bývalý sudca p. Radačovský novodobý slovenský hrdina a europoslanec.
bjuty smis
14.06.19,11:05
pomýlil som sa....čo to mení na podstate ? to sú ako argumenty , ?? slamky sa chytáš ?

ty slovenský národný hrdina kiska je teda zločinec, lebo mu neuznali daňové výdavky

ale toto je slovenský národný hrdina .:

V takmer dvanásť rokov ťahajúcom sa procese žilinský okresný súd trikrát rozhodol o vine obžalovaného, dvakrát ho odsúdil na rok nepodmienečne a raz na rok podmienečne. Popradský sudca sa vždy odvolal. Naposledy ho žilinský okresný súd odsúdil v máji 2011 na jeden rok podmienečne. V aute popradského sudcu našla policajná hliadka v júli 1999 pri cestnej kontrole v Košiciach osemnásť skladačiek so 16,8 gramu päťdesiatpercentného kokaínu a nelegálne držanú podomácky upravovanú guľovú zbraň so štyrmi nábojmi.

Radačovský sa cítil byť nevinný. Ako uviedol na pojednávaniach, nanajvýš sa mohol dopustiť trestného činu nadržiavania a neoznámenia trestného činu. Odmietol sa však vyjadriť, odkiaľ drogy aj nelegálnu zbraň získal.
vicktor
14.06.19,11:14