bettylou
28.09.19,01:33
Ja ich nenazyvam fasistami...ani nie su...
Su to náckovia....

nácko - pôvod slova z latinčiny nacio - národ
bettylou
27.09.19,23:36
Oni aspoň zatiaľ a pochybujem, že by vôbec mali niekedy záujem prekročiť hranice Slovenska ako títo
https://www.ta3.com/clanok/1070956/do-dunajskej-stredy-prisiel-jobbik-ma-sluzit-slovenskym-madarom.html

" Podpredseda extrémne pravicovej strany Jobbik otvoril v Dunajskej Strede svoju kanceláriu. Chce v nej prijímať Maďarov, ktorí žijú na Slovensku. István Szávay tvrdí, že ako poslanec maďarského parlamentu na to má nárok. "

Teda dosť sila.
Si ani neviem predstaviť, čo by sa udialo so slovenským poslancom (na strane vonkoncom nezáleží), ak by si niečo také dovolil.

...a maďari samotní ? Škoda reči.

čo máš proti maďarom...? :D keby neboli až sem dokočovali, ani guláš nevaríme :D
Nandrolon
28.09.19,03:22
Ja ich nenazyvam fasistami...ani nie su...
Su to náckovia....

nácko - pôvod slova z latinčiny nacio - národ
Však píšem národovec :-)
pavol54
28.09.19,03:58
Oni aspoň zatiaľ a pochybujem, že by vôbec mali niekedy záujem prekročiť hranice Slovenska ako títo
https://www.ta3.com/clanok/1070956/do-dunajskej-stredy-prisiel-jobbik-ma-sluzit-slovenskym-madarom.html

" Podpredseda extrémne pravicovej strany Jobbik otvoril v Dunajskej Strede svoju kanceláriu. Chce v nej prijímať Maďarov, ktorí žijú na Slovensku. István Szávay tvrdí, že ako poslanec maďarského parlamentu na to má nárok. "

Teda dosť sila.
Si ani neviem predstaviť, čo by sa udialo so slovenským poslancom (na strane vonkoncom nezáleží), ak by si niečo také dovolil.

...a maďari samotní ? Škoda reči.
Akí Maďari? Veľká väčšina sú pomaďarčení Slováci alebo iné národnosti. Asi takto ak Slovák žije v Čechách zaručene začne říkat a už je čehúň Ak sa na juhu rozpráva Slovák tam bývajúci a pomaďarčený Slovák určite sa budú rozprávať po maďarsky a už je madarón . Viem o čom píšem. Ak sa bavia dvaja južní Slováci o názvoch obcí a miest na stopro použijú názvy z dôb uhorských (teda platných pred sto rokmi). A to nemám nič proti žiadnemu národu a jeho tradíciám, len je to kritika do vlastných radov.
buchač
28.09.19,05:15
čo máš proti maďarom...? :D keby neboli až sem dokočovali, ani guláš nevaríme :D
Ja ? Šak nič...pokiaľ ich nevidím, nepočujem. ;)
-------------------------
Ako je to s tým gulášom?

Mnoho ľudí má v podvedomí zakódovaný „maďarský guláš“ ako typické maďarské jedlo. História však hovorí svoje a pravda je taká, že tento guláš obľubovaný Maďarmi pôvodom vôbec nie je maďarské jedlo! Vyjadruje to už sám názov. Slovo guláš sa skladá z dvoch slov tureckého pôvodu „gul“ a „as“. Po preklade zistíme, že to znamená mäso pripravené pre vojakov. Viaže sa to na udalosť keď sa varil tento pokrm tureckému vojsku pri obliehaní miest Budín a Pešť. Do jedla sa pridávali tiež štipľavé papričky, ktoré mali vojakom chrániť organizmus pred zažívacími problémami. Maďari na seba nenechali dlho čakať, vyšľachtili zvláštny druh štipľavých paprík, ktoré však mali lepšiu a jemnejšiu chuť a jedlo si privlastnili.
bjuty smis
28.09.19,08:21
Ja ich nenazyvam fasistami...ani nie su...
Su to náckovia....

nácko - pôvod slova z latinčiny nacio - národ
no ono je ten pôvod z trochu dlhšieho

národný socializmus...
bjuty smis
28.09.19,08:22
Bjuty, čo máš proti uniformám? Však sú parádne!
:-)))))))))))))))
nic
Len nechapem, preco si to nechcete priznat...
Oni aspoň zatiaľ a pochybujem, že by vôbec mali niekedy záujem prekročiť hranice Slovenska ako títo
https://www.ta3.com/clanok/1070956/do-dunajskej-stredy-prisiel-jobbik-ma-sluzit-slovenskym-madarom.html

Čo povieš na tieto mundúry a ich názorovú orientáciu?
http://www.outono.net/elentir/2019/05/08/hungary-the-left-joins-the-racists-of-the-jobbik-party-against-the-conservative-viktor-orban/

https://live.staticflickr.com/65535/33923515728_6d1b1caa88_b.jpg
ja ?

to so opýtaj ich fanúšikov
máš ich tu dosť.....
korela
28.09.19,10:31
Bjuty, čo máš proti uniformám? Však sú parádne!
:-)))))))))))))))
nic
Len nechapem, preco si to nechcete priznat...
Oni aspoň zatiaľ a pochybujem, že by vôbec mali niekedy záujem prekročiť hranice Slovenska ako títo
https://www.ta3.com/clanok/1070956/do-dunajskej-stredy-prisiel-jobbik-ma-sluzit-slovenskym-madarom.html

Čo povieš na tieto mundúry a ich názorovú orientáciu?
http://www.outono.net/elentir/2019/05/08/hungary-the-left-joins-the-racists-of-the-jobbik-party-against-the-conservative-viktor-orban/

https://live.staticflickr.com/65535/33923515728_6d1b1caa88_b.jpg
ja ?

to so opýtaj ich fanúšikov
máš ich tu dosť.....
Nemám slov.
bjuty smis
28.09.19,11:45
aj ty medzi ních patríš ?
prečo tu ten odpad zase kopíruješ, keď nemáš slov ?
daj radšej, čo ťa potešilo...
misoft
28.09.19,13:41
No... mojej 3/4 sa podaril "husársky" kúsok. Vyštrbila keramický nôž. Slúžil 6 rokov - poctivo, bezchybne. A ona sa rozhodla ním prerezať mäso s kosťou! :eek: Kosť vydržala - nôž šiel do koša.:mad::mee:
sito
28.09.19,15:47
Možno ..., keby bola keramická ...
misoft
28.09.19,16:08
:D:D:D
Nemám taký veľký kôš....
Nandrolon
28.09.19,16:38
:D:D:D
Nemám taký veľký kôš....
Ja ked vidim ako sa u nas otvaraju zavaraninove flase spickami keramickych nozov, tak ma ide trafit. Mal som 1 schovany v spalni, ktory som iba ja pouzival, uz aj ten ma odlomenu spicku...
PS: inac od urciteho casu uz v kuchyni nepouzivame sekeru, ale najhrubsie kosti japonska pila z Lidlu reze ako maslo, az je to neuveritelne.
buchač
28.09.19,16:44
japonska pila z Lidlu ....az je to neuveritelne.
Že japonská píla z Lidlu...:D :D :D ....to je fakt na neuverenie...;)
Keby si aspoň napísal, že pílka a nie píla.


P.S.:
Keramické nože sú len módny hit... je to shit.
sito
28.09.19,17:29
:D:D:D
Nemám taký veľký kôš....

:D:D:D Kosť ...
sito
28.09.19,17:34
:D:D:D
Nemám taký veľký kôš....
Ja ked vidim ako sa u nas otvaraju zavaraninove flase spickami keramickych nozov, tak ma ide trafit. Mal som 1 schovany v spalni, ktory som iba ja pouzival, uz aj ten ma odlomenu spicku...
PS: inac od urciteho casu uz v kuchyni nepouzivame sekeru, ale najhrubsie kosti japonska pila z Lidlu reze ako maslo, az je to neuveritelne.

Ani zadarmo by som ho nebral. :eek: V spálni? Možno žena z bezpečnostných dôvodov ... aby si sa nezaujímal o špičku, ale o ...
Nandrolon
28.09.19,17:35
Buchač, samozrejme som myslel tú malú japonskú pílku, nie pílu, to som z nepozornosti napísal.
Čo sa týka keramiky, tak som celkom jej fanúšik. Ak by som chcel také ostrie na klasike, tak cena tej klasiky by bola X krát vyššia a hlavne ovocie a zeleninu už krájam iba keramikou. Taktiež mäso ide odblaňovať parádne. Ale je to aj tým, že osobne sa priznám že moc dobre brúsiť nože neviem.
Niekedy sa podarí, inokedy nie. Myslím brúsenie na kameni, taký brúsny kváder...
buchač
28.09.19,18:23
tak cena tej klasiky by bola X krát vyššia
...
Ale je to aj tým, že osobne sa priznám že moc dobre brúsiť nože neviem.
Niekedy sa podarí, inokedy nie. Myslím brúsenie na kameni, taký brúsny kváder...
Klasik by povedal ..." Nie som natoľko bohatý, aby som kupoval lacné veci ".
----------------
Tak sa uč...
To ani kosu nevieš nabrúsiť ???

Kúp si hento, nabrúsi s tým aj úplný laik.
https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&biw=1366&bih=626&tbm=isch&sxsrf=ACYBGNSWw6kDy_MDdSUN05jx_suQstt_YQ%3A1569698 394313&sa=1&ei=WrKPXYPdEsmJgQa5krKADg&q=RUIXIN+PRO+III+%D1%81+&oq=RUIXIN+PRO+III+%D1%81+&gs_l=img.12..35i39.113803.113803..116109...0.0..0. 188.188.0j1......0....1..gws-wiz-img.zv-qRP0OCiA&ved=0ahUKEwiD8smZnvTkAhXJRMAKHTmJDOAQ4dUDCAY

P.S.:
Moje produkty ti ani neponúkam...nedoplatil by si sa. ;)
...a účtovníci (ako som zistil) sú lakomí...:D :D :D :D :D
misoft
28.09.19,18:26
..........................................


P.S.:
Keramické nože sú len módny hit... je to shit.
Uhol pohľadu.... ty vieš nože robiť. Ja napr. aj zemiaky čistím keramickou škrabkou - možno budeš konštatovať, že íčovina - kovová si nikdy neudržala dobré ostrie a časom neskrojila šupu, ale ju zoškrabovala. Keramická (zatiaľ u mňa) čistí dobre. Nôž (neborák), tým som krájal mäso na rezne, chlieb, syr a keď bolo potrebné tak i paradajku som dokázal nakrájať na tenké plátky. Z karé som robil rovnomerné šnicle a stačilo na to nožom len 2-3 potiahnuť. Dokáže to kovový nôž po 6-tich rokoch bez OSTRENIA? Pochybujem!
Nandrolon
28.09.19,18:31
tak cena tej klasiky by bola X krát vyššia
...
Ale je to aj tým, že osobne sa priznám že moc dobre brúsiť nože neviem.
Niekedy sa podarí, inokedy nie. Myslím brúsenie na kameni, taký brúsny kváder...
Klasik by povedal ..." Nie som natoľko bohatý, aby som kupoval lacné veci ".
----------------
Tak sa uč...
To ani kosu nevieš nabrúsiť ???

Kúp si hento, nabrúsi s tým aj úplný laik.
https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&biw=1366&bih=626&tbm=isch&sxsrf=ACYBGNSWw6kDy_MDdSUN05jx_suQstt_YQ%3A1569698 394313&sa=1&ei=WrKPXYPdEsmJgQa5krKADg&q=RUIXIN+PRO+III+%D1%81+&oq=RUIXIN+PRO+III+%D1%81+&gs_l=img.12..35i39.113803.113803..116109...0.0..0. 188.188.0j1......0....1..gws-wiz-img.zv-qRP0OCiA&ved=0ahUKEwiD8smZnvTkAhXJRMAKHTmJDOAQ4dUDCAY

P.S.:
Moje produkty ti ani neponúkam...nedoplatil by si sa. ;)
...a účtovníci (ako som zistil) sú lakomí...:D :D :D :D :D
Tak to pozor. Kosím odmalička a tú viem aj naklepať a aj nabrúsiť. Dokonca som si pri brúsení ako 12 ročný odfaklil skoro pravý ukazovák. Doteraz mám veľkú jazvu, lebo malo sa to šiť, keď sa koža stiahla po reze do strán.
edit: pozerám ten satanov stroj tak to asi zase ja lepšie nabrúsim. Ale ako hovorím, brat to dokáže nabrúsiť ako žiletku, ja nie.
Nandrolon
28.09.19,18:38
..........................................


P.S.:
Keramické nože sú len módny hit... je to shit.
Uhol pohľadu.... ty vieš nože robiť. Ja napr. aj zemiaky čistím keramickou škrabkou - možno budeš konštatovať, že íčovina - kovová si nikdy neudržala dobré ostrie a časom neskrojila šupu, ale ju zoškrabovala. Keramická (zatiaľ u mňa) čistí dobre. Nôž (neborák), tým som krájal mäso na rezne, chlieb, syr a keď bolo potrebné tak i paradajku som dokázal nakrájať na tenké plátky. Z karé som robil rovnomerné šnicle a stačilo na to nožom len 2-3 potiahnuť. Dokáže to kovový nôž po 6-tich rokoch bez OSTRENIA? Pochybujem!

Zemiaky škrabem klasikou, hentú keramickú mám doma, ale to by som škrabal pol dňa a zrejme aj kožu na prste. Klasikou ho mám za pár sekúnd hotový.
Keramické nože používam už vyše 10 rokov a nikdy neboli brúsené.
Keď krájam mäso na sušenie, tak výlučne tenkým keramickým, ten reže ako žiletka.
Mal som v ruke na návšteve aj taký veľký, hrubý a ťažký keramický, ostrý ako sviňa ale tá váha ma prekvapila. Ale zase kdesi bolo video, ako takým veľkým postupne presekol pivovú fľašu na stojáka kolmo dole bez ujmy. Taký zatiaľ nepotrebujem, mačetu mám zatiaľ kovovú :-)
buchač
28.09.19,18:42
..........................................


P.S.:
Keramické nože sú len módny hit... je to shit.
Uhol pohľadu.... ty vieš nože robiť.
Dokáže to kovový nôž po 6-tich rokoch bez OSTRENIA? Pochybujem!
Nejde o to, či viem alebo neviem nože robiť...to nie je teraz podstatné.

Bez OSTRENIA ?
Nuž mi povedz, či nejaký profi mäsiar používa pri svojej práci keramický nôž.
Existuje napríklad filetovací keramický nôž ? Pokiaľ viem, tak nie...lebo keramika proste nie je ohybná.

Ja osobne používam v kuchyni hlavne dva nože ... jeden malý na čistenie a veľký = sekáč na porcovanie.
buchač
28.09.19,18:44
edit: pozerám ten satanov stroj tak to asi zase ja lepšie nabrúsim.
Ale trt...neexistuje, nemáš šancu.
Nandrolon
28.09.19,18:58
Zdá sa mi, že ten sklon je moc "natupo" ale tak určite budeš mať pravdu ty, keď sa tomu venuješ.
buchač
28.09.19,19:03
Zdá sa mi, že ten sklon je moc "natupo" ale tak určite budeš mať pravdu ty, keď sa tomu venuješ.
Sklon - uhol sa nastavuje na tej zvislej tyčke...video lepšie ukáže ako obkecávanie.
Mám ten prípravok, takže viem, o čom hovorím. Sú k dispo 4 kamene o rôznej zrnitosti...postupuje sa od najmenšej po najväčšiu, tá doladí do parádnej ostrosti.

https://www.youtube.com/watch?v=882JGQU4khM
Nandrolon
28.09.19,19:07
Vypadá to dobre, lepšie ako ručne.
alaya1
28.09.19,20:31
pavol54
29.09.19,04:53
Zdá sa mi, že ten sklon je moc "natupo" - - ako keď sa ráno pozerám do zrkadla

Pravdu sa dozvieš ... video lepšie ukáže ako obkecávanie.

Mám ten prípravok, takže viem, o čom hovorím. Sú k dispo 4 kamene o rôznej zrnitosti...postupuje sa od najmenšej po najväčšiu, tá doladí do parádnej ostrosti.




Aj ja si myslím :



Čím väčšie zrno , tým väčšia ostrosť
Prečo potom je oslička na kosu hladký kameň?
Nandrolon
29.09.19,05:31
Buchač, a nepostupuje sa opačne, teda najskôr brúsim hrubým zrnom a postupne prechádzam na jemnejšie? Britva sa napr. zakončuje jemnou kožou, ak brúsiš lak na aute tak detto...
buchač
29.09.19,06:09
...postupuje sa od najmenšej po najväčšiu, tá doladí do parádnej ostrosti.

Buchač, a nepostupuje sa opačne, teda najskôr brúsim hrubým zrnom a postupne prechádzam na jemnejšie? Britva sa napr. zakončuje jemnou kožou, ak brúsiš lak na aute tak detto...
Obaja vravíme to isté...
Veď od najmenšej zrnitosti po najväčšiu = číslo, ktoré je udávané na brúsnom papieri.
To s kožou sa nazýva obťahovanie britu...ide o odstránenie jemných rýh po brúsení.
Na kose sa to robí osličkou.

Pokiaľ sa tieto úkony robia strojovo, tak je to za pár minút.
Ručná výroba od kusa železa po finálny výrobok je otázka pekných pár hodín...
Nandrolon
29.09.19,07:16
Aha, ty si myslel priamo číslo zrnitosti, takže čím väčšie, tým jemnejšie zrná.
Kosu brúsim ako vravíš oselkovu v stoji, tam problém nie je.
misoft
29.09.19,08:04
https://www.cas.sk/clanok/890408/pri-zlatych-moravciach-spadlo-stihacie-lietadlo-mig-29/Pri Zlatých Moravciach spadlo stíhacie lietadlo MiG-29!
A už máme len jedno bojaschopné lietadlo :D:D:D

Ale je divné, že "nedostatok paliva". Ujo pumpár nenatankoval?
pavol54
29.09.19,09:08
https://www.cas.sk/clanok/890408/pri-zlatych-moravciach-spadlo-stihacie-lietadlo-mig-29/Pri Zlatých Moravciach spadlo stíhacie lietadlo MiG-29!
A už máme len jedno bojaschopné lietadlo :D:D:D

Ale je divné, že "nedostatok paliva". Ujo pumpár nenatankoval?
natankoval čerpačka ukázala. Poslal som vojaka natankovať 20 litrový kanister pre centrálu, doniesol výkaz 28 litrov, že toľko mu ukázal pumpár že natankoval. Náčelník PHM sa zmohol na komentár ."k.. pompár, dostane basu, keď kradne, tak nech to robí na uazoch ja to neustrážim"
buchač
29.09.19,15:58
Nandrolon
29.09.19,17:14
...kuwa, strašné hovadá tí rodičia.
https://www.facebook.com/ad.alvarodias/videos/366123734293379/?v=366123734293379
Dufajme, ze to vyzrate prasa coskoro rakovina vystiska, alebo ho aspon za 15 r. to dieta podreze. Tu by mal niekto vrazdit.
misoft
29.09.19,17:26
...kuwa, strašné hovadá tí rodičia.
https://www.facebook.com/ad.alvarodias/videos/366123734293379/?v=366123734293379
Toho by som zabásol na 100 rokov - debila
buchač
29.09.19,17:38
Na čas vo videu 0:20 by som tiež upozornil.
Nie je na tej pohovke náhodou matka ???
misoft
29.09.19,17:42
Veď ona to asi na mobil filmovala. A tam možno leží ďalší potomok. Alebo naopak.... kto ho vie?
misoft
29.09.19,20:52
Tí Francúzi už fakt sú na hlavu padnutí.
Nedávno sa súdili o tom, že kohút skoro ráno a hlasno kikiríka a ich ruší. Prehrali - boli to nejakí mestom odchovaní.
Pred cca 5-mi rokmi sa súdili vinári s jedným z nich, že používa koňa na prácu vo vinohrade a že smrdí, muchy okolo neho lietajú, zapácha hnoj a moč a preto nemajú návštevníkov. Prehrali, ale teraz sa znova odvolali.
A ešte jeden spor vo Francúzku je - dovolenkári sa sťažujú na hlasné gáganie husí a kačíc a kŕkanie žiab.
http://www.teraz.sk/magazin/po-kohutovi-mauriceovi-sa-sud-bude-zao/420149-clanok.html

Fakt - pridrbaní žabožrúti....:---:---:---
pavol54
30.09.19,02:30
Tí Francúzi už fakt sú na hlavu padnutí.
Nedávno sa súdili o tom, že kohút skoro ráno a hlasno kikiríka a ich ruší. Prehrali - boli to nejakí mestom odchovaní.
Pred cca 5-mi rokmi sa súdili vinári s jedným z nich, že používa koňa na prácu vo vinohrade a že smrdí, muchy okolo neho lietajú, zapácha hnoj a moč a preto nemajú návštevníkov. Prehrali, ale teraz sa znova odvolali.
A ešte jeden spor vo Francúzku je - dovolenkári sa sťažujú na hlasné gáganie husí a kačíc a kŕkanie žiab.
http://www.teraz.sk/magazin/po-kohutovi-mauriceovi-sa-sud-bude-zao/420149-clanok.html

Fakt - pridrbaní žabožrúti....:---:---:---
Slovák sa sťažuje na poškodenie trávy v záhradke postrekom ktorý sa vykonával 50 m od miesta poškodenia
bettylou
30.09.19,04:23
čo máš proti maďarom...? :D keby neboli až sem dokočovali, ani guláš nevaríme :D
Ja ? Šak nič...pokiaľ ich nevidím, nepočujem. ;)
-------------------------
Ako je to s tým gulášom?

Mnoho ľudí má v podvedomí zakódovaný „maďarský guláš“ ako typické maďarské jedlo. História však hovorí svoje a pravda je taká, že tento guláš obľubovaný Maďarmi pôvodom vôbec nie je maďarské jedlo! Vyjadruje to už sám názov. Slovo guláš sa skladá z dvoch slov tureckého pôvodu „gul“ a „as“. Po preklade zistíme, že to znamená mäso pripravené pre vojakov. Viaže sa to na udalosť keď sa varil tento pokrm tureckému vojsku pri obliehaní miest Budín a Pešť. Do jedla sa pridávali tiež štipľavé papričky, ktoré mali vojakom chrániť organizmus pred zažívacími problémami. Maďari na seba nenechali dlho čakať, vyšľachtili zvláštny druh štipľavých paprík, ktoré však mali lepšiu a jemnejšiu chuť a jedlo si privlastnili.

hej, lebo keby si sa rozprával s maďarmi, tak vieš, že veľká časť ich pobývala značnú dobu na území turecka a až potom došli na uhorskú nížinu. A gulas je pastier dobytka. z takého mäsa sa to varí. Gul - je kurdské slovo nie turecké :)
bettylou
30.09.19,04:32
Zdá sa mi, že ten sklon je moc "natupo" - - ako keď sa ráno pozerám do zrkadla

Pravdu sa dozvieš ... video lepšie ukáže ako obkecávanie.

Mám ten prípravok, takže viem, o čom hovorím. Sú k dispo 4 kamene o rôznej zrnitosti...postupuje sa od najmenšej po najväčšiu, tá doladí do parádnej ostrosti.




Aj ja si myslím :



Čím väčšie zrno , tým väčšia ostrosť
Prečo potom je oslička na kosu hladký kameň?

ktorá jak...
bettylou
30.09.19,04:36
Na čas vo videu 0:20 by som tiež upozornil.
Nie je na tej pohovke náhodou matka ???

netuším, také neviem ani 10sec pozerať
buchač
30.09.19,11:22
Vo včerajšej spomínanej relácií, ste mali, ako hosťa p. Mihála, a na titulke jeho predstavenia na obrazovke svietilo – p. Mihál (nezaradený, podpredseda PS/SPOLU) ! Čo tento pán tam hľadal, na akom základe ste ho pozvali, koho reprezentuje v súčasnosti v NR SR ?! Veď je to rotujúci „politik“, ktorý rotuje medzi politickými stranami, tak ako to jemu vyhovuje, a nedokáže sa presadiť v rámci jednej politickej strany, tak aby tam mal trvalé postavenie, ale ako náhle zistí, že terajšia jeho strana sa v preferenciách potápa, a nie je nádej sa dostať na jej kandidátke do NR SR, tak jednoducho odíde tam, kde to cez mediálne masírovanie mozgov voličov, predsa len môže vyjsť, a to je nielen zbabelé voči voličom jeho predošlej strany, ale aj nesmierne úbohé, neviem sa stotožniť a pochopiť voličov, ktorí takýchto rotujúcich „politikov“ dokážu ešte stále voliť a za úplne inú „marketingovú“ politickú stranu !

https://ferro.blog.pravda.sk/2019/09/30/rtvs-o-5-minut-12-nedela-29-09-2019-co-tam-robil-p-mihal/
vicktor
30.09.19,11:48
"rotuje medzi politickými stranami, tak ako to jemu vyhovuje" - resp. kam ho vietor zaveje
BXLmiami
30.09.19,12:26
Prešla som noviny-človek sa musí len smiať.Tak celý čas bojujú s Ficom a pol roka pred voľbami sa do radu položia.Sulík predloží svoju kandidátku,Galko svoju,no už ich vidím.Matovič s Hlinom-absolutne nekompatibilné.A Trubanove videá nekomentujem.Kiska ide do volieb cez operáciu sdca-super predvolebná kampaň....aj ked je pre mňa nevoliteľný aj tak.Príliš veľa nevysvetlených vecí.Na druhej strane Smer sa dokázal nerozhádať,sú mudrejší ako vyzerali.Zase zostanem pri svojom-nemám koho voliť.
lujza.j
30.09.19,12:43
"Kolotočarov" je viacej....
Politika ciste zufalstvo....
Ako musel exhlava statu v palaci trpiet....ked ho nahodou niekde zacujem,ze konecne moze trepat tie predvolebne sračky....
misoft
30.09.19,13:33
Slovák sa sťažuje na poškodenie trávy v záhradke postrekom ktorý sa vykonával 50 m od miesta poškodenia
Je rozdiel sa sťažovať na to, že niekto chémiou (hoci i 50m ďaleko) poškodzuje tvoju trávu a sťažovať sa na tvory, ktoré sú v prírode súčasťou a je to ich prirodzený prejav.
Ale tí žabožrúti sa sťažujú na prírodu (to im vadí), ale že v Paríži smrdia, trúbia autá 24 hodín denne - to im nevadí.
misoft
30.09.19,14:08
Kua - ďalšia strana sa rodí..... tých strán na Slovensku je ako nas*atých....


A ďalšia správička: mastný vlas ide na operáciu.... obyčajný občan musí často čakať a čakať (a niekedy už len na smrť), lebo nie sú peniaze, nie je darca, nie je v poradí, nie je "vážny" prípad.......
KoxXxo
30.09.19,16:29
buchač
30.09.19,16:31
už napĺňa sľuby
Si zabil.... :D :D :D
korela
30.09.19,17:48
Zabudol dokončiť vetu, že za peniaze. Moja tohtoročná skúsenosť.
.
Penťáci zrušili v mojej poliklinike ambulanciu praktického lekára, nechali si pacientov výlučne z veľmi blízkeho okolia, mini rajón, aby sa "obhájili". Zbytok mohol ostať, avšak za ročný príplatok. Keď kupovali túto polikliniku tak s tým, že pôvodní pacienti budú dobiehajúci bez platenia.
Neišlo v našom prípade o žiadne mimoriadne služby, ale úplne štandardné, osobne mi vyhovovalo, že čakárne neboli nikdy natrieskané, kapacitne boli priestory navrhnuté veľkoryso, pretože v prípade havárie by behom krátkeho času bola z polikliniky funkčná nemocnica.

Aj bežný pacient si všimol, že si tam skoro všetci chronici chodili predpisovať iba lieky, občas nejaké vyšetrenie + preventívky. Drvivá väčšina pacientov bola podnikových, dnes už dôchodcov, takže s nimi spravili krátky proces.
Osobne mi je to ľúto, pretože za 20 r. lekári poznali pacientov a naopak. Vo vyššom veku si hľadať nových lekárov nie je nič príjemné.

V závere pred skončením termínu vyšpičkovali situáciu tak, že zastupujúca lekárka mala "obslúžiť" za dve hodiny 80 pacientov. To boli pritom scény na oboch stranách ...
Ľudia odchádzali potom odtiaľ aj dobrovoľne, proste riadny hnus, žiadne škrupule.
Ústava, garancie?
Prečo sa o všetkom podobnom v spoločnosti konečne nezačne hovoriť otvorene?
.
Preto keď vidím, ako sa napr. v Michalovciach niekto teší z novej nemocnice, tak si vravím, veď počkajte pár rokov, čo bude. Bodaj by to pacienti nezažili.
Budeme platiť ako murovatí všade a za všetko.
korela
30.09.19,18:00
Prešla som noviny-človek sa musí len smiať.Tak celý čas bojujú s Ficom a pol roka pred voľbami sa do radu položia.Sulík predloží svoju kandidátku,Galko svoju,no už ich vidím.Matovič s Hlinom-absolutne nekompatibilné.A Trubanove videá nekomentujem.Kiska ide do volieb cez operáciu sdca-super predvolebná kampaň....aj ked je pre mňa nevoliteľný aj tak.Príliš veľa nevysvetlených vecí.Na druhej strane Smer sa dokázal nerozhádať,sú mudrejší ako vyzerali.Zase zostanem pri svojom-nemám koho voliť.
Viac-menej svojim volebným programom nemusia venovať veľa pozornosti, aj tak si urobia neskôr čo chcú, voličskú základňu majú istú, pôjde o dve skupiny obyvateľstva, rovnako ako pri prez. voľbách, nehovoriac o vplyve inom.
Vo svojej kampani hovorila otvorene, čo urobí, ak nebude spokojná s výsledkom parl. volieb.
Niekedy sa začínam cítiť ako v monarchii.
korela
30.09.19,18:58
Toto je nad moje chápanie. SHMÚ vydá výstrahy pre obyvateľstvo podľa stupňov, a učitelia do tohto počasia vypustia žiakov von.
"Silný vietor v pondelok spôsobil pád stromu aj v areáli materskej školy na Námestí SNP v Detve. Deti sa pritom na mieste hrali iba štvrťhodinu predtým. Informuje o tom internetová stránka mesta. Poškodená je aj detvianska poliklinika."

Detto nešťastie v Nitre. "Na prechádzke bolo v tom čase osem detí zo Základnej školy Topoľová."
.
Z domu výchova, vo veternom počasí sa vyhýbať Starému Mestu kdekoľvek v republike pre padajúce kvetináče, v zime padajúcemu snehu zo striech, pri obmäku cencúľom.
pavol54
30.09.19,19:03
Prešla som noviny-človek sa musí len smiať.Tak celý čas bojujú s Ficom a pol roka pred voľbami sa do radu položia.Sulík predloží svoju kandidátku,Galko svoju,no už ich vidím.Matovič s Hlinom-absolutne nekompatibilné.A Trubanove videá nekomentujem.Kiska ide do volieb cez operáciu sdca-super predvolebná kampaň....aj ked je pre mňa nevoliteľný aj tak.Príliš veľa nevysvetlených vecí.Na druhej strane Smer sa dokázal nerozhádať,sú mudrejší ako vyzerali.Zase zostanem pri svojom-nemám koho voliť.
Viac-menej svojim volebným programom nemusia venovať veľa pozornosti, aj tak si urobia neskôr čo chcú, voličskú základňu majú istú, pôjde o dve skupiny obyvateľstva, rovnako ako pri prez. voľbách, nehovoriac o vplyve inom.
Vo svojej kampani hovorila otvorene, čo urobí, ak nebude spokojná s výsledkom parl. volieb.
Niekedy sa začínam cítiť ako v monarchii.
Asi príde na Trubanove slová niektoré kategórie by nemali voliť (tak ich osprostia že výsledku budú podľa plánu - teda budú voliť ako nesvojprávni)
misoft
30.09.19,19:05
..................
.
Preto keď vidím, ako sa napr. v Michalovciach niekto teší z novej nemocnice, tak si vravím, veď počkajte pár rokov, čo bude. Bodaj by to pacienti nezažili.
Budeme platiť ako murovatí všade a za všetko.
Veď už čakáme, čakáme....... od netrpezlivosti sa trasieme :D:D:D
korela
30.09.19,19:11
Prešla som noviny-človek sa musí len smiať.Tak celý čas bojujú s Ficom a pol roka pred voľbami sa do radu položia.Sulík predloží svoju kandidátku,Galko svoju,no už ich vidím.Matovič s Hlinom-absolutne nekompatibilné.A Trubanove videá nekomentujem.Kiska ide do volieb cez operáciu sdca-super predvolebná kampaň....aj ked je pre mňa nevoliteľný aj tak.Príliš veľa nevysvetlených vecí.Na druhej strane Smer sa dokázal nerozhádať,sú mudrejší ako vyzerali.Zase zostanem pri svojom-nemám koho voliť.
Viac-menej svojim volebným programom nemusia venovať veľa pozornosti, aj tak si urobia neskôr čo chcú, voličskú základňu majú istú, pôjde o dve skupiny obyvateľstva, rovnako ako pri prez. voľbách, nehovoriac o vplyve inom.
Vo svojej kampani hovorila otvorene, čo urobí, ak nebude spokojná s výsledkom parl. volieb.
Niekedy sa začínam cítiť ako v monarchii.
Asi príde na Trubanove slová niektoré kategórie by nemali voliť (tak ich osprostia že výsledku budú podľa plánu - teda budú voliť ako nesvojprávni)

Ja som presvedčená, že keby neišla voliť ani jedna noha, tak nejaké volebné výsledky sa predsa zverejnia. :-)))
V každom prípade budú ľudia po týchto voľbách valiť oči.
https://www.youtube.com/watch?v=1gPaf5XuQt4
Nandrolon
01.10.19,03:20
Asi príde na Trubanove slová niektoré kategórie by nemali voliť (tak ich osprostia že výsledku budú podľa plánu - teda budú voliť ako nesvojprávni)

Ak by trubanovci skutočne obmedzili kategórie, ktoré obmedziť chceli, tak ich výsledok vo voľbách by bol presne 0,18246522 % ;):D Nakoniec by ani sám Truban asi voliť nemohol :D
bettylou
01.10.19,04:41
..................
.
Preto keď vidím, ako sa napr. v Michalovciach niekto teší z novej nemocnice, tak si vravím, veď počkajte pár rokov, čo bude. Bodaj by to pacienti nezažili.
Budeme platiť ako murovatí všade a za všetko.
Veď už čakáme, čakáme....... od netrpezlivosti sa trasieme :D:D:D

treba si popravku dať a netriasť sa, vyčkaj husi ako času klas :D :D, kto nepije môže jogu, prípadne ranné cviko v parku :)

u nás už špitaľ davno zrušili, a co ostalo, tam dochtora net....
Nandrolon
01.10.19,04:47
pavol54
01.10.19,04:58
Asi príde na Trubanove slová niektoré kategórie by nemali voliť (tak ich osprostia že výsledku budú podľa plánu - teda budú voliť ako nesvojprávni)

Ak by trubanovci skutočne obmedzili kategórie, ktoré obmedziť chceli, tak ich výsledok vo voľbách by bol presne 0,18246522 % ;):D Nakoniec by ani sám Truban asi voliť nemohol :D
Pre niekoho je účinná droga 5 g bieleho, pre niekoho čokoláda a ja som vždy počas skúškového mal abstinenciu, ale večer pred skúškou poriadny sex a o desiatej som bol v posteli asi to bola droga, lebo bez neho aj skúšky nedopadli na 1, či 2. Bol to taký podnetný rituál.
Nandrolon
01.10.19,05:27
To máš pravdu, ale máš legálne a nelegálne drogy a tu sa jedná o tie nelegálne.
Aj alkohol aj cigarety sú droga, aj koníček, ktorý prerastie dotyčnému cez hlavu :-)
buchač
01.10.19,06:04
korela
01.10.19,06:19
Vo vyššom veku si hľadať nových lekárov nie je nič príjemné.

Prečo sa o všetkom v spoločnosti nezačne hovoriť otvorene?

Budeme platiť ako murovatí všade a za všetko.

NEBUĎ prieberčivá.



Kým nebudú "normálni OBČANIA" , politici nezačnú!



VŽDY máš možnosť voľby (ak ti to socdemák nedá do zákonov).
Nie som prieberčivá. Mali dodržať zmluvné podmienky, za akých nás preberali.
.
Táto "krajina" nebude mať nikdy normálnych voličov.
korela
01.10.19,07:28
Nebudem ďalej rolovať, ale kto sa s nimi bude súdiť, a hlavne táto dôchodcovská cieľová skupina? Výsledok rozhodnutia v nedohľadne, resp. sa ho nemusia ani dožiť.
Zámerne som napísala voličov.
bettylou
01.10.19,08:06
Vo vyššom veku si hľadať nových lekárov nie je nič príjemné.

Prečo sa o všetkom v spoločnosti nezačne hovoriť otvorene?

Budeme platiť ako murovatí všade a za všetko.

NEBUĎ prieberčivá.



Kým nebudú "normálni OBČANIA" , politici nezačnú!



VŽDY máš možnosť voľby (ak ti to socdemák nedá do zákonov).
Nie som prieberčivá. Mali dodržať zmluvné podmienky, za akých nás preberali.
.
Táto "krajina" nebude mať nikdy normálnych voličov.

OBČANOV som písal (NIE voličov )

Lebo ak úradníci / politici by ustúpili od "dodržať zmluvné podmienky,"

mali by im to normálni občania vysvetliť !

to bude ale ťažké, keˇže občania žijú v obci a mešťania v meste..:)
pavol54
01.10.19,09:33
ja som vždy počas skúškového mal abstinenciu, ale večer pred skúškou poriadny sex







To je IBA TVOJE hodnotenie

, chalan to mohol brať inak.
ako myslíš že ja som z tej kategórie ako ty?
bettylou
01.10.19,10:00
ja som vždy počas skúškového mal abstinenciu, ale večer pred skúškou poriadny sex







To je IBA TVOJE hodnotenie

, chalan to mohol brať inak.
ako myslíš že ja som z tej kategórie ako ty?

tak ak vtedy ešte nebola každá vymiškovaná tabletkami ako teraz... tak to mohlo byť aj vzrúšo... :)
bjuty smis
01.10.19,11:20
tak štetináč nám zakladá stranu vlasť :))

konečne máte koho voliť :))
bettylou
01.10.19,11:34
tak štetináč nám zakladá stranu vlasť :))

konečne máte koho voliť :))

bjuty, tys už neco mel..? lebo ja len citronovu vodu
BXLmiami
01.10.19,11:57
No už ma vidíš.
misoft
01.10.19,14:09
....................
A potom príde nový "spasiteľ" , čo sľúbi "krajšie zajtrajšky" a vytvorí sa nové stádo!

Už sa stalo! JUDr.Heroín práve ohlásil zakladanie novej strany, kde chce byť El Jefe.....
misoft
01.10.19,14:12
tak štetináč nám zakladá stranu vlasť :))

konečne máte koho voliť :))
Pristihnutý..... El Jefe vo svojej "strane"
https://www.nahuby.sk/images/fotosutaz/2011/11/16/rastislav_krajci_302017.jpg
misoft
01.10.19,14:18
Na pol ucha správy počúvam: kto je zodpovedný za to, že deti boli v tom parku, keď bolo to vetrisko. A vysvetľovali - mesto dostalo varovanie o 12:07 a o 27 minút sa to stalo. A pokiaľ viem v tom parku asi verejný rozhlas nie je, takže aj keby ihneď varovali - nepočuli by to.
bjuty smis
01.10.19,15:09
tak štetináč nám zakladá stranu vlasť :))

konečne máte koho voliť :))

bjuty, tys už neco mel..? lebo ja len citronovu vodu
Az teraz burčák...
A neboj sa, je tu dost stetinácovych fandov....tu, kde obdivuju aj blahu...
lubko6394
01.10.19,15:34
Na pol ucha správy počúvam: kto je zodpovedný za to, že deti boli v tom parku, keď bolo to vetrisko. A vysvetľovali - mesto dostalo varovanie o 12:07 a o 27 minút sa to stalo. A pokiaľ viem v tom parku asi verejný rozhlas nie je, takže aj keby ihneď varovali - nepočuli by to.
Boli hluchí a slepí ? Cintoríny sa zatvárali a dospelú osobu nenapadlo že ak je silný vietor tak tam decká neberiem ani keď by pri každom strome bol certifikát o kontrole stromu. O kvalitných plechových strechách ani nehovorím. Decká pripojím na WiFi a ani nevyleziem von.
pavol54
01.10.19,15:50
tak štetináč nám zakladá stranu vlasť :))

konečne máte koho voliť :))

bjuty, tys už neco mel..? lebo ja len citronovu vodu
Az teraz burčák...
A neboj sa, je tu dost stetinácovych fandov....tu, kde obdivuju aj blahu...
lepšie ako obdivovať blekotu alebo jekotu
pavol54
01.10.19,15:58
Na pol ucha správy počúvam: kto je zodpovedný za to, že deti boli v tom parku, keď bolo to vetrisko. A vysvetľovali - mesto dostalo varovanie o 12:07 a o 27 minút sa to stalo. A pokiaľ viem v tom parku asi verejný rozhlas nie je, takže aj keby ihneď varovali - nepočuli by to.
Inak keby niekto pozeral na STV 1 večer predpoveď počesia tak bol vyhlásený 1. stupeň okrem tatier kde bol 2. stupeň. Ale prakticky bolo bezvetrie dovtedy kým som zaparkoval aviu po rozvoze (hovorím jej plachetnica) do dvora vystúpim z auta a kým som zavrel bránu taký víchor že zlomilo strom na protiľahlom poli. Podľa mňa je na riaditeľovi aby zmenil rozvrh, mal sledovať predpoveď, alebo mu to mal niekto povedať.
buchač
01.10.19,16:30
Podľa mňa je na riaditeľovi aby zmenil rozvrh, mal sledovať predpoveď, alebo mu to mal niekto povedať.
Niekto mal povedať ??? Ale no táák...toto nemôžeš myslieť vážne.
To nemá vlastný rozum ... pán riaditeľ ?

Zmeniť rozvrh ?
Veď tie decká boli na vychádzke a nie na vyučovaní ? Dobre...dá sa uvažovať aj o vyučovaní prírodovedy, čiže spojenie s nejakou názornou praxou.
...a učiteľ tiež nerozmýšľal ?
sito
01.10.19,17:21
Podľa mňa je na riaditeľovi aby zmenil rozvrh, mal sledovať predpoveď, alebo mu to mal niekto povedať.
Niekto mal povedať ??? Ale no táák...toto nemôžeš myslieť vážne.
To nemá vlastný rozum ... pán riaditeľ ?

Zmeniť rozvrh ?
Veď tie decká boli na vychádzke a nie na vyučovaní ? Dobre...dá sa uvažovať aj o vyučovaní prírodovedy, čiže spojenie s nejakou názornou praxou.
...a učiteľ tiež nerozmýšľal ?

:eek: Povedať, či predpovedať? Veď predpovedali, že ten víchor preletí Kysuce, Oravu? :D

Že, pri jednom usmrtení vo výťahu bola zdôvodnená vyššia moc, či nie? Všetko bolo v poriadku, ale ... ale nikto za to nemôže, že? made in .............
alaya1
01.10.19,17:36
Podľa mňa je na riaditeľovi aby zmenil rozvrh, mal sledovať predpoveď, alebo mu to mal niekto povedať.
Niekto mal povedať ??? Ale no táák...toto nemôžeš myslieť vážne.
To nemá vlastný rozum ... pán riaditeľ ?

Zmeniť rozvrh ?
Veď tie decká boli na vychádzke a nie na vyučovaní ? Dobre...dá sa uvažovať aj o vyučovaní prírodovedy, čiže spojenie s nejakou názornou praxou.
...a učiteľ tiež nerozmýšľal ?
Neboli na vychadzke, ale brannom cviceni. Ked vyrazili nemuselo este tak fukat. Je to vsak velka tragedia. Lutujem aj tu ucitelku.S tym teraz zit.
buchač
01.10.19,17:44
Podľa mňa je na riaditeľovi aby zmenil rozvrh, mal sledovať predpoveď, alebo mu to mal niekto povedať.
Niekto mal povedať ??? Ale no táák...toto nemôžeš myslieť vážne.
To nemá vlastný rozum ... pán riaditeľ ?

Zmeniť rozvrh ?
Veď tie decká boli na vychádzke a nie na vyučovaní ? Dobre...dá sa uvažovať aj o vyučovaní prírodovedy, čiže spojenie s nejakou názornou praxou.
...a učiteľ tiež nerozmýšľal ?
Neboli na vychadzke, ale brannom cviceni. Ked vyrazili nemuselo este tak fukat. Je to vsak velka tragedia. Lutujem aj tu ucitelku.S tym teraz zit.
Ja nevidím ani len zmienku o brannom cvičení.

" Školáci sa prechádzali po cyklotrase neďaleko futbalového štadióna. "
" Rodičia ďalších žiakov priznali, že ich deti v rámci telesnej výchovy často chodievali na vychádzky práve na nábrežie rieky. "
https://spravy.pravda.sk/regiony/clanok/527595-silny-vietor-v-nitre-zabil-14-rocne-dievca/
https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=Nitre+zabil+14-ro%C4%8Dn%C3%A9ho+chlapca+-+Regi%C3%B3ny+-+Spr%C3%A1vy+...

P.S.:
Dôležité (pre mňa) nezvýrazňujem...ale kľudne môžem.

P.S.:
Neviem síce, ako je to momentálne na školách, že ako sa rieši branné cvičenie. Ale myslím si, že takáto akcia je hromadnejšieho rázu, teda sa na nej zúčastňuje celá škola a nie iba jedna trieda...či ?

..a ak aj išlo o branné cvičenie, tak došlo k porušeniu
https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=4&ved=2ahUKEwjKoZSo3_vkAhXWilwKHdjNDSUQFjADegQIARAC&url=https%3A%2F%2Fwww.minv.sk%2F%3FCOO_OBUTN_OS%26 subor%3D163575&usg=AOvVaw0UbWB-74QK4GNCMXO9A-V_
sito
01.10.19,17:51
Podľa mňa je na riaditeľovi aby zmenil rozvrh, mal sledovať predpoveď, alebo mu to mal niekto povedať.
Niekto mal povedať ??? Ale no táák...toto nemôžeš myslieť vážne.
To nemá vlastný rozum ... pán riaditeľ ?

Zmeniť rozvrh ?
Veď tie decká boli na vychádzke a nie na vyučovaní ? Dobre...dá sa uvažovať aj o vyučovaní prírodovedy, čiže spojenie s nejakou názornou praxou.
...a učiteľ tiež nerozmýšľal ?
Neboli na vychadzke, ale brannom cviceni. Ked vyrazili nemuselo este tak fukat. Je to vsak velka tragedia. Lutujem aj tu ucitelku.S tym teraz zit.

Na učiteľke a jej psychickej pohode je ako sa s tým vyrovná, vysporiada. Nemôže za to!

Ale iné. Poznám jednú starú orechovú álej. Predstav si, že včera pri tom vetre orechy padali ako hrušky. No a nikto nehľadel hore na konáre, každý dole, dole doloval o mušku bohatstvo zveľaďoval. Ak nie orech, ale konár by naňho padol, koľko o koľko by zveľadil, zbohatol :D
pavol54
01.10.19,19:29
Podľa mňa je na riaditeľovi aby zmenil rozvrh, mal sledovať predpoveď, alebo mu to mal niekto povedať.
Niekto mal povedať ??? Ale no táák...toto nemôžeš myslieť vážne.
To nemá vlastný rozum ... pán riaditeľ ?

Zmeniť rozvrh ?
Veď tie decká boli na vychádzke a nie na vyučovaní ? Dobre...dá sa uvažovať aj o vyučovaní prírodovedy, čiže spojenie s nejakou názornou praxou.
...a učiteľ tiež nerozmýšľal ?
si predstav že pán riaditeľ tiež nemusí byť napojený na CML takže informácie v prípade potreby poskytujú podriadení, na základe nich sa rozhoduje. Vidieť že si riadil tak bicykel, učiteľ by nemal len tak bez súhlasu meniť rozvrh ak nenastala mimoriadna situácia a tá nastala v priebehu vyučovacej hodiny. Otázne je aký by mala takáto hodina prínos Ddo vzdelávacieho procesu
misoft
01.10.19,20:00
Darmo rozoberáme to i ono.... v podstate - i keby tie decká tam neboli, ten konár by možno padol na cyklistu, chodca, ktorí ani nemuseli predpoveď a nejaké varovania SHMÚ počúvať. (Ja tiež nečumím každý deň na "rosničkárov", aby som vedel aké bude zajtra počasíčko - kuknem z okna podľa toho sa zariaďujem....)
Náhoda je blbec - žiaľ, tá náhoda zasiahla akurát toho chlapca....

Ale jedno je isté - ten konár padol pri silnom vetre, pretože sa zlomil. Prečo sa zlomil? Neošetrovaný strom. Vraj majiteľa pozemkov miestna samospráva dávnejšie upozorňovala na zlý stav niektorých stromov - a ten konár bol spola suchý....
sito
01.10.19,20:14
A prečo by nemal byť zodpovedný ten, čo navrhol cyklistickú trasu okolo rieky a popod stromy. Keby sa ten chlapec utopil, isto by sa neriešil nejaký konár. Ale ako sa dostal do vody, rieky, utopil sa. Po vojne je vraj každý generál? Veď sme ľudia, vieme pochopiť, či len prach. ...
bettylou
01.10.19,20:27
Darmo rozoberáme to i ono.... v podstate - i keby tie decká tam neboli, ten konár by možno padol na cyklistu, chodca, ktorí ani nemuseli predpoveď a nejaké varovania SHMÚ počúvať. (Ja tiež nečumím každý deň na "rosničkárov", aby som vedel aké bude zajtra počasíčko - kuknem z okna podľa toho sa zariaďujem....)
Náhoda je blbec - žiaľ, tá náhoda zasiahla akurát toho chlapca....

Ale jedno je isté - ten konár padol pri silnom vetre, pretože sa zlomil. Prečo sa zlomil? Neošetrovaný strom. Vraj majiteľa pozemkov miestna samospráva dávnejšie upozorňovala na zlý stav niektorých stromov - a ten konár bol spola suchý....

skôr zlý stav mládeže... rozptýlení sprostosťami zo štvorcov a nepozerajú vôkol seba. Veď to nebol hurikán, že lietali domy.. a nestihli odskočiť
sito
01.10.19,20:36
Darmo rozoberáme to i ono.... v podstate - i keby tie decká tam neboli, ten konár by možno padol na cyklistu, chodca, ktorí ani nemuseli predpoveď a nejaké varovania SHMÚ počúvať. (Ja tiež nečumím každý deň na "rosničkárov", aby som vedel aké bude zajtra počasíčko - kuknem z okna podľa toho sa zariaďujem....)
Náhoda je blbec - žiaľ, tá náhoda zasiahla akurát toho chlapca....

Ale jedno je isté - ten konár padol pri silnom vetre, pretože sa zlomil. Prečo sa zlomil? Neošetrovaný strom. Vraj majiteľa pozemkov miestna samospráva dávnejšie upozorňovala na zlý stav niektorých stromov - a ten konár bol spola suchý....

skôr zlý stav mládeže... rozptýlení sprostosťami zo štvorcov a nepozerajú vôkol seba

Aj pravdu máš. Ako to, že zostali pozadu? Keby ich učka pohnala bičíkom, nemala by väčší problém?

Hľadajme vinu. Nájdeme, vyriešime?

https://i.ytimg.com/vi/CLcwCRJ31q8/hqdefault.jpg?sqp=-oaymwEjCNACELwBSFryq4qpAxUIARUAAAAAGAElAADIQj0AgKJ DeAE=&rs=AOn4CLC7KYovb1YT3oTpAysv041Fvd_fpw
alaya1
01.10.19,20:47
Buchac, ja som to pocula len v spravach v TV ze isli z branneho cvicenia. Je to velke nestastie. Pre rodicov, ucitelku a zucastnene deti velka trauma. Isto nikto to tomu dietatu nezelal.
buchač
02.10.19,04:23
skôr zlý stav mládeže... rozptýlení sprostosťami zo štvorcov a nepozerajú vôkol seba. Veď to nebol hurikán, že lietali domy.. a nestihli odskočiť
Nejaký ten podiel v tom (skôr určite ako nie) bude.
Mládež nedáva pozor na prechodoch a nie ešte na takých akciách...holt, doba je taká.

Je to velke nestastie. Pre rodicov, ucitelku a zucastnene deti velka trauma. Isto nikto to tomu dietatu nezelal.
Vraví snáď niekto opak ?

Vyšetrenie začalo, kto bude vinný ? Lebo niekto proste bude musieť byť.
Mi to pripomína tak trochu udalosť z lyžiarskeho na Plejsoch. Za nezodpovednosť a svojvôľnosť žiačok bola stíhaná učiteľka.

Lenže to nie je proste v poriadku, aj keď pedagóg je na akcii zodpovedný za dozor...tie decká sa jednoducho nedajú ustrážiť, to by ich museli dať pod zámok.
To je asi tak, ako vo futbale alebo hokeji. Na ploche je XX hráčov a X rozhodcov...no ani hentí nezabránia faulom.
bettylou
02.10.19,05:46
skôr zlý stav mládeže... rozptýlení sprostosťami zo štvorcov a nepozerajú vôkol seba. Veď to nebol hurikán, že lietali domy.. a nestihli odskočiť
Nejaký ten podiel v tom (skôr určite ako nie) bude.
Mládež nedáva pozor na prechodoch a nie ešte na takých akciách...holt, doba je taká.

Je to velke nestastie. Pre rodicov, ucitelku a zucastnene deti velka trauma. Isto nikto to tomu dietatu nezelal.
Vraví snáď niekto opak ?

Vyšetrenie začalo, kto bude vinný ? Lebo niekto proste bude musieť byť.
Mi to pripomína tak trochu udalosť z lyžiarskeho na Plejsoch. Za nezodpovednosť a svojvôľnosť žiačok bola stíhaná učiteľka.

Lenže to nie je proste v poriadku, aj keď pedagóg je na akcii zodpovedný za dozor...tie decká sa jednoducho nedajú ustrážiť, to by ich museli dať pod zámok.
To je asi tak, ako vo futbale alebo hokeji. Na ploche je XX hráčov a X rozhodcov...no ani hentí nezabránia faulom.

kto chce kam... na margo plejsov, roky sme tam chodili, aj súťažiť... ale taká ch.jovina by nikoho nenapadla, decká sú osprostené z pozerania perfektných výkonov na videách, ktoré sú častokrát fotošopom upravené, len po určitý moment, dôsledky už nikto nenatáča... treba sa vyhýbať rizikovým situáciám, ak chceš prežiť... chodiť s krížkom po funuse je na dve veci
pavol54
02.10.19,06:14
skôr zlý stav mládeže... rozptýlení sprostosťami zo štvorcov a nepozerajú vôkol seba. Veď to nebol hurikán, že lietali domy.. a nestihli odskočiť
Nejaký ten podiel v tom (skôr určite ako nie) bude.
Mládež nedáva pozor na prechodoch a nie ešte na takých akciách...holt, doba je taká.

Je to velke nestastie. Pre rodicov, ucitelku a zucastnene deti velka trauma. Isto nikto to tomu dietatu nezelal.
Vraví snáď niekto opak ?

Vyšetrenie začalo, kto bude vinný ? Lebo niekto proste bude musieť byť.
Mi to pripomína tak trochu udalosť z lyžiarskeho na Plejsoch. Za nezodpovednosť a svojvôľnosť žiačok bola stíhaná učiteľka.

Lenže to nie je proste v poriadku, aj keď pedagóg je na akcii zodpovedný za dozor...tie decká sa jednoducho nedajú ustrážiť, to by ich museli dať pod zámok.
To je asi tak, ako vo futbale alebo hokeji. Na ploche je XX hráčov a X rozhodcov...no ani hentí nezabránia faulom.

kto chce kam... na margo plejsov, roky sme tam chodili, aj súťažiť... ale taká ch.jovina by nikoho nenapadla, decká sú osprostené z pozerania perfektných výkonov na videách, ktoré sú častokrát fotošopom upravené, len po určitý moment, dôsledky už nikto nenatáča... treba sa vyhýbať rizikovým situáciám, ak chceš prežiť... chodiť s krížkom po funuse je na dve veci
Vieš to je tak ak vlastné decko neposlúcha do dvoch sekúnd dostane výchovnú, voľakedy to mohol aj učiteľ a rodičia spravidla priduplovali decku. dnes aby sa rodič bál krátkej výchovy a učiteľ aby sa bál že ho za ňu budú rodičia naháňať po súdoch, decko si je vedomé že sa mu nič nemôže stať, tak si robí cochcáreň a výsledok je pri jeho rozumových schopnostiach zrejmý.
buchač
02.10.19,10:32
Je síce pravdou, že sa jedná o populistické a aj predvolebné riešenie...ale vždy lepšie, ako tie vláčiky zadarmiko.
Už dávno to mali urobiť...

https://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/527842-nazivo-pellegrini-sa-stretol-s-odborarmi/
Nandrolon
02.10.19,11:51
Je síce pravdou, že sa jedná o populistické a aj predvolebné riešenie...ale vždy lepšie, ako tie vláčiky zadarmiko.
Už dávno to mali urobiť...

https://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/527842-nazivo-pellegrini-sa-stretol-s-odborarmi/
Dúfal som, že bude prekročených 600,-.
buchač
02.10.19,12:59
Je síce pravdou, že sa jedná o populistické a aj predvolebné riešenie...ale vždy lepšie, ako tie vláčiky zadarmiko.
Už dávno to mali urobiť...

https://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/527842-nazivo-pellegrini-sa-stretol-s-odborarmi/
Dúfal som, že bude prekročených 600,-.
...ale mrokarovi sa to nejak nepáči.
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/527861-nazivo-danko-reaguje-na-porusenie-koalicnej-dohody-premierom-pellegrinim/

Diskusia je výživná - vyrátané všetky jeho "záslužné" činy.
misoft
02.10.19,14:22
A je odklepnuté - 580€.
A kapitáň od zlosti pení....
bjuty smis
02.10.19,14:56
A je odklepnuté - 580€.
A kapitáň od zlosti pení....
kapitááááň pení hlavne pre stop-ku v armádných nákupoch
provízie už rozdelené a toto....
Nandrolon
02.10.19,15:03
Je síce pravdou, že sa jedná o populistické a aj predvolebné riešenie...ale vždy lepšie, ako tie vláčiky zadarmiko.
Už dávno to mali urobiť...

https://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/527842-nazivo-pellegrini-sa-stretol-s-odborarmi/
Dúfal som, že bude prekročených 600,-.


Pokiaľ to neplatíš ty, tak radšej nič NEPREKRAČUJ !
Ak podnikatel nie je schopny vyplacat tvorcom SVOJHO zisku ani 600 eur, tak nech to zabali a zamestna sa. Takych idiotov v podnikani netreba.
buchač
02.10.19,15:08
Ak podnikatel nie je schopny vyplacat tvorcom SVOJHO zisku ani 600 eur, tak nech to zabali a zamestna sa. Takych idiotov v podnikani netreba.
Máš tam chybu.
Nie jeden (česť výnimkám, aby som bol spravodlivý) nie že nie je schopný vyplácať...on nie je ochotný !
Lebo ochota končí pri schopnosti míňať na dovolenky a iné.
bjuty smis
02.10.19,15:14
Je síce pravdou, že sa jedná o populistické a aj predvolebné riešenie...ale vždy lepšie, ako tie vláčiky zadarmiko.
Už dávno to mali urobiť...

https://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/527842-nazivo-pellegrini-sa-stretol-s-odborarmi/
Dúfal som, že bude prekročených 600,-.


Pokiaľ to neplatíš ty, tak radšej nič NEPREKRAČUJ !
Ak podnikatel nie je schopny vyplacat tvorcom SVOJHO zisku ani 600 eur, tak nech to zabali a zamestna sa. Takych idiotov v podnikani netreba.
prečo podnikateľ ?
opýtaj sa misofta, koľko platí štát....
a tu vôbec nejde o tých 580, pre zamestnacov...
bjuty smis
02.10.19,15:22
typické svinstvo zlepenca ..ale úderka zase na to skočila :)



Rast minimálnej mzdy prinesie živnostníkom a malým podnikateľom zvýšenie nákladov na hrubé mzdy o 75,5 milióna eur a na odvody do poistných fondov hradené zamestnávateľom o ďalších 26 miliónov eur.

Odvody poisťovniam a dane štátu pritom pohltia väčšiu časť z týchto peňazí. Centrum porovnalo štruktúru zvýšených nákladov na jedného zamestnanca pri zvýšení minimálnej mzdy na 580 eur. Z celkovej sumy zloženej zo zvýšenia mzdy o 60 eur a odvodov zamestnávateľa vo výške 21,12 eura, dostane zamestnanec 40,4 eura, pričom príspevok pre štát a poisťovne bude 40,72 eura
misoft
02.10.19,16:06
prečo podnikateľ ?
opýtaj sa misofta, koľko platí štát....
a tu vôbec nejde o tých 580, pre zamestnacov...
Hmmm.... žeby cca 470€? Toľko dostane na ruku po odpočítaní všetkých odvodov..... Cca 100€ ešte ani neuvidí a už cáluje štátu, poisťovniam....

Moja dostane teraz 430€.
buchač
02.10.19,16:08
typické svinstvo zlepenca ..ale úderka zase na to skočila :)
Už predchádzajúci príspevok smeroval k tomuto vyčísleniu...takže som len čakal.
Ser teraz na zlepencov alebo na úderku.
Ser, ako som spomenul, aj na ten populistický cieľ.
...uvažuj inak, trebárs ako ja...a nie iba ja.

Manželka berie minimálku na páske a niečo keš. Do dôchodku ešte dva roky.
Akademická otázka znie..." Čo sa berie do výpočtu dôchodku ? "
Keďže odpoveď poznáme, tak je aj výsledok jasný.

...a ozaj...aj z tej minimálky sa nedá veľmi vyskakovať.
Rodina, kde robia obaja za také love, sa musí solídne obracať, aby z tej sumy vyžila...platba za byt, nejaká pôžička (prípadne ešte hypo), deti do školy, auto, strava, ošatenie...z mesiaca na mesiac = z ruky do huby.

Takže tých 40€ každý mesiac poteší...či ?
Srať na podnikateľov, urvú si aj tak inde a inak...to garantujem.
bjuty smis
02.10.19,16:32
keby chcel ficov zlodejský zlepenec pridať zamestnacom, tak zníži odvody...
oni idú opačnou cestou....viac si dajú na kradnutie, ako najslabšie zarábajúcim...

ale ja som narážal hlavne na toto :

"Klub 500 je sklamaný z vládou schváleného návrhu. Nemáme nič proti samotnému zvyšovaniu minimálnej mzdy, ako [B]problematické vnímame prepojenie minimálnej mzdy na 42 iných právnych predpisov, v čom je Slovensko svetový unikát.
Nandrolon
02.10.19,17:00
Ak podnikatel nie je schopny vyplacat tvorcom SVOJHO zisku ani 600 eur, tak nech to zabali a zamestna sa. Takych idiotov v podnikani netreba.
Máš tam chybu.
Nie jeden (česť výnimkám, aby som bol spravodlivý) nie že nie je schopný vyplácať...on nie je ochotný !
Lebo ochota končí pri schopnosti míňať na dovolenky a iné.
Samozrejme že takmer všetci do jedného sú schopní, ale ako píšeš, jednoducho si povedia načo. Ľudí je ako sračiek a vždy sa nájdu takí, ktorí budú robiť aj za 300 eur. Chválabohu dnes už legálne nemôžu. A práve pre túto náturu sa tu bude minimálka stále zákonom dvíhať, lebo keby padla, tak sa tu bude robiť za 300 eur. Srbi doma zarábajú okolo 200, takže stále by tu mali o polovicu viac.
Žiaľ, žiadna strana nemá v programe vrátiť migrantov tam, odkiaľ prišli a tým trochu dvihnúť cenu práce.
Nandrolon
02.10.19,17:05
typické svinstvo zlepenca ..ale úderka zase na to skočila :)



Rast minimálnej mzdy prinesie živnostníkom a malým podnikateľom zvýšenie nákladov na hrubé mzdy o 75,5 milióna eur a na odvody do poistných fondov hradené zamestnávateľom o ďalších 26 miliónov eur.

Odvody poisťovniam a dane štátu pritom pohltia väčšiu časť z týchto peňazí. Centrum porovnalo štruktúru zvýšených nákladov na jedného zamestnanca pri zvýšení minimálnej mzdy na 580 eur. Z celkovej sumy zloženej zo zvýšenia mzdy o 60 eur a odvodov zamestnávateľa vo výške 21,12 eura, dostane zamestnanec 40,4 eura, pričom príspevok pre štát a poisťovne bude 40,72 eura

Nože mi povedz, aké náklady vzrastú podnikateľovi, ktorý napr. platí zamestnancovi 1000/mesačne. ??
Tým ostatným zlodejom, nech len pekne rastú!
sito
02.10.19,17:06
Je síce pravdou, že sa jedná o populistické a aj predvolebné riešenie...ale vždy lepšie, ako tie vláčiky zadarmiko.
Už dávno to mali urobiť...

https://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/527842-nazivo-pellegrini-sa-stretol-s-odborarmi/
Dúfal som, že bude prekročených 600,-.


Pokiaľ to neplatíš ty, tak radšej nič NEPREKRAČUJ !
Ak podnikatel nie je schopny vyplacat tvorcom SVOJHO zisku ani 600 eur, tak nech to zabali a zamestna sa. Takych idiotov v podnikani netreba.
prečo podnikateľ ?
opýtaj sa misofta, koľko platí štát....
a tu vôbec nejde o tých 580, pre zamestnacov...

Ale, no nechajme to času, časom tu tiež budeme mať Hongkong. :D

A k tým vláčikom? Je to od 62+, aj od 62-, a 15+11?

Tí prví si to zaslúžia, budovali, no niektorí to ignorujú, dráha je im drahá. Tí druhí? Tým tu rozprávku o troch grošoch pripomenúť.

https://www.youtube.com/watch?v=CAjrfLoJGN8
buchač
02.10.19,17:10
Žiaľ, žiadna strana nemá v programe vrátiť migrantov tam, odkiaľ prišli a tým trochu dvihnúť cenu práce.
Migrantov ani nespomínaj...

Pred časom (pár mesiacov nazad) som spomenul, že "automobilová veľmoc Slovensko " raz kľakne a Blava a iné mestá sa budú podobať na spôsob Detroitu.
Článok vraví o 10 rokoch, ale podľa mňa sú to tie optimistickejšie prognózy, realita príde možno aj skôr.
https://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/527740-za-desat-rokov-mozu-zaniknut-statisice-pracovnych-miest-na-slovensku/?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box-najcitanejsie&utm_campaign=shp_rightbox

Tým chcem povedať to, že krajiny V4 sú proti umiestneniu migrantov...migranti sa tiež nejak (chvalabožku) nehrnú ku nám. No buzeranti z Bruselu už určite niečo vymyslia, aby došlo k opaku.
Nandrolon
02.10.19,17:18
Ja ale nemyslím tých migrantov na lodiach, ale migrantov, ktorí už teraz v každej väčšej fabrike pracujú v stovkách a ubytovaní sú väčšinou v nejakej nevyužitej budove pri danej fabrike...
Dnes som sa práve bavil s kolegyňami. Jedna dáva veľké množstvo svojich bločkov na PHM synovcovi, druhá všetky stavebné bloky druhej príbuznej.
Takže takto sa v SK podniká...
Ročne legálne niekoľko tisíc eur neoprávnene v daňových nákladoch. Z toho treba odpočítať jedných 20% ako okamžité uplatnenie DPH od štátu a zo zvyšku druhých 20% ako ojebanie štátu na dani z príjmu...
Už niekoľko rokov mám pocit na základe svojej profesie, že som ešte nenašiel podnikateľa v SR, ktorý by skutočne podnikal férovo podľa zákonov. Každý jeden odrbáva, niekto viac, niekto menej, ale hovorím, za 20r. praxe som ešte poctivého nevidel...
buchač
02.10.19,17:26
Ja ale nemyslím tých migrantov na lodiach, ale migrantov, ktorí už teraz v každej väčšej fabrike pracujú v stovkách a ubytovaní sú väčšinou v nejakej nevyužitej budove pri danej fabrike...

Predchádzajúci príspevok :

Odstavec prvý - o automobilkách je práve o tých zamestnancoch z Balkánu, Ukrajiny...
Čiže ak prídu prípadne o zamestnanie, nuž nie každý sa vráti nazad domov.
Takže si pripomeňme situáciu v Nemecku, kde žije už tretia generácia Turkov a ktorá robí bordel.

Odstavec druhý - čo nie je, môže byť...alebo bude ?

-------------------------------
...a tie ne/legálne daňové náklady ?
Pfujtajbl, mne stačí, čo čítam občas na Porade...a bičak sa mi otvára vo vrecku.
Nandrolon
02.10.19,17:32
Uvidíš, že naši ak budú prepúšťať, tak manažéri budú mať naložené v nohaviciah a budú prepúšťať najskôr našich.
LEBO:
1. Kde pôjdu daní migranti?
2. Prepustí ho manažér, ak sa bude báť, že ho pred ubytovňou, ktorá je vedľa fabriky potme niekto dopichá nožom?
3. Prepustí ho manažér, ak sa bude báť, že mu jeho nalešteného tátoša odstaveného pred svojou kanceláriou niekto každý týždeň "vobjede klíčem"?
Ďalšia vec je, že by som sa rád pozrel, ale bohužiaľ nemám tú možnosť na výplatné pásky tých srbov, ukrajincov. Nech mi nikto nevraví, že im rôzni teamleaderi, supervízori a ostatní astronomickí funkcionári nebudú kradnúť hodiny, nebudú kradnúť plošné odmeny. Kto im to kedy odkontroluje? Kto im povie, na čo majú nárok a koľko majú mať za čo zaplatené?
Ti hovorím. Tí Srbi, Ukrajinci sú pre našich "drábov" vo fabrikách zlaté vajcia. Ale však karma tých "riaditeľov nočných stolíkov" raz dobehne, alebo sa to vráti až na deťoch, ako to často býva.
Dáša_
02.10.19,18:26
korela
02.10.19,18:42
Keby to v závere nezaklincoval vetou "A ańo, nemali by ste chodiť večer domov o desiatej a nosiť krátke sukne,“ uzavrel Clarkson svoj stĺpček v The Sun."
Chodila som o takom čase z divadla už v pätnástich, peši 10 min. od MHD cez alej stromov, ktorých konáre siahali po zem, a nenapadlo mi sa v tých časoch potme báť.
A sukne? Čo s jej príspevkom má spoločné dĺžka sukní. Svojím spôsobom je to ekologické.
V podstate šíri pravdu, ja sama už nevidím čistú rieku, kedy ju uvidia moji vnuci? Už teraz decká nevedia, čo sú prirodzené potraviny, vzduch ...
Kto si môže spomenúť na chemičky iba na našom území spúšťané do výroby v 50. a neskorších rokoch, paráda, však?
Pokrok mohol ostať, ale nie za túto cenu.
Niet jednej zdravej rodiny.

Aký spôsob sa zvolil, to neriešim. Jedno je však fakt, že decko tak jednoducho nikto neodbachne.
pavol54
02.10.19,19:01
keby chcel ficov zlodejský zlepenec pridať zamestnacom, tak zníži odvody...
oni idú opačnou cestou....viac si dajú na kradnutie, ako najslabšie zarábajúcim...

ale ja som narážal hlavne na toto :

"Klub 500 je sklamaný z vládou schváleného návrhu. Nemáme nič proti samotnému zvyšovaniu minimálnej mzdy, ako [B]problematické vnímame prepojenie minimálnej mzdy na 42 iných právnych predpisov, v čom je Slovensko svetový unikát.
ktorú položku odvodov treba znížiť ?
misoft
02.10.19,19:16
https://auto.pravda.sk/magazin/clanok/527651-jeremy-clarkson-zotrel-mladu-klimaticku-aktivistku-gretu-nesetril/
A kua.... veď to bol ešte slušný.... ak by rozprával tak, ako zvykol (veď preto okrem iného s ním Top Gear skončil) - tak by si vypočula iný prejav, ale to by tu boli samé **********
buchač
02.10.19,19:19
Keby to v závere nezaklincoval vetou "A ańo, nemali by ste chodiť večer domov o desiatej a nosiť krátke sukne,“ uzavrel Clarkson svoj stĺpček v The Sun."
Chodila som o takom čase z divadla už v pätnástich, peši 10 min. od MHD cez alej stromov, ktorých konáre siahali po zem, a nenapadlo mi sa v tých časoch potme báť.
A sukne? Čo s jej príspevkom má spoločné dĺžka sukní. Svojím spôsobom je to ekologické.
V podstate šíri pravdu, ja sama už nevidím čistú rieku, kedy ju uvidia moji vnuci? Už teraz decká nevedia, čo sú prirodzené potraviny, vzduch ...
Kto si môže spomenúť na chemičky iba na našom území spúšťané do výroby v 50. a neskorších rokoch, paráda, však?
Pokrok mohol ostať, ale nie za túto cenu.
Niet jednej zdravej rodiny.

Aký spôsob sa zvolil, to neriešim. Jedno je však fakt, že decko tak jednoducho nikto neodbachne.

Šak hej, v podstate šíri pravdu...ale je tam jedno veľké ALE.
To je niečo podobné, jak farán na kancli káže o cirkevných hodnotách...proste vodú káže, no chlastá jak dúha - v prenesenom význame.

Clarkson asi vie, o čom hovorí...vždy viac, ako si môžeme predstaviť.
Tými krátkymi sukňami a večernou hodinou myslel totiž na imigrantov a ich chovanie voči mladým ženám, dievčatám.

Sorry, ale spomínať chemičky na našom území z dôb 50tych rokov je od veci. To akože na Západe boli onakvejšie ?
To z pasie do dnešného dňa nepodpísali USA Kjótsky protokol...

Decko asi nik neodbachne, to je fakt.
Ale tlieskať postihnutému decku na pôde OSN je choré...
sito
02.10.19,19:31
Dedičstvo otcov zachovaj nám pane! :D
korela
02.10.19,19:33
Celé Slovensko 24 hod. denne, okolie Slovnaftu na posledných troch riadkoch. Sledujem to občas od leta, zatiaľ jeho hodnoty nikdy nepredčili ostatné merané miesta.
http://www.shmu.sk/sk/?page=1&id=oko_imis

Hluk zo Slovnaftu je uvádzaný každý mesiac na
http://www.biskupice.sk/sk/Zivotne-prostredie.html
korela
02.10.19,19:45
Keby to v závere nezaklincoval vetou "A ańo, nemali by ste chodiť večer domov o desiatej a nosiť krátke sukne,“ uzavrel Clarkson svoj stĺpček v The Sun."
Chodila som o takom čase z divadla už v pätnástich, peši 10 min. od MHD cez alej stromov, ktorých konáre siahali po zem, a nenapadlo mi sa v tých časoch potme báť.
A sukne? Čo s jej príspevkom má spoločné dĺžka sukní. Svojím spôsobom je to ekologické.
V podstate šíri pravdu, ja sama už nevidím čistú rieku, kedy ju uvidia moji vnuci? Už teraz decká nevedia, čo sú prirodzené potraviny, vzduch ...
Kto si môže spomenúť na chemičky iba na našom území spúšťané do výroby v 50. a neskorších rokoch, paráda, však?
Pokrok mohol ostať, ale nie za túto cenu.
Niet jednej zdravej rodiny.

Aký spôsob sa zvolil, to neriešim. Jedno je však fakt, že decko tak jednoducho nikto neodbachne.

Šak hej, v podstate šíri pravdu...ale je tam jedno veľké ALE.
To je niečo podobné, jak farán na kancli káže o cirkevných hodnotách...proste vodú káže, no chlastá jak dúha - v prenesenom význame.

Clarkson asi vie, o čom hovorí...vždy viac, ako si môžeme predstaviť.
Tými krátkymi sukňami a večernou hodinou myslel totiž na imigrantov a ich chovanie voči mladým ženám, dievčatám.

Sorry, ale spomínať chemičky na našom území z dôb 50tych rokov je od veci. To akože na Západe boli onakvejšie ?
To z pasie do dnešného dňa nepodpísali USA Kjótsky protokol...

Decko asi nik neodbachne, to je fakt.
Ale tlieskať drbnutému (postihnutému) decku na pôde OSN je choré.
Títo ľudia sa uplatnia na veľmi dobre platených a zodpovedných miestach, pretože im to väčšinou v určitých oblastiach dobre myslí. Ako nie tak dávno rozprávala o svojich kolegoch hostka Slovenka u Krausa, vysoké % jej spolupracovníkov sú autisti. Cca 80 alebo aj viac. Pracovala v Silicon Valley.
Keď si človek uvedomí, čím sa ktorá firma zaoberá, tak to so všetkými nebude až také zlé.

Adobe Systems, Advanced Micro Devices, Agilent Technologies, Altera, Apple, Applied Materials, BEA Systems, Cadence Design Systems, Cisco Systems, eBay, Electronic Arts, Google, Hewlett-Packard, Intel, Intuit, Juniper Networks, Knight-Ridder, Maxtor, National Semiconductor, Network Appliance, NVIDIA Corporation, Oracle Corporation, Siebel, Sun Microsystems, Symantec, Synopsys, Varian Medical Systems, Veritas Software, Yahoo! a iné

Ďalšími spoločnosťami v Silicon Valley sú (alebo boli):

Adaptec, Atmel, Cypress Semiconductor, Foundry Networks, McAfee, Netscape (dnes súčasť AOL), NeXT Computer Inc (dnes Apple), Palm, Inc., PalmSource, Inc., PayPal (dnes súčasť eBay), Rambus, Silicon Graphics, TiVo, VA Software (Slashdot), VeriSign a iné

Iné projekty
buchač
02.10.19,19:59
Títo ľudia sa uplatnia na veľmi dobre platených a zodpovedných miestach, pretože im to väčšinou v určitých oblastiach dobre myslí.
Pane Bože...daj mi silu...

Títo ľudia SA UPLATNIA...čas budúci ... a bavíme sa o ľuďoch, čo sú už dospelí, na ktorých nie je vyvíjaný nátlak, ktorí nie sú ľahko ovplyvnení...atď.
Gréta je decko...čas prítomný...opak vyššie uvedenej vety.
korela
02.10.19,20:00
Kto si môže spomenúť na chemičky iba na našom území spúšťané do výroby v 50. a neskorších rokoch, paráda, však?
Pokrok mohol ostať, ale nie za túto cenu.
Niet jednej zdravej rodiny.


Sorry, ale spomínať chemičky na našom území z dôb 50tych rokov je od veci. To akože na Západe boli onakvejšie ?
To z pasie do dnešného dňa nepodpísali USA Kjótsky protokol...


.

Ja som vychádzala z pamäte ešte u nás žijúcich ľudí, čo zažili otvorenie chemičiek, predpokladám, že všetky bez filtrov, všetko do ovzdušia, ľudia a príroda okolo nich trpela.
Čo z toho, že časť obyvateľstva sa v ich okolí monitorovala, nič. Ako ich vôbec mohli spustiť?
Samozrejme, že išlo o celý svet, veď príroda to zvládne.

Seveso 1976, Bhopál 1984 ... havárie v atómkach ...
buchač
02.10.19,20:01
Upravil som.
Ale idem ďalej.

Ona je postihnutá, to je bez diskusií...no a tí drbnutí v pozadí sú vyrehotaní až do het...peniaze sa len tak hrnú.
Stačí sa len pozrieť na YT
https://www.youtube.com/results?search_query=greta+thunberg

Ono akože kritizovať je jednoduché, no navrhnúť čo i len jedno rozumné riešenie je už ťažšie.
V takom našom meradle na lokálnej Slovenskej úrovni by som takéto Grétine konanie prirovnal k rôznym ochranárskym združeniam.
Medvede, vysoká alebo čierna sa prechádzajú po mestách...no aj napriek tomu sa "ochranári" snažia presvedčiť národ o tom, že medvede nie sú premnožené...
Pritom Štátna ochrana prírody hovorí len o odhadoch, takže to zbieranie vzoriek je na dve veci. Tam ide o solídne peniaze...za posledné roky minutých 10 100 396,2‬ € ... na obdobie 2017 – 2022 ide o nenávratný finančný príspevok vo výške 6 515 596,97 EUR...
korela
02.10.19,20:15
Títo ľudia sa uplatnia na veľmi dobre platených a zodpovedných miestach, pretože im to väčšinou v určitých oblastiach dobre myslí.
Pane Bože...daj mi silu...

Títo ľudia SA UPLATNIA...čas budúci ... a bavíme sa o ľuďoch, čo sú už dospelí, na ktorých nie je vyvíjaný nátlak, ktorí nie sú ľahko ovplyvnení...atď.
Gréta je decko...čas prítomný...opak vyššie uvedenej vety.
Opravujem pre vyslovene tvoju potrebu, tí ľudia tam pracovali a aj v súčasnosti pracujú.

To je Gréta Thunberg a její otec, Svante

https://www.youtube.com/watch?v=fzHsxEfGKQA

Jej otec je herec, nebudem sa domnievať ...



.
buchač
02.10.19,20:26
buchač
02.10.19,20:31
143nenormal[/B]"]
Na prelome 1978 a 79 potom zmenili palivovku na plyn

...a ty si čuchol a odvtedy múdry jak lietadlo nad Rádiom Jerevan...
:D :D :D
korela
02.10.19,20:50
Ešte sa vrátim k výrobe dioxínu, vyrábal sa iba na troch miestach na svete, v BA Dimitrovke, ktorá bola síce kedysi na periférii mesta, resp. za mestom, rovnako ako súčasný Slovnaft, kde hygienici boli vyslovene proti jeho výstavbe, ale v tých rokoch o umiestnení stavby rozhodla Praha.
Potom sa vyrábal už iba niekde v Juž. Amerike a Japonsku.
Vďaka Bohu, že sa jeho výroba na Slovensku zaobišla bez havárie.

Keď spustili v BA spaľovňu, to bol božský vzduch! 70. roky. A roky trvalo, kým sa urobili úpravy. Detto Slovnaft.
korela
02.10.19,20:53
143nenormal[/B]"]
Na prelome 1978 a 79 potom zmenili palivovku na plyn

...a ty si čuchol a odvtedy múdry jak lietadlo nad Rádiom Jerevan...
:D :D :D
Myslím si, že sme si občas niečo čuchli všetci. Aj dnes. :-)))
Aká škoda, že sa vtedy nenašiel nejaký aktivista, teda aj povšimnutím jeho osoby. :-)
korela
02.10.19,20:56
Ešte dodám, keby to vtedy obyvatelia BA vedeli, tak sa do nohy vysťahujú (dioxín).
buchač
02.10.19,20:59
Myslím si, že sme si občas niečo čuchli všetci. Aj dnes. :-)))

No kooonečne normálna veta/reč...lebo furt dávaš Blavu a okolie.
Lebo v oných dobách bolo zaondiané všeliakým bordelom vo vzduchu skoro celé Slovensko...nakoľko Praha tak rozhodla.
Šak Chemko, Celulózka, Hlinikáreň, VSŽ, Vojany....a XX ďalších podnikov smradili a znečisťovali až do het.
bettylou
02.10.19,21:42
Žiaľ, žiadna strana nemá v programe vrátiť migrantov tam, odkiaľ prišli a tým trochu dvihnúť cenu práce.
Migrantov ani nespomínaj...

Pred časom (pár mesiacov nazad) som spomenul, že "automobilová veľmoc Slovensko " raz kľakne a Blava a iné mestá sa budú podobať na spôsob Detroitu.
Článok vraví o 10 rokoch, ale podľa mňa sú to tie optimistickejšie prognózy, realita príde možno aj skôr.
https://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/527740-za-desat-rokov-mozu-zaniknut-statisice-pracovnych-miest-na-slovensku/?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box-najcitanejsie&utm_campaign=shp_rightbox

Tým chcem povedať to, že krajiny V4 sú proti umiestneniu migrantov...migranti sa tiež nejak (chvalabožku) nehrnú ku nám. No buzeranti z Bruselu už určite niečo vymyslia, aby došlo k opaku.

už vidím jak sa naši cigáni, čo makajú za 63 eura a byvaju s deckami v štatnych maringotkách potešia, ked dáky lenivý ***** z afriky dostane, ubytko, stravu, mobil a vreckové len tak...:D:D:D
Nandrolon
03.10.19,04:38
Je síce pravdou, že sa jedná o populistické a aj predvolebné riešenie...ale vždy lepšie, ako tie vláčiky zadarmiko.
Už dávno to mali urobiť...

https://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/527842-nazivo-pellegrini-sa-stretol-s-odborarmi/
Dúfal som, že bude prekročených 600,-.


Pokiaľ to neplatíš ty, tak radšej nič NEPREKRAČUJ !
Ak podnikatel nie je schopny vyplacat tvorcom SVOJHO zisku ani 600 eur, tak nech to zabali a zamestna sa. Takych idiotov v podnikani netreba.

Táraš !

Skús podnikať.
Zatiaľ nie som na to odkázaný. Možno v budúcnosti, človek nikdy nevie.
Nandrolon
03.10.19,04:41
Už niekoľko rokov mám pocit na základe svojej profesie, že som ešte nenašiel podnikateľa v SR, ktorý by skutočne podnikal férovo podľa zákonov.



Ryba smrdí od hlavy ! ! !

Keď vidím ako hospodária s vybranými daňami , tak som si povedal :

Ako sa štát správa ku mne, tak sa ja budem správať k štátovi.

Príklad :
Veľkým investorom (s odbytom ) prispeje štát na vytvorenie 1 prac. miesta aj 30000 €.

Mne asi pred 8 rokmi prispel do 2500.

Prečo by som sa mal rozčuľovať
a tým škodiť vlastnému zdraviu ?
V tomto plne súhlasím. Všetky dotácie treba zrušiť, lebo teraz tu nemáme vďaka tomu férovú trhovú ekonomiku.
Ešte by som porozmýšľal nad dotáciami v poľnohospodárstve, to je podľa mňa úplne osobitná kapitola. Ale dotácie na montážne haly ako VW, KIA, JAguár? Však to je úplne choré!
bettylou
03.10.19,05:23
Už niekoľko rokov mám pocit na základe svojej profesie, že som ešte nenašiel podnikateľa v SR, ktorý by skutočne podnikal férovo podľa zákonov.



Ryba smrdí od hlavy ! ! !

Keď vidím ako hospodária s vybranými daňami , tak som si povedal :

Ako sa štát správa ku mne, tak sa ja budem správať k štátovi.

Príklad :
Veľkým investorom (s odbytom ) prispeje štát na vytvorenie 1 prac. miesta aj 30000 €.

Mne asi pred 8 rokmi prispel do 2500.

Prečo by som sa mal rozčuľovať
a tým škodiť vlastnému zdraviu ?
V tomto plne súhlasím. Všetky dotácie treba zrušiť, lebo teraz tu nemáme vďaka tomu férovú trhovú ekonomiku.
Ešte by som porozmýšľal nad dotáciami v poľnohospodárstve, to je podľa mňa úplne osobitná kapitola. Ale dotácie na montážne haly ako VW, KIA, JAguár? Však to je úplne choré!

noo, ale dakto dostal do vrecka, či?? šak tým k.vám zahraničným sa to za pár mesiacov vráti... to je premyslená kapitalisticko-otrokárska politika :) a že tu žienky aj chlapi za pár drobných rakovinu chytajú pri pásoch, šak čo, zp vytunelovaná a kto to má hasiť?? tota nová akože vláda zbohatlíkov? nedaj sa vysmiať..
Nandrolon
03.10.19,05:30
Čo sa im má vrátiť?
Však nejaký zahraničný otrokár napr. zhrabne 1 mil. eur, z toho dá 200 tis. "niekomu". Ale výsledok je taký, že stále má ZDARMA 800 tis. eur oproti inému, ktorý nedostal nič.
Akákoľvek dotácia je nespravodlivá, nakoľko ju nedostanú nikdy všetci plošne a v rovnakej výške, teda ten, kto ju dostane si polepší, tým pádom si ostatní pohoršia, lebo sa stávajú o to menej konkurencieschopní.
bjuty smis
03.10.19,06:32
Čo sa im má vrátiť?
Však nejaký zahraničný otrokár napr. zhrabne 1 mil. eur, z toho dá 200 tis. "niekomu". Ale výsledok je taký, že stále má ZDARMA 800 tis. eur oproti inému, ktorý nedostal nič.
Akákoľvek dotácia je nespravodlivá, nakoľko ju nedostanú nikdy všetci plošne a v rovnakej výške, teda ten, kto ju dostane si polepší, tým pádom si ostatní pohoršia, lebo sa stávajú o to menej konkurencieschopní.
ono je to pre ostatných ešte horšie
nie že len nič nedostanú....oni sa ešte musia na tie dotácie poskladať....
BXLmiami
03.10.19,06:33
Je síce pravdou, že sa jedná o populistické a aj predvolebné riešenie...ale vždy lepšie, ako tie vláčiky zadarmiko.
Už dávno to mali urobiť...

https://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/527842-nazivo-pellegrini-sa-stretol-s-odborarmi/
Dúfal som, že bude prekročených 600,-.


Pokiaľ to neplatíš ty, tak radšej nič NEPREKRAČUJ !
Ak podnikatel nie je schopny vyplacat tvorcom SVOJHO zisku ani 600 eur, tak nech to zabali a zamestna sa. Takych idiotov v podnikani netreba.
Čiže zavreme školy,nemocnice,domovy dôchodcov.Títo idioti nevedia podniakť.:-))
mari2x
03.10.19,06:39
Myslím si, že sme si občas niečo čuchli všetci. Aj dnes. :-)))

No kooonečne normálna veta/reč...lebo furt dávaš Blavu a okolie.
Lebo v oných dobách bolo zaondiané všeliakým bordelom vo vzduchu skoro celé Slovensko...nakoľko Praha tak rozhodla.
Šak Chemko, Celulózka, Hlinikáreň, VSŽ, Vojany....a XX ďalších podnikov smradili a znečisťovali až do het.
Niklovka Sereď nesmrdela, ale opustené kopce čierneho prachu stoja viac ako 50 rokov
Nandrolon
03.10.19,07:11
Je síce pravdou, že sa jedná o populistické a aj predvolebné riešenie...ale vždy lepšie, ako tie vláčiky zadarmiko.
Už dávno to mali urobiť...

https://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/527842-nazivo-pellegrini-sa-stretol-s-odborarmi/
Dúfal som, že bude prekročených 600,-.


Pokiaľ to neplatíš ty, tak radšej nič NEPREKRAČUJ !
Ak podnikatel nie je schopny vyplacat tvorcom SVOJHO zisku ani 600 eur, tak nech to zabali a zamestna sa. Takych idiotov v podnikani netreba.
Čiže zavreme školy,nemocnice,domovy dôchodcov.Títo idioti nevedia podniakť.:-))

Myslel som čisto podnikateľské subjekty, teda subjekty založené za účelom dosiahnutia zisku.
Nič z toho čo si písala do tejto kategórie nepatrí. Ak by sa zrušili dotácie podnikateľským subjektom zvlášť tým zahraničným, ktorí to nepotrebujú a ktorí zožerú možno 90% dotácií, tak by sa mohlo dať školám, domovom, nemocniciam.
BXLmiami
03.10.19,07:41
No len ono to spravilo poriadny malér,ZP sa už nechali počuť,že ak ich nedofinancujú aj z hľadiska poukážok,príplatkov a vyššej minimálky,budú musieť spraviť šetriaci program pre pacientov.Pretože nemocnice a ambulancie zo zákona jednoducho musia dať zamestnancom čo sa schválilo.
Nandrolon
03.10.19,07:50
ZP sú kapitola sama o sebe. Mali by byť pre to "dofinancovanie" aj nejaké podmienky, napr. zastropované príjmy.
Je dosť smiešne vyplácať si státisícové odmeny k vysokým platom a potom žiadať peniaze od štátu.
sito
03.10.19,08:10
Buchac, ja som to pocula len v spravach v TV ze isli z branneho cvicenia. Je to velke nestastie. Pre rodicov, ucitelku a zucastnene deti velka trauma. Isto nikto to tomu dietatu nezelal.

Jisteeeeee, že ne! Ale, ako tomu predísť, zabrániť?

1. Rozkážeme dážďu, vetru.
2. Rapa Nui, zlikvidovať všetky stromy.
bettylou
03.10.19,08:40
Čo sa im má vrátiť?
Však nejaký zahraničný otrokár napr. zhrabne 1 mil. eur, z toho dá 200 tis. "niekomu". Ale výsledok je taký, že stále má ZDARMA 800 tis. eur oproti inému, ktorý nedostal nič.
Akákoľvek dotácia je nespravodlivá, nakoľko ju nedostanú nikdy všetci plošne a v rovnakej výške, teda ten, kto ju dostane si polepší, tým pádom si ostatní pohoršia, lebo sa stávajú o to menej konkurencieschopní.

a kedy bol život spravodlivý?
korela
03.10.19,12:05
Myslím si, že sme si občas niečo čuchli všetci. Aj dnes. :-)))

No kooonečne normálna veta/reč...lebo furt dávaš Blavu a okolie.
Lebo v oných dobách bolo zaondiané všeliakým bordelom vo vzduchu skoro celé Slovensko...nakoľko Praha tak rozhodla.
Šak Chemko, Celulózka, Hlinikáreň, VSŽ, Vojany....a XX ďalších podnikov smradili a znečisťovali až do het.
Nechápem, veď to všetko bolo všeobecne známe aj za našimi hranicami.
Ja som dýchala tu a ešte o 400 km ďalej.
Čo sa týka priemyslu, istí si mohli byť zrejme iba obyvatelia v kúpeľných mestách, rešpektovalo sa ich špecifikum, nie však vždy už výdatnosť zdrojov.
bjuty smis
03.10.19,14:03
neviete, prečo fico tak bojoval za jankovskú ?
misoft
03.10.19,14:05
Áááááá.... kua.....
Ak je toto:
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/527967-threema-jankovska-mala-v-kauze-zmeniek-ovplyvnovat-rozhodnutie-sudkyne-v-prospech-kocnera/
pravda, tak pekné poriadky to v súdnictve boli.
Ak je to pravda - tak tá J. je poriadna sviňa. Ak je to pravda - nemala by byť ani sudkyňou - nemala by na to žiadne morálne právo.
buchač
03.10.19,14:14
pravda, tak pekné poriadky to v súdnictve boli.

... " ako aj Jankovskej sestru – krajskú sudkyňu Andreu Haitovú "....
-------------------------------
Manžel, manželka, sestra, brat, otec, matka, zať, nevesta...rodinkárstvo na súdoch jak sviňa...stačí si len prebehnúť. Tie zhodné mená nemôžu byť náhodné.
https://obcan.justice.sk/infosud/-/infosud/zoznam/sudca
misoft
03.10.19,14:20
Nie sú náhodné - táto rodina to mala pekne "zorganizované" - súdna mafia by sa to dalo nazvať.
Tweety
03.10.19,14:30
buchač
03.10.19,15:04
Nie sú náhodné - táto rodina to mala pekne "zorganizované" - súdna mafia by sa to dalo nazvať.
Si ma nepochopil.
Ja nevravím len o TEJTO rodine (Jankovská)...ja vravím o celom súdnom systéme.
Celé rodiny sú sudcami.
buchač
03.10.19,15:06
bjuty smis
03.10.19,15:21
Ja by som zas úprimne poprosil o 2-3 klamstva, alebo aspon hoax ,co zverejnil dennik n.
.
Alebo aspon jedno....nie citovat tu prdcedu...
buchač
03.10.19,15:35
Monika Tódová....tá klame pravidelne. Predajná novinárska prostitjutka.
Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.
https://dennikn.sk/1602885/kocner-v-threeme-s-jankovskou-sesttisic-sprav-korupcie-zneuzitia-pravomoci-a-nenavisti/?ref=tit

Tým ale nechcem povedať, že Jankovská je jak ľalia...tá je iný druh kuwy.
Tweety
03.10.19,15:42
misoft
03.10.19,16:07
To je jedno, kde to je - teraz je to všade..... ajajaj.... celý súdny systém je v pérdeli. Predajné sudkyne, "ne"podplatiteľní sudcovia, "ne"konajúci prokurátori.....
A čo na to súdna rada?
NIČ! Strčia hlavy pod kopu papierov a budú ceruzky obhrýzať.
buchač
03.10.19,16:15
https://www1.pluska.sk/spravy/z-domova/vyhrazal-sudkyna-skonci-kuciaka-spravy-medzi-kocnerom-jankovskou-sokuju?itm_site=plus1&itm_template=hp&itm_area=hp&itm_modul=topbox&itm_image=0&itm_position
Denník N je potrebné čítať s veľkou rezervou.
Ja som dala denník N?

No néééé....to asi ja...

Že si dala link na Plusku, to ešte neznamená automaticky pôvod správy - autora.
Ide o prevzatú informáciu...či ?

" Jankovská si mala podľa Denníka N prostredníctvom aplikácie....."
pavol54
03.10.19,16:51
https://www1.pluska.sk/spravy/z-domova/vyhrazal-sudkyna-skonci-kuciaka-spravy-medzi-kocnerom-jankovskou-sokuju?itm_site=plus1&itm_template=hp&itm_area=hp&itm_modul=topbox&itm_image=0&itm_position
Denník N je potrebné čítať s veľkou rezervou.
Ja som dala denník N?

No néééé....to asi ja...

Že si dala link na Plusku, to ešte neznamená automaticky pôvod správy - autora.
Ide o prevzatú informáciu...či ?

" Jankovská si mala podľa Denníka N prostredníctvom aplikácie....."
Poslať denne 20 SMS - iek jednej osobe, určite cez pracovnú dobu, to je ako odjazdiť denne 600 km na favorite. Ak je to pravda tak máme veľa úradníkov a aj poslancov
pavol54
03.10.19,16:54
To je jedno, kde to je - teraz je to všade..... ajajaj.... celý súdny systém je v pérdeli. Predajné sudkyne, "ne"podplatiteľní sudcovia, "ne"konajúci prokurátori.....
A čo na to súdna rada?
NIČ! Strčia hlavy pod kopu papierov a budú ceruzky obhrýzať.
Nič sa nestane, tí čo majú dosť PPS budú vždy krytí, to je ako rakovina v tele -neodstrániš len s telom
bjuty smis
03.10.19,22:47
https://www1.pluska.sk/spravy/z-domova/vyhrazal-sudkyna-skonci-kuciaka-spravy-medzi-kocnerom-jankovskou-sokuju?itm_site=plus1&itm_template=hp&itm_area=hp&itm_modul=topbox&itm_image=0&itm_position
Denník N je potrebné čítať s veľkou rezervou.
Ja som dala denník N?

No néééé....to asi ja...

Že si dala link na Plusku, to ešte neznamená automaticky pôvod správy - autora.
Ide o prevzatú informáciu...či ?

" Jankovská si mala podľa Denníka N prostredníctvom aplikácie....."
Poslať denne 20 SMS - iek jednej osobe, určite cez pracovnú dobu, to je ako odjazdiť denne 600 km na favorite. Ak je to pravda tak máme veľa úradníkov a aj poslancov
Chlape....ty si priamo v kocnerovom gangu???
bjuty smis
03.10.19,22:56
Staci pozriet reakciu premiera....ministra spravodlivosti...zo zlepenca ...

A tunašej ůderky...
bettylou
03.10.19,23:00
jak sa píše u s krúžkom? ja tu také nemám:confused:
korela
03.10.19,23:11
Staci pozriet reakciu premiera....ministra spravodlivosti...zo zlepenca ...

A tunašej ůderky...
Každá strana či zlepenec či spriatelené skupiny či skupiny obyvateľstva a pod. bijú na svojich bubnoch.
bjuty smis
03.10.19,23:26
jak sa píše u s krúžkom? ja tu také nemám:confused:
Musis mat mobil motorola a cviker panboh ví kde...
bjuty smis
03.10.19,23:27
Staci pozriet reakciu premiera....ministra spravodlivosti...zo zlepenca ...

A tunašej ůderky...
Každá strana či zlepenec či spriatelené skupiny či skupiny obyvateľstva a pod. bijú na svojich bubnoch.
A ktora strana bije za kocnera s jankovskou ??
vicktor
04.10.19,05:43
Denník N je potrebné čítať s veľkou rezervou.
Ti isti vykrikuju / kritizuju ze zo spisov unikaju citlive (tajne) informacie a sucasne ich publikuju ako prvi, ale vynasacov chrania.
bettylou
04.10.19,06:00
keď tie paragrafy sú také pokrútené, že aj spravodlivosť s miskami váh má oči handrou omotané ...
bettylou
04.10.19,06:23
jak sa píše u s krúžkom? ja tu také nemám:confused:
Musis mat mobil motorola a cviker panboh ví kde...

ľavý alt a 133 :)
BXLmiami
04.10.19,06:29
Ja by som zas úprimne poprosil o 2-3 klamstva, alebo aspon hoax ,co zverejnil dennik n.
.
Alebo aspon jedno....nie citovat tu prdcedu...
Zombie a idot hudby-zverejnil idiot z DenníkaN
pavol54
04.10.19,07:15
https://www1.pluska.sk/spravy/z-domova/vyhrazal-sudkyna-skonci-kuciaka-spravy-medzi-kocnerom-jankovskou-sokuju?itm_site=plus1&itm_template=hp&itm_area=hp&itm_modul=topbox&itm_image=0&itm_position
Denník N je potrebné čítať s veľkou rezervou.
Ja som dala denník N?

No néééé....to asi ja...

Že si dala link na Plusku, to ešte neznamená automaticky pôvod správy - autora.
Ide o prevzatú informáciu...či ?

" Jankovská si mala podľa Denníka N prostredníctvom aplikácie....."
Poslať denne 20 SMS - iek jednej osobe, určite cez pracovnú dobu, to je ako odjazdiť denne 600 km na favorite. Ak je to pravda tak máme veľa úradníkov a aj poslancov
Chlape....ty si priamo v kocnerovom gangu???
To čo si požil keď ani len jednoduchý text nečítaš s porozumením? ak si nepochopil tak si prečítaj niekoľkokrát alebo si rozdeľ vetu a snaž sa pochopiť obsah po častiach, Respektíve pred vstupom na internet nepoužívaj 5 gramov bieleho.
pavol54
04.10.19,07:18
Ja by som zas úprimne poprosil o 2-3 klamstva, alebo aspon hoax ,co zverejnil dennik n.
.
Alebo aspon jedno....nie citovat tu prdcedu...
Zombie a idot hudby-zverejnil idiot z DenníkaN
On sa v noci zúfalý zobudí a už má predcedu pred očami, pod posteľou a všade, to musí byť zúfalstvo
bjuty smis
04.10.19,07:32
https://www1.pluska.sk/spravy/z-domova/vyhrazal-sudkyna-skonci-kuciaka-spravy-medzi-kocnerom-jankovskou-sokuju?itm_site=plus1&itm_template=hp&itm_area=hp&itm_modul=topbox&itm_image=0&itm_position
Denník N je potrebné čítať s veľkou rezervou.
Ja som dala denník N?

No néééé....to asi ja...

Že si dala link na Plusku, to ešte neznamená automaticky pôvod správy - autora.
Ide o prevzatú informáciu...či ?

" Jankovská si mala podľa Denníka N prostredníctvom aplikácie....."
Poslať denne 20 SMS - iek jednej osobe, určite cez pracovnú dobu, to je ako odjazdiť denne 600 km na favorite. Ak je to pravda tak máme veľa úradníkov a aj poslancov
Chlape....ty si priamo v kocnerovom gangu???
To čo si požil keď ani len jednoduchý text nečítaš s porozumením? ak si nepochopil tak si prečítaj niekoľkokrát alebo si rozdeľ vetu a snaž sa pochopiť obsah po častiach, Respektíve pred vstupom na internet nepoužívaj 5 gramov bieleho.
zúfalý je trtko, čo tu ako posledný obhajuje a zlahčuje mafiu....
50 g musíš mať zase v lebeni..
bettylou
04.10.19,07:39
chlapi, čo vám lysohlávky popadali do burčiaku? sa dourážať jak samce v ruji
:D
bjuty smis
04.10.19,07:44
nemám burčák...dík za tip, idem si kúpiť
vicktor
04.10.19,08:49
vicktor
04.10.19,11:14
misoft
04.10.19,15:49
mimotemy

jak sa píše u s krúžkom? ja tu také nemám:confused:
Nemáš? Ale máš, máš.
Shift a klávesa vedľa 1 (nad Tab) {;} a potom {u}
https://i.alza.sk/Foto/ImgGalery/Image/Article/jak-psat-znaky-klavesnice.jpg
buchač
05.10.19,15:20
https://spravy.pravda.sk/regiony/clanok/528238-zodpovednost-za-katastrofu-v-ozdanoch-nesie-bystricka-dopravna-spolocnost/
" Rezort očakáva, že spoločnosť urobí všetko pre záchranu a obnovu pamiatky, keďže disponuje niekoľkomiliónovým nerozdeleným ziskom. "

:D :D :D :D :D :D :D :D
misoft
05.10.19,18:54
Už ich vidím, ako "robia všetko" pre záchranu a obnovu....". Tie peniaze si predsa musí rozdeliť šéfstvo. Takže akože "podajú" nejaký projekt (ten bude mať "formálne" nedostatky), bude sa to ťahať 5-6-7-10 rokov a kaštieľ i sám spadne.
pavol54
06.10.19,11:45
Už ich vidím, ako "robia všetko" pre záchranu a obnovu....". Tie peniaze si predsa musí rozdeliť šéfstvo. Takže akože "podajú" nejaký projekt (ten bude mať "formálne" nedostatky), bude sa to ťahať 5-6-7-10 rokov a kaštieľ i sám spadne.
Najprv Kunerád, teraz Oždany rád by som videl v akej hodnote je vedený v účtovníctve. Tiež metóda ako znížiť základ dane kúpou takého objektu, ak zhorí tak sa výška daňového základu nemení, a keď sú náklady na uvedenie do pôvodného stavu tak to nie je technické zhodnotenie, zase zníženie základu dane. A komu patrí v prípade Oždian dopravný podnik BB ?
misoft
06.10.19,13:10
Najprv Kunerád, teraz Oždany rád by som videl v akej hodnote je vedený v účtovníctve. Tiež metóda ako znížiť základ dane kúpou takého objektu, ak zhorí tak sa výška daňového základu nemení, a keď sú náklady na uvedenie do pôvodného stavu tak to nie je technické zhodnotenie, zase zníženie základu dane. A komu patrí v prípade Oždian dopravný podnik BB ?
No - akcionárom a BBSK.
http://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=7273&SID=3&P=1
"JUDr. Juraj Džmura
Robotnícka 1123/15
Banská Bystrica 974 01
Vznik funkcie: 05.08.2015
(od: 06.10.2015)
PhDr. Adrian Polóny - predseda predstavenstva
Jelšová 1611/26
Banská Bystrica 974 01
Vznik funkcie: 14.06.2017
(od: 04.08.2017)
Ing. Tomáš Privitzer - člen predstavenstva
Námestie Cyrila a Metoda 7
Zvolen 960 01
Vznik funkcie: 14.06.2017
(od: 04.08.2017)
JUDr. Marica Koreňová - člen predstavenstva
Jána Cikkera 6
Banská Bystrica 974 01
Vznik funkcie: 18.05.2018
(od: 26.07.2018)
Ing. Vladimír Orság - člen predstavenstva
Kamenárska 154
Hliník nad Hronom 966 01
Vznik funkcie: 28.12.2018"
pavol54
06.10.19,13:53
Najprv Kunerád, teraz Oždany rád by som videl v akej hodnote je vedený v účtovníctve. Tiež metóda ako znížiť základ dane kúpou takého objektu, ak zhorí tak sa výška daňového základu nemení, a keď sú náklady na uvedenie do pôvodného stavu tak to nie je technické zhodnotenie, zase zníženie základu dane. A komu patrí v prípade Oždian dopravný podnik BB ?
No - akcionárom a BBSK.
http://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=7273&SID=3&P=1
"JUDr. Juraj Džmura
Robotnícka 1123/15
Banská Bystrica 974 01
Vznik funkcie: 05.08.2015
(od: 06.10.2015)
PhDr. Adrian Polóny - predseda predstavenstva
Jelšová 1611/26
Banská Bystrica 974 01
Vznik funkcie: 14.06.2017
(od: 04.08.2017)
Ing. Tomáš Privitzer - člen predstavenstva
Námestie Cyrila a Metoda 7
Zvolen 960 01
Vznik funkcie: 14.06.2017
(od: 04.08.2017)
JUDr. Marica Koreňová - člen predstavenstva
Jána Cikkera 6
Banská Bystrica 974 01
Vznik funkcie: 18.05.2018
(od: 26.07.2018)
Ing. Vladimír Orság - člen predstavenstva
Kamenárska 154
Hliník nad Hronom 966 01
Vznik funkcie: 28.12.2018"
To si prečo sem napísal predstavenstvo ? Mal si napísať aj "B" Vlastníkom sú majitelia akcií na meno v celkovom množstve 5059 hodnota jednej akcie je 14 eur. Kto sú vlastníci vie len ten kto ich upisoval a možno srnky ktoré mi tu chodia po poli
korela
06.10.19,17:12
buchač
07.10.19,05:04
Timotej Zuzula: Kočnera sme cielene nevyhľadávali
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/528309-timotej-zuzula-kocnera-sme-cielene-nevyhladavali/

Že jaký zlatý je.......aj mu verím.
Kuwa, šak Zuzula by sa vopchal aj čertovi do riti, ak by z neho love dostal....
buchač
07.10.19,13:01
NETRADIČNÁ NÁVŠTEVA NA POLICAJNEJ STANICI V SMOKOVCI
https://www.facebook.com/1488631054500445/posts/2814521145244756/?sfnsn=mo&d=n&vh=e
lujza.j
07.10.19,13:26
Sak les za rohom...aspon ked je odd.tam kde bolo...
pavol54
07.10.19,14:07
NETRADIČNÁ NÁVŠTEVA NA POLICAJNEJ STANICI V SMOKOVCI
https://www.facebook.com/1488631054500445/posts/2814521145244756/?sfnsn=mo&d=n&vh=e
No čo išiel podať TO na bielych bratov že mu zožrali čučoriedky:)
vicktor
07.10.19,14:30
To je mozne.
Keby podal na pocernych bratov, to by mu zamietli.
misoft
07.10.19,14:39
Ešte by ho nazvali zlým rasistom....
buchač
07.10.19,15:29
Pravda.sk

" Na políciu v Smokovci sa dobýjal medveď "



Kurňa...toho, čo to napísal, by bolo potrebné dobyť...dobitok jeden.
misoft
07.10.19,15:33
Pravda.sk

" Na políciu v Smokovci sa dobýjal medveď "



Kurňa...toho, čo to napísal, by bolo potrebné dobyť...dobitok jeden.
Ale veď to bol predsa "vzdelaný" príslušník policajného zboru.....:D:D
misoft
07.10.19,15:37
alaya1
07.10.19,15:39
[QUOTE="buchač"]Pravda.sk

" Na políciu v Smokovci sa dobýjal medveď "



Kurňa...toho, čo to napísal, by bolo potrebné dobyť...dobitok jeden.[/QUOT

Radsej nenapisem nic. Niekto mepozna vybrane slova, niekto mnozne cislo. :)
buchač
07.10.19,15:42
Ale veď to bol predsa "vzdelaný" príslušník policajného zboru.....:D:D
...a za tým napísaním si aj stojíš ?

Nevedel som, že titulky na Pravdu píšu poliši...
...a vieš, že stránku na FB nespravuje poliš ?
bjuty smis
07.10.19,16:15
Pravda.sk

" Na políciu v Smokovci sa dobýjal medveď "



Kurňa...toho, čo to napísal, by bolo potrebné dobyť...dobitok jeden.[/QUOT

Radsej nenapisem nic. Niekto mepozna vybrane slova, niekto mnozne cislo. :)

[QUOTE="buchač"]Pravda.sk

" Na políciu v Smokovci sa dobýjal medveď "



Kurňa...toho, čo to napísal, by bolo potrebné dobyť...dobitok jeden.
Ale veď to bol predsa "vzdelaný" príslušník policajného zboru.....:D:D

a možno len pozná rozdiel medzi dobyvateľom a bitkárom....
Žabinka
07.10.19,16:58
pre istotu..:D
dobýjať sa – dobíjať sa

Slovník slovenského jazyka I z r. 1959 pri slove dobýjať sa s ypsilonom uvádza význam snažiť sa vniknúť, natískať sa niekam, vynucovať si prístup, vnikať niekam násilím:
Ktosi sa dobýja do domu. Rafinovane sa dobýjal do jej priazne.

Ten istý slovník zaznamenáva aj slová dobíjať, dobiť sa s takmer rovnakým vysvetlením významu ako pri slove s ypsilonom:
nasilu vojsť vniknúť niekam:
Sila ľudu vrhla sa na hostinec a dobila sa do sklepu.

Aj elektronický lexikón slovenského jazyka uvádza výraz dobiť sa s významom nasilu vniknúť: Zástup sa dobil do domu.

Čo je teda správne? Dobíjať sa do domu, alebo dobýjať sa do domu?

Odborníci z jazykovej poradne na otázku, ako správne písať dobýjať sa do dverí, dobýjať sa do bytu, odpovedajú: Ak chceme vyjadriť, že niekto sa snažil vniknúť do bytu, vynucoval si vstup, napíšeme:

Dobýjal sa do bytu. Dobýjal sa do dverí.

https://www.skolske.sk/clanok/32184/dobyt-dobit-odbit-neodbytny
bjuty smis
07.10.19,17:11
nič také ako píšeš tam nie je..... bolo v 59 ???

Slovníkový portál Jazykovedného ústavu Ľ. Štúra SAV
dobiť

Krátky slovník slovenského jazyka 4 z r. 2003 – kodifikačná príručka.
dobiť -je -jú dok.

1. prestať biť: hodiny d-li šiestu

2. expr. veľmi zbiť: d. väzňa na nepoznanie;

pren.: správa ho d-la zdeptala;
ľahol si celý d-tý zmorený

3. bitím usmrtiť: d-li vlka lopatami;
obeť zavliekli na odľahlé miesto a tam ju d-li

4. nabíjaním doplniť elektr. energiu: d. batériu

● expr. d-tý ako pes veľmi vyčerpaný;

nedok. dobíjať -a

// dobiť sa

1. expr. doudierať sa, dotĺcť sa, dokaličiť sa: celý sa d-l v kameňolome

2. nabíjaním sa doplniť elektr. energiou: batéria sa d-la;

nedok. k 2 dobíjať sa

Pravidlá slovenského pravopisu z r. 2013 – kodifikačná príručka.
dobiť ‑je ‑jú dok. (veľmi zbiť); dobiť sa
korela
07.10.19,17:25
Iba snaha o poplašnú správu. Maco sa tam ani nedobýjal, ani nedobíjal, iba si ich stanicu zatiaľ pokojne obzrel.
korela
07.10.19,17:27
JULS istí každé heslo.
Žabinka
07.10.19,17:31
dobre, tak z roku 2015..:D
Podľa Krátkeho slovníka slovenského jazyka (nájdete ho aj v elektronickej podobe na stránke Jazykovedného ústavu Ľ. Štúra SAV slovniky.juls.savba.sk) sloveso dobiť má významy: 1. „prestať biť (hodiny dobili)“; 2. ako expresívne slovo „veľmi zbiť (dobili ho na nepoznanie)“; 3. „bitím usmrtiť (vlka dobili lopatami)“; 4. „nabíjaním doplniť, napr. elektrickú energiu (dobiť akumulátorovú batériu, dobiť zbraň)“. Tento štvrtý význam sa novšie rozšíril aj o spojenie dobiť kredit (doplniť ho).

Naproti tomu sloveso dobyť s ypsilonom má významy: 1. „ovládnuť mocou, zmocniť sa (dobyť hrad)“; 2. ako knižný výraz „s úsilím získať, dosiahnuť (dobyť víťazstvo, dobyť politickú moc aj dobyť srdce ženy)“. Jeho zvratný tvar dobyť sa má význam „násilne sa dostať (dnu)“.

Ak chceme vyjadriť, že niekto sa snažil vniknúť do bytu, vynucoval si vstup, napíšeme: dobýjal sa do bytu, resp. dobýjal sa do vchodových dverí. Je možné, že pri dobýjaní sa do dverí môže dôjsť aj k poriadnej bitke s mäkkým i, ale aj v takom prípade sa tvar slovesa dobýjať sa s významom „vynucovať si vstup“ píše s tvrdým ý.

https://jazykovaporadna.sme.sk/q/8175/
BXLmiami
08.10.19,04:57
Pár dní tu človek nie je a ked som pozrela správy mám pocit,že sa bije každý s každým.Ale Porada je celkom príjemná,ešte asi najmierumilovnejšia.No,idem to celé dočítať.
vicktor
08.10.19,05:49
Pravda.sk
" Na políciu v Smokovci sa dobýjal medveď "
Kurňa...toho, čo to napísal, by bolo potrebné dobyť...dobitok jeden.
Tak zavolaj Sibyle ako to ma byt.
Povie ze sa mas pozriet do KSSJ: https://slovnik.juls.savba.sk/?w=dobyjat&s=exact&c=L962&cs=&d=kssj4&d=psp&d=sssj&d=orter&d=scs&d=sss&d=peciar&d=hssjV&d=bernolak&d=noundb&d=locutio&d=obce&d=priezviska&d=un&d=pskcs&d=psken#
buchač
08.10.19,06:00
Tak zavolaj Sibyle ako to ma byt.
Povie ze sa mas pozriet do KSSJ: https://slovnik.juls.savba.sk/?w=dobyjat&s=exact&c=L962&cs=&d=kssj4&d=psp&d=sssj&d=orter&d=scs&d=sss&d=peciar&d=hssjV&d=bernolak&d=noundb&d=locutio&d=obce&d=priezviska&d=un&d=pskcs&d=psken#
Sa pozri aj ty...
Slovník slovenského jazyka z r. 1959 – 1968*.
https://slovnik.juls.savba.sk/?w=dob%C3%ADja%C5%A5&s=exact&c=o3c5&cs=&d=kssj4&d=psp&d=sssj&d=orter&d=scs&d=sss&d=peciar&d=hssjV&d=bernolak&d=noundb&d=locutio&d=obce&d=priezviska&d=un&d=pskcs&d=psken#

Ono jazykovedci tiež musia z niečoho žiť...takže vymýšľajú nie raz chujoviny.
Vrchol dosiahli pri slovách " smena - zmena "...rozpisovať sa nemienim.
vicktor
08.10.19,06:44
Ale ten medved polisov nechcel dobit, on sa chcel do vnutra dobyt.
Preto spravne je "dobyjal sa". Selma jedna vybijana.
kopretinka
08.10.19,06:45
Mňa strašne štve slovo "hostka":confused::mad:
misoft
08.10.19,06:45
Ostatný..... posledný.... slovičkárenie.
Lenže. Posledný je ten, za ktorým už nikto nie je! Ostatný je ten, ktorý je mimo. Je sám, je zároveň prvý aj posledný. Ak sa pridá, stáva sa posledným a prestáva byť ostatným, lebo je v skupine.
misoft
08.10.19,06:46
Ale ten medved polisov nechcel dobit, on sa chcel do vnutra dobyt.
Mal použiť zvonček :D:D:D
kopretinka
08.10.19,06:46
Ale ten medved polisov nechcel dobit, on sa chcel do vnutra dobyt.
Nechcel,zľakol sa a utiekol. Len debili potrebovali nejaký nadpis,aby nachytali ľudí.
marjankaj
08.10.19,10:04
Mňa strašne štve slovo "hostka":confused::mad:
šak zostaň sedieť doma a nikto ti tak nebude nadávať.:---:D
korela
08.10.19,10:23
Ale ten medved polisov nechcel dobit, on sa chcel do vnutra dobyt.
Preto spravne je "dobyjal sa". Selma jedna vybijana.
A čo by chcel, prosím ťa, na tom ministerstve robiť?
vicktor
08.10.19,11:49
Ty si myslis ze uradnici chodia na ministerstvo ROBIT?
marjankaj
08.10.19,12:18
Dvaja cigáni spadli do jamy s vápnom.
Jeden začal bedákať: Čo budeme robiť? Čo budeme robiť?
A druhý mu na to: Len chvíľu si biely a už by si robil.
korela
08.10.19,14:28
Ale ten medved polisov nechcel dobit, on sa chcel do vnutra dobyt.
Preto spravne je "dobyjal sa". Selma jedna vybijana.
A čo by chcel, prosím ťa, na tom ministerstve robiť?

Ty si myslis ze uradnici chodia na ministerstvo ROBIT?
A prečo riešiš iba úradníkov, kde sú policajti, hasiči ... , bolo by vhodnejšie v tvojom prípade neriešiť radšej nikoho, vieš kam vedú domnienky a zlá gramatika?
buchač
08.10.19,15:53
„Chápeme výchovný efekt doplatku, ktorý niektorých pacientov upozorní na fakt, že žiaden liek nie je zadarmo a niekto ho jednoducho zaplatiť musí. Sú však prípady, keď je doplatok neakceptovateľný z medicínskych, ale aj sociálnych dôvodov,“ zdôraznil viceprezident asociácie Dominik Tomek.

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/528581-zastupcovia-pacientov-hovoria-o-drahych-liekoch/



Výborne, veľmi dobre...wery fasa...pííííp..........pfujtajbl.
Sundown
09.10.19,16:40
Preco sa uzavrela tema skor ako niekto relevantne poradil ?
https://www.porada.sk/t318645-nehospodarne-narabanie-s-majetkom.html
sito
09.10.19,16:55
Preco sa uzavrela tema skor ako niekto relevantne poradil ?
https://www.porada.sk/t318645-nehospodarne-narabanie-s-majetkom.html

:D sito (Dnes 17:26) Sundown, západ slnka. rising star. Už je to na, či pre štetku? :D

Pochopila zotrela ťa, tvoj problém. :D
buchač
09.10.19,17:14
Preco sa uzavrela tema skor ako niekto relevantne poradil ?
https://www.porada.sk/t318645-nehospodarne-narabanie-s-majetkom.html
Prečo, prečo....
Nuž preto !!!

Že ty si nepochopil to, čo ti tam poniektorí (mňa do toho nerátaj, ja som mal len komentáre), tak to je tvoj problém.
...a že si točil jedno a to isté dokola, tak to je tiež len holý fakt.

Tak čo s takými " otázkami " ? Len ich poslať do pá...
Sundown
09.10.19,17:41
OK, este niekto kto byvate v meste vo veziaku vysvetlite misoftovi, ze mame tmu celych 24 hodin
buchač
09.10.19,17:45
OK, este niekto kto byvate v meste vo veziaku vysvetlite misoftovi, ze mame tmu celych 24 hodin
Ja síce nie vo vežiaku...ale poznám také, kde fásneš a ani nevieš komu poďakovať.
Sundown
09.10.19,17:49
Veziaky /12. poschodove / v mestach su stavane s vytahami v strede a po obvode su 6, alebo 4 byty
misoft
09.10.19,17:51
OK, este niekto kto byvate v meste vo veziaku vysvetlite misoftovi, ze mame tmu celych 24 hodin
Tak si kúpte ČELOVKY! A problém bude vyriešený.... aj bez trestného oznámenia....
buchač
09.10.19,17:54
OK, este niekto kto byvate v meste vo veziaku vysvetlite misoftovi, ze mame tmu celych 24 hodin
Ja síce nie vo vežiaku...ale poznám také, kde fásneš a ani nevieš komu poďakovať.

Veziaky /12. poschodove / v mestach su stavane s vytahami v strede a po obvode su 6, alebo 4 byty
...a čo si nepochopil na mojej predošlej vete, že vysvetľuješ, čo je to vežiak ???
Sundown
09.10.19,17:55
Navrhnem na schodzi zakupit celovky
misoft
09.10.19,17:57
No vidíš - konečne konštruktívny návrh....
Sundown
09.10.19,18:06
..a posvietime si nimi na spravcu
sito
09.10.19,20:21
Ale ty si ju nasaď na čelo opačne, aby ťa osvietilo alebo v hlave sa ti to vyjasnilo, ujasnilo, že? :D
Nandrolon
10.10.19,05:14
Potešila ma včerajšia návšteva vo www.farmamarket.sk
Môžem len odporučiť. Takú domácu klobásu bez červenej papriky som naposledy jedol ako štvrták na základnej, keď sme chodili k rodine na lazy na zabíjačku.
buchač
10.10.19,05:48
Potešila ma včerajšia návšteva vo www.farmamarket.sk
Môžem len odporučiť. Takú domácu klobásu bez červenej papriky som naposledy jedol ako štvrták na základnej, keď sme chodili k rodine na lazy na zabíjačku.
Ta fasa...že odporučuješ.
Ja by som tak trochu odporoval vzhľadom ku predajni. Predsa nepôjdem na blint na nejaký nákup...http://farmamarket.sk/content/8-kontakt
Je tam možnosť aj nakúpiť si cez eshop..http://farmamarket.sk/content/7-objednavanie-tovaru .. no nechať si poslať mäso ? ...a keď som dobre pozeral, tak tovar nezasielajú.
Tiež ma zaráža, že pri tovare nie je uvedená cena...alebo táto sa objaví len zaregistrovaným, čo si vytvorili účet ? Tak ešte " lepšie "... na takéto praktiky ja prdkám.

Takže odporúčaj len domácim v okolí, na lazoch...;) :D :D :D
Nandrolon
10.10.19,06:43
Potešila ma včerajšia návšteva vo www.farmamarket.sk
Môžem len odporučiť. Takú domácu klobásu bez červenej papriky som naposledy jedol ako štvrták na základnej, keď sme chodili k rodine na lazy na zabíjačku.
Ta fasa...že odporučuješ.
Ja by som tak trochu odporoval vzhľadom ku predajni. Predsa nepôjdem na blint na nejaký nákup...http://farmamarket.sk/content/8-kontakt
Je tam možnosť aj nakúpiť si cez eshop..http://farmamarket.sk/content/7-objednavanie-tovaru .. no nechať si poslať mäso ? ...a keď som dobre pozeral, tak tovar nezasielajú.
Tiež ma zaráža, že pri tovare nie je uvedená cena...alebo táto sa objaví len zaregistrovaným, čo si vytvorili účet ? Tak ešte " lepšie "... na takéto praktiky ja prdkám.

Takže odporúčaj len domácim v okolí, na lazoch...;) :D :D :D

Dá sa súhlasiť, lenže do ZA chodím pravidelne cca raz za týždeň.
Náhodou som našiel danú predajňu, keď som hľadal úplne niečo iné. Kukol som web, tak si hovorím, že jaký šulin im ho spravuje, keď tam nemajú ceny. Tak som sa zaregistroval a ceny sa neobjavili ani potom.
Ja ale nie som nejaký veľkokonzument mäsa a údenín /údené rolky vôbec nekonzumujem/, ale keď vidím nejakú takúto predajňu, tak kuknem a ak sa mi vizuálne pozdáva klobása podľa mojich preferencií, tak vždy kúpim 2-3 na skúšku a taktiež to robím pri jaterniciach, aj včera.
Jaternice boli krásne, obrovské /2ks-660g/, neboli zlé, ale osobne ma neohúrili. Zatiaľ suverénne najlepšie jaternice sú v poľskej Rajczi na bitúnku. Vnútri "suché" krúpové, primerane nakorenené /niekedy až moc/. Nikdy mi žiadna z nich nepraskla, zo žiadnej netieklo a na váhu sú ľahučké.
vicktor
10.10.19,06:53
Tiez som dostal chut na klobasku, tak som klikol "Nase predajne" (mnozne cislo) a zistil ze ich existuje ... az jedna.
Nandrolon
10.10.19,06:55
Mám dojem že 2 alebo 3 ale iba v tom istom meste. Takže prakticky 1 :-)
misoft
10.10.19,07:15
A prakticky - webstránka = výber tovarov (ale bez ceny) = nedôveryhodné (dokonca v rozpore so zákonom).
sito
10.10.19,07:20
Preco sa uzavrela tema skor ako niekto relevantne poradil ?
https://www.porada.sk/t318645-nehospodarne-narabanie-s-majetkom.html

:D sito (Dnes 17:26) Sundown, západ slnka. rising star. Už je to na, či pre štetku? :D

Pochopila zotrela ťa, tvoj problém. :D

Ja som nikoho nezotrela

Však ja vieeem, že nie si štetka, ale si poriadna k...a! :D
Nandrolon
10.10.19,08:41
Potešila ma včerajšia návšteva vo www.farmamarket.sk
Môžem len odporučiť. Takú domácu klobásu bez červenej papriky som naposledy jedol ako štvrták na základnej, keď sme chodili k rodine na lazy na zabíjačku.

Klobása bez papriky sa volá saláma
http://farmamarket.sk/masove-vyrobky/195-sedliacka-klobasa-bez-papriky.html
lujza.j
10.10.19,08:53
Mala som kolegu z bytče...oni iba take klobase...vini vini
Chlapov hr kamos v de...tiez take robi...tiez vini vini
Takze paprikova salama je klobasa?!:D
Žabinka
10.10.19,08:55
Mala som kolegu z bytče...oni iba take klobase...vini vini
Chlapov hr kamos v de...tiez take robi...tiez vini vini
Takze paprikova salama je klobasa?!:D
gréci tiež robia klobásy bez papriky, ale pridávajú zase dáke ich špeci koreniny, a mne to nechutí..:rolleyes: paprika v klobáse, zaváňa mi to maďarským vynálezom..:)
Nandrolon
10.10.19,09:03
Ja keď vidím farbu niektorých "suchých salámov" tak mi je až nepríjemne.
Neviem, čo je to za idiotský trend aby NEpaprikové salámy ako napr. malokarpatská, lovecká saláma boli červené ako opičia riť. Chápem, že prirodzená farba tepelne upraveného mäsa nie je pekne žiarivá, ale takto farbiť salámy je pre mňa odpudzujúce. Ale nie každý výrobca má také hnusné svietivo červené produkty, aby som zase nekrivdil.
sito
10.10.19,09:27
Veziaky /12. poschodove / v mestach su stavane s vytahami v strede a po obvode su 6, alebo 4 byty
aj u nás

Aj u nás, vraj CCCP? Chodba od schodišťa do účka. Nákladný výťah za rohom a osobný za druhým. V prvej časti chodby je svetlo z poschodia. Vo výťahoch svetlo svieti, proti dverám výťahov sú vypínače osvetlenia. Nechcú ho mačkať, nechcú aby sa im svetlo automaticky pri vystúpení z výťahu zaplo. Chcú, aby im svetlo svietilo vodne v noci. :D
lujza.j
10.10.19,09:39
Zabka ani mojmu chlapovi...klobaska od jeho kamosa nechuti...nie si sama:---tiez tam dava svoje veci on je od slavonie z vukovaru...kazdy po svojom:) jemu ani pršut moc nechuti....ale paprikovy kulen ano....ale zas musi byt echt origo..ziadny fejk...ja pršut milujem a moje decko...zavislačka...ale iba tam...doma uz nema ten spravny "dovolenkovy šmak"asi...minuly rok som jej pol kila....a dlho bol v chladnici...
misoft
10.10.19,16:21
Mala som kolegu z bytče...oni iba take klobase...vini vini
Chlapov hr kamos v de...tiez take robi...tiez vini vini
Takze paprikova salama je klobasa?!:D
gréci tiež robia klobásy bez papriky, ale pridávajú zase dáke ich špeci koreniny, a mne to nechutí..:rolleyes: paprika v klobáse, zaváňa mi to maďarským vynálezom..:)
Hmmmm..... a možno aj Sorosom :D:D:D:D - tiež je Maďar....;)
Terezia13
10.10.19,17:18
.........
bettylou
10.10.19,17:55
Potešila ma včerajšia návšteva vo www.farmamarket.sk
Môžem len odporučiť. Takú domácu klobásu bez červenej papriky som naposledy jedol ako štvrták na základnej, keď sme chodili k rodine na lazy na zabíjačku.

Klobása bez papriky sa volá saláma

alebo takéto domáce

https://www.youtube.com/watch?v=5pUwUxWlu4I&vl=en
bettylou
10.10.19,18:03
Dnes vo varošu veľká biela dodávka s nápisom Mestské služby, nad tým veľký znak SR, a "rýdzo slovenský" nápis JDC Decaux :D:D:D
Nandrolon
11.10.19,03:36
Potešila ma včerajšia návšteva vo www.farmamarket.sk
Môžem len odporučiť. Takú domácu klobásu bez červenej papriky som naposledy jedol ako štvrták na základnej, keď sme chodili k rodine na lazy na zabíjačku.

Klobása bez papriky sa volá saláma

alebo takéto domáce

https://www.youtube.com/watch?v=5pUwUxWlu4I&vl=en


Vyzerá, že má pigmentové škvrny !
To robia tie pomleté psy v nej :-)))
BXLmiami
11.10.19,05:27
Pomaly bude najnebezpečnejšia časť dňa cesta do práce.Jeden ****na bicykli a jeden ešte väčší****na kolobežke.Odzadu,potichu,tesne vedľa-asi sa budem musieť začať brániť
Nandrolon
11.10.19,05:42
Pomaly bude najnebezpečnejšia časť dňa cesta do práce.Jeden ****na bicykli a jeden ešte väčší****na kolobežke.Odzadu,potichu,tesne vedľa-asi sa budem musieť začať brániť
Čo si otvorila dvere a trochu ich seklo v páse, či?
:-)
Či si išla peši?
BXLmiami
11.10.19,06:42
Chodím peši zo zásady,prechádzka ráno je skvelá,človek si vyčistí hlavu.Ale tí debilkovia čo si mýlia chodník s autostrádou ma čím dalej tým viac -ani nie rozčuľujú,ale zľaknú.Nečakáš na chodníku že odzadu popri Tebe švihne niekto v 30 km rýchlosti.Keby si aspon na tie svoje cárachy dali nejaké hrkálky nech ich počujem.
Nandrolon
11.10.19,06:46
Chodím peši zo zásady,prechádzka ráno je skvelá,človek si vyčistí hlavu.Ale tí debilkovia čo si mýlia chodník s autostrádou ma čím dalej tým viac -ani nie rozčuľujú,ale zľaknú.Nečakáš na chodníku že odzadu popri Tebe švihne niekto v 30 km rýchlosti.Keby si aspon na tie svoje cárachy dali nejaké hrkálky nech ich počujem.
To museli byť dobrí idioti, keďže chodci bežne ľubovoľne vybočujú zo svojej dráhy. Ak sa raz vyvalia, už budú chodiť pomalšie.
BXLmiami
11.10.19,06:51
To na kolobežke bolo také stredoškolské decko-ktovie či si rodičia uvedomujú,že ak príde k úrazu,platia moju liečbu zdravotke ako ked je dopravná nehoda.Mali by si poistiť deti na zodpovednosť za škodu.Pričom ja som poistená na úraz a PN,takže aj poisťovni čo bude platiť škodu mne.Rodičia by si to mali uvedomiť,lebo budú mať malér.
Nandrolon
11.10.19,07:14
Pri úraze okamžite volať 158.
Ja som si zase jednak kvôli srbom a ukrajincom, ktorí ma cez dedinu križujú v starých mrdkách 80, kvôli hlupákom na bicykloch idúcich z kopca v strede cesty do neprehľadnej zatáčky a kvôli arogantným deťom čo hrajú v dresoch futbal na ceste a autá musia dávať pozor na ne, minulý týždeň montoval kameru do auta.
Aby som nedopadol tak, že som to dieťa úmyselne nabral ja na kapotu.
vicktor
11.10.19,07:15
Nic ti platit nebudu, pretoze decko odfrci prec.
Nandrolon
11.10.19,07:18
Nic ti platit nebudu, pretoze decko odfrci prec.
Na polámanej kolobežke ťažko :-)))))))