buchač
29.01.20,12:23
Dnes som sa mrkol do schránky - a tam obálky. Vezmem do ruky (a bolo ich päť, aby som náhodou neprehliadol) a to nejaká s.r.o. ponúka rôzne oné prípravky - jedno balenie satarmo a "IHNEĎ objednajte.... bla...bla...bla" - kua - ihneď leteli do škatule na triedený odpad papiere.
Takže zase začala sezóna šmejdov. Pozeral som v telke (stanicu ani neviem), kde dôchodca za 3000€ nakúpil liekov, prípravkov, vodičiek a mastičiek a to len preto, lebo tí šmejdi všade sľubovali výhru..... a veľké H0VN0 dostal!
Ja len nechápem, že prečo sa obviňujú šmejdi...(Poznámka - netvrdím, že som na ich strane).

Jedinec nemá rozum ? No asi nemá...
...a áno. Jedno balenie zadarmo. A aký problém ? Jedno vezmem a na zvyšok sa vyseriem...či ? ... a tak dokolečka, dokola.

...a že dôchodca nakúpil za 3 litre ? Kúwa...dobrý to, šporovlivý dôchodca...akurát mal jednu chybu...že bol strašný dilino.
misoft
29.01.20,15:51
S tým dilinom = 100% súhlas :D
A k šmejdom - pretože práve šmejdi sa orientujú na takých, ktorým to v hlave akosi nefunguje - ergo dilinom... :D:D:D
A ja (zatiaľ) nie som až taký dilino... zaplním kontajner na papier. ;)
pavol54
29.01.20,17:25
S tým dilinom = 100% súhlas :D
A k šmejdom - pretože práve šmejdi sa orientujú na takých, ktorým to v hlave akosi nefunguje - ergo dilinom... :D:D:D
A ja (zatiaľ) nie som až taký dilino... zaplním kontajner na papier. ;)
Minule som počúval večer šmegnerku na slovensku 1 a hovorí "Už to nie je to čo pred rokmi čas letí rýchlejšie a ani v uvažovaní nie som už tak rýchla" je to voľná citácia jej výroku. S týmto šmejdi rátajú, že reakcie na ich ponuky sú pomalšie, čo neznamená že sú dementi, a oni chrlia informácie až ich zblbnú.
korela
29.01.20,18:05
S tým dilinom = 100% súhlas :D
A k šmejdom - pretože práve šmejdi sa orientujú na takých, ktorým to v hlave akosi nefunguje - ergo dilinom... :D:D:D
A ja (zatiaľ) nie som až taký dilino... zaplním kontajner na papier. ;)
Minule som počúval večer šmegnerku na slovensku 1 a hovorí "Už to nie je to čo pred rokmi čas letí rýchlejšie a ani v uvažovaní nie som už tak rýchla" je to voľná citácia jej výroku. S týmto šmejdi rátajú, že reakcie na ich ponuky sú pomalšie, čo neznamená že sú dementi, a oni chrlia informácie až ich zblbnú.
Ani zmluvy sa nepodpisujú na počkanie.
Keď sa mi to občas stane, vypočujem si ich a dám si čas na rozmyslenie tak 3 dni, vždy mi zavolajú späť podľa dohody, a až na nový tel. paušál ich vždy odmietnem. :-) Naposledy UPC s ponukou TV.
korela
29.01.20,18:08
Nevedela som. Podávať opätovne, môže sa to podariť pri vhodnejšej konštelácii.
To Rakúsko, žijeme v strede Európy, a nevieme o princípoch štátnych politík ani v okolitých štátoch. V tlači to veľmi chýba. Koalícii aj opozícii to zrejme vyhovuje.
Viem iba o maďarskej prorodinnej politike, ktorá je masívna, ale netuším, či na niekoho úkor.

Znovu žiadosť - to ako o sociálnu dávku, aj keď je to ďalej ako vdovský. Takých je málo. Ale poznám Slovenku, čo má 280€ starobný dôchodok, ale po mužovi nemecký vdovský 1020€ - lebo ona je pre nich sociálny prípad.
Nie, do parlamentu.
korela
29.01.20,18:25
Inak tvoje informácie o sirotskom nie sú celkom presné, pretože zamestnankynine deti nedostali ani euro. dôvod nemal dosť odpracovaných rokov. zameškané výživné tiež nebolo z čoho a keby bolo a ani právny titul - neukončený súd.

Tam nastupuje metóda a la osada. Ale vidíš, skôr treba zobrať nezásluhové príplatky babkám vdovám ako tým deťom.

Mňa sa to týkať s veľkou pravdepodobnosťou nebude, lebo mng pochádza z dlhokoreňovej zeleniny, ale ja by som to tým babkám ponechala.
Môj názor stále rovnaký, v rodinách alkoholizmus (dnes sa to údajne vyrovnalo muži ženy 1 :1), fajčenie, týranie ekonomické, psychické, fyzické, sexuálne ..., rôzne iné závislosti, nevery, ženy starostlivosť o všetko, muži si väčšinou nájdu vždy niečo na odreagovanie.
Až na výnimky.
Ženy mali celý život nižšie platy, potom sú dnes deti rozutekané po svete, a mnohé vo svojej existencii ostávajú samé, čo vyvoláva zvýšené výdavky. Deti majú čo robiť sami so sebou.
Nakoniec tie peniaze nejakým spôsobom aj tak skončia u mladých.
.
Treba hľadať zdroje pre zvýšenie dôchodkov a uspokojenie takých požiadaviek ako sú tvoje niekde inde, je toho dosť, ako všetci vidíme, neobchádzajúc zakladanie účtov v daňových rajoch. Ešte počas strednej školy niektorí spolužiaci mojich detí tak rozmýšľali. A to je už dosť dávno.
korela
29.01.20,18:30
buchač
29.01.20,18:39
pavol54
29.01.20,18:40
S tým dilinom = 100% súhlas :D
A k šmejdom - pretože práve šmejdi sa orientujú na takých, ktorým to v hlave akosi nefunguje - ergo dilinom... :D:D:D
A ja (zatiaľ) nie som až taký dilino... zaplním kontajner na papier. ;)
Minule som počúval večer šmegnerku na slovensku 1 a hovorí "Už to nie je to čo pred rokmi čas letí rýchlejšie a ani v uvažovaní nie som už tak rýchla" je to voľná citácia jej výroku. S týmto šmejdi rátajú, že reakcie na ich ponuky sú pomalšie, čo neznamená že sú dementi, a oni chrlia informácie až ich zblbnú.
Ani zmluvy sa nepodpisujú na počkanie.
Keď sa mi to občas stane, vypočujem si ich a dám si čas na rozmyslenie tak 3 dni, vždy mi zavolajú späť podľa dohody, a až na nový tel. paušál ich vždy odmietnem. :-) Naposledy UPC s ponukou TV.
Oni tam posielajú žužu, nie ňoumu ktorý s nikým nepochodí. Ty si otrkaná ale vieš koľko je ľudí nepovedal by som nie blbých ale "málo v strehu" Napr Taká Lívia Garcelová keď som ju videl v tej Levoči, mňa by presvedčila
Nandrolon
29.01.20,18:48
Na letiště míří třetí pohlaví. Muž nebo žena už při rezervaci letenek nestačí

Zdroj: https://www.lidovky.cz/byznys/doprava/na-letiste-miri-treti-pohlavi-muz-nebo-zena-uz-pri-rezervaci-letenek-nestaci.A190222_111855_ln-doprava_pkk?recommendationId=00000000-0000-5000-8000-000000000000

Svet sa zbláznil...
Údenáči a kozoj*bci už nebudú musieť premýšľať kým sú.
:-)))))))))))
misoft
29.01.20,19:22
Letenka pre X pohlavie... a spýtajú sa: čím vlastne ste? Odpoveď Slimákom :D:D:D
korela
29.01.20,19:27
Ale do jamy levovej nemala ísť.
korela
29.01.20,19:28
Letenka pre X pohlavie... a spýtajú sa: čím vlastne ste? Odpoveď Slimákom :D:D:D
Veď niečo podobné v kázni ...
korela
29.01.20,19:39
S tým dilinom = 100% súhlas :D
A k šmejdom - pretože práve šmejdi sa orientujú na takých, ktorým to v hlave akosi nefunguje - ergo dilinom... :D:D:D
A ja (zatiaľ) nie som až taký dilino... zaplním kontajner na papier. ;)
Minule som počúval večer šmegnerku na slovensku 1 a hovorí "Už to nie je to čo pred rokmi čas letí rýchlejšie a ani v uvažovaní nie som už tak rýchla" je to voľná citácia jej výroku. S týmto šmejdi rátajú, že reakcie na ich ponuky sú pomalšie, čo neznamená že sú dementi, a oni chrlia informácie až ich zblbnú.
Ani zmluvy sa nepodpisujú na počkanie.
Keď sa mi to občas stane, vypočujem si ich a dám si čas na rozmyslenie tak 3 dni, vždy mi zavolajú späť podľa dohody, a až na nový tel. paušál ich vždy odmietnem. :-) Naposledy UPC s ponukou TV.
Oni tam posielajú žužu, nie ňoumu ktorý s nikým nepochodí. Ty si otrkaná ale vieš koľko je ľudí nepovedal by som nie blbých ale "málo v strehu" Napr Taká Lívia Garcelová keď som ju videl v tej Levoči, mňa by presvedčila
Ako sa to vezme, asi pred 10 r. ma na schodoch v tržnici na Trnavskom zastavila jedna z praktizujúcich a natlačila mi do tašky 3 "parfumy", aj som ich zaplatila, doma vyhodila, ľudia sa zo zástavky pozerali, volila som menšie zlo uvedomujúc si jej schopnosti, nestálo by to zato. Aj sa mi niektorí na zastávke potom prihovorili. Všetko sa kúpiť nedá. A peniaze boli aj budú.
Vtedy som ešte nevedela, že ide o inkriminované miesto známejšie ako Dóm.
bettylou
29.01.20,21:22
Toto video vyvracia poveru, že mačka si líha na miesta so zlými geopatogénnymi vplyvmi a pes na miesta s dobrými. Vyzerá to tak, že aj psovi aj mačke ide o pohodlný a mäkký pelech a dáke zóny sú im ukradnuté. :D:D:D:D

https://www.facebook.com/thepetsstory/videos/405666310068839/?v=634708997273910
Nemáš to popletené, veď kedysi sa hovorilo, že tam, kde si ľahne mačka máš dať posteľ. A ty píšeš opačne, že práve si líha na miesta so ZLÝMI geopatogénnymi vplyvmi...
Samozrejme musela to byť holá miestnosť bez nábytku, aby to bolo objektívne...

Sám si popletený. :D:D
Tu máš poveru: https://www.prespanok.sk/clanky/spalna-miesto-pre-regeneraciu


Aj tak si aj mačka aj pes ľahne do závetria a sere na dajaké zóny
pavol54
30.01.20,07:46
Inak tvoje informácie o sirotskom nie sú celkom presné, pretože zamestnankynine deti nedostali ani euro. dôvod nemal dosť odpracovaných rokov. zameškané výživné tiež nebolo z čoho a keby bolo a ani právny titul - neukončený súd.

Tam nastupuje metóda a la osada. Ale vidíš, skôr treba zobrať nezásluhové príplatky babkám vdovám ako tým deťom.

Mňa sa to týkať s veľkou pravdepodobnosťou nebude, lebo mng pochádza z dlhokoreňovej zeleniny, ale ja by som to tým babkám ponechala.
Môj názor stále rovnaký, v rodinách alkoholizmus (dnes sa to údajne vyrovnalo muži ženy 1 :1), fajčenie, týranie ekonomické, psychické, fyzické, sexuálne ..., rôzne iné závislosti, nevery, ženy starostlivosť o všetko, muži si väčšinou nájdu vždy niečo na odreagovanie.
Až na výnimky.
Ženy mali celý život nižšie platy, potom sú dnes deti rozutekané po svete, a mnohé vo svojej existencii ostávajú samé, čo vyvoláva zvýšené výdavky. Deti majú čo robiť sami so sebou.
Nakoniec tie peniaze nejakým spôsobom aj tak skončia u mladých.
.
Treba hľadať zdroje pre zvýšenie dôchodkov a uspokojenie takých požiadaviek ako sú tvoje niekde inde, je toho dosť, ako všetci vidíme, neobchádzajúc zakladanie účtov v daňových rajoch. Ešte počas strednej školy niektorí spolužiaci mojich detí tak rozmýšľali. A to je už dosť dávno.
Zdroje na zvýšenie dôchodkov sú, len produktovody smerujú mimo územia Slovenska tak aby sa tam zvýšili dôchodky (niektorým viac iným menej, ale stále je to bližšia košeľa nemecká francúzska či talianska , ako kabát slovenský). Priebežný systém: nízke platy = nízke dôchodky
buchač
30.01.20,09:28
Podnikanie na Slovensku.

Dnes som bol v Kaufáči...bola v ponuke jedna vec, ktorá sa vyskytuje málokedy v špeci obchodoch a je ešte aj oveľa drahšia.
Na jednom stojane bolo poukladané Toffifee...akcia 4+1 = 5,49€. Som zdúpnel, keď som videl jedného maníka, čo si ukladal a ukladal a ukladal celé kartóniky do vozíka.
Jednoznačne skončia niekde na dedine...a s fasa prirážkou na cenovke.
Nandrolon
30.01.20,09:45
Ja už dávno tvrdím, že by som tie ultra nízke ceny zakázal.
Vykúpia to 2-3 nejakí krčmári/obchodníci a bežný občan nemá nič, akurát sa zbytočne preženie a ešte sa naserie.
Keď vidím nejakú ultra vysokú zľavu /reálnu, lebo ceny poznám/, tak už sa ani neunúvam ísť do obchodu, lebo viem, že to bude vykúpené kľudne iba pár osobami.
Ďalšia vec sú odrby, že v predajni mali 2-3 ks, ktoré si aj tak rozdelil personál, ale do letáku to dajú ako najväčší trhák na prvú stranu. Tam by mala byť tiež nejaká hranica počtu kusov...
pavol54
30.01.20,10:22
Podnikanie na Slovensku.

Dnes som bol v Kaufáči...bola v ponuke jedna vec, ktorá sa vyskytuje málokedy v špeci obchodoch a je ešte aj oveľa drahšia.
Na jednom stojane bolo poukladané Toffifee...akcia 4+1 = 5,49€. Som zdúpnel, keď som videl jedného maníka, čo si ukladal a ukladal a ukladal celé kartóniky do vozíka.
Jednoznačne skončia niekde na dedine...a s fasa prirážkou na cenovke.
Toho čo to kúpi na tej dedine
a, to vyjde lacnejšie ako keby si to mal ísť kúpiť do mesta
b. nemožno podnikateľovi zakázať maržu,
c. nech kaufáč otvorí na tej dedine predajňu
d Aký zákon porušil ten obchodník čo má predajňu na dedine
Vôbec sa nezastávam obchodníka
Predával som štátne hmotné rezervy
bôčiková nátierka v obchode cca 9 Sk
bôčiková nátierka šhr minimálny odber cca 30000 (5 paliet) doba do skončenia záruky 14 dní cca 1 Sk
Predajná cena po celom Slovensku 5 Sk
Ćo myslíš koľko závistlivcov ma prásklo za nízku predajnú cenu? A to by ich je...lo keby vedeli za čo sa nakúpili. Tak veľmi to chceli policajti vedieť
Poznámka: stačilo si prečítať verejnú ponuku(bez ceny ) vo všetkých vtedajších denníkoch
pavol54
30.01.20,10:23
Ja už dávno tvrdím, že by som tie ultra nízke ceny zakázal.
Vykúpia to 2-3 nejakí krčmári/obchodníci a bežný občan nemá nič, akurát sa zbytočne preženie a ešte sa naserie.
Keď vidím nejakú ultra vysokú zľavu /reálnu, lebo ceny poznám/, tak už sa ani neunúvam ísť do obchodu, lebo viem, že to bude vykúpené kľudne iba pár osobami.
Ďalšia vec sú odrby, že v predajni mali 2-3 ks, ktoré si aj tak rozdelil personál, ale do letáku to dajú ako najväčší trhák na prvú stranu. Tam by mala byť tiež nejaká hranica počtu kusov...
Nech to limitujú
buchač
30.01.20,10:31
Toho čo to kúpi na tej dedine
a, to vyjde lacnejšie ako keby si to mal ísť kúpiť do mesta
b. nemožno podnikateľovi zakázať maržu,
c. nech kaufáč otvorí na tej dedine predajňu
d Aký zákon porušil ten obchodník čo má predajňu na dedine
Vôbec sa nezastávam obchodníka
a. trt makový....vidím tie ceny v meste a na dedine
b. nik nevraví o zákaze marže...ja vravím o hajzlovi, čo pomaly vykúpi celý iný obchod a následne tovar predáva vo svojom obchode s prirážkou.
Podnikateľ má kupovať vo veľkoskladoch a nie v obchodoch.
c. nie zákon...ale morálka išla do prdele

Hmotné rezervy do toho nemontuj...to je úplne iný level.
pavol54
30.01.20,10:58
Toho čo to kúpi na tej dedine
a, to vyjde lacnejšie ako keby si to mal ísť kúpiť do mesta
b. nemožno podnikateľovi zakázať maržu,
c. nech kaufáč otvorí na tej dedine predajňu
d Aký zákon porušil ten obchodník čo má predajňu na dedine
Vôbec sa nezastávam obchodníka
a. trt makový....vidím tie ceny v meste a na dedine
b. nik nevraví o zákaze marže...ja vravím o hajzlovi, čo pomaly vykúpi celý iný obchod a následne tovar predáva vo svojom obchode s prirážkou.
Podnikateľ má kupovať vo veľkoskladoch a nie v obchodoch.
c. nie zákon...ale morálka išla do prdele

Hmotné rezervy do toho nemontuj...to je úplne iný level.
No tak aby nám bolo jasné
Keď som bol pred tými zhruba 20 rokmi tak rozbehnutý tak som chcel kúpiť niečo u výrobcu. Jeho cenová ponuka bola vyššia ako z práve sa rozbiehajúcej zahraničnej siete. Na dopyt prečo, Odpoveď Veľký hráč ktorý od nás nakupuje významnú časť produkcie si vyjednal riaditeľské ceny. Ale niektorý zákazník chce doniesť pod nos za ceny aké má ten reťazec.
A to ešte nepíšem že častokrát to býva tak že rozdiel medzi obvyklou cenou a zľavovou cenou v sieti spravidla zaplatí výrobca cez dodávateľov
Inak ja v Jednote kupujem napolitánky za 0,45 ak nie sú v akcii za 0,37, a v anglickej sieti ich majú trvale za 0,31
Ale ak tie svine vedia predávať v rámcii akcie cca 60% prečo to tak nepredávajú celý rok,? Lebo si výrazne zdvihnú maržu z ktorej zisk tečie cez peňazovod do zahraničia aby mali ich dôchodcovia dobré dôchodky na to aby celú zimu prebývali v Španielsku. A vy sa tu žerte Slovač. Takže kto má morálku v prdeli? Upozorňujem že nemám žiadny maloobchod, ale dosť dlho chodím v topánkach slovenského podnikateľa a spotrebiteľa.
Nandrolon
30.01.20,12:01
buchač
30.01.20,12:31
No tak aby nám bolo jasné
Keď som bol pred tými zhruba 20 rokmi tak rozbehnutý tak som chcel kúpiť niečo u výrobcu. Jeho cenová ponuka bola vyššia ako z práve sa rozbiehajúcej zahraničnej siete. Na dopyt prečo, Odpoveď Veľký hráč ktorý od nás nakupuje významnú časť produkcie si vyjednal riaditeľské ceny. Ale niektorý zákazník chce doniesť pod nos za ceny aké má ten reťazec.


Takže ešte raz a prípadne aj inak.
Že si vzal osobne, to je tvoj problém a nie môj.

Reťazce ? Mne nemusíš vysvetľovať, čo sa tam dialo a prípadne aj deje. Mal som doma informácie z prvej ruky.
Tie riaditeľské ceny ? Keby jedinec vedel, že čo sa pri podpisovaní zmlúv deje, tak by ho vystrelo.

Ja ale vravím o malých o obchodíkoch, o ich majiteľoch..na tie ich praktiky.
Ako som spomenul, vidím tie rozdiely medzi mestom a dedinou. Doplácajú na to obyvatelia dedín, nakoľko sa im neoplatí (nemajú možnosť) ísť do mesta na nákup. Takže chcú alebo nie, musia nakupovať v dedinke.
Mila123
30.01.20,12:36
No tak aby nám bolo jasné
Keď som bol pred tými zhruba 20 rokmi tak rozbehnutý tak som chcel kúpiť niečo u výrobcu. Jeho cenová ponuka bola vyššia ako z práve sa rozbiehajúcej zahraničnej siete. Na dopyt prečo, Odpoveď Veľký hráč ktorý od nás nakupuje významnú časť produkcie si vyjednal riaditeľské ceny. Ale niektorý zákazník chce doniesť pod nos za ceny aké má ten reťazec.


Takže ešte raz a prípadne aj inak.
Že si vzal osobne, to je tvoj problém a nie môj.

Reťazce ? Mne nemusíš vysvetľovať, čo sa tam dialo a prípadne aj deje. Mal som doma informácie z prvej ruky.
Tie riaditeľské ceny ? Keby jedinec vedel, že čo sa pri podpisovaní zmlúv deje, tak by ho vystrelo.

Ja ale vravím o malých o obchodíkoch, o ich majiteľoch..na tie ich praktiky.
Ako som spomenul, vidím tie rozdiely medzi mestom a dedinou. Doplácajú na to obyvatelia dedín, nakoľko sa im neoplatí (nemajú možnosť) ísť do mesta na nákup. Takže chcú alebo nie, musia nakupovať v dedinke.

túto informáciu vysvetli, ja neviem
pavol54
30.01.20,12:42
No tak aby nám bolo jasné
Keď som bol pred tými zhruba 20 rokmi tak rozbehnutý tak som chcel kúpiť niečo u výrobcu. Jeho cenová ponuka bola vyššia ako z práve sa rozbiehajúcej zahraničnej siete. Na dopyt prečo, Odpoveď Veľký hráč ktorý od nás nakupuje významnú časť produkcie si vyjednal riaditeľské ceny. Ale niektorý zákazník chce doniesť pod nos za ceny aké má ten reťazec.


Takže ešte raz a prípadne aj inak.
Že si vzal osobne, to je tvoj problém a nie môj.

Reťazce ? Mne nemusíš vysvetľovať, čo sa tam dialo a prípadne aj deje. Mal som doma informácie z prvej ruky.
Tie riaditeľské ceny ? Keby jedinec vedel, že čo sa pri podpisovaní zmlúv deje, tak by ho vystrelo.

Ja ale vravím o malých o obchodíkoch, o ich majiteľoch..na tie ich praktiky.
Ako som spomenul, vidím tie rozdiely medzi mestom a dedinou. Doplácajú na to obyvatelia dedín, nakoľko sa im neoplatí (nemajú možnosť) ísť do mesta na nákup. Takže chcú alebo nie, musia nakupovať v dedinke.

túto informáciu vysvetli, ja neviem
Otom niečo viem ale ešte z čias ked bola Sk Záujemcovia o dodávky predložili ponuky zeleniny a pri tom dostali obálku v ktorej bol list zo 000 000 a kto dal aké číslo pred tie nuly bolo rozhodujúce pre vyhodnotenie súťaže. Ešte že naša sieť sa chová normálne
buchač
30.01.20,13:07
Tie riaditeľské ceny ? Keby jedinec vedel, že čo sa pri podpisovaní zmlúv deje, tak by ho vystrelo.

túto informáciu vysvetli, ja neviem

Jáááj Miluš...ale šak nemôžeš všetko vedieť...a šak ani nemusíš. Kvôli vlastným nervičkám...;)
Niečo naznačil Pali...v podstate to aj tak bolo.
Hento ale nerobia šéfovia smiešnych lokálnych centier, hento sa robilo/robí na najvyšších pozíciách.
Obálky, dovolenky, výhody...fiktívne výhry v akciových súťažiach...a čo ja viem, čo ešte.

Niečo sa robilo aj v tých lokálnych centrách, ale to sú drobné oproti tým akciám hore.
misoft
30.01.20,13:39
Podnikanie na Slovensku.

Dnes som bol v Kaufáči...bola v ponuke jedna vec, ktorá sa vyskytuje málokedy v špeci obchodoch a je ešte aj oveľa drahšia.
Na jednom stojane bolo poukladané Toffifee...akcia 4+1 = 5,49€. Som zdúpnel, keď som videl jedného maníka, čo si ukladal a ukladal a ukladal celé kartóniky do vozíka.
Jednoznačne skončia niekde na dedine...a s fasa prirážkou na cenovke.
I ja som dávnejšie písal, že ako pracujú dedinské obchody.... keď na cukor, múku... boli v hypermarketoch akcie a niektorí nakladali po 50-100 kusoch celých balení (10kg) - a vtedy sa na mňa zniesol roj sršňov, že vraj to sa NEDÁ, že to nie je možné...

A budem tvrdiť - je to možné... pretože to nebude predávať ce eKasu, arobí na tom dvojnásobok, ani DPH nebude odvádzať.
pavol54
30.01.20,14:20
Podnikanie na Slovensku.

Dnes som bol v Kaufáči...bola v ponuke jedna vec, ktorá sa vyskytuje málokedy v špeci obchodoch a je ešte aj oveľa drahšia.
Na jednom stojane bolo poukladané Toffifee...akcia 4+1 = 5,49€. Som zdúpnel, keď som videl jedného maníka, čo si ukladal a ukladal a ukladal celé kartóniky do vozíka.
Jednoznačne skončia niekde na dedine...a s fasa prirážkou na cenovke.
I ja som dávnejšie písal, že ako pracujú dedinské obchody.... keď na cukor, múku... boli v hypermarketoch akcie a niektorí nakladali po 50-100 kusoch celých balení (10kg) - a vtedy sa na mňa zniesol roj sršňov, že vraj to sa NEDÁ, že to nie je možné...

A budem tvrdiť - je to možné... pretože to nebude predávať ce eKasu, arobí na tom dvojnásobok, ani DPH nebude odvádzať.
No a čo ja som tiež kupoval v obchode za rohom 300 kg cukru, dokonca ani vo vozíku nebol len sme ho blokovali na pokladni, to nie je trestné. no nekúp ho, keď je lacnejší ako bežná cena u výrobcu. a nechýbal do skončenia akcie. Viac by som sa zaujímal o to ako putovali kamióny cukru bez dane, papierovo do zahraničia a obratom ich kúpila iná firma a od nej to nakúpila sieť bez mrknutia oka, že by karusel?
misoft
30.01.20,14:25
Pali - nepochopil si (ako skoro vždy). Že si ty kúpiš3 metráky cukru - tvoj problém. Iné to je ak súkromník-obchodník kúpi 3 metráky cukru (kilo po 0,6€, ale u seba ho predá za 1,2€ - teda o 100% drahšie, DPH z toho ani neodvedie, nikde to nemá v evidencii. Toto sú tí kšeftári. Nielenže predražil a ojebabral dedinčanov, ale i štát ojebabral....
pavol54
30.01.20,15:34
Pali - nepochopil si (ako skoro vždy). Že si ty kúpiš3 metráky cukru - tvoj problém. Iné to je ak súkromník-obchodník kúpi 3 metráky cukru (kilo po 0,6€, ale u seba ho predá za 1,2€ - teda o 100% drahšie, DPH z toho ani neodvedie, nikde to nemá v evidencii. Toto sú tí kšeftári. Nielenže predražil a ojebabral dedinčanov, ale i štát ojebabral....
Ty vždy všetko vieš cigáňov vidíš cestovať vlakom zadarmo, obchodníkov bez dokladov predávať, ty asi budeš iný koník, teba pri tej múdrosti škoda ty si nevyužitý analytický a pozorovací talent. Keď nedal doklad ako vieš že po čom predal a videl si ho že nakupoval a ten istý za čo predával? Takto sa šíri závisť a nenávisť. už nikto z prijímateľov info neskúma čo je pravda. A naviac za tie peniaze išiel na mesiac na sejšely, alebo si postavil vilu vedľa počiatka
korela
30.01.20,16:45
Toho čo to kúpi na tej dedine
a, to vyjde lacnejšie ako keby si to mal ísť kúpiť do mesta
b. nemožno podnikateľovi zakázať maržu,
c. nech kaufáč otvorí na tej dedine predajňu
d Aký zákon porušil ten obchodník čo má predajňu na dedine
Vôbec sa nezastávam obchodníka
a. trt makový....vidím tie ceny v meste a na dedine
b. nik nevraví o zákaze marže...ja vravím o hajzlovi, čo pomaly vykúpi celý iný obchod a následne tovar predáva vo svojom obchode s prirážkou.
Podnikateľ má kupovať vo veľkoskladoch a nie v obchodoch.
c. nie zákon...ale morálka išla do prdele

Hmotné rezervy do toho nemontuj...to je úplne iný level.
Svetský súd je nič oproti kolesu času.
korela
30.01.20,18:00
veronikasad
30.01.20,18:27
Odvodový bonus aj pre dôchodcov ? čo si o tom myslíte ?

Pozri program SaS od str.56
https://www.sas.sk/detail/5496/nr-sr-2020/obsah
Mila123
30.01.20,18:30
Odvodový bonus aj pre dôchodcov ? čo si o tom myslíte ?

Pozri program SaS od str.56
https://www.sas.sk/detail/5496/nr-sr-2020/obsah
Veronika SaS bude šťastná, keď prelezie 5% hranicu, a toto všetko tých 1144 sú iba plané sľuby
veronikasad
30.01.20,18:33
Odvodový bonus aj pre dôchodcov ? čo si o tom myslíte ?

Pozri program SaS od str.56
https://www.sas.sk/detail/5496/nr-sr-2020/obsah
Veronika SaS bude šťastná, keď prelezie 5% hranicu, a toto všetko tých 1144 sú iba plané sľuby
len medzi dôchodcami je už panika, prišiel mi mail od klienta (voliť nechodím, tak ani politické diskusie nesledujem ...)Ak sa tým niekto okrem Sulíka zaoberal, mohol by na príklade vysvetliť, ako by to v praxi fungovalo

V maili, ktorý koluje internetom, sa uvádza, že z dôchodku bude strhávaná 19 % daň, 10 % sociálny odvod a 9 % zdravotný odvod ...
buchač
30.01.20,19:36
Odvodový bonus aj pre dôchodcov ? čo si o tom myslíte ?

Pozri program SaS od str.56
https://www.sas.sk/detail/5496/nr-sr-2020/obsah
Veronika SaS bude šťastná, keď prelezie 5% hranicu, a toto všetko tých 1144 sú iba plané sľuby
len medzi dôchodcami je už panika, prišiel mi mail od klienta (voliť nechodím, tak ani politické diskusie nesledujem ...)Ak sa tým niekto okrem Sulíka zaoberal, mohol by na príklade vysvetliť, ako by to v praxi fungovalo

V maili, ktorý koluje internetom, sa uvádza, že z dôchodku bude strhávaná 19 % daň, 10 % sociálny odvod a 9 % zdravotný odvod ...
Čo si o tom myslím ? Nechci radšej vedieť.

Otvoril som si to v formáte pdf.
V jednej stati sa tam píše ..." ZŤP budú mať vyššie invalidné dôchodky "...no tak to je fakt fasa, ak nevedia, aký je rozdiel medzi zťp a invalidom.
Ďalľia stať vraví niečo o flexibilite...ergo o tom, že terajší stav je špekulatívny, dochádza k odrbovaniu...ale nie náhodou aj tu sa vyskytli také pomenšie návody (od jedného nemenovaného, vysoko postaveného a bývalého člena SaS) o tom, ako odrbať štát ?
-----------------------------------------------
Ja napríklad nemám absolútne žiadnu paniku.
Ono to už tu raz totižto bolo, svojho času jeden mudrlant chcel zdaniť výsluhové dôchodky.
Lenže ono to nie je len tak jednoduché, ako si predstavoval....a v konečnom dôsledku by na to aj tak a jednoznačne doplatil štát.
Ak by aj štát zdanil dôchodky, tak by nabehla určitá skupina právnikov, podala podnet na všetky súdy...a ten posledný v Štrasburgu by odklepol vyplatenie spätne.

Lebo proste platí..." Zákaz retroaktivity je jeden zo základných právnych princípov demokratickej spoločnosti zaručujúci právnu istotu. "
marjankaj
30.01.20,19:51
Lebo proste platí..." Zákaz retroaktivity je jeden zo základných právnych princípov demokratickej spoločnosti zaručujúci právnu istotu. "
A to čo urobil Kaník v 2004 to nebola retroaktivita? Kiska to presne pomenoval - mafiánsky štát.
bjuty smis
30.01.20,19:55
Tak tu paniku zacni chytat
A zatial nam vysvetli, co ma spolocne retroaktivita s novozavedenou daňou...
marjankaj
30.01.20,19:55
Ak by aj štát zdanil dôchodky, tak by nabehla určitá skupina právnikov, podala podnet na všetky súdy...a ten posledný v Štrasburgu by odklepol vyplatenie spätne.

Aspoň by im mohli vylepšiť náhrobné kamene pri našej rýchlosti súdnych konaní.
veronikasad
30.01.20,19:58
Tak tu paniku zacni chytat
A zatial nam vysvetli, co ma spolocne retroaktivita s novozavedenou daňou...
Pozrel si do toho vol.programu ? Tu neide len o novozavedenú daň, ale úplnú zmenu daňového a dôchodkového systému ...
buchač
30.01.20,20:00
...a o akú novú daň ide ?
marjankaj
30.01.20,20:06
Pozrel si do toho vol.programu ? Tu neide len o novozavedenú daň, ale úplnú zmenu daňového a dôchodkového systému ...
Veronika ale oni predsa hovorili niečo o znižovaní daní.
kukučka
30.01.20,20:07
Volebný program SaS nebudem čítať a neviem či a ako sa zmenil, ale ten pôvodný parádne rozobrala jedna z naj poraďáčiek aj v diskusiách na smečku, ten ich neslávny odvodový bonus.
veronikasad
30.01.20,20:16
Volebný program SaS nebudem čítať a neviem či a ako sa zmenil, ale ten pôvodný parádne rozobrala jedna z naj poraďáčiek aj v diskusiách na smečku, ten ich neslávny odvodový bonus.
daj prosím odkaz na tu diskusiu, odvodový bonus dôchodcov ma zaujíma ...
veronikasad
30.01.20,20:18
Pozrel si do toho vol.programu ? Tu neide len o novozavedenú daň, ale úplnú zmenu daňového a dôchodkového systému ...
Veronika ale oni predsa hovorili niečo o znižovaní daní.
ano, hovoria o zavedení rovnej dane. Pozri tú tabulku okolo str.58, kde sa píše o odvodovom bonuse dôchodcov.
buchač
30.01.20,20:20
korela
30.01.20,22:46
VIDEO V Bratislave vzniká špičková nemocnica za 240 miliónov eur: Dokončiť sa má budúci rok
https://www.topky.sk/cl/10/1857055/VIDEO-V-Bratislave-vznika-spickova-nemocnica-za-240-milionov-eur--Dokoncit-sa-ma-buduci-rok
bjuty smis
31.01.20,05:05
Tak tu paniku zacni chytat
A zatial nam vysvetli, co ma spolocne retroaktivita s novozavedenou daňou...
Pozrel si do toho vol.programu ? Tu neide len o novozavedenú daň, ale úplnú zmenu daňového a dôchodkového systému ...
Nepozrel, len reagujem na jeho prispevok..
Vysoke dochodky napr. estebakov znizit by bolo protiustavne
Ale zdanit ich nie....
bettylou
31.01.20,05:08
Toto video vyvracia poveru, že mačka si líha na miesta so zlými geopatogénnymi vplyvmi a pes na miesta s dobrými. Vyzerá to tak, že aj psovi aj mačke ide o pohodlný a mäkký pelech a dáke zóny sú im ukradnuté. :D:D:D:D

https://www.facebook.com/thepetsstory/videos/405666310068839/?v=634708997273910
To nemôžeš podľa tohoto videa tvrdiť.To boli bábätka vyhodené do odpadu,jasné,že im bola zima.Také malé má byť ešte pri mame,ktorá ich zahrieva.
Test na patogénne zóny sa robí úplne inak.
S dospelým zvieraťom a v priestore,v ktorom je to zviera prvý krát.

Jaké bábätká, to čo máš za video, mne tam ukazuje ako domáce psy vyhadzujú domáce mačky zo svojich psích pelechov, sú to takmer všetko dospelé zvieratá.
Plus príspevok bolo myslený položartovne.
;)
bettylou
31.01.20,05:29
S tým dilinom = 100% súhlas :D
A k šmejdom - pretože práve šmejdi sa orientujú na takých, ktorým to v hlave akosi nefunguje - ergo dilinom... :D:D:D
A ja (zatiaľ) nie som až taký dilino... zaplním kontajner na papier. ;)
Minule som počúval večer šmegnerku na slovensku 1 a hovorí "Už to nie je to čo pred rokmi čas letí rýchlejšie a ani v uvažovaní nie som už tak rýchla" je to voľná citácia jej výroku. S týmto šmejdi rátajú, že reakcie na ich ponuky sú pomalšie, čo neznamená že sú dementi, a oni chrlia informácie až ich zblbnú.

Viď, dnes povinná výbava každého: rádio, telka, časopisy, novinky, internet, mobilný internet plus dáka stimulačná muzika, kde sa len pohneš. A jeden už pomaly cíti ako blbec, keď nečumí do mobilu. To je, aby si nemohol rozmýšľať a nedajbože neprišiel na to, že si dnes vlastne chcel robiť voľačo iné. Koľko z nás sa pred 10mi rokmi videlo v roku 2020 takto? Plníme si svoje sny, či prijímame marketingovú ponuku snov za svoje vlastné ciele? :D:D
BXLmiami
31.01.20,05:32
Ako sa to vezme, asi pred 10 r. ma na schodoch v tržnici na Trnavskom zastavila jedna z praktizujúcich a natlačila mi do tašky 3 "parfumy", aj som ich zaplatila, doma vyhodila, ľudia sa zo zástavky pozerali, volila som menšie zlo uvedomujúc si jej schopnosti, nestálo by to zato. Aj sa mi niektorí na zastávke potom prihovorili. Všetko sa kúpiť nedá. A peniaze boli aj budú.
Vtedy som ešte nevedela, že ide o inkriminované miesto známejšie ako Dóm.[/QUOTE]
Na toto najlepšie reaguje môj muž.Vo svojej dvojmetrovej dôstojnosti-ked mu podajú parfém že zadarmo,tak si ho vezme,vyhlási vážne dakujem a odíde.Ja sa vždy bavím ako za ním utekajú :-)
BXLmiami
31.01.20,05:41
Tak tu paniku zacni chytat
A zatial nam vysvetli, co ma spolocne retroaktivita s novozavedenou daňou...
:-)) no oni len plnia prianie dôchodcov predsa.A tí chcú švajčiarske zdravotníctvo.Tak sa tam pozreli a zistili,že tam platia zdravotku aj dôchodcovia a deti.Jednoduché :-)))
Nandrolon
31.01.20,06:02
A to čo urobil Kaník v 2004 to nebola retroaktivita? Kiska to presne pomenoval - mafiánsky štát.
Presne, KISKA to pomenoval pravdivo. Ako člen pozemkovej mafie má informácie "zvnútra".

:D:D:D
misoft
31.01.20,11:55
......................Vo svojej dvojmetrovej dôstojnosti-ked mu podajú parfém že zadarmo,tak si ho vezme,vyhlási vážne dakujem a odíde.Ja sa vždy bavím ako za ním utekajú :-)
http://www.celysvet.cz/skin/smile/s11569.gifhttp://www.celysvet.cz/skin/smile/s11568.gif
bettylou
31.01.20,13:39
kukučka
31.01.20,14:36
Volebný program SaS nebudem čítať a neviem či a ako sa zmenil, ale ten pôvodný parádne rozobrala jedna z naj poraďáčiek aj v diskusiách na smečku, ten ich neslávny odvodový bonus.
daj prosím odkaz na tu diskusiu, odvodový bonus dôchodcov ma zaujíma ...
Myslela som ten prvý program, pred rokmi. Bola to ayya.
kopretinka
31.01.20,14:47
Toto video vyvracia poveru, že mačka si líha na miesta so zlými geopatogénnymi vplyvmi a pes na miesta s dobrými. Vyzerá to tak, že aj psovi aj mačke ide o pohodlný a mäkký pelech a dáke zóny sú im ukradnuté. :D:D:D:D

https://www.facebook.com/thepetsstory/videos/405666310068839/?v=634708997273910
To nemôžeš podľa tohoto videa tvrdiť.To boli bábätka vyhodené do odpadu,jasné,že im bola zima.Také malé má byť ešte pri mame,ktorá ich zahrieva.
Test na patogénne zóny sa robí úplne inak.
S dospelým zvieraťom a v priestore,v ktorom je to zviera prvý krát.

Jaké bábätká, to čo máš za video, mne tam ukazuje ako domáce psy vyhadzujú domáce mačky zo svojich psích pelechov, sú to takmer všetko dospelé zvieratá.
Plus príspevok bolo myslený položartovne.
;)
Tak ja neviem,ja som tam mala také video,ako našli v odpadkovom koši na ulici malinké mačiatka .
bettylou
31.01.20,16:09
Toto video vyvracia poveru, že mačka si líha na miesta so zlými geopatogénnymi vplyvmi a pes na miesta s dobrými. Vyzerá to tak, že aj psovi aj mačke ide o pohodlný a mäkký pelech a dáke zóny sú im ukradnuté. :D:D:D:D

https://www.facebook.com/thepetsstory/videos/405666310068839/?v=634708997273910
To nemôžeš podľa tohoto videa tvrdiť.To boli bábätka vyhodené do odpadu,jasné,že im bola zima.Také malé má byť ešte pri mame,ktorá ich zahrieva.
Test na patogénne zóny sa robí úplne inak.
S dospelým zvieraťom a v priestore,v ktorom je to zviera prvý krát.

Jaké bábätká, to čo máš za video, mne tam ukazuje ako domáce psy vyhadzujú domáce mačky zo svojich psích pelechov, sú to takmer všetko dospelé zvieratá.
Plus príspevok bolo myslený položartovne.
;)
Tak ja neviem,ja som tam mala také video,ako našli v odpadkovom koši na ulici malinké mačiatka .

fuu brutus, také tam nemám :confused::confused:
bettylou
31.01.20,16:10
marjankaj
31.01.20,16:13
tlačidlo win - človek sa furt dačo dozvie :)

Nie je nad toho nemca - Alzheimera.:---
avalik
31.01.20,16:49
buchač prečo ustavične ňúraš v mojich odpovediach? prečo mi žaluješ na iných? veď si jak 5 ročný chlapec - senilita? ... zablokuj si ma tak, ako som si zablokovala ja teba, ži si svoj život
buchač
31.01.20,16:55
buchač prečo ustavične ňúraš v mojich odpovediach? prečo mi žaluješ na iných? veď si jak 5 ročný chlapec - senilita? ... zablokuj si ma tak, ako som si zablokovala ja teba, ži si svoj život
Nemudruj...založ novú tému o mne.

P.S.:
Odpoveď si dostala po inej linke.
avalik
31.01.20,17:00
buchač prečo ustavične ňúraš v mojich odpovediach? prečo mi žaluješ na iných? veď si jak 5 ročný chlapec - senilita? ... zablokuj si ma tak, ako som si zablokovala ja teba, ži si svoj život
Nemudruj...založ novú tému o mne.

P.S.:
Odpoveď si dostala po inej linke.

ja neviem kto ťa dnes vytočil a je mi to jedno, neotravuj ma, zablokuj si ma, nečítaj moje príspevky - keby si mi dal neužitočné vtedy, OK ... ale dnes? do 2 mesiace starej témy?
daj sa liečiť
buchač
31.01.20,17:12
ja neviem kto ťa dnes vytočil a je mi to jedno, neotravuj ma, zablokuj si ma, nečítaj moje príspevky - keby si mi dal neužitočné vtedy, OK ... ale dnes? do 2 mesiace starej témy?
daj sa liečiť
Ten screen je málo...snaž sa viac. Veď vravím, že urob novú tému, vyžaluj sa od srdca, nažaluj aj Richardovi...tam sa ti s radosťou pripojí zopár mudrlantov.

Mňa len tak ľahko niečo nevytočí...a dnes som parádny deň...určite lepší ako ty.
Aj zdravší som ako ty...

P.S.:
...a ozaj...ako je to s tou objektivitou ???
bodliak
31.01.20,17:35
...a dnes som parádny deň...

Na pátou kolej! Na pátou.
buchač
31.01.20,18:06
..tam sa ti s radosťou pripojí zopár mudrlantov.


Na..

Prvý sa už ozval.
buchač
31.01.20,18:38
... ale dnes?


Zverejniť súkromnú správu je teda fakt sila.
Fujtajbl...chce sa mi grcať.
Fakt je na mieste otázka, kto je tu chudák...lebo toto je cez čiaru až príliš...je to ešte horšie, ako hociaké silné slovo.
Terezia13
31.01.20,19:11
postreh
kukučka
31.01.20,19:21
18
korela
31.01.20,19:22
18
Terezia13
31.01.20,19:37
buchač
31.01.20,19:47
otázka, kto je tu chudák... ... má jasnú odpoveď. Pozri sa do zrkadla.
Si buzerant ? Si !
Si hovado ? Si ...a ešte aké !
Si chudák ? No si !
Sa odbavuješ na mne ? Kuwa, jak o dušu !
misoft
31.01.20,20:39
Ufff.... dnes je tu nejako rušno.... aháááááá.... Angláni prchajú z Únie....
Anina2
31.01.20,21:59
Po dlhom čase...ale nič sa nezmenilo. To vás naozaj "potešilo"?, veď to sa ani nedá komentovať. Tak sa stretnite, dajte si po "jednej, vzduchom chladenej"... viete, koľko ľudí takto otravujete?!
bettylou
01.02.20,05:40
Po dlhom čase...ale nič sa nezmenilo. To vás naozaj "potešilo"?, veď to sa ani nedá komentovať. Tak sa stretnite, dajte si po "jednej, vzduchom chladenej"... viete, koľko ľudí takto otravujete?!

Furt to nie je také jedovaté ako cigaretový dym na verejnosti. Kua deň neprejde, aby sa človek toho smradu nechtiac nenadýchol. Niečo odporné.
Nandrolon
01.02.20,06:44
postreh
10
Edit: už 14
Edit2: už 18
Díky Kukučka :-)))))
vlado 33
01.02.20,06:53
Máte sa radi? Dajte si tabletku pod jazyk debilkovia. Preventívne, nech vás dnes nejebne.
misoft
01.02.20,07:40
18
vicktor
01.02.20,08:19
Trvalo mu zopar rokov od prezidentskej kampane, ale Donald si na mna opat spomenul:

"Vicktor,
I need you right now. The Lamestream media and their corrupt Democrat Partners are still coming after me, despite the fact that I’ve been a perfect President. They’re making up lies, which is why we need to absolutely CRUSH them and their IMPEACHMENT dreams.
Our critical January End-of-Month Deadline is at MIDNIGHT, and your support has never been more important than it is RIGHT NOW. It’s going to take EVERY PATRIOT stepping up if we’re going to raise another $225,000 by the end of the night to hit our $3,000,000 GOAL."

Ibaze neskoro, koniec januara je uz za nami...
marjankaj
01.02.20,11:11
Po dlhom čase...ale nič sa nezmenilo. To vás naozaj "potešilo"?, veď to sa ani nedá komentovať. Tak sa stretnite, dajte si po "jednej, vzduchom chladenej"... viete, koľko ľudí takto otravujete?!

Furt to nie je také jedovaté ako cigaretový dym na verejnosti. Kua deň neprejde, aby sa človek toho smradu nechtiac nenadýchol. Niečo odporné.
A ty si prestala aj fajčiť?
pavol54
01.02.20,13:40
Po dlhom čase...ale nič sa nezmenilo. To vás naozaj "potešilo"?, veď to sa ani nedá komentovať. Tak sa stretnite, dajte si po "jednej, vzduchom chladenej"... viete, koľko ľudí takto otravujete?!

Furt to nie je také jedovaté ako cigaretový dym na verejnosti. Kua deň neprejde, aby sa človek toho smradu nechtiac nenadýchol. Niečo odporné.
A ty si prestala aj fajčiť?
A písala že nefajčí? Ona písala o dýchaní cigaretového dymu, od toho kríže nebolia:)
marjankaj
01.02.20,13:47
A písala že nefajčí? Ona písala o dýchaní cigaretového dymu, od toho kríže nebolia:)
Pali písala, že nepije, tak som si myslel,že v rámci novoročných predsavzatí to rozšírila aj o ďalšie aktivity. :D
pavol54
01.02.20,14:47
A písala že nefajčí? Ona písala o dýchaní cigaretového dymu, od toho kríže nebolia:)
Pali písala, že nepije, tak som si myslel,že v rámci novoročných predsavzatí to rozšírila aj o ďalšie aktivity. :D
Ty srandista, niektoré nezačali, a niektoré neprestanú.
marjankaj
01.02.20,14:56
A písala že nefajčí? Ona písala o dýchaní cigaretového dymu, od toho kríže nebolia:)
Pali písala, že nepije, tak som si myslel,že v rámci novoročných predsavzatí to rozšírila aj o ďalšie aktivity. :D
Ty srandista, niektoré nezačali, a niektoré neprestanú.
Veď aj ja od nového roku nefajčím a ani piť neprestanem.:D
bettylou
01.02.20,18:35
Po dlhom čase...ale nič sa nezmenilo. To vás naozaj "potešilo"?, veď to sa ani nedá komentovať. Tak sa stretnite, dajte si po "jednej, vzduchom chladenej"... viete, koľko ľudí takto otravujete?!

Furt to nie je také jedovaté ako cigaretový dym na verejnosti. Kua deň neprejde, aby sa človek toho smradu nechtiac nenadýchol. Niečo odporné.
A ty si prestala aj fajčiť?

jaký zvedavý :D
bettylou
01.02.20,18:37
A písala že nefajčí? Ona písala o dýchaní cigaretového dymu, od toho kríže nebolia:)
Pali písala, že nepije, tak som si myslel,že v rámci novoročných predsavzatí to rozšírila aj o ďalšie aktivity. :D
Ty srandista, niektoré nezačali, a niektoré neprestanú.
Veď aj ja od nového roku nefajčím a ani piť neprestanem.:D

U nás sa to vraví: Piť síce budem, ale fajčiť neprestanem. :D
kukučka
01.02.20,19:04
Ja som veru prestala fajčiť v auguste 1995 a teší ma to dodnes. :---Tabak mi vonia, aj dym, ale musí byť z kvalitného tabaku.

Ináč to čo sa teraz fajčí, brŕ, A ešte v kombinácii s alkoholom, pivom je to hnus.
lujza.j
02.02.20,13:40
Potesil...finalovy tenis.... vyhral moj chlapec...ale.jednoduche to nemal....lebo rakusan hral zas vyborne...
misoft
02.02.20,13:41
................vyhral moj chlapec...ale.jednoduche to nemal....lebo rakusan hral zas vyborne...
No keďže vyhral, tak Rakúšan hral výborne a tvoj chlapec výborne na druhú :D:D:D
lujza.j
02.02.20,15:03
Duski..ja som myslela,ze sa nechyti...uz....mlady hral paradne aj s rafom...ved ho aj poslal dom...
Mikae
02.02.20,15:36
potešil:) rozkvitnutý krokus:)
mari2x
02.02.20,15:48
Ja som veru prestala fajčiť v auguste 1995 a teší ma to dodnes. :---Tabak mi vonia, aj dym, ale musí byť z kvalitného tabaku.

Ináč to čo sa teraz fajčí, brŕ, A ešte v kombinácii s alkoholom, pivom je to hnus.
Voňala Amfora do fajky
Terezia13
02.02.20,16:44
.........a potom sa vyznaj v tom bahne

Telefonát Andreja Danka a Aleny Zsuzsuovej valcuje internety. Polka Slovenska sa na tom skvele zabáva - sú radi, že si môžu kopnúť do SNS. Mne to môže byť fuk, ale niečo mi na tom smrdí.

Skúsme to teda inak - inteligentnejšie. Spýtajme sa dve kľúčové otázky:

1. Prečo sa tento telefonát objavil tesne pred voľbami a nie skôr? Zjavne ho mali k dispozícii už celé mesiace. Prečo teraz?

2. Kto tento telefonát vytiahol von? Odkiaľ sa k nemu dostal? A čo tým sleduje?

Odpoveď na prvú otázku je jasná - niekto si to zjavne načasoval tak, aby politicky ublížil Andrejovi Dankovi. Človek nemusí byť génius, aby pochopil, že z tohto ťaží predovšetkým opozícia.

Dostáva nás to k druhej otázke - kto je ten zdroj, kto disponuje nahrávkou a mal potrebu načasovať jej zverejnenie tak, aby zasiahla do predovlebnej kampane? Budete prekvapení... Alebo - možno ani nie.

Mňa osobne s SNS nič nespája, a preto ma nikto nemôže obviňovať, že som zaujatý.

Poďme sa teda na to pozrieť. Netreba vám nič, než google. Tak klikajte so mnou.

1. Správa o nahrávke medzi Dankom a Zsuzsuovou sa objavila na liberálnom webe Aktuality.Sk s týmto oznamom: "Nahrávky sme získali vďaka dátam od medzinárodnej siete investigatívnych novinárov Organized Crime and Corruption Reporting Project (OCCRP). Tá ich sprístupnila skupine novinárov v rámci projektu Kočnerova knižnica."

2. Výborne, preklikávam na OCCRP. Wikipédia. Zisťujem, že OCCRP je americká investigatívna mimovládka, ktorú financuje - podržte sa: a) americká vláda, b) Nadácia otvorenej spoločnosti (Soros), c) americká rozvojová agentúra (USAID), ktorá organizuje režimové zmeny po celom svete, nedávno bola vykázaná z Ruska. No skvele!

3. Dávam si do googlu "Kočnerova knižnica". Píše sa: "Kočnerova knižnica sú dáta z policajného vyšetrovania vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Dovedna ide o 70 terabajtov dát, ktoré získala medzinárodná sieť investigatívnych novinárov Organized Crime and Corruption Reporting Project (OCCRP) a sprístupnila ich slovenským médiám." Niet pochýb - kľúč je v OCCRP.

4. Prechádzam si stránku OCCRP a narážam na článok o Kuciakovi. Tendenčný článok, ktorý šíri konšpirácie o talianskej mafii. Pozerám autora. Pavla Holcová a Taliani z mimovládky IRPI. Holcová je Češka, ktorá spolupracuje so slovenským liberálom Solteszom (to je ten, čo Slovanov nazval "východoeurópskou čvargou") v projekte Investigatívne centrum Jána Kuciaka (ICJK). Zamotáva sa nám to. Rozpletieme.

5. V prvom rade Taliani. Zisťujeme, že IRPI je takisto novinárska mimovládka, ktorú založili tesne pred majdanom v Kyjeve. Robia v nej novinári z denníka La Reppublica. Tí istí spolupracujú s OCCRP. Pamätáte, čo sú zač La Reppublica? To sú tí, čo šírili účelové klamstvá o telefonáte Roberta Fica a Vadalu. Zistili sme, že sú prepojení so slovenskými Aktualitami a celé si to len vymysleli. Žeby na pokyn OCCRP? A sme doma.

6. Sumarizujeme: OCCRP, ktorú financuje americká vláda a Soros, má k dispozícii celý vyšetrovací spis Kuciakovej vraždy. Táto OCCRP spolupracuje s aktivistami a novinármi z Talianska, Česka a Slovenska, ktorí sú napojení na Aktuality.Sk a našich liberálov. Šíria špinu na vládu a otvorene propagujú opozičné strany ako PS/Spolu či Za ľudí.

7. OCCRP za svojich najväčších politických nepriateľov považuje Vladmíra Putina, Nicolasa Madura a Rodriga Duterteho, všetko politikov, ktorých zhodou okolností nenávidí Amerika a všetky slniečka sveta. Najradšej by ich zničili. Až by sa chcelo vykríknuť: veď to isté chce aj CIA! Tie náhodičky!

8. A teraz sa oblúkom vráťme domov. Pri moci je tu vláda, ktorá nevyhovuje Američanom. Nechce americké základne, nešíri rusofóbiu, chce mať dobré vzťahy s Ruskom. Mimovládky nacucnuté na americkú vládu a Sorosa tu pred pár rokmi zorganizovali Majdan, ktorý nevyšiel. Cieľ ostáva - prevziať moc.

9. Z nejakého čudného dôvodu sa k vyšetrovaciemu spisu dostáva americká protiputinovská mimovládka OCCRP (odkiaľ, preboha, sa k tomu dostali a čo dopekla s tým majú Američania!?), ktorá ho posúva slovenským liberálnym médiám (Aktuality.Sk a žeby aj Denník N?). Ten, kto vyniesol informácie z vyšetrovacieho spisu Američanom, teda nielen, že porušil zákon, ale spáchal vlastizradu. Predpokladám, že NAKA už rozbehla vyšetrovanie, kto vyniesol utajené dôkazy do USA .

10. Zo spisu OCCRP (Kočnerova knižnica) sa teraz účelovo a v správnom čase vynáša kompro na tých politikov, ktorí sú nepohodlní. Nejdem ich obhajovať - to nie je pointa. Pointa je, že sa vytiahne telefonát Zsuzsuovej s Dankom, ale nie s Lipšicom. Ani s Drobom. Ani s Kollárom. Pretože Danko prekáža, no so stranami SaS a Sme rodina sa počíta do novej americkej, pardon, slovenskej vlády. Aké jednoduché.

Zrátajte si to celé. Opakujem - netreba vám nič viac, len google. A vidíte tie prepojenia.

Každý, kto pozná dejiny latinskoamerických krvavých prevratov pod taktovkou CIA, vie, čo sú zač USAID.

Každý, kto pozná dejiny východoeurópskych majdanov, vie, čo je zač Nadácia otvorenej spoločnosti.

A každý, kto sleduje dejiny sveta a vojny za ostatných 30 rokov, vie, čo je zač americká vláda.

Títo všetci financujú OCCRP.

A OCCRP sa nejakým zázrakom dostáva k vyšetrovaciemu spisu a cez svojich agentov na Slovensku to dávkuje tak, aby vo voľbách vyhrali "tí správni". Americkí pudlíci. Liberáli. Kiskovci.

Ja len toľko. Nenechajte sa rušiť. Ďalej sa zabávajte na flirtujúcich telefonátikoch, rehlite sa na memečkách, moralizujte a vysmievajte sa. Jasné, v pohode.

Ale keď sa dosmejete, prosím, zamyslite sa nad všetkou touto špinou, ktorá sem ide z Ameriky. A položte si otázku - chcete, aby z vás Američania robili idiotov?

Prepáčte, ale ja nechcem, aby o Slovensku rozhodovala OCCRP ani CIA, ak ich vôbec treba rozlišovať.

Nechcem sa nechať manipulovať ich spravodajskými hrami.
Dáša_
02.02.20,17:16
Nuž takto, keby sa správal normálne, tak sa to vôbec nemusí riešiť. A normálne by bolo, keby aspoň povedal - napetel som, mrzí ma to. A nie najskôr tvrdil, že nepozná. Kto chce kam, pomôžme mu tam.
Terezia13
02.02.20,17:33
asi zvíťazil rozum, alebo čo to bolo
pavol54
02.02.20,17:37
Nuž takto, keby sa správal normálne, tak sa to vôbec nemusí riešiť. A normálne by bolo, keby aspoň povedal - napetel som, mrzí ma to. A nie najskôr tvrdil, že nepozná. Kto chce kam, pomôžme mu tam.
Nechcem sa danka zastávať, v piatok som mal tri telefonáty v jednom sa mi predstavila nejaká kočenka, keby povedala že sa volá kača blašková, tak nemám dôvod skúmať jej pravú identitu. začala tým že sme sa dohodli že mi zavolá (pamäť mi slúži, viem že vymýšľa) po asi pol minútke laškovania s jej príjemným hláskom z nej vyliezlo že sme sa dohodli že budem chcieť investovať, tak som začal harašiť že si to dohodneme ak príde na kávu aj som dal takú sumu čo sa neodmieta (mal som však pocit že vie že ju ťahám za nos ale je to jej práca loviť) ale pretože mám dosť starostí, tak som ukončil hovor tým že som začal diktovať iban na ktorý mi majú predbežne poslať prachy nedodiktoval som. Teraz čo stiahla si ma NSA alebo nie a za mesiac niekto vytiahne že som hovoril julčou kopáčkovou. Tak s kým som hovoril? Śmejdi už kastróly nepredávajú.
pavol54
02.02.20,17:41
asi zvíťazil rozum, alebo čo to bolo
pytlíky od čajú aj tie od kávy sú zdroj mikroplastov počúval som vrádii
bettylou
02.02.20,18:08
Terezia13
02.02.20,18:21
peniaze nahradia čipy
bettylou
02.02.20,18:22
peniaze nahradia čipy

v google už očipovaní sú :D:D
pavol54
02.02.20,18:24
a čo takáto piesenka?

https://ceskoaktualne.cz/2020/02/ekonomika/unie-chysta-zakaz-hotovosti-banky-a-stat-budou-mit-nad-nami-absolutni-kontrolu/?fbclid=IwAR3f5jgKyjmCl-yd7qUm3znUXS1W-7v3J_AqBiuIiBoTlxdhKbE7C_MAqf4
Ale horšia správa pre daňovákov vo Francúzsku nebudú vydávať pokladničné doklady nákupu v hotovosti do hodnoty 30 eur. Ako by som to u nás zúčtoval a uviedol do kontrolného výkazu?
Terezia13
02.02.20,18:24
asi zvíťazil rozum, alebo čo to bolo
pytlíky od čajú aj tie od kávy sú zdroj mikroplastov počúval som vrádii
a čo takéto čiaskové plasty:confused::rolleyes::o
https://www.lajkit.cz/zpravy/item/799-polystyren-zateplovani-budov-cesko?fbclid=IwAR3o0PUeRkRH5Wj1h-8pexwDX-MwHx45wQZWqwq1JlAEOj4CRsfR1RFeR2w
pavol54
02.02.20,18:26
peniaze nahradia čipy
ale to bude prieser zavolá žužu že "tu Ica" a vidím že klame
bettylou
02.02.20,18:50
asi zvíťazil rozum, alebo čo to bolo
pytlíky od čajú aj tie od kávy sú zdroj mikroplastov počúval som vrádii
a čo takéto čiaskové plasty:confused::rolleyes::o
https://www.lajkit.cz/zpravy/item/799-polystyren-zateplovani-budov-cesko?fbclid=IwAR3o0PUeRkRH5Wj1h-8pexwDX-MwHx45wQZWqwq1JlAEOj4CRsfR1RFeR2w

takže zateplenie zožerú červíky???
Terezia13
02.02.20,19:08
my sme mali v šope čadičovú, pichľavú vatu na zlenie a potkany si v nej urobili zateplené hniezdočká, "prešpikovali" chodbičkami a bolo po zateplení
korela
02.02.20,19:18
asi zvíťazil rozum, alebo čo to bolo
pytlíky od čajú aj tie od kávy sú zdroj mikroplastov počúval som vrádiiNie nadarmo sú v návodoch uvedené minúty, koľko sa majú pri príprave namáčať, inak sa začnú rozpúšťať.
korela
02.02.20,19:56
Nuž takto, keby sa správal normálne, tak sa to vôbec nemusí riešiť. A normálne by bolo, keby aspoň povedal - napetel som, mrzí ma to. A nie najskôr tvrdil, že nepozná. Kto chce kam, pomôžme mu tam.
Škoda, že sa nevyhovoril ako emilko, že si z nej iba uťahoval.
,
1. téma z "Veci Verejné: „Dankijáda“ alebo Kde sú hranice podlosti niektorých médií?"
https://www.youtube.com/watch?v=C-rQPPYPRYc
bettylou
02.02.20,20:08
asi zvíťazil rozum, alebo čo to bolo
pytlíky od čajú aj tie od kávy sú zdroj mikroplastov počúval som vrádiiNie nadarmo sú v návodoch uvedené minúty, koľko sa majú pri príprave namáčať, inak sa začnú rozpúšťať.

A kôli čomu sú potom uvedené minúty na čajoch sypaných? :D
korela
02.02.20,21:26
asi zvíťazil rozum, alebo čo to bolo
pytlíky od čajú aj tie od kávy sú zdroj mikroplastov počúval som vrádiiNie nadarmo sú v návodoch uvedené minúty, koľko sa majú pri príprave namáčať, inak sa začnú rozpúšťať.

A kôli čomu sú potom uvedené minúty na čajoch sypaných? :D
A prečo sa na tom bavíš? Pozerala som dokument o franc. podniku, ktorý vyrábal aj čaje vo vreckách. Výber vhodnosti papiera pre konkrétny čaj je celá "veda" práve kvôli tejto bezpečnosti, kým ho vypustia do sveta. Ukazovali labák, detailné zábery v bankách, stopky ..., papier sa nesmie rozmočiť.
Odvtedy čas odporúčaný výrobcom dodržujem.
Radšej mám sypané.
pavol54
03.02.20,02:59
asi zvíťazil rozum, alebo čo to bolo
pytlíky od čajú aj tie od kávy sú zdroj mikroplastov počúval som vrádiiNie nadarmo sú v návodoch uvedené minúty, koľko sa majú pri príprave namáčať, inak sa začnú rozpúšťať.

A kôli čomu sú potom uvedené minúty na čajoch sypaných? :D
A prečo sa na tom bavíš? Pozerala som dokument o franc. podniku, ktorý vyrábal aj čaje vo vreckách. Výber vhodnosti papiera pre konkrétny čaj je celá "veda" práve kvôli tejto bezpečnosti, kým ho vypustia do sveta. Ukazovali labák, detailné zábery v bankách, stopky ..., papier sa nesmie rozmočiť.
Odvtedy čas odporúčaný výrobcom dodržujem.
Radšej mám sypané.
pri tom sypanom si dám toľko koľko chcem, a kým dosiahne pitnú teplotu väčšina klesne na dno šálky
bjuty smis
03.02.20,07:36
Nuž takto, keby sa správal normálne, tak sa to vôbec nemusí riešiť. A normálne by bolo, keby aspoň povedal - napetel som, mrzí ma to. A nie najskôr tvrdil, že nepozná. Kto chce kam, pomôžme mu tam.
Škoda, že sa nevyhovoril ako emilko, že si z nej iba uťahoval.
,
1. téma z "Veci Verejné: „Dankijáda“ alebo Kde sú hranice podlosti niektorých médií?"
https://www.youtube.com/watch?v=C-rQPPYPRYc

pána beka, to je zas ťo za idiota ??
vydržal som 3,5 min kydá na denník n, kydá na opozíciu...dalej nezvládnem

ako to je naozaj ?
tu ti skopírujem priamo denník n a porovnaj si to s tým dementom, čo trepe :
28. januára 2020 17:00
Danko trikrát telefonoval so Zsuzsovou, Kočner si to odložil v telefóne
Miro KernMiro Kern

Líder SNS si už vo funkcii predsedu parlamentu dôverným tónom dohováral stretnutie s Kočnerovou volavkou, kontakty s ňou doteraz popieral.

Predseda Slovenskej národnej strany a parlamentu Andrej Danko si najmenej trikrát telefonoval s Alenou Zsuzsovou, ktorá je podozrivá z účasti na vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

Bolo to pravdepodobne v novembri a v decembri 2016, keď už bol predsedom Národnej rady. Cez telefón sa dohovárali na osobnom stretnutí. Ich komunikácia mala intímny charakter. Zsuzsová sa počas hovoru zaliečavo smiala a predseda SNS hojne používal zdrobneniny.

Denník N má zvukové nahrávky rozhovorov, zverejňovať ich nebude, keďže sa priamo nezaoberali výkonom Dankovej verejnej funkcie.Získali sme ich z dokumentov, ktoré má medzinárodná novinárska organizácia OCCRP (Organized Crime and Corruption Reporting Project).
buchač
03.02.20,07:51
Čo je zač strana Spolu a jej hlavné tváre

Jozef Mihál je jeden z najväčších sociopatov v politike.

Vráťme sa do čias, kedy ešte mainstreamové média písali objektívne. Je rok 2010, vo vláde je pravica. Mihál je ministrom práce, sociálnych vecí a rodiny (2010 – 2012, pravicovo-liberálna koalícia SDKÚ-DS, SaS, KDH a Most-Híd). V tom čase písala Pravda: „Minister práce a sociálnych vecí Jozef Mihál (SaS) si zvolil rétoriku, ktorá pred štyrmi rokmi zlomila krk SDKÚ. Tvrdí, že ľudia, ktorí zarábajú zhruba 400 eur mesačne, čo je na Slovensku väčšina, sa s tým zmierili, namiesto toho, aby boli aktívni!
Odporúča im, aby išli pracovať do zahraničia. Ako povedal v rozhovore pre Plus jeden deň, preňho je suma zhruba 400 eur na prežitie nonsens, keďže on mesačne potrebuje päť- až šesťtisíc eur.“ (zdroj: Pravda). Ešte v roku 2010 Mihál hovoril, že zvyšovanie veku do dôchodku je neetické. (zdroj: SME). Pokračujme do roku 2018. Pán Mihál sa v tom čase snažil presvedčiť verejnosť, že šetriť sa oplatí – no ideálne na občanoch. Mihál sa tento krát postavil proti zastropovaniu veku odchodu do dôchodku, typický neoliberálnym argumentom: „Koláč je len jeden… Prestaňme sa baviť o dôchodkovom veku, ale o virtuálnom účte.“ (zdroj: Pravda). Bývalý člen neoliberálnej SaS založil v minulosti spolu s Jirkom Malchárkom stranu Nádej. Istého času sa preslávil aj v istej zábavnej relácii citátom „Mám copyright na svoj ksicht!“. Dvojica humoristov reagovala na Mihála umiestnením veľkého céčka v krúžka na tvár poslanca Mihála v televíznej diskusii. Tento poslanec posiela pracovať ľudí do zahraničia a na svojich prednáškach ako samozvaný odborník na dane a odvody radí ako oklamať štát. A to ešte treba pripomenúť, že v poslednom propagačnom klipe na Facebooku robil z ľudí úplných idiotov. Dnes sa oháňa sociálnym myslením. Uverí mu to skutočne už iba hlupák…
lujza.j
03.02.20,08:26
Vzdy sa najdu kusy co uveria jemu...alebo inemu politikovi....:(
pavol54
03.02.20,08:29
Čo je zač strana Spolu a jej hlavné tváre

Jozef Mihál je jeden z najväčších sociopatov v politike.

Vráťme sa do čias, kedy ešte mainstreamové média písali objektívne. Je rok 2010, vo vláde je pravica. Mihál je ministrom práce, sociálnych vecí a rodiny (2010 – 2012, pravicovo-liberálna koalícia SDKÚ-DS, SaS, KDH a Most-Híd). V tom čase písala Pravda: „Minister práce a sociálnych vecí Jozef Mihál (SaS) si zvolil rétoriku, ktorá pred štyrmi rokmi zlomila krk SDKÚ. Tvrdí, že ľudia, ktorí zarábajú zhruba 400 eur mesačne, čo je na Slovensku väčšina, sa s tým zmierili, namiesto toho, aby boli aktívni!
Odporúča im, aby išli pracovať do zahraničia. Ako povedal v rozhovore pre Plus jeden deň, preňho je suma zhruba 400 eur na prežitie nonsens, keďže on mesačne potrebuje päť- až šesťtisíc eur.“ (zdroj: Pravda). Ešte v roku 2010 Mihál hovoril, že zvyšovanie veku do dôchodku je neetické. (zdroj: SME). Pokračujme do roku 2018. Pán Mihál sa v tom čase snažil presvedčiť verejnosť, že šetriť sa oplatí – no ideálne na občanoch. Mihál sa tento krát postavil proti zastropovaniu veku odchodu do dôchodku, typický neoliberálnym argumentom: „Koláč je len jeden… Prestaňme sa baviť o dôchodkovom veku, ale o virtuálnom účte.“ (zdroj: Pravda). Bývalý člen neoliberálnej SaS založil v minulosti spolu s Jirkom Malchárkom stranu Nádej. Istého času sa preslávil aj v istej zábavnej relácii citátom „Mám copyright na svoj ksicht!“. Dvojica humoristov reagovala na Mihála umiestnením veľkého céčka v krúžka na tvár poslanca Mihála v televíznej diskusii. Tento poslanec posiela pracovať ľudí do zahraničia a na svojich prednáškach ako samozvaný odborník na dane a odvody radí ako oklamať štát. A to ešte treba pripomenúť, že v poslednom propagačnom klipe na Facebooku robil z ľudí úplných idiotov. Dnes sa oháňa sociálnym myslením. Uverí mu to skutočne už iba hlupák…
a prispievateľ predošlého príspevku:)
pavol54
03.02.20,08:30
Vzdy sa najdu kusy co uveria jemu...alebo inemu politikovi....:(
teba som nemyslel
misoft
03.02.20,09:20
Správna otázka by mala byť: ktorému politikovi veriť? Odpoveď: ŽIADNEMU, klamať je ich povolaním, presvedčením, účelom!
lubko6394
05.02.20,09:11
Prišiel čas že sa blíži možnosť ísť na dôchodok a tak som sa k 31.12. vyhodil z vlastnej firmy, uzavrel dohodu za 50 mesačne na pol roka, zobral papiere a išiel na sociálnu poisťovňu. Po týždni mi zatelefonovali približnú výšku predčasného k 01.02. a ja som sa rozhodol že ho vezmem ( návratnosť 15 rokov) . Tak som tam zašiel znovu, vyfasoval termín na 03.02. na spísanie žiadosti s tým že v deň podania žiadosti na predčasný nesmiem byť poistený. Tak som sa vyrazil znovu a 03.02. podpísal žiadosť o predčasný. V kolónke 2019 a 2020 bola poznámka že chýba ELDP. Tak som sa spýtal že čo im to vlastne chýba keď pri odhade mi bolo povedané že tam vidia decembrový príjem a aj že mám od 01.01. dohodu. Odpovedali mi že už požiadali účtovníka a on im to v ten istý deň pošle. Žiadosť že pošlú na ústredie a do 60 dní by mi mal prísť výmer.
Takže za tie ťažké prachy čo štát dáva do informačných technológií to trvá úradu 60 dní keď je všetko v systéme ? To by som bral ak by sa to počítalo ingustovou ceruzkou na papieri a ručnom vyberaní podkladov z archívu.
Ako to že účtovník to úradu pošle obratom a úrad má 60 dní čas ? Prečo rovnaký čas nemá účtovník ? Akú pokutu by vyfasoval účtovník ak by ma neodhlásil k 31.12 v minulom roku, ale nechal si to na január ?
Čo tam vlastne počítajú ? Účtovník vojde do programu zvolí výstupnú zostavu a stlačí Enter . Čo sociálke dodali klávesnice bez tohto tlačidla ? Nechápem.
pavol54
05.02.20,09:59
Prišiel čas že sa blíži možnosť ísť na dôchodok a tak som sa k 31.12. vyhodil z vlastnej firmy, uzavrel dohodu za 50 mesačne na pol roka, zobral papiere a išiel na sociálnu poisťovňu. Po týždni mi zatelefonovali približnú výšku predčasného k 01.02. a ja som sa rozhodol že ho vezmem ( návratnosť 15 rokov) . Tak som tam zašiel znovu, vyfasoval termín na 03.02. na spísanie žiadosti s tým že v deň podania žiadosti na predčasný nesmiem byť poistený. Tak som sa vyrazil znovu a 03.02. podpísal žiadosť o predčasný. V kolónke 2019 a 2020 bola poznámka že chýba ELDP. Tak som sa spýtal že čo im to vlastne chýba keď pri odhade mi bolo povedané že tam vidia decembrový príjem a aj že mám od 01.01. dohodu. Odpovedali mi že už požiadali účtovníka a on im to v ten istý deň pošle. Žiadosť že pošlú na ústredie a do 60 dní by mi mal prísť výmer.
Takže za tie ťažké prachy čo štát dáva do informačných technológií to trvá úradu 60 dní keď je všetko v systéme ? To by som bral ak by sa to počítalo ingustovou ceruzkou na papieri a ručnom vyberaní podkladov z archívu.
Ako to že účtovník to úradu pošle obratom a úrad má 60 dní čas ? Prečo rovnaký čas nemá účtovník ? Akú pokutu by vyfasoval účtovník ak by ma neodhlásil k 31.12 v minulom roku, ale nechal si to na január ?
Čo tam vlastne počítajú ? Účtovník vojde do programu zvolí výstupnú zostavu a stlačí Enter . Čo sociálke dodali klávesnice bez tohto tlačidla ? Nechápem.
Oni píšu "do 60 dní" to preto lebo sa môže nájsť niečo na čo nemajú dosah, ak by nestihli tak ich bude žiadateľ môcť žalovať. niekedy to urobia aj za 58 dní:)
Katy a R
05.02.20,11:19
Oni píšu "do 60 dní" to preto lebo sa môže nájsť niečo na čo nemajú dosah, ak by nestihli tak ich bude žiadateľ môcť žalovať. niekedy to urobia aj za 58 dní:)

pali - figu borovú ich bude môcť žalovať - ak nestihnú 60 dní, dajú si tú námahu - že pošľú list a zdôvodnia - majú na to ďalší termín ;)
Ale aby sme neboli nespravodliví - dakedy je to aj za 55 dní:) .. a v mojom prípade boli peniažky na účte za 45 dní - rozhodnutie o pár dní neskôr:)
pavol54
05.02.20,11:25
Oni píšu "do 60 dní" to preto lebo sa môže nájsť niečo na čo nemajú dosah, ak by nestihli tak ich bude žiadateľ môcť žalovať. niekedy to urobia aj za 58 dní:)

pali - figu borovú ich bude môcť žalovať - ak nestihnú 60 dní, dajú si tú námahu - že pošľú list a zdôvodnia - majú na to ďalší termín ;)
Ale aby sme neboli nespravodliví - dakedy je to aj za 55 dní:) .. a v mojom prípade boli peniažky na účte za 45 dní - rozhodnutie o pár dní neskôr:)
Mne dokonca dali 90 dní, lebo nemali príjmy medzi 1983- 1991, tak ich museli dožiadať, ale aj v mojom prípade to bolo skôr podstatne
Terezia13
07.02.20,18:49
buchač
08.02.20,06:34
https://dennikn.sk/1426034/katarina-farkasova-do-popredia-sa-dostava-arogancia-moci-a-zase-si-to-zliznu-zeny/
??????????
korela...halóó....tak kde je ten tvoj názor ?

Lebo pani Katarína Farkašová, riaditeľka Aliancie žien Slovenska varí z teplej vody...a mieša jablká s hruškami.
...a že píše svoje bludy v DenníkuN, tak to je jasné...inde by jej to neuverejnili.
misoft
08.02.20,07:21
.... a navyše - má len trojročný kurz o ľudských právach (kanadský), psychoanalýzu atď. Teda žiadne vysoké odborné vzdelanie.
Tweety
08.02.20,09:57
buchač
08.02.20,11:51
Krásna pieseň k filmu o britkej skutočnosti. https://hudba.zoznam.sk/spravy/07-02-2020-drsny-film-zimomriavkova-skladba-vypocujte-si-titulnu-piesen-filmu-svina-od-hrdze/
Anton Selecký • pred dňom

Hajzli na čele s Soltészom a Čengel - Solčanskou sprznili túto krásnu pieseň a Slovensko podobne, ako ho sprznil svojím "filmom" Hostel režisér Eli Roth.
lujza.j
08.02.20,11:56
Dokolecka dokola o tom istom sk filmy....
kukučka
08.02.20,14:01
Hrdzu mám rada a preto som sa bála pozrieť klip, lebo som si myslela, že zmenili aj text, našťastie to urobili výborne. Ale tiež mi prekáža zneužitie tejto nádhernej piesne, už sa vždy bude spájať s tým vulgárnym filmom. Pre peniaze treba pošliapať všetko slovenské. Tak isto ako Sokoly. Ruky im polámať.
úryvok
2.
Hej, mám otčinu ešte ja inú, kde večne vládne môj Boh a Pán.
Tam si povolá, tam si privedie Pán Ježiš svojich zo všetkých strán.
Tam miznú žiale aj náreky, tam budem bývať až na veky, na veky.
Hej, mám otčinu ešte ja inú, kde večne vládne môj Boh a Pán.

3.
Kým ten čas príde, že sa to stane, chcem Bohu, vlasti žiť oddane.
Blížnemu slúžiť a právo hájiť, to heslo mladých vždy musí byť.
Vypočítavosť a strach zdolať, lásku a radosť vyžarovať, rozdávať.
Kým ten čas príde, že sa to stane, chcem Bohu, vlasti žiť oddane.
buchač
08.02.20,15:55
Hrdzu mám rada a preto som sa bála pozrieť klip, lebo som si myslela, že zmenili aj text, našťastie to urobili výborne. Ale tiež mi prekáža zneužitie tejto nádhernej piesne, už sa vždy bude spájať s tým vulgárnym filmom. Pre peniaze treba pošliapať všetko slovenské. Tak isto ako Sokoly. Ruky im polámať.
úryvok
Súhlas !!!!!



si si i istý, že ho sprznili oni ?
to vážne ?
Dal som len citáciu z diskusie...ale s názorom súhlasím...a nie som sám.

Film Hostel som nevidel a ani nemienim pozerať.
Na vytvorenie názoru mi stačí aj diskusia iných...https://www.csfd.cz/film/213591-hostel/komentare/

...a názor na Arpiho radšej nedávam...
bettylou
08.02.20,17:25
korela
08.02.20,17:57
Momentka.


Zuzana Čaputová sa stretla s prezidentom Andrejom Kiskom ešte pred svojou inauguráciou.

Autor: Ľuboš Pilc, Pravda

https://ipravda.sk/res/2020/02/06/thumbs/zuzana-caputova-andrej-kiska-clanokW.jpg
Terezia13
08.02.20,18:12
:D
pavol54
08.02.20,18:31
bettylou
08.02.20,23:00
https://fontech.startitup.sk/specialne-cierne-huby-z-cernobylu-predstavuju-novu-nadej-v-boji-proti-radioaktivite-maju-uzasne-vlastnosti/?
Ešte prečítaj dobrý blog od Hečka na pravde o klimatických zmenách

daj aspoň link. Hečko neni spevák?
Ešte mi napadá František Hečko a Červené víno. :D
misoft
09.02.20,07:36
:D:D:D
Pýtaš sa ako Gašparovič.....
Náááá... šak ujo Gúgeľ vie všetko - https://www.google.com/search?q=he%C4%8Dko%20blogy
buchač
09.02.20,07:54
Momentka.

Zuzana Čaputová sa stretla s prezidentom Andrejom Kiskom ešte pred svojou inauguráciou.

NO A ČO, že sa stretli ????? Nie je to tak náhodou normálne (aj vo svete) zaužívaná prax, že sa stretne starý prezident s novým ?
Čo tým chce poetka povedať ???
Na čo vyťahuješ rok starú momentku ?


P.S.:
Osobne sú mi v podstate obaja šuma fuk...Čaputová si ma ešte nejak nezískala...a Kiska je oberpííííp, ten zmaturoval už dávno = ešte aj Tiso (v určitých ohľadoch) má u mňa vyšší kredit ako henten "prezident".
mari2x
09.02.20,08:08
Pre peniaze treba pošliapať všetko slovenské. Tak isto ako Sokoly. Ruky im polámať.



Upresním .
Hej sokoly je skôr kozácka (ukrajinsko , poľská ) pjesnička ako slovenská.
buchač
09.02.20,08:17
..a Kiska je oberpííííp, ten zmaturoval už dávno = ešte aj Tiso (v určitých ohľadoch) má u mňa vyšší kredit ako henten "prezident".

Tiso je vojnový vrah

1. Wiki vraví, že Tiso nebol súdený za vojnové zločiny a už tôbož nie za vraždy.
Tiso bol súdený za velezradu.

2. Píšem v zátvorke...že v určitých ohľadoch....ergo znamená a chcel som tým povedať to, že žiaden prezident Slovenska (dokonca ani vo svete) nenakydal na svoju krajinu toľko a takým spôsobom, ako to dokázal Kiska
Takže v konečnom dôsledku a určitou nadsádzkou by sa aj Kiska dal nazvať zradcom.

...a v neposlednej miere Tiso niečo aj kladné urobil pre Slovensko...o Kiskovi nejak nič neviem.
https://sk.wikipedia.org/wiki/Jozef_Tiso
https://sk.wikipedia.org/wiki/Andrej_Kiska
Terezia13
09.02.20,17:58
:D
pavol54
09.02.20,18:19
Dávali v správach ten masaker čo spravil thajský vojak, V bývalej ČSĽA by sa to nemohlo stať, boli prijaté účinné opatrenia proti prípadnej masakre. Napriek tomu jeden vojak ukradol pištoľ, celý motostrelený pluk týždeň nevytiahol z kasární nohu včetne lampasákov totálna izolácia.
misoft
09.02.20,19:11
Dávali v správach ten masaker čo spravil thajský vojak, V bývalej ČSĽA by sa to nemohlo stať, boli prijaté účinné opatrenia proti prípadnej masakre. Napriek tomu jeden vojak ukradol pištoľ, celý motostrelený pluk týždeň nevytiahol z kasární nohu včetne lampasákov totálna izolácia.
Pche.... už tu na Porade bol jeden, čo vykradol zbrojný sklad rovno pod nosom dozorného, zobral z neho náboje i samopal a pištoľ.....
Bol to taký chválenkár tlčhuba - mali sme tu z neho bohovskú zábavu - mimochodom - tisícnickový....
korela
09.02.20,20:36
Momentka.

Zuzana Čaputová sa stretla s prezidentom Andrejom Kiskom ešte pred svojou inauguráciou.

NO A ČO, že sa stretli ????? Nie je to tak náhodou normálne (aj vo svete) zaužívaná prax, že sa stretne starý prezident s novým ?
Čo tým chce poetka povedať ???
Na čo vyťahuješ rok starú momentku ?


P.S.:
Osobne sú mi v podstate obaja šuma fuk...Čaputová si ma ešte nejak nezískala...a Kiska je oberpííííp, ten zmaturoval už dávno = ešte aj Tiso (v určitých ohľadoch) má u mňa vyšší kredit ako henten "prezident".
Predstav si, že tá fotka je súčasťou článku zo 6.2.2020. :-)
Telefonát s hlavou štátu. Zneužil Kiska prezidentku?
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/541499-telefonat-s-hlavou-statu-zneuzil-kiska-prezidentku/
.
A okrem toho som si myslela, že vieš, v čom spočíva zmysel momentiek.
buchač
09.02.20,20:56
A okrem toho som si myslela, ...
....a ja som myslel, že myslíš. ;)
Takže druhý krát daj radšej link a nie nejaké momentky s nič nehovoriacim komentárom.
Ale aj tak platí, čo som napísal o "pánovi prezidentovi".
korela
09.02.20,21:57
A okrem toho som si myslela, ...
....a ja som myslel, že myslíš. ;)
Takže druhý krát daj radšej link a nie nejaké momentky s nič nehovoriacim komentárom.
Ale aj tak platí, čo som napísal o "pánovi prezidentovi".
Mňa tá momentka jednoducho zaujala. Má svoju výpovednú hodnotu rovnako ako mnoho iných rôznych výtvarných diel po svete. Nič viac.
Nepriložila som žiadny svoj komentár, ide o popis redakcie k uverejnenej fotografii.
buchač
10.02.20,06:04
Mňa tá momentka jednoducho zaujala. Má svoju výpovednú hodnotu rovnako ako mnoho iných rôznych výtvarných diel po svete. Nič viac.

To je teda fakt výpovedná " hodnota "...
Ale na druhej strane aj hej...veľa vypovedá...napríklad aj to, že ako dobabrať to, čo ešte (povedzme) funguje.
Tiež vypovedá, že sa stretli dvaja...jeden za 18 a druhý 20-2. Oboch ani prišiť, ani priplátať.
Mária27
10.02.20,06:58
Zuzanu Čaputovú poznám dávno, chodila som na jej prednášky a besedy. Preto aj viem, že sa s prezidentom stretla aj ako aktivistka.
misoft
11.02.20,09:34
Včera moja 3/4 priniesla Lidl XXL balenie kuracie stehná.... vraj dobá cena a "slovenské"!!!!
Mrkol som sa na nálepky - a tam Lidl Slovenská republika, no na inej nálepke PL. Tak jej vravím - Prdlajs slovenské - POĽSKÉ!!!!
BXLmiami
12.02.20,06:32
Na iDnes je dobrý článok o klim.zmenách a mapa zmeny vodnej bilancie v krajine-nevedel by sa s tým niekto pohrať a dať link na SK,nech to pozrieme,kedže novinári musia práve informovať o tom čo mali vo vezení na raňajky a prebrať situáciu s vodou na SK nemajú čas?
buchač
12.02.20,06:46
Na iDnes je dobrý článok o klim.zmenách a mapa zmeny vodnej bilancie v krajine-nevedel by sa s tým niekto pohrať a dať link na SK,...
Ak len link na článok...
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/globalni-oteplovani-klimaticke-zmeny-krize-klima-evropska-agentura-pro-zivotni-prostredi-mapa.A200210_131216_zahranicni_dtt
BXLmiami
12.02.20,06:48
To nie,ale dakujem.Určite je tam odkiaľ čerpali aj SK,je tam napísané,že sa dá pozrieť krahina ktorú chceme.Len ja nemám vedomosti to spraviť a ani čas.Chcela by som takto vidieť SK.
veronikasad
12.02.20,06:53
Čo hovoríte na vyhlasenie premiéra k zvolaniu mimoriadne schôdze NR SR dva tyzdne pred volbami, na ktorej bude prejednanie zvýšenie pridavku na dieta a 13. dôchodok? Telku nesledujem, pocula som ho v slov.rozhlase a mierne mi to zdvihlo tlak... (Volit sa nechystám)
buchač
12.02.20,06:57
To nie,ale dakujem.Určite je tam odkiaľ čerpali aj SK,je tam napísané,že sa dá pozrieť krahina ktorú chceme.Len ja nemám vedomosti to spraviť a ani čas.Chcela by som takto vidieť SK.
Myslel som si, že nie iba link...;) Čas by som mal, akurát mašina nestíha, je spomalená.
Asi chceš mapu...či ?
https://www.klimatickazmena.cz/cs/
buchač
12.02.20,06:59
Čo hovoríte na vyhlasenie premiéra k zvolaniu mimoriadne schôdze NR SR dva tyzdne pred volbami, na ktorej bude prejednanie zvýšenie pridavku na dieta a 13. dôchodok? Telku nesledujem, pocula som ho v slov.rozhlase a mierne mi to zdvihlo tlak... (Volit sa nechystám)
Pridaj k tomu ešte vyhlásenie kapitána, že aké podmienky si kladie ohľadom mimoriadnej schôdze....ale najprv si nachystaj Nitrák a Diazepan...;) :D
Nandrolon
12.02.20,07:04
Čo hovoríte na vyhlasenie premiéra k zvolaniu mimoriadne schôdze NR SR dva tyzdne pred volbami, na ktorej bude prejednanie zvýšenie pridavku na dieta a 13. dôchodok? Telku nesledujem, pocula som ho v slov.rozhlase a mierne mi to zdvihlo tlak... (Volit sa nechystám)
Je to nehorázny populizmus dvoch koaličných strán ako reakcia na nehorázny populizmus opozičných strán. Proste kto z koho.
Celý čas sa prídavky zvyšujú o pár centov a naraz dvojnásobne. Danko to zaklincoval tými dialničnými známkami, dobrý kabaret. Videl som to v správach na STV1.
Opozícia sa nemusí báť, odkiaľ na to vezmú. Však stále hovoria, že peňazí je dosť, keď nebudú kradnúť. Takže Smer asi len adekvátne reagoval :-))))))))))))))))
Aby uspeli, musia bojovať rovnakými zbraňami ako ostatní...
veronikasad
12.02.20,07:21
Nandy, ak by rozdávali z vlastných, nech to robia, ale toto sú rozhodnutia 'po nas potopa...Ved ako sa napr.prejavilo znizenie DPH na potravinach pre spotrebitelov? Nijako, rozdiel zhltol obchod a omrvinky sa usli výrobcom. A štátna kasa dostane menej ...
BXLmiami
12.02.20,07:36
To nie,ale dakujem.Určite je tam odkiaľ čerpali aj SK,je tam napísané,že sa dá pozrieť krahina ktorú chceme.Len ja nemám vedomosti to spraviť a ani čas.Chcela by som takto vidieť SK.
Myslel som si, že nie iba link...;) Čas by som mal, akurát mašina nestíha, je spomalená.
Asi chceš mapu...či ?
https://www.klimatickazmena.cz/cs/
No hej,ale slovensku:-)
BXLmiami
12.02.20,07:38
Čo hovoríte na vyhlasenie premiéra k zvolaniu mimoriadne schôdze NR SR dva tyzdne pred volbami, na ktorej bude prejednanie zvýšenie pridavku na dieta a 13. dôchodok? Telku nesledujem, pocula som ho v slov.rozhlase a mierne mi to zdvihlo tlak... (Volit sa nechystám)
Je to nehorázny populizmus dvoch koaličných strán ako reakcia na nehorázny populizmus opozičných strán. Proste kto z koho.
Celý čas sa prídavky zvyšujú o pár centov a naraz dvojnásobne. Danko to zaklincoval tými dialničnými známkami, dobrý kabaret. Videl som to v správach na STV1.
Opozícia sa nemusí báť, odkiaľ na to vezmú. Však stále hovoria, že peňazí je dosť, keď nebudú kradnúť. Takže Smer asi len adekvátne reagoval :-))))))))))))))))
Aby uspeli, musia bojovať rovnakými zbraňami ako ostatní...
:-))) tak toto ma nenapadlo-opozícia nebude kradnúť tak penazí bude mať dosť :-)).Kabaret naozaj.
Nandrolon
12.02.20,07:55
veronikasad: ak by to bolo také isté, netreba nám voľby. 01.03.2020 môže byť všetko ináč...
misoft
12.02.20,09:13
Nandy - myslíš? TRT MAKOVÝ.... bude tak ako predtým, len sa zmení garnitúra, kradnúť budú všetci rovnako.
Nandrolon
12.02.20,09:24
Nandy - myslíš? TRT MAKOVÝ.... bude tak ako predtým, len sa zmení garnitúra, kradnúť budú všetci rovnako.
Ty si myslíš, že som to nepísal ironicky? Trubanovci budú kradnúť ešte 100 x viac ako Fico. Majú viac praxe z minulosti /ako keď išiel do politiky Fico/ a hlavne už vyrastali na nakradnutých majetkoch...
Ale už som to tu X krát písal.
misoft
12.02.20,09:26
Tak si dáme makovník.... a budeme mať trt makový. :---:---:---
pavol54
12.02.20,09:51
Nandy - myslíš? TRT MAKOVÝ.... bude tak ako predtým, len sa zmení garnitúra, kradnúť budú všetci rovnako.
Mali sme doma svinský chliev v tom chlieve bol válov a tri svinky, najviac kvičala tá, čo si nevedela strčiť rypák do válova, a ako sa strkali. Zaujímavé vždy to vyhrala tá najviac vyžraná. Po novom, ak by som choval, tak určite také uvedomelé, čo by čakali do radu:).
pavol54
12.02.20,09:56
Nandy - myslíš? TRT MAKOVÝ.... bude tak ako predtým, len sa zmení garnitúra, kradnúť budú všetci rovnako.
Ty si myslíš, že som to nepísal ironicky? Trubanovci budú kradnúť ešte 100 x viac ako Fico. Majú viac praxe z minulosti /ako keď išiel do politiky Fico/ a hlavne už vyrastali na nakradnutých majetkoch...
Ale už som to tu X krát písal.
Vraj, údajne dal do volieb všetok majetok, ktorý získal predajom firmy. A vraj si ju ocenil štvornásobne a americká firma ju kúpila bez mrknutia oka. Podotýkam nebol som pri podpise zmluvy. Ak je to hoax, tak som v tom nevinne, ale po voľbách už bude strategická inštitúcia ktorá zabráni šíreniu takýchto správ.
Nandrolon
12.02.20,10:05
Americké firmy majú akýsi veľký záujem o naše firmy. Najskôr Mistrík, potom Truban :-))
misoft
12.02.20,10:09
Ale h*vn* majú záujem... len vidia príležitosť. A kecy - vraj štvornásobne - volovina. Ak dostal 1,5 násobok, tak môže byť rád.

Prečo Amíci kedysi kúpili VSŽ? Pretože za Rezeša šli ku dnu. Zaplatili da vyrovnanie dlhov a niečo navyše a odrazu boli USS Steel. A pokiaľ sa oceľ dobre predávala, hrabali. A teraz? Chcú sa ich zbaviť. Zisky spadli dole, tak načo by ich mali vlastniť?
Nandrolon
12.02.20,10:14
Ale h*vn* majú záujem... len vidia príležitosť. A kecy - vraj štvornásobne - volovina. Ak dostal 1,5 násobok, tak môže byť rád.

Prečo Amíci kedysi kúpili VSŽ? Pretože za Rezeša šli ku dnu. Zaplatili da vyrovnanie dlhov a niečo navyše a odrazu boli USS Steel. A pokiaľ sa oceľ dobre predávala, hrabali. A teraz? Chcú sa ich zbaviť. Zisky spadli dole, tak načo by ich mali vlastniť?
Podľa mňa keby si mal firmu ako Truban ty tu na porade, tak sa ti amíci na ňu vy*rú.
misoft
12.02.20,10:17
Preto veľmô pochybujem o tom štvornásobku v prípade Trubky. Amíci to asi získali, ale nie za takú cenu. Oni idú štýlom lacno kúpiť, zhrabnúť zisky, draho predať.
Nandrolon
12.02.20,10:23
Preto veľmô pochybujem o tom štvornásobku v prípade Trubky. Amíci to asi získali, ale nie za takú cenu. Oni idú štýlom lacno kúpiť, zhrabnúť zisky, draho predať.
Tam nešlo o kúpu nejakej firmy. Tam išlo o to, ako dať legálne Trubanovi pár miliónov na voľby od jeho mecenášov. A nebolo to predražené 1,5x ani 4x. Hovorí sa o väčšom čísle. Detto Mistrík...
Akosi ste už pozabudli na "záhadnú" stratégiu prezidentskej kampane.
misoft
12.02.20,10:35
Ak išlo o "tichú" podporu - aj tak čakajú zisky - ako? No logicky..... na pozadí sa bude dirigovať.
Nandrolon
12.02.20,11:05
Ak išlo o "tichú" podporu - aj tak čakajú zisky - ako? No logicky..... na pozadí sa bude dirigovať.
Ako? sranduješ? Presne rovnako ako doteraz, akurát sa vymenia figúrky a bábkari.
pavol54
12.02.20,11:23
Ale h*vn* majú záujem... len vidia príležitosť. A kecy - vraj štvornásobne - volovina. Ak dostal 1,5 násobok, tak môže byť rád.

Prečo Amíci kedysi kúpili VSŽ? Pretože za Rezeša šli ku dnu. Zaplatili da vyrovnanie dlhov a niečo navyše a odrazu boli USS Steel. A pokiaľ sa oceľ dobre predávala, hrabali. A teraz? Chcú sa ich zbaviť. Zisky spadli dole, tak načo by ich mali vlastniť?
si si istý so svojim názorom? Prečo by mali do niečoho investovať čo nemá ekonomický zmysel? tomu sa hovorí a, politika , b filantropia. Ak by bola cena akcií príliš vysoká + úvery ako by si dosiahol najnižšiu kúpnu cenu? úvery sú konštantné, tak sa zníži cena akcii. ako? zatlačí sa na odberateľov aby nebrali výrobky.
Ty by si ako spriehľadnil toky peňazí ak potrebuješ na voľby 50 a máš 10, ale prijať od iného znamená vieš čo? aby to bolo transparentné tak použijem svoje prachy ktoré som získal predajom majetku ich vôňu už nikto neskúma (teda kto je konečný užívateľ firmy). , tak ako napr. ani vôňu peňazí kennedyovcov
Katy a R
12.02.20,11:24
Čo hovoríte na vyhlasenie premiéra k zvolaniu mimoriadne schôdze NR SR dva tyzdne pred volbami, na ktorej bude prejednanie zvýšenie pridavku na dieta a 13. dôchodok? Telku nesledujem, pocula som ho v slov.rozhlase a mierne mi to zdvihlo tlak... (Volit sa nechystám)
tu je rozpísané, čo a ako .. čo chcú na tej mim schôdzi - a v skrátenom leg konaní. Vláda už dala požehnanie.
https://www.topky.sk/cl/100535/1860715/PRAVE-TERAZ-Vladny-kabinet-schvalil-trinaste-dochodky-a-dvojnasobne-pridavky-na-deti
pavol54
12.02.20,11:34
Preto veľmô pochybujem o tom štvornásobku v prípade Trubky. Amíci to asi získali, ale nie za takú cenu. Oni idú štýlom lacno kúpiť, zhrabnúť zisky, draho predať.
čo je v tomto prípade zisk? že by stavby kuchynky a kúpeľne (na Sliači)
korela
12.02.20,11:56
Nikto sa nepozastaví nad tým, že voliči zo zahraničia volia v rozpore s Ústavou SR, hovorí Žitný
https://denniks.sk/23800/nikto-sa-nepozastavi-nad-tym-ze-volici-zo-zahranicia-volia-v-rozpore-s-ustavou-sr-hovori-zitny/
korela
12.02.20,11:59
Záborská: Z rozhodnutí európskych súdov vyplýva, že prijatím registrovaných partnerstiev dôjde k následnému schváleniu adopcií
https://denniks.sk/24061/zaborska-z-rozhodnuti-europskych-sudov-vyplyva-ze-prijatim-registrovanych-partnerstiev-dojde-k-naslednemu-schvaleniu-adopcii/
korela
12.02.20,12:12
Chrapúňstvo a tancovanie na hroboch zavraždených. Sulík brzdil rozbehnuté kauzy o Kočnerovi, hovorí Blahová
buchač
12.02.20,12:12
Kde bola Záborská celý čas, keď mala mandát v EU ?
bjuty smis
12.02.20,12:48
Preto veľmô pochybujem o tom štvornásobku v prípade Trubky. Amíci to asi získali, ale nie za takú cenu. Oni idú štýlom lacno kúpiť, zhrabnúť zisky, draho predať.
Tam nešlo o kúpu nejakej firmy. Tam išlo o to, ako dať legálne Trubanovi pár miliónov na voľby od jeho mecenášov. A nebolo to predražené 1,5x ani 4x. Hovorí sa o väčšom čísle. Detto Mistrík...
Akosi ste už pozabudli na "záhadnú" stratégiu prezidentskej kampane.
Vyhoda anonymnych diskusii

Blahovi uz sud sekol po prstoch a musi tie klamstva zmazat

Ty to tu mozes zasierat klamstvami a konspirciami dalej..
misoft
12.02.20,14:52
Preto veľmô pochybujem o tom štvornásobku v prípade Trubky. Amíci to asi získali, ale nie za takú cenu. Oni idú štýlom lacno kúpiť, zhrabnúť zisky, draho predať.
čo je v tomto prípade zisk? že by stavby kuchynky a kúpeľne (na Sliači)
No pochybujem, že Amíci si budú stavať kuchyňku, alebo kúpelničku na Sliači.
Viď USS Steel.... vyžmýkali, čo sa dalo a teraz sa potrebujú ich zbaviť.
pavol54
12.02.20,14:58
Preto veľmô pochybujem o tom štvornásobku v prípade Trubky. Amíci to asi získali, ale nie za takú cenu. Oni idú štýlom lacno kúpiť, zhrabnúť zisky, draho predať.
čo je v tomto prípade zisk? že by stavby kuchynky a kúpeľne (na Sliači)
No pochybujem, že Amíci si budú stavať kuchyňku, alebo kúpelničku na Sliači.
Viď USS Steel.... vyžmýkali, čo sa dalo a teraz sa potrebujú ich zbaviť.
však zmluvy sú už pripravené, prostriedky v ich rozpočte vyčlenené, len sns povedala "nou nou". Neviem čo s tým má Steel
misoft
12.02.20,15:00
však zmluvy sú už pripravené, prostriedky v ich rozpočte vyčlenené, len sns povedala "nou nou". Neviem čo s tým má Steel
Dával som to ako príklad, ako to väčšinou funguje.... opäť si nepochopil (ako vždy).
misoft
12.02.20,15:01
No konečne!
https://zive.aktuality.sk/clanok/145244/facebook-konecne-zacina-overovat-dezinformacie-v-slovencine/
Ja len dúfam, že už tí bezduchí klikači na Knihe Facov nebudú klikať na kadejakú volovinu.
pavol54
12.02.20,15:09
však zmluvy sú už pripravené, prostriedky v ich rozpočte vyčlenené, len sns povedala "nou nou". Neviem čo s tým má Steel
Dával som to ako príklad, ako to väčšinou funguje.... opäť si nepochopil (ako vždy).
Minule mi jeden hovoril aby som sa nehádal s hlupákom,ktorý si myslí že je geniálny, lebo sa za chvíľu nepozná že kto je kto
Nandrolon
12.02.20,15:59
Preto veľmô pochybujem o tom štvornásobku v prípade Trubky. Amíci to asi získali, ale nie za takú cenu. Oni idú štýlom lacno kúpiť, zhrabnúť zisky, draho predať.
Tam nešlo o kúpu nejakej firmy. Tam išlo o to, ako dať legálne Trubanovi pár miliónov na voľby od jeho mecenášov. A nebolo to predražené 1,5x ani 4x. Hovorí sa o väčšom čísle. Detto Mistrík...
Akosi ste už pozabudli na "záhadnú" stratégiu prezidentskej kampane.
Vyhoda anonymnych diskusii

Blahovi uz sud sekol po prstoch a musi tie klamstva zmazat

Ty to tu mozes zasierat klamstvami a konspirciami dalej..
Presne rovnako ako TY.
bjuty smis
12.02.20,16:10
:))) urrčite...ja to tu zaplavujem hoaxami
https://www.startitup.sk/mistrik-predal-svoju-firmu-za-7-milionov-eur-k-pochybnostiam-o-sume-sa-vyjadrili-odbornici/


tu máš....píšu aj o tebe :
Poslanec za Smer Ľuboš Blaha musí zmazať svoje tvrdenia na Facebooku o firme Eset, v ktorých naznačoval, že má ovplyvňovať voľby.
Ľuboš Blaha Zdroj: TASR

Poslanec Smeru je tak povinný zdržať sa akýchkoľvek klamlivých tvrdení súvisiacich s údajným ovplyvňovaním volieb spoločnosťou Eset, informuje agentúra SITA s tým, že musí aj zmazať svoje nepravdivé statusy týkajúce sa tejto témy.
misoft
12.02.20,19:55
Minule mi jeden hovoril aby som sa nehádal s hlupákom,ktorý si myslí že je geniálny, lebo sa za chvíľu nepozná že kto je kto
Veď sa nehádam - len konštatujem..... a nie je to HOAX, nie si geniálny.
Nandrolon
13.02.20,04:37
Včera ukázali nepriamo, kto riadi toho spitého rapavého alkoholika ako zástupcu tých kamionistov. Štekal voči tým dialničným známkam skoro ako keď šteká na niečo Matovič.
Kolega mi už minule hovoril, že sú 2 skupiny. Jedna Česmad, ktorý pristúpil k štrajku férovo a druhá, ktorú ani Boh nevie, kto organizuje.....
Včera som si na to presne spomenul.
mari2x
13.02.20,05:28
Čo hovoríte na vyhlasenie premiéra k zvolaniu mimoriadne schôdze NR SR dva tyzdne pred volbami, na ktorej bude prejednanie zvýšenie pridavku na dieta a 13. dôchodok? Telku nesledujem, pocula som ho v slov.rozhlase a mierne mi to zdvihlo tlak... (Volit sa nechystám)

Je to bezcharakterná arogancia moci.

A mohla by si ísť voliť, aby skončilo :

Vyhraj voľby , môžeš všetko.
mari2x
13.02.20,05:36
Nandy - myslíš? TRT MAKOVÝ.... bude tak ako predtým, len sa zmení garnitúra, kradnúť budú všetci rovnako.


Ty si myslíš, že som to nepísal ironicky? Trubanovci budú kradnúť ešte 100 x viac ako Fico. Majú viac praxe z minulosti /ako keď išiel do politiky Fico/ a hlavne už vyrastali na nakradnutých majetkoch...
Ale už som to tu X krát písal.



Presne takto píšu ženy z domácnosti (čo zabudli aj malú násobilku)
" budú kradnúť ešte 100 x viac ako Fico"

a Fico im tlieska

PS
Ak koaličný ZLEPENEC kradol doteraz pod 2 % rozpočtu = 2 000 000 000 €

tak z čoho by ukradli 200 000 000 000 , ak štátny rozpočet je niekde nad 35 000 000 000
Nandrolon
13.02.20,06:37
Jaj, náš elektrikár so základnou násobilkou :-))))))))))))))))
Teším sa, ako si naserú do huby všetci, ktorí o terajšej koalícii písali ako o zlepencovi. Lebo potom neviem, ako budú nazývať novú vládu /ak nastane výmena/. Akože dvojnásobný zlepenec, alebo ako , daj tip!
bjuty smis
13.02.20,07:30
Za osem rokov vlád Smeru sa zvýšil detský prídavok o 2,41 eura. Dva týždne pred voľbami Smer navrhol povinnosť budúcej vláde zvýšiť vyplácanie detského prídavku o 25,05 eura.
Nandrolon
13.02.20,07:31
Za osem rokov vlád Smeru sa zvýšil detský prídavok o 2,41 eura. Dva týždne pred voľbami Smer navrhol povinnosť budúcej vláde zvýšiť vyplácanie detského prídavku o 25,05 eura.
V poriadku. Uvidíme, o koľko nám ho zdvihnú Trubanovci a spol...
bjuty smis
13.02.20,07:32
Jaj, náš elektrikár so základnou násobilkou :-))))))))))))))))
Teším sa, ako si naserú do huby všetci, ktorí o terajšej koalícii písali ako o zlepencovi. Lebo potom neviem, ako budú nazývať novú vládu /ak nastane výmena/. Akože dvojnásobný zlepenec, alebo ako , daj tip!

no do huby si naondil akurát fico..on vykrikoval o radičovej vláde ako o zlepenci a potom spravil to isté...



strašne krátku pamäť máte...
Nandrolon
13.02.20,07:33
Nemala Radičovej vláda viac strán ako Ficova?
Ale nechajme sa prekvapiť. Za pár týždňov tu budeme mať možno najväčšieho zlepenca v histórií dejín SR.
bjuty smis
13.02.20,07:34
Za osem rokov vlád Smeru sa zvýšil detský prídavok o 2,41 eura. Dva týždne pred voľbami Smer navrhol povinnosť budúcej vláde zvýšiť vyplácanie detského prídavku o 25,05 eura.
V poriadku. Uvidíme, o koľko nám ho zdvihnú Trubanovci a spol...

nie, nie je to v poriadku



však ty máš ešte malé deti, či dieťa...podla teba je v poriadku 2,41 € za 8 rokov ??

a poslanci mihom oka o 1500 mesačne ??

náš najsociálnejší...
Nandrolon
13.02.20,07:36
O koľko išiel hore za Dzurindovej vlády, keď už počítaš 12 rokov späť, poďme aj ďalej, nech sa zasmejeme.
bjuty smis
13.02.20,07:37
Nemala Radičovej vláda viac strán ako Ficova?

mala



ale nie tolko, z kolkých je zlepený smer



však tam sú sdl, smrad, zelený, ten podvodník wolf a už ani nepamätám kto...ale lahko si to nájdeš..
bjuty smis
13.02.20,07:39
O koľko išiel hore za Dzurindovej vlády, keď už počítaš 12 rokov späť, poďme aj ďalej, nech sa zasmejeme.

najdi a daj sem...



a povedz nám, za koho dzurinda kandiduje.....ked to je menej ako 2,40, o čom som presvedčený že nie, nebudem ho teda voliť.....



dzurinda :)))) tam už ani fico neklesá...max. radičová a šereš...
Nandrolon
13.02.20,08:01
Nemala Radičovej vláda viac strán ako Ficova?

mala



ale nie tolko, z kolkých je zlepený smer



však tam sú sdl, smrad, zelený, ten podvodník wolf a už ani nepamätám kto...ale lahko si to nájdeš..
Aha, tak potom podľa tvojej metodiky bude nová koalícia nad 10 strán, lebo novú tvár menom Miuko Bebuavý budeme musieť započítať ako 3 strany + 1 nezaradený. :-)
korela
13.02.20,09:13
Nandy - myslíš? TRT MAKOVÝ.... bude tak ako predtým, len sa zmení garnitúra, kradnúť budú všetci rovnako.
Ty si myslíš, že som to nepísal ironicky? Trubanovci budú kradnúť ešte 100 x viac ako Fico. Majú viac praxe z minulosti /ako keď išiel do politiky Fico/ a hlavne už vyrastali na nakradnutých majetkoch...
Ale už som to tu X krát písal.
Ešte ide aj o to, na čo je zálusk, pretože je rozdiel medzi rodinnými šperkami a peniazmi v tej istej hodnote.
buchač
13.02.20,09:55
Poslanec za Smer Ľuboš Blaha musí zmazať svoje tvrdenia na Facebooku o firme Eset, v ktorých naznačoval, že má ovplyvňovať voľby.
Ľuboš Blaha Zdroj: TASR

Poslanec Smeru je tak povinný zdržať sa akýchkoľvek klamlivých tvrdení súvisiacich s údajným ovplyvňovaním volieb spoločnosťou Eset, informuje agentúra SITA s tým, že musí aj zmazať svoje nepravdivé statusy týkajúce sa tejto témy.
Uja do Blahu a uja do ESETU.
Nečítam jeho statusy a od ESETU nemám v mašine nič nainštalované...ALE toto je vcelku dosť zaujímavo rozpísané.
https://ferro.blog.pravda.sk/2020/02/13/sud-vyhovel-esetu-a-zavrel-usta-tentokrat-uz-aj-lubosovi-blahovi/
Nandrolon
13.02.20,10:01
Eset je akurát tak najlepší vírus :-)
lujza.j
13.02.20,10:19
:---
buchač
13.02.20,10:21
:---
Si ma predbehlaáááá...
bjuty smis
13.02.20,10:22
Poslanec za Smer Ľuboš Blaha musí zmazať svoje tvrdenia na Facebooku o firme Eset, v ktorých naznačoval, že má ovplyvňovať voľby.
Ľuboš Blaha Zdroj: TASR

Poslanec Smeru je tak povinný zdržať sa akýchkoľvek klamlivých tvrdení súvisiacich s údajným ovplyvňovaním volieb spoločnosťou Eset, informuje agentúra SITA s tým, že musí aj zmazať svoje nepravdivé statusy týkajúce sa tejto témy.
Uja do Blahu a uja do ESETU.
Nečítam jeho statusy a od ESETU nemám v mašine nič nainštalované...ALE toto je vcelku dosť zaujímavo rozpísané.
https://ferro.blog.pravda.sk/2020/02/13/sud-vyhovel-esetu-a-zavrel-usta-tentokrat-uz-aj-lubosovi-blahovi/
prečítal som len pár viet, dalej nemusím
súd presne povedal, prečo tak rozhodol....aj ked tam trollo ťahá rusko a cenzúru

.....žalovaný (Ľuboš Blaha, pozn. SITA) šíri preukázateľne nepravdivé informácie, ktoré poškodzujú práva a dobrú povesť žalobcu“.

a daj vedieť aj blogerovi ferovi z pravdy...:)))
buchač
13.02.20,10:37
prečítal som len pár viet, dalej nemusím
súd presne povedal, prečo tak rozhodol....aj ked tam trollo ťahá rusko a cenzúru

.....žalovaný (Ľuboš Blaha, pozn. SITA) šíri preukázateľne nepravdivé informácie, ktoré poškodzujú práva a dobrú povesť žalobcu“.

a daj vedieť aj blogerovi ferovi z pravdy...:)))

Ale mne je úplne šuma fuk, že čo a ako...ALE naozaj súd alebo sudca ? Nejaký sudca a podľa jeho právneho pohľadu na vec...lebo aj Harabín mal nie raz iný právny názor a oslobodil po pár rokoch právoplatne odsúdeného väzňa.

Aj Trnka bol že aký fasa prokurátor...a aký sa z neho vykľul fasa fas.

Blogerov síce čítam, no mám ich v prdely.
babka - ježibabka
13.02.20,13:39
Do kelu, do kelu a ešte raz do kelu. Farmafiriem milión a pirule aké som chcela nemám. Minule mi interná p. Dr. vymenila lieky za vraj novšie. Nesadli mi. Včera som bola u našej obvodnej p. Dr. a pýtala som sa jej, či mi môže namiesto nich napísať tie pôvodné. Nakoľko bolo veľa ľudí, lekáreň som už nestihla. Dnes mi pri výbere liekov p. lekárnička v prvom rade ponúka tie nechcené, po odmietnutí iné, ale nie tie, ktoré som mala pôvodne. Však vraj majú tú istú účinnú látku a inakšie nemajú. Kde mi vtedy vyhrabali tie pôvodne ktoré mi vyhovovali? Možno som ho brala v inej lekárni cestou od iného doktora. To si má baba pamätať kde brala pred 3 mesiacmi ktorý liek? Jeden liek z predpísaných nemali, dostanú zajtra. Keďže tam preň pôjdem, chcela som v smetnej nádobe nájsť obal z tých pôvodných, aby mi také objednala, vysypala som smetiak, ale obal je už zrejme na skládke, lebo berú každé 2 týždne a ja mám zmenený liek od internistky tretí týždeň. Chápem aj pani lekárničku, že keď 10 firiem vyrába liek s tou istou účinnou látkou, nie je povinná ho objednať v každej firme.
lujza.j
13.02.20,13:43
Babik..keby si cenkla obvodacke...teda ak by zdvihla fón...nevie ti povedat nazov?
BXLmiami
13.02.20,13:53
Pohľadaj podľa učinnej látky na nete podľa obrázkov.
Legislatíva je taká,že lekárnička môže meniť lieky ked majú tú istú učinnú látku ako sa jej zachce.A všetci ťa presviedčajú že je to ten istý liek.
babka - ježibabka
13.02.20,15:06
Pohľadaj podľa učinnej látky na nete podľa obrázkov.
Legislatíva je taká,že lekárnička môže meniť lieky ked majú tú istú učinnú látku ako sa jej zachce.A všetci ťa presviedčajú že je to ten istý liek.

Babik..keby si cenkla obvodacke...teda ak by zdvihla fón...nevie ti povedat nazov?
Názov viem, idem nájsť na internete. Podľa názvu a obrázka krabičky. Zistím podrobnosti a zajtra sa s p. lekárničkou dohodnem, aby mi taký objednala. Je fajn milá pani. Nechcem skúšať, či mi ten ďalší sadne alebo nie. Pritom je možné, že ten druhý, ktorý má by mi sadol ešte lepšie ako prvý, ktorý som mala. To by som mala už druhý na skúšku a škoda vyhadzovať zbytočne peniaze a potom aj lieky ak by mi nesadol. Je to celé pomotané.
babka - ježibabka
13.02.20,15:16
Mám nápad. Idem uložiť triedený odpad papierový, zviazať do balíka pre deti do školského zberu. Trochu sa s tým pohrám a možno nájdem príbalový leták :D
veronikasad
13.02.20,16:11
Mám nápad. Idem uložiť triedený odpad papierový, zviazať do balíka pre deti do školského zberu. Trochu sa s tým pohrám a možno nájdem príbalový leták :D
Oli, ktorú máš zdravotnú poisťovňu ? Ak máš elektronický prístup, zistíš aké lieky si mala predpísané... Ak nemáš, zaregistruj sa, možno to budeš vidieť aj spätne
babka - ježibabka
13.02.20,16:46
Veronika viem, aký som mala. Ale mi ho internistka vymenila vraj za novší ????? toho istého názvu a vraj postupným čímsi. Uvoľnovaním, či vstrebávaním, či jakú hlášku mi to povedala. (Takéto informácie sú pre mladých a nie starú babu, čo tomu prdlajs rozumie). Možno tam niečo primiešali a tento mi nesadol, tak som chcela pôvodný, ale nemala som od neho krabičku. Našla som leták, idem hľadať podľa názvu a výrobcu.
veronikasad
13.02.20,16:48
Veronika viem, aký som mala. Ale mi ho internistka vymenila vraj za novší ????? toho istého názvu a vraj postupným čímsi. Uvoľnovaním, či vstrebávaním, či jakú hlášku mi to povedala. (Takéto informácie sú pre mladých a nie starú babu, čo tomu prdlajs rozumie). Možno tam niečo primiešali a tento mi nesadol, tak som chcela pôvodný, ale nemala som od neho krabičku. Našla som leták, idem hľadať podľa názvu a výrobcu.
V elektronickej pobočke nájdeš všetky lieky, ktoré si si v lekárni vybrala
bjuty smis
13.02.20,16:59
toto ked a dozvie grétka...

Potom sa prepravy oživili, to bolo v lete 2017. Číňania dokonca dostávali od čínskej vlády dotácie na prepravy vlakov. Bohužiaľ, nastali iné problémy. Keď sa schyľovalo ku koncu tohto nárastu prepráv, čínska strana za účelom pokračovania získania dotácií odoslala do TKD Dobrá aj desať vlakov z Číny, na ktorých boli naložené len prázdne kontajnery – aj na takéto prepravy dostávali odosielatelia v Číne finančné dotácie. Jednoducho vlak prišiel do terminálu, my sme s tým nič nerobili, nič sme neprekladali, urobili sme potrebné doklady a odoslali naspäť do Číny.



https://e.dennikn.sk/1739150/z-ciny-prisli-aj-prazdne-vlaky-len-kvoli-dotaciam-hovori-byvaly-sef-prekladiska-na-vychode/?ref=mpm
korela
13.02.20,19:24
Pohľadaj podľa učinnej látky na nete podľa obrázkov.
Legislatíva je taká,že lekárnička môže meniť lieky ked majú tú istú učinnú látku ako sa jej zachce.A všetci ťa presviedčajú že je to ten istý liek.

Babik..keby si cenkla obvodacke...teda ak by zdvihla fón...nevie ti povedat nazov?
Názov viem, idem nájsť na internete. Podľa názvu a obrázka krabičky. Zistím podrobnosti a zajtra sa s p. lekárničkou dohodnem, aby mi taký objednala. Je fajn milá pani. Nechcem skúšať, či mi ten ďalší sadne alebo nie. Pritom je možné, že ten druhý, ktorý má by mi sadol ešte lepšie ako prvý, ktorý som mala. To by som mala už druhý na skúšku a škoda vyhadzovať zbytočne peniaze a potom aj lieky ak by mi nesadol. Je to celé pomotané.
Preto aj keď je na recepte iba účinná látka, a v lekárni ponúkajú náhradu, vždy chcem iba originál, nie generikum. Zatiaľ to finančne ide.
bettylou
13.02.20,21:34
Dávali v správach ten masaker čo spravil thajský vojak, V bývalej ČSĽA by sa to nemohlo stať, boli prijaté účinné opatrenia proti prípadnej masakre. Napriek tomu jeden vojak ukradol pištoľ, celý motostrelený pluk týždeň nevytiahol z kasární nohu včetne lampasákov totálna izolácia.
Pche.... už tu na Porade bol jeden, čo vykradol zbrojný sklad rovno pod nosom dozorného, zobral z neho náboje i samopal a pištoľ.....
Bol to taký chválenkár tlčhuba - mali sme tu z neho bohovskú zábavu - mimochodom - tisícnickový....

U nás jeden prišiel na opušťák aj so sapíkom. Rovno do krčmy, zavesil ho na vešiak a sadol s kamarátmi na pivo. Zanedlho nabehla hliadka a že má ísť s nimi. - Počekajce, dopijem pivo.... Počekali, ale čo vonku od nich kúpil, to bolo jeho. A rovno do basy. Doteraz s ním na to spomíname v dedine. :D
pavol54
14.02.20,06:05
Zaujímavé by bolo porovnanie
doterajší výnos z mýta do štátnej kasy za používanie slovenských ciest
predpokladaná strata príjmu z výnosu mýta zľavou na slovenské vozidlá ( maximálna výnimka povolená EU)
predpokladaná strata príjmu z výnosu mýta pre všetky vozidlá Európy (pri zľave vyššej ako povoľuje EU musia mať všetky prechádzajúce vozidlá rovnakú zľavu)
doterajší výnos z diaľničných známok
Zdá sa, že organizátori UNAS sa chytili do vlastnej pasce, ak neodsúhlasia zrušenie diaľničných známok navrhovaných SNS.
Skalní v ofsajde mi môžu nasekať neužitočné za túto úvahu (my "jednoduchší" si môžeme dovoliť aj myslieť)
pavol54
14.02.20,06:26
toto ked a dozvie grétka...

Potom sa prepravy oživili, to bolo v lete 2017. Číňania dokonca dostávali od čínskej vlády dotácie na prepravy vlakov. Bohužiaľ, nastali iné problémy. Keď sa schyľovalo ku koncu tohto nárastu prepráv, čínska strana za účelom pokračovania získania dotácií odoslala do TKD Dobrá aj desať vlakov z Číny, na ktorých boli naložené len prázdne kontajnery – aj na takéto prepravy dostávali odosielatelia v Číne finančné dotácie. Jednoducho vlak prišiel do terminálu, my sme s tým nič nerobili, nič sme neprekladali, urobili sme potrebné doklady a odoslali naspäť do Číny.



https://e.dennikn.sk/1739150/z-ciny-prisli-aj-prazdne-vlaky-len-kvoli-dotaciam-hovori-byvaly-sef-prekladiska-na-vychode/?ref=mpm
za to môže FICO alebo DANKO? A nejaké prepravné doklady ako dôkaz by neboli? Colná správa čo na to nič? predsa existuje číslo kontajneru a nakladný list. To je iné ako prepraviť v rámci únie fiktívne v rámci karuselu 100 kamiónov cukru ktoré ktoré neopustili štát únie. Nehovorím že to bolo u nás. A prečo by nemohol prísť prázdny ak mal na Slovensku nakladať tovar. Koľko som videl prepravovať prázdnych plošinových vagónov po Slovensku. Také vozne na prepravu uhlia alebo prepravu rúr, majú spätnú cestu väčšinou prázdne. Len pre nás napríklad stiahli z celého Československa pre potreby mobilizačného cvičenia divízie na Lešti najmenej 600 plošinových vagónov triedy P,N
bjuty smis
14.02.20,06:54
toto ked a dozvie grétka...

Potom sa prepravy oživili, to bolo v lete 2017. Číňania dokonca dostávali od čínskej vlády dotácie na prepravy vlakov. Bohužiaľ, nastali iné problémy. Keď sa schyľovalo ku koncu tohto nárastu prepráv, čínska strana za účelom pokračovania získania dotácií odoslala do TKD Dobrá aj desať vlakov z Číny, na ktorých boli naložené len prázdne kontajnery – aj na takéto prepravy dostávali odosielatelia v Číne finančné dotácie. Jednoducho vlak prišiel do terminálu, my sme s tým nič nerobili, nič sme neprekladali, urobili sme potrebné doklady a odoslali naspäť do Číny.



https://e.dennikn.sk/1739150/z-ciny-prisli-aj-prazdne-vlaky-len-kvoli-dotaciam-hovori-byvaly-sef-prekladiska-na-vychode/?ref=mpm
za to môže FICO alebo DANKO? A nejaké prepravné doklady ako dôkaz by neboli? Colná správa čo na to nič? predsa existuje číslo kontajneru a nakladný list. To je iné ako prepraviť v rámci únie fiktívne v rámci karuselu 100 kamiónov cukru ktoré ktoré neopustili štát únie. Nehovorím že to bolo u nás. A prečo by nemohol prísť prázdny ak mal na Slovensku nakladať tovar. Koľko som videl prepravovať prázdnych plošinových vagónov po Slovensku. Také vozne na prepravu uhlia alebo prepravu rúr, majú spätnú cestu väčšinou prázdne. Len pre nás napríklad stiahli z celého Československa pre potreby mobilizačného cvičenia divízie na Lešti najmenej 600 plošinových vagónov triedy P,N

pod postelou nemáš fica ? daj si s ním pohov, alebo vyhladaj dr. chcocholouška ...

to je rozhovor s bývalým riaditelom prekladiska a ja ti mám k tomu dávať nejaké dôkazy ? a čo by si si prial ??
a čo s tým má colná správa ? aký nákladný list ?

naozaj veríš, že činania pošlú cez pol sveta prázdne vagony pre tovar ? !)))) najvačší exportér na svete ?
tu nejde o žiadny colný podvod....však si to prečítaj ešte raz...ide o to, že to posielali len kvôli dotáciám od čínskej vlády...x súprav cez pol sveta...a to sme len maličké slovensko...kolko ich poslali do velkých štátov, kde to bude menej nápadné ?

a nás tu budú buzerovať a zakazovať nám dízlové motory....
preto spomínam grétu a ty sem zas ťaháš fica...
Terezia13
15.02.20,17:42
buchač
15.02.20,17:59
žiadny ...
Milan Žitný
Pred rokom 1989 technik, textár, scénarista a dramaturg na voľnej nohe, po revolúcii textár, novinár a publicista.

Čiže na hentoho " bezpečnostného " onýho sa vyondi...alebo si vyhľadaj, čo je to za číslo.
kopretinka
17.02.20,10:42
buchač
17.02.20,10:53
http://www.ekoforum.sk/peticia/vihorlatsky-prales/
Ekoteroristi sa len predvádzajú...robia viac škody a osohu.
Tweety
17.02.20,11:47
http://www.ekoforum.sk/peticia/vihorlatsky-prales/
Ekoteroristi sa len predvádzajú...robia viac škody a osohu.
Tak škody alebo osohu? :confused:
marjankaj
17.02.20,12:32
http://www.ekoforum.sk/peticia/vihorlatsky-prales/
Ekoteroristi sa len predvádzajú...robia viac škody a osohu.
Tak škody alebo osohu? :confused:
Aj aj :---
kopretinka
17.02.20,12:48
http://www.ekoforum.sk/peticia/vihorlatsky-prales/
Ekoteroristi sa len predvádzajú...robia viac škody a osohu.
Aj si čítal,o čom to je?
kopretinka
17.02.20,12:56
Ministerstvo životného prostredia Slovenskej republiky navrhuje zrušiť prísnu ochranu jadrovej časti Národnej prírodnej rezervácie Morské oko. Podľa predloženého návrhu Nariadenia Vlády SR samotná vodná plocha Morského oka a okolité lesy stratia status najvyššej ochrany.
To umožní
výstavbu nových chát a hotelov,
ciest,
výrub stromov,
poľovanie a mnohé iné aktivity,
ktoré povedú k zničeniu tohto klenotu slovenskej prírody.

Ministerstvo životného prostredia zneužilo proces zmeny hraníc UNESCO lokality na zrušenie prísnej ochrany najkrajšej časti NPR Morské oko. Doslova pár dní pred voľbami sa rozhodli narýchlo otvoriť toto mimoriadne cenné územie pre vybranú skupinu developerov.

Nenechajme ich zničiť toto čarokrásne miesto vyhľadávané tisíckami turistov práve pre ticho a pokoj uprostred prastarých bukových lesov.

Celé znenie hromadnej pripomienky je tu na stiahnutie v PDF.

Znenie pripomienkovaného dokumentu je možné skontrolovať a pripomienkovať aj na právnom a informačnom portály Slov-Lex: https://www.slov-lex.sk/legislativne-procesy/SK/LP/2020/59



Podporte túto hromadnú pripomienku najneskôr do pondelka 17. februára 2020.

Ďakujeme za Vašu podporu.
buchač
17.02.20,13:21
http://www.ekoforum.sk/peticia/vihorlatsky-prales/
Ekoteroristi sa len predvádzajú...robia viac škody a osohu.
Aj si čítal,o čom to je?
Samozrejme. Dokonca som článok čítal pred dvoma dňami.
Čítala si diskusiu k článku ? Ak nie, tak si prečítaj a dozvieš sa, že nie som osamotený v názore.

...a ty si čítala to, čo som onehdá pripojil link ohľadom VLKa ?
Vieš o tom, že šéf tohoto združenia je :

" JURAJ LUKÁČ vyštudoval komunikačnú elektrotechniku, vyvíjal roboty pre socialistický priemysel, aj pre Škodu Mladá Boleslav, či zariadenie na vyrovnávanie hlavní tankov. Po Nežnej revolúcii zostavoval počítačové zostavy. Od roku 1998 sa profesionálne venuje ochrane prírody. Jeho združenie Vlk založilo súkromné rezervácie Vlčia v Čergove a Rysia v Strážovských vrchoch, v prenájme majú aj Suchú dolinu v Tatrách. "

Sorry, ale skočiť z komunikačnej elektro rovno do ochrany prírody je teda fest odbočka z jednej profesie do druhej.
Ono ochrana prírody je vcelku pekná vec...no je potrebné vidieť aj za tú oponu.
Dal by som viac linkov, ale to proste nemá význam...
kopretinka
17.02.20,14:18
Ježiši mária,to je snáď jedno,čo vyštudoval.
Ide predsa o to,aby sa tá časť prírody nezdevastovala nejakou výstavbou.
Mmch,nepýtala som sa ťa na názor,iba som sem dala link.
Je mi úplne jedno,čo si o tom myslíš.
buchač
17.02.20,14:37
Ježiši mária,to je snáď jedno,čo vyštudoval.
Ide predsa o to,aby sa tá časť prírody nezdevastovala nejakou výstavbou.
Nepochopila si ???
Nejaký laik ide zachraňovať prírodu ? Systémom..." Zabi bobra, zachrániš strom. "

Ja som za ochranu prírody...a to všetkými desiatimi. Ale nie vždy je všetko zlato, čo sa blyští.
pavol54
17.02.20,15:12
http://www.ekoforum.sk/peticia/vihorlatsky-prales/
Ekoteroristi sa len predvádzajú...robia viac škody a osohu.
Aj si čítal,o čom to je?
Samozrejme. Dokonca som článok čítal pred dvoma dňami.
Čítala si diskusiu k článku ? Ak nie, tak si prečítaj a dozvieš sa, že nie som osamotený v názore.

...a ty si čítala to, čo som onehdá pripojil link ohľadom VLKa ?
Vieš o tom, že šéf tohoto združenia je :

" JURAJ LUKÁČ vyštudoval komunikačnú elektrotechniku, vyvíjal roboty pre socialistický priemysel, aj pre Škodu Mladá Boleslav, či zariadenie na vyrovnávanie hlavní tankov. Po Nežnej revolúcii zostavoval počítačové zostavy. Od roku 1998 sa profesionálne venuje ochrane prírody. Jeho združenie Vlk založilo súkromné rezervácie Vlčia v Čergove a Rysia v Strážovských vrchoch, v prenájme majú aj Suchú dolinu v Tatrách. "

Sorry, ale skočiť z komunikačnej elektro rovno do ochrany prírody je teda fest odbočka z jednej profesie do druhej.
Ono ochrana prírody je vcelku pekná vec...no je potrebné vidieť aj za tú oponu.
Dal by som viac linkov, ale to proste nemá význam...
to aké vzdelanie kto má, je niekedy irelevantné, aspoň môže na vec pozerať inak a dá sa dovzdelať. moja odbornosť zbrane optika municia od pištoľky až po OTR 300 operačne taktické rakety, potom riadenie logistiky a od 1992 poľnohospodár, výskum šľachtenie a pestovanie a konzervárina. prišiel som s takými postupmi že zabehaní poľnohospodári krútili hlavami nad novotami. Lebo som nebol zaťažený predošlou praxou.
kopretinka
17.02.20,18:33
Ježiši mária,to je snáď jedno,čo vyštudoval.
Ide predsa o to,aby sa tá časť prírody nezdevastovala nejakou výstavbou.
Nepochopila si ???
Nejaký laik ide zachraňovať prírodu ? Systémom..." Zabi bobra, zachrániš strom. "

Ja som za ochranu prírody...a to všetkými desiatimi. Ale nie vždy je všetko zlato, čo sa blyští.
Nepochopil si???
Ja som sa nepýtala na tvoj názor.
buchač
17.02.20,18:49
Ja som sa nepýtala na tvoj názor.

Ta fasa...to akože dáš nejakú petíciu a hajde všetci povinne okamžite máme podpísať ? To si takto predstavuješ ?

Pfujtajbl...jak u debilov.
- jeden ( Tweety ) podjebuje, lebo som urobil chybu v slove...
Ale šak pomsta...
- druhý ( kopreti ) zakazuje dať názor.
Ale hlavne, že sa vyjadruješ ku iným...
- a ten tretí (najväčšie hovado typu podliackeho managera ) má odvahu hodnotiť...
Ale hlavne, že sa nevyjadruje. Lebo je dilino.
Terezia13
17.02.20,18:58
ako si vilepšyť prýjem:D
Terezia13
17.02.20,19:03
nastal čas pre IT-čkárov
misoft
17.02.20,19:43
http://www.ekoforum.sk/peticia/vihorlatsky-prales/
Ekoteroristi sa len predvádzajú...robia viac škody a osohu.
Aj si čítal,o čom to je?
Kvetinka - nechcem ti brať ilúzie. Myšlienka je to dobrá, lenže je zbytočná! Prečo?
Pretože naši mocipáni to už majú dávno rozhodnuté, pretože si vyhliadli lokality na svoje honosné "dače".
Im h0vn0 záleží na nejakom pralese, im h0vn0 záleží na tých rakoch, ktoré tam ešte živoria.
Pozemky patria SR - a o nich bude rozhodovať len vláda. Nejakí ochranári im budú ukradnutí. Slepo načúvajú EÚ (ktorá je často mimo obraz) a aby im vliezli celkom do zadnice - tak CHKO sa jednoducho ZRUŠÍ (a pozemky SR predá tomu, kto dá viac).

Teraz je tam zákaz vjazdu vozidlami. O chvíľu tam už bude zákaz VSTUPU, lebo to budú súkromné pozemky.
BXLmiami
18.02.20,06:49
http://www.ekoforum.sk/peticia/vihorlatsky-prales/
Ekoteroristi sa len predvádzajú...robia viac škody a osohu.
Aj si čítal,o čom to je?
Samozrejme. Dokonca som článok čítal pred dvoma dňami.
Čítala si diskusiu k článku ? Ak nie, tak si prečítaj a dozvieš sa, že nie som osamotený v názore.

...a ty si čítala to, čo som onehdá pripojil link ohľadom VLKa ?
Vieš o tom, že šéf tohoto združenia je :

" JURAJ LUKÁČ vyštudoval komunikačnú elektrotechniku, vyvíjal roboty pre socialistický priemysel, aj pre Škodu Mladá Boleslav, či zariadenie na vyrovnávanie hlavní tankov. Po Nežnej revolúcii zostavoval počítačové zostavy. Od roku 1998 sa profesionálne venuje ochrane prírody. Jeho združenie Vlk založilo súkromné rezervácie Vlčia v Čergove a Rysia v Strážovských vrchoch, v prenájme majú aj Suchú dolinu v Tatrách. "

Sorry, ale skočiť z komunikačnej elektro rovno do ochrany prírody je teda fest odbočka z jednej profesie do druhej.
Ono ochrana prírody je vcelku pekná vec...no je potrebné vidieť aj za tú oponu.
Dal by som viac linkov, ale to proste nemá význam...
to aké vzdelanie kto má, je niekedy irelevantné, aspoň môže na vec pozerať inak a dá sa dovzdelať. moja odbornosť zbrane optika municia od pištoľky až po OTR 300 operačne taktické rakety, potom riadenie logistiky a od 1992 poľnohospodár, výskum šľachtenie a pestovanie a konzervárina. prišiel som s takými postupmi že zabehaní poľnohospodári krútili hlavami nad novotami. Lebo som nebol zaťažený predošlou praxou.
Tak k tomuto sa s tým mojim hektárovým sadom hlásim.
misoft
18.02.20,10:33
Zóna A = bezzásahová, zóna B = zásahy len v prípade ekologických kalamít = je to zároveň "nárazníkova" zóna na ochranu zóny A.
Takže to vychádza zóna C = zásahy v rámci bežnej starostlivosti a zóna D = hospodárska zóna = teda aj holoruby.
Do zóny D patria i tzv. lesy na výrobu drevoštiepky.

Toto si nevymýšľm - syn má stredné odborné vzdelanie z oboru lesného hospodárstva, priateľ mojej fazuľky je lesný inžinier, ktorý má práve na starosti plánovanie lesného hospodárstva.
bettylou
18.02.20,11:30
pavol54
18.02.20,12:11
Zóna A = bezzásahová, zóna B = zásahy len v prípade ekologických kalamít = je to zároveň "nárazníkova" zóna na ochranu zóny A.
Takže to vychádza zóna C = zásahy v rámci bežnej starostlivosti a zóna D = hospodárska zóna = teda aj holoruby.
Do zóny D patria i tzv. lesy na výrobu drevoštiepky.

Toto si nevymýšľm - syn má stredné odborné vzdelanie z oboru lesného hospodárstva, priateľ mojej fazuľky je lesný inžinier, ktorý má práve na starosti plánovanie lesného hospodárstva.
robí pre Žigu zo zderu?
pavol54
18.02.20,12:16
že: sloboda slova musí byť obmedzená, aby bola zachovaná slobodná spoločnosť.. made in merkel

https://ceskoaktualne.cz/2020/02/zpravy-k-zamysleni/uz-to-zacina-merkelova-tvrdi-ze-svoboda-slova-musi-byt-omezena-aby-byla-zachovana-svobodna-spolecnost-video/?fbclid=IwAR2ki7bLynu5h19XYs50J9-iOo9sNhpXuh3opxunXJX02JtjSeO3gcHVVmY
Už bude dobre hercom aj humoristom. V závere doby socializmu, sa v týchto sférach používali dvojzmyselné nepostihnuteľné vyjadrenia
kopretinka
19.02.20,13:52
Ja som sa nepýtala na tvoj názor.

Ta fasa...to akože dáš nejakú petíciu a hajde všetci povinne okamžite máme podpísať ? To si takto predstavuješ ?

Pfujtajbl...jak u debilov.
- jeden ( Tweety ) podjebuje, lebo som urobil chybu v slove...
Ale šak pomsta...
- druhý ( kopreti ) zakazuje dať názor.
Ale hlavne, že sa vyjadruješ ku iným...
- a ten tretí (najväčšie hovado typu podliackeho managera ) má odvahu hodnotiť...
Ale hlavne, že sa nevyjadruje. Lebo je dilino.

Dala som sem link,kto chce,nech rozklikne,prečíta,podpíše alebo nepodpíše alebo vôbec nemusí na to klikať!
Nikoho som sa nepýtala na názor a nikomu nekážem to podpísať!!!
Čo si zase vymýšľaš a namýšľaš!
buchač
19.02.20,14:19
PETÍCIA ZA LEGALIZÁCIU TLMIČA HLUKU NA POĽOVNÉ A ŠPORTOVÉ ÚČELY

Žiadame, aby bol tlmič hluku výstrelu legalizovaný ako povolený doplnok na poľovné a športové účely. Nákupné povolenie by bolo vystavené len osobe, ktorá je majiteľom zbrojného preukazu D, alebo E, po vzore Nemecka a Rakúska.

Používanie tlmiča na poľovné účely je zo zákona povolené v 56 štátoch sveta, z toho v 11tich Európskych. V žiadnej z nich nebolo preukázané rozšírenie pytliactva, alebo zvýšená miera kriminality páchanej so strelnými zbraňami, po zavedení povolenia. Pytliak, alebo kriminálnik si tlmič vyrobí, alebo zoženie, či je zákonom zakázaný, alebo nie.

Účel pre nás, poľovníkov a športových strelcov je ochrana sluchu strelca, poľovného psa a všeobecne životného prostredia v revíroch a v okolí strelníc.

Tlmič hluku nefunguje tak ako sa nám ho snažia prezentovať hollywoodske filmy. Výstrel z pušky vyvolá akustický tlak 160-170dB a ten je priam deštruktívny pre naše ušné bubienky. Záleží ako často a za akých okolností ste takémuto hluku vystavovaný, ale skôr, alebo neskôr, môžete prísť o sluch vo vysokých frekvenciách, prípadne ohluchnúť. Stačí sa spýtať starých lesníkov, takmer všetci majú problém so sluchom, nehovoriac o poľovných psíkoch, ktorí majú niekoľko násobne citlivejší sluch a trpia pri výstrele o to viacej. Tlmič hluku výstrelu tento akustický tlak dokáže zredukovať o 20-30dB, takže stále je výstrel počuť a to aj v diaľke, ale už nie je tak škodlivý našim ušiam.

Nemenej podstatný aspekt tejto problematiky je spätný ráz. Dnes je pomerne moderné poukazovať na etickú úroveň usmrtenia divej zveri, správny poľovník sa snaží vždy o umiestnenie strely tak, aby došlo k čo najrýchlejšej smrti, aby sa zver netrápila. Tlmič hluku toto výrazne zlepšuje pretože do značnej miery redukuje spätný ráz, čo v praxi znamená presnejšie strieľanie.

https://www.peticie.com/peticia_za_legalizaciu_tlmia_hluku_na_poovne_uely? s=67220156&utm_source=whatsapp
misoft
19.02.20,15:04
Zóna A = bezzásahová, zóna B = zásahy len v prípade ekologických kalamít = je to zároveň "nárazníkova" zóna na ochranu zóny A.
Takže to vychádza zóna C = zásahy v rámci bežnej starostlivosti a zóna D = hospodárska zóna = teda aj holoruby.
Do zóny D patria i tzv. lesy na výrobu drevoštiepky.

Toto si nevymýšľm - syn má stredné odborné vzdelanie z oboru lesného hospodárstva, priateľ mojej fazuľky je lesný inžinier, ktorý má práve na starosti plánovanie lesného hospodárstva.
robí pre Žigu zo zderu?
Teraz si sa prejavil ako ozajstný (ostatní prepáčia) DEBIL!
Čo má Žiga spoločné s jeho prácou, na ktorú získal vzdelanie?
Staráí sa o to, aby tie lesy boli zalesňované, aby ťažba bola plánovaná. Riadi ho jeho zamestnávateľ a nie Žiga.
Takýto debili ako TY vôbec nechápu, o čo sa jedná....
Kvaka
19.02.20,15:59
Ale chápu, to ty si nepochopil.
Niekto sa 22 rokov venuje profesionálne ochrane prírody a nazvú ho laikom, niekto má vzdelanie a dlhoročnú odbornú prax v poľnohospodárstve a nazvú ho debilom. No a niekto má vzdelanie, ale má (tipujem podľa veku) malú odbornú prax a plánuje nám lesné hospodárstvo, to je super. :) Nie je už super to, že viacerí nemajú v niektorých oblastiach nijakú odbornú prax, ale sú najlepší odborníci na všetko, ba priam majstri sveta. Vzdelaných urážať, lebo ja vzdelanie nemám??? Ja už teda neviem. Nič sa tu nezmenilo.
pavol54
20.02.20,04:00
Naď pravda 20.02.2020 : "Stíhačky sme nakúpili drahšie o miliardu".
Normálny Slováčisko si teraz predstaví že:
A. Danko prišiel za čestným americkým výrobcom lietadiel a hovorí. " Tak veľmi chceme tie vaše lietadlá že vám dáme za ne o miliardu viac ako je bežná cena."?
B. Prišiel k výrobcovi a povedal : " Počuj kámo , dám ti o miliardu viac a podelíme sa "fifty fity či halp und halp" a ja chcem mať niečo z takého kšeftu". Dá sa to v ich neskorumpovanom štáte?
C. Alebo nás chceli naši najvernejší bratia vyžmýkať "Však sprostí Slováci zaplatia"?
Podotýkam že vývoz vojenského materiálu podlieha ich štátnemu schvaľovaniu zrejme včetne rámcovej ceny
Asi za "C" bude správne.
Nandrolon
20.02.20,04:16
PETÍCIA ZA LEGALIZÁCIU TLMIČA HLUKU NA POĽOVNÉ A ŠPORTOVÉ ÚČELY

Žiadame, aby bol tlmič hluku výstrelu legalizovaný ako povolený doplnok na poľovné a športové účely. Nákupné povolenie by bolo vystavené len osobe, ktorá je majiteľom zbrojného preukazu D, alebo E, po vzore Nemecka a Rakúska.

Používanie tlmiča na poľovné účely je zo zákona povolené v 56 štátoch sveta, z toho v 11tich Európskych. V žiadnej z nich nebolo preukázané rozšírenie pytliactva, alebo zvýšená miera kriminality páchanej so strelnými zbraňami, po zavedení povolenia. Pytliak, alebo kriminálnik si tlmič vyrobí, alebo zoženie, či je zákonom zakázaný, alebo nie.

Účel pre nás, poľovníkov a športových strelcov je ochrana sluchu strelca, poľovného psa a všeobecne životného prostredia v revíroch a v okolí strelníc.

Tlmič hluku nefunguje tak ako sa nám ho snažia prezentovať hollywoodske filmy. Výstrel z pušky vyvolá akustický tlak 160-170dB a ten je priam deštruktívny pre naše ušné bubienky. Záleží ako často a za akých okolností ste takémuto hluku vystavovaný, ale skôr, alebo neskôr, môžete prísť o sluch vo vysokých frekvenciách, prípadne ohluchnúť. Stačí sa spýtať starých lesníkov, takmer všetci majú problém so sluchom, nehovoriac o poľovných psíkoch, ktorí majú niekoľko násobne citlivejší sluch a trpia pri výstrele o to viacej. Tlmič hluku výstrelu tento akustický tlak dokáže zredukovať o 20-30dB, takže stále je výstrel počuť a to aj v diaľke, ale už nie je tak škodlivý našim ušiam.

Nemenej podstatný aspekt tejto problematiky je spätný ráz. Dnes je pomerne moderné poukazovať na etickú úroveň usmrtenia divej zveri, správny poľovník sa snaží vždy o umiestnenie strely tak, aby došlo k čo najrýchlejšej smrti, aby sa zver netrápila. Tlmič hluku toto výrazne zlepšuje pretože do značnej miery redukuje spätný ráz, čo v praxi znamená presnejšie strieľanie.

https://www.peticie.com/peticia_za_legalizaciu_tlmia_hluku_na_poovne_uely? s=67220156&utm_source=whatsapp
A čo tak aj legalizácia tlmiča hluku na krátke guľové zbrane pre povolenie A, prípadne aj B /aby sa pri vlámačke-obrane v noci nezobudili deti/?
Však vrah si ho tiež sám vyrobí...
??
pavol54
20.02.20,04:43
PETÍCIA ZA LEGALIZÁCIU TLMIČA HLUKU NA POĽOVNÉ A ŠPORTOVÉ ÚČELY

Žiadame, aby bol tlmič hluku výstrelu legalizovaný ako povolený doplnok na poľovné a športové účely. Nákupné povolenie by bolo vystavené len osobe, ktorá je majiteľom zbrojného preukazu D, alebo E, po vzore Nemecka a Rakúska.

Používanie tlmiča na poľovné účely je zo zákona povolené v 56 štátoch sveta, z toho v 11tich Európskych. V žiadnej z nich nebolo preukázané rozšírenie pytliactva, alebo zvýšená miera kriminality páchanej so strelnými zbraňami, po zavedení povolenia. Pytliak, alebo kriminálnik si tlmič vyrobí, alebo zoženie, či je zákonom zakázaný, alebo nie.

Účel pre nás, poľovníkov a športových strelcov je ochrana sluchu strelca, poľovného psa a všeobecne životného prostredia v revíroch a v okolí strelníc.

Tlmič hluku nefunguje tak ako sa nám ho snažia prezentovať hollywoodske filmy. Výstrel z pušky vyvolá akustický tlak 160-170dB a ten je priam deštruktívny pre naše ušné bubienky. Záleží ako často a za akých okolností ste takémuto hluku vystavovaný, ale skôr, alebo neskôr, môžete prísť o sluch vo vysokých frekvenciách, prípadne ohluchnúť. Stačí sa spýtať starých lesníkov, takmer všetci majú problém so sluchom, nehovoriac o poľovných psíkoch, ktorí majú niekoľko násobne citlivejší sluch a trpia pri výstrele o to viacej. Tlmič hluku výstrelu tento akustický tlak dokáže zredukovať o 20-30dB, takže stále je výstrel počuť a to aj v diaľke, ale už nie je tak škodlivý našim ušiam.

Nemenej podstatný aspekt tejto problematiky je spätný ráz. Dnes je pomerne moderné poukazovať na etickú úroveň usmrtenia divej zveri, správny poľovník sa snaží vždy o umiestnenie strely tak, aby došlo k čo najrýchlejšej smrti, aby sa zver netrápila. Tlmič hluku toto výrazne zlepšuje pretože do značnej miery redukuje spätný ráz, čo v praxi znamená presnejšie strieľanie.

https://www.peticie.com/peticia_za_legalizaciu_tlmia_hluku_na_poovne_uely? s=67220156&utm_source=whatsapp
A čo tak aj legalizácia tlmiča hluku na krátke guľové zbrane pre povolenie A, prípadne aj B /aby sa pri vlámačke-obrane v noci nezobudili deti/?
Však vrah si ho tiež sám vyrobí...
??
Inak ten hlúpy argument o spätnom ráze v súvislosti s lepším zamierením, je tak do neba volajúca hlúposť . Pri streľbe platí zákon akcie a reakcie. plyny medzi strelou a zbraňou spôsobujú pohyb strely a zbrane a spätný funguje až do momentu kedy strela opustí hlaveň, Tlmiče, úsťové brzdy, ejektory, začínajú byť funkčné až po tom keď je strela pred nimi a tlak plynov za ňou pôsobí na tieto zariadenia. za tú mikro milisekundu nedokáže žiadny strelec rektifikovať svoje pôvodné zameranie na cieľ.
Nandrolon
20.02.20,05:56
Ja som to celé ani nedočítal, ale ako laik by som povedal, že spätný ráz by mal byť ešte väčší s tlmičom, keďže plyny musia vyjsť dlhšou cestou von, ale asi nebude, nevadí...
Ďalšia vec je, že pre nadzvukové strelivo ten tlmič asi nebude, keďže ten "zvuk" /napr. u SA58/ je tvorený z veľkej časti prekonaním rýchlosti zvuku projektilom.