Nandrolon
08.03.20,08:05
Staré ale nepotešilo. Mal urobiť s tými 140 kw takú otáčku o 360 stupňov že by ich zadkom odstrelil aspoň 30 naraz.
https://www.facebook.com/100015004535513/videos/624154951427984/
Pre jednu užívateľku, áno, aj oni sú ľudia, ale nezabúdaj, že ani v aute nesedia prasatá, ale iba ľudia.
bodliak
08.03.20,07:37
Mal urobiť s tými 140 kw takú otáčku o 365 stupňov

Heh, že 365. :confused:
Aj v priestupnom roku ? :D
Nandrolon
08.03.20,08:51
:-)))))))))))))))))))))))))))
Áno, sila zvyku 365, samozrejme 360 ale normálni pochopili, že je to pri rýchlopise preklep. Ale opravujem.
misoft
08.03.20,09:33
spojili logo NIKE so slovom LIKE [to si prelož]).
(Cimrman).. neschopnost udržet myšlenku a druhá vada: neschopnost myšlenku opustit.

Ty máš kombináciu tej druhej a hlúposti.
A žiaľ - k tvojej škode - u teba to platí trojnásobne!
A už na teba nebudem reagovať - s blbcom na N-tú sa diskutovať nedá
Bodliak = podliak!
veronikasad
08.03.20,09:57
Ale chlapci, stretnite sa uz niekde pri pive a dajte si po hube... Ako male deti na piesku.
pavol54
08.03.20,10:46
Staré ale nepotešilo. Mal urobiť s tými 140 kw takú otáčku o 360 stupňov že by ich zadkom odstrelil aspoň 30 naraz.
https://www.facebook.com/100015004535513/videos/624154951427984/
Pre jednu užívateľku, áno, aj oni sú ľudia, ale nezabúdaj, že ani v aute nesedia prasatá, ale iba ľudia.
to je určite fake news, veď tí mladí chlapci utekajú pred zlými diktátormi vo svojich krajinách a ešte aj tu ich napádajú dokonca autami:)
korela
08.03.20,13:41
...Taliansko má podľa údajov Svetovej banky druhé najstaršie obyvateľstvo na svete po Japonsku, ...
Ja si myslím, že to nemusí byť ani stredomorskou stravou, ale režimom dňa a poobedňajším oddychom a tiež ich naturelom.
Alebo 3 v 1.
buchač
08.03.20,15:12
...Taliansko má podľa údajov Svetovej banky druhé najstaršie obyvateľstvo na svete po Japonsku, ...
Ja si myslím, že to nemusí byť ani stredomorskou stravou, ale režimom dňa a poobedňajším oddychom a tiež ich naturelom.
Alebo 3 v 1.
...možno tomu tak už dlho nebude.
Za nejaký čas sa to môže všetko veľmi rýchlo zmeniť...

" Matematická prognóza vyzerá tak, že Taliansko sa nedokáže účinne brániť politickými a spoločenskými protiopatreniami. V krajine tak bude do konca apríla 69-tisíc nakazených a z toho 10 percent, čo je 6 900 pacientov, bude v nemocniciach potrebovať intenzívnu starostlivosť. Zabezpečiť ju kompletne je absolútne nemysliteľné, lebo ako som už povedal, kapacitne sa to nedá zvládnuť. Navyše koronavírus môže zanechať v Taliansku strašné následky, pretože má staré obyvateľstvo. Taliani dlho žijú, ale na druhej strane majú nízku pôrodnosť. Výsledok je ten, že stredný vek populácie je tretí najvyšší na celom svete po Japonsku a Nemecku. Starí ľudia sú najzraniteľnejšia časť obyvateľstva v prípade koronavírusu. V súvislosti s nezvratnými prekročenými kapacitami na jednotkách intenzívnej starostlivosti preto očakávam v Taliansku veľa mŕtvych. Rád by som sa mýlil, ale matematicky to tak vychádza."
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/544909-mesik-koronavirus-je-uz-nezastavitelny/

...a taliani sú proste taliani.
Nie s pasie sa vraví, že..." si jak talian "...

" V sobotu Taliansko hlásilo 5 883 nakazených, počet mŕtvych dosiahol čísla 233. Šírenie choroby v krajine je prekvapujúco rýchle, Lucie Šifaldová sa však tomu ani trochu nečuduje: „Taliani síce majú zatvorené školy, ale keď má dieťa narodeniny, všetci sa zídu na oslave. Najskôr je popoludní oslava pre deti, večer pre dospelých. Neustále sa stretávajú, pri osobnom styku sa stále bozkávajú, objímajú, podávajú si ruky. "
misoft
08.03.20,15:16
Staré ale nepotešilo. Mal urobiť s tými 140 kw takú otáčku o 360 stupňov že by ich zadkom odstrelil aspoň 30 naraz.
https://www.facebook.com/100015004535513/videos/624154951427984/
Pre jednu užívateľku, áno, aj oni sú ľudia, ale nezabúdaj, že ani v aute nesedia prasatá, ale iba ľudia.
to je určite fake news, veď tí mladí chlapci utekajú pred zlými diktátormi vo svojich krajinách a ešte aj tu ich napádajú dokonca autami:)
Pali - nemali radi škodofku :D. A je to niekde v arabskom svete - na 100% nie u nás - takže žiadni migranti.
Takže - trafil si, že je to FAKE príspevok od blbého člena knihy ksichtov. Len sa divím, že to nik nenahlásil...
pavol54
08.03.20,16:47
Staré ale nepotešilo. Mal urobiť s tými 140 kw takú otáčku o 360 stupňov že by ich zadkom odstrelil aspoň 30 naraz.
https://www.facebook.com/100015004535513/videos/624154951427984/
Pre jednu užívateľku, áno, aj oni sú ľudia, ale nezabúdaj, že ani v aute nesedia prasatá, ale iba ľudia.
to je určite fake news, veď tí mladí chlapci utekajú pred zlými diktátormi vo svojich krajinách a ešte aj tu ich napádajú dokonca autami:)
Pali - nemali radi škodofku :D. A je to niekde v arabskom svete - na 100% nie u nás - takže žiadni migranti.
Takže - trafil si, že je to FAKE príspevok od blbého člena knihy ksichtov. Len sa divím, že to nik nenahlásil...
pozri na tie baby v arabskom svete by dostali trstenicou za také oblečenie že týždeň nesdeli
Mária27
08.03.20,18:08
Práve som zrušila účasť na koncerte Mireille Mathieu.v NTC.
kopretinka
08.03.20,21:41
Práve som zrušila účasť na koncerte Mireille Mathieu.v NTC.
O koľko evry si prišla?
Ten koncert mala dávno zrušiť ona sama,ak to doteraz nenapadlo usporiadateľa.
Ale ten to nezruší,asi by musel zaplatiť riadnu pokutu....a ona ho nezruší,šak aj prachy z pokuty sú dobré.
Kvaka
09.03.20,08:26
Aha, toto ozaj poteší, najmä starších.
100 ročný vyliečený v Číne: Muža hospitalizovali vo Wu-chane 24. februára, pričom lekári pri liečbe okrem antivírusových liekov použili aj tradičnú čínsku medicínu a rekonvalescenčnú plazmovú terapiu.
Zdroj: aktuality.sk
https://www.aktuality.sk/clanok/770928/z-ochorenia-sposobeneho-koronavirusom-sa-v-cine-vyliecil-100-rocny-muz/
marjankaj
09.03.20,08:36
.
Ale aj tak najlepšia rúška boli tie tangáče:)
použité?:---
misoft
09.03.20,08:46
Staré ale nepotešilo. Mal urobiť s tými 140 kw takú otáčku o 360 stupňov že by ich zadkom odstrelil aspoň 30 naraz.
https://www.facebook.com/100015004535513/videos/624154951427984/
Pre jednu užívateľku, áno, aj oni sú ľudia, ale nezabúdaj, že ani v aute nesedia prasatá, ale iba ľudia.
to je určite fake news, veď tí mladí chlapci utekajú pred zlými diktátormi vo svojich krajinách a ešte aj tu ich napádajú dokonca autami:)
Pali - nemali radi škodofku :D. A je to niekde v arabskom svete - na 100% nie u nás - takže žiadni migranti.
Takže - trafil si, že je to FAKE príspevok od blbého člena knihy ksichtov. Len sa divím, že to nik nenahlásil...
pozri na tie baby v arabskom svete by dostali trstenicou za také oblečenie že týždeň nesdeli
Aj v Saudii nájdeš baby v tangáčoch... Saudi sa tak trochen modernizujú....

A pozri si evidenčnú tabuľku na aute - európska to asi nie je Ale môžem sa aj ja mýliť..
A žltá na novej škodovke u nás? Nie je to veterán.
misoft
09.03.20,08:58
.
Ale aj tak najlepšia rúška boli tie tangáče:)
použité?:---
Asi odtiaľ
https://gulas.sme.sk/upload/posts/8/11/118238/large/230d7dcc4fb7c43bc06724ba91a95756.jpg
marjankaj
09.03.20,09:15
Mihál sa vrátil do SaSky.
BXLmiami
09.03.20,09:47
Ešte by mal vziať naspäť Kiššovú.Hlasovala štýlom ktorý mi väčšinovo vyhovoval.
marjankaj
09.03.20,10:07
Ešte by mal vziať naspäť Kiššovú.Hlasovala štýlom ktorý mi väčšinovo vyhovoval.
Aj keby sa vrátila, tak hlasovať už nebude.
pavol54
09.03.20,10:17
Staré ale nepotešilo. Mal urobiť s tými 140 kw takú otáčku o 360 stupňov že by ich zadkom odstrelil aspoň 30 naraz.
https://www.facebook.com/100015004535513/videos/624154951427984/
Pre jednu užívateľku, áno, aj oni sú ľudia, ale nezabúdaj, že ani v aute nesedia prasatá, ale iba ľudia.
to je určite fake news, veď tí mladí chlapci utekajú pred zlými diktátormi vo svojich krajinách a ešte aj tu ich napádajú dokonca autami:)
Pali - nemali radi škodofku :D. A je to niekde v arabskom svete - na 100% nie u nás - takže žiadni migranti.
Takže - trafil si, že je to FAKE príspevok od blbého člena knihy ksichtov. Len sa divím, že to nik nenahlásil...
pozri na tie baby v arabskom svete by dostali trstenicou za také oblečenie že týždeň nesdeli
Aj v Saudii nájdeš baby v tangáčoch... Saudi sa tak trochen modernizujú....

A pozri si evidenčnú tabuľku na aute - európska to asi nie je Ale môžem sa aj ja mýliť..
A žltá na novej škodovke u nás? Nie je to veterán.
u nás ani arabi nie sú, ale môže to byť v holandsku či v belgicku tam majú žlté
pavol54
09.03.20,10:19
Ešte by mal vziať naspäť Kiššovú.Hlasovala štýlom ktorý mi väčšinovo vyhovoval.
však plno odborníkov, asi by bolo "vhodné" nabrať odborníkov z košiara čo mal vyhrať voľby
Katy a R
09.03.20,10:31
Práve som zrušila účasť na koncerte Mireille Mathieu.v NTC.
Mery - veď si mala použiť tú prevenciu s cesnakom - čo si aj sem priložila- a nikto, ani vírus by sa k tebe nepriblížil! (to už je dneska?)
ja už druhý týždeň medvedí cesnak žujem ... musím si veru rozmyslieť, či niekde pôjdem taká napáchnutá ;)
Nandrolon
09.03.20,11:16
Nepotešilo ďalšie svinstvo. https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/544991-mihal-sa-po-neuspesnych-volbach-vracia-do-sas/

Miháľ, ktorý sa nedostal ani do parlamentu bude už vo vládnucej strane SaS.
Načo sú nám potom voľby? Však nech Kiska zoberie Trubana, Matovič Beblavého a kľudne z idiotov a feťákov, ktorých národ vypral aj z parlamentu budú funkcionári novej vlády.
Dúfam, že SaS vďaka tomuto poriadne padne v očiach verejnosti.
edit: tak vidím, že to tu už bolo.
Prestala sa mi táto téma + ešte jedna zobrazovať na karte "moje príspevky"...
BXLmiami
09.03.20,11:17
Ešte by mal vziať naspäť Kiššovú.Hlasovala štýlom ktorý mi väčšinovo vyhovoval.
však plno odborníkov, asi by bolo "vhodné" nabrať odborníkov z košiara čo mal vyhrať voľby
Nestraš.
marjankaj
09.03.20,11:27
Načo sú nám potom voľby?
Veď to. Na hovno. A je úplne jedno čo si vyberieš. Hlavne že dostanú nad 3% a za každý hlas zinkasujú cca 10+10 euri z rozpočtu. Taký Matovič, keď si rozdelí zisk medzi všetkých štyroch.:rolleyes:
Nandrolon
09.03.20,11:34
Pali - nemali radi škodofku :D. A je to niekde v arabskom svete - na 100% nie u nás - takže žiadni migranti.
Takže - trafil si, že je to FAKE príspevok od blbého člena knihy ksichtov. Len sa divím, že to nik nenahlásil...

Ale veď nikto netvrdí, že sa to stalo predvčerom v Bratislave.

Podstata videa je taká, že títo ľudia sa správajú horšie ako opice.

Je jedno kde, je jedno kedy a je jedno, aké auto. Je predpoklad, že títo z videa by sa takto správali okrem Ruska kdekoľvek. Prvý rus na ulici by do nich vyprázdnil zásobník, ostatných by pochytala polícia.
Nandrolon
09.03.20,12:13
Práve som zrušila účasť na koncerte Mireille Mathieu.v NTC.
Mohla si počkať a keď to bude zrušené, mali by vracať aj celé vstupné.
Alebo ísť na koncert, začať tam kašľať, kýchať a máš okolo seba v každom smere 5m voľného priestoru :D:D:D:D
pavol54
09.03.20,12:18
Práve som zrušila účasť na koncerte Mireille Mathieu.v NTC.
Mery - veď si mala použiť tú prevenciu s cesnakom - čo si aj sem priložila- a nikto, ani vírus by sa k tebe nepriblížil! (to už je dneska?)
ja už druhý týždeň medvedí cesnak žujem ... musím si veru rozmyslieť, či niekde pôjdem taká napáchnutá ;)
Ešte v dobách keď sa nosili hlásenia na SP som nabehol k priehradke a pracovníčka sa len odťahovala odo mňa , až potom mi došlo každé ráno som si jeden očistený strúčik dal do úst ako cukrík, lenže ten sa rozpustí a toto bolo furt v hube a ja som zabudol že to je cesnak.
pavol54
09.03.20,12:24
Nepotešilo ďalšie svinstvo. https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/544991-mihal-sa-po-neuspesnych-volbach-vracia-do-sas/

Miháľ, ktorý sa nedostal ani do parlamentu bude už vo vládnucej strane SaS.
Načo sú nám potom voľby? Však nech Kiska zoberie Trubana, Matovič Beblavého a kľudne z idiotov a feťákov, ktorých národ vypral aj z parlamentu budú funkcionári novej vlády.
Dúfam, že SaS vďaka tomuto poriadne padne v očiach verejnosti.
edit: tak vidím, že to tu už bolo.
Prestala sa mi táto téma + ešte jedna zobrazovať na karte "moje príspevky"...
vôľa voličov (určených) nevyhrali, tak ich pretlačia a ak to nezaberie budú demonštrácie za slušné Slovensko, ešte Galka treba naspäť. Však som hneď písal že nevyhrali tí správni, tak budú kooptovať tých správnych, alebo nebude vláda
korela
09.03.20,13:55
Nikto na túto situáciu nezareaguje? Ani Harabín? Toto už fakt nie je normálne.
marjankaj
09.03.20,13:59
Nikto na túto situáciu nezareaguje? Ani Harabín? Toto už fakt nie je normálne.
A akú situáciu máš na mysli? Čo má Harabín s koronavírusom? Či?
sito
09.03.20,14:02
Onehda to bolo nemožné! Ale, bolo! Dubček je ministrom? Aj dnes je, že? :D
korela
09.03.20,14:09
Nikto na túto situáciu nezareaguje? Ani Harabín? Toto už fakt nie je normálne.
A akú situáciu máš na mysli? Čo má Harabín s koronavírusom? Či?
:-)
Tiež sa mohol posadiť vedľa prezidentky, kým neprišlo nič z ÚS. Ak sa proti tomuto v zárodku nič nepodnikne, čo môžeme v budúcnosti očakávať?
Polepšili sme si, z jedného chlieva do druhého. A Maťko-zásadovec nič?
sito
09.03.20,14:10
Nikto na túto situáciu nezareaguje? Ani Harabín? Toto už fakt nie je normálne.
A akú situáciu máš na mysli? Čo má Harabín s koronavírusom? Či?

Financovanie predvolebnej kampane mojej strany do SNR 2020 nebude hradiť Fico! Náklady na jej úhradu, taktiež náklady so zastavením, odstránením koronavírusu uhradí MOJA VLASŤ! :D
bjuty smis
09.03.20,14:18
Nikto na túto situáciu nezareaguje? Ani Harabín? Toto už fakt nie je normálne.
ten teraz zháňa peniaze, aby si splatil kampaň.

aj keď je v-í-ť-a-z ....
korela
09.03.20,14:23
Nikto na túto situáciu nezareaguje? Ani Harabín? Toto už fakt nie je normálne.
ten teraz zháňa peniaze, aby si splatil kampaň.

aj keď je v-í-ť-a-z ....
Ja som ho nevolila, ale nechce sa mi veriť, že dostal tak málo hlasov. Podľa mňa naháňal strach jednej aj druhej strane, takto si mohli zaistiť relatívny pokoj.
Tu je možné už všetko, zdá sa. A otvorene.
sito
09.03.20,14:53
Nikto na túto situáciu nezareaguje? Ani Harabín? Toto už fakt nie je normálne.
ten teraz zháňa peniaze, aby si splatil kampaň.

aj keď je v-í-ť-a-z ....
Ja som ho nevolila, ale nechce sa mi veriť, že dostal tak málo hlasov. Podľa mňa naháňal strach jednej aj druhej strane, takto si mohli zaistiť relatívny pokoj.
Tu je možné už všetko, zdá sa. A otvorene.

Ani ja nie! Veď nemal ani na guľáš! Len keksíky, kecíky rozdával. No nebol sám. Sami sa to dozvieme, čoho sa v roku 2024 dožijeme, že? Ak sa dožijeme? :D
pavol54
09.03.20,15:03
Nikto na túto situáciu nezareaguje? Ani Harabín? Toto už fakt nie je normálne.
A akú situáciu máš na mysli? Čo má Harabín s koronavírusom? Či?
:-)
Tiež sa mohol posadiť vedľa prezidentky, kým neprišlo nič z ÚS. Ak sa proti tomuto v zárodku nič nepodnikne, čo môžeme v budúcnosti očakávať?
Polepšili sme si, z jedného chlieva do druhého. A Maťko-zásadovec nič?
lepidlo už drží
Mária27
09.03.20,16:03
Práve som zrušila účasť na koncerte Mireille Mathieu.v NTC.
O koľko evry si prišla?
Ten koncert mala dávno zrušiť ona sama,ak to doteraz nenapadlo usporiadateľa.
Ale ten to nezruší,asi by musel zaplatiť riadnu pokutu....a ona ho nezruší,šak aj prachy z pokuty sú dobré.

Ja som o tých 70 eur neprišla, ja som len vyhlásila, že tam nejdem. Možno to Ježiško vytlačí niekomu odvážnejšiemu.
Ale nejakú dobu som sa aspoň tešila na to.

A JE TO ZRUŠENÉ https://www.ntc.sk/article/showArticle/mireille-mathieu?fbclid=IwAR1oWZnR6TjvlP8Csnfcd6ZfdsNcFqA9q BCPCk05etWG4eH3DR-279OjUYk#det
kopretinka
09.03.20,21:05
Aspoň že dostali rozum.
kopretinka
09.03.20,21:09
Dám aj sem buchačovu vymazanú odpoveď z témy o SBSke.
Ja som napísala v podstate to isté,ale on svoju odpoveď vymazal a potom písal,že ja píšem blbosti. Takže:

buchač Niektorí ľudia sú ako oblVymazané
Hehehe...skúsil by len vysloviť požiadavku ohľadom prehliadky a nie ešte prehliadku samotnú. -------------------------- Nemá nárok, nemá právo...a to nie iba na verejnosti, ale ani v zadných priestoroch predajne. Na také niečo má právo len polícia.

-1
Užitočné
Avandar (07.03.20 09:19) Mas aj nejaku oporu v zakone ? V KE Lidl na stanici to bezocivo robi Kaszman

Ďalšie vymazané
kopretinka - Nemôže!!! - Môže ťa akurát pekne poprosiť,aby si bol taký láskavý,a otvoril tašku,aby tam mohol nahliadnuť. - Len raz sa mi sbskár v robote dotkol kabelky a sťažovala som sa jeho nadriadenej. =============== Sa nemôžem pozerať na tie drísty ! ..(Bez urážky) Kurňa...že robíš niekde v Tescu, to ešte neznamená, že máš pravdu !!! Teda žiadne prosenie, žiadne láskavosti....ty si povinná splniť jeho požiadavku. ZÁKON vraví, že : Pracovníci SBS sú oprávnení: presvedčiť sa zrakom, hmatom alebo technickými prostriedkami, či pri vstupe a výstupe do chráneného objektu nemáte pri sebe predmety z protiprávnej činnosti alebo ktorými by ste mohli spáchať protiprávnu činnosť, a tieto vám odobrať, zakázať vám vstup do chráneného objektu, ak ste nepovolanou osobou, zakázať vám vstup do chráneného objektu, ak máte pri sebe zbraň a vstup s ňou je zakázaný, zapisovať vstup a výstup osôb a dopravných prostriedkov do chráneného objektu, používať kamerový systém, vyžadovať predloženie dokladu totožnosti, ak vás pristihli pri páchaní priestupku, trestného činu alebo neoprávneného vstupu do chráneného objektu, presvedčiť sa, či pri vstupe a výstupe z chráneného objektu nemáte pri sebe alebo vo vozidle predmety súvisiace s protiprávnou činnosťou, zadržať osobu do príchodu polície za predpokladu, že bola pristihnutá pri trestnom čine alebo priestupku, zakázať zamestnancovi alebo návšteve firmy vstup pod vplyvom alkoholu alebo omamných látok, ak ho na to zamestnávateľ splnomocnil. Čo si SBS-kar (ne)môže dovoliť Kontrolovaná osoba musí strpieť prehliadku, ktorá však musí byť v súlade so zákonom. SBS-kar môže podozrivú osobu v primeranej miere aj zadržať až do príchodu polície. Pracovník SBS je oprávnený používať v krajnej potrebe aj putá, obušok alebo slzný sprej. Pracovníci SBS nemôžu používať profesionálne hmaty a chmaty. Vyšetrenie prípadného trestného alebo priestupkového skutku rieši polícia, prípadne iný oprávnený štátny orgán. Pracovníci SBS nemôžu na osobu strieľať. Neprimeraný zásah pracovníka alebo pracovníkov SBS, môže dotknutá osoba riešiť podaním trestného oznámenia alebo súdnou žalobou.
Katy a R
09.03.20,21:09
aj môj drahý dostal darček - že "pre správnych chlapov" - Baráž na ME 2020 .. no čo už .. asik ho terajšia situácia nepotešila ? ......
buchač
09.03.20,21:54
Dám aj sem buchačovu vymazanú odpoveď z témy o SBSke.
Ja som napísala v podstate to isté,ale on svoju odpoveď vymazal a potom písal,že ja píšem blbosti. Takže:

buchač Niektorí ľudia sú ako oblVymazané
Hehehe...skúsil by len vysloviť požiadavku ohľadom prehliadky a nie ešte prehliadku samotnú. -------------------------- Nemá nárok, nemá právo...a to nie iba na verejnosti, ale ani v zadných priestoroch predajne. Na také niečo má právo len polícia.

-1
Užitočné
Avandar (07.03.20 09:19) Mas aj nejaku oporu v zakone ? V KE Lidl na stanici to bezocivo robi Kaszman

Ďalšie vymazané
kopretinka - Nemôže!!! - Môže ťa akurát pekne poprosiť,aby si bol taký láskavý,a otvoril tašku,aby tam mohol nahliadnuť. - Len raz sa mi sbskár v robote dotkol kabelky a sťažovala som sa jeho nadriadenej. =============== Sa nemôžem pozerať na tie drísty ! ..(Bez urážky) Kurňa...že robíš niekde v Tescu, to ešte neznamená, že máš pravdu !!! Teda žiadne prosenie, žiadne láskavosti....ty si povinná splniť jeho požiadavku. ZÁKON vraví, že :,

Ja si za svojim názorom stojím.
Tu nejde ale o nejaké infošky, tu ide už o fakt presnú formuláciu. Pokiaľ nemáš screen, tak tvoje tvrdenie je postavené na vode.

---------------------
- Ty môžeš pekne poprosiť o čo len chceš...ale SBS vyzýva na určitý úkon.
To mi príde, ako keby policajt pri prenasledovaní vyslovil ..." pekne prosím, stoj, lebo strelím..."
-Dotknutie rieši zákon...Pracovníci SBS sú oprávnení: presvedčiť sa zrakom, hmatom alebo technickými prostriedkami...
-Je jasné, že aj tá výzva sa má robiť primerane.
-Prehliadka sa vykonáva samozrejme niekde inde a niekým iným.
pavol54
10.03.20,03:55
Pred rokmi som bol v kine pozrieť jeden film volal sa "Prejazd Kasandra" neviem či to niečo hovorí miestnym znalcom kultúry ale obsahove zapadá do dnešnej situácie v súvislosti kovidom.
druhá poznámka Pred pár rokmi bola odsúdená dievčina za vedomé infikovanie pohlavnou nemocou podotýkam že mohla nakaziť len tých čo sex chceli teda išli do vedomého rizika že sa nakazia.
Dnes ide infikovaná osoba a môže do radu nakaziť kohokoľvek a nič. Matka príde na pohotovosť s deťmi a úmyselne zatají, že bola v v postihnutej oblasti čo sa jej stane? NIČ žiadny postih . Niekto si myslí že v demokracii nemusí byť disciplína. Infikovaná pracovníčka škôlky sa odtrepe do práce. Nič žiadny postih. Ale novinári majú problém s veľkými nákupmi obyvateľov.
bettylou
10.03.20,05:17
pavol54
10.03.20,05:47
Šumne

http://www.uvzsr.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=441:pandemicky-plan-opatreni-pre-pripad-pandemie-chripky-v-slovenskej-republike&catid=68:epidemiologia&Itemid=76
:D
papier znesie skutek utek
bežný chrípkový vírus - prejav od doby nainfikovania 3 - 4 dni prejav sople a pod
korona vírus - do 18 dní prejav suchý kašeľ
veronikasad
10.03.20,06:49
pavol54
10.03.20,07:49
lujza.j
10.03.20,07:59
Potesilo,ze konecne po tyzdni mame taku teplu vodu ako ka byt...skoda len,ze vsetci ti co boli spoko s takou aka im tiekla im aj neostala.....
Vsetko som si obvolala od kotolne az poó....pozhanala kluce dnes odvzdusnili.....
Minuly utorok sme nemali vodu nejaka porucha bola.....tym sa to asi zavzdusnilo....
Ludom asi nevadi,ze pustali iba teply kohutik....
jar88
10.03.20,09:25
Potesilo,ze konecne po tyzdni mame taku teplu vodu ako ka byt...skoda len,ze vsetci ti co boli spoko s takou aka im tiekla im aj neostala.....
Vsetko som si obvolala od kotolne az poó....pozhanala kluce dnes odvzdusnili.....
Minuly utorok sme nemali vodu nejaka porucha bola.....tym sa to asi zavzdusnilo....
Ludom asi nevadi,ze pustali iba teply kohutik....
Tí ostatní, asi čakali na Matoviča, že to za nich vyrieši.
lujza.j
10.03.20,10:16
Ostatni boli spokojni, ze im tecie z tepleho "kohutika" 37 st voda....7bytov spoko-xy ludi v nich..iba ja a moja banda divna...
bjuty smis
10.03.20,11:50
jar88
10.03.20,12:09
už to začalo.....kassa :))

https://www.cas.sk/clanok/955442/video-ktore-nahana-hrozu-viac-ako-koronavirus-v-kosiciach-sa-strhla-agresivna-hadka-kvoli-mydlu/?AT=wgt.article_clanok-podclankom.c.x...A.
Ešte šťastie, že sa to neodohralo tu na "západe".
To by tu hneď začal niekto vyskakovať, že zas napadlo trocha sneha.
jar88
10.03.20,12:12
Ostatni boli spokojni, ze im tecie z tepleho "kohutika" 37 st voda....7bytov spoko-xy ludi v nich..iba ja a moja banda divna...
Čo tam po teplej vode, podstatné je správne voliť.
buchač
10.03.20,12:36
už to začalo.....kassa :))

https://www.cas.sk/clanok/955442/video-ktore-nahana-hrozu-viac-ako-koronavirus-v-kosiciach-sa-strhla-agresivna-hadka-kvoli-mydlu/?AT=wgt.article_clanok-podclankom.c.x...A.

Máš úplne jedno, že kde sa to odohralo...alebo čo si chcel tou poznámkou o kassa povedať ?

Že sa ozval SS88 s blbou poznámkou, tak to je jasné...a možno sa pred chvíľou vrátil z obchodu a vybrakoval celý regál.

...a ozaj, čo sa začalo ?
Nuž aby si vedel, tak ono to už začalo dosť dávno.
Ak pozeráš tie chanely, tak občas dávajú programy o survivalistoch, o prežití...o budovaní krytov, o zásobách...proste o tejto problematike. Hentí maníci, celé rodiny sa zgrupujú do určitých zoskupení a organizujú sa.

Taká malá inšpirácia, čo všetko sa môže prihodiť, je aj v tých katastrofických filmoch...niekto by ich nazval sci-fi, alebo paranojou. Lenže sci-fi bol aj román od Verneho - Let na mesiac.
bjuty smis
10.03.20,12:45
toto isto nebola žiadna survivalistka..
ani tí, čo nakupujú plné košíky hayzlpapíra a mydiel..

panika sa začína....dnes cesta do roboty bez jedinej zápchy...
včera v senci v lidli len hrubá múka...
korela
10.03.20,12:46
Ja som ešte mydlo nekupovala, pretože je vždy nejaká zásoba na prevoňanie medzi bielizňou.
buchač
10.03.20,12:58
toto isto nebola žiadna survivalistka..
ani tí, čo nakupujú plné košíky hayzlpapíra a mydiel..

panika sa začína....dnes cesta do roboty bez jedinej zápchy...
včera v senci v lidli len hrubá múka...
Ja predsa nevravím, že to bola survilka....a ani ju neobhajujem.
Toto bola obyčajná ženská, ktorá si prišla na nákup, lebo bola akcia (zreteľne bolo počuť toto slovo)...nuž si chcela nejaké mydlo kúpiť do zásoby kvôli tej úspore, kvôli COVIDU, kvôli panike, kvôli paranoji.
Nuž ženskej praskli nervy a už sa to viezlo.

Pred pár dňami neboli všade v Blave trvanlivé potraviny a aj iné.
No nejak som nepobadal od ostatných (a ani odo mňa), že by sa niekto z toho zvlášť vysmieval, ako to urobil SS88....čo ja osobne považujem za vrchol chrapúnstva.

Pred dvoma dňami som bol (Kaufáč) na zásoby na chalupu. Všetky regále plné, vozíky bežne naplnené, pri pokladni predo mnou zo dvaja vykladali tovar na pás.
bjuty smis
10.03.20,13:11
ale no tak, načo to hnať hned do urážok
kde sa z toho zvlášť vysmieva ? ja nič také nevidím
ty dobre vieš, prečo som to tak napísal aj kto sa tu ovela horšie naváža, tak to skúsme s kludom, ešte lepšie s humorom....
babka - ježibabka
10.03.20,13:32
Ja som ešte mydlo nekupovala, pretože je vždy nejaká zásoba na prevoňanie medzi bielizňou.
Mydlo som ešte tiež nekupovala a ani tak hneď nebudem. Tiež ešte v skrini mám. Základné potreby ako cukor, múku, soľ, masť, olej keď mi končí čo mám doma kúpim celé balenie. Tak isto aj toaleťák. Nechodím do obchodu každý deň, aby som kupovala po troche. Ale mala by som asi spraviť inventúru a niečo ísť kúpiť.
lujza.j
10.03.20,14:21
Ani ja som mydlo nekupovala uz niekolko rokov:Dkazde je antibakti...ide len o cas umyvania...
marjankaj
10.03.20,14:43
lujza.j
10.03.20,15:05
Drzý ako ploštica...ale ved uz je po volbach....
Som rada,ze politikom neverim.....aspon sa mi potom neruti svet ked nastane stav "uz je povolbach" a predvolebne masaze su v rici...ved uz sme tam...
korela
10.03.20,15:12
Slovenská fabrika začína s výrobou rúšok: Plánuje ich zatiaľ dodať približne 1,25 milióna

https://www.topky.sk/cl/10/1867949/Slovenska-fabrika-zacina-s-vyrobou-rusok--Planuje-ich-zatial-dodat-priblizne-1-25-miliona
Nandrolon
10.03.20,15:14
Však čestný Sulík tvrdil, že bude iba radový člen a zrazu bude 2. najsilnejší na ministerstve!
Aspoň toho Covida by mohol za to ako odmenu chytiť :-))))))))))))))
korela
10.03.20,15:49
Každý dvadsiaty Talian nakazený koronavírusom zomrel. Nikto to nedokáže vysvetliť
https://dennikn.sk/1791699/kazdy-dvadsiaty-talian-nakazeny-kononavirusom-zomrel-nikto-nedokaze-vysvetlit-preco/
.
Profesor Krčméry: Taliansky scenár je možný aj na Slovensku, zodpovední zaň budú nedisciplinovaní ľudia
https://dennikn.sk/1788293/profesor-krcmery-taliansky-scenar-je-mozny-aj-na-slovensku-zodpovedni-budu-nedisciplinovani-ludia/?ref=in
misoft
10.03.20,15:51
Slovenská fabrika začína s výrobou rúšok: Plánuje ich zatiaľ dodať približne 1,25 milióna

https://www.topky.sk/cl/10/1867949/Slovenska-fabrika-zacina-s-vyrobou-rusok--Planuje-ich-zatial-dodat-priblizne-1-25-miliona
Chytili príležitosť za pačesy a zároveň si vytiahli tŕň z päty.... a ešte aj dobre zarobia.
korela
10.03.20,15:57
Pripomína mi to Smrť v Benátkach. Do poslednej chvíle sa veci tutlali. Dnes sa síce o probléme vie konkrétne, ale ľudia sa správajú diletantsky.
https://video.corriere.it/milano/coronavirus-milano-gente-mercato-senza-regole-via-fauche/12c4a9fa-62cc-11ea-a693-c7191bf8b498
korela
10.03.20,15:59
Slovenská fabrika začína s výrobou rúšok: Plánuje ich zatiaľ dodať približne 1,25 milióna

https://www.topky.sk/cl/10/1867949/Slovenska-fabrika-zacina-s-vyrobou-rusok--Planuje-ich-zatial-dodat-priblizne-1-25-miliona
Chytili príležitosť za pačesy a zároveň si vytiahli tŕň z päty.... a ešte aj dobre zarobia.
Buďme radi, že je všetko ako je.
misoft
10.03.20,16:11
Veď to - chytili rozum do hrsti. Zarobia, zamestnajú kopu ľudí a pritom ešte urobia niečo dobré pre ostatných.
pavol54
10.03.20,16:38
Ostatni boli spokojni, ze im tecie z tepleho "kohutika" 37 st voda....7bytov spoko-xy ludi v nich..iba ja a moja banda divna...
Čo tam po teplej vode, podstatné je správne voliť.
No vidíš, toto si si mal hovoriť 29.2. "správne voliť" a opakovať si to až do vhodenia lístkov. A ako si to domrvil
buchač
10.03.20,16:44
Pripomína mi to Smrť v Benátkach. Do poslednej chvíle sa veci tutlali. Dnes sa síce o probléme vie konkrétne, ale ľudia sa správajú diletantsky.
https://video.corriere.it/milano/coronavirus-milano-gente-mercato-senza-regole-via-fauche/12c4a9fa-62cc-11ea-a693-c7191bf8b498
Už som ti minule dal, že sa jedná o talianov.
Taliani, taliani...a ešte raz poviem, že taliani.

To je proste nátura.
Si myslíš, že by cigáni dodržiavali tie opatrenia ? Zabudni...a to veľmi rýchlo.
Katy a R
10.03.20,16:51
bjuty smis
10.03.20,16:52
prehráte volby a ešte by ste chceli diktovať, koho si tam dajú :))

toto komentujte

17:59

Nominanti SNS na obrane na poslednú chvíľu objednali protitankové rakety z Izraela za 14 miliónov, ktoré nová garnitúra bude musieť pravdepodobne dokupovať. Informovali o tom až po otázkach novinárov.
korela
10.03.20,17:11
Pripomína mi to Smrť v Benátkach. Do poslednej chvíle sa veci tutlali. Dnes sa síce o probléme vie konkrétne, ale ľudia sa správajú diletantsky.
https://video.corriere.it/milano/coronavirus-milano-gente-mercato-senza-regole-via-fauche/12c4a9fa-62cc-11ea-a693-c7191bf8b498
Už som ti minule dal, že sa jedná o talianov.
Taliani, taliani...a ešte raz poviem, že taliani.

To je proste nátura.
Si myslíš, že by cigáni dodržiavali tie opatrenia ? Zabudni...a to veľmi rýchlo.
Veď píšem o Taliansku, aj priložený link je od nich a o nich. Ale hranice štátov nie sú vzduchotesné.
Kvôli náture nemajú taký výskyt depresií, a ešte nedávno mali najnižší výskyt rak. krčka maternice v Európe. Nové štatistiky nepoznám.
korela
10.03.20,17:23
prehráte volby a ešte by ste chceli diktovať, koho si tam dajú :))

toto komentujte

17:59

Nominanti SNS na obrane na poslednú chvíľu objednali protitankové rakety z Izraela za 14 miliónov, ktoré nová garnitúra bude musieť pravdepodobne dokupovať. Informovali o tom až po otázkach novinárov.
Nekrič hop, kým nepreskočíš.
O štyri roky sa bude znova vyhodnocovať, ak nie skôr. Ale nato, ako dlho museli čakať, dúfajme, že si dajú pozor.
Už vidím to ďalšie uťahovanie opaskov, čo nás čaká. Lebo Fico a spol.
korela
10.03.20,17:32
Nandrolon
10.03.20,18:09
Korela: každý 20-ty. Budeme sa odpočítavať. En ten tiky dva špendlíky, vytiahnem ťa z elektriky /z umelej ventilácie/.
:-))))))))))))))))
buchač
10.03.20,18:09
aj takáto skúsenosť ?
https://www.topky.sk/cl/1003201/1867839/Slovenka-Diana-po-navrate-z-Talianska-zotrela-nas-system--Marne-telefonaty-a-zufale-cakanie-doma
Jésuskové husličky a marihuanna.....to je teda solídna znôška dezinformácií od mladej.
pavol54
10.03.20,18:13
prehráte volby a ešte by ste chceli diktovať, koho si tam dajú :))

toto komentujte

17:59

Nominanti SNS na obrane na poslednú chvíľu objednali protitankové rakety z Izraela za 14 miliónov, ktoré nová garnitúra bude musieť pravdepodobne dokupovať. Informovali o tom až po otázkach novinárov.
mali objednať fagoty, maljutky sa už nevyrábajú
Ale máš pravdu mali nakúpiť rúšky a respirátory alebo dodatočne masky. pri tom šírení korona vírusu ani zbrane s demolačným a deštrukčným účinkom netreba. Skoro ako svojho času obávaná neutrónová bomba. mala paralyzovať živú silu
bettylou
10.03.20,18:16
Ja som ešte mydlo nekupovala, pretože je vždy nejaká zásoba na prevoňanie medzi bielizňou.
Mydlo som ešte tiež nekupovala a ani tak hneď nebudem. Tiež ešte v skrini mám. Základné potreby ako cukor, múku, soľ, masť, olej keď mi končí čo mám doma kúpim celé balenie. Tak isto aj toaleťák. Nechodím do obchodu každý deň, aby som kupovala po troche. Ale mala by som asi spraviť inventúru a niečo ísť kúpiť.

Babík, aké je to celé balenie masti, aj ten olej to je krabica?
Katy a R
10.03.20,18:18
Jésuskové husličky a marihuanna.....to je teda solídna znôška dezinformácií od mladej.
ej juraj, .. dneska som chcela vybaviť el recept .. a čo myslíš, podarilo sa?? - figu! .. nejaký problém (ani už neviem, čo mi to hovorila) - bola som veru osobne ..
Ak by náhodou pribudlo veľa prípadov ... tak veru neviem, neviem ža ako to bude ...?
pavol54
10.03.20,18:20
Ja som ešte mydlo nekupovala, pretože je vždy nejaká zásoba na prevoňanie medzi bielizňou.
Mydlo som ešte tiež nekupovala a ani tak hneď nebudem. Tiež ešte v skrini mám. Základné potreby ako cukor, múku, soľ, masť, olej keď mi končí čo mám doma kúpim celé balenie. Tak isto aj toaleťák. Nechodím do obchodu každý deň, aby som kupovala po troche. Ale mala by som asi spraviť inventúru a niečo ísť kúpiť.

Babík, aké je to celé balenie masti, aj ten olej to je krabica?
Olej je dobré kúpiť do zásoby:) aspoň 20 litrov. Nepoužívam a tak som ho po pol roku vyhodil ako nepoužiteľný. masť vydrží aj rok
Nandrolon
10.03.20,18:24
... sa čudujem, že nejaký podnikavý číňan /nakazený/ toho Covida ešte nepredáva na ebay. Zrejme by to išlo na dračku. Nie každý deň je možnosť kúpiť biologickú zbraň. :-) Ale som si istý, že na darknete by sa dačo aj našlo.
veronikasad
10.03.20,18:36
Jésuskové husličky a marihuanna.....to je teda solídna znôška dezinformácií od mladej.
ej juraj, .. dneska som chcela vybaviť el recept .. a čo myslíš, podarilo sa?? - figu! .. nejaký problém (ani už neviem, čo mi to hovorila) - bola som veru osobne ..
Ak by náhodou pribudlo veľa prípadov ... tak veru neviem, neviem ža ako to bude ...?
Katy, ako funguje tvoja obvodáčka pri vypisovaní eReceptu na dlhodobo užívané lieky ? Musíš osobne do ambulancie, alebo stačí zavolať, napísať email ...

Včera som sa u mojej zase rozčúlila, na e-mailovú komunikáciu pristupiť nechce, tak som sa ráno pred siedmou zaregistrovala, že jej nechám zoznam a v priebehu dňa mi recepty pošle do lekárne. Nepochodila som ... musela som si vyše hodiny odsedieť v čakárni medzi chorými pacientami, aj keď vie že mám veľmi oslabenú imunitu. Vraj by porušila zákon a musím jej podpísať v zdr.dokumentácii, že súhlasím s liečbou ...
Uvítam názory aj ostatných, sťažovala som sa na ňu v ZP ...
pavol54
10.03.20,18:36
... sa čudujem, že nejaký podnikavý číňan /nakazený/ toho Covida ešte nepredáva na ebay. Zrejme by to išlo na dračku. Nie každý deň je možnosť kúpiť biologickú zbraň. :-) Ale som si istý, že na darknete by sa dačo aj našlo.
v januári 1983 zmobilizovaná motostrelená divízia 15000 vojakov polovička zo záloh 4 dni stmeľovák a davaj na Lešť400 km že nebol v tej dobe corona virus. Dnes časť veliteľstva NATO v rámci cvičenia defende leží
buchač
10.03.20,18:39
Jésuskové husličky a marihuanna.....to je teda solídna znôška dezinformácií od mladej.
ej juraj, .. dneska som chcela vybaviť el recept .. a čo myslíš, podarilo sa?? - figu! .. nejaký problém (ani už neviem, čo mi to hovorila) - bola som veru osobne ..
Ak by náhodou pribudlo veľa prípadov ... tak veru neviem, neviem ža ako to bude ...?
ééééj Katy...a nemyslíš, že táto problematika s eRreceptom sa nedá zovšeobecňovať ?

Ak by pribudlo viac prípadov ? No, ako to povedať ?
Povedzme, že toto by sme radšej nechceli zažiť.
-----------------------------------
Nandrolon si robí prdel


Korela: každý 20-ty. Budeme sa odpočítavať. En ten tiky dva špendlíky, vytiahnem ťa z elektriky /z umelej ventilácie/.
:-))))))))))))))))

Lenže uvažujme spoločne. Ak by došlo k rozšíreniu (k solídnemu), tak čo by sa stalo ?
Pomaly, ale iste by kolabovalo všetko...a tým myslím, že naozaj všetko.
Lekári by neordinovali, šoféri by nerobili rozvoz, obchody by boli zatvorené...a pri tej najväčšej paranoji by nešla ani elektrina.
Dôsledky by boli teda aké ?

--------------------------------------

korela spomína niečo o Taliansku. Link som neotváral, ale ide v ňom o diletantstvo.
Pridaj k tomu ich náturu, navrch daj to ich zdravotníctvo (hlavne na juhu) a je vymaľované.
...že hentá mladá na Tupkách splieta dve na tri, tak to je jasné jak facka.
bettylou
10.03.20,18:41
V dedine poblízku, sa vrátil starosta z lyžovačky z talianska. Ráno zvolal všetkých na poradu, dali kavej a oznámil im, že on je teraz v karanténe, teda ide domov a zostane tam dva týždne a kto niečo bude potrebovať, má ho kontaktovať telefonicky... :eek::rolleyes::rolleyes::confused:
bettylou
10.03.20,18:44
Ja som ešte mydlo nekupovala, pretože je vždy nejaká zásoba na prevoňanie medzi bielizňou.
Mydlo som ešte tiež nekupovala a ani tak hneď nebudem. Tiež ešte v skrini mám. Základné potreby ako cukor, múku, soľ, masť, olej keď mi končí čo mám doma kúpim celé balenie. Tak isto aj toaleťák. Nechodím do obchodu každý deň, aby som kupovala po troche. Ale mala by som asi spraviť inventúru a niečo ísť kúpiť.

Babík, aké je to celé balenie masti, aj ten olej to je krabica?
Olej je dobré kúpiť do zásoby:) aspoň 20 litrov. Nepoužívam a tak som ho po pol roku vyhodil ako nepoužiteľný. masť vydrží aj rok

Hej. Ale otázka bola, čo je celé balenie masti.
pavol54
10.03.20,18:55
Ja som ešte mydlo nekupovala, pretože je vždy nejaká zásoba na prevoňanie medzi bielizňou.
Mydlo som ešte tiež nekupovala a ani tak hneď nebudem. Tiež ešte v skrini mám. Základné potreby ako cukor, múku, soľ, masť, olej keď mi končí čo mám doma kúpim celé balenie. Tak isto aj toaleťák. Nechodím do obchodu každý deň, aby som kupovala po troche. Ale mala by som asi spraviť inventúru a niečo ísť kúpiť.

Babík, aké je to celé balenie masti, aj ten olej to je krabica?
Olej je dobré kúpiť do zásoby:) aspoň 20 litrov. Nepoužívam a tak som ho po pol roku vyhodil ako nepoužiteľný. masť vydrží aj rok

Hej. Ale otázka bola, čo je celé balenie masti.
500 g teglik
pavol54
10.03.20,18:58
Jésuskové husličky a marihuanna.....to je teda solídna znôška dezinformácií od mladej.
ej juraj, .. dneska som chcela vybaviť el recept .. a čo myslíš, podarilo sa?? - figu! .. nejaký problém (ani už neviem, čo mi to hovorila) - bola som veru osobne ..
Ak by náhodou pribudlo veľa prípadov ... tak veru neviem, neviem ža ako to bude ...?
ééééj Katy...a nemyslíš, že táto problematika s eRreceptom sa nedá zovšeobecňovať ?

Ak by pribudlo viac prípadov ? No, ako to povedať ?
Povedzme, že toto by sme radšej nechceli zažiť.
-----------------------------------
Nandrolon si robí prdel


Korela: každý 20-ty. Budeme sa odpočítavať. En ten tiky dva špendlíky, vytiahnem ťa z elektriky /z umelej ventilácie/.
:-))))))))))))))))

Lenže uvažujme spoločne. Ak by došlo k rozšíreniu (k solídnemu), tak čo by sa stalo ?
Pomaly, ale iste by kolabovalo všetko...a tým myslím, že naozaj všetko.
Lekári by neordinovali, šoféri by nerobili rozvoz, obchody by boli zatvorené...a pri tej najväčšej paranoji by nešla ani elektrina.
Dôsledky by boli teda aké ?

--------------------------------------

korela spomína niečo o Taliansku. Link som neotváral, ale ide v ňom o diletantstvo.
Pridaj k tomu ich náturu, navrch daj to ich zdravotníctvo (hlavne na juhu) a je vymaľované.
...že hentá mladá na Tupkách splieta dve na tri, tak to je jasné jak facka.
pochopiteľne že by nešla elektrina prvé sa odstavujú atomové elektrárne a tá fotovoltaika to neutiahne bolo dobré začať skupovať domácu fotovoltaiku.:)
bettylou
10.03.20,19:25
Ja som ešte mydlo nekupovala, pretože je vždy nejaká zásoba na prevoňanie medzi bielizňou.
Mydlo som ešte tiež nekupovala a ani tak hneď nebudem. Tiež ešte v skrini mám. Základné potreby ako cukor, múku, soľ, masť, olej keď mi končí čo mám doma kúpim celé balenie. Tak isto aj toaleťák. Nechodím do obchodu každý deň, aby som kupovala po troche. Ale mala by som asi spraviť inventúru a niečo ísť kúpiť.

Babík, aké je to celé balenie masti, aj ten olej to je krabica?
Olej je dobré kúpiť do zásoby:) aspoň 20 litrov. Nepoužívam a tak som ho po pol roku vyhodil ako nepoužiteľný. masť vydrží aj rok

Hej. Ale otázka bola, čo je celé balenie masti.
500 g teglik

Aha,tak to mi rok určite nevydrží. Zvyknem zasa kúpiť 4-5kg sadla a vytopiť si masť aj škvarky. To zvykne vydržať od jesene do jesene.
korela
10.03.20,19:38
Ja som ešte mydlo nekupovala, pretože je vždy nejaká zásoba na prevoňanie medzi bielizňou.
Mydlo som ešte tiež nekupovala a ani tak hneď nebudem. Tiež ešte v skrini mám. Základné potreby ako cukor, múku, soľ, masť, olej keď mi končí čo mám doma kúpim celé balenie. Tak isto aj toaleťák. Nechodím do obchodu každý deň, aby som kupovala po troche. Ale mala by som asi spraviť inventúru a niečo ísť kúpiť.

Babík, aké je to celé balenie masti, aj ten olej to je krabica?
Olej je dobré kúpiť do zásoby:) aspoň 20 litrov. Nepoužívam a tak som ho po pol roku vyhodil ako nepoužiteľný. masť vydrží aj rok

Hej. Ale otázka bola, čo je celé balenie masti.
500 g teglik

Aha,tak to mi rok určite nevydrží. Zvyknem zasa kúpiť 4-5kg sadla a vytopiť si masť aj škvarky. To zvykne vydržať od jesene do jesene.
Veď práve, že téglik, to ani pre jedného. :-)
korela
10.03.20,20:09
Jésuskové husličky a marihuanna.....to je teda solídna znôška dezinformácií od mladej.
ej juraj, .. dneska som chcela vybaviť el recept .. a čo myslíš, podarilo sa?? - figu! .. nejaký problém (ani už neviem, čo mi to hovorila) - bola som veru osobne ..
Ak by náhodou pribudlo veľa prípadov ... tak veru neviem, neviem ža ako to bude ...?
Katy, ako funguje tvoja obvodáčka pri vypisovaní eReceptu na dlhodobo užívané lieky ? Musíš osobne do ambulancie, alebo stačí zavolať, napísať email ...

Včera som sa u mojej zase rozčúlila, na e-mailovú komunikáciu pristupiť nechce, tak som sa ráno pred siedmou zaregistrovala, že jej nechám zoznam a v priebehu dňa mi recepty pošle do lekárne. Nepochodila som ... musela som si vyše hodiny odsedieť v čakárni medzi chorými pacientami, aj keď vie že mám veľmi oslabenú imunitu. Vraj by porušila zákon a musím jej podpísať v zdr.dokumentácii, že súhlasím s liečbou ...
Uvítam názory aj ostatných, sťažovala som sa na ňu v ZP ...

Dať tip topkám, to by možno pomohlo.
buchač
10.03.20,20:37
Jésuskové husličky a marihuanna.....to je teda solídna znôška dezinformácií od mladej.
ej juraj, .. dneska som chcela vybaviť el recept .. a čo myslíš, podarilo sa?? - figu! .. nejaký problém (ani už neviem, čo mi to hovorila) - bola som veru osobne ..
Ak by náhodou pribudlo veľa prípadov ... tak veru neviem, neviem ža ako to bude ...?
Katy, ako funguje tvoja obvodáčka pri vypisovaní eReceptu na dlhodobo užívané lieky ? Musíš osobne do ambulancie, alebo stačí zavolať, napísať email ...

Včera som sa u mojej zase rozčúlila, na e-mailovú komunikáciu pristupiť nechce, tak som sa ráno pred siedmou zaregistrovala, že jej nechám zoznam a v priebehu dňa mi recepty pošle do lekárne. Nepochodila som ... musela som si vyše hodiny odsedieť v čakárni medzi chorými pacientami, aj keď vie že mám veľmi oslabenú imunitu. Vraj by porušila zákon a musím jej podpísať v zdr.dokumentácii, že súhlasím s liečbou ...
Uvítam názory aj ostatných, sťažovala som sa na ňu v ZP ...
Poviem za seba ?

Cinknem obvoďákovi alebo dia...po pár úvodných vetách nanesiem svoju požiadavku.
Následne zbehnem do lekárne, objednám (zvyčajne nedržia všetky medecíny) a do pár hodín si môžem lieky vyzdvihnúť.
Dokonca ma (a určite nie iba mňa, čo potrebujeme len recept) vyslovene žiadali, nech nechodím do ordinácie.
...a ani nevravím o tej úspore času a kilometrov, ktoré by som absolvoval v aute...jeden deň v prdely.

Ak lekárka tvrdí, že by porušila zákon, tak ho v podstate porušuje skôr ona sama.
https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&sxsrf=ALeKk01hbO_mir7u_Hw6HN51Fay6BM6YrQ:158387599 0829&q=elektronick%C3%BD+recept+povinnost&sa=X&ved=2ahUKEwj7vLTu7ZDoAhXMsaQKHY6mBpkQ1QIoAHoECAsQA Q&biw=1366&bih=626
Dalo by sa uvažovať, že lekárke ide možno o niečo iné...možno o body (love) z poisťovne.
veronikasad
10.03.20,20:50
Jésuskové husličky a marihuanna.....to je teda solídna znôška dezinformácií od mladej.
ej juraj, .. dneska som chcela vybaviť el recept .. a čo myslíš, podarilo sa?? - figu! .. nejaký problém (ani už neviem, čo mi to hovorila) - bola som veru osobne ..
Ak by náhodou pribudlo veľa prípadov ... tak veru neviem, neviem ža ako to bude ...?
Katy, ako funguje tvoja obvodáčka pri vypisovaní eReceptu na dlhodobo užívané lieky ? Musíš osobne do ambulancie, alebo stačí zavolať, napísať email ...

Včera som sa u mojej zase rozčúlila, na e-mailovú komunikáciu pristupiť nechce, tak som sa ráno pred siedmou zaregistrovala, že jej nechám zoznam a v priebehu dňa mi recepty pošle do lekárne. Nepochodila som ... musela som si vyše hodiny odsedieť v čakárni medzi chorými pacientami, aj keď vie že mám veľmi oslabenú imunitu. Vraj by porušila zákon a musím jej podpísať v zdr.dokumentácii, že súhlasím s liečbou ...
Uvítam názory aj ostatných, sťažovala som sa na ňu v ZP ...
Poviem za seba ?

Cinknem obvoďákovi alebo dia...po pár úvodných vetách nanesiem svoju požiadavku.
Následne zbehnem do lekárne, objednám (zvyčajne nedržia všetky medecíny) a do pár hodín si môžem lieky vyzdvihnúť.
Dokonca ma (a určite nie iba mňa, čo potrebujeme len recept) vyslovene žiadali, nech nechodím do ordinácie.
...a ani nevravím o tej úspore času a kilometrov, ktoré by som absolvoval v aute...jeden deň v prdely.

Ak lekárka tvrdí, že by porušila zákon, tak ho v podstate porušuje skôr ona sama.
https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&sxsrf=ALeKk01hbO_mir7u_Hw6HN51Fay6BM6YrQ:158387599 0829&q=elektronick%C3%BD+recept+povinnost&sa=X&ved=2ahUKEwj7vLTu7ZDoAhXMsaQKHY6mBpkQ1QIoAHoECAsQA Q&biw=1366&bih=626
Dalo by sa uvažovať, že lekárke ide možno o niečo iné...možno o body (love) z poisťovne.
Naozaj neviem o čo jej ide, keby bola dôsledná, že napr. pri predpise liekov na tlak ten tlak aspoň zmeria, alebo pozrie do správy internistky - budiš, ale ani jedno ani druhé nerobí ... Povedala som jej, že sa idem sťažovať, tak som zvedavá akú odpoveď dostanem z Dôvery...
Katy a R
10.03.20,20:53
Jésuskové husličky a marihuanna.....to je teda solídna znôška dezinformácií od mladej.
ej juraj, .. dneska som chcela vybaviť el recept .. a čo myslíš, podarilo sa?? - figu! .. nejaký problém (ani už neviem, čo mi to hovorila) - bola som veru osobne ..
Ak by náhodou pribudlo veľa prípadov ... tak veru neviem, neviem ža ako to bude ...?
Katy, ako funguje tvoja obvodáčka pri vypisovaní eReceptu na dlhodobo užívané lieky ? Musíš osobne do ambulancie, alebo stačí zavolať, napísať email ...

Včera som sa u mojej zase rozčúlila, na e-mailovú komunikáciu pristupiť nechce, tak som sa ráno pred siedmou zaregistrovala, že jej nechám zoznam a v priebehu dňa mi recepty pošle do lekárne. Nepochodila som ... musela som si vyše hodiny odsedieť v čakárni medzi chorými pacientami, aj keď vie že mám veľmi oslabenú imunitu. Vraj by porušila zákon a musím jej podpísať v zdr.dokumentácii, že súhlasím s liečbou ...
Uvítam názory aj ostatných, sťažovala som sa na ňu v ZP ...
u nás nie je problém, žeby nevypísala - stačilo zavolať (samozrejme ak je kód a všetko čo k tomu treba) . Veď kebyže nevyzdvihnem - recept stratí platnosť - príde mi aj správa z Epobočky, že kedy presne.
tento týždeň že vraj nejaký problém, musela som osobne nabehnúť k lekárke - niečo hovorila, že majú toho veľa a či systém nestíha, alebo padá ..? mám obavy, že keď všetci dodržia usmernenie min. zdravotníctva ... tak možno aj e-recepty "padnú" a celkom verím tej kočke, že sa na tú infolinku nedá dovolať !
veronikasad
10.03.20,21:06
Jésuskové husličky a marihuanna.....to je teda solídna znôška dezinformácií od mladej.
ej juraj, .. dneska som chcela vybaviť el recept .. a čo myslíš, podarilo sa?? - figu! .. nejaký problém (ani už neviem, čo mi to hovorila) - bola som veru osobne ..
Ak by náhodou pribudlo veľa prípadov ... tak veru neviem, neviem ža ako to bude ...?
Katy, ako funguje tvoja obvodáčka pri vypisovaní eReceptu na dlhodobo užívané lieky ? Musíš osobne do ambulancie, alebo stačí zavolať, napísať email ...

Včera som sa u mojej zase rozčúlila, na e-mailovú komunikáciu pristupiť nechce, tak som sa ráno pred siedmou zaregistrovala, že jej nechám zoznam a v priebehu dňa mi recepty pošle do lekárne. Nepochodila som ... musela som si vyše hodiny odsedieť v čakárni medzi chorými pacientami, aj keď vie že mám veľmi oslabenú imunitu. Vraj by porušila zákon a musím jej podpísať v zdr.dokumentácii, že súhlasím s liečbou ...
Uvítam názory aj ostatných, sťažovala som sa na ňu v ZP ...
u nás nie je problém, žeby nevypísala - stačilo zavolať (samozrejme ak je kód a všetko čo k tomu treba) . Veď kebyže nevyzdvihnem - recept stratí platnosť - príde mi aj správa z Epobočky, že kedy presne.
tento týždeň že vraj nejaký problém - niečo hovorila, že majú toho veľa a či systém nestíha, alebo padá ..? mám obavy, že keď všetci dodržia usmernenie min. zdravotníctva ... tak možno aj e-recepty "padnú" a celkom verím tej kočke, že sa na tú infolinku nedá dovolať !
S eReceptom som zatial v žiadnej lekárni problém nemala, mávam ich viac, aj na bezlepkové potraviny. Vždy nosím so sebou kompletný písomný zoznam s kodom, u liekov si pred predpisom kontrolujem cenu balenia, niekedy je výhodné malé, inokedy veľké ...
babka - ježibabka
10.03.20,21:22
Ja som ešte mydlo nekupovala, pretože je vždy nejaká zásoba na prevoňanie medzi bielizňou.
Mydlo som ešte tiež nekupovala a ani tak hneď nebudem. Tiež ešte v skrini mám. Základné potreby ako cukor, múku, soľ, masť, olej keď mi končí čo mám doma kúpim celé balenie. Tak isto aj toaleťák. Nechodím do obchodu každý deň, aby som kupovala po troche. Ale mala by som asi spraviť inventúru a niečo ísť kúpiť.

Babík, aké je to celé balenie masti, aj ten olej to je krabica?
V družstve 5 l kýblik perfektnej škvarenej voňavučkej na omascený chlieb . A keď už sú cíbiky to je papa. Zalizuje sa aj mládež a olej 2 l fľaša a doma si prelievam do menšej.
buchač
10.03.20,22:26
tento týždeň že vraj nejaký problém, musela som osobne nabehnúť k lekárke - niečo hovorila, že majú toho veľa a či systém nestíha, alebo padá ..? mám obavy, že keď všetci dodržia usmernenie min. zdravotníctva ... tak možno aj e-recepty "padnú" a celkom verím tej kočke, že sa na tú infolinku nedá dovolať !
Nik netvrdí, že sa nejaký problém nevyskytne...veď pokiaľ dali celý ten systém dokopy, tak prešlo dosť času.
Usmernenie je jedna vec a dodržiavanie do bodky je už iná kapitola...tomu sa zvykne vravieť aj alibizmus.

Zasa tá mladá ?
Ale šak nik netvrdí, že sa nedovolala...predsa nie je sama a k dispo sú (pokiaľ som zaregistroval) dve alebo tri čísla. Či sú v prevádzke 24 hodín, tak to je už iná otázka.
Ale keď ju už toľko spomínaš, nuž zacitujem.

" Predtým, než som vycestovala z Talianska na Slovensko, nakoľko sa z mesta, kde som bola, stalo takmer mesto duchov, som šla k obvodnej doktorke v Taliansku. Mala som bežné príznaky chrípky, zvýšená teplota, únava. Vravím si, že predsa len sa pôjdem dať skontrolovať, človek nikdy nevie.
Po tom, ako ju prezrela lekárka, si poležala tri dni doma, neskôr sa jej mala ozvať, či sa stav zhoršil. Ak by sa tak stalo, prišla by priamo k nej domov a vyšetrila ju tak, aby nemusela ísť medzi ľudí.
Telefonické spojenie s doktorkou podľa Diany vôbec nebolo problematické. Študentka už nemala teploty ani nebola unavená, no keďže plánovala cestu domov, lekárka ju chcela opätovne skontrolovať. Do ordinácie ju vzala napriek tomu, že bolo po 20. hodine. "

Neviem, či na Slovensku existuje lekár, ktorý ordinuje po 20 hodine (pohotovosť nepočítam)...jedine, ak by mal ordináciu vo svojom dome.
Koľko zaplatila za vyšetrenie a koľko za hospitalizáciu ?
-----------------------------------
" Po návrate do domoviny najprv Diana spozorovala, že na letisku v Bratislave nemali dostatok dotazníkov v angličtine. "

To mladá nevie po slovensky ? Letáky na letisku sú skôr pre cestujúcich, ktorí sa vracajú zo zahraničia.
P.S.:
...rozdávajú nejaké letáky v Taliansku ?
Sú písané v akom jazyku ?
------------------------------------
"A tak sedím doma. Možno s vírusom, možno nie. Vie mi ale niekto povedať, ako ku 8.3.2020, po tejto krízovej situácii, mohli na Slovensku spraviť iba 496 vzoriek na vírus? Samozrejme, že je ľahšie povedať, že v Taliansku je nakazených viac, ak tu nie sme ochotní robiť testy... v Taliansku ich však za prvé tri dni spravili 20 000," dodala študentka. "

...a ja dodám len to, že aj napriek tomu množstvu testov je v Taliansku najviac nakazených a aj najviac úmrtí.
---------------------------------------
" Študentka už nemala teploty ani nebola unavená, no keďže plánovala cestu domov,....
oznámila, odkiaľ prišla a aké má zdravotné problémy. Tie mala síce už týždeň pred odchodom domov, no vírus sa u nej podľa slov Diany nepreukázal ani po vyšetrení. "

Základná otázka znie...prečo neostala v tom Taliansku a prípadne (ak by chytila COVID) sa následne neliečila tam, keď je v Taliansku taká vysoká úroveň ?
Žeby prišla domov kvôli tejto úrovni ?????
https://www.aazdravi.cz/koronavirus-ukazal-ze-italie-ma-zdravotni-system-urovni-rozvojoveho-statu-jihu-bude-jeste-horsi/
...a keď je až taká múdra, tak by mohla aj vedieť, že inkubačná doba vírusu je 14 dní.
----------------------------------------

Čo na to povedať ?
Mladá si užila svojich päť minút slávy a drbnuté Tupky mali aspoň o čom - o tejto " mimoriadnej udalosti " písať.
BXLmiami
11.03.20,05:04
prehráte volby a ešte by ste chceli diktovať, koho si tam dajú :))

toto komentujte

17:59

Nominanti SNS na obrane na poslednú chvíľu objednali protitankové rakety z Izraela za 14 miliónov, ktoré nová garnitúra bude musieť pravdepodobne dokupovať. Informovali o tom až po otázkach novinárov.
SNS sú a vždy boli najväčší machri na premiestnovanie majetkov do vlastných vreciek.Bez pochyby.
BXLmiami
11.03.20,05:14
Nemala by problém vyšetriť ju doma??? No to by som teda ja mala,stačí že som vystavená nákaze v ambulancii,ešte si ju zavlečiem domov do rodiny?Zatiaľ mi nešibe.
bjuty smis
11.03.20,05:23
BXLmiami
11.03.20,05:34
Stáli im tie prachy za toto?Banda jedna.Som zvedavá či sa odvážia na Trnku.A Počiatka.
Tweety
11.03.20,06:45
https://domov.sme.sk/c/22355354/kocner-a-sudcovia-zasah-naka-online.html


Cakalo sa na volby
Už ostáva len veriť, že to neskončí tak, ako s Dobrošom. Ešte by sa isto našli aj ďalší im podobní skorumpovaní hajzlíci.
marjankaj
11.03.20,08:58
https://www.topky.sk/cl/10/1868025/ONLINE-Matovic-ma-problem--Zostavovanie-vlady-sa-zamotava--Sefovia-rezortov-stale-nie-su-isti
Koho by toto nepotešilo. Z diskusie na topkách. Nekontroloval som to, ale približne by to sedelo. Hurá do ďalších volieb.

KTO BY NEVTIPKOVAL , ak by TVOJA strana mala za voľby od národa :
OĽaNO = 20.700 000 €
Smer = 15.300 000 €
Sme rodina = 7.200 000 €
ĽSNS = 7.050 000 €
SAS = 5.500 000 €
Za ľudí = 5.050 000 €
PS SPOLU = 4.300 000 €
KDH = 2.850 000 €
MKS = 2.400 000 €
SNS = 1.950 000 €
Dobá voľba = 1.880 000 €

???

DOBRE BUDE?
KOMU?

POLITICI VÁM ĎAKUJÚ VOLIČI
misoft
11.03.20,10:25
u nás ani arabi nie sú, ale môže to byť v holandsku či v belgicku tam majú žlté
Je to celkom možné..... ja som videl holandskú značku ako je naša - len mala NL v modrom poli a bola biela... Ako to tam majú podelené - to už neriešim.
pavol54
11.03.20,10:31
u nás ani arabi nie sú, ale môže to byť v holandsku či v belgicku tam majú žlté
Je to celkom možné..... ja som videl holandskú značku ako je naša - len mala NL v modrom poli a bola biela... Ako to tam majú podelené - to už neriešim.
U ná je firma čo jazdí na holandských značkách, o belgicku som nie istý
misoft
11.03.20,10:46
No u nás často vidím GB, UA RU, D, PL, H, CZ (dokonca i tie staré!), RO, BG, sem tam E, I, FR, NL..a zatiaľ všetky boli biele. Takže nevyvrátim, ani nepotvrdim...
Ale mohol to byť aj Izrael (ale pochybujem).
https://previews.123rf.com/images/grebeshkovmaxim/grebeshkovmaxim1910/grebeshkovmaxim191000545/132945019-car-number-plate-vehicle-registration-license-of-israel-with-text-israel-on-arabic-and-israeli.jpg
pavol54
11.03.20,12:21
No u nás často vidím GB, UA RU, D, PL, H, CZ (dokonca i tie staré!), RO, BG, sem tam E, I, FR, NL..a zatiaľ všetky boli biele. Takže nevyvrátim, ani nepotvrdim...
Ale mohol to byť aj Izrael (ale pochybujem).
https://previews.123rf.com/images/grebeshkovmaxim/grebeshkovmaxim1910/grebeshkovmaxim191000545/132945019-car-number-plate-vehicle-registration-license-of-israel-with-text-israel-on-arabic-and-israeli.jpg
www.starststop.sk
korela
11.03.20,12:41
korela
11.03.20,12:43
Ja som ešte mydlo nekupovala, pretože je vždy nejaká zásoba na prevoňanie medzi bielizňou.
Mydlo som ešte tiež nekupovala a ani tak hneď nebudem. Tiež ešte v skrini mám. Základné potreby ako cukor, múku, soľ, masť, olej keď mi končí čo mám doma kúpim celé balenie. Tak isto aj toaleťák. Nechodím do obchodu každý deň, aby som kupovala po troche. Ale mala by som asi spraviť inventúru a niečo ísť kúpiť.

Babík, aké je to celé balenie masti, aj ten olej to je krabica?
V družstve 5 l kýblik perfektnej škvarenej voňavučkej na omascený chlieb . A keď už sú cíbiky to je papa. Zalizuje sa aj mládež a olej 2 l fľaša a doma si prelievam do menšej.

Akurátno málokerí vedia,čo jedia,ak im ponúkneš cíbiky.
Toto?
https://slovnik.juls.savba.sk/?w=c%C3%ADbik&s=exact&c=5650&cs=&d=kssj4&d=psp&d=sssj&d=scs&d=sss&d=peciar&d=hssjV&d=bernolak&d=obce&d=priezviska&d=un#
marjankaj
11.03.20,12:48
pavol54
11.03.20,13:15
Akurátno málokerí vedia,čo jedia,ak im ponúkneš cíbiky.
Toto?
https://slovnik.juls.savba.sk/?w=c%C3%ADbik&s=exact&c=5650&cs=&d=kssj4&d=psp&d=sssj&d=scs&d=sss&d=peciar&d=hssjV&d=bernolak&d=obce&d=priezviska&d=un#
cíbik je vták :cool:
https://sk.wikipedia.org/wiki/C%C3%ADbik_chochlat%C3%BD
No tak, si dá chleba s masťou a vtáka.:)
marjankaj
11.03.20,13:45
Akurátno málokerí vedia,čo jedia,ak im ponúkneš cíbiky.
Toto?
https://slovnik.juls.savba.sk/?w=c%C3%ADbik&s=exact&c=5650&cs=&d=kssj4&d=psp&d=sssj&d=scs&d=sss&d=peciar&d=hssjV&d=bernolak&d=obce&d=priezviska&d=un#
cíbik je vták :cool:
https://sk.wikipedia.org/wiki/C%C3%ADbik_chochlat%C3%BD
No tak, si dá chleba s masťou a vtáka.:):cool:
Kto maže, ten jede.
pavol54
11.03.20,14:24
Čo sa všetko neskúma škótski vedci robili výskum francúzskych bozkov. Ktohovie koľko taký výskum stál? a či to išlo z eurofondov. Rozčuľuje ma to že som o tomto výskume nevedel.:)
korela
11.03.20,14:42
Akurátno málokerí vedia,čo jedia,ak im ponúkneš cíbiky.
Toto?
https://slovnik.juls.savba.sk/?w=c%C3%ADbik&s=exact&c=5650&cs=&d=kssj4&d=psp&d=sssj&d=scs&d=sss&d=peciar&d=hssjV&d=bernolak&d=obce&d=priezviska&d=un#
cíbik je vták :cool:
https://sk.wikipedia.org/wiki/C%C3%ADbik_chochlat%C3%BD
Tiež vidíš iba to, čo chceš vidieť? :-)
Sú tam oba významy - Slovník súčasného slovenského jazyka A – G, H – L, M – N z r. 2006, 2011, 2015.
U nás doma bol cíbik zaužívaný.
marjankaj
11.03.20,14:45
Čo sa všetko neskúma škótski vedci robili výskum francúzskych bozkov. Ktohovie koľko taký výskum stál? a či to išlo z eurofondov. Rozčuľuje ma to že som o tomto výskume nevedel.:)
A čo tak francúzske milovanie?

Príde muž k doktorovi a hovorí:
"Moja žena nemá rada francúzske milovanie, čo mám robiť?"
Doktor:
"Keď prídete domov natrite si ho nutelou a zajtra mi prídete povedať či to zabralo."
Na druhý deň muž celý naradostený hovorí doktorovi:
"Bolo to fantastické,nič lepšie som do teraz nezažil."
Doktor:
"A čo žena jej sa to páčilo?"
Muž:
"Neviem, deti ju predbehli.
marjankaj
11.03.20,14:47
Tiež vidíš iba to, čo chceš vidieť? :-)
Sú tam oba významy - Slovník súčasného slovenského jazyka A – G, H – L, M – N z r. 2006, 2011, 2015.
U nás doma bol cíbik zaužívaný.
No v tomto je asi medzi nami rozdiel:D
misoft
11.03.20,14:49
Čo sa všetko neskúma škótski vedci robili výskum francúzskych bozkov. Ktohovie koľko taký výskum stál? a či to išlo z eurofondov. Rozčuľuje ma to že som o tomto výskume nevedel.:)
Šak nech len skúmajú, skúmajú.... ale už im to nepreplatíme... nemajú nárok na eurofondy...:---
marjankaj
11.03.20,14:50
pavol54
11.03.20,15:17
Truban s mivkom chcú ísť do vlády.
https://www.topky.sk/cl/10/1868207/MIMORIADNA-SPRAVA-Koalicia-PS-SPOLU-podava-ustavnu-staznost-na-volby
Nech čakajú sú v poradí, najprv by mal US vyriešiť dve sťažnosti prezidenta Harabina. Sú lepší ako ta matka s prsníkom. Nie a nie vystúpiť z toho vlaku, len by cicali a cicali. Lepší ako Mihál aj oni sa už vzdali funkcií tak čo robia súčasní predsedovia týchto strán?
pavol54
11.03.20,15:20
Akurátno málokerí vedia,čo jedia,ak im ponúkneš cíbiky.
Toto?
https://slovnik.juls.savba.sk/?w=c%C3%ADbik&s=exact&c=5650&cs=&d=kssj4&d=psp&d=sssj&d=scs&d=sss&d=peciar&d=hssjV&d=bernolak&d=obce&d=priezviska&d=un#
cíbik je vták :cool:
https://sk.wikipedia.org/wiki/C%C3%ADbik_chochlat%C3%BD
Tiež vidíš iba to, čo chceš vidieť? :-)
Sú tam oba významy - Slovník súčasného slovenského jazyka A – G, H – L, M – N z r. 2006, 2011, 2015.
U nás doma bol cíbik zaužívaný.
jasné, má prču nevidíš tú modrú masku?
misoft
11.03.20,15:25
Tiež vidíš iba to, čo chceš vidieť? :-)
Sú tam oba významy - Slovník súčasného slovenského jazyka A – G, H – L, M – N z r. 2006, 2011, 2015.
U nás doma bol cíbik zaužívaný.
jasné, má prču nevidíš tú modrú masku?
....kupovanú na e-šope za 35€... https://zive.aktuality.sk/clanok/145772/falosny-slovensky-e-shop-ponuka-ruska-aby-kradol-data/ :---:---:---
korela
11.03.20,15:32
KORONAVÍRUS Nedávajte vnúčatá varovať starkým: Toto je dôvod
https://spuntik.zoznam.sk/cl/1000706/1868135/KORONAVIRUS-Nedavajte-vnucata-varovat-starkym--Toto-je-dovod

P.S. Ani pri chrípke. Pätnásť rokov som bola bez nej.
korela
11.03.20,15:54
Čína ide pomôcť Taliansku a Európanom.
korela
11.03.20,15:58
Akurátno málokerí vedia,čo jedia,ak im ponúkneš cíbiky.
Toto?
https://slovnik.juls.savba.sk/?w=c%C3%ADbik&s=exact&c=5650&cs=&d=kssj4&d=psp&d=sssj&d=scs&d=sss&d=peciar&d=hssjV&d=bernolak&d=obce&d=priezviska&d=un#
cíbik je vták :cool:
https://sk.wikipedia.org/wiki/C%C3%ADbik_chochlat%C3%BD
Tiež vidíš iba to, čo chceš vidieť? :-)
Sú tam oba významy - Slovník súčasného slovenského jazyka A – G, H – L, M – N z r. 2006, 2011, 2015.
U nás doma bol cíbik zaužívaný.
jasné, má prču nevidíš tú modrú masku?
Ja? Nyjééé. :-)
misoft
11.03.20,15:59
jasné, má prču nevidíš tú modrú masku?
Nemá modrú - má bielu....;)
pavol54
11.03.20,16:11
NO to je choré choré choré!!!!!!!!!!! Ćo ste to volili? Sulík nechce aby sa vyrábali rúšky až po nástupe novej vlády. Však treba priniesť čo najviac utrpenia najmä lekárom. A vraj 10 melónov na odhaľovanie korupcie. Ten počet zachytených NAKOU by mali zvýšiť minimálne o jedného.
bjuty smis
11.03.20,16:24
Pána beka....
Nandrolon
11.03.20,16:38
Truban s mivkom chcú ísť do vlády.
https://www.topky.sk/cl/10/1868207/MIMORIADNA-SPRAVA-Koalicia-PS-SPOLU-podava-ustavnu-staznost-na-volby
Nech čakajú sú v poradí, najprv by mal US vyriešiť dve sťažnosti prezidenta Harabina. Sú lepší ako ta matka s prsníkom. Nie a nie vystúpiť z toho vlaku, len by cicali a cicali. Lepší ako Mihál aj oni sa už vzdali funkcií tak čo robia súčasní predsedovia týchto strán?
Miuko chodí na logopédiu a Truban zvýšil dávky LSD.
:-))))))))))))))
:-
pavol54
11.03.20,18:25
Pána beka....
pred rokmi ho natiahol fico do pasce s kočnerom, teraz ho zase natiahol do pasce so zornicou. Ako to ten fico robí? asi ovláda prenosom myšlienok.
Na námestí je kašna v nej ryby dookola chodí fico. Príde sulík pýta sa čo robíš, no robím pokus ako dokáže ovplyvňovať živočích s vyššou inteligenciou toho s nižšou. vidíš chodím s prstom vo vode a ryby idú za mnou. Fico ho tam nechá za chvíľu ľudia pozerajú ako stojí sulík s prstom vo vode a otvára ústa. Pokus sa potvrdil, živočích s nižšou inteligenciou je ovládaný živočíchom s vyššou . A potom mu fico povedal zavolaj do zornice.
Dáša_
11.03.20,20:03
pavol54
12.03.20,05:56
Bude asi pokračovať výskum vo francúzskych bozkoch. Kapitáň môže opustiť výložky, úchylík môže ukončiť dôverný styk s mikrofónom a môžu si založiť vzájomne francuzáky. A máme slovenskú verziu "V SIETI" deviácia ako deviácia, ak toto robia na verejnosti čo robia v súkromí. NO FUJ
kopretinka
12.03.20,06:36
Jésuskové husličky a marihuanna.....to je teda solídna znôška dezinformácií od mladej.
ej juraj, .. dneska som chcela vybaviť el recept .. a čo myslíš, podarilo sa?? - figu! .. nejaký problém (ani už neviem, čo mi to hovorila) - bola som veru osobne ..
Ak by náhodou pribudlo veľa prípadov ... tak veru neviem, neviem ža ako to bude ...?
Katy, ako funguje tvoja obvodáčka pri vypisovaní eReceptu na dlhodobo užívané lieky ? Musíš osobne do ambulancie, alebo stačí zavolať, napísať email ...

Včera som sa u mojej zase rozčúlila, na e-mailovú komunikáciu pristupiť nechce, tak som sa ráno pred siedmou zaregistrovala, že jej nechám zoznam a v priebehu dňa mi recepty pošle do lekárne. Nepochodila som ... musela som si vyše hodiny odsedieť v čakárni medzi chorými pacientami, aj keď vie že mám veľmi oslabenú imunitu. Vraj by porušila zákon a musím jej podpísať v zdr.dokumentácii, že súhlasím s liečbou ...
Uvítam názory aj ostatných, sťažovala som sa na ňu v ZP ...
Neskutočnaaaaaaaaa piiiiiiiiiipinaaaa,kristove rany! IQ jej kam spadlo? Veď to je účel e-receptu,aby si nemusela chodiť k doktorovi,keď potrebuješ IBA tie dlhodobé lieky.Ty vole,jaaaak som sa rozčúlila!!!!!!! To je vedomé ohrozovanie! Sťažnosť do ZP ti nepomôže,oni s tým nič nemajú.Normálne na RUVZ nahlásiť,158,tlač,TV, aj na FB na skupinu Nekŕmte nás odpadom.......neskutočnéeeee toto.Keby som vedela,ktorá to je,tak ju sama udám,ako toto môže lekár urobiť
Otcova doktorka nemá e-recept,sestrička mi volala,že posielaju z vedľajšej ambulancie,aby tam ľudia nechodili.
bjuty smis
12.03.20,06:42
Pána beka....
pred rokmi ho natiahol fico do pasce s kočnerom, teraz ho zase natiahol do pasce so zornicou. Ako to ten fico robí? asi ovláda prenosom myšlienok.
Na námestí je kašna v nej ryby dookola chodí fico. Príde sulík pýta sa čo robíš, no robím pokus ako dokáže ovplyvňovať živočích s vyššou inteligenciou toho s nižšou. vidíš chodím s prstom vo vode a ryby idú za mnou. Fico ho tam nechá za chvíľu ľudia pozerajú ako stojí sulík s prstom vo vode a otvára ústa. Pokus sa potvrdil, živočích s nižšou inteligenciou je ovládaný živočíchom s vyššou . A potom mu fico povedal zavolaj do zornice.
zase fico ?
pánabeka...
kopretinka
12.03.20,06:52
Slovenská fabrika začína s výrobou rúšok: Plánuje ich zatiaľ dodať približne 1,25 milióna

https://www.topky.sk/cl/10/1867949/Slovenska-fabrika-zacina-s-vyrobou-rusok--Planuje-ich-zatial-dodat-priblizne-1-25-miliona
Chytili príležitosť za pačesy a zároveň si vytiahli tŕň z päty.... a ešte aj dobre zarobia.
Zarobi majiteľ.....a neodvedie dane,ani za zamestnancov odvody,kukni na finstat.
pavol54
12.03.20,07:00
Slovenská fabrika začína s výrobou rúšok: Plánuje ich zatiaľ dodať približne 1,25 milióna

https://www.topky.sk/cl/10/1867949/Slovenska-fabrika-zacina-s-vyrobou-rusok--Planuje-ich-zatial-dodat-priblizne-1-25-miliona
Chytili príležitosť za pačesy a zároveň si vytiahli tŕň z päty.... a ešte aj dobre zarobia.
Zarobi majiteľ.....a neodvedie dane,ani za zamestnancov odvody,kukni na finstat.
Ak niekto neodvádza za zamestnancov, tak aké dane má odvádzať? robíš účtovníctvo? Nie každá firma vyrába v oblasti softveru, je v IT, alebo robí právnické služby.
kopretinka
12.03.20,07:08
Čo????
Čo sem montuješ IT alebo právnikov?
Čo len tí sú povinní platiť odvody a dane?
https://www.finstat.sk/34142568/dlhy_nedoplatky
bjuty smis
12.03.20,07:42
neschvál som nechcel písať, kto a prečo obvinil sulíka s tou blbosťou...aj ked tu jeden pán len nato čaká...
ale kludne si ešte o pánovi maukšovi trošku pogooglite...
korela
12.03.20,07:44
Slovenská fabrika začína s výrobou rúšok: Plánuje ich zatiaľ dodať približne 1,25 milióna

https://www.topky.sk/cl/10/1867949/Slovenska-fabrika-zacina-s-vyrobou-rusok--Planuje-ich-zatial-dodat-priblizne-1-25-miliona
Chytili príležitosť za pačesy a zároveň si vytiahli tŕň z päty.... a ešte aj dobre zarobia.
Zarobi majiteľ.....a neodvedie dane,ani za zamestnancov odvody,kukni na finstat.
Ak niekto neodvádza za zamestnancov, tak aké dane má odvádzať? robíš účtovníctvo? Nie každá firma vyrába v oblasti softveru, je v IT, alebo robí právnické služby.
Rúška spoločnosť podľa neho zabezpečí pre Ministerstvo vnútra SR, ktoré potrebuje 500.000 kusov. "I keď si myslím, že priorita je zdravotníctvo. Využijeme aj možnosti renomovaných fabrík, ktoré sa ponúkli," dodal. "Zatiaľ, čo pred pár týždňami hrozilo, že táto firma bude prepúšťať svojich zamestnancov, čo bolo pre mesto veľmi nepriaznivé, momentálne sme s potešením prijali informáciu, že teraz to bude inak," skonštatovala primátorka Bánoviec nad Bebravou Rudolfa Novotná. Mesto má podľa nej so spoločnosťou veľmi dobré vzťahy a pokiaľ od nej prídu nejaké požiadavky, urobí všetko preto, aby ich splnilo. Bánovská Zornica v súčasnosti zamestnáva 140 ľudí.
.
Firma stále pred krachom, dostali šancu. Prečo by nemali odvádzať?

Iný potopí celú firmu, potopí životy tisícov ľudí min. v celom jednom okrese, dostane podmienku a žije naďalej svojím prepychovým životom, ale bez oficiálneho majetku.
Všetky doterajšie aktivity aj s obr. má na googli vymazané. A to je bánovecká Zornica oproti nemu iba blška.
Tu je aspoň snaha.
korela
12.03.20,07:49
Že je treba najprv pokryť políciu aj zdravotníctvo je fakt, ale je tu ešte obyvateľstvo. Čína preukázala, že ľudí respirátory a rúška ochránili, aj keď s nakazeným zdieľali ten istý priestor niekoľko hodín.
V CZ vyrába rúška aj respirátory niekoľko firiem, ale majú problém naraz skokom zvýšiť výrobu.
Jedna z nich začala vyrábať respirátory konečne aj pre deti. Čo ma skutočne prekvapuje.
bjuty smis
12.03.20,07:52
„Stav pripravenosti a úprimnosť vyhlásení je na úrovni KSČ a Černobyľu,“ kritizuje postupy našej vlády Asociácia nemocníc Slovenska. Žiadali o pomoc s ochrannými materiálmi, ale vláda im podľa nich neodpovedala. (Denník N)



„Asociácia nemocníc Slovenska už pred takmer dvoma týždňami (3. 3.), teda ešte v čase, keď nebol známy ani jeden prípad v SR, oficiálne listom požiadala MZ SR a Správu štátnych hmotných rezerv (SŠHR) SR o stave a pripravenosti zásob ochranných pomôcok, aby naši členovia vedeli, s čím môžeme rátať,“ priblížil riaditeľ kancelárie ANS Miroslav Valaštík pre TASR.
bjuty smis
12.03.20,07:52
– Aj samosprávne kraje kritizujú štát, že zlyháva pri ochrane pred koronavírusom. V Banskobystrickom kraji čakali na odvezenie vzoriek do laboratória celý víkend, pretože hygiena tam nepracuje nepretržite. V Trnavskom kraji majú zasa na 600-tisíc obyvateľov len jednu sanitku na zber vzoriek.
korela
12.03.20,07:54
neschvál som nechcel písať, kto a prečo obvinil sulíka s tou blbosťou...aj ked tu jeden pán len nato čaká...
ale kludne si ešte o pánovi maukšovi trošku pogooglite...
Ja to vidím tak, že si mohol opätovne u neho objednať košele ako doteraz a nemal sa rýpať v cudzej agende. Do čoho pichol, to sa mu vrátilo. Nepokladám to moc za chytré.
korela
12.03.20,07:57
– Aj samosprávne kraje kritizujú štát, že zlyháva pri ochrane pred koronavírusom. V Banskobystrickom kraji čakali na odvezenie vzoriek do laboratória celý víkend, pretože hygiena tam nepracuje nepretržite. V Trnavskom kraji majú zasa na 600-tisíc obyvateľov len jednu sanitku na zber vzoriek.
Môžu to mestá riešiť prinajhoršom kuriérskou službou. Vždy sa dá nájsť riešenie, iba ho treba hľadať a to najmä v dnešnej situácii. Alebo niekoho zamestnať.
bjuty smis
12.03.20,07:58
kuriérska služba ? dobrý, dostavte sa o 10.00 mám tu vzorky smrtiaceho vírusu....dakujem

ááááááááááááááááááááááááá ááááááááááááááá
korela
12.03.20,08:05
Číňania predávajú zeleninu zabalenú v igelit. vreckám, u nás ešte stále kusovú ako v Taliansku na trhu.
BXLmiami
12.03.20,08:08
– Aj samosprávne kraje kritizujú štát, že zlyháva pri ochrane pred koronavírusom. V Banskobystrickom kraji čakali na odvezenie vzoriek do laboratória celý víkend, pretože hygiena tam nepracuje nepretržite. V Trnavskom kraji majú zasa na 600-tisíc obyvateľov len jednu sanitku na zber vzoriek.
No vieš,to je to ekonomizované zdravotníctvo,ktoré stále plytvá a neobsadzuje dobre lôžka ,má všetkého nadbytok a nevyužíva to ekonomicky.Práve teraz pripomínam,že porušiť a ,,ekonomizovať"lôžka v zdravotníctve je možno fajn,ale rozumní ľudia klľudne dovolia v tejto oblasti plytvanie,pretože tá rezerva,na ktorej zdravotníci väčšinovo trvajú sa zíde-síce len raz za čas,ale vždy to vtedy na zachránených životoch je ziskové.
bjuty smis
12.03.20,08:17
neschvál som nechcel písať, kto a prečo obvinil sulíka s tou blbosťou...aj ked tu jeden pán len nato čaká...
ale kludne si ešte o pánovi maukšovi trošku pogooglite...
Ja to vidím tak, že si mohol opätovne u neho objednať košele ako doteraz a nemal sa rýpať v cudzej agende. Do čoho pichol, to sa mu vrátilo. Nepokladám to moc za chytré.
a ja to vidím takto

https://www.branik.info/post/pravda-o-tom-pre%C4%8Do-na-slovensku-st%C3%A1le-ch%C3%BDbaj%C3%BA-ochrann%C3%A9-prostriedky-proti-koronav%C3%ADrusu
pavol54
12.03.20,08:19
– Aj samosprávne kraje kritizujú štát, že zlyháva pri ochrane pred koronavírusom. V Banskobystrickom kraji čakali na odvezenie vzoriek do laboratória celý víkend, pretože hygiena tam nepracuje nepretržite. V Trnavskom kraji majú zasa na 600-tisíc obyvateľov len jednu sanitku na zber vzoriek.
No vieš,to je to ekonomizované zdravotníctvo,ktoré stále plytvá a neobsadzuje dobre lôžka ,má všetkého nadbytok a nevyužíva to ekonomicky.Práve teraz pripomínam,že porušiť a ,,ekonomizovať"lôžka v zdravotníctve je možno fajn,ale rozumní ľudia klľudne dovolia v tejto oblasti plytvanie,pretože tá rezerva,na ktorej zdravotníci väčšinovo trvajú sa zíde-síce len raz za čas,ale vždy to vtedy na zachránených životoch je ziskové.
zdravotníctvo musí prebiehať optimalizáciou, pretože ak sa za 30 rokov z neho niečo nepotrebovalo.:) tak sa to rušilo ako nepotrebné (dnes by sa to zišlo) ale armádu ktorá nebola potrebná 75 rokov nikto nezruší ale všetko najdrahšie a najmodernejšie sa do nej nastrká chvíľu to tam postojí a potom sa to likviduje ako zastaralé, a kúpi ešte novšie a ešte drahšie.
ŠTVRTINU Z TOHO 1,6 = HDP dať na zdravotníctvo, alebo nech tie vzorky vozia vojaci na nepoužívanej technike. Já by som dal 2% :)
Len tak na okraj ktorý minister má na starosti hmotné rezervy a prečo sa nekupovalo podľa požiadaviek.
kopretinka
12.03.20,08:25
neschvál som nechcel písať, kto a prečo obvinil sulíka s tou blbosťou...aj ked tu jeden pán len nato čaká...
ale kludne si ešte o pánovi maukšovi trošku pogooglite...
Ja to vidím tak, že si mohol opätovne u neho objednať košele ako doteraz a nemal sa rýpať v cudzej agende. Do čoho pichol, to sa mu vrátilo. Nepokladám to moc za chytré.
To video si videla,kde Pelle povedal,že bude to drahé a saková mu odpovedala,že no a čo,veď peniaze na to budú zháňať ONI.
Je celkom možné,že sulik chcel zabraniť tomu,aby nebola podpisana nejaka zmluva,veľmi vyhodná pre niekoho a nevyhodna pre štát,a peniaze musi na to potom zohnat nova vláda....
Alebo chce potopiť sulika na nieči prikaz a potom az dostane státnu zakazku.
Ja uz sa tu necudujem ničomu.
pavol54
12.03.20,08:34
neschvál som nechcel písať, kto a prečo obvinil sulíka s tou blbosťou...aj ked tu jeden pán len nato čaká...
ale kludne si ešte o pánovi maukšovi trošku pogooglite...
Ja to vidím tak, že si mohol opätovne u neho objednať košele ako doteraz a nemal sa rýpať v cudzej agende. Do čoho pichol, to sa mu vrátilo. Nepokladám to moc za chytré.
To video si videla,kde Pelle povedal,že bude to drahé a saková mu odpovedala,že no a čo,veď peniaze na to budú zháňať ONI.
Je celkom možné,že sulik chcel zabraniť tomu,aby nebola podpisana nejaka zmluva,veľmi vyhodná pre niekoho a nevyhodna pre štát,a peniaze musi na to potom zohnat nova vláda....
Alebo chce potopiť sulika na nieči prikaz a potom az dostane státnu zakazku.
Ja uz sa tu necudujem ničomu.
Mali by spraviť verejné obstaranie (aby to nedopadlo ako na mukačevskej ) potom zasadne komisia potom bude musieť niekoľkokrát zmeniť zloženie pre onemocnenie člena korona(však ako na súde) potom nová súťaž a niekto ju napadne a tak dookola až ostanú len zdraví jedinci a tí už žiadne respirátory a ani rúšky nebudú potrebovať. Ušetrené prostriedky sa použijú
A, na 2%
B,na investičnú pomoc pre straty ktoré utrpeli veľkí podnikatelia pre korona
korela
12.03.20,08:41
neschvál som nechcel písať, kto a prečo obvinil sulíka s tou blbosťou...aj ked tu jeden pán len nato čaká...
ale kludne si ešte o pánovi maukšovi trošku pogooglite...

Predstaviteľ firmy ZORNICA povedal, že mu volal Sulík, aby so štátom nepodpisoval zmluvu o rúškach
(Krátka tlačovka s Maukšom a ešte jedným výrobcom zo Svitu po rokovaní vlády)
11.3.2020
https://www.youtube.com/watch?v=wQ_J-qMPEaw
Tweety
12.03.20,08:43
misoft
12.03.20,09:03
Môj názor!
Všetko toto (s tým zdravotníckym materiálom) je pekne zinscenovaný odrb na občanov.
A) Ak by vyhral SMER voľby - za nedostatok by bral na zodpovednosť výrobcov, podnikateľov, že nevedia dodať.
B) Ak by prehral, zvalili by to na novú vládu, že nie je schopná zabezpečiť.

V každom prípade sa držali jedného!
A PO NÁS POTOPA!!!!
lujza.j
12.03.20,09:39
To,ze zdravie je prednejsie je iba blabol...minimalne pre tych...co ich seru storno poplatky za zruseny zajazd......nemyslela som,ze ludia su az tak debilni:(
Z kazdej strany pocuvam..kde sa aky debil vratil od talošov...alebo z inej nakazenej rici...
korela
12.03.20,10:23
Môj názor!
Všetko toto (s tým zdravotníckym materiálom) je pekne zinscenovaný odrb na občanov.
A) Ak by vyhral SMER voľby - za nedostatok by bral na zodpovednosť výrobcov, podnikateľov, že nevedia dodať.
B) Ak by prehral, zvalili by to na novú vládu, že nie je schopná zabezpečiť.

V každom prípade sa držali jedného!
A PO NÁS POTOPA!!!!
Aká po nás potopa?! Sulík ťa spláchne z povrchu zemského ešte pred potopou.*Pre Sulíka štátne hmotné rezervy vôbec nemusia existovať, prežitok z minulosti, tak načo dnes vyvoláva výrobcovi?
Odtrhnutý od reality reálnych dní, údajne človek bez empatie, kde je zodpovednosť za obyvateľstvo, alebo ide o nedostatky pri manažovaní štátu?

Pýtala som sa tu nedávno na názor na ŠHR, odpovedal iba buchač.*

"25.01.20 13:
buchač Niektorí ľudia sú ako obl*..

korela Aký máte názor na štátne hmotné rezervy, majú ešte dnes svoje opodstatnenie?
buchač Keď ich majú svetové veľmoci, tak snáď aj u nás majú svoje miesto...či ?"
.
To trhové hospodárstvo nejako zatemnilo myseľ mnohým ľuďom.
korela
12.03.20,10:32
neschvál som nechcel písať, kto a prečo obvinil sulíka s tou blbosťou...aj ked tu jeden pán len nato čaká...
ale kludne si ešte o pánovi maukšovi trošku pogooglite...
Ja to vidím tak, že si mohol opätovne u neho objednať košele ako doteraz a nemal sa rýpať v cudzej agende. Do čoho pichol, to sa mu vrátilo. Nepokladám to moc za chytré.
a ja to vidím takto

https://www.branik.info/post/pravda-o-tom-pre%C4%8Do-na-slovensku-st%C3%A1le-ch%C3%BDbaj%C3%BA-ochrann%C3%A9-prostriedky-proti-koronav%C3%ADrusu

Aj takýto pohľad je viac ako zaujímavý pre obyvateľstvo tejto k r a j i n y.

Od 10.40 Sulík: "Štát nemusí vlastniť nejaké podniky, štát nemusí ..., a takýchto vecí nájdeme množstvo, a toto všetko by nemalo existovať, ani štátne hmotné rezervy nemusia existovať, to sú také výmysly z minulosti ..."


Prvá predvolebná diskusia .týždňa: Ako opraviť Slovensko?

29 080 zhliadnutí•14. 1. 2020


V prvej predvolebnej diskusii .týždňa Šimon Jeseňák diskutoval s hosťami:
- Richard Sulík, Sloboda a Solidarita
- Tomáš Meravý, Za ľudí
- Jozef Mihál, PS/Spolu
https://www.youtube.com/watch?v=ahPP_dUXjOc&t=164s
BXLmiami
12.03.20,10:46
Mali by spraviť verejné obstaranie (aby to nedopadlo ako na mukačevskej ) potom zasadne komisia potom bude musieť niekoľkokrát zmeniť zloženie pre onemocnenie člena korona(však ako na súde) potom nová súťaž a niekto ju napadne a tak dookola až ostanú len zdraví jedinci a tí už žiadne respirátory a ani rúšky nebudú potrebovať. Ušetrené prostriedky sa použijú
A, na 2%
B,na investičnú pomoc pre straty ktoré utrpeli veľkí podnikatelia pre korona[/QUOTE]
:-)))))
buchač
12.03.20,10:48
Necitujem, ale znova sa opýtam.
Kde bol Krčméry doteraz ???
Lebo tie jeho rady a iné som už čítal niekde inde...a to pred pár dňami. Tu na Porade je slabý odvar diskusie oproti tomu, čo sa na iných fórach preberá (Modrých koníkov, Modré mamičky, Modré onačiny do toho nerátam).

Aby bolo jasno, Krčméry je odborník, no niečo mi v CV proste nesedí.
https://sk.wikipedia.org/wiki/Vladim%C3%ADr_Kr%C4%8Dm%C3%A9ry

-------------------------------

Sulík, Matovič, Fico, Pellegrini, Truban, Beblavý....a aj ďalší sa bijú o korytá.
Keby by sa spojili v jedno a začali robiť niečo pre obyvateľov, to by bola iná káva...obyvateľstvo by ich možno začalo brať aj vážne...ale takto ?
Tweety
12.03.20,11:01
A nenapíšeš, čo ti na ňom konkrétne nesedí, aby sme boli v obraze viac, ako ty? Lebo len tak napísať, že mi niečo na takej kapacite nesedí, je o ničom.
kukučka
12.03.20,11:20
Kde by bol? V robote, ako väčšina. Veď daj svoje rady a prestaň sa zadrapovať do Krčméryho.
Žabinka
12.03.20,11:24
Jurko, v prípade doktora Krčméryho si šliapol úplne mimo..;) a viac sa k tomu nebudem vyjadrovať, načo..
buchač
12.03.20,11:38
Jurko, v prípade doktora Krčméryho si šliapol úplne mimo..;) a viac sa k tomu nebudem vyjadrovať, načo..
Ešte raz poviem ?
Odborník je, šak o tom potom.
Lenže v tom CV je nejak málo údajov o praxi...nejak málo rokov v nej. Veď tam je neskutočne veľa údajov o jeho štúdiu, o publikovanej činnosti.
Tie jeho vyjadrenia mi momentálne prídu ako podľa toho starého a známeho..." Po vojne je každý generálom ".
Je síce pravda, že táto "vojna" ešte len začala, ale aj tak sa nemôžem zbaviť dojmu, že čerpá z iných zdrojov.

Rozumieme sa ?

----------------------------

Kde by bol? V robote, ako väčšina. Veď daj svoje rady a prestaň sa zadrapovať do Krčméryho.

Šak nech je a nech sa realizuje...tak, ako väčšina. A nezadrapujem, vyslovujem len názor...snáď môžem, či ?
Moje rady ?....eeeeeee...ako to povedala Žab ?...a na čo ???
bjuty smis
12.03.20,11:47
Môj názor!

A PO NÁS POTOPA!!!!
Aká po nás potopa?! Sulík ťa spláchne z povrchu zemského ešte pred potopou.*Pre Sulíka štátne hmotné rezervy vôbec nemusia existovať, prežitok z minulosti, tak načo dnes vyvoláva výrobcovi?
Odtrhnutý od reality reálnych dní, údajne človek bez empatie, kde je zodpovednosť za obyvateľstvo, alebo ide o nedostatky pri manažovaní štátu?
.


ak je sulík za to, aby nemocnice neboli štátne, ale súkromné, tak je za zrušenie nemocníc na slovensku ?
ak je sulík za to, aby zubári neboli štátni, ale súkromní, tak je za zrušenie zubárov na slovensku ??

čo teda na to hovorí fico ?

BRATISLAVA 6. októbra (SITA) - Štátne hmotné rezervy (ŠHR) by nemuseli v budúcnosti skladovať niektoré položky. Na základe zmluvy by ich v prípade potreby zabezpečovali súkromné firmy.

Počíta s tým návrh novely zákona ŠHR, ktorú do parlamentu predložila skupina poslancov za Smer-SD. V dôvodovej správe k návrhu uvádzajú, že prijatím novely sa dosiahne vyššia hospodárnosť Správy rezerv, nakoľko jej nevzniknú straty likvidáciou nepoužiteľných zásob.


si úplne mimo...
lujza.j
12.03.20,11:48
Kde bol?mozno volby....aby sa odvolilo......potom dlho dlho nic.....a teraz uz aj on ma priestor...
bjuty smis
12.03.20,11:53
a tu máš k tým sulíkovým chybám pri manažovaní štátu :

5. februára 2020 sa objavila v médiách informácia o snahe získať povolenie na pristátie čínskeho lietadla, pričom Peter PELLEGRINI uviedol: “Ide o lietadlo, ktoré by malo na letisku vyzdvihnúť humanitárnu pomoc, ktorú poskladali aj niektoré slovenské firmy.” Že ide o humanitárnu pomoc uviedol opakovane s tým, že by údajne nebolo spravodlivé, aby sme bránili jej odvozu do Číny, ak už je pripravená. Ako sa neskôr ukázalo, premiér niekoľkokrát nehovoril pravdu. O žiadnu humanitárnu pomoc nešlo.

serácki šmejdi vykúpili a do číny za 3 000 000 000 predali :
1 000 000 000 - masky a respirátora
1 000 000 000 - ochranné kombinézy
20 000 - ochranné okuliare
2 000 - digitálne teplomery
1000 - návlek na topánky

V tom istom čase boli sklady Správy štátnych hmotných rezerv absolútne nepripravené na rastúcu hrozbu, o tejto skutočnosti vedenie informovalo členov krízového štábu a poskytlo dostatok informácií, aby bolo možné situáciu posúdiť, ako kritickú. Materiál v takomto stave nepripravenosti krajiny na hrozbu nikdy nemal opustiť územie Slovenskej republiky.

"Kontroly" vyvážaného materiálu sa okrem iných zúčastnil aj minister Árpád ÉRSEK, čo opäť navodzovalo dojem, že ide o humanitárnu akciu v záujme štátu. Minister uviedol, že by malo ísť o zdravotnícky materiál: "Mali by tam byť rúška, mali by tam byť teplomery, zdravotnícky materiál, ktorý máme pod kontrolou." Zároveň uviedol, že sa ráno na akcii podieľal aj hygienik.
Kvaka
12.03.20,11:54
Už dávno mu mali dať priestor. Teda profesorovi Krčmérymu.
Kvaka
12.03.20,11:59
Tiež si myslím, že by všetci mali spojiť sily a urobiť všetko pre obmedzenie šírenia vírusu a pre ochranu najzraniteľnejších. Nie sa teraz hašteriť. Mňa Matovič sklamal, som čakala, že ponúkne pomoc, ale bez tých osočovaní, to sa môže riešiť neskôr. To s tým nedostatkom pomôcok je trestuhodné.
buchač
12.03.20,12:01
serácki šmejdi vykúpili a do číny za 3 000 000 000 predali :

Nemáš tam náhodou chybu, konkrétne v tej sume ?
bjuty smis
12.03.20,12:14
neviem , pointa je úplne inde,,
pavol54
12.03.20,14:42
Môj názor!

A PO NÁS POTOPA!!!!
Aká po nás potopa?! Sulík ťa spláchne z povrchu zemského ešte pred potopou.*Pre Sulíka štátne hmotné rezervy vôbec nemusia existovať, prežitok z minulosti, tak načo dnes vyvoláva výrobcovi?
Odtrhnutý od reality reálnych dní, údajne človek bez empatie, kde je zodpovednosť za obyvateľstvo, alebo ide o nedostatky pri manažovaní štátu?
.


ak je sulík za to, aby nemocnice neboli štátne, ale súkromné, tak je za zrušenie nemocníc na slovensku ?
ak je sulík za to, aby zubári neboli štátni, ale súkromní, tak je za zrušenie zubárov na slovensku ??

čo teda na to hovorí fico ?

BRATISLAVA 6. októbra (SITA) - Štátne hmotné rezervy (ŠHR) by nemuseli v budúcnosti skladovať niektoré položky. Na základe zmluvy by ich v prípade potreby zabezpečovali súkromné firmy.

Počíta s tým návrh novely zákona ŠHR, ktorú do parlamentu predložila skupina poslancov za Smer-SD. V dôvodovej správe k návrhu uvádzajú, že prijatím novely sa dosiahne vyššia hospodárnosť Správy rezerv, nakoľko jej nevzniknú straty likvidáciou nepoužiteľných zásob.


si úplne mimo...
také hrdzavé platinové sitká načo to vôbec skladovať, a súkromný sektor bude len tak zadarmo skladovať rezervy ktoré musia byť. V 95 chcela jedna firma aby som im robil krízové zásoby a ja že hej, ale vám budem dodávať plný sortiment do kuchyne a plus za skladovanie toho čo chceli dodať do 72 hodín. že na bežnú spotrebu kuchyne majú svojho dodávateľa. tak som ich niekam poslal
misoft
12.03.20,14:53
Doteraz k nám sa importoval FAKE tovar... a kua... teraz nám importovali originál vírus....
Nezdajú sa... "lepšia sa".... :D
Dáša_
12.03.20,15:19
pavol54
12.03.20,15:24
dnes v Jasnej

https://www.facebook.com/proud2bbabrak/posts/10157853731118361
A kto im má zabrániť porušovanie zákonov?
misoft
12.03.20,15:25
Dnes? Mrkol som sa na on-line kameru - ANI NOHA!!!!
http://stream.tmr.sk:1935/tmr//STREAM26.stream/playlist.m3u8
Uvidíte cez PotPlayer, VLC player otvorením tohto odkazu cez stream.
Dáša_
12.03.20,15:28
Dnes? Mrkol som sa na on-line kameru - ANI NOHA!!!!
http://stream.tmr.sk:1935/tmr//STREAM26.stream/playlist.m3u8
Uvidíte cez PotPlayer, VLC player otvorením tohto odkazu cez stream.

no len to si pozrel teraz aktuálne, je pol šiestej večer. Zatvárajú až od piatku

ešte dodám, premávka lanoviek je bežne do 16 hodiny https://www.jasna.sk/informacie/informacie/prevadzka-lanoviek
marjankaj
12.03.20,16:16
dnes v Jasnej

https://www.facebook.com/proud2bbabrak/posts/10157853731118361
A kto im má zabrániť porušovanie zákonov?
A načo? Veď keby zákony nikto neporušoval, tak by sme ich ani nepotrebovali.:---
bjuty smis
12.03.20,17:45
Môj názor!

A PO NÁS POTOPA!!!!
Aká po nás potopa?! Sulík ťa spláchne z povrchu zemského ešte pred potopou.*Pre Sulíka štátne hmotné rezervy vôbec nemusia existovať, prežitok z minulosti, tak načo dnes vyvoláva výrobcovi?
Odtrhnutý od reality reálnych dní, údajne človek bez empatie, kde je zodpovednosť za obyvateľstvo, alebo ide o nedostatky pri manažovaní štátu?
.


ak je sulík za to, aby nemocnice neboli štátne, ale súkromné, tak je za zrušenie nemocníc na slovensku ?
ak je sulík za to, aby zubári neboli štátni, ale súkromní, tak je za zrušenie zubárov na slovensku ??

čo teda na to hovorí fico ?

BRATISLAVA 6. októbra (SITA) - Štátne hmotné rezervy (ŠHR) by nemuseli v budúcnosti skladovať niektoré položky. Na základe zmluvy by ich v prípade potreby zabezpečovali súkromné firmy.

Počíta s tým návrh novely zákona ŠHR, ktorú do parlamentu predložila skupina poslancov za Smer-SD. V dôvodovej správe k návrhu uvádzajú, že prijatím novely sa dosiahne vyššia hospodárnosť Správy rezerv, nakoľko jej nevzniknú straty likvidáciou nepoužiteľných zásob.


si úplne mimo...
také hrdzavé platinové sitká načo to vôbec skladovať, a súkromný sektor bude len tak zadarmo skladovať rezervy ktoré musia byť. V 95 chcela jedna firma aby som im robil krízové zásoby a ja že hej, ale vám budem dodávať plný sortiment do kuchyne a plus za skladovanie toho čo chceli dodať do 72 hodín. že na bežnú spotrebu kuchyne majú svojho dodávateľa. tak som ich niekam poslal-

-hrdzavé sitká ...........na čo ich potrebuješ v šhr ??
-prečo by to mal súkromný sektor robiť zadarmo ?? štát to robí zadarrmo ?
-jááj, ty máš vlaky a obedy pre vnúčatá....ok..
-účel je, aby to politickí nominanti netunelovali...

bez urážky...toto je trošku vačšia hra, ako ty dopestuješ.....
pavol54
12.03.20,19:10
Môj názor!

A PO NÁS POTOPA!!!!
Aká po nás potopa?! Sulík ťa spláchne z povrchu zemského ešte pred potopou.*Pre Sulíka štátne hmotné rezervy vôbec nemusia existovať, prežitok z minulosti, tak načo dnes vyvoláva výrobcovi?
Odtrhnutý od reality reálnych dní, údajne človek bez empatie, kde je zodpovednosť za obyvateľstvo, alebo ide o nedostatky pri manažovaní štátu?
.


ak je sulík za to, aby nemocnice neboli štátne, ale súkromné, tak je za zrušenie nemocníc na slovensku ?
ak je sulík za to, aby zubári neboli štátni, ale súkromní, tak je za zrušenie zubárov na slovensku ??

čo teda na to hovorí fico ?

BRATISLAVA 6. októbra (SITA) - Štátne hmotné rezervy (ŠHR) by nemuseli v budúcnosti skladovať niektoré položky. Na základe zmluvy by ich v prípade potreby zabezpečovali súkromné firmy.

Počíta s tým návrh novely zákona ŠHR, ktorú do parlamentu predložila skupina poslancov za Smer-SD. V dôvodovej správe k návrhu uvádzajú, že prijatím novely sa dosiahne vyššia hospodárnosť Správy rezerv, nakoľko jej nevzniknú straty likvidáciou nepoužiteľných zásob.


si úplne mimo...
také hrdzavé platinové sitká načo to vôbec skladovať, a súkromný sektor bude len tak zadarmo skladovať rezervy ktoré musia byť. V 95 chcela jedna firma aby som im robil krízové zásoby a ja že hej, ale vám budem dodávať plný sortiment do kuchyne a plus za skladovanie toho čo chceli dodať do 72 hodín. že na bežnú spotrebu kuchyne majú svojho dodávateľa. tak som ich niekam poslal-

-hrdzavé sitká ...........na čo ich potrebuješ v šhr ??
-prečo by to mal súkromný sektor robiť zadarmo ?? štát to robí zadarrmo ?
-jááj, ty máš vlaky a obedy pre vnúčatá....ok..
-účel je, aby to politickí nominanti netunelovali...

bez urážky...toto je trošku vačšia hra, ako ty dopestuješ.....
pred mesiacom by si povedal načo potrebujeme respirátory v šhr, ak tam tie platinové sitká mali tak mali plán ich využitia, to isté načo mali v šhr mäsové konzervy.
pavol54
12.03.20,19:18
šírenie korona vírusu je taký novodobý MLM (o prvého infikovaného pacienta bolo postarané exkluzívne(sám na infekčnom všetko k dispozícii),čím horšie postavenie v geometrickej rade šírenia(rastie počet infikovaných), tým komplikovanejšia starostlivosť, tých posledných možno bude mať kto pochovať)
pavol54
12.03.20,19:23
korona vírus: najlacnejší pomocník pri internetizácii štátnej správy. (Odkazy: nechoďte všetko vybavíme elektronicky)
misoft
12.03.20,19:45
Dnes? Mrkol som sa na on-line kameru - ANI NOHA!!!!
http://stream.tmr.sk:1935/tmr//STREAM26.stream/playlist.m3u8
Uvidíte cez PotPlayer, VLC player otvorením tohto odkazu cez stream.

no len to si pozrel teraz aktuálne, je pol šiestej večer. Zatvárajú až od piatku

ešte dodám, premávka lanoviek je bežne do 16 hodiny https://www.jasna.sk/informacie/informacie/prevadzka-lanoviek
Zavesila si to sem o 17:19! Takže som sa na to pozrel.
Nandrolon
13.03.20,04:52
Nepotešila tá sebeckosť ľudí. Zase na druhej strane čo majú robiť?
bjuty smis
13.03.20,05:09
Môj názor!

A PO NÁS POTOPA!!!!
Aká po nás potopa?! Sulík ťa spláchne z povrchu zemského ešte pred potopou.*Pre Sulíka štátne hmotné rezervy vôbec nemusia existovať, prežitok z minulosti, tak načo dnes vyvoláva výrobcovi?
Odtrhnutý od reality reálnych dní, údajne človek bez empatie, kde je zodpovednosť za obyvateľstvo, alebo ide o nedostatky pri manažovaní štátu?
.


ak je sulík za to, aby nemocnice neboli štátne, ale súkromné, tak je za zrušenie nemocníc na slovensku ?
ak je sulík za to, aby zubári neboli štátni, ale súkromní, tak je za zrušenie zubárov na slovensku ??

čo teda na to hovorí fico ?

BRATISLAVA 6. októbra (SITA) - Štátne hmotné rezervy (ŠHR) by nemuseli v budúcnosti skladovať niektoré položky. Na základe zmluvy by ich v prípade potreby zabezpečovali súkromné firmy.

Počíta s tým návrh novely zákona ŠHR, ktorú do parlamentu predložila skupina poslancov za Smer-SD. V dôvodovej správe k návrhu uvádzajú, že prijatím novely sa dosiahne vyššia hospodárnosť Správy rezerv, nakoľko jej nevzniknú straty likvidáciou nepoužiteľných zásob.


si úplne mimo...
také hrdzavé platinové sitká načo to vôbec skladovať, a súkromný sektor bude len tak zadarmo skladovať rezervy ktoré musia byť. V 95 chcela jedna firma aby som im robil krízové zásoby a ja že hej, ale vám budem dodávať plný sortiment do kuchyne a plus za skladovanie toho čo chceli dodať do 72 hodín. že na bežnú spotrebu kuchyne majú svojho dodávateľa. tak som ich niekam poslal-

-hrdzavé sitká ...........na čo ich potrebuješ v šhr ??
-prečo by to mal súkromný sektor robiť zadarmo ?? štát to robí zadarrmo ?
-jááj, ty máš vlaky a obedy pre vnúčatá....ok..
-účel je, aby to politickí nominanti netunelovali...

bez urážky...toto je trošku vačšia hra, ako ty dopestuješ.....
pred mesiacom by si povedal načo potrebujeme respirátory v šhr, ak tam tie platinové sitká mali tak mali plán ich využitia, to isté načo mali v šhr mäsové konzervy.
Pred mesiacom si to povedal pellegrini a jebo vlada ich poslala do činy....nie ja


Hmotne rezervy treba, rozpor je v tom, ci musia byt štatne..
Ma slovensko rezervy plynu ?
Su statne ?
Je nejaky problem ?

Mimochodom, k tomu sulikovi nemas nic ?
Aj korela ?
Nandrolon
13.03.20,05:22
Tiež si myslím, že by všetci mali spojiť sily a urobiť všetko pre obmedzenie šírenia vírusu a pre ochranu najzraniteľnejších. Nie sa teraz hašteriť. Mňa Matovič sklamal, som čakala, že ponúkne pomoc, ale bez tých osočovaní, to sa môže riešiť neskôr. To s tým nedostatkom pomôcok je trestuhodné.
Včera, keď som ho videl aký je bezmocný, aj by ho človek poľutoval.
Dokonca žiadal Pellegríniho, nech rieši situáciu. Matovič nech rýchlo prevezme moc a riešia to oni. Ale už teraz vidno, že Matovič sa dostal tým volebným výsledkom do značných ťažkostí, nakoľko až teraz uvidíme, aký je to "schopný" premiér.
pavol54
13.03.20,06:27
Tiež si myslím, že by všetci mali spojiť sily a urobiť všetko pre obmedzenie šírenia vírusu a pre ochranu najzraniteľnejších. Nie sa teraz hašteriť. Mňa Matovič sklamal, som čakala, že ponúkne pomoc, ale bez tých osočovaní, to sa môže riešiť neskôr. To s tým nedostatkom pomôcok je trestuhodné.
Včera, keď som ho videl aký je bezmocný, aj by ho človek poľutoval.
Dokonca žiadal Pellegríniho, nech rieši situáciu. Matovič nech rýchlo prevezme moc a riešia to oni. Ale už teraz vidno, že Matovič sa dostal tým volebným výsledkom do značných ťažkostí, nakoľko až teraz uvidíme, aký je to "schopný" premiér.
starosta obce nemôže čakať čo vykoná ohľadne korona OSN. Takže ktorá nezávislá osobnosť je presedom trnavského kraja? Takže má možnosť predviesť ako to majú lepšie zorganizované a nie sa predvádzať v televízii kritikou. Inak po vojne je každý generál. Máme c čerstvej pamäti ako všetci pľuli na českú vládu za to že pôvodne odmietla pomôcť číne materiálom slovensko to dalo. Predpokladalo sa že to bude eliminované v Azii. Dnes zase je zle, že nieje to čo sa dalo. Kto vedel dovtedy kým to neprepuklo v taliansku aký to bude mať vývoj?
pavol54
13.03.20,06:30
Krizovy stab prijal od 12.3 zatvorenie barov, voľnočasových zariadení a priestorov lyžiarskych stredísk, wellness centier, fitnescentier, zábavných parkov a aquaparkov. Nikde sa nepise ci budu zatvorene eroticke salony ?
záleží na veľkosti skupiny či to bude hromadná "masáž" alebo individuálna. Ak sa počíta aj nosová dierka ...
Mária27
13.03.20,06:38
bjuty smis
13.03.20,06:48
Krizovy stab prijal od 12.3 zatvorenie barov, voľnočasových zariadení a priestorov lyžiarskych stredísk, wellness centier, fitnescentier, zábavných parkov a aquaparkov. Nikde sa nepise ci budu zatvorene eroticke salony ?

neboj sa...
tu bude bordel stále....
jar88
13.03.20,06:58
Tiež si myslím, že by všetci mali spojiť sily a urobiť všetko pre obmedzenie šírenia vírusu a pre ochranu najzraniteľnejších. Nie sa teraz hašteriť. Mňa Matovič sklamal, som čakala, že ponúkne pomoc, ale bez tých osočovaní, to sa môže riešiť neskôr. To s tým nedostatkom pomôcok je trestuhodné.
Včera, keď som ho videl aký je bezmocný, aj by ho človek poľutoval.
Dokonca žiadal Pellegríniho, nech rieši situáciu. Matovič nech rýchlo prevezme moc a riešia to oni. Ale už teraz vidno, že Matovič sa dostal tým volebným výsledkom do značných ťažkostí, nakoľko až teraz uvidíme, aký je to "schopný" premiér.
Ešte stále ti nedochádza, že Matovič je trošku bystrejší, ako vy všetci dohromady?
Vie nachádzať nové východiská aj z jasne bezvýchodiskových situácií.
Pred volbami to mal akože cez 5%. Vlastne to mal stratené a už sa dojednávali bez neho.
On to však akosi vyriešil.
Teraz rieši "neriešitelnú" koalíciu.
A naviac mu po pri tom napadlo aj riešenie na tú našu očakávanú epidémiu. Jasné že to váš úžasný Pelléé označil za sprostosť. Jednoducho mu to nedocvaklo, aj napriek tomu, že mu to Matovič zavesil na nos.
(Zároveň to nedošlo ani mnohým našim úžasným Poraďákom.)
Holt, Matovič nieje Pelé.
bjuty smis
13.03.20,07:02
Tiež si myslím, že by všetci mali spojiť sily a urobiť všetko pre obmedzenie šírenia vírusu a pre ochranu najzraniteľnejších. Nie sa teraz hašteriť. Mňa Matovič sklamal, som čakala, že ponúkne pomoc, ale bez tých osočovaní, to sa môže riešiť neskôr. To s tým nedostatkom pomôcok je trestuhodné.
Včera, keď som ho videl aký je bezmocný, aj by ho človek poľutoval.
Dokonca žiadal Pellegríniho, nech rieši situáciu. Matovič nech rýchlo prevezme moc a riešia to oni. Ale už teraz vidno, že Matovič sa dostal tým volebným výsledkom do značných ťažkostí, nakoľko až teraz uvidíme, aký je to "schopný" premiér.
Ešte stále ti nedochádza, že Matovič je trošku bystrejší, ako vy všetci dohromady?
Vie nachádzať nové východiská aj z jasne bezvýchodiskových situácií.
Pred volbami to mal akože cez 5%. Vlastne to mal stratené a už sa dojednávali bez neho.
On to však akosi vyriešil.
Teraz rieši "neriešitelnú" koalíciu.
A naviac mu po pri tom napadlo aj riešenie na tú našu očakávanú epidémiu. Jasné že to váš úžasný Pelléé označil za sprostosť. Jednoducho mu to nedocvaklo, aj napriek tomu, že mu to Matovič zavesil na nos.
(Zároveň to nedošlo ani mnohým našim úžasným Poraďákom.)
Holt, Matovič nieje Pelé.
on si myslí, že matovič je už premiér...nechaj ho
dokonca žiadal skutočného premiéra, nech rieši situáciu :)))))))))))
jar88
13.03.20,07:02
Naozaj nechápem načo mi píšete takéto a podobné odkazy.
Načo je to dobré?

152 Odkazy a pochvaly
bettylou
bettylou - 11.03.20 22:22 - permalink

Ta ťažko všetci...
Poznámočka - pochvala za príspevok
kukučka
kukučka - 03.03.20 19:39 - permalink.

Zhadzovanim nic nezlepsis. Ved napis, v com je ten povolebny rozbor zly, pouc nas
bjuty smis
13.03.20,07:13
Tweety
13.03.20,07:23
BXLmiami
13.03.20,07:41
Zatvorené krčmy na SK......
Nandrolon
13.03.20,07:58
Krizovy stab prijal od 12.3 zatvorenie barov, voľnočasových zariadení a priestorov lyžiarskych stredísk, wellness centier, fitnescentier, zábavných parkov a aquaparkov. Nikde sa nepise ci budu zatvorene eroticke salony ?

neboj sa...
tu bude bordel stále....
Však si tvrdil, že Matovič tu nastolí poriadok, tak ako je to?
:-))))))))))))))))))))))))))))))))))
Dáša_
13.03.20,08:30
Stojí to za prečítanie: https://vysetrenie.zoznam.sk/cl/1003169/1867679/KORONAVIRUS-Nakup-cestovin-a-ryze-do-zasoby-vam-nepomoze--Investujte-do-posilnenia-IMUNITY

vieš, stale je otázka, kedy to nakupovanie do zásoby je vytváranie paniky. A kedy ide o zdravý rozum a o to, že zásoby na dva týždne by asi mali byť bežné. Lebo priveľmi sme si zvykli na luxus mať špajzu v najbližšom obchode.
Teraz len ide o to, naozaj byť ohľaduplní k okoliu. Netrajdať kade tade.

Lebo ako píše bratranec talian - u nich už ľudí na uliciach zastavujú policajti. A musia sa preukázať dovodom, prečo nesedia doma
Tweety
13.03.20,08:42
To áno, zásoby nejaké treba mať. Ale na čo je niekomu kupovať cestoviny, múky, cukor, konzerzy, mydlá, toaleťáky, vreckovky .., po plných kartónových baleniach. Tu už je asi panika a neohľaduplnosť k ostatným. Niektorí sa riadia heslom, čo tam po ostatných, že nebudú mať čo jesť hlavne, že ja som si naškrečkoval aj za nich. To je už na hlavu.
Dáša_
13.03.20,09:14
To áno, zásoby nejaké treba mať. Ale na čo je niekomu kupovať cestoviny, múky, cukor, konzerzy, mydlá, toaleťáky, vreckovky .., po plných kartónových baleniach. Tu už je asi panika a neohľaduplnosť k ostatným. Niektorí sa riadia heslom, čo tam po ostatných, že nebudú mať čo ješ, hlavne, že ja som si naškrečkoval aj za nich. To je už na hlavu.

a vieš, že nekupujú aj pre susedu, ktorá do obchodu nemôže? Alebo že ich rodina nemá 8 člonov? To už toho treba fakt dosť
Tweety
13.03.20,09:22
To je tiež jasné ale bolo by tomu tak priebežne aj v minulosti ale prázdne regály som predtým nepostrehla.
korela
13.03.20,09:32
Môj názor!

A PO NÁS POTOPA!!!!
Aká po nás potopa?! Sulík ťa spláchne z povrchu zemského ešte pred potopou.*Pre Sulíka štátne hmotné rezervy vôbec nemusia existovať, prežitok z minulosti, tak načo dnes vyvoláva výrobcovi?
Odtrhnutý od reality reálnych dní, údajne človek bez empatie, kde je zodpovednosť za obyvateľstvo, alebo ide o nedostatky pri manažovaní štátu?
.


ak je sulík za to, aby nemocnice neboli štátne, ale súkromné, tak je za zrušenie nemocníc na slovensku ?
ak je sulík za to, aby zubári neboli štátni, ale súkromní, tak je za zrušenie zubárov na slovensku ??

čo teda na to hovorí fico ?

BRATISLAVA 6. októbra (SITA) - Štátne hmotné rezervy (ŠHR) by nemuseli v budúcnosti skladovať niektoré položky. Na základe zmluvy by ich v prípade potreby zabezpečovali súkromné firmy.

Počíta s tým návrh novely zákona ŠHR, ktorú do parlamentu predložila skupina poslancov za Smer-SD. V dôvodovej správe k návrhu uvádzajú, že prijatím novely sa dosiahne vyššia hospodárnosť Správy rezerv, nakoľko jej nevzniknú straty likvidáciou nepoužiteľných zásob.


si úplne mimo...
také hrdzavé platinové sitká načo to vôbec skladovať, a súkromný sektor bude len tak zadarmo skladovať rezervy ktoré musia byť. V 95 chcela jedna firma aby som im robil krízové zásoby a ja že hej, ale vám budem dodávať plný sortiment do kuchyne a plus za skladovanie toho čo chceli dodať do 72 hodín. že na bežnú spotrebu kuchyne majú svojho dodávateľa. tak som ich niekam poslal-

-hrdzavé sitká ...........na čo ich potrebuješ v šhr ??
-prečo by to mal súkromný sektor robiť zadarmo ?? štát to robí zadarrmo ?
-jááj, ty máš vlaky a obedy pre vnúčatá....ok..
-účel je, aby to politickí nominanti netunelovali...

bez urážky...toto je trošku vačšia hra, ako ty dopestuješ.....
pred mesiacom by si povedal načo potrebujeme respirátory v šhr, ak tam tie platinové sitká mali tak mali plán ich využitia, to isté načo mali v šhr mäsové konzervy.
Pred mesiacom si to povedal pellegrini a jebo vlada ich poslala do činy....nie ja


Hmotne rezervy treba, rozpor je v tom, ci musia byt štatne..
Ma slovensko rezervy plynu ?
Su statne ?
Je nejaky problem ?

Mimochodom, k tomu sulikovi nemas nic ?
Aj korela ?
Viac štátov posielalo do Číny veci, zrejme aj zo strategického hľadiska, aby sa zabránilo šíreniu nákazy. Teraz idú oni na oplátku zachraňovať Talianov.

Viem, ked bol Černobyľ, mala som druhé dieťa príliš malé, tak som v obchodoch hľadala aspoň nejaké potraviny, ktoré boli práve z hmot. rezerv. A boli.
Aj mrazenú zeleninu. Lebo čerstvá v tom čase bola nekonzumovateľná.

K Sulíkovi som priložila video s Maukšom, sám o tom hovoril na krátkej tlačovke po rokovaní vlády.
Budem stále zastávať názor, že štát by nemal púšťať z rúk všetko. Tak to majú všetky štáty na Západe, zrejme vedia prečo, a nielen tam, aj inde vo svete.
Chvalabohu nad týmto bdie nad nami aj EU, Sulík vysvetľoval, že im predaj .... zatrhla práve EU.
Taký argument so zubármi a pod., nemáš niečo lepšie?
korela
13.03.20,09:37
To áno, zásoby nejaké treba mať. Ale na čo je niekomu kupovať cestoviny, múky, cukor, konzerzy, mydlá, toaleťáky, vreckovky .., po plných kartónových baleniach. Tu už je asi panika a neohľaduplnosť k ostatným. Niektorí sa riadia heslom, čo tam po ostatných, že nebudú mať čo ješ, hlavne, že ja som si naškrečkoval aj za nich. To je už na hlavu.

a vieš, že nekupujú aj pre susedu, ktorá do obchodu nemôže? Alebo že ich rodina nemá 8 člonov? To už toho treba fakt dosť
Stotožňujem sa.
Včera dcéra, že bezdetný sused sa pýtal staršieho páru, že ide do obchodu, či im niečo neprinesie.
V každej rodine je niekto starší, chorý, alebo s nižšou imunitou.
A nikto dnes nevie, čo bude a ako fungovať. Ak príde na rad čierny trh, tak zbohom pri týchto výškach dôchodkov a platov.
korela
13.03.20,09:40
To je tiež jasné ale bolo by tomu tak priebežne aj v minulosti ale prázdne regály som predtým nepostrehla.
Zažila som 68. rok. Do hodiny prázdny obchod. Brat mal ročné dieťa, tak niečo o tom viem aj z pohľadu rodičov.
Tweety
13.03.20,09:47
To je tiež jasné ale bolo by tomu tak priebežne aj v minulosti ale prázdne regály som predtým nepostrehla.
Zažila som 68. rok. Do hodiny prázdny obchod. Brat mal ročné dieťa, tak niečo o tom viem aj z pohľadu rodičov.
Porovnávať 68. rok s touto pandémiou je neporovnateľné. Vtedy nám hrozilo viac( nikto nevedel. či nebude vojna) ako terazky .Tiež o tom niečo viem, hoci som bola školopovinné dieťa.
korela
13.03.20,09:47
Stojí to za prečítanie: https://vysetrenie.zoznam.sk/cl/1003169/1867679/KORONAVIRUS-Nakup-cestovin-a-ryze-do-zasoby-vam-nepomoze--Investujte-do-posilnenia-IMUNITY
Poznám jeho stránku, vhodná pre tých, čo nepotrebujú obracať každý cent.
Je tiež jasné, že by bolo vhodné neprekysľovať organizmus. Lenže ľudia majú zväčša iba na základné potraviny, tak ich nákupné vozíky podľa toho aj vyzerajú a tak vyzerá aj ich zdravotný stav. Žiaľ.
korela
13.03.20,09:54
To je tiež jasné ale bolo by tomu tak priebežne aj v minulosti ale prázdne regály som predtým nepostrehla.
Zažila som 68. rok. Do hodiny prázdny obchod. Brat mal ročné dieťa, tak niečo o tom viem aj z pohľadu rodičov.
Porovnávať 68. rok s touto pandémiou je neporovnateľné. Vtedy nám hrozilo viac( nikto nevedel. či nebude vojna) ako terazky .Tiež o tom niečo viem, hoci som bola školopovinné dieťa.
A teraz hádam niekto vie, čo bude? Ja osobne netuším.
A môžem povedať, že som podcenila nákup dezinfekcie, a potravín mám trochu. Detto dcéra mi nakupovala. Tá aj pre seba, lebo u nich prázdne regály oveľa skôr, tak si odtiaľto suché veci ...
Dnes má Tesco voľné až aprílové termíny, a druhá donáška nemá žiadne voľné okná.
A po tej chrípke veru osobne medzi ľudí nepôjdem.
bjuty smis
13.03.20,09:54
Krizovy stab prijal od 12.3 zatvorenie barov, voľnočasových zariadení a priestorov lyžiarskych stredísk, wellness centier, fitnescentier, zábavných parkov a aquaparkov. Nikde sa nepise ci budu zatvorene eroticke salony ?

neboj sa...
tu bude bordel stále....
Však si tvrdil, že Matovič tu nastolí poriadok, tak ako je to?
:-))))))))))))))))))))))))))))))))))
samozrejme,
ale je tu ešte budúca opozícia a tá bude robiť bordel stále...
korela
13.03.20,09:58
Tento týždeň som odosiela balík kuriérom, ten žiadne ochr. rukavice, rúško, Už to dávno mali mať.
Stála som obďaleč a poprosila ho, nech mi vhodí lístok do schránky.
Aj personál v obchodoch. More ľudí okolo nich prejde.
bjuty smis
13.03.20,10:02
[QUOTE="pavol54"][QUOTE="bjuty smis"][QUOTE="pavol54"][QUOTE="bjuty smis"][QUOTE="korela"][QUOTE="misoft"]Môj názor!

Hmotne rezervy treba, rozpor je v tom, ci musia byt štatne..
Ma slovensko rezervy plynu ?
Su statne ?
Je nejaky problem ?

Mimochodom, k tomu sulikovi nemas nic ?
Aj korela ?
Viac štátov posielalo do Číny veci, zrejme aj zo strategického hľadiska, aby sa zabránilo šíreniu nákazy. Teraz idú oni na oplátku zachraňovať Talianov.

Viem, ked bol Černobyľ, mala som druhé dieťa príliš malé, tak som v obchodoch hľadala aspoň nejaké potraviny, ktoré boli práve z hmot. rezerv. A boli.
Aj mrazenú zeleninu. Lebo čerstvá v tom čase bola nekonzumovateľná.

K Sulíkovi som priložila video s Maukšom, sám o tom hovoril na krátkej tlačovke po rokovaní vlády.
Budem stále zastávať názor, že štát by nemal púšťať z rúk všetko. Tak to majú všetky štáty na Západe, zrejme vedia prečo, a nielen tam, aj inde vo svete.
Chvalabohu nad týmto bdie nad nami aj EU, Sulík vysvetľoval, že im predaj .... zatrhla práve EU.
Taký argument so zubármi a pod., nemáš niečo lepšie?

ale však píšem, že napr. plyn...ten ti nie je dosť strategický, že vytiahneš zubára ?
ja som si to tvoje videjko pozrel....ten starý pán je hluchý ako poleno a nepočul otázky novinárov 2 m od neho, museli tam po ňom vykrikovať...tak som predpokladal, že tak vzniklo to " nedorozumenie "
preto som len slušne upozornil, aby ste si ho trochu prelustrovali, čo je zač
že má od smerákov zákazky za 10 mil. ....,
korela
13.03.20,10:03
Zatvorené krčmy na SK......
Taliani prispeli k dnešnej situácii nočným životom.
Som rada za reakciu vlády, že zatrhol OC, lyžovačky a pod. aktivity. Tí ľudia si mysleli, že sú vyhlásené ďalšie a ešte aj platené prázdniny?
korela
13.03.20,10:04
[QUOTE="pavol54"][QUOTE="bjuty smis"][QUOTE="pavol54"][QUOTE="bjuty smis"][QUOTE="korela"][QUOTE="misoft"]Môj názor!

Hmotne rezervy treba, rozpor je v tom, ci musia byt štatne..
Ma slovensko rezervy plynu ?
Su statne ?
Je nejaky problem ?

Mimochodom, k tomu sulikovi nemas nic ?
Aj korela ?
Viac štátov posielalo do Číny veci, zrejme aj zo strategického hľadiska, aby sa zabránilo šíreniu nákazy. Teraz idú oni na oplátku zachraňovať Talianov.

Viem, ked bol Černobyľ, mala som druhé dieťa príliš malé, tak som v obchodoch hľadala aspoň nejaké potraviny, ktoré boli práve z hmot. rezerv. A boli.
Aj mrazenú zeleninu. Lebo čerstvá v tom čase bola nekonzumovateľná.

K Sulíkovi som priložila video s Maukšom, sám o tom hovoril na krátkej tlačovke po rokovaní vlády.
Budem stále zastávať názor, že štát by nemal púšťať z rúk všetko. Tak to majú všetky štáty na Západe, zrejme vedia prečo, a nielen tam, aj inde vo svete.
Chvalabohu nad týmto bdie nad nami aj EU, Sulík vysvetľoval, že im predaj .... zatrhla práve EU.
Taký argument so zubármi a pod., nemáš niečo lepšie?

ale však píšem, že napr. plyn...ten ti nie je dosť strategický, že vytiahneš zubára ?
ja som si to tvoje videjko pozrel....ten starý pán je hluchý ako poleno a nepočul otázky novinárov 2 m od neho, museli tam po ňom vykrikovať...tak som predpokladal, že tak vzniklo to " nedorozumenie "
preto som len slušne upozornil, aby ste si ho trochu prelustrovali, čo je zač
že má od smerákov zákazky za 10 mil. ....,
Už ma to unavuje.
Čas preverí kvality. Ako vždy.
korela
13.03.20,10:28
Jurko, v prípade doktora Krčméryho si šliapol úplne mimo..;) a viac sa k tomu nebudem vyjadrovať, načo..
Ešte raz poviem ?
Odborník je, šak o tom potom.
Lenže v tom CV je nejak málo údajov o praxi...nejak málo rokov v nej. Veď tam je neskutočne veľa údajov o jeho štúdiu, o publikovanej činnosti.
Tie jeho vyjadrenia mi momentálne prídu ako podľa toho starého a známeho..." Po vojne je každý generálom ".
Je síce pravda, že táto "vojna" ešte len začala, ale aj tak sa nemôžem zbaviť dojmu, že čerpá z iných zdrojov.

Rozumieme sa ?

----------------------------

Kde by bol? V robote, ako väčšina. Veď daj svoje rady a prestaň sa zadrapovať do Krčméryho.

Šak nech je a nech sa realizuje...tak, ako väčšina. A nezadrapujem, vyslovujem len názor...snáď môžem, či ?
Moje rady ?....eeeeeee...ako to povedala Žab ?...a na čo ???
Nie je vidno každú jeho činnosť, v tomto čase máva okrem vystúpení v médiách videokonferencie v podnikoch, hlavne kde sa veľa chodí po svete a lieta, a vôbec.
Nandrolon
13.03.20,10:32
Krizovy stab prijal od 12.3 zatvorenie barov, voľnočasových zariadení a priestorov lyžiarskych stredísk, wellness centier, fitnescentier, zábavných parkov a aquaparkov. Nikde sa nepise ci budu zatvorene eroticke salony ?

neboj sa...
tu bude bordel stále....
Však si tvrdil, že Matovič tu nastolí poriadok, tak ako je to?
:-))))))))))))))))))))))))))))))))))
samozrejme,
ale je tu ešte budúca opozícia a tá bude robiť bordel stále...
Bordel v parlamente robiť môžu, ale zákony nijako neovplyvnia, keďže Matovič bude mať ústavnú väčšinu.
Takže všade bude poriadok, kľud, dôchodcovia budú mať vysoké dôchodky, deti vysoké prídavky a každému čo nekradne bude iba dobre.
:-)
babka - ježibabka
13.03.20,10:41
Čítam vyhlásenie na našej obecnej stránke:

Opatrenia členských samospráv MNH v súvislosti s koronavírusom

Spoločné opatrenia členských samospráv MNH na základe stretnutia 13.03.2020:

Obecné a mestský úrad budú zatvorené. Vybavovanie stránok len telefonicky a elektronicky. Na základe telefonického dohovoru bude vybavený len matričný prípad – pohreb.

Kultúrne domy a všetky verené obecné a mestské priestory a priestranstvá (ihriská, športoviská...) – uzatvorené pre všetky akcie, aktivity, stretnutia.

Stavebný úrad – spoločný úrad samosprávy – zatvorený. Vybavovanie len elektronicky a telefonicky. Doriešia sa len neodvolateľné už zvolané konania. Nové konania sa nebudú zvolávať.

Hostince – zavrieť všetky, ak sa tam nevarí. Otvorené len reštaurácie a hotely podľa nariadenia.

Školstvo – podľa usmernenia Ministerstva školstva a Ministerstva vnútra

MNH, MAS – kancelária zatvorená pre verejnosť

Ostatné podľa nariadení vyšších správnych orgánov.

Všetky opatrenia platia po dobu vyhlásenej mimoriadnej situácie 14 dní, prípadne sa predĺžia.
jar88
13.03.20,11:13
Nepotešila tá sebeckosť ľudí. Zase na druhej strane čo majú robiť?
Vraj ako zistia že pracoval v Taliansku a nie v Rakúsku. Vraj predsa NIJAK.
----------------------------------------------
No a aj na toto našiel ten podľa teba (nejaký) Matovič jednoduché riešenie.
Vraj každý z nich má predsa mobil.
jar88
13.03.20,11:30
Krizovy stab prijal od 12.3 zatvorenie barov, voľnočasových zariadení a priestorov lyžiarskych stredísk, wellness centier, fitnescentier, zábavných parkov a aquaparkov. Nikde sa nepise ci budu zatvorene eroticke salony ?

neboj sa...
tu bude bordel stále....
Však si tvrdil, že Matovič tu nastolí poriadok, tak ako je to?
:-))))))))))))))))))))))))))))))))))
samozrejme,
ale je tu ešte budúca opozícia a tá bude robiť bordel stále...
Bordel v parlamente robiť môžu, ale zákony nijako neovplyvnia, keďže Matovič bude mať ústavnú väčšinu.
Takže všade bude poriadok, kľud, dôchodcovia budú mať vysoké dôchodky, deti vysoké prídavky a každému čo nekradne bude iba dobre.
:-)
No vidíš čo sa dá urobiť, keď sa nedá robiť nič. Teda ak si odmyslím vypisovanie sprostostí na Porade, volenie ĽSNS, Smeru a nadávanie na všetko čo sa kde šustne. Hlavne v denníkoch ktoré akože "nemusíte".
Matovič sa do toho pustil s tromi (podľa teba obmedzencami).
A nedávno ste tu už písali, že hneď zarobil 12 000 000 € a teraz ďalších dvadsať.
--------------------------------
Vás "mysliteľov" je tu určite viac, ako päť šesť a možno aj osem. Naviac máte aj rovnaké myšlienkové pochody a ako to tu tak čítam, tak aj podporovateľov z ľudu.
Tak mi napadlo, prečo si nezaložíte nejakú tú straničku po vzore Matoviča.? Sa pýtam ja.
lujza.j
13.03.20,11:51
Vypne talianske cislo...v at zapne sk...?aj tak sa da.....
A potom kto to kedy bude zistovat...na prichode do sk...ci spatne ich hude niekto hladat?!
...nie su polisi ani nato ,aby boli na hraniciach....popresuvali ich skade-tade....
marjankaj
13.03.20,11:59
No vidíš čo sa dá urobiť, keď sa nedá robiť nič. Teda ak si odmyslím vypisovanie sprostostí na Porade,:rolleyes:
No teda toľko sebakritiky som nečakal.
buchač
13.03.20,12:10
Si zabil...:D :D :D
Kvaka
13.03.20,12:20
Mne dnes o 11tej prišla sms od MV. Upozornenie!!! Ak ste prišli zo zahraničia, dodržujte povinnú 14-dňovú karanténu. Za nedodržanie je pokuta.....
Nandrolon
13.03.20,12:31
Vypne talianske cislo...v at zapne sk...?aj tak sa da.....
A potom kto to kedy bude zistovat...na prichode do sk...ci spatne ich hude niekto hladat?!
...nie su polisi ani nato ,aby boli na hraniciach....popresuvali ich skade-tade....
JarHH ale nevie, že existujú mobily na 2 SIM karty a keď ich nepotrebuješ naraz obidve standby, tak si jednu vypneš, a aj si predĺžiš trochu životnosť batérie. No a samozrejme na SK ju zapneš. Radšej nech mi ukáže, ktorý somár vo vzdialenejšom zahraničí /hlavne ak tam pracuje/ používa slovenskú SIM. Možno tak jeho potomkovia.
A k údajom zahraničných operátorov sa bohužial Matopich nedostane...
Tweety
13.03.20,12:40
A je to vonku. Takže komunisti len zatlkali, zatlkali. Ako
dávnejšie výbuch v Černobyle. https://www.cas.sk/clanok/957053/cinsky-dokument-odhalil-zarazajuce-detaily-vieme-kedy-sa-objavil-prvy-pacient-s-koronavirusom/
pavol54
13.03.20,12:43
Krizovy stab prijal od 12.3 zatvorenie barov, voľnočasových zariadení a priestorov lyžiarskych stredísk, wellness centier, fitnescentier, zábavných parkov a aquaparkov. Nikde sa nepise ci budu zatvorene eroticke salony ?

neboj sa...
tu bude bordel stále....
Však si tvrdil, že Matovič tu nastolí poriadok, tak ako je to?
:-))))))))))))))))))))))))))))))))))
samozrejme,
ale je tu ešte budúca opozícia a tá bude robiť bordel stále...
Bordel v parlamente robiť môžu, ale zákony nijako neovplyvnia, keďže Matovič bude mať ústavnú väčšinu.
Takže všade bude poriadok, kľud, dôchodcovia budú mať vysoké dôchodky, deti vysoké prídavky a každému čo nekradne bude iba dobre.
:-)
No vidíš čo sa dá urobiť, keď sa nedá robiť nič. Teda ak si odmyslím vypisovanie sprostostí na Porade, volenie ĽSNS, Smeru a nadávanie na všetko čo sa kde šustne. Hlavne v denníkoch ktoré akože "nemusíte".
Matovič sa do toho pustil s tromi (podľa teba obmedzencami).
A nedávno ste tu už písali, že hneď zarobil 12 000 000 € a teraz ďalších dvadsať.
--------------------------------
Vás "mysliteľov" je tu určite viac, ako päť šesť a možno aj osem. Naviac máte aj rovnaké myšlienkové pochody a ako to tu tak čítam, tak aj podporovateľov z ľudu.
Tak mi napadlo, prečo si nezaložíte nejakú tú straničku po vzore Matoviča.? Sa pýtam ja.
ale ale ty si volil LSNS,SMER? Ani si sa nepriznal lebo sprostosti na porade píšeš, aj nadávaš to vieme
korela
13.03.20,14:14
Krizovy stab prijal od 12.3 zatvorenie barov, voľnočasových zariadení a priestorov lyžiarskych stredísk, wellness centier, fitnescentier, zábavných parkov a aquaparkov. Nikde sa nepise ci budu zatvorene eroticke salony ?

neboj sa...
tu bude bordel stále....
Však si tvrdil, že Matovič tu nastolí poriadok, tak ako je to?
:-))))))))))))))))))))))))))))))))))
samozrejme,
ale je tu ešte budúca opozícia a tá bude robiť bordel stále...
Bordel v parlamente robiť môžu, ale zákony nijako neovplyvnia, keďže Matovič bude mať ústavnú väčšinu.
Takže všade bude poriadok, kľud, dôchodcovia budú mať vysoké dôchodky, deti vysoké prídavky a každému čo nekradne bude iba dobre.
:-)
No vidíš čo sa dá urobiť, keď sa nedá robiť nič. Teda ak si odmyslím vypisovanie sprostostí na Porade, volenie ĽSNS, Smeru a nadávanie na všetko čo sa kde šustne. Hlavne v denníkoch ktoré akože "nemusíte".
Matovič sa do toho pustil s tromi (podľa teba obmedzencami).
A nedávno ste tu už písali, že hneď zarobil 12 000 000 € a teraz ďalších dvadsať.
--------------------------------
Vás "mysliteľov" je tu určite viac, ako päť šesť a možno aj osem. Naviac máte aj rovnaké myšlienkové pochody a ako to tu tak čítam, tak aj podporovateľov z ľudu.
Tak mi napadlo, prečo si nezaložíte nejakú tú straničku po vzore Matoviča.? Sa pýtam ja.
Jedného ti pridám.
Slovensko sa vychýlilo z osi civilizačnej normality

"To minútové roztieranie Threemy, tento obsedantný fanatizmus nahnal hlasy avanturistom a demagógom.

... Zmeska toho najreakčnejšieho, čo si vie európsky priestor vôbec predstaviť: fundamentalistickí katolíci bojujúci proti elementárnym hodnotám osvietenstva, ruka v ruke so skúsenými harcovníkmi slovenského mafiánstva, napojenými na európsku semifašistickú stranícku rodinu, s populistami a demagógmi kalibru, aký Slovensko vo svojej histórii nepoznalo; a to až tak, že ich musí krotiť ortodoxný knižný neoliberál (a aj ten nie ako odchovanec aspoň toho moderného amerického, ale nasledovateľ toho reakčného rakúskeho medzivojnového neoliberalizmu). A napokon diletantizmus, nekvalifikovanosť takých rozmerov, s akými som sa od Novembra´89 nestretol.

Zostavovateľ vlády Matovič sa hneď s úsvitom novej pozície vytasil s „nápadmi“. (Inak vôbec sa nedivím, celé spektrum honosnej novinárskej obce sugeruje svojím slovníkom slovenskému občanovi predstavu, že politika je o „nápadoch“ a „bavení sa“. Tento slovník bol jednoznačnou predzvesťou, že slovenská politika sa posunie od štátnických riešení k znôžke primitívnych nápadov.)..."
https://dennikn.sk/1798645/slovensko-sa-vychylilo-z-osi-civilizacnej-normality/
Dáša_
13.03.20,14:32
Dnes som si prečítala: "Od našich dedov sa žiadalo, aby zachraňovali svet vo vojne, od nás sa žiada ostať doma na gauči. A aj tak je to pre mnohých neprijateľná obeť.!
bjuty smis
13.03.20,14:40
presne, korela....boris zala...to si trafila
jar88
13.03.20,14:56
presne, korela....boris zala...to si trafila
Ja ten článok nemám, viem si prečítať len ten začiatok a tak neviem o čom vlastne je a čo to má spoločné s tým na čo vlastne reagujete.
korela
13.03.20,14:59
presne, korela....boris zala...to si trafila
Prečo mu len dali priestor? :rolleyes:
buchač
13.03.20,15:27
A je to vonku. Takže komunisti len zatlkali, zatlkali. Ako
dávnejšie výbuch v Černobyle. https://www.cas.sk/clanok/957053/cinsky-dokument-odhalil-zarazajuce-detaily-vieme-kedy-sa-objavil-prvy-pacient-s-koronavirusom/
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
buchač
13.03.20,15:56
No a samozrejme na SK ju zapneš. Radšej nech mi ukáže, ktorý somár vo vzdialenejšom zahraničí /hlavne ak tam pracuje/ používa slovenskú SIM. Možno tak jeho potomkovia.
A k údajom zahraničných operátorov sa bohužial Matopich nedostane...
By si sa čudoval, že koľko je ich ... predsa ak má určitý paušál, tak je to pre neho výhodnejšie, ako platiť ešte jednu SIMku.

Ale dobre, berme, že pracujúci má zahraničnú kartu. Naozaj si myslíš, že sa nedá dostať k údajom o dotyčnom ?
bjuty smis
13.03.20,15:58
presne, korela....boris zala...to si trafila
Prečo mu len dali priestor? :rolleyes:

:) a čo je poslanie novín ??
alebo aj ty si myslíš, že je to propagandistický plátok riadený šéérešom a esetom ?
bjuty smis
13.03.20,16:08
No a samozrejme na SK ju zapneš. Radšej nech mi ukáže, ktorý somár vo vzdialenejšom zahraničí /hlavne ak tam pracuje/ používa slovenskú SIM. Možno tak jeho potomkovia.
A k údajom zahraničných operátorov sa bohužial Matopich nedostane...
By si sa čudoval, že koľko je ich ... predsa ak má určitý paušál, tak je to pre neho výhodnejšie, ako platiť ešte jednu SIMku.

Ale dobre, berme, že pracujúci má zahraničnú kartu. Naozaj si myslíš, že sa nedá dostať k údajom o dotyčnom ?
neber ho vážne, prečo by to robili - ??

ceny sú v ramci eu rovnaké.... či voláš do šace, či do milána
bjuty smis
13.03.20,16:12
presne, korela....boris zala...to si trafila
Ja ten článok nemám, viem si prečítať len ten začiatok a tak neviem o čom vlastne je a čo to má spoločné s tým na čo vlastne reagujete.

Slovensko sa vychýlilo z osi civilizačnej normality
Boris Zala

To minútové roztieranie Threemy, tento obsedantný fanatizmus nahnal hlasy avanturistom a demagógom.

Autor je filozof, publicista, politik
Na to, čo sa dnes deje na povolebnom Slovensku, sa dá pozerať tak s plačom, ako aj so smiechom. Nedám sa však zlákať ani tragédiou, ani satirou. Skúsim sa na to pozrieť vecne, aj keď drobným iróniám či občasnej slze sa nevyhnem. A, samozrejme, budú to len čriepky, lebo to samo, čo sa pred našimi očami deje, je neposkladaná mozaika. A prvý postreh je ten, že sa do nejakého zmysluplného obrazu ani nikdy neposkladá.

Zmeska toho najreakčnejšieho, čo si vie európsky priestor vôbec predstaviť: fundamentalistickí katolíci bojujúci proti elementárnym hodnotám osvietenstva, ruka v ruke so skúsenými harcovníkmi slovenského mafiánstva, napojenými na európsku semifašistickú stranícku rodinu, s populistami a demagógmi kalibru, aký Slovensko vo svojej histórii nepoznalo; a to až tak, že ich musí krotiť ortodoxný knižný neoliberál (a aj ten nie ako odchovanec aspoň toho moderného amerického, ale nasledovateľ toho reakčného rakúskeho medzivojnového neoliberalizmu). A napokon diletantizmus, nekvalifikovanosť takých rozmerov, s akými som sa od Novembra´89 nestretol.
[ TIP: Odoberajte nové články v rubrike Voľby 2020 e-mailom. ]

Zostavovateľ vlády Matovič sa hneď s úsvitom novej pozície vytasil s „nápadmi“. (Inak vôbec sa nedivím, celé spektrum honosnej novinárskej obce sugeruje svojím slovníkom slovenskému občanovi predstavu, že politika je o „nápadoch“ a „bavení sa“. Tento slovník bol jednoznačnou predzvesťou, že slovenská politika sa posunie od štátnických riešení k znôžke primitívnych nápadov.)

Ten prvý zaznel hneď, nápad voľného hlasovania v „etických otázkach“, s geniálnym odôvodnením nastupujúceho premiéra: „Veď sme parlamentná demokracia“! Lenže, milý pán dezignovaný, parlamentná demokracia znamená, že výkonná moc pochádza z parlamentu, a nie to, aby sa parlament stal poza chrbát vlády výkonnou mocou (čo navyše hrozí neuveriteľným legislatívnym chaosom).

Ústavná väčšina je to najhoršie lákadlo každej politickej moci, ale dezignovaný po nej túži natoľko, že svoju nastupujúcu vládu hneď od začiatku vystaví tieňu mafiánstva. Tieňu, ktorého sa nezbaví, lebo ak je jedna fotka s echtovným podsvetím, bude ich viac; a navyše viac ako storočná tradícia hovorí, ak ste sa tam raz zošmykli cesta naspäť nie je…

Z tohto uhľa pohľadu je jasné, prečo je pre krstného otca prioritou SIS. Ústavná väčšina vždy láka k zneužitiu a takých pokusov, verte mi, bude veľa: teraz sa dobre počúvajú akoby-rozvážne slová o použití ústavnej väčšiny v boji proti korupcii a posilnení spravodlivosti. Lenže prídu krízové situácie a ústavná väčšina bude poruke na rôzne avantúry a obchody. A Slovensko nemá poistku ani v senáte či v silnom práve veta prezidentky. Varujem. (Tak ako som varoval v roku 2012 v Smere, keď bolo pokušenie vytvoriť ústavnú väčšinu, ale Fico sa rozumne pridal k názoru, že je vždy lepšie prijímať ústavné zákony po dohode s opozíciou, čo zaručuje ich širšiu spoločenskú legitimitu a trvalosť.)

Všimnime si ďalej, čo bolo predmetom koaličných rozhovorov: nie reformný balík pre školstvo a zdravotníctvo, nie nová dynamika ekonomiky a rast miezd a kvality životného prostredia. Nie, ale „schvaľovanie“ investícii nad jeden milión eur útvarom Hodnota za peniaze: do neba volajúci kiks, tento útvar tak môže odporúčať, schvaľuje minister alebo vláda! A potom nejaký 10 miliónový balík pre investigatívnu žurnalistiku (ktorý, správne, seriózne média hneď odmietli).

To je obraz lídrov novej koalície. Znôška „nápadov“, ktoré sú okrajovými ba nepodstatnými tak z národohospodárskeho, ako aj sociálneho pohľadu. A potom dezignovaný vtiahne celú garnitúru tvoriacej sa vlády do ekonomickej diskusie o 25-tisícoch nájomných bytov, narýchlo zvolá poradu expertov, z ktorej napokon predkladateľ frivolne uzavrie, ale však je jedno či ich bude tisíc alebo viac, o zem sa hádzať nebudem (veď načo, budem predsedom parlamentu a mám pod kontrolou SIS).

Vôbec netvrdím, že Slovensko je jedinou európskou krajinou, ktorá sa vychýlila z osi civilizačnej normality. Talianom sa to nedávno prihodilo tiež: koalícia komedianta Beppe Grilla (s veľmi podobným štýlom politiky ako Matovič) s ultrapravičiarom Mateom Salvinim (partner Borisa Kollára) na čas „vychýlila“ Taliansko tiež. Lenže náš dezignovaný nemá ani múdrosť Beppe Grilla, ktorý seba posunul do úzadia a za predsedu vlády navrhol uznávaného odborníka Guisepe Conteho. Ten sa šikovne zbavil reakčného Salviniho a novou koalíciou so stredoľavými demokratmi vrátil Taliansko na normálnu civilizačnú os.

Civilizačná os nie je vychyľovanie vlády doprava či doľava, ale štruktúra demokratickej moci, ktorá zabraňuje chaosu, avantúram, nevypočítateľným experimentom, a teda „nápadom“ a „baveniu sa“, na ktoré slovenskí novinári redukovali celé umenie a zodpovednosť politiky.

Slovensko sa vyklonilo z normálnej civilizačnej osi. S touto tendenciou som inak rátal, bol som však presvedčený, že PS/Spolu a čiastočne aj Za ľudí budú gravitačnou silou, ktorá udrží krajinu v „normáli“. Nestalo sa tak. Prečo? To je otázka, na ktorú treba hľadať odpoveď.

Viem, že za nasledujúce slová zožnem tvrdú kritiku, ale diskusiu treba spustiť aj o tých, ktorí sú nepochybne najväčší kritici, ale sami kritiku málo znesú a pramálo berú do úvahy. Naša obec novinárska. Presne v tej miere, do akej bolo pravdivé, že Fico svojou protimigrantskou rétorikou v minulých voľbách nahnal hlasy kotlebovcom, presne v tomto zmysle možno tvrdiť, že obsedantné a hysterické roztieranie kočneriády priam v podobe reality šou, to minútové roztieranie Threemy a bezprecedentné zhadzovanie každého, kto len s Kočnerom zdieľal ten istý dýchací priestor (samozrejme, s výnimkou tých z „demokratickej opozície“, ako médiá označovali také isté kreatúry, aké boli predmetom neúprosnej kritiky, pokiaľ patrili k vládnej koalícii).

Tak tento obsedantný fanatizmus nahnal hlasy avanturistom a demagógom a potopil PS/Spolu aj Za ľudí. Lebo potom svojím tónom, horúčkovitosťou a zúfaleckým škandalizovaním a prihlúplym presvedčením, že to poškodí iba Smeru, zatlačil do úzadia všetky triezve, racionálne a uskutočniteľné riešenia. A vytiahol do popredia demagogické výkriky protikorupčného hrdinu (čo sa nebojí chodiť od Bonaparte po Nice), a ktorý všetkým sľúbil basu – veď bojujeme za právny štát a tak rozhodovať kto do basy patrí a kto nie, bude predsa víťaz! Metaforické prerieknutie nebohého Paľa Pašku, vyhraj voľby a môžeš všetko, sa mení na krutú realitu.
buchač
13.03.20,16:13
No a samozrejme na SK ju zapneš. Radšej nech mi ukáže, ktorý somár vo vzdialenejšom zahraničí /hlavne ak tam pracuje/ používa slovenskú SIM. Možno tak jeho potomkovia.
A k údajom zahraničných operátorov sa bohužial Matopich nedostane...
By si sa čudoval, že koľko je ich ... predsa ak má určitý paušál, tak je to pre neho výhodnejšie, ako platiť ešte jednu SIMku.

Ale dobre, berme, že pracujúci má zahraničnú kartu. Naozaj si myslíš, že sa nedá dostať k údajom o dotyčnom ?
neber ho vážne, prečo by to robila väčšina ??
ceny sú v ramci eu úplne rovnaké.... či voláš do šace, či do milána

....ááááá bingo ! Postupuješ do ďalšieho kola.

...a to som príspevok o kartách ešte skrátil.
Nandrolon
13.03.20,16:13
No a samozrejme na SK ju zapneš. Radšej nech mi ukáže, ktorý somár vo vzdialenejšom zahraničí /hlavne ak tam pracuje/ používa slovenskú SIM. Možno tak jeho potomkovia.
A k údajom zahraničných operátorov sa bohužial Matopich nedostane...
By si sa čudoval, že koľko je ich ... predsa ak má určitý paušál, tak je to pre neho výhodnejšie, ako platiť ešte jednu SIMku.

Ale dobre, berme, že pracujúci má zahraničnú kartu. Naozaj si myslíš, že sa nedá dostať k údajom o dotyčnom ?
Technicky sa dá všetko, realita a hlavne slovenská prax je iná. Ostatné štáty nebudú robiť Matovičovi sekretárky.
Áno, je takých ľudí s SK simkami plno. Ale všetci do jedného v tomto KONKRÉTNOM prípade /Covidu/ sú hlupáci. Lebo ak viem, že je za to sankcia a chcem klamať a mám aktívny smartfón vo vrecku /lebo Matovičov supernápad napadne každého s IQ nad 80/ tak som jednoznačne hlupák.
bjuty smis
13.03.20,16:23
nedá sa nesúhlasiť :))))
buchač
13.03.20,16:24
Zostavovateľ vlády Matovič sa hneď s úsvitom novej pozície vytasil s „nápadmi“. (Inak vôbec sa nedivím, celé spektrum honosnej novinárskej obce sugeruje svojím slovníkom slovenskému občanovi predstavu, že politika je o „nápadoch“ a „bavení sa“. Tento slovník bol jednoznačnou predzvesťou, že slovenská politika sa posunie od štátnických riešení k znôžke primitívnych nápadov.)

...vyhraj voľby a môžeš všetko, sa mení na krutú realitu.

Nápady Matovič má...ale také pozabučkové. Ešte aj teraz kritizuje Pelleho a jeho činy ohľadom COVIDU. Sulík je ďaľší exot. Kollár aspoň drží lep a šúcha nohami.

Uvidíme, ej uvidíme ... povedal slepý hluchému.
Uvidíme, že ako sa nová vláda popasuje s COVIDOM, ten len tak ľahko nepôjde sám od seba pá, počká si na mudrlantov.
...a že to vládni nováčikovia budú mať ešte horšie, tak to nevravím.
Lebo ak si jeden prečíta články o Erdoganovi, o otvorení hraníc, o počte migrantov...a koľko z nich je nakazených, tak to je otázne.
bjuty smis
13.03.20,16:37
ospravedlňujem sa, ak to podla niekoho spamujem ale toto je posledné - reakcia na buchača...ale vy aj tak viac veríte kotlte ako jemu a len mu cia preplatila firmu...
a ešte poznámočka k alipašovi...ten transporter, ktorým strhávali grécky hraničný plot mu z 3/4 preplatila eú....teda aj ty...:

štát neanalyzuje a nepredpovedá vývoj epidémie koronavírusu. „Celá naša krajina je nekonečným morom nekompetentnosti, dezorientovanosti a šarlatánstva v situácii, keď vypukla pandémia,“ myslí si Mistrík.

„O nejakej objektívnej metodike ani chýru, ani slychu, ale zato tlačových konferencií, televíznych či iných verejných debát, kvantá nekompetentných vyjadrení, vzájomného osočovania a to všetko v podaní našich politikov, tak z odchádzajúcej, ako aj prichádzajúcej vlády.“

Mistrík tvrdí, že by sme mali vytvoriť matematické modely, ktoré by rýchlosť šírenia nákazy vedeli predpovedať. On sám s kolegom jeden taký využil, no aby bol presný, treba naň aj presné dáta.


„Tieto modely umožňujú simulovať rôzne scenáre ďalšieho vývoja vrátanie spätnej väzby z prijatých opatrení,“ napísal Mistrík v piatok v statuse na Facebooku. Denníku N svoje rozhorčenie bližšie vysvetľuje.

„Na Slovensku, ktoré čelí najväčšej kríze od svojho vzniku, dosiaľ zrejme nikomu nenapadlo čo i len trošku analyticky myslieť, aspoň trošku podriadiť konanie vedeckým metodikám a do rozhodovania zakomponovať relevantné počítačové simulácie,“ píše Mistrík.

Začnime matematickým modelom, ktorý ste použili: ak by ste ho mali opísať laikovi, z akých dát vychádza? Aj zo skúseností z iných krajín, čo sa z neho môžeme dozvedieť?

Matematický model je, zjednodušene povedané, vzorec, do ktorého keď dosadíme zistené počty nakazených a zakomponujeme čas, tak nám z neho vyjde viacero dôležitých vecí. Napríklad rýchlosť šírenia nákazy.

Základná otázka – ako veľmi nás zasiahne nákaza koronavírusom? S akými scenármi pracujete a je možné povedať, koľko ľudí u nás môže byť nakazených?

Chcem podotknúť, že nie som ani virológ, ani epidemiológ, len sa celý život zaoberám analýzou biochemických dát a počítačovými simuláciami. Bolo pre mňa a mojich kolegov preto pomerne jednoduché takýto model prevziať z literatúry a spojazdniť ho. Nemáme však relevantné dáta, aby sme mohli vyvodzovať akékoľvek závery. Veľmi by ma zaujímalo, kto a či vôbec niekto týmito dátami disponuje. Silne pochybujem, že niekto u nás tieto mimoriadne dôležité simulácie robí.

Dá sa dnes povedať, ako veľmi sa môže vírus na Slovensku šíriť? Viete povedať, aký rozdiel by bol, keby všetci teraz zostali doma, keby aspoň polovica ľudí poslúchala nariadenia a keď to bude väčšina spoločnosti ignorovať?

Z publikovaných modelov koronavírusu vyplýva, že je to rýchlo sa šíriaci vírus. Aby sme sa vedeli účinne brániť jeho rozširovaniu, nie je dôležité len zabrániť kontaktu medzi ľuďmi, ale v raných štádiách nekompromisne dohľadať reťaz ďalšieho šírenia cez infikovaných jedincov, čo sa u nás zrejme veľmi nedialo. Rovnako dôležitý poznatok je, že treba okamžite prijať opatrenia na minimalizáciu kontaktov, čo našťastie urobili župani. V tomto smere patrí pochvala bratislavskému županovi, ktorý zrejme ako prvý intuitívne vycítil, že treba konať. No z literatúry vyplýva, že je dôležité poznať aj populačnú topológiu vrátane zakomponovania poznatkov, ako preskakuje vírus z jednej lokality na druhú. V tomto smere je dôležité pochopiť, že len malá časť sa šíri medzinárodne. Kľúčové je pochopenie prenosu na podstatne menšej škále.

Čo si vy osobne myslíte o názore riaditeľa Virologického ústavu v berlínskej nemocnici Charité prof. dr. Christiana Drostena, že nákaza môže infikovať až 60 – 70 percent obyvateľov?

To závisí od toho, ako a aké opatrenia na bránenie prenosu infekcie sa zavedú.

Hovoríte, že modely môžu byť uveriteľné a využiteľné v momente, keď budeme poznať reálny počet infikovaných. Je to vôbec reálne na Slovensku – a je to reálne inde?

Veľmi zjednodušene, čím presnejšie a podrobnejšie dáta, tým lepší odhad situácie a lepšie predpovede. U nás poriadne nevedieme ani štatistiky prevalencie (počet nových + starých prípadov, pozn. red.) jednotlivých onkologických ochorení, úplne v protiklade so zahraničím. A teraz v pandémii chceme podrobné dáta o epidemiologickej situácii… Rozflákali sme miliardy na pochybné IT projekty, spálili miliardy na eurofondoch a dnes tu improvizujeme.

Aké vážne podľa vás je, že netestujeme potenciálne nakazených v takom masívnom rozsahu ako napríklad Južná Kórea?

Bez poriadnych dát by som sa riadil len pocitológiou, čo ako vedec určite nebudem robiť. Asi nikto netuší, aký je u nás momentálny stav.

Ste pripravený ponúknuť svoje modely vláde a pomôcť pri rozhodovaní? Myslíte si, že by niekto mohol mať záujem?

Samozrejme. Volal mi Igor Matovič, ale my dvaja aj s ľuďmi, ktorí by vedeli pomôcť, sme bezradní, pokiaľ nemáme vstupné dáta a kvalitné informácie. Netrúfam si povedať, či ich vôbec niekto v tejto krajine má.
Prečítajte si
Podnikateľ v IT Šicko rozbieha systém pomoci pre nemocnice aj domovy dôchodcov

Čo by ste na doterajších opatreniach vlády ocenili a kde vidíte najväčší problém?

Priznám sa, že informácie mám len z médií, a preto môj pohľad môže byť skreslený. No javí sa mi, že naša vláda koná čisto na základe pocitov a plány vytvára za behu programu. Ďalej, politici by sa mali zdržať nekompetentných vyjadrení a na tlačových konferenciách sa nehanbiť nechať za seba rozprávať odborníkov, ako to napríklad robí Angela Merkelová, ktorá nepredstiera, že je virologička alebo dátová analytička.

Hovoríte o nekompetentných vyjadreniach a osočovaní politikov, tak z odchádzajúcej, ako aj prichádzajúcej vlády. Podľa toho, ako poznáte politikov nastupujúcej vlády, zmení sa prístup politikov po ich nástupe?

Teraz nie je čas na ukazovanie prstom, no aj Igorovi Matovičovi som priamo povedal, že niektorí ľudia v okolí tvoriacej sa vlády nie sú celkom v obraze.

Igor Matovič váš status zdieľal. Kontaktoval vás, chcel od vás spoluprácu v nejakom tíme?

Áno, dnes ráno mi volal a dohodli sme sa, že mu pomôžem. Treba mu uznať, že chápe, čo sa deje, čo je dôležité, a naozaj sa veľmi snaží veci riešiť. Aj ma povzbudil, aby som prizval ľudí, ktorí vedia pomôcť. Podotýkam, že nesiaham po žiadnych funkciách, teraz treba hlavne spojiť sily a pomôcť, ako sa len dá.

Ako sa dá merať úspešnosť doterajších opatrení na Slovensku?

Opäť, na to treba dáta a ja si ich nemám odkiaľ stiahnuť. Štve ma, ako tento štát totálne zanedbáva snahu pochopiť, čo sa deje a bude diať. Vždy som tak nejak predpokladal, že štát má zoznam odborníkov, ktorých bude môcť v krízových situáciách osloviť. Na vlastnom príklade uvediem, že hoci som kedysi pôsobil vo vedeckej rade ministerstva zdravotníctva, okrem Igora Matoviča ma v tejto veci dodnes nikto neoslovil. Uvádzam to len ako príklad na pochopenie chodu nášho štátu. Ono to ide ešte tak ďaleko, že aj môj bývalý kolega z vedeckej rady Paľo Čekan sám ponúkal pomoc s kontaktmi na zahraničie, no nikoho to nezaujímalo. Áno, takto primitívne je nadizajnovaný náš štát.
korela
13.03.20,16:43
bjuty smis
13.03.20,16:45
rozdiel :

v prahe sú iba dvaja košičania

:)))))))
Nandrolon
13.03.20,16:46
Nosatý Mistrík zase vstáva z mŕtvych?
:-))))) aká náhoda!
bjuty smis
13.03.20,16:50
a na jeho názory čo hovoríš ?
na jeho riešenia ?

k vám na lazy to ešte nedošlo, ale bohužial dojde...tu je už iná nálada
a nevadí nám, že to vraví " nosatý "
bjuty smis
13.03.20,16:54
spomente si zajtra o takomto čase
18:40

Potvrdili ďalšie dva prípady na koronavírus, na Slovensku ich je tak už 32
korela
13.03.20,17:06
Aj podľa názorných fotiek správania obyvateľstva je zrejmé, že teoretický problém treba zadať umelej inteligencii a praktický armáde v uliciach.
(A taktiež som čakala, kedy sa vynorí Mistrík, možný to budúci premiér novej vlády.)
korela
13.03.20,17:10
spomente si zajtra o takomto čase
18:40

Potvrdili ďalšie dva prípady na koronavírus, na Slovensku ich je tak už 32

Niekde odznelo, že Praha mala včera presne taký počet prípadov ako Taliansko pred 18 dňami. A kde je Taliansko za ten krátky čas dnes.
Nandrolon
13.03.20,17:19
a na jeho názory čo hovoríš ?
na jeho riešenia ?

k vám na lazy to ešte nedošlo, ale bohužial dojde...tu je už iná nálada
a nevadí nám, že to vraví " nosatý "
Nie som taký dosranec ako ty. Kľudne nech to tu príde aj zajtra.
Ja dúfam, že čím skôr.
Dnes v reštike na obede paráda. Boli sme tam štyria. Takýto stav mi plne vyhovuje.
PS: do práce chodím. nesedím priposratý doma na nočníku ako ty.
buchač
13.03.20,17:21
ospravedlňujem sa, ak to podla niekoho spamujem ale toto je posledné - reakcia na buchača...ale vy aj tak viac veríte kotlte ako jemu a len mu cia preplatila firmu...
-----------------------------
Základná otázka – ako veľmi nás zasiahne nákaza koronavírusom? S akými scenármi pracujete a je možné povedať, koľko ľudí u nás môže byť nakazených?

Chcem podotknúť, že nie som ani virológ, ani epidemiológ, len sa celý život zaoberám analýzou biochemických dát a počítačovými simuláciami. Bolo pre mňa a mojich kolegov preto pomerne jednoduché takýto model prevziať z literatúry a spojazdniť ho. Nemáme však relevantné dáta, aby sme mohli vyvodzovať akékoľvek závery. Veľmi by ma zaujímalo, kto a či vôbec niekto týmito dátami disponuje. Silne pochybujem, že niekto u nás tieto mimoriadne dôležité simulácie robí.


Na mňa sa vyondi...ja dávam názor VŠEOBECNE...a je mi úplne u prdele, že kto je precedom. Ako som včera spomenul, teraz by politici mali spojiť sily a spoločne riešiť situáciu. Mudrovať vie každý...mi si to môžeme dovoliť, od nás a našich názorov nezávisí osud iných.

Mistrík a jeho názory jeden vezme a druhý nie.
Tie simulácie ? Že sa u nás nerobia ? NO A ČO ???
Predsa sa robia inde a inak, teda na oveľa vyššej úrovni a s inými údajmi.

Vyššie, v reakci na Tweety som dal viacero smajlíkov...ja sa nevysmievam ale jej...ja sa smejem z Nového Času.
buchač
13.03.20,17:25
a na jeho názory čo hovoríš ?
na jeho riešenia ?

k vám na lazy to ešte nedošlo, ale bohužial dojde...tu je už iná nálada
a nevadí nám, že to vraví " nosatý "
Nie som taký dosranec ako ty. Kľudne nech to tu príde aj zajtra.
Ja dúfam, že čím skôr.
Dnes v reštike na obede paráda. Boli sme tam štyria. Takýto stav mi plne vyhovuje.
PS: do práce chodím. nesedím priposratý doma na nočníku ako ty.

Bez urážky...Ty si už niečo pil ???
Podľa spôsobu písania a štylizácie by som povedal, že ani nie...ale podľa obsahu by sa dalo povedať, že si zrúbaný alebo nie si normálny.