kolett
19.01.07,23:10
Som začiatočníčka...len teraz som si objednala demoverziu a neviem si poradiť ....začala som nahrávať údaje do číselníku ...potrebujem aj účtovnú osnovu pre podnikateľov.....doteraz som robila v rorpočtovej organizácii .........:mad:
liba2
20.01.07,05:27
Som začiatočníčka...len teraz som si objednala demoverziu a neviem si poradiť ....začala som nahrávať údaje do číselníku ...potrebujem aj účtovnú osnovu pre podnikateľov.....doteraz som robila v rorpočtovej organizácii .........:mad:Program Alfa je pre jednoduché účtovníctvo, takže zbytočne tam hľadáš účtovú osnovu, ani sa ti nepodarí ju tam dostať.
Pre PU je program Omega od toho istého autora. Predpokladám, že demo sa dá stiahnuť z ich stránky www.kros.sk (http://www.kros.sk) , vyskúšaj.
Manual
20.01.07,05:31
Som začiatočníčka...len teraz som si objednala demoverziu a neviem si poradiť ....začala som nahrávať údaje do číselníku ...potrebujem aj účtovnú osnovu pre podnikateľov.....doteraz som robila v rorpočtovej organizácii .........:mad:
Program Alfa prakticky už všetko obsahuje, stačí len drobná úprava na sledovanie toho čo potrebuješ. napr. čo ide do réžie, môžeš si vytvoriť analitiku na PHM, poplatky a čo potrebuješ sledovať, aby si vedela koľko z celkovej réžie tvoril napr. nákup. PHM atď. Hlavne si ponahrávaj dodavateľov a odberateľov.
Pekný deň...:)
Lekon
08.02.07,09:25
Program Alfa prakticky už všetko obsahuje, stačí len drobná úprava na sledovanie toho čo potrebuješ. napr. čo ide do réžie, môžeš si vytvoriť analitiku na PHM, poplatky a čo potrebuješ sledovať, aby si vedela koľko z celkovej réžie tvoril napr. nákup. PHM atď. Hlavne si ponahrávaj dodavateľov a odberateľov.
Pekný deň...:)

Prosim, vidim, ze robite s alfou, ja som bola donutena zacat uctovat v alfe (doteraz money), mam uz doma jednu firmu a nemam paru ako ju mam zacat nahadzovat.
Teda, ci si najskor nejako preddefinovat predkontacie. (stavy z r.2006 mi doda po marci firma, ktora doteraz viedla uctovnictvo). Je potrebne si preddefinovat r.2006, nechat ho prazdny a do r.2007 zacat nahadzovat doklady? (hovorim z doterajsich skusenosti podla Money). Mozem prijate a odoslane faktury nahodit do knih a automaticky mi to zauctuje do dph? Dakujem pekne za rady.
Zita5
08.02.07,09:31
Prosim, vidim, ze robite s alfou, ja som bola donutena zacat uctovat v alfe (doteraz money), mam uz doma jednu firmu a nemam paru ako ju mam zacat nahadzovat.
Teda, ci si najskor nejako preddefinovat predkontacie. (stavy z r.2006 mi doda po marci firma, ktora doteraz viedla uctovnictvo). Je potrebne si preddefinovat r.2006, nechat ho prazdny a do r.2007 zacat nahadzovat doklady? (hovorim z doterajsich skusenosti podla Money). Mozem prijate a odoslane faktury nahodit do knih a automaticky mi to zauctuje do dph? Dakujem pekne za rady.

Ktorým rokom ideš začínať 2007?
zuhl
08.02.07,09:33
Ty začínaš účtovať rok 2007 alebo aj nahadzuješ rok 2006?
Lekon
08.02.07,09:35
Ktorým rokom ideš začínať 2007?

Ano, idem mu robit uctovnictvo od 1.1.07, chcem to urobit spravne, kym zavediem agendu, v money si vzdy urobim predosly rok (v tomto pripade by to bol 2006) a tam si dohodim knihu pohladavok/zavazkov, poc.stav banky a pokladne sa da robit v aktualnom roku. Je to moja prva firma v alfe, tak nechcem to pokaslat. Vrela vdaka.
zuhl
08.02.07,09:37
V Alfe to nemusíš. Nahráš si počiatočný stav banky a pokladne a potom ti musia priniesť výkazy o majetku a záväzkoch a z toho ďalšie údaje.
Lekon
08.02.07,09:40
V Alfe to nemusíš. Nahráš si počiatočný stav banky a pokladne a potom ti musia priniesť výkazy o majetku a záväzkoch a z toho ďalšie údaje.

Ako budem potom parovat uhrady, ktore prisli v januari na banku alebo do pokladne? Potrebujem nahodit faktury, ktore ostali visiet ako neuhradene, aby som ich mala s cim sparovat nie?
JAJA11
08.02.07,09:43
Ano, idem mu robit uctovnictvo od 1.1.07, chcem to urobit spravne, kym zavediem agendu, v money si vzdy urobim predosly rok (v tomto pripade by to bol 2006) a tam si dohodim knihu pohladavok/zavazkov, poc.stav banky a pokladne sa da robit v aktualnom roku. Je to moja prva firma v alfe, tak nechcem to pokaslat. Vrela vdaka.

Všetko sa dá nahodiť v roku 2007, sú tam nastavenia, DPH účtuje automaticky prijatím faktúry do evidencie, len to musí byť všetko správne nastavené.
zuhl
08.02.07,09:45
Ako budem potom parovat uhrady, ktore prisli v januari na banku alebo do pokladne? Potrebujem nahodit faktury, ktore ostali visiet ako neuhradene, aby som ich mala s cim sparovat nie?
To som zabudla. Vo výkaze o MaZ sa ti ukazuje suma pohľ. a záv. a ty ich musíš fyzicky nahrať do pohľ a záv.
Lekon
08.02.07,09:46
To som zabudla. Vo výkaze o MaZ sa ti ukazuje suma pohľ. a záv. a ty ich musíš fyzicky nahrať do pohľ a záv.[/quote]
Mam to urobit v roku 2007a nemozem zacat skor uctovat januar? Lebo ja tie faktury nemam fyzicky este, to mi daju az po marci, ale banku januarovu uz zauctovat musim.
zuhl
08.02.07,09:48
Môžeš. V Alfe môžeš všetko.
Zita5
08.02.07,10:12
Lekon ja by som postupovala takto :

Prepokladám , že rok 2006 im niekto iný účtoval a v inom programe . Musia Ti dodať všetky doklady k uzavretia roku 2006, z ktorých budeš vychádzať .

Ja by som začínala rokom 2006 /založila by som si ho pre svoju východziu prácu/, kde by som si nahodila stavy pokladňa, banka , pohľadávky ,záväzky a všetok majetok včetne odpisov , poprípade sklad.Poznamenám , že to by slúžilo len pre Tvoju evidenciu a na správny prechod do roku 2007.Bolo by to pracné ale bude to stát za to , aby si v tom mala prehľad .

Ak by mi všetko súhlasilo s Výkazom o majetku a záväzkoch k 31.12.2006, tak by som spravila prechod do roku 2007 . Potom už so spárovaním pri účtovaní by si problém nemala .Všetky počiatočné zostatky by si mala správne .
Lekon
08.02.07,10:19
Lekon ja by som postupovala takto :

Prepokladám , že rok 2006 im niekto iný účtoval a v inom programe . Musia Ti dodať všetky doklady k uzavretia roku 2006, z ktorých budeš vychádzať .

Ja by som začínala rokom 2006 /založila by som si ho pre svoju východziu prácu/, kde by som si nahodila stavy pokladňa, banka , pohľadávky ,záväzky a všetok majetok včetne odpisov , poprípade sklad.Poznamenám , že to by slúžilo len pre Tvoju evidenciu a na správny prechod do roku 2007.Bolo by to pracné ale bude to stát za to , aby si v tom mala prehľad .

Ak by mi všetko súhlasilo s Výkazom o majetku a záväzkoch k 31.12.2006, tak by som spravila prechod do roku 2007 . Potom už so spárovaním pri účtovaní by si problém nemala .Všetky počiatočné zostatky by si mala správne .


Dakujem, na zaklade rad, ktore som tu dostala, som uz urobila rok 2007, viem spatne este zalozit rok 2006? Dalsia vec, chcela som si nahodit pokladnu a stale mi ponuka ako by len valutovu, ja tomu programu nerozumiem, na nieco uplne ine som zvyknuta pri mojom starom programe, este si trochu ponadavam, kym sa s tym naucim robit
Zita5
08.02.07,10:21
Dakujem, na zaklade rad, ktore som tu dostala, som uz urobila rok 2007, viem spatne este zalozit rok 2006? Dalsia vec, chcela som si nahodit pokladnu a stale mi ponuka ako by len valutovu, ja tomu programu nerozumiem, na nieco uplne ine som zvyknuta pri mojom starom programe, este si trochu ponadavam, kym sa s tym naucim robit


Klikni si na Číselník ...potom Pokladnice a tam si vytvoríš pokladňu SK .To isté platí a pre viacej bankových účtov .Všetko musíš správne otvoriť.

No ak máš otvorený už rok 2007 , tak potom všetko to čo som písala spravíš s dátumom 1.1.2007 v roku 2007.
Lekon
08.02.07,10:24
Klikni si na Číselník ...potom Pokladnice a tam si vytvoríš pokladňu SK .To isté platí a pre viacej bankových účtov .Všetko musíš správne otvoriť.

No ak máš otvorený už rok 2007 , tak potom všetko to čo som písala spravíš s dátumom 1.1.2007 v roku 2007.

Banku mi v pohode zadalo, pri pokladni ked dam ciselnik, tak zadam nazov, potom je tam jednotka a tyrkysove polia, to su asi na valutove, slovensku mi nechce nahodit alebo co, nemam ani kde zadat poc.stav, no divne, divne.
zuhl
08.02.07,10:27
Začiatočný stav pokladne zadávaš do číselník-začiatočné stavy-tuzemská pokladna.
Lekon
08.02.07,10:27
Cele je to tam take divne, vsak logicky otvorim vysle faktury, dosle, banku, pokladnu...v alfe je to divne, kniha pohladavok, kniha zavazkov a potom pen.dennik kde uctujem banku a pokladnu akoby naraz. No to este vela vody pretecie, kym si ja na toto zvyknem. Musim sa trosku odventilovat, tak sa ospravedlnujem za prispevok mimo temy.
Lekon
08.02.07,10:30
Začiatočný stav pokladne zadávaš do číselník-začiatočné stavy-tuzemská pokladna.


Jaaaj, dakujem. No ale to je hrozny chaos, banku zadavam inde, pokladnu v zac.stavoch, no ja mam pocit, ze som sa vratila o par krokov spat, este ze na ine firmy mozem pouzivat moje zlate Money :o)
zuhl
08.02.07,10:31
Podľa mňa je Alfa jeden z najlepších programov. Počkaj keď si zvykneš, nebudeš si ju vedieť vynachváliť.
Zita5
08.02.07,10:32
Jaaaj, dakujem. No ale to je hrozny chaos, banku zadavam inde, pokladnu v zac.stavoch, no ja mam pocit, ze som sa vratila o par krokov spat, este ze na ine firmy mozem pouzivat moje zlate Money :o)


Ak si zvykneš na ALFU budeš veľmi spokojná . Ja som práve preto smerovala svoju odpoveď začínať rokom 2006 a potom prechodom na rok 2007.Preto sa Ti zdá , že je v tom chaos.V prvom rade si veľmi dobre prezri Číselník ...to je základom zdarného spustenia účtovania .
Lekon
08.02.07,10:32
Ked sa mi opakuju polozky, napr. soc., zdravotne poistenie v banke aj so sumami, da sa to kopirovat, aby som nemusela stale vypisovat, ze vydaj a vsetky polozky? ak ano, tak kde? d.
Lekon
08.02.07,10:34
Este otazka, ked zadavam platby napr. uhrada zdrav.poistenia, preco mam zaskrtnute stale uhrada zavazku? mam ten x stale zrusit? neplati to len pri uhradach faktur? asi este budem mat vela otazok
Zita5
08.02.07,10:34
Ked sa mi opakuju polozky, napr. soc., zdravotne poistenie v banke aj so sumami, da sa to kopirovat, aby som nemusela stale vypisovat, ze vydaj a vsetky polozky? ak ano, tak kde? d.


Kopírovať sa nedá , ale v doklade Máš Popis peňažnej operácie cez F7 , tam si vložíš text , cez pridaj a potom Text môžeš týmto spôsobom používať .
zuhl
08.02.07,10:37
Este otazka, ked zadavam platby napr. uhrada zdrav.poistenia, preco mam zaskrtnute stale uhrada zavazku? mam ten x stale zrusit? neplati to len pri uhradach faktur? asi este budem mat vela otazok

To si musíš zase nadstaviť číselník-účely....
Lekon
08.02.07,10:37
Ked sa ako-tak naucim robit s tym, potom vam napisem rozdiely, aky software pouzivam na ine firmy. Napriklad teraz som uctovala v banke PHM, nemozem si priebezne cez banku sa preklikat do ciselnika a zvolit si analytiku v rezii na PHM, musim vyjst, ist do ciselnikov, tam najst vydaje, zvolit PHM, no hroza. :o)
Zita5
08.02.07,10:39
Este otazka, ked zadavam platby napr. uhrada zdrav.poistenia, preco mam zaskrtnute stale uhrada zavazku? mam ten x stale zrusit? neplati to len pri uhradach faktur? asi este budem mat vela otazok

Platby do fondov zapíšeš do evidencie záväzkov . Pri účtovaní konkrétneho si cez F7 vyberieš záväzok zaúčtuješ úhradu a následne sa Ti znížia záväzky voči poisťovni , tým že tam máš zakliknuté X .

To isté platí aj pri Fa ...cez F7 vyberieš a potom Ti spraví zápis uhradená ...záväzky sa vynulujú.
Lekon
08.02.07,10:49
Mam este otazku, ja tomu cislovaniu napr. v banke nechapem, nemozem si jednoducho nastavit cislovanie priklad BV07001 na vydaje z banky a posledne cislo poradove bude menit a na prijmy BP07001? Mna z toho asi slak trafi, ja neviem, co su v tych 3 oddelenych tabulkach za cislovania.
zuhl
08.02.07,10:58
Prvé 001 znamená, že máš jednu banku. Keby tam bolo 002, tak máš dve banky. Druhé je číslo výpisu a tretie je počet položiek.
orazel
08.02.07,11:08
Este otazka, ked zadavam platby napr. uhrada zdrav.poistenia, preco mam zaskrtnute stale uhrada zavazku? mam ten x stale zrusit? neplati to len pri uhradach faktur? asi este budem mat vela otazok

Ved je to záväzok voči poisťovni, nie? a mala by si ho mať aj v evidencii záväzkov a tým,že je to označené x, dá sa ti urobiť automaticky úhrada v evidencii záväzkov. Inak súhlasim so zuhl, ked si zvykneš, nebudeš si vedieť Alfu vynachváliť
orazel
08.02.07,11:09
Mam este otazku, ja tomu cislovaniu napr. v banke nechapem, nemozem si jednoducho nastavit cislovanie priklad BV07001 na vydaje z banky a posledne cislo poradove bude menit a na prijmy BP07001? Mna z toho asi slak trafi, ja neviem, co su v tych 3 oddelenych tabulkach za cislovania.

Ale čislovanie dokladov si môžeš nastaviť podľa seba
andreaS
08.02.07,11:10
ja zas robim v alfe a u jedneho klienta musim v money, preto je u mna opacny stav ako u teba... na alfu nedam dopustit a z money ma ide slak trafit aky je to hlupy program - vsetko mu treba nadefinovat. A co ma prekvapilo maximalne, tak je cislovanie dokladov - money nema zadane cislovanie ako Alfa, proste mam nadefinovane cislovanie BU-MM-001 v preklade BU- doklady tykajuce sa banky, toto je editovatelne, cize to nazvem podla potreby, MM-je cislo vypisu, konkretne pouzivam pri mesacnych vypisoch, a 001 je pocitadlo v danom mesiaci. Toto konkretne je blby priklad, ale keby som pouzila este napr. BU7-MM-001, tak pri prechode roka mi alfa automaticke zacne cislovat BU8-MM-001, kdezto v money to treba opravit a vsetko aj opravit v kazdom type uctovneho dokladu... z tohto ma pri prechode do noveho roka skoro vykotilo...

je to len o zvyku, ja som zvyknuta robit v alfe a preto ma rozculuje neschopnost money, ale po case som sa s nim zacala "kamaratit", ale aj tak stale tvrdim, ze money je hlupe :)
Zita5
08.02.07,11:28
Ešte by som chcela dodať , veľmi dobre majú spracovanú príručku k ALFE , myslím , že to by Ti malo byť veľmi dobrým pomocníkom pri Tvojej práci . Choď na stránku www.Kros.sk (http://www.Kros.sk) a stiahni si ju .
Lekon
08.02.07,19:19
ja zas robim v alfe a u jedneho klienta musim v money, preto je u mna opacny stav ako u teba... na alfu nedam dopustit a z money ma ide slak trafit aky je to hlupy program - vsetko mu treba nadefinovat. A co ma prekvapilo maximalne, tak je cislovanie dokladov - money nema zadane cislovanie ako Alfa, proste mam nadefinovane cislovanie BU-MM-001 v preklade BU- doklady tykajuce sa banky, toto je editovatelne, cize to nazvem podla potreby, MM-je cislo vypisu, konkretne pouzivam pri mesacnych vypisoch, a 001 je pocitadlo v danom mesiaci. Toto konkretne je blby priklad, ale keby som pouzila este napr. BU7-MM-001, tak pri prechode roka mi alfa automaticke zacne cislovat BU8-MM-001, kdezto v money to treba opravit a vsetko aj opravit v kazdom type uctovneho dokladu... z tohto ma pri prechode do noveho roka skoro vykotilo...

je to len o zvyku, ja som zvyknuta robit v alfe a preto ma rozculuje neschopnost money, ale po case som sa s nim zacala "kamaratit", ale aj tak stale tvrdim, ze money je hlupe :)

no to by sme si tu mohli vymienat navzajom donekonecna vyhrady voci tomu druhemu softu, alfa nema kopirovanie dokladov, neda sa preklikat priamo v doklade nikde, stale treba vychadzat a niekde nieco predvolit, na zaciatku raz zvoli cislovanie roka a bezi mi to cely rok, naco mi je take blbe cislovanie banky, ja chcem proste rok 07 a za tym poradove cislo, inu banku si volim inym sposobom, nepotrebujem mat 01 02 ako u ... no proste, ja robim s money 7 rokov a je to prisposobene excelu a windowsu...casovo mi v alfe dlhsie trva zauctovat to, co v money
Lekon
08.02.07,19:20
Ešte by som chcela dodať , veľmi dobre majú spracovanú príručku k ALFE , myslím , že to by Ti malo byť veľmi dobrým pomocníkom pri Tvojej práci . Choď na stránku www.Kros.sk (http://www.Kros.sk) a stiahni si ju .

Vdaka, mam stiahnutu, ale nemam cas citat 300 stran, pri nejakych problemoch snad pozriem do nej, ale mrp napriklad som nemala problem ovladat hned, je podobne ako money, alfa funguje nejako divne, no ale budem si musiet zvyknut. Vsak nie je na skodu vediet viac programov a potom vediet porovnat, vybrat si.
JAJA11
09.02.07,06:06
no to by sme si tu mohli vymienat navzajom donekonecna vyhrady voci tomu druhemu softu, alfa nema kopirovanie dokladov, neda sa preklikat priamo v doklade nikde, stale treba vychadzat a niekde nieco predvolit, na zaciatku raz zvoli cislovanie roka a bezi mi to cely rok, naco mi je take blbe cislovanie banky, ja chcem proste rok 07 a za tym poradove cislo, inu banku si volim inym sposobom, nepotrebujem mat 01 02 ako u ... no proste, ja robim s money 7 rokov a je to prisposobene excelu a windowsu...casovo mi v alfe dlhsie trva zauctovat to, co v money

vidno, že nerobíte s Alfou, lebo máte pravdu len v niečom, Money je určite dobrý program a Alfa má aj chyby, ale ktorý program ich nemá?
Lekon
09.02.07,06:15
vidno, že nerobíte s Alfou, lebo máte pravdu len v niečom, Money je určite dobrý program a Alfa má aj chyby, ale ktorý program ich nemá?

Suhlasim, najlepsie by bolo, keby sa z kazdeho vybrali tie najlepsie funkcie a vznikol by jeden skvely rychly program....no ale bohuzial tak to nie je...ano, alfa ma urcite vyhody, to som uz zistila, ale chybaju mi tam zas tie vyhody, na ktore som zvyknuta v money, skoda ze tam nie su, inak by bol super :rolleyes:
JAJA11
09.02.07,08:27
Suhlasim, najlepsie by bolo, keby sa z kazdeho vybrali tie najlepsie funkcie a vznikol by jeden skvely rychly program....no ale bohuzial tak to nie je...ano, alfa ma urcite vyhody, to som uz zistila, ale chybaju mi tam zas tie vyhody, na ktore som zvyknuta v money, skoda ze tam nie su, inak by bol super :rolleyes:

Mne sa na ALFE páči, že ju stále zdokonalujú podľa požiadaviek nás účtovníkov. trebárs to kopírovanie tam už od tohto roku je a to mi vyhovuje. Ešte mi vadí, že v ALFE sa nedá urobiť prechod do nového roku, kým nie je uzavretý predchádzajúci rok.
Manual
09.02.07,08:37
Musíme na NICH viac tlačiť aby to doriešili a ešte doriešiť zaúčtovanie jedným zápisom napr. material aj réžiu a bude to dokonalé... No nie ?
LubenaK
09.02.07,12:02
Aj to sa už rieši. Uvidíme, ako to dopadne.
Manual
09.02.07,12:05
Aj to sa už rieši. Uvidíme, ako to dopadne.
Lubka na čom ? Na obidvoch veciach ? Musí to dopadnúť dobre, keď to je vyriešené v Omege, tak prečo by to nešlo v Alfe:D
Pekný deň...:)
Manual
09.02.07,12:06
A nová verzia Alfy bude 12.2.07 ?
orazel
09.02.07,13:04
Vdaka, mam stiahnutu, ale nemam cas citat 300 stran, pri nejakych problemoch snad pozriem do nej, ale mrp napriklad som nemala problem ovladat hned, je podobne ako money, alfa funguje nejako divne, no ale budem si musiet zvyknut. Vsak nie je na skodu vediet viac programov a potom vediet porovnat, vybrat si.

Ja som začal učtovať v alfe a ani som nemusel pozrieť do príručky
http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
Lekon
10.02.07,22:09
Ja som nakoniec tiež tú firmu úspešne zaúčtovala január v alfe, len ma trochu rozčuľovalo, že som vždy musela vyskakovať z peň. denníka, keď som chcela pridať novú analytiku. No čo už, nič nie je dokonalé. :o)
tinaM
12.02.07,16:56
Práve som si stiahla z internetu update programu Alfa 13.10 so zapracovaným DP pre r. 2006.
otázka
12.02.07,16:59
A si spokojná? Mne nesedia okníčka na vpisovanie so samotným tlačivom.
Manual
12.02.07,18:52
A si spokojná? Mne nesedia okníčka na vpisovanie so samotným tlačivom.
A prečo vpisuješ do tlačív ? Však tač ČB a odovzdaj na DU:)
Manual
13.02.07,05:24
Vo verzii 13.10 neviem nájsť tlačivko Výpis z DP, ktoré sa dávalo na SP. Že by ho tam zabudli ? Vy ho tam máte ??:) :) :)
miner
13.02.07,06:19
nezabudli.bude tam až po 15.02.07
Zita5
13.02.07,06:25
Vo verzii 13.10 neviem nájsť tlačivko Výpis z DP, ktoré sa dávalo na SP. Že by ho tam zabudli ? Vy ho tam máte ??:) :) :)


Volala som do Krosu , Výpis z DP bude dopracovaný .
Manual
13.02.07,06:27
Volala som do Krosu , Výpis z DP bude dopracovaný .
Ďakujem ........;)
zuhl
13.02.07,07:23
Chcem sa opýtať, ako sa v Alfe účtujú zásoby aby sa mi dostali do výkazu o MaZ?
Zita5
13.02.07,07:24
Chcem sa opýtať, ako sa v Alfe účtujú zásoby aby sa mi dostali do výkazu o MaZ?

Dostanú sa Ti do výkazu zo skladovej evidencie .
Manual
13.02.07,07:27
Dostanú sa Ti do výkazu zo skladovej evidencie .
len doplním, ak si nerobil sklad, tak si vytvor skladovú kartu, jednou sumou daj príjem na sklad k 31.12. a prejde ti to do výkazu.
Pekný deň...:)
svojar
13.02.07,08:14
Nové tlačivo DP vrátane výpisu by v ALFE malo byť 15. 2. Uvázajú to na svojej stránke www.kros.sk.
sway
13.02.07,08:16
Nové tlačivo DP vrátane výpisu by v ALFE malo byť 15. 2. Uvázajú to na svojej stránke www.kros.sk (http://www.kros.sk).

už je na nete nová verzia;)
Manual
13.02.07,08:19
už je na nete nová verzia;)
Ale neobsahuje Výpis z DP pre SP, to bude doplnené po 15.2.:)
Ahoj
Simonab
13.02.07,09:12
A ako v Alfe urobím daňové priznanie typ A. Musím si zadať zamestnanca ako novú firmu?
Simonab
13.02.07,09:21
Už som na to prišla.:---
mgm
13.02.07,09:55
A ako v Alfe urobím daňové priznanie typ A. Musím si zadať zamestnanca ako novú firmu?

DP A som našla na C, kde mám nainštal. Alfu pod DPFO32. Ak je to nový daňovník, ktorému si nerobil /a/ DP 2005, tak len si ho doplníš, ako nový
VTerezka
13.02.07,10:01
Keď som ja otvárala Alfu, nahodila som si počiatočné stavy banky, pokladnice a sociálneho fondu. Čo sa týka pohľadávok a záväzkov, dostala som ich len do evidencie pohľadávok a záväzkov (tie nahadzuješ ako faktúry bežného roku v tej roletke pod peňažným denníkom). Môžeš a nemusíš. Ale ja som si ich nahodila z minulého roku len preto, aby sa mi pri úhrade cez peňažný denník krásne párovali. To je vtedy, keď pri úhrade cez PD vyberáš faktúru kláveskou F7 z číselníka. Ak chceš niečo podrobnejšie, daj vedieť, robím na ich Alfe, Omege aj Olympe a som s nimi maximálne spokojná.
Manual
13.02.07,10:06
DP A som našla na C, kde mám nainštal. Alfu pod DPFO32. Ak je to nový daňovník, ktorému si nerobil /a/ DP 2005, tak len si ho doplníš, ako nový
Ide to aj jednoduchšie a pohodlnejšie:
Spodná lišta klik na štart - programy - Kros - Alfa - Daňové priznanie FO - otvorí sa okno existujúcich DP, to odignoruj a na hornej lište v ľavo klikni na súbor a máš možnosť výberu DP typ A, alebo DP typ B
Pekný deň...:)
Simonab
13.02.07,10:15
Ide to aj jednoduchšie a pohodlnejšie:
Spodná lišta klik na štart - programy - Kros - Alfa - Daňové priznanie FO - otvorí sa okno existujúcich DP, to odignoruj a na hornej lište v ľavo klikni na súbor a máš možnosť výberu DP typ A, alebo DP typ B
Pekný deň...:)

Super Janko ďakujem, ja som to tiež robila ako mgm. Zasa som o dačo múdrejšia.
Manual
13.02.07,10:18
Super Janko ďakujem, ja som to tiež robila ako mgm. Zasa som o dačo múdrejšia.
ok .............;)
mgm
13.02.07,10:19
Ďakujem aj ja MANUAL, Porada je dobrá aj tým, že sa učíme lepšie využívať svoje programy.
sway
13.02.07,10:21
Ide to aj jednoduchšie a pohodlnejšie:
Spodná lišta klik na štart - programy - Kros - Alfa - Daňové priznanie FO - otvorí sa okno existujúcich DP, to odignoruj a na hornej lište v ľavo klikni na súbor a máš možnosť výberu DP typ A, alebo DP typ B
Pekný deň...:)

si friškejší :D:D:D
Manual
13.02.07,10:22
si friškejší :D:D:D
noooo tebe sa nevyrovnám....:D:D:D, mám čo doháňať .
sway
13.02.07,10:28
noooo tebe sa nevyrovnám....:D:D:D, mám čo doháňať .

júúúj či si ma potešil :---:---:---:--- nebuď skromný - dávaš tu super rady, krásne si to zmákol :D;):)
tinaM
20.02.07,14:11
Chcem sa opýtať, či mal niekto problém pri tlači DP DPH za mesiac 1/2007 v programe Alfa. Mám verziu 13.11.

Ak si dám tlač 2.stranu DP tak mi to vytlačí správne.
Ak si dám export do PDF, tak mi vytlačí nesprávne sumy v riadku 01, 02,13,14,18,22 a 25.

Mám aj 10% DPH aj 19% DPH.
Robí mi to všade, kde mám 10% DPH.

Prosím, ak niekto vie kde je problém, nech mi pomôže.
Volala som do Kros-u, ale už je po prac.dobe.
Deni
21.02.07,06:45
Ja by som potrebovala poradiť, ako mám správne zaúčtovať záväzky. Nahadzujem jednotlivé faktúry a robí mi problém halierové vyrovnanie. Zadám celkovú sumu, sumu bez DPH a DPH a v kolónke rozdiel sa mi zobrazí napr. -0,2 , čo s faktúrou aj sedí. Ale keď robím úhradu tohoto záväzku a sumu si vytiahnem cez F7, zobrazí sa mi suma práve o tých 20 halierov väčšia. Alebo musím už pri zadávaní súm znížiť základ o ten halierový rozdiel?
tinaM
21.02.07,06:53
Halietové vyrovnanie zapisujem do 0% DPH tak, aby mi sedel súčet so sumou faktúry, ktorú treba uhradiť.
Deni
21.02.07,07:02
Halietové vyrovnanie zapisujem do 0% DPH tak, aby mi sedel súčet so sumou faktúry, ktorú treba uhradiť.
Ďakujem. To ma vôbec nenapadlo, včera som sa s tým trápila, ešte s tým programom neviem celkom dobre pracovať. Ale už teraz sa mi páči a zdá sa mi super.
imino
21.02.07,19:57
Dievcence a chalani! :) :) :) Nie som uctovnik, a tak z vacsiny vasich odbornych vyrazov som mimo... Mam stiahnutu Alfu, ale este som ju nenainstaloval, kedze zivnost mi este nebezi (s najvacsou pravdepodobnostou od 04/2007). Mozem si dovtedy v Alfe fiktivne cokolvek skusat? A ked uz pojdem "naostro", bude sa to dat vynulovat a zacat odznova, od nuly?

Vdaka. :) :)
Zita5
21.02.07,20:01
[quote=imino;397503]Dievcence a chalani! :) :) :) Nie som uctovnik, a tak z vacsiny vasich odbornych vyrazov som mimo... Mam stiahnutu Alfu, ale este som ju nenainstaloval, kedze zivnost mi este nebezi (s najvacsou pravdepodobnostou od 04/2007). Mozem si dovtedy v Alfe fiktivne cokolvek skusat? A ked uz pojdem "naostro", bude sa to dat vynulovat a zacat odznova, od nuly?

Vdaka. :) :)[/quote


iminko to máš demo verziu?
imino
21.02.07,20:08
Ano, tu verziu, co je zdarma stiahnutelna z ich stranky a co ma byt pre dve firmy a XY dokladov plne funkcna.
Zita5
21.02.07,20:11
Ano, tu verziu, co je zdarma stiahnutelna z ich stranky a co ma byt pre dve firmy a XY dokladov plne funkcna.

Tam môžeš kľudne skúšať a učiť sa .Ak si zakúpiš oficiálne program , potom pôjdeš na ostro.
Neboj sa toho , je to veľmi dobrý program , aj ja v ňom pracujem .;)
imino
21.02.07,20:22
Vdaka! :) Podla referencii by som ho rad vyskusal, zapacil sa mi. Asi dva-tri ine som "probuval", ale ee. Nebolo to ono...

Mozno si nebudem musiet (zatial) kupovat ofic. program. Ja nebudem mat napr. sklad, DPH, knihu jazd (auto, iba cestovne - vlak, bus...) atd. Ja v prvom roku pocitam len s doslymi a odoslamymi FA (ak sa nieco extra nezmeni...). No a bezne vydavky na reziu (cestovne, spotrebny tovar, stravne listky...). No a ak sa zadari a tu schvalenu dotaciu z UP aj naozaj dostanem (ak PD dostane "prasulky"...), tak tam bude este ta dotka (prijem) a nakup tovarov za nu (vydaj). Ale o dotacii je este skoro hovorit. :)
imino
21.02.07,20:24
A este som nenapisal, ze samozrejme kazdorocne vypracovanie Dan.pr. :)
tinaM
21.02.07,20:56
Chcem sa opýtať, či mal niekto problém pri tlači DP DPH za mesiac 1/2007 v programe Alfa. Mám verziu 13.11.

Ak si dám tlač 2.stranu DP tak mi to vytlačí správne.
Ak si dám export do PDF, tak mi vytlačí nesprávne sumy v riadku 01, 02,13,14,18,22 a 25.

Mám aj 10% DPH aj 19% DPH.
Robí mi to všade, kde mám 10% DPH.

Prosím, ak niekto vie kde je problém, nech mi pomôže.
Volala som do Kros-u, ale už je po prac.dobe.
Dnes som dostala správu s Kros-u, že je to chyba v programe.
Behom 1-2 dní bude odstránená a bude nová verzia.

Píšem to tu len pre informáciu.
Deni
22.02.07,15:29
Poradíte mi niekto ako účtujete faktúry, na ktorých je suma na úhradu 0.
Teda príde zálohová fa na 1000,- Sk, zaúčtujem ju do záväzkov, uhradím cez banku a potom príde riadna faktúra, kde je rozúčtovaná DPH. Kvôli DPH ju musím opäť zaevidovať do záväzkov, ale čo potom s úhradou? Veď je už vlastne uhradená. Ako to robíte v Alfe?
Beata
22.02.07,15:56
Poradíte mi niekto ako účtujete faktúry, na ktorých je suma na úhradu 0.
Teda príde zálohová fa na 1000,- Sk, zaúčtujem ju do záväzkov, uhradím cez banku a potom príde riadna faktúra, kde je rozúčtovaná DPH. Kvôli DPH ju musím opäť zaevidovať do záväzkov, ale čo potom s úhradou? Veď je už vlastne uhradená. Ako to robíte v Alfe?

Zálohovú fa zaúčtujem do záväzkov ako preddavok, uhradím, tak ako si napísala.
Príde riadna fa, zaúčtujem s DPH a zároveň naspodu stlačím tlačidlo "Pridaj" a nahodím úhradu, potvrdím OK, znova OK a mám zaúčtovanú aj ostrú fa.
Deni
22.02.07,16:02
Zálohovú fa zaúčtujem do záväzkov ako preddavok, uhradím, tak ako si napísala.
Príde riadna fa, zaúčtujem s DPH a zároveň naspodu stlačím tlačidlo "Pridaj" a nahodím úhradu, potvrdím OK, znova OK a mám zaúčtovanú aj ostrú fa.
Takže úhradu ostrej fa nahodím už len v záväzkoch a nikde inde. Nevadí, že jeden a ten istý záväzok bude medzi záväzkami započítaný dva krát, aj keď v skutočnosti ide len o jeden záväzok?
Beata
22.02.07,16:06
Takže úhradu ostrej fa nahodím už len v záväzkoch a nikde inde. Nevadí, že jeden a ten istý záväzok bude medzi záväzkami započítaný dva krát, aj keď v skutočnosti ide len o jeden záväzok?

Nevadí, lebo sa Ti tá úhrada ostrej fa nikde nezobrazí, akurát Ti nebude svietiť riadok ako nevysporiadaný a v knihe záväzkov budeš mať pekne všetko vyrovnané. V texte si uvádzam na preddavkovú fa - záloha a na ostrú - ostrá, aby som aj v knihe videla na prvý pohľad o čo go.
Beata
22.02.07,16:09
Ešte dodám, na konci riadku si všimni, že je napísaný "TYP" faktúry a tam je pri tej zálohovej fa - Preddavok, pri ostrej - Faktúra.
Deni
22.02.07,16:15
Takže som to robila správne, ďakujem za Váš čas. Ešte by som sa spýtala, ak uhradím zálohovú fa 12.1. ale ostrá fa mi príde až 13.1. a dátum dodania je na fa uvedený 13.2. , tak odpočet DPH uplatním až vo februári? Je to tak správne? Prepáčte otázku mimo témy.
Beata
22.02.07,16:21
Deni, nedá mi to, lebo tie záväzky zostanú povýšené o tú riadnu faktúru a ak budem mať v priebehu roka viac takýchto prípadov, tak vlastne nebudem vidieť skutočnú sumu záväzkov a to nebude good.
Počkaj, idem to nasimulovať do Alfy a napíšem.
Deni
22.02.07,17:05
Deni, nedá mi to, lebo tie záväzky zostanú povýšené o tú riadnu faktúru a ak budem mať v priebehu roka viac takýchto prípadov, tak vlastne nebudem vidieť skutočnú sumu záväzkov a to nebude good.
Počkaj, idem to nasimulovať do Alfy a napíšem.
Noveď práve aj mňa toto zmýlilo, presne nad tým som uvažovala. Keď na niečo prídeš, napíš. Alebo ak to niekto robíte iným spôsobom, poraďte aj nám.
Beata
22.02.07,17:13
Deni, no nevidím iné riešenie, ako to, ktoré som napísala vyššie. ;)
Ak by sa našiel niekto, kto to robí ináč, nech napíše svoj postup.
Manual
22.02.07,20:17
Najprehladnejší spôsob v Alfe sa mi zdá tento:
*PDF zaevidujem do KZ v sume 119 Sk bez rozpisu DZ a DPH /svieti ružovo/
*Uhradím ju a zaevidujem v PD ako VOzD material stlpec 22 /záväzok nesvieti/
*Dojde KDF k úhrade nula, zaevidujem ju do KZ cez Rozpis, kde do DZ 19% dám 100 a ostatné mi dopočíta Spolu 119, DPH 19
Do riadku DZ 0% dám sumu -119 a do Spolu mi dopočíta -119, dám OK, zapíše mi všetko do KZ a evidencie DPH. V KZ bude táto KDF k úhrade nula /nesvieti/
*Cez ID túto KDF uhradím, cez F7 ju vytiahnem a uhradím najprv DPH, v SUMA mám 19, v kolonke ZAKLAD nemám nič, v kolonke DPH 19% mám sumu 19, mám zafajknuté úhr. záväzku a dám OK. Záväzok mi svieti ako čiastočne uhradený. V PD sa mi 19 Sk zapíše do stlpca 31 DPH.
*Cez ID znova spravím úhradu KDF, v kolonke SUMA mám -19 a v kolonke ZAKLAD 0% mám -19 a v kolonke DPH 19% nemám nič, mám zafajknuté úhr. záväzku, dám OK a záväzok je celý uhradený - nesvieti. V PD sa mi -19 Sk zapíše do stlpca 22 material
Pekný večer...:)
imino
24.02.07,19:31
Tak teda testujem tu Alfu, nech sa v nej orientujem este pred ostrym spustenim. :) Ked mi "pride" faktura, tak ju "nahadzujem" len cez "Evidencia > Zavazky"? Lebo cez Pohladavky mi umoznuje zadat Fakturu a pritom je tem zvlast aj Fakturacia, kde som zadal odoslanu-vystavenu fakturu.. :) :)
Zita5
24.02.07,19:34
Tak teda testujem tu Alfu, nech sa v nej orientujem este pred ostrym spustenim. :) Ked mi "pride" faktura, tak ju "nahadzujem" len cez "Evidencia > Zavazky"? Lebo cez Pohladavky mi umoznuje zadat Fakturu a pritom je tem zvlast aj Fakturacia, kde som zadal odoslanu-vystavenu fakturu.. :) :)


iminko všetky došlé fa eviduješ do záväzkov , v záväzkoch vpravo máš okienko a tam máš ponuky všetko čo tam eviduješ : napr.: došlé fa ,dobropis,mzdy, odvody do fondov ,dane priame,nepriame a podobne .

Fakturácia: ak vystavíš faktúru tak po zaklikutí OK dostaneš otázku : zapísať do evidencie pohľadávok ....klikneš áno ...fa sa zapíše do Evidencie pohľadávok .....a u platcu DPH aj do záznamovej evidencie DPH

Čiže uvedenú fa máš aj vo fakturácii, aj v pohľadávkach a u platcu DPH ...Evidencia DPH .
Manual
24.02.07,19:36
Ak budeš vystavovať ty faktúry, tak cez Fakturácia - faktúry
imino
24.02.07,19:47
Ak budeš vystavovať ty faktúry, tak cez Fakturácia - faktúryVdaka. Cez pohladavky by to mozno islo, ale vyzera to tam ... ako by som to povedal, neohrabane, neuplne. Na to by tam aj mala byt ta Fakturacia, vsak?
Manual
24.02.07,19:58
Vdaka. Cez pohladavky by to mozno islo, ale vyzera to tam ... ako by som to povedal, neohrabane, neuplne. Na to by tam aj mala byt ta Fakturacia, vsak?
Cez pohladávky eviduješ, keď si SZČO vystaví Fa sám, a cez Fakturácia - faktúry vystavíš OF, ktorú môžeš vytlačiť.
Manual
24.02.07,20:00
A Alfa nie je "neohrabaná":D ale slušný program, ktorého som len užívateľ:D
imino
24.02.07,20:04
iminko všetky došlé fa eviduješ do záväzkov , v záväzkoch vpravo máš okienko a tam máš ponuky všetko čo tam eviduješ : napr.: došlé fa ,dobropis,mzdy, odvody do fondov ,dane priame,nepriame a podobne .

Fakturácia: ak vystavíš faktúru tak po zaklikutí OK dostaneš otázku : zapísať do evidencie pohľadávok ....klikneš áno ...fa sa zapíše do Evidencie pohľadávok .....a u platcu DPH aj do záznamovej evidencie DPH

Čiže uvedenú fa máš aj vo fakturácii, aj v pohľadávkach a u platcu DPH ...Evidencia DPH .Vdaka Zitus.

Nebudem platcom DPH (a dufam, ze dobre dlho..), tak to je nastastie pase. Ale neviem ake okienko mas na mysli. No, zatial mi to nevadi. Budem skusat dalej, ked nieco nebudem vadiet, zase sa opytam. :) :)
imino
24.02.07,20:11
A Alfa nie je "neohrabaná":D ale slušný program, ktorého som len užívateľ:DJa si nemyslim, ze Alfa ako celok by bola neohrabana :) naopak, uz som to skor spomenul, ze sa mi z toho, co som skusal zda nejprehladnejsia a uzivatelsky najprivetivejsia. To som myslel iba pohladavky ze vyzeraju "neohrabane", ale uz si mi to vysvetlil a vlastne aj Zitka, preco to tam je take. Rozumiem, proste na ostre FA je Fakturacia. :)
Zita5
24.02.07,20:12
Vdaka Zitus.

Nebudem platcom DPH (a dufam, ze dobre dlho..), tak to je nastastie pase. Ale neviem ake okienko mas na mysli. No, zatial mi to nevadi. Budem skusat dalej, ked nieco nebudem vadiet, zase sa opytam. :) :)


Myslím okienko v pravo vyššie "TYP DOKLADU"
imino
24.02.07,20:21
Myslím okienko v pravo vyššie "TYP DOKLADU"Oh, Zitka, uz rozumiem... :) :) :) Pri zadavani zavazku tam je "Typ dokladu". No, sedel som si trochu na...... :) :) :) :) :)
sway
25.02.07,08:42
Ide to aj jednoduchšie a pohodlnejšie:
Spodná lišta klik na štart - programy - Kros - Alfa - Daňové priznanie FO - otvorí sa okno existujúcich DP, to odignoruj a na hornej lište v ľavo klikni na súbor a máš možnosť výberu DP typ A, alebo DP typ B
Pekný deň...:)

Janko, tak si ma prechválil, natiahla som si novú verziu13 12 a akosi mi to nefunguje, nevidím na spodnej lište žiadne štart....., ako si to otvorím úplne nové DPFO bez toho aby som v účtovníctve nahadzovala novú firmu ??? - už som asi prepracovaná - pomóc! ďakujém :)
sway
25.02.07,09:06
Re: Program ALFA
Citát:
Pôvodca textu príspevku: Manual Pozri príspevok
Ide to aj jednoduchšie a pohodlnejšie:
Spodná lišta klik na štart - programy - Kros - Alfa - Daňové priznanie FO - otvorí sa okno existujúcich DP, to odignoruj a na hornej lište v ľavo klikni na súbor a máš možnosť výberu DP typ A, alebo DP typ B
Pekný deň...



Janko, tak si ma prechválil, natiahla som si novú verziu13 12 a akosi mi to nefunguje, nevidím na spodnej lište žiadne štart....., ako si to otvorím úplne nové DPFO bez toho aby som v účtovníctve nahadzovala novú firmu ??? - už som asi prepracovaná - pomóc! ďakujém :)

posúvam si to ;)
Beata
25.02.07,09:46
Janko, tak si ma prechválil, natiahla som si novú verziu13 12 a akosi mi to nefunguje, nevidím na spodnej lište žiadne štart....., ako si to otvorím úplne nové DPFO bez toho aby som v účtovníctve nahadzovala novú firmu ??? - už som asi prepracovaná - pomóc! ďakujém :)

Nie som síce Janko, ale pokúsim sa pomôcť, vidím ako zúfalo voláš o pomoc :)

Na spodnej lište, tým je myslená nie nejaká lišta v programe ALFA, ale keď pozrieš na obrazovku (aj keby si nemala žiadny program zapnutý), na samý spodok, vľavo, tam kde aj vypínaš počítač.
Klikneš Štart => Programy => Kros => Alfa => Daňové priznania FO. Otvorí sa Ti okno a buď Ti ponúkne už urobené DP, alebo ak nechceš robiť DP pre firmu, ktorú už máš nahodenú v Alfe, tak môžeš urobiť aj také DP, ale v tej malej tabuľke, ponúkajúcej výber firmy klikneš "Návrat", zatvorí sa a klikneš hore Súbor => Nové daňové priznanie => vyberieš typ A, alebo B. V tom prípade Ti ponúkne aj vytvorenie novej firmy. Novú firmu nemusíš vytvárať len vtedy, ak robíš DP pre existujúcu firmu.
Ešte doplním, ak robíš prvýkrát DP, tak Ti po otvorení Daňových priznaní neponúka žiadnu tabuľku, s existujúcimi firmami. Ja som si najprv vyrobila jedno DP, normálne v programe Alfa, Tlač => Výkaz => Daňové priznanie. Potom keď som otvorila ten programík DPFO, tak mi už ponúklo tabuľku. :)
va1ke
25.02.07,09:56
Ahoj, práve tlačím výkaz o majetku a záväzkoch v ALFE a do r. 10 peniaze a ceniny mi neťahá zostatok cennín. Prosím poraďte mi či nemám náhodou niečo zle nastavené. Alebo je to chyba programu?
Manual
25.02.07,10:09
Re: Program ALFA
Citát:
Pôvodca textu príspevku: Manual Pozri príspevok
Ide to aj jednoduchšie a pohodlnejšie:
Spodná lišta klik na štart - programy - Kros - Alfa - Daňové priznanie FO - otvorí sa okno existujúcich DP, to odignoruj a na hornej lište v ľavo klikni na súbor a máš možnosť výberu DP typ A, alebo DP typ B
Pekný deň...




posúvam si to ;)
Už to ide ? Halooo :D
sway
25.02.07,10:10
Nie som síce Janko, ale pokúsim sa pomôcť, vidím ako zúfalo voláš o pomoc :)



:):):):):---:--- moc ďakujééém, už to mám!;)
hodila som si radšej odkaz na plochu, ak by som zasa zabudla.....
Manual
25.02.07,10:10
Ahoj, práve tlačím výkaz o majetku a záväzkoch v ALFE a do r. 10 peniaze a ceniny mi neťahá zostatok cennín. Prosím poraďte mi či nemám náhodou niečo zle nastavené. Alebo je to chyba programu?
Ani ti nepotiahne, pretože by si musela mať zvlášť pokladňu na ceniny, tak potom to musíš naťukať ručne...;)
pavels
25.02.07,10:18
A prečo vpisuješ do tlačív ? Však tač ČB a odovzdaj na DU:)

Jak jinak než vyplňovat v modulu DPFO? Co se rozumí ČB?

Ta políčka programau DPFO nesedí tehdy, když se nastaví ve Windows zvětšení textu/ikon v nastavení plocha-vlastnosti. Při normálním nastavení (96dpi) políčka sedí, jinak ne (Zobrazení vlastnosti, Upřesnit, Obecné, Nastavit dpi). Psal jsem do KROSu - http://www.kros.sk/index.php?s-cv-contentID=12300&s-cv-fulltext=96, uvidíme. Totéž rozhození text/pozadí je na Úvodní obrazovce Alfy, ale tam snesitelné.
Manual
25.02.07,10:21
Jak jinak než vyplňovat v modulu DPFO? Co se rozumí ČB?

Ta políčka programau DPFO nesedí tehdy, když se nastaví ve Windows zvětšení textu/ikon v nastavení plocha-vlastnosti. Při normálním nastavení (96dpi) políčka sedí, jinak ne (Zobrazení vlastnosti, Upřesnit, Obecné, Nastavit dpi). Psal jsem do KROSu - http://www.kros.sk/index.php?s-cv-contentID=12300&s-cv-fulltext=96, uvidíme. Totéž rozhození text/pozadí je na Úvodní obrazovce Alfy, ale tam snesitelné.
Myslel som to tak, že sa nesnažiť písať do tlačív z DU = farebných, ak to niekomu robí problémy, ale tlačiť čiernobiele, ktoré ponúka Alfa a ktoré akceptuje aj DU.
va1ke
25.02.07,10:22
Ani ti nepotiahne, pretože by si musela mať zvlášť pokladňu na ceniny, tak potom to musíš naťukať ručne...;)


No ale to je podľa mňa do nepraktické naťukávať to ručne. Lebo ak to naťuknem tak mi to tam nezostatne. Tak to musím naťukať zakaždým. Nechápem prečo to tak je. Však zostatok sociálneho fondu ťahá do výkazu a neviem prečo zostatok cenín tam neťahá.
Manual
25.02.07,10:24
No ale to je podľa mňa do nepraktické naťukávať to ručne. Lebo ak to naťuknem tak mi to tam nezostatne. Tak to musím naťukať zakaždým. Nechápem prečo to tak je. Však zostatok sociálneho fondu ťahá do výkazu a neviem prečo zostatok cenín tam neťahá.
Ale s tým ja nič nespravím, a ani by to nebol problém aby to Kros dopracoval.
Musíme na nich viac "pritlačiť":D
va1ke
25.02.07,10:25
Ale s tým ja nič nespravím, a ani by to nebol problém aby to Kros dopracoval.
Musíme na nich viac "pritlačiť":D


No však aj pritlačím. Zatra tam zavolám. ;)
pavels
25.02.07,10:30
Myslel som to tak, že sa nesnažiť písať do tlačív z DU = farebných, ak to niekomu robí problémy, ale tlačiť čiernobiele, ktoré ponúka Alfa a ktoré akceptuje aj DU.

To ale neřeší dotazovaný problém, tisky jsou v pořádku, ale vyplňování ne. Skutečně se to při zvýšení dpi v OS (operačním systému) nedá vyplňovat.
Manual
25.02.07,10:32
To ale neřeší dotazovaný problém, tisky jsou v pořádku, ale vyplňování ne. Skutečně se to při zvýšení dpi v OS (operačním systému) nedá vyplňovat.
Ale rieši, ak vytlačím DP aké mi ponúka program tak /aspoň/ ja ho mám vytlačený OK
pavels
25.02.07,10:38
Ale rieši, ak vytlačím DP aké mi ponúka program tak /aspoň/ ja ho mám vytlačený OK

Který program - hovoříme o modulu DPFO v ALFE? No a jak ho vyplníš? Nejde o tisk, jde o vyplnění.
pavels
25.02.07,10:49
Který program - hovoříme o modulu DPFO v ALFE? No a jak ho vyplníš? Nejde o tisk, jde o vyplnění.

Ještě přikládám print screen, pro upřesnění předmětu problému.
Manual
25.02.07,10:55
Ještě přikládám print screen, pro upřesnění předmětu problému.
Prepáč, nepochopil som, lebo niekde sa tu riešila tlač do originálov DP, že sa netrafia do políčok. Problém ktorý popisuješ nemám, všetko mi funguje OK.
pavels
25.02.07,11:42
A Alfa nie je "neohrabaná":D ale slušný program, ktorého som len užívateľ:D

Sice sem nepatří porovnávání softwaru, ale jednu poznámku snad mohu. Jsem IT specialista a recenzemi softwaru se zabývám. Testoval jsem 3 nejpoužívanější softwary pro jednoduché účetnictví na Slovenském trhu (Alfa, Pohoda, Money S3) a zjistil jsem, že Alfa je nejlepší co do variability, nastavení, výstupů, ..., téměř ve všem, ale má jedno velké mínus. A to je přepínání mezi úlohami. Tedy přechod z jedné úlohy do jiné a případně do další a zpět atd. Toto je v Alfe naprosto nevyřešeno, včetně ztráty horního menu při otevření úlohy/modulu. Toto je asi hlavní důvod, proč se začínající uživatelé tváří na Alfu nedůvěřivě a jsou trošku zmateni. Zde bych tlačil na výrobce, pokud se přidáte. Asi to má svoji historii, Alfa zřejmě přecházela od nižších verzí/operačních systémů evolučně a ne revolučně. To by také potvrzovalo proč je tak dobrá analyticky a relativně špatná svým uživatelský prostředím.
apsgroup
04.03.07,19:44
Mám problé s devizovým účtom v Alfe. Do počiatočných stavov som nahrala 100USD a kurz k 31.12.2005, v Sk mi to prepočitalo. Pohyb na úcte nebol. Teraz ked počitam kurzový rozdiel k 31.12.2006, v denníku mi odpíse ako výdaj len sumu akoby 1 USD napr. 38.95 a nie 3895,- a potom aj kurzovy rozdiel je akoby len z jedného dolara a nie zo sto.
Kde robim chybu?
LubenaK
05.03.07,06:40
Čo sa týka tlače v Alfe. Ak je to na obrazovke zobrazené správne, ale vytlačené zle, je treba stiahnuť najnovšie ovládače na tlačiareň.
apsgroup
05.03.07,09:34
Mám problé s devizovým účtom v Alfe. Do počiatočných stavov som nahrala 100USD a kurz k 31.12.2005, v Sk mi to prepočitalo. Pohyb na úcte nebol. Teraz ked počitam kurzový rozdiel k 31.12.2006, v denníku mi odpíse ako výdaj len sumu akoby 1 USD napr. 38.95 a nie 3895,- a potom aj kurzovy rozdiel je akoby len z jedného dolara a nie zo sto.
Kde robim chybu?Prosím nevie mi niekto pomoct???
JAJA11
05.03.07,09:56
Prosím nevie mi niekto pomoct???

A keď skúsite trebárs urobiť úhradu 50 dolárov v tej pokladni, čo Vám to spraví?
apsgroup
05.03.07,12:11
Skúsim poobede a dámvediet. Aj ked som vytlačila peňažný denník tak zostatok banky k 31.12.2006 je len korunový účet a tento devizový na ktorom je len počiatočný stav mi tam nezobrazilo. Neviem či mám niečo zle zadané alebo čo.
apsgroup
05.03.07,16:21
Ten devizový účet mám už dobre, mala som chybu v poč,stavoch.
Ale ked chcem vytlačiť penažný denník , mám zafajknuté všetky doklady ale zostatok banky je len učet v Sk. Ten devizový na ktorom bol len počiatočný stav mi tam nezahrnie. Ako treba tlačit denník s viacerými bankami???
JAJA11
05.03.07,16:48
Ten devizový účet mám už dobre, mala som chybu v poč,stavoch.
Ale ked chcem vytlačiť penažný denník , mám zafajknuté všetky doklady ale zostatok banky je len učet v Sk. Ten devizový na ktorom bol len počiatočný stav mi tam nezahrnie. Ako treba tlačit denník s viacerými bankami???

Bohužiaľ s tým skúsenosti nemám, mala som jeden rok 2 slovenské účty a pri tlači pen. denníka sa mi zobrazovali obidva účty. Ale je tam možnosť aj vytlačiť si špeciálne zostavu pre jednotlivé účty.
LubenaK
06.03.07,08:47
Peňažný denník sa tlačí len v slovenských korunách. Ak chceš aj ten devízový účet, daj si vytlačiť zostavu kniha účet v banke.
imino
07.03.07,19:36
Prosim vas, cestovne z jednej sluzobnej cesty, cize cesta TAM a potom SPAT musi byt do penazneho dennika zapisovane zvlazt za kazdy cestovny listok? Alebo v jednom riadku pen. den. moze byt SPOLU cele cestovne z JEDNEJ cesty?

Priklad 1, rano idem vlakom z miesta bydliska napr. do PD (trebars vlakom), popoludni idem spat (pre zmenu busom). Zapisem kazdy listok do jedneho riadku, alebo mozu byt spolu?

Priklad 2, idem rano z miesta bydliska napr. do Ziliny, po vybaveni pokracujem do Ruzomberka, potom na druhy den napr. do Lucenca, popoludni druheho dna sa vratim domov. Otazka ta ista. Kazdy cestovny listok do samostatneho riadka, alebo MOZU byt vsetky spolu za jednu cestu?

Pytam sa preto, lebo v DEMO Alfe je v pen. den. 500 pohybov. A hoci nebudem mat zatial vela samostatnych prijmovych poloziek (odoslanych faktur), mam obavu, ze pri castosti mojho cestovania, si hore popisanym sposobom tych 500 poloziek skoro miniem. A kupovat ostru verziu sa mi zatial nevyplati...

Vdaka.
imino
07.03.07,19:42
Hm, podobne sa pre zmenu spytam napriklad na to, ked v jeden den si nakupim napr. kancelarske potreby, dam kopirovat nejake dokumenty a pod. Proste, kazdy "blocek" z registracnej pokladne je zvlast polozka v pen. den.?

Mozno by ste tieto otazky chceli vidiet v inej teme, ale pytam sa to najma v suvislosti s Alfou. Keby som si pen. den. IBA pisal rucne, tak by ma to az tak netrapilo (hm, ak by som si nechcel usetrit pisanie.. :) :) :) ).

Vdaka. :) :) :)
Zita5
07.03.07,19:46
Prosim vas, cestovne z jednej sluzobnej cesty, cize cesta TAM a potom SPAT musi byt do penazneho dennika zapisovane zvlazt za kazdy cestovny listok? Alebo v jednom riadku pen. den. moze byt SPOLU cele cestovne z JEDNEJ cesty?



Pokiaľ budeš absolvovať služobnú cestu tak si vypíšeš cestovný príkaz /môžeš aj jeden za celý mesiac / priložíš cestovné lístky a uplatníš si náhradu stravného na SC spočítaš .V peňažnom denníku účtuješ do prevádzkovej réžie .


Priklad 1, rano idem vlakom z miesta bydliska napr. do PD (trebars vlakom), popoludni idem spat (pre zmenu busom). Zapisem kazdy listok do jedneho riadku, alebo mozu byt spolu?

Priklad 2, idem rano z miesta bydliska napr. do Ziliny, po vybaveni pokracujem do Ruzomberka, potom na druhy den napr. do Lucenca, popoludni druheho dna sa vratim domov. Otazka ta ista. Kazdy cestovny listok do samostatneho riadka, alebo MOZU byt vsetky spolu za jednu cestu?

Pytam sa preto, lebo v DEMO Alfe je v pen. den. 500 pohybov. A hoci nebudem mat zatial vela samostatnych prijmovych poloziek (odoslanych faktur), mam obavu, ze pri castosti mojho cestovania, si hore popisanym sposobom tych 500 poloziek skoro miniem. A kupovat ostru verziu sa mi zatial nevyplati...

Vdaka.

V Alfe máš tiež cestovné príkazy ....môžeš ich použiť
Zita5
07.03.07,19:49
Hm, podobne sa pre zmenu spytam napriklad na to, ked v jeden den si nakupim napr. kancelarske potreby, dam kopirovat nejake dokumenty a pod. Proste, kazdy "blocek" z registracnej pokladne je zvlast polozka v pen. den.?

Mozno by ste tieto otazky chceli vidiet v inej teme, ale pytam sa to najma v suvislosti s Alfou. Keby som si pen. den. IBA pisal rucne, tak by ma to az tak netrapilo (hm, ak by som si nechcel usetrit pisanie.. :) :) :) ).

Vdaka. :) :) :)

Ak budeš mať z nákupu v jeden deň viacej blôčkov z RP tak si ich spočítač vypíše si k tomu výdavkový pokladničný doklad a zaúčtuješ výdaj pokladňa a hore v doklade si nastav prevádzková réžia .Klikni OK a zaúčtuješ to do pokladne a do prevádzkovej réžie .
Brala som do úvahy nákup kanc.potrieb + kopírovanie .
Zita5
07.03.07,20:00
iminko tu Ti prikladám cestovný príkaz editovateľný pozri si ho a do takho si budeš vpisovať Tvoje služobné cesty .
http://www.porada.sk/showthread.php?t=6563&highlight=Cestovn%FD+pr%EDkaz
imino
07.03.07,20:18
"...Pokiaľ budeš absolvovať služobnú cestu tak si vypíšeš cestovný príkaz /môžeš aj jeden za celý mesiac / priložíš cestovné lístky a uplatníš si náhradu stravného na SC spočítaš .V peňažnom denníku účtuješ do prevádzkovej réžie ..."

V Alfe máš tiež cestovné príkazy ....môžeš ich použiťZitka, prepac, ak budem opakovat niektore otazky, ale radsej si veci nechavam polopate vysvetlit aj viackrat... :) Uz nemam 17... :) Uz mam az... 18.. :D :D

1, cize cestovne moze byt za jednu cestu v jednom riadku pen. den. spolu...
2, spominas tam uz aj stravne. To bude vari s cestovnym tiez zaratane v tom istom riadku pen. den.?

Cestovny prikaz si zatial rucne vypisujem na tom klasickom tlacive. Lenze mam tam uz fabruar spolu s marcom. Ma byt teda na kazdy mesiac jeden "cestak", ci to mozem nechat (febr.+marec)?
imino
07.03.07,20:22
Ak budeš mať z nákupu v jeden deň viacej blôčkov z RP tak si ich spočítač vypíše si k tomu výdavkový pokladničný doklad a zaúčtuješ výdaj pokladňa a hore v doklade si nastav prevádzková réžia .Klikni OK a zaúčtuješ to do pokladne a do prevádzkovej réžie .
Brala som do úvahy nákup kanc.potrieb + kopírovanie .Fajn. Ale nemusel by som rucne vypisovat ci uz prijmovy alebo vydavkovy pokl.dokl., ked by som si ich daval tlacit v Alfe z poloziek pen. den. Nasiel som v nej taku volbu, ze vytlaci tieto doklady (PPD, VPD).
Zita5
07.03.07,20:32
Zitka, prepac, ak budem opakovat niektore otazky, ale radsej si veci nechavam polopate vysvetlit aj viackrat... :) Uz nemam 17... :) Uz mam az... 18.. :D :D

Dobre tak ja mám 17-;) ideme na to

1, cize cestovne moze byt za jednu cestu v jednom riadku pen. den. spolu...
2, spominas tam uz aj stravne. To bude vari s cestovnym tiez zaratane v tom istom riadku pen. den.?
tu prikladám nárok na stravné

http://www.porada.sk/showthread.php?p=360821#post360821

Iminko Tvoj cestovný príkaz znesie veľa dní v mesiaci , nehovorme o jednej ceste a jednom riadku v peňažnom denníku .

Hovorme o vypísanom CESTOVNOM PRÍKAZE - kde vyúčtuješ pracovné cesty napríklad od 15.2.2007 do 28.2.2007,vypíšeš aj s náhradami spočítaš , priložíš cestovné lístky a tento jeden cestovný príkaz potom zaúčtuješ do jedného riadku v peňažnom denníku .
Účtuješ cez pokladnu výdaj ....prevádzková réžia .V Alfe výdavkový pokladničný doklad vytlačíš .Nemusíš vypisovať ručne .


Cestovny prikaz si zatial rucne vypisujem na tom klasickom tlacive. Lenze mam tam uz fabruar spolu s marcom. Ma byt teda na kazdy mesiac jeden "cestak", ci to mozem nechat (febr.+marec)?

Už to nechaj tak február s marcom .
Zita5
07.03.07,20:33
Fajn. Ale nemusel by som rucne vypisovat ci uz prijmovy alebo vydavkovy pokl.dokl., ked by som si ich daval tlacit v Alfe z poloziek pen. den. Nasiel som v nej taku volbu, ze vytlaci tieto doklady (PPD, VPD).

Nie doklady ručne nemusíš vypisovať ;) Ak zaúčtuješ v PD tak potom si dáš ...Tlač doklad" a budeš mať vytlačený VPD alebo PPD .
imino
07.03.07,20:41
iminko tu Ti prikladám cestovný príkaz editovateľný pozri si ho a do takho si budeš vpisovať Tvoje služobné cesty .
http://www.porada.sk/showthread.php?t=6563&highlight=Cestovn%FD+pr%EDkazVDAKA, vyzera to skvele. Vyskusam. :)
imino
07.03.07,21:09
Hovorme o vypísanom CESTOVNOM PRÍKAZE - kde vyúčtuješ pracovné cesty napríklad od 15.2.2007 do 28.2.2007,vypíšeš aj s náhradami spočítaš , priložíš cestovné lístky a tento jeden cestovný príkaz potom zaúčtuješ do jedného riadku v peňažnom denníku .Aaaa, uz tomu zacinam rozumiet. Ako som skor spominal, nie som uctovnik, zo zaciatku si vacsinu uctovnictva budem asi robit sam, pripadne si to raz za cas (napr. raz za pol roka) dam niekomu nablizku skontrolovat. Ale chcem mat v zakladnych veciach jasno, nech nezmetkujem. Ak som si dobre vsimol, tak v Alfe sa polozky pen. den. daju nahadzovat aj dodatocne, povedzme raz za mesiac, ale s danymi dnami spätne.

Zo stravneho mam zatial hokej, ale to postupne neskor. :)

Zatial vdaka. :)
Uľa
10.03.07,20:58
Aj ja skúšam Alfu a neviem si dať radu s nasledovným: Chcem uhradiť cez pokladňu viac záväzkov (zdravotné poistenie za tri mesiace bolo uhradené v jeden deň) a neviem ako jedným pokladničným dokladom uhradím tri záväzky naraz. Vopred ďakujem skúsenejším za radu.
Zita5
10.03.07,21:02
Aj ja skúšam Alfu a neviem si dať radu s nasledovným: Chcem uhradiť cez pokladňu viac záväzkov (zdravotné poistenie za tri mesiace bolo uhradené v jeden deň) a neviem ako jedným pokladničným dokladom uhradím tri záväzky naraz. Vopred ďakujem skúsenejším za radu.

Ak máš tri záväzky a chceš aby boli priradené k VPD , tak to v Alfe musíš spraviť :
3x účtovný zápis a spárovať s úhradou záväzku

a l e b o

jedným zápisom cez VPD suma celkom a ručne si v záväzkoch zaúčtuješ úhradu záväzkov aby sa Ti dostali na nulu .

Predpokladám podľa Tvojej otázky , že každý mesiac máš ako záväzok zaúčtovaný osobitne v evidencii záväzkov .
bravaSK
12.03.07,20:20
Prosím o pomoc s nasledovným problémom: účtujem v alfe a vediem knihu jázd. Ako mám na konci roka zrátať všetky cestovné náhrady a previesť ich do peňažného denníka ako VOZD? Robí sa to manuálne alebo to ide aj automaticky cez nejaké tlačivá? Vďaka za rady.:)
JAJA11
13.03.07,05:35
Prosím o pomoc s nasledovným problémom: účtujem v alfe a vediem knihu jázd. Ako mám na konci roka zrátať všetky cestovné náhrady a previesť ich do peňažného denníka ako VOZD? Robí sa to manuálne alebo to ide aj automaticky cez nejaké tlačivá? Vďaka za rady.:)


V záložke "tlač" je aj kniha jázd, kde na poslednej strane sú všetky súčty a ak je všetko správne nastavené, je vypočítaná aj paušálna náhrada.:rolleyes:
Marta3
13.03.07,10:51
Dobrý deň všetkým, prosím Vás o radu:
Z internetu som si stiahla najnovšiu verziu programu Alfa 13.12 ale po spustení programu mi ukazuje, že mám verziu 13.04.
Ale hlavný problém mám v tom, že mi neprenesie žiadne udaje do Daň.priznania. Zadám -Tlač-výkazy-daňové priznanie a vyplní mi iba 1.stranu a nič viac - kde robím chybu? Prosím poraďte. V minulom roku sa mi to nestalo. Výkazy o majetku a záväzkoch a príjmoch a výdavkoch mi urobí správne.
Zita5
13.03.07,10:57
Dobrý deň všetkým, prosím Vás o radu:
Z internetu som si stiahla najnovšiu verziu programu Alfa 13.12 ale po spustení programu mi ukazuje, že mám verziu 13.04.
Ale hlavný problém mám v tom, že mi neprenesie žiadne udaje do Daň.priznania. Zadám -Tlač-výkazy-daňové priznanie a vyplní mi iba 1.stranu a nič viac - kde robím chybu? Prosím poraďte. V minulom roku sa mi to nestalo. Výkazy o majetku a záväzkoch a príjmoch a výdavkoch mi urobí správne.


Prvú stranu vypíše správne , ale vyjadrenie v číslach si musíte nahodiť podľa príslušných príjmov a výdavkov , inak sa to nedá . Výpočet už spraví ALFA .
pavels
13.03.07,11:23
Dobrý deň všetkým, prosím Vás o radu:
Z internetu som si stiahla najnovšiu verziu programu Alfa 13.12 ale po spustení programu mi ukazuje, že mám verziu 13.04.
Ale hlavný problém mám v tom, že mi neprenesie žiadne udaje do Daň.priznania. Zadám -Tlač-výkazy-daňové priznanie a vyplní mi iba 1.stranu a nič viac - kde robím chybu? Prosím poraďte. V minulom roku sa mi to nestalo. Výkazy o majetku a záväzkoch a príjmoch a výdavkoch mi urobí správne.

Mám dojem, že máte nainstalovány dvě paralelní verze. Mohlo se to stát tak, že jste verzi 13.12 neinstalovala do stejného adresáře jako předchozí verzi 13.04. Umíte si ověřit adresář, ve kterém máte verzi 13.12 nainstalovánu?
Zita5
13.03.07,11:26
Mám dojem, že máte nainstalovány dvě paralelní verze. Mohlo se to stát tak, že jste verzi 13.12 neinstalovala do stejného adresáře jako předchozí verzi 13.04. Umíte si ověřit adresář, ve kterém máte verzi 13.12 nainstalovánu?


pavels , pracujem s ALFOU už dlho , nikdy sa mi nepreniesli do daňového priznania celkom príjmy a celkom výdavky z účtovníctva . Vždy som si ich tam musela vpísať .

Iné to je s Výkazom o príjmoch a výdavkoch ....tam sa údaje prenesú s peňažného denníka .
pavels
13.03.07,11:33
pavels , pracujem s ALFOU už dlho , nikdy sa mi nepreniesli do daňového priznania celkom príjmy a celkom výdavky z účtovníctva . Vždy som si ich tam musela vpísať .


Moje reakce nebyla na údaje, ale na to, že se Marte3 hlásí stará verze. Mělo by byt vidět, že se otevírá nová verze. Verze je trvale vypsána na vstupní obrazovce Alfy.
renča1
13.03.07,11:34
Moje reakce nebyla na údaje, ale na to, že se Marte3 hlásí stará verze. Mělo by byt ohlaseno, že se otevírá nová verze.


mimotemy Ahaáááá, ja som to pochopila tiež ako Zitka5:)
Marta3
13.03.07,13:45
Ďakujem všetkým za odpovede, nahodila som si čísla do DP ručne, potom už program výpočet urobil, ale narazila som na ďalší problém, odpočitateľnu položku na daňovníka mi doplní 87.936. Je to pevná suma a nedá sa opraviť.
Asi som pri inštalácii urobila nejaku chybu. Predtým som inštalácie nových verzií robila cez objednané CD, teraz prvykrát cez internet. Alfu mám 2.rok, takže robím na nej 2.DP. Minulý rok nebol žiadny problém.
pavels
13.03.07,14:02
..., ale narazila som na ďalší problém, odpočitateľnu položku na daňovníka mi doplní 87.936. Je to pevná suma a nedá sa opraviť.

Toto je důkaz, že startujete starou verzi Alfa. Pokud tento problém chcete vyřešit, znovu se podívejte, co jsem psal výše a pokud možno mi dodejte informaci, poradím co s tím. Pokud Vám stará verze nevadí (ale měla by vadit), opravte si sumu 87936 v DPFO, Program, Nastavenie.

Asi som pri inštalácii urobila nejaku chybu. Predtým som inštalácie nových verzií robila cez objednané CD, teraz prvykrát cez internet. Alfu mám 2.rok, takže robím na nej 2.DP. Minulý rok nebol žiadny problém.

Zkuste instalovat ještě jednou, neuděláte tím chybu. V první fázi se instalace jen rozbalí, nabízí Vám k rozbalení adresář c:\AlfaIns, s tím můžete souhlasit, až vše bude chodit, můžete tento adresář smazat. Po samorozbalení přejde instalační program sám do instalace nové verze Alfa. A zde je to důležité. Zkontrolujte si, aby instalace proběhla do stejného adresáře, kde je nainstalována starší verze. Instalátor se Vás zeptá kam chcete instalovat. Myslím, že starší verzi máte v c:\Alfa a novou verzi jste nainstalovala do c:\Program Files\ALFA.


Modrý text je můj návod.
Zita5
13.03.07,14:04
Ďakujem všetkým za odpovede, nahodila som si čísla do DP ručne, potom už program výpočet urobil, ale narazila som na ďalší problém, odpočitateľnu položku na daňovníka mi doplní 87.936. Je to pevná suma a nedá sa opraviť.
Asi som pri inštalácii urobila nejaku chybu. Predtým som inštalácie nových verzií robila cez objednané CD, teraz prvykrát cez internet. Alfu mám 2.rok, takže robím na nej 2.DP. Minulý rok nebol žiadny problém.


To znamená , že máš DP ešte z roku 2005 a upgrade si nestiahla , alebo už neviem .......práve pre toto si ja dávam posielať upgrade na CD , aby som nezbabrala :)
Marta3
13.03.07,14:19
Pre pavels:
ako si môžem overiť kde som inštalovala predchádzajúcu verziu a tú novu?
Určite mi vadí že mám starú verziu, preto by som to chcela napraviť a budem vam velmi vďačná ak mi pomožete.

Už nikdy upgrade nestiahnem z internetu, ale iba z CD, doteraz nebol žiadny probém
pavels
13.03.07,14:27
Pre pavels:
ako si môžem overiť kde som inštalovala predchádzajúcu verziu a tú novu?
Určite mi vadí že mám starú verziu, preto by som to chcela napraviť a budem vam velmi vďačná ak mi pomožete.

Už nikdy upgrade nestiahnem z internetu, ale iba z CD, doteraz nebol žiadny probém

Není třeba se bát stažené verze. Obě verze jsou rovnocenné.

Nejdříve poradím jak najít adresář spouštěné verze ALFA, tedy staré verze. Jistě klikáte na ikonu při spouštění programu. Tak na tutéž ikonu klikněte pravým tlačítkem myši a zvolte Vlastnosti. V políčku Cíl (Ciel) najdete umístění spouštěného programu. Do tohoto adresáře instalujte i novou verzi.
Marta3
13.03.07,15:00
a už som to vyriešila vďaka Vám všetkým..
Skúsila som znova novú inštaláciu a zistila som, že pri otázke "tento súbor už existuje, chcete nahradit existujúci súbor... som asi dala nie a preto sa mi nová verzia nenainštalovala, teraz som dala "áno" a inštalácia pokračovala, tekže už mám novú verziu.
Ešte raz Vám ďakujem
bravaSK
13.03.07,19:07
V záložke "tlač" je aj kniha jázd, kde na poslednej strane sú všetky súčty a ak je všetko správne nastavené, je vypočítaná aj paušálna náhrada.:rolleyes:

Ďakujem, našiel som to. Ešte by som prosil o doplnenie: ako zaevidujem túto sumu v peňažnom denníku, aby mohla byť VOZD.
Zita5
13.03.07,19:10
Ďakujem, našiel som to. Ešte by som prosil o doplnenie: ako zaevidujem túto sumu v peňažnom denníku, aby mohla byť VOZD.


Do prevádzkovej réžie -výdavok ovpl.základ dane .
bravaSK
14.03.07,17:39
Do prevádzkovej réžie -výdavok ovpl.základ dane .

Asi pomalšie chápem,tak pre istotu mi potvrďte tento postup: Na konci roka uzavriem knihu jázd, vytlačím si ju a zistím celkovú výšku náhrad. Túto sumu potom zaevidujem do peňažného denníka ako výdavok na prevádzkovú réžiu - teda bude to posledný výdavok z účtu/pokladne v danom účtovnom roku napr. na sumu 35000.
Opísal som ten postup správne? Ak nie, mohol by ma niekto opraviť?
Ďakujem.
Manual
14.03.07,18:21
Asi pomalšie chápem,tak pre istotu mi potvrďte tento postup: Na konci roka uzavriem knihu jázd, vytlačím si ju a zistím celkovú výšku náhrad. Túto sumu potom zaevidujem do peňažného denníka ako výdavok na prevádzkovú réžiu - teda bude to posledný výdavok z účtu/pokladne v danom účtovnom roku napr. na sumu 35000.
Opísal som ten postup správne? Ak nie, mohol by ma niekto opraviť?
Ďakujem.
Máš dve možnosti zaevidovania v Alfe:
1. Ak máš v pokladni dosť peňazí, tak napíšeš VPD na sumu napr. 35000 a vyplatí sa SZČO. Na VPD uvedieš: Paušálne náhrady za použitie os. auta za obdobie a zaúčtuješ to ako výdaj z pokladne do réžie.
2 Ak nemáš v pkladni dosť peňazí, tak cez ID spravíš VOzD s členením prev. réžia 35000 a to je všetko. A nemusí to byť posledný výdavok alebo zápis účtovnej operácie z pokladne v roku. Po tomto môžeš mať ešte aj iné napr. úhrady OF, DF, osobnú potrebu, UUO atď. a všetko s datumom 31.12.
Pekný večer...:)
bravaSK
14.03.07,20:40
Máš dve možnosti zaevidovania v Alfe:
1. Ak máš v pokladni dosť peňazí, tak napíšeš VPD na sumu napr. 35000 a vyplatí sa SZČO. Na VPD uvedieš: Paušálne náhrady za použitie os. auta za obdobie a zaúčtuješ to ako výdaj z pokladne do réžie.
2 Ak nemáš v pkladni dosť peňazí, tak cez ID spravíš VOzD s členením prev. réžia 35000 a to je všetko. A nemusí to byť posledný výdavok alebo zápis účtovnej operácie z pokladne v roku. Po tomto môžeš mať ešte aj iné napr. úhrady OF, DF, osobnú potrebu, UUO atď. a všetko s datumom 31.12.
Pekný večer...:)

Vďaka za radu, urobil som to cez ID, lebo inak mám všetky transakcie z účtu platobnou kartou.
Pekný asi skôr nový deň...:) :) :)
tonkat
18.03.07,21:21
Prosím vás, ako si mám nastaviť, aby mi v peň. denníku pri úhrade faktúry napísalo v texte číslo tej uhrádzanej faktúry. Pohľadávky sa mi takto robia a záväzky v jednej firme nemôžem takto docieliť. Ďakujem pekne
Zita5
18.03.07,21:25
Prosím vás, ako si mám nastaviť, aby mi v peň. denníku pri úhrade faktúry napísalo v texte číslo tej uhrádzanej faktúry. Pohľadávky sa mi takto robia a záväzky v jednej firme nemôžem takto docieliť. Ďakujem pekne

Ak robíš v Alfe tak pri úhrade napríklad pohľadávky .....si otvor doklad príjem banka ....vpravo vyššie máš F7 klikni na to a otvoria sa Ti pohľadávky .....osvietiš pohľadávku dáš vybrať ....klikneš ,dostane sa Ti do dokladu , vpravo dolu máš X..uhradiť pohľadávku a klikneš OK ....týmto máš zaúčtované a aj pohľadávku odpísanú ako uhradenú z Evidencie pohľadávok .

To isté aj záväzky....
Zdeni
18.03.07,21:30
Prosím vás, ako si mám nastaviť, aby mi v peň. denníku pri úhrade faktúry napísalo v texte číslo tej uhrádzanej faktúry. Pohľadávky sa mi takto robia a záväzky v jednej firme nemôžem takto docieliť. Ďakujem pekne
Nastav sa v PD na položku, kde uhrádzaš fa. Daj opraviť a rozbal kolonku - popis peňažnej operácie a tam sa ti vyhodí možnosť akou to chceš zapísať. /F7/
tonkat
18.03.07,21:32
Ak robíš v Alfe tak pri úhrade napríklad pohľadávky .....si otvor doklad príjem banka ....vpravo vyššie máš F7 klikni na to a otvoria sa Ti pohľadávky .....osvietiš pohľadávku dáš vybrať ....klikneš ,dostane sa Ti do dokladu , vpravo dolu máš X..uhradiť pohľadávku a klikneš OK ....týmto máš zaúčtované a aj pohľadávku odpísanú ako uhradenú z Evidencie pohľadávok .

To isté aj záväzky....
Takto presne to robím, ale výsledný riadok zapísaný v peňažnom denníku vyzerá tak, že pri úhrade pohľadávky sa mi do tohto riadku prenesie číslo faktúry napr.OF/02 Kros (názov partnera) a pri úhrade záväzku sa mi tam prenesie len text napr. Fa za telefón. Aja by som tam chcela tiež toto číslo došlej fa. Lepšie sa mi potom niečo hľadá. V jednej firme mi to robí a v druhej nie a neviem na to prísť čím to je.
Zdeni
18.03.07,21:34
Tonka!!!!!!!!!!!!!Čítaj moju odpoveď.............!!!!!:D
Zita5
18.03.07,21:34
Takto presne to robím, ale výsledný riadok zapísaný v peňažnom denníku vyzerá tak, že pri úhrade pohľadávky sa mi do tohto riadku prenesie číslo faktúry napr.OF/02 Kros (názov partnera) a pri úhrade záväzku sa mi tam prenesie len text napr. Fa za telefón. Aja by som tam chcela tiež toto číslo došlej fa. Lepšie sa mi potom niečo hľadá. V jednej firme mi to robí a v druhej nie a neviem na to prísť čím to je.
A v záväzkoch to máš dobre zapísané ?
tonkat
18.03.07,21:37
A v záväzkoch to máš dobre zapísané ?Dobre to mám zapísané, neviem, čo by tam mohlo byť zle, už som z toho pako, bude to len nejaká blbosť. Tebe to ako píše v peň. denníku?
Zita5
18.03.07,21:38
Teraz som to skúšala , mne výdavok za tovar uvedie ak omylom by som uhrádzala cez devízový účet a vytiahla záväzok slovenského dodávateľa .....

Inak ak účtuje SK tak to uvádza správne .....
petovsan
18.03.07,21:39
...Ešte mi vadí, že v ALFE sa nedá urobiť prechod do nového roku, kým nie je uzavretý predchádzajúci rok...
podľa mojich info v Krose zdokonaľujú programy v nie malej miere v nadväznosti na požiadavky zo strany svojich klientov, tak volajme, píšme, mailujme ... nech je ALFA ešte dokonalejšia !!! čo vy na to, alfáci?

P.S. mne sa v programe nepáči, že nie je možné napr. na 1 VPD rozúčtovať aj VOZD + VNZD, prípadne prev. réžiu + materiál a pod., alebo že nemôžem pod 1 VPD odpísať viacero záväzkov z knihy záväzkov, musím vždy po jednom
tonkat
18.03.07,21:39
Teraz som to skúšala , mne výdavok za tovar uvedie ak omylom by som uhrádzala cez devízový účet a vytiahla záväzok slovenského dodávateľa .....

Inak ak účtuje SK tak to uvádza správne .....

Ja mám pohyby iba v SK.
Zita5
18.03.07,21:41
Ja mám pohyby iba v SK.


No veru ešte som sa s tým nestretla , pokiaľ Zdeni napíše idem skúsať.....
Zdeni
18.03.07,21:42
Tonka, tá moja odpoveď ti nesedí, alebo nehceš odo mňa radu.:eek: :D už sa ti pokúšam tretí krát poradiť. Alebo nie sú moje príspevky vidno?:eek: :D
Zita5
18.03.07,21:43
Tonka, tá moja odpoveď ti nesedí, alebo nehceš odo mňa radu.:eek: :D už sa ti pokúšam tretí krát poradiť. Alebo nie sú moje príspevky vidno?:eek: :D

Zdeni čakám aj ja , tak to napíš ešte raz .....................
Zdeni
18.03.07,21:45
Takže ešte raz:
Nastav sa v PD na položku, kde uhrádzaš fa. Daj opraviť a rozbal kolonku - popis peňažnej operácie a tam sa ti vyhodí možnosť akou to chceš zapísať. /F7/
tonkat
18.03.07,21:55
Takže ešte raz:
Nastav sa v PD na položku, kde uhrádzaš fa. Daj opraviť a rozbal kolonku - popis peňažnej operácie a tam sa ti vyhodí možnosť akou to chceš zapísať. /F7/
Hurá!!!!!!!! Podarilo sa baby, ste super. Zdenka, ten tvoj príspevok vôbec nebolo vidno, za Zitkiným príspevkom 160 bolo hneď toto:
Tonka!!!!!!!!!!!!!Čítaj moju odpoveď.............!!!!!:D
Až po niekoľkých ďalších príspevkoch sa zobrazil ten tvoj, proste sa tam vsunul. ďakujem pekne, vedela som že to bude nejaká blbosť ale že až takáto .... Už robím s Alfou asi 5 rokov a teraz toto, no hanba.
petovsan
19.03.07,20:06
Posledná verzia ALFY mi od včera robí akési divy v evidencii záväzkov aj pohľadávok; keď nahadzujem faktúry, z ničoho nič mi zaeviduje ten istý doklad duplicitne, pred chvíľkou mi ho nahodilo samo od seba dokonca 3x a s tým istým poradovým interným číslom - čo je veľmi zvláštne, pretože tieto čísla sú predsa v programe jedinečné.
Čo to môže byť? Už sa s tým niekto z Vás stretol?
Zita5
19.03.07,20:47
Posledná verzia ALFY mi od včera robí akési divy v evidencii záväzkov aj pohľadávok; keď nahadzujem faktúry, z ničoho nič mi zaeviduje ten istý doklad duplicitne, pred chvíľkou mi ho nahodilo samo od seba dokonca 3x a s tým istým poradovým interným číslom - čo je veľmi zvláštne, pretože tieto čísla sú predsa v programe jedinečné.
Čo to môže byť? Už sa s tým niekto z Vás stretol?


Áno stretla som sa s tým , a som dosť napálená:D ....predtým sme mali v ALFE štoplíky .....PRIDAJ ....OPRAV...TLAČ....

a teraz v novej verzii je

PRIDAJ .....KÓPIA ...OPRAV

A ako som bola zvyknutá že OPRAV bolo v druhom poradí , tak vždy teraz omylom kliknem na KÓPIU a už mám duplicitnú pohľadávku alebo záväzok .....no véééééľmi zle to spravili .

Ak budeš klikať Kópia tak Ti ho zaeviduje aj 10 xxxx pozor na to ...
petovsan
19.03.07,20:53
aha, že by to teda bolo tým, že klepem a už ani neviem, kam? ale je mi divné, že mi dovolí zaevidovať to isté číslo už predtým vystavenej faktúry, ktoré je predsa jedinečné - ja mám napr. dve FV 2006/37. To nebude tou kópiuou, pretože keď dám urobiť kópiu dokladu, tak mi ponúka automaticky ďalšie poradové číslo dokladu. No, zajtra volám do Kros-u, uvidíme, čo poradia ... ja len, že či to niekomu náhodou tiež tak samo od seba nestvára tekéto čudesnosti ?
Ale aj tak díky za upozornenie.
Zita5
19.03.07,20:58
aha, že by to teda bolo tým, že klepem a už ani neviem, kam? ale je mi divné, že mi dovolí zaevidovať to isté číslo už predtým vystavenej faktúry, ktoré je predsa jedinečné - ja mám napr. dve FV 2006/37. To nebude tou kópiuou, pretože keď dám urobiť kópiu dokladu, tak mi ponúka automaticky ďalšie poradové číslo dokladu. No, zajtra volám do Kros-u, uvidíme, čo poradia ... ja len, že či to niekomu náhodou tiež tak samo od seba nestvára tekéto čudesnosti ?
Ale aj tak díky za upozornenie.

No ja som si naklikala duplicitné pohľadávky aj záväzky tým klikom na kópiu .Neviem , ale mne sa zdá , že Alfu toľko zdokonalujú , že až začína byť divná .....aj tlač pomenili , nemôžem napríklad si dať ..tlač ...obrazovka ...nič sa mi nezobrazí , len tlač ....tlačiareň ...
petovsan
19.03.07,21:06
No ja som si naklikala duplicitné pohľadávky aj záväzky tým klikom na kópiu .Neviem , ale mne sa zdá , že Alfu toľko zdokonalujú , že až začína byť divná .....aj tlač pomenili , nemôžem napríklad si dať ..tlač ...obrazovka ...nič sa mi nezobrazí , len tlač ....tlačiareň ...
no toto mi zatiaľ ešte nezblblo, na obrazovke ešte chvalabohu vidím, čo chcem vytlačiť, i keď ... neviem, čím ma zajtra "môj spolupracovník" prekvapíííí ... :)
1919696
21.03.07,08:33
Prosím vás, poraďte mi niekto.

Mám pokladničný blok na sumu 27.758,- kde sú tri položky:
tlačiareň 8.615,60
PDA 19.142,30
halier.vyrovnanie 0,10

Tlačiareň a PDA chcem zapísať do evid.KM.
Keď to rozpíšem vo VPD v členení to ide, ale keď si zakliknem "zápis do evid.KM" ponúka mi sumu 27.758,-
Kde robím chybu? ďakujem za pomoc
Manual
21.03.07,08:40
Tak tú sumu prepíš na takú akú potrebuješ = pre tlačiareň a budeš musieť znova nahodiť sumu pre PDA, pretože sú to 2 veci a každé bude mať pridelené svoje inv. číslo.
Alebo zapíš jednou sumou do PD ako nákup KM a potom zvlášť zapíš do KM konkrétne veci tlačiareň a PDA
1919696
21.03.07,08:44
ďakujem idem skúsiť
1919696
21.03.07,13:08
znova žiadam o radu:
v pohľadávkax program uvádza "číslo daň.dokladu" moje číslo faktúry. V evid.záväzkov : ako "interné čísla" som použila ZAV060001 alebo FD060001 (t.j. záväzky voči poisťovniam a FD ako všetky došlé faktúry). Ale program sa ma vždy opýta či chcem doklad uložiť aj keď nemám zadané "číslo daň. dokladu". Mám snáď niečo zle? Alebo to "číslo daň.dokl." má byť ZAV060001, FD060001-teda to čo mám ja pod "interným číslom"? Vysvetlite mi pls rozdiel medzi interným číslom a číslom daň.dokladu
ďakujem - aj za trpezlivosť
apsgroup
21.03.07,13:22
Nemám teraz pred sebou program,ale myslím si, že interné číslo je tebou pridelené číslo a číslo daň.dokladu je číslo faktúry dodavatela.
Zita5
21.03.07,13:29
znova žiadam o radu:
v pohľadávkax program uvádza "číslo daň.dokladu" moje číslo faktúry. V evid.záväzkov : ako "interné čísla" som použila ZAV060001 alebo FD060001 (t.j. záväzky voči poisťovniam a FD ako všetky došlé faktúry). Ale program sa ma vždy opýta či chcem doklad uložiť aj keď nemám zadané "číslo daň. dokladu". Mám snáď niečo zle?

Nie nemáš nič zle , jednochucho v záväzku voči SP a ZP nemôžeš nahodiť číslo daňového dokladu , ja tam vynechávam prázdne políčko , alebo tam môžeš napísať poistné SP ........V pravo hore treba zakliknúť "Typ dokladu" poistné

Alebo to "číslo daň.dokl." má byť ZAV060001, FD060001-teda to čo mám ja pod "interným číslom"? Vysvetlite mi pls rozdiel medzi interným číslom a číslom daň.dokladu
ďakujem - aj za trpezlivosť

Interné číslo , je číslovanie napriklad došlej faktúry v poradí ...DF 001,DF 002.

Číslo daňového dokladu je číslo faktúry došlej ...
MIŠO T
21.03.07,13:51
Pozdravujem Vás, mne zasa v najnovšej verzii nezaradí doklad do evidencie DPH - /VF ak je bez DPH- odberatel v EU/ musím to nahodiť sám

VF s vyčíslenou DPH idu riadne priamo do evidencie DPH
Stretol sa s niečim takým niekto ????
veronikasad
21.03.07,14:01
znova žiadam o radu:
v pohľadávkax program uvádza "číslo daň.dokladu" moje číslo faktúry. V evid.záväzkov : ako "interné čísla" som použila ZAV060001 alebo FD060001 (t.j. záväzky voči poisťovniam a FD ako všetky došlé faktúry). Ale program sa ma vždy opýta či chcem doklad uložiť aj keď nemám zadané "číslo daň. dokladu". Mám snáď niečo zle? Alebo to "číslo daň.dokl." má byť ZAV060001, FD060001-teda to čo mám ja pod "interným číslom"? Vysvetlite mi pls rozdiel medzi interným číslom a číslom daň.dokladu
ďakujem - aj za trpezlivosť

Čislo daňového dokladu je variabilný symbol uvedený na faktúre,ktorý sa potom uvadza pri príp. tlači prev. príkazov. Keď nahrávaš záväzky poisťovní alebo DU, uveď tam IČO, IČZ alebo DIČ, podľa toho o aký záväzok ide. Interné číslo je poradové číslo v knihe záväzkov.

--------------
Veronika
Zita5
21.03.07,20:07
Kolegovia ste spokojní v najnovšou verziou Alfy . Ja neviem celé roky som s ňou bola nadmieru spokojná , ale teraz mi nejako prechádza pomaličky , robí problém ak si dám zobraziť výkaz na monitor , ani nezobrazí , len jedine vytlačí .....a zdá sa mi akási čudná .....častý problém aj pri tlači .....a tie ich tlačítka čo pomenili neviem si zvyknúť .....PRIDAJ:::KOPIA:::OPRAV..................nespo zorovali ste žiadnu zmenu k horšiemu .....?
Manual
21.03.07,20:32
Zitka, ja ten problém nemám, všetko OK, zobrazenie na monitor atď, bez problémov. A tým kopiam som rád, lebo to urýchluje prácu.
Mám od vlani nový PC zriadený kôli Omege, mám tam dvojjadrový procesor a teraz operácie v Alfe, Omege, Olympe len tak lietajú. Nem problém
Zita5
21.03.07,20:35
Zitka, ja ten problém nemám, všetko OK, zobrazenie na monitor atď, bez problémov. A tým kopiam som rád, lebo to urýchluje prácu.
Mám od vlani nový PC zriadený kôli Omege, mám tam dvojjadrový procesor a teraz operácie v Alfe, Omege, Olympe len tak lietajú. Nem problém

Janko ja ako som nainštalovala upgrade tak strašne je to lenivé .....
mgm
21.03.07,20:39
Kolegovia ste spokojní v najnovšou verziou Alfy . Ja neviem celé roky som s ňou bola nadmieru spokojná , ale teraz mi nejako prechádza pomaličky , robí problém ak si dám zobraziť výkaz na monitor , ani nezobrazí , len jedine vytlačí .....a zdá sa mi akási čudná .....častý problém aj pri tlači .....a tie ich tlačítka čo pomenili neviem si zvyknúť .....PRIDAJ:::KOPIA:::OPRAV..................nespo zorovali ste žiadnu zmenu k horšiemu .....?

Práve dnes som sa rozčulovala. Namiesto tlačítka OPRAV som stačila VYMAŽ ... Hneď som na to prišla a nahodila som tú vymazanú fa.

Ja mám problém, keď si chcem vyfiltrovať pri fa napr. PARTNERA, alebo ČIASTKU ... Často sa mi stáva, že keď chcem niečo opraviť, hlási mi chybu a vyhodí ma z programu. Dnes sa mi to stalo možno 15x. Už som to aj napísala do Krosu ...

Tiež mám pocit, že je oveľa pomalší a ta KOPIA by sa mi páčila, ale niekde inde, nie na tom mieste, kde sme boli zvyknutý na OPRAV ... Lebo veľa krát už mnohé veci robím automaticky a je rozdiel stlačiť KOPIU namiesto OPRAV ...

Prajem pevné nervy ...
Zita5
21.03.07,20:43
Práve dnes som sa rozčulovala. Namiesto tlačítka OPRAV som stačila VYMAŽ ... Hneď som na to prišla a nahodila som tú vymazanú fa.

Ja mám problém, keď si chcem vyfiltrovať pri fa napr. PARTNERA, alebo ČIASTKU ... Často sa mi stáva, že keď chcem niečo opraviť, hlási mi chybu a vyhodí ma z programu. Dnes sa mi to stalo možno 15x. Už som to aj napísala do Krosu ...

Tiež mám pocit, že je oveľa pomalší a ta KOPIA by sa mi páčila, ale niekde inde, nie na tom mieste, kde sme boli zvyknutý na OPRAV ... Lebo veľa krát už mnohé veci robím automaticky a je rozdiel stlačiť KOPIU namiesto OPRAV ...
Prajem pevné nervy ...

Súhlasím s Tebou , mali poradie ponechať tak ako bolo ,PRIDAJ OPRAV TLAČ a KOPIA bokom , lebo sa mi stáva , že som zvyknutá na oprav a stlačím kopiu a už to tam mám.......no neviem ,ako píšem vyššie , veľmi ju chcú zdokonaliť , len aby ju nepokazili ........ mne sa zdá skutočne nejaká čudná ...
Manual
21.03.07,20:43
Janko ja ako som nainštalovala upgrade tak strašne je to lenivé .....
Alfa prešla na kvalitatívne vyšší stupeň, preto potrebuje rýchlejší procesor v PC. Neviem ako máš starý PC ale asi ho budeš musieť inovovať. Ja také problémy nemám.
PS: Na starom PC keď som mal nainštalovanú Omegu, tak účt. operácie šli ako spomalený film.
Zita5
21.03.07,20:44
Alfa prešla na kvalitatívne vyšší stupeň, preto potrebuje rýchlejší procesor v PC. Neviem ako máš starý PC ale asi ho budeš musieť inovovať. Ja také problémy nemám.
PS: Na starom PC keď som mal nainštalovanú Omegu, tak účt. operácie šli ako spomalený film.

Janko ja mám nový PC .....
Manual
21.03.07,20:54
Janko ja mám nový PC .....
Je rozdiel medzi novým PC určeným na bežné používanie /hry atď./ a PC prispôsobeným na používanie určitých programov. Pritom ten tvoj nový nepodceňujem.Ale ak sa správa tak ako píšeš, tak niekde je zrada.
1919696
22.03.07,09:40
Opäť otázka z mojej strany:
v PD zaúčtujem z b.výpisu platbu do zdrav.poisťovne, dám úharad záväzku. keď potom nahliadnem do evid.záväzkov v stĺpci "dátum PP" sa mi nič nezobrazuje. dátum PP je dátum prijatej platby?
a nechápem prečo keď dám z PD úhrada pohľadávky sa mi dátum úhrady v evidencii pohľ. nikde nezobrazí len keď si otvorím konkrétnu pohľadávku. to je divné.
ďakujem za odpovede
uzivatel2
22.03.07,09:41
Tiež používam ALFU a problémy nemám, PC z roku 2001, ale Alfa ide bez problémov. Aj zobrazovanie pred tlačou je v poriadku. Ak preinštaluješ nepomôže to?
1919696
22.03.07,10:43
Opäť otázka z mojej strany:
v PD zaúčtujem z b.výpisu platbu do zdrav.poisťovne, dám úharad záväzku. keď potom nahliadnem do evid.záväzkov v stĺpci "dátum PP" sa mi nič nezobrazuje. dátum PP je dátum prijatej platby?
a nechápem prečo keď dám z PD úhrada pohľadávky sa mi dátum úhrady v evidencii pohľ. nikde nezobrazí len keď si otvorím konkrétnu pohľadávku. to je divné.
ďakujem za odpovede
sway
22.03.07,10:50
Opäť otázka z mojej strany:
v PD zaúčtujem z b.výpisu platbu do zdrav.poisťovne, dám úharad záväzku. keď potom nahliadnem do evid.záväzkov v stĺpci "dátum PP" sa mi nič nezobrazuje. dátum PP je dátum prijatej platby?
a nechápem prečo keď dám z PD úhrada pohľadávky sa mi dátum úhrady v evidencii pohľ. nikde nezobrazí len keď si otvorím konkrétnu pohľadávku. to je divné.
ďakujem za odpovede

kým je neuhradená, svieti na červeno, čiastkovo uhradená na žlto a uhradená je už nevysvietená, podľa toho vieš na čom si....
1919696
22.03.07,10:56
kým je neuhradená, svieti na červeno, čiastkovo uhradená na žlto a uhradená je už nevysvietená, podľa toho vieš na čom si....

tak potom to mam dobre dakujem a prosim co znamena alebo co ma obsahovat polozka datum PP, ja viem pytam sa ako blba ale chcem to mat vsetko v poriadku.
mam totiz pred sebou uctovnictvo z roku 2005, robim 2006 a strasne ma to myli nakolko to z 2005 bolo robene niekym inym a este k tomu v Money.
Tak napr co sa tyka záväzkov:
z money sa da vytlacit kazdy 1 zavazok zvlast, v alfe sa mi da len evidencia. ako ked pride FA tak ako vytlacim k nej tzv. kosielku? dam len evidencia tlac a vyber tej jednej FA? som z toho blb.
zauctovane mam vsetko aj spravne to som si ista, len neviem ako to ma vsetko vyzerat, ked to vyjde z tlaciarne.
som uz zufala
a vsetkym dakujem, ze maju so mnou trpezlivost
Manual
22.03.07,11:33
tak potom to mam dobre dakujem a prosim co znamena alebo co ma obsahovat polozka datum PP, ja viem pytam sa ako blba ale chcem to mat vsetko v poriadku.
mam totiz pred sebou uctovnictvo z roku 2005, robim 2006 a strasne ma to myli nakolko to z 2005 bolo robene niekym inym a este k tomu v Money.
Tak napr co sa tyka záväzkov:
z money sa da vytlacit kazdy 1 zavazok zvlast, v alfe sa mi da len evidencia. ako ked pride FA tak ako vytlacim k nej tzv. kosielku? dam len evidencia tlac a vyber tej jednej FA? som z toho blb.
zauctovane mam vsetko aj spravne to som si ista, len neviem ako to ma vsetko vyzerat, ked to vyjde z tlaciarne.
som uz zufala
a vsetkym dakujem, ze maju so mnou trpezlivost
Košieľku v JU netlačíš, načo ? No každý SW je iný, ale aj tak nechápem načo chceš tlačiť každý záväzok zvlášť. Predsa na konci roka si vytlačím komplet KZ a vidím čo je uhradené a akým dokladom a čo je neuhradené. Tak isto aj K Pohladávok.
A kde vidíš to položka datum PP ? Pri akej operácii ?
1919696
22.03.07,11:45
Košieľku v JU netlačíš, načo ? No každý SW je iný, ale aj tak nechápem načo chceš tlačiť každý záväzok zvlášť. Predsa na konci roka si vytlačím komplet KZ a vidím čo je uhradené a akým dokladom a čo je neuhradené. Tak isto aj K Pohladávok.
A kde vidíš to položka datum PP ? Pri akej operácii ?

dakujem za odpoved Manual,
k tym zavazkom: myslela som si ze ked uctovnicka, ktora robila rok 2005 v Money a tlacila kazdy zavazok zvlast, musim to tak robit aj ja. jednoducho ma to myli. ale ty si ma uistil, ze to robim dobre.

polozka "datum PP" mam v evidencii zavazkov za kolonkov "zostava uhradit". neviem co ma obsahovat, znie mi to ako datum prijatej platby...
ale mam to prazdne
Manual
22.03.07,15:03
dakujem za odpoved Manual,
k tym zavazkom: myslela som si ze ked uctovnicka, ktora robila rok 2005 v Money a tlacila kazdy zavazok zvlast, musim to tak robit aj ja. jednoducho ma to myli. ale ty si ma uistil, ze to robim dobre.

polozka "datum PP" mam v evidencii zavazkov za kolonkov "zostava uhradit". neviem co ma obsahovat, znie mi to ako datum prijatej platby...
ale mam to prazdne
tak to netuším, ja to mám tiež prázdne aj u uhradených aj u neuhradených. Ale môžeš zavolať do Krosu 041/7071015 priamo na Alfu a popýtaj sa a daj vedieť. OK ?
mgm
22.03.07,23:10
Súhlasím s Tebou , mali poradie ponechať tak ako bolo ,PRIDAJ OPRAV TLAČ a KOPIA bokom , lebo sa mi stáva , že som zvyknutá na oprav a stlačím kopiu a už to tam mám.......no neviem ,ako píšem vyššie , veľmi ju chcú zdokonaliť , len aby ju nepokazili ........ mne sa zdá skutočne nejaká čudná ...

Zitka, dnes som preinštalovala Alfu a ide aj rýchlo, aj som za celý deň nebola vyhodená z programu. Skús to urobiť aj Ty, čo to pri Tvojich problémoch urobí, alebo neurobí.

Dnes som robila aj s KOPIOU. Je to super, dosť to pomôže.

Takže - Alfa je super, len si často mýlim KOPIU a OPRAV
1919696
26.03.07,06:33
ahojte, mam MALY problemik.Skuseni s Alfou prosim poradte:
Vytlacila som si DP z Alfy a napadlo mi este, ze som zabudla dat do zavazkov preddavky na DzPFO za 4.Q.2006 splatny do 2.4.07.Pridala som teda zavazok do evidencie a ked som dala znova vytlacit "Vykaz o majetku a zavazkoch" vobec sa nezmenila suma v kolonke zavazky.
Ved to by sa mi malo automaticky o zauctovanu sumu navysit, nie?!
Neviete kde by mohol byt problem?
Dakujem
JAJA11
26.03.07,07:22
ahojte, mam MALY problemik.Skuseni s Alfou prosim poradte:
Vytlacila som si DP z Alfy a napadlo mi este, ze som zabudla dat do zavazkov preddavky na DzPFO za 4.Q.2006 splatny do 2.4.07.Pridala som teda zavazok do evidencie a ked som dala znova vytlacit "Vykaz o majetku a zavazkoch" vobec sa nezmenila suma v kolonke zavazky.
Ved to by sa mi malo automaticky o zauctovanu sumu navysit, nie?!
Neviete kde by mohol byt problem?
Dakujem

S akým dátum je ten záväzok prijatý?
1919696
26.03.07,08:01
S akým dátum je ten záväzok prijatý?

dala som 31.12.2006, ale potom som to naschval zmenila na 25.12.2006, no nepomohlo
petovsan
26.03.07,08:03
Mám trochu chaos z adresárov, v ktorých si ALFA automaticky vytvára zálohy.

Pokiaľ by som chcela čosi obnoviť zo zálohy, tak odkiaľ?
- c:/alfa/archiv...
- c:/alfa/data/...
- c:/alfa/data/archiv/...

alebo sa spýtam inak - ak zálohujete v alfe do súboru, ako presne máte nastavenú cestu? Je možné, aby ti zálohované údaje boli v adresári ARCHIV a DATA identické?
petovsan
26.03.07,08:06
dala som 31.12.2006, ale potom som to naschval zmenila na 25.12.2006, no nepomohlo
ak ideš tlačiť výkaz o MaZ, je tam vpravo hore pri dátume, ku ktorému chceš výkaz zostaviť tlačítko PREPOČÍTAJ, skúšala si aj túto možnosť?
1919696
26.03.07,08:11
ak ideš tlačiť výkaz o MaZ, je tam vpravo hore pri dátume, ku ktorému chceš výkaz zostaviť tlačítko PREPOČÍTAJ, skúšala si aj túto možnosť?

áno asi 10 krat, nechapem cim to moze byt. Nakolko som robila v Alfe prvy krat, napadaju mi aj celkom nelogicke veci. Nemoze to mat suvis s PD? Mam tam uz zauctovane cez ID odpisy...
uzivatel2
26.03.07,08:23
ahojte, mam MALY problemik.Skuseni s Alfou prosim poradte:
Vytlacila som si DP z Alfy a napadlo mi este, ze som zabudla dat do zavazkov preddavky na DzPFO za 4.Q.2006 splatny do 2.4.07.Pridala som teda zavazok do evidencie a ked som dala znova vytlacit "Vykaz o majetku a zavazkoch" vobec sa nezmenila suma v kolonke zavazky.
Ved to by sa mi malo automaticky o zauctovanu sumu navysit, nie?!
Neviete kde by mohol byt problem?
Dakujem
V novej verzii to zahrnie do záväzkov len ak dáš dátum splatnosti do 31.12.2006
petovsan
26.03.07,08:24
... Nemoze to mat suvis s PD? Mam tam uz zauctovane cez ID odpisy...
nie, ja to robím tiež bežne tak, že už mám zaúčtované úplne všetko, vypíšem DP a až keď vidím z riadne vyplneného DP sumu dane k úhrade, tak sa vrátim späť do záväzkov a tú daň tam doplním. Takže s týmto to súvis určite nemá.
Skús zavolať do Kros-u, pretože už ma ozaj nenapadá, čím by to mohlo byť ... a to s Alfou robím skoro 10 rokov.
petovsan
26.03.07,08:27
Vo novej verzii to zahrnie do záväzkov len ak dáš dátum splatnosti do 31.12.2006
to fakt ??? :eek: tak toto som ešte neprepočítavala ... t.z., že do výkazu o MaZ nevstupuje ani soc. a zdrav. poist. hradené k 8.01.2007 za 12/2006, ani platba DPH do 25.01.2007 za IV.Q.06, ba dokonca ani zostatok leasingu, ak je splatný napr. 25.03.2009 ??? tak načo to tam vôbec pracne evidujem ???
1919696
26.03.07,08:37
V novej verzii to zahrnie do záväzkov len ak dáš dátum splatnosti do 31.12.2006
Podla toho co pises, by mi alfa nezaratala do zavazkov ani predpis SP 12/2006 a ZP 12/2006, ktore mam so splatnostou do 8.1.2007 a tie vo vykaze zaratane su, takze tu nieco nesedi.
petovsan
26.03.07,08:44
... takze tu nieco nesedi.
ešte ma napadla 1 možnosť, pozrela si sa na ten záväzok dane v evid. záväzkov, nemáš tam náhodou nahodené pri dátume prijatia rok 2007 namiesto r.2007? pretože pokiaľ si nahadzovala tú evidenciu až teraz, tak afla automaticky hádže do dátumu prijatia r.2007 ???
1919696
26.03.07,08:50
ešte ma napadla 1 možnosť, pozrela si sa na ten záväzok dane v evid. záväzkov, nemáš tam náhodou nahodené pri dátume prijatia rok 2007 namiesto r.2007? pretože pokiaľ si nahadzovala tú evidenciu až teraz, tak afla automaticky hádže do dátumu prijatia r.2007 ???
Nie, nemam. Prave na toto som si davala pozor.
Idem to vymazat a skusim cely postup znova, lebo mi to vrta v hlave. V evidencii Zavazkov to je ale vo Vykaze nie.
Ak to nepojde volam do Krosu.
sway
26.03.07,08:52
Nie, nemam. Prave na toto som si davala pozor.
Idem to vymazat a skusim cely postup znova, lebo mi to vrta v hlave. V evidencii Zavazkov to je ale vo Vykaze nie.
Ak to nepojde volam do Krosu.a dala si si výkaz prepočítať???
1919696
26.03.07,08:55
a dala si si výkaz prepočítať???
áno, už veľa krát
renča1
26.03.07,08:58
V novej verzii boli doplnené účtovanie zaplatených preddavkoch v cudzej mene... Neviete mi poradiť, ako mám robiť preúčtovanie PF v cudzej mene k daňovým dokladom v cudzej mene? Hlavne sa mi jedná o to, ako mám nahodiť PF v cudzej mene, aby mi to potom pri preúčtovaní správne ťahalo sumy v cudzej a aj v slovenskej mene.
sway
26.03.07,09:03
áno, už veľa krát

a čo si zadala do kolonky typu dokladu - faktura, alebo čo? - možno tam je zrada
petovsan
26.03.07,09:04
áno, už veľa krát
ešte ma napadlo: dátum dodania v tom záväzku máš tiež zapísané 31.12.2006, alebo až 31.03.2007? musíš mať 31.12.2006, inak Ti to nezoberie do výkazu MaZ ...
alebo máš ten záväzok zadefinovaný ako faktúru? nie náhodou preddavok?
ak ani toto, tak už skutočne neviem
sway
26.03.07,09:05
u mňa to s dátumom splatnosti nemá nič spoločné, berie mi do výkazu aj splatné v 2007
sway
26.03.07,09:07
ešte ma napadlo: dátum dodania v tom záväzku máš tiež zapísané 31.12.2006, alebo až 31.03.2007? musíš mať 31.12.2006, inak Ti to nezoberie do výkazu MaZ ...
alebo máš ten záväzok zadefinovaný ako faktúru? nie náhodou preddavok?
ak ani toto, tak už skutočne neviem

presne tak ak tam dáš preddavok tak ho do výkazu nevezme.
sway
26.03.07,09:08
presne tak ak tam dáš preddavok tak ho do výkazu nevezme.

musíš dať Typ: Daň z príjmu a budeš ho mať aj vo výkaze;)
1919696
26.03.07,09:09
a čo si zadala do kolonky typu dokladu - faktura, alebo čo? - možno tam je zrada

AHA, tak to mi nenapadlo. Mam to zauctovane ako preddavok.
Prosim vas a mozte mi vysvetlit preco mi to neuvedie vo vykaze. Ved aj to je moj zavazok.
sway
26.03.07,09:11
AHA, tak to mi nenapadlo. Mam to zauctovane ako preddavok.
Prosim vas a mozte mi vysvetlit preco mi to neuvedie vo vykaze. Ved aj to je moj zavazok.
ale je to záväzok daň - tak ju tak daj a si v pohodičke ;)
1919696
26.03.07,09:12
musíš dať Typ: Daň z príjmu a budeš ho mať aj vo výkaze;)
sway, velice pekne dakujem, cize ak tomu spravne rozumiem, ked preddavky na DzPFO zapisujem do evidencie zavazkov, ako typ dokladu musim zadat "dan z prijmu" ?
sway
26.03.07,09:20
sway, velice pekne dakujem, cize ak tomu spravne rozumiem, ked preddavky na DzPFO zapisujem do evidencie zavazkov, ako typ dokladu musim zadat "dan z prijmu" ?
ano kľudne;););)
1919696
26.03.07,09:22
ano kľudne;););)
este raz dakujem, nad tym som dumala niekolko dni, kde robim chybu :o
qwero
27.03.07,07:44
Ako nováčik, začínam s Alfou. Pretože tu vidím nebývalý záujem pomôcť - klobúk dole, prosím skúsenejších a ochotných o triviálne rady:
- Postrehol som, že zadané údaje z PD sa dajú exportovať, napr. do Excelu. Je to možné aj naopak, zadať- importovať údaje z Excelu do Alfy???
- Pri dodatočnom zadaní údaju do PD, je možné zmeniť aj poradové číslo položky podľa dátumu (viem, že zobrazenie podľa dátumu ide, ale nechcem, aby tam vyskakovalo dodatočné zadanie)???
Manual
27.03.07,07:51
Myslím, že z excelu do Alfy export nie je možný, pretože Alfa to nevie spracovať.Druhej otázke moc nerozumiem, ak to chceš mať očíslované chronologicky aj po dodatočnom zápise do PD tak prečísluj PD, tam máš kritéria.
qwero
27.03.07,13:56
nerozumiem výrazu prečíslovať. Samozrejme, že funkciu nastavenia nového číslovania jednotlivých skupín som našiel, ale poradové číslo zápisu v PD zostáva také, v akom poradi ich človek vnesie. Čiže ak dodatočne vkladám zápis s dátumom o mesiac-dva skorším ako deň zápisu, poradové číslo stále zostáva ako "beží" poradie, t.j. ak má posledný zápis (bežne aj s posledným dátumom) poradové číslo "x", tak dodatočný zápis aj so skorším dátumom bude mať poradie"x+1". A tomu by som sa chcel vyhnúť, aby vsunutie (dodatočný zápis) malo poradie ako bežali dátumy, niečo podobné, ako keď v Exceli vložim riadok. Nemusí každý kontrolór vidieť dodatočné úpravy!!!

p.s. ozaj nejde importovať údaje z excelu????? (vie niekto v akom softe to ide?)
Manual
27.03.07,14:03
nerozumiem výrazu prečíslovať. Samozrejme, že funkciu nastavenia nového číslovania jednotlivých skupín som našiel, ale poradové číslo zápisu v PD zostáva také, v akom poradi ich človek vnesie. Čiže ak dodatočne vkladám zápis s dátumom o mesiac-dva skorším ako deň zápisu, poradové číslo stále zostáva ako "beží" poradie, t.j. ak má zápis s posledným dátumom poradové číslo "x", tak dodatočný zápis aj so skorším dátumom bude mať poradie"x+1". A tomu by som sa chcel vyhnúť, aby vsunutie (dodatočný zápis) malo poradie ako bežali dátumy. Nemusí každý kontrolór vidieť dodatočné úpravy!!!
Chod do PD a otvor na spodnej lište Úpravy a tam si vyber čo potrebuješ, máš tam zoradenie podľa datumu aj prečíslovanie. Myslím že to je to čo hladáš.
Predtým si sprav zálohu, aby si sa mohol vrátiť na počiatočný stav.
qwero
27.03.07,14:09
díky za radu, skutočne to ide!

.... a čo ten import z excelu, neporadí ktosi, ako na to?
Manual
27.03.07,14:27
díky za radu, skutočne to ide!

.... a čo ten import z excelu, neporadí ktosi, ako na to?
A myslíš že by sa do Alfy malo dať inportovať ?
qwero
27.03.07,14:41
...no osobne by sa mi to hodilo, čiže moja odpoveď je "áno".
Manual
27.03.07,14:47
Ale to by musel byť uspôsobený k tomu. Napr. Alfa vie prijať export mzdy z Olympu, ale nevie prijať export z iných programov, pretože s tým programátori neuvažovali. Ale zavolaj do Krosu 041/7071015 priamo na konzultantov Alfy a daj vedieť či to funguje.
Zdeni
27.03.07,14:52
Ono to funguje, len nie všetky moduly sú obojstranné.Teda dnu aj von. Ak je dodržaná štruktúra, ktorú "to" požaduje tak sa dá.
qwero
27.03.07,15:15
....určite zavolám do Kros-u.
2Zdeni: rozumiem správne: niektoré moduly? A ktoré tak činia? Záujem mám samozrejme o PD
bravaSK
27.03.07,17:14
Ahoj poraďte mi s týmto: v alfe mám vedené účtovníctvo, knihu jázd, cesťáky. Na konci roka som vypočítal z knihy jázd celkonú sumu náhrad a cez interný doklad dal do VOZD. Chcel by som ale tú istú sumu, cca. 30000 aj odpísať z pokladne, lebo tie peniaze, teda časť sa minula na PHM. Ako to urobiť? Môžem na túto sumu vystaviť výdavkový doklad, aby zmizla z pokladne?
Manual
27.03.07,18:28
Ahoj poraďte mi s týmto: v alfe mám vedené účtovníctvo, knihu jázd, cesťáky. Na konci roka som vypočítal z knihy jázd celkonú sumu náhrad a cez interný doklad dal do VOZD. Chcel by som ale tú istú sumu, cca. 30000 aj odpísať z pokladne, lebo tie peniaze, teda časť sa minula na PHM. Ako to urobiť? Môžem na túto sumu vystaviť výdavkový doklad, aby zmizla z pokladne?
Buď použiješ zaúčtovanie výdaj z pokl. ako VOzD prev. réžia, alebo použiješ ID ako si písal. Podstatné je, aby bolo v pokl. dosť peňazí.
Cecilia
08.06.07,16:21
Chcem sa Vás spýtať, že ako často kupujete nové verzie - údržbu programu ALFA (alebo OLYMP a OMEGA) - zdá sa mi to dosť drahé, podľa toho ako mi chodia ponuky od firmy - ako často by som si mala kupovať nové verzie?
petovsan
08.06.07,16:36
Chcem sa Vás spýtať, že ako často kupujete nové verzie - údržbu programu ALFA (alebo OLYMP a OMEGA) - zdá sa mi to dosť drahé, podľa toho ako mi chodia ponuky od firmy - ako často by som si mala kupovať nové verzie?
Tak na tomto sa podľa mňa šetriť neoplatí, pretože naša legislatíva sa mení snáď častejšie ako plienky batoľatám, myslím, že pokiaľ robíš účto dodávateľským spôsobom viacerým firmám, je to veľké riziko robiť na starších verziách programov. Každoročne zaplatím KROS-u celoročný poplatok za upgrade, čo je cca 20% z ceny prísl. softwaru a už iba sťahujem aktualizácie z netu.
... ešte dodám, že si ušetríš aj kopu nervov a času, pretože takto máš dostupnú každú novú verziu programu a nemusíš sústavne sledovať, čo sa v zákonoch zmenilo a aký to má alebo môže mať dopad na Tvoje neaktuálne programové vybavenie.
veronikasad
08.06.07,18:40
Chcem sa Vás spýtať, že ako často kupujete nové verzie - údržbu programu ALFA (alebo OLYMP a OMEGA) - zdá sa mi to dosť drahé, podľa toho ako mi chodia ponuky od firmy - ako často by som si mala kupovať nové verzie?

Aktualizácia sa platí na obdobie 12 mesiacov, KROS po tomto období klientom automaticky zasiela fa. Nové verzie si v tomto období môžeš stiahnuť z internetu, ponuky KROSu sú na zaslanie novej verzie poštou na CD, nemusíš na ne reagovať. Nastav si zasielanie e-mailových noviniek a o novej verzii sa vždy včas dozvieš.

-------
Veronika
felama
20.06.07,04:19
Nahoď si pohľadávky a záväzky neuhradené z roku 2006 v roku 2007, počiatočné stavy pokladňa, banka a môžeš účtovať, načo by si nahadzovala rok 2006, veď ho nepotrebuješ. Výkazy o majetku a príjmoch za rok 2006 sa tiež dajú nahodiť v r. 2007 .
katulka336
12.07.07,11:09
ahojte!Ja takisto začínam s programom Alfa-neplatca DPH od 1.3.2007 a potrebovala by som poradiť ako sa nahadzujú do tohto programu banka a podkladňa, mám od marca množstvo bločkov ale potrebujem pomôcť si ich zoradiť a nejako nahodiť do programu. Prosím kto je ochotný a trpezlivý mi pomôcť???!!! Dakujem.katka
ZuzanaP
12.07.07,11:16
Cez peňažný denník, dole máš pole bankové účty, tlačítka príjem a výdaj a vedľa máš pokladnica a tiež tlačítka príjem a výdaj.


Samozrejme musíš mať zadefinovaný bankový účet v číselníku.
katulka336
12.07.07,11:24
ahoj! no to mi je jasné, to som si všimla že je to tam dole, ale ako mám nahadzovať výpisy z bánk, príp. si spracovávať bločky, aby som ich tam mohla nahrať? Jediné čo robím s tomto programe sú vydané faktúry a poradil sa mi spraviť aj PPD a ním sa mi nejako automaticky zlikovidovala vystavená faktúra, ktorá bola zaplatená v hotovosti.
dakujem
ZuzanaP
12.07.07,11:27
Neviem, či ťa správne chápem, ale bankový výpis si musíš nahodiť položku po položke ako je to uvedené na výpise, napr. máš tam poplatok banke, tak si dáš v časti bankový účet výdavok, zadáš dátum, prev. réžia, sumu, doplníš text a dáš uložiť. Podobne aj v pokladnici.


A príručka ti nepomáha?
JAJA11
12.07.07,11:44
ahojte!Ja takisto začínam s programom Alfa-neplatca DPH od 1.3.2007 a potrebovala by som poradiť ako sa nahadzujú do tohto programu banka a podkladňa, mám od marca množstvo bločkov ale potrebujem pomôcť si ich zoradiť a nejako nahodiť do programu. Prosím kto je ochotný a trpezlivý mi pomôcť???!!! Dakujem.katka

Ja si bločky rozdelím podľa mesiacov a potom ich všetky nahodím, samostatne nahodím banku. Ak sa aj pomýlim, program všetko uprace. :rolleyes:
katulka336
12.07.07,11:51
príručku som si vytlačila,ale ešte som sa tomu až tak dopodrobna nevenovala, ale chcela by som tam nahodiť všetky výpisy aby som si aspoň nejaké faktúry zlikvidovala. nemám ich veľa cca 15 vystavených ale chcem sa do toho pustiť teraz ked je toho menej ako ked budem mať toho veľa. A chcem sa ta ešte spýtať, že ak mám od marca bločky za materiál, a iné výdavky, tak mám nahadzovať do výdavkov z pokladne každý bloček zvlášť alebo to môžem aj narátať dokopy, alebo si to mám oddeľovať mesiac po mesiaci?? V práci robím podvojné účto a to mi je jasné, ale potrebovala by som pomôcť aj teoreticky s jednoduchým či mi mám do pokladne tak isto vypisovať PPD a VPD ako to robím v PÚ v práci. Aj ked sa hovorí že jednoduché účto je jednoduché len sa asi do toho potrebujem dostať.:-) dakujem ti veľmi pekne. Inak ak by si mi mohla dať na teba mail bola by som ti vdačná, v prípade potreby.