hlucia
25.03.07,20:32
Dobrý večer, chcem začať robiť mzdy pre jedného zamestnanca v programe olymp, ešte som v tomto programe nerobila, tak neviem ako nato. Chceme mu dávať minim. mzdu. Neviem čo všetko treba nahodiť do tohto programu a ako si dať vlastne vyrátať čistý príjem, odvody do poisťovní.Nárok na dovolenku. Poradí mi niekto?
chanell
25.03.07,18:42
Keď si poriadne navolíš personalistiku, potom by si nemala mať problém. Ak v pracovnom pomere zadáš údaje zo zápočtového listu od predchádzajúceho zamestnávateľa, program automaticky vyčísli nárok na dovolenku.
V záložke Zložky mzdy (alebo položky mzdy) si navolíš zamestnancovi pevný plat, ktorý mu prislúcha. Potom sa presunieš z personalistiky do výpočtu miezd, zadáš mu odpracované dni, príp. dni čerpania dovolenky a všetko je vypočítané.

Väčšinou všetko tkvie v personalisitke. Pozor na ňu. Občas je záludná:)
hlucia
25.03.07,18:47
Dúfam, že to bude tak. A ten pevný plat nastaviť v hrubom?
chanell
25.03.07,18:49
Áno, určite v hrubom. Všetky odvody ti vyčísli program a aj zrazí zamestnancovi z výplaty.
Plat sa vždy vyčísluje v hrubom, aj v pracovnej zmluve.
hlucia
25.03.07,18:59
ďakujem, to všetko vypočíta program,ale chcem tomu chápať aj ja. Aký je vlastne vzorec na výpočet miezd? HM-odvody-preddavky na daň= čistá mzda?
chanell
25.03.07,19:01
Tak zjednodušene povedané, áno.

Ty si teda ale trúfaš, nie si si istá s tým ako sa rátajú mzdy a ideš ich robiť?
Dobrá;) ;)
hlucia
25.03.07,19:08
No práve preto sa to chcem naučiť, ešte mám čas dokým niekoho zamestnáme. Nechcem robiť v programe, ktorý všetko urobí, keď tomu nebudem chápať.
Zuzka
25.03.07,19:12
HM: 7600,-
zamestnanec:
ZP 4,0 % = 304,-
NP 1,4 % = 107,-
SP 4,0 % = 304,-
Inv.P 3,0 % = 228,-
PvNez. 1,0 % = 76,-
Čistá mzda: 6581,- (musí mať podpísané "Vyhlásenie ...")

Zamestnávateľ odvody:
ZP 10,0 % 760,-
NP 1,4 % = 107,-
SP 14,0 % = 1064,-
IP 3 % = 228,-
PvN 1,0 % = 76,-
PRF 4,75 % = 361,
UP 0,8 % = 61,-
GP 0,25 % = 19,-
Manual
25.03.07,19:14
No práve preto sa to chcem naučiť, ešte mám čas dokým niekoho zamestnáme. Nechcem robiť v programe, ktorý všetko urobí, keď tomu nebudem chápať.
Ale určite máš k Olympu aj návod - príručku čo a ako, choď krok za krokom, tam je to výborne rozpísané ako naplniť personalistiku a potom výpočet mzdy atď. Sprav si nejakú modelovú situáciu u pracovníka a potom rozober výplatný lístok a študuj čo ako a prečo je tam tak spočítané. Skúšaj tlačiť výkazy pre SP a ZP a prekontroluj si ich. Až budeš robiť už na ostro aby si v tom mala jasno.
hlucia
25.03.07,19:20
ďakujem za rady. P.S.:pekné motto! a pravdivé!
Paula
25.03.07,19:31
Ja som asi exot....každá prítučka ma vždy privádzala do šialenstva už na druhej strane (ak nie už na prvej),,,,najviac som sa naučila systémom "pokus a omyl" .....a čo sa týka Olympu, za naučenie sa vďačím poraďákom...nakukni sem Olymp* , nájdeš detailné návody na konkrétne kroky v rôznych situáciach....chce to iba trpezlivé čítanie.
Ježko
28.03.07,08:40
Dobrý deň všetkým a prosím o radu.
Mzdy robím v OLYMPe. Keď chcem vytlačiť kvartálny "Prehľad o zrazených a odvedených preddávkoch na daň,..."netlačí mi v r.1 správne dátum zrazených preddávkov za mesiac... Teda napr.za 2.mesiac mi tlači dátum 8.3.07 /tento dátum by mal byť až v riadku 7. a tu je to správne/už mám pred sebou nové tlačivo/. Ale neviem, kde robím chybu, neviem to nájsť ani v príručke.
Prosím poraďte, ak viete.
Vďaka.
liba2
28.03.07,08:47
Dobrý deň všetkým a prosím o radu.
Mzdy robím v OLYMPe. Keď chcem vytlačiť kvartálny "Prehľad o zrazených a odvedených preddávkoch na daň,..." netlačí mi v r.1 správne dátum zrazených preddávkov za mesiac... Teda napr.za 2.mesiac mi tlači dátum 8.3.07 /tento dátum by mal byť až v riadku 7. a tu je to správne/už mám pred sebou nové tlačivo/. Ale neviem, kde robím chybu, neviem to nájsť ani v príručke.
Prosím poraďte, ak viete.
Vďaka.Podľa čoho súdiš, že dátum nie je správne uvedený? Mal by to byť dátum výplatného termínu, resp. pondelok ak spadá na víkend.
LubenaK
28.03.07,11:51
A ak máš aj správne vygenerované prevodné príkazy, tak je to OK. Ale v Olympe sú ešte staré Prehľady, lebo len minulý týždeň sa zverejnili nové tlačivá, kde už je aj zrážková daň.
Výplatný termín nastavuješ v Podnikových údajoch.
H.B.
29.03.07,10:18
Ako zadať v olympe výkonnostnú prémiu. Máme úkolových pracovníkov a z úkolu majú určtité % prémie. Skúšala som zadať, ale nechce mi vyrátať percento. Vypočítať si to sama, alebo sa do aj dá v personalistike v zložkách mzdy nahodiť?
tinaM
29.03.07,10:21
Ako zadať v olympe výkonnostnú prémiu. Máme úkolových pracovníkov a z úkolu majú určtité % prémie. Skúšala som zadať, ale nechce mi vyrátať percento. Vypočítať si to sama, alebo sa do aj dá v personalistike v zložkách mzdy nahodiť?
Výkonostnú odmenu si môžeš zadať v personalistike - zložky mzdy.
Manual
29.03.07,10:32
Ako zadať v olympe výkonnostnú prémiu. Máme úkolových pracovníkov a z úkolu majú určtité % prémie. Skúšala som zadať, ale nechce mi vyrátať percento. Vypočítať si to sama, alebo sa do aj dá v personalistike v zložkách mzdy nahodiť?
Neprepočíta to samé treba spočítať sumu a tam nahodiť.:)
H.B.
29.03.07,10:33
Veď tak so si to aj nahodila, kód 200, tarifu som dala 20%, ale aj tak mi to potom v mzdách nevyráta 20% z úkolu.
Manual
29.03.07,10:37
Výkonostnú odmenu si môžeš zadať v personalistike - zložky mzdy.
Súhlasím, len ona to asi myslela tak, že tá výk. odmena je každý mesiac iná a mohlo by to zratovať nastavené % napr. z min.mzdy 7600 aby to nemusela stále prepisovať. Zatiaľ to nefunguje, aj keď tie % k tomu zvádzajú.
H.B.
29.03.07,10:43
Neprepočíta to samé treba spočítať sumu a tam nahodiť.:)
Nevšimla som si tvoj príspevok, ale už mi je jasné, že si vyrátam sumu sama a nahodím v mzdách. Len som si myslela, že to počíta automaticky, keď sú tam percentá.:) ... Ale ďakujem za objasnenie.
Aňuška
29.03.07,12:01
Automaticky % prémií počíta zo zložky 20 - hodinová mzda.
tonkat
03.04.07,15:58
Prosím, dá sa nastaviť v Olympe aby mi tlačilo odvody po strediskách? Potrebujeme ich uhrádzať (za vybrané stredisko) z iného účtu. Dá sa to vôbec? Ďakujem vám.
Manual
03.04.07,19:08
Prosím, dá sa nastaviť v Olympe aby mi tlačilo odvody po strediskách? Potrebujeme ich uhrádzať (za vybrané stredisko) z iného účtu. Dá sa to vôbec? Ďakujem vám.
Nerobím so strediskami, ale určite sa to dá. Treba v personalistike nadefinovať každému zamestnancovi z akého je strediska.
Mzdy - Prersonalistika - Pracovné údaje a tam je možnosť voľby nadefinovania strediska a výpl. útvarov. Treba sa s tým pohrať a odskúšať.:)
tonkat
03.04.07,20:45
Nerobím so strediskami, ale určite sa to dá. Treba v personalistike nadefinovať každému zamestnancovi z akého je strediska.
Mzdy - Prersonalistika - Pracovné údaje a tam je možnosť voľby nadefinovania strediska a výpl. útvarov. Treba sa s tým pohrať a odskúšať.:)
To áno, strediska mám nadefinované, ale ako to mám urobiť, aby mi pri tvorbe prevodných príkazov rozdelilo tie odvody podľa stredísk? To je problém (aspoň pre mňa).
liba2
03.04.07,21:16
To áno, strediska mám nadefinované, ale ako to mám urobiť, aby mi pri tvorbe prevodných príkazov rozdelilo tie odvody podľa stredísk? To je problém (aspoň pre mňa).Ja si myslím, že ti to nepôjde z iného dôvodu: v Olympe je definovaný len 1 bankový účet pre úhradu miezd.
sgm
04.04.07,04:18
Ja si myslím, že ti to nepôjde z iného dôvodu: v Olympe je definovaný len 1 bankový účet pre úhradu miezd.
Presne tak, pokiaľ bude zadefinovaný len jeden účet pre všetky strediská, výstupy budú súhrnné. Ja takisto rozúčtovávam odvody podľa stredísk (máme ich 10) a robím si to ručne v pomocnej excelovej tabuľke.
Bea ;)
tonkat
04.04.07,07:14
Presne tak, pokiaľ bude zadefinovaný len jeden účet pre všetky strediská, výstupy budú súhrnné. Ja takisto rozúčtovávam odvody podľa stredísk (máme ich 10) a robím si to ručne v pomocnej excelovej tabuľke.
Bea ;)
Ďakujem vám, uiž som si to overovala aj v Krose a potvrdili mi, že by som to musela nahadzovať ako dve firmy, ináč to nejde, len ručne vyčísliť za jednotlivé strediská.
Ďakujem za ochotu.
SilviaS
24.04.07,07:06
Dobrý den poradáci!!
Chcem urobiť ročné zúčtovanie zdravotného poistenia v programe Olymp a neviem ako sa to robí neviete mi pomôcť!!Prosím......Potrebujem postup!!§
Som z toho zúfala!!!
Vďaka Silvia:) :)
LubenaK
24.04.07,08:58
Dáš ho vygenerovať tak isto ako ročné zúčtovanie dane, iba si zaškrtneš, že robíš zúčtovanie ZP. Ak mal napr. dvoch zamestnávateľov, treba cez Oprav vstúpiť do zúčtovania a nastaviť tak, ako treba a doplniť. potom už iba tlačíš dokumenty.
apsgroup
24.04.07,17:07
Začala som robit mzdy v Olympe. Nevypočítalo mi odvod do sociálneho fondu. Zvláštny účet na SF nemáme tak mi to nevygenerovalo. V nastaveniach mám zadané odvod do SF 0.6%. Kde robímchybu?
Paula
24.04.07,17:23
Začala som robit mzdy v Olympe. Nevypočítalo mi odvod do sociálneho fondu. Zvláštny účet na SF nemáme tak mi to nevygenerovalo. V nastaveniach mám zadané odvod do SF 0.6%. Kde robímchybu?


Odvod ti nevygeneruje v prevodnom príkaze, ak ho nikam neodvádzaš. Tvorbu SF ti vykazuje každý mesica v: Dokumendy, ostatné dokumenty (dole v ponuke)
SilviaS
30.04.07,06:31
Dobrý den prajem všetkýmmmmmmm!!!!!!!!!!!!!!
Chcem práve urobiť ročné zúčtovanie zdravotného poistenia v programe OLYMP a mne stále vytlačí tlačivo, ale je to za rok 2005 a nie za rok 2006 neviem čo robím zle!!!
Všetko možné a nemožné som už skúšala všetky upgrady mám!!!
Poradte mi prosímmmmmmmmmmmm
Silvia:) :)
veronikasad
30.04.07,06:54
Ak už máš u zamestnanca vygenerované RZ ZP, pri tlači - Dokumenty - Ročné zúčtovanie ZP si vpravo v tej šedej veľkej tabuľke zmeníš obodbie - rok 2006 posunom šípky.

-------
Veronika
SilviaS
30.04.07,07:01
Veronika označila som to tak a stále mi ukazuje formulár - Ročn.zúčtov.
poistného ale rok 2005 ja už neviem čo s tým môže byť!!!!
veronikasad
30.04.07,07:06
A máš vygenerované RZ ZP za r.2006? Ja som síce ešte RZ ZP za r.2006 nerobila, vlani som takých zamestnancov nemala. Ak ti to nepojde, zavolaj na hotline do KROSu. Určite ti poradia, sú veľmi ochotní.
ZuzanaP
30.04.07,07:39
Veronika označila som to tak a stále mi ukazuje formulár - Ročn.zúčtov.
poistného ale rok 2005 ja už neviem čo s tým môže byť!!!!


Silvia, ešte nie je zapracovaná zmena tlačív v programe, zatiaľ aktualizovali len žiadosť o vykonanie ročného zúčtovania. Ja som to dnes tiež skúšala, tlačilo mi to presne ako tebe rok 2005 a ešte aj so zlými mzdovými údajmi. Takže treba počkať.
apsgroup
22.05.07,06:13
Spravila som v Olympe mzdu zamestnanca za 4/2007, má stálu mzdu ,sviatky platené mesačnou mzdou. Vo výplatnej páske mi nezobrazilo 2 dni sviatky, odpracované dni dalo 19, mzdu nechalo celkovú 10000 Sk t.j.zaplatilo aj sviatky, ale neviem prečo ich v páske nevyhodilo??? Neviete poradit čo mám zle nastavené??? Vdaka!
ZuzanaP
22.05.07,06:25
V personalistike v karte mzdové údaje v pravom dolnom rohu musíš mať sviatok preplatiť mes. mzdou.
apsgroup
22.05.07,07:01
Práveze som si to tam nastavila, lebo ked som to nemala tak mi hrubú mzdu skrátilo iba na odpracované dni . Nastavila som preplatenie sviatku mes.mzdou a vypočitalo mzdu aj na sviatky. Len vo výplatnej páske sú odpracované dní 19 a sviatky 0. Neviem prečo tam nenapísalo 2. Mzda je vypočítaná dobre len tie sviatky tam nie sú zapísané a robí to dojem ze nie sú preplatené.
MarcelkaT
22.05.07,07:08
Prehľady o zrazenných preddavkov..... - tlačiva bboli nové už aj za I.Q 2007
sta
22.05.07,07:08
Práveze som si to tam nastavila, lebo ked som to nemala tak mi hrubú mzdu skrátilo iba na odpracované dni . Nastavila som preplatenie sviatku mes.mzdou a vypočitalo mzdu aj na sviatky. Len vo výplatnej páske sú odpracované dní 19 a sviatky 0. Neviem prečo tam nenapísalo 2. Mzda je vypočítaná dobre len tie sviatky tam nie sú zapísané a robí to dojem ze nie sú preplatené.

Program to do výplatnej pásky nezapísal preto, lebo pri výpočte mzdy ti mesačnou mzdou automaticky prerátal aj sviatky. To znamená, že v mzdovej položke pri výpočte mzdy "mesačná mzda" máš vysvietené aj dni, kedy bol sviatok. Ak chceš aby na páske bolo vidno sviatky, skús ich odkliknúť (aby boli šedé) a pridať do vyúčtovania mzdy ďalšiu položku kód 320 - náhrada mzdy za sviatok a v tejto si označe príslušné dni sviatkov a vtedy sa ti zobrazia vo výplatnej páske ako preplatené.;)
ZuzanaP
22.05.07,07:09
A vo výplate máš označené aj dni sviatkov ako odpracované?
veronikasad
22.05.07,07:22
Spravila som v Olympe mzdu zamestnanca za 4/2007, má stálu mzdu ,sviatky platené mesačnou mzdou. Vo výplatnej páske mi nezobrazilo 2 dni sviatky, odpracované dni dalo 19, mzdu nechalo celkovú 10000 Sk t.j.zaplatilo aj sviatky, ale neviem prečo ich v páske nevyhodilo??? Neviete poradit čo mám zle nastavené??? Vdaka!

Pokiaľ máš mesačnú mzdu a nastavenie "sviatky platiť mesačnou mzdou" sviatky sú súčasťou mesačnej mzdy a ako samostatná položka sa to na výplatnej páske neobjavia. Je to v poriadku.

-------
Veronika
Zuzana Boháčová
27.02.08,11:16
ahojte
prosím Vás,už ste robili vo verzii 8.00 ročné zúčtovanie dane?
mne to nejde a neviem prečo:(
dala som všetkým zamestnancom pri generovaní miezd aj pridať zúčtovanie preddavku na daň
a keď si dám cez dokumenty-ročné zúčt.dane vytlačiť,ukáže mi to iba rok 2006, 2007 mi vobec nedáva do ponuky??

neviem čo robím zle:mee:
sta
27.02.08,11:24
ahojte
prosím Vás,už ste robili vo verzii 8.00 ročné zúčtovanie dane?
mne to nejde a neviem prečo:(
dala som všetkým zamestnancom pri generovaní miezd aj pridať zúčtovanie preddavku na daň
a keď si dám cez dokumenty-ročné zúčt.dane vytlačiť,ukáže mi to iba rok 2006, 2007 mi vobec nedáva do ponuky??

neviem čo robím zle:mee:

Neviem, čo robíš zle, mne všetko funguje normálne.
Zuzana Boháčová
27.02.08,11:27
no zatiaľ som robila iba výplaty za január
ale to nemá žiaden vplyv na to nie?fakt neviem dokelu,ako to mám urobiť..:(
sta
27.02.08,11:29
A keď si robila ročné zúčtovanie dane nebola si omylom nastavená v roku 2008?
Zuzana Boháčová
27.02.08,11:30
jedine kde mi dá do ponuky rok 2007 je:

potvrdenie o zdaniteľnej mzde
žiadosť o vyk.zúčt.dane
hlásenie o vyúčtovaní dane

a to je všetko
všade inde pri ročnom vyúčtovaní dane mám v ponuke iba r.2007:(:mee::confused:
sta
27.02.08,11:33
jedine kde mi dá do ponuky rok 2007 je:

potvrdenie o zdaniteľnej mzde
žiadosť o vyk.zúčt.dane
hlásenie o vyúčtovaní dane

a to je všetko
všade inde pri ročnom vyúčtovaní dane mám v ponuke iba r.2007:(:mee::confused:

veď teraz sa robia RZD za rok 2007 :confused: alebo to bol preklep a ponuku Ti dáva iba pre rok 2006?
Skontroluj si cez "mzdy - zúčtovanie preddavkov" aký rok máš zadaný v hornom riadku pri ročných zúčtovaniach.
Zuzana Boháčová
27.02.08,12:06
veď teraz sa robia RZD za rok 2007 :confused: alebo to bol preklep a ponuku Ti dáva iba pre rok 2006?
Skontroluj si cez "mzdy - zúčtovanie preddavkov" aký rok máš zadaný v hornom riadku pri ročných zúčtovaniach.
ano to bol preklep,všade dáva r.2006
no keď som si dala mzdy zúčt.preddavkov,ukázalo mi,že mám ZP iba v r.2006??
no nerozumiem
tak som si to asi neurobila..

to mám ísť do r.2007 a pri každom si dať pri generovaní pridať zúčtovanie preddavku??
ja som z toho už úplne mimo..:mee:
sta
27.02.08,12:14
ano to bol preklep,všade dáva r.2006
no keď som si dala mzdy zúčt.preddavkov,ukázalo mi,že mám ZP iba v r.2006??
no nerozumiem
tak som si to asi neurobila..

to mám ísť do r.2007 a pri každom si dať pri generovaní pridať zúčtovanie preddavku??
ja som z toho už úplne mimo..:mee:

Ročné zúčtovanie dane spravíš tak, že pôjdeš cez "Mzdy - zúčtovanie preddavkov" v hornom riadku si nastavíš rok 2007 a potom každému zamestnancovi, ktorému robíš ročné zúčtovanie vygeneruješ RZD a až potom ho môžeš pridať do výplaty. Pokiaľ ho nemáš vygenerované, nemá Ti tam program čo pridať. ;)
Zuzana Boháčová
27.02.08,12:23
Ročné zúčtovanie dane spravíš tak, že pôjdeš cez "Mzdy - zúčtovanie preddavkov" v hornom riadku si nastavíš rok 2007 a potom každému zamestnancovi, ktorému robíš ročné zúčtovanie vygeneruješ RZD a až potom ho môžeš pridať do výplaty. Pokiaľ ho nemáš vygenerované, nemá Ti tam program čo pridať. ;)

WHAAAAW:D
super,ja som myslela,ze staci pri generovani vyplaty len dat,aby vypocital preddavky na dan
dik moc
no tak cez to "mzdy-zuctovanie preddavkov" som to uz urobila
musim teda dat k februarovej vyplate aby dorovnal dan z vyplaty??
(ale dan maju vysporiadanu v poriadku)
sta
27.02.08,12:27
WHAAAAW:D
super,ja som myslela,ze staci pri generovani vyplaty len dat,aby vypocital preddavky na dan
dik moc
no tak cez to "mzdy-zuctovanie preddavkov" som to uz urobila
musim teda dat k februarovej vyplate aby dorovnal dan z vyplaty??
(ale dan maju vysporiadanu v poriadku)

Keď budeš generovať februárové výplaty, tak si len "zaškrtneš" políčko "pridať zúčtovanie preddavku na daň a daňového bonusu ak existuje" a normálne spravíš výplatu. Nikde nič nemusíš dorovnávať, program Ti automaticky k výplate pridá preplatok/nedoplatok z RZD. ;)
Zuzana Boháčová
27.02.08,12:31
Keď budeš generovať februárové výplaty, tak si len "zaškrtneš" políčko "pridať zúčtovanie preddavku na daň a daňového bonusu ak existuje" a normálne spravíš výplatu. Nikde nič nemusíš dorovnávať, program Ti automaticky k výplate pridá preplatok/nedoplatok z RZD. ;)

vytlacila som rocne zuctovania
nakoniec mi vysiel u 1 zamestnanca preplatok
no ako to dorovnam s DU?
z vyplat to nepojde,skor nejaka ziadost na Danovy urad?
liba2
27.02.08,13:17
vytlacila som rocne zuctovania
nakoniec mi vysiel u 1 zamestnanca preplatok
no ako to dorovnam s DU?
z vyplat to nepojde,skor nejaka ziadost na Danovy urad?Ten preplatok by sa mal prejaviť v zamestnancovej mzde znížením jeho dane v príslušnom mesiaci.
A s DU si to vybavíš tak, že o sumu preplatku odvedieš menej.
Tiež by to malo byť uvedené v Prehľade 1.Q.08
Bubačik
27.02.08,17:42
V olympe nezadavas odpracovane dni, ked zamestnancovi vygenerujes mzdy, ide o mzdu ked odpracoal cely mesiac. Iba ak mal dovolenku, PN, premie, osobne ohodnotenie, to zadas, ked vstupis do zamestnanca cez oprav zadas - vyberies to co potrebujes zo mzdoveho rozvrhu. Pri PN, dovolenke, OCR..vyklikavas dane dni.
Zuzana Boháčová
28.02.08,06:24
Ten preplatok by sa mal prejaviť v zamestnancovej mzde znížením jeho dane v príslušnom mesiaci.
A s DU si to vybavíš tak, že o sumu preplatku odvedieš menej.
Tiež by to malo byť uvedené v Prehľade 1.Q.08

no práveže mu nevyjde platiť daň
ani iným zamestnancom
(polovičné prac.úväzky)
no a daň sa týka r.2007,takže mi to asi do prehľadu 1.Q 2008 neuvedie??
hm.. neviem čo s tým
sta
28.02.08,06:37
no práveže mu nevyjde platiť daň
ani iným zamestnancom
(polovičné prac.úväzky)
no a daň sa týka r.2007,takže mi to asi do prehľadu 1.Q 2008 neuvedie??
hm.. neviem čo s tým

Čiže Tebe nevýjde za zamestnancov žiadna daňová povinnosť s ktorou by si si ten preplatok z RZD započítala? Tak potom ak sa nemýlim, treba si napísať na daňový úrad žiadosť o vrátenie preplatku z RZD keď si ho nemáš s čím započítať, ale toto si nie som istá, či sa píše tá žiadosť, alebo sa to dá riešiť nejako ináč.

dopĺňam: mrkla som do olympu a je tam tlačivo: "žiadosť o vrátenie preplatku dane z ročného zúčtovania". Musíš ísť cez: "Dokumenty - odvod dane - žiadosť o vrátenie....."
liba2
28.02.08,08:25
no práveže mu nevyjde platiť daň
ani iným zamestnancom
(polovičné prac.úväzky)
no a daň sa týka r.2007,takže mi to asi do prehľadu 1.Q 2008 neuvedie??
hm.. neviem čo s tým
Chceš povedať, že zamestnanec nebude mať zrážku dane a ešte by sa mu mala daň vrátiť ? tak mu ju vrátiš a vo vzťahu k DU si to usporiadaš v nasledujúcom mesiaci , ak by toho bolo veľa Sk, tak až do konca roka takto môžeš postupovať, kým sa ti daň nevráti :D
Zuzana Boháčová
28.02.08,10:12
Chceš povedať, že zamestnanec nebude mať zrážku dane a ešte by sa mu mala daň vrátiť ? tak mu ju vrátiš a vo vzťahu k DU si to usporiadaš v nasledujúcom mesiaci , ak by toho bolo veľa Sk, tak až do konca roka takto môžeš postupovať, kým sa ti daň nevráti :D

nie nebudu mat ziadnu dan. .. teda zatial im to nevychadza z prijmov
su len 2 zamestnanci na polovicny prac.uvazok, tzn. maju prijem cca 7000 sk
takze odpocitat.polozka cela, ZD 0..
takze tak..:(
Zuzana Boháčová
28.02.08,10:24
Čiže Tebe nevýjde za zamestnancov žiadna daňová povinnosť s ktorou by si si ten preplatok z RZD započítala? Tak potom ak sa nemýlim, treba si napísať na daňový úrad žiadosť o vrátenie preplatku z RZD keď si ho nemáš s čím započítať, ale toto si nie som istá, či sa píše tá žiadosť, alebo sa to dá riešiť nejako ináč.

dopĺňam: mrkla som do olympu a je tam tlačivo: "žiadosť o vrátenie preplatku dane z ročného zúčtovania". Musíš ísť cez: "Dokumenty - odvod dane - žiadosť o vrátenie....."


whaw super;)
žiadosť som našla ale..:(
urobila som si vyplaty za 2/2008,aj zučtovanie dane som začiarkla,len keď si dam vytlačiť tu žiadosť o vrat.preplatku za r.2007,uvadza mi preplatok 0 sk:(
ale vo vyplate toho zamestnanca ju mam
tzn. jeho cista mzda plus vratena dan je k vyplate(dan neplatil vo 2/2008 ziadnu,z ničoho mu to nemôže odpočitať)
evina
28.02.08,10:31
whaw super;)
žiadosť som našla ale..:(
urobila som si vyplaty za 2/2008,aj zučtovanie dane som začiarkla,len keď si dam vytlačiť tu žiadosť o vrat.preplatku za r.2007,uvadza mi preplatok 0 sk:(
ale vo vyplate toho zamestnanca ju mam
tzn. jeho cista mzda plus vratena dan je k vyplate(dan neplatil vo 2/2008 ziadnu,z ničoho mu to nemôže odpočitať)

Ten preplatok dane je zakomponovaný vo výplate, tak nemáš podľa mňa čo ty upravovať čistú mzdu.
Zuzana Boháčová
28.02.08,10:39
Ten preplatok dane je zakomponovaný vo výplate, tak nemáš podľa mňa čo ty upravovať čistú mzdu.

joj ano to som pochopila;)
asi som sa len zle vyjadrila
ja mu to necham tak,to je ok

len ma trapi to zučtovanie s daňovym uradom
sta
28.02.08,10:40
whaw super;)
žiadosť som našla ale..:(
urobila som si vyplaty za 2/2008,aj zučtovanie dane som začiarkla,len keď si dam vytlačiť tu žiadosť o vrat.preplatku za r.2007,uvadza mi preplatok 0 sk:(
ale vo vyplate toho zamestnanca ju mam
tzn. jeho cista mzda plus vratena dan je k vyplate(dan neplatil vo 2/2008 ziadnu,z ničoho mu to nemôže odpočitať)

Na tom potvrdení je uvedené:
"Žiadame Vás o vrátenie preplatku dane z ročného zúčtovania za rok 2007. Preplatok na dani vrátený zamestnancom bol v takej výške, že ani do konca decembra 2008 ho nie je možné vysporiadať spôsobom uvedeným v §38 ods. 6 Zákona o dani z príjmov".

Z toho mi vyplýva, že treba čakať až do konca decembra 2008 či nevznikne u tohto zamestnanca daňová povinnosť s ktorou by si tento preplatok započítala. Ak nevznikne, tak Vám ho daňový úrad vráti, ak vznikne tak si ho započítaš.
Prosím opravte ma, ak sa mýlim.
evina
28.02.08,10:44
joj ano to som pochopila;)
asi som sa len zle vyjadrila
ja mu to necham tak,to je ok

len ma trapi to zučtovanie s daňovym uradom

daňové priznanie alebo dodatočné daňové priznanie.
§ 40
8/ Ak zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, odviedol preddavky na daň alebo daň vyššou sumou, ako bol povinný odviesť, a nemôže o túto sumu znížiť odvod preddavkov na daň, požiada správcu dane o vrátenie tejto sumy. Rovnaký postup sa môže uplatniť aj v prípade rozdielu vyplývajúceho z ročného zúčtovania. Správca dane vráti požadovanú sumu zamestnávateľovi, ktorý je platiteľom dane, do jedného mesiaca od doručenia žiadosti.
Zuzana Boháčová
28.02.08,17:06
Na tom potvrdení je uvedené:
"Žiadame Vás o vrátenie preplatku dane z ročného zúčtovania za rok 2007. Preplatok na dani vrátený zamestnancom bol v takej výške, že ani do konca decembra 2008 ho nie je možné vysporiadať spôsobom uvedeným v §38 ods. 6 Zákona o dani z príjmov".

Z toho mi vyplýva, že treba čakať až do konca decembra 2008 či nevznikne u tohto zamestnanca daňová povinnosť s ktorou by si tento preplatok započítala. Ak nevznikne, tak Vám ho daňový úrad vráti, ak vznikne tak si ho započítaš.
Prosím opravte ma, ak sa mýlim.

to je ale riadna haluz
zamestnávateľ mu to vyplatí vo februárovej výplate (keď urobil ročné zúčtovanie)
ale on sám bude čakať od daňového úradu až do konca roka aby mu to vrátil?
Zuzana Boháčová
28.02.08,17:07
daňové priznanie alebo dodatočné daňové priznanie.
§ 40
8/ Ak zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, odviedol preddavky na daň alebo daň vyššou sumou, ako bol povinný odviesť, a nemôže o túto sumu znížiť odvod preddavkov na daň, požiada správcu dane o vrátenie tejto sumy. Rovnaký postup sa môže uplatniť aj v prípade rozdielu vyplývajúceho z ročného zúčtovania. Správca dane vráti požadovanú sumu zamestnávateľovi, ktorý je platiteľom dane, do jedného mesiaca od doručenia žiadosti.


takže keď urobím dorovnanie dane vo februárovej výplate,môžem v marci požiadať daňový úrad o vrátenie preplatku na dani
a on mi to do 1 mesiaca vráti áno?
nie tak,ako píše sta,že treba čakať do decembra 2008.. to je strašne dlho:o
Zuzana Boháčová
29.02.08,05:21
ešte taká troku mimo otázka..
tie ročné zúčtovania zamestnancov si zamestávateľ založí do evidencie a 1X odovzdá zamestnancovi
na daňový úrad neposiela žiadne..?
myslím iba v prípade,ako mám ja,keď ide o preplatok dane na ročnom zúčtovaní,ktorý nemá ako vysporiadať,pošle žiadosť o vrátenie + ročné zúčtovanie- len teraz neviem, len to jedno konkrétne zúčtovanie,alebo úplne všetkých zamestnancov, aby DÚ videl,že nemá z čoho daň odpočítať??:confused:
sta
29.02.08,05:42
ešte taká troku mimo otázka..
tie ročné zúčtovania zamestnancov si zamestávateľ založí do evidencie a 1X odovzdá zamestnancovi
na daňový úrad neposiela žiadne..?
myslím iba v prípade,ako mám ja,keď ide o preplatok dane na ročnom zúčtovaní,ktorý nemá ako vysporiadať,pošle žiadosť o vrátenie + ročné zúčtovanie- len teraz neviem, len to jedno konkrétne zúčtovanie,alebo úplne všetkých zamestnancov, aby DÚ videl,že nemá z čoho daň odpočítať??:confused:

Na daňový úrad neposielaš žiadne RZD ani keď máš preplatok,ani nedoplatok, tieto výsledky RZD uvidí daňový úrad v kvartálnom prehľade.
Zuzana Boháčová
29.02.08,05:52
Na daňový úrad neposielaš žiadne RZD ani keď máš preplatok,ani nedoplatok, tieto výsledky RZD uvidí daňový úrad v kvartálnom prehľade.

no na tej žiadosti o vrátenie prehľadu v Olympe je uvedené,že prikladám "ročný prehľad zúčtovania dane za pracovníkov"..
to čo je?
ja som kvartalne prehľady posielala,ale ročný.??
iba hlasenie,ale tam mi preplatok neuviedlo žiadny..:(:confused::mee:
sta
29.02.08,06:17
no na tej žiadosti o vrátenie prehľadu v Olympe je uvedené,že prikladám "ročný prehľad zúčtovania dane za pracovníkov"..
to čo je?
ja som kvartalne prehľady posielala,ale ročný.??
iba hlasenie,ale tam mi preplatok neuviedlo žiadny..:(:confused::mee:

Ročný prehľad zúčtovania dane za pracovníkov nájdeš tiež v Olympe, cez "dokumenty - ročné vyúčtovanie dane - sumárny prehľad podľa pracovníkov".
Zuzana Boháčová
29.02.08,06:35
Ročný prehľad zúčtovania dane za pracovníkov nájdeš tiež v Olympe, cez "dokumenty - ročné vyúčtovanie dane - sumárny prehľad podľa pracovníkov".

aha.. a tento "prehľad" posielam na daňový úrad?k žiadosti ok?
ja som myslela,že to je nejaké formálne tlačivo..
takže to je iba taký informatívny prehľad sa mi zdá..
Zuzana Boháčová
29.02.08,06:40
whaw
tak pre info všetkým Olympákom:

tú žiadosť o vrátenie preplatku na dani mi bez sumy vytlačilo pre to,lebo som nemala vytvorený prevodný príkad
a treba začiarknuť vrátenie preplatku preddavkovej dane
erika_H
03.03.08,16:57
Dobrý večer prajem,prosím Vás,keď idem vypracovávať ročné vyúčtovanie dane v Olympe,ale rok 2007 bol počítaný iným mzdárom v inom programe,dá sa mi k výplate za marec,keď chcem vyplatiť daň (podľa výsledku) - dá sa to v Olympe aj natvrdo doplniť do výplaty? Rok 2007 totiž v mojom softwari nemám.
Budem vyplácať zamestnankymi daňový bonus na 2 deti za celý rok.
Takéto ročné zúčtovanie asi budem musieť vypísať ručne (keďže v Olympe r.2007 nemám).
Ďakujem Vám.
sta
04.03.08,04:30
Dobrý večer prajem,prosím Vás,keď idem vypracovávať ročné vyúčtovanie dane v Olympe,ale rok 2007 bol počítaný iným mzdárom v inom programe,dá sa mi k výplate za marec,keď chcem vyplatiť daň (podľa výsledku) - dá sa to v Olympe aj natvrdo doplniť do výplaty? Rok 2007 totiž v mojom softwari nemám.
Budem vyplácať zamestnankymi daňový bonus na 2 deti za celý rok.
Takéto ročné zúčtovanie asi budem musieť vypísať ručne (keďže v Olympe r.2007 nemám).
Ďakujem Vám.

Skús cez "Mzdy - zúčtovanie preddavkov - daj si generovať RZD za konkrétneho pracovníka" asi bude nulové, keďže minulý rok sa nerobil v Olympe, ale keď vojdeš do toho ročného zúčtovania a dáš si záložku "potvrdenie o zdaniteľnej mzde" tak tam si môžeš zadať údaje z potvrdení za rok 2007 a program Ti vygeneruje RZD a nemusíš nič robiť ručne. Potom ho už len pridáš pri generovaní výplaty do mzdy.

Druhá možnosť, ak by to inak nešlo, tak normálne vygeneruješ výplatu a každému pridáš do mzdy "mzdovú položku Z10 - zúčtovanie dane za predchádzajúci rok" + ak ide o preplatok, - ak ide o nedoplatok sumu si musíš nahodiť z vlastnoručne vypočítaného RZD. ;)
renataton
07.03.08,08:46
Prosím Vás som z toho jeleň robila som výplaty v Olympe za mesiac január máme licenciu na 5 pracovníkov a teraz keď som šla do mesiaca február tak
mi program vypisuje, že som prekročila stanovený počet pracovníkov, ale ja
tam mám skutočne 5 pracovníkov, ale mám tam program skúšobnú verziu z Olympu, neviem či by mi to mohlo robiť zle, neviem čo mám robiť v príručke som sa o takomto prípade vôbec nedočítala, vie mi niekto pomôcť!!!!!!!
Lydka77
07.03.08,20:38
Ja som robila výplaty prvý krát teraz, za mesiac február a tiež mi vypisoval že mám prekročený počet zamestnancov , aj keď som robila výplatu pre 1 zamestnanca a mam licenciu na 5- tich.Celý deň som s tým bojovala a až keď som večer vymazala výplaty zamestnancov, ktorý tam sú pri nainštalovaní ako príklady, pustilo ma to dalej.
Lydka77
07.03.08,20:54
Ja mám takýto problém.Robila som prvý krát výplatu s priatelkou , ktorá je účtovníčka.Na podkladoch pre mesačný výkaz som mala odvody do ZP spolu 1176,- a po vytlačení príkazu na úhradu sa zmenila suma na 1120,-.Takisto pri sčítaní odvodov do soc.poist 2908,- na príkaze je zmena 2805,-.Priatelka nerobí v Olympe a nevedela mi poradit.A ešte sa chcem spýtať či sa dá prehodiť kalendár, mám totiž český a neviem to nájsť ani vyčítať ako sa to prehadzuje.Ďakujem za každú odpoveď.
renataton
11.03.08,06:36
Toto isté sa stalo aj mne ale pri odvodoch do ZP vôbec som tomu nerozumela,
ale viem že v zrážkach v mzdách skús pozrieť čo ti program nahodil aký vymeriavací základ, ja to musím mať tiež niekde zle nastavené, lebo si tam
dáva vymeriavací základ k ktorom vôbec nemám šajnu
liba2
11.03.08,08:42
Ja mám takýto problém.Robila som prvý krát výplatu s priatelkou , ktorá je účtovníčka.Na podkladoch pre mesačný výkaz som mala odvody do ZP spolu 1176,- a po vytlačení príkazu na úhradu sa zmenila suma na 1120,-.Takisto pri sčítaní odvodov do soc.poist 2908,- na príkaze je zmena 2805,-.Priatelka nerobí v Olympe a nevedela mi poradit.A ešte sa chcem spýtať či sa dá prehodiť kalendár, mám totiž český a neviem to nájsť ani vyčítať ako sa to prehadzuje.Ďakujem za každú odpoveď.Ty máš v Olympe český kalendár ??? to sa mi nechce veriť.
jani73
11.03.08,11:47
Prosím Vás čo treba zadať, aby som mohla vylačiť pri PN Potvrdenie zamestnávateľa o zamestnancovi na účely nároku ND pre soc. poisťovňu.
Zamestnanec je PN od 28.02.2008 doteraz. Vo februári som spravila mzdu, kde aj zadala N01 (25%) + neukončené, dva dni 28,29.02.2008
Zadala som nový mesiac- marec, označila N01= 1 1.3.2008( 25%- tretí deň),
N02 - 55% = 7 dní, N03 = od 11 dna. do ...?. Tlačivo je prázdne. Čo s tým Poraďte prosím. Ď.
Paula
11.03.08,11:54
Ak bol vašim zamestnancom aj v r. 2007, potom choď do decembra a tak vytlač potvrdenie.
jani73
11.03.08,12:02
Je u nás zamestnaný od septembra 2007, ale akosi nerozumiem ako do decembra? Prosím ťa trocha polopate, trápim sa nad tým už hodinu, skúsila som všeličo.
Paula
11.03.08,12:03
Pretože vymeriavací základ sa berie z predch. kal. roka, keďže bol vašim zamestnancom už vtedy.
jani73
11.03.08,12:15
Ano, ale stále nechápem ako presne postupovať, kde zadať ten december, aby sa mi dalo vytlačiť to tlačivo:mee:
jani73
11.03.08,12:32
poraďte prosím, je to súrne ďakujem
liba2
11.03.08,12:35
Ešte som to nerobila, preto:
- buď sa v kalendári nastavíš na december 2007 - ako ti radili vyššie,
- alebo keď si vyberieš dokument pre tlač, tak vpravo je možnosť vybrať obdobie.... vyskúšaj, jedna z možností je správna.
bepo
11.03.08,12:41
Ak je to súrne tak treba zavolať do Krosu, od toho majú Hotline. A len tak medzi rečou prehodiť že by bolo dobré ak by do programu zapracovali evidenciu prac času v hodinách od-do podľa § 99 Zákonníka práce, čím viac ľudí im to povie tým lepšie.
jani73
13.03.08,04:24
Už to mám, keď som prísala predošlé príspevky, nemohla som sa dovolať do Krosu, nakoniec sa mi to podarilo a dávam na vedomie aj ostatným. Žiadny december sa nedáva!!!. Ak sa PN prenáša ako mne - do marca, treba v marci zadať N01- tretí deň, N02 - 7 dní, N03- od 11 dňa až do konca mesiaca, potom dokumenty, evidencia nemicí, Potvrdenie.., nastavený marec, tlačová zostava- aktuálny riadok v mzdách a tlač. Do tlačiva sťahuje všetky mesiace odkedy je zamestnanec vo firme zamestnaný, ak je dlhšie ako rok, tak za posledný rok. Asi toľko, Pekný deň- u nás leje.
bepo
13.03.08,05:13
A na tú evidenciu prac času čo povedali?
Lydka77
17.03.08,07:36
Ty máš v Olympe český kalendár ??? to sa mi nechce veriť.


Tak som pisala do Krosu a tu je odpoved:

Odporúčam Vám zmeniť si nastavenia vo Vašom počítači. Keď pôjdete cez ponuku štart - nastavenia - ovládacie panely, tam si vyberiete miestne a jazykové nastavenia. Tam si v miestnych nastavenia a v upresni si vyberiete "Slovenština". Potom Vám už bude dávať slovenský kalendár.
svedia
18.03.08,09:39
ahojte, proskam pekne-- poradte mi:::
robím-učím sa? mzdy cez demo OLYMP zatiaľ.. pokým si nekúpim ostrú..
vždy po 3 mesiacoch som si to vymazala a znova som si nainštalovala demo, ale teraz v novej verzii 8,01 už mi nechce pridať nove 2-3 mesiace.. len jeden mesiac. Neviem čo robím zle.
*Asi si kúpim tu ostrú, lebo určite to bude fajn. Chcela by som sa opýtať? stačil by mi ten štandart -základ zamestnanci do 5+ všetko patričné k tomu a ešte otázka?? tie nové aktualizácie sa tiež platia asi ako v ALFE, že? ... ďakujem
Majka
18.07.08,18:31
prosim Vas kde sa zadava ICZ pre soc.poistovnu v programe olymp? ani v mudrej prirucke to nie je..... dakuejm velmi pekne za radu.
Maruška54
18.07.08,18:36
Organizácia-podnik-vpravo dole je kolonka identifikačné číslo zamestnávateľa
svedia
11.08.08,19:37
ahojte,, v novej verzii olympu su aktualizované tlačivá do SP, výkaz +príloha. Ale len prílohu mám novšiu. Neviem ten výkaz mi stále tlačí po starom. V nových výkazoch je adresa pobočky a číslo účtu ŠP.... neviem kde mám chybu, ....
Maruška54
11.08.08,19:41
Téma: OLYMP - tlač do SP a ZP od príspevku č.33
svedia
11.08.08,20:01
ahojte.. prosím mám novú verziu olympu 8,30 majú tam byť nové výkazy do SP, ale len prílohu mi tlačí po novom. Tú prvú stranu po starom. Neviem na tlačive zo SP osobne je navyše adresa pobočka a číslo účtu..
Maruška54
11.08.08,20:02
V predchádzajúcom príspevku som ťa naviedla na tému kde sa o tom píše. Pravdepodobne sa budeš musieť nakontaktovať na Kros.
svedia
11.08.08,20:08
ďakujem za odpoveď, prepačte napísala som to 2-krát, lebo mi to akosi neukázalo, že som to odoslala. V tom príspevku 33 a atď.. som to vôbec nepochopila..
svedia
11.08.08,20:09
Vám to v tom výkaze automaticky píše adresu svojej pobočky SP?
Maruška54
11.08.08,20:10
Treba to prečítať až do konca, ale veronikasad to aj tak sama nevyriešila, volala do Krosu a tí ju navigovali ako postupovať.
Maruška54
11.08.08,20:12
Mne výkazy do SP tlačí v poriadku, ale na stránke Krosu som sa dočítala že v tej novej verzii to robí šarapatu aj v prevodných príkazoch.
svedia
11.08.08,20:13
tak to ma vyvalíííííííííííííí
svedia
11.08.08,20:15
ale vždy sa to nejako potom vyrieší, pošpekuľuje a je to hotovo, že... pekný neskorý večer
Maruška54
11.08.08,20:48
Vám to v tom výkaze automaticky píše adresu svojej pobočky SP?
Tá adresa pobočky sa nastavuje v bankových účtoch - Sociálna poisťovňa - pobočka
svedia
11.08.08,20:56
Zajtra to skúsim, bože prečo ma to nenapadlo, ja som to pozerala v podniku.. ach ach..
liba2
12.08.08,04:50
ahojte.. prosím mám novú verziu olympu 8,30 majú tam byť nové výkazy do SP, ale len prílohu mi tlačí po novom. Tú prvú stranu po starom. Neviem na tlačive zo SP osobne je navyše adresa pobočka a číslo účtu..
Prvá strana zostáva ako predtým - tak mi to povedali aj v SP, takže máš to v poriadku. Tiež pracujem s tou verziou a je to bez problémov.
rodina1
14.08.08,08:54
Dobrý deň. 1) Zamestnanec bol v PP od 4.7. do 15.7. Pri minimálnej mzde mi v Olympe za júl vypočítalo mzdu (v hrubom) 2 818,- Sk (8 dní, 64 hod.). Odvod do ZP mi počítalo z tejto mzdy. Ale odvod do SP mi počítalo z VZ
3 136,-. Tento VZ bol aj na ELDZ uvedeného zamestnanca. Vôbec tomu nerozumiem, prečo mi odvod do SP počítalo z iného VZ ako odvod do ZP?
2) Zamestnankyňa má zmluvu na dobu určitú. Podľa nej by jej mal PP končiť 31.8. Z-teľ nechce "papierovanie" a chce využiť § 71 ods. 2 ZP. Chcem sa spýtať, keď v Olympe v Pracovných pomeroch mám zadané na "dobu určitú", musím ísť cez "pridaj" a dať zmenu PZ na dobu neručitú, alebo mi stačí ísť cez "oprav" a zakliknúť na "dobu neurčitú" Neviem, či som to napísala dosť zrozumiteľne. Ďakujem za odpoveď.

Už som to zistila: 1) VZ pre odvod do ZP sa počíta na pracovné dni, VZ do SP je počítaný na kalendárne dni.
2) Ak nechceme tlačiť zmenu, nemusím do programu zadávať nič.
Livia2
20.08.08,10:42
Prosím vás, začínam pracovať s olympom a potrebovala by som (okrem milióna iných vecí) nastaviť aj DDS, neviem nikde nájsť, kde sa to nahadzuje? V percentuálnej výške z hrubej mzdy prispieva zamestnávateľ a aj zamestnanecovi sa zráža v percentuálnej výške. Ďakujem
Paula
20.08.08,10:52
Prosím vás, začínam pracovať s olympom a potrebovala by som (okrem milióna iných vecí) nastaviť aj DDS, neviem nikde nájsť, kde sa to nahadzuje? V percentuálnej výške z hrubej mzdy prispieva zamestnávateľ a aj zamestnanecovi sa zráža v percentuálnej výške. Ďakujem


Personalistika, zrážky, vyberieš si druh zrážky, zadáš základ a percento.
veronikasad
20.08.08,10:57
Prosím vás, začínam pracovať s olympom a potrebovala by som (okrem milióna iných vecí) nastaviť aj DDS, neviem nikde nájsť, kde sa to nahadzuje? V percentuálnej výške z hrubej mzdy prispieva zamestnávateľ a aj zamestnanecovi sa zráža v percentuálnej výške. Ďakujem

Súhlasím s Paulou + treba zadať do bankových účtov druh účtu : doplnkové dôchodkové sporenie /doplniť údaje, č.účtu/
helas
21.08.08,15:45
Dobrý večer,
robím mzdy v Olympe, nie prvý krát. Doteraz všetko fungovalo, ale teraz za mesiac júl mi pri jednom pracovníkovi vyhodilo chybu pod č. 1-1405-44-11 delenie nulou. Kontaktovala som aj KROS, ale zatiaľ sa neozvali./veď už je aj večer/. Mám tam 4 zamestnancov, trom mi mzdy vygenerovalo a pri tom jednom mi stále hlási chybu, už som všetko prešla. Neviete, skúsenejší, čo to môže byť.Pracovník má tri dni dovolenky a jeden deň §. Žeby som nemala priemerku? To predsa robí soft sám, nie? Už som z toho magor.
Ďakujem
veronikasad
21.08.08,16:20
Dobrý večer,
robím mzdy v Olympe, nie prvý krát. Doteraz všetko fungovalo, ale teraz za mesiac júl mi pri jednom pracovníkovi vyhodilo chybu pod č. 1-1405-44-11 delenie nulou. Kontaktovala som aj KROS, ale zatiaľ sa neozvali./veď už je aj večer/. Mám tam 4 zamestnancov, trom mi mzdy vygenerovalo a pri tom jednom mi stále hlási chybu, už som všetko prešla. Neviete, skúsenejší, čo to môže byť.Pracovník má tri dni dovolenky a jeden deň §. Žeby som nemala priemerku? To predsa robí soft sám, nie? Už som z toho magor.
Ďakujem
v poslednej verzii aj mne tam hadže nejakú chybu a ukončí program. Mala som problém s tlačou výkazov do SP, posielali mi nejaké súbory, tak som si myslela, že je to preto.
Ide o nového zamestnanca, alebo si mu už robila predtým výplatu ?
helas
21.08.08,19:48
Výplatu mu robím už od marca a všetko fungovalo, tiež si myslím, že to bude tou novou verziou, počkám už do zajtra, hádam sa ozvú s KROSU
Ďakujem
helas
21.08.08,20:00
Tak som ešte naposledy skúsila a jednoducho som chybu ignorovala a výplatu mi zgenerovalo, ešte prepočítam či to sedí, ale až ráno
Dobrú noc
Livia2
03.09.08,09:15
síce oneskorene, ale o to viac ďakujem za odpovede, pomohlo mi to veľmi. Len sa chcem ešte opýtať k tomu dds, z príspevku zamestnávateľa by sa mal zrážať aj odvod do zdravotného poistenia a daň, nie? Treba to tiež niekde nastaviť ?, lebo mi príspevok zamestnávateľa nezdaňuje ani odvod nerobí. Ďakujem za rady.
veronikasad
03.09.08,10:17
síce oneskorene, ale o to viac ďakujem za odpovede, pomohlo mi to veľmi. Len sa chcem ešte opýtať k tomu dds, z príspevku zamestnávateľa by sa mal zrážať aj odvod do zdravotného poistenia a daň, nie? Treba to tiež niekde nastaviť ?, lebo mi príspevok zamestnávateľa nezdaňuje ani odvod nerobí. Ďakujem za rady.
Ak si to správne nastavila v zrážkach, nemal by byť proslém. Skontroluj si vymer.základ ZP a základ dane cez mzdovy list
j.u.l.i.a
10.09.08,07:58
Dajú sa v Olympe tlačiť zostavy v angličtine?
DanielaSL
10.09.08,08:10
Zrejme nie..ale skús sa informovať pre istotu v Krose.
LubenaK
10.09.08,19:31
V Olympe sa zatiaľ žiadna výstupná zostava nedá tlačiť v inom jazyku ako v slovenčine.
svedia
06.01.09,16:56
Ahojte prosím, skúšala som si len tak cvične že ako sa bude robiť výplaty za január, stiahla som si novú verziu olympu 9,00 ale keď si chcem nastaviť v personalistike -mzdové údaje-zdravotnú poisťovňu tak ma to tam nepustí,len je tam napísané NEMÁ, a preto mi to samo nevypíše do výkazov do VZP, do výkazov SP v pohode. Prosím poradte. V starej verzii mi to išlo...
sway
06.01.09,16:59
Ahojte prosím, skúšala som si len tak cvične že ako sa bude robiť výplaty za január, stiahla som si novú verziu olympu 9,00 ale keď si chcem nastaviť v personalistike -mzdové údaje-zdravotnú poisťovňu tak ma to tam nepustí,len je tam napísané NEMÁ, a preto mi to samo nevypíše do výkazov do VZP, do výkazov SP v pohode. Prosím poradte. V starej verzii mi to išlo...

a máš otvorený aktuálny mesiac??? v ktorom chceš zmenu spraviť??
svedia
06.01.09,17:03
Mám, je to nový zamestnanec tak mu chcem nahodiť personalistiku... a skúšala som si akože vytlačiť výkazy...
Aňuška
06.01.09,17:13
Ahojte prosím, skúšala som si len tak cvične že ako sa bude robiť výplaty za január, stiahla som si novú verziu olympu 9,00 ale keď si chcem nastaviť v personalistike -mzdové údaje-zdravotnú poisťovňu tak ma to tam nepustí,len je tam napísané NEMÁ, a preto mi to samo nevypíše do výkazov do VZP, do výkazov SP v pohode. Prosím poradte. V starej verzii mi to išlo...

Musíš to zadať nasledovne - je zmena oproti starej verzii :
- personalistika
- pracovné údaje
- vznik a zánik ZP
- zadať dátum a vybrať poisťovňu
potom ti to prenesie do zložky Mzdové údaje - zdravotná poisťovňa
svedia
06.01.09,17:23
Ďakujem, neviem čo by som si počala bez týchto odpovedí tu = na mojej milovanej porade... Ešte raz VEĽKÉ ĎAKUJEM
Maruška54
06.01.09,17:36
Prosím o pomoc aj ja, robím mzdy pre prevádzku kde robia jeden týždeň 6 hodín, druhý týždeň 8 hodín, cez víkend po 5 hodín, alebo podľa potreby. Ako si mám nastaviť personalistiku alebo pracovné kalendáre?
L-M
30.04.09,08:35
Niekde som to tu čítala- ale teraz , keď to potrebujem, to za živý svet neviem nájsť.
Prosím Vás ako mám riešiť - sprev.rod.prísluš.-kód 362- ak to bolo napr. 6 hodín a 2 hodiny bola zamestn. v práci.
Skúšala som to v programe- ale keď si tam zaznačím daný deň a prepíšem na 6 hod. , tak o ten celý deň mi kráti mes.mzdu. Mám si aj v mes mzde zaznačiť ten deň a dať 2 hodiny?
Alebo to môžem riešiť tak, že si budem len zaznačovať pre seba počet hodín a keď už bude 8- tak dám jeden deň- aj keď to napríklad vtedy nebude celý? A iný deň dám akože celý odpracovaný?
ďakujem za radu
mzdarka renca
30.04.09,08:39
Niekde som to tu čítala- ale teraz , keď to potrebujem, to za živý svet neviem nájsť.
Prosím Vás ako mám riešiť - sprev.rod.prísluš.-kód 362- ak to bolo napr. 6 hodín a 2 hodiny bola zamestn. v práci.
Skúšala som to v programe- ale keď si tam zaznačím daný deň a prepíšem na 6 hod. , tak o ten celý deň mi kráti mes.mzdu. Mám si aj v mes mzde zaznačiť ten deň a dať 2 hodiny?
Alebo to môžem riešiť tak, že si budem len zaznačovať pre seba počet hodín a keď už bude 8- tak dám jeden deň- aj keď to napríklad vtedy nebude celý? A iný deň dám akože celý odpracovaný?
ďakujem za radu
Do odpracovanej doby klikneš na daný deň a nahraš odpracované 2 hod. - klikneš pravou stranou myšky a tam sa ti objavia hodiny a tie tam prepíš. To isté platí aj pri prekážke v práci.
L-M
30.04.09,09:47
Do odpracovanej doby klikneš na daný deň a nahraš odpracované 2 hod. - klikneš pravou stranou myšky a tam sa ti objavia hodiny a tie tam prepíš. To isté platí aj pri prekážke v práci.
Ďakujem idem skúsiť...
janaGT
06.05.09,05:39
prosím o radu, keď mi pri uzatvorení 03/09 prepočíta priemerky na dovolenku, kde nájdem v programe olymp výpočet, alebo niečo k tomu výpočtu.
janka67
06.05.09,05:56
Dokumenty
Dovolenky
Priemerný zárobok
L-M
20.05.09,06:30
poprosím o radu skúsenejších.
Ak chceme začať prispievať na stravu zo soc.fondu- ako na to v mzdách?
Musí to byť uvedené ako nepeňažný príjem(nezdaňovaný)- aká zložka mzdy?
My to nerobíme podľa nároku za daný mesiac- ale kúpime napr 20lístkov -15.5.2009- damé ich hneď všetky zamestnancovi a potom podľa dochádzky vyrátame do kedy mu vyšli a kúpime ďalšie.
Totiž kombinujeme str. lístky- do jedálene(platia iba tam) a gastrolístky. Soc. fond by sme chceli použiť iba na gatrolístky- môžme to vyriešiť aj tak? - toto je síce do témy o soc.fonde.(napíšem tam)
Ale fakt neviem ako to poriešiť v tých mzdách-ešte som to nikdy nerobila.
Ďakujem
veronikasad
20.05.09,06:41
poprosím o radu skúsenejších.
Ak chceme začať prispievať na stravu zo soc.fondu- ako na to v mzdách?
Musí to byť uvedené ako nepeňažný príjem(nezdaňovaný)- aká zložka mzdy?
My to nerobíme podľa nároku za daný mesiac- ale kúpime napr 20lístkov -15.5.2009- damé ich hneď všetky zamestnancovi a potom podľa dochádzky vyrátame do kedy mu vyšli a kúpime ďalšie.
Totiž kombinujeme str. lístky- do jedálene(platia iba tam) a gastrolístky. Soc. fond by sme chceli použiť iba na gatrolístky- môžme to vyriešiť aj tak? - toto je síce do témy o soc.fonde.(napíšem tam)
Ale fakt neviem ako to poriešiť v tých mzdách-ešte som to nikdy nerobila.
Ďakujem
príspevok na stravu zo sociálneho fondu nie je predmetom dane zo závislej činnosti u zamestnanca
L-M
20.05.09,06:47
príspevok na stravu zo sociálneho fondu nie je predmetom dane zo závislej činnosti u zamestnanca
Ďakujem tomu rozumiem- a to znamená to, že tento príspevok nemusím premietnuť do miezd-keďže je neždaňovaný?
mimotemy Stačí len keď budem účtovať stravné lístky,(v mojej tabuľke tam to rozrátať na príspevok zamestnávateľa ,SF a zamestnanec?) a zaúčtovať v knihe SF, tak ako keď cez mzdy- prispievam na kult. podujatie-
(prepl. lístku.) ?
janaGT
26.05.09,09:57
prosím vás, kde mám zadať pri vzniku PP pre zamestnanca nárok na daňový bonus pre 2 deti?
Paula
26.05.09,10:02
prosím vás, kde mám zadať pri vzniku PP pre zamestnanca nárok na daňový bonus pre 2 deti?


Personalistika, rodinné údaje, v zadaní u dieťaťa uviesť "áno" v kolonke "odpočet dane".
hanelie
01.06.09,14:58
vo výplatných páskach mi neukazuje kolonku daňový bonus
v personalistike - rodinné údaje mám dieťa zaevidované - poradíte? :)
veronikasad
01.06.09,15:01
vo výplatných páskach mi neukazuje kolonku daňový bonus
v personalistike - rodinné údaje mám dieťa zaevidované - poradíte? :)
Skontroluj si či máš zadané u dieťaťa "odpočet dane ano"
hanelie
01.06.09,15:05
áno, to mám
veronikasad
01.06.09,15:06
áno, to mám
u dieťaťa, nie u zamestnanca ?
V Personalistike - V rodinných údajoch máš deti - cez oprav to skontroluj
hanelie
01.06.09,15:14
takto:
personalistika - rodinné údaje - deti - odpočet dane - áno
veronikasad
01.06.09,15:15
takto:
personalistika - rodinné údaje - deti - odpočet dane - áno
ano, tak to má byť a nefunguje ti to ?
hanelie
01.06.09,15:21
nie, :mee:
takisto mi DB neukazuje ani v sekcii: rekapitulácia zrazenej dane
liba2
01.06.09,15:23
vo výplatných páskach mi neukazuje kolonku daňový bonus
v personalistike - rodinné údaje mám dieťa zaevidované - poradíte? :)
... vôbec nemáš kolonku ? alebo v nej nemáš sumu ?

Pozrela som:
výplatné pásky - zvislý formát aj podrobný kolonku majú aj u zamestnanca, ktorý DB nemá priznaný.
hanelie
01.06.09,15:26
libuška,
nemám kolónku
Paula
01.06.09,15:27
... vôbec nemáš kolonku ? alebo v nej nemáš sumu ?

Pozrela som:
výplatné pásky - zvislý formát aj podrobný kolonku majú aj u zamestnanca, ktorý DB nemá priznaný.



Ja mám len na výpl. páske zamestnanca, ktorý DB priznaný má. :)
veronikasad
01.06.09,15:28
nie, :mee:
takisto mi DB neukazuje ani v sekcii: rekapitulácia zrazenej dane
vytlač si prvú výplatnú pásku - výpis zložiek
liba2
01.06.09,15:31
Pozrela som:
výplatné pásky - zvislý formát aj podrobný kolonku majú aj u zamestnanca, ktorý DB nemá priznaný.
...ja nemám z-ca s DB,
ale na týchto 2 páska kolónka je.
V prvom formáte kolónka nie je - no myslela som že preto že nie je DB priznaný.
veronikasad
01.06.09,15:33
Pri prvej výplatnej páske - výpis zložiek je to samostatný riadok pod zložkami mzdy
hanelie
01.06.09,15:34
vytlač si prvú výplatnú pásku - výpis zložiek
mám:)
DB nemám:mee:

verziu mám stiahnutú najnovšiu - tam nie je problém,
Paula
01.06.09,15:36
Pozri, či si sa nepreklepla s rodným číslom a nevyrobila dieťa veľmi "staré".
veronikasad
01.06.09,15:36
mám:)
DB nemám:mee:
vymaž mzdu zamestnanca a daj to generovať ešte raz, musí tam byť nejaká zrada. Nezaklikla si odpočet dane u dieťaťa po generácii výplaty ?
Ešte ma napadlo - to máš nového zamestnanca, alebo sa mu narodilo dieťa ? V ktorom mesiaci si pridávala dieťa do karty zamestnanca ?
Splňa podmienku príjmu = 1/2 mesačnej min.mzdy ? Nebol na PN ?
veronikasad
01.06.09,15:47
Dnes som robila výplaty vo verzii 9,20 - tam je to OK, 9,22 som nesťahovala ...

Minulý mesiac si to mala v poriadku ?
hanelie
01.06.09,15:50
heuréka

ešte bolo treba zmeniť nastavenie odpočet na dieťa v sekcii výpočet mzdy -
ostatné

ďakujem za váš záujem veronika, libuška a pauluška
veronikasad
01.06.09,15:55
heuréka

ešte bolo treba zmeniť nastavenie odpočet na dieťa v sekcii výpočet mzdy -
ostatné

ďakujem za váš záujem veronika, libuška
to som nikdy nerobila - SW to ťahal automaticky z personalistiky. Asi si ho trochu opravami poplietla.
Hlavne, že sa to podarilo
janaGT
03.06.09,05:30
Personalistika, rodinné údaje, v zadaní u dieťaťa uviesť "áno" v kolonke "odpočet dane".
Daňový bonus:
keď som si vytlačila vyhlásenie ... tak mi tam tie deti nehodilo :) treba dopísať ručne?
a neoznačilo ani napr. či si uplatňuje prac. nezdan.čiastku - tiež treba ručne?
janka67
03.06.09,06:12
Ani mne tieto údaje neprenáša do vyhlásenia. Dopisujem ručne.
dosi
10.06.09,10:21
Prosím, prosím o pomoc mám zamestnanca zadaného v pesonalistike v januári , vo februári v marci zmizol a zase sa objavil v apríli, čo robím zle ? Vlastne v personalistike je stále len vo výplatách sa deje to miznutie.


Ďakujem vopred za odpovede.
mzdarka renca
10.06.09,10:26
Prosím, prosím o pomoc mám zamestnanca zadaného v pesonalistike v januári , vo februári v marci zmizol a zase sa objavil v apríli, čo robím zle ?

Ďakujem vopred za odpovede.
pozri sa do personalistiky, pracovný pomer, aké máš uvedené dátumy, nástup a výstup.
veronikasad
10.06.09,10:28
Prosím, prosím o pomoc mám zamestnanca zadaného v pesonalistike v januári , vo februári v marci zmizol a zase sa objavil v apríli, čo robím zle ? Vlastne v personalistike je stále len vo výplatách sa deje to miznutie.


Ďakujem vopred za odpovede.
máš vygenerovanú výplatu u neho za marec ?
Ak nie je vygenerovaná výplata - aj keď nemal žiadny príjem a mesiac je uzatvorený - nezobrazuje sa ti
dosi
10.06.09,10:31
V personalistike u nás pracuje od 01.01.2008 a stále do dnes. Nemá tam žiadny dátum ukončenia.
dosi
10.06.09,10:32
Ako mu môžem spraviť výplatu po uzávierke ?
veronikasad
10.06.09,10:40
Ako mu môžem spraviť výplatu po uzávierke ?
otvoríš si mesiac a môžeš urobiť výplatu. Ideš robiť nulovú mzdu ?
dosi
10.06.09,11:03
Nie, mal mať v marci normálne výplatu, len mi to zabudli povedať.
dosi
10.06.09,11:09
A keď mu chcem aj spraviť výplatu tak tam nie je.
janaGT
10.06.09,11:13
a nemáš už urobených viac výplat ako máš licenciu?
janka67
10.06.09,11:16
Ako mu môžem spraviť výplatu po uzávierke ?

Uzávierku daného mesiaca si zrušila?

Mzdy - kalendár - marec - odmkni - ok
dosi
10.06.09,11:25
a nemáš už urobených viac výplat ako máš licenciu?
Nie, mám dostatočnú licenciu a ďakujem , Janka67 mi už poradila a už je tam nespratník.
dosi
10.06.09,11:26
Dámy, ďakujem. Dúfam že ani jedna Janka nie je pán.
janka67
10.06.09,11:31
Dámy, ďakujem. Dúfam že ani jedna Janka nie je pán.

mimotemyJa som určite dáma:D:). Pekný deň.
zuzanask
11.06.09,06:56
Mam zamestnanca, ktorého pracovný pomer začal 31.05.2009, čo bola nedeľa. Pri vyrátani výplaty mi výplata vyjde na -0,60 €. Neviete mi poradit, ako to nastavit aby bola nulová?
veronikasad
11.06.09,07:03
Mam zamestnanca, ktorého pracovný pomer začal 31.05.2009, čo bola nedeľa. Pri vyrátani výplaty mi výplata vyjde na -0,60 €. Neviete mi poradit, ako to nastavit aby bola nulová?
Nulová výplata sa urobiť dá, ale nebude to správne. /Vymažeš zložku mzdy z vygenerovanej výplaty/. Skontroluj si vymeriavacie základy u tohto zamestnanca ...
Paula
11.06.09,07:07
Nebude to poistenie za nedeľu? (Mne raz vyšla mínusová výplata, keď bol zamestnanec na PN, mal však príspevok od zamestnávateľa na živ. poistenie a z toho bol odvod do ZP ).
veronikasad
11.06.09,07:12
Nebude to poistenie za nedeľu? (Mne raz vyšla mínusová výplata, keď bol zamestnanec na PN, mal však príspevok od zamestnávateľa na živ. poistenie a z toho bol odvod do ZP ).
určite bude, len ona ho tam nechce ...
zuzanask
11.06.09,07:18
Mesacna mzda je 355 €. Vymeriavaci zaklad mam 9,54 € co je spravne - je to minimalny VZ na den. Do ZP nie su odvody. Do socialnej je 2€ za zamestnavatela a 0,6€ za zamestnanca. No len nemozem mat minusovu vyplatu. Mam tam dat tie odvody ako doplatok za zamestnanca?
veronikasad
11.06.09,07:20
Mesacna mzda je 355 €. Vymeriavaci zaklad mam 9,54 € co je spravne - je to minimalny VZ na den. Do ZP nie su odvody. Do socialnej je 2€ za zamestnavatela a 0,6€ za zamestnanca. No len nemozem mat minusovu vyplatu. Mam tam dat tie odvody ako doplatok za zamestnanca?
Môžeš mať mínusovú výplatu. Nedoplatok ti uhradí do pokladne - nebudeš mať výdaj z pokladne, ale príjem. Ak účtuješ v JU, zaúčtuješ to ako storno výdavkov v kolonke mzdy.
zuzanask
11.06.09,07:24
mozem jej to stiahnut aj v nasledujucej vyplate napríklad?
veronikasad
11.06.09,07:25
mozem jej to stiahnut aj v nasledujucej vyplate napríklad?
to by som nerobila, domotáš sa. Nie je to velká suma, nech ti to uhradí do pokladne
zuzanask
11.06.09,07:26
dakujem Vám pekne, za cenne rady
zuzanask
23.06.09,13:00
Potrebovala by som rekapitulacia uplatneneho danoveho bonusu od noveho roka. Poradite, kde najdem nejaky prehladny sumar, ktorému zamestnancovi aká čiastka bola uplatnena.
Manual
23.06.09,14:00
Potrebovala by som rekapitulacia uplatneneho danoveho bonusu od noveho roka. Poradite, kde najdem nejaky prehladny sumar, ktorému zamestnancovi aká čiastka bola uplatnena.
V mzdovom liste daného zamestnanca
zuzanask
24.06.09,07:42
Nemate niekto skusenost s tlacenim vykazov do SP za predchadzajuci rok. Potrebovala by som vytlacit vykaz za minuly rok v SK, no program to uz neumoznuje. Neviete mi poradit ako ho spracovat. (ma 13 stran :))
Manual
24.06.09,07:44
Zavolaj do Krosu
liba2
24.06.09,07:46
Zavolaj do Krosu
041 / 7071041
a priprav si IČO firmy na ktorú je Olymp registrovaný.
Manual
24.06.09,07:47
Nemate niekto skusenost s tlacenim vykazov do SP za predchadzajuci rok. Potrebovala by som vytlacit vykaz za minuly rok v SK, no program to uz neumoznuje. Neviete mi poradit ako ho spracovat. (ma 13 stran :))
A myslím že v danej verzii sa to už nedá, bolo to možné cca 2 mesiace po prechode na €. Teraz už len v spolupráci s Krosom
zuzanask
24.06.09,08:13
Zacinam pracovat s olympom, este sa otukavam. Chcela by som vediet ako mate vy databazu olympu nastavenu. Ja mam jednu firmu na databaze mzdy2008. Chcela som vediet ci pri prechode na novy rok sa otvara nova databaza, alebo ostava ta ista. ci sa nezabudlo na nejake kroky pri prechode na novy rok.
liba2
24.06.09,08:15
Zacinam pracovat s olympom, este sa otukavam. Chcela by som vediet ako mate vy databazu olympu nastavenu. Ja mam jednu firmu na databaze mzdy2008. Chcela som vediet ci pri prechode na novy rok sa otvara nova databaza, alebo ostava ta ista. ci sa nezabudlo na nejake kroky pri prechode na novy rok.
Databáza je stále tá istá; v kalendári pridáš január 2009 a funguješ ďalej :)
Manual
24.06.09,08:23
Na rozdiel od účtovných SW, Olymp funguje "normálne" ďalej aj na prelome rokov, nerobí sa žiadna uzávierka atď. ako je nutné spraviť u účtovných SW na konci roka.
rodina1
25.06.09,08:42
Potrebovala by som rekapitulacia uplatneneho danoveho bonusu od noveho roka. Poradite, kde najdem nejaky prehladny sumar, ktorému zamestnancovi aká čiastka bola uplatnena.

Každý mesiac si tlačím zostavu: "Rekapitulácia miezd podľa pracovníkov", tam je aj vyplatený bonus.
anee
07.07.09,11:40
Dobrý den prejem. Chcela by som sa opytat ze v prgrame OLYMP pod akým typom mzdy zadavam návštevu u lekára?
sway
07.07.09,11:43
Dobrý den prejem. Chcela by som sa opytat ze v prgrame OLYMP pod akým typom mzdy zadavam návštevu u lekára?


360 paragraf:)
anee
07.07.09,11:45
Dakujem :D
Aňuška
07.07.09,14:26
Dobrý den prejem. Chcela by som sa opytat ze v prgrame OLYMP pod akým typom mzdy zadavam návštevu u lekára?

Návšteva lekára so sebou = zložka mzdy 361
Sprevádzanie rodinného príslušníka = zložka mzdy 362

Keď to budeš sledovať týmito kódmi, tak ti program ustriehne prečerpanie
7 dní za každú zložku mzdy.
Pri zložke 360 to neurobí.
apsgroup
10.07.09,11:58
Mám dohodara, ktorý je prihlaseny v Soc.poistovni ale nema v mesiaci ziadnu vyplatu. Negenerovala som mu mzdu. Vo výkaze do Soc.poistovne - v prilohe ho vypisalo, ale odpracovane dni mám nula. Mal by tam byt pocet kalendarnych dni v mesiaci-ako je prihlaseny . Ako to docielit?
veronikasad
10.07.09,12:03
Mám dohodara, ktorý je prihlaseny v Soc.poistovni ale nema v mesiaci ziadnu vyplatu. Negenerovala som mu mzdu. Vo výkaze do Soc.poistovne - v prilohe ho vypisalo, ale odpracovane dni mám nula. Mal by tam byt pocet kalendarnych dni v mesiaci-ako je prihlaseny . Ako to docielit?
Vygeneruj výplatu, cez oprav vojdi do mzdy zamestnanca a zložku mzdy vymaž.
V prílohe výkazu budeš mať VZ 0 a počet dní 30 - ak sa jedná o jún
L-M
21.07.09,06:59
Pekný deň prajem, chcela by som sa opýtať, či príspevok na stravovanie zo soc.fondu musí byť zahrnutý v mzdách,ako nepeňažný príjem-kód 521 (ale tam som sa dočítala, že je to zložka mzdy zdaňovaná) a tento príspevok sa nezdaňuje, alebo stačí ak to v účtovníctve odúčtujem z knihy SF a zaúčtujem ako čerpanie SF.-len v účtovníctve?
Už som sa tu raz tuším niečo podobné na porade pýtala- a tam mi napísali,že ak sa to nezdaňuje tak to tam nemusí byť, alebo sa mýlim.
A ak to tam má byť, da sa do dajak dorobiť aj za predošlé mesiace, ak to v podstate nič neovplyvňuje ?
Prepáčte, že sa tak hlúpo pýtam,ale fakt tomu nerozumiem.
Vopred ďakujem za každú radu
veronikasad
21.07.09,07:35
Pekný deň prajem, chcela by som sa opýtať, či príspevok na stravovanie zo soc.fondu musí byť zahrnutý v mzdách,ako nepeňažný príjem-kód 521 (ale tam som sa dočítala, že je to zložka mzdy zdaňovaná) a tento príspevok sa nezdaňuje, alebo stačí ak to v účtovníctve odúčtujem z knihy SF a zaúčtujem ako čerpanie SF.-len v účtovníctve?
Už som sa tu raz tuším niečo podobné na porade pýtala- a tam mi napísali,že ak sa to nezdaňuje tak to tam nemusí byť, alebo sa mýlim.
A ak to tam má byť, da sa do dajak dorobiť aj za predošlé mesiace, ak to v podstate nič neovplyvňuje ?
Prepáčte, že sa tak hlúpo pýtam,ale fakt tomu nerozumiem.
Vopred ďakujem za každú radu
Kupujete zamestnancom stravovacie poukážky, na ktore prispievate zo SF, alebo im dávate finančný príspevok na stravovanie zo SF ?
L-M
21.07.09,08:08
Kupujete zamestnancom stravovacie poukážky, na ktore prispievate zo SF, alebo im dávate finančný príspevok na stravovanie zo SF ?
Kupujeme stravovacie poukážky-Gastrolístky, alebo str.lístky s DPH do jednej jedálne a prispievame na nich zo SF. Nedávame im finančný príspevok na stravovanie.
V účtovníctve mám vyhotovenú takú tabuľku, kde mám meno zamestn.,počet lístkov x suma zo SF na jeden lístok a to im dávam podpísať.
L-M
21.07.09,10:39
posúvam
janka67
21.07.09,10:52
Kupujeme stravovacie poukážky-Gastrolístky, alebo str.lístky s DPH do jednej jedálne a prispievame na nich zo SF. Nedávame im finančný príspevok na stravovanie.
V účtovníctve mám vyhotovenú takú tabuľku, kde mám meno zamestn.,počet lístkov x suma zo SF na jeden lístok a to im dávam podpísať.

Príspevok zo SF na stravné lístky resp. stravovacie poukážky sa do mzdy nezahŕňa.
Jana 55
27.07.09,08:23
prosím kde mám nastaviť v Olympe aby mzda pracovníka išla na účet a nie v hotovosti?
Airamz
27.07.09,08:37
prosím kde mám nastaviť v Olympe aby mzda pracovníka išla na účet a nie v hotovosti?
V personalistike - u konkrétneho zamestnanca, a to v záložke "zrážky" pridať "osobný účet". Cez "výber účtu" sa dostaneš do zoznamu zamestnanenckých účtov, tam ho doplníš a zároveň prenesieš do zrážok tohto zamestnanca. Ešte je tam možnosť zvoliť si, či pôjde celá čistá mzda na účet alebo iba jeho časť.
Jana 55
27.07.09,09:07
a keď chcem opraviť mzdu za minulé mesiace, aby išla na účet a nie v hotovosti...lebo keď dám mzdu na účet, tak sa mi na výplatnej páske sa objaví na položke osobní účet suma,ale s mínusom..
mzdarka renca
27.07.09,09:25
a ked chcem opraviť mzdu za minulé mesiace, aby išla na účet a nie v hotovosti...
to by som už neriešila
janaGT
09.09.09,08:19
idem prvý krát robiť PN v olympe, viem, že program mi všetko vypočítal sám, ale ako si urobím kontrolu? VZ zistím zo mzd.listu ale ako zistím kal. dni? Viem si to niekde vytiahnuť?
Aňuška
09.09.09,10:13
Postup:
- Dokumenty
- Evidencia nemocí
- Denný vymeriavací základ po zamestnancoch
ankajanko
15.09.09,13:54
robila som prvý krát nemoc v Olympe PN od 03.08.do 08.09.Program mi vypočítal odvod do soc. poisť. Neviete poradiť prečo?
veronikasad
15.09.09,14:01
robila som prvý krát nemoc v Olympe PN od 03.08.do 08.09.Program mi vypočítal odvod do soc. poisť. Neviete poradiť prečo?
Za ktorý mesiac máš odvod do SP ? Aké zložky mzdy si zadala ? Zaškrtla si kolonku neukončené ?
Aňuška
15.09.09,14:14
Doporučujem PN zadávať cez Personalistiku, Pracovné údaje, PN + OČR. Program si potom pri generovaní výplaty sám dosadí NO1, NO2, NO3 a ustráži si aj pokračovanie nemoci. Je to oveľa jednoduchšie, ako zadávať PN cez tvorbu výplaty.
ankajanko
15.09.09,15:31
dala som N01 3 dni, N02 7 dni N03 do konca neukončené a stále mi dá odvod do SP ale ešte okrem iného so sumy ktorá nie je vyplácaná ani z N01 ani z N02. Potom som mzdu zrušila a dosadila som N01 a N02 , N03 do personalistiky, znova som mzdu vygenerovala a zrobilo mi to isté aj s odvodmi
ankajanko
15.09.09,15:47
aby som to upresnila: N01 7,18 Eur
N02 36,82
vym.základ 19,08 _odvod za zam. 1,50
firma 4,40
tomu fakt nerozumiem kde robím chybu
Aňuška
15.09.09,16:01
ankajanko, ak robíš výplatu za mesiac august a PN začala 3.8., to znamená, že sociálne odvody zrazilo za 1. a 2. augusta - do SP sa platí poistné za kalendárne dni. Takže to máš v poriadku.
Zuzka
15.09.09,16:10
Program dopocita automaticky poistenie za sobotu a nedelu.
ankajanko
15.09.09,16:19
Veľmi pekne Vám ďakujem.Že som sa ja nepýtala už skôr.Mohla som si ušetriť hromadu času a nervov.Takže v mojom prípade platí naozaj "aká stará, taka sprostá".Ešte raz ďakujem, Anka.
janaGT
08.10.09,06:19
ahojte, mám otázku:
máme zamestnanca z ČR od roku 2005. Dnes som prvý krát robila EZU do Spoločenj ZP, kde mi vypísalo chybu rodného čísla. Volala som na SZP, povdali mi, že cudzincovi sa neuvádza jeho rodné číslo ale číslo, ktoré mu pridelila poisťovňa. Od 2005 doteraz to nikomu nevadilo, až teraz som to zistila pri tomto EZU.
Volala som do krosu, že čo je aký problém a tam mi povedala, že pri cudzincoch je to tak, že do rodného č ísla uvádzam jeho pôvodné r.č. - to ťahá do výkazov ZP, aj do ostatných dokumentov personálnyh napr. mzdový list. A že do dolónky ČSP mám dať jeho pridelené r.č., ktoré potiahne na sociálku. Lenže v tomto prípade mi to príde nelogické, lebo by som musela dať do rodného čísla jeho pridelené r.č. ZP a do ČSP by som musela dať jeho pravé r.č. A v tom prípade mi to vymyslené- pridelené r.č. č ťahalo všade.
Nemáte niekto podobný prípad? Ako ste to riešili?
Daskale
13.10.09,07:13
Chcem Vás poprosiť o radu, zamestnanci odpracovali sviatok a potom si zobrali nahradne voľno, za túto prácu. Nakoľko zamestnávateľ chce, aby to bolo vidieť na páske, aby mali sviatok platený priemerom a na páske všetky hodiny, ako to mám urobiť. Aký kod v olympe na to použiť?

Ďakujem.:)
ZEvina
27.11.09,11:58
Chcela by som Vás poprosiť o pomoc: Nahadzujem nového pracovníka a zasvet nemôžem prísť na to, kde mám zadať zdravotnú poisťovňu - na karte zamestnanca to nemám vysvietene, vypísalo mi to Zdravotná poisťvňa - nemá a nedá sa mi to opraviť. Kde sa to prosím vás zadáva? Vďaka, Eva
ZuzanaP
27.11.09,12:04
Chcela by som Vás poprosiť o pomoc: Nahadzujem nového pracovníka a zasvet nemôžem prísť na to, kde mám zadať zdravotnú poisťovňu - na karte zamestnanca to nemám vysvietene, vypísalo mi to Zdravotná poisťvňa - nemá a nedá sa mi to opraviť. Kde sa to prosím vás zadáva? Vďaka, Eva

v personalistike si dáš kartu pracovné údaje a potom tam máš záložky a tretia je vznik a zánik ZP, tam zadáš údaje :)
ZuzkaOE
13.12.09,18:51
Pekný večer prajem. Taktiež po prvý krát nahadzujem PN u zamestnanca. Dala som si vytlačiť potvrdenie pre SP na uplatnenie nároku na nemocenskú dávku. VZ mi vtiahlo z min. roku - tzn. 1-12/2008, ale je iba v slovenských korunách. Preto by som sa chcela opýtať, či to takto môžem poslať na SP, alebo to musím prepočítavať konverz. kurzom?
Manual
13.12.09,19:09
Pekný večer prajem. Taktiež po prvý krát nahadzujem PN u zamestnanca. Dala som si vytlačiť potvrdenie pre SP na uplatnenie nároku na nemocenskú dávku. VZ mi vtiahlo z min. roku - tzn. 1-12/2008, ale je iba v slovenských korunách. Preto by som sa chcela opýtať, či to takto môžem poslať na SP, alebo to musím prepočítavať konverz. kurzom?
Áno, pošli, osobne som v 6/09 a v 11/09 tiež zanášal takéto potvrdenie a problém nebol.
Aňuška
14.12.09,08:05
Pekný večer prajem. Taktiež po prvý krát nahadzujem PN u zamestnanca. Dala som si vytlačiť potvrdenie pre SP na uplatnenie nároku na nemocenskú dávku. VZ mi vtiahlo z min. roku - tzn. 1-12/2008, ale je iba v slovenských korunách. Preto by som sa chcela opýtať, či to takto môžem poslať na SP, alebo to musím prepočítavať konverz. kurzom?
Potvrdenie, kde je VZ z roku 2008 sa dáva v Sk.
janaGT
13.01.10,05:56
aký kód mzdovej položky mám dať do výplaty, ak boli zamestnanci doma na 60% ?
Ďakujem :)
janka67
13.01.10,07:34
http://www.kros.sk/index.php?s-cv-contentID=12304&s-cv-pager-pindex=5

re: práca na 60 %
(Tkáčiková Katarína - Kros, 14.05.2009, 09:54, Reakcia na: práca na 60 %)

Ak zamestnávateľ nemôže zamestnancovi prideľovať prácu pre vážne prevádzkové dôvody (podľa § 142, ods. 4 Zákonníka práce), patrí zamestnancovi náhrada mzdy vo výške najmenej 60% jeho priemerného zárobku. V programe Olymp používame na tieto účely zložku mzdy 335 - prekážky v práci - nútená dovolenka. Bližší popis k tejto zložke mzdy nájdete v mzdovej osnove, keď sa postavíte na danú zložku mzdy a stlačíte tlačidlo F1 na klávesnici.

§ 142
Prekážky na strane zamestnávateľa


(1) Ak zamestnanec nemôže vykonávať prácu pre prechodný nedostatok spôsobený poruchou na strojovom zariadení, v dodávke surovín alebo pohonnej sily, chybnými pracovnými podkladmi alebo inými podobnými prevádzkovými príčinami (prestoj) a nebol po dohode preradený na inú prácu, patrí mu náhrada mzdy v sume jeho priemerného zárobku.

(2) Ak zamestnanec nemohol vykonávať prácu pre nepriaznivé poveternostné vplyvy, poskytne mu zamestnávateľ náhradu mzdy najmenej 50 % jeho priemerného zárobku.

(3) Ak nemohol zamestnanec vykonávať prácu pre iné prekážky na strane zamestnávateľa, ako sú uvedené v odsekoch 1 a 2, zamestnávateľ mu poskytne náhradu mzdy v sume jeho priemerného zárobku.

(4) Ak zamestnávateľ vymedzil v písomnej dohode so zástupcami zamestnancov vážne prevádzkové dôvody, pre ktoré zamestnávateľ nemôže zamestnancovi prideľovať prácu, ide o inú prekážku v práci na strane zamestnávateľa, pri ktorej patrí zamestnancovi náhrada mzdy v sume určenej dohodou najmenej 60 % jeho priemerného zárobku. Dohodu podľa prvej vety nemožno nahradiť rozhodnutím zamestnávateľa.
sway
15.01.10,08:17
ako vytlačím, resp. nemôžem nájsť v program ELDP
dokumenty, odvody poistného-sociálna poisťovňa,ELDP.zaklikneš si aký chceš, všetky, či len jedného pracovníka.;)
janaGT
15.01.10,08:28
dokumenty, odvody poistného-sociálna poisťovňa,ELDP.zaklikneš si aký chceš, všetky, či len jedného pracovníka.;)


ďakujem, už som volala na hotline
iriska
21.01.10,13:58
prosím Vás o radu, nahadzovala som do Olympu dohodára, zarobil v 12/09 22,-EUR a do mesačného výkazu pre SP mi túto sumu neberie do vymeriavacieho základu pre UP, čo som zabudla nahodiť? :(
Ďakujem
Paula
21.01.10,14:07
Pri takých pidisumách asi nevezme. Si myslím.
janka67
21.01.10,14:17
prosím Vás o radu, nahadzovala som do Olympu dohodára, zarobil v 12/09 22,-EUR a do mesačného výkazu pre SP mi túto sumu neberie do vymeriavacieho základu pre UP, čo som zabudla nahodiť? :(
Ďakujem

Myslím, že ide o GP, UP počíta
Paula
21.01.10,14:32
Mám jeden kus celoročne VZ = 37,20....tam mi vezme UP (teda VZ napíše, aj zrazí ) , nevezme mi GP (VZ napíše, nezrazí).
janka67
21.01.10,14:57
Áno, takto to je uvedené v prílohe k výkazu a vo výkaze VZ vôbec nezapočítava do celkového VZ.
iriska
21.01.10,16:31
mne to v GP napísalo VZ, nezrazilo a v UP ani nenapísalo VZ, ale SP mi to vrátila, že tam mám mať odvod 0,10 EUR, takže isto som tam niečo zabudla zakliknúť... prosiiim, čo nahadzujete k tomu zamestnancovi?
iriska
25.01.10,06:35
prosím: prísp. 226 + 231

Viem, môžem to prepísať aj ručne, ale nechcem, aby sa mi toto stalo aj druhý raz... čo som zabudla zakliknúť?

Ešte raz ďakujem za prečítanie.
janka67
25.01.10,07:25
skús pozrieť, či máš nahodenú sadzbu úrazového poistenia za organizáciu

organizácia - podnik
iriska
25.01.10,07:34
Yes, yes, yes, to bolo ono... ja som vedela, že tam je taká kolónka, ale už som bola z toho programu taká zmätená, že som ju nevedela nájsť... ďakujem za polopatistický návod :)
Danielle369
26.01.10,09:00
Stiahol si už niekto novú verziu 10.00 ???
Mne po inštalácii upgrade nejde otvoriť absolutne program, vraj mám nejaké malé rozlíšenie farieb..toto mi vypisuje..kros zatial neodpovedá
janka67
26.01.10,09:06
Ja som nesťahovala, lebo nemám platný tzv. balík podpory, zaplatila som preddavkovú fa a čakám na CD.
A ako čítam, zas sa mám na čo tešiť ...
blondy
26.01.10,09:29
Stiahol si už niekto novú verziu 10.00 ???
Mne po inštalácii upgrade nejde otvoriť absolutne program, vraj mám nejaké malé rozlíšenie farieb..toto mi vypisuje..kros zatial neodpovedá
Ja som si ju práve nainštalovala a frčí v pohode ....
Lianka
26.01.10,09:32
Stiahol si už niekto novú verziu 10.00 ???
Mne po inštalácii upgrade nejde otvoriť absolutne program, vraj mám nejaké malé rozlíšenie farieb..toto mi vypisuje..kros zatial neodpovedá

Uz je konecne novy upgrade? Idem si ho stiahnut.

Doplnenie:
Mne to vypisuje, ze mam poskodene instalacne subory, ze si mam zabezpecit nove CD. Lezu mi s tym na nervy, lebo uz mi nejde ani Omega upgradovat, hoci mam platnu licenciu.
Okrem toho mi tie ich "sluzby" lezu niekedy nervy, minule som sa s jednou pracovnickou strasne povadila.
Danielle369
26.01.10,09:44
Ja som si ju práve nainštalovala a frčí v pohode ....

Blondy a sťahovala si ju z ich stránky alebo z tvojho programu Olymp
rodina1
26.01.10,09:53
Uz je konecne novy upgrade? Idem si ho stiahnut.

Doplnenie:
Mne to vypisuje, ze mam poskodene instalacne subory, ze si mam zabezpecit nove CD. Lezu mi s tym na nervy, lebo uz mi nejde ani Omega upgradovat, hoci mam platnu licenciu.
Okrem toho mi tie ich "sluzby" lezu niekedy nervy, minule som sa s jednou pracovnickou strasne povadila.
Mne to tiež vypisuje o poškodených súboroch,:mee: najskôr v ALFE, a včera v OLYMPE.:eek: Tak teraz to robím tak, že si otvorím novým priečinok, zo stránky KROSU stiahnem súbor .exe,:confused: a potom mi to ide v pohode.
Indiana
26.01.10,10:03
Stiahol si už niekto novú verziu 10.00 ???
Mne po inštalácii upgrade nejde otvoriť absolutne program, vraj mám nejaké malé rozlíšenie farieb..toto mi vypisuje..kros zatial neodpovedá

Máš malé rozlíšenie monitora - nie farieb:D. Je potrebné zvoliť si na ploche pravým tlačítkom na myši Vlastnosti a v nich zvoliť kartu Nastavenie. V ňom je potrebné zvýšiť si rozlíšenie na 1024 X 768. OLymp sa ti v pohode otvorí.
Niektoré formuláre v OLYMpe sú väčšie a pri takom malom rozlíšení by sa ti celé nezobrazili.
Danielle369
26.01.10,10:03
Program nie je možné spustit.Program Olymp potrebuje pre svoje spustenie rozlíšenie obrazovky minimálne 1024x768,


toto mi stále vypisuje ..už som to aj preinštalovala z ich stránky na internete a nič...a na hotline neodpovedajúú
Danielle369
26.01.10,10:05
Máš malé rozlíšenie monitora - nie farieb:D. Je potrebné zvoliť si na ploche pravým tlačítkom na myši Vlastnosti a v nich zvoliť kartu Nastavenie. V ňom je potrebné zvýšiť si rozlíšenie na 1024 X 768. OLymp sa ti v pohode otvorí.
Niektoré formuláre v OLYMpe sú väčšie a pri takom malom rozlíšení by sa ti celé nezobrazili.


presne ako píšeš mám nastavené..to som si skontrolovala okamžite...s tými farbami som sa pomýlila :D
Indiana
26.01.10,10:07
Uz je konecne novy upgrade? Idem si ho stiahnut.

Doplnenie:
Mne to vypisuje, ze mam poskodene instalacne subory, ze si mam zabezpecit nove CD. Lezu mi s tym na nervy, lebo uz mi nejde ani Omega upgradovat, hoci mam platnu licenciu.
Okrem toho mi tie ich "sluzby" lezu niekedy nervy, minule som sa s jednou pracovnickou strasne povadila.

Lianka - nemusíš nič platiť. ak si sťahovala verziu cez program mohlo sa stať, že sa ti nestiahla celá a preto sa nedá rozbaliť. Preto ti aj napíše že máš poškodené súbory. stačí ak zavrieš program. Pôjdeš rovno na stránku - stiahneš súbor OLYMPINST.exe - a spustíš ho priamo na tvojom počítači. Inštalácia prebehne úplne v poriadku.;)
Indiana
26.01.10,10:09
presne ako píšeš mám nastavené..to som si skontrolovala okamžite...s tými farbami som sa pomýlila :D

Ak máš nastavené presne 1024 X 768 a potvrdíš OK - spýta sa ťa či si praješ toto nastavenie ponechať. Daj ano. Budeš mať asi menšie ikonky. Za tým daj spustiť OLYMP. Aké tam vlastne vidíš číselká - v tom rozlíšení????
blondy
26.01.10,10:44
Blondy a sťahovala si ju z ich stránky alebo z tvojho programu Olymp
cez Olymp :)
Danielle369
26.01.10,11:17
Ak máš nastavené presne 1024 X 768 a potvrdíš OK - spýta sa ťa či si praješ toto nastavenie ponechať. Daj ano. Budeš mať asi menšie ikonky. Za tým daj spustiť OLYMP. Aké tam vlastne vidíš číselká - v tom rozlíšení????

Indiana DAKUJEM...už mi to ide , urobila som to podla teba..mám malé ikonky také blšky..no nejako to prežijem a zrejme treba kúpiť zase niečo nové...dakujem a máš bodík.:):)
Lianka
26.01.10,11:25
Lianka - nemusíš nič platiť. ak si sťahovala verziu cez program mohlo sa stať, že sa ti nestiahla celá a preto sa nedá rozbaliť. Preto ti aj napíše že máš poškodené súbory. stačí ak zavrieš program. Pôjdeš rovno na stránku - stiahneš súbor OLYMPINST.exe - a spustíš ho priamo na tvojom počítači. Inštalácia prebehne úplne v poriadku.;)

Dakujem, presne tak som to urobila - inspiroval ma k tomu jeden prispevok v tejto teme. Uz mi to islo.

Este budem musiet niekedy upgradovat tu Omegu, tam mi zas zvykne po instalacii pisat, ze mam len skusobnu verziu - co nie je pravda, ved mam zakupenu licenciu. Teraz sa tym ale nechcem zapodievat.
janaGT
26.01.10,16:46
už ste skúšali urobiť RZZP? MNe to všetkým zamestnancom vypočítalo preplatok okolo 300 EUR :eek::confused:
veronikasad
26.01.10,16:51
už ste skúšali urobiť RZZP? MNe to všetkým zamestnancom vypočítalo preplatok okolo 300 EUR :eek::confused:
Janka, v akej verzii ? Dnes mi prišlo z KROSu

oznamujeme Vám, že od dnešného dňa nájdete na našej internetovej stránke (http://www.kros.sk/11729) novú verziu programu Olymp, v. 10.00.



Verzia obsahuje predovšetkým:




Legislatívne úpravy:





výpočet Ročného zúčtovania dane za rok 2009 vrátane nových tlačív,
nová výška minimálnej mzdy,

nové minimálne a maximálne VZ na zdravotné poistenie,
zrušený minimálny VZ na sociálne poistenie,
2 nové tlačivá pre vykonanie Ročného zúčtovania zdravotného poistenia za r.2009 (doklad o výške príjmu a žiadosť o vykonanie zúčtovania), ostatné tlačivá a výpočet RZZP budú zapracované v ďalšej verzii,


ešte chvíľku počkaj ...