adi11
20.11.07,13:43
nebolo to dnes,ale minulý týždeň pri obdržaní mojej výplaty ma skoro porazilo,pán riaditeľ rozdával odmeny....a zasa ma hodnotí ako upratovačky.....vie mi to niekto vysvetliť?

Je to do jedu, ale asi s tým nič nespravíme.../ nevieme sa pchať do zadku /
a tie upratovačky to vedia ...;)
ZDENIELA
20.11.07,12:52
nebolo to dnes,ale minulý týždeň pri obdržaní mojej výplaty ma skoro porazilo,pán riaditeľ rozdával odmeny....a zasa ma hodnotí ako upratovačky.....vie mi to niekto vysvetliť?

No záleží hlavne na tom, ako vysoko sú tie upratovačky hodnotené ;)
Niekde by bolo príjemné byť ohodnotený tak ako upratovačka :D:D:D
:confused:
Ale to žiaľ určite nie je tvoj prípad
Kazu
20.11.07,13:02
Naozaj nikto druhý zaťa neurobí?:D

Zaťa ti urobí svat. Ale -za ťa- si urobíš sám:D
Katka 30
21.11.07,07:43
ale ja nie som z tých čo sa neozvú.....som sa aj ozvala:cool:vlani aj tento rok...riaditeľ sa urazil, že nie som pedagogický pracovník.....takže budem hodnotená ako NPG pracovník....takže rovnako ako upratovačka.....a má ma na háku...vraj ak sa mi nepáči.....môžem dať výpoveď:mad:
Gabi03
21.11.07,07:44
ale ja nie som z tých čo sa neozvú.....som sa aj ozvala:cool:vlani aj tento rok...riaditeľ sa urazil, že nie som pedagogický pracovník.....takže budem hodnotená ako NPG pracovník....takže rovnako ako upratovačka.....a má ma na háku...vraj ak sa mi nepáči.....môžem dať výpoveď:mad:

Tak ja na tvojom mieste by som si hľadala inú prácu. Ovšem, ak ti vadí to ohodnotenie. :rolleyes:
Viera Klimentová
21.11.07,08:13
A čo vlastne robíš? Ak upratovačku, potom je všetko v poriadku. Z Tvojho príspevku vyplýva, že neguješ postavenie upratovačky! Sú upratovačky, ktoré si zaslúžia za svoju dobre odvedenú prácu oveľa vyššie ohodnotenie ako "zlý" zamestnanec na inom pracovnom poste!
Aňuška
21.11.07,08:18
Tí, čo poznáte dopravnú situáciu v Trnave, viete, aké ťažké je
vyjsť z bočnej cesty na hlavnú. V rannej špičke to trvá poriadne dlho,
kým sa nad vami niekto zľutuje a pustí Vás. Mne dnes rozjasnil
deň jeden šofér autobusu, ktorý ma pustil so širokým a milým úsmevom
na tvári. Ešte sme si stihli zakývať a mňa táto obyčajná drobnosť tak potešila, že sa ešte aj teraz pristihnem, ako sa usmievam.
Chcelo by to viac úsmevov v tejto nervóznej a uponáhľanej dobe. Hneď by
bol svet krajší.
Tanče
21.11.07,08:29
Tí, čo poznáte dopravnú situáciu v Trnave, viete, aké ťažké je
vyjsť z bočnej cesty na hlavnú. V rannej špičke to trvá poriadne dlho,
kým sa nad vami niekto zľutuje a pustí Vás. Mne dnes rozjasnil
deň jeden šofér autobusu, ktorý ma pustil so širokým a milým úsmevom
na tvári. Ešte sme si stihli zakývať a mňa táto obyčajná drobnosť tak potešila, že sa ešte aj teraz pristihnem, ako sa usmievam.
Chcelo by to viac úsmevov v tejto nervóznej a uponáhľanej dobe. Hneď by
bol svet krajší.

TAk poĎme na to a rozdávajme ich!
Gabi03
21.11.07,08:30
Tí, čo poznáte dopravnú situáciu v Trnave, viete, aké ťažké je
vyjsť z bočnej cesty na hlavnú. V rannej špičke to trvá poriadne dlho,
kým sa nad vami niekto zľutuje a pustí Vás. Mne dnes rozjasnil
deň jeden šofér autobusu, ktorý ma pustil so širokým a milým úsmevom
na tvári. Ešte sme si stihli zakývať a mňa táto obyčajná drobnosť tak potešila, že sa ešte aj teraz pristihnem, ako sa usmievam.
Chcelo by to viac úsmevov v tejto nervóznej a uponáhľanej dobe. Hneď by
bol svet krajší.

Ti úplne rozumiem. :D Ja nemám problém púšťať z vedľajších ciest, keď som na hlavnej. Nepodarí sa to vždy, ale snažím sa. :o :rolleyes: A mňa dnes potešilo to, že šofér veľkého terénneho auta (ja s maličkou felíciou), ktorého som púšťala bol slušný a výstražnými svetlami sa mi poďakoval. Lebo aj toto je zriedkavé. :)
ZuzanaP
21.11.07,08:37
Ďakujem za podporu všetkým, už je dobre, stále si hovorím, že všetko zlé je na niečo dobré....ste neuveriteľní...
Olice
21.11.07,09:17
No ja som sa včera až takto čudoval:eek:a zároveň aj takto potešil:D. Moja drahá polovička totiž dostala šek z pošty na vybratie. Ten šek je z firmy v likvidácii, v ktorej pracovala zhruba pred 12 rokmi a peniažky sú za odstupné. Už sme sa dávno rozlúčili s tým, že nejaké korunky od nich ešte dostaneme. Ale veci sa dejú, keď to človek najmenej čaká. :) Takéto milé prekvapenia by sa mohli vyskytovať aj častešie.;)
Danila
21.11.07,09:22
No ja som sa včera až takto čudoval:eek:a zároveň aj takto potešil:D. Moja drahá polovička totiž dostala šek z pošty na vybratie. Ten šek je z firmy v likvidácii, v ktorej pracovala zhruba pred 12 rokmi a peniažky sú za odstupné. Už sme sa dávno rozlúčili s tým, že nejaké korunky od nich ešte dostaneme. Ale veci sa dejú, keď to človek najmenej čaká. :) Takéto milé prekvapenia by sa mohli vyskytovať aj častešie.;)A mňa si dnes Marek potešil, že pri čítaní tohoto sa cítim ako Alenka v ríši divov...:)
Olice
21.11.07,09:28
A mňa si dnes Marek potešil, že pri čítaní tohoto sa cítim ako Alenka v ríši divov...:)
Však aj my sme sa včera tak cítili a ešte to aj pretrváva. Musí ísť rýchlo tie peniažky vybrať, aby to nebol len sen. Ale je to fakt. Žeby sa predsa len zázraky diali;)
ZlaticaB
21.11.07,09:29
Mňa dnes ráno potešil pohľad na svojho spinkajúceho synčeka, ktorý si spokojne odfúkoval ....
Katka 30
21.11.07,10:07
A čo vlastne robíš? Ak upratovačku, potom je všetko v poriadku. Z Tvojho príspevku vyplýva, že neguješ postavenie upratovačky! Sú upratovačky, ktoré si zaslúžia za svoju dobre odvedenú prácu oveľa vyššie ohodnotenie ako "zlý" zamestnanec na inom pracovnom poste!

nemala som v úmysle negovať prácu upratovačiek,ale myslím si,že ako účtovníčka mám viac zodpovednosti a aj práce /viem ako "makajú" naše upratovačky/.
lorelei
21.11.07,11:11
Mna dnes potesilo, ze ako neznala:confused: v nasich zakonoch a vobec,poistovne atd /Pracovala som doteraz v zahranici, tak som sa obracala po uradoch tam/...to zacinam tu chapat. Vdaka p. Mihalovi a jeho clankom, maximalne prehladne pisanym a samozrejme vdaka aj vam vsetkym tu na porade. Tusim ma to zacina bavit.:):):)
Tanče
21.11.07,18:36
Nemôžme do názvu témy pripísať aj "prekvapilo"?
Lebo mna DNES - v 21 storočí prekvapkalo RUČNE vedené podvojné účtovníctvo :eek::eek::eek::eek::eek:.
A čo je horšie, mám sa v ňom zorientovať, vyznať, a vyvodiť záver....:mee::mee::mee::mee:
Kto mi závidí???? :---:---:---:---:---
ZlaticaB
21.11.07,18:44
Nemôžme do názvu témy pripísať aj "prekvapilo"?
Lebo mna DNES - v 21 storočí prekvapkalo RUČNE vedené podvojné účtovníctvo :eek::eek::eek::eek::eek:.
A čo je horšie, mám sa v ňom zorientovať, vyznať, a vyvodiť záver....:mee::mee::mee::mee:
Kto mi závidí???? :---:---:---:---:---

Asi nikto, ale nie si sama pred rokom som sa stretla s niečim podobným, našťastie som nemusela vyvodiť žiadne závery. :---:---:---
Kazu
21.11.07,18:53
Nemôžme do názvu témy pripísať aj "prekvapilo"?
Lebo mna DNES - v 21 storočí prekvapkalo RUČNE vedené podvojné účtovníctvo :eek::eek::eek::eek::eek:.
A čo je horšie, mám sa v ňom zorientovať, vyznať, a vyvodiť záver....:mee::mee::mee::mee:
Kto mi závidí???? :---:---:---:---:---

Ako ručne? Účty sú na kartách a do hlavnej knihy sa zapisuje cez kopirák? .
No to by ma piclo :eek:
Tanče
21.11.07,19:10
Ako ručne? Účty sú na kartách a do hlavnej knihy sa zapisuje cez kopirák? .
No to by ma piclo :eek:

čo si! všetko v ceruzke. účty sú na veľkých plachtách, obratová predvaha s obratmi, v ktorých sa zatiaľ nevyznám- mám to tu celé zaplachtované...
Kazu
21.11.07,19:21
čo si! všetko v ceruzke. účty sú na veľkých plachtách, obratová predvaha s obratmi, v ktorých sa zatiaľ nevyznám- mám to tu celé zaplachtované...

No to poznám! Keď som chodila zo školy na prax do družstva tak ma vždy na celý týždeň posadili do zasadačky, po stoloch porozkladali tieto plachty a ja som tam hľadaľa 10 haliernikové rozdiely :---:---:---
Rozalka
21.11.07,19:53
čo si! všetko v ceruzke. účty sú na veľkých plachtách, obratová predvaha s obratmi, v ktorých sa zatiaľ nevyznám- mám to tu celé zaplachtované...
Tá platchta sa asi volá "šachmatka" - používala som pred 20 rokmi
Ajuška
21.11.07,19:58
No to poznám! Keď som chodila zo školy na prax do družstva tak ma vždy na celý týždeň posadili do zasadačky, po stoloch porozkladali tieto plachty a ja som tam hľadaľa 10 haliernikové rozdiely :---:---:---

mimotemy si nebodaj ekonóm ke koňom...:eek:...zmaturovaný v Skalici...:rolleyes:
Rozalka
21.11.07,20:09
No to poznám! Keď som chodila zo školy na prax do družstva tak ma vždy na celý týždeň posadili do zasadačky, po stoloch porozkladali tieto plachty a ja som tam hľadaľa 10 haliernikové rozdiely :---:---:---
A čo by si povedala: skladník na skladovú regletu nalepil 10 haliernik, vraj on tú chybu hľadať nebude ("nesedela" krížová kontrola), skoro som sa popučila od smiechu :D
Tanče
21.11.07,20:10
Tá platchta sa asi volá "šachmatka" - používala som pred 20 rokmi

no to sú teda riadne šachmatky. a je to aj výstižný názov ako tak do toho čumím. ale inač, dobrá správa, keď z toho nevyjdem, môžem sa obrátiť?
DanielaSL
22.11.07,09:08
Uprostred účtovných a iných dokladov ma toto dnes rozosmialo....

Do knižnice v Škótsku príde chlapík:
"Prepáčte slečna, máte tu nejakú knihu o sebevražde?"
Ona sa pozastaví, podíva sa na neho ponad okuliare:
- Ani nahodou, už ju potom nevrátiš!

;):)
ronel
22.11.07,09:21
To podvojné účto rúčo mi pripomenulo, keď som bola na pohovore u môjho terajšieho zam-ľa, tak jeho názor, že podľa neho sa dá podvojné účto viesť v excelovských tabuľkách ma mierne šokoval. Zoznam vystavených faktúr a zoznam prijatých faktúr, to Vám predsa stačí, nie? Ale chvalabohu mam učtovný softvér. Pekný deň Vám želám
Bastian
22.11.07,09:25
Pridám aj ja jeden slušný:

Žena vojde do novej predajne BMW. Zbadá kabriolet, ktorý sa jej zdá perfektný, tak sa k nemu priblíži, aby si ho prezrela. Ako sa tak zohne, aby sa dotkla interiéru, ujde jej jeden hlasný prd. Veľmi zahanbená, sa nervózne otočí, aby zistila, či niekto nepočul jej "malú nehodu", dúfajuc že sa tak nestalo. Lenže ako sa tak otočí, zistí, že priamo pri nej stojí predavač: Dobrý deň slečna, možem vám nejako pomôcť? Ona, tentokrat už celá červená od hanby, mu odpovedá: Áno, chcela by som vedieť, koľko stojí toto auto....
Predavač: "Slečna, už len pri dotyku s ním ste si prdli, ak vám poviem koľko stojí, rovno sa poseriete....:D:D:D
DanielaSL
22.11.07,09:30
:D:D
veronikasad
22.11.07,09:45
čo si! všetko v ceruzke. účty sú na veľkých plachtách, obratová predvaha s obratmi, v ktorých sa zatiaľ nevyznám- mám to tu celé zaplachtované...
To mi pripomína moje začiatky v učtárni. Našťastie, netrvalo to dlho a dostali sme prvý počítač, ktorý som nevedela ani zapnúť, nieto ešte na ňom niečo robiť. Dnes sú to už len úsmevné spomienky...

---------
Veronika
Aňuška
22.11.07,10:30
To podvojné účto rúčo mi pripomenulo, keď som bola na pohovore u môjho terajšieho zam-ľa, tak jeho názor, že podľa neho sa dá podvojné účto viesť v excelovských tabuľkách ma mierne šokoval. Zoznam vystavených faktúr a zoznam prijatých faktúr, to Vám predsa stačí, nie? Ale chvalabohu mam učtovný softvér. Pekný deň Vám želám

To mi pripomenulo môjho bývalého zamestnávateľa, keď na schôdzi vysvetloval rozdiel medzi JÚ a PÚ: "Podvojné účtovníctvo je vlastne jednoduché účtovníctvo, ktoré sa robí dvakrát, len ten jeden raz to nie je
vidieť". Takto sme oči pučili :eek::eek::eek: .
Bastian
22.11.07,11:11
MODERNÁ ROZPRÁVKA
Zvieratká chcú mat sídlisko, tak dumajú koho pošlú na úrady
vybavova ť veci.
- Do mesta na úrady pôjde líška, tá je dosť prefíkaná, všetky
potrebné potvrdenia a povolenia rýchlo vybaví. - povedali si zvieratka.

A tak teda líška šla. Prešiel deň, dva, týždeň, mesiac a po mesiaci
sa líška vracia so stiahnutým chvostom a celá zničená a vraví:
- 35 potvrdení mám, len to 36-posledne sa mi už vybaviť nepodarilo.

Tak sa do mesta vyberie medveď.
- Ten ako najsilnejší v lese určíte vybaví, aby sme tu mali sídlisko -
dumajú zvieratká.
Prešiel deň, dva, týždeň, mesiac a po mesiaci sa medveď
celý vystresovaný a vychudnutý vracia a vraví:
- 35 potvrdení mam, len to 36-posledne sa mi už vybaviť nepodarilo.

Zvieratká sa už pomaly zmierujú s tým, že naďalej budú
bývať v podmienkach nedôstojných pre zviera 21.storocia, keď tu zrazu
riekne
somárik:
- Ja by som to skúsil vybaviť!
Ostatné zvieratka sa začnú smiať a hovoria:
- Ani líška so svojim intelektom a ani medveď z pozície moci to
nedokázali vybaviť, už len ty to dokážeš!

Ale somárik sa týmito rečami nedal odradiť a vybral sa do
mesta. O tri dni sa zvieratka zobudia na veľký lomoz a hurhaj a vidia
ako už z
diaľky ide somár a máva im so všetkými potvrdeniami. Za chrbtom mu idú
bagre, žeriavy, nákladné auta s pieskom a pod. Zvieratka sa nevedia
vynačudovať a pýtajú sa somára:
- Ako sa ti to podarilo?
- Veľmi jednoducho. - vraví somár - Prídem na úrad, otvorím prvé
dvere, spolužiak, druhé dvere, spolužiak, tretie dvere, spolužiak...
:D:D:D
Olice
22.11.07,11:23
No Bastian, tá moderná rozprávka si zaslúži takýchto vyškerencov:D:D:D,
aj keď neviem, či to nie je smiech cez slzy;).
Rozalka
22.11.07,18:29
no to sú teda riadne šachmatky. a je to aj výstižný názov ako tak do toho čumím. ale inač, dobrá správa, keď z toho nevyjdem, môžem sa obrátiť?
Ak si dobre pamätám, celé to bolo ako šachovnica, zvislo boli účty a aj vodorovne boli účty, tam, kde sa príslušné dva účty stretli, napísala sa príslušná suma. Vyzerá to nejako takto?
Poradím, ak budem vedieť.
Stefan2005
22.11.07,19:01
Tak toto ma vážne dneska pobavilo:

"Kolik znáte vtipů? Já moc ne, protože když nějaký slyším, tak ho hned zapomenu. A nezáleží vůbec na tom, jak skvělý byl. Ale tenhle mě utkvěl v paměti, nevím čím to je, ale nezapoměl jsem ho. Bude to asi tím, že arabských vtipů jsem moc neslyšel, takže se mě nepletou.

نفيذا لتوجيهات صاحب السمو الشيخ مكتوم
بن راشد ال مكتوم نائب رئيس رئيس
مجلس الوزراء حاكم دبي ، وبأمر ومتابعة
الفريق اول سمو الشيخ محمد راشد
ال مكتوم ولي عهد دبي وزير الدفاع ، شرعت
دائرة الطيران المدني ببي في الاعداد للبدء بتنفيذ ، اضخم مشروع
من نوعه في العالم
يتمثلفياامةمدينة مطار جبل علي. واطلع
سمو الشيخ محمد بن راشد ال
مكتوم ولي عهد دبي وزير الدفاع على
مجسم هذا المشروع العملاق واستمع
سموه في هذا السياق بحض سمو الشيخ احمد
بن سعيد ال مكتوم ئيس دائرة
الطيران المدني بدبي الرئيس الاعل
لطير ان الامارات ، من فريق عمل
المشروع على شرح تفصيلي حول حجم ومساحة
ومرافق واقسام المشر وع الذي
سيضم مدنا عالمية حديثة م ببنة تحتية متكاملة
# > # ومرافق خدمية وسياحية وغيرها

Tak co, líbil?"

Mne áno. Zdroj: http://blboun.blbne.cz/739-skvely-arabsky-vtip.html

P.S. Arabi vraj nemajú vtipy , preto to nemá význam prekladať.
Elena Navrátilová
22.11.07,19:04
Tak toto ma vážne dneska pobavilo:

"Kolik znáte vtipů? Já moc ne, protože když nějaký slyším, tak ho hned zapomenu. A nezáleží vůbec na tom, jak skvělý byl. Ale tenhle mě utkvěl v paměti, nevím čím to je, ale nezapoměl jsem ho. Bude to asi tím, že arabských vtipů jsem moc neslyšel, takže se mě nepletou.

نفيذا لتوجيهات صاحب السمو الشيخ مكتوم
بن راشد ال مكتوم نائب رئيس رئيس
مجلس الوزراء حاكم دبي ، وبأمر ومتابعة
الفريق اول سمو الشيخ محمد راشد
ال مكتوم ولي عهد دبي وزير الدفاع ، شرعت
دائرة الطيران المدني ببي في الاعداد للبدء بتنفيذ ، اضخم مشروع
من نوعه في العالم
يتمثلفياامةمدينة مطار جبل علي. واطلع
سمو الشيخ محمد بن راشد ال
مكتوم ولي عهد دبي وزير الدفاع على
مجسم هذا المشروع العملاق واستمع
سموه في هذا السياق بحض سمو الشيخ احمد
بن سعيد ال مكتوم ئيس دائرة
الطيران المدني بدبي الرئيس الاعل
لطير ان الامارات ، من فريق عمل
المشروع على شرح تفصيلي حول حجم ومساحة
ومرافق واقسام المشر وع الذي
سيضم مدنا عالمية حديثة م ببنة تحتية متكاملة
# > # ومرافق خدمية وسياحية وغيرها

Tak co, líbil?"

Mne áno. Zdroj: http://blboun.blbne.cz/739-skvely-arabsky-vtip.html

P.S. Arabi vraj nemajú vtipy , preto to nemá význam prekladať.:D:D:D:D:D:D
ZDENIELA
23.11.07,06:27
MODERNÁ ROZPRÁVKA
Zvieratká chcú mat sídlisko, tak dumajú koho pošlú na úrady
vybavova ť veci.
- Do mesta na úrady pôjde líška, tá je dosť prefíkaná, všetky
potrebné potvrdenia a povolenia rýchlo vybaví. - povedali si zvieratka.

A tak teda líška šla. Prešiel deň, dva, týždeň, mesiac a po mesiaci
sa líška vracia so stiahnutým chvostom a celá zničená a vraví:
- 35 potvrdení mám, len to 36-posledne sa mi už vybaviť nepodarilo.

Tak sa do mesta vyberie medveď.
- Ten ako najsilnejší v lese určíte vybaví, aby sme tu mali sídlisko -
dumajú zvieratká.
Prešiel deň, dva, týždeň, mesiac a po mesiaci sa medveď
celý vystresovaný a vychudnutý vracia a vraví:
- 35 potvrdení mam, len to 36-posledne sa mi už vybaviť nepodarilo.

Zvieratká sa už pomaly zmierujú s tým, že naďalej budú
bývať v podmienkach nedôstojných pre zviera 21.storocia, keď tu zrazu
riekne
somárik:
- Ja by som to skúsil vybaviť!
Ostatné zvieratka sa začnú smiať a hovoria:
- Ani líška so svojim intelektom a ani medveď z pozície moci to
nedokázali vybaviť, už len ty to dokážeš!

Ale somárik sa týmito rečami nedal odradiť a vybral sa do
mesta. O tri dni sa zvieratka zobudia na veľký lomoz a hurhaj a vidia
ako už z
diaľky ide somár a máva im so všetkými potvrdeniami. Za chrbtom mu idú
bagre, žeriavy, nákladné auta s pieskom a pod. Zvieratka sa nevedia
vynačudovať a pýtajú sa somára:
- Ako sa ti to podarilo?
- Veľmi jednoducho. - vraví somár - Prídem na úrad, otvorím prvé
dvere, spolužiak, druhé dvere, spolužiak, tretie dvere, spolužiak...
:D:D:D

Odmyslieť si, že tam vystupujú hovoriace zvieratká, by to namiesto rozprávky mohla byť aj skutočnosť ...
:D:D:D:D:D
Rozalka
23.11.07,06:37
Odmyslieť si, že tam vystupujú hovoriace zvieratká, by to namiesto rozprávky mohla byť aj skutočnosť ...
:D:D:D:D:D
To nie je rozprávka, ale skutočnosť ...
Gabi03
23.11.07,08:23
Znovu ma zarmútilo, že sa časť tejto stránky zvrtlo na niečo hrozné. :( Ak si už niekto nevie ovládať svoje pocity (vyjadriť áno, ale nie urážať), tak by mal chodiť len na tie porady, kde vie pomôcť, prípadne potrebuje pomoc. :(
Rozalka
23.11.07,08:32
Znovu ma zarmútilo, že sa časť tejto stránky zvrtlo na niečo hrozné. :( Ak si už niekto nevie ovládať svoje pocity (vyjadriť áno, ale nie urážať), tak by mal chodiť len na tie porady, kde vie pomôcť, prípadne potrebuje pomoc. :(
Gabi, táto konkrétna téma je o všeličom ... Nemyslím, že jej poslaním je niekoho urážať ...
Gabi03
23.11.07,08:47
Gabi, táto konkrétna téma je o všeličom ... Nemyslím, že jej poslaním je niekoho urážať ...

Božechráň, aby som takto hovorila o tejto téme. :o
Len som sem prišla si posťažovať. :rolleyes:
willma
23.11.07,09:40
Gabi asi mala na mysli minimálne dve témy založené v tomto týždni, alebo sa mýlim?
Elena Navrátilová
23.11.07,09:47
Gabi, táto konkrétna téma je o všeličom ... Nemyslím, že jej poslaním je niekoho urážať ...Poslaním nie, ale zas sa ukázala vysoká úroveň schopnosti diskutovať. ;)
Bastian
23.11.07,12:06
Poslaním nie, ale zas sa ukázala vysoká úroveň schopnosti diskutovať. ;)
Len tak pre istotu sa spýtam - na čo narážaš?
Bastian
23.11.07,12:14
...časť tejto stránky zvrtlo na niečo hrozné.[/I]
Ak si už niekto nevie ovládať svoje pocity (vyjadriť áno, ale nie urážať)...
...minimálne dve témy založené v tomto týždni
Poprosím Wilmu a Gabi03 o odpoveď.
Mám totižto taký pocit, že sa tu niekomu nepáčia moje reakcie. Ak je to tak, ja to pochopím. Len by som rád vedel čo konkrétne Vám vadí a prečo.
Ďakujem za vysvetlenie
Gabi03
23.11.07,12:16
Poprosím Wilmu a Gabi03 o odpoveď.
Mám totižto taký pocit, že sa tu niekomu nepáčia moje reakcie. Ak je to tak, ja to pochopím. Len by som rád vedel čo konkrétne Vám vadí a prečo.
Ďakujem za vysvetlenie

Ja osobne nemám proti tebe nič. A môj príspevok som napísala na základe príspevku iného člena, nie tvojho. ;)
Elena Navrátilová
23.11.07,12:29
Len tak pre istotu sa spýtam - na čo narážaš?
:D Na diskusiu... mňa v škole učili ako sa má správne diskutovať... teoreticky. A poznáme niekoľko druhov diskusie. Najsamvýznamnejšia je konštruktívna diskusia. ;):D Stačí? Ak ešte niečo... kľudne sa pýtaj. Ja mám rada diskusiu. Tichú domácnosť neznášam. Treba komunikovať, ...je to dôležité. ;)
willma
23.11.07,12:47
Poprosím Wilmu a Gabi03 o odpoveď.
Mám totižto taký pocit, že sa tu niekomu nepáčia moje reakcie. Ak je to tak, ja to pochopím. Len by som rád vedel čo konkrétne Vám vadí a prečo.
Ďakujem za vysvetlenie Ani z mojej strany sa to netýkalo teba, len som čítala tú predošlú diskusiu a tá sa skutočne zvrhla na dosť radikálne názory. A keď pozrieš, sama som tam zopár viet priložila.
Tanče
23.11.07,17:27
Ak si dobre pamätám, celé to bolo ako šachovnica, zvislo boli účty a aj vodorovne boli účty, tam, kde sa príslušné dva účty stretli, napísala sa príslušná suma. Vyzerá to nejako takto?
Poradím, ak budem vedieť.

(trochu vám zmením tému, môžem? )

no to teda nevyzerá. Má to názov že: Rozpis k SD, alebo Deníík,Zborník.Prišľla som na to, že Z toho Denníka, zborníka sú prenášané súčty do Rozpisu k SD.Ale už som zistila napr. že vôbec nesedia 261. Ako potom robila nejakú kontorolu? a ako potom mohla sedieť obratovka??? ale to mi asi nikto neporadí. Musím aj tak nahadzovať celú pokladňu komplet 3 roky, aby som získala chronologiu, lebo toto okolo chronológie ani nešlo... Ale dík za ochotu
Tanče
23.11.07,17:35
Len tak pre istotu sa spýtam - na čo narážaš?


:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D :D
korduľa
27.11.07,07:52
idu vianoce a vcera som stravila cely den po knihkupectvach. moje decka citaju moje stare knihy - cenkovej deti, jakubko, jano, a syn ma precitane Pionierske srdce asi 5 krat. su v nich ine veci ako oni poznaju a potom debatujeme ake to bolo. chcela som kupit knizky synovcom a neteri, ale tieto knihy som v obchodoch nenasla. dokonca v Poluse ked som povedala slecne, ktora tam akoze bola k dispozicii pre zakaznikov, ze hladam cenkovej deti alebo jakubko, /mala asi 21 rokov/ len na mna pozerala, co chcem a chcela mi nanutit Potera... tak som isla vecer na internet, ze to pozriem tam. nasla som si stranku a do ich vyhladavaca som zadavala tituly o ktore som mala zaujem - nic. tak som tam zavolala a pan mi povedal, ze tieto knihy v ponuke nema ani ich dodavatel. na moju otazku, preco maju tolko knih, z ktorych su mnohe uplne o nicom sa len zasmial a povedal. nuz viete predavame to co ludia chcu.
tak toto ma vcera normlane dostalo, prislo mi to nejak luto, ze ked hladam knihy nasich autorov -ale nie rozpravkove, tak bohuzial je toho strasne malo. nehovorim, ze sa neda vybrat, len je smutne, ze ked sa pytam na Jarunkovu, alebo Frana Krala tak baba, ktora nedavno skoncila skolu nevie kto to je
Johanka
27.11.07,08:05
Nečuduj sa slečinke, že netuší o čom točíš ... stačí pozrieť školopovinným deťom do zošitov ,čo sa učia na hodinách slovenskej lieratúry.Napr. Peter Nagy - piesne s protidrogovou tématikou, detské piesne - syn bol skúšaný z textov jeho piesní ako z básne :eek:.
cloe
27.11.07,08:09
Korduľa, aspoň že nám doma zostali tieto knihy po nás. Môžu si prečítať tie. Ale verím ti, že ťa to rozladilo.
Teraz mi to pripomenulo moju obľúbenú Annu zo zeleného domu. Tiež to dcéra čítala niekoľko krát.
ZDENIELA
27.11.07,08:11
Nečuduj sa slečinke, že netuší o čom točíš ... stačí pozrieť školopovinným deťom do zošitov ,čo sa učia na hodinách slovenskej lieratúry.Napr. Peter Nagy - piesne s protidrogovou tématikou, detské piesne - syn bol skúšaný s textov jeho piesní ako s básne :eek:.

Dovolte aj ja čumím :eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek:
korduľa
27.11.07,08:16
Dovolte aj ja čumím :eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek:

tak to cumim aj ja, v tomto momente mi chodia vselijake pesnicky od Nagyho po rozume, ale protidrogovo zamerana veru ziadna. to je strasna bieda, tieto nase skolske osnovy.....inac anna zo zeleneho domu a pokracovanie boli fajn, veru aj ja ich este mam
ZDENIELA
27.11.07,08:20
tak to cumim aj ja, v tomto momente mi chodia vselijake pesnicky od Nagyho po rozume, ale protidrogovo zamerana veru ziadna. to je strasna bieda, tieto nase skolske osnovy.....inac anna zo zeleneho domu a pokracovanie boli fajn, veru aj ja ich este mam

Mňa jedna napadla a dúfam, že si to nepletiem s iným "super spevákom"
Z albumu Peter Nagy a deti: spievali tie detská v klipe v hip-hopovom oblečení: "Len nikdy nezober drogu ..." tak asi toto je v najnovších učebnicových osnovách ...
Aj tak si tu čumím ďalej :eek::eek::eek:
Simonab
27.11.07,08:30
Korduľa v obchodnom dome Dunaj.sk ich majú teda aspoň väčšinu. Ja som ich videla aj u nás v antikvariáte. Teda čo by som ja za to dala keby moje decká knižky čítali.
willma
27.11.07,10:55
Simonka, dnešné deti sú "hrdé" na to že nečítajú a mne tiež zostáva rozum stáť, a dúfam, že sa mi podarí ku knihám priviesť aspoň moju kukučku
korduľa
27.11.07,13:35
Korduľa v obchodnom dome Dunaj.sk ich majú teda aspoň väčšinu. Ja som ich videla aj u nás v antikvariáte. Teda čo by som ja za to dala keby moje decká knižky čítali.
dakujem dakujem, prave studujem ich stranku
korduľa
27.11.07,13:38
Simonka, dnešné deti sú "hrdé" na to že nečítajú a mne tiež zostáva rozum stáť, a dúfam, že sa mi podarí ku knihám priviesť aspoň moju kukučku
ked zacali decka chodit do skoly a vedeli ako tak citat, dohodli sme sa, ze ak tv/den = 1.5 hod (aj to si ale musia vybrat vhodny program), PC/den =1.5 hod ale len v tom pripade ak budu 1.5 hodinny denne citat, a odvtedy si tak na to zvykli, ze niekedy si len citaju a pocitac, alebo telka sa ani nezapne.
funguje to tak uz dlho,dcera je 9-ka a syn 7-mak
willma
27.11.07,16:21
ked zacali decka chodit do skoly a vedeli ako tak citat, dohodli sme sa, ze ak tv/den = 1.5 hod (aj to si ale musia vybrat vhodny program), PC/den =1.5 hod ale len v tom pripade ak budu 1.5 hodinny denne citat, a odvtedy si tak na to zvykli, ze niekedy si len citaju a pocitac, alebo telka sa ani nezapne.
funguje to tak uz dlho,dcera je 9-ka a syn 7-mak dobrá dohoda :D:D:D, U môjho staršieho je už neskoro začínať, ale u malej skoroškoláčky to budúci rok veru skúsim, ale predpokladám, že to asi nebude potrebné, zatiaľ sa jej knižky páčia :)
durisovad
27.11.07,16:24
Ani nasej vnucke sa velmi citat nechcelo, ale vdaka Bohu, zacali vychadzat knizky o Harry Potterovi a to ju zaujalo. Dnes cita vela, tak ako aj ja a jej mama, comu som velmi rada.
mirpo
27.11.07,18:36
Dúfam, že som nezaradila zle, ale toto ma dnes prekvapilo, i keď viem, že naša slovenčina je ťažký jazyk.

SI PREDSTAVTE!
Slovenčina je najťažší jazyk na svete :eek: :eek: :eek: Tak preto chcú, aby sme radšej hovorili po anglicky:---, naša milá slovenčina je im priťažká :D:D:D

Toto mi prišlo mailom:

> 10 NAJŤAŽŠÍCH JAZYKOV NA SVETE
> 27. septembra sa v Paríži konalo konzorcium jazykovedcov s celého sveta.
> Po ôsmich rokoch bádania, skúmania a študovania vydali rubriku desiatich
> najťažších a najľahších jazykov na tejto planéte. Do úvahy sa bral vývoj
> jazyka, úprava pravopisu, štýl písma, znaky, reč, história jazyka a
> gramatika jazyka.
>
> Ústav jazykovedcov ktorý sídli v Berlíne začal so skúmaním jazykov
ktorými
> sa hovorí po celom svete, nielen tými najrozšírenejšími ale všetkými
> jazykmi. Na svete je okolo 7832 jazykov. Každý týždeň zaniknú dva jazyky
a
> vytvoria sa ďalšie dva až tri nové. Skôr než prejdem k tým desiatim
> jazykom
> spomeniem desať najľahších jazykov na svete.
>
> 10. mongolčina
> 09. armejština
> 08. gréčtina
> 07. nórština
> 06. taliančina
> 05. rumunčina
> 04. chorvátčina
> 03. bulharčina
> 02. angličtina
> 01. najľahší jazyk na svete ktorým hovorí vyše 300 miliónov ľudí na celom
> svete je španielčina.
>
> Desať najťažších jazykov na tejto planéte:
> 10. nemčina
> 09. francúzština
> 08. čínština
> 07. japončina
> 06. jazyk oboch Kórei je rovnaký, takže kórejština
> 05. perzština
> 04. arabčina
> 03. fínština
> 02. maďarčina
> 01. najťažším jazykom akým sa hovorí na tejto planéte je Slovenčina.
>

A to pre jej gramatickú štruktúru a "mobilitu slov a slovných spojení"
ako
> jediný jazyk sveta má slovenčina 7 pádov.
>
> (Nominatív, Genitív, Datív, Akuzatív, Lokál, Inštrumentál a Vokatív),
> ďalej vybrané slová, a hlavne mäkké a tvrdé " i, y " , skloňovanie
> prídavných mien a slovies, v podstate sa v slovenskom jazyku skloňujú
> takmer všetky slová.:
>
> Špecifiku tvoria slovesá.:
> V slovenčine je sloveso ohybné. Ohýbanie slovies sa nazýva časovanie.
>
> Pri slovese sa rozlišujú v slovenčine gramatické kategórie:
>
> * osoba (prvá osoba jednotného čísla, druhá osoba jednotného čísla,
tretia
> osoba jednotného čísla, prvá osoba množného čísla, druhá osoba množného
> čísla, tretia osoba množného čísla)
> * číslo (jednotné číslo, množné číslo)
> * čas (predminulý čas, minulý čas, prítomný čas, budúci čas)
> * spôsob (oznamovací spôsob, podmieňovací spôsob, rozkazovací spôsob)
> * slovesný rod (činný rod, trpný rod)
> * slovesný vid (dokonavý vid, nedokonavý vid)
> * slovesná zhoda (zhoda s tvarom nadradeného podstatného mena alebo
> zámena)
> * intencia slovesného deja (sloveso vyžadujúce doplnenie agensom alebo
> paciensom, sloveso nevyžadujúce doplnenie agensom alebo paciensom)
> * trieda
> * (slovesný) vzor
>
> ROZDELENIE SLOVIES
>
> plnovýznamové
> 1. činnostné -pomenúvajú činnosti, úkony
> a. predmetové -ich význam si vo vete vyžaduje pripojenie predmetu
> b. bezpredmetové -ich význam si nevyžaduje pripojenie predmetu
> 2. stavové -pomenúvajú stavy, deje, ktoré nepodliehajú vôli
>
> pomocné
> -nemajú úplný, samostatný význam, preto sa vo vete spájajú s iným,
> plnovýznamovým slovom
> 1. modálne (spôsobové)
> - vyjadrujú vôľu, chcenie, povinnosť, možnosť uskutočniť dej
> chcieť, môcť, musieť, vedieť, mať (niečo za povinnosť.), smieť, dať sa
> 2. fázové
> - vyjadrujú fázu, koniec, začiatok deja
> začať/ínať, prestať/ávať, z/ostať/ávať
> 3. limitné
> - vyjadrujú blízky začiatok deja
> ísť, mať
> 4. sponové
> - fungujú ako spojenie (spona) v mennom prísudku, spájajú sa s
> plnovýznamovými slovnými druhmi
> byť, stať sa
> Ako jeden z piatich jazykov máme tri rody.:
> Mužský, ženský a stredný
>
> A ako jediný jazyk sveta má vzory prídavných mien, dvojhlásky a
> spodobovanie, toto nenájdete už v žiadnom inom jazyku na tejto planéte.
> Toto je len tak na okraj čo sa týka gramatiky slovenského jazyka. Jej
> gramatika je tak komplikovaná, že akémukoľvek cudzincovi by podľa
> prepočtov trvalo až 12 rokov kým by sa naučil kompletnú gramatiku a to
> nehovorím a variabilite slov, viet a slovných spojení vo vetách.
Kompletnú
> gramatiku slovenského jazyka nevie ani jeden jediný človek, preto ju
> študujú a pripravujú tímy vedcov a jazykovedcov, pretože je tak obsiahla
a
> povedal by som, že v niektorých prípadoch až extrémne náročná na to, aby
> ju
> bol schopný poňať jeden človek. Slovenský jazyk má presne 465
gramatických
> výnimiek aj to dokazuje jeho komplikovanosť. Pravidlá slovenského
> pravopisu prichádzajú len veľmi málo s nejakými úpravami alebo novými
> pravidlami gramatiky, ide o jazyk, ktorý nemá vo svete obdobu, čo sa týka
> náročnosti na učenie, písanie, počúvanie, hovorenie a čítanie.
>
> Mali by sme byť hrdí nato, že rozprávame najťažším jazykom, aký kedy
vôbec
> vznikol, lebo ťažší jazyk už nie je. Jeho gramatická štruktúra je tak
> komplikovaná, tak prepracovaná do detailov, že s takou dokonalosťou
> prepracovania sa nestretneme ani v maďarčine, pre mnohých z nás je práve
> maďarský jazyk ten najťažší, ale to isté tvrdia Maďari o našom jazyku,
> len s tým rozdielom, že oni sa nemýlia.
>
>
> S pozdravom prof. Doc. Vladimír Trnka
>
> Orgán Jazykovedného ústavu Ľ. Štúra SAV, Jazykového odboru Matice
> slovenskej a Ústrednej jazykovej rady MK SR.
misolga
27.11.07,18:42
i
...tak toto ma vcera normlane dostalo, prislo mi to nejak luto, ze ked hladam knihy nasich autorov -ale nie rozpravkove, tak bohuzial je toho strasne malo. nehovorim, ze sa neda vybrat, len je smutne, ze ked sa pytam na Jarunkovu, alebo Frana Krala tak baba, ktora nedavno skoncila skolu nevie kto to je

Aj keď v kníhkupectve je pre deti zatiaľ na výber dosť kvalitných kníh, ale ak natrafím v antikvariáte na niečo dobré čo sa mi za mlada páčilo tak kupujem.Minule som kúpila pre syna Osmijankove rozprávky od K.Bendovej, od J.C.Hronského Budkáčik a Dubkáčik+Tri múdre kozliatka a priznávam aj ja som sa bavila pri čítaní veľmi dobre.Takisto som natrafila od R.Mórica na knihu Z poľovníckej kapsy, ale to budeme čítať keď budeme väčší.
Eulalia
27.11.07,18:48
Aj keď v kníhkupectve je pre deti zatiaľ na výber dosť kvalitných kníh, ale ak natrafím v antikvariáte na niečo dobré čo sa mi za mlada páčilo tak kupujem.Minule som kúpila pre syna Osmijankove rozprávky od K.Bendovej, od J.C.Hronského Budkáčik a Dubkáčik+Tri múdre kozliatka a priznávam aj ja som sa bavila pri čítaní veľmi dobre.Takisto som natrafila od R.Mórica na knihu Z poľovníckej kapsy, ale to budeme čítať keď budeme väčší.

Hronského Budkáčika a Dubkáčika som čítala u babičky. Našťastie som vtedy nevedela, že je zakázaný.... Ale asi aj tak by mi to nevadilo. Dodnes si pamätám tie nádherné obrázky.
korduľa
28.11.07,09:01
Aj keď v kníhkupectve je pre deti zatiaľ na výber dosť kvalitných kníh, ale ak natrafím v antikvariáte na niečo dobré čo sa mi za mlada páčilo tak kupujem.Minule som kúpila pre syna Osmijankove rozprávky od K.Bendovej, od J.C.Hronského Budkáčik a Dubkáčik+Tri múdre kozliatka a priznávam aj ja som sa bavila pri čítaní veľmi dobre.Takisto som natrafila od R.Mórica na knihu Z poľovníckej kapsy, ale to budeme čítať keď budeme väčší.
prosim ta kde to kupujes, ja zhanam Hrdinsky zapisnik, ale nikde o nom ani paru, tak skusim v antikvariate
Rozalka
28.11.07,17:11
Dúfam, že som nezaradila zle, ale toto ma dnes prekvapilo, i keď viem, že naša slovenčina je ťažký jazyk.

SI PREDSTAVTE!
Slovenčina je najťažší jazyk na svete :eek: :eek: :eek: Tak preto chcú, aby sme radšej hovorili po anglicky:---, naša milá slovenčina je im priťažká :D:D:D

Toto mi prišlo mailom: Ďalej pozri # 819

A tu je reakcia JÚ SAV:

Po internete „plachtí“ list s názvom 10 najťažších jazykov na svete, v ktorom sa tvrdí, že najťažším jazykom je práve náš jazyk.
V posledných dvoch dňoch prišlo do Jazykovedného ústavu niekoľko desiatok listov s otázkou, či je to pravda a či má s tým Jazykovedný ústav Ľ. Štúra SAV niečo spoločné.
Ako môžeme mať s tým niečo spoločné, keď je list plný trápnych jazykových chýb? Pisateľ, ktorý sa podpísal ako prof. Doc. Vladimír Trnka, nevie, že my jazykovedci sa píše s tvrdým y, nie s mäkkým i (mi), že v slovenčine sa nepíše tým, ale tím, že máme byť hrdí na to (nie nato), že spisovne je fínčina, kórejčina, aramejčina (nie fínština, kórejština, aramejčtina), že gramatika je taká (nie tak) komplikovaná.
Nikto z jazykovedcov by to takto nenapísal, nehovoriac o čiarkach, ktoré sú pre pisateľa španielskou dedinou. Nie je to teda jazykovedec. Ale kto to je? Nevieme to, ale o ňom vypovedá sama forma i obsah listu. Obsahovo je to úplný bluf, či ako by povedal Vajanský, blúznica, kým naši mladí by to mohli nazvať totálnou haluzou.
Nie je totiž pravda, že slovenčina je najťažším jazykom na svete a že by sa na tom mali dokonca dohodnúť nejakí vedci z Paríža alebo že by to mal už osem rokov skúmať nejaký „Ústav jazykovedcov“ v Berlíne.
Pravda je taká, že slovenčina patrí skôr medzi najľahšie slovanské jazyky. V lingvistickej typológii sa hodnotí ako pomerne jednoduchý a pravidelný jazyk.
Ak si spomenieme na to, aké množstvo nepravidelných slovies je v románskych a germánskych jazykoch (francúzština, nemčina a i.), zistíme, že slovenčina ich má len poskromne (napr. typ jesť, jedia).
Slovenčina nemá ani také množstvo časov ako napr. južnoslovanské jazyky, gréčtina či klasická latinčina. Má menej skloňovacích vzorov ako napr. čeština. V 1. osobe prítomného času má na rozdiel od staršieho stavu zovšeobecnenú slovesnú koncovku –m (napr. oproti češtine, kde je –u, -i aj -m: vedu, píši, volám). Pomerne jednoduchý je aj náš fonologický systém.
Čo sa týka pána Trnku, ktorý uvádza súpis („rubriku“) najľahších a najťažších jazykov, dá sa o tom povedať len to, že sú tu len „nacápané“ jazyky bez ladu a skladu, jazyky, o ktorých počul alebo ich nejakým spôsobom pozná. Keby bolo jeho poznanie jazykov sveta na vyššej úrovni, určite by pri ľahkých nezabudol na indonézštinu a pri „ťažkých“ zasa na baskičtinu, predindoeurópsky jazyk, ktorý sa nevedel naučiť ani jeden z najväčších polyglotov všetkých čias Wilhelm von Humboldt, a nemohol by vynechať ani írčinu, gruzínčinu, príp. severoamerické indiánske či eskimácke jazyky.
Ale aj tak: uvedené jazyky sú zložité len z nášho pohľadu. Je známe, že deti sa naučia všetky jazyky sveta za približne rovnaký čas, čiže všetky sú rovnako ťažké či ľahké.
Dalo by sa súhlasiť s tým, že komplikovanými jazykmi z hľadiska zvládnutia pre cudzincov sú čínština, japončina, kórejčina a arabčina, ku ktorým pristupujú aj špecifické písma. Ale prečo sa sem dostala aj fínčina a maďarčina, vôbec nie je jasné. Pripomína to skôr žart, ktorý možno nájsť v nemeckom variante na internete: V Európe existujú dva extrémne ťažké jazyky: maďarčina a portugalčina. A maďarčina je dokonca taká ťažká, že ju neovládajú ani Portugalci. Perzštinu zasa možno považovať za ťažkú len v dôsledku množstva cudzích (arabských) slov, ale to isté platí aj o turečtine.

Azda netreba vyvracať všetko, čo pisateľ v tomto texte uviedol, pekná je však cifra, že slovenčina má 465 výnimiek, a zaujímavý je aj údaj, že cudzincovi trvá dvanásť rokov, kým si osvojí slovenčinu. Čo je to „mobilita slov a slovných spojení?“ Že by sme mali sedem pádov naozaj len my? Grafémy y a i takisto nie sú našou výnimočnosťou, tie má aj ruština, čeština a poľština. Skloňovanie podstatných a prídavných mien je známe zo všetkých slovanských jazykov s výnimkou bulharčiny a macedónčiny. Rody poznáme z viacerých európskych jazykov, stačí si len na ne spomenúť. Prečo by malo byť spodobovanie iba výsadou slovenčiny? Že by slovenčina bola jediným jazykom s dvojhláskami? Má ich napr. taliančina a rumunčina.

Čitatelia, ktorí sa chcú dozvedieť objektívne fakty o type slovenského jazyka, by mali skôr siahnuť po štúdiách Ľudovíta Nováka, Jozefa Ružičku a Viktora Krupu, ktoré sa nachádzajú v zborníkoch Studia Academica Slovaca, príp. aj po staršom úvode K. Horálka Úvod do studia slovanských jazyků a po novších Jazykoch sveta (Bratislava, Veda 2005) a Písmach sveta (2000) Viktora Krupu a Jozefa Genzora. Ak si chcú prečítať o mýtoch, ktoré vznikajú okolo nášho jazyka i jazykov iných, môžeme odkázať na príslušnú kapitolu v knihe Mýty naše slovenské autorov Viktora Krupu a Slavomíra Ondrejoviča (Bratislava, Academic Press 2005), elektronicky tu (http://www.saske.sk/cas/2-2005/studia_krupa_ondrejovic.html).
sway
28.11.07,18:25
prosim ta kde to kupujes, ja zhanam Hrdinsky zapisnik, ale nikde o nom ani paru, tak skusim v antikvariate

Ľudkovia ja som podedila knižnicu po babičke a mám duplom kooopec kníh....

Nezaložíme tu antikvariát?
- hoci darovaním, možno by sa našlo zopár vecí ktoré chcem zlikvidovať a niekto by sa potešil, že na ne natrafil.....:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolley es:
Johanka
28.11.07,18:30
Elena Navrátilová
28.11.07,18:32
Ľudkovia ja som podedila knižnicu po babičke a mám duplom kooopec kníh....

Nezaložíme tu antikvariát?
- hoci darovaním, možno by sa našlo zopár vecí ktoré chcem zlikvidovať a niekto by sa potešil, že na ne natrafil.....:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolley es:
Samozrejme. Ja som za. ;)
sway
28.11.07,18:35
Sway, kuk sem http://www.porada.sk/t56382-pravidla-precitajte-si-prosim-pravidla.html :).

aha fajn, idem tú rubriku pohľadať a ak budem mať čas hodím tam čo mám navyše, dík :):)
Simonab
28.11.07,19:23
aha fajn, idem tú rubriku pohľadať a ak budem mať čas hodím tam čo mám navyše, dík :):)

No keď po babičke, tak to môžu byť zaujímavé knižky. Som zvedavá a čakám čo nám ponúkneš. Môžeš to spraviť aj formou aukcie.
misolga
29.11.07,07:30
prosim ta kde to kupujes, ja zhanam Hrdinsky zapisnik, ale nikde o nom ani paru, tak skusim v antikvariate
Treba len natrafiť na dobrý antikvariát.Ja by som v tom na ktorý som natrafila strávila hodiny a hodiny.
Nika
29.11.07,10:06
Mňa dnes rozčuľuje úúúúplne všetko..... a pritom je taký nádherný slnečný deň......vôbec to nechápem :mee:. Dokonca to zašlo tak ďaleko, že som si po niekoľkých mesiacoch abstinencie dala nugátovú čokoládku.........:confused:
mirpo
29.11.07,10:36
Mňa dnes nerozčuluje vôbec nič.:rolleyes: Slniečko svieti, inokedy nepríjemná klientka bola dnes neskutočne milá. :eek:
A to najkrajšie: Priateľ ma včera požiadal o ruku :D :--- :D
Nika
29.11.07,10:43
Mňa dnes nerozčuluje vôbec nič.:rolleyes: Slniečko svieti, inokedy nepríjemná klientka bola dnes neskutočne milá. :eek:
A to najkrajšie: Priateľ ma včera požiadal o ruku :D :--- :D

Tak to ti blahoželám.......:) (zvyčajne mávam dobrú náladu a veľa energie-snáď nugátka rýchlo zaberie......)
mirpo
29.11.07,10:49
Tak to ti blahoželám.......:) (zvyčajne mávam dobrú náladu a veľa energie-snáď nugátka rýchlo zaberie......)
Ďakujem.;)
Mne čokoláda vždy zlepší náladu a dodá energiu, ale tiež už abstinujem. Len neviem, ako vydržím cez Vianoce...:confused:
jajjka
29.11.07,10:54
Blahoželám, uži si posledné sladké chvíle s priateľom, http://home.tiscali.cz:8080/cz753210/images/sm_love1.gif
po svadbe je to o inom. http://home.tiscali.cz:8080/cz753210/Picture/jidlo07.gif
Nechcem Ťa strašiť a možno je ten tvoj iný, ako všetci ostatní, ale potom Ti už nebude šepkať také isté slovíčka ko doteraz,
namiesto: ľúbim ťa=kde sú moje ponožky?
namiesto: dnes si výborne navarila = zajtra čo uvaríš?http://home.tiscali.cz:8080/cz753210/images/sars004.gif
namiesto: spravíme si večer len pre sebahttp://home.tiscali.cz:8080/cz753210/Picture/doma001.gif = nechajte ma všetci chvílu, nech si oddýchnem z práce,http://home.tiscali.cz:8080/cz753210/Picture/spi003.gif...a tak. Celkom dobrá sranda.
...Tach nech sa Vám to vydarí.http://home.tiscali.cz:8080/cz753210/images/hb42.gif.
mirpo
29.11.07,11:09
:---
Blahoželám, uži si posledné sladké chvíle s priateľom, http://home.tiscali.cz:8080/cz753210/images/sm_love1.gif
po svadbe je to o inom. http://home.tiscali.cz:8080/cz753210/Picture/jidlo07.gif
Nechcem Ťa strašiť a možno je ten tvoj iný, ako všetci ostatní, ale potom Ti už nebude šepkať také isté slovíčka ko doteraz,
namiesto: ľúbim ťa=kde sú moje ponožky?
namiesto: dnes si výborne navarila = zajtra čo uvaríš?http://home.tiscali.cz:8080/cz753210/images/sars004.gif
namiesto: spravíme si večer len pre sebahttp://home.tiscali.cz:8080/cz753210/Picture/doma001.gif = nechajte ma všetci chvílu, nech si oddýchnem z práce,http://home.tiscali.cz:8080/cz753210/Picture/spi003.gif...a tak. Celkom dobrá sranda.
...Tach nech sa Vám to vydarí.http://home.tiscali.cz:8080/cz753210/images/hb42.gif.



Od tohto mája bývame spolu, takže už viem. ;)
Hlavné je, že sme spolu, bývame bez rodičov a je nám super :D
A aby nebola náhodou nuda, sú tu ešte naši chlpáčikovia - havino a kocúrik - o zábavu sa nám vždy postarajú :---
Gabi03
29.11.07,11:10
Mňa dnes nerozčuluje vôbec nič.:rolleyes: Slniečko svieti, inokedy nepríjemná klientka bola dnes neskutočne milá. :eek:
A to najkrajšie: Priateľ ma včera požiadal o ruku :D :--- :D

A vyhovela si jeho žiadosti? :D

V každom prípade nech sa vám darí. Veľa šťastia a porozumenia prajem. ;)
jajjka
29.11.07,11:15
Jáááááááááááááj, tak pokiaľ bývate sami, tak to je iné http://home.tiscali.cz:8080/cz753210/Picture/jidlo39.gif.
To Vám zááááááááááááááááááávidíííí íííííííííííííííím. :cool:
jajjka
29.11.07,11:17
VladoaKatka
29.11.07,11:36
Mňa dnes nerozčuluje vôbec nič.:rolleyes: Slniečko svieti, inokedy nepríjemná klientka bola dnes neskutočne milá. :eek:
A to najkrajšie: Priateľ ma včera požiadal o ruku :D :--- :D

To je pekné a gratulujem, ale čo tí smejkovia na konci ... ???


nemalo to vyzerať takto:):---:):---:):---:)
mirpo
29.11.07,12:04
To je pekné a gratulujem, ale čo tí smejkovia na konci ... ???


nemalo to vyzerať takto:):---:):---:):---:)

Súhlasím, asi malo. Ale keď on bol taký nedočkavý a nevydržal do mojich narodenín, čo je už len pár dní.:):---
S priateľom - snúbencom sme už cez 4 roky, takže som vedela, čo chystá:---
A ten zelený smejo je taký podarený a mne sa páči... no čo už... :D
Ajuška
02.12.07,10:44
...:rolleyes:...čo ma potešilo... včera...:---...začínam sa kamarátiť s Omegou... úvodné školenie - voľný termín som stihla až na 13.12... aaale ja dovtedy musím haaaldu faktúr plus sklad stihnúť... taak som sa niekoľko dní trápila ako som len najlepšie vedela a začarovaný kruh... :--- ...potešila ma uuužasne sway... zareagovala včas a promptne a pre mňa je svet hneď krajší... :--- ...vložila by som sem najradšej ceeely kopec naadherných kvetín po zásluhe... aaale aj to sa eceee musím doučiť... tak Vám to aspoň takto vykvákam... že ma veeeľmi potešila...:rolleyes:...a že som jej /Richardovi/ zaviazaná...:rolleyes:
sway
02.12.07,12:14
A mňa v tejto chvíli veľmi veľmi potešilo, čo Ajušku potešilo ;):D:D:D:D:):):)
krásnu nedeľu všetkým :):):)
ALDA
02.12.07,13:22
sway
02.12.07,13:26
http://www.ruze.szm.sk/image/crimsonbouquet.jpgZa Ajušku pre sway.

baby ste bohové, ďakujééééééééééééééém :):D;):D:D:D
Ajuška
02.12.07,13:29
http://www.ruze.szm.sk/image/crimsonbouquet.jpgZa Ajušku pre sway.
...Aldiii... vystihla si čo som chcela povedať... :rolleyes:... kujeeeem...:---
Ajuška
02.12.07,15:53
...:rolleyes:...ece jednu kvetinku by som chcela poslať kazu... neporátam radšej koooľko rokov ma vrátila do školských lavíc...:---...keď sme si spolu "zvoopákli" tých zopár excelentných zástupcov mužského rodu ktoré sme ako vzor v triedach mali...:rolleyes:...17-ky... máme na čo spomínať... a je supeer že mi oprášila závity...:D
Bastian
04.12.07,07:13
Akosi tu prichádza do módy zamkýnanie (mazanie) tém. Nerozumiem tomu.
Veď keď už nejakú tému založím a napíšem tam moje názory, tak si za nimi stojím a nehanbím sa za ne.
Elena Navrátilová
04.12.07,07:32
To máš pravdu Bastian. Ale keď ja založím tému za nejakým účelom... potrebujem poradiť, chcem sa zdôveriť a niečo očakávam. Pozri tie zamknuté témy a myslím sám uznáš, že ďalej v tým témach už asi nebolo čo povedať. A v osočovaniach a urážaní sa... je to to posledné čo sa v správaní medzi ľuďmi má, patrí. Teoreticky to ovládame všetci. Prax je ukázaná práve v tých uzamknutých témach. Kiežby stále medzi ľuďmi platilo...kto do Teba kameňom Ty do neho chlebom... dobré sa dobrým opláca... dalo by sa toho veľa napísať. ;) Ale to je môj názor. Aspoň ja to vidím takto.
Bastian
04.12.07,12:45
To máš pravdu Bastian. Ale keď ja založím tému za nejakým účelom... potrebujem poradiť, chcem sa zdôveriť a niečo očakávam. Pozri tie zamknuté témy a myslím sám uznáš, že ďalej v tým témach už asi nebolo čo povedať. A v osočovaniach a urážaní sa... je to to posledné čo sa v správaní medzi ľuďmi má, patrí. Teoreticky to ovládame všetci. Prax je ukázaná práve v tých uzamknutých témach. Kiežby stále medzi ľuďmi platilo...kto do Teba kameňom Ty do neho chlebom... dobré sa dobrým opláca... dalo by sa toho veľa napísať. ;) Ale to je môj názor. Aspoň ja to vidím takto.

Myslím si, že tie témy neboli tohto druhu: otázka-odpoveď.
Tie témy niekto založil aby niečo povedal. Tým ako keby vyzval ostatných, aby povedali svoj názor. Kľudne ma oprav Elenka ak sa mýlim.

Myslím si, že ani v jednej z tých tém neprišlo k nejakým hrubým osočovaniam (aj keď náznaky netolerancie sa objavili - aj zo strany tých, ktorý si to ani neuvedomujú). V odborných témach sa až tak neukáže kto alebo čo sa skrýva za jednotlivými nickmi (myslím tým nie len to čo vie, ale aj aký je človek). Myslím si, že porada má okrem odbornej stránky aj druhý rozmer - ľudský (viď obľúbené témy VIP členov). A k ľudským vlastnostiam patrí aj hlúposť, drzosť... Tak sa netvárme, že sú tu všetci anjeli - nestačí mať plný rukáv obrázkov s anjelikmi. Tým nehovorím, že sa mi nepáčia tie obrázky. Dokonca mám aj dobré kamošky čo ich sem lepia. ;)

Keď sa mi zdá, že je niekto menej tolerantný, alebo mi je menej sympatický, tak si pomyslím o ňom... Nemusím ho ani slovne napádať ani mazať či zamkýnať jeho príspevky. Tým sa iba berie možnosť vyjadriť sa k téme ostatným. V tých starších témach si majú možnosť všetci prečítať o všeličom a pritom aj spoznávať myslenie a cítenie druhých.
Leila2006
04.12.07,12:53
Akosi tu prichádza do módy zamkýnanie (mazanie) tém. Nerozumiem tomu.
Veď keď už nejakú tému založím a napíšem tam moje názory, tak si za nimi stojím a nehanbím sa za ne.

Tak toto aj mne prišlo divné, ráno tému založím, celý deň sa neukážem, alebo ju len potichu sledujem, a večer ju zamknem. Len tak. Možno dotyčný takýmto spôsobom len zbiera námety, pracovný materiál?...
Gabi03
04.12.07,13:09
Myslím si, že tie témy neboli tohto druhu: otázka-odpoveď.
Tie témy niekto založil aby niečo povedal. Tým ako keby vyzval ostatných, aby povedali svoj názor. Kľudne ma oprav Elenka ak sa mýlim.

Myslím si, že ani v jednej z tých tém neprišlo k nejakým hrubým osočovaniam (aj keď náznaky netolerancie sa objavili - aj zo strany tých, ktorý si to ani neuvedomujú). V odborných témach sa až tak neukáže kto alebo čo sa skrýva za jednotlivými nickmi (myslím tým nie len to čo vie, ale aj aký je človek). Myslím si, že porada má okrem odbornej stránky aj druhý rozmer - ľudský (viď obľúbené témy VIP členov). A k ľudským vlastnostiam patrí aj hlúposť, drzosť... Tak sa netvárme, že sú tu všetci anjeli - nestačí mať plný rukáv obrázkov s anjelikmi. Tým nehovorím, že sa mi nepáčia tie obrázky. Dokonca mám aj dobré kamošky čo ich sem lepia. ;)

Keď sa mi zdá, že je niekto menej tolerantný, alebo mi je menej sympatický, tak si pomyslím o ňom... Nemusím ho ani slovne napádať ani mazať či zamkýnať jeho príspevky. Tým sa iba berie možnosť vyjadriť sa k téme ostatným. V tých starších témach si majú možnosť všetci prečítať o všeličom a pritom aj spoznávať myslenie a cítenie druhých.

Nechápte ma zle, ale nie je uzamykanie tém tiež forma vyjadrenia nejakého názoru? :confused::eek::D
Bastian
04.12.07,13:24
Nechápte ma zle, ale nie je uzamykanie tém tiež forma vyjadrenia nejakého názoru? :confused::eek::D
Určite áno.
Aj keď podľa mňa na tejto stránke by sa malo vyjadrovať trocha inak...
Kazu
04.12.07,16:47
Akosi tu prichádza do módy zamkýnanie (mazanie) tém. Nerozumiem tomu.
Veď keď už nejakú tému založím a napíšem tam moje názory, tak si za nimi stojím a nehanbím sa za ne.

Hmm, mám podozrenie, že niečo zaujímavé som zmeškala. :mee: Povie mi niekto čo? :rolleyes:
kukučka
04.12.07,17:14
vymazanú tému o kampani Právo na život
kukučka
04.12.07,17:26
To máš pravdu Bastian. Ale keď ja založím tému za nejakým účelom... potrebujem poradiť, chcem sa zdôveriť a niečo očakávam. Pozri tie zamknuté témy a myslím sám uznáš, že ďalej v tým témach už asi nebolo čo povedať. A v osočovaniach a urážaní sa... je to to posledné čo sa v správaní medzi ľuďmi má, patrí. Teoreticky to ovládame všetci. Prax je ukázaná práve v tých uzamknutých témach. Kiežby stále medzi ľuďmi platilo...kto do Teba kameňom Ty do neho chlebom... dobré sa dobrým opláca... dalo by sa toho veľa napísať. ;) Ale to je môj názor. Aspoň ja to vidím takto.
Prekvapuješ ma, žeby naozaj v tak závažnej téme nebolo čo povedať?
Myslím si, že stačilo, keby Richard urobil no! no!
To radšej budeme v piatich, alebo koľkých témach debatovať čo na večeru?
Elena Navrátilová
04.12.07,17:34
Prekvapuješ ma, žeby naozaj v tak závažnej téme nebolo čo povedať?
Myslím si, že stačilo, keby Richard urobil no! no!
To radšej budeme v piatich, alebo koľkých témach debatovať čo na večeru?
Ťažko nazvať debatu tým, čo tam bolo... to je môj názor. Veľmi vzdialené debate. Ja debatujem inak a aj za debatu označujem niečo iné.
kukučka
04.12.07,17:49
O to viac ma mrzí, že je téma vymazaná, veľmi rada by som si ju teraz znovu prečítala. A možno nielen ja.
jozka56
04.12.07,22:06
POKAZIL SA TOUSTOVAC???
ALDA
05.12.07,08:38
Včera ma potešila poštárka, ktorá mi k dôchodku pridala aj vianočný príspevok:)
Pretože som v téme:...kaviareň, pozývam každého dobrého človiečika na minerálku /alebo aj na frťana?/,dúfam, že neobetujem aj dôchodok.:D

Takže nazdravíčko!!!!!:):):)
Tweety
05.12.07,08:41
Včera ma potešila poštárka, ktorá mi k dôchodku pridala aj vianočný príspevok:)
Pretože som v téme:...kaviareň, pozývam každého dobrého človiečika na minerálku /alebo aj na frťana?/,dúfam, že neobetujem aj dôchodok.:D

Takže nazdravíčko!!!!!:):):)
Blahoželúvam Heluš, keby som nebola tak ďaleko, rada na frťaňa s Tebou prídem, želám krásny dník aj škorcom.:):):) Na zdravie:):):)
Olice
05.12.07,08:47
Včera ma potešila poštárka, ktorá mi k dôchodku pridala aj vianočný príspevok:)
Pretože som v téme:...kaviareň, pozývam každého dobrého človiečika na minerálku /alebo aj na frťana?/,dúfam, že neobetujem aj dôchodok.:D

Takže nazdravíčko!!!!!:):):)
No radšej na toho frťana, minerálka zvykne byť v kaviarňach dosť drahá:D:)
ZEvina
05.12.07,09:29
Mňa dnes nepotešilo, že mi na porade nefunguje "vyhľadávač", ale zasa ma rozveselil názov témy:
Po výkone kontroly soc. poisťovňou vraciam...
(kto by sa cítil dobre?:D:D:D)
- do zoznamu tém sa nezmestil celý názov a takto asi vyjadril aj pocity autora :D:D:D
jajjka
05.12.07,11:16
Dnes ma potešilo a stále teší, že na môj návrh, pekne vianočne si vyzdobiť príspevky, reagovali už mnohí z vás v iných témach. Skúsme to aj tu, má to zvláštne čaro.
http://www.sirmi.ic.cz/vanoce/41.gif
willma
05.12.07,11:30
mňa ani neviem či potešilo, alebo viac pobavilo oznámenie mojho syna a jeho spolužiakov. Teda z jednej strany nepotešilo, lebo detstvo je fuč a mladý sa osamostatňuje, ale z druhej strany mottá, ktoré použili: "Škola by ma najviac osvietila, keby začala horieť", " Čašníka spoznáš podľa slova -Záverečná-", a do tretice "My sme Téčka výkvet školy, každého z nás srdce bolí, ale už ich nebude slávna téčka odíde" Vzácna úprimnosť a sebareflexia dnešných mládežníkov stojí za to :D
TOKY
05.12.07,18:01
http://www.sirmi.ic.cz/vanoce/161.gif Dnes ma potešil list zo sociálky, kde manželovi oznámili, že má preplatok 120 korún:D a že mu bude vrátený. http://www.sirmi.ic.cz/vanoce/114.gif Teraz rozmýšľam, načo minieme tie peniaze:rolleyes:
Zaujímavé, že pri preplatku 11000 korún sa neunúvali poslať list. Podnikateľ musel požiadať o vrátenie. http://www.sirmi.ic.cz/vanoce/61.gif
Rozalka
05.12.07,19:00
Dnes ma potešil list zo sociálky, kde manželovi oznámili, že má preplatok 120 korún:D a že mu bude vrátený. Teraz rozmýšľam, načo minieme tie peniaze:rolleyes:
Kúp si dačo pekné na seba :D
lenkak
05.12.07,19:13
Mňa dnes potešilo, že sme si s manželom spravili Mikuláša, kúpili sme si novú myšku k nt.
http://www.gify.nou.cz/ko3_soubory/72.gif
TOKY
05.12.07,19:23
Kúp si dačo pekné na seba :D
Nojo, ale norkový kožuch nechcem, diamantový prsteň tiež nie, perlový náhrdelník nepotrebujem:rolleyes:, alebo áno?? Nebudem predsa sebecká, za tie peniaze kúpim manželovi papuče;)http://www.beruska8.cz/vanocnihejbaci/ozdoby/10.gif
jamis
05.12.07,19:36
Papuče sú ideálny darček pre manžela.
Ďakujem za typ. Pekný zvyšok večera prajem.http://www.beruska8.cz/vanocnihejbaci/kyticky/10.gif
Orim
05.12.07,19:46
Ja ich už môžem požičiavať keď k nám prídu návštevy. Niektoré sú ešte nepoužité.
Ale u nás sa nosia len šľapky. :)
ALDA
06.12.07,10:09
Mňa potešil najmladší syn, ktorý mi oznámil so svojou priateľkou, že čakajú prírastok. Pekný Mikulášsky darček. Už štvrté vnúčatko, teším sa:):):)
Patrícia5
06.12.07,10:25
Mňa celý týždeň neteší, že mi ochorel syn. Ale zase sa teším na blížiace sviatky, ktoré s ním prežijem..
Zuzka10
06.12.07,10:28
Mňa potešil najmladší syn, ktorý mi oznámil so svojou priateľkou, že čakjú prírastok. Pekný Mikulášsky darček. Už štvrté vnúčatko, teším sa:):):)
To je naozaj krásny darček Alda, blahoželám!
durisovad
06.12.07,10:37
Aj ja blahozelam a prajem, aby bolo vnucatko zdrave.
Gabi03
06.12.07,11:10
Mňa dnes teší to, že som. :--- Možno na to vplývajú prichádzajúce sviatky, možno "nezhon" v práci... :o
jamis
06.12.07,14:04
Mňa dnes potešil môj vnúčik, ako pekne spapkal špenátik ktroý som dnes navarila a ešte si vypýtal aj duplu.
Potom rýchlo zhrabol Mikulášsku nádielku a odkráčal domov.
zuhl
07.12.07,12:44
Ahojte, síce sa mi to stalo včera, ale je to aktuálne. Tak najskôr som bola šťastná a rozprávala som sa s jednou známou, že už mám kúpené a zabalené darčeky a uprataný celý byt a potom som prišla domov a praskla mi v kuchyni hadica pod drezom....
STRELEC
07.12.07,13:15
Mňa potešil najmladší syn, ktorý mi oznámil so svojou priateľkou, že čakajú prírastok. Pekný Mikulášsky darček. Už štvrté vnúčatko, teším sa:):):)Moji "dedičia" sa k ničomu nemajú, tak sa zatiaľ aspoň teším z radosti druhých a ďalej skladujem v pracovni sladkosti pre deti klientov ak ich náhodou zoberú so sebou.
ALDA
07.12.07,13:20
Moji "dedičia" sa k ničomu nemajú, tak sa zatiaľ aspoň teším z radosti druhých a ďalej skladujem v pracovni sladkosti pre deti klientov ak ich náhodou zoberú so sebou.

Peťo ja Ti môžem na niekoľko dní požičať tých mojich.:D
STRELEC
07.12.07,13:22
Peťo ja Ti môžem na niekoľko dní požičať tých mojich.:DPočkaj - teraz neviem - vravíš o vnúčatách? Beriem !
ALDA
07.12.07,13:28
Počkaj - teraz neviem - vravíš o vnúčatách? Beriem !
Ano o vnúčatách. Musiš sa pripraviť na veľa vecí":ak sa s tebou rozprávajú- musíš sa porezať na nich /nevytáčať hlavu kade-tade/ a na veľa otázok prečo...ihneď správnu odpoveď a pod.

Napríklad sa stalo, že malému niekto povedal, aby sa nemúdril./chcel ho niekto postískať/ Včera sa mi zdôveril, že nechce byť múdry, na otázku prečo, odpovedal, že preto, lebo sa nechce bozkávať a stískať, pretože to nemá rád. Po pol hodinovom vysvetľovaní sa rozhodol, že teda chce byť múdry.:D
STRELEC
07.12.07,13:35
[quote=ALDA;585886]Ano o vnúčatách. Musiš sa pripraviť na veľa vecí":ak sa s tebou rozprávajú- musíš sa porezať na nich /nevytáčať hlavu kade-tade/ a na veľa otázok prečo...ihneď správnu odpoveď a pod. Náhodou - v odpovediach typu "preto-lebo..." som borec. A trpezlivý.
Tak teda beriem! ..... žiaľ je to len virtuálne, ale skoro rovnako potešilo.
Ešte teda nejaký ten čas počkám "na vlastnú líniu DNK". Dúfam, že sa dočkám dovtedy, kým ich ešte budem môcť "zviesť na koníkovi", naháňať sa po zemi po štyroch a tak.
Melnick
07.12.07,13:43
Peter, do RBK to máš bližšie, požičiam Ti mojich, :D:D:D.

Aldi, alebo mu dajme obe várky 3x2.:---:---:---
Melnick
07.12.07,13:46
Ešte teda nejaký ten čas počkám "na vlastnú líniu DNK". Dúfam, že sa dočkám dovtedy, kým ich ešte budem môcť "zviesť na koníkovi", naháňať sa po zemi po štyroch a tak.[/I]

A rodine daj k nahliadnutiu tieto riadky ,aby Ti pod stromček kúpili artrostop, vieš tie kolená už nie sú tie čo boli.:D
katkapekly
07.12.07,13:49
A rodine daj k nahliadnutiu tieto riadky ,aby Ti pod stromček kúpili artrostop, vieš tie kolená už nie sú tie čo boli.:D
Alebo im kúp nejaké tie knihy o tom, aké sú deti úžasné! Možno na budúce Vianoce bude vnúčik!
Zoltán Kovács
07.12.07,13:53
Alebo im kúp nejaké tie knihy o tom, aké sú deti úžasné! Možno na budúce Vianoce bude vnúčik!

Keby to bolo také jednoduché. 4 roky skúšame, zatiaľ bez výsledku. Mne už ťahá pomali na 40, a veru rád som si ešte užil s vlastnými detmi.:mee:
STRELEC
07.12.07,13:55
Alebo im kúp nejaké tie knihy o tom, aké sú deti úžasné! Možno na budúce Vianoce bude vnúčik!Obávam sa , že vzdelaní (a poučení) sú až príliš ... ?! :mee::):D;)
jamis
07.12.07,13:56
Keby to bolo také jednoduché. 4 roky skúšame, zatiaľ bez výsledku. Mne už ťahá pomali na 40, a veru rád som si ešte užil s vlastnými detmi.:mee:

Len sa Ty neboj...všetko raz príde a potom bude radosti a starosti.
Ja by som tiež rada ešte k dvom vnukom od staršej dcéry aj vnučku, ale mladšia dcéra sa do toho akosi nehrnie a to už jej tiež tikajú biologické hodiny.
katkapekly
07.12.07,13:58
Keby to bolo také jednoduché. 4 roky skúšame, zatiaľ bez výsledku. Mne už ťahá pomali na 40, a veru rád som si ešte užil s vlastnými detmi.:mee:
A podľa Billingsovej metódy ste to skúšali? Malý sa mi budí, tak Ti už nemôžem posielať nejaký link, ale viem, že veľa párom sa to podarilo, keď sa naučili Billingsovu metódu.
Melnick
07.12.07,13:58
Keby to bolo také jednoduché. 4 roky skúšame, zatiaľ bez výsledku. Mne už ťahá pomali na 40, a veru rád som si ešte užil s vlastnými detmi.:mee:
Väčšinou sa to udeje, keď sa manželia prestanú snažiť a povedia - tak dobre nebudú deti a hotovo . A zrazu sa to zosype. Poznám nejeden taký prípad. :)
Pri RBK sú super kúpele- tiež veľká úspešnosť. Nie je to reklama????? Zmažem ak áno.
STRELEC
07.12.07,14:00
A rodine daj k nahliadnutiu tieto riadky ,aby Ti pod stromček kúpili artrostop, vieš tie kolená už nie sú tie čo boli.:D
To máš pravdu. Preto ich od istej doby o niečo menej zaťažujem. :D:D Vieš, na Tebe sa mi páči, že človeku vieš poradiť!!!
ALDA
07.12.07,14:03
Musím sa zdôveriť, že ma dnes veľmi potešili tieto vaše príspevky. Všetko dobré, nech sa každému splnia sníčky a aby sme sa spolu iba tešili:)
jamis
07.12.07,14:06
ALDA, pekne si to napísala.
Melnick
07.12.07,14:09
Ďakujem Peter, potešil si ma uprostred decembra, keď sa všetci niekam ponáhľame.:):):)
Zoltán Kovács
07.12.07,14:35
Väčšinou sa to udeje, keď sa manželia prestanú snažiť a povedia - tak dobre nebudú deti a hotovo . A zrazu sa to zosype. Poznám nejeden taký prípad. :)
Pri RBK sú super kúpele- tiež veľká úspešnosť. Nie je to reklama????? Zmažem ak áno.

Ak tie kúpele sú pre nežnejšiu polovičku, tak to nám nepomôže. Totiž zdravotné problémy z tohto hľadiska mám ja. :(
Olice
07.12.07,14:49
Ak tie kúpele sú pre nežnejšiu polovičku, tak to nám nepomôže. Totiž zdravotné problémy z tohto hľadiska mám ja. :(

Tak tu nestačí len skúšať, ale v tomto prípade treba navštíviť aj takúto inštitúciu, ak ste tak ešte neurobili.
http://www.primar.sk/hladamlekara/default.aspx?t=Show&ID=17&rUrl=%2Fhladamlekara%2Fdefault.aspx
Zoltán Kovács
07.12.07,14:51
Tak tu nestačí len skúšať, ale v tomto prípade treba navštíviť aj takúto inštitúciu, ak ste tak ešte neurobili.
http://www.primar.sk/hladamlekara/default.aspx?t=Show&ID=17&rUrl=%2Fhladamlekara%2Fdefault.aspx

Ale navštívil som, a mám aj diagnózu,takže teraz už iba liečiť. Len lekár medzičasom si siahol na život.
Olice
07.12.07,14:53
Ale navštívil som. Len lekár medzičasom si siahol na život.
Ale veď sú tam aj iní, nie?
Zoltán Kovács
07.12.07,14:54
Ale veď sú tam aj iní, nie?

No v tej inštitúcii, kam som chodil nie. Bola to ambulancia MUDr.Vrabca.
Olice
07.12.07,15:05
No v tej inštitúcii, kam som chodil nie. Bola to ambulancia MUDr.Vrabca.
Asi sme už mimotemy, ale títo lekári sa tomu nevenujú?
http://www.iscare.sk/kontakt/kontakt
Eulalia
07.12.07,15:06
Obávam sa , že vzdelaní (a poučení) sú až príliš ... ?! :mee::):D;)

V tom prípade doporučujem naopak všetky knihy zabaviť, televízor a DVD pokaziť a keď budú doma, zamknúť a kľúč hodiť do žumpy.....
Ivana Š
07.12.07,15:31
Mňa dnes veľmi rozosmial šéf
mali sme debatu o jazdení (nakoľko som si nedávno urobila vodičák, manžel ma zaúča v jazdení na našom Favorite - je to riadne iné auto ako autoškolácky Peugeot a šéf sa vždy ráno zaujíma, ako sa mi včera jazdilo)

Dnes zahlásil - "Moja dcéra mi povedala, že by chcela jazdiť tak dobre ako ja, ale čo by chcela, však ja mám vodičák 33 rokov, ja som viac km zacúval, ako ona odjazdila!"
Melnick
07.12.07,15:39
Asi sme už mimotemy, ale títo lekári sa tomu nevenujú?
http://www.iscare.sk/kontakt/kontakt
No myslím,že smith to vie lepšie, ako Ty Olice ,kde chodí a prečo.:)
sway
07.12.07,15:41
Mňa dnes veľmi rozosmial šéf
mali sme debatu o jazdení (nakoľko som si nedávno urobila vodičák, manžel ma zaúča v jazdení na našom Favorite - je to riadne iné auto ako autoškolácky Peugeot a šéf sa vždy ráno zaujíma, ako sa mi včera jazdilo)

Dnes zahlásil - "Moja dcéra mi povedala, že by chcela jazdiť tak dobre ako ja, ale čo by chcela, však ja mám vodičák 33 rokov, ja som viac km zacúval, ako ona odjazdila!"

krásne :D:D:D
Olice
07.12.07,16:33
No myslím,že smith to vie lepšie, ako Ty Olice ,kde chodí a prečo.:)
Jasné, o tom nepochybujem:), len sme si také niečo pred rokmi prežili, tak ma to zaujalo a viem sa vžiť do takýchto pocitov. Čisto záujem o človeka;)
willma
07.12.07,20:46
no nedá mi nezapojiť sa, keď sa nedarí je to veľmi ťažké (nehovorím ale z vlastnej skúsenosti, mne sa veru zadarilo požehnane) Ale mám spolužiačku teda bývalú, tiež sa tam moc nedarilo, tak dali domov dvom detičkám. Viem, že vlastné je vlastné, ale predsa len, čo tak trošku zauvažovať aj týmto smerom.
Zoltán Kovács
09.12.07,19:49
no nedá mi nezapojiť sa, keď sa nedarí je to veľmi ťažké (nehovorím ale z vlastnej skúsenosti, mne sa veru zadarilo požehnane) Ale mám spolužiačku teda bývalú, tiež sa tam moc nedarilo, tak dali domov dvom detičkám. Viem, že vlastné je vlastné, ale predsa len, čo tak trošku zauvažovať aj týmto smerom.

Keď iné východisko nebude, tak určite sa pohneme týmto smerom. Ale zatiaľ nehádžem flintu do žita. :D
kitky
10.12.07,01:18
Mna dneska velmi rozculila jedna vec.
Okolo deviatej rano zazvonil zvoncek a zvonil tak vytrvalo az ma z toho rozbolela hlava. Nakoniec isiel otvorit syn a ja som este v polospanku vnimala neprijemne vtieravy zensky hlas. Ked som vstala nasla som v chodbe na komode brozuru svedkov jehovovych.
Ta pani mala v to rano dvojnasobne stastie. To, ze som jej neotvorila ja a dalsie, ze mam slusne vychovaneho syna.
Predpokladam, ze sa vrati a uz sa na nu "velmi tesim ". Myslim, ze aj pre nu to bude zazitok. :rolleyes:
Ako sa da vlastne ucinne branit takymto VYMYVACOM MOZGOV ?
Asi nikdy nepochopim ako ludia mozu takymto pomylencom a bludom ktore siria verit.
willma
10.12.07,05:28
Keď iné východisko nebude, tak určite sa pohneme týmto smerom. Ale zatiaľ nehádžem flintu do žita. :D Ono niekedy dáš domov a ani nevieš ako podarí sa aj vlastné.;)
andreaS
10.12.07,09:57
ja ani neviem ako mam vyjadrit stupen mojho rozhorcenia a nastvanosti... Uctujem jednu z troch firiem, kt. ma pan majitel. Uctovnicka druhej firmy mi v sobotu zavolala ze v piatok tam bol novy auditor a dohodli si predbezny audit na buduci tyzden, t.j. tento. A mne nikto nic nepovedal!!!!! Tak cakam a robim mrtveho chrobaka, kedy sa niekomu uraci a da mi vediet.

Fakt neviem, ci som ja ta sprosta, ale nema byt nahodou audit dohodnuty spolu s majitelom aj s uctovnikom? Vsak ja nebudem mat ani cas byt im k dispozicii a majitel zrejme netusi co obnasa taky audit... A to nevravim o tom, ze som nemala volno od zaciatku roka... Zrejme nemam ani pravo byt chora...

Nechcem tymto vizerat ze som proti auditu, to veru nie, len kvoli tomu nacasovaniu.
ALDA
10.12.07,09:57
Dnes ma dojal list zo VŠZP, kde mi oznámili, že nemôžu moje RZ za r.2006 spracovať, pretože ma neevidujú ako SZČO, teda som podala zlé tlačivo.
Ale ako je možné, že RZ za r.2005 bolo OK. Asi sú tam nejakí škriatkovia. A to sa mám tam ísť teraz pred veľkými sviatkami roka zasa dohadovať?
Už som s nimi mala nepríjemnú záležitosť, keď omylom prihlásili zamestnancov do inej firmy a odo mňa chceli, aby som ich odhlásila i keď som mala prihlášky v poriadku. Po mojich "milých" slovách pani, povedala, aby som jej dala ten zoznam, že ona má toho strašne veľa, zasmiala som sa a odišla, teraz na nich tlačím, aby to dali do poriadku. Môj návrh bol, že by bolo lepšie, keby sme raz za mesiac sami pracovali v ZP a SP, určite by tam bol lepší poriadok a nebolo by toľko problémov.
Zoltán Kovács
10.12.07,11:22
Mňa minulý týždeň 3x vytočila naša úžasná SP.

1. Z firmy odišiel zamestnanec do inv.dôchodku a rozviazal prac.pomer zo zdrav.dôvodov. Všetky papierovačky boli včas a riadne zaslané na príslušnú pobočku. Ale centrála (ul. 29.augusta) chcela po zamestnávateľovi poslať ELDP potvrdené od pobočky. Samozrejme, že na výzve nebol uvedený žiadny kontakt, aby som mohol zavolať, že nech si to žiadajú od pobočky, že prečo to nie je ešte nahodené. Hodinu mi trvalo kým som sa dopátral telefonicky patričnej pani (viete si predstaviť ten účet za mobil, keď voláte na pevnú linku). A nakoniec vysvitlo, že dotičný už má priznaný inv.dôchodok, a sama nevie prečo od zamestnávateľa chcú ELDP. A ešte, že aby som ja ako účtovník poslal list na centrálu, že ELDP je na pobočke. :eek:

2. Detto ako prvý prípad, len išlo o dve rozne pobočky (BA okolie a DS), totiž zamestnávateľ patrí do BA okolie, a zamestnanec zase do DS.

3. Vydal som potvrdenie konateľovi - majiteľovi môjmu klientovi o výške zárobku na účely úveru. Banka sa ozvala, že SP potvrdila úplne iné príjmy, ktoré som ja vydal. Tak to ma už uplne dostalo. Tie príjmy boli reálne a pravdivé. Samozrejme, že vieme aj dokázať pravdivosť príjmov s mesačnými výkazmi a bankovým výpisom o úhrade poistného. Ale tie rozdieli boli v každom mesiaci od 3 do 5 tisíc.
Eulalia
10.12.07,17:50
Aby tu neboli len sťažnosti, idem sa pochváliť, čo sa mi podarilo. Zháňala som už dlhšie skrinku do kúpeľne. Buď nesedela veľkosť, materiál alebo farba. O cenách radšej pomlčím. Tak som dnes vyštartovala do Ikey a za polovičnú cenu, ako som videla ostatné skrinky, som kúpila celú sadu z piatich kusov. Už sa teším, že na Vianoce budem mať vynovenú kúpeľňu.
Melnick
10.12.07,18:54
Mňa minulý týždeň 3x vytočila naša úžasná SP.

1. Z firmy odišiel zamestnanec do inv.dôchodku a rozviazal prac.pomer zo zdrav.dôvodov. Všetky papierovačky boli včas a riadne zaslané na príslušnú pobočku. Ale centrála (ul. 29.augusta) chcela po zamestnávateľovi poslať ELDP potvrdené od pobočky. Samozrejme, že na výzve nebol uvedený žiadny kontakt, aby som mohol zavolať, že nech si to žiadajú od pobočky, že prečo to nie je ešte nahodené. Hodinu mi trvalo kým som sa dopátral telefonicky patričnej pani (viete si predstaviť ten účet za mobil, keď voláte na pevnú linku). A nakoniec vysvitlo, že dotyčný už má priznaný inv.dôchodok, a sama nevie prečo od zamestnávateľa chcú ELDP. A ešte, že aby som ja ako účtovník poslal list na centrálu, že ELDP je na pobočke. :eek:

2. Detto ako prvý prípad, len išlo o dve rozne pobočky (BA okolie a DS), totiž zamestnávateľ patrí do BA okolie, a zamestnanec zase do DS.

3. Vydal som potvrdenie konateľovi - majiteľovi môjmu klientovi o výške zárobku na účely úveru. Banka sa ozvala, že SP potvrdila úplne iné príjmy, ktoré som ja vydal. Tak to ma už uplne dostalo. Tie príjmy boli reálne a pravdivé. Samozrejme, že vieme aj dokázať pravdivosť príjmov s mesačnými výkazmi a bankovým výpisom o úhrade poistného. Ale tie rozdieli boli v každom mesiaci od 3 do 5 tisíc.

BA okolie je akási iná :) 1.júna som žiadala presun kompetencíí do našej SP, pretože bratislavská firma má účto u mňa .Naše pracovníčky SP nemohli prihlasovať, odhlasovať nových, starých zam-cov ,ale čo je horšie nemohli vyplácať MD:eek: a PN:eek: a to stále telefonovali samozrejme bezvýsledne iba na spojovateľňu ,rovnako ako ja - so spojovateľom som si medzičasom potykala,:D:D pretože kompetentná osoba tam nikdy nebola.:cool::confused:
Podarilo sa to v októbri- dobré však ???A približnú cenu účtu za telefón Ti Zolee môžem šepnúť. Ale vlastne, načo Ťa strašiť pred vianocami.:D:D:D
svojar
10.12.07,19:25
:)Dnes ma potešilo, že na účet SVB boli vložené peniaze od jednej rodiny s ktorou sme celý rok mali problémy. Takže všechny peniažky za tento rok máme v "kase".:):):)
Ibaka
10.12.07,19:47
Mna dneska velmi rozculila jedna vec.
Okolo deviatej rano zazvonil zvoncek a zvonil tak vytrvalo az ma z toho rozbolela hlava. Nakoniec isiel otvorit syn a ja som este v polospanku vnimala neprijemne vtieravy zensky hlas. Ked som vstala nasla som v chodbe na komode brozuru svedkov jehovovych.
Ta pani mala v to rano dvojnasobne stastie. To, ze som jej neotvorila ja a dalsie, ze mam slusne vychovaneho syna.
Predpokladam, ze sa vrati a uz sa na nu "velmi tesim ". Myslim, ze aj pre nu to bude zazitok. :rolleyes:
Ako sa da vlastne ucinne branit takymto VYMYVACOM MOZGOV ?
Asi nikdy nepochopim ako ludia mozu takymto pomylencom a bludom ktore siria verit.
U mňa tiež zazvonili dvaja mladí chlapci, boli veľmi slušne oblečení, zdvorilí, v rukách akési brožúrky a tiež sa mňa starého morského vlka pýtali či som sa už zamyslel nad zmyslom sveta, života atď že oni mi to vysvetlia. A ja som sa ich tiež veľmi slušne spýtal, že kto im takto blázni mozgy, aby sa oni zamysleli, pretože sa stali nástrojom v rukých akéhosi blbca. Podebatili sme o možnostiach, ktoré dnes chlapci v ich veku majú, brožúrky som neprevzal a dovidenia. Bolo mi ich však ľúto. :mee:
adi11
10.12.07,20:04
Dnes ma nepotešil zálohový predpis nájomného na budúci rok, kedže je zase vyšší o 500 Sk. Hlavne, že ceny plynu sa nebudú zvyšovať, tvrdí vláda.:(
katkapekly
10.12.07,20:54
Mňa dnes potešil jeden lekár, pri ktorom sme boli na kontrole so synčekovou zlomenou nohou, lebo povedal, že mu dá sadru dole 24. decembra dopoludnia. Skôr to nechce urobiť, aby mal nohu v sadre 4 týždne, pre istotu. A neskôr nie, aby sme mali pekné sviatky bez sadry. Týmto ďakujem aj všetkým lekárom a sestrám, ktoré musia slúžiť počas sviatkov a robia to milo, s ochotou a bez výrazu "som tu, lebo musím". Je to naozaj veľká služba.
tamik
10.12.07,21:56
Keď tak čítam všetky príspevky čo ma potešilo čo ma rozčúlilo čo ma neviem čo je momentálne pre mňa tak strašne malicherné , nechcem už plakať nevládzem nechcem sa žalovať som v podstate v anomite ani ma nepoznáte ale tak strašne potrebujem niekomu povedať, že mi zomrel manžel 53 ročný presne 10.11.2007 a tak strašne som ho ľúbila a tak strašne mi je za ním smutno a už neviem o tom ani rozprávať ani nechcem len tak potrebujem písať a samej sebe povedať že som pre neho spravila čo som mohla a preto mi je úplne jedno či mešká MHD alebo že je šéf blbec alebo že čo .... sama neviem ale podstatný je život človeka Nad tým sa treba zamyslieť a kašlať na všetky blbosti okolo seba sú to len blbosti a malichernosti a povrchné veci podstatný je život človeka a život blízkeho a bez neho mám pocit že o ničom a ťažký
cloe
10.12.07,22:06
tamik, je mi to tak ľúto, nemám slov... Keď tak človek blúdi po Porade, zisťuje koľko ľudí má práve v tomto momente vážne problémy, či už zdravotné alebo osobné. To o čom píšeš je to najhoršie. Stratiť blízkeho človeka... Čo už môže byť horšie. Chcela by som napísať, že čas všetko spraví ale to ti teraz asi nepomôže. Nikto ti teraz nemôže pomôcť inak len tak, že ťa "vypočuje" a preto píš, nedus v sebe tú bolesť. Píš každý deň, keď budeš toho plná, že by si chcela kričať... Vždy sa tu pre teba niekto nájde.
tamik
10.12.07,22:16
Ďakujem
Ani som si nemyslela že sa vôbec niekto ozve len tak som mala potrebu napísať to čo mám v sebe keď tak čítam tie sťažnosti na malichernosti teraz sú to pre mňa malichernosti ale človek zistí že život je o inom.Ja som bola práve v práci keď môj manžel zomrel na infarkt doma a ja som samozrejme riešila pre mňa teraz blbosti v práci a tak teraz rozmýšlam a trápim sa že keby som nebola stále v tej blbej robote tak možno by som mu pomohla alebo by som aspoň bola pri ňom doma ale ja musím riešiť blbé problémy v práci a podstata je vtom že na tomto blbom slovensku nič neriešiš a zachrániš len toho kto má peniaze alebo život človeka je tu úplná veľká nula ?
cloe
10.12.07,22:26
Viem, že sa trápiš a vo veľa veciach máš pravdu, čo sa týka toho, že sa stále len honíme, pracujeme, nemáme čas na svojich blízkych... Ale nesmieš rozmýšľať tak, že čo by bolo keby... To nejde. Nič sa tým nezmení a asi to tak malo byť. Musíš rozmýšľať tak, že tvoj manžel mal aj veľké šťastie, že bol tak milovaný. Pre teba nikdy nezomrie, lebo žije v tvojom srdci. Viem, že cítiš aj veľkú zlosť a hlavne na seba, lebo sebe dokážeme najťažie odpustiť. Ale musíš to dokázať. Je to kruté ale život ide ďalej. Či chceme, či nechceme. Nepýta sa nás či nás niečo bolí, trápi. Musíš myslieť na to čo všetko pekné si manželovi dala a čo dal on tebe. To ti už nikto nevezme.
katkapekly
10.12.07,22:33
Myslím že nič, čo by Ti hocikto napísal alebo povedal, nemôže zmerniť Tvoju bolesť. Tu proste niet vhodných slov. Chcem Ti len za seba poďakovať, že si to napísala. Všetci sa niekedy potrebujeme zastaviť a uvedomiť si, že keď nejde o život, ide o ...
Melnick
10.12.07,22:34
tak strašne som ho ľúbila a tak strašne mi je za ním smutno a už neviem o tom ani rozprávať ani nechcem len tak potrebujem písať a samej sebe povedať že som pre neho spravila čo som mohla a preto mi je úplne jedno či mešká MHD alebo že je šéf blbec alebo že čo .... sama neviem ale podstatný je život človeka Nad tým sa treba zamyslieť a kašlať na všetky blbosti okolo seba sú to len blbosti a malichernosti a povrchné veci podstatný je život človeka a život blízkeho a bez neho mám pocit že o ničom a ťažký
Krič, plač, píš, rozprávaj o ňom ,iba tak zo seba dostaneš von tú bolesť. :mee:

tamik, ja vážne neviem čo napísať.:mee:
tamik
10.12.07,22:35
Neviem či si dokážem odpustiť že som nebola pri ňom a že som nevedela že ho niečo bolí a len som sa stále naháňala za termínmy a jemu život zatial utekal a ja som videla len DPH uzavierku a mzdy a už sama neviem či nezačnem nenávidieť svoju robotu, neviem spať ani sa tešiť ani už plakať a asi bolo pre mňa najlepšie nájsť si niečo iné lebo keď tam vojdem do práce tak mám pocit depresie a výčitok asi bude najlepšie zmeniť miesto.
Melnick
10.12.07,22:44
Máš veľkú pravdu tamik a najhoršie je,že to veľakrát nie sú peniaze čo nás nútia robiť tak dlho, že nemáme na svojich partnerov čas, ale jednoducho nás uprosia, ukecajú a my dopadneme tak ako hovoríš. V jednom mojom príspevku som písala o mojom manželovi, akou formou mi naznačil to, že som stále zahrabaná v práci. Ale preto, že je to žart pošlem Ti ten príspevok
neskôr.
cloe
10.12.07,22:45
Viem si úplne predstaviť, ako to myslíš. Ja každý deň zaspávam s tým, že sľubujem sama sebe, že sa budem viac venovať deťom, manželovi a taktiež rodičom, o priateľoch ani nehovorím. Je to niekedy fakt na h.... Mám tieto výčitky
neustále a tiež si hovorím, či som taká neschopná, ako to robia iné účtovníčky? Asi to tak máme poväčšine všetci, čo robíme túto prácu. Tiež pochybujem, či to stojí za to.
tamik
10.12.07,22:46
Ale aj tak ďakujem Vám všetkým len tak som potrebovala písať a nie rozprávať a nejako sa vysporiadať a ospravedlniť sa za seba medzi ľuďmi čo sa stále naháňajú za nejakými sprostými termínmy ale som mala pocit už dávnejšie že sa niečo stane že musím asi troch zabrzdiť a nevidieť len prácu ale aj človeka ktorý vedľa teba žije tak mám pocit že ma tak práca zamestnala že som prestala vidieť život okolo seba a videla som len svoje pracovné problémy a nie tie naozajstné problémy toho svojho blízkeho človeka s ktorým prežiješ to najpodstatnejšie v svojom živote a zrazu na to zabudneš preto toto píšem aby sme sa zamysleli čo je v živote pre každého to na prvom mieste.
tamik
10.12.07,22:50
Cloe nestojí ver tomu ja som to zistila teraz a ver že peniaze to nie sú lebo naozaj som z účtovania nezbohatla a určite nezbohatnem
cloe
10.12.07,22:52
Máš pravdu, lenže človek si to asi uvedomí až keď je neskoro. Pritom ja už som bola v situácii, kedy som mala na mále. Vtedy som videla všetko tak jasne, čo je dôležité a čo nie. No a prešlo pár rokov a som zasa v takom kolotoči, do akého som sa už nikdy nechcela dostať.
tamik
10.12.07,22:59
Dobrú noc a ďakujem idem skúsiť zaspať je lepšie niededy písať ako hovoriť
Maruška54
11.12.07,05:27
Dobrú noc a ďakujem idem skúsiť zaspať je lepšie niededy písať ako hovoriť
Ahoj tamik, prežila som to isté ako ty pred veľa rokmi, zostala som sama s trojtýždňovým synom v perinke. Nemusíš hovoriť, len píš, aj sama pre seba, ak ti bude ťažko napíš to čo cítiš na papier i keď to potom zahodíš. Za tých veľa rokov samoty pozorujem manželské páry pri rôznych situáciách a vidím ako sa hádajú skutočne pre maličkosti a malichernosti a nevedia si vážiť jeden druhého. Ja som sa veľmi upla na syna a na rodinu - rodičov, sestru, bratov, teraz už aj netere a synovcov. Máme sa všetci veľmi radi a pre mňa je rodina niečím posvätným a viem že sa môžem na ňu vždy spoľahnúť.
Nika
12.12.07,06:26
U mňa tiež zazvonili dvaja mladí chlapci, boli veľmi slušne oblečení, zdvorilí, v rukách akési brožúrky a tiež sa mňa starého morského vlka pýtali či som sa už zamyslel nad zmyslom sveta, života atď že oni mi to vysvetlia. A ja som sa ich tiež veľmi slušne spýtal, že kto im takto blázni mozgy, aby sa oni zamysleli, pretože sa stali nástrojom v rukých akéhosi blbca. Podebatili sme o možnostiach, ktoré dnes chlapci v ich veku majú, brožúrky som neprevzal a dovidenia. Bolo mi ich však ľúto. :mee:

Mne sa včera prihovoril jeden mladý muž. Očákavala som, že jehovista, ale on to bol mormón! Nevedela som, že už sú tu aj oni. :rolleyes:
Gabi03
12.12.07,06:58
Včera som zas zahliadla vo večerných novinách správu o tom, že matka zabila svoje dieťa. :eek: Čím ďalej tým je počuť viac takýchto správ. Je mi z toho smutno. Čo môže viesť matku k tomu, aby ublížila svojmu dieťaťu. Napáda ma psychický ale i finančný tlak na ženu, a nakoniec to nevydrží. Potom sú správy, ako sa policajti zachovali proti ubližovanému. Niekedy mám pocit, že sa neoplatí ani vykročiť na ulicu. :(
No potom ma napadá otázka, je vôbec dobré priviesť dieťa do takéhoto sveta?

PS: pre istotu, to som len nahlas rozmýšľala.
Zita5
12.12.07,07:13
Ale aj tak ďakujem Vám všetkým len tak som potrebovala písať a nie rozprávať a nejako sa vysporiadať a ospravedlniť sa za seba medzi ľuďmi čo sa stále naháňajú za nejakými sprostými termínmy ale som mala pocit už dávnejšie že sa niečo stane že musím asi troch zabrzdiť a nevidieť len prácu ale aj človeka ktorý vedľa teba žije tak mám pocit že ma tak práca zamestnala že som prestala vidieť život okolo seba a videla som len svoje pracovné problémy a nie tie naozajstné problémy toho svojho blízkeho človeka s ktorým prežiješ to najpodstatnejšie v svojom živote a zrazu na to zabudneš preto toto píšem aby sme sa zamysleli čo je v živote pre každého to na prvom mieste.

Stotožňujem sa s Tvojimi riadkami a je mi naozaj ľúto , čo sa stalo . Musíš byť silná . Nemám k tomu čo povedať , jedine to , že každý jeden takýto prípad ma dokáže veľmi zarmútiť a potom len celé dni plačem a kladiem si otázku :
Aký život to žijeme ? Čo sa vlastne deje ?
Ja si myslím , že niekedy ani nežijeme tak , akoby sme mali , len tak nám utekajú dni za dňom a rok za rokom . A toľko by sme ešte toho chceli stihnúť ..... :mee:

Včera som bola na pohrebe , bola som sa rozlúčiť na poslednej ceste s mojou zlatou bývalou kolegyňou ,priateľkou , ktorá ešte pred 10 dňami robila nákup vianočných darčekov pre svojich blízkych a ňou tak milovaných .Bola to žena plná pozitívnej energie ,rozdávala radosť smiech plným priehrštím a tým si získala veľa priateľov . Mala 59 rokov , poviem že mladá žena . Dostala infarkt .Chcela žiť ešte pre svoje deti a milované vnúčatá .
Viac už snáď ani nedokážem napísať , len opäť sa vraciam k tej otázke .....
Aký život to žijeme ? Odpoveď si môže dať každý sám pre seba ....:mee::mee::mee::mee::mee:
misa
12.12.07,20:11
Moja dobrá kamarátka mala narodeniny, tak som jej volala do Nemecka kam odišla za svojim priateľom s ktorým má dieťa, a blahoželala som jej... medzi inými aj to aby prišla na Vianoce a aby sme sa skoro videli. Tak mi povedala že má prekvapenie, že je na slovensku, nastálo...... Lebo ju zbil. Doteraz som v šoku.
kitky
12.12.07,21:11
U mňa tiež zazvonili dvaja mladí chlapci, boli veľmi slušne oblečení, zdvorilí, v rukách akési brožúrky a tiež sa mňa starého morského vlka pýtali či som sa už zamyslel nad zmyslom sveta, života atď že oni mi to vysvetlia. A ja som sa ich tiež veľmi slušne spýtal, že kto im takto blázni mozgy, aby sa oni zamysleli, pretože sa stali nástrojom v rukých akéhosi blbca. Podebatili sme o možnostiach, ktoré dnes chlapci v ich veku majú, brožúrky som neprevzal a dovidenia. Bolo mi ich však ľúto. :mee:

Hehe ja som pred par rokmi pozvala na kavu tiez jedneho mladeho zanieteneho muza ktory mi zazvonil pri dverach ale odvtedy tych stretov s jehovistami a s poriadne neodbytnymi bolo viac. Sme dospeli ludia s vlastnou volou , nech si kazdy veri v to, co chce ale mna nech z toho vynechaju.:)
misomiso
12.12.07,21:16
Včera som zas zahliadla vo večerných novinách správu o tom, že matka zabila svoje dieťa. :eek: Čím ďalej tým je počuť viac takýchto správ. Je mi z toho smutno. Čo môže viesť matku k tomu, aby ublížila svojmu dieťaťu. Napáda ma psychický ale i finančný tlak na ženu, a nakoniec to nevydrží. Potom sú správy, ako sa policajti zachovali proti ubližovanému. Niekedy mám pocit, že sa neoplatí ani vykročiť na ulicu. :(
No potom ma napadá otázka, je vôbec dobré priviesť dieťa do takéhoto sveta?

PS: pre istotu, to som len nahlas rozmýšľala.

Naopak - je vhodne ich priviest na svet viac. Niektore preziju.
Tanče
12.12.07,22:14
Cloe nestojí ver tomu ja som to zistila teraz a ver že peniaze to nie sú lebo naozaj som z účtovania nezbohatla a určite nezbohatnem

...je to naozaj smutné a hlavne to, že život pochopíme až za takú drahú cenu....
Elena Navrátilová
13.12.07,03:47
Mňa hneď ráno potešila radostná správa o Vlastičke. Som nesmierne rada, že aj čestný, úprimný, srdečný človek dostal od života späť to dobré a krásne čo dával všetkým, ktorí to potrebovali. ;)
Gabi03
13.12.07,06:05
Niektore preziju.

:eek: Toto som nepochopila. Možno preto, že som blondína? :rolleyes::D Misomiso, môžeš to prosím rozšíriť?
ZEvina
13.12.07,06:30
:eek: Toto som nepochopila. Možno preto, že som blondína? :rolleyes::D Misomiso, môžeš to prosím rozšíriť?

Ja som to nielenže nepochopila, ale po čítaní posledných príspevkov, pri ktorých mi slzy tiekli dolu tvárou, akoby ma misomiso svojím "výrokom" oblial ľadovou vodou :mad:
durisovad
13.12.07,07:08
Ja som to nielenže nepochopila, ale po čítaní posledných príspevkov, pri ktorých mi slzy tiekli dolu tvárou, akoby ma misomiso svojím "výrokom" oblial ľadovou vodou :mad:

No, MISOMISO je uz taky. Nemusi byt zly, len je iny ako vacsina z nas.
misomiso
13.12.07,07:58
:eek: Toto som nepochopila. Možno preto, že som blondína? :rolleyes::D Misomiso, môžeš to prosím rozšíriť?

Co na tom treba vysvetlovat? Je to cista statistika. Kaed mas viac deti, je vacsia sanca, ze sa aj tvoje potomstvo dozije dospelosti a bude opat moct mat deti. Cista statistika, alebo zakony prirody - nic ine. Napr. moja starsia sestra zomrela, ked mala 16 rokov. Ak by rodicia mali iba jedno dieta (ju), nedozili by sa nikdy vnukov. Treba este vysvetlovat?

To, ze kazdych 30 minut na Slovensku zomiera dieta rozhodnutim matky je pre vas upne v poriadku a dokonca o tom ani netreba diskutovat. Ale ak raz za 15 alebo 25 rokov zomrie dieta sekerou, ktoru drzala v ruke (evidentne psychicky labilna) matka, tak to uz kvoli tomu nemozete spavat. A teraz tu matku este budu demonstrativne tahat dva roky po sudoch za ucasti vsetkych medii a potom ju zavru.
Bastian
13.12.07,08:08
....

To, ze kazdych 30 minut na Slovensku zomiera dieta rozhodnutim matky je pre vas upne v poriadku a dokonca o tom ani netreba diskutovat. Ale ak raz za 15 alebo 25 rokov zomrie dieta sekerou, ktoru drzala v ruke (evidentne psychicky labilna) matka, tak to uz kvoli tomu nemozete spavat. .....
Dobrý postreh misomiso.
...moment vhodný na zamyslenie.
Gabi03
13.12.07,08:13
Co na tom treba vysvetlovat? Je to cista statistika. Kaed mas viac deti, je vacsia sanca, ze sa aj tvoje potomstvo dozije dospelosti a bude opat moct mat deti. Cista statistika, alebo zakony prirody - nic ine. Napr. moja starsia sestra zomrela, ked mala 16 rokov. Ak by rodicia mali iba jedno dieta (ju), nedozili by sa nikdy vnukov. Treba este vysvetlovat?

To, ze kazdych 30 minut na Slovensku zomiera dieta rozhodnutim matky je pre vas upne v poriadku a dokonca o tom ani netreba diskutovat. Ale ak raz za 15 alebo 25 rokov zomrie dieta sekerou, ktoru drzala v ruke (evidentne psychicky labilna) matka, tak to uz kvoli tomu nemozete spavat. A teraz tu matku este budu demonstrativne tahat dva roky po sudoch za ucasti vsetkych medii a potom ju zavru.

K tej prvej časti: myslela som si, že to tak myslíš. Škoda, že si to nenapisal hneď, mohli sme si ušetriť niekoľko "domýšľancov".

K tej druhej časti: aj to som si myslela, že niekto vytiahne iné úmrtia. Ani nie som prekvapená, že práve ty. ;) A práve pre toto som do toho svojho príspevku napísala aj post skriptum. V podstate máš pravdu, len podľa mňa aj ty mi dáš za pravdu, že je hroznejšie, keď niekto "vedome" zabíja, ako keď niekto zomrie napr. na nejakú chorobu (tú štatistiku si zrejme myslel najmä takto). A nie je to za 15 alebo 25 rokov. Nedávno v mojom kraji bola aféra, že žena chcela zabiť svoju dcéru. Teraz je už odsúdená. A prečo to spomínam? Lebo to bola moja spolužiačka na základnej a ja si neviem predstaviť, čo ju mohlo k tomu činu nútiť... :( Samozrejme po škole sme sa len raz stretli, a iba môžem tušiť, akým smerom sa mohol jej život vyvíjať.
Takže prosím nikto sa nečudujte, že sa zaoberám touto tému, lebo aj toto ovplyvňuje moje rozhodnutia.

Doplnenie: zvýraznené berem späť. Misomiso myslela zrejme úplne niečo iné, čo už bolo rozoberané a dúfam, že v tejto téme sa k tomu nevrátime.
Bastian
13.12.07,08:42
Mne sa zdá, že misomiso chcel iba povedať, že je v poriadku keď zdravé ženy zabijú tisíce detí (väčšinou preto lebo „otehotneli náhodou“ a nehodí sa im to priviesť na svet), ale ak jedna psychicky chorá zabije jedno (2,3) tak to si hneď každý všimne.
Gabi03
13.12.07,08:44
Mne sa zdá, že misomiso chcel iba povedať, že je v poriadku keď zdravé ženy zabijú tisíce detí (väčšinou preto lebo „otehotneli náhodou“ a nehodí sa im to priviesť na svet), ale ak jedna psychicky chorá zabije jedno (2,3) tak to si hneď každý všimne.

:D Nie. Skôr si myslím, že mu vadí, že som spomenula nejaký konkrétny príklad, a nie je to o interupcii. :rolleyes: Ale môžem sa aj mýliť. Som len človek.
misomiso
13.12.07,08:51
Misomiso myslela zrejme úplne niečo iné,

Misomiso nemyslela nic ine :) - iba to, ze je dobre mat radsej viac deti ako menej :)
Gabi03
13.12.07,08:54
Misomiso nemyslela nic ine :) - iba to, ze je dobre mat radsej viac deti ako menej :)

:D Súhlas.

Ale náročky sa nerozmieme, alebo náhodou provokuješ? :D
ayya
13.12.07,08:58
- iba to, ze je dobre mat radsej viac deti ako menej :)
... aha! socialne zabezpecenie na starobu z 19. storocia? :---
Gabi03
13.12.07,08:59
... aha! socialne zabezpecenie na starobu z 19. storocia? :---

:D :D :D
ayya
13.12.07,09:00
... :rolleyes: Ale môžem sa aj mýliť. Som len človek.
podla mna sa nemylis :) niektori ludia su urazeni, ak sa nehovori iba o "ich teme" :o
misomiso
13.12.07,09:08
:D Súhlas.

Ale náročky sa nerozmieme, alebo náhodou provokuješ? :D

Preco? Ja mam dojem, ze sa velmi dobre rozumieme. Je tu este niekto kto niecomu nerozumie? Dnes mam trocha volnejsie, rad trpezlivo vysvetlim.:)
Gabi03
13.12.07,09:20
Preco? Ja mam dojem, ze sa velmi dobre rozumieme. Je tu este niekto kto niecomu nerozumie? Dnes mam trocha volnejsie, rad trpezlivo vysvetlim.:)

... alebo už náročky provokuješ? :)

Tak dobre.
Mojím príspevkom č. 946, ktorý si citoval v príspevku č. 949 som chcela iba napraviť svoj omyl, keď som zvyraznila, že ako si myslel štatistiku. Keďže som si prvý krát zle prečítala tvoj príspevok, myslela som si, že hovoríš o štatistikách, kde deti zomierajú na rôzne choroby. Bolo to na základe tvojej poznámky o staršej sestre. Ale po znovuprečítaní tvojho príspevku som si uvedomila, že hovoríš o interupciách. A teda aby si zas niekto nemyslel niečo, čo tam ani nie je, upravila som svoj príspevok. ;)
ayya
13.12.07,09:20
Je tu este niekto kto niecomu nerozumie? Dnes mam trocha volnejsie, rad trpezlivo vysvetlim.:)
napriklad ja :---
beriem to tak, ze vsetci sme tu rovnaki diskuteri (to je dolezity uvod) ... ale nemam rada jednu vec: ak niekto "operetacky" deklaruje odchod z nejakej stranky, potom sa necha akoze "ukecat", aby zostal ... ale - to by som este zniesla, ... ale preco este aj provokujes? to uz nechapem ... tak vysvetluj, ked mas volnejsie :cool:
ayya
13.12.07,09:24
mna dnes rozculil misomiso, lebo (ked ma dnes volnejsie) pravdepodobne z nedostatku inej cinnosti a z nedostatku problemov (ktore mu ale neprajem) len tak z pasie "zadrapuje" :(
ZEvina
13.12.07,09:25
Ľudkovia, nieže by mi vadilo, že si v ďalšej téme bude misomiso obhajovať svoj názor na interupciu, ale nerada by som, aby sa kvôli tomu uzavrela ďalšia téma.:mad: Rada sem chodím...........
ayya
13.12.07,09:40
Ľudkovia, nieže by mi vadilo, že si v ďalšej téme bude misomiso obhajovať svoj názor na interupciu, ale nerada by som, aby sa kvôli tomu uzavrela ďalšia téma.:mad: Rada sem chodím...........

ja tiez, a neboj ... ziadna dalsia vojna nebude, misomiso nemoze mat ziadnu inu "zbran" ... iba sa umravnit a dalej uz neprovokovat ... pohodaaaa ;) niektorym ludom to skratka treba povedat otvorene, ze sa maju spravat slusne, :--- ... nie vsetci na to (bohuzial) pridu sami
misomiso
13.12.07,10:08
... aha! socialne zabezpecenie na starobu z 19. storocia? :---

Z toho sa netreba vysmievat.

Vsetky (alebo skoro vsetky) vase frustracie, (ktore si napr. prirodzene ventilujete aj tu) spocivaju v tom, ze vacsina ludi nie je schpna chapat seba ako sucast ludstva. Samozrejme - vsetci vieme, ze sme egoisti, mnohi napr. ucinok zavisti inych citia vo svojom podnikani. Mnohi sa k tomuto poznaniu postavili konstruktivne a tento fakt (ze kazdy je vo svojej podstate egoista) dokazali dokonca vo svojom podnikani bravurne vyuzit. Odporucam v tomto kontexte precitat nejake diela od Dale Carnegieho - zarucujem Vam narast objednavok o 300%.

No ludia, ktori si uvedomia, s akou nezmyselnou vlastnostou sa vsetci rodime a dokazu ju sami v sebe zvladat to maju ovela lahsie nie len v podnikani ale aj v zivote. Ja som mal zrejme to stastie, ze som nie len cital Carnegieho, ale aj vela cestoval. Mozno ste uz poculi o tom, ako zasadne poznamenala vsetkych kozmonautov ktori boli na mesiaci skutocnost, ze mali moznost pozriet sa na nasu planetu z dialky. Mozno si povieme - aka hlupost, ved kazdy z nas videl uz nejaku tu fotku, urobenu zo satelitu.

Ale fotka evidentne nestaci. Vsetci, ktori mali moznost vidiet to realne, tvdia, ze to z minuty na minutu dozivotne zmenilo ich pohlad na zivot a na svet. Zrazu sa im vsetky problemy, ktore prezivali zacali zdat malicherne, vratane naozajstnych rodinnych tragedii, ktore v nich inak vyvolavali obrovsky strach a zufalstvo. Tito ludia dokonca potom cele roky chodili po prednaskach a pokusali sa podelit sa so svojimi pocitmi s dalsimi ludmi.

Ja som na mesiaci nebol, ale z casti mi to mozno nahradilo cestovanie po planete. Ked napr. pridete do Azie do mesta, ktore je 20 x vacsie ako Bratislava, pritom ste nikdy pred tym o tomto meste ani len nepoculi, a vidite, kolko ludi tam zije svoj kazdodenny pribeh, zacnete uvazovat trocha inak. A hlavne, ak si uvedomite, ze takychto miest (alebo trocha mensich) su v kazdom kute sveta stovky, tisicky, desadtisice... Vidite, ze ludia tam uz ziju po starocia svojim zivitom, mate moznost vnimat obrovske masy ludi odrazu, a sucasne aj kazdodenne osudy jednotlivcov. Ste napr. v Soule, o par tyzdnov pridete do Istambulu, a odtial do Sao Paulo.. A ked si este potom pozriete globus, a uvedomite si, ze aj napriek tomu, ze raz do tyzdne sedite v lietadle tak na drvivu vacsinu miest sveta ste sa nikdy nedostali a pocas zivota sa tam uz ani nemate sancu dostat, tak zacnete uvazovat trocha inak. A to je stale ale iba horizontalny pohlad na "mna" v ramci ludstva. Este sa da zamysliet a vertikalne - teda odkedy je ludstvo ludstvom, kolko generacii ludi (konkretnych ludi, s konkretnymi osudmi) sa tu vystriedalo, a aky maly bod predstavuje moj cely zivot na tomto grafe.

Potom ma prestanu trapit take veci, ako mi ide alebo nejde biznis, kedy si kupim nove auto a ze mi (ako kazdemu z nas) odhorieva zo sviece zivota. Staci si uvedomit, ze som sucastou ludsta, a stanu sa pre mna nepochopitelne aj take temy, ako napr. "Zistili mi rakovinu, ako zachovat chladnu hlavu?"

Teraz to naozaj nechcem bagatelizovat (ja viem, aj tak sa nevyhnem pohorsenym reakciam) ja chcem iba povedat, ze iba nase prehnane ego (kazdy sa citime stred vesmiru) je na vine tomu, ze mame problem akceptovat, ze sme ochoreli, iny ma zasa problem akceptovat, ze firma ide do krachu, iny ma problem akceptovat, ze je na ceste dieta (ktore predsa znamena ohrozenie kariery) a pod...

Nehovorim, ze ja nemam vztah k materialnym veciam. Fascinuju ma auta, mam rad dobre jedlo a vino, nepohrdnem spickovym notebookom, som rad, ak sa mi podari ziskat pekny obraz na stenu a v neposlednom rade mi nie je jedno, kde byvam. Ale zamysleli ste sa nad tym, ze to vsetko mame iba pozicane? Ved tie vypisy s katastra svojim sposobom nehovoria o tom, kto je majitel, ale kto je "momentalny uzivatel". Skusili ste si predstavit, komu bude patrit vas byt, RD, chata alebo vzacny obraz napr. o 200 alebo 500 rokov? Vasim detom? Asi nie.

To, ako moze prispiet toto "uvedomenie, ze som sucastou ludsvta" ku stastiu jednotlivca si overujem denne za volantom. Nie je lahke denne sa presuvat v spicke z jedneho konca Blavy na druhy. Alebo ak sa napr. rano potrebujete dostat zo Senca do centra Bratislavy. Vsetci vam zavadzaju, znervoznuju vas, (aj ked si to neuvedomujete takto, v podstate mate pocit krivdy,) ze "kvoli nim" - tym ostatnym, co sa motaju okolo vas nestihnete dolezitu ulohu. Ale staci, ak si uvedomite, ze ste sucastou ludstva, ze vsetci sa potrebuju dostat ku svojmu cielu. Ze aj ten zubar, ku ktoremu idete na 08:00 sedi teraz v aute a darmo by ste sa do jeho ordinacie dostali vy, ak by sa tam nedostal on... Ze aj ludia, s ktorymi budete v Blave rokovat, sedia v autach okolo vas, ze sa v tychto autach dopravuju potraviny, ktore budete chiet mat 13:00 na obed. Potom vam odrazu prestane vadit, ze sa niekto "tlaci" z vedlajsej ulice, nebude vam zatazko ho pustit pred seba, nabude vam to zvysovat adrenalin. Nakoniec budete mat dobry pocit, nie z toho, ze "som" sa dostal kam som potreboval, ale ze sme sa vsetci dostali plus - minus na cas tam, kde treba.

Rovnako sa da aj prezit zivot. Moj sused moze byt mojim konkurentom ale aj priatelom. Moj konkurent moze byt mojim nepriatelom, ale aj partnetrom na trhu. Dieta, ktore nosi moja partnerka v lone moze byt pre mna komplikacia a hrozba, ale aj stastie a pozehnanie. Financna strata (napr. ako ked som ja konkretne vlozil 500 tis do nebankoviek) moze byt pre mna dovod na slucku, ale aj uzasnym ponaucenim a motivaciou do buducnosti, ako nespoliehat na inych ale zobrat zodpovednost za zhodnocovanie majetku do vlastnych ruk.

Prave vdaka tomu, ze som sa snazil odpovedat na vsetkych zivotnych krizovatkach tym druhym sposobom (nie vzdy sa mi to darilo) mam teraz uspokojive vztahy so susedmi, relativne velmi dobre vztahy s konkurentmi, za cely zivot som v podstate nemal naburane auto, hoci jazdim rychlo, mam viac deti ako je priemer, ale naozaj to nelutujem a blahorecim Bohu, za skusenost s BMG, pretoze dnes by som inak urcite nemal firmu. Tiez vdaka tomuto uvazovaniu ma nerozrusi sprava, ze bolo zabite dieta tak, aby som v noci nespal. Staci si uvedomit, kolko ludi (aj deti) zahynulo v historii ludstva vo vojnach a kolko ich aj dnes denne rovnakym sposobom zomiera. Jedno Slovenske v tomto kontexte nehra rolu.
ayya
13.12.07,10:27
Z toho sa netreba vysmievat....


ja sa nevysmievam z toho, ani z teba osobne ... ja sa (a to mas pravdu) vysmievam z niektorych tvojich nazorov a sposobov systemom: "vsade bol, vsetko videl, vsetko vie" ... ale prajem ti to sebavedomie, ktore iste prispieva k tvojej spokojnosti ... aj ked nie pre vsetkych ludi a v kazdej situacii je pouzitelne ...
a to by som ta prave chcela upozornit, nemysli si, ze mas navod na vsetky problemy a starosti pre vsetkych ludi, lebo - ak aj u teba funguju, u inych nemusia fungovat ... nezazil si pocity a bolesti inych ludi, iba svoje vlastne a na tie hladas "medecínu" ... ak si ju nasiel, prajem ti to ...

p.s.: najlepsie to tvoje "schematizovanie" ilustruje tato tvoja veta: "Odporucam v tomto kontexte precitat nejake diela od Dale Carnegieho - zarucujem Vam narast objednavok o 300%." ... tak ti davam otazku: cim to zarucujes? :D
misomiso
13.12.07,10:39
ja sa nevysmievam z toho, ani z teba osobne ... ja sa (a to mas pravdu) vysmievam z niektorych tvojich nazorov a sposobov systemom: "vsade bol, vsetko videl, vsetko vie" ... ale prajem ti to sebavedomie, ktore iste prispieva k tvojej spokojnosti ... aj ked nie pre vsetkych ludi a v kazdej situacii je pouzitelne ...
a to by som ta prave chcela upozornit, nemysli si, ze mas navod na vsetky problemy a starosti pre vsetkych ludi, lebo - ak aj u teba funguju, u inych nemusia fungovat ... nezazil si pocity a bolesti inych ludi, iba svoje vlastne a na tie hladas "medecínu" ... ak si ju nasiel, prajem ti to ... To si ani nemyslim. Porada je o tom, ze ti, ktori maju cas a chut sa delia so svojimi skusenostami s inymi ludmi. Ti "ini" su zasa svojpravni jednici, ktori dokazu zvazit, ci nazor prijmu alebo nie. Ak sem niekto napise, ze aj zivnostnik musi mat zmluvu zo Zdravotnou sluzbou, tak to beriem ako jeho nazor, som vdacny, ze bol ochotny sa o neho podelit ale zariadim sa nakoniec sam podla vlastneho uvazenia. Asi by nebolo vhodne mu oponovat sposobom "vsade si bol, vsetko vies" iba preto, ze ja si myslim nieco ine. Vhodnejsie je napisat nejaky konkretny argument, ak uz chcem nazor ineho verejne spochybnit.


p.s.: najlepsie to tvoje "schematizovanie" ilustruje tato tvoja veta: "Odporucam v tomto kontexte precitat nejake diela od Dale Carnegieho - zarucujem Vam narast objednavok o 300%." ... tak ti davam otazku: cim to zarucujes? :D

Ak si precitas, zistis. Samozrejme - nestaci iba precitat, treba to prijat za svoje.
misomiso
13.12.07,10:53
jja sa (a to mas pravdu) ... ale prajem ti to sebavedomie, :D

Este drobnost, neviem kde si citala o mojom sebavedomi. Mozno ak si 2 ci 3 krat znova precitas moj prospevok, (ktory priamo predchadza tvojmu citovanemu) zistis, ze to, o co sa (s ciastocnym uspechom) snazim u seba a co aj odporucam na zvazenie inym je prave skromnost - inymi slovani snaha o potlacenie vlastneho EGA.
ayya
13.12.07,10:58
Ak si precitas, zistis. Samozrejme - nestaci iba precitat, treba to prijat za svoje.
čitala som, a nie jednu a nie iba jeho ... a citali aj miliony inych ludi, ale - asi nie vsetci su taki osvieteni, ze aj dokazali kompletne prijat za svoje (vidis, aky si zase vynimocny! :D)
... moj nazor na neho: idealizovane, nasladlym sposobom pisane, vzdialene stredoeuropskej mentalite ... ucelovo vyberane iba pozitivne skusenosti (samozrejme, ako inak zabezpecit obchodny uspech knih?) ;) ...
.
ale ok, mam dalsiu otazku, ak si teda na to rucenie ... cit: "neuviedol nejaky konkretny argument" ako sam doporucujes a mas to "prijate za svoje": kde presne Carnegie doporucuje "zadrapovat" sa tak, ako si to dnes urobil tu ty v tejto diskusii - skus presnu citaciu, nejake knizky mam aj doma, mrknem si to pripadne aj v suvislostiach :---
ayya
13.12.07,11:02
.... zistis, ze to, o co sa (s ciastocnym uspechom) snazim u seba a co aj odporucam na zvazenie inym je prave skromnost - inymi slovani snaha o potlacenie vlastneho EGA.
aha... tak konecne nieco, co sa ti evidentne nedari (okrem toho BMG, co si vyssie spominal :cool:)...

ok, ok ... mam pracu - pridem pripadne neskor ;)
ayya
13.12.07,11:05
Este drobnost, neviem kde si citala o mojom sebavedomi. Mozno ak si 2 ci 3 krat znova precitas moj prospevok, ....

medzi riadkami, pozornejsiemu ciatelovi to neutecie ... a este drobnost: naozaj obycajne nemam problem pochopit bezny precitany text na prvy raz, ale netyka sa to nasich zakonov a ich novelizacii :D :D :D
Gabi03
13.12.07,11:11
Hmmm, vieš misomiso, vyvolávaš vo mne dvojaké pocity. Prvé sú tie, ako úžasne sa čítajú tvoje slová, a keby sa správal celý svet ako píšeš, aký by bol skvelý život človeka. A nielenže si to myslím, ale aj tomu verím. Problém je však v tom, že je to utópia. Pozri sa na svet globálne a zistíš, že je to pravda. Hoci sám by si chcel, aby každý bol "dokonalý" v tej svojej podstate.
Tie onaké pocity sú tie, že príliš chceš zovšeobecňovať každého človeka, alebo "dávať ich do jedného vreca". Isto si aj ty uvedomuješ, že každý človek sa správa najmä podľa svojich skúseností. Ty si toho sám príkladom, spomínaš to často. Ja osobne som rada, že môžem počúvať príbehy a skúsenosti iných, lebo si myslím, že to pomôže formovať aj mňa a moje názory. Ale nemôžeš očakávať od iných ľudí, aby tým, že si prečítajú tvoje riadky zmýšľali rovnako... To by sme boli naozaj v tej utópii. A viem, že to ani nečakáš. Len neviem, čo sleduješ takýmito a podobnými príspevkami. Iba vyjadrenie názoru to asi nebude. :rolleyes:
misomiso
13.12.07,11:40
Hmmm, vieš misomiso, vyvolávaš vo mne dvojaké pocity. Prvé sú tie, ako úžasne sa čítajú tvoje slová, a keby sa správal celý svet ako píšeš, aký by bol skvelý život človeka. A nielenže si to myslím, ale aj tomu verím. Problém je však v tom, že je to utópia. Pozri sa na svet globálne a zistíš, že je to pravda. Hoci sám by si chcel, aby každý bol "dokonalý" v tej svojej podstate.
Tie onaké pocity sú tie, že príliš chceš zovšeobecňovať každého človeka, alebo "dávať ich do jedného vreca". Isto si aj ty uvedomuješ, že každý človek sa správa najmä podľa svojich skúseností. Ty si toho sám príkladom, spomínaš to často. Ja osobne som rada, že môžem počúvať príbehy a skúsenosti iných, lebo si myslím, že to pomôže formovať aj mňa a moje názory. Ale nemôžeš očakávať od iných ľudí, aby tým, že si prečítajú tvoje riadky zmýšľali rovnako... To by sme boli naozaj v tej utópii. A viem, že to ani nečakáš. Len neviem, čo sleduješ takýmito a podobnými príspevkami. Iba vyjadrenie názoru to asi nebude. :rolleyes:

Napisem Ti to celkom uprimne. K tomuto ucelu nebudem musiet pisat ziaden novy text, budem citovat SS ktora mi prisla pred par minutami (BEZ UVEDENIA AUTORA SAMOZREJME) a pod tym aj moju odpoved, ktoru som uz autorovi SS odoslal. Rozhodol som sa tak spravit preto, ze to, na co sa ty pytas sa tiahne ako aksi "idee fixe", leitmotiv, vsetkymi temami, v ktorych som sa vyjadroval k trocha zavaznejsim a vseobecnejsim zalezitostiam. Takisto ta SS nebola jedina, ale jedna z mnohych - velmi podobnych, ktore som dostal.

SS ktrora mi prisla bude zelenym, moja odpoved modrym, za to uz nebudem pisat ziaden komentar.

Zdravím Ťa misomiso. Nedá mi, aby som sa nevyjadrila touto formou. Je mi sympatická väčšina Tvojich názorov, len je škoda strácať energiu s ľuďmi, ktorí ešte nedosiahli určitý stupeň poznania a neposunuli sa v myslení do ďalšej dimenzie. Nevyjadrujem sa v téme len a len z toho dôvodu, že by mi to odobralo zbytočne veľa energie a nestojí mi to za to (a myslím, že nie som sama). Pretože ono je to asi tak, kto nemyslí tak ako my, je proti nám. Držím palce a želám všetko dobré a veľa šťastia.

Diky. Mozno to bude zniet ako fraza, ale ja mam pocit, ze kazdy, kto moze nieco spravit na zlepsenie zivota na zemi a na odstranenie niektorych krivd zaroven aj MA POVINNOST to robit. A to napriek tomu, ze je to sysifofska uloha. Jednoducho - mam pocit, ze nemam cas ani energiu ist pomahat detom do Afriky, ani adoptovat si vsetky deti z detskych domovov na Slovensku, dokonca som nenasiel ani tu odvahu spravit to v pripade jedneho jedineho dietata, (vela ludi bolo ovela odvaznejsich odo mna) , ani som zatial nezalozil ziadnu nadaciu, mam pocit, ze by to bola uloha, ktoru by som neuvladal. Ale mozem ovplyvnit myslenie par ludi okolo seba, tak preco by som to nespravil?

To, ze v niektorych to iba stupnuje hnev a deklaruju volu sa v ziadnom pripade nezmenit nehra rolu. Napr. my davame rocne pomerne vela penazi na reklamu v zahranici. Ale ked chcem vyhodnocovat a planovat aj do buducnosti jej efektivtu, tak musim tiez pracovat s realnymi cislami. A tie hovoria (bohzial) ze je tu najprv jedna velka skupina prijmatelov, ktori su silno naviazani na ine renomovane znacky (ktore su velmi dlho lidrami trhu) a nech sa aj postavime na hlavu, budu nas ignorovat. Potom je druha skupina, ktori sa aj obzeraju po novych produktoch, ale z nejakeho dovodu im nie sme sympaticki (nas slovensky povod, naz vizual...) Potom je tretia skupina, ktora vaha - tu velmi zalezi, ake posolstvo vysleme. Potom je stvrta - to uz su nasi zakaznici.

Samozrejme nemam presne info o tom, kolko percent trhu predstavuje tretia a stvrta skupina. Ale nazdavam sa, ze (kedze sme nova znacka) tie cisla budu nie velmi optimisticke. Mozno tretia skupina 5 - 15% (podla krajiny) a stvrta skupina pod 1%. Ked k tomu pripocitas to, ze vyrabame specifiky produkt, ktory vyuziva mozno jeden clovek z 5000 ludi, tak by z toho malo vyplynut, ze by sme uz davno nemali existovat. Ale my vyrabame, a kazdym rokom zdvojnasobujeme obrat. To preto, ze ak tieto pocty aplikujeme na populaciu celeho sveta, dokaze to uzivit jednu malu slovensku firmu.

Teda - percentualne pocet ludi, ktorym predavame je mizivy, su to zlomky percenta, ale v absolutnom vyjadreni pocet nasich zakaznikov nie je az taky maly.

Rovnake plati aj pre sirenie mojich "kacirskych" nazorov cez internet. Je to drviva vacsina ludi, ktori nie su ochotni sa zmenit alebo aspon uvazovat o inom smerovani. Ale su tu aj ludia, pre ktorych to dovod na zamyslenie je, a tiez ich nie je malo. Ked som sa vyjadroval k teme potratov, dostaval som pravidelne SS, ktore mi vyjadrovali podporu. Ja samozrejme chapem, ze nie kazdy je ochotny si "zaspinit" nick, ktory pouziva k ziskavaniu informacii v profesionalnom zivote. Ja som sa k tomu odhodlal, pre mna to neprestavuje nijaky vacsi problem, navyse je take jednoduche vytovit si iny, kde sa clovek "iba pyta" a "nevyjadruje".

Teda - aby som to zhrnul - diky za podporu, chapem, ze ludia ako si napr, Ty sa nezapajaju, ale ja to, ze napisem svoj nazor povazujem za to minimum, ktore mam ako slusny clovek urobit. Samozrejme ma to stoji nejaky "zbytocne vynalozeny" cas, ktory by som vedel inak predat, vacsinu toho, co som napisal uz dokonca Richard vymazal, ale mna to netrapi. Ini ludia robia ovela viac ako dobrovolnici v inych oblastiach, ja som si teraz zvolil tuto.
ayya
13.12.07,11:58
kto moze nieco spravit na zlepsenie zivota na zemi a na odstranenie niektorych krivd zaroven aj MA POVINNOST to robit. A to napriek tomu, ze je to sysifofska uloha...
och boze! :o
opravim ta, misomiso - taka budem drza :--- ... sizyfos .... vsimni si, ako sa to pise, ked si ho uz pouzil v argumentacii (a nemyslim ten preklep) ... nerobil zmysluplnu pracu, to k comu ho bohovia odsudili bolo za trest: vykonavat tazku pracu bez vysledku, bez zmyslu ... :D :D tak si to asi nechcel napisat, ze nie? ;)
takze: ... povrchne, schematicke, mozno aj bez skutocnych hlbokych znalosti, klise ... akoby v zivote to bolo tak, ze jedna pricina sposobuje vzdy len jeden nasledok, ... tomu sa niekedy hovori naivne fabulacie ... :cool:
misomiso
13.12.07,12:09
och boze! :o opravim ta, taka budem drza :--- ... sizyfos .... vsimni si, ako sa to pise, ked si ho uz pouzil v argumentacii (a nemyslim ten preklep) ... nerobil zmysluplnu pracu, to k comu ho bohovia odsudili bolo za trest: vykonavat tazku pracu bez vysledku, bez zmyslu ... :D :D tak si to asi nechcel napisat, ze nie? ;)
takze: ... povrchne, schematicke, mozno aj bez skutocnych hlbokych znalosti, klise ... akoby v zivote to bolo tak, ze jedna pricina sposobuje vzdy len jeden nasledok, ... tomu sa niekedy hovori naivne fabulacie ... :cool:

Dakujem za opravu. Ale co sa tyka toho zmyslu - musim ta sklamat, myslel som to tak. Sizyfos je synonymum prace, ktora je marna, bez ohladu na to, preco sa snazil ten balvan na vrchol dostat. Ono - to posudenie, ktora praca je zmysluplna a ktora nie, je velmi relativne a moze sa casom aj u jedneho cloveka menit. To, co som v urcitej zivotnej etape povazoval za zmysluplne mi uz dnes moze priparad zbytocne a marne a naopak - napr. rozhodnutie mojej manzelky v urcitom okamihu prerusit (na dlho) karieru a venovat sa vyhradne detom pre mnohych z nasho okolia vobec nebolo zmysluplne. Dnes obaja coraz viac zistujeme, ze nebolo marne a ja som je coraz viac za to vdacny.

Nech je moje usilie ovplyvnit nazory inych v niektorych oblastiach zmysluplne ci marne - v kazdom pripade pripomina Sizyfovu pracu. Ja som chcel iba napisat, ze to pre mna nie je dovod, aby som rezignoval. Netreba za tym hladat dalsi zmysel.
misomiso
13.12.07,12:21
čitala som, a nie jednu a nie iba jeho ... a citali aj miliony inych ludi, ale - asi nie vsetci su taki osvieteni, ze aj dokazali kompletne prijat za svoje (vidis, aky si zase vynimocny! :D)
... moj nazor na neho: idealizovane, nasladlym sposobom pisane, vzdialene stredoeuropskej mentalite ... ucelovo vyberane iba pozitivne skusenosti (samozrejme, ako inak zabezpecit obchodny uspech knih?) ;) ...
.
ale ok, mam dalsiu otazku, ak si teda na to rucenie ... cit: "neuviedol nejaky konkretny argument" ako sam doporucujes a mas to "prijate za svoje": kde presne Carnegie doporucuje "zadrapovat" sa tak, ako si to dnes urobil tu ty v tejto diskusii - skus presnu citaciu, nejake knizky mam aj doma, mrknem si to pripadne aj v suvislostiach :---

Co sa tyka zadrapovania. Bohuzial - v otazkach zivota a smrti sa celkom neda hovorit s ludmi, ktori maju iny nazor diplomatickym jazykom Cernegieho.

Ja sa otvorene priznavam k tomu, ze hlavny dovod, preco som si tu dovolil otvorene sirit moje nazoru aj v konkroverznych temach je to, ze vy nie ste mojimi zakaznikmi. Samozrejme, ze svojich zakaznikov sa snazim zbytocne neprovokovat a nevidim na tom nic zle. Napriklad, mame zakaznikov aj v Izraeli a moslimskych krajinach. Tym nebudem posielat pozdrav s Jeziskom na vianoce, ale im poslem PF k novemu roku. (Ani oni mi neposielaji pozdrav k Chanuke). Ak by sa m asamozrejme opytali, v co verim a preco, tak s nimi budem rad diskutovat. Ale nie je dovod zacinat diskusiu s kazdym. Dokonca ani diskusie o potratoch (boli minimalne dve) som tu na porade nezalozil ja, ak ste si vsimli. Ale ak sa uz niekto pytal, tak som odpovedal, a to dost obsirne.

Este k tomu "nasladlemu" stylu Carnegieho knih. Iste - USA je kapitola sama o sebe, nic, co by nemalo "nasladly" styl by sa tam nedalo predavat. Navyse, mam dojem, ze mnohe knihy ani neboli v skutocnosti napisane priamo Carnegym, ale jeho nasledovnikmi. Pre mna nie je problem odfiltrovat tych 20% americkej nasladlosti a dostat sa k podstate. Urcite ani pre teba to nie je problem. Je to iba vec stylu. Ak nieco registrujem, tak to viem presne identifikovat a zamerne si to dokazem aj pri citani nevsimat. Podobne si napr. mozem precitat aj knihu z r. 1920, hoci jazyk je mi uz dnes smiesny.
sway
13.12.07,12:36
Re: Čo sa mi dnes stalo, čo ma rozčúlilo a čo ma potešilo
Ľudkovia, nieže by mi vadilo, že si v ďalšej téme bude misomiso obhajovať svoj názor na interupciu, ale nerada by som, aby sa kvôli tomu uzavrela ďalšia téma.:mad: Rada sem chodím...........
http://www.porada.sk/images/statusicon/user_offline.gif http://www.porada.sk/images/buttons/report.gif (http://www.porada.sk/report.php?p=589698) http://www.porada.sk/NuRatings/thumbs_up.gif (http://www.porada.sk/showthread.php?do=ratepost&p=589698&t=51730&v=1&tui=15929) http://www.porada.sk/NuRatings/thumbs_dn.gif (http://www.porada.sk/showthread.php?do=ratepost&t=51730&t=589698&v=-1&tui=15929) 0




Re: Čo sa mi dnes stalo, čo ma rozčúlilo a čo ma potešilo
mna dnes rozculil misomiso, lebo (ked ma dnes volnejsie) pravdepodobne z nedostatku inej cinnosti a z nedostatku problemov (ktore mu ale neprajem) len tak z pasie "zadrapuje" :(


ja tiez, a neboj ... ziadna dalsia vojna nebude, misomiso nemoze mat ziadnu inu "zbran" ... iba sa umravnit a dalej uz neprovokovat ... pohodaaaa ;) niektorym ludom to skratka treba povedat otvorene, ze sa maju spravat slusne, :--- ... nie vsetci na to (bohuzial) pridu sami

Ja som sem rada chodila, ale je to preč..., tu sa niekto neumravní a zlikviduje nám ďalšiu dobrú tému.
škoda:mee:
kukučka
13.12.07,12:37
Páči sa mi, ako odpovedáš s kľudom angličana všetkým, ktorých tvoje názory dráždia, hoci nechápem, prečo ich dráždia.
Ak mám iný názor a ak mi to zato stojí, tak polemizujem, ak nie, mávnem rukou a idem ďalej.

pekný deň všetkým, potešilo ma, že dnes krásne svieti slniečko :) :) :)
misomiso
13.12.07,12:40
Re: Čo sa mi dnes stalo, čo ma rozčúlilo a čo ma potešilo
Ľudkovia, nieže by mi vadilo, že si v ďalšej téme bude misomiso obhajovať svoj názor na interupciu, ale nerada by som, aby sa kvôli tomu uzavrela ďalšia téma.:mad: Rada sem chodím...........
http://www.porada.sk/images/statusicon/user_offline.gif http://www.porada.sk/images/buttons/report.gif (http://www.porada.sk/report.php?p=589698) http://www.porada.sk/NuRatings/thumbs_up.gif (http://www.porada.sk/showthread.php?do=ratepost&p=589698&t=51730&v=1&tui=15929) http://www.porada.sk/NuRatings/thumbs_dn.gif (http://www.porada.sk/showthread.php?do=ratepost&t=51730&t=589698&v=-1&tui=15929) 0




Re: Čo sa mi dnes stalo, čo ma rozčúlilo a čo ma potešilo
mna dnes rozculil misomiso, lebo (ked ma dnes volnejsie) pravdepodobne z nedostatku inej cinnosti a z nedostatku problemov (ktore mu ale neprajem) len tak z pasie "zadrapuje" :(



Ja som sem rada chodila, ale je to preč..., tu sa niekto neumravní a zlikviduje nám ďalšiu dobrú tému.
škoda:mee:

Bohuzial, s tym vam nepomozem. Asi si budeme musiet zvyknut na to, ze je nas na svete viac a budeme sa musiet naucit tolerovat inych aj na miestach, na ktorych sme na to neboli zvyknuti. Napr. ja som zdedil po otcovi nadhernu chalupu na polosamote. Minule leto tam pridem a za chalupou hruba stavba takej beznej socialistickej chatky z Ytongu. No - nepotesilo ma to, budem mat suseda. Ale neostalo mi nic, len sa s tym co najrychlejsie zmierit. Je nas na svete coraz viac, lepsie uz to nebude...
misomiso
13.12.07,12:43
Páči sa mi, ako odpovedáš s kľudom angličana všetkým, ktorých tvoje názory dráždia, hoci nechápem, prečo ich dráždia.
Ak mám iný názor a ak mi to zato stojí, tak polemizujem, ak nie, mávnem rukou a idem ďalej.

pekný deň všetkým, potešilo ma, že dnes krásne svieti slniečko :) :) :)

Joj - ako super ze si to konecne napisala :). To by mal byt 1. bod Etikety Porady.

Prave mnohych drazdi, ze dnes mam menej prace a tak mi to "stoji za to".
Bastian
13.12.07,12:50
Re: Čo sa mi dnes stalo, čo ma rozčúlilo a čo ma potešilo
Ľudkovia, nieže by mi vadilo, že si v ďalšej téme bude misomiso obhajovať svoj názor na interupciu, ale nerada by som, aby sa kvôli tomu uzavrela ďalšia téma.:mad: Rada sem chodím...........
http://www.porada.sk/images/statusicon/user_offline.gif http://www.porada.sk/images/buttons/report.gif (http://www.porada.sk/report.php?p=589698) http://www.porada.sk/NuRatings/thumbs_up.gif (http://www.porada.sk/showthread.php?do=ratepost&p=589698&t=51730&v=1&tui=15929) http://www.porada.sk/NuRatings/thumbs_dn.gif (http://www.porada.sk/showthread.php?do=ratepost&t=51730&t=589698&v=-1&tui=15929) 0




Re: Čo sa mi dnes stalo, čo ma rozčúlilo a čo ma potešilo
mna dnes rozculil misomiso, lebo (ked ma dnes volnejsie) pravdepodobne z nedostatku inej cinnosti a z nedostatku problemov (ktore mu ale neprajem) len tak z pasie "zadrapuje" :(



Ja som sem rada chodila, ale je to preč..., tu sa niekto neumravní a zlikviduje nám ďalšiu dobrú tému.
škoda:mee:

Myslíš si, že tvoj posledný príspevok v téme podozrievavosť je slušný? Ja si myslím že nie.
Prečítaj si ho - citujem ťa:
koľko bude trvať kým sa objaví iná téma od vševedka o tom istom len v bledomodrom,alebo o inom podobnom bledohnedom len blablablabla so snahou o následné nekonečné kecanie, napádanie a osočovanie...................................


Problém je v tom, že názory blízke tvojim čítaš v pohode, ale keď má niekto iný názor, tak si z toho hotová.

Názor ktorý je iný ako tvoj je podľa teba blablablba, kecanie. Kto napádal koho a ako?
sta
13.12.07,12:50
Mňa dnes tiež potešilo že svieti slniečko :)
Ale včera ma nepotešil účastník autonehody,ktorá sa stala môjmu priateľovi pred dvoma dňami :( presviedčal ma o niečom o čom nemá ani potuchy a navyše to nie je pravda, hrozne ma nahneval, nemám rada takých ľudí. Priateľ v mal autohaváriu na mojom aute, šmyklo ho v zákrute, pretože máme auto so zadným náhonom a na vozovke bolo slizké blato, toto som napísala aj do hlásenia o škode v poisťovni. A druhý účastník autonehody mi vyvoláva, že on s tým vyjadrením nesúhlasí a že priateľ išiel príliš rýchlo a preto doňho nabúral a že jazdíme na letných pneumatikách a na ceste žiadne blato nebolo, poviem Vám skoro ma od zlosti vynieslo na plafón...Policajti, ktorí vyšetrovali túto nehodu sami dostali šmyk na tom blate a v správe je napísané, že išiel 42 km/h. keďže to bolo v dedine, kde je 40-tka. A ja hlúpa som utekala v utorok rýchlo nahlásiť škodu do poisťovne, poslala kópiu hlásenia o škode poškodenému prvou triedou,zatelefonovala mu číslo, na ktoré sa má ohlásiť, aby si prišli jeho auto nafotiť a čím skôr mu preplatili opravu a on mi nakričí do telefónu takéto hlúposti....viete viem pochopiť, že je človek rozčúlení, že je na sviatky bez auta, ale to sme aj my a narozdiel od neho, nám škodu nikto nepreplatí,keďže nemáme havarijnú poistku a on namiesto aby čím skôr kontaktoval poisťovňu tak mi vykrikuje do telefónu....ach jaj nenadarmo sa hovorí za dobrotu na žobrotu, mala som to ísť nahlásiť na 14-ty deň, tak ako majú lehotu v poisťovni a hotovo....:(

Ospravedlňujem sa, ale musela som to zo seba dostať a možno sa aj táto téma pohne tým smerom na ktorý je založená :o
ayya
13.12.07,12:57
Ja sa otvorene priznavam k tomu, ze hlavny dovod, preco som si tu dovolil otvorene sirit moje nazoru aj v konkroverznych temach je to, ze vy nie ste mojimi zakaznikmi. Samozrejme, ze svojich zakaznikov sa snazim zbytocne neprovokovat a nevidim na tom nic zle...
:o samozrejme, ze na tom nevidis nic zle - jednoducho ti to nie je dane, tak to nevidis :) ... ale da sa to brat aj tak, ze ti tu je porada a ostatni diskuteri na tvoje "odpalovanie sa" z toho, co si nemozes dovolit voci zakaznikom...

ja mam rada ... ako by som to napisala? ... zasadovejsich ludi, ktori napr. maju "problem volit diktatora", alebo takych, ktori premyslaju, ci svojimi nekompromisnymi vyjadreniami ZBYTOCNE neublizuju inym ludom (i ked ja osobne som nemala taky problem a teda neviem, ako by som sa zachovala v ich situacii, to priznavam) ... len tak - ako som uz pisala, z pasie ... alebo - ako pises ty: lebo si to mozes dovolit ... :eek:

ano, mame vela rozdielnych nazorov, ale preto je svet zaujimavy ... aj to si uvedomujem, ze nikto ma nenuti citat tvoje prispevky, robim to dobrovolne a nikto ma nenuti, aby som ti na ne odpovedala ... ;) ale - prave som asi vycerpala vsetku moju "dobrovolnost" :D a ani neocakavam, ze by si sa snad trosku, trosicku viac zamyslel predtym, ako napises nejaky prispevok ...mam na mysli napr. to, ze si sem vycapil IBA pozitivnu kratku spravu + tvoju siahodlhu (samochvalensku?) odpoved na tu spravu tiez nieco naznacuje ... :) maj sa krasne

p.s.: este raz si pripadne premysli toho sizyfa ;)
Gabi03
13.12.07,12:58
Mňa dnes potešilo, že už mám v rukách projekt nášho nového domčeku (snáď sa postaví :D). A prvú pečiatku budem mať čonevidieť. Dúfam, že aj ostatné vybavovačky pôjdu tak bezproblémovo. :rolleyes:
sta
13.12.07,13:01
Mňa dnes potešilo, že už mám v rukách projekt nášho nového domčeku (snáď sa postaví :D). A prvú pečiatku budem mať čonevidieť. Dúfam, že aj ostatné vybavovačky pôjdu tak bezproblémovo. :rolleyes:

Gabi držím palce, aby všetko išlo tak ako si praješ :):):)
ayya
13.12.07,13:02
...ktorých tvoje názory dráždia, hoci nechápem, prečo ich dráždia....

ak si mala na mysli napr. aj mna, vyvediem ta z omylu: nedrazdia - skor sa nad nimi usmievam od ucha k uchu takto: :D :D :D ale uz koncim, lebo este trafi misomiso napisat ze "si ho tu nezasluzime", alebo nieco podobne a ja potom budem mat plnu schranku kratkych sprav, ze som ho (tentoraz ja) z porady vyhnala :--- a to nechcem ;)
ayya
13.12.07,13:07
...
Problém je v tom, že názory blízke tvojim čítaš v pohode, ale keď má niekto iný názor, tak si z toho hotová.

:D :D vies co, bastian ... ja si mladych ludi vazim, vidim v com su mudrejsi a schopnejsi ako sme boli my ... ale nevies nahodou preco mam teraz chut napisat nieco take akoze: nemiesaj sa medzi starsich, ak nemas co mudre povedat :D ... a neber to moc vazne, ok?

p.s.: heh! to si si teda ale vybral sociometricku hviezdu, len co je pravda ;)
Danila
13.12.07,13:08
mna dnes rozculil misomiso, lebo (ked ma dnes volnejsie) pravdepodobne z nedostatku inej cinnosti a z nedostatku problemov (ktore mu ale neprajem) len tak z pasie "zadrapuje" :(Mňa dnes potešila ayya na Porade. Milá ayya, misomiso nezadrapuje, misomiso je pedagóg.
ayya
13.12.07,13:10
... tu sa niekto neumravní a zlikviduje nám ďalšiu dobrú tému. škoda :mee:
neboj, ja uz pakujem prec a ked mu nebude nikto viac odporovat, tak prestane ... iba... :D ze by to povazoval za svoju sizyfovsku povinnost ... uvidime - aha - mozno preto, ze dnes je trinasteho, zajtra bude lepsie ;)
ayya
13.12.07,13:12
Mňa dnes potešila ayya na Porade. Milá ayya, misomiso nezadrapuje, misomiso je pedagóg.
jeeeeeeej, dakujem... napodobne ! ... fakt vdaka :)
emgeton
13.12.07,13:13
ak si mala na mysli napr. aj mna, vyvediem ta z omylu: nedrazdia - skor sa nad nimi usmievam od ucha k uchu takto: :D :D :D ale uz koncim, lebo este trafi misomiso napisat ze "si ho tu nezasluzime", alebo nieco podobne a ja potom budem mat plnu schranku kratkych sprav, ze som ho (tentoraz ja) z porady vyhnala :--- a to nechcem ;)

Misomiso vysvetlil svoje pohnútky a názory dosť jasne ( v tejto aj v iných témach ), skúste to aj vy ostatní ( namiesto zosmiešňovania a často aj urážania ). Nie je umením v diskusii niekoho znevážiť, umením je diskutovať bez urážok a výsmechu.
Danila
13.12.07,13:27
Misomiso vysvetlil svoje pohnútky a názory dosť jasne ( v tejto aj v iných témach ), skúste to aj vy ostatní ( namiesto zosmiešňovania a často aj urážania ). Nie je umením v diskusii niekoho znevážiť, umením je diskutovať bez urážok a výsmechu.Jedna vec je presadzovať názor, druhá vec je spôsob tohoto presadzovania. Misomiso chce byť objektívny a spravodlivý. Vydáva však svoj názor za jediný správny a neomylný. Dnes konštatoval, že matka zabila svoje dieťa sekerou. Ak by bol skutočne taký objektívny a spravodlivý, tak by vedel, že matka dodnes nebola odsúdená a teda platí prezumpcia neviny. Zatiaľ je to v štádiu jedna babka povedala. Ale povedala aj druhá babka, že mladá žena sa o deti vzorne starala, v noci volala políciu, behala okolo domu. Ktovie prečo? A čo sa vôbec stalo? Jednoducho embargo. A tak nemáme čo súdiť. Alebo, že by mohol len misomiso? Aj o tom je diskusia.
emgeton
13.12.07,13:44
Jedna vec je presadzovať názor, druhá vec je spôsob tohoto presadzovania. Misomiso chce byť objektívny a spravodlivý. Vydáva však svoj názor za jediný správny a neomylný. Dnes konštatoval, že matka zabila svoje dieťa sekerou. Ak by bol skutočne taký objektívny a spravodlivý, tak by vedel, že matka dodnes nebola odsúdená a teda platí prezumpcia neviny. Zatiaľ je to v štádiu jedna babka povedal. Ale povedala aj druhá babka, že mladá žena sa o deti vzorne starala, v noci volala políciu, behala okolo domu. Ktovie prečo? A čo sa vôbec stalo? Jednoducho embargo. A tak nemáme čo súdiť. Alebo, že by mohol len misomiso? Aj o tom je diskusia.

Konštatoval fakt tak, ako ho prezentujú média. Použil ho ako príklad, nikoho konkrétneho neobvinil.

O nikom nepíšem, že je objektívny a spravodlivý. Akýkoľvek svoj názor, ktorý sa snažím prezentovať, je vždy subjektívny. Trúfam si povedať, že skutočne objektívny názor neexistuje. Existuje iba subjektívny názor, s ktorým sa stotožňuje viac ľudí. Ale to ešte nedá tomuto názoru štatút objektivity.
Bastian
13.12.07,13:45
:D :D vies co, bastian ... ja si mladych ludi vazim, vidim v com su mudrejsi a schopnejsi ako sme boli my ... ale nevies nahodou preco mam teraz chut napisat nieco take akoze: nemiesaj sa medzi starsich, ak nemas co mudre povedat :D ... a neber to moc vazne, ok?

p.s.: heh! to si si teda ale vybral sociometricku hviezdu, len co je pravda ;)

...fakt neviem prečo máš tú chuť.
A len aby si správne pochopila čo sa tu deje – ľudia keď chcú tak sem píšu svoje príspevky (názory). Nechápem ako to teba - skúsenú tetu – môže napadnúť, niekomu tu písať aby sa nemiešal medzi starších (nie vždy ide ruka v ruke vek s múdrosťou).
A ešte ti chcem vyjadriť úctu ako k staršej - prečítam si všetko čo napíšeš - rád sa priučím od skúsenejších. Aj si kuknem všetkých smajlíkov, ktorými tu koreníš svoje múdre príspevky.

Neubránim sa pocitu, že si o sebe niečo namýšľaš a z niekoho si chceš robiť srandu – len aby to nebolo kontraproduktívne.
Danila
13.12.07,14:00
Konštatoval fakt tak, ako ho prezentujú média. Použil ho ako príklad, nikoho konkrétneho neobvinil.

O nikom nepíšem, že je objektívny a spravodlivý. Akýkoľvek svoj názor, ktorý sa snažím prezentovať, je vždy subjektívny. Trúfam si povedať, že skutočne objektívny názor neexistuje. Existuje iba subjektívny názor, s ktorým sa stotožňuje viac ľudí. Ale to ešte nedá tomuto názoru štatút objektivity.Nekonštatovala som, že niekoho obvinil. So všetkým ostatným, čo píšeš sa dá len súhlasiť. Skôr som chcela upozorniť na to, že misomiso občas vodu káže a víno pije, čím spochybňuje úprimnosť svojich prezentovaných názorov. Prednedávnom stál na strane Poraďáka, ktorý / a musím konštatovať, že oprávnene/ sa pohoršoval nad zverejňovaním ss na fóre. Pre mňa znamená ss to, že je adresovaná mne a len mne. Misomiso sa stal obhajovateľom / a tiež oprávnene/ toho názoru, že je neetické zverejňovať ss. Dnes to urobil. Nič na veci nemení fakt, že nezverejnil adresáta. Názor je názor. A treba si za ním stáť. Ak by to urobil, vedela by som s mnohými jeho názormi súhlasiť a z mnohých sa poučiť. Musela by som však v ne veriť. Sám teda asi podal ruku smerom k reakciám, ktorých sa dostalo jeho príspevkom. Nič viac a nič menej som nechcela poznamenať v tejto téme, ktorá skutočne je pre tých, ktorí chcú vyjadriť jej účel.
ayya
13.12.07,14:12
...fakt neviem prečo máš tú chuť.
škoda ;)


A len aby si správne pochopila čo sa tu deje – ľudia keď chcú tak sem píšu svoje príspevky (názory). Nechápem ako to teba - skúsenú tetu – môže napadnúť, niekomu tu písať aby sa nemiešal medzi starších (nie vždy ide ruka v ruke vek s múdrosťou). Jejda, este ze ta mam! :D dobre ze si mi to pripomenul :D aj jedno aj druhe :---


A ešte ti chcem vyjadriť úctu ako k staršej - prečítam si všetko čo napíšeš - rád sa priučím od skúsenejších. neverim ti, este si si asi ani neprecital, co som ti tusim vcera pisala do tvojej temy o muzike ;) a okrem toho tu uz mam cez 1400 prispevkov, to nemozes stihnut ani do vianoc :---

Aj si kuknem všetkých smajlíkov, ktorými tu koreníš svoje múdre príspevky. niekto pouziva smajliky, niekto fonty a farby, v com je rozdiel? ked je vsetko k dispozicii? :D


Neubránim sa pocitu, že si o sebe niečo namýšľaš a z niekoho si chceš robiť srandu – len aby to nebolo kontraproduktívne.nebran sa tomu pocitu, kludne sa mu poddaj :D :D :D

p.s.: zastupujes misa? :rolleyes:
ayya
13.12.07,14:24
Misomiso vysvetlil svoje pohnútky a názory dosť jasne (v tejto aj v iných témach), skúste to aj vy ostatní (namiesto zosmiešňovania a často aj urážania). Nie je umením v diskusii niekoho znevážiť, umením je diskutovať bez urážok a výsmechu.
ja si vazim ludi, ktori chcu diskutovat bez zosmiesnovania a bez urazania, ale aj !!! bez ublizovania... lebo dokazovat niekomu SVOJU pravdu v pripadoch, v ktorych sa neda nic zmenit ... a tym ublizovat hlava-nehlava to nie je chvalyhodne, ale skor opacne odsudenia hodne imho a znamena to jedinu vec: "pozrite sa, aky som ja mudry, moralny, bezchybny" casto iba nahodou a bez zasluhy :o
... mimochodom: sarkastickym sposobom dnes zacal pisat prave on, ked si to popozeras pozorne ;) ale beriem to tak, ze sa pokusas branit niekoho, kto ma podobne nazory ako ty ... ok, to beriem ... je to ludske, vsetci to tak robime - lenze: pritom je dobre zvazit, kto je v spore "vinnikom", aby aj tie tvoje vety, ktore su rozumne nevysli nazmar ...
---------------
pre dendu: ahoj, denda, aj ty si tu? vidim, ze si pridala suhlas ... ech, co sa pytam, ved to je jasne! :D
Monika Kováčová
13.12.07,14:41
Mňa potešilo, že som už doma z nemocnice... a že zatiaľ "Bohu vďaka" ešte s bruchom... ;)

Takže... dám si nohy na stôl... a nalejem .... hmmm: dnes asi urologického.... ;)

Ako ste sa tu mali?
Melnick
13.12.07,14:47
A súhlas Ti pridávam aj ja ayya, pretože Ťa poznám osobne a posledné k čomu by si sa znížila je zosmiešňovanie a urážanie,musím to napísať :cool:.Ale priznám sa, že som nečítala tému, iba ayyine príspevky :o. Ahoj ayyka.:)
danushka
13.12.07,14:47
Mňa potešilo, že som už doma z nemocnice... a že zatiaľ "Bohu vďaka" ešte s bruchom... ;)

Takže... dám si nohy na stôl... a nalejem .... hmmm: dnes asi urologického.... ;)

Ako ste sa tu mali?


Ermon, vďaka Bohu , že sa máš dobre.

Máme sa tu poniektorí dobre,poniektroí menej dobre... hoci je od mesačného splnu rovnako ďaleko ako blízko k nemu, v poslednom čase to tu vyzerá tak akoby by bol neustále spln mesačný. Zväčša sme tu podráždení, obviňujeme sa tu neustále, osočujeme, vešajäú sa tu klatky na červené obálky a tak...
Bastian
13.12.07,14:55
škoda ;)

Jejda, este ze ta mam! :D dobre ze si mi to pripomenul :D aj jedno aj druhe :---

neverim ti, este si si asi ani neprecital, co som ti tusim vcera pisala do tvojej temy o muzike ;) a okrem toho tu uz mam cez 1400 prispevkov, to nemozes stihnut ani do vianoc :---
niekto pouziva smajliky, niekto fonty a farby, v com je rozdiel? ked je vsetko k dispozicii? :D

nebran sa tomu pocitu, kludne sa mu poddaj :D :D :D

p.s.: zastupujes misa?:rolleyes:


ja si vazim ludi, ktori chcu diskutovat bez zosmiesnovania a bez urazania, ale aj !!! bez ublizovania... lebo dokazovat niekomu SVOJU pravdu v pripadoch, v ktorych sa neda nic zmenit ... a tym ublizovat hlava-nehlava to nie je chvalyhodne, ale skor opacne odsudenia hodne imho a znamena to jedinu vec: "pozrite sa, aky som ja mudry, moralny, bezchybny" casto iba nahodou a bez zasluhy
... mimochodom: sarkastickym sposobom dnes zacal pisat prave on, ked si to popozeras pozorne ale beriem to tak, ze sa pokusas branit niekoho, kto ma podobne nazory ako ty ... ok, to beriem ... je to ludske, vsetci to tak robime - lenze: pritom je dobre zvazit, kto je v spore "vinnikom", aby aj tie tvoje vety, ktore su rozumne nevysli nazmar ...

Ayya keby som ťa mal tu pri sebe, tak by som ťa pohladil po hlávke. Fakt sa nehnevaj, že som si neprečítal ten príspevok a nepoďakoval ti. Mám pocit, že sa niečo opakuje:
- V minulej téme mi Zita5 vyčítala že som nereagoval na jej pochvalu. Nenapadlo ju, že nie každý si stihne všetko prečítať. Sklamal som ju a ako vidím aj teba.
- Zita5 ma vtedy podozrievala že ja som misomiso a neskôr ma obvinila priamo, že sa tu prihlasujem pod týmito dvoma nick-mi. Nevedela pochopiť, že iný názor ako má ona môže mať viac ako jeden človek.
ty sa ma pýtaš či zastupujem miša... to akože ja nemôžem mať podobný názor ako on? Zdá sa ti to také čudné?

P.S. Misomiso je vinník? Niekto tu ubližuje hlava nehlava?
Prepáč ale od teba mi reči, že si vážiš debatu vedenú bez zosmiešňovania, vyznie veľmi zaujímavo. Hlavne po prečítaní tvojich posledných príspevkov.
Monika Kováčová
13.12.07,14:55
ďakujem danushka, klatkám na červené obálky síce nerozumiem :), ale:

KEEP SMILING :)

Lebo naozaj : žabomyšie vojny nestoja za skutočné hodnoty: zdravie, šťastie, radosť a priateľstvo

a ešte niečo: Kto do teba kameňom, ty do neho chlebom... ;)
Ajuška
13.12.07,14:58
škoda ;)

Jejda, este ze ta mam! :D dobre ze si mi to pripomenul :D aj jedno aj druhe :---

neverim ti, este si si asi ani neprecital, co som ti tusim vcera pisala do tvojej temy o muzike ;) a okrem toho tu uz mam cez 1400 prispevkov, to nemozes stihnut ani do vianoc :---
niekto pouziva smajliky, niekto fonty a farby, v com je rozdiel? ked je vsetko k dispozicii? :D

nebran sa tomu pocitu, kludne sa mu poddaj :D :D :D

p.s.: zastupujes misa? :rolleyes:


...čo reakcia to skvost... vždy ma poteší ak cítim človečinu...:rolleyes:...
ayya
13.12.07,15:03
Lebo naozaj : žabomyšie vojny nestoja za skutočné hodnoty: zdravie, šťastie, radosť a priateľstvo ;)
po precitani aj tvojho predchadzajuceho prispevku hadam viac rozumiem niektorym tvojim reakciam ... lebo - aj ja som (uz davno) lezala s bruskom a s podlozenymi nohami, mna si ale netrufli poslat domov, bola som tam az do konca ... ale !!! STASTNEHO konca ... a presne taky prajem aj tebe :)

p.s.: preco urologicky? prepac, ale mas to odkonzultovane? ani urologickeho sa vraj nesmie pit kolko chces ... (v nemocnici robia uplne slabucky vraj prave kvoli tomu, aby sa nim babenky nepredavkovali), tak si to pripadne prever, ok? ... tak este raz: vsetko dobre prajem, palce drziiiiim :)
ayya
13.12.07,15:13
...Fakt sa nehnevaj, že som si neprečítal ten príspevok a nepoďakoval ti ...
nehnevam sa, co si!??!! (sisi!?) :D :D ved sa bavime ... a rada sa podelim o moju radost ... fakt si to tam "prestuduj" z tych cca 3000 albumov si urcite nieco najdes, co ti bude pasovat ...:) a mam aj ine zaujimave, ale tu je to mimo temy ... hoci mna dobra muzika vzdy potesi a pre mna nie je nikdy "mimo temy" :--- ked si to zalozil, tak som tam chodila citat ako si tam trpezlivo pridaval prispevky zo zaciatku uplne sam ;)

tazko by som si pomylila tvoj a misov styl pisania tak, aby som vas dvoch vyhlasila za toho isteho cloveka ... a na ostatne najdes odpovede v reakcii na melnick :D jedine, ze by som si ta poplietla napr. s L.H. alebo s P.M. :D :D :D
Tanče
13.12.07,15:17
ayya - trafila si tisícku!!! gratulujem!
sway
13.12.07,15:20
Ermon, vďaka Bohu , že sa máš dobre.

Máme sa tu poniektorí dobre,poniektroí menej dobre... hoci je od mesačného splnu rovnako ďaleko ako blízko k nemu, v poslednom čase to tu vyzerá tak akoby by bol neustále spln mesačný. Zväčša sme tu podráždení, obviňujeme sa tu neustále, osočujeme, vešajäú sa tu klatky na červené obálky a tak...

Ja som na Porade pomaly od začiatku - a toto ma neskutočne mrzí, lebo takéto tu nikdy nebolo... je to isto tým, že sa našli ľudia, ktorí si pomýlili túto stránku s chatom (v tom horšom zmysle), sú prihlásení pod dvoma nickmi a týmto spôsobom si nahrávajú a čeria tu vodu a vháňajú sem zášť... a na druhej strane sú tu takí, čo ich neprekukli, naletia im a snažia sa s nimi debatovať a až po niekoľkých príspevkoch zistia, že tu čosi nehrá.... bohužiaľ aj takéto sa vyskytuje lebo sme verejná stránka....
týmto pozdravujem zdravú PORADU a nedajme sa ľudkovia znechutiť a zničiť si tento krásny relax takými čo nemôžu prežiť že je na svete ešte niečo pekné a priateľské.
:):):):):):):):):):)
ayya
13.12.07,15:23
A súhlas Ti pridávam aj ja ayya, pretože Ťa poznám osobne a posledné k čomu by si sa znížila je zosmiešňovanie a urážanie, musím to napísať :cool:.Ale priznám sa, že som nečítala tému, iba ayyine príspevky :o. Ahoj ayyka.:)
Ahoj, Majkaaaa :) never tomu, ze neviem byt aj ja napr. ironicka (v zmysle: "aky pozicaj, taky vrat") ... lenze, ty si taka dobra dusa, ze k tebe nemoze byt protivny asi nikto na svete :) ... a dakujem za klik na suhlas a dakujem, ze si! a dakujem, ze existuje porada a vela dalsich milych ludi na nej :)
.
p.s.: nedavno som sestricke kamaratke vravela o zdravotnej sluzbe a spomenula som, ze som "bola na porade" ... tak hned referovala svojmu doktorovi, lebo jasne ze nic nevedeli :o ... a povedala mu zhruba o co ide a dodala ze: tu "dobru novinu" mam od tejto pani, ktora ide rovno z porady ... :D :D :D
ayya
13.12.07,15:26
ayya - trafila si tisícku!!! gratulujem!
heeej??? si predstav !!! diky ... ale hned mi napadlo: slepe kura a zrno ... :D bude odmena? aj sa to zdanuje nejako? :D
ayya
13.12.07,15:32
...čo reakcia to skvost... vždy ma poteší ak cítim človečinu...:rolleyes:...
aj ty Brutus!? a este aj moja menovkyna! ech ! :o alebo si si iba smajlika pomylila? :D
Melnick
13.12.07,15:42
heeej??? si predstav !!! diky ... ale hned mi napadlo: slepe kura a zrno ... :D bude odmena? aj sa to zdanuje nejako? :D
Jasné, chce to šampanské- vychladené, suché............:)a kúpené za "už zdanené.":D