lujza.j
20.01.12,20:58
avalik
20.01.12,20:11
anula, tazko sa radi, ked nepises ako sa stravuje

ranajkuje? co desiata v skole? co jej davas? pije sladene napoje? vyjedava oriesky, cipsy a podobne?
cuucca
31.01.12,10:40
Kočky, nebláznite s diétami. všetky sú o tom istom, prestanete s diétou a zhodené kilá máte naspäť.
Pri každej diéte chudnete zo svalov, tie sú ťažšie ako tuky, preto sa všetci tešia, keď ručička na váhe ide dole.
Keď som si pozrela 90-dňovú diétu, až som sa zľakla. Len príklad - sacharidový deň a na večeru zjesť tortu alebo kocku čokolády? Veď sú to jednoduché cukry, tie vám dodajú rýchlu energiu a pokiaľ ich nespálite, uložia sa do tukov. Na večeru sú vhodné bilekoviny. Ich rozklad je pomalší, a keďže telo v noci spí, má čas ich postupne spracovávať.
Taktiež jesť trikrát za deň je málo. Tým si zaškrtíte bazálny metabolizmus, telo dostanete do stresu a najskôr pár kíl schudnete (samozrejme zo svalov, nie z tukov), ale potom si telo začne ukladať každú blbosť.
Ja som v predošlom zamestnaní za 14 mesiacov pribrala 30 kíl - stresy, sladkosti, cola, obed bol u mňa o 17:00 a to som začínala robiť od 6:00 a raňajky žiadne, pred spaním som sa ešte dobre najedla a nepamätám si na deň, kedy som postupne začala obliekať väčšie a väčšie nohavice. Spravila som si kurz výživového poradcu, aby som si dokázala pomôcť pri chudnutí. Teraz je už 15 kíl dole za necelý rok. Potrebná bola zmena stravy a pravidelný pohyb. A snažím sa pomáhať ďalším, ktorí to potrebujú.
A strava - na raňajky komplexné sacharidy, na desiatu nejaké to ovocie alebo jogurt, obed vyvážený - bielkoviny, komplexné sacharidy, zelenina, olovrant - tuniak, tvaroh, večera - to čo obed, ale s nižšou dávkou komplexných sacharidov a oveľa viac zeleniny, druhá večera - zelenina. Denne som hodinu na bicykli.
player85
03.04.12,13:58
ahojte, chcem sa spýtat ci ma niektorá z vas zaručený sposob ako schudnut? leto sa bliži, za chviločku aj jarné kabatiky budeme odkladat a ta moja vianocná dieta teda narobila poriadky :DDD uvitala by som nejak typ hlavne v oblasti bruska a bokov :)))
arizona
03.04.12,14:22
player85, pouzivaj vyhladavac pred zalozenim novej temy,najdes 100-ky prispevkov

temu som ti pripojila k uz existujucej ,teme,nech tu nie je neporiadok

http://www.porada.sk/t64142-ako-schudnut.html (http://www.porada.sk/t64142-ako-schudnut.html)
lujza.j
03.04.12,18:55
lujza.j
03.04.12,18:57
ahojte, chcem sa spýtat ci ma niektorá z vas zaručený sposob ako schudnut? leto sa bliži, za chviločku aj jarné kabatiky budeme odkladat a ta moja vianocná dieta teda narobila poriadky :DDD uvitala by som nejak typ hlavne v oblasti bruska a bokov :)))
lokálne chudnutie neexistuje .... a čo momentálne robíš pre redukciu hmotnosti?
avalik
03.04.12,19:09
z brucha jedine celkovym znizenim vahy - t. j. hlavne uprava stravovania a samozrejme aj cvicenie
u mna funguje toto http://www.porada.sk/t175849-nezerem.html#post1841417 - max. 6 tyzdnov
potom sa drzat http://www.porada.sk/t175849-nezerem.html#post1841435
samozrejme to chce aj v buducnosti dodrziavat vacsi vydaj ako prijem aby to malo efekt
martina0203
03.04.12,19:11
no ja si skôr myslím, že by bolo lepšie jesť menej, po menších častiach, väčšinou zdravé jedlá... a nie držať drastické diéty, kde aj tak po diéte priberiete kilá navyše.... ja diéty neuznávam, ani som to nikdy neskúšala, radšej menej sladkého, zdravšie jedlá a hlavne jesť môžete koľko chcete len z rozumom, po menších častiach......
lujza.j
03.04.12,19:11
každopádne slaninu z bokov a brucha treba vyskákať.....aspoň minimálne 3x týždenne
lujza.j
03.04.12,19:13
no ja si skôr myslím, že by bolo lepšie jesť menej, po menších častiach, väčšinou zdravé jedlá... a nie držať drastické diéty, kde aj tak po diéte priberiete kilá navyše.... ja diéty neuznávam, ani som to nikdy neskúšala, radšej menej sladkého, zdravšie jedlá a hlavne jesť môžete koľko chcete len z rozumom, po menších častiach......
čo je to diéta? ja mám inú formu stravovanie.....
avalik
03.04.12,19:16
každopádne slaninu z bokov a brucha treba vyskákať.....aspoň minimálne 3x týždenne

luji, ja som bez skakania dala dole 10 kg za 6 tyzdnov (v pase 15 cm!!!) ... len plavanie 1x tyzdenne ... nie kazdy moze skakat :)
vydrzalo mi to rok, potom som prestala ranajkovat, zase sa mi spomalil metabolizmus a nabrala som kila :mad:
lujza.j
03.04.12,19:23
luji, ja som bez skakania dala dole 10 kg za 6 tyzdnov (v pase 15 cm!!!) ... len plavanie 1x tyzdenne ... nie kazdy moze skakat :)
vydrzalo mi to rok, potom som prestala ranajkovat, zase sa mi spomalil metabolizmus a nabrala som kila :mad:
chyba;) tiež neviem dokedy budem môcť skákať:(, ale predpokladala som že to je mladá holka.... ja plávať? nie je kde, mám fóbiu v vaginálnej a inej mykózy....aj ked nato netrpím do bazénu nevleziem... do témy "chudnutie" som dala link na jednu knihu....na tej strave som /glykemickej/
avalik
03.04.12,19:27
chyba;) tiež neviem dokedy budem môcť skákať:(, ale predpokladala som že to je mladá holka.... ja plávať? nie je kde, mám fóbiu v vaginálnej a inej mykózy....aj ked nato netrpím do bazénu nevleziem... do témy "chudnutie" som dala link na jednu knihu....na tej strave som /glykemickej/

viem ze chyba, ale neviem sa donutit
nastastie s bazenmi nemam problem ... tu knihu idem kuknut :)
martina0203
03.04.12,19:29
každopádne slaninu z bokov a brucha treba vyskákať.....aspoň minimálne 3x týždenne

tak samozrejme šport je potrebný a hlavne veľmi dôležitý nato, aby sa človek udržal vo forme, no každý nato nemá čas.... óóó a vraj na chudnutie je najlepší sex.......
lujza.j
03.04.12,19:31
viem ze chyba, ale neviem sa donutit
nastastie s bazenmi nemam problem ... tu knihu idem kuknut :)
tiež som neraňajkovala...ked som pred 4r sa začala stravovať inak, je to automatika, do roboty celozrnný tenký lepeňák, alebo tmavá žemľa z lidlu. musíš raňajkovať... metabolizmus funguje pri pravidelno stravovaní 5x za deň + nejaké cvičko...
lujza.j
03.04.12,19:32
tak samozrejme šport je potrebný a hlavne veľmi dôležitý nato, aby sa človek udržal vo forme, no každý nato nemá čas.... óóó a vraj na chudnutie je najlepší sex.......
výhovorky.....
martina0203
03.04.12,19:37
ale naozaj nato každý čas nemá... ale ak človek chce, tak si čas nájde samozrejme, keď upratujem, alebo varím, tak medzitým si poskackávam..... tak aj to je nejaká forma športu.......
avalik
03.04.12,19:37
tiež som neraňajkovala...ked som pred 4r sa začala stravovať inak, je to automatika, do roboty celozrnný tenký lepeňák, alebo tmavá žemľa z lidlu. musíš raňajkovať... metabolizmus funguje pri pravidelno stravovaní 5x za deň + nejaké cvičko...

no len ked robis doma, tak kym si das "ranajky" je aj 10 hodin :D ... asi by to chcelo zase chodit do roboty :---
lujza.j
03.04.12,19:39
no len ked robis doma, tak kym si das "ranajky" je aj 10 hodin :D ... asi by to chcelo zase chodit do roboty :---
no to je pravda...ked som doma tiež to nie je v čase raňajok...;)
lujza.j
03.04.12,19:42
ale naozaj nato každý čas nemá... ale ak človek chce, tak si čas nájde samozrejme, keď upratujem, alebo varím, tak medzitým si poskackávam..... tak aj to je nejaká forma športu.......
neverím..... je to iba hodina dobrého hromadného /aspoň u mňa/ cvičenia;) treba si najsť niečo "po ruke" za čím netreba cestovať ak je čas obmedzený....
upratovanie doma je o ničom...žiadne tempo...príliš ležérne
korela
03.04.12,21:27
neverím..... je to iba hodina dobrého hromadného /aspoň u mňa/ cvičenia;) treba si najsť niečo "po ruke" za čím netreba cestovať ak je čas obmedzený....
upratovanie doma je o ničom...žiadne tempo...príliš ležérne
Áno, ale...
Aj pri vysávaní sa dá dosiahnuť vysoká tepová frekvencia, ale min. 30 min., dosiahne sa znižovanie váhy, ale nemá to vplyv na úpravu svalovej hmoty, formovanie, iba úbytok na váhe. (Odporučené lekárom, radšej nejaký pohyb, ako žiadny.:))
korela
03.04.12,21:34
Dodržujete orgánové hodiny niekto? Ale poctivo.
kopretinka
04.04.12,05:19
Dodržujete orgánové hodiny niekto? Ale poctivo.
čo to je?
avalik
04.04.12,05:35
kopretinka
04.04.12,05:53
napr. tu: http://kucharka.madness.sk/organove-hodiny.php
a kedy môžem jesť?:D
lujza.j
04.04.12,17:49
Áno, ale...
Aj pri vysávaní sa dá dosiahnuť vysoká tepová frekvencia, ale min. 30 min., dosiahne sa znižovanie váhy, ale nemá to vplyv na úpravu svalovej hmoty, formovanie, iba úbytok na váhe. (Odporučené lekárom, radšej nejaký pohyb, ako žiadny.:))
pre mňa je upratovanie-spalovanie...také čo makáš v kuse cca.4-5-6h bez prestávky....,ale to sa doma nedá dosiahnuť...doma si dáš pauzičku, kávičku, čajík, cigu a pod.spravidla každú sobotu mám takúto makačku ale "na panskom" prídem na 09.00h a zastavím sa až ked skončím za 4-5h niekedy 6h.
jcerkova
15.04.12,20:17
ahoj ja celý život chudnem a iba s 90dňovou sa mi podarilo schudnúť a nepribrať -pred rokom som schudla cez 20 kíl a to som dietu nedodržiavala nejak striktne. zaklad je že sa nevrátiš k pôvodnému spôsobu stravovania a nenaberieš kila späť - možno jedno dve...asi jediné čo funguje... doobeda ovocie a potom buď mäso+zelenina, rýža+zelenina alebo cestoviny + zelenina. a ešte čaj spalovač tukov- taktiež velmi dobrá vec....
DanielaSL
16.04.12,06:00
Presne tak...netreba sa už vrátiť k pôvodnému stravovaniu...lebo potom už 90-dňovka nefunguje ako prvý raz.
19empty19
30.04.12,16:55
Neviem, či to tu už je spomenuté, ale Zumba je na chudnutie ako stvorené. Jedna baba u mňa (tipujem) mala asi veľkosť XXXL a za ani nie rok tak schudla, že si v pohode oblečie L. Mnoho ľudí na zumbu nechce choduť, lebo sa bojí, že nevie tancovať apod. alebo ho to až tak nebaví (a mnoho krát bol na hodine len 2x). Treba na tú zumbu chodiť 2 mesiace a potom začnete pozorovať zmeny. Našla som taký článok http://zumba-party.sk/novinky/preco-sa-zumba-oplati
DanielaSL
30.04.12,17:07
No vieš empty..ale s mojou operovanou vodou by som na tej zumbe bola asi málo platná....:confused:.
lujza.j
05.05.12,11:49
Valcake
09.05.12,22:22
Najlepšie potraviny na spaľovanie tukov
Celé zrná Vaše telo spáli dvakrát viac kalórií trávením nespracovaných potravín (najmä tých, ktoré sú bohaté na vlákninu, ako sú ovsené vločky a hnedá ryža), ako tých spracovaných.
Chudé mäso Proteín má vysoký termogénny účinok: Pri trávení spálite približne 30 percent kalórií, ktoré jedlo obsahuje (takže kuracie prsia, ktoré majú 300 kalórií, spotrebujú na trávenie asi 90 kalórií).
Nízkotučné mliečne výrobky Bohaté na vápnik a vitamín D, tieto výrobky pomáhajú chrániť a budovať svalovú hmotu a sú dôležité pre udržanie silného metabolizmus.
Zelený čaj Pitie štyroch šálok zeleného čaju denne pomáha ľuďom zbaviť viac ako troch kilogramov za osem týždňov. Zásluha patrí rastlinnej substancii EGCG, ktorá urýchľuje metabolizmus počas popíjania. Ak chcete mať svoj príjem istý, majte pripravený džbán s ľadovým čajom v chladničke.
Šošovica Jedna šálka šošovice obsahuje 35 percent dennej dávky železa. Čo je dobrá správa, pretože až 20 percent z nás trpí nedostatkom železa. Keď telu chýbajú živiny, metabolizmus sa spomalí, pretože telo nemá dostatok živín, aby pracovalo efektívne.
Čili papričky Kapsaicín dodáva čili silu, vďaka ktorej sa telo zahrieva, a môže tak rozpustiť ďalšie kalórie. Môžete ich jesť surové, varené, sušené alebo v prášku. Pridajte papričky alebo pikantnú omáčku do polievok, omáčok, šalátov a pri spracovaní mäsa.

...dúfam, že sme to tu ešte nemali...ak áno, ospravedlňujem sa a vymažte!
BarracudaBlur
09.06.12,20:20
90 dnovka je na chudnutie (http://www.topdieta.sk/chudnutie/) uplna blbost, ja som skusala Dukanovu dietu a islo to najlepsie. Ale aj tak som uz pociula ohlasy, ze je nie uplne zdraviu prospesna, takze neviem.. :)
asedma
09.06.12,20:31
Marta Kolštromová
21.06.12,08:15
Diety jednostranne zamerane neuznavam,ani ziadne "zazracne pripravky na chudnutie. CITAJTE zlozenie na vseckom,co do seba pachate. Dostatok tejutin urobi svoje. Na jar a jesen ocistna kura pomocou byliniek alebo ja pouzivam Pijavice lekarske na detoxikaciu celeho tela.
Ked som nahradila kysnute pecivo "dostickami bez kukuricnej muky" schudla som za tyzden a pol 3 kila.
Nemoze nikto ocakavat ze schudne,ked papa nepravidelne a kadeco. Ak ma silnu chut na sladke , ma len premnozene kvasinky a kym ich neporiesi moze sa aj potrhat a neprestane jest sladke. Su na to kadejake pripravky, mne pomohli zelene potraviny od GW a fungilen. Pozor aj na ovocie-hlavne to dovazane. Jest treba sezonnu zeleninu a ovocie u nas dopestovane,potom nie su problemy. A vzdy zjest viacej cerstvej zeleniny ako ovocia.
beba13
24.06.12,20:30
čo tak trocha športovať?diety vam rozhádžu celý metabolizmus a potom budete musiet stale diétovať
lujza.j
22.07.12,17:20
CECI
02.08.12,14:27
pervitin ale je to drahe :D
pan.brucha
08.08.13,05:11
Ja som schudla na brucho cvikom plank a HIIT kardiom o tom som popísala tu
http://zabavicka.sk/brucho/
lujza.j
08.08.13,05:36
Ja som schudla na brucho cvikom plank a HIIT kardiom o tom som popísala tu
http://zabavicka.sk/brucho/
......ja som schudla a necvičila som vôbec:---
pan.brucha
08.08.13,07:18
jasne dá sa len tak schudnut no mne to nejako kolísalo jeden den -1 kg druhy den +1kg
avalik
08.08.13,07:26
jasne dá sa len tak schudnut no mne to nejako kolísalo jeden den -1 kg druhy den +1kg

a naco sa vazis kazdy den? ... napr. ked priberies svalovu hmotu tak jasne ze na vahe mas prirastok, dalsia vec je ked mas problemy s vyprazdnovanim zalezi v ktorej faze si a mas + alebo - ... zadrziavanie vody v tele, dalsia kapitola .... - takze absolutne nema vyznam sa vazit kazdy den, pokial nie si pod lekarskym dozorom z dovodu choroby
lujza.j
08.08.13,09:10
jasne dá sa len tak schudnut no mne to nejako kolísalo jeden den -1 kg druhy den +1kg
.....no,ale ja nehovorim a nejakych dekach.....ja som si "odkolisala" dole 15az20kg.....vahu nepotrebujem:D...tak asi tak....
buchač
08.08.13,09:25
jasne dá sa len tak schudnut no mne to nejako kolísalo jeden den -1 kg druhy den +1kg

Dá sa len tak ???.......v dnešnej dobe iba ak po hube ....:---
Nič sa nedá len tak ...teda v podstate ...o chudnutí ani nevravím ...:rolleyes:

...a ozaj ....váženie každý deň ??? :eek:
Poriadna blbosť......:confused:
osky
08.08.13,10:36
buchi,rakuska cisarovna Sisi sa tiez vazila kazducicky den-a Bola ako prutik.no ale ona Bola anorekticka....
buchač
08.08.13,13:01
buchi,rakuska cisarovna Sisi sa tiez vazila kazducicky den-a Bola ako prutik.no ale ona Bola anorekticka....
...hehehehe.....
Sisi bola hlavne cisárovná ....

pani.brucha si hlavne robí reklamu svojej stránky ...pritom tam hlavne šváby pobehujú ...:D :D
...a hlavne zdieľajte , lajkujte , vyjadrujte sa " páči sa mi " ....

Čo je ale najhlavnejšie a aj nadpodstatnejšie , pani dáva info z brucha - stiahnuté nedokonalým spôsobom z netu , viď markantný príklad , že zvládnutý kolos ČKD.... :D :D :D

http://img.janforman.com/th/CKDbl3z.png (http://img.janforman.com/CKDbl3z.png)

Ale kýcham na to ....aj napriek tomu , že tam ide o diéty nie na schudnutie ako také , ale skôr o úpravu hmotnosti kulturistu a podobne ...
pan.brucha
08.08.13,17:25
ČKD znamená čokolada každý den :) alebo černosky kožený doutnik ...
buchač
08.08.13,17:37
ČKD znamená čokolada každý den :) alebo černosky kožený doutnik ...
...nechaj tak ......radšej ...

Nechutila by Ti čokoláda , ale ani doutnik :D :D :D , ak by som sa zahryzol do tej " stránky o chudnutí " ....
juhelle
11.01.14,00:28
Baby neblbnite diéty nefungujú. Sú len pre ľudí čo nemôžu jesť všetko zo zdravotných dôvodov. Treba jesť 5x denne po malých porciách obmedziť pečivo a poriadne cvičiť. Ak neviete ako cvičiť tak tu začali pred nedávnom s krátkymi cvikmi na doma.

Svaly najrýchlejšie odbúravajú tuky a keď budete jesť málo schudnete aj zo svalov. Keď prestanete z diétou kilá sa vám vrátia lebo nebudete mať na sebe svaly čo by tie tuky odbúravali (JOJO efekt). Treba cvičiť a neprejedať sa. Je to jednoduché a pritom tak ťažké, ja viem. :)
buchač
11.01.14,07:30
Baby neblbnite diéty nefungujú. Sú len pre ľudí čo nemôžu jesť všetko zo zdravotných dôvodov. Treba jesť 5x denne po malých porciách obmedziť pečivo a poriadne cvičiť. Ak neviete ako cvičiť tak tu začali pred nedávnom s krátkymi cvikmi na doma.

Svaly najrýchlejšie odbúravajú tuky a keď budete jesť málo schudnete aj zo svalov. Keď prestanete z diétou kilá sa vám vrátia lebo nebudete mať na sebe svaly čo by tie tuky odbúravali (JOJO efekt). Treba cvičiť a neprejedať sa. Je to jednoduché a pritom tak ťažké, ja viem. :)
Pri tomto príspevku bolo úplne jasné , o čo ide " Naposledy upravil arizona : Dnes at 09:02 Dôvod: vymazanie reklamy " ...

Ono je to tak , ak niekto povie cca 2 vetami to , čo iný má problém napísať na pár stránok ...
Cvičiť ???
Hm ...všetkého veľa škodí ...aj tých diét a aj cvičenia ...
http://www.youtube.com/watch?v=kI5VOJFHFJo