Veron14
26.07.07,14:08
Milí poradáci,...
chcela by som sa opýtať, keď je niekto zaevidovaný na urade práce a chcel by si založiť živnosť tak až pokým nebude založená mal by byť dovtedy evidovaný na UP a bude zaňho platiť zdravotné poistenie UP
a potom ked už bude živnosť vystavená, odlhási sa z UP a začne si zdravotné poistenie platiť ak SZČO...?dakujem
mysimis
26.07.07,12:12
Milí poradáci,...
chcela by som sa opýtať, keď je niekto zaevidovaný na urade práce a chcel by si založiť živnosť tak až pokým nebude založená mal by byť dovtedy evidovaný na UP a bude zaňho platiť zdravotné poistenie UP
a potom ked už bude živnosť vystavená, odlhási sa z UP a začne si zdravotné poistenie platiť ak SZČO...?dakujem


Evidovaný na ÚP bude dotyčný do toho dátumu ako začne platiť jeho živnostenský list. Od dátumu účinnosti ŽL sa odhlási z ÚP a prihlási sa do ZP ako SZČO a začne si platiť zdr.poistenie.
Veron14
26.07.07,12:28
Ďakujem Miška..len som si nebola istá a tak si mi to potvrdila..dik
veronikasad
26.07.07,12:32
Evidovaný na ÚP bude dotyčný do toho dátumu ako začne platiť jeho živnostenský list. Od dátumu účinnosti ŽL sa odhlási z ÚP a prihlási sa do ZP ako SZČO a začne si platiť zdr.poistenie.
Zdravotné poistenie začína platiť ododňa vzniku živnostenského oprávnenia. /dátum nemusí byť zhodný s dátumom nadobudnutia právoplatnosti rozhodnutia/

--------
Veronika
mysimis
26.07.07,12:41
Zdravotné poistenie začína platiť ododňa vzniku živnostenského oprávnenia. /dátum nemusí byť zhodný s dátumom nadobudnutia právoplatnosti rozhodnutia/

--------
Veronika


Veronika, práve preto som písala o dátume účinnosti ŽL, nie o nadobudnutí právoplatnosti rozhodnutia.
Veron14
27.07.07,10:28
jedna otázočka:
Mám ukončenú obchodnú akadémiu.
Robila som podklady pre účtovníctvo.
Chcela by som vedieť čo všetko by som si mala naštudovať pri jednoduchom účtovníctve, lebo som nastúpila do novej firmy-je platcom DPH a mám mu robiť od januára JÚ..dakujem
ZuzanaP
27.07.07,10:50
jedna otázočka:
Mám ukončenú obchodnú akadémiu.
Robila som podklady pre účtovníctvo.
Chcela by som vedieť čo všetko by som si mala naštudovať pri jednoduchom účtovníctve, lebo som nastúpila do novej firmy-je platcom DPH a mám mu robiť od januára JÚ..dakujem

zlezaradil zlezaradil zlezaradil pokiaľ to nechceš vykonávať na ŽL
Veron14
27.07.07,10:52
ten ŽL už mám
ZuzanaP
27.07.07,10:54
Veron14
30.08.07,08:37
chcela by som sa opýtať, keď je niekto zamestnaný môže mať popri tom zamestnani aj živnosť?
a ako to je potom s platením odvodov,do zdravotnej poistovne, ked odvádza zamestnávateľ
ZuzanaP
30.08.07,08:56