ludmila22
03.08.07,11:41
Prosím o radu, ktorá sa týka spolunažívania vlastníkov bytov pri nedodržiavaní nočného kľudu.Ci môžem upozorniť bývajúcich na hlučne správanie sa počas večerných hodín t.j.v čase okolo 21:00 a na hlučnú hudbu počas dňa.
Pepa
03.08.07,09:48
Orsz
03.08.07,09:49
Prosím o radu, ktorá sa týka spolunažívania vlastníkov bytov pri nedodržiavaní nočného kľudu.Ci môžem upozorniť bývajúcich na hlučne správanie sa počas večerných hodín t.j.v čase okolo 21:00 a na hlučnú hudbu počas dňa.

Myslím, že čas dodržiavania nočného kľudu je až okolo 22.00 hod. To by mali dodržiavať, ale ak sú hluční po celý deň, je to už o vzťahoch a morálke - treba im najprv slušne dohovoriť.
Andrea a Lukáš
25.06.10,09:02
ja mám tiez taký problém.
aj som slušne dohovárala, no potom uz ked som 5.-ty krát isla, aby hudbu pubertiak stisil, tak som uz vybuchla a kricala som. Uz mi ani dvere neotvorí a robí rámus. Rodičov som prosila a nic. Co potom????
Halli
25.06.10,09:55
ja mám tiez taký problém.
aj som slušne dohovárala, no potom uz ked som 5.-ty krát isla, aby hudbu pubertiak stisil, tak som uz vybuchla a kricala som. Uz mi ani dvere neotvorí a robí rámus. Rodičov som prosila a nic. Co potom????

chodba, poistky...len nevyhoď inému susedovi ;)
verkaz
25.06.10,10:54
To je asi problém v každej bytovke. Pokiaľ sú hluční cez deň, tak tam neurobíš nič, ak nereagujú na dohovor. Práve naopak sú vo väčšine takí, že budú robiť naschvál. Ak je to 22,00 hod. zavolaj mestkú políciu. V prípade, že máte odsúhlasený Domový poriadok, je dobré aby ich správca alebo predseda spoločenstva upozornil na porušovanie DP. Je to všetko v ľudoch aby sa dohodli.
najag
25.06.10,16:02
To je asi problém v každej bytovke. Pokiaľ sú hluční cez deň, tak tam neurobíš nič, ak nereagujú na dohovor. Práve naopak sú vo väčšine takí, že budú robiť naschvál. Ak je to 22,00 hod. zavolaj mestkú políciu. V prípade, že máte odsúhlasený Domový poriadok, je dobré aby ich správca alebo predseda spoločenstva upozornil na porušovanie DP. Je to všetko v ľudoch aby sa dohodli.


Vlastnik bytu je povinny pdla OZ sa v byte chovat tak, aby svojim spravanim neobmedzoval prava a nezasahoval do prav ineho vlastnika bytu. Volat policiu, aby boli zapisy a pripadne, ak to bude dhodobo a velkej intenzity, podat aj navrh na zrusenie vlastnictva.
marjankaj
25.06.10,16:27
Vlastnik bytu je povinny pdla OZ sa v byte chovat tak, aby svojim spravanim neobmedzoval prava a nezasahoval do prav ineho vlastnika bytu. Volat policiu, aby boli zapisy a pripadne, ak to bude dhodobo a velkej intenzity, podat aj navrh na zrusenie vlastnictva.

A to ide? Podľa akého paragrafu?:confused: Teda návrh asi dať môže.:eek:
verkaz
25.06.10,17:59
Je to zákon o vlastníctve bytov a nebytových priestorov § 11 ods. 5
jacekova
25.06.10,19:14
mona091
25.06.10,19:36
v Palbe raz bola uverejnena reportaz o tom, ako jedna pani tyrala celu ulicu v obci hlasnym a zamernym pustanim hudby, zacala rano a skoncila o 22,00.
nevedeli si s nou rady, dostala par priestupkovych pokut, ale v terorizovani susedov pokracovala veselo dalej (kto vie preco?),
najag
26.06.10,06:37
v Palbe raz bola uverejnena reportaz o tom, ako jedna pani tyrala celu ulicu v obci hlasnym a zamernym pustanim hudby, zacala rano a skoncila o 22,00.
nevedeli si s nou rady, dostala par priestupkovych pokut, ale v terorizovani susedov pokracovala veselo dalej (kto vie preco?),


Pretoze hluk neprekrocil stanovenu uroven, ktora je dana normou...preto...:D
marjankaj
26.06.10,06:50
Pretoze hluk neprekrocil stanovenu uroven, ktora je dana normou...preto...:D

A ako si uviedol aj v príspevku č.7 takéto dokazovanie nie je jednoduché. Čo je ešte v norme, nemusí každému vyhovovať. Pri takýchto dokazovaniach si asi prídu na svoje iba právnici.
mona091
26.06.10,08:03
Pretoze hluk neprekrocil stanovenu uroven, ktora je dana normou...preto...:D


ja som mala na mysli, ze preco pustala pani hudbu, aky mala na to dovod, ci bola sisi, ci jej ublizili, ci to bola pomsta, ci co?

a hlucnost? dali v TV ukazku, bola to Katastrofa, ziadny Mozart, ani Eminem, ani ina identifikovatelna hudba, bolo to Kvilenie, ako z miestneho rozhlasu
najag
26.06.10,10:48
ja som mala na mysli, ze preco pustala pani hudbu, aky mala na to dovod, ci bola sisi, ci jej ublizili, ci to bola pomsta, ci co? a hlucnost? dali v TV ukazku, bola to Katastrofa, ziadny Mozart, ani Eminem, ani ina identifikovatelna hudba, bolo to Kvilenie, ako z miestneho rozhlasu

Je to asi exibicionistka, asi ma pritom mozno sialene orgazmy, tazko povedat, co sa takemu cloveku honi v hlave, ale dava si pozor, aby neprekrocila stanovene normy hluku, zvuku, aby ju nemohli postihovat.....takze az taka hlupa asi nie je a asi ju hneva cely svet.....:D
janik13
28.07.10,18:45
Tomuto veľmi dobre rozumieme. My máme vo vchode pána, ktorý nám skoro celý deň bubnuje. V našom vchode je veľmi veľa malých detí, ktoré cez obed spia a tak my matky sme sa zhodli že nech nám nerobí rámus od 12,00 hod do 15,00. Snaží sa to dodržiavať len niekedy naše deti majú posunutý režim tak hockedy o 16,00 len vstávajú. Naozaj je to o ľuďoch a vzajomnej tolerancii.Držím prsty k pozitívnemu riešeniu
cowboyka
09.08.10,11:55
a čo so susedmi, ktorí permanentne púšťajú práčku vo večerných hodinách??? koľkokrát mi práčka skáče nad hlavou aj po desiatej, dá sa toto niekde vyhľadať?