Zavrieť

Porady

Hluční susedia

Prosím o radu, ktorá sa týka spolunažívania vlastníkov bytov pri nedodržiavaní nočného kľudu.Ci môžem upozorniť bývajúcich na hlučne správanie sa počas večerných hodín t.j.v čase okolo 21:00 a na hlučnú hudbu počas dňa.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    verkaz je offline (nepripojený) verkaz

    verkaz
    To je asi problém v každej bytovke. Pokiaľ sú hluční cez deň, tak tam neurobíš nič, ak nereagujú na dohovor. Práve naopak sú vo väčšine takí, že budú robiť naschvál. Ak je to 22,00 hod. zavolaj mestkú políciu. V prípade, že máte odsúhlasený Domový poriadok, je dobré aby ich správca alebo predseda spoločenstva upozornil na porušovanie DP. Je to všetko v ľudoch aby sa dohodli.

    Halli je offline (nepripojený) Halli

    Halli
    Andrea a Lukáš Pozri príspevok
    ja mám tiez taký problém.
    aj som slušne dohovárala, no potom uz ked som 5.-ty krát isla, aby hudbu pubertiak stisil, tak som uz vybuchla a kricala som. Uz mi ani dvere neotvorí a robí rámus. Rodičov som prosila a nic. Co potom????
    chodba, poistky...len nevyhoď inému susedovi

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    ludmila22 Pozri príspevok
    Prosím o radu, ktorá sa týka spolunažívania vlastníkov bytov pri nedodržiavaní nočného kľudu.Ci môžem upozorniť bývajúcich na hlučne správanie sa počas večerných hodín t.j.v čase okolo 21:00 a na hlučnú hudbu počas dňa.
    Myslím, že čas dodržiavania nočného kľudu je až okolo 22.00 hod. To by mali dodržiavať, ale ak sú hluční po celý deň, je to už o vzťahoch a morálke - treba im najprv slušne dohovoriť.
    ja mám tiez taký problém.
    aj som slušne dohovárala, no potom uz ked som 5.-ty krát isla, aby hudbu pubertiak stisil, tak som uz vybuchla a kricala som. Uz mi ani dvere neotvorí a robí rámus. Rodičov som prosila a nic. Co potom????

    najag je offline (nepripojený) najag

    najag
    verkaz Pozri príspevok
    To je asi problém v každej bytovke. Pokiaľ sú hluční cez deň, tak tam neurobíš nič, ak nereagujú na dohovor. Práve naopak sú vo väčšine takí, že budú robiť naschvál. Ak je to 22,00 hod. zavolaj mestkú políciu. V prípade, že máte odsúhlasený Domový poriadok, je dobré aby ich správca alebo predseda spoločenstva upozornil na porušovanie DP. Je to všetko v ľudoch aby sa dohodli.

    Vlastnik bytu je povinny pdla OZ sa v byte chovat tak, aby svojim spravanim neobmedzoval prava a nezasahoval do prav ineho vlastnika bytu. Volat policiu, aby boli zapisy a pripadne, ak to bude dhodobo a velkej intenzity, podat aj navrh na zrusenie vlastnictva.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    najag Pozri príspevok
    Vlastnik bytu je povinny pdla OZ sa v byte chovat tak, aby svojim spravanim neobmedzoval prava a nezasahoval do prav ineho vlastnika bytu. Volat policiu, aby boli zapisy a pripadne, ak to bude dhodobo a velkej intenzity, podat aj navrh na zrusenie vlastnictva.
    A to ide? Podľa akého paragrafu? Teda návrh asi dať môže.

    mona091 je offline (nepripojený) mona091

    mona091
    v Palbe raz bola uverejnena reportaz o tom, ako jedna pani tyrala celu ulicu v obci hlasnym a zamernym pustanim hudby, zacala rano a skoncila o 22,00.
    nevedeli si s nou rady, dostala par priestupkovych pokut, ale v terorizovani susedov pokracovala veselo dalej (kto vie preco?),

    najag je offline (nepripojený) najag

    najag
    mona091 Pozri príspevok
    v Palbe raz bola uverejnena reportaz o tom, ako jedna pani tyrala celu ulicu v obci hlasnym a zamernym pustanim hudby, zacala rano a skoncila o 22,00.
    nevedeli si s nou rady, dostala par priestupkovych pokut, ale v terorizovani susedov pokracovala veselo dalej (kto vie preco?),

    Pretoze hluk neprekrocil stanovenu uroven, ktora je dana normou...preto...

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    najag Pozri príspevok
    Pretoze hluk neprekrocil stanovenu uroven, ktora je dana normou...preto...
    A ako si uviedol aj v príspevku č.7 takéto dokazovanie nie je jednoduché. Čo je ešte v norme, nemusí každému vyhovovať. Pri takýchto dokazovaniach si asi prídu na svoje iba právnici.

    mona091 je offline (nepripojený) mona091

    mona091
    najag Pozri príspevok
    Pretoze hluk neprekrocil stanovenu uroven, ktora je dana normou...preto...

    ja som mala na mysli, ze preco pustala pani hudbu, aky mala na to dovod, ci bola sisi, ci jej ublizili, ci to bola pomsta, ci co?

    a hlucnost? dali v TV ukazku, bola to Katastrofa, ziadny Mozart, ani Eminem, ani ina identifikovatelna hudba, bolo to Kvilenie, ako z miestneho rozhlasu

    najag je offline (nepripojený) najag

    najag
    mona091 Pozri príspevok
    ja som mala na mysli, ze preco pustala pani hudbu, aky mala na to dovod, ci bola sisi, ci jej ublizili, ci to bola pomsta, ci co? a hlucnost? dali v TV ukazku, bola to Katastrofa, ziadny Mozart, ani Eminem, ani ina identifikovatelna hudba, bolo to Kvilenie, ako z miestneho rozhlasu
    Je to asi exibicionistka, asi ma pritom mozno sialene orgazmy, tazko povedat, co sa takemu cloveku honi v hlave, ale dava si pozor, aby neprekrocila stanovene normy hluku, zvuku, aby ju nemohli postihovat.....takze az taka hlupa asi nie je a asi ju hneva cely svet.....

    janik13 je offline (nepripojený) janik13

    janik13
    Tomuto veľmi dobre rozumieme. My máme vo vchode pána, ktorý nám skoro celý deň bubnuje. V našom vchode je veľmi veľa malých detí, ktoré cez obed spia a tak my matky sme sa zhodli že nech nám nerobí rámus od 12,00 hod do 15,00. Snaží sa to dodržiavať len niekedy naše deti majú posunutý režim tak hockedy o 16,00 len vstávajú. Naozaj je to o ľuďoch a vzajomnej tolerancii.Držím prsty k pozitívnemu riešeniu

    cowboyka je offline (nepripojený) cowboyka

    cowboyka
    a čo so susedmi, ktorí permanentne púšťajú práčku vo večerných hodinách??? koľkokrát mi práčka skáče nad hlavou aj po desiatej, dá sa toto niekde vyhľadať?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.