Romana
14.08.07,11:01
Ahojte. Včera som konečne podpísala zmluvu o poskytnutí hypotéky. Banka mi dala kôpku papierov s úsmevom, že chodte s týmto na kataster. Pani na KÚ na mňa pozerala ako na vola, lebo som samozrejme mala iba návrh na vklad záložného práva. Vzorov na návrh na vklad vlastníckeho práva je tu dosť, nejaký som vytvorila, len sa chcem ujistiť či som pochopila správne. Sme 4 účastníci zmluvy. Na návrh môžem napísať iba seba a sama to za nich všetkých podať? alebo tam musia byť vypísaný všetci účastníci zmluvy? ved kúpnu zmluvu im tam prikladám v hojnom počte :) a ešte jedna otázočka .. čo znamená klauzula : Zmluvná voľnosť nie je obmedzená???
shureido
14.08.07,09:30
Návrh na vklad podas tak ako to byva uvedene v kupnej zmluve. ak tam mas klauzulu ze navrh na vklad podavaju vsetci ucastnici..tak na navrhu ste vsetci vypisani tak ako v zmluve. Ak tam mate ze navrh podava narp. Kupujuci č.1 tak ho podava kupujuci č. 1 (malo by v KZ byt napisane ze ucastnici zmluvy splnomocnuju kupujuceho č. 1 k podaniu navrhu na vklad). Ak v Zmluve nie je ostetrena tato vec, podavaju navrh na vklad vsetci ucastnici tejto zmluvy. t.j. v hlavicke t vyzera ze ucastnici zmluvy (vypises mena, nacionalie, zapis v OR (r.č.)...presne tak ako je to v KZ) podávaju návhr na vklad vlastnickeho prava...... Kataster je inštitúcia kde treba mať všetko tak ako je to v platnej KZ.
Klauzula "zmluvná voľnosť nie je obmedzená" znamená, že účastníci zmluvy sú oprávnení ju podpísať napr. : nie sú zbavení svojprávnosti súdom (vyzera to blbo ale v preklade ze nie su "Blazni" -sorry za vyraz, alebo ze neboli odstúdený za trestný čin, ktorý vylučuje uzatvorenie taktejto zmlvuy (napr. odstúdení za majtekový podvod, daňový podvod a pod..), sú starší ako 18 r. ..presne podmienky "spôsobilosti " najdes v OZ.
Romana
14.08.07,09:42
ďakujem ... pozerám zmluvu nemám tam nič o o vklade, takže napíšem do hlavičky všetkých účastníkov a na KÚ už to môžem aj sama zaniesť nie?
josh
14.08.07,11:44
Klauzula "zmluvná voľnosť nie je obmedzená" znamená, že účastníci zmluvy sú oprávnení ju podpísať napr. : nie sú zbavení svojprávnosti súdom (vyzera to blbo ale v preklade ze nie su "Blazni" -sorry za vyraz, alebo ze neboli odstúdený za trestný čin, ktorý vylučuje uzatvorenie taktejto zmlvuy (napr. odstúdení za majtekový podvod, daňový podvod a pod..), sú starší ako 18 r. ..presne podmienky "spôsobilosti " najdes v OZ.
Hmm, sa Ti divim, ze si trufas vysvetlovat ako financnik tento pravnicky pojem. O com pises ty, to je sposobilost na pravne ukony.
Zmluvna volnost spociva najma v moznosti vybrat si slobodne zmluvnu stranu, s ktorou zmluvu uzatvorim (napriklad, ze predavajuci si vybera kupujuceho a kupujuci predavajuceho).
Pri niektorych zmluvach existuje donutenie (prostrednictvom zakonov) na uzatvorenie zmluvy - konkretne v niektorych krajinach s tebou musi zdravotna poistovna uzatvorit zmluvu, je k tomu donutena, ak ju poziadas, nemoze odmietnut. Jej zmluvna volnost je potom v takomto pripade obmedzena.
Romana
14.08.07,11:52
to hlavné som pochopila len si ešte nie som istá či môžem potom ten návrh odniesť na kataster za všetkých ja, lebo aj návrh na vklad záložného práva nesiem za nich, kedže sa jedná o starších ludí. Nepotrebujem na to od nich nejaké splnomocnenie? ved to vlastne dávam iba na podateľnu
josh
14.08.07,12:34
Navrhovatel je ucastnik, nie ucastnici, tak si myslim, ze navrh mozes podpisat a dorucit aj sama. Niektore katastre (najma ten v Komarne) s tym ale robia problemy, takze je to vecou vyhadania si veci.
andurk
19.09.07,15:54
Ahoj Romana!
Mohla by som ťa poprosiť o vzor návrhu na vklad do katastra? Niečo som si vyhľadala na nete, ale nie som si istá. Vlastne sme presne ako ty 4 účastníci (ja som kupujúca) a v KZ nemáme ošetrené kto podá návrh na vklad. Teda ak som správne pochopila musia tam byť uvedený všetci ale stačí ak to podá len jeden z účastníkov? Veď pri podaní návrhu na vklad záložného práva boli uvedný tiež dvaja záložcovia (teda predávajúci) a vklad bol podať len jeden z nich, akuráť museli byť podísaný obaja. Ďakujem
Viera123
19.09.07,18:14
Návrh na vklad do katastra nehnuteľností môže podať ktorýkoľvek z účastníkov konania a nemusí na to mať splnomocnenie od žiadneho ďalšieho účastníka konania. Na návrhu stačí podpis iba toho, kto návrh predkladá - samozrejme píšem o účastníkovi konania.
V kúpnej zmluve nemusí byť uvedené, kto podáva návrh na vklad.
andurk
20.09.07,04:17
Návrh na vklad do katastra nehnuteľností môže podať ktorýkoľvek z účastníkov konania a nemusí na to mať splnomocnenie od žiadneho ďalšieho účastníka konania. Na návrhu stačí podpis iba toho, kto návrh predkladá - samozrejme píšem o účastníkovi konania.
V kúpnej zmluve nemusí byť uvedené, kto podáva návrh na vklad.
V prípade manželov stačí keď návrh podá len jeden z nich? T.z. že v kolonke navrhovateľ bude uvedený len jeden účastník (napr.jeden z manželov)?
josh
20.09.07,08:06
navrh podava ktorykolvek z ucastnikov, aspon jeden. takze to je fuk, ci manzelia podpisu obaja alebo iba jeden podla mna.
Viera123
03.10.07,19:59
Áno, stačí aj jeden z nich.
Marína
04.10.07,04:55
Ahoj Romana!
Mohla by som ťa poprosiť o vzor návrhu na vklad do katastra? Niečo som si vyhľadala na nete, ale nie som si istá. Vlastne sme presne ako ty 4 účastníci (ja som kupujúca) a v KZ nemáme ošetrené kto podá návrh na vklad. Teda ak som správne pochopila musia tam byť uvedený všetci ale stačí ak to podá len jeden z účastníkov? Veď pri podaní návrhu na vklad záložného práva boli uvedný tiež dvaja záložcovia (teda predávajúci) a vklad bol podať len jeden z nich, akuráť museli byť podísaný obaja. Ďakujem
V Tvojom prípade je prílohou vkladu kúpna zmluva 7x(1x Ty, 4x predávajúci, 2x KN). Na vklade stačí, aby bol uvedený jeden účastník zmluvy. Návrh na vklad prikladám.
Adriana Kumančíková
20.11.07,18:45
Ahoj Marína!
Prosím ťa poradíš mi?
Mama mi ide darovať ornú pôdu,ktorá je na štyroch listoch vlastníctva.Koľko návrhov na vklad mám doložiť a koľko 2000 Sk kolkov mám doložiť,aby mi kataster všetky parcely zapísal?
Ďakujem za pomoc
josh
21.11.07,04:52
dufam ze sa nenahnevas, ze predbehnem marinu. navrh na vklad iba jeden a kolok rovnako iba jeden. ak je vsetko v jednej zmluve.
ekopo
21.11.07,05:48
Marína
21.11.07,10:29
dufam ze sa nenahnevas, ze predbehnem marinu. navrh na vklad iba jeden a kolok rovnako iba jeden. ak je vsetko v jednej zmluve.
Dovolím si doplniť, že prílohou návrhu na vklad je darovacia zmluva v štyroch vyhotoveniach.
marsiela
03.12.07,20:12
V Tvojom prípade je prílohou vkladu kúpna zmluva 7x(1x Ty, 4x predávajúci, 2x KN). Na vklade stačí, aby bol uvedený jeden účastník zmluvy. Návrh na vklad prikladám.


Marína, skutočne stačí takýto návrh na vklad? Nevráti ho kataster, resp. zapíše kataster nehnuteľnosť? Ostatné prílohy mám.
Ďakujem za odpoveď.
roxiooo
20.07.08,07:16
Zdravim hladam vzor Návrhu na vklad vlastníckeho práva do katastra nehnuteľností na pozemok, ma to niekto?
Marína
20.07.08,13:05
Asi si nečítal celú túto tému. Návrh na vklad do KN je priložený v prísp. 12.
ivka70
25.07.08,10:57
Chcem sa spytat, co vsetko sa mi vrati z katastra po zapise.
List vlastnictva dostanem ale dostanem aj potvrdene zmluvy s peciatkou katastra o vklade alebo cimsi podobnym?
Preco sa na kataster dava pocet zmuv tolko, kolko je ucastnikov + 2?
svetlik
25.07.08,11:13
Chcem sa spytat, co vsetko sa mi vrati z katastra po zapise.
List vlastnictva dostanem ale dostanem aj potvrdene zmluvy s peciatkou katastra o vklade alebo cimsi podobnym?
Preco sa na kataster dava pocet zmuv tolko, kolko je ucastnikov + 2?
Každý účastník dostane zmluvu s vyznačenou doložkou o povolení vkladu (§ 31 ods. 7 katastrálneho zákona). K druhej otázke - ide o zákonom stanovenú povinnosť (každému účastníkovi konania sa predsa zašle jeden rovnopis podľa prvej vety) a tie ďalšie dva - jeden zostáva v spise, ktorý sa týka konkrétneho vkladového konania a druhý ide do zbierky listín, oba rovnopisy na katastri sú uložené oddelene (bohužiaľ, vedia stratiť všetko!).
Freyja
25.09.08,09:04
Este jednu vec by som sa k teme spytala.. k navrhu na vklad je uvedene, ze treba prilozit LV. Ake?

Momentalne tiez vybavujem uver.. uz je na byte zalozne pravo v prospech banky, teraz mame podpisat kupnu zmluvu a nasledne dam navrh na vklad do katastra.. problem je, ze som dnes ledva vybojovala na KN jedno LV so zapisanou tarchou, ktore MUSIM doniest banke..
To si budem musiet este par hodin odstat na dalsie LV za 250 skk na povodnych majitelov, s vyznacenym zaloznym pravom banky, aby som ho vzapati dala do podatelne toho isteho katastra s navrhom na vklad na moje meno?
Ide mi o cas .. a dost zufalo, ako sa pri predaji bytu stava, predavajuci chytro potrebuju peniaze.
monymon
25.09.08,12:45
nemas spravne informacie. toto su prilohy k navrhu na vklad v zmysle § 30 katastralneho zakona Prílohy k návrhu na vklad sú najmä:

a) zmluva, na ktorej základe má byť zapísané právo k nehnuteľnosti do katastra, v počte vyhotovení podľa počtu účastníkov konania a jej tri ďalšie vyhotovenia,
b) verejná listina alebo iná listina, ktorá potvrdzuje právo k nehnuteľnosti, ak toto právo k nehnuteľnosti nie je vpísané na liste vlastníctva,
c) identifikácia parciel, ak vlastnícke právo k nehnuteľnosti nie je vpísané na liste vlastníctva,
d) geometrický plán,
e) ocenenie nehnuteľností, 10)
f) výpis z obchodného registra alebo z iného registra, ak je účastníkom konania právnická osoba,
g) dohoda o splnomocnení, ak je účastník konania zastúpený splnomocnencom; podpis splnomocniteľa musí byť osvedčený podľa osobitných predpisov, 10a)
h) potvrdenie o zaplatení odvodu, ak nadobúdateľ má povinnosť zaplatiť odvod podľa osobitného predpisu. 10aa)
Marta Dömötörová
01.10.08,10:19
Môže mi niekto poradiť ako napísať dodatok k návrhu na vklad ? Z katastra mi vrátili návrh na vklad s tým, že treba urobiť dodatkom zmenu v kúpnej zmluve. Zmena sa týka aj návrhu na vklad. Treba napísať nový návrh alebo stačí dodatok.
kaiser_chief
23.10.08,23:11
Nechcem vytvarat novu temu tak to hadzem sem.
Kupna zmluva (nehnutelnosti) v ktorej je dohodnute predkupne pravo ako vecne pravo.Navrh na vklad.
Ak som spravne pochopil predpisy tak spravny poplatok 2000 za vklad zmeny vlastnika a 2000 za predkupne pravo.Teda dokopy 4000 za takuto zmluvy.Je to spravne?
A este jedna vec, preco sa musi posielat navrh na vklad 2x,je to preto ze mi jednu kopiu posielaju naspat s osvedcenim o zacati kat. konania?
A posledna vec,staci overenie podpisov pri kupnej zmluve na matrike.A musim overovat aj kupujuceho a predavajuceho?
D
Mária.K.
10.11.08,08:46
Môže mi niekto poradiť ako napísať dodatok k návrhu na vklad ? Z katastra mi vrátili návrh na vklad s tým, že treba urobiť dodatkom zmenu v kúpnej zmluve. Zmena sa týka aj návrhu na vklad. Treba napísať nový návrh alebo stačí dodatok.
Vyskytol sa mi podobný problém.
Na základe rozhodnutia katastra musím urobiť dodatok ku kúpnej zmluve a zároveň dodatok k návrhu na vklad do katastra nehnuteľností. Viete mi poradiť, ako správne naformulovať dodatok k návrhu na vklad, aby ho kataster považoval za správny?
Ďakujem za každý názor a každú odpoveď.
oreh
29.12.08,08:08
ahoj Marina,
potrebujem napisat Návrh na vklad vlastníckeho práva a zriadenie vecného bremena. To vlastnicke pravo mi je jasne, ale vecne bremeno velmi nie. Zmluvu mam v poriadku, ale neviem ci mam ziadat o zriadenie vecneho bremena alebo o zapis vecneho bremena do KN. Teraz tu citam, ze ten navrh o zapis vecneho bremena musia podpisat obaja ucastnici. Kupil som byt a predavajuca tam ma pravo byvania. Dakujem za radu.
milagros208
06.04.09,12:30
Ahojte. Chcela by som sa spýtať na postup v tejto veci. Mám sesternicu, ktorá možno príde kvôli svojim skvelým rodičom o strechu nad hlavou. Jej mama napožičala veľa peňazí a peniaze nevrátila. Prešlo pár rokov a prišla exekúcia, jej otec, že sa ho to netýka, veď on si peniaze nepožičal všetko nechal tak. Podotýkam, že spolu ako manželia už niekoľko rokov nežijú. Teraz môže prísť o byt. Treba zaplatiť dlh plus trovy konania viac ako 90 tis. My ako jej rodina by sme jej tie peniaze požičali, ale len v prípade, že jej rodičia byt predajú. V opačnom prípade môže prísť aj po zaplatení dlhu ďalšia exekúcia a ďalšia hrozba. Zaujíma ma akým spôsobom pripraviť kúpnu zmluvu tak, aby mohol prejsť prevod, keďže teraz kvôli záložnému právu sa to nedá a na strane druhej predísť, aby po zaplatení dlhu a výmaze exekúcie na katastri neodstúpil niekto od zmluvy a sesternica tak neprišla len o peniaze, ale aj možno o byt. Dúfam, že som sa vyjadrila zrozumiteľne a budete mi vedieť ako postupovať, aby všetko dopadlo dobre. Vďaka.
Adkah
09.04.09,07:50
Ahojte Poraďáci.
Ja by som tiež potrebovala radu. Keďže na katastrálnom úrade pracujú všetci len v Stredu, tak sa obraciam na Vás.
Developer nám stavia byt, postupne mu dávame peniaze a teraz keď je stavba rozostavaná potrebujeme ju zapísať na katastri ako rozostavanú stavbu resp. byt na nás. Zatiaľ je vlastníkom rozostavanej stavby a pozemku developer. Viem že sa má dať Návrh na vklad do katastra, zmluva o výstavbe, kolky (asi 8€), list vlastníctva (asi developerov), výpis z obchodného registra nie starší ako 3. mesiace (overený notárom). Treba ešte niečo? Keďže všade sa píše len o nehnuteľnosti, neviem ako sa berie rozostavaný byt z pohľadu katastra. A neviete či mi dajú developerov list vlastníctva na rozostavanú stavbu a pozemok na katastri? Prosím poradíte mi? Nemám žiadne skúsenosti zo zápisom do katastra.
pajtikam
08.05.09,19:44
servuste.
trocha som sa poprehrabala v otázkach KPZ a s náležitosťami ako aj návrh na vklad do katastra.Zákon neustanovuje kto ho má dať ale čo ustanovuje že musí tam byt určné po dohode oboch strán kto ho tam dá.Čo sa mi zdá podstatné pokial návrhu predchádz KPZ sú veci podaniu predchádzajúce/aby predávajúci neprišiel o peniaze aj majetok/ čiže splnenie podmienok v KPZ,predtým než vôbec dôjde k návrhu na vklad.Preto v rámci ochrany predávajúceho nezabudnite na
1/notársku úschovu,kde uloži plnu sumu alebo čast, ako ste sa už dohodli
2/výhradu,kde sa zakotví,že až po zaplatení celej ceny napísanej v KPZ sa podá návrh na vklad do katastra.
3/ asi aj kedy má vám notár na Váš účet poslať prachy.
Asi sa ozvu aj hlasy pre ochranu kupujúceho....
Zdá sa mi to dôležité,aby sa nestalo že spíšte KPZ a bez bodov 1 a 2 kupujúci by Vám vložil na Váš účet časť peňazí,s tým že druhú Vám doplatí až keď urobíte návrh na vklad a vy už žiadnu garanciu nemáte že peniaze uvidíte.Zdalo sa mi to potrebné keď bez realitky a právnej pomoci postupujete
Zita5
13.08.09,08:31
V Tvojom prípade je prílohou vkladu kúpna zmluva 7x(1x Ty, 4x predávajúci, 2x KN). Na vklade stačí, aby bol uvedený jeden účastník zmluvy. Návrh na vklad prikladám.



Chcem si teda overiť , robím návrh na vklad do katastra , mám 3 účastníkov zmluvy - 2 predávajúci a jeden kupujúci . To znamená , že v mojom prípade potrebuje k návrhu priložiť 5 x zmluvu . Dobre som to pochopila ?

Lebo zmluvné strany si robili zmluvu bez advokáta , a mám len 4 vyhotovenia zmluvy . Čo teraz s tým ?

Ďakujem za pomoc .
Zita5
13.08.09,09:18
Takže od 7/2009 boli nejaké zmeny a našla som nasledovné :

Návrh na vklad a jeho prílohy


Novela upravuje aj náležitosti návrhu na vklad a jeho prílohy. Návrh na vklad sa podľa novej úpravy podáva písomne a obsahuje:


meno, priezvisko a miesto trvalého pobytu, ak ide o účastníka konania fyzickú osobu; obchodné meno, názov a sídlo, ak ide o účastníka konania právnickú osobu,
označenie správy katastra, ktorej je návrh adresovaný,
označenie právneho úkonu, na ktorého základe má vzniknúť, zmeniť sa alebo zaniknúť právo k nehnuteľnosti; ak sú predmetom návrhu na vklad právne vzťahy z viacerých právnych úkonov, označia sa všetky právne úkony.

Prílohou k návrhu na vklad je zmluva, na ktorej základe má byť zapísané právo k nehnuteľnosti do katastra, v dvoch vyhotoveniach. Ďalšími prílohami sú:


verejná listina alebo iná listina, ktorá potvrdzuje právo k nehnuteľnosti, ak toto právo k nehnuteľnosti nie je vpísané na liste vlastníctva,
identifikácia parciel, ak vlastnícke právo k nehnuteľnosti nie je vpísané na liste vlastníctva,
geometrický plán, ak sa pozemok rozdeľuje alebo zlučuje alebo pri zriadení vecného bremena k pozemku,
dohoda o splnomocnení, ak je účastník konania zastúpený splnomocnencom; podpis splnomocniteľa musí byť osvedčený, ak to zákon vyžaduje,
oznámenie o zamýšľanom návrhu na vklad (pozri hore) v papierovej podobe.


http://www.portal.gov.sk/Portal/sk/Default.aspx?CatID=42&NewsID=1066
Zita5
13.08.09,10:05
Komunikujem tu asi sama , ale ak niekto otvorí túto tému a bude mi vedieť poradiť budem veľmi vďačná . Riešim nasledovné :

Účastníci kúpnej zmluvy vlastnili 2 izbový byt v OV , v minulosti prebehlo dedičské konanie nakoľko im zomrela matka a manželka .Pozostalí ktorí v tomto byte mali vlastnícke právo do 24.6.2008 boli otec a dvaja synovia .
Otec mal spoluvlastnícke právo v podiele 1/2 a synovia každý v podiele 1/4.

V minulom roku dňa 24.6.2008 hore uvedení spísali kúpno predajnú zmluvu o prevode vlastníctva bytu jednému zo synov a podpis dali overiť u notára .Teda otec a jeden syn predali svoj podiel synovi za 1 400 000 Sk .Tento nový vlastník bytu/jeden zo synov syn/ ako celku aj s nebytovými priestormi si vzal vo VUB hypo úver a banka si spravila na tento byt záložné právo .Dostali list vlastníctva , kde sú vlastníkmi všetci traja so záložnám právom banky .
Potiaľ by to bolo v poriadku , ale už ďalej nekonali , nechali vec plávať .Banka teraz žiada list vlastníctva , ktorý by mal znieť len na kupujúceho a že ak nedodá LV , tak mu banka zruší úverovú zmluvu .
V čase kúpy účastníci zmluvy ale neboli na SBD v mieste bydliska , kde je byt napísaný ešte na nebohú matku . Čiže ani ku dňu spísania KPZ nebolo vykonané vyhlásenie správcu bytu , že na byte nie sú žiadne dlžoby .

Po mojom pátraní , na nete som zistila nové skutočnosti , že vyhlásenie správcu bytu je ale potrebné priložiť k návrhu na vklad do katastra . Toto vyhlásenie účastníci zmluvy nemajú . Je potrebné takéto vyhlásenie v týchto dňoch vybaviť .

Moja otázka znie - na SBD sa musia veci dať do poriadku tak , či tak , ale je vôbec potrebné po skoro vyše roku od kúpy toto vyhlásenie správcu prikladať k Návrhu o vklad ?
olybaba
13.08.09,11:35
Pre Zitu5 :
- na prislusnu spravu katastra sa odovzdava : navrh na vklad s prilohami a to v tvojom pripade v pocte 5 kupnych zmuv (3x ucastnici konania + 2x sprava katastra)
Zita5
13.08.09,11:57
Pre Zitu5 :
- na prislusnu spravu katastra sa odovzdava : navrh na vklad s prilohami a to v tvojom pripade v pocte 5 kupnych zmuv (3x ucastnici konania + 2x sprava katastra)

Hej , ale čo spravia , ak majú len 4 KPZ overené notárom zo dňa 24.6.2008 . Mali ich viac, ale to odovzdali vo VUB v tom čase pri hypo úvere a záložnom práve .
Lianka
13.08.09,12:04
Zitka, a ten prevod z pribuznych na 1 osobu Vam na katastralnom urade zamietli alebo konanie prerusili?

Neviem si vysvetlit, ze prevod neprebehol a vy ste rok len tak cakali (neprisiel ziaden list, vyzva na doplnenie?).

Alebo ste tu podpisanu kupnopredajnu zmluvu vobec nedali na kataster, iba k dispozicii banke toho kupcu?
Zita5
13.08.09,12:10
Zitka, a ten prevod z pribuznych na 1 osobu Vam na katastralnom urade zamietli alebo konanie prerusili?

Neviem si vysvetlit, ze prevod neprebehol a vy ste rok len tak cakali (neprisiel ziaden list, vyzva na doplnenie?).

Alebo ste tu podpisanu kupnopredajnu zmluvu vobec nedali na kataster, iba k dispozicii banke toho kupcu?

Lianka , možno som to nesprávne napísala , jednoducho rodina medzi sebou spravila KPZ , išli notárovi , podpísali overili a išli so zmluvou do banky . Banka si spravila záložné právo na byt , ale v tom čase boli ešte všetci traja spoluvlastníkmi . Čiže záložené právo je toho času aj na kupujúceho aj na predávajúcich , nakoľko potom už ďalej nepodali Návrh na vklad do katastra , aby kataster spravil zápis na základe KPZ , že už tam zostávava len jeden vlastník . Neviem či ma budeš rozumieť.Tak teraz im ja píšem návrh na vklad s tým že časť A LV , bez meny ......časť B ......zostane tam jeden vlastník , jeden zo synov .....časť C ťarchy bez zmeny , nakoľko tam už je založné právo VUB a a ostatných vlastníkov bytov a nebytových priestorov .

Čiže KPZ išla len banke , nie na kataster.
j_andrej
23.08.09,11:48
po dedicskom konani nedoslo k zmene vlastnickych prav v katastri nehnutelnosti, na LV je stary zapis - povodni majitelia
ako dosiahnut, aby doslo k zapisu po dedicskom konani a na LV aby bol zapisany vlastnik urceny dedicskym konanim
josh
24.08.09,03:56
po dedicskom konani nedoslo k zmene vlastnickych prav v katastri nehnutelnosti, na LV je stary zapis - povodni majitelia
ako dosiahnut, aby doslo k zapisu po dedicskom konani a na LV aby bol zapisany vlastnik urceny dedicskym konanim
dorucit pravoplatne dedicske rozhodnutie na kataster. inak posiela to sud, len to niekedy trocha trva...