Zavrieť

Porady

Návrh na vklad do katastra nehnuteľností

Ahojte. Včera som konečne podpísala zmluvu o poskytnutí hypotéky. Banka mi dala kôpku papierov s úsmevom, že chodte s týmto na kataster. Pani na KÚ na mňa pozerala ako na vola, lebo som samozrejme mala iba návrh na vklad záložného práva. Vzorov na návrh na vklad vlastníckeho práva je tu dosť, nejaký som vytvorila, len sa chcem ujistiť či som pochopila správne. Sme 4 účastníci zmluvy. Na návrh môžem napísať iba seba a sama to za nich všetkých podať? alebo tam musia byť vypísaný všetci účastníci zmluvy? ved kúpnu zmluvu im tam prikladám v hojnom počte a ešte jedna otázočka .. čo znamená klauzula : Zmluvná voľnosť nie je obmedzená???
Usporiadat
shureido shureido

shureido je offline (nepripojený) shureido

Návrh na vklad podas tak ako to byva uvedene v kupnej zmluve. ak tam mas klauzulu ze navrh na vklad podavaju vsetci ucastnici..tak na navrhu ste vsetci vypisani tak ako v zmluve. Ak tam mate ze navrh podava narp. Kupujuci č.1 tak ho podava kupujuci č. 1 (malo by v KZ byt napisane ze ucastnici zmluvy splnomocnuju kupujuceho č. 1 k podaniu navrhu na vklad). Ak v Zmluve nie je ostetrena tato vec, podavaju navrh na vklad vsetci ucastnici tejto zmluvy. t.j. v hlavicke t vyzera ze ucastnici zmluvy (vypises mena, nacionalie, zapis v OR (r.č.)...presne tak ako je to v KZ) podávaju návhr na vklad vlastnickeho prava...... Kataster je inštitúcia kde treba mať všetko tak ako je to v platnej KZ.
Klauzula "zmluvná voľnosť nie je obmedzená" znamená, že účastníci zmluvy sú oprávnení ju podpísať napr. : nie sú zbavení svojprávnosti súdom (vyzera to blbo ale v preklade ze nie su "Blazni" -sorry za vyraz, alebo ze neboli odstúdený za trestný čin, ktorý vylučuje uzatvorenie taktejto zmlvuy (napr. odstúdení za majtekový podvod, daňový podvod a pod..), sú starší ako 18 r. ..presne podmienky "spôsobilosti " najdes v OZ.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Romana Romana

Romana je offline (nepripojený) Romana

ďakujem ... pozerám zmluvu nemám tam nič o o vklade, takže napíšem do hlavičky všetkých účastníkov a na KÚ už to môžem aj sama zaniesť nie?
0 0
josh josh

josh je offline (nepripojený) josh

shureido Pozri príspevok
Klauzula "zmluvná voľnosť nie je obmedzená" znamená, že účastníci zmluvy sú oprávnení ju podpísať napr. : nie sú zbavení svojprávnosti súdom (vyzera to blbo ale v preklade ze nie su "Blazni" -sorry za vyraz, alebo ze neboli odstúdený za trestný čin, ktorý vylučuje uzatvorenie taktejto zmlvuy (napr. odstúdení za majtekový podvod, daňový podvod a pod..), sú starší ako 18 r. ..presne podmienky "spôsobilosti " najdes v OZ.
Hmm, sa Ti divim, ze si trufas vysvetlovat ako financnik tento pravnicky pojem. O com pises ty, to je sposobilost na pravne ukony.
Zmluvna volnost spociva najma v moznosti vybrat si slobodne zmluvnu stranu, s ktorou zmluvu uzatvorim (napriklad, ze predavajuci si vybera kupujuceho a kupujuci predavajuceho).
Pri niektorych zmluvach existuje donutenie (prostrednictvom zakonov) na uzatvorenie zmluvy - konkretne v niektorych krajinach s tebou musi zdravotna poistovna uzatvorit zmluvu, je k tomu donutena, ak ju poziadas, nemoze odmietnut. Jej zmluvna volnost je potom v takomto pripade obmedzena.
0 0
Romana Romana

Romana je offline (nepripojený) Romana

to hlavné som pochopila len si ešte nie som istá či môžem potom ten návrh odniesť na kataster za všetkých ja, lebo aj návrh na vklad záložného práva nesiem za nich, kedže sa jedná o starších ludí. Nepotrebujem na to od nich nejaké splnomocnenie? ved to vlastne dávam iba na podateľnu
0 0
josh josh

josh je offline (nepripojený) josh

Navrhovatel je ucastnik, nie ucastnici, tak si myslim, ze navrh mozes podpisat a dorucit aj sama. Niektore katastre (najma ten v Komarne) s tym ale robia problemy, takze je to vecou vyhadania si veci.
0 0
andurk andurk

andurk je offline (nepripojený) andurk

Ahoj Romana!
Mohla by som ťa poprosiť o vzor návrhu na vklad do katastra? Niečo som si vyhľadala na nete, ale nie som si istá. Vlastne sme presne ako ty 4 účastníci (ja som kupujúca) a v KZ nemáme ošetrené kto podá návrh na vklad. Teda ak som správne pochopila musia tam byť uvedený všetci ale stačí ak to podá len jeden z účastníkov? Veď pri podaní návrhu na vklad záložného práva boli uvedný tiež dvaja záložcovia (teda predávajúci) a vklad bol podať len jeden z nich, akuráť museli byť podísaný obaja. Ďakujem
0 0
Viera123 Viera123

Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

Návrh na vklad do katastra nehnuteľností môže podať ktorýkoľvek z účastníkov konania a nemusí na to mať splnomocnenie od žiadneho ďalšieho účastníka konania. Na návrhu stačí podpis iba toho, kto návrh predkladá - samozrejme píšem o účastníkovi konania.
V kúpnej zmluve nemusí byť uvedené, kto podáva návrh na vklad.
0 0
andurk andurk

andurk je offline (nepripojený) andurk

Viera123 Pozri príspevok
Návrh na vklad do katastra nehnuteľností môže podať ktorýkoľvek z účastníkov konania a nemusí na to mať splnomocnenie od žiadneho ďalšieho účastníka konania. Na návrhu stačí podpis iba toho, kto návrh predkladá - samozrejme píšem o účastníkovi konania.
V kúpnej zmluve nemusí byť uvedené, kto podáva návrh na vklad.
V prípade manželov stačí keď návrh podá len jeden z nich? T.z. že v kolonke navrhovateľ bude uvedený len jeden účastník (napr.jeden z manželov)?
0 0
josh josh

josh je offline (nepripojený) josh

navrh podava ktorykolvek z ucastnikov, aspon jeden. takze to je fuk, ci manzelia podpisu obaja alebo iba jeden podla mna.
0 0
Viera123 Viera123

Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

Áno, stačí aj jeden z nich.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

andurk Pozri príspevok
Ahoj Romana!
Mohla by som ťa poprosiť o vzor návrhu na vklad do katastra? Niečo som si vyhľadala na nete, ale nie som si istá. Vlastne sme presne ako ty 4 účastníci (ja som kupujúca) a v KZ nemáme ošetrené kto podá návrh na vklad. Teda ak som správne pochopila musia tam byť uvedený všetci ale stačí ak to podá len jeden z účastníkov? Veď pri podaní návrhu na vklad záložného práva boli uvedný tiež dvaja záložcovia (teda predávajúci) a vklad bol podať len jeden z nich, akuráť museli byť podísaný obaja. Ďakujem
V Tvojom prípade je prílohou vkladu kúpna zmluva 7x(1x Ty, 4x predávajúci, 2x KN). Na vklade stačí, aby bol uvedený jeden účastník zmluvy. Návrh na vklad prikladám.
0 0
Adriana Kumančíková Adriana Kumančíková
Ahoj Marína!
Prosím ťa poradíš mi?
Mama mi ide darovať ornú pôdu,ktorá je na štyroch listoch vlastníctva.Koľko návrhov na vklad mám doložiť a koľko 2000 Sk kolkov mám doložiť,aby mi kataster všetky parcely zapísal?
Ďakujem za pomoc
0 0
josh josh

josh je offline (nepripojený) josh

dufam ze sa nenahnevas, ze predbehnem marinu. navrh na vklad iba jeden a kolok rovnako iba jeden. ak je vsetko v jednej zmluve.
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
pre Adrianu: http://www.porada.sk/t2886-etiketa-porady.html bod 7
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

josh Pozri príspevok
dufam ze sa nenahnevas, ze predbehnem marinu. navrh na vklad iba jeden a kolok rovnako iba jeden. ak je vsetko v jednej zmluve.
Dovolím si doplniť, že prílohou návrhu na vklad je darovacia zmluva v štyroch vyhotoveniach.
0 0
marsiela marsiela

marsiela je offline (nepripojený) marsiela

Marína Pozri príspevok
V Tvojom prípade je prílohou vkladu kúpna zmluva 7x(1x Ty, 4x predávajúci, 2x KN). Na vklade stačí, aby bol uvedený jeden účastník zmluvy. Návrh na vklad prikladám.
Marína, skutočne stačí takýto návrh na vklad? Nevráti ho kataster, resp. zapíše kataster nehnuteľnosť? Ostatné prílohy mám.
Ďakujem za odpoveď.
0 0
roxiooo roxiooo

roxiooo je offline (nepripojený) roxiooo

Zdravim hladam vzor Návrhu na vklad vlastníckeho práva do katastra nehnuteľností na pozemok, ma to niekto?
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Asi si nečítal celú túto tému. Návrh na vklad do KN je priložený v prísp. 12.
Naposledy upravil Marína : 21.07.08 at 07:33
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

Chcem sa spytat, co vsetko sa mi vrati z katastra po zapise.
List vlastnictva dostanem ale dostanem aj potvrdene zmluvy s peciatkou katastra o vklade alebo cimsi podobnym?
Preco sa na kataster dava pocet zmuv tolko, kolko je ucastnikov + 2?
0 0
svetlik svetlik

svetlik je offline (nepripojený) svetlik

ivka70 Pozri príspevok
Chcem sa spytat, co vsetko sa mi vrati z katastra po zapise.
List vlastnictva dostanem ale dostanem aj potvrdene zmluvy s peciatkou katastra o vklade alebo cimsi podobnym?
Preco sa na kataster dava pocet zmuv tolko, kolko je ucastnikov + 2?
Každý účastník dostane zmluvu s vyznačenou doložkou o povolení vkladu (§ 31 ods. 7 katastrálneho zákona). K druhej otázke - ide o zákonom stanovenú povinnosť (každému účastníkovi konania sa predsa zašle jeden rovnopis podľa prvej vety) a tie ďalšie dva - jeden zostáva v spise, ktorý sa týka konkrétneho vkladového konania a druhý ide do zbierky listín, oba rovnopisy na katastri sú uložené oddelene (bohužiaľ, vedia stratiť všetko!).
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať