Axel Wers
24.03.06,17:51
Hoci som zaregistrovaný len pár dní ale Poradu poznám veľmi dlho, hodnotím veľmi kladne. Sú tu užitočné informácie, ktoré inde sotva nájdem.

Len samotný board sa mi zdá trochu zložitý, veľa linkov, odkazov na hlavnej stránke niekedy mám problém sa zorientovať :)
Verci
19.05.06,18:32
Este som tu len krátko ale už som si niekoľko krát pomohla. Nerozumiem pripomienkam "neotváraj novú temu "lebo ja neviem ako ju mám otvoriť,ale po odbornej stránke som spokojná.
Viera123
19.05.06,19:04
Este som tu len krátko ale už som si niekoľko krát pomohla. Nerozumiem pripomienkam "neotváraj novú temu "lebo ja neviem ako ju mám otvoriť,ale po odbornej stránke som spokojná. Nová téma sa dá otvoriť v jednotlivých sekciách. Trebárs si otvoriš "Daň z príjmu" a objavia sa ti témy, ktoré v tejto časti boli preberané. Ak zistíš, že tam nie je, čo hľadáš, tak hore pod číslom strán nájdeš napísané: Práca s poradou. Keď na ňu klikneš, tak tam okrem iného nájdeš: Pridaj novú tému. No a keď to zasa rozklikneš, môžeš písať...
Všetci sme spokojní, to si môžeš byť istá :).
Príjemné čítanie...
abel
19.05.06,19:20
Osobne sa teším, ako ma tu v máji - júni budú tisíce ľudí nie práve s láskou spomínať (pri mordovaní sa s tlačivami RZP).
... No, mýlil ses trošičku ... :D Spomínajú určite s láskou
endrju
20.05.06,03:44
... No, mýlil ses trošičku ... :D Spomínajú určite s láskou
Iba spomínajú? :eek:
Povedal by som, že priamo zasypávajú prejavmi toho, že na Jozefa myslia vo dne v noci a možno aj usínajú a prebúdzajú sa s jeho menom na perách. :D
Otázok (príspevkov) začínajúcich zaklínadlom "pán Mihál, prosím o odpoveď (pomoc / vyjadrenie / ... )" je tu viac ako požehnane najmä v týchto dňoch. :cool:
Jozef, vydrž! ;) A my všetci s Tebou :)
Ivana Š
20.05.06,19:36
Fakt skvelá, skvelá stránka, len prosím v bode3 ankety je treba opraviť. Je tam uvedené citujem "sránka je fajn, ale príliš komplikovaná"
pochemi
21.05.06,05:50
Je to skvelá vec podeliť sa o problémy a nájsť riešenie.Sú tu milí ľudkovia.
Viera123
21.05.06,06:39
Keďže mnohí z vás sú v tomto oveľa zbehlejší, chcem sa spýtať ostatných. Nepoužila som zatiaľ hodnotenie témy - hviezdičkami kvality. Buď som si len zle všímala alebo mi uniklo, podľa mňa sa veľmi nepoužíva. A myslím, že by hodnotenie bolo vodítkom nájsť podľa tohto označenia kvalitné a zaujímavé témy, pretože pri tej najlepšej vôli, je tu toľko príspevkov, že sa nedá obsiahnuť všetko.
Preto sa pýtam: používate to? Pretože to je podľa mňa určite hodnotenie objektívne, keď už sa tu niektorí snažia do iného hodnotenia vnášať kadejaké špekulácie, ktoré (zasa podľa mňa) väčšina poraďákov spochybňuje teda špekulácie vylučuje. Netvrdím, že sa tu nenájde jeden zo sto (alebo tisíc?), ale to nie je dôvod na to, aby sme tým odradili a brzdili tých, ktorí skutočne nemajú najmenší zlý úmysel v počte príspevkov atď.
KEJKA
21.05.06,07:05
ani ja som nepoužila hodnotenie témy...ani ma to nejako nenapadlo..
ale téma, kým nie je uzavretá, môže stratiť na kvalite, (bola tu jedna taká 9.-10. mája, ktorá sa podľa môjho názoru zbytočne natiahla a na kvalite stratila), takže asi by som hodnotila len tému, ktorá je uzavretá.
Hodnotenie je tiež subjektívne...ved vyššie hodnotím tému, ktorá mi pomohla vyriešiť moje problémy.
Necítim sa dostatočne kompetentná témy hodnotiť, ale opakujem, nehodnotila som skôr preto, že ma to ani nenapadlo.
Jana Acsová
21.05.06,07:09
...ale téma, kým nie je uzavretá, môže stratiť na kvalite, (bola tu jedna taká 9.-10. mája, ktorá sa podľa môjho názoru zbytočne natiahla a na kvalite stratila), takže asi by som hodnotila len tému, ktorá je uzavretá.
Nemôžem nesúhlasiť.
Jana Acsová
21.05.06,07:13
Hodnotenie je tiež subjektívne...ved vyššie hodnotím tému, ktorá mi pomohla vyriešiť moje problémy. Aj vždy bude. Bolo by však dobré, keby hodnotenie malo nejaké kritériá, napríklad téma opakovane rozoberaná, ale z pohľadu Poraďáka najlepšie, tým pádom by bolo možné vybrať z veľkého rozsahu tému, ktorá je ohodnotená a nezaoberať sa tou istou otázkou, ktorá je napríklad zodpovedaná menej komplexne. Typickým príkladom napr. v DPH je "nadobudnutie tovaru", pričom v poslednom období nie je pohľad na riešenie taký komplexný, v akom bol rozoberaný napr. minulý rok. Vtedy sme si ujasňovali a zdôvodňovali veci, ktorými sa dnes nezaoberáme a teda častokrát sú pre zadávateľa otázky riešenia "nepochopiteľné". A pritom veľa vecí (možno všetko) tu už raz bolo ...
Viera123
21.05.06,07:15
Aha.... Ale prečo by sa mala uzatvárať téma? Ak je téma dobrá, tak nemá zmysel ju uzatvárať. Vždy sa nájde niekto nový alebo niekto, kto bude chcieť do témy vložiť svoj názor alebo sa ďalej niečo pýtať. S uzavretou témou som sa tuším ešte ani nestretla, resp. iba tam, keď už nebola aktuálna...
Jana Acsová
21.05.06,07:22
Aha.... Ale prečo by sa mala uzatvárať téma? Ak je téma dobrá, tak nemá zmysel ju uzatvárať. Vždy sa nájde niekto nový alebo niekto, kto bude chcieť do témy vložiť svoj názor alebo sa ďalej niečo pýtať. S uzavretou témou som sa tuším ešte ani nestretla, resp. iba tam, keď už nebola aktuálna...Témy sa uzatvárajú napríklad v prípade, že moderátor zhodnotí, že bola zodpovedaná otázka, resp. že vzhľadom k odbornosti témy už ďalšia diskusia neprinesie nič nové a končí na rozdielnosti názorov. Z tohto pohľadu považujem uzatváranie tém za osožné, nakoľko nová otázka sa síce môže týkať toho istého (avšak už je zodpovedaná), ale spravidla sa týka inej oblasti a v tom prípade sa pre otázku nehodí ani názov témy, do ktorej bola položená. Kým sa v téme vynárajú nové otázky, ponecháva sa spravidla otvorená, keď sa otázka vyrieši, alebo vyvinie smerom, ktorý pre tému nič nové neprináša, je možné ju uzatvoriť. Uzatvorenie však môže ale nemusí byť konečné. Záleží na okolnostiach a zhodnotení ďalšieho prínosu do témy. Zároveň má každý právo na položenie svojej otázky, ktorá v prípade, že na Porade je otvorená podobná téma, môže byť naopak zmoderovaná tak, že sa spojí s inou témou.
Toľko k otázke uzatvárania tém.
ayya
21.05.06,09:25
ale téma, kým nie je uzavretá, môže stratiť na kvalite, (bola tu jedna taká 9.-10. mája, ktorá sa podľa môjho názoru zbytočne natiahla a na kvalite stratila), takže asi by som hodnotila len tému, ktorá je uzavretá.

hmm trafena hus zagaga, poznas ze? ... ak obe myslime na tu istu temu, tak by som rada povedala, ze chystam zaver ... napr. vcera som presne o tom pisala jednemu spoludiskutujucemu ss, ale niektore veci musia dozriet ... dohladat treba vyjadrenia, a tak... a ak sme nemysleli na tu istu temu, tak sa ospravedlnujem :)
Marta_B
21.05.06,10:37
Táto stranka sa mi veľmi páči a pomáha mi pri mojej práci mzdárky. Pri dnešných komplikovaných zákonoch a novelách, s ktorým sa v praxi stretnem, odpovede fundvaných a ochotných odborníkov veľmi pomôžu.
Ďakujem všetkým! Ste jedničky!!!!
Duša
26.07.06,22:22
Milý Richard,
zhruba po pol roku som zasa pravidelnejšie začala navštevovať Poradu.
Musím povedať, že sa za ten pomerne krátky čas veľmi posunula. Ten posun má dve roviny. 1.) Je oveľa profesionálnejšia a obšírnejšia
2.) Stratila za z nej čiastočne taká "rodinná" a "priateľská" atmosféra.
Ale zrejme jedno bez druhého nejde. Chodím sem rada, stále nájdem niečo, čo neviem a robím zle a na druhej strane niečo, čo robím dobre a zasa to nevie niekto iný. Keď sa však na poradu dostanem, odchádzam väčšinou o 1.30 hod :-((( . Ďakujem za to, že porada vôbec existuje.
Melnick
26.07.06,23:03
Milý Richard,
zhruba po pol roku som zasa pravidelnejšie začala navštevovať Poradu.
Musím povedať, že sa za ten pomerne krátky čas veľmi posunula. Ten posun má dve roviny. 1.) Je oveľa profesionálnejšia a obšírnejšia
2.) Stratila za z nej čiastočne taká "rodinná" a "priateľská" atmosféra.
Ale zrejme jedno bez druhého nejde. Chodím sem rada, stále nájdem niečo, čo neviem a robím zle a na druhej strane niečo, čo robím dobre a zasa to nevie niekto iný. Keď sa však na poradu dostanem, odchádzam väčšinou o 1.30 hod :-((( . Ďakujem za to, že porada vôbec existuje.
Duša drahá :D ,koľko tém Ti tu vymenovať,ktoré sú síce odborné a skĺznu do priateľskej roviny:) a o tých fakt rodinných a priateľských ani nehovorím. Až mám pocit,že sme si tu urobili poriadny Pokec. Príď do: Po fajronte;) ,nájdi si tému o mentose:eek: a mnoho ďalších a uvidíš ,že čas Tvojho odchodu z "Porady" sa pekne posunie.:p :p :p
Ninna
27.07.06,05:39
Duša drahá :D ,koľko tém Ti tu vymenovať,ktoré sú síce odborné a skĺznu do priateľskej roviny:) a o tých fakt rodinných a priateľských ani nehovorím. Až mám pocit,že sme si tu urobili poriadny Pokec. Príď do: Po fajronte;) ,nájdi si tému o mentose:eek: a mnoho ďalších a uvidíš ,že čas Tvojho odchodu z "Porady" sa pekne posunie.:p :p :p

...a robota ide bokom ....
STRELEC
27.07.06,05:51
...a robota ide bokom .... Máš svätú pravdu. Napríklad aj teraz ide bokom. Na druhej strane získavame na väčšej pripravenosti predchádzať problémom a tak to určite nie je čas ozaj stratový. A to "mimoekonomické" ... veď aj v styku s klientom spomenieme dovolenku, manželku, cudziu manželku ... atď:):)
Danila
27.07.06,15:25
Milá Daša, sadla som po týždni na Poradu a priznám sa Ti, neklikla som na tému odbornú - máš pravdu, je zo dňa na deň profesionálnejšia, ale na tému osobnú - a ak chceš, tú s nádychom rodinného, priateľského ovzdušia. Možno je to preto, že mám za chrbtom tri police "PORADCOV", "MZDÁROV", "EPI", "SEPI" a neviem ešte aké od výmyslu sveta, takže ododňa, čo som sa na Porade prihlásila, som nezadala jedinú tému, ani otázočku, a napriek tomu som excelentne zvládala všetky úskalia / vďaka pán Mihál a samozrejme aj ostatní pri ročnom zúčtovaní/. Je tu rozobrané všetko všetúčko. Čo ale za chrbtom nenájdem, je príručka ľudskosti, priateľstva, pomocnej ruky v núdzi, a ver, tu na Porade to funguje perfektne. Richardovi týmto vyslovujem veľkú vďaku za jeho prácu.
zulas
28.07.06,06:20
Stránka je super!!! Som novým účastníkom a našla som si tu veľmi veľa vecí, ktoré mi pomohli. Je pre mňa zatiaľ komplikovaná, ale verím, že aj napriek môjmu orientačnému "nezmyslu" ju po čase zvládnem.:D :D :D
Eulalia
28.07.06,09:42
....... Je tu rozobrané všetko všetúčko. Čo ale za chrbtom nenájdem, je príručka ľudskosti, priateľstva, pomocnej ruky v núdzi, a ver, tu na Porade to funguje perfektne. Richardovi týmto vyslovujem veľkú vďaku za jeho prácu.

Danila, prepáč za skrátenie, ale to, čo som tam nechala, to je hlavný dôvod mojej závislosti na Porade - ten úžasný pocit, že som stretla úžasných ľudí.
Niekedy ani tá odborne najfundovanejšia odpoveď nepomôže tak veľmi, ako odpoveď možno kratšia, ale s milým slovom.
:) ďakujem, že Porada a ľudia na nej sú takí, akí sú:)
mashka
31.07.06,13:14
Ja som asi blbá,lebo neviem, ako napísať správu alebo dať otázku do sveta.Poraďte,ako pokračujete po zaregistrovaní,prosíííí.
mashka
31.07.06,13:16
Ešte raz ja,volám sa Mashka a neviem napísať príspevok.Ako na to ?
Paula
31.07.06,13:17
mashka
31.07.06,13:17
Porada je skvelá,len keby som vedela písať príspevky.
sway
31.07.06,14:10
Porada je skvelá,len keby som vedela písať príspevky.

ak chceš reagovať na niečí príspevok, musíš si ho zobraziť a pod ním daj len vpravo dole tlačítko "cituj" - objaví sa ti okienko do ktorého píšeš svoj príspevok, pod citát pôvodného príspevku

ak chceš vytvoriť nový príspevok, ideš najskôr na tému v ktorej chceš otvoriť nejaký problém, napríklad podvojné účtovníctvo klikneš a hľadaj na obrazovke vľavo zasa tlačítko NOVÁ TĚMA, na ňu klikni , otvorí sa ti okno a píšeš príspevok - OK? - skúšaj....:) ;)
Evanka
31.07.06,15:52
Porada je skvelá,len keby som vedela písať príspevky.
mashka, veď píšeš. Aj toto bol tvoj príspevok. Napíš konkrétne s čím máš problém....
Monika Kováčová
19.09.06,05:36
Prečo nemôžem zadať novú tému v tejto sekcii?
Chcem sa spýtať, čo je to VIP členstvo a členstvo v skupinách?
Nejde mi to inak, len cez odpovedať v niektorej z otvorených tém.
Čo si to Richard na nás nové vymyslel?
dana9
19.09.06,06:04
Prečo nemôžem zadať novú tému v tejto sekcii?
Chcem sa spýtať, čo je to VIP členstvo a členstvo v skupinách?
Nejde mi to inak, len cez odpovedať v niektorej z otvorených tém.
Čo si to Richard na nás nové vymyslel?

Tiež ma to zaujalo a nemôžem kvôli tomu spávať;)

dana:)
ajobs
19.09.06,08:37
Aj ja som si všimol, že Richard je V.I.P. člen, ale čo to je ??????:eek:
Richard
19.09.06,10:52
Prečo nemôžem zadať novú tému v tejto sekcii?
Nejde mi to inak, len cez odpovedať v niektorej z otvorených tém.
Čo si to Richard na nás nové vymyslel?

Nemôžeš zadať otázku kde? V ohlasoch alebo oznamoch? V oznamoch som zablokoval prístup (lebo to sú oznamy, ktoré chcem robiť ja), ale ohlasy by mali fungovať (tie robíte vy :-)

Ak som to doplietol tak to napravím :-)
martinetto
19.09.06,15:02
Prosím podeľte sa o Váš názor. Spätná väzba nás posúva ďalej. Ďakujeme.
O tejto stranke som sa dozvedel nahodou, ked som hľadal jendo tlačivo. Som rad že take niečo existuje, že ludia si navzájom radia, a tym sa každy aj uči ked si to číta, tie rady. Prajem veľa štastia a mnoho návštevníkov.
hetty
21.09.06,08:38
Keby nebolo porady, trebalo by ju vymyslieť
camelfly
24.09.06,08:13
chcem sa aj ja podakovat, porada ma vsetko co ma mat, hlavne ochotu ludi pomoct, poradit a co je najlepsie, je to vseeetko na jednom mieste
dana9
25.09.06,10:38
Hmmm, v nastaveniach , v kolonke rôzne, je možné vyplniť žiadosť o VIP členstvo :confused:



dana:)
Cecilia
07.01.07,08:56
Včera som upiekla koláč Korytnačka, recept som našla na porade, je vynikajúci. Už som podľa receptov z porady piekla aj buchty, perníky, ananásový koláč, kysnuté lístkové cesto, uvarila som výbornú plnenú kapustu. V téme Kde robím chybu som našla seba a svoju rodinu.

Ale aj som zamestnala študentov na DOBPŠ, pomohla som niekoľkým ľuďom v núdzi s DNP a idem si založiť SRO /k tomuto kroku sa odhodlávam už niekoľko rokov/, a verím si, že s PORADOU to dokážem.

Neviem, kde som bola doteraz, je mi ľúto, že som PORADU neobjavila skôr. Teraz som tu každý deň, lebo mám čo doháňať a mám ešte veľa plánov - vyskúšať ďalšie recepty, rady do záhrady, trénovať si angličtinu, oprášiť si svoje vedomosti v podvojnom účtovaní, aj DRAK je nenahraditeľný. Už niekoľko rokov si sľubujem, že si urobím čas a budem si čítať tie príručky a účtovné publikácie, ktoré odoberám, ale niektoré z nich ešte ani nie sú vybalené z igelitových obalov. A na porade som denne niekoľko hodín bez prinútenia a veľmi rada.

Teším sa a Ď A K U J E M.
camelfly
07.01.07,09:00
Včera som upiekla koláč Korytnačka, recept som našla na porade, je vynikajúci. Už som podľa receptov z porady piekla aj buchty, perníky, ananásový koláč, kysnuté lístkové cesto, uvarila som výbornú plnenú kapustu. V téme Kde robím chybu som našla seba a svoju rodinu.

Ale aj som zamestnala študentov na DOBPŠ, pomohla som niekoľkým ľuďom v núdzi s DNP a idem si založiť SRO /k tomuto kroku sa odhodlávam už niekoľko rokov/, a verím si, že s PORADOU to dokážem.

Neviem, kde som bola doteraz, je mi ľúto, že som PORADU neobjavila skôr. Teraz som tu každý deň, lebo mám čo doháňať a mám ešte veľa plánov - vyskúšať ďalšie recepty, rady do záhrady, trénovať si angličtinu, oprášiť si svoje vedomosti v podvojnom účtovaní, aj DRAK je nenahraditeľný. Už niekoľko rokov si sľubujem, že si urobím čas a budem si čítať tie príručky a účtovné publikácie, ktoré odoberám, ale niektoré z nich ešte ani nie sú vybalené z igelitových obalov. A na porade som denne niekoľko hodín bez prinútenia a veľmi rada.

Teším sa a Ď A K U J E M.


vidis, s takou zavislostou sme dopadli viaceri :);) , najprv to bolo objavenie PORADY , potom par minut navyse na PORADE a teraz mas problem odist od pocka lebo PORADA nepocka

takze sme tu vsetci :)
Anja111
07.01.07,09:23
vidis, s takou zavislostou sme dopadli viaceri :);) , najprv to bolo objavenie PORADY , potom par minut navyse na PORADE a teraz mas problem odist od pocka lebo PORADA nepocka

takze sme tu vsetci :)

Súhlasím. Presne tak som dopadla aj ja.
Ale, jednoducho povedané, vďaka za to, že PORADA je.
Orsz
07.01.07,10:33
Ja sa musím priznať, že odkedy som objavila poradu, som múdrejšia, veľa vecí som rýchlejšie pochopila. Vždy som sa snažila naštudovať si všetko sama, ale pri riešení zložitejších problémov, som potrebovala odobrenie, a to som našla tu - na porade. Sú tu milí ľudia, takže sa sem rada vraciam. Každý deň už nemôžem, pretože keď sem vstúpim, nedokážem prestať - a strávim tu hodiny. To pri mojom podnikaní, robení si VŠ, a pri mojich dvoch školopovinných deťoch, si musím ustrážiť. Ale čas si vždy nájdem.
Ľubomír
20.01.07,07:32
Dnes len tak prechádzam strankami porady. Som šokovaný, koľko problémov treba riešiť pri každodennej práci. Som živnostník-remeselník len krátko. Táto porada je alfou a omegou mojích vedomosti, ktoré potrebujem od založenia živnosti, povinnosti poistenia až po DP. Všetky otázky sú tu riešené. A aj iné využívam. Richard uvedomuješ si, že prispel si tomu, aby sa znížil analfabetizmus v oblati zákona. Dal by som ti medailu.
Skoro 40 000 členov je dosť. Ešte by ma zaujímalo, koľko je tu žien a koľko mužov prihlásených. Myslím, že žien je tu podstatne viac ..... klobúk dole pred vedomosťami.
Marianna01
20.01.07,08:44
Dnes len tak prechádzam strankami porady. Som šokovaný, koľko problémov treba riešiť pri každodennej práci. Som živnostník-remeselník len krátko. Táto porada je alfou a omegou mojích vedomosti, ktoré potrebujem od založenia živnosti, povinnosti poistenia až po DP. Všetky otázky sú tu riešené. A aj iné využívam. Richard uvedomuješ si, že prispel si tomu, aby sa znížil analfabetizmus v oblati zákona. Dal by som ti medailu.
Skoro 40 000 členov je dosť. Ešte by ma zaujímalo, koľko je tu žien a koľko mužov prihlásených. Myslím, že žien je tu podstatne viac ..... klobúk dole pred vedomosťami.

Asi je to tým, že všeobecne je viac účtovníčok, ekonómok žien ako mužov. Veď stačí si spomenúť na nedávno minulé časy, keď chlapec na ekonomickej škole bol zjav podobný ako biela vrana. Časy sa ale menia, možno sa dočkáme, že behom niekoľkých rokov to bude 50:50. Možno zas bude viac inžinierok - strojárok, alebo stavebníčok...

Čo sa týka porady - je to miesto, kde je obrovské kvantum informácií, takže vôbec sa nečudujem, že niekto by chcel túto "pokladnicu" kúpiť, získať pre seba, čoo sme nedávno boli svedkom. Môžme len ďakovať Richardovi a Jozefovi, že sa nedali opiť rožkom a poradu ponechali tým, ktorí ju skutočne potrebujú a denne využívajú jej múdrosti.
ADRIANA33
20.01.07,11:44
Som tu zaregistrovaná pár dní a táto stránka naplnila moje očakávania. Som účtovníčka - začiatočníčka a nachádzam tu studnicu informácií. Porada patrila medzi prvé stránky, ktoré som navštívila, keďže som pripojená na internet len od 01/2006. Odporúčania kamošky - tiež účtovníčky boli pravdivé.
Ste super, aj keď určite je, čo zlepšovať.
EJocka
23.02.07,07:52
Prajem Vám pekný deň,
chcem poprosiť o radu. Poberám starobný dôchodok a súčasne mám živnosť. Môj príjem za rok 2006 bol 30 tis. Sk, budem platiť poistné do ZP? Bola som sa informovať a povedali mi že hranica 41 400 platí iba pre dohody. Vraj budom platiť podľa daňového priznania najmenej z min. mzdy. Ďakujem
Jozef Mihál
23.02.07,07:58
Pre SZČO - dôchodcu platí:

Ak VZ zo živnosti za rok 2006 je max.41400 Sk, poistné neplatí. RZZP podať musí ale tam vyčísli svoj VZ, a ak vyjde do 41400 Sk, poistné bude nula. Prípadné preddavky sa vrátia vo forme preplatku.
EJocka
23.02.07,08:00
Ospravedlňujem sa, vidieť, že som zaregistrovaná iba pár dní. poplietla som stránky. Sorry
jajko50
23.02.07,08:25
keď hlava moja neznalosťou blúdi
pozriem čo iný o probleme súdi
nerozhodný keď som, žiadam o radu
kam nazriem?? no predsa na poradu

keď poradu po čase vypínam
vždy múdrejší kapku odchádzam
v hlave sa mi zrazu jasní
ste všetci super a krásni

krásne je dakomu poradiť
krásne je ak sa máš na koho obrátiť.



DÍKY A POKRAČUJTE.
anam
01.03.07,10:28
Porada je úžasná stránka a chcem sa poďakovať všetkým, ktorí sa podielajú na jej tvorbe aj všetkým prispievateľom. Nemám sa s kým v práci poradiť a tak si overujem svoj názor na konkrétny problém cez poradu. Verím že v budúcnosti budem mať viac času a budem sa môcť s Vami podeliť o svoje skúsenosti a vedomosti. Zatiaľ Vás všetkých srdečne pozdravujem a želám veľa pracovných a osobných úspechov.
Jozef Mihál
01.03.07,14:03
Naša Porada má čoskoro tretie narodeniny.
vikinka
01.03.07,14:08
Gratulujem a prajem ešte veľa,veľa rokov existencie a úspechov v jej prevádzkovaní autorom.Vďaka !:)
evina
01.03.07,15:53
Dnes len tak prechádzam strankami porady. Som šokovaný, koľko problémov treba riešiť pri každodennej práci. Som živnostník-remeselník len krátko. Táto porada je alfou a omegou mojích vedomosti, ktoré potrebujem od založenia živnosti, povinnosti poistenia až po DP. Všetky otázky sú tu riešené. A aj iné využívam. Richard uvedomuješ si, že prispel si tomu, aby sa znížil analfabetizmus v oblati zákona. Dal by som ti medailu.
Skoro 40 000 členov je dosť. Ešte by ma zaujímalo, koľko je tu žien a koľko mužov prihlásených. Myslím, že žien je tu podstatne viac ..... klobúk dole pred vedomosťami.


Klobúk dolu pred takým vyznaním a uznaním :):)
lubica_02
01.03.07,21:04
Nie som na porade dlho,ale využila som mudrost tu radiacich sa ludi 100 %. Odporučila som poradu dcere aj kolegyni. O chvilu /od 1. juna 07/ začnem podnikat so spravcovstvom bytov, tak tu budem este castejsie. Vdaka Vam vsetkym za vase rady,za tie ktore som uz dostala aj za tie ktore budem potrebovat. Ste to "banda " dobrych ludi s ktorymi som skoro kazdy den!!!
Adkah
08.03.07,17:43
Ja som na porade od Júna 2006, ale až od Októbra som sa začala viac zaujímať o informácie a momentálne je pre mňa najlepšia pomoc pri riešený problémov. Na 90% ju využívam a 10% sú zákony, opatrenia a podobne.:)
Za posledné dni som zaznamenala pozitívnu zmenu a aj novinky ako je na akej téme som bola naposledy, členenie, nové ikony a iné. Je to jednoducho SUPER. A chcem poďakovať všetkým poraďakom.
jana32
16.03.07,22:20
Odkedy som začala robiť účtovníctvo a mzdy nenašla som nič čo by mi pomohlo ako po kvalitatívnej aj kvantitatívnej stránke tak ako porada. Našla som tu odpoveď takmer na každý problém, vôbec si neviem predstaviť čo by som si bez nej počala. No a najviac sa teším na to,až bude po daňových priznaniach a ja budem mať konečne dosť času prejsť si pomaly poradu a zisťovať nielen veci ktoré mi práve " horia ". Teraz k tým negatívam porady - je jedno a síce že som prišla o všetky ilúzie o svojich vedomostiach, pri čítaní niektorých príspevkov mám pocit že som nepochopila ani otázku nie to ešte odpoveď. Dôležité je, že ma to posúva vpred (a verím že nielen mňa ) učiť sa, študovať a tak môžem pokojne povedať že toto je tá najlepšia vysoká ekonomická škola .
Paula
16.03.07,22:52
Teraz k tým negatívam porady - je jedno a síce že som prišla o všetky ilúzie o svojich vedomostiach, pri čítaní niektorých príspevkov mám pocit že som nepochopila ani otázku nie to ešte odpoveď. Dôležité je, že ma to posúva vpred

:confused: .
jana32
17.03.07,09:14
Paula, tie negativa som myslela ironicky - ironia zamerana voci mne samej, lebo v porade nevidim absolutne ziadne negativa., pred rokom 2005 som si totiz myslela ze teda som celkom schopna uctovnicka, po registracii na porade som zistila, ze aj veci ktore som vedela su o niecom inom, proste ze mam velke medzery, takze ked obcas som si precitala nejaku otazku prve co ma napadlo, ze ved je to elementarna vec, po precitani odpovedi som zistila, ze je to uplne inak a musela som sa preluskat cez problem, ale to je to co ma posuva vpred, vidim kolko som sa toho za posledne dva roky naucila.
vcelamery
23.06.07,18:37
Som tu síce krátko, ale som rada, že ma ani neviem ktorá stránka sem presmerovala...
To, že tu človek nájde riešenie na problém, mi pripadá ako čerešnička na torte, lebo pocit, že s problémom nie je človek sám, je asi v tej chvíli dôležitejší... A to nie som zrovna typ, ktorý pred problémami uteká...

PORADA, si svetlo na konci tunela!!!
alena234
26.06.07,19:35
Keďže som sa zamestnala po 3-ročnej pauze v jednej firme, svoje vedomosti som si začala oprašovať na internete. Veľkou šťastnou náhodou som klikla aj na túto stránku. Po prečítaní pár problémov a ich riešení, som sa tu zaregistrovala. Bolo to naozaj výborné rozhodnutie. Aj keď sa nezapájam do vašich vedomostných "rozhovorov", (nemám na Vás a riešenie svojich problémov nachádzam našťastie vo vašich odpovediach!), som na tejto stránke skoro každý večer a pripadám si ako na výbornom bezplatnom školení. Klobúk dolu pred Vašou ochotou odovzdávať svoje vedomosti a hlavne trpezlivosťou, s akou sa snažíte vysvetliť rôzne problémy nám vedomostne pokuľhávajúcim.
Je to dobrý pocit keď viete, že ak sa nebudete vedieť s niečím popasovať, je tu PORADA a s ňou veľmi veľa ochotných ľudí. To sa už dnes ťažko nájde.
Macka
28.06.07,07:27
Aj ja sa pripájam k Alene234,
a priznám sa,že z porady viac beriem ako dávam.Nie som skúsená účtovníčka,robila som z PÚ cca 2 roky a z JÚ cca 3 roky , a k tejto práci som sa dostala postupne,pretože som to vždy chcela robiť a celkom ma to baví,aj keď niekedy je to veľmi ťažké, vyznať sa v spleti všetkých možných zákonov a paragrafov a hlavne vedieť ich poriadne pochopiť a správne použiť.Preto aj ja chcem vysloviť veľkú vďaku všetkým ochotným poraďákom,ktorých je tu viac než dosť.Ešte sa mi nestalo aby po zadaní mojej ,možno pre niektorých banálnej otázke,nenašiel niekto kto by mi neporadil.Na porade som závislá, som na nej často a čerpám z nej strašne veľa a strašne moc som sa tu naučila.Vidím a čítam,že každy máme nejaký problém,s niečim sa musíme popasovať,ale môžme sa tu veľa naučiť, a poučiť na chybách iných a to je strašne dobre.Pracujem v malom veľkoobchode,kde okrem šéfa som len ja ,takže ak mám nejaký problém, nemám sa s kým poradiť,ale stačí zadať dotaz a vždy sa tu nájde niekto kto je ochotný a kto si aj v dnešnom uponáhľanom čase nájde čas a poradí v podstate neznámemu človeku,takže aj sa skláňam pred vašimi vedomosťami, a dúfam,že príde čas kedy aj budem takto vo veľkom dávať rady a pomáhať druhým.Z vďačnosťou to urobím. Som naozaj rada, že sme tu a že si takto pomáhame.Ešte raz naozaj ďakujem.
Macka
člen
03.07.07,16:45
Porada je vynikajúca forma odovzdávanie si informácii slobodne, slušne nezaujato a ľudsky. Nie som tu dlho, ale už som si ju dal aj do obbľubenych položiek. Posledné dva týždne mi skúsenosti zúčastnených member´s veľmi pomohli . Ďakujem touto cestou všetkým., vrátane správcu servera.
daniel345
24.07.07,17:10
Dobrý deň,
veľmi, veľmi prospešný web. Možno by si Občiansky zákonník zaslúžil samostatný priečinok...
lorelei
24.07.07,18:53
Tiez nie som tu dlho, ale zato kazdy den. Je to konecne diagnoza - pozitivna, spomedzi tych co su nie tak pozitivne. Tu clovek ozaj najde vsetko,ked nenajde, tak si to vypyta a je velmi vela dobrych lidicek, co su ochotni a trpezlivi,srdecni a uprimni. Moja malickost sa sklana pred tymito vsetkymi a hlavne pred tym, kto prisiel na ten napad, zriadit to tu. Velmi pekne dakujem a prajem vela dalsich poradakov.
Lion Topoľčany
24.07.07,19:10
lorelei, mám dojem, že krstným otcom portálu porada.sk je p.Mihál, ale nie som si na 100% istá /keď vďaka za nápad, tak práve jemu/.
Potvrdí mi to niekto ? A úplne s Tebou súhlasím, že sa jedná o pozitívnu diagnózu...atď.
Jozef Mihál
24.07.07,19:23
Občas ma označujú za autora tohto projektu, čo mi nesmierne lichotí, ale nie je to pravda. Zarolujte na spodný okraj tejto obrazovky a nájdete tam copyright. A ďalej www.orsr.sk ...
Lion Topoľčany
24.07.07,19:32
No, našla som si na www.orsr.sk, že existuje s.r.o. Porada.sk, že vznikla 1.9.2006 a že sú tam 2 spoločníci. To je len praktická stránka veci, ale
neobjasňuje, kto je autorom takej geniálnej myšlienky, akou porada.sk je...
Vidím tu príspevky staré 2-3 roky a vtedy tá s.r.o. ešte neexistovala.
Pán Mihál, no už nám to prezraďte, ak to nie ste Vy, tak kto je tvorca nápadu ako takého ?
Muška
24.07.07,19:41
Lion Topoľčany
24.07.07,19:46
Muška, ďakujem za objasnenie a Richardovi-večná sláva ! Fakt oceňujem geniálnu myšlienku. Asi nebudem sama, inak by na tejto www. nečetovalo toľko ľudí.
Jozef Mihál
24.07.07,20:16
Ehm. Pre úplnosť si dovolím upozorniť, že existuje aj stránka www.porada.cz (http://www.porada.cz), ktorá čoby stránke www.porada.sk (http://www.porada.sk) pred tromi rokmi z oka vypadla. Po jej pozornom preskúmaní zistíte, že to nie je len o nápade...
ludmilla
24.07.07,23:06
Občas ma označujú za autora tohto projektu, čo mi nesmierne lichotí, ale nie je to pravda. Zarolujte na spodný okraj tejto obrazovky a nájdete tam copyright. A ďalej www.orsr.sk (http://www.orsr.sk) ...

Pan Mihal, niet divu, ved vdaka porade Vas pozna vela ludi na Slovensku. Virtualne ste doma v mnohych domacnostiach, kancelariach. Ste taka uctovnicka celebrita. Clovek ma az pocit, ze sa uz s Vami osobne stretol. Robite zasluznu pracu. Cize je to urcite na mieste.
Richard
25.07.07,06:48
Ehm. Pre úplnosť si dovolím upozorniť, že existuje aj stránka www.porada.cz (http://www.porada.cz), ktorá čoby stránke www.porada.sk (http://www.porada.sk) pred tromi rokmi z oka vypadla. Po jej pozornom preskúmaní zistíte, že to nie je len o nápade...

presne tak, spraviť stránku je jedna vec, druhá sa o ňu starať, rozvíjať ju, propagovať atď... najmä ak to je neziskové a robíte to vo voľnom čase ;)

na porada.sk sa navyše od začiatku zbehla skvelá partia ľudí, ktorá ju pomohla rozbehnúť :)

Porada.cz vznikla len ako kópia (ktorých sa dá urobiť aj dvadsať :) ) už rozbehnutej Porada.sk ale to samozrejme nestačilo :) Nikto o nej nevie a tak sa v Čechách účtovníci stále trápia na ranných formách diskusných stránok...
Predpokladám, že šuflíkových nápadov na stránky je mnoho a len málo z nich uzrie svetlo sveta. Škoda, sám si viem predstaviť skvelé projekty, lenže financie a čas sú steny, ktoré sa webovým projektom (zvlášť na Slovensku) ťažko preskakujú...
Gabi03
25.07.07,06:59
Ja by som aj odporučila tú stránku môjmu náprotivku v Čechách, len tá stránka je zatiaľ prázdna.... :( A nie sme v takom vzťahu, aby som ju poprosila, aby tam začala prispievať. Možno raz. Možno čoskoro. :rolleyes:
Richard
25.07.07,07:07
:) Možno raz, možno čoskoro .... to som si už aj ja veľakrát povedal, že začnem stránku upravovať (nie úplne všetko tak funguje ako na Porada.sk) a hlavne propagovať ....
ešte som sa k tomu akosi nedostal a neviem či sa vôbec niekedy dostanem :(
Leila2006
25.07.07,07:38
Stránka porada.cz by v prvom rade mala byť nakomplet v češtine. Nemyslím si, že Češi budú prispievať na stránku v slovenčine. To je prvá vec. A ďalšia - mal by ju zastrešovať niekto, kto ovláda českú legislatívu. To by vzbudzovalo dôveru českých "kolegov". A ďalej už len spropagovať.
pikulik
09.08.07,10:29
Na týchto stránkach som iba dva mesiace, ale už častejšie.Je tu veľa zaujímavých rád, ale bolo by dobre keby sa dala táto stránka rozšíriť o rady lekára.Teraz napr.hľadám na internete radu čo sa týka pasoveho oparu.Ale celkove som spokojna so stránkami porady.
camelfly
09.08.07,10:35
Na týchto stránkach som iba dva mesiace, ale už častejšie.Je tu veľa zaujímavých rád, ale bolo by dobre keby sa dala táto stránka rozšíriť o rady lekára.Teraz napr.hľadám na internete radu čo sa týka pasoveho oparu.Ale celkove som spokojna so stránkami porady.


neboj, budeš ešte častejšie ;):) a rady od lekára nájdeš aj tu - v sekcii zdravie, dokonca aj pásový opar a ešte mnoho iného

pozri tu: pásový opar (http://www.porada.sk/t45360-pasovy-herpes.html#post503276)
Kazu
09.08.07,18:41
Na týchto stránkach som iba dva mesiace, ale už častejšie.Je tu veľa zaujímavých rád, ale bolo by dobre keby sa dala táto stránka rozšíriť o rady lekára.Teraz napr.hľadám na internete radu čo sa týka pasoveho oparu.Ale celkove som spokojna so stránkami porady.
No ja som tu o mesiac dlhšie a veru môžem povedať, že poriadne často. Niekedy niečo aj poviem ale väčšinou čítam, čítam, čítam ........ a zase čítam. Ani sa nepotrebujem nič pýtať, všetko sa už niekto opýtal a hlavne dostal odpoveď. Tak si tu len pekne krtkujem a hryzkám témy. Ani sa mi niekedy nechce končiť (až keď mi padajú oči na nos). Už si pripadám ako závislák. Ale nie, to ja sa predsa vzdelávam! A ďakujem všetkým dobrým dušiam čo Poradu stvorili a starajú sa o ňu. Neviem ako to funguje, ale funguje to dobre. Moja vďaka patrí aj všetkým ktorí sa ochotne a nezištne podelia o svoje vedomosti.
Jozef Mihál
09.08.07,19:04
Zišlo by sa písať kroniku Porady, aby si "objavitelia" ako vyššie pikulik, či kazu mohli preštudovať čo, prečo, o čom, kedy, za čo, načo, s kým a proti komu.

Nájde sa nejaký dobrovoľník?
uctoeva
10.08.07,04:08
Keby bola porada pred pár rokmi dozadu,koľko času ,nervov a peňazí by mi to ušetrilo.Už mám ten nejaký rôčik za sebou a práca vtedy a dnes vďaka porade sa nedá porovnať.Vďaka pán Mihál je to super.
jana
13.09.07,15:29
Donedávna som bola spokojná, ale vadí mi, že sa tu dostáva priestor pre reklamy, Draka. Drak je spoplatnený a tu sme začínali všetci, aby sme si poradili bez nároku na odmenu. Aj majitelia draka boli účastní porady. Pomaly sa z porady stáva biznis. Škoda.:mee:
Jana Acsová
13.09.07,15:41
Donedávna som bola spokojná, ale vadí mi, že sa tu dostáva priestor pre reklamy, Draka. Drak je spoplatnený a tu sme začínali všetci, aby sme si poradili bez nároku na odmenu. Aj majitelia draka boli účastní porady. Pomaly sa z porady stáva biznis. Škoda.:mee:Z Porady určite nie. A už tu na túto tému bolo naozaj veľa, preveľa napísaného. A členovia Porady majú ak sa nemýlim nimimalizovaný rozsah reklám ... a každý musí z niečoho žiť. Aj Vy platíte za prístup na internet, aby ste mali Poradu zadarmo.

A z môjho pohľadu je škoda vtedy, keď napriek značnému času odpovedajúci nedostane ani "ďakujem" ... a videní 100, 200, 500 nehovorím, že niekedy aj s pridaním ďalšej nuly ... Keď nič, tak asi to nepomáha nikomu. Tak to vyzerá ... a mizne dobrý pocit a chuť. A týka sa to všetkých Poraďákov.
remenka
13.09.07,15:45
Som veľmi spokojná s poradou. Viac hláv, viac skúseností. Šetrenie drahocenným časom, dobrá atmosféra, niekedy aj sranda, samé plusy.
kukučka
13.09.07,16:12
A Richard tiež nedostáva chlieb v obchode zadarmo
Orsz
13.09.07,16:28
Porada mi veľa dáva, ale mnohokrát ma aj "vystrašila". Je toľko vecí, ktoré musí účtovník zvládnuť. A všetko sa zachytiť nedá, a tiež nás niekedy nenapadne baviť sa práve o určitých veciach, pretože sa stanú stereotypom, nad ktorými sa moc nezamýšľame, a účtujeme, účtujeme. Zrazu príde nejaký dobráčik a začne sa pýtať, možno preto lebo sa stým stretol prvý krát, a zrazu zistíme, aké rôzne názory sú na daný problém, a vtedy si pomyslím: "Ty kokso, to by ma ani nenapadlo nad tým rozmýšlať, veď tak dlho o tom účtujem takto". Samozrejme v presvedčení, že je to správne. Musím však poznamenať, že odkedy som členom porady, stihnem sa dostať do obrazu skôr, ako si už takto povzdychnem :D . A stihnem včas zareagovať, no ale niekedy aj trošku neskôr :cool: . Ale to patrí k tomu.
Jozef Mihál
13.09.07,19:40
Aj majitelia draka boli účastní porady.

No. Trúfam si povedať, že do aktuálnej prvej stovky odpovedačov stále patrím. Pozriem ešte na získané body, moment... ...ostatných 10 bodov som získal v čase od 6.9.2007 do 11.9.2007 - takže asi som stále účastný Porady - alebo nie?
Orsz
13.09.07,19:42
No. Trúfam si povedať, že do aktuálnej prvej stovky odpovedačov stále patrím. Pozriem ešte na získané body, moment... ...ostatných 10 bodov som získal v čase od 6.9.2007 do 11.9.2007 - takže asi som stále účastný Porady - alebo nie?


Určite áno - dokonca jeden z tých najlepších :) .
jana
14.09.07,03:22
P. Mihál ja voči vašej osobe nemám absolútne žiadne námietky,uznávam Vás ako odborníka, ale keď sa chcem niečo dozvedieť , kliknem na odpoveď a už mi na obrazovke bliká zaregistrujte sa a objednajte si draka a potom sa dozvieš. To mi vadí.
Jana Acsová
14.09.07,05:36
P. Mihál ja voči vašej osobe nemám absolútne žiadne námietky,uznávam Vás ako odborníka, ale keď sa chcem niečo dozvedieť , kliknem na odpoveď a už mi na obrazovke bliká zaregistrujte sa a objednajte si draka a potom sa dozvieš. To mi vadí.Berte to pozitívne. Čo všetko by ste sa bez problémov a ihneď dozvedeli, keby ste boli registrovaná. Berte to ako informáciu ... a na Porade zadajte vyhľadávanie, či daný problém bol, alebo nebol riešený. V Drakovi je lepšia orientácia, lebo je profesionálne riadený, na Porade musíte hľadať, alebo čakať ...
Jozef Mihál
14.09.07,06:22
jana: Mne tiež vadí, keď na súkromnej TV je zaujímavý film prerušovaný reklamou. Je to daň za to, že za ten film nemusím nič platiť.

Okrem toho moja vyššia reakcia bola na Vaše tvrdenie "Aj majitelia draka boli účastní porady" - k tomu ste sa následne už nevyjadrili...
Katka22
14.09.07,06:47
P. Mihál ja voči vašej osobe nemám absolútne žiadne námietky,uznávam Vás ako odborníka, ale keď sa chcem niečo dozvedieť , kliknem na odpoveď a už mi na obrazovke bliká zaregistrujte sa a objednajte si draka a potom sa dozvieš. To mi vadí.

Ja som neaktívny člen porady (viac beriem ako dávam ) . Drak porada je stránka na vysokej úrovní .(aj porada) (ktorá mi každodenne pomáha ) a viem že mi prinesie vedomosti, ktoré potrebujem pri svojej práci tak ani na minútu nebudem zaváhať alebo špekulovať prečo je to platené . Napríklad keď sa robilo ročné zúčtovanie ZP , mi Janka Motyčkovej. veľmi pomohla veľmi rýchlo a zrozumiteľne . Ani nebudem rozprávať o poisťovňach :(a o ich podávaní info. (nechcem tým uraziť nikoho, ale ja dobré skúsenosti nemám : Naposledy ma pani zo sociálky presviečala že ak dáme pracovníkovi mesačne odmenu tak z odmeny neplatíme odvody :(:(:(:( A som veľmi rada že mám draka - je na nezaplatenie :)
Danila
14.09.07,06:49
P. Mihál ja voči vašej osobe nemám absolútne žiadne námietky,uznávam Vás ako odborníka, ale keď sa chcem niečo dozvedieť , kliknem na odpoveď a už mi na obrazovke bliká zaregistrujte sa a objednajte si draka a potom sa dozvieš. To mi vadí.Tiež som chvíľu uvažovala, ako ty.Kým som pochopila rozdiel medzi Drakom a Poradou. Teraz viem, že z hľadiska odbornosti a profesionality je veľký rozdiel. Minimálne táto forma prístupu k Drakovi túto orientáciu plne zabezpečuje. A tak Porada bude aj dalej slúžiť aj na " vykecávanie sa " len tak, z dlhej chvíľe. A Drak bude slúžiť ako odborná garancia uspokojenia výsostne odborných potrieb bez návštevníkov, ktorí hľadajú aj inú formu relaxu. A chcú sa spolupodielať. Tak to momentálne vnímam ja.
ajobs
14.09.07,06:51
Donedávna som bola spokojná, ale vadí mi, že sa tu dostáva priestor pre reklamy, Draka. Drak je spoplatnený a tu sme začínali všetci, aby sme si poradili bez nároku na odmenu. Aj majitelia draka boli účastní porady. Pomaly sa z porady stáva biznis. Škoda.:mee:

jana, chcel by som sa opýtať, ty pracuješ bez nároku na odmenu ? Ak áno, daj mi kontakt, budem HNEĎ využívať tvoje služby.
kukučka
14.09.07,08:21
hmm, a existuje ešte nejaká stránka bez reklamy? :eek:
... by som chcela vidieť ;)
Jana Acsová
14.09.07,08:24
Napríklad keď sa robilo ročné zúčtovanie ZP , mi Janka Acsová veľmi pomohla veľmi rýchlo a zrozumiteľne . Priznám sa, že veľmi, ale veľmi nerada sa vzdávam tetjo zásluhy a veľmi, veľmi rada ju prenechám Janke Motyčkovej.

Ja sa dobrovoľne pohybujem vo sférach dane z pridanej hodnoty a jednoduchého účtovníctva, občas v dani z príjmu a PÚ ... podľa toho, čo ma pritiahne k odpovedi, ktorá je často ... bez odozvy. Ďakujem všetkým za výnimky. :)
evina
14.09.07,08:29
Priznám sa, že veľmi, ale veľmi nerada sa vzdávam tetjo zásluhy a veľmi, veľmi rada ju prenechám Janke Motyčkovej.

Ja sa dobrovoľne pohybujem vo sférach dane z pridanej hodnoty a jednoduchého účtovníctva, občas v dani z príjmu a PÚ ... podľa toho, čo ma pritiahne k odpovedi, ktorá je často ... bez odozvy. Ďakujem všetkým za výnimky. :)
A ja od prečítania toho príspevku rozmýšľam, odkedy si sa dala RZZP;)
Jana Acsová
14.09.07,08:31
A ja od prečítania toho príspevku rozmýšľam, odkedy si sa dala RZZP;)
Evka priznám sa že tiež ma napadlo, čo som toho roku povyvádzala. No ale rekapituláciou som zistila, že v RZZP nič. Ani svoje som si nerobila :)
Katka22
14.09.07,09:53
Priznám sa, že veľmi, ale veľmi nerada sa vzdávam tetjo zásluhy a veľmi, veľmi rada ju prenechám Janke Motyčkovej.

Ja sa dobrovoľne pohybujem vo sférach dane z pridanej hodnoty a jednoduchého účtovníctva, občas v dani z príjmu a PÚ ... podľa toho, čo ma pritiahne k odpovedi, ktorá je často ... bez odozvy. Ďakujem všetkým za výnimky. :)


Ospravedľňujem sa Janke Motyčkovej za popletenie mien :) ďakujem za upozornenie Janke Acsovej.
yamasaki
14.09.07,13:43
Stránku už navštevujem dlho a veľa z Vás mi už aj pomohlo, hádam nadíde čas, keď poradím niekomu aj ja.
Ale ešte stále som neprišla na to, kde sú tí smajlíkovia, ktorých by som tu chcela vložiť! :,)
evina
14.09.07,13:47
Keď odpovedáš alebo cituješ píšeš to tabuľky a na jej pravej strane máš smejkov:):) , aj pod tabuľkou...,http://www.porada.sk/images/icons/icon6.gif
Manual
14.09.07,14:02
Stránku už navštevujem dlho a veľa z Vás mi už aj pomohlo, hádam nadíde čas, keď poradím niekomu aj ja.
Ale ešte stále som neprišla na to, kde sú tí smajlíkovia, ktorých by som tu chcela vložiť! :,)
Keď nechceš citovať a píšeš text do rámika, tak tam nikde nevidíš smajlíkov. Musíš kliknúť na rozšírené možnosti ODPOVEDAŤ a tam uvidíš smajlíkov
Kazu
14.09.07,15:19
Stránku už navštevujem dlho a veľa z Vás mi už aj pomohlo, hádam nadíde čas, keď poradím niekomu aj ja.
Ale ešte stále som neprišla na to, kde sú tí smajlíkovia, ktorých by som tu chcela vložiť! :,)

Napr. takéhoto? :--- Klikneš pravou stranou myšky na smajlíka a on ti do toho textu pekne skočí. Ale tu sú poraďáci, ktorí vedia chechtáčikov vytiahnuť aj spod zeme a na to som tiež ešte neprišla ako to robia. Ale nič to, však sme my devy šikovné raz sa aj to naučíme. :D :D :D
evina
14.09.07,15:32
Napr. takéhoto? :--- Klikneš pravou stranou myšky na smajlíka a on ti do toho textu pekne skočí. Ale tu sú poraďáci, ktorí vedia chechtáčikov vytiahnuť aj spod zeme a na to som tiež ešte neprišla ako to robia. Ale nič to, však sme my devy šikovné raz sa aj to naučíme. :D :D :D
Napr. dvojbodkameedvojbodka :mee:
dvojbodka veľké D :D
dvojbodka pravá zátvorka :)
dvojbodka eekdvojbodka :eek: :D:D

P.s. treba si to skúsiť na šuťáku;)
Kazu
14.09.07,15:41
Už tam letím

Ďakujéém!!!!
Halli
14.09.07,16:27
Uáááá Betka ty si ale nasr.... :D ... no však nech, všetko čas vyrieši :D , či už s čur... alebo bez nich, haha normalne sa smejem na monitor ako blbá... aj tu prebieha prirodzená selekcia ;)

...škoda že si to vymazala :D :D
betka
14.09.07,16:37
To akože "ženské" nicky ďakujú všetky, len chlopi nie ? ;) :) :D

:D:D:D, nemyslela som to tak.

Slavica, Andrej, stihli ste si prečítať, ...... Asi som dnes trošku :mad:,
Zita5
14.09.07,16:48
:D:D:D, nemyslela som to tak.

Slavica, Andrej, stihli ste si prečítať, ...... Asi som dnes trošku :mad:,


Betka , nielen Andrej a Slávica .........;) :)
Kazu
14.09.07,17:14
Počkajte, zďobkajú nás, však my sme mimotemy
betka
14.09.07,17:20
Počkajte, zďobkajú nás, však my sme mimotemy

Práveže my sme boli v téme: Váš názor na Poradu, a tí čuráci..., len som príspevok hodila do smetí.....;)
Manual
14.09.07,17:24
Betka akí čundráci... ? Už je po stanovačkách.
Halli
14.09.07,17:30
:D :D :D nová téma : čur.... na porade :D , prepáč Richard..pssst už som ticho :cool: Manuál nerob sa ! :--- ... no kopirajt...zmažem xi
JankaO
14.09.07,17:32
Betka akí čundráci... ? Už je po stanovačkách.

Nechápete, že je to preklep???:D (čudáci). Veď aj mne sa stalo, že miesto NASTALO som napísala NASRALO:D A to do oficiálneho textu.
abel
14.09.07,20:58
P. Mihál ja voči vašej osobe nemám absolútne žiadne námietky,uznávam Vás ako odborníka, ale keď sa chcem niečo dozvedieť , kliknem na odpoveď a už mi na obrazovke bliká zaregistrujte sa a objednajte si draka a potom sa dozvieš. To mi vadí.
Janka, v profile máš, že si hlavný účtovník. Povedz sama, koľko publikácií odoberáš a koľko strán z tých kníh skutočne využiješ. Lebo ja sa priznám, že som si ročne predplácala 3 odborné - každá nad 1000.- Sk ročne ( to bolo minimum) a v každej z nich som mala len určité stránky, ktoré sa ma skutočne týkali. A kým vyšlo ďalšie číslo, ja už som potrebovala aktuálne niečo riešiť. Odkedy som si predplatila DRAK-a, zrušila som ostatné knihy, ktoré mi zaberali aj veľa miesta a okamžite pri zmene alebo novele zákona to mám v DRAK-ovi aj s odborným výkladom, prípadne s konkrétnym riešením mojej situácie. A mám to poruke či som doma, či som v zahraničí - prístup na internet je určite dostupnejší ako keby som mala nosiť so sebou všetky tie knihy. A to nehovorím o atmosfére, ktorú som z kníh ešte nevycítila.
lulyi
16.09.07,15:08
TATO STRANKA JE SUPER. Ja ako laik niesom uctovníčka a stale tu najdem zaujimavé veci aj sa nieco naucim.Dakujem ze ste
AnikoAd
04.05.08,12:28
Porada sa stáva pre mňa návykovou.Keď mám chvílku čas,hneď som tu. Pomáha mi nielen pri účtovaní, ale aj pri zorientovaní sa v roznych životných situáciach, ale aj kde čo kúpiť,riešiť zdravotné problémi a pod. STE SUPER! Veľa úspechov všetkým!
mala1006
07.05.08,10:31
Pekný deň, Poraďáci!
Na vašej stránke surfujem už nejaký ten čas a som veľmi rada, že som našla takú dobrú stránku. Som začiatočníčka v účtovníctve, a keď si neviem rady, tak ma zachráni PORADA. Ste super a dúfam, že ešte dlho budete. Želám veľa síl a úspechov. Ak môžem nejako pomôcť, rada sa pripojím. Bohužiaľ radiť zatiaľ nemôžem, som zelenáč.
šromo
09.05.08,05:20
PORADA je geniálna stránka.
Je to najrýchlejší a najjednoduchší spôsob nájsť nielen samotné zákony, ale aj poraďacké názory a skúsenosti. A to nie len v oblasti pracovnej, ale i v oblasti či už domácnosti, nakupovania, záhradky, bývania a mnohých ďalších. Želám Porade a poraďákom věľa zdravia , optimizmu a dobrej nálady
Karas Milan
10.05.08,07:42
Ahojte Poraďáci.

Aj mne sa Porada páči = preto som tu.
Iba by som chcel ako elektrikár upozorniť , že ""Spätná väzba nás posúva ďalej."" je tu zatiaľ samá kladná spätná väzba = môže byť dlhším pôsobením nebezpečná.

Ahojte
Ka Mil
Muška
10.05.08,07:43
Ahojte Poraďáci.

Aj mne sa Porada páči = preto som tu.
Iba by som chcel ako elektrikár upozorniť , že ""Spätná väzba nás posúva ďalej."" je tu zatiaľ samá kladná spätná väzba = môže byť dlhším pôsobením nebezpečná.

Ahojte
Ka Mil

:):):):)
Eulalia
10.05.08,12:31
Ahojte Poraďáci.

Aj mne sa Porada páči = preto som tu.
Iba by som chcel ako elektrikár upozorniť , že ""Spätná väzba nás posúva ďalej."" je tu zatiaľ samá kladná spätná väzba = môže byť dlhším pôsobením nebezpečná.

Ahojte
Ka Mil

Neboj, elektrina sa prejavuje aj tu na Porade. Občas to tu tiež hrmí a blýska sa, našťastie, vždy potom zasvieti slniečko.:)
velvet
03.06.08,08:09
Som tu len pár dní, ale som závislá...prvý krok k uzdraveniu je priznať to...že? :)...lenže ja sa nechcem uzdraviť :D
dostala som sa sem náhodou, ale zistila som, že je to úplne fantastická stránka so super ľuďmi a viem, že nech budem mať akýkoľvek problém, radu dostanem...a aj ja sa budem snažiť poradiť iným, v rámci mojich možností a schopností :rolleyes:

Ď A K U J E M
:---
ludmila12
03.06.08,09:35
Mne sa stala porada mojou novou rodinou.:) Ráno začínam aspoň mrknutím čo je nového a večer sa tiež ešte dosť často zastavím na návštevu. Je to úžasná stránka kde sa dá nájsť takmer všetko . Odporučila som ju množstvu ľudí ktorí sú takisto maximálne spokojní. :--- Nepoznám jediný zlý ohlas.
Vďaka Ludka
Karas Milan
08.06.08,05:45
Ahojte .

Nakukol som sem po mesiaci.
Aby bola o kúsok lepšia prosím zjednodušiť na stránku :
""" Sránka je fajn, ale príliš komplikovaná "").

Ahoj
Ka Mil
Viera Klimentová
10.06.08,06:05
Už som sa na adresu porady vyjadrila pozitívne niekoľko krát. Pre nás, ktorí pracujeme v personalistike je porada skutočne niečo ako výklad Zákonníka práce, alebo k nemu potrebných zákonov. Na pracovnom stole mám každodenne Zákonník práce, Zákon o verejnej službe (v mojom prípade) a počítač s otvorenou poradou.
Ani mne nebolo na začiatku jasné, kde čo mám hľadať, ale dnes už viem, že skôr, ako sa začnem pýtať - h ľ a d á m v porade!!!! v už založených témach. Ešte by som sa chcela dostať k Drakovi, ale to je platená služba, preto potrebujem súhlas zamestnávateľa. V krátkej dobe to budem realizovať. A znova ďakujem všetkým obetavým poraďákom, ktorí pomáhajú a radia.
Žabinka
10.06.08,07:20
Odkedy som náhodou objavila stránku porady, nekúpila som žiadnu odbornú literatúru, všetky potrebné informácie, vrátane zákonov, som našla tu. Dovtedy mi poličky zaplavovali knižky a brožúrky, ktoré som musela kúpiť napr. pre jedinú potrebnú informáciu, a ostal mi kopec ďaľších pre mňa nepotrebných informácií. Na poradu nedám odpustiť, keď niekto známy potrebuje odbornú radu, odporučím mu poradu. Už aj básnim. Len ma niekedy mrzí, že sa debata občas zvrtne zlým smerom, a potom to začína byť o niečom inom. Ale našťastie to býva len občas. Takže veľa zdaru, a nech je porada stále lepšia a lepšia.
Hansa
13.06.08,09:27
Ďakujem, že existuje Porada!

S pomocou Porady a Drak-a som vyplnila ročné zúčtovania zdravotného poistenia za rok 2007. Verím, že sú bezchybné.

Prajem pekný deň, nech sa nám všetkým darí!:)
caixa
14.06.08,18:41
Stránka bola kedysi lepšia, teraz to kazíte s tým Drakom. To by ste mali dať niekde inde,dosť sa to pletie. Zbytočne veľa času strávim klikaním na odkazy kde nemám prístup.
lubica_02
14.06.08,18:49
Porada je super, každý deň som tu, sútuskvelí ľudia.
Meggi 1
14.06.08,19:33
Stránka bola kedysi lepšia, teraz to kazíte s tým Drakom. To by ste mali dať niekde inde,dosť sa to pletie. Zbytočne veľa času strávim klikaním na odkazy kde nemám prístup.
Veď si Draka predplať, keď potrebuješ odborné informácie.
Keď klikáš na odborné témy, pravdaže Ťa to v niektorých presmeruje na Draka. Sú tam cenné informácie, ktoré niekto vypracoval, obetoval svoj čas, vedomosti atď. Preto je pochopiteľné, že nemá tam prístup ten, kto to nemá predplatené.
cactus
15.06.08,05:55
Porada je super, každý deň som tu, sútuskvelí ľudia.
Zbytťočná poznámka, pretože DRAK nestojí tak veľa a ak si ho predplatíš, nebudeš mať stres, že sa k niektorým odpovediam nemôžeš dostať...
VladoaKatka
15.06.08,10:37
Drak je naozaj skvelá vec, netýka sa výlučne miezd, rozoberá problematiku sociálneho poistenia, zdravotného poistenia, daní a práve v témach zapísaných v Drak-ovi najčastejšie nájdem odpovede na svoje otázky.
Odpovede sú také, ktoré sú napísané medzi riadkami zákonov.
Rozalka
15.06.08,10:50
Stránka bola kedysi lepšia, teraz to kazíte s tým Drakom. To by ste mali dať niekde inde,dosť sa to pletie. Zbytočne veľa času strávim klikaním na odkazy kde nemám prístup.
Si tu prihlásená ani nie mesiac, môžeš bližšie vysvetliť to "kedysi"?
lubica_02
15.06.08,11:47
Zbytťočná poznámka, pretože DRAK nestojí tak veľa a ak si ho predplatíš, nebudeš mať stres, že sa k niektorým odpovediam nemôžeš dostať...
Ale ja nemám z draka ani z porady stres - práve naopak. Trvám na tom, že sú tu skvelí ľudia a porada mi veľa pomohla.
cactus
15.06.08,13:24
Stránka bola kedysi lepšia, teraz to kazíte s tým Drakom. To by ste mali dať niekde inde,dosť sa to pletie. Zbytočne veľa času strávim klikaním na odkazy kde nemám prístup.




prepáč, lubica_02, bolo to mienené na caixa
Vranová
15.06.08,17:00
Súhlasím s ostatnými, som veľmi vďačná, že takáto stránka existuje. Som tu skoro každý deň, nie že si len overujem svoje znalosti v danej téme, ale veľa som sa tu aj naučila! Touto cestou chcem aj poďakovať skúsenejším kolegom za ich príspevky a odpovede!
jozka56
01.07.08,18:20
V deň ročnej registrácie na tomto servery Vám veľmi pekne ďakujem za Vaše odborné, ale aj ľudské rady. Som rada, že som tento server objavila. Jožka
japis
19.01.09,17:57
Náhodou som ju vlani objavila a veľmi mi pomáha. Len škoda, že nemám viac času, lebo sa tu riešia často zaujímavé problémy. Myslím iba tie odborné, tie ostatné, nemusím, ale nemám ani nič proti. Upracovane uctovnicky potrebuju aj rozptylenie.
Zoltán Kovács
28.01.09,16:27
Nie je to názor, skôr žiadosť:

Dalo by sa niekde nastaviť, že nový členovia nemali prístup do sekcie "Poraďácka kaviareň"? Prečo, z jednoduchého dôvodu. Aj dnes som tam našiel
cca 10-15 otázok odborného charakteru. A to isté platí aj na blog.

A po čase, keď sa už zorientujú na stránke, uvolniť im prístup.
Dav
28.01.09,16:36
Nie je to názor, skôr žiadosť:

Dalo by sa niekde nastaviť, že nový členovia nemali prístup do sekcie "Poraďácka kaviareň"? Prečo, z jednoduchého dôvodu. Aj dnes som tam našiel
cca 10-15 otázok odborného charakteru. A to isté platí aj na blog.

A po čase, keď sa už zorientujú na stránke, uvolniť im prístup.
Maximálny súhlas s príspevkom.
Alebo aby sa mohli iba pýtať v existujúcich témach, a nie hneď zadávať novú tému.
marina8
28.01.09,16:40
som rada, ze existuje takato stranka, vdaka nej prestali byt pre mna zakony nudne;)
a kazdy den zistujem, ze aj ked robim uctovnictvo, stale je nespocetne mnozstvo veci, ktore neviem alebo som si nie 100% ista a stale je co sa ucit:D
Klimentová Viera
29.01.09,08:04
Aj ja súhlasím. Ani nie tak, že sú zákony nudné, ale preto, že niekedy som si 100% istá a stačí iný názor a už začínam mať pochybnosť. Zákony sú strohé,stručné a nie vždy jednoznačné "§" - stačí vidieť ten paragraf. Keď som sa v odborných záležitostiach obrátila na poradu, vždy som našla pomoc. Ľudí (nebudem menovať, aby som na niekoho nezabudla), ktorí sa podujali na túto prácu si treba vážiť a nie im ju znepríjemňovať, ba dokonca ich urážať. Nedajte sa odradiť (nie konštruktívnou kritikou), ale provokáciami a neplodnými diskusiami. Držím všetkým poraďákom palce.
zdenek26
29.01.09,14:56
Je to super stránka.Potrebujem ju k životu.Dakujem,že existuje PORADA.
denisie
30.01.09,12:58
Každému kto má nejaký problém a nevie si rady, tak ako niekedy ja...Poradu vždy odporučím...Ja si už ani neviem predstaviť, žeby táto stránka neexistovala. Zvykla som si prísť sem pohľadať odpovede na moje otázky, alebo sa v nich aspoň uistiť!Nečudovala by som sa keby som od nej závislá..:) Ale predsa lepšie byť závislý od porady ako od niečoho iného;)
Vlado.s
30.01.09,21:27
Porada? To je to najúžasnejšie čo na internete je. Porada je nekonečná vysoká škola. Som neskutočne vďačný za vnuknutie ktoré dostali tvorcovia tejto PORADY.
durisovad
30.01.09,21:35
Ani ja si uz bez Porady neviem predstavit jediny den. Dnes som vdaka jednej zlatej dusi - andreaS- prekonala strach z OMEGY. Od predvianoc som sa s tym morila , schudla som 3 Kg, co som sa trapila a jedovala a az vdaka nej som prisla na to, ze to asi budem vediet pouzivat. Keby nebola Porada, neviem, kde by mi takto ucinne pomohli.
evina
30.01.09,21:38
Ani ja si uz bez Porady neviem predstavit jediny den. Dnes som vdaka jednej zlatej dusi - andreaS- prekonala strach z OMEGY. Od predvianoc som sa s tym morila , schudla som 3 Kg, co som sa trapila a jedovala a az vdaka nej som prisla na to, ze to asi budem vediet pouzivat. Keby nebola Porada, neviem, kde by mi takto ucinne pomohli.

zlezaradil Neviem, či si zajtra nepôjdem kúpiť Omegu ...:)
durisovad
30.01.09,21:42
Ak chces schudnut, lepsiu kuru nepoznam.
liba2
31.01.09,05:42
No , ja neviem kde ja robím chybu....:confused:
mám v PC dve Omegy ale na mojej váhe to nieje poznať... :D :D :D :D .
ignis1
31.01.09,06:05
Musím priznať, že aj ja som "závislá" od porady. Nájdem tu riešenie v rôznych situáciach (zdravie, kvety, záhrada ...) a je mi sympatické s akou trpezlivosťou vysvetľujete niektoré § a pojmy. Vďaka Vám všetkým za to! Osobne som sa pristihla pri tom, že si radšej pustím Poradu ako televíziu.
durisovad
31.01.09,07:21
No , ja neviem kde ja robím chybu....:confused:
mám v PC dve Omegy ale na mojej váhe to nieje poznať... :D :D :D :D .
Bude to asi tym, ze si OMEGU pochopila lepsie a skor ako ja. Ale aby som nepisala mimo temy, vdaka Porade uz asi chudnut nebudem.
Llívia
07.11.09,15:35
Keď som sem začala chodiť, bola to super stránka. Našla som tu veľa riešení a rád k veci. Potom som tu dlhšie obdobie nebola a teraz kukám ako vyoraná myš. Pripadá mi to tak, ako keby sa väčšina príspevkov zvrhla na vzájomné napádanie sa členov. A asi je to horšie, odkedy sa udeľujú súhlasy a palce. Fakt ma nebaví, keď hľadám riešenie na nejaký problém, čítať v príspevkoch, že AB je pritakávač/ka CD, EF je zase pritakávač/ka GH, baby vždy držia spolu a podobné kraviny a tiež kraviny od ľudí, ktorí sa vyjadrujú totálne mimotemy, len aby sa predviedli a niekoho naštvali (posledná takáto téma, čo som čítala, bola Krámová versus Kramár). :mad:
Danila
07.11.09,16:05
Keď som sem začala chodiť, bola to super stránka. Našla som tu veľa riešení a rád k veci. Potom som tu dlhšie obdobie nebola a teraz kukám ako vyoraná myš. Pripadá mi to tak, ako keby sa väčšina príspevkov zvrhla na vzájomné napádanie sa členov. A asi je to horšie, odkedy sa udeľujú súhlasy a palce. Fakt ma nebaví, keď hľadám riešenie na nejaký problém, čítať v príspevkoch, že AB je pritakávač/ka CD, EF je zase pritakávač/ka GH, baby vždy držia spolu a podobné kraviny a tiež kraviny od ľudí, ktorí sa vyjadrujú totálne mimotemy, len aby sa predviedli a niekoho naštvali (posledná takáto téma, čo som čítala, bola Kramárová versus Kramár). :mad:Práve si objavila Ameriku.;)Mňa keď niečo nebaví, tak to nečítam. Toto je téma, kde Richard očakával názory a príspevky, ktoré by Poradu posunuli dopredu. Ty si sem prišla a podarilo sa Ti zaradiť spiatočku. To sa aj mne stáva. Občas ani nenaštartujem. Ale musím sa Ti poďakovať, že svojim príspevkom si túto tému vyniesla na svetlo, a ja prijmem Tvoju hodenú rukavicu. Vzhľadom k tomu, že som nikdy nezadala žiadnu tému, a hľadala som, ako mám čosi stlačiť, aby sa mi to podarilo, tak som bola úspešná aspoň v tom, že sa mi nič nepodarilo a vypla som PC. Napriek tomu dva dni nosím v hlave myšlienku otvoriť anketu k problému Porady najzávažnejšiemu: TISÍCHLAVÝ NICK !
Porada ustála rôzne názorové rozdiely. Občas ich neustáli niektoré nicky, ale život ide ďalej. Som na Porade 4 roky. Viem, ktorý nick môžem radšej obísť, viem približne, ktorý nick je ochotný akceptovať aj moje sarkastické poznámky, aby som nemusela rovno do čierneho, viem presne ktorý nick na mňa bude zazerať aj keby som mu zniesla modré z neba, a viem ktorý asi kam patrí, aj keď na to zrovna nevyzerám.;) Čo však nie som schopná pochopiť, ako na tejto stránke tak dlhodobo a beztrestne môže pôsobiť nick, ktorý verejne priznáva svoju identidu/ teda je vcelku jednoduché uplatniť právo bez širokosiahleho vyhľadávania konkrétnej fyzickej osoby/, ktorý verejne hanobí autora a majiteľa stránky, ktorí denne zamestnáva adminov, lebo je ako domestos smrdiaci všade. Etiketa jasne vyjadrila, aký bude postoj k istým naplneným skutkom. Zatiaľ je zdvorilejšia k tisíchlavému nicku, ako výstrednejšiemu jedincovi. Nepýtam sa prečo. Skôr sa pýtam do kedy? Ak sa má Porada posúvať dopredu a nie opačným smerom.

P.S. Červený kúkoľ vlčie maky?......;)
vulxy
07.11.09,17:46
vyborna stranka,jedine co by som vylepsil je vyhladavanie ,neviem preco ale tazko nieco najdem a urcite to uz bolo riesene.ale chyba je mozno vo mne:)
Xanti
07.11.09,17:59
Napriek tomu dva dni nosím v hlave myšlienku otvoriť anketu k problému Porady najzávažnejšiemu: TISÍCHLAVÝ NICK !

Danila,
zaslúži si takú pozornosť dotyčný? Aby mal vlastnú tému? Ale aj ked založíš nebude vhodnejší názov - "TISÍCHLAVÝ DRACK" ;) :)
Llívia
07.11.09,19:33
mimotemy
Práve si objavila Ameriku.;)Mňa keď niečo nebaví, tak to nečítam. Ja to tiež nečítam, ale napr. teraz som si pozerala tému o zatepľovaní zvnútra a keď som sa chcela dostať k nejakému rozumnému vysvetleniu mojej otázky, tak som čítala všetky príspevky, aby som zistila, ktorý je blbosť, a ktorý skutočne radí.Toto je téma, kde Richard očakával názory a príspevky, ktoré by Poradu posunuli dopredu. [/COLOR=magenta]Citujem Richarda: "Prosím podeľte sa o Váš názor." Očakával názory a ja som si svoj povedala.[/COLOR]Ty si sem prišla a podarilo sa Ti zaradiť spiatočku. Neviem, ako to myslíš, ale je pravda, že sa mi tých 40 strán nechcelo čítať. ...
Porada ustála rôzne názorové rozdiely. Občas ich neustáli niektoré nicky, ale život ide ďalej. Som na Porade 4 roky. Viem, ktorý nick môžem radšej obísť, viem približne, ktorý nick je ochotný akceptovať aj moje sarkastické poznámky, aby som nemusela rovno do čierneho, viem presne ktorý nick na mňa bude zazerať aj keby som mu zniesla modré z neba, a viem ktorý asi kam patrí, aj keď na to zrovna nevyzerám.;) Ako som písala, nebola som tu dlhšie, takže neviem, ktoré nicky mám radšej obísť atď....
P.S. Červený kúkoľ vlčie maky?......;) Vysvetlenie?!

(Dovolila som si upraviť tvoj príspevok len na to, na čo chcem reagovať. :))
ErikaDP
08.11.09,09:58
Ani ja si uz bez Porady neviem predstavit jediny den. Dnes som vdaka jednej zlatej dusi - andreaS- prekonala strach z OMEGY. Od predvianoc som sa s tym morila , schudla som 3 Kg, co som sa trapila a jedovala a az vdaka nej som prisla na to, ze to asi budem vediet pouzivat. Keby nebola Porada, neviem, kde by mi takto ucinne pomohli.
Som veľkým nadšencom Omegy a Olympu. Ale ako väčšina z nás nestíham ... Preto ma nesmierne teší že poraďačka Durisovad to nevzdala, potrápila sa a klobúk dolu pred AndeaS že si ten čas našla a pomohla.
A môj názor na poradu: netreba ho písať, lebo kto sledoval trápenie poraďačky Durisovad s Omegou a to že nakoniec to dobre dopadlo vďaka druhej poraďačke, tak ten si uvedomí: toto je naša porada.
A že exisujú nejaké škodné? : je to tak ak so všetkými negatívami okolo nás: snažme sa ich nevšímať , odháňať od seba, nereagovať na ne. Nech sa hryzú sami medzi sebou, po čase ich to nebude baviť. Vďaka adminatrátorom, že nám tu čistia zrno od pliev, aby prevládlo to, na čo je porada určená a väčšinou používateľov používaná, pestovaná.
Veľkou devízou porady je jej "ludskosť", vybočenie len z čisto elektronickej komunikácie. Síce som na stretku podaďákov ešte nebola, ale na vlastnej koži som toto pocítila keď som mala problém s mamou ktorá sa dostala do ťažkostí v zahraničí a aj prostrednícvom porady sa našli ochotní Slováci v zahraničí ktorí pomohli. A tú ľudskosť cítiť pri každej odpovedi, ktorú na otázku neznámeho človeka dá nezištne ďaľší neznámy, kotrý venuje svoj čas a vedomosti len tak ..." zadara". A to v dnešnej dobe nie je také bežné. Preto si poradu a ľudí ktorí ju tvoria - veľmi vážim.
Danila
08.11.09,10:16
Danila,
zaslúži si takú pozornosť dotyčný? Aby mal vlastnú tému? Ale aj ked založíš nebude vhodnejší názov - "TISÍCHLAVÝ DRACK" ;) :)
Xanti, zámerne som nepoužila výraz " Drak ". Je tu jeden noblesný, poraďácky, a nebudem draka akokoľvek devastovať tisíchlavým. Ako vidíš, tému som nezaložila novú. Ale!
Už v minulosti sa tu objavili nicky, ktoré menovať nebudem, aby nemali dôvod chodiť s horenosom, akí sú neustále v kurze. Boli to nicky, ktorých činnosť zasiahla hlboko a hrubo do súkromia iných nickov, takmer na hrane psychického teroru. / Moja rodina to nebola, mne by to urobil len raz, aj to náznakom;)/. A s jedlom rastie chuť. Právna ochrana ako prevencia pred vznikom škôd akéhokoľvek druhu zo strany prevádzkovateľa má byť účinná. A pre všetkých platí, že internet už dávno nie je uzaretá komunita. A trestné činy spáchané verejne prostredníctvom internetu už majú svojich odsúdených. Listina... platí pre každého. Pre útočníka rovnako, ako pre obeť.:) Po desiatich návštevách tisíchlavého denne v profile, radšej sa vyhnem písaniu. Aby som nabola desaťpalcovými titulkami pranierovaná.Ale v tomto prípade ide o princíp. Lebo ak nie, ja tej Etike jednoducho nerozumiem.;)
A zomrieť sprostá nie je mojim presadzatím.:D
Peknú nedeľu.

To: Lívia, nerozumiem Ti ani za mačný mak. Dúfam, že preklad nepotrebuješ. A ak, stará mama Ti preloží. Aj Tebe peknú nedeľu.:)
Petra Nová
08.11.09,12:32
Práve si objavila Ameriku.;)Mňa keď niečo nebaví, tak to nečítam. Toto je téma, kde Richard očakával názory a príspevky, ktoré by Poradu posunuli dopredu. Ty si sem prišla a podarilo sa Ti zaradiť spiatočku. To sa aj mne stáva. Občas ani nenaštartujem. Ale musím sa Ti poďakovať, že svojim príspevkom si túto tému vyniesla na svetlo, a ja prijmem Tvoju hodenú rukavicu. Vzhľadom k tomu, že som nikdy nezadala žiadnu tému, a hľadala som, ako mám čosi stlačiť, aby sa mi to podarilo, tak som bola úspešná aspoň v tom, že sa mi nič nepodarilo a vypla som PC. Napriek tomu dva dni nosím v hlave myšlienku otvoriť anketu k problému Porady najzávažnejšiemu: TISÍCHLAVÝ NICK !
Porada ustála rôzne názorové rozdiely. Občas ich neustáli niektoré nicky, ale život ide ďalej. Som na Porade 4 roky. Viem, ktorý nick môžem radšej obísť, viem približne, ktorý nick je ochotný akceptovať aj moje sarkastické poznámky, aby som nemusela rovno do čierneho, viem presne ktorý nick na mňa bude zazerať aj keby som mu zniesla modré z neba, a viem ktorý asi kam patrí, aj keď na to zrovna nevyzerám.;) Čo však nie som schopná pochopiť, ako na tejto stránke tak dlhodobo a beztrestne môže pôsobiť nick, ktorý verejne priznáva svoju identidu/ teda je vcelku jednoduché uplatniť právo bez širokosiahleho vyhľadávania konkrétnej fyzickej osoby/, ktorý verejne hanobí autora a majiteľa stránky, ktorí denne zamestnáva adminov, lebo je ako domestos smrdiaci všade. Etiketa jasne vyjadrila, aký bude postoj k istým naplneným skutkom. Zatiaľ je zdvorilejšia k tisíchlavému nicku, ako výstrednejšiemu jedincovi. Nepýtam sa prečo. Skôr sa pýtam do kedy? Ak sa má Porada posúvať dopredu a nie opačným smerom.

P.S. Červený kúkoľ vlčie maky?......;)
Milá Danila, si na Porade dlhšie a určite vieš, ktoré to boli nicky, čo tak hrubo zasahovali do súkromia iných. Ja sa zastavím len pri jednom, s ktorým mám osobnú skúsenosť, a nebojím sa ho ani tu verejne označiť. Je to Milan Karas, pôsobiaci pod pseudonymom KaMil. Inak pôsobiaci takmer už pod tisíckou nickov. Posledne moderuje právnické témy ako lexsus77 a radogaz, prekrúca básničky ako catika, ale je aj dávnejšie usadený pod ďalšími nickmi - mysurk, atď. . A to sú len niektoré. Tých päť, ktoré v posledných dvoch dňoch nakúkali do môjho profilu, už moderátori stihli vymazať. A sú aj v ďalších profiloch nickov, po ktorých doslova sliedi. Áno, priznám sa, Karas je moja nočná mora na Porade pre minulosť, ale aj pre súčasnosť. A nech mi niekto vysvetlí, ako sa mu mám vyhnúť, a nereagovať na neho, keď len čo napíšem príspevok, už je za ním. A je pod jeho úroveň pridať radu, on len glosuje toho, čo sa pýta, aj toho čo odpovedá. Uvedomujem si, že toto je viac menej o pocitoch. Takže k téme.

Môj názor na Poradu. Na Porade sa cítim neslobodne. Nie preto, že som bola z nej vylúčená na podnet niekoľko nickov( možno desiatky nickov), ktoré rozhodujú o tom, kto je vyrývač, nespratník a neslušný. Tým sa totiž dá vyhnúť. Neslobodne sa cítim predovšetkým pre Karasa, ktorému sa na Porade vyhnúť nedá.

Danila, do bodky podpisujem tú Tvoju pasáž, čo si napísala o ochrane členov. Zvýraznila som ju. A nemá význam, aby som to opakovala. Napísala si to ako právnik. Ja som už pred viac ako rokom na Porade písala o tom, že proti Karasovi sa dá brániť právnymi prostriedkami.
A končím, lebo.....
Nachtigal
08.11.09,13:07
Členom Porady som len niekoľko mesiacov, ale tiež som už "závislák"! Ak mám čo i len chvíľu čas, hneď som na porade a sondujem, čo je tam nové!

Veľmi si vážim všetkých, ktorí na porade rozdávajú nezištne rady a dávajú fundované odpovede. Už sa tu vyriešil nejeden problém. Každý si tam určite nájde tú svoju tému, ktorá ho zaujíma. A o zábavu je tu tiež postarané. Takže to zhrniem: super stránka len tak ďalej !

A na margo takých karasov len toľko:
Kedysi sme mali na našej buslinke šoféra, základné vzdelanie mal len vodičák na bus. No a keďže nič iné nevedel, tak sa sebarealizoval za volantom. No hrôza. Niekedy tu takých "šoférov" spoznávam v niektorých príspevkoch. Sebarealizujú sa anonymne a na nesprávnom mieste!
Poraďáci hlavu hore a nedajte sa odradiť!!!!
Llívia
08.11.09,13:24
Možno by na "takých karasov" pomohlo, keby nevhodné príspevky z témy mohol vymazať priamo ten, čo tému zadal.
A tiež by sa mohli po nejakom čase, napr. po pol roku, vymazávať témy, v ktorých nie sú žiadne príspevky, príp. je tam len jeden a ani ten nič nerieši. Myslím si, že by sa tak Porada sprehľadnila, bolo by jednoduchšie aj vyhľadávanie.
Llívia
08.11.09,14:14
Vymazávanie tém, v ktorých nie sú žiadne príspevky, príp. je tam len jeden a ani ten nič nerieši, považujem za sprehľadnenie Porady. Keď tu niekto vytvorí tému, tak chce odpoveď hneď, takže po pol roku je tému už zbytočná, keď sa v nej nič nevyrieši.
Bionda
09.11.09,11:59
osobne si myslím, že nebolo by dobré, ak by si zadávatelia mohli mazať príspevky iných, dľa vlastného uváženia. ;) Má to aj druhú stranu a na to treba myslieť.
Llívia
09.11.09,12:49
osobne si myslím, že nebolo by dobré, ak by si zadávatelia mohli mazať príspevky iných, dľa vlastného uváženia. Má to aj druhú stranu a na to treba myslieť.

Verím tomu, že väčšina Poraďákov sú "normálni" ľudia, ktorí by mazali len to, čo je od témy, a príspevky, ktoré sú k tému, ponúkajú riešenie, by nechali. Klady (= spriehľadnenie príspevkov k témam a to, že sa nemusím "prekúsať" cez XY príspevkov, kým nájdem rozumnú odpoveď) prevýšia zápory (= zadávateľ témy bude mazať, čo sa mu zachce, aspoň by si ľudia, ktorí sa nemusia, riešili svoje "mindráky" bez toho, aby o tom museli vedieť ostatní). Nejde mi o témy, ktoré sú kontroverzné a účelovo zakladné, len aby sa tu niekto "realizoval". ale o témy, ako je napr. http://www.porada.sk/t122190-p3-zateplenie-stien-zvnutra-bytu.html (tie príspevky o zápale pľúc a kamióne sú fakt k veci).
Bionda
09.11.09,13:10
..nemyslím si, mohlo by ľahko dôjsť k extrému, kedy by si zadávatelia mazali názory a príspevky, ktoré by im nevyhovovali..... , myslím si, že v súčasnej dobe z pozície moderátora je možné "vyčistiť" tému od takýchto príspevkov. Tak sa mi to zdá objektívnejšie ako z pozície zadávateľa.
mzdarka renca
09.11.09,13:12
Verím tomu, že väčšina Poraďákov sú "normálni" ľudia, ktorí by mazali len to, čo je od témy, a príspevky, ktoré sú k tému, ponúkajú riešenie, by nechali. Klady (= spriehľadnenie príspevkov k témam a to, že sa nemusím "prekúsať" cez XY príspevkov, kým nájdem rozumnú odpoveď) prevýšia zápory (= zadávateľ témy bude mazať, čo sa mu zachce, aspoň by si ľudia, ktorí sa nemusia, riešili svoje "mindráky" bez toho, aby o tom museli vedieť ostatní). Nejde mi o témy, ktoré sú kontroverzné a účelovo zakladné, len aby sa tu niekto "realizoval". ale o témy, ako je napr. http://www.porada.sk/t122190-p3-zateplenie-stien-zvnutra-bytu.html (tie príspevky o zápale pľúc a kamióne sú fakt k veci).

Pozri sa, všetci sme len ľudia a ľudia občas robia aj mrník;). Tiež sa mi stalo niekoľko krát, že som sa rozkokošila v niektorej z odborných tém a ver mi, že sa mi radilo lepšie a s úsmevom na tvári:):D.
pepsikova
09.11.09,21:10
mimotemy..mňa by fakt len tak na okraj zaujímalo, na čo máme profily?..pošlem do profilu jeden príspevok, pri druhom sa mi objaví:
Nasledujúce chyby nastali pri zaslaní tejto správy


BB code center is not allowed...

to niekto vypína, alebo tu straší, alebo čo?..lebo sa mi to stáva permanentne....a newravte mi, že mám chybu v pc..nemám..
Danila
10.11.09,06:15
Pozri sa, všetci sme len ľudia a ľudia občas robia aj mrník;). Tiež sa mi stalo niekoľko krát, že som sa rozkokošila v niektorej z odborných tém a ver mi, že sa mi radilo lepšie a s úsmevom na tvári:):D.V tomto s Tebou môžem len súhlasiť. V odborných témach mám tiež niekedy problém nevyjadriť expresívne svoje pocity najmä z reklamovaných hlúpostí.:) Ale na stranu názoru Llívie sa postavím minimálne z jedného dôvodu. Sú tu aj témy, v ktorých príde na Poradu človek v čase zúfalstva a bezmocnosti. Neuvediem názov témy, v ktorej matka zverila svoje pocity zo svojho súkromia. Osobne by som svoje súkromie nevynášala, lebo svet nemá slzy rád, ešte Ťa vysmeje....:mee: Ale ak v takejto téme nemám čo ponúknuť matke, ktorá už vyplavila potoky sĺz nad nevďačným synom, starej matke, ktorej znemožnili objať vnučku, či vnuka, tak ju zďaleka obídem. A ak taká téma graduje aj po dlhšom období, ak vyúsťuje do osobných útokov natoľko,že už nekomunikujú nicky, ale " sprosťáčky ",
tak by som bola za to, aby zadávateľka mala akú-takú poistku pre tých, čo k jej problému okrem osobných invektív nemajú čo povedať, a poslala ich z témy do nenávratna. Považujem za nekompetentné, ak človek, ktorý životnými skúsenosťami ešte ani nemal možnosť uvedené problémy poznať, je lekárnikom na správny liek v takýchto životných situáciách. V tých sa dávkuje medicína po kvapkách. Moderátori nemusia vždy stihnúť všetko.:rolleyes:
babi2
10.11.09,06:41
Napriek tomu dva dni nosím v hlave myšlienku otvoriť anketu k problému Porady najzávažnejšiemu: TISÍCHLAVÝ NICK !


Alebo TISÍC HLAVÝ NICKTOŠ:)
Chobot
10.11.09,08:51
Alebo TISÍC HLAVÝ NICKTOŠ:)

Prečo sa vždy nájde niekto, kto má potrebu si kopnúť... :rolleyes::confused:...
babi2
10.11.09,10:05
Prečo sa vždy nájde niekto, kto má potrebu si kopnúť... :rolleyes::confused:...
No nedá mi nereagovať. Mrzí ma, že ste to takto pochopili, mne len toto pomenovanie napadlo minulý týždeň, keď som sledovala tu na porade jednu debatu. Už si nepamätám o čom to bolo, iba viem že sa tam objavovalo niekoľko nových nickov, ktoré boli veľmi podobné, bolo zrejmé že ich tvorca sa vôbec nesnaží zakryť, že je to stále on, prišlo mi to akoby chcel ukázať, že môžte ma vymazávať koľko chcete aj tak tu budem. A teraz keď som videla tu, že Tisíchlavý nick, tak som si to pozmenila. Ja len toľko, vôbec som si nepotrebovala kopnúť, nie som ten typ:rolleyes::confused:
Petra Nová
10.11.09,11:00
Prečo sa vždy nájde niekto, kto má potrebu si kopnúť... :rolleyes::confused:...
Asi preto, že on , tisíchlavý ....., stále nielen kope, ale láme všetko, na čo siahne. A treba súdiť toho, čo na to upozorní, nie toho, čo kope. Veď taký je život.:rolleyes::confused: Pozdravujem, Janomila, a veľmi sa Ti ospravedlňujem za to, že som nepochopila ten Tvoj dávny príspevok. Mala si stopercentnú pravdu.
účtovník 007
10.11.09,11:15
Alebo TISÍC HLAVÝ NICKTOŠ:)


Prečo sa vždy nájde niekto, kto má potrebu si kopnúť... :rolleyes::confused:...
´
Babi2 si vôbec nekopla, iba definovala existujúci stav. Alebo nie?

http://www.porada.sk/1152918-post6.html
Xanti
10.11.09,11:28
V tomto s Tebou môžem len súhlasiť. V odborných témach mám tiež niekedy problém nevyjadriť expresívne svoje pocity najmä z reklamovaných hlúpostí.:) Ale na stranu názoru Llívie sa postavím minimálne z jedného dôvodu. Sú tu aj témy, v ktorých príde na Poradu človek v čase zúfalstva a bezmocnosti. Neuvediem názov témy, v ktorej matka zverila svoje pocity zo svojho súkromia. Osobne by som svoje súkromie nevynášala, lebo svet nemá slzy rád, ešte Ťa vysmeje....:mee: Ale ak v takejto téme nemám čo ponúknuť matke, ktorá už vyplavila potoky sĺz nad nevďačným synom, starej matke, ktorej znemožnili objať vnučku, či vnuka, tak ju zďaleka obídem. A ak taká téma graduje aj po dlhšom období, ak vyúsťuje do osobných útokov natoľko,že už nekomunikujú nicky, ale " sprosťáčky ",
tak by som bola za to, aby zadávateľka mala akú-takú poistku pre tých, čo k jej problému okrem osobných invektív nemajú čo povedať, a poslala ich z témy do nenávratna. Považujem za nekompetentné, ak človek, ktorí životnými skúsenosťami ešte ani nemal možnosť uvedené problémy poznať, je lekárnikom na správny liek v takýchto životných situáciách. V tých sa dávkuje medicína po kvapkách. Moderátori nemusia vždy stihnúť všetko.:rolleyes:
Dovolím si s tebou nesúhlasiť nakoľko sa to zvýraznené dotýka aj mňa.

Táto matka, ktorú tak vehementne obhajuješ, kopala okolo seba do všetkého. Presvedčená o svojej neomylnosti, a považovala som na slušné ju upozorniť, že ani to vydedenie syna ho nemusí zastaviť pred tým, aby po jej smrti napadol túto listinu na súde. A aby sa jej deti nenaťahovali o majetky.

Ale samozrejme dotyčná si kopla, tak som jej to vrátila prečo by nie. Človek chce pomôcť, poradit a hlavne upozorniť na možné alternatívy ( iné ako to čo má niekto vsugerované v makovičke ). Ale je presvedčená o dokonalosti diela vydedenia, tak načo sa tam naťahovať. Jej sa to týkať nebude, tak ako som napísala tam, jej to potom už bude jedno či deti prehajdákajú majetok na súde.

A k tomu sprostá - u nás je fakt blbá, protivná, nepríjemná.
Na slovenský výraz sprostá - sa u nás používa slovíčko glupa. Takže ak by som jej chcela nadávať tak píšem o glupych.
To som si použitím toho vyrazu neuvedomila, že ma nemusia všetci dobre pochopiť. I preto som po sťažnostiach milej pani napísala vysvetlenie.

Toť nuansy nášho krásneho jazyka.

A píšeš o nevdačnom synovi, čítala si aj to vyjadrenie nevesty danej pani? Asi nie. Lebo by si nebola tak zaujatá.

A čo sa týka tém a mazania príspevkov zadávateľom témy, nemyslím že je to vhodný spôsob. Nakoľko by v témach ako lyo.nes vypadli všetky protirečivé príspevky, lebo by nevyhovovali zadávateľovi.
Chobot
10.11.09,11:44
´
Babi2 si vôbec nekopla, iba definovala existujúci stav. Alebo nie?

http://www.porada.sk/1152918-post6.html

Dobre, nebudem teda hovoriť o kopnutí.

Ide ale o to, že v zmysle etikety by sme nemali komentovať iných členov, či už aktívnych alebo vylúčených a je jedno, ako sa správajú či akí sú. Pokiaľ to robia tí druhí vo svojich príspevkoch, treba tie príspevky nahlásiť a admin či moderátori posúdia vhodnosť či nevhodnosť príspevku. Ale aký to má zmysel tu ohovárať vylúčeného člena či diskutovať o ňom?
Petra Nová
10.11.09,12:26
Dobre, nebudem teda hovoriť o kopnutí.

Ide ale o to, že v zmysle etikety by sme nemali komentovať iných členov, či už aktívnych alebo vylúčených a je jedno, ako sa správajú či akí sú. .........
Ale aký to má zmysel tu ohovárať vylúčeného člena či diskutovať o ňom?

Myslím Chobot, že celkom nemáš pravdu. Tá posledná debata začala
o tom, že by bolo treba chrániť záujmy členov, ktorí sú permanentne atakovaní tisícnikovým členom. A asi sa nedá nediskutovať bez neho. Tak mi poraď , prosím Ťa, kde mám povedať svoj názor na Poradu, ak nie v tejto ankete. Mňa trápi na Porade Karas, nič iné, pretože ostatné môžem sama ovplyvniť. Tak som napísala sem, že práve toto z môjho pohľadu by bolo treba riešiť. Nie nahlasovaním príspevkov, ani nahlasovaním nickov. Ale zásadne.
A nemám pocit, žeby Karas, ako člen, nebol prítomný aj tejto debaty.
kukučka
10.11.09,12:33
tak po Richardovi bol na druhom mieste asi Chobot a ja dnes veľmi vysoko oceňujem jeho veľkorysosť
Eulalia
10.11.09,14:58
Pokiaľ je to takto :) - nema problema. :D :D

Ale čisto náhodou keby to bolo :mad: takto - neviem neviem , kto by sa sťažoval " veľkému bratovi ".


Dobre, nebudem teda hovoriť o kopnutí.

Ide ale o to, že v zmysle etikety by sme nemali komentovať iných členov, či už aktívnych alebo vylúčených a je jedno, ako sa správajú či akí sú. Pokiaľ to robia tí druhí vo svojich príspevkoch, treba tie príspevky nahlásiť a admin či moderátori posúdia vhodnosť či nevhodnosť príspevku. Ale aký to má zmysel tu ohovárať vylúčeného člena či diskutovať o ňom?


PRAVDA nemôže nikomu ublížiť :) .

PS
Ale sú ľudia, ktorým vadí, že to nie je TÁ ICH :D .


O "nás" - bez NÁS ??? :D :D :D

Chobot, skutočne si presvedčený, že vylúčeného?:confused::eek:
Chobot
10.11.09,15:16
Mne je to jedno. Ak chcete o tom diskutovať, tak diskutujte. Ja sa tým nebudem zapodievať, radšej poradím 3 ľuďom, čo majú nejaký problém.
Petra Nová
10.11.09,15:37
tak po Richardovi bol na druhom mieste asi Chobot a ja dnes veľmi vysoko oceňujem jeho veľkorysosť
Veľkorysosť ocenovať u druhých treba. Len je úplne super, ak ju možno vysoko hodnotiť aj u seba, spolu so zmyslom pre spravodlivosť a čestnosť.;)
Danila
10.11.09,17:28
Mne je to jedno. Ak chcete o tom diskutovať, tak diskutujte. Ja sa tým nebudem zapodievať, radšej poradím 3 ľuďom, čo majú nejaký problém.Vodu kážeš, víno piješ. Dobré vedieť. Prečo si teda prišiel? Prečo si radšej neporadil?. Vidíš, to som celá ja. Vleziem tam, kde sa
chce málokomu.:eek:
Stanislav 1975
10.11.09,20:19
Porada je veľmi dobrá stránka, vždy tu nájdem odbornú pomoc, keď niečo neviem,alebo sa v niečom nevyznám.Myslím,že je to fakt dobrá stránka a sú tu aj dobrí ľudia,ktorí vždy radi pomožu.Ja osobne mám poradu medzi mojími TOP 5 internetových stránok...
Lenka1979
11.11.09,08:24
Ja poradu zbožňujem, som na nej závislá, denno-denne tu sedím a čítam a ak viem, rada pomôžem, a som rada, keď niekto pomôže aj mne:---
Iný názor na poradu nemám...:)

http://www.beruska8.cz/smajlici/male2/82.gif;););)
Stanislav 1975
11.11.09,08:32
mimotemyInak,keď je tu už podľa vlastných slov veľa ľudí od Porady závislých-neviete náhodou,či niekde existuje nejaké zariadenie,kde to liečia?Neviem, ale malo by sa aj na to pamatať a zaradiť to medzi diagnozy, najbližšie je to asi k Dg. F69-tam by mohla byť zaradená aj závislosť od Porady.sk:D
Lenka1979
11.11.09,08:34
mimotemyInak,keď je tu už podľa vlastných slov veľa ľudí od Porady závislých-neviete náhodou,či niekde existuje nejaké zariadenie,kde to liečia?Neviem, ale malo by sa aj na to pamatať a zaradiť aj nejakú novú diagnozu, napr. F69-závislosť od Porady.sk:D


Stanko, ja by som tú diagnózu najradšej neliečila...:---:---:---
Stanislav 1975
11.11.09,08:47
Stanko, ja by som tú diagnózu najradšej neliečila...:---:---:---

Ja zatiaľ asi závislý niesom,hm-mám síce Poradu rád,ale si myslím,že stále sú ešte niektoré veci príjemnejšie,ako zrovna Porada...:o:o:o:D
Lenka1979
11.11.09,08:48
Ja zatiaľ asi závislý niesom,hm-mám síce Poradu rád,ale si myslím,že stále sú ešte niektoré veci príjemnejšie,ako zrovna Porada...:o:o:o:D

:mad::mad::mad: (:---)
Stanislav 1975
11.11.09,08:49
:mad::mad::mad: (:---)

prečo:mad::mad::mad:?A povedz,že nemám pravdu...:---:D
Lenka1979
11.11.09,08:50
prečo:mad::mad::mad:?A povedz,že nemám pravdu...:---:D

... nem vidíš toho v zátvorke???
Stanislav 1975
11.11.09,08:52
... nem vidíš toho v zátvorke???

ale však vidím preto ten :---- a aj tá značka diagnozy akousi náhodou vyšla , že F 69:D:D:D
Kazu
11.11.09,11:03
mimotemyInak,keď je tu už podľa vlastných slov veľa ľudí od Porady závislých-neviete náhodou,či niekde existuje nejaké zariadenie,kde to liečia?Neviem, ale malo by sa aj na to pamatať a zaradiť to medzi diagnozy, najbližšie je to asi k Dg. F69-tam by mohla byť zaradená aj závislosť od Porady.sk:D

Hmmm, také liečenie by vôbec nemuselo byť zlé. Superstretko za štátne a ešte aj s PN :D:D:D Ešte zohnať lekára čo to bude predpisovať a idem sa liečiť :---
Mária27
11.11.09,11:28
Porada je ako prvá pomoc: prepotrebná a rýchla.

Porada zvyšuje právne vedomie laikov i právnikov.

Porada je nezištná rada. Vďaka za poradu!
Petra Nová
11.11.09,16:40
Hmmm, také liečenie by vôbec nemuselo byť zlé. Superstretko za štátne a ešte aj s PN :D:D:D Ešte zohnať lekára čo to bude predpisovať a idem sa liečiť :---
Pochybujem, že by bolo za štátne. A už vôbec nie s PN.:---
ajale
11.11.09,17:15
uct2007
20.11.09,09:04
Porada mi velakrat pomohla, teda milí ľudia na Porade :-),takže len chválim.
lenkam68
20.11.09,11:40
Bez porady neviem piť kávu a bez porady by som nevedela veľa vecí správne zúčtovať. Vďaka za ňu a zvlášť vrelá vďaka za nezištnú pomoc.;):)
ALEXOLIVER
20.11.09,12:14
Porada je úplne super, veľakrát mi pomohla. A musím oceniť ľudí, ktorí tak úplne nezištne bez akejkoľvek protislužby pomôžu svojou múdrou radou alebo pridajú svoj názor. Už len to že si nájdu čas v dnešnej uponáhľanej dobe na niekoho cudzieho aby mu pomohli, je neoceniteľné. Ste skrátka všetci super. A vzdávam chválu tom kto vymyslel túto stránku.
katarina.j
20.11.09,12:20
Velmi by som chcela podakovat v prvom rade zakladatelom Porady,nebudem menovat, nech niekoho nezabudnem.Je tu priam more informacii a z každého súdka, da sa tu ľahko orientovat /teda aspon pre tych zbehlých,čo vedia robit s pc/,ale najdu si tu aj menej naročný.Vdaka patri asi vsetkym Poradakom, ktory prispievaju svojimi radami,trikmi a rôznymi návodmi a názormi.
uct2007
16.01.10,16:48
No Porada, je proste super a ja už ani neviem bez nej byť :-)
No vážne !!!!
Veľakrát ste mi poradili, a za to naozaj veľmi ďakujem !!!
arizona
16.01.10,16:57
Stačilo pokračovať v zadanej téme ;) http://www.porada.sk/t7-vas-nazor-na-poradu.html
uct2007
16.01.10,17:25
OK :-)
prepáčte, nevšimla som si :-)
nivarto
16.01.10,18:18
Ja si poradu vazim, ale vadi mi par veci.

1, pride mi trochu neprehladna
2, vo vacsine pripadov sa tu riesia ekonomické a obchodne zalezitosti ako napr. dph, odvody, zmluvy atd co mna moc nebavi.

Ale ostavam citatelom a mam poradu aj v rss citacke :D
Tweety
16.01.10,18:20
Ja si poradu vazim, ale vadi mi par veci.

1, pride mi trochu neprehladna
2, vo vacsine pripadov sa tu riesia ekonomické a obchodne zalezitosti ako napr. dph, odvody, zmluvy atd co mna moc nebavi.

Ale ostavam citatelom a mam poradu aj v rss citacke :D
Práve hlavne ten bod 2. bol dôležitým dôvodom pre jej vznik.
arizona
16.01.10,18:27
Ja si poradu vazim, ale vadi mi par veci.

1, pride mi trochu neprehladna
Treba trochu cviku. Je tu toho veľmi veľa...veľa tém, veľa prispievateľov , skúsených, aj menej skúsených ...
2, vo vacsine pripadov sa tu riesia ekonomické a obchodne zalezitosti ako napr. dph, odvody, zmluvy atd co mna moc nebavi.
Stránka vznikla ako stránka a pomôcka pre účtovníkov, to sú "hlavní členovia" ,treba to rešpektovať.
Ostatné témy pribúdali postupne...nemusíš mať rád účtovníctvo, ale možno sa nájdeš v inej sekcii. Tých je tu veľa , z rôznych oblastí.

Ale ostavam citatelom a mam poradu aj v rss citacke :D
... v texte ;)
nivarto
21.01.10,16:28
He hééj ale ste mi to vysvetlili. No dobre. ;) ;)
:)

Ak raz budem podnikať alebo budem v TPP a zaskočí ma nejaký problém, viem kde sa mám obrátiť.
addaa
22.01.10,15:21
Som veľmi vďačná za všetky rady na porade :-)
220870
22.01.10,16:35
Pre sprehľadnenie tém by pomohlo ak by nadpis,názov novej témy mohol upraviť admin.Častokrát sú témy nazvané nesprávne ,čo poradu zneprehľadňuje.Ďalej by mali admini v témach po pár dňoch- mazať nesúvisiace nevhodné príspevky.Príspevky ktoré sú zlé,nesprávne zavádzajúce ,a klamlivé rady.Koľkokrát sa toho v témach popíše ,že by to vydalo na celú knihu a je to o ničom.
Paula
22.01.10,16:44
Pre sprehľadnenie tém by pomohlo ak by nadpis,názov novej témy mohol upraviť admin.Častokrát sú témy nazvané nesprávne ,čo poradu zneprehľadňuje.Ďalej by mali admini v témach po pár dňoch- mazať nesúvisiace nevhodné príspevky.Príspevky ktoré sú zlé,nesprávne zavádzajúce ,a klamlivé rady.Koľkokrát sa toho v témach popíše ,že by to vydalo na celú knihu a je to o ničom.


To je popis práce na viac ako plný úväzok . Kto nemá 24 hodín denne do čoho "pichnúť", možno sa aj prihlási a splní Tvoje želanie;).
arizona
22.01.10,17:11
Pre sprehľadnenie tém by pomohlo ak by nadpis,názov novej témy mohol upraviť admin.Častokrát sú témy nazvané nesprávne ,čo poradu zneprehľadňuje.Ďalej by mali admini v témach po pár dňoch- mazať nesúvisiace nevhodné príspevky.Príspevky ktoré sú zlé,nesprávne zavádzajúce ,a klamlivé rady.Koľkokrát sa toho v témach popíše ,že by to vydalo na celú knihu a je to o ničom.

Tie názvy tém sa upravujú neustále. Možno sa niekedy nestíha takým tempom premenovávať, ako rýchlo pribúdajú :mee:
Niekedy je aj ťažké vymyslieť názov, aby zodpovedal téme , lebo niektoré otázky a témy sa opakujú neustále do kola...( napr. X krát výživné a pod . )

Čo sa týka vymazávania "nevhodných" príspevkov : Už sa to tu preberalo veľa krát. Kto má určiť, ktoré sa majú vymazať a ktoré nie?
Vždy sa nájdu takí, ktorí poďakujú , že sa "nevhodné príspevky" vymazali a zostali iba tie "k veci" ,ale vždy sa nájdu aj takí, ktorí nadávajú...:rolleyes::mee:... a nadávajú hlavne tí, ktorých príspevky sú väčšinou najviac mimo...
Takže ťažko riešiteľná ( alebo neriešiteľná ? ) vec.

Inak, Richard pred nedávnom zaviedol novinku : sprehľadni tému . V nastaveniach sa dá nastaviť , ktoré príspevky sa ti stanú neviditeľnými. Ale nie som si istá, či je to spoľahlivé, nakoľko sa to ujalo.
Možno niekto , kto to využíva , bude vedieť poradiť:)
alla66
22.01.10,17:15
Klikni na "Sprehľadni tému"...nič sa nedeje:confused: aspoň u mňa;)
arizona
22.01.10,17:23
Klikni na "Sprehľadni tému"...nič sa nedeje:confused: aspoň u mňa;)
Alenka, myslím, že to nie je tlačítko, ale navádzacia šípka k tým palčekom , aby boli lepšie vidieť ;):)
alla66
22.01.10,17:29
Alenka, myslím, že to nie je tlačítko, ale navádzacia šípka k tým palčekom , aby boli lepšie vidieť ;):)
Ahoj Janka, neviem...:confused: je to novinka, nikde som sa nedočítala, akú má funkciu.:) Ak máš pravdu, ďakujem za info.;)
220870
22.01.10,21:52
To aby mali hlavu (a vedomosti) ako kôň.
Angažujem sa hlavne v téme stava.Čítam ju a sledujem takmer denne niekedy by som tam vedel mazať pol témy:mad:.O výstižnosti názvov ......
Chobot
23.01.10,22:00
Angažujem sa hlavne v téme stava.Čítam ju a sledujem takmer denne niekedy by som tam vedel mazať pol témy:mad:.O výstižnosti názvov ......

Pokiaľ má téma nevýstižný názov, nahlás ju, moderátor zmení názov témy (denne mením názvy tak 1-2 témam).

Tie nevhodné príspevky - ak je skutočne nevhodný, že porušuje etiketu, treba ho tiež nahlásiť. Treba si ale uvedomiť, že v sekciách býva 1 - 3 moderátori, takže ak mi denne nahlásiš 50 nevhodných príspevkov, tak to nestihnem prezrieť.
martina0203
24.01.10,18:59
Môj názor na poradu je skvelý, vždy keď človek potrebuje pomôcť, nájde sa človek, ktorý je ochotný. Porada - super, super, úžas.
marjankaj
24.01.10,19:18
Ahoj Janka, neviem...:confused: je to novinka, nikde som sa nedočítala, akú má funkciu.:) Ak máš pravdu, ďakujem za info.;)

Alenka na začiatku témy je možnosť "zobraziť všetky príspevky" Zmeň si to na trebárs -2 a tie príspevky, ktoré majú menej ako -2 sa ti nebudú zobrazovať.
alla66
25.01.10,12:47
Alenka na začiatku témy je možnosť "zobraziť všetky príspevky" Zmeň si to na trebárs -2 a tie príspevky, ktoré majú menej ako -2 sa ti nebudú zobrazovať.
Ďakujem Janko, spočiatku som nevenovala palcom pozornosť...pohrala som sa trošku s nastaveniami...fungujú podľa predpisov.http://s17.rimg.info/7a02e029e72130873251ae180e451e71.gif Nakoniec som si nechala pôvodné nastavenie, najradšej čítam príspevky s mínuskami, sú zaujímavejšie ako " Smotánka";)
dzanina
27.01.10,09:37
Môj názot na PORADU ???

Veľmi ďakujem za prácu všetkých super poraďákov, aj napriek tomu že som tu nováčik - veľa som sa vďaka ich vytrvalosti priučil.

Vážim si prácu každého poraďáka, ktorý je jednoducho SUPER.

Moja veľká VĎAKA......
Vlastas
27.01.10,13:03
Členom porady som už niekoľko rokov, a musím povedať že som vždy našla odpoveď na svoju otázku. Sú tu ľudia-poraďáci, ktorí sú znalí svojej práci a vedia obratom poradiť. A keď sa nenájde niekto čo vie presnú odpoveď aspoň poradia kde to hľadať ďalej. Všetko s čím si nevieme poradiť vo firme, konateľ zavelí: napíš na poradu, tam to vyriešia. A nie sú to len rady, ale rôzne fóra, kde sa dá poklebetiť a naučiť sa niečo nové, alebo sa potešiť peknými fotkami, alebo upiecť perfektný koláč, chlebík, vyliečiť chorobu, postaviť dom a veľa, veľa, veľa iných rád.

ĎAKUJEM všetkým poraďákom a dúfam, že táto spolupráca bude trváca.

Ešte raz veľká VĎAKA ..........
JAJA11
27.01.10,13:20
Prosím podeľte sa o Váš názor. Spätná väzba nás posúva ďalej. Ďakujeme.

Mne sa porada páči, je to skvelý nápad. Mám však občas problém pri čítaní príspevkov. Chodia mi na mail upozornenia o nových príspevkoch, ale po kliknutí na odkaz sa na niektoré porady nedostanem, alebo sa dostanem na úplne iný príspevok, ako je ten, čo mi prišiel. Rovnako mám problémy pri vyhľadávaní. To spôsobilo, že v poslednej dobe sem chodím menej, lebo nemám čas niečo dlho hľadať :o
14igor
28.01.10,16:46
Môj názor na poradu je skvelý, vždy keď človek potrebuje pomôcť, nájde sa človek, ktorý je ochotný.

Porada - super, super, úžas.



Blahoslavená = pôjdeš do neba.

Ja mám po dnešku veľmi divný pocit z Porady, presnejšie z jedného mne neznámeho moderátora,lebo včera sme si síce so Šrekom vymieňali príspevky aj ostrejšie, ale ešte vždy podľa Etikety.
A dnes som zistil,že mám zrazu iba jeden príspevok,ostatné zmizli.Alebo ich mne neznámy moderátor vymazal.Akurátže nenapísal ani čiarku o tom,že prečo !!!!
- Neporušovali Etiketu
- Boli tam aj úplne odborné a pochybujem silno o tom,že by ten mne neznámy moderátor rozumel hydraulike v téme : Hydraulicke vyregulovanie-nizka teplota v byte
Skôr si myslím podľa spôsobu ako to urobil,že mu moderátorská moc zatemnila zrak.
Ale na Slovensku je to tak.
Máme v pomere k platom asi jedny z najvyšších cien na svete- obchodníci si z nás uťahujú.
Politici kradnú a ešte sa nám vysmievajú.
Moderátor - minimálne ten mne neznámy sa správa povýšenecky :

Normálne mi to pripadá,ako na základnej škole.Deti sa môžu rozprávať,ale príde pán učiteľ a musia byť ticho!!

Až na jeden malý rozdiel - učiteľ na to ( v 99,99 % prípadov) odborne má / tento ZATIAĽ mne neznámy moderátor na to 100 % nemá :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Ale ak účtovníčky plačú za "starou dobrou milou Poradou" a bola takáto;) - - - som rád,že som ju nezažil !!!!!!
Melnick
28.01.10,17:10
Blahoslavená = pôjdeš do neba.

Ja mám po dnešku veľmi divný pocit z Porady, presnejšie z jedného mne neznámeho moderátora,lebo včera sme si síce so Šrekom vymieňali príspevky aj ostrejšie, ale ešte vždy podľa Etikety.
A dnes som zistil,že mám zrazu iba jeden príspevok,ostatné zmizli.Alebo ich mne neznámy moderátor vymazal.Akurátže nenapísal ani čiarku o tom,že prečo !!!!
- Neporušovali Etiketu
- Boli tam aj úplne odborné a pochybujem silno o tom,že by ten mne neznámy moderátor rozumel hydraulike v téme : Hydraulicke vyregulovanie-nizka teplota v byte
Skôr si myslím podľa spôsobu ako to urobil,že mu moderátorská moc zatemnila zrak.
Ale na Slovensku je to tak.
Máme v pomere k platom asi jedny z najvyšších cien na svete- obchodníci si z nás uťahujú.
Politici kradnú a ešte sa nám vysmievajú.
Moderátor - minimálne ten mne neznámy sa správa povýšenecky :

Normálne mi to pripadá,ako na základnej škole.Deti sa môžu rozprávať,ale príde pán učiteľ a musia byť ticho!!

Až na jeden malý rozdiel - učiteľ na to ( v 99,99 % prípadov) odborne má / tento ZATIAĽ mne neznámy moderátor na to 100 % nemá :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Ale ak účtovníčky plačú za "starou dobrou milou Poradou" a bola takáto;) - - - som rád,že som ju nezažil !!!!!!



V mnohom s tebou súhlasím a v niečom nie.
Ak mi odpoja elektriku chcem vedieť prečo tak urobili ............. viac snáď nemusím vysvetľovať.



Ale ak účtovníčky plačú za "starou dobrou milou Poradou" a bola takáto;) - - - som rád,že som ju nezažil !!!!!!
prestaňte už rozoberať prečo je niekomu smutno za "starou " poradou. majú právo na to, aby za ňou smútili. Bola fakt dobrá a pre mňa je stále, lebo by som nestíhala usledovať všetky zmeny, ktoré sa mňa ako účtovníčky týkajú a vyzerala asi takto :

Odborná otázka = odborná odpoveď s kúskom familiárnosti aj humoru niekedy. Žiadne témy duplicitne, triplicitne, štyriplicitne :D:D:D, ale HĽADALO SA , nevytvárala sa na každú jednu otázku, aj keď sa tu už 1000x preberala vždy nová téma.

mimotemy neradím sa medzi "najstarších" členov Porady , ale dodnes sa snažím HĽADAŤ a nepricapovať nové témy,navyše také, ktoré už dávno boli založené a rozobraté zozadu , spredu, od stredu ........

mám názor, vyslovila som ho a nebudem sa obhajovať prečo.Je to výsostne moja VEC.
14igor
28.01.10,17:38
Prosím podeľte sa o Váš názor. Spätná väzba nás posúva ďalej. Ďakujeme.

Upresním - záporná spätná väzba nás posúva ďalej, k redukcii, ku kvalite, k spoločenskému konsenzu, možno až k "spavodlivej" pravde /// - kladná spätná väzba nás posúva k elitárstvu , velikášstvu , bezdôvodnému vyvyšovaniu , kultu , "jedinej správnej = našej pravde , možno až do pekla.
14igor
28.01.10,17:42
V mnohom s tebou súhlasím a v niečom nie.
Ak mi odpoja elektriku chcem vedieť prečo tak urobili ............. viac snáď nemusím vysvetľovať.

prestaňte už rozoberať prečo je niekomu smutno za "starou " poradou. majú právo na to, aby za ňou smútili. Bola fakt dobrá a vyzerala asi takto :

Odborná otázka = odborná odpoveď s kúskom familiárnosti aj humoru niekedy. Žiadne témy duplicitne, triplicitne, štyriplicitne :D:D:D, ale HĽADALO SA , nevytvárala sa na každú jednu otázku, aj keď sa tu už 1000x preberala vždy nová téma.

mimotemy neradím sa medzi "najstarších" členov Porady , ale dodnes sa snažím HĽADAŤ a nepricapovať nové témy,navyše také, ktoré už dávno boli založené a rozobraté zozadu , spredu, od stredu ........

Ak bola taká - buď rada,že si ju zažila (a zabudni = už nebude ).
Ja som témy nepricapoval a ani nebudem :D.
demeter
28.01.10,17:47
Porada je super,za ochotu poradiť nam, Vam patri Ďakujem.
Petra Nová
28.01.10,18:42
prestaňte už rozoberať prečo je niekomu smutno za "starou " poradou. majú právo na to, aby za ňou smútili. Bola fakt dobrá a vyzerala asi takto :

To fialové je pre mňa moc imperatívna požiadavka, pretože je jednostranná. Jeden právo má a druhý nie. Naviac rozdeľuje éru Porady na starú dobrú a novú, asi nie lepšiu ! Tú starú Poradu väčšina členov, ktorí ju nezažili, nemá záujem rozoberať. Ale dokiaľ sa budú zjavovať verejné príspevky vyjadrujúce zármutok nad zlatými časmi starej Porady, potom nemožno očakávať, že sa sporadicky neobjavia príspevky, ktoré ich budú glosovať.
endrju
28.01.10,21:52
Ach jaj, opat tu cosi smrdi. Preco niekto nedokaze pochopit, ze je na tomto fore neziaduci?
Katka2
28.01.10,22:41
Podľa mňa ste super, aj keď sa tu niekto s niekým občas nepohodne... Ale ja som sa neprišla vadiť, ale radiť. :D:D:D
Laguna13
29.01.10,07:48
Porada je super! Ďakujem všetkým ochotným pomôcť. Lebo nemôžeme mať doma všetky zákony, novely, nariadenia, ... a ani toľko času na ich študovanie. Tu si často nájdem to čo potrebujem za chvíľu a zároveň vidím, že aj iní sa boria často s tým istým problémom. Takže PORADA je dobrá škola rád a skúseností. VĎAKA!
14igor
29.01.10,09:48
Porada je super!





Prosím podeľte sa o Váš názor.

Spätná väzba nás posúva ďalej.





Ach jaj, opat tu cosi smrdi.

Preco niekto nedokaze pochopit, ze je na tomto fore neziaduci?



Andrej.

Ja neviem, kto si ty :) .

Ty nevieš, kto som JA :D .

Takže nehodnoť : žiadúci/nežiadúci.:---

Porada je verejná !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ja som slobodný človek = môžem chodiť na verejnú stránku.

A ak smrdí niečo , tak napr. :




Takeho chrapuna som uz davno necital. Ani na forach kde sa to urazkami len tak hemzi.
Karas chod uz konecne smrdiet niekam inam. Svojimi vylevmi si dokazal pokazit sviatocnu naladu obrovskemu mnozstvu ludi.



tvoje porušenie ("vašej") Etikety.



16. B. Neurážam žiadneho člena Porady, bez ohľadu na to, či s ním súhlasím alebo nesúhlasím. V diskusii používam argumenty, nie urážky, narážky či iróniu na cudzí účet. To platí v odborných i oddychových témach.






Lebo pochybujem, že máš v "Kódexe moderátora" napísané, že ty nemusíš dodržiavať Etiketu.

A nauč sa konečne rozprávať IBA ZA SEBA a tých, čo ťa poveria.


PS1
Použil si pritom klasickú metódu "skupiniek" :
- napísať
- uraziť
- vymazať









Kto som?: Neznasam Karasa



Takéto si nechaj na pieskovisko :D

PS2
Ak ma aj teraz nažaluješ/vylúčiš - pravdu NEZMENÍŠ :D :D


VĎAKA!

Súhlas
marjankaj
29.01.10,09:58
Súhlas




Všetky tvoje príspevky majú veľkú vypovedaciu hodnotu.
14igor
29.01.10,11:20
Všetky tvoje príspevky majú veľkú vypovedaciu hodnotu.

Marja (aj n/Kaj ).

Pre tvoje info. Ja píšem. Aj si stojím za tým , čo píšem (teda nemažem ).
Ale NEZODPOVEDÁM za to , že nejaký mne neznámy moderátor maže moje príspevky (a ty si ich nestihneš prečítať)

- aj úplne odborné / aj so súhlasmi / aj obodované.

A ak už mňa "jedna milá teta" (týmto jej verejne ďakujem, že sa premohla :D :D :D ) oboduje - MUSELO to mať skutočne vypovedaciu hodnotu :--- . ( opýtaj sa tých, čo súhlasili a bodovali - ty si ZATIAĽ vo výraznej menšine ).

PS1
A ponáhľaj sa, lebo sa môže stať, že nebudú žiadne príspevky :D
PS2
A k tvojmu kumpánovi Andrášovi : Nemám rád, keď ako v Krylovi : " na rohu ulice vrah o morálce káže " !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!
Klára2
31.01.10,20:09
Konfliktom, ktoré tu medzi niektorými vznikajú, nerozumiem, nesledujem ich a preto sa k nim ani nevyjadrujem. Vlastne vôbec neviem, o čo ide.
Je pravda, že voľný čas trávim inak ako chatovaním, ale PORADA je pre mňa veľmi dôležitá v otázkach ekonomiky, účtovníctva, personalistiky, zákonov a ich výkladu. Aj keď nie som veľmi aktívna členka, vždy, keď sa v niečom nevyznám, mám v niečom pochybnosti alebo stojím pred problémom, ktorý som ešte neriešila, nájdem tu POrady alebo si dopĺňam vedomosti a naozaj veľakrát len vďaka Porade odvediem moju prácu bez výrazných chýb. A podľa mňa o toto pri tvorbe PORADY išlo.
Anik
01.02.10,19:07
ja mám prosbu
keď môžem tak sa tu snažím práve teraz pred DP tráviť čo najviac času a študovať budem mimotemy , ale podľa mňa by mnohým práve tým , ktorí sa nevedia veľmi dobre pohybovať po porade veľmi pomohlo , keby sa téma
Suhrn 2009 dala dať niekde na viditeľné miesto, napr. pridať to niekde do kolenky -dôležité. Ja som ju už 3 dni hľadala a nepodarilo sa mi to nájsť, lebo som zadávala kadečo čo len nie Súhrn 2009, ale obávam sa že zajtra keby že si to nepoznačím budem znovu hľadať a teraz je toho času naozaj málo a tieto informácie tu zosumarizované majú prenás menej zdatných obrovskú hodnotu
ďakujem Anika
marjankaj
01.02.10,19:15
ja mám prosbu
keď môžem tak sa tu snažím práve teraz pred DP tráviť čo najviac času a študovať budem mimotemy , ale podľa mňa by mnohým práve tým , ktorí sa nevedia veľmi dobre pohybovať po porade veľmi pomohlo , keby sa téma
Suhrn 2009 dala dať niekde na viditeľné miesto, napr. pridať to niekde do kolenky -dôležité. Ja som ju už 3 dni hľadala a nepodarilo sa mi to nájsť, lebo som zadávala kadečo čo len nie Súhrn 2009, ale obávam sa že zajtra keby že si to nepoznačím budem znovu hľadať a teraz je toho času naozaj málo a tieto informácie tu zosumarizované majú prenás menej zdatných obrovskú hodnotu
ďakujem Anika


Hore na lište je "práca s témou" Klikni tam a daj si tému sledovať. Potom cez NASTAVENIA a sledované témy, to ľahšie nájdeš.
Anik
01.02.10,19:42
dievčence ďakujem
to sledovanie témy som si sama nikdy nemusela zadať, lebo keď sa napíše príspevok automaticky mi chodilo sledovanie témy na @ zase som o niečo múdrejšia ďakujééééééém
Anika
Muška
01.02.10,20:04
dievčence ďakujem
to sledovanie témy som si sama nikdy nemusela zadať, lebo keď sa napíše príspevok automaticky mi chodilo sledovanie témy na @ zase som o niečo múdrejšia ďakujééééééém
Anika
Anika,
akože Ti chodilo automaticky??....to si tam asi mala kedysi zadané.

Lebo mne chodí upozornenie iba na tie, ktoré si sama zadám.

Alebo mi niečo ušlo??? :D
Muška
01.02.10,20:06
dievčence ďakujem

Anika správne malo byť:
Janíčko /marjankaj/ a dievčence ďakujem :D

P.S.
Aká som Janíčko? :cool:
marjankaj
01.02.10,20:32
Anika správne malo byť:
Janíčko /marjankaj/ a dievčence ďakujem :D

P.S.
Aká som Janíčko? :cool:

Nadenka si super.;) Ale neviem, či to teraz "rozchodím":---
Anik
02.02.10,06:52
takže oprava, a veľké ospravedlnenie aspoň vidno, že moja orientácia na porade je slabšia a Vašu pomoc naozaj veľmi potrebujem . Keď pracujem tak ma ešte na PC nechajú, ale ak študujem tak sa bavím a vtedy ak sú mládežníci poblízku a potrebujú obidva PC tak mám smolu ako včera večer. A ešte na ospravedlnenie ja niesom len vyložený účtovník robím aj inú prácu zhruba 70 % môjho prac. času venujem inej práci, ale snažím sa zaplatiť si všetky programy a školenia p. Mihála a samozrejme ak mi to čas dovolí vaše neoceniteľné rady. Naozaj je super , že niečo také existuje a kto chce študovať má možnosť aj takýmto spôsobom .
takže Janíčko a dievčence ďakujem
Anika
31Jankal
04.02.10,12:16
Chcem sa tiež pridať k Vašej téme. S poradou som veľmi spokojná, ja som začínajúca účtovníčka robím to nejaký polrok sama predtým som tu ešte mala kolegynu ktorá mi radila. Teraz ked niečo neviem tak si kliknem na poradu a snažím sa nájsť čo potrebujem. Aj ked je nás tu asi viac, ktorí potrebujú pomoc ako tých, ktorí sa vedia v tých, ktorých oblastiach orientovať vačšinou dostanem odpoved na svoje otázky. Chcela by som sa z Porady naučiť čo najviac aby som aj ja mohla radiť ako radia mne, za čo im srdečne dakujem. Taktiež dakujem všetkým, ktorý sa podieľajú na porade. Pekný den
mares
05.02.10,14:08
Ja som ako začínajúca účtovníčka v JÚ veľmi spokojná s Poradou. Vždy si nájdem tému, ktorú potrebujem a aj rady starších poraďákov, hoci mi niekedy vadia odpovede tých zbehlejších,ktorí sa nad niektorými otázkami čudujú, že čo to nevieme. Je to len môj postreh, ale každý raz začína a už mi to prestalo vadiť. Takže p o r a ď a c i ďakujem , že ste.
Renka30780
09.02.10,11:54
Túto stránku som objavila asi pred 3 rokmi,keď začal manžel podnikať.Je to NAJSUPER stránka(hlavne suhrny za akt.rok),je tu všetko jednoducho napisané,prehľadné.Vždy som tu našla čo so potrebovala vedieť.za všetko vďaka
Mgr.Shrek
23.02.10,19:03
Dobrý deň.
Toto, čo napíšem skončí mojím vyhadzovom z porada.sk ale nedá mi.
Porada je super nápad, super stránka a v drvivej väčšine tu sú super ľudia. Škoda, že len vo väčšine.
Dnes som sa stretol s osobou, ktorej zachutila moc a ktorá si robí s príspevkami čo chce v rozpore s pravidlami, Etikou porady. Nebudem ju menovať, kto si všimol, vie. Len ma mrzí, že prácu danej osoby nie je možné nijako kontrolovať a nijako komentovať, lebo to ihneď vymaže, či presunie. Neznesie kritiku a je zaujatá voči akémukoľvek oponovaniu.
Ctím si prácu moderátorov,menovite:Blsko ; Chobot ; Martin Mocko ; Beata ; arizona ; mysimis ; Filip Glasa ; lenkak ; endrju ; Zoltán Kovács ; Jana Acsová ; Richard ; Marína ; ich práca je zodpovedná a dôležitá, ale chcem Vám moderátorom povedať, že jedna osoba Vám robí zlé meno.
Držím palce Porade, ľuďom na nej, stretol som tu veľa úžasných ľudí. Lúčim sa s Vami, lebo si myslím, som si viac menej istý, že moja nonkomfornita nebude tolerovaná a dostanem ban. Ak sa mýlim, budem veľmi prekvapený.
Držte sa.
PS: Keby ma niekto hľadal, spýtajte sa na mňa, niekto Vám dá kontakt na mňa.
Stanislav 1975
23.02.10,21:33
Dobrý deň.
Toto, čo napíšem skončí mojím vyhadzovom z porada.sk ale nedá mi.
Porada je super nápad, super stránka a v drvivej väčšine tu sú super ľudia. Škoda, že len vo väčšine.
Dnes som sa stretol s osobou, ktorej zachutila moc a ktorá si robí s príspevkami čo chce v rozpore s pravidlami, Etikou porady. Nebudem ju menovať, kto si všimol, vie. Len ma mrzí, že prácu danej osoby nie je možné nijako kontrolovať a nijako komentovať, lebo to ihneď vymaže, či presunie. Neznesie kritiku a je zaujatá voči akémukoľvek oponovaniu.
Ctím si prácu moderátorov,menovite:Blsko ; Chobot ; Martin Mocko ; Beata ; arizona ; mysimis ; Filip Glasa ; lenkak ; endrju ; Zoltán Kovács ; Jana Acsová ; Richard ; Marína ; ich práca je zodpovedná a dôležitá, ale chcem Vám moderátorom povedať, že jedna osoba Vám robí zlé meno.
Držím palce Porade, ľuďom na nej, stretol som tu veľa úžasných ľudí. Lúčim sa s Vami, lebo si myslím, som si viac menej istý, že moja nonkomfornita nebude tolerovaná a dostanem ban. Ak sa mýlim, budem veľmi prekvapený.
Držte sa.
PS: Keby ma niekto hľadal, spýtajte sa na mňa, niekto Vám dá kontakt na mňa.ja neviem,ale mne osobne olinka alias Dav,neublizila-ja osobne stojim za nou
Stanislav 1975
23.02.10,22:06
Dobrý deň.
Toto, čo napíšem skončí mojím vyhadzovom z porada.sk ale nedá mi.
Porada je super nápad, super stránka a v drvivej väčšine tu sú super ľudia. Škoda, že len vo väčšine.
Dnes som sa stretol s osobou, ktorej zachutila moc a ktorá si robí s príspevkami čo chce v rozpore s pravidlami, Etikou porady. Nebudem ju menovať, kto si všimol, vie. Len ma mrzí, že prácu danej osoby nie je možné nijako kontrolovať a nijako komentovať, lebo to ihneď vymaže, či presunie. Neznesie kritiku a je zaujatá voči akémukoľvek oponovaniu.
Ctím si prácu moderátorov,menovite:Blsko ; Chobot ; Martin Mocko ; Beata ; arizona ; mysimis ; Filip Glasa ; lenkak ; endrju ; Zoltán Kovács ; Jana Acsová ; Richard ; Marína ; ich práca je zodpovedná a dôležitá, ale chcem Vám moderátorom povedať, že jedna osoba Vám robí zlé meno.
Držím palce Porade, ľuďom na nej, stretol som tu veľa úžasných ľudí. Lúčim sa s Vami, lebo si myslím, som si viac menej istý, že moja nonkomfornita nebude tolerovaná a dostanem ban. Ak sa mýlim, budem veľmi prekvapený.
Držte sa.
PS: Keby ma niekto hľadal, spýtajte sa na mňa, niekto Vám dá kontakt na mňa.

Roman,pocuvaj,mam rad aj teba a sledujem tvoje prispevky ktore su fakt dobre-neboj sa,to sa vsetko s olinkou utrasie a budete velki kamarati.ja som sa pred rokom tiez strasne lucil a vidis som tu doteraz a ked dozijem tak tu budem este dlho-tak sa na to vyspi a zajtra nech si tu v tvojej dobrej forme :)keby som mal za kazde nedorozumenie odchadzat,tak odchadzam 3 krat denne-takze klidek.
pepsikova
24.02.10,05:49
..Šrek, ty čo hneď trieskaš dvermi?..
..inak súhlasím so Stanislavom...
Xanti
24.02.10,06:02
ja som sa pred rokom tiez strasne lucil a vidis som tu doteraz a ked dozijem tak tu budem este dlho-tak sa na to vyspi a zajtra nech si tu v tvojej dobrej forme :)keby som mal za kazde nedorozumenie odchadzat,tak odchadzam 3 krat denne-takze klidek.


..Šrek, ty čo hneď trieskaš dvermi?..
..inak súhlasím so Stanislavom...


Dobrý deň.
Toto, čo napíšem skončí mojím vyhadzovom z porada.sk ale nedá mi.
Porada je super nápad, super stránka a v drvivej väčšine tu sú super ľudia. Škoda, že len vo väčšine.
Dnes som sa stretol s osobou, ktorej zachutila moc a ktorá si robí s príspevkami čo chce v rozpore s pravidlami, Etikou porady. Nebudem ju menovať, kto si všimol, vie. Len ma mrzí, že prácu danej osoby nie je možné nijako kontrolovať a nijako komentovať, lebo to ihneď vymaže, či presunie. Neznesie kritiku a je zaujatá voči akémukoľvek oponovaniu.
Ctím si prácu moderátorov,menovite:Blsko ; Chobot ; Martin Mocko ; Beata ; arizona ; mysimis ; Filip Glasa ; lenkak ; endrju ; Zoltán Kovács ; Jana Acsová ; Richard ; Marína ; ich práca je zodpovedná a dôležitá, ale chcem Vám moderátorom povedať, že jedna osoba Vám robí zlé meno.
Držím palce Porade, ľuďom na nej, stretol som tu veľa úžasných ľudí. Lúčim sa s Vami, lebo si myslím, som si viac menej istý, že moja nonkomfornita nebude tolerovaná a dostanem ban.

Ak sa mýlim, budem veľmi prekvapený.
Držte sa.
PS: Keby ma niekto hľadal, spýtajte sa na mňa, niekto Vám dá kontakt na mňa.
Stanko , Pepsi ... prosím kde vidíte, že Mgr. Shrek chce opustiť poradu. :eek:
Lebo ja vidím akurát OBROVSKÉ OBAVY Mgr. Shreka s vylúčenia, nakoľko sa dostal do konfliktu s moderátorkou.
Stanislav 1975
24.02.10,06:35
Stanko , Pepsi ... prosím kde vidíte, že Mgr. Shrek chce opustiť poradu. :eek:
Lebo ja vidím akurát OBROVSKÉ OBAVY Mgr. Shreka s vylúčenia, nakoľko sa dostal do konfliktu s moderátorkou.

ale v pohode,nikto shreka nechce vyhadzovat-shrek proste dostal nejaku chvilkovu depku a jeho to prejde...
Zoltán Kovács
24.02.10,06:45
Ako sa kráti termín podávania DP graduje aj nervozita medzi členmi. Občas niekomu prasknú aj nervy (aj mne....) :);)
Mgr.Shrek
24.02.10,07:04
ale v pohode,nikto shreka nechce vyhadzovat-shrek proste dostal nejaku chvilkovu depku a jeho to prejde...

Stano, Pepsikova.
Nikde som nedeklaroval, že chcem opustiť poradu. Včera som vyjadril názor na prácu jednej moderátorky, na to, ako používa moderátorske práva, ako sa oháňa Etikou a bez relevantého vysvetlenia presunula celú konverzáciu na smetisko.
Požiadal som ju o vysvetlenie, kde a ako som porušil Etiku porady avšak odpovede sa mi nedostalo.
Ani jeden z 21 bodov Etiky som svojimi príspevkami neporušil a napriek tomu boli presunuté. Neviem, kvôli čomu a nemienim o tom polemizovať. Porušil by som bod 19 Etiky.
Z dôvodu, aby som poukázal na prácu dotyčnej som napísal do tejto témy, "Váš názor na Poradu".
Ako som už spomenul, nechcem opustiť dobrovoľne Poradu, ale obávam sa vylúčenia z dôvodu vyjadrenia názoru.
Dúfam, že už rozumiete :)
Stanislav 1975
24.02.10,07:13
Stano, Pepsikova.
Nikde som nedeklaroval, že chcem opustiť poradu. Včera som vyjadril názor na prácu jednej moderátorky, na to, ako používa moderátorske práva, ako sa oháňa Etikou a bez relevantého vysvetlenia presunula celú konverzáciu na smetisko.
Požiadal som ju o vysvetlenie, kde a ako som porušil Etiku porady avšak odpovede sa mi nedostalo.
Ani jeden z 21 bodov Etiky som svojimi príspevkami neporušil a napriek tomu boli presunuté. Neviem, kvôli čomu a nemienim o tom polemizovať. Porušil by som bod 19 Etiky.
Z dôvodu, aby som poukázal na prácu dotyčnej som napísal do tejto témy, "Váš názor na Poradu".
Ako som už spomenul, nechcem opustiť dobrovoľne Poradu, ale obávam sa vylúčenia z dôvodu vyjadrenia názoru.
Dúfam, že už rozumiete :)

roman,nikto ta nevyluci-to ti garantujem.a na dav sa nehnevaj-to sa vysvetli
Laco-monter
24.02.10,08:55
roman,nikto ta nevyluci-to ti garantujem.a na dav sa nehnevaj-to sa vysvetli

Moj názor na Olgu-dav je ten,že má síce bystrý intelekt , no je aj cholerik a v niektorých otázkach chce mať zakaždým posledné slovo.
A to niektorí vidia ako problém,
v mojich očiach ju najviac kompromitujú blízke osobné vzťahy s niektorými Poraďačkami, dokonca priznala v príspevkoch aj osobné stretnutia,
jednoducho na základe takýchto nadštandardných vzaťahov,jednoducho nemože byť NAD VECOU.
Odo mňa všetko.