Petra Nová
24.02.10,09:57
Stano, Pepsikova.
Nikde som nedeklaroval, že chcem opustiť poradu. Včera som vyjadril názor na prácu jednej moderátorky, na to, ako používa moderátorske práva, ako sa oháňa Etikou a bez relevantého vysvetlenia presunula celú konverzáciu na smetisko.
Požiadal som ju o vysvetlenie, kde a ako som porušil Etiku porady avšak odpovede sa mi nedostalo.
Ani jeden z 21 bodov Etiky som svojimi príspevkami neporušil a napriek tomu boli presunuté. Neviem, kvôli čomu a nemienim o tom polemizovať. Porušil by som bod 19 Etiky.
Z dôvodu, aby som poukázal na prácu dotyčnej som napísal do tejto témy, "Váš názor na Poradu".
Ako som už spomenul, nechcem opustiť dobrovoľne Poradu, ale obávam sa vylúčenia z dôvodu vyjadrenia názoru.
Dúfam, že už rozumiete :)
Neviem Roman, ale ozaj si myslíš, že treba toľko o tom hovoriť? "Vylúčia ma asi, nevylúčia ma asi ? Lúčim sa s vami, ak ma vylúčia, nelúčim sa s vami, ak ma nevylúčia". Si presvedčený, že na Tebe bola spáchaná až taká krivda? Svoje si si povedal a život ide ďalej. Aj ten poraďácky.
A keď už o niekom píšeš, minimálne by bolo slušné, aby si ho oslovoval nickom a nepísal ako o dotyčnom, alebo tamtom a hentom. :eek: A žeby som aj ja začala špekulovať o tom, či budem za tento príspevok vylúčená alebo nebudem vylúčená? To aby som sa začala lúčiť aj :rolleyes:
Petra Nová
24.02.10,09:00
Moj názor na Olgu-dav je ten,že má síce bystrý intelekt , no je aj cholerik a v niektorých otázkach chce mať zakaždým posledné slovo.
A to niektorí vidia ako problém,
v mojich očiach ju najviac kompromitujú blízke osobné vzťahy s niektorými Poraďačkami, dokonca priznala v príspevkoch aj osobné stretnutia,
jednoducho na základe takýchto nadštandardných vzaťahov,jednoducho nemože byť NAD VECOU.
Odo mňa všetko.
A Ty kamil, radšej porozmýšľaj o svojej psychike. O tých tvojich transparentoch, príspevkoch s písmenami veľkosti koňa, a s obsahom hraničiacim s debilitou.
Laco-monter
24.02.10,09:07
A Ty kamil, radšej porozmýšľaj o svojej psychike. O tých tvojich transparentoch, príspevkoch s písmenami veľkosti koňa, a s obsahom hraničiacim s debilitou.

NIE SOM KAMIL ani Karas Milan, neviem prečo si ma myliš z niekým iným,

okrem toho ja som sa o existencii,nejakého Kamila dozvedel práve od Teba.

A len tak mimochodom ,

Ktorá "Petra Nová" sa teraz prihovorila ??? Petra Nová č.1 alebo Petra Nová č. 2 ???

Ja tipujem,že teraz si Petra Nová č. 1.
Mgr.Shrek
24.02.10,09:15
Neviem Roman, ale ozaj si myslíš, že treba toľko o tom hovoriť? "Vylúčia ma asi, nevylúčia ma asi ? Lúčim sa s vami, ak ma vylúčia, nelúčim sa s vami, ak ma nevylúčia". Si presvedčený, že na Tebe bola spáchaná až taká krivda? Svoje si si povedal a život ide ďalej. Aj ten poraďácky.
A keď už o niekom píšeš, minimálne by bolo slušné, aby si ho oslovoval nickom a nepísal ako o dotyčnom, alebo tamtom a hentom. :eek: A žeby som aj ja začala špekulovať o tom, či budem za tento príspevok vylúčená alebo nebudem vylúčená? To aby som sa začala lúčiť aj :rolleyes:

Nie Petra. Máš pravdu. Budem ticho a budem sa pozerať na to ako niekto používa svoje práva.:mee:

A chcem sa touto cestou ospravedlniť Dav za tvrdenie, že moje príspevky presunula na smetisko. Zistil som, že to nie je pravda. A vzhľadom na to, že nechcem šíriť dezinformácie: Dav moje príspevky nepresunula. Ospravedlňujem sa ti za to tvrdenie.
pepsikova
24.02.10,09:28
Stanko , Pepsi ... prosím kde vidíte, že Mgr. Shrek chce opustiť poradu. :eek:
...

..moja a ty čo čítaš?..ak napíšem:..""čo trieskaš dverami?.."" tak je to jednoznačné, že si myslím, že ide preč?..myslím, že sa tu zbytočne rieši každé slovo, teda rýpe sa v ...no...
Stanislav 1975
24.02.10,10:05
Nie Petra. Máš pravdu. Budem ticho a budem sa pozerať na to ako niekto používa svoje práva.:mee:

A chcem sa touto cestou ospravedlniť Dav za tvrdenie, že moje príspevky presunula na smetisko. Zistil som, že to nie je pravda. A vzhľadom na to, že nechcem šíriť dezinformácie: Dav moje príspevky nepresunula. Ospravedlňujem sa ti za to tvrdenie.

Romanko,tak to si teda trosku pokakal,ze si neoveris fakty a niekoho bezpredmetne odsudis :(,za to by mala u teba mat aspon pozvanie na obed :)
Xanti
24.02.10,10:08
Romanko,tak to si teda trosku pokakal,ze si neoveris fakty a niekoho bezpredmetne odsudis :(,za to by mala u teba mat aspon pozvanie na obed :)
Nepreháňaš to trošku tým vtieraním???

Dav to pre istotu vymazala a niekto iný pre pokoj porady to hodil na smetisko aby si každý urobil svoj názor.
azla
24.02.10,10:13
Navrhujem :), keď sa už všetko vyjasnilo :cool:.....urobme hrubú čiaru
__________________________________________________ _________

a venujme sa ďalej práci....., Porade......, sebe navzájom..... atď. v priateľskej atmosfére .
Stanislav 1975
24.02.10,10:14
Nepreháňaš to trošku tým vtieraním???

Dav to pre istotu vymazala a niekto iný pre pokoj porady to hodil na smetisko aby si každý urobil svoj názor.

Nemam dovod sa vtierat Dav,ale zasa svedomie mi kaze si ju zastat-je dobra moderatorka a ja si ju chcem zastat a nech sa nikto nehneva,ale je to moj nazor,takze tak,hm
Danila
24.02.10,10:15
Dobrý deň.
Toto, čo napíšem skončí mojím vyhadzovom z porada.sk ale nedá mi.
Porada je super nápad, super stránka a v drvivej väčšine tu sú super ľudia. Škoda, že len vo väčšine.
Dnes som sa stretol s osobou, ktorej zachutila moc a ktorá si robí s príspevkami čo chce v rozpore s pravidlami, Etikou porady. Nebudem ju menovať, kto si všimol, vie. Len ma mrzí, že prácu danej osoby nie je možné nijako kontrolovať a nijako komentovať, lebo to ihneď vymaže, či presunie. Neznesie kritiku a je zaujatá voči akémukoľvek oponovaniu.
Ctím si prácu moderátorov,menovite:Blsko ; Chobot ; Martin Mocko ; Beata ; arizona ; mysimis ; Filip Glasa ; lenkak ; endrju ; Zoltán Kovács ; Jana Acsová ; Richard ; Marína ; ich práca je zodpovedná a dôležitá, ale chcem Vám moderátorom povedať, že jedna osoba Vám robí zlé meno.
Držím palce Porade, ľuďom na nej, stretol som tu veľa úžasných ľudí. Lúčim sa s Vami, lebo si myslím, som si viac menej istý, že moja nonkomfornita nebude tolerovaná a dostanem ban. Ak sa mýlim, budem veľmi prekvapený.
Držte sa.
PS: Keby ma niekto hľadal, spýtajte sa na mňa, niekto Vám dá kontakt na mňa.Napísal si toto tu pekne, číta sa to dobre, ALE:
Nevysvetľuj toľko, nie je to potrebné. Nepoznám poraďáka, ktorého počet ocenení v tak krátkej dobe rástol takýmto tempom. A to je tvoj kredit. Nie šarvátky s moderátorom. Tie sú tu bežné, boli a aj budú........Či sa to niekomu páči, alebo nie. Ja som rada, veľmi rada, že si prišiel a ostávaš....:)
Xanti
24.02.10,10:16
Nemam dovod sa vtierat Dav,ale zasa svedomie mi kaze si ju zastat-je dobra moderatorka a ja si ju chcem zastat a nech sa nikto nehneva,ale je to moj nazor,takze tak,hm
Ja sa nehádam,
je to tvoj názor ja mám svoj názor a je diametrálne odlišný od tvojho.

Btw. Dav, Mgr.Shrek sa Ti ospravedlnil. Ja ešte stále pamätám na diskusiu, čo si zmazala v lete kedy som žiadala verejné ospravedlnenie od jednej poradáčky, ktorej slová sa ma dotkli. Doteraz som sa nedočkala, aj to svedčí o charaktere človeka.
Mgr.Shrek
24.02.10,10:23
Romanko,tak to si teda trosku pokakal,ze si neoveris fakty a niekoho bezpredmetne odsudis :(,za to by mala u teba mat aspon pozvanie na obed :)

Stano,
Ad1. Na Smetisku je téma s mojim nickom a pod ňou :od Dav.
Preto som si myslel, že to tam presunula ona. Dostal som však informáciu, že to spravil niekto iný, preto som sa ospravedlnil.

Ad 2. Ja som za svoj omyl ospravedlnil a obvinenia od Dav zostali bez odozvy.

Skús sa na celú vec pozrieť s nadhľadom a posúdiť konanie mňa a Dav objektívne.
Zita5
24.02.10,10:24
Stano,
Ad1. Na Smetisku je téma s mojim nickom a pod ňou :od Dav.
Preto som si myslel, že to tam presunula ona. Dostal som však informáciu, že to spravil niekto iný, preto som sa ospravedlnil.

Ad 2. Ja som za svoj omyl ospravedlnil a obvinenia od Dav zostali bez odozvy.

Skús sa na celú vec pozrieť s nadhľadom a posúdiť konanie mňa a Dav objektívne.


Božinku , však to smetisko patrí tiež k Porade , už aj ja som bola na smetisku a prežila som to :) Nič v zlom , ja Ťa chcem len ukľudniť .
Danila
24.02.10,10:26
A ja som bola na smetisku niekoľkokrát. Vždy ma to pozdvihlo na duchu......:)
Xanti
24.02.10,10:28
mimotemy
A ja som bola na smetisku niekoľkokrát. Vždy ma to pozdvihlo na duchu......:)
Danila,
keby si bola Daniliak. Tak by som sa nedivila, že by ťa to nadvihlo na duchu. Šak pánom na smetisku je kohút. :D:D:D:D:D
Danila
24.02.10,10:31
NIE SOM KAMIL ani Karas Milan, neviem prečo si ma myliš z niekým iným,

okrem toho ja som sa o existencii,nejakého Kamila dozvedel práve od Teba.

A len tak mimochodom ,

Ktorá "Petra Nová" sa teraz prihovorila ??? Petra Nová č.1 alebo Petra Nová č. 2 ???

Ja tipujem,že teraz si Petra Nová č. 1.Veľmi pekne Ťa prosím, a ja často neprosím, daj nejaké znamenie, že fakt nie si Karas. Lebo Petra ma celkom zmiatla. A ak Karas si, tak sa idem rovno obesiť.:D Potom vyhlásim, že KARAS JE GÉNIUS. A doteraz som si to myslela len o sebe.:rolleyes:;)
A aby som nebola mimo témy: Porada je neopakovateľná, je úžasná, je jednoducho naša naj, naj, naj.....:) Alenka v ríši divov...
Dav
24.02.10,10:44
Stano,
Ad1. Na Smetisku je téma s mojim nickom a pod ňou :od Dav.
Preto som si myslel, že to tam presunula ona. Dostal som však informáciu, že to spravil niekto iný, preto som sa ospravedlnil.

Ad 2. Ja som za svoj omyl ospravedlnil a obvinenia od Dav zostali bez odozvy.

Skús sa na celú vec pozrieť s nadhľadom a posúdiť konanie mňa a Dav objektívne.
Akceptujem Tvoje ospravedlnenie. Považovala som za vhodnejšie, aby Tvoj príspevok ostal vymazaný, ale keď to považuješ za dôstojný prejav inteligentného humoru na tejto stránke, kľudne sa tak odprezentuj.
Ďalej sa Ti chcem ospravedlniť za pozdnú odozvu, ale zajtrajší termín DPH ma trochu brzdí v pohotovej reakcii.
Xanti
24.02.10,10:50
To isté čo pre Romana - aj šéf disponuje mojim časom. Už si poslala tej poraďáčke ss, ako som Ti to vtedy doporučila, aby ste si to nevysvetľovali cezo mňa?
Tá poradáčka verejne napísala, že má vypnuté prijímanie SS, asi je zlá na viacerých.

A ty si sa začala do toho starať ak si pamätám. A moju výzvu na ospravedlnenie si zmazala. Ja by som si to vydiskutovala s tou poradáčkou, keby nemala teba ako hovorcu.

Prepáč ja nezabúdam. Mám tú nevýhodu slonej pamäte. :eek:
Xanti
24.02.10,10:53
Jaj DAV asi sa nikdy nezmeníš. :eek:
Napíšeš správu, v zápätí ju zmažeš . Presne ako prvé prijatie ospravedlnenia od Mgr. Shrek. ;)

Príjemné DPH. Nejdem ťa viac rozptylovať.
Mgr.Shrek
24.02.10,11:05
Keď to tak bude pokračovať, tak množstvo príspevkov skončí na smetisku :D:D
Paula
24.02.10,11:09
Zamrníkovali ste podtstatu tejto témy, netúžite si ísť osobné prieky vydiskutovať do nejakej miniporady?:)
Xanti
24.02.10,11:11
Zamrníkovali ste podtstatu tejto témy, netúžite si ísť osobné prieky vydiskutovať do nejakej miniporady?:)
Myslím, že sme skončili. :D
Laco-monter
24.02.10,12:59
Veľmi pekne Ťa prosím, a ja často neprosím, daj nejaké znamenie, že fakt nie si Karas. Lebo Petra ma celkom zmiatla. A ak Karas si, tak sa idem rovno obesiť.:D Potom vyhlásim, že KARAS JE GÉNIUS. A doteraz som si to myslela len o sebe.:rolleyes:;)
A aby som nebola mimo témy: Porada je neopakovateľná, je úžasná, je jednoducho naša naj, naj, naj.....:) Alenka v ríši divov...
Ja tiež oceňujem Tvoje príspevky Danila a ďakujem Ti za tie prípady,keď si sa ma zastala.:)
Ja neviem ako mám niektorých presvedčiť,že NIE SOM Karas !
Ono, obviňuje ma z toho ,len Petra Nová nikto iný .
Ja prispievam do porady od 27.09.2009,keď som predtým náhodne natrafil na túto stránku pri vyhľadávaní...:o
Predpokladám,že spomínaný "Karas", či "Kamil", na porade bol omnoho skor a omnoho dlhšie ako ja.
Ja sa nebojím zverejniť svoje skutočné meno,lebo v societe v ktorej sa ja pohybujem nikto poradu.sk NEČITA.:mee:
Lenže pochybujem o tom,že by to pomohlo veci, spomínaný element menom "Petra Nová", by to aj tak spochybnila.:mad:
Svetlo do odhalenia mojej identity by mohol vniesť administrátor, keby potvrdil,že do porady.sk prispievam z inej IP adresy ako spomínaný "Karas",či "Kamil".
Iné potvrdenie mojej identity neexistuje ,iba cez IP adresu.
Chobot
24.02.10,13:42
Ja tiež oceňujem Tvoje príspevky Danila a ďakujem Ti za tie prípady,keď si sa ma zastala.:)
Ja neviem ako mám niektorých presvedčiť,že NIE SOM Karas !
Ono, obviňuje ma z toho ,len Petra Nová nikto iný .
Ja prispievam do porady od 27.09.2009,keď som predtým náhodne natrafil na túto stránku pri vyhľadávaní...:o
Predpokladám,že spomínaný "Karas", či "Kamil", na porade bol omnoho skor a omnoho dlhšie ako ja.
Ja sa nebojím zverejniť svoje skutočné meno,lebo v societe v ktorej sa ja pohybujem nikto poradu.sk NEČITA.:mee:
Lenže pochybujem o tom,že by to pomohlo veci, spomínaný element menom "Petra Nová", by to aj tak spochybnila.:mad:
Svetlo do odhalenia mojej identity by mohol vniesť administrátor, keby potvrdil,že do porady.sk prispievam z inej IP adresy ako spomínaný "Karas",či "Kamil".
Iné potvrdenie mojej identity neexistuje ,iba cez IP adresu.

Prosím, už nepodozrievajte Laca-montéra, že je MK. Nie je, jeho IP adresa je úplne odlišná od IP adries, pod ktorými prispieval MK.
Laco-monter
24.02.10,13:56
Prosím, už nepodozrievajte Laca-montéra, že je MK. Nie je, jeho IP adresa je úplne odlišná od IP adries, pod ktorými prispieval MK.
Chobot ĎAKUJEM TI !:)

Posielam Ťa za odmenu do Detvy do spomínanej pizzerie v príspevku "alu disky"

Ešte raz VĎAKA !!:)

A prepáč,keď som Ťa niekedy niečím vytočil.;)
Chobot
24.02.10,14:02
Chobot ĎAKUJEM TI !:)

Posielam Ťa za odmenu do Detvy do spomínanej pizzerie v príspevku "alu disky"

Ešte raz VĎAKA !!:)

A prepáč,keď som Ťa niekedy niečím vytočil.;)

díky za pozvanie. Neviem, kedy sa tam dostanem, ale ak pôjdem okolo, tak sa tam pôjdem najesť.

A ostatné je v pohode... nemám dlhú pamäť.
Petra Nová
25.02.10,11:36
Chobot ĎAKUJEM TI !:)

Posielam Ťa za odmenu do Detvy do spomínanej pizzerie v príspevku "alu disky"

Ešte raz VĎAKA !!:)

A prepáč,keď som Ťa niekedy niečím vytočil.;)


díky za pozvanie. Neviem, kedy sa tam dostanem, ale ak pôjdem okolo, tak sa tam pôjdem najesť.

A ostatné je v pohode... nemám dlhú pamäť.
Asi som Ťa aj ja mala odoslať do nejakej pizzérie alebo reštiky. Pre Boha, len nie v Detve! To by som Ti predsa neurobila !:D

Chobot, buď taký láskavý a vymaž ma ako autorku témy "Mimo témy, neužitočná diskusia, smetisko". Ja som tú tému nezakladala a ani nevymýšľala jej názov, tak nech si tam zakladateľ uvedie svoje meno. Za príspevkami , ktoré som tam napísala, si stojím. A ak si myslíš, že boli v rozpore s ............., tak ich vymaž.

A ešte doplním, že ten, kto tu tému vytvoril, mal do jej zadania uviesť svoje vlastné dôvody, pre ktoré túto tému sformuloval.
danushka
25.02.10,13:03
Asi som Ťa aj ja mala odoslať do nejakej pizzérie alebo reštiky. Pre Boha, len nie v Detve! To by som Ti predsa neurobila !:D

Chobot, buď taký láskavý a vymaž ma ako autorku témy "Mimo témy, neužitočná diskusia, smetisko". Ja som tú tému nezakladala a ani nevymýšľala jej názov, tak nech si tam zakladateľ uvedie svoje meno. Za príspevkami , ktoré som tam napísala, si stojím. A ak si myslíš, že boli v rozpore s ............., tak ich vymaž.

A ešte doplním, že ten, kto tu tému vytvoril, mal do jej zadania uviesť svoje vlastné dôvody, pre ktoré túto tému sformuloval.
:eek::eek::eek::eek:
Petra Nová
25.02.10,13:41
Chobot, ďakujem za úpravu.
pepsikova
25.02.10,15:02
[QUOTE=Petra Nová;1313110]

Chobot, buď taký láskavý a vymaž ma ako autorku témy "Mimo témy, neužitočná diskusia, smetisko". Ja som tú tému nezakladala a ani nevymýšľala jej názov, tak nech si tam zakladateľ uvedie svoje meno..

..teda, ja som dnes z toho hokeja nejak mimo, ale rada by som vedela, ako je možné, aby niekto pod iným, cudzím, nickom založil tému..doteraz som bola presvedčená, že téma sa automaticky pripisuje zakladateľovi a nedá sa zmeniť len tak na nick hocikoho iného...no ak sa toto dá, bude tu rušno..myslím..
pepsikova
25.02.10,15:10
Prosím, už nepodozrievajte Laca-montéra, že je MK. Nie je, jeho IP adresa je úplne odlišná od IP adries, pod ktorými prispieval MK.


..fakt mi dnes nejde myslenie..tu sa evidujú IP adresy???..tak prečo má tu niekto aj 20 nickov?..že by mal doma 20 počítačov?..alebo obiehal susedov,aby sa zaregistroval cez ich pc ??..
..lebo kedysi som písala, že jeden nick by mal mať jednu IP adresu a dosť..a bolo mi napísané, tuším, že to nejde...lebo klony sa mi nepáčia a už pomaly neviem, kto je pravý a kto klon,zvlášť keď veselo ponúka priateľstvo...
..a nejaké odpovede typu:",,no toto a tamto a preto...ani nečakám..
Monika Kováčová
25.02.10,15:17
no... ja sa prihlasujem asi z piatich IP adries (ak nie viac)
mysimis
25.02.10,15:20
no... ja sa prihlasujem asi z piatich IP adries (ak nie viac)

Monika, ale vždy sa prihlasuješ pod svojim menom a nie za každým pod iným nickom......
pepsikova
25.02.10,16:07
no... ja sa prihlasujem asi z piatich IP adries (ak nie viac)..

..no stále si to ty...

..ja som sa chcela na jeden anglický server prihlásiť druhý raz, lebo prvé heslo som zabudla..a oni mi napísali, že sa nemôžem, lebo číslo môjho pc u nich už je a kvoli hromadeniu nickov nie je prípustné sa z jedného pc registrovať 2x...musela som ísť k susedovi, pripichnúť sa k jeho pc, behnúť do Anglicka, registrovať sa a potom už len doma kliknúť na link v emailovej adrese...tak som to myslela,možno som sa zle vyjadrila s tou IP adr...

..teda, v podstate mi to je jedno, ja som tu za seba, len keby nie tie klony..s-rú ma...to potom neviem s kým mám tú česť a to teda ja nerada...
Stanislav 1975
25.02.10,16:40
Ja uz tiez neviem who is who a tiez som z toho vsetkeho riadne zmateny a neviem komu doverovat a komu nie...mam tu asi 15ludi ktorym 100%doverujem,ale inak tiez uz neviem komu verit a komu nie a niekedy som z toho taky zmateny ze niekedy mam ten pocit ze uz ing.Kamil som nakoniec ja :(
Richard
25.02.10,20:57
No na Porade by sa skôr mali riešiť otázky a nie kto je kto.
Keby sa tu neplodili neplodné diskusie tak by tu nevznikali kadejaké motanice. Konieckoncov v motaniciach sú zamotaní stále tí istí, našťastie tisícom ďalším Porada slúži na to na čo bola určená.

Tá neplodná diskusia čo bola odtrhnutá od tejto témy a vyhodená na smetisko sa niekde začala, v podstate aj bolo ťažké určiť kde, ale odrhol som ju od príspevku Petry Novej (pardon nebolo to nič osobné vyslovene som hľadal príspevok ktorý na nič nenadväzoval a odkiaľ sa začala množiť ďalšia diskusia mimo témy), takže preto bol prvý príspevok od Petry, nikto iný ho inak nepísal...

Ospravedlňujem sa Petre, ale aj tak to bude zo smetiska úplne zmazané...
Petra Nová
26.02.10,10:01
Tá neplodná diskusia čo bola odtrhnutá od tejto témy a vyhodená na smetisko sa niekde začala, v podstate aj bolo ťažké určiť kde, ale odrhol som ju od príspevku Petry Novej (pardon nebolo to nič osobné vyslovene som hľadal príspevok ktorý na nič nenadväzoval a odkiaľ sa začala množiť ďalšia diskusia mimo témy), takže preto bol prvý príspevok od Petry, nikto iný ho inak nepísal...


Z tých, čo sme sa tej mrníkovej debaty zúčastnili, skoro každý predpokladal, že tie príspevky budú vymazané. Podľa mňa to mohlo byť aj u skorších. Prekvapilo ma , že som sa objavila ako zakladateľka novej témy a že príspevky nezmizli. Preto som aj zakričala.:) Ale už je to všetko upravené, takže v poriadku. A keď zmiznú zo smetiska, tak v úplnom poriadku.
Chobot
26.02.10,10:03
Ja uz tiez neviem who is who a tiez som z toho vsetkeho riadne zmateny a neviem komu doverovat a komu nie...mam tu asi 15ludi ktorym 100%doverujem,ale inak tiez uz neviem komu verit a komu nie a niekedy som z toho taky zmateny ze niekedy mam ten pocit ze uz ing.Kamil som nakoniec ja :(

Nemaj z toho mindráky, aj ja som už bol označený za Karasa. Pripomína mi to scény z Matrix Revolutions, kde pomaly všetci boli agentom Smithom.
Evanka
26.02.10,11:00
Niektorým veciam vôbec nerozumiem, ale asi som o nič neprišla.

Porada je ozaj super vec a myslím, že som jedným z jej prvých členov. Vďaka patrí všetkým, ktorí stáli pri jej zrode ako aj tým, ktorí pokračujú v jej dobrom "fungovaní". Nemalú zásluhu však majú aj "obetavci", ktorí fundovane a ochotne odpovedajú na otázky a obetujú takto čas vlastne na vyriešenie problému iných.

Vadí mi však, keď si niektorí zadávatelia neprečítajú pozorne príspevky a vzniká dokola odpoveď na rovnaké otázky nespočetne krát. Asi jediný spôsob ako tomu zabrániť je neodpovedať na ne dokola a reagovať buď prilinkovaným odkazom, alebo odpoveďou, aby trocha zadávateľ pohľadal. Zdá sa mi, že pribúda stále viac "pohodlných" niekedy aj "netrpezlivých" zadávateľov. Mne sa zdá, že v dávnejšej dobe tomu tak nebolo.

Tiež mi vadia opakujúce sa odpovede na poďakovanie typu nemáš zač, a pod... Nato by stačil asi súhlas.

Nechcem, aby niekto chápal tieto moje "pripomienky" zle. Napísala som iba úprimne moje pocity a postrehy.
Richard
26.02.10,20:33
Ďakujem, Evanka takéto názory nám právaže treba!

Súhlasím s tebou a práve na toto pripravujem nový systém hodnotenia príspevkov a užívateľov a sprehľadnenie témy, uvidíme či bude použiteľnejší ako súčasný. Tento rok nás tu čaká veľa práce :)
veronikasad
26.02.10,20:37
Richard, zmenilo sa niečo v odosielaní súkromných správ ? V minulosti, keď som chcela odoslať ďalšiu, upozornilo ma, že ešte neuplynul čas 120 sek. - aj viackrát za sebou. Dnes ma druhýkrát už neupozornilo a správu vyhodilo. Myslela som, že bola odoslaná, ale medzi odoslanými SS som ju nenašla.
Stanislav 1975
26.02.10,20:40
Richard, zmenilo sa niečo v odosielaní súkromných správ ? V minulosti, keď som chcela odoslať ďalšiu, upozornilo ma, že ešte neuplynul čas 120 sek. - aj viackrát za sebou. Dnes ma druhýkrát už neupozornilo a správu vyhodilo. Myslela som, že bola odoslaná, ale medzi odoslanými SS som ju nenašla.

Mne stále dáva 120 sekund limit medzi ss- tú tvoju si asi omylom zmazala,ked ju neodoslalo...ani neuložilo...:cool:
veronikasad
26.02.10,20:42
Mne stále dáva 120 sekund limit medzi ss- tú tvoju si asi omylom zmazala,ked ju neodoslalo...ani neuložilo...:cool:
Nie, nezmazala, dnes sa mi to nestalo len raz ... Prvý krát ukázalo čas, ak som sa ju pokušala odoslať o chvílu - ešte zrejme 120 sec. neuplynulo - správa zmizla.
Stanislav 1975
26.02.10,20:44
Nie, nezmazala, dnes sa mi to nestalo len raz ... Prvý krát ukázalo čas, ak som sa ju pokušala odoslať o chvílu - ešte zrejme 120 sec. neuplynulo - správa zmizla.

mne sa to ešte nestalo,hm-mna vždy upozornilo,že neubehlo 120 sek a správa tam ostala-tak neviem,prečo ti to robí...
wagner
27.02.10,20:54
Nie, nezmazala, dnes sa mi to nestalo len raz ... Prvý krát ukázalo čas, ak som sa ju pokušala odoslať o chvílu - ešte zrejme 120 sec. neuplynulo - správa zmizla.

Veronika, aj mne sa to stalo. Mala som druhú správu rozpísanú a zrazu zmizla. A žiadny limit mi neukázalo. Asi majú lepší zmizík :confused:, čo narobíš:eek:, iba čumíš ako puk:rolleyes:
ErikaDP
28.02.10,08:46
Richard, zmenilo sa niečo v odosielaní súkromných správ ? V minulosti, keď som chcela odoslať ďalšiu, upozornilo ma, že ešte neuplynul čas 120 sek. - aj viackrát za sebou. Dnes ma druhýkrát už neupozornilo a správu vyhodilo. Myslela som, že bola odoslaná, ale medzi odoslanými SS som ju nenašla.
Mne sa to stava za asi posledný týždeň tiež, ale nie pri posielani SSspráv, ale pri písaní bežnej odpoveda na príspevky. Už ( ak nezabudnem ) sa istím a pred odoslaním odpovede si napísaný text uložím do pamäte(CTRL+C), lebo ma to tiež napálilo keď som 2x napísla odpoved, pomerne rosiahlu a on po odoslaní zmizla.

Taktiež nevim, či sa zmenilo niežo v zadavani hesla: pred tým bola možnosť zakliknuť "zapamätanie" si hesla - prihlasujem sa na poradu väčšinov z toho istého PC a niekoľkokrátz v priebehu dňa, tak mi to šetrilo čas.
Teraz to "zapmätanie hesla" sice zakliknem, ale napamätá si nič.
ludex
28.02.10,15:45
Taktiež nevim, či sa zmenilo niežo v zadavani hesla: pred tým bola možnosť zakliknuť "zapamätanie" si hesla - prihlasujem sa na poradu väčšinov z toho istého PC a niekoľkokrátz v priebehu dňa, tak mi to šetrilo čas.
Teraz to "zapmätanie hesla" sice zakliknem, ale napamätá si nič.[/QUOTE]

Ja som prihlásený,odkedy som sa zaregistroval a mám pokoj. :)
Rozalka
28.02.10,16:03
Ja by som prijala, keby sa dali odkazy vymazať inak, než "soft vymazanie", čiže aby tam (pre mňa) nezostalo oznámenie, že túto správu som vymazala.
Ďakujem.
marjankaj
28.02.10,16:12
Ja by som prijala, keby sa dali odkazy vymazať inak, než "soft vymazanie", čiže aby tam (pre mňa) nezostalo oznámenie, že túto správu som vymazala.
Ďakujem.

A ako by si potom zistila, že si si to vymazala? ;):---
Mgr.Shrek
02.03.10,13:15
Neviem či to už bolo rozoberané, ale napadlo mi, či by sa nedal spraviť priamy link na Občiansky zákonník tak ako to je na Obchodný zákonník, alebo nájomnú zmluvu.
Timka1
02.03.10,13:25
apo
07.03.10,15:51
Dnes som natrafil na túto rubriku, tak O.K.

Porada.sk je priestor, ktorý plní úlohu na ktorú bol zriadený. Na začiatku keď som mal veľa otázok a aj som sa veľa delil o svoje názory to začalo hraničiť až so závislosťou. Tak som musel pribrzdiť.

V zdravej miere používania je Porada.sk pracovný prostriedok.

Pozdravujem.

apo
Rozalka
07.03.10,16:57
A ako by si potom zistila, že si si to vymazala? ;):---

A načo by mi taká informácia bola?
Ak vymažem, tak ju nepotrebujem odkladať a ani info o tom, že som túto konkrétnu správu vymazala.
bo25
09.03.10,15:35
Chcela by som sa zapojiť do diskusie, porada je veľmi dobrá stránka, vždy tu nájdem to, čo potrebujem vedieť a čo ma zaujíma, rada sem chodím, aj vtedy, keď si potrebujem oddýchnuť a vypnúť. Mnohé debaty mi pripomínajú mojich bývalých kolegov ale žiadna kaša sa neje taká horúca ako sa navarí. Inak Vám všetkým prajem veľa zdravia a veľa dobrých príspevkov.
mamiatko
16.03.10,11:00
Za tie roky čo chodím po radu na PORADU som tu našla veľa cenných rád. Predplatením DRAKA napriek tomu, že som sa nezaoberala mzdovým účtovníctvom som získala nezaplatiteľný prístup k informáciám ktoré som potrebovala. A ani som si neni istá, či sa mi podarilo zakaždým poďakovať. Ak nie tak sa týmto ospravedlňujem. Chcem len vyjadriť názor, že mi PORADA začína pripomínať naše zákony. Nie som technicky zdatná a vyhľadávanie mi niekedy robí problém v tom, že keď si dám vyhľadávanie, tak aktuálne platné informácie sú pomiešané s množstvom dávno neplatných a zavádzajúcich. Veľa krát sa mi stalo, že čítam odpovede z roku 2006 alebo aj staršie. Na jeden problém je založených veľa tém. A mne sa stane, že "zablúdim", až nakoniec zabudnem čo som hľadala, alebo zabudnem kde som bola, či som tému čítala alebo nie a či odpoveď v nej môžem považovať za správnu aj v tejto chvíli. Zdá sa mi že pred 3 rokmi to bolo jednoduchšie. Nechodím sem pravidelne, no všimla som si akési napätie v poslednej dobe. Ako keď prídete k niekomu na návštevu a cítite že sa tam nedávno niekto s niekým pohádal. Vôbec neviem ako by som to riešila ja, takže si neviem ani predstaviť kto by to mal riešiť - možno by bolo lepšie neriešiť na PORADE.
Napriek tomu, že k 1.4.2010 pozastavujem živnosť, Draka si predplatím aj na ďalšie obdobie, lebo viem, že to nebudú zbytočne vyhodené peniaze.
Ďakujem všetkým, ktorý mi doteraz poradili a ak budem potrebovať poradia aj nabudúce.
mamiatko
16.03.10,11:35
Práve ma napadlo, či by nebolo dobré zriadiť Poradu s názvom napr. "Otázky a odpovede" kde by boli uverejnené jednoznačné a úplné otázky a k nim súvisiaca jedna jednoznačná a úplná odpoveď podľa práve platných zákonov, prípadne viac odpovedí ak sa zákon zmenil. A mne by vôbec nevadilo, že by som si za prístup do tejto Porady priplatila tak, ako priplácam do DRAKA.
Paula
16.03.10,11:43
Práve ma napadlo, či by nebolo dobré zriadiť Poradu s názvom napr. "Otázky a odpovede" kde by boli uverejnené jednoznačné a úplné otázky a k nim súvisiaca jedna jednoznačná a úplná odpoveď podľa práve platných zákonov, prípadne viac odpovedí ak sa zákon zmenil. A mne by vôbec nevadilo, že by som si za prístup do tejto Porady priplatila tak, ako priplácam do DRAKA.


Aby sa splnilo Tvoje priam zbožné želanie, musel by niekto, kto ovláda všetky existujúce zákony lustrovať Poradu najmene 105 (to nie je preklep ;)) hodín denne a nočne a tak skladať jednoznačné..... To nestíha ani DRSR, keď ich žiadame v dopytoch o jednoznačné vyjadrenie.
mamiatko
16.03.10,12:25
To som si bohužiaľ všimla aj ja. A tak ma napadá otázka mimo témy, nie sú nejednoznačnými a nezrozumiteľnými zákonmi porušované naše základné práva alebo nebodaj povinnosti ?
----------------------
Berte to prosím ako povzdych, ktorý som si nevedela odpustiť a predpokladám že skončí na Smetisku
Paula
16.03.10,13:12
To som si bohužiaľ všimla aj ja. A tak ma napadá otázka mimo témy, nie sú nejednoznačnými a nezrozumiteľnými zákonmi porušované naše základné práva alebo nebodaj povinnosti ?


Vieš, v rámci tej nejednoznačnosti už roky vznikajú na Porade veľmi kvalitné diskusie veci znalých poraďáčikov, ktoré stojí za to čítať (hoci aj v noci, ak cez deň niet čas) . Často vyústia i poslaním dopytu na DRSR a dobrá duša sa s odpoveďou podelí. Takže niekedy stačí kliknúť na tému, ktorá Ťa aktuálne netrápi, ale už zajtra Ťa možno zachráni. Také malé/veľké, preventívne samoštúdium. A už budeš mať info o tom, že toto tu je, stačí pohľadať. :)
Llívia
20.03.10,00:52
Bolo by možné na Porade urobiť takú malú zmenu, že by som mohla byť Poraďáčka? Aj napr. Kazu a Dav, pretože som ich až donedávna považovala za mužov a hele, nie sú (sorry, baby) a tiež všetky ostatné "baby"? (Z niektorých mien (a ani podľa príspevkov) sa vôbec nedá vyčítať, či je to on alebo ona. Nerada by som sa niekoho dotkla, príp. ho urazila.)
apo
20.03.10,07:13
Haha,

aj mňa oslovovali sem tam ako ona a som on. Časom každý svojich obľúbených poraďákov rozlíši, veď je to tak trochu aj pre zábavu.

apo
Monika Kováčová
20.03.10,09:04
aj ja som bola ermon - arogantný chlap!:D:D:D
sito
20.03.10,11:32
KUVA, čo sa deje na PORADE???
nivarto
22.03.10,07:30
Neviem kde sa opýtať, tak sa spýtam tu.

Neviete ako zistím, za ktoré príspevky som dostal poradabody. Som si všimol, že mi pribudli 4 nové a vôbec neviem za čo resp. za aký príspevok. Dík za odpoveď.
VERONIKA6
22.03.10,07:33
Neviem kde sa opýtať, tak sa spýtam tu.

Neviete ako zistím, za ktoré príspevky som dostal poradabody. Som si všimol, že mi pribudli 4 nové a vôbec neviem za čo resp. za aký príspevok. Dík za odpoveď.
Moje nastavenia - Ďalšie nastavenia - tam ich máš.
Zita5
22.03.10,07:33
Neviem kde sa opýtať, tak sa spýtam tu.

Neviete ako zistím, za ktoré príspevky som dostal poradabody. Som si všimol, že mi pribudli 4 nové a vôbec neviem za čo resp. za aký príspevok. Dík za odpoveď.

Klik hore na lište Moje nastavenia a potom Ďalšie nastavenia .
azla
22.03.10,07:35
Klikneš si na hlavnej stránke: (nad modrou lištou)
- MojeNastavenia (http://www.porada.sk/t135687-052-preddavky-v-cudzej-mene.html?nojs=1#usercptools)
- Ďalšie nastavenia
- Prehľad získaných bodov
Tamila
22.03.10,07:44
Ide to aj tak, že keď mám na hlavnej lište zakliknuté obsluha (čo ja mám skoro stále), na bledomodrej lište hneď na začiatku je: Nastavenia - a som tam.
buchač
22.03.10,15:59
KUVA, čo sa deje na PORADE???

Kua , kua a čože by sa dialo .....nič , klasika .....žeby , oné , b....l ???;)
Heni
18.09.10,19:00
Z úvodných príspevkov tejto témy vidieť, že Porada bola stránka účtovníkov, bolo to napísané aj v úvodnom preslove stránky...
dnes už to tam nie je, dnes už je to stránka nešpecifikovaných užívateľov...

("Vitajte na Porade :) Čo je Porada? Je to jednoducho stránka, kde pod heslom "spolu vieme viac" užívatelia stránky pridávajú svoje riešenie či vysvetlenia na nastolený problém a formou diskusie sa snažia vyriešiť Vašu otázku. Môžete sa bezplatne registrovať...")

takže už sú vlastne neopodstatnené názory a pripomienky o tom, že sa množia neodborné, oddychové a kaviarenské témy, že je tu málo odborníkov, že "služobne" starší účtovníci-poraďáci už neradia, prípadne na Poradu zavítajú čoraz zriedkavejšie... :cool:
Petra Nová
20.09.10,12:54
takže už sú vlastne neopodstatnené názory a pripomienky o tom, že sa množia neodborné, oddychové a kaviarenské témy, že je tu málo odborníkov, že "služobne" starší účtovníci-poraďáci už neradia, prípadne na Poradu zavítajú čoraz zriedkavejšie... :cool:

Nemnožia sa len neodborné,oddychové a kaviarenské témy, ale množia sa tu čoraz otravnejšie reklamy, ktorých sa neviem zbaviť už od rána. Som chorá a myslela som, že zabudnem pri surfovaní na Porade. Omyl, za každým kliknutím sa na mňa vyrúti telefón alebo nesmierne invenčné iné reklamy O2. Preto, aby sa mi nepriťažilo z tých vyskakujúcich a neodbytných O2, radšej sa poberiem, a len krútim hlavou, ako sa z Porady za pár mesiacov stalo niečo, čo ani neviem pomenovať(slušne).:cool:
Tweety
20.09.10,13:00
Ten mobil vystrašil aj mňa, vyrútil sa rovno do príspevku, skoro som vypla PC. Och, och.
sito
20.09.10,13:25
Keď vtáčka lapajú, pekne mu spievajú. A čo ak si na druhej strane spievajú, serem, serem. serem si to cez to pole cez to žito. Vtáčkovia majú toho dosť, utrite si nos. Trochu mi to pripomína posledné voľby a posledné referendum.
Halli
20.09.10,13:28
Aj mne to vadí, ale na mňa dnes nič neskáče...asi sa ma boja :D
misomiso
20.09.10,13:32
Nemnožia sa len neodborné,oddychové a kaviarenské témy, ale množia sa tu čoraz otravnejšie reklamy, ktorých sa neviem zbaviť už od rána. Som chorá a myslela som, že zabudnem pri surfovaní na Porade. Omyl, za každým kliknutím sa na mňa vyrúti telefón alebo nesmierne invenčné iné reklamy O2. Preto, aby sa mi nepriťažilo z tých vyskakujúcich a neodbytných O2, radšej sa poberiem, a len krútim hlavou, ako sa z Porady za pár mesiacov stalo niečo, čo ani neviem pomenovať(slušne).:cool:

Ale ved Richard musi z niecoho zit - preco myslite, ze ludia zakladaju Poradu, alebo hoci YouTube, Ebay, Twitter, Zoznam, ci Facebook?

To by som mu nezazlieval, na Porade sa neplati clenske, tak ho platime inou formou - akceptovanim reklamy.
Petra Nová
20.09.10,13:37
Ale ved Richard musi z niecoho zit - preco myslite, ze ludia zakladaju Poradu, alebo hoci YouTube, Ebay, Twitter, Zoznam, ci Facebook?

To by som mu nezazlieval, na Porade sa neplati clenske, tak ho platime inou formou - akceptovanim reklamy.
Tomu rozumiem, že treba z niečoho žiť. Len ide o to, či tá reklama musí byť taká obťažujúca a agresívna. A čo tak trochu vyjsť v ústrety aj tým, čo tvoria jeho Poradu?
Paula
20.09.10,13:37
Ale ved Richard musi z niecoho zit - preco myslite, ze ludia zakladaju Poradu, alebo hoci YouTube, Ebay, Twitter, Zoznam, ci Facebook?

To by som mu nezazlieval, na Porade sa neplati clenske, tak ho platime inou formou - akceptovanim reklamy.


Proti nevyskakovacej reklame nenamietam, ale z vyskakovacej sa zmyšíííííím :cool:
Alebo si dám rázny odchod. I tak še da.:)
Tweety
20.09.10,13:38
Proti nevyskakovacej reklame nenamietam, ale z vyskakovacej sa zmyšíííííím :cool:
Alebo si dám rázny odchod. I tak še da.:)
Pauli, už sme ho asi odohnali, už nevyskakuje, hurááá. Už sa niekde stratil.:)
sito
20.09.10,13:40
Aj mne to vadí, ale na mňa dnes nič neskáče...asi sa ma boja :D

Asi ho zmohla únava, ten mobil. Ani mne už nepreskakuje, cez príspevky. :) :D:D:D ;)
Katija
20.09.10,13:51
Asi ho zmohla únava, ten mobil. Ani mne už nepreskakuje, cez príspevky. :) :D:D:D ;)
Bolo to otrasné. :D Ten mobil, čo skákal v mojom PC sa mi podarilo rozbiť, ale črepiny ešte dlho lietali po obrazovke.
Marína
20.09.10,13:56
Kati, ono to otrasné ešte aj je. Skús sa odhlásiť a znova prihlásiť, vyujúkne na teba zas a zas.:eek::rolleyes:
Katija
20.09.10,14:04
Kati, ono to otrasné ešte aj je. Skús sa odhlásiť a znova prihlásiť, vyujúkne na teba zas a zas.:eek::rolleyes:
Evi, skúsila som.
Ja už mám pokoj, lebo som v prehliadači zakázala všetko, čo sa dalo. :confused: A teraz som zvedavá, čo mi všetko skrz agresívnu reklamu bude chýbať. Zdá sa mi, že niekto tu pomaly stráca súdnosť.
veronikasad
20.09.10,16:17
Dlho sme sa netešili ...
Paula
20.09.10,16:31
Dlho sme sa netešili ...


Tak tak tak . A nie je to len vyššie spomínaným odhlásením - prihlásením. Ja som sa za vyše 6 rokov odhlásila možno 5x a to už bolo dáááááááávno. Teraz vyskakuje pri každom kliku kamkoľvek. Čo už.
alla66
20.09.10,16:53
Tak tak tak . A nie je to len vyššie spomínaným odhlásením - prihlásením. Ja som sa za vyše 6 rokov odhlásila možno 5x a to už bolo dáááááááávno. Teraz vyskakuje pri každom kliku kamkoľvek. Čo už.

zasa máte protekciu? :D ... najprv maily a teraz reklamy?!... Čo som komu urobila? Ešte že ako jedinej mi na Porade mrzne PC;)
Danielle369
20.09.10,17:00
A ja mám všetko..aj reklamy, aj mi mrzne aj ma sem tam vyhodí..a niekedy sa sem ani nedostanem:(
Paula
20.09.10,17:03
zasa máte protekciu? :D ... najprv maily a teraz reklamy?!... Čo som komu urobila? Ešte že ako jedinej mi na Porade mrzne PC;)


Ee, mailiky mi nechodia žiadne zradné, iba od priateľov. To pre zmenu sa ja čudujem, že niekoho zahlcujú len tak pre nič za nič kadejakí "návštevníci":).
220870
20.09.10,17:03
Reklamy mi už zmyzli už som sa začínal jedovať asi si s nimi poradil antivir.
alla66
20.09.10,17:07
A ja mám všetko..aj reklamy, aj mi mrzne aj ma sem tam vyhodí..a niekedy sa sem ani nedostanem:(

sa chváliš?:) ...aspoň nie som sama komu dlho načítava:(...zablokuj si upozornenia na mail a reklamy ;)
pepsikova
20.09.10,18:03
..ja sa scem dozvedieť, kam mám odvoz zadarmo, keď si kúpim dve fitlopty..z tej reklamy, čo mi blikuje navrchu...beeee
Marína
20.09.10,19:27
Jožka, prepáč ale nedá mi ťa zo šuťáku necitovať.;)

jozka56:
co je dnes narodny den reklamy alebo uz dozivotny :confused:

:D:mee::D:mee::D
Stanislav 1975
20.09.10,19:58
Ja inak tiež už asi 3 mesiace uvažujem,že oslovím Richarda a dám si sem nejakú reklamu- čo vy na to? Oplatí sa to? Musím zistiť aké su tu vlastne ceny za reklamný priestor...
mzdarka renca
21.09.10,00:03
Ja inak tiež už asi 3 mesiace uvažujem,že oslovím Richarda a dám si sem nejakú reklamu- čo vy na to? Oplatí sa to? Musím zistiť aké su tu vlastne ceny za reklamný priestor...

oslov Richarda, zisti si cenu a ideš do toho......:D;)
Melnick
21.09.10,01:07
pepsikova Včera, 09:03 PM

..ja sa scem dozvedieť, kam mám odvoz zadarmo, keď si kúpim dve fitlopty..z tej reklamy, čo mi blikuje navrchu...beeee
pepsi, však ja by som Ti aj povedala kde Ťa odvezú zadarmo , ale na takejto slušnej stránke sa to nepatrí. :D:D:D
susann2
21.09.10,05:02
Nemnožia sa len neodborné,oddychové a kaviarenské témy, ale množia sa tu čoraz otravnejšie reklamy, ktorých sa neviem zbaviť už od rána. Som chorá a myslela som, že zabudnem pri surfovaní na Porade. Omyl, za každým kliknutím sa na mňa vyrúti telefón alebo nesmierne invenčné iné reklamy O2. Preto, aby sa mi nepriťažilo z tých vyskakujúcich a neodbytných O2, radšej sa poberiem, a len krútim hlavou, ako sa z Porady za pár mesiacov stalo niečo, čo ani neviem pomenovať(slušne).:cool:
Mne nič neskákalo ani neskáče. Nie že by som som si sťažovala, len sa zamýšlam nad tým ako je to možné.
2009
21.09.10,05:06
Mne nič neskákalo ani neskáče. Nie že by som som si sťažovala, len sa zamýšlam nad tým ako je to možné.

Máš zablokované vyskakovanie reklám :) To sa dá zakázať priamo u Teba v prehliadači.
Tamila
21.09.10,06:31
Dnes už neskáču reklamy. Včera mi skákali, nič som neblokovala a dnes zatiaľ nič.
Petra Nová
21.09.10,07:29
Verím, že to včera nebola skúšobná prevádzka.;)
Richard
21.09.10,08:15
Jediné čo tu chodí vyskakovacie je teraz O2 reklama, ale to by malo zbehnúť na jedného iba jeden krát a je to dosť malé, pričom sa to stiahne na spodok stránky.

Iné by tu nemalo vyskakovať. Bolo by ale vhodné na to založiť samostatnú tému...
Richard
21.09.10,08:21
a ešte som zabudol dodať, že sa to dá zatvoriť...
alla66
21.09.10,12:42
Z akého dôvodu majú na Porade prednosť reakcie, ktoré sa týkajú nepodstatných vecí, ako sú Facebook, reklamy? Prečo nikto nevenuje pozornosť otázkam, ktoré súvisia s touto stránkou? Mala som pár, ktoré sa do dnešného dňa prehliadajú a neviem pochopiť prečo...napr. Kto je poverený otvoriť uzavretú tému, zmazať tému od nováčika, ktorá nie je v rozpore s etiketou, prečo vidím v profile 1000 zbytočných odkazov, ktoré zostali po odstránení správ. Prečo neprihlásení užívatelia vidia niečo naviac ako zaregistrovaní a kopec ďalších nedostatkov. Z FB je prísun viacero nových členov, ktorí majú problém s orientáciou a nikde nenájdu základný súhrn pravidiel, čo je povolené, čo zakázané. Lúskať v archíve tému po téme, s tým majú problém aj zbehlí členovia. Potom, keď zadajú otázku, nájde sa dobrotník, ktorému sa nepozdáva nick a bez akéhokoľvek vysvetlenia odstráni tému. Namiesto skvalitnenia prístupu a funkcií tu vzniká priestor pre pokec, hádky, osočovanie a ignorovanie otázok:( nečudujem sa, ak sú dlhoroční poraďáci rozhorčení, v tichosti sledujú, čo sa deje s Poradou a odmietajú podať pomocnú ruku novým členom.
Xanti
21.09.10,12:44
Krásne a pravdivo napísané.
Petra Nová
21.09.10,12:55
Na toľko "dusna" sa musím aj ja veľmi snažiť alebo nazlostiť.:rolleyes:
Danila
21.09.10,13:05
Z akého dôvodu majú na Porade prednosť reakcie, ktoré sa týkajú nepodstatných vecí, ako sú Facebook, reklamy? Prečo nikto nevenuje pozornosť otázkam, ktoré súvisia s touto stránkou? Mala som pár, ktoré sa do dnešného dňa prehliadajú a neviem pochopiť prečo...napr. Kto je poverený otvoriť uzavretú tému, zmazať tému od nováčika, ktorá nie je v rozpore s etiketou, prečo vidím v profile 1000 zbytočných odkazov, ktoré zostali po odstránení správ. Prečo neprihlásení užívatelia vidia niečo naviac ako zaregistrovaní a kopec ďalších nedostatkov. Z FB je prísun viacero nových členov, ktorí majú problém s orientáciou a nikde nenájdu základný súhrn pravidiel, čo je povolené, čo zakázané. Lúskať v archíve tému po téme, s tým majú problém aj zbehlí členovia. Potom, keď zadajú otázku, nájde sa dobrotník, ktorému sa nepozdáva nick a bez akéhokoľvek vysvetlenia odstráni tému. Namiesto skvalitnenia prístupu a funkcií tu vzniká priestor pre pokec, hádky, osočovanie a ignorovanie otázok:( nečudujem sa, ak sú dlhoroční poraďáci rozhorčení, v tichosti sledujú, čo sa deje s Poradou a odmietajú podať pomocnú ruku novým členom.
A čo vlastne súvisí s touto stránkou? BOLA to porada účtovníkov. NEZIŠTNÁ. A vraj, podľa etikety APOLITICKÁ!!!!!!!! Teda chybička se do ETIKETY vloudila - A- POLITICKÁ! Také ľahké nevieš? A kedže politická len pre vyvolených, ponižovaným bolo treba sa ohlásiť. Keď začínaš podnikať, tak má najskôr náklady Tvoj šéfko a si ťa ofukuje. Keď šéfko prosperuje - Zabudol vôl, že raz teľaťom bol. A vlastne, na Porade som sa naučila, že zadarmo ani kura nehrabe!;):)Neboj, o chvíľu pricupitá perestrojka so zámkom.
day
21.09.10,13:21
ked si pozeram Vase registracie tak sa oznacujem za novacika.

poradu som poznal predtym ako stranku ekonomov/uctovnikov, preto ma nezaujala. nic proti nikomu :)

planujem stavat preto som hladal na nete stranku ktora by mi pomohla a nasiel som "uctovnicku" poradu. mna na porade - stavba prijali super, vela krat odpovedali aj na hlupe otazky, dakujem (220870, ciners, Tomas, ...) kym na ostavbe som nemal ten pocit, preto som zostal na porade.

neberte vyhodu porady - komplexnost - ako nevyhodu, prichadzaju ludia z roznych oborov, je len na prospech porady, ze raste, pribudaju "poradaci", je tu viac rubrik atd., pomaha to porade a pomoze aj nam.

spomente si na to ked ste zacinali a urcite sa Vam bude odpoved aj na "hlupe" otazky lahsie.

Ja hodnotim poradu velmi pozitivne.
alla66
21.09.10,14:27
Prosím podeľte sa o Váš názor. Spätná väzba nás posúva ďalej. Ďakujeme.


Na toľko "dusna" sa musím aj ja veľmi snažiť alebo nazlostiť.:rolleyes:
ak tým myslíš moju reakciu, nie som nazlostená, iba reagujem na otázku zadávateľa tejto témy... vyjadrila som svoj názor. Alebo som mimo témy ?
Kvaka
21.09.10,14:58
Tiež som na porade krátko, prišla som sem pre odborné odpovede na moje otázky. Ak môžem povedať svoj názor, tak porada je porada už podľa názvu, nie je to pokec. Ale v kaviarni sa pokecá o všeličom, takže možno skôr treba kontrolovať, kde sa otvárajú témy, ktoré patria do kaviarne.
Danila
21.09.10,17:28
ked si pozeram Vase registracie tak sa oznacujem za novacika.

poradu som poznal predtym ako stranku ekonomov/uctovnikov, preto ma nezaujala. nic proti nikomu :)

planujem stavat preto som hladal na nete stranku ktora by mi pomohla a nasiel som "uctovnicku" poradu. mna na porade - stavba prijali super, vela krat odpovedali aj na hlupe otazky, dakujem (220870, ciners, Tomas, ...) kym na ostavbe som nemal ten pocit, preto som zostal na porade.

neberte vyhodu porady - komplexnost - ako nevyhodu, prichadzaju ludia z roznych oborov, je len na prospech porady, ze raste, pribudaju "poradaci", je tu viac rubrik atd., pomaha to porade a pomoze aj nam.

spomente si na to ked ste zacinali a urcite sa Vam bude odpoved aj na "hlupe" otazky lahsie.

Ja hodnotim poradu velmi pozitivne.Mne vôbec neprekáža, že na Porade sa rozrástli aj iné profesie. Ja to vítam. A nikde si ma ani nepočul postonkávať, ako mi je ľúto za starou, dobrou Poradou. Mení sa spoločnosť, spoločenská klíma, mení sa Porada. Naopak. Ja vítam sekciu pre učiteľov, stavbárov, naučila som sa pestovať muškáty, a čosi navariť okrem šniciel. Len tie obrázky, ani keby si ma zabil sa naučiť neviem.:)Ale prečo niekomu prekáža, ak má dovolené otvoriť politickú tému, že sa v nej ocitnú aj iné protinázoy, to netuším. A ak si si všimol, alla66 sa pýtala na veľa vecí technických. Kým zavrieť niekomu ústa trvá coby dub, vysvetliť technické požiadavky už nemá kto. Nuž, lepšie čítaj a viac pochopíš. A o nováčikoch tu vznikla fáma, ktorú ja nepodporím, že sú to staronové klony. Tak vedz, že mne je to jedno, hlavne že sú tie klony lepšie, ako originály.;):) Prajem Ti krásny večer.
day
22.09.10,14:30
Mne vôbec neprekáža, že na Porade sa rozrástli aj iné profesie. Ja to vítam. A nikde si ma ani nepočul postonkávať, ako mi je ľúto za starou, dobrou Poradou. Mení sa spoločnosť, spoločenská klíma, mení sa Porada. Naopak. Ja vítam sekciu pre učiteľov, stavbárov, naučila som sa pestovať muškáty, a čosi navariť okrem šniciel. Len tie obrázky, ani keby si ma zabil sa naučiť neviem.:)Ale prečo niekomu prekáža, ak má dovolené otvoriť politickú tému, že sa v nej ocitnú aj iné protinázoy, to netuším. A ak si si všimol, alla66 sa pýtala na veľa vecí technických. Kým zavrieť niekomu ústa trvá coby dub, vysvetliť technické požiadavky už nemá kto. Nuž, lepšie čítaj a viac pochopíš. A o nováčikoch tu vznikla fáma, ktorú ja nepodporím, že sú to staronové klony. Tak vedz, že mne je to jedno, hlavne že sú tie klony lepšie, ako originály.;):) Prajem Ti krásny večer.

ahoj Danila,

ja nerozumiem a to:
1. aka politika, zatvorit - otvorit temu ?
2. alla66 - nereagoval som na allu66
3. staronove klony?

Vy ste tu uz dlho, ja niektym Vasim debatam a poznamkam nerozumiem, to uz je take "Vase poradacke podpichovanie". :)

inak dnes som poriadne este nejedol, mozno som prepracovany ;) preto nerozumiem, ale niekde som cital, ze musis v tom pripade vela pit, tak tu mam 2l rajec (radsej by som si dal ten spominany rezen, rajec nezabera)
Halli
22.09.10,14:33
ahoj Danila,

ja nerozumiem a to:
1. aka politika, zatvorit - otvorit temu ?
2. alla66 - nereagoval som na allu66
3. staronove klony?

Vy ste tu uz dlho, ja niektym Vasim debatam a poznamkam nerozumiem, to uz je take "Vase poradacke podpichovanie". :)

inak dnes poriadne este nejedol, mozno som prepracovany ;) a preto nerozumiem, ale niekde som cital, ze musis v tom pripade vela pit, tak tu mam 2l rajec (radsej by som si dal ten spominany rezen, rajec nezabera)

Day vôbec sa tým netráp a radšej sa najedz a napi, to ti viac prospeje :D
...dobrú chuť a pekný zbytok dňa ;)
day
22.09.10,14:46
Day vôbec sa tým netráp a radšej sa najedz a napi, to ti viac prospeje :D
...dobrú chuť a pekný zbytok dňa ;)

Slavica keby to bolo take jednoduche, myslim to jedlo, ostatne, to sa netrapim :D

mimotemy Richard takto Ti prispievame do Tvojich tem, ja viem, strasne ;)
Heni
23.09.10,15:39
dnes mi po prihlásení 2x vypisovalo toto:
Your submission could not be processed because you have logged in since the previous page was loaded.

Please push the back button and reload the previous window.

a po stlačení back button sa NIČ nedialo...
Heni
19.10.10,18:37
pred zmenou vizáže sa neprihlásenému členovi nedalo vyhľadávať bez toho, aby nezadal / neodpísal nejaký kód do okienka...
teraz sa dá vyhľadávať bez mihnutia oka aj neprihlásenému, nemusí nič odpisovať ani ináč preukazovať, že nehľadá automat, ale človek...

je to zámer?
Petra Nová
20.10.10,16:45
Nechcem zakladať novú tému o vylučovaní, lebo všetky témy o vylučovaní členov sú uzamknuté. Pred chvíľou som však zistila, že Danila bola vylúčená. Zrejme je zbytočné sa pýtať na dôvod, ale zaujímalo by ma, či je to opatrenie trvalé, alebo obmedzené na určitý čas?
jar88
20.10.10,17:51
Nechcem zakladať novú tému o vylučovaní, lebo všetky témy o vylučovaní členov sú uzamknuté. Pred chvíľou som však zistila, že Danila bola vylúčená. Zrejme je zbytočné sa pýtať na dôvod, ale zaujímalo by ma, či je to opatrenie trvalé, alebo obmedzené na určitý čas?
Mám pocit, že ak by som sem napísal svoj názor na poradu, posunulo by ju to ešte ďalej, ako sa posunula vylúčením Danily.
Petra Nová, ak si myslíš, že je dôležité, či je to opatrenie trvalé, alebo obmedzené len na určitý čas, tak to tiež niečo o Porade vypovedá. Dúfam, že to opatrenie, nebudeme považovať za nápravné opatrenie.
-------------------------------------------------------------------------
Ja a Danila, sme skoro vždy stáli na opačných stranách, ale aby som pravdu povedal, tak s jej vylúčením nesúhlasím. Naviac si myslím, že nikto nemá právo na cenzúru a to platí aj na Porade. Porada je verejné fórum a aj keď tu platia pravidla PORADY, neznamená to, že sú nad zákonom, nad ústavou a nad morálkou.
jar88
20.10.10,17:54
Som zvedavý, kam až nás ta spätná väzba posunie.
kukučka
20.10.10,17:59
A čo vlastne súvisí s touto stránkou? BOLA to porada účtovníkov. NEZIŠTNÁ. A vraj, podľa etikety APOLITICKÁ!!!!!!!! Teda chybička se do ETIKETY vloudila - A- POLITICKÁ! Také ľahké nevieš? A kedže politická len pre vyvolených, ponižovaným bolo treba sa ohlásiť. Keď začínaš podnikať, tak má najskôr náklady Tvoj šéfko a si ťa ofukuje. Keď šéfko prosperuje - Zabudol vôl, že raz teľaťom bol. A vlastne, na Porade som sa naučila, že zadarmo ani kura nehrabe!;):)Neboj, o chvíľu pricupitá perestrojka so zámkom.

ako vždy Danila je o konskú dĺžku pred nami :D
toto už nie je Porada, ale Pokec, viac písať je zbytočné
danushka
20.10.10,18:00
Dovolím si citovať Petrine slová z uzatvorenej témy :
K Danile.
Nikdy som sa netajila tým, že rada čítam príspevky od Danily. Sú osobité a realistické zároveň, s vycibrenou štylistikou a vždy s myšlienkou. A aj keď sú medzi nimi príspevky „bojovné“, vždy sú tými, ktoré Poradu ozvláštňujú a robia zaujímavou. Keby boli brané ako normálna súčasť diskusie, ktorá vyplýva z temperamentu a individuality každého člena, keby každý rešpektoval, že členovia nemôžu byť „unifikovaní“, tak by na Porade bolo viac zhody a menej animozity. Samozrejme za predpokladu, že tie príspevky nie sú vulgárne a osobné, zlomyseľné, s jediným cieľom uraziť oponenta. Kto pozornejšie sleduje Poradu, tak mi dá iste za pravdu, že mnohí členovia, čo v minulosti mali pre svoje názory len málo pochopenia od ostatných, teraz komunikujú normálne, nachádzajú zhodu v názoroch a sú dokonca priateľmi.
Na záver ešte jedna poznámka. Ak podľa tvrdenia admina veľa nickov nechodí na Poradu k vôli Danile a jej ideovo príbuzným, tak ja si dovolím tvrdiť, že najmenej rovnaký počet členov sem chodí práve kvôli jej príspevkom. A aby som to niečím racionálnym doložila, stačí sa pozrieť na počet jej ocenených príspevkov.

V tomto príspevku bolo povedané všetko...
Pre mňa dnešným dňom vkročila Porada do inej dimenzie, ktorej nerozumiem.
Poznám tri rozmery, fyzici vraj tých rozmerov poznajú 19-20...
Okrem troch rozmerov mám možno rozvinutý šiesty zmysel a ten mi našepkáva, že toto čo sa tu dnes stalo nie je dobré.
Boli tu už rôzne prúdy, ale danilizmus mi tu bude chýbať:mee:.
terezamaria
20.10.10,18:50
Odkedy som na Porade, teda 1 a 1/2 roka, stále čítam, že každý môže mať vlastný názor, za ktorý by sme ho nemali odsudzovať a mali by sme ho rešpektovať.

No u Danily sa stala nezvratná ? výnimka, že za svoj názor a zastanie si starých poraďákov, ktorým bolo naozaj ublížené, dostala vyhadzov. Navyše ona tému nezakladala, jej príspevok bol presunutý a spracovaný tak, že zakladá tému. Kto z nás by sa nebol nad tým pohoršil? Ukážte mi jedného poraďáka!

Je mi naozaj nanič, jej príspevky budú chýbať viacerým a hlavne bude chýbať ona. To naozaj bola vylúčená viac ako na 3 dni?

Pomaly každý, čo napíše svoj názor bude považovaný za škodnú, poľovníci vedia, čo ten výraz znamená:mee:
sito
20.10.10,18:54
Škoda dobrých vecí, škoda, Danila tu je, aj keď nie je, škoda dobrej porady. Všetko časom začne mať závady. Zvady, vady niekto, niekomu vadí. Z porady ju vyprevadí, aj keď nie všetci ju nemali radí.

:);)
Llívia
20.10.10,18:58
Kde ste zistili, že bola vylúčená? Čítala som tú tému ktorú NEzaložila a pochopila som z nej to, že na Poradu chce prestať chodiť sama od seba (naposledy som čítala tú tému, keď posledný príspevok bol od Danily a žiadala v ňom, aby jej príspevok bol presunutý do pôvodnej témy, lebo ona žiadnu tému nezakladala).
terezamaria
20.10.10,19:00
Pri jej nicku je napísané Vylúčený člen.
danushka
20.10.10,19:01
Danila
Vylúčený člen
Členom od: 20-11-05
Miesto: Suterén Porady:))))
Príspevky: 5,186
sito
20.10.10,19:02
Vráť sa na príspevok č.608. Tam to je napísané.
Petra Nová
20.10.10,19:05
Petra Nová, ak si myslíš, že je dôležité, či je to opatrenie trvalé, alebo obmedzené len na určitý čas, tak to tiež niečo o Porade vypovedá.Dúfam, že to opatrenie, nebudeme považovať za nápravné opatrenie.
Upresním, nie dôležité, ale "zaujíma ma to". Ale je to aj dôležité. Hm ... prečo nápravné opatrenie? Podľa mňa je to (ne)obyčajný trest.
evina
20.10.10,19:21
Odkedy som na Porade, teda 1 a 1/2 roka, stále čítam, že každý môže mať vlastný názor, za ktorý by sme ho nemali odsudzovať a mali by sme ho rešpektovať.

No u Danily sa stala nezvratná ? výnimka, že za svoj názor a zastanie si starých poraďákov, ktorým bolo naozaj ublížené, dostala vyhadzov. Navyše ona tému nezakladala, jej príspevok bol presunutý a spracovaný tak, že zakladá tému. Kto z nás by sa nebol nad tým pohoršil? Ukážte mi jedného poraďáka!

Je mi naozaj nanič, jej príspevky budú chýbať viacerým a hlavne bude chýbať ona. To naozaj bola vylúčená viac ako na 3 dni?

Pomaly každý, čo napíše svoj názor bude považovaný za škodnú, poľovníci vedia, čo ten výraz znamená:mee:

Ja si nemyslím, že každý kto povie svoj názor je považovaný za škodnú. Hovoria tu viacerí hocičo..nemyslím si, že sa to stalo iba na základe tejto témy /myslím Danila/, viacerí v pôvodnej téme vyslovili ostrejšie názory na ochranu starých členov. Predpokladám, že je to medzi nimi dvoma dlhodobejší proces.....
Ja som rozmýšľala nad jedným pri príspevku od Pepsíkovej /nemyslím to Pepsiková osobne len ma to inširovalo k myšlienkam/ ako ľahko niekedy niečo /vyriešime"

Citujem:"len toť, nedávno, jeden taký si tu otvoril hubu a vysvetlil, ako treba jednať so zamestnávateľom, keď ten nekoná korektne, (možno mal aj viac na rováši, to neviem),smola, dostal padáka..ako dnes danila, i keď pre ničo iné.....
..a to mi evokuje, že veru neoplatí sa hubu otvárať, keď nie si pánom na svojom...radšej pekne, v jednom šíku so všetkými, čo sa boja, aby nevyleteli.."

Neviem, kto sa bojí, aby nevyletel....neviem, kto sa bojí povedať svoj názor- /kto chce ho povie a veľa ľuďom sa jednoducho nechce vyjadrovaťú, len viem, že tá huba sa musí otvárať určitým spôsobom, čo často nechceme uznať, že naše slová sa môžu niekoho osobne dotknúť a mi to nechceme pripustiť.
Nevyjadrujem sa a nikdy sa nevyjadrím osobne k žiadnemu vylúčeniu- tu si naozaj ponechávam svoj názor vždy pre seba , ale napísala som to len preto, že nemám rada, ak striktne sa píše len z jednej strany.
kukučka
20.10.10,19:25
možno nám to povedia Danilini oponenti, čo povieš? Ale až teraz, keď sa nemôže brániť svojím povestným sarkazmom. /Ktorý poniektorí veľmi milujeme? :D
Áno, admin má právo robiť poriadky, presúvať príspevky,zakladať nové témy, ale tak ako každý, pod svojím menom!
A či preto tak urobil pod jej menom, aby nebolo vidieť množstvo užitočných od vážených a odvážnych poraďákov? A keby tam nebol blok, bolo by ich ďaleko viacej!
evina
20.10.10,19:29
možno nám to povedia Danilini oponenti, čo povieš? Ale až teraz, keď sa nemôže brániť svojím povestným sarkazmom. /Ktorý poniektorí veľmi milujeme? :D
Áno, admin má právo robiť poriadky, presúvať príspevky,zakladať nové témy, ale tak ako každý, pod svojím menom!
A či preto tak urobil pod jej menom, aby nebolo vidieť množstvo užitočných od vážených a odvážnych poraďákov? A keby tam nebol blok, bolo by ich ďaleko viacej!

Tomuto presne nerozumiem:) asi som za blondínu :D
danushka
20.10.10,19:37
Tomuto presne nerozumiem:) asi som za blondínu :D
Ak dovolíš Evina, vysvetlím ako som pochopila túto vetu.
Predtým bol Danilin príspevok príspevkom a stal sa témou, ktorú nevytvorila.
Tému nemožno označiť za užitočnú, príspevok áno.
kukučka
20.10.10,19:38
ešte raz a polopaticky
admin mal otvoriť tému pod svojím menom a do nej presunúť Danilin príspevok ako číslo jedna, tam by si bola videla všetko bodovanie, teraz nevidíš nič.
Tebe by sa páčilo, keby takáto téma figurovala pod tvojím menom?
Danila predsa tému nezaložila a ani nekritizovala zatváranie tém!
Ešte niečomu nerozumieš?
terezamaria
20.10.10,19:39
evina-napísala som to len preto, že nemám rada, ak striktne sa píše len z jednej strany.

Ja zasa nemám rada, keď sa pol vety vytrhne z kontextu celého príspevku a začne sa rozvíjať. Treba vidieť celý príspevok, aby to, čo bolo napísané, nestratilo svoj pravý význam.
jozka56
20.10.10,19:40
Daniline príspevky sa mi zdali hlboko reálne, aj ja som s nimi veľmi ťažko bojovala, hoci som len 17-ka:) lenivá:D
evina
20.10.10,19:43
ešte raz a polopaticky
admin mal otvoriť tému pod svojím menom a do nej presunúť Danilin príspevok ako číslo jedna, tam by si bola videla všetko bodovanie, teraz nevidíš nič.
Tebe by sa páčilo, keby takáto téma figurovala pod tvojím menom?
Danila predsa tému nezaložila a ani nekritizovala zatváranie tém!
Ešte niečomu nerozumieš?

Už rozumiem, ďakujem za vysvetlenie, tie užitočné som tam nerozumela.
Nepáčilo by sa mi to.... a Danila to dala na vedomie a vysvetlila...:)
evina
20.10.10,19:45
napísala som to len preto, že nemám rada, ak striktne sa píše len z jednej strany.

Ja zasa nemám rada, keď sa pol vety vytrhne z kontextu celého príspevku a začne sa rozvíjať. Treba vidieť celý príspevok, aby to, čo bolo napísané, nestratilo svoj pravý význam.

terezamaria , to čo si označila modro, nebolo myslené na Teba. Tvoj príspevok som citovala, lebo som reagovala na tú škodnú.... ostatné sa týka skôr myšlienok, ktoré som odcitovala od Pepsikovej.
Ja jednoducho ak dovolíte si nemyslím, že nemôžem vyjadriť svoj názor.
kukučka
20.10.10,19:51
terezamaria , to čo si označila modro, nebolo myslené na Teba. Tvoj príspevok som citovala, lebo som reagovala na tú škodnú.... ostatné sa týka skôr myšlienok, ktoré som odcitovala od Pepsikovej.

Ja jednoducho ak dovolíte si nemyslím, že nemôžem vyjadriť svoj názor.

to isté si asi myslela aj Danila a hop! :D:D:D
Melnick
20.10.10,19:59
Už rozumiem, ďakujem za vysvetlenie, tie užitočné som tam nerozumela.
Nepáčilo by sa mi to.... a Danila to dala na vedomie a vysvetlila...:)


A žeby preto letela a nepribalili jej padák ???

Ja už som tu bojovala za inú vylúčenú. Teraz neviem, od ktorého príspevku čítať, aby som bola v obraze.
Priznávam bez mučenia, že toľko pravdy koľko bolo v niektorých Daniliných príspevkoch si už asi dlho neprečítam v žiadnom inom príspevku . Mne nevadilo ani jej iné politické smerovanie, aj keď si myslím, že je vysoko nad vecou a celú politiku tu hodnotila humorom jej vlastným a doma za monitorom sa rehotala, ako mnohí skočili na to, že má rada F... vládu a nemá rada I...... vládu.
Čo dodať? Opakujem sa, lebo už som to raz napísala v inej súvislosti tu na Porade : " Quo vadis Porada" ?????
Paula
20.10.10,20:06
Tu už chýba len škriatok pracovitý, ktorý by "rozhádzal" príspevky do tém:
- Váš názor na poradu
- Váš názor na poraďáka AA
- Váš názor na poraďáka AB...
- Váš názor na poraďáčku AC
- Váš názor na poraďáčku AD....
.....atd.
Téma sa pekne zavrkočila. Avšak, pre výslovne osobne mienené vyjadrenia voči niekomu majú všetci možnosť použiť potrubnú poštu = súkromné správy a tým pádom nemusia zaťahovať do svojej lásky/nelásky zvyšné tisíce členov či celý svet, ktorý ma internet. Nikto nie je zvedavý na to, že niekto niekoho nemá rád (hm, aj keď niekto práve na to číha, ľudia sme rôzni ;)).

P.S.: Tu som si opäť uvedomila, že namiesto niektorých tlačidiel by naozaj stačil len nesúhlas s príspevkom (najmä ak ide o názor, nie odbornú radu)bez nutnosti vysvetlivky.

Pekný večer prajem:)
Petra Nová
20.10.10,20:27
Tu už chýba len škriatok pracovitý, ktorý by "rozhádzal" príspevky do tém:
- Váš názor na poradu
- Váš názor na poraďáka AA
- Váš názor na poraďáka AB...
- Váš názor na poraďáčku AC
- Váš názor na poraďáčku AD....
.....atd.
Téma sa pekne zavrkočila. Avšak, pre výslovne osobne mienené vyjadrenia voči niekomu majú všetci možnosť použiť potrubnú poštu = súkromné správy a tým pádom nemusia zaťahovať do svojej lásky/nelásky zvyšné tisíce členov či celý svet, ktorý ma internet. Nikto nie je zvedavý na to, že niekto niekoho nemá rád (hm, aj keď niekto práve na to číha, ľudia sme rôzni ;)).

P.S.: Tu som si opäť uvedomila, že namiesto niektorých tlačidiel by naozaj stačil len nesúhlas s príspevkom (najmä ak ide o názor, nie odbornú radu)bez nutnosti vysvetlivky.

Pekný večer prajem:)
To vyznačené by som brala pre všetky osobne mienené vyjadrenia, keby to pravidlo platilo pre všetky strany rovnako. S výnimkou, keď ide o vylúčenie člena Porady, celkom verejné, prístupné tisícom členov a celému svetu, čo má internet, a hlavne ak to oznámenie svieti pri jeho nicku až do jeho smrti alebo do jeho omilostenia.:);)
jar88
20.10.10,20:28
Prosím podeľte sa o Váš názor. Spätná väzba nás posúva ďalej. Ďakujeme.
Čítam tu,
"Prosím podeľte sa o Váš názor".
O aký názor sa tu vlastne prosí ? Aký názor vám mám napísať, aby vás neurazil, ale posunul ďalej.
Napíše mi tu niekto, za aký názor mi príde poďakovanie a za aký vyhadzov ?
------------------------------------------------------------------------
Vie tu niekto jasne povedať, za aký názor, prejav, alebo čin bola Danila vylúčená?
To vylúčenie z porady, je trest za niečo, čo vykonala ?
Alebo ak sa jedná o dočasné vylúčenie, napríklad na tri dni, tak tomu mám rozumieť, že je to nejaká forma nápravného opatrenia? či čo?
jozka56
20.10.10,20:39
jar88 si domysli, nie:)
jar88
20.10.10,20:41
Tu už chýba len škriatok pracovitý, ktorý by "rozhádzal" príspevky do tém:
- Váš názor na poradu
- Váš názor na poraďáka AA
- Váš názor na poraďáka AB...
- Váš názor na poraďáčku AC
- Váš názor na poraďáčku AD....
.....atd.
Téma sa pekne zavrkočila. Avšak, pre výslovne osobne mienené vyjadrenia voči niekomu majú všetci možnosť použiť potrubnú poštu = súkromné správy a tým pádom nemusia zaťahovať do svojej lásky/nelásky zvyšné tisíce členov či celý svet, ktorý ma internet. Nikto nie je zvedavý na to, že niekto niekoho nemá rád (hm, aj keď niekto práve na to číha, ľudia sme rôzni ;)).


P.S.: Tu som si opäť uvedomila, že namiesto niektorých tlačidiel by naozaj stačil len nesúhlas s príspevkom (najmä ak ide o názor, nie odbornú radu)bez nutnosti vysvetlivky.

Pekný večer prajem:)
Možno si to neuvedomuješ, ale to vylúčenie nepatrí do potrubnej pošty. Je to vec verejná, ale nikto ťa do nej neťahá. Sama si sem vliezla.
------------------------------------------------------------
Alebo ťa niekto požiadal potrubnou poštou zapojiť sa? Kto ťa sem zaťahuje ?
jozka56
20.10.10,20:46
jar88 kroť svoje vášne alebo višne:D
Monika Kováčová
20.10.10,20:59
Quo vadis Porada" ?????

môj názor na poradu:
pôvodne sa konštruktívna diskusia na porade vyvíjala takto:
v odborných témach: http://www.porada.sk/t46398-keby-sa-este-niekto-pytal.html
http://www.porada.sk/t41987-odpis-na-zivnostnika.html#post378294
v ohlasoch: http://www.porada.sk/t36157-p9-vip-clenstvo.html
napokon najlepšie to vystihuje azda tento príspevok : http://www.porada.sk/145827-post10.html

bolo to fakt veľmi poučné a zábavné a akési odreagovanie a spojenie príjemného s užitočným...http://www.porada.sk/t46883-pomoooc.html
vôbec sme sa nepoznali: http://www.porada.sk/t46475-ako-asi-vyzera.html
vymysleli sme http://www.porada.sk/t13886-a-moje-meno-je-d-alebo-nickotahak.html

aj my sme sa všelilenčo naučili: http://www.porada.sk/t29066-blahozelanie-vsetkym-poradakom.html
http://www.porada.sk/t38281-hlasenie-o-prijme-a-vydaji-liehu.html
tabuľky povyrábali, prácu si zjednodušovali: http://www.porada.sk/999196-post313.html
http://www.porada.sk/t9121-leasing-tabulka-v-exceli.html
a veľa iných...
a nielen seba: http://www.porada.sk/t8703-p3-svokrina-kuchyna-minikurz-pu.html#post71723
vítali sme každého nováčika a učili ich vyhľadávať takto: http://www.porada.sk/t63089-kde-sa-stratili-najnovsie-prispevky.html
niektorí boli odvážni a my sme ich učili plávať: http://www.porada.sk/t62872-ako-zacat.html
poniektorým sme dokonca záchranné koleso hádzali ale zákon sme neporušili:
http://www.porada.sk/t54582-p3-zamestnavatel-si-robi-co-sa-mu-paci.html

ajhľa aj tu! : http://www.porada.sk/t73660-dan-z-prenajmu-byt-dolezite.html
takto si začali zvykať "poďakovať" http://www.porada.sk/t74038-ospravedlnenie-pre-bambulka2552.html


postupne pribúdali členovia, ktorí neposielali SS, ale priamo diskutovali takto:
http://www.porada.sk/t62952-p6-kontrola-zamestnanca-na-pn.html
netrpezliví: http://www.porada.sk/t62025-jeden-jeden-su-dve-ci-dva.html
a veľa iných tém, nepospomínam tak rýchlo :)

nakoniec sú z nás hnilé jablká: http://www.porada.sk/t67478-krasne-vylestene-cervene-jablko-ale-zvnutra-hnile.html
a nováčikovia sú diskriminovaný :eek:


a takto nám navždy odišiel: http://www.porada.sk/t496-duch-porady.html


chýba mi tu: ayyizmus, Johankizmus, Eulaliaizmus, Muškizmus, liba2izmus, smithizmus, Danilizmus, Melnicknizmus, Paulizmus, už aj Rozalkizmus, v neposlednom rade endrjuizmus a ExcerciseDutyizmus, mudrošizmus, gidoizmus, ajobizmus, anrej_rvizmus, Dendizmus, Aljokizmus, Marianna01izmus a veľa iných izmov, ktorí nie sú nafúknutí a isto mi prepáčia, že som ich neuviedla, ale vedia, že mi chýbajú... veľmi

a veľmi málo je tu evinizmu a JanaAcsizmu a betkizmu a to je fakt škoda.
.....

Quo Vadis Porada?
jozka56
20.10.10,21:02
A požiadala by som, aby v nastaveniach bola zrušená neviditeľnosť prihláseného nicku.
Monika Kováčová
20.10.10,21:04
nejde o to, či vidieť, alebo nevidieť takého či oného člena, ide o to, že už nediskutuje.... žiaľ.
jozka56
20.10.10,21:13
Monika áno, máš pravdu...
evina
20.10.10,21:37
Možno si to neuvedomuješ, ale to vylúčenie nepatrí do potrubnej pošty. Je to vec verejná, ale nikto ťa do nej neťahá. Sama si sem vliezla.
------------------------------------------------------------
Alebo ťa niekto požiadal potrubnou poštou zapojiť sa? Kto ťa sem zaťahuje ?

A ona nemá právo na svoj názor?
Paula
20.10.10,21:39
Možno si to neuvedomuješ, ale to vylúčenie nepatrí do potrubnej pošty. Je to vec verejná, ale nikto ťa do nej neťahá. Sama si sem vliezla.
------------------------------------------------------------
Alebo ťa niekto požiadal potrubnou poštou zapojiť sa? Kto ťa sem zaťahuje ?


Sama som sem vliezla, nikto ma sem nezatiahol a Tebe osobne sa ospravedlňujem za to, že vôbec som. Prepáč :)
marjankaj
20.10.10,21:40
A požiadala by som, aby v nastaveniach bola zrušená neviditeľnosť prihláseného nicku.

A nielen komu píše SSky, ale aj čo píše do SSky.:eek:
Melnick
20.10.10,21:41
môj názor na poradu:
pôvodne sa konštruktívna diskusia na porade vyvíjala takto:
v odborných témach: http://www.porada.sk/t46398-keby-sa-este-niekto-pytal.html
http://www.porada.sk/t41987-odpis-na-zivnostnika.html#post378294
v ohlasoch: http://www.porada.sk/t36157-p9-vip-clenstvo.html
napokon najlepšie to vystihuje azda tento príspevok : http://www.porada.sk/145827-post10.html

bolo to fakt veľmi poučné a zábavné a akési odreagovanie a spojenie príjemného s užitočným...
vôbec sme sa nepoznali: http://www.porada.sk/t46475-ako-asi-vyzera.html
vymysleli sme http://www.porada.sk/t13886-a-moje-meno-je-d-alebo-nickotahak.html

aj my sme sa všelilenčo naučili: http://www.porada.sk/t29066-blahozelanie-vsetkym-poradakom.html
http://www.porada.sk/t38281-hlasenie-o-prijme-a-vydaji-liehu.html
tabuľky povyrábali, prácu si zjednodušovali: http://www.porada.sk/999196-post313.html
http://www.porada.sk/t9121-leasing-tabulka-v-exceli.html
a veľa iných...
a nielen seba: http://www.porada.sk/t8703-p3-svokrina-kuchyna-minikurz-pu.html#post71723
vítali sme každého nováčika a učili ich vyhľadávať takto: http://www.porada.sk/t63089-kde-sa-stratili-najnovsie-prispevky.html
niektorí boli odvážni a my sme ich učili plávať: http://www.porada.sk/t62872-ako-zacat.html
poniektorým sme dokonca záchranné koleso hádzali ale zákon sme neporušili:
http://www.porada.sk/t54582-p3-zamestnavatel-si-robi-co-sa-mu-paci.html

ajhľa aj tu! : http://www.porada.sk/t73660-dan-z-prenajmu-byt-dolezite.html
takto si začali zvykať "poďakovať" http://www.porada.sk/t74038-ospravedlnenie-pre-bambulka2552.html


postupne pribúdali členovia, ktorí neposielali SS, ale priamo diskutovali takto:
http://www.porada.sk/t62952-p6-kontrola-zamestnanca-na-pn.html
netrpezliví: http://www.porada.sk/t62025-jeden-jeden-su-dve-ci-dva.html
a veľa iných tém, nepospomínam tak rýchlo :)

nakoniec sú z nás hnilé jablká: http://www.porada.sk/t67478-krasne-vylestene-cervene-jablko-ale-zvnutra-hnile.html
a nováčikovia sú diskriminovaný :eek:


a takto nám navždy odišiel: http://www.porada.sk/t496-duch-porady.html


chýba mi tu: ayyizmus, Johankizmus, Eulaliaizmus, Muškizmus, liba2izmus, smithizmus, Danilizmus, Melnicknizmus, Marínizmus Paulizmus, už aj Rozalkizmus, v neposlednom rade endrjuizmus a ExcerciseDutyizmus, mudrošizmus, gidoizmus, ajobizmus, anrej_rvizmus, Dendizmus, Aljokizmus, Marianna01izmus a veľa iných izmov, ktorí nie sú nafúknutí a isto mi prepáčia, že som ich neuviedla, ale vedia, že mi chýbajú... veľmi

a veľmi málo je tu evinizmu a JanaAcsizmu a betkizmu a to je fakt škoda.
.....

Quo Vadis Porada?


Teda Monika, ja "smekám" klobúk. Tento príspevok nesmie zapadnúť prachom. :)
Melnick
20.10.10,21:59
Čítam tu,
"Prosím podeľte sa o Váš názor".
O aký názor sa tu vlastne prosí ? Aký názor vám mám napísať, aby vás neurazil, ale posunul ďalej.
Napíše mi tu niekto, za aký názor mi príde poďakovanie a za aký vyhadzov ?
------------------------------------------------------------------------
Vie tu niekto jasne povedať, za aký názor, prejav, alebo čin bola Danila vylúčená?
To vylúčenie z porady, je trest za niečo, čo vykonala ?
Alebo ak sa jedná o dočasné vylúčenie, napríklad na tri dni, tak tomu mám rozumieť, že je to nejaká forma nápravného opatrenia? či čo?
jar88, vy dvaja ste sa v príspevkoch tak často prekárali a Ty si ju vlastne mal rád. :)
danushka
20.10.10,22:02
jar88, vy dvaja ste sa v príspevkoch tak často prekárali a Ty si ju vlastne mal rád. :)
Veď o to tu ide, šlo a malo by ísť...o lásku neláskavú na úrovni :)
Eulalia
21.10.10,03:04
môj názor na poradu:
pôvodne sa konštruktívna diskusia na porade vyvíjala takto:
v odborných témach: http://www.porada.sk/t46398-keby-sa-este-niekto-pytal.html
http://www.porada.sk/t41987-odpis-na-zivnostnika.html#post378294
v ohlasoch: http://www.porada.sk/t36157-p9-vip-clenstvo.html
napokon najlepšie to vystihuje azda tento príspevok : http://www.porada.sk/145827-post10.html

bolo to fakt veľmi poučné a zábavné a akési odreagovanie a spojenie príjemného s užitočným...http://www.porada.sk/t46883-pomoooc.html
vôbec sme sa nepoznali: http://www.porada.sk/t46475-ako-asi-vyzera.html
vymysleli sme http://www.porada.sk/t13886-a-moje-meno-je-d-alebo-nickotahak.html

aj my sme sa všelilenčo naučili: http://www.porada.sk/t29066-blahozelanie-vsetkym-poradakom.html
http://www.porada.sk/t38281-hlasenie-o-prijme-a-vydaji-liehu.html
tabuľky povyrábali, prácu si zjednodušovali: http://www.porada.sk/999196-post313.html
http://www.porada.sk/t9121-leasing-tabulka-v-exceli.html
a veľa iných...
a nielen seba: http://www.porada.sk/t8703-p3-svokrina-kuchyna-minikurz-pu.html#post71723
vítali sme každého nováčika a učili ich vyhľadávať takto: http://www.porada.sk/t63089-kde-sa-stratili-najnovsie-prispevky.html
niektorí boli odvážni a my sme ich učili plávať: http://www.porada.sk/t62872-ako-zacat.html
poniektorým sme dokonca záchranné koleso hádzali ale zákon sme neporušili:
http://www.porada.sk/t54582-p3-zamestnavatel-si-robi-co-sa-mu-paci.html

ajhľa aj tu! : http://www.porada.sk/t73660-dan-z-prenajmu-byt-dolezite.html
takto si začali zvykať "poďakovať" http://www.porada.sk/t74038-ospravedlnenie-pre-bambulka2552.html


postupne pribúdali členovia, ktorí neposielali SS, ale priamo diskutovali takto:
http://www.porada.sk/t62952-p6-kontrola-zamestnanca-na-pn.html
netrpezliví: http://www.porada.sk/t62025-jeden-jeden-su-dve-ci-dva.html
a veľa iných tém, nepospomínam tak rýchlo :)

nakoniec sú z nás hnilé jablká: http://www.porada.sk/t67478-krasne-vylestene-cervene-jablko-ale-zvnutra-hnile.html
a nováčikovia sú diskriminovaný :eek:


a takto nám navždy odišiel: http://www.porada.sk/t496-duch-porady.html


chýba mi tu: ayyizmus, Johankizmus, Eulaliaizmus, Muškizmus, liba2izmus, smithizmus, Danilizmus, Melnicknizmus, Paulizmus, už aj Rozalkizmus, v neposlednom rade endrjuizmus a ExcerciseDutyizmus, mudrošizmus, gidoizmus, ajobizmus, anrej_rvizmus, Dendizmus, Aljokizmus, Marianna01izmus a veľa iných izmov, ktorí nie sú nafúknutí a isto mi prepáčia, že som ich neuviedla, ale vedia, že mi chýbajú... veľmi

a veľmi málo je tu evinizmu a JanaAcsizmu a betkizmu a to je fakt škoda.
.....

Quo Vadis Porada?

Monika, myslím, že si jedným príspevkom vystihla strašne veľa. Ale keď som to tak čítala, uvedomila som si, koľko z tých ľudí bolo skutočne odborníkov. A Porada, ktorá začala ako stránka pre účtovníkov, sa pomaly ale isto zbavuje práve tých najlepších účtovných poradcov.:mee:
Je mi jasné, že vývoj sa zastaviť nedá, postupne sa k účtovníctvu nabaľovali aj ďalšie témy, aj kaviareň sa rozširovala. Len je otázne, či ten vývoj smerom k tomu, že niektorí boli rovnejší ako rovný je pre túto stránku najlepší.
Už to tu niekto spomenul, že Porada skĺzava smerom k Pokecu. No, myslím, že už má k nemu veľmi blízko. A o úrovni Pokecu si nerobím žiadne ilúzie.


Veď o to tu ide, šlo a malo by ísť...o lásku neláskavú na úrovni :)

Danila je Osobnosť. Jej názory občas nadvihli aj mňa a nie vždy som súhlasila s tým, čo napísala, a to ju považujem za svoju super kamarátku. Ale Danila je pre mňa (rovnako ako bola ayya) Osobnosť a Odborník s veľkým O. A práve preto si vždy pozorne vypočujem, čo hovorí a rozmýšľam nad tým. Čo na tom, že je sarkastická, ak ma jej príspevky prinútia pozrieť sa na vec aj z druhej strany?

Už som sa raz odlmčala na dlhší čas, pretože mi vadil Fantóm Porady. Ale toto, čo sa tu rozvíja, ma zrejme definitívne vylieči zo závislosti na Porade. Ešte potrebujem nájsť niečo, čo ma vylieči zo závislosti na cigaretách. Len nech to nie je také deprimujúce, ako táto lekcia.
mysimis
21.10.10,08:22
Danuska, prečo až teraz? veď Ayya tiež bola vylúčená pre nič za nič, lebo niekomu sa neľúbilo jej štýl písania, a u Danilky je to isté. Niekomu sa nepáči jej otvorenosť, úprimnosť a pravdivosť. Myslím tým na jednu vetu, začo si myslím, že bola vylúčená, """zabudol vôl, že teľatom bol """"
Danilka je mi to ľúto, ale však sa vráť pod iným nickom a z iného PC a je to vyriešené a všetci ťa môžu mať radi.:---:---
Prosím ťa buď stále taká aká si !!!!!!!! ja viem Teba nezlomí to vylúčenie, však si už raz bola vylúčená, aj to viem, že TI je to u ....:D .....chleba lacnejšie nebude, že????;)
Pozdravujem Ťa mojka:)

Barbara, musím reagovať na Tvoj príspevok......neber to v zlom, ale čo sa tým vyrieši, že Danila sa vráti pod iným nickom? Vôbec nič, môže sa stať, že za chvíľu bude vylúčená tiež.....Mne chýba nielen Danila, ale všetkci tí odborníci ktorých uviedla vo svojom príspevku Monika a nielen tí, je ich viac.....a samozrejme aj ich príspevky. Tiež som uvažovala o novom prihlásení, lebo starí členovia sú síce konštruktívny, ale na druhej strane nežiadúci. Jednoducho noví sú žiadúci.....V jednej téme, ktorá je z určitých dôvodov uzavretá /myslím si o tom svoje/ - kuk sem: http://porada.sk/t149365-nova-vizaz.html boli popísané tiež rôzne názory na stránku porady a myslím si, že aj túto tému admin uzavrie s tým, že je pripravený na diskusiu, ale nie tým smerom akým sa poberá táto téma....
Veľmi dlho som sa odhodlávala vyjadriť svoj názor na poradu, akým smerom sa pobrala.....z času na čas som prehodnocovala svoju závislosť od porady, z času na čas som prestala sem chodiť, ale vždy som sa s nádejou vracala, že sa to zmení....áno zmenilo sa to, ale na obyčajnú stránku, ktorú viem porovnať so stránkami pokecu.....jednoducho sa vytráca z nej odbornosť. To, že sem pribudli rôzne témy okrem účtovníctva je dobré, veď človek sa stretáva v živote s kadečím, ale je potrebné eliminovať témy vhodné na stránku pokecu.....
Uzavriem to asi tým, že mi je do plaču:mee:, že ako môže človek dopadnúť tým, ak vyjadrí len "svoj názor".....
Richard
21.10.10,12:32
Ak niekto tvrdí že mne nezáleží na starých členoch, ale na nových tak klame.
Ak niekto tvrdí že mne nezáleží na starých členoch, ale na nových tak klame.
Ak niekto tvrdí že mne nezáleží na starých členoch, ale na nových tak klame.
Ak niekto tvrdí že mne nezáleží na starých členoch, ale na nových tak klame.


Prečo tu nechodia tí, ktorí voľakedy nezištne a konštruktívne radili? Pretože ich prestal baviť nevďak, ohovárania, útoky, urážky, irónia. Či už na ich vlastné príspevky, alebo to čítať v iných témach.
Kto tu písal tieto veci? SATO? Sa to napísalo?

Ak chcete aby tu vládla dobrá atmosféra a nie bulvár, tak nech sa každý začne správať ako na Poradenskom fóre. Je to tak jednoduché a pritom pre niektorých tak ťažké.
susann2
21.10.10,12:39
Čo sa týka fungovania porady si myslím, že admin tu ponechal veľa voľnosti v slobode prejavov. Hlavne starším poraďákom by sa zišlo, keby si znovu prečítali etiketu poradu.

Nebudem tu pripájať žiadnu tému, nechcem ich oživovať, ale kto chce, si môže pozrieť z čoho všetkého ste sa vysmievali v téme „Účtovník samostatno nesamostatný“ a Som za zrušenie témy: Účtovník samostatno nesamostatný. Až jeden nik napísal: „Ja tiež furt kukám, či sa tu neobjavím ako výkvet národa.“ Tí, ktorí mali iní názor, boli prevalcovaní. Každý sme nejako začínali, lenže v tejto téme boli všetci chytrí a tí druhí sprostí. Pýtam sa akým právom niekto posudzujete, čo by mal kto vedieť ? Podľa toho čo mal kto zadané v profile, ste posudzovali zadané otázky účtovníka. Čo tak spomenúť si na začiatky účtovania alebo akejkoľvek inej odbornej práce ? To ste všetci boli naozaj takí chytrí ? Ja sa nehanbím priznať, že v začiatkoch môjho účtovania som sa naozaj spýtala aj na sprostosť, to som si však uvedomila, až neskôr, až som pochopila súvislosti. A to upozorňovanie nato čo by mal kto vedieť, nerobia noví poraďáci a bohužial musím konštatovať, že sa to deje stále. Viackrát som nato upozornila, alebo udelila neužitočný bod. Čo sa dialo potom ma rozosmievalo, aj keď skutočnosti to bolo skôr na zaplakanie. Je mi úplne jasné, že takýmto správaním môžem získať len nepriateľov na porade. Ale arogantné správanie, povyšovanie, nemiestne poúčanie čo by mal kto vedieť , nie je v súlade s etiketou porady ale ani s mojim presvedčením. Čo ma najviac zaráža je, že tí ktorí s takýmto správaním nesúhlasia, radšej odídu, ako by mali pomôcť udržať dobrého ducha porady a tí druhí začínajú mať prevahu. Sú tu ešte, ale aj dobrí odborníci, ktorí sa naozaj snažia radiť, nikoho neurážajú, neponižujú, ale neverím tomu, že nevidia čo sa tu deje, len sa tak tvária, zrejme chcú byť pekní na všetky strany.

A čo sa týka bodovania, tak na tom sa už len bavím.

Častokrát vidím, že ako najužitočnejšia odpoveď svieti odpoveď úplne od veci, ďaleko od zadanej témy. A to zase neudelujú body noví poraďáci. Odpoveď, ktorá je správna a ktorá naozaj môže byť užitočná pre kohokoľvek, je neocenená, lebo to nenapísala tá správna kamarátka. Po dlhšom čase na Porade každý ľahko zistí, kto je v danej téme odborník a kto udeluje body za nič alebo v téme, v ktorej nie je odborník. Mne ďaleko lepšie padlo poďakovanie, ako nejaký bod. Vtedy so mala istotu, aspoň som to tak vnímala, že rada niekomu pomohla.

Všetky negatíva čo som uviedla, majú aj pozitíva, aspoň pre mňa určite, vyliečili ma zo závislosti na Porade. Nie že by som sem už nezablúdila, určite budem sledovať v akom duchu sa bude Porada vyvíjať, môžno sem-tam prispejem a adminovi budem držať palce pri udržaní dobrého ducha Porady, ale bude to chcieť viac dôraznosti, nielen voči novým členom a iný systém bodovania, najlepšie ho zrušiť. Možno bol dobrý v začiatkoch, teraz už nie. Žiadalo by sa vymyslieť niečo nové. Určite nebolo myslené zle, aby aj ostatní členovia mohli prispieť k lepšiemu fungovaniu Porady pridaním rôznych tlačítiek, v skutočnosti však sú títo osočovaní a stávajú nepriateľmi Porady.
JankaO
21.10.10,12:55
Neviem, prečo sa zaviedol ten nezmysel deliť členov na starých a nových. Ja poznám múdrych a hlúpych, tolerantných a netolerantných... A k ostatnému nemá zmysel sa vyjadrovať. Je každého osobná vec, ako hodnotí kvalitu tohto fóra a či ho bude aj naďalej navštevovať a ako bude prispievať do neho a vôbec to nemusí byť kvôli tomu, aby bol "pekný na obe strany".
mysimis
21.10.10,12:57
Neviem, prečo sa zaviedol ten nezmysel deliť členov na starých a nových. Ja poznám múdrych a hlúpych, tolerantných a netolerantných... A k ostatnému nemá zmysel sa vyjadrovať. Je každého osobná vec, ako hodnotí kvalitu tohto fóra a či ho bude aj naďalej navštevovať a ako bude prispievať do neho a vôbec to nemusí byť kvôli tomu, aby bol "pekný na obe strany".

Janka, týmto príspevkom si vystihla všetko......
Monika Kováčová
21.10.10,12:59
Prečo tu nechodia tí, ktorí voľakedy nezištne a konštruktívne radili? Pretože ich prestal baviť nevďak, ohovárania, útoky, urážky, irónia. Či už na ich vlastné príspevky, alebo to čítať v iných témach.
Kto tu písal tieto veci? SATO? Sa to napísalo?

Ak chcete aby tu vládla dobrá atmosféra a nie bulvár, tak nech sa každý začne správať ako na Poradenskom fóre. Je to tak jednoduché a pritom pre niektorých tak ťažké.
preto, že bol zakázaný prístup mazák - bažant http://www.porada.sk/t14557-novacikovia-na-porade-nemate-pocit-menejcennosti.html#post140051
preto, že boli zakázané mrníky: http://www.porada.sk/431768-post165.html
preto, že takýchto príspevkov bolo čoraz menej a menej :mee: http://www.porada.sk/1278212-post122.html
a takýchto čoraz viac: http://www.porada.sk/1320389-post289.html
a zrazu bolo celé Slovensko plné profíkov samostatných účtovníkov: http://www.porada.sk/t105262-p21-uctovnik-samostatno-nesamostatny.html našu prácu si v podstate nikto nevážil. a neplatil. Veď načo, aj tak sa dá DP urobiť na nete. A aj účto! :eek:

zúfalo sme verejne vykričali všetko http://www.porada.sk/t105262-uctovnik-samostatno-nesamostatny.html

a na čo?

to je môj názor.
evina
21.10.10,13:59
Myslím, že od príspevku 656 - 660 je zhrnuté všetko a mohli by sme sa začať venovať témam odborným a zábavným bez sústavneho rozoberania kto aký je a možno sa potom i niektorí vrátia ....
Susan napísala si to dobre, ale Janka to správne doplnila, nemali by sme sa deliť na starých a nových - áno mnoho starých robí čo píšeš, ale mnoho nových príde a urazí do špiku kostí. Skrátka je to vždy len a len o ľuďoch:) a mali by sme prestať do seba vyrývať :)
Richard
21.10.10,14:20
Monika všetko čo si tu pridala som zhrnul do slova nevďak. Ak som to teda správne pochopil.

Nevďak sa však nemôže liečiť netoleranciou ak máš na mysli to, keď som sa zastal nováčikov. Každá minca má dve strany. Je rozdiel niekoho usmerňovať a buzerovať.

Porada je priestor na výmenu informáciu medzi inteligentnými ľuďmi.
Takto som ju robil a zamýšľal. To že tu povznikajú rôzne patologické vzťahy som netušil a myslím že sa treba zamerať na to čo Porada bola a môže byť a nie na riešenie patologických vzťahov, ktoré nevyriešime.
danushka
21.10.10,14:55
Nechcem zakladať novú tému o vylučovaní, lebo všetky témy o vylučovaní členov sú uzamknuté. Pred chvíľou som však zistila, že Danila bola vylúčená. Zrejme je zbytočné sa pýtať na dôvod, ale zaujímalo by ma, či je to opatrenie trvalé, alebo obmedzené na určitý čas?
Richard, nechem byť nezdvorilá, ale padla tu konkrétna otázka, pod ktorou bolo vyjadrených 13 súhlasov a odpovede sme sa nedočkali.
Táto otázka bola mienená priamo Tebe a neverím, že si túto otázku nepostrehol.
Rešpektujem fakt, že Porada je Tvoja a konáš podľa vlastného uváženia, ale ak tu celý čas hovoríme o obojstrannom rešpekte, bolo by mu učinené zadosť Tvojou odpoveďou.
Monika Kováčová
21.10.10,18:23
Monika všetko čo si tu pridala som zhrnul do slova nevďak. Ak som to teda správne pochopil.


skôr sklamanie, by som povedala...
my sme vďačné, že si nás "vymyslel" a ty si vďačný nám, že si s týmto fórom tam, kde si... Ja som vďačná mnohým poraďákom a vďačne môžem poradiť ostatným... ale nie za cenu opovrhovania, útokov a hlavne VÝSMECHOV z našej práce a povolania.
... a tu niekde mizne ten milý pocit .... "nemáš zač, rada som pomohla" ktorý dlho na porade pretrvával...

Stratili sa slová, lebo sa objavili tlačidlá.. čím ich bolo viac, tým bolo menej povzbudivých, štartovacích, ďakovných a iných "trefných" poznámok, ktoré vznikali postupne... čítal si niekedy Výkladový slovník porady?
kukučka
21.10.10,18:46
skôr sklamanie, by som povedala...

my sme vďačné, že si nás "vymyslel" a ty si vďačný nám, že si s týmto fórom tam, kde si... Ja som vďačná mnohým poraďákom a vďačne môžem poradiť ostatným... ale nie za cenu opovrhovania, útokov a hlavne VÝSMECHOV z našej práce a povolania.
... a tu niekde mizne ten milý pocit .... "nemáš zač, rada som pomohla" ktorý dlho na porade pretrvával...

Stratili sa slová, lebo sa objavili tlačidlá.. čím ich bolo viac, tým bolo menej povzbudivých, štartovacích, ďakovných a iných "trefných" poznámok, ktoré vznikali postupne... čítal si niekedy Výkladový slovník porady?

Monika prepáč, že sa medzi vás miešam, ale nezabudla si dať za tou zvýraznenou vetou otáznik?
Richard
21.10.10,18:46
Ja som myslel vďačnosť tých čo dostavajú rady voči tým čo ich dávajú.

Čo sa týka druhej časti súhlasím s tebou, ak sa však zastanem nováčikov, tak tých, ktorí dostávajú namiesto odpovede tiež urážky a opovrhovania. Nezastávam sa nováčikov, ktorí tu prídu a majú drzé predstavy o svojej dôležitosti.

Ak sa niekto nevie správať, nepatrí tu či je nováčik alebo x-ročný poraďák.
Včera tu bol tiež jeden nováčik vylúčený, na jedného starého poraďáka sú tu desiatky vylúčených nováčikov. To si však málokto všimne, keďže nováčikovia tu nemajú žiadnu loby :)
verkaz
21.10.10,18:54
Poradu som objavila viac ako pred rokom. Tiež som sa stretla aj s ironickými odpoveďami, ale niektorí poraďáci ma hneď upozornili aj na tento štýl diskusie. Mne osobne porada veľmi pomáha a som veľmi rada, že si niečo také vymyslel. Samozrejme, že sa nedá vyhovieť všetkým, ale ako to sledujem, tak určite je viacej tých, ktorým to pomáha.
Petra Nová
21.10.10,19:05
Ak sa niekto nevie správať, nepatrí tu či je nováčik alebo x-ročný poraďák.

Teraz neviem, či to ešte patrí do normy dobrého správania alebo nie, a preto sa len s veľkou opatrnosťou znovu pýtam, či Danila je vylúčená dočasne alebo nedajbože natrvalo.:rolleyes::mee:
Richard
21.10.10,19:20
Richard, nechem byť nezdvorilá, ale padla tu konkrétna otázka, pod ktorou bolo vyjadrených 13 súhlasov a odpovede sme sa nedočkali.
Táto otázka bola mienená priamo Tebe a neverím, že si túto otázku nepostrehol.
Rešpektujem fakt, že Porada je Tvoja a konáš podľa vlastného uváženia, ale ak tu celý čas hovoríme o obojstrannom rešpekte, bolo by mu učinené zadosť Tvojou odpoveďou.

Fakt je že som ju už v podstate bordel téme nepostrehol. Navždy. Nemám záujem o Poradu, ktorá bude "formovaná" tak ako ju formovala ona.

Na ďalšiu takúto otázku už nebudem odpovedať.
mzdarka renca
21.10.10,19:56
Neodpovedaj na žiadne otázky, nerob nadprácu .

Na iných portáloch admin zostava v úzadí a len koriguje priebeh diskusií.

Piťko, ale toto nie je iný portál, toto je PORADA, stránka, ktorá je značka, ako napr. v módnom priemysle Dolce & Gabbana;).
Halli
21.10.10,20:17
Porada má jednu úžasnú schopnosť, že po búrke vždy výjde slniečko,
tak hlavy hore, nadýchnúť sa a zajtra ráno si ho stiahnime každý do svojej duše :)
http://www.beruska8.cz/smajlici/male2/115.gif
kukučka
21.10.10,20:31
Zaujímavé,

nevšímaj si moj nick, ja som amatersky psycholog, neživím sa tým je to taka moja záĺuba

a viem,že každý jednotlivec sa nejako prejavuje,hlavne v konfliktoch a v odpovediach ktoré reagujú na rozne provokacie.

Jednoducho podľa reakcií, je každý človek čitateĺný, a keď je čitateĺný tak je aj ovladateĺný, či manipulovateĺný.

preto je rizikom sa dať zatiahnuť do roznych konfliktov a zamerných provokacii.

Ja myslím, že admin pochopí, čo chcem povedať.


Laci, tvoj nick sa nedá prehliadnuť, najmä keď "nenápadne" na neho upozorníš, že? :D
Richard
21.10.10,20:56
Porada má jednu úžasnú schopnosť, že po búrke vždy výjde slniečko,
tak hlavy hore, nadýchnúť sa a zajtra ráno si ho stiahnime každý do svojej duše :)
http://www.beruska8.cz/smajlici/male2/115.gif

K tomuto by som sa tiež rád pripojil, ak má niekto chuť na dobrú Poradu, tak nech sa pridá a zapojí sa tak dobre ako vie.
Ja osobne sa chcem sústrediť na to aby bola Porada tým čím vždy chcela byť, nie tým čo sa jej posledné roky podsúva...
Zita5
22.10.10,05:05
Porada má jednu úžasnú schopnosť, že po búrke vždy výjde slniečko,
tak hlavy hore, nadýchnúť sa a zajtra ráno si ho stiahnime každý do svojej duše :)
http://www.beruska8.cz/smajlici/male2/115.gif

Jasné, stručné a výstižné . :)

Len treba, aby sme pracovali aj na tom, aby sa naplnilo
" čo otázka....to nová téma " .
Myslím, že aj to by veľmi pomohlo k sprehľadneniu Porady. Len to nestačí, aby v takom húfe ľudí na tom pracovalo pár poraďákov, záležať by sme si mali dať všetci .
Llívia
22.10.10,06:10
Jasné, stručné a výstižné . :)

Len treba, aby sme pracovali aj na tom, aby sa naplnilo
" čo otázka....to nová téma " .
Myslím, že aj to by veľmi pomohlo k sprehľadneniu Porady. Len to nestačí, aby v takom húfe ľudí na tom pracovalo pár poraďákov, záležať by sme si mali dať všetci .
Doplnila by som to ešte takto:
" čo NOVÁ otázka....to nová téma S VÝSTIŽNÝM NÁZVOM" .
Nová = nezakladať tému na niečo, čo tu bolo rozoberané XYZ-krát
S výstižným názvom = to je snáď každému jasné
Richard
22.10.10,08:54
Pred cca mesiacom či dvoma som kvôli tomu menil aj názov pola na zadávanie otázky z "Názvu témy" na "Otázka" a zväčšil to pole. Tým som chcel dosiahnuť aby bola otázka stručne formulovaná už priamo v názve (často sa to dá).

Ešte som neporovnával staré a nové témy, či to nejak pomohlo.

Chystám to ešte prerobiť tak, že najprv zadá otázku do jedného riadku, potom sa to bude vyhľadávať a až pod výsledkom vyhľadania bude môcť pokračovať v pridaní novej otázky.
misoft
22.10.10,10:49
Pomoc, rada - mám dojem, že PORADA je asi zložená z tohto - preto by bolo veľmi, veľmi vhodné, milí Poraďáci, aby sa to v tomto duchu nieslo. Ak sem-tam padne nejaká poznámočka (samozrejme v rámci slušnosti a tolerancie), tak je to väčšinou na oživenie a pobavenie. Ale žabo-myšie vojny medzi členmi porady - to tu fakt asi nepatrí.
Aj napriek týmto lapsusom je Porada (vďaka Rišo!) niečo, kde sa vždy dá nájsť pomoc v každodenných starostiach a ťažkostiach.

To je môj názor, nemusíte sa s ním stotožňovať.
kozlíček
22.10.10,11:11
Prosím podeľte sa o Váš názor. Spätná väzba nás posúva ďalej. Ďakujeme.
Je to perfektná vec.Si v núdzi nevieš si poradiť slušne sa opýtaš,dostaneš,i keď nie vždy,slušnú odpoveď a "funguješ" ďalej.Snáď,neviem či nepreženiem, či by nemohla byť aj rubrika "drobnochov".Ale to sa len pýtam.Alebo navrhujem?No nechám na kompetentných.Ď a k u j e m ! ! !
day
22.10.10,20:46
Piťko, ale toto nie je iný portál, toto je PORADA, stránka, ktorá je značka, ako napr. v módnom priemysle Dolce & Gabbana;).

D&G preveruju, danove uniky ;).
a dovod, nechodia na poradu :D
Melnick
23.10.10,08:55
D&G preveruju, danove uniky ;).
a dovod, nechodia na poradu :D
Málem jsem se......:D:---:D
Petra Nová
23.10.10,10:52
Málem jsem se......:D:---:D Len z tohoto?!:---
Možno nejaký supervízor DG zagoogli, preloží, nájde rady k ich dňovým únikom a zakotvia tu natrvalo.;)
sito
23.10.10,11:32
Málem jsem se......:D:---:D

Vidíš, to je to štestí! Že ne.

Co bys delala, kdyby sportka zabrala???

To faaak by si se ...... :) :D:D:D ;)
sito
23.10.10,14:11
Prosím podeľte sa o Váš názor. Spätná väzba nás posúva ďalej. Ďakujeme.

A môže byť aj úprimný? :mee:
Petra Nová
23.10.10,14:34
A môže byť aj úprimný?
Čo Sitko? Nie si Ty náhodou tester?:);)
sito
23.10.10,14:48
To by si nedovolil! Ak sa niekto pýta, patrí sa odpovedať. Každá odpoveď nesie riziko. Prečo neodpovedať otázkou? Zmenšuje sa?
Heni
23.10.10,17:06
prišla som na zaujímavú vec...

ak hľadám mzdové informácie cez google - vygúglim aj informácie, ktoré sú v drakovi - a v pohode si ich viem prezrieť...

takže aj bez predplatného si prečíta kto chce - čo chce...

neviem, či kompetentní o tom vedia... že teraz je už vyhľadávanie cez google až príliš iniciatívne...


(chcela som to dať do témy "Vyhľadávanie čo nič nenájde" ale čo už, ked je uzavretá... :cool:)
Monika Kováčová
23.10.10,17:10
prišla som na zaujímavú vec...

ak hľadám mzdové informácie cez google - vygúglim aj informácie, ktoré sú v drakovi - a v pohode si ich viem prezrieť...

takže aj bez predplatného si prečíta kto chce - čo chce...

neviem, či kompetentní o tom vedia... že teraz je už vyhľadávanie cez google až príliš iniciatívne...


(chcela som to dať do témy "Vyhľadávanie čo nič nenájde" ale čo už, ked je uzavretá... :cool:)
možno preto, že máš draka predplateného... :confused:
mzdarka renca
23.10.10,17:12
možno preto, že máš draka predplateného... :confused:
presne tak, ja ho už nemám a ak aj na niečo cez google v drakovi narazím, tak mi tam vypíše, že si ho mám predplatiť:D
Heni
23.10.10,17:14
možno preto, že máš draka predplateného... :confused:

nie nie, ak nie som prihlásená, tak za normálnych okolností neviem v drakovi listovať...
ale cez google sa mi to dalo, a nebola to téma zaradená do "Voľne šíriteľné info" ale normálna téma...
mzdarka renca
23.10.10,17:16
nie nie, ak nie som prihlásená, tak za normálnych okolností neviem v drakovi listovať...
ale cez google sa mi to dalo, a nebola to téma zaradená do "Voľne šíriteľné info" ale normálna téma...

tak potom je ten Drak šikulka a vie rozpoznať predplatiteľov, možno aj podľa IP adresy.
Monika Kováčová
23.10.10,17:16
veľmi interesantô... neviem, či si prezradila štátne tajomstvo!

malo byť pre Heni :)
Heni
24.10.10,04:03
možno to súvisí s "vnútroporadovým" vyhľadávaním, aj to sa totiž zmenilo...


pred zmenou vizáže sa neprihlásenému členovi nedalo vyhľadávať bez toho, aby nezadal / neodpísal nejaký kód do okienka...
teraz sa dá vyhľadávať bez mihnutia oka aj neprihlásenému, nemusí nič odpisovať ani ináč preukazovať, že nehľadá automat, ale človek...

je to zámer?
luja5
11.12.10,10:48
Želám pekný deň, hádam som v správnej téme.
Nerozumiem, prečo nemôžem označiť príspevok za užitočný, keď je pre mňa užitočný a prečo mi to kladie ako podmienku mať nejakých 10 bodov :confused: . Naposledy sa mi to stalo dnes, keď som našla (pre mňa veľmi užitočný) príspevok od poraďáčky Márie27. Súhlasiť neviem, tam by mali klikať zrejme tí, ktorí to vedia odborne posúdiť. Stačilo by pre nováčikov dať samostatnú ikonku, aj tak je tých ikoniek neúrekom a jedna navyše ... :). Jednoducho by to ukázalo, koľko aj nováčikov považuje pre seba príspevky za užitočné. Lebo pre mňa je celá Porada užitočná a viaceré príspevky od poraďákov obzvlášť.
Milí poraďáci (napr. Mária27, Chobot a aj ďalší), moja "maličkosť:)" týmto na známosť Porade dáva, že mnohé Vaše príspevky sú pre mňa veľmi užitočné.

A ešte iná vec – vyhľadávač mi niekedy nie a nie pomôcť. Keď zadám, čo chcem, tak mi to buď ukáže, že mám názov upresniť a zbytočne podľa "pokynov" upresňujem, alebo mi to rozbalí toľko aj viacstranových tém, že neviem, kde je práve to, čo hľadám, lebo z názvov tém sa to viackrát ani nedá vydedukovať. Dalo by sa s tým niečo urobiť, aby to bolo lepšie?
luja5
13.12.10,06:34
No zdá sa, že sú aj VYNIMKY
"misianko" veselo rozdával hodnotenia už po 3-och príspevkoch
a "pohodax" hodnotil iných poraďakov hoci mal len 2 prispevky !!!
Ako je toto možné ?

...hm... k tomu ja, neznalá veci, môžem napísať len obľúbené slová politikov "no comment"

aj keď včera som si už zajasala "uau", konečne mám tých 10 bodov, lebo už ma to pustilo a mohla som príspevok Márie27 označiť ako užitočný; ostatné dávnejšie príspevky si žiaľ nepamätám (s ohľadom na môj vek mám už tak trochu na to aj nárok :D), aby som sa k nim mohla vrátiť a dodatočne ich ohodnotiť
MartaSk
13.12.10,18:43
Želám pekný deň, hádam som v správnej téme.
Nerozumiem, prečo nemôžem označiť príspevok za užitočný, keď je pre mňa užitočný a prečo mi to kladie ako podmienku mať nejakých 10 bodov :confused: . Naposledy sa mi to stalo dnes, keď som našla (pre mňa veľmi užitočný) príspevok od poraďáčky Márie27. Súhlasiť neviem, tam by mali klikať zrejme tí, ktorí to vedia odborne posúdiť. Stačilo by pre nováčikov dať samostatnú ikonku, aj tak je tých ikoniek neúrekom a jedna navyše ... :). Jednoducho by to ukázalo, koľko aj nováčikov považuje pre seba príspevky za užitočné. Lebo pre mňa je celá Porada užitočná a viaceré príspevky od poraďákov obzvlášť.
Milí poraďáci (napr. Mária27, Chobot a aj ďalší), moja "maličkosť:)" týmto na známosť Porade dáva, že mnohé Vaše príspevky sú pre mňa veľmi užitočné.

A ešte iná vec – vyhľadávač mi niekedy nie a nie pomôcť. Keď zadám, čo chcem, tak mi to buď ukáže, že mám názov upresniť a zbytočne podľa "pokynov" upresňujem, alebo mi to rozbalí toľko aj viacstranových tém, že neviem, kde je práve to, čo hľadám, lebo z názvov tém sa to viackrát ani nedá vydedukovať. Dalo by sa s tým niečo urobiť, aby to bolo lepšie?

Ja mám detto problém ako Luja5, tiež nemôžem súhlasiť s príspevkom, ktorý je pre mňa užitočný, alebo sa mi páči a jednoducho s ním súhlasím.Ale súhlasiť na porade nie je také jednoduché, treba body. Nie som nejaký odborník, skôr poradu čítam a nasávam "zadara" informácie, ktoré chcem aspo takýmto spôsobom oceniť. Bohužiaľ, nedá sa. Ale ja si just dám súhlas aj keď mi to furt vypíše " 1x môj x", akože ho mám asi zrušiť, ale možno moje súhlasy ruší niekto iný..,.:confused:
arizona
13.12.10,18:51
Ja mám detto problém ako Luja5, tiež nemôžem súhlasiť s príspevkom, ktorý je pre mňa užitočný, alebo sa mi páči a jednoducho s ním súhlasím.Ale súhlasiť na porade nie je také jednoduché, treba body. Nie som nejaký odborník, skôr poradu čítam a nasávam "zadara" informácie, ktoré chcem aspo takýmto spôsobom oceniť. Bohužiaľ, nedá sa. Ale ja si just dám súhlas aj keď mi to furt vypíše " 1x môj x", akože ho mám asi zrušiť, ale možno moje súhlasy ruší niekto iný..,.:confused:
A kto by ti rusil tvoje suhlasy? A preco? Napada ta aspon jeden nejaky rozumny dovod??? :eek::confused::rolleyes::eek:

To " 1x môj x" vypisuje kazdemu pri prispevku v ktorom suhlasil.
Ak na to kliknes, mozes si svoj suhlas zrusit. Ale iba ty sama,nik iny do tvojich "klikov" nezasahuje.;)
danushka
13.12.10,19:17
No zdá sa, že sú aj VYNIMKY

"misianko" veselo rozdával hodnotenia už po 3-och príspevkoch

a "pohodax" hodnotil iných poraďakov hoci mal len 2 prispevky !!!

Ako je toto možné ?

Laci, máš pravdu. :eek:
A zarazilo ma, že nekecáš. :D:D:D
A zarazilo ma aj to, že tí dvaja fakt mohli hodnotiť s príspevkami 2ks a 3ks.
Obdivujem Tvoje bystré očko. :)
bikam
14.12.10,06:23
Laci, máš pravdu. :eek:
A zarazilo ma, že nekecáš. :D:D:D
A zarazilo ma aj to, že tí dvaja fakt mohli hodnotiť s príspevkami 2ks a 3ks.
Obdivujem Tvoje bystré očko. :)
A tvoju chuť a čas také niečo sledovať ;). Ja som rada, že stihnem preletieť sledované témy :(.
danushka
14.12.10,09:08
A tvoju chuť a čas také niečo sledovať ;). Ja som rada, že stihnem preletieť sledované témy :(.
No práve, že takéto veci nesledujem, pretože to nepovažujem za podstatné :)
...ale nedalo mi, mrkla som do možností overenia tvrdení a fakt má Lacko pravdu...

Zabehla som do tejto témičky, lebo som tu už dávnejšie prispela a notifikácia ma upozornila na nový príspevok, takže takto je to s mojim sliedičstvom :D.

Inak pekný dníček prajem celej PORADE !
MartaSk
14.12.10,16:00
A kto by ti rusil tvoje suhlasy? A preco? Napada ta aspon jeden nejaky rozumny dovod??? :eek::confused::rolleyes::eek:

To " 1x môj x" vypisuje kazdemu pri prispevku v ktorom suhlasil.
Ak na to kliknes, mozes si svoj suhlas zrusit. Ale iba ty sama,nik iny do tvojich "klikov" nezasahuje.;)


A prečo si sa Ty arizona do mňa tak pustila? To bola len rečnícka otázka, nikoho som neobvinila a neviním. Mohla si to vysvetliť tak ako v druhej časti, že to robí každému, ale neviem prečo je to x, ved keď raz súhlasím, tak vzápätí ho nebudem rušiť.
danushka
14.12.10,17:29
A prečo si sa Ty arizona do mňa tak pustila? To bola len rečnícka otázka, nikoho som neobvinila a neviním. Mohla si to vysvetliť tak ako v druhej časti, že to robí každému, ale neviem prečo je to x, ved keď raz súhlasím, tak vzápätí ho nebudem rušiť.
No to zrušenie súhlasu má aj iný význam. :)
Svojim súhlasom môžem potvrdiť určitý príspevok. Ten istý príspevok môže byť prispievateľom upravený o tvrdenie, s ktorým dodatočne súhlasiť nemusím.
/neraz sa také stalo v odborných témach/

Takýto súhlas sa dá dodatočne vziať späť, čo však neplatí pre ostatné hodnotenia, ktoré sa dajú opraviť do jednej hodiny. Osobne by som privítala možnosť úpravy aj pri hodnoteniach.
arizona
14.12.10,17:29
A prečo si sa Ty arizona do mňa tak pustila? To bola len rečnícka otázka, nikoho som neobvinila a neviním. Mohla si to vysvetliť tak ako v druhej časti, že to robí každému, ale neviem prečo je to x, ved keď raz súhlasím, tak vzápätí ho nebudem rušiť.
Nie,nepustila som sa do teba,len som ti napisala,ako to vlastne na Porade funguje ;)
Som rada, ze nikoho nevinis,lebo nie je dôvod :);)
Adiks
21.12.10,15:09
Navrhujem odstrániť dve slabé stránky porady:
1) Poraďákom je v súčasnosti každý, kto napísal 500 príspevkov, navrhujem aby to bol každý, kto získal 500 bodov za odborné témy určené administrátorom po diskusii členov porady. V súčasnosti majú niektorí poraďáci nula bodov (!!!), niektorí menej ako 10 bodov a väčšina z ich príspevkov bola žiadaním o rady skúsenejších poraďákov. Ak z ich 500 prípevkov ani jeden nebol "užitočný", o čom chcú radiť iným? Je to tak, ako keby ten, čo sa zúčastnil na 10 MS a nič nezískal bol cennejší ako ten čo sa zúčastnil raz a vytvoril svetový rekord. Tí čo mi odborne a kompetentne poradili, niekoľkonásobne prekročili toto mnou navrhované kritérium.
2) Označovanie príspevkov ako "nevhodné" sa využíva ľuďmi, ktorí každý kritický názor chápu ako niečo nepríslušné a nehodiace sa a div nie za osobný útok. Avšak len kritika posúva veci dopredu, nehovoriac o tom, že kritika je vždy o vzťahu medzi dvoma členmi porady. Paradoxom je, že moje príspevky ako "nevhodné" neoznačili kritizovaní, ale ľudia, ktorých do toho nič nebolo, netýkalo sa ich to a urobili to iba z dôvodu, že kritika je na www.porada.sk podľa nich neprípustná. Je to ich (mylný) názor, ale prečo naň majú doplácať tí, ktorí chcú pravdivo pomenovať veci? Je oprávnená kritika poraďáka dôvodom, aby iní poraďáci z dôvodu falošnej súdržnosti odmenili kritizujúceho označením "nevhodné" ?
Moje návrhy pre kompetenetných:
1) Podmieniť, aby sa poraďákom stal len ten, kto získa 500 bodov za odborné témy, určené administrátorom.
2) Zrušiť možnosť označovania prípevkov ako "nevhodné".
luja5
22.12.10,09:19
Ďakujem Richardovi za tému "Otázky pre ministra práce, sociálnych vecí a rodiny, RNDr. Jozefa Mihála" a želám mu pekné Vianočné sviatky, všetko dobré v novom roku a veľa trpezlivosti s Poradou.
sito
22.12.10,09:33
Senzačný! Sen - tam, chybičky, rybičky ...
misoft
23.12.10,09:37
.....pomotané vetičky :D
Pikoška
23.12.10,10:21
Keď som chcel napísať prvý príspevok, potreboval som nahlásiť číslo telefónu, že pre bezpečnosť Porady, lebo sa sem vracajú vylúčení " vagabundi " - tulák, darebák v prenesenom význame. Naposledy som videl vylúčeného piťa - amatéra, hladal som jeho príspevky, ale nebol darebák. Bolo by potrebné slovo vagabund z tohoto textu pri prihlasovaní odstrániť, ak nechce administrátor priamo upozorňovať, že sa tu vylučuje, lebo potom to človek využije a zistí, že prečo sa vylučuje. A tak občas je vagabund ten, čo sa mu nepáči názor toho vylúčeného vagabunda. Preto je Porada taká celkom zábavná. Aj záhadná.
Zoltán Kovács
23.12.10,10:25
Prečo mám dojem, že Piťko-Laco amater-monter je späť?
marjankaj
23.12.10,10:36
Keď som chcel napísať prvý príspevok, potreboval som nahlásiť číslo telefónu, že pre bezpečnosť Porady, lebo sa sem vracajú vylúčení " vagabundi " - tulák, darebák v prenesenom význame. Naposledy som videl vylúčeného piťa - amatéra, hladal som jeho príspevky, ale nebol darebák. Bolo by potrebné slovo vagabund z tohoto textu pri prihlasovaní odstrániť, ak nechce administrátor priamo upozorňovať, že sa tu vylučuje, lebo potom to človek využije a zistí, že prečo sa vylučuje. A tak občas je vagabund ten, čo sa mu nepáči názor toho vylúčeného vagabunda. Preto je Porada taká celkom zábavná. Aj záhadná.

No nie si tu dlho, ale tento príspevok si si mohol všimnúť. Teda úvodný príspevok a obrázok.
http://www.porada.sk/t154229-zastrasovanie-clenov-inymi-clenmi.html

Darebák je asi slabé slovo na autora tej SS. Ponúka sa ich oveľa viac. Od HAJZEL až po paragrafy trestného zákona.
misoft
23.12.10,14:34
marjankaj: prosím, prosím - miesto HAJZEL používať WC http://www.beruska8.cz/smajlici/smajlici2/85.gif
marjankaj
23.12.10,14:50
Veď ja aj WC používam denne.;)
Ale hajzlom sa snažím vyhýbať.:rolleyes: Mimochodom, je to "parlamentný" výraz.:eek:
220870
23.12.10,15:01
Všetky internetové fóra majú problém s aroganciou a hrubým jyzykom prispievateľov.Na to sú pravidlá fór a administrátori.Že sa to stane občas sa nedá vylúčiť.Dôležité je to aby sa to nestávalo pravidelne a netolerovalo.Si myslím že na porade sa vytvorila super komunita ľudí z rôznych kútov Slovenska a to láka exhibicionistov.
durisovad
23.12.10,15:51
Som presvedcena, ze vacsina ludi na Porade je slusna a kultivovana. Sem-tam sa najde nejaky vytrznik. Podla mojho nazoru ho treba ignorovat a on sa sam odtialto vystahuje, ked zbada, ze nie je v spravnej skupine. Ak na neho reagujeme, davame mu najavo, ze je dolezity a vyskakuje este viac a agresivnejsie.
luja5
15.01.11,07:59
Priznám sa, že niekedy celkom nerozumiem diskusiám na Porade okolo zakladania nových tém verzus uzatváranie tém.
Kritizuje sa zakladanie nových tém s odôvodnením, že takých podobných je už na Porade viac a stačí hľadať. Keď sa hľadá presne podľa toho, čo zadávateľa zaujíma, tak sa nachádzajú uzavreté témy (ak nechcem opisovať, ako vyhľadávač často odpisuje, že nič nenašiel, aj keď "tvorím" všelijaké príbuzné slovné tvary), pričom diskusie k danej problematike môžu byť niekde inde pod inými názvami tém, ale kľudne by mohli byť v pôvodnej téme s ohľadom na jej výstižný názov. Veď okrem zodpovedania konkrétnej otázky môžu existovať rady, ako napríklad predchádzať problému v budúcnosti, aké iné situácie môžu nastať, aké ešte iné názory môžu existovať ..... A v jednej téme by tak hľadajúci našiel všeličo, čo s tým súvisí a nemusel by ďalej pátrať :).
Človek musí pracovať s Poradou dlhšie, kým príde na všetky jej osobitosti a nuansy, veď kto už z nás si zapamätá na prvé prečítanie napríklad taký reklamačný poriadok, licenčné či iné podmienky na rôznych fórach ..., alebo kto sa hneď a bez problémov naučí v praxi dokonale orientovať v danej pracovnej problematike ....:);)
Ale aby som nepísala len všeobecne, konkrétne sa mi to stalo naposledy dnes, keď som chcela na Porade pridať informáciu do už uzavretej témy "záloha na nedoplatok" u SVB. Bola som zvedavá, čo v tej téme je, keďže som sa s podobným problémom stretla. Nechcem tým komentovať fakt uzavretia témy ako taký, ale ako pridať informáciu (nie otázku zadaním novej témy), ktorá podľa môjho názoru môže pomôcť v budúcnosti minimalizovať problém, ktorý je podstatou uzavretej témy :confused:.
Dena10
18.01.11,12:27
Je veľmi dobrá
Pikoška
18.01.11,12:57
Všetky internetové fóra majú problém s aroganciou a hrubým jyzykom prispievateľov.Na to sú pravidlá fór a administrátori.Že sa to stane občas sa nedá vylúčiť.Dôležité je to aby sa to nestávalo pravidelne a netolerovalo.Si myslím že na porade sa vytvorila super komunita ľudí z rôznych kútov Slovenska a to láka exhibicionistov.Dnes som si všimol tvoj príspevok. A pridám názor ešte jeden, u mňa je to príspevok roka 2010 od poraďáčky s metlou. Ale tá poraďáčka je fíha.:)

http://www.porada.sk/image.php?u=1097&dateline=1266356138 (http://www.porada.sk/member.php?u=1097)
Monika Kováčová (http://www.porada.sk/member.php?u=1097)
Poraďák
http://www.porada.sk/images/drak_userV2.gif

Členom od: 29-09-04
Miesto: PN
Príspevky: 5,793
Súhlasil: 5,404x
Získal 5,630 súhlasov
v 2,271 príspevkoch



Re: Váš názor na Poradu.
Citát:
Pôvodca textu príspevku: Melnick http://www.porada.sk/images/buttons/viewpost.gif (http://www.porada.sk/7-vas-nazor-na-poradu-post1540968.html#post1540968)
Quo vadis Porada" ?????

môj názor na poradu:
pôvodne sa konštruktívna diskusia na porade vyvíjala takto:
v odborných témach: Keby sa ešte niekto pýtal (http://www.porada.sk/t46398-keby-sa-este-niekto-pytal.html)
odpis na živnostníka (http://www.porada.sk/t41987-odpis-na-zivnostnika.html#post378294)
v ohlasoch: VIP Členstvo (http://www.porada.sk/t36157-p9-vip-clenstvo.html)
napokon najlepšie to vystihuje azda tento príspevok : Bodovanie (http://www.porada.sk/145827-post10.html)

bolo to fakt veľmi poučné a zábavné a akési odreagovanie a spojenie príjemného s užitočným...Pomóóóc! (http://www.porada.sk/t46883-pomoooc.html)
vôbec sme sa nepoznali: Ako asi vyzerá????? (http://www.porada.sk/t46475-ako-asi-vyzera.html)
vymysleli sme ... a moje meno je: :D - alebo nickoŤahák (http://www.porada.sk/t13886-a-moje-meno-je-d-alebo-nickotahak.html)

aj my sme sa všelilenčo naučili: Blahoželanie všetkým "Poraďákom" (http://www.porada.sk/t29066-blahozelanie-vsetkym-poradakom.html)
Hlásenie o príjme a výdaji liehu (http://www.porada.sk/t38281-hlasenie-o-prijme-a-vydaji-liehu.html)
tabuľky povyrábali, prácu si zjednodušovali: Hlásenie o príjme a výdaji liehu (http://www.porada.sk/999196-post313.html)
Leasing-tabuľka v exceli (http://www.porada.sk/t9121-leasing-tabulka-v-exceli.html)
a veľa iných...
a nielen seba: svokrina kuchyňa - minikurz PÚ (http://www.porada.sk/t8703-p3-svokrina-kuchyna-minikurz-pu.html#post71723)
vítali sme každého nováčika a učili ich vyhľadávať takto: Kde sa stratili najnovšie príspevky? (http://www.porada.sk/t63089-kde-sa-stratili-najnovsie-prispevky.html)
niektorí boli odvážni a my sme ich učili plávať: Ako začať... (http://www.porada.sk/t62872-ako-zacat.html)
poniektorým sme dokonca záchranné koleso hádzali ale zákon sme neporušili:
Zamestnavatel si robi co sa mu paci (http://www.porada.sk/t54582-p3-zamestnavatel-si-robi-co-sa-mu-paci.html)

ajhľa aj tu! : Daň z prenájmu - byt DOLEZITE (http://www.porada.sk/t73660-dan-z-prenajmu-byt-dolezite.html)
takto si začali zvykať "poďakovať" Ospravedlnenie pre bambulka2552 (http://www.porada.sk/t74038-ospravedlnenie-pre-bambulka2552.html)


postupne pribúdali členovia, ktorí neposielali SS (http://www.porada.sk/private.php), ale priamo diskutovali takto:
kontrola zamestnanca na pn (http://www.porada.sk/t62952-p6-kontrola-zamestnanca-na-pn.html)
netrpezliví: jeden+jeden su dve-ci dva?:-) (http://www.porada.sk/t62025-jeden-jeden-su-dve-ci-dva.html)
a veľa iných tém, nepospomínam tak rýchlo :)

nakoniec sú z nás hnilé jablká: Krásne vyleštené červené jablko – ale zvnútra hnilé. (http://www.porada.sk/t67478-krasne-vylestene-cervene-jablko-ale-zvnutra-hnile.html)
a nováčikovia sú diskriminovaný :eek:


a takto nám navždy odišiel: Duch Porady (http://www.porada.sk/t496-duch-porady.html)


chýba mi tu: ayyizmus, Johankizmus, Eulaliaizmus, Muškizmus, liba2izmus, smithizmus, Danilizmus, Melnicknizmus, Paulizmus, už aj Rozalkizmus, v neposlednom rade endrjuizmus a ExcerciseDutyizmus, mudrošizmus, gidoizmus, ajobizmus, anrej_rvizmus, Dendizmus, Aljokizmus, Marianna01izmus a veľa iných izmov, ktorí nie sú nafúknutí a isto mi prepáčia, že som ich neuviedla, ale vedia, že mi chýbajú... veľmi

a veľmi málo je tu evinizmu a JanaAcsizmu a betkizmu a to je fakt škoda.
.....

Quo Vadis Porada?
Naposledy upravil Monika Kováčová : 21-10-10 at 12:50 AM.
http://www.porada.sk/images/statusicon/user_offline.gif http://www.porada.sk/images/buttons/report.gif (http://www.porada.sk/report.php?p=1541007) pochváliť (http://www.porada.sk/t7-p65-vas-nazor-na-poradu.html#) http://www.porada.sk/images/buttons/post_thanks.gifsúhlasím (http://www.porada.sk/showthread.php?do=post_thanks_add&p=1541007) užitočné (21)Užitočné:
mzdarka renca
danushka
Ajuška
evina
Melnick
Paula
Eulalia
vieraaaa
babi2
Anja111
Aljok
cactus
Marína
Martasch
mysimis
blondy
Lianka
Stefan2005
Rozalka
rodina1
liba2
, zábavné (0), mimotémy (0), neužitočné (0), nevhodné (0) http://www.porada.sk/images/buttons/quote.gifcituj (http://www.porada.sk/newreply.php?do=newreply&p=1541007) http://www.porada.sk/images/buttons/multiquote_off.gif (http://www.porada.sk/newreply.php?do=newreply&p=1541007) http://www.porada.sk/images/buttons/quickreply.gifodpovedať (http://www.porada.sk/newreply.php?do=newreply&p=1541007) Monika Kováčová Zobraziť verejný profil (http://www.porada.sk/member.php?u=1097) Poslať súkromnú správu Monika Kováčová (http://www.porada.sk/private.php?do=newpm&u=1097) Nájsť viac príspevkov od Monika Kováčová (http://www.porada.sk/search.php?do=finduser&u=1097) Pridať Monika Kováčová medzi priateľov (http://www.porada.sk/profile.php?do=addlist&userlist=buddy&u=1097)
súhlasov: 7 Aljok (http://www.porada.sk/member.php?u=31639) (21-10-10), Eulalia (http://www.porada.sk/member.php?u=20390) (21-10-10), Lianka (http://www.porada.sk/member.php?u=17277) (21-10-10), evina (http://www.porada.sk/member.php?u=3523) (21-10-10), jozka56 (http://www.porada.sk/member.php?u=54597) (21-10-10), maxipc (http://www.porada.sk/member.php?u=1405) (14-12-10), mysimis (http://www.porada.sk/member.php?u=1495) (21-10-10)
Tak. A pre príspevok a autora ešte pridám fanfáry a idem nastrúhať repu zajacom.;)
pepsikova
18.01.11,19:55
...sorráč, asik mi nepáli..o čom je toto?..
Pikoška
18.01.11,20:34
Pepsíková, čo nevieš čítať? O názore na Poradu. Šak nemusíš všetko vedieť.:)
Indeed
18.01.11,21:15
Kto bol "Duch Porady" ?

A kam "odišiel" ?
Melnick
18.01.11,22:30
Kto bol "Duch Porady" ?

A kam "odišiel" ?

Vytratil sa a nikomu nepovedal kde ide. Je na nás, aby sme ho znova našli.
Len či už chudák kdesi nezahynul - nepovšimnutý, zabudnutý, smutný, osamotený.....................:cool:
misoft
18.01.11,23:32
Duch Porady? Nedávno som ho stretol a odkázal mi, že ide strašiť kdesi do Anglicka - vraj to tam "letí"
http://www.beruska8.cz/smajlici/male2/54.gif
555555
19.01.11,07:30
Myslím si ,že porada je fajn,mnohokrát pomohla:) ,ale v poslednom čase sa mi naozaj zdá zahltená takými komerčnými vecami.Nie som proti receptom,blahoželaniam , a pod,len aby sme nešli cestou,ktorá je už spracovaná inde napr.na mimibazar, art mama a pod.Keď chcem variť nemám potrebu ísť na poradu,a blahoželať by sme si mohli aj osobne,alebo mailom, alebo pohľadnicou???Možno je dobre vedieť čo sa mi "stalo,rozčúlilo,potešilo" len neviem či názov porada tejto téme zodpovedá.
pepsikova
19.01.11,07:35
Pepsíková, čo nevieš čítať? O názore na Poradu. Šak nemusíš všetko vedieť.:)..


..no ty piko, počuj, ja asik viem čítať, len som nepochopila tú pitvu, čo si hodil vyššie...a musím vedieť všetko..my sedemnástky sme už také- zvedavé...strach voľačo!!..
..chceš, aby som si o tebe myslela, že kade piko prejde, tam už tráva neporastie?..chceš?..nechceš- vedela som!..
Pikoška
19.01.11,10:08
No ty pepsinka s cocacolou, to nebola pitva, porada žije, to bola anamnéza od chirurga Porady. Kukni do Wikipédie.:) Sedemnásť? To sa ti teda zapaľujú lýtka a si nepozorná.:D
pepsikova
19.01.11,10:26
...no ty piko!!..sa nezdáš!!..ja fakt som nevedela, že porada má chirurgiu...iste nejaký zákulisný ťah!...
..ja som dosť pozorná..a hrám fér...moje lýtka vždy dostanú, čo chcú...ale nerozoberám reakcie iných, lebo zastávam názor, že každý má nejaký názor a nemusí to byť vždy ten môj...a o pitvaní názorov iných nemusí byť porada,jeden taký tu bol nedávno,smolu mal, ale možno ty na smolu neveríš..po skúsenostiach!..
...a keby si bol pozornejší, vedel by si, že pepsikova nie je od slopanice, ale od pepsíka- malého psíka...alebo upozorni na to toho, kto tu pitve...pre budúcnosť!..
Indeed
19.01.11,10:32
pepsikova,

tak potom si mala svoj nick rozlišiť napr. v tejto podobe:

pe-psíková
pepsikova
19.01.11,12:20
...ale Indeed, však ja som to tu písala hneď na začiatku môjho pôsobenia na porade a píšem to furt,keď ma niekto spája s colou...furt..fakt..vážne...skalní to vedia...
Pikoška
30.01.11,06:59
Pre administrátora stránky Porada.

Z dôvodného podozrenia, že na stránke Porada bol porušený zákon, a konkrétna fyzická osoba nemá možnosť obhájiť sa, žiadam dôrazne o vymazanie príslušnej témy.
http://www.porada.sk/t157594-p2-pozor-na-to-kto-vam-robi-uctovnictvo.html#post1636429.
Žiadam zároveň, aby boli príspevky v téme archivované pre prípadnú ich potrebu orgánov činných v trestnom konaní.
Ospravedlňujem sa, ak som nevyužil inú sekciu.
Iveta Pialová
30.01.11,07:39
:) Ste skrátka super neviem čo by som pri práci mzdovej účtovníčky bez Vás robila. Vďaka
apo
30.01.11,11:46
Pre administrátora stránky Porada.

Z dôvodného podozrenia, že na stránke Porada bol porušený zákon, a konkrétna fyzická osoba nemá možnosť obhájiť sa, žiadam dôrazne o vymazanie príslušnej témy.
http://www.porada.sk/t157594-p2-pozor-na-to-kto-vam-robi-uctovnictvo.html#post1636429.
Žiadam zároveň, aby boli príspevky v téme archivované pre prípadnú ich potrebu orgánov činných v trestnom konaní.
Ospravedlňujem sa, ak som nevyužil inú sekciu.

Ahoj Pikoška.

Nerozumiem tom čo píšeš v citovanom príspevku.
O aké dôvodné podozrenie ti ide. Prosím nerob z Porady semenište zla.

Ak niekto poukáže nato, že zákon umožňuje správať sa racionálne na tom nič nie je. V priamom prenose sme videli ako racionálne sa správa náš minister, ktorí si racionálne zvolí miesto trvalého bydliska aby mohol našich daní ťahať do svojej peňaženky väčšie peniaze.

K väčšej nečistote ako urobil nemenovaný minister tu nik nikoho nenavádza.

apo
Pikoška
30.01.11,12:29
Milý apo. Je pekné, keď niečomu nerozumieš, že sa slušne opýtaš. Tak ja ti teda slušne čosi odpoviem. V uvedenom zadaní bol porušený ústavný zákon na ochranu osobnosti. Odcitoval som kúsok z príspevku právničky Petry Novej. Nemusím byť právnik, aby som z uvedenej témy pochopil, že pravdepodobne bol porušený zákon, možno bol spáchaný skutok, ktorý zákon označuje ako prečin ohovárania. Naštuduj prezumciu neviny, možno sa ešte nejaký právnik tu pristaví a vysvetlí... Mne sú ministri ukradnutí, čítaj aukumulátora, a jeho názor na politikov, s ktorým sa stotožňujem. A nerieš tu ministra, čo ti leží na dne žalúdka, mne tam ležia všetci a už dlho mám trávenie v riťkárovciach.
P.S. Ak by som ja bol tou dotknutou osobou namiesto tej účtovníčky, už je podané trestné oznámenie z mojej strany na príslušný nick ako aj administrtátora tejto stránky, že podobnému konaniu nezamedzil a bolo to opakovane. Vyjadril som sa presne, vecne, slušne a zrozumiteľne.

Práve som sa snažil mojim upozornením odstrániť jedno semienko zo semenišťa zla, ktorým je verejné ohováranie .
Petra Nová
30.01.11,12:43
Ahoj Pikoška.

Nerozumiem tom čo píšeš v citovanom príspevku.
O aké dôvodné podozrenie ti ide. Prosím nerob z Porady semenište zla.

Ak niekto poukáže nato, že zákon umožňuje správať sa racionálne na tom nič nie je. V priamom prenose sme videli ako racionálne sa správa náš minister, ktorí si racionálne zvolí miesto trvalého bydliska aby mohol našich daní ťahať do svojej peňaženky väčšie peniaze.

K väčšej nečistote ako urobil nemenovaný minister tu nik nikoho nenavádza.

apo
Keďže nevieš o čom Pikoška písal a zrejme si ani neprečítal tému, na ktorú pripojil link, skúsim to vysvetliť. Jedná sa o to, že istá dobrá duša založila tému, v ktorej po lopate napísala, že Ďuro Lakatoš, účtovník v jednom veľkom meste, robí účtovníctvo pre viacero firiem a doteraz na čo siahol tak pokazil. Predstav si, že tým Ďurom Lakatošom by si bol Ty, uvedený pod svojím pravým menom. Aj miesto by zodpovedalo skutočnosti. Ako by sa Ti to pozdávalo? Určite vieš, že existujú zákony, ktoré zakazujú používať na verejnosti meno kohokoľvek bez jeho súhlasu (až na pár výnimiek), keď je spojené s prezentáciou negatívnych skutočností. A Pikoška písal o tom, že témy, ktoré porušujú práva osôb na ochranu svojho mena, nemajú čo hľadať na tomto serióznom webe, akým je Porada. Preto témy, v ktorých anonymné nicky pranierujú konkrétne osoby, treba urýchlene vymazať.
Už rozumieš?

A o kauze pána ministra som sa dnes v politických reláciách dozvedela (od jeho spolubratov), že všetko bolo OK, tak prečo by som tomu nemala veriť?
apo
30.01.11,12:45
Pardón.

Pozrel som len na príspevky kde ma hodil link. Problém o ktorom píšeš je úvodným príspevkom v téme ktorý som prečítal až teraz.

Stotožňujem sa s Tebou. To meno má byť vymazané.

Vymazané bez ohľadu nato či výsledok práce menovanej pani je dôsledkom jej pracovných postupov, alebo je dôsledkom prístupu účtovnej jednotky k poskytovaniu informácií účtovníčke.

apo
apo
30.01.11,14:04
Keďže nevieš o čom Pikoška písal a zrejme si ani neprečítal tému, na ktorú pripojil link, skúsim to vysvetliť. Jedná sa o to, že istá dobrá duša založila tému, v ktorej po lopate napísala, že Ďuro Lakatoš, účtovník v jednom veľkom meste, robí účtovníctvo pre viacero firiem a doteraz na čo siahol tak pokazil. Predstav si, že tým Ďurom Lakatošom by si bol Ty, uvedený pod svojím pravým menom. Aj miesto by zodpovedalo skutočnosti. Ako by sa Ti to pozdávalo? Určite vieš, že existujú zákony, ktoré zakazujú používať na verejnosti meno kohokoľvek bez jeho súhlasu (až na pár výnimiek), keď je spojené s prezentáciou negatívnych skutočností. A Pikoška písal o tom, že témy, ktoré porušujú práva osôb na ochranu svojho mena, nemajú čo hľadať na tomto serióznom webe, akým je Porada. Preto témy, v ktorých anonymné nicky pranierujú konkrétne osoby, treba urýchlene vymazať.
Už rozumieš?

A o kauze pána ministra som sa dnes v politických reláciách dozvedela (od jeho spolubratov), že všetko bolo OK, tak prečo by som tomu nemala veriť?

Úplne súhlasím.
Stalo sa mi v lete. Bývalého klienta som sa pred bankou v našom meste žoviálne opýtal, prečo sa hanbí zaplatiť nám poslednú faktúru. To čo nasledovalo potom by som neprial nikomu zažiť, spustil na plné ústa, citujem: "Hanba, prečo robíme účtovníctvo keď to nevieme" a ešte voľačo sa mu podarilo vypotiť.

V tom čase im prebiehala daňová kontrola za rok 2008. Neviem čo tam bolo, ale s ničím konkrétnym za nami neprišli. Pri končení roku 2009 som im predpovedal hĺbkovú daňovú kontrolu na základe porovnania výsledovky rokov 2008 a 2009. Dnes ich nerobíme, som celkom rád lebo boli nepoučiteľní a našu pohľadávku som vyriešil "trojzápočtom" cez iného klienta.

Takže viem sa vžiť do pozície pani účtovníčky a viem, že zle vyzerajúce účtovníctvo je aj dôsledkom zlého prístupu účtovnej jednotky, nie je to vždy. Mám také účtovníctva za sebou s ktorými sa nikomu nepochválim. Na základe takýchto prípadov som zaviedol u klientov postupy, ktoré nútia klientov robiť priebežne a dôsledne aj keď je to na úkor našej ceny, ale v marci nezažívame infarktové stavy z prepracovanosti ako to bolo niekoľko rokov dozadu u nás pravidlom.

No a nikdy ešte raz nikdy si nedovolím hanlivo sa vyjadrovať o účtovníkovi po ktorom som prebral štafetu.

apo
Pikoška
30.01.11,15:10
apo, viem si predstaviť, kde by bola celá spoločnosť dnes, ak by bola komunikácia medzi ľuďmi ako tá dnešná komunikácia s tebou. Ďakujem.
apo
30.01.11,15:52
Ďakujem za komentár k mojim príspevkom.

Na Poradu chodím práve preto, že z diskusií mám takmer vždy dobrý pocit. Dostanem radu v čase keď sa nedá a nepatrí niekomu telefonovať. Mnohých poraďákov už poznám a teší ma, že poznávam ďalších nových poraďákov o ktorých rady sa dá oprieť. A preto si nájdem čas a v Porade občas surfujem len tak a hľadám či niekde neviem niekomu pomôcť svojím názorom.

apo
Indeed
28.02.11,15:47
Štve ma, že v poslednom časy sa 4 osoby spojili a uzatvarajú témy kliknutím na "vyriešené".

Takto porada prišla najmenej o dve hodnotné témy,

konkretne v rubrike "porada nielen o rovnakej práci" v sekcii strojarstvo.

Myslím si,že porada má byť širokospektrálna a nikto by nemal zatvárať oči pred skutočnosťou a svojvoľne robiť z nejakéj témy, ktorej preberanie sa mu nepáči, tabu.

Ja tiež neklikám na vyriešené v témach,ktoré ma nezaujímajú, no zaujímajú iných členov Porady.
veronikasad
28.02.11,15:58
Štve ma, že v poslednom časy sa 4 osoby spojili a uzatvarajú témy kliknutím na "vyriešené".

Takto porada prišla najmenej o dve hodnotné témy,

konkretne v rubrike "porada nielen o rovnakej práci" v sekcii strojarstvo.

Myslím si,že porada má byť širokospektrálna a nikto by nemal zatvárať oči pred skutočnosťou a svojvoľne robiť z nejakéj témy, ktorej preberanie sa mu nepáči, tabu.

Ja tiež neklikám na vyriešené v témach,ktoré ma nezaujímajú, no zaujímajú iných členov Porady.

táto odpoveď ti nestačí ?
http://www.porada.sk/1671172-post4.html

Alebo ťa o tvojej pravde presvedčí len pokuta z Inšpekcie práce za nelegálnu prácu, ktorú dostane "zamestnanec" aj "zamestnávateľ"
suzika1979
28.02.11,16:01
ahojte,je to super stranka,ja som hrozne vdacna kazdemu milemu poradakovi,uz mi viackrat pomohli sa zorientovat v tom gulasi pojmov a povinnosti...odomna velke DAKUJEM :)
suzi z ba
stanka.f.
28.02.11,16:30
Je to super stránka, veľmi mi už pomohla. A veľmi-veľa ľudí je ochotných poradiť. To je často problém na úradoch. Neochota, poradiť- česť výnimkám. Ďakujem a prajem "VEĽA" užitočných rád. Všetkým vrele odporúčam vašu stránku!!!
pavol54
02.03.11,21:06
Je to super stránka, veľmi mi už pomohla. A veľmi-veľa ľudí je ochotných poradiť. To je často problém na úradoch. Neochota, poradiť- česť výnimkám. Ďakujem a prajem "VEĽA" užitočných rád. Všetkým vrele odporúčam vašu stránku!!!
A to už pamätá lepšie časy
luja5
08.03.11,12:27
Chcem len napísať, aby ste si nemysleli, že keď niečo tu na Porade napíšem, hneď zutekám preč a som neprítomná. Zvyknem byť prítomná, ale stačí, keď sa trochu zamotám na inej stránke alebo odbehnem od PC, vrátim sa sem a stále mi to síce ukazuje, že som "on", ale v podstate som už "off". Lebo ak chcem pokračovať, napíše mi, že som neprihlásená, aj keď sa vidím ako prihlásená :rolleyes:. A tak niekedy ani sama neviem, ako "svietim" :D a či som alebo nie som prihlásená, keď sa vidím ako prihlásená, ale nemôžem pracovať ako prihlásená a som vlastne neprihlásená ....
Uff, uff, snáď som to nedomotala a vyjadrila som chápavo svoje "stavy" :D:D:D.
marjankaj
08.03.11,12:41
Chcem len napísať, aby ste si nemysleli, že keď niečo tu na Porade napíšem, hneď zutekám preč a som neprítomná. Zvyknem byť prítomná, ale stačí, keď sa trochu zamotám na inej stránke alebo odbehnem od PC, vrátim sa sem a stále mi to síce ukazuje, že som "on", ale v podstate som už "off". Lebo ak chcem pokračovať, napíše mi, že som neprihlásená, aj keď sa vidím ako prihlásená :rolleyes:. A tak niekedy ani sama neviem, ako "svietim" :D a či som alebo nie som prihlásená, keď sa vidím ako prihlásená, ale nemôžem pracovať ako prihlásená a som vlastne neprihlásená ....
Uff, uff, snáď som to nedomotala a vyjadrila som chápavo svoje "stavy" :D:D:D.

Tím se to vysvětluje.:D
Ako hovoril už inšpektor Colombo.
alla66
08.03.11,13:52
Chcem len napísať, aby ste si nemysleli, že keď niečo tu na Porade napíšem, hneď zutekám preč a som neprítomná. Zvyknem byť prítomná, ale stačí, keď sa trochu zamotám na inej stránke alebo odbehnem od PC, vrátim sa sem a stále mi to síce ukazuje, že som "on", ale v podstate som už "off". Lebo ak chcem pokračovať, napíše mi, že som neprihlásená, aj keď sa vidím ako prihlásená :rolleyes:. A tak niekedy ani sama neviem, ako "svietim" :D a či som alebo nie som prihlásená, keď sa vidím ako prihlásená, ale nemôžem pracovať ako prihlásená a som vlastne neprihlásená ....
Uff, uff, snáď som to nedomotala a vyjadrila som chápavo svoje "stavy" :D:D:D.
Pri prihlasovaní na Poradu nezabudni kliknúť na okienko Zapamätať? http://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=72056&stc=1&d=1299595701
luja5
08.03.11,17:05
Pri prihlasovaní na Poradu nezabudni kliknúť na okienko Zapamätať? http://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=72056&stc=1&d=1299595701
Ďakujem, celý život sa učím, aj tu na Porade ;).
Adiks
29.04.11,09:57
Navrhujem odstrániť dve slabé stránky porady:
1) Poraďákom je v súčasnosti každý, kto napísal 500 príspevkov, navrhujem aby to bol každý, kto získal 500 bodov za odborné témy určené administrátorom po diskusii členov porady. V súčasnosti majú niektorí poraďáci nula bodov (!!!), niektorí menej ako 10 bodov a väčšina z ich príspevkov bola žiadaním o rady skúsenejších poraďákov. Ak z ich 500 prípevkov ani jeden nebol "užitočný", o čom chcú radiť iným? Je to tak, ako keby ten, čo sa zúčastnil na 10 MS a nič nezískal bol cennejší ako ten čo sa zúčastnil raz a vytvoril svetový rekord. Tí čo mi odborne a kompetentne poradili, niekoľkonásobne prekročili toto mnou navrhované kritérium.
2) Označovanie príspevkov ako "nevhodné" sa využíva ľuďmi, ktorí každý kritický názor chápu ako niečo nepríslušné a nehodiace sa a div nie za osobný útok. Avšak len kritika posúva veci dopredu, nehovoriac o tom, že kritika je vždy o vzťahu medzi dvoma členmi porady. Paradoxom je, že moje príspevky ako "nevhodné" neoznačili kritizovaní, ale ľudia, ktorých do toho nič nebolo, netýkalo sa ich to a urobili to iba z dôvodu, že kritika je na www.porada.sk (http://www.porada.sk) podľa nich neprípustná. Je to ich (mylný) názor, ale prečo naň majú doplácať tí, ktorí chcú pravdivo pomenovať veci? Je oprávnená kritika poraďáka dôvodom, aby iní poraďáci z dôvodu falošnej súdržnosti odmenili kritizujúceho označením "nevhodné" ?
Moje návrhy pre kompetenetných:
1) Podmieniť, aby sa poraďákom stal len ten, kto získa 500 bodov za odborné témy, určené administrátorom.
2) Zrušiť možnosť označovania prípevkov ako "nevhodné".
Čítam, ako ľudia zodpovední za fungovanie Porady chcú poznať naše názory. Na tento môj názor však doteraz nikto nereagoval. Prosím o reakciu kompetentných, či môj návrh je alebo nie je možné zrealizovať v praxi.
Adiks
02.05.11,08:01
Posúvam .....
Pikoška
20.05.11,12:43
Čítam, ako ľudia zodpovední za fungovanie Porady chcú poznať naše názory. Na tento môj názor však doteraz nikto nereagoval. Prosím o reakciu kompetentných, či môj návrh je alebo nie je možné zrealizovať v praxi.:):):) Toto si tu niekde čítal? To fakt? Aj ja som raz kedysi čítal, že budeme čoskoro vo Švajčiarsku s dvojnásobnými platmi a ešte všeličo sladšie a voňavejšie a vieš, kde sme...:confused:
Už len za Tvoju trúfalosť, obťažovať s takými nechutnosťami;) ako je chcieť poznať názor na Tvoj názor od vrchnosti Ti túto tému posuniem. A budem horieť zvedavosťou, či skôr dostaneš odpoveď, alebo Ti skôr narastie po pás brada. Si rúči chlapík, len čo je pravda.:)
pepsikova
20.05.11,19:48
..mňa by veru tiež zaujímala odpoveď kompetentných, prečo mi nejde šuťák, prečo mám furt posting in progress..prečo, prečo prečoooo jáááá...
..požičala by som ufona, ak by sa tu trebalo poupratovať, vyčistiť,prach utrieť..alebo tak..len nech mi ide šuťááák..dor***********
marleau
20.05.11,20:07
Prečo ja sa musím na každú stránku prihlásiť zvlášť a na niektorú to ani nejde,potom akosi ide a ..... ani tomu nerozumiem.
220870
21.05.11,04:36
Prečo ja sa musím na každú stránku prihlásiť zvlášť a na niektorú to ani nejde,potom akosi ide a ..... ani tomu nerozumiem.
Toto som nepochopil.