martinunka
07.02.08,08:06
dobrý deň,
chceme s manželom stavať dom, poradí mi niekto čo by bolo na stavbu najlepšie? či porotherm, durisol alebo ytong??? máte niekto s tým skúsenosti?
ĎAKUJEM:)
katkaj
07.02.08,07:36
dobrý deň,
chceme s manželom stavať dom, poradí mi niekto čo by bolo na stavbu najlepšie? či porotherm, durisol alebo ytong??? máte niekto s tým skúsenosti?
ĎAKUJEM:)

Stačí trochu hľadať, bolo to tu viackrát preberané :rolleyes:

http://www.porada.sk/t70533-z-coho-stavat.html
http://www.porada.sk/t54537-z-coho-stavat.html
http://www.porada.sk/t68978-ytong-alebo-porfix.html
http://www.porada.sk/t67203-velox-durisol-ytong-alebo-klasika-porotherm.html
danakl
07.02.08,17:30
Podľa mňa je najkvalitnejší Porotherm- Wienerberger, je s ním síce najpomalšia robota, lebo tvárnice su veľmi malé, porfix by som určite neuvažovala.Porotherm je najdrahší.Ja s manželom sme si vybrali strednú cestu- Ytong, ktorý sa nezatepľuje.sestra stavala z Porothermu a zlé skúsenosti nemala, ale nás brzdia financie.:(
Zoltán Kovács
07.02.08,18:05
Podľa mňa je najkvalitnejší Porotherm- Wienerberger, je s ním síce najpomalšia robota, lebo tvárnice su veľmi malé, porfix by som určite neuvažovala.Porotherm je najdrahší.Ja s manželom sme si vybrali strednú cestu- Ytong, ktorý sa nezatepľuje.sestra stavala z Porothermu a zlé skúsenosti nemala, ale nás brzdia financie.:(

Aký je rozdiel medzi Ytong a Porfix podľa teba? Je to ten istý materiál, len porfix je asi o 30% lacnejší.
r.galovic
07.02.08,18:13
Aký je rozdiel medzi Ytong a Porfix podľa teba? Je to ten istý materiál, len porfix je asi o 30% lacnejší.

Nie je to ten istý materiál. Porfix je vyrábaný z elektrárenského popolčeka a Ytong z kremičitého piesku. Porfix dosť praská, má väčšie zmraštenie následkom vysychania.

Životnú chybu sme urobili keď sme si dali vymurovať bytové jadro z Porfixu. Po čase sa objavili mikrotrhliny v miestach styčných a ložných škár, a je vidno presne každú tvárnicu. Samozrejme že sme aj sieťkovali, ale nepomohlo. a to preto, že som chcel ušetriť pár tisíc. Tak mi treba. Ja Porfix neodporúčam. Jednoznačne z týchto materiálov Ytong.
borbi
08.02.08,13:14
Podľa mňa je najkvalitnejší Porotherm- Wienerberger, je s ním síce najpomalšia robota, lebo tvárnice su veľmi malé, porfix by som určite neuvažovala.Porotherm je najdrahší.Ja s manželom sme si vybrali strednú cestu- Ytong, ktorý sa nezatepľuje.sestra stavala z Porothermu a zlé skúsenosti nemala, ale nás brzdia financie.:(

ahoj danakl.myslim ze kvalitna stavba z porothermu prinalezi odbornikovy.kedze neviem ako idete stavat(svojpomoc alebo na kluc popr kombinovane)tazko radit.pokial by som budoval z ytongu co by som aj budoval tak sa do toho odvazim aj sam.cim sa chcem dostat k odpovedi ze ak vas tlacia peniaze tak svojpomocne usetris.a co sa tyka ytong porfix r.galovic ma pravdu
danakl
08.02.08,18:35
Ahoj borbi.My si dávame stavať hrubú stavbu majstrom. nemá náhodou niekto z Vás skúsenosti s drevenným stropom?my ho totižto máme v projekte
danakl
08.02.08,18:37
je lacnejší ako betón a boli sme jeden dom pozerať - je podobný nášmu- majiteľ hovoril, že keby sa má znovu rozhodnúť, tak zvolí znovu drevenný strop
borbi
08.02.08,19:09
je lacnejší ako betón a boli sme jeden dom pozerať - je podobný nášmu- majiteľ hovoril, že keby sa má znovu rozhodnúť, tak zvolí znovu drevenný strop

isty cas som uvazoval o drevenom no neviem ako by to bolo s odhlucnenim
borbi
08.02.08,19:11
je lacnejší ako betón a boli sme jeden dom pozerať - je podobný nášmu- majiteľ hovoril, že keby sa má znovu rozhodnúť, tak zvolí znovu drevenný strop

a preco by zvolil znovu dreveny?
danakl
09.02.08,04:06
je lacnejší a je teplejší ako betón.S odhlučením by si nelámal hlavu.ževraj je to o trošku hlučnejšie ako betón , ale je to sila zvyku
martinunka
21.02.08,06:55
Ďakujem všetkým za rady, už sme si objednali Ytong :)
cimox
26.02.08,06:52
mozem sa opytat od ktoreho architekta idete mat ten domcek s drevenou strechou?aj my ideme taky stavat
Zita5
31.03.09,10:06
je lacnejší ako betón a boli sme jeden dom pozerať - je podobný nášmu- majiteľ hovoril, že keby sa má znovu rozhodnúť, tak zvolí znovu drevenný strop

danakl , ako ste sa rozhodli s tým stropom ?

Manžel tiež uvažuje o drevennom strope , nakoľko robíme nadstavbu a chcela by som poznať názor , kto už má skúsenosť s drevenným stropom .Povedal , že by to bolo ľahšie , ako betón , čo je samozrejme , len by som chcela poznať názor ľudí .

Ďakujem .