Zavrieť

Porady

Stavba domu

dobrý deň,
chceme s manželom stavať dom, poradí mi niekto čo by bolo na stavbu najlepšie? či porotherm, durisol alebo ytong??? máte niekto s tým skúsenosti?
ĎAKUJEM
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    martinunka Pozri príspevok
    dobrý deň,
    chceme s manželom stavať dom, poradí mi niekto čo by bolo na stavbu najlepšie? či porotherm, durisol alebo ytong??? máte niekto s tým skúsenosti?
    ĎAKUJEM
    Stačí trochu hľadať, bolo to tu viackrát preberané

    http://www.porada.sk/t70533-z-coho-stavat.html
    http://www.porada.sk/t54537-z-coho-stavat.html
    http://www.porada.sk/t68978-ytong-alebo-porfix.html
    http://www.porada.sk/t67203-velox-du...porotherm.html

    danakl je offline (nepripojený) danakl

    danakl
    Podľa mňa je najkvalitnejší Porotherm- Wienerberger, je s ním síce najpomalšia robota, lebo tvárnice su veľmi malé, porfix by som určite neuvažovala.Porotherm je najdrahší.Ja s manželom sme si vybrali strednú cestu- Ytong, ktorý sa nezatepľuje.sestra stavala z Porothermu a zlé skúsenosti nemala, ale nás brzdia financie.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    danakl Pozri príspevok
    Podľa mňa je najkvalitnejší Porotherm- Wienerberger, je s ním síce najpomalšia robota, lebo tvárnice su veľmi malé, porfix by som určite neuvažovala.Porotherm je najdrahší.Ja s manželom sme si vybrali strednú cestu- Ytong, ktorý sa nezatepľuje.sestra stavala z Porothermu a zlé skúsenosti nemala, ale nás brzdia financie.
    Aký je rozdiel medzi Ytong a Porfix podľa teba? Je to ten istý materiál, len porfix je asi o 30% lacnejší.

    r.galovic je offline (nepripojený) r.galovic

    r.galovic
    smith Pozri príspevok
    Aký je rozdiel medzi Ytong a Porfix podľa teba? Je to ten istý materiál, len porfix je asi o 30% lacnejší.
    Nie je to ten istý materiál. Porfix je vyrábaný z elektrárenského popolčeka a Ytong z kremičitého piesku. Porfix dosť praská, má väčšie zmraštenie následkom vysychania.

    Životnú chybu sme urobili keď sme si dali vymurovať bytové jadro z Porfixu. Po čase sa objavili mikrotrhliny v miestach styčných a ložných škár, a je vidno presne každú tvárnicu. Samozrejme že sme aj sieťkovali, ale nepomohlo. a to preto, že som chcel ušetriť pár tisíc. Tak mi treba. Ja Porfix neodporúčam. Jednoznačne z týchto materiálov Ytong.

    borbi je offline (nepripojený) borbi

    borbi
    danakl Pozri príspevok
    Podľa mňa je najkvalitnejší Porotherm- Wienerberger, je s ním síce najpomalšia robota, lebo tvárnice su veľmi malé, porfix by som určite neuvažovala.Porotherm je najdrahší.Ja s manželom sme si vybrali strednú cestu- Ytong, ktorý sa nezatepľuje.sestra stavala z Porothermu a zlé skúsenosti nemala, ale nás brzdia financie.
    ahoj danakl.myslim ze kvalitna stavba z porothermu prinalezi odbornikovy.kedze neviem ako idete stavat(svojpomoc alebo na kluc popr kombinovane)tazko radit.pokial by som budoval z ytongu co by som aj budoval tak sa do toho odvazim aj sam.cim sa chcem dostat k odpovedi ze ak vas tlacia peniaze tak svojpomocne usetris.a co sa tyka ytong porfix r.galovic ma pravdu

    danakl je offline (nepripojený) danakl

    danakl
    Ahoj borbi.My si dávame stavať hrubú stavbu majstrom. nemá náhodou niekto z Vás skúsenosti s drevenným stropom?my ho totižto máme v projekte

    danakl je offline (nepripojený) danakl

    danakl
    je lacnejší ako betón a boli sme jeden dom pozerať - je podobný nášmu- majiteľ hovoril, že keby sa má znovu rozhodnúť, tak zvolí znovu drevenný strop

    borbi je offline (nepripojený) borbi

    borbi
    danakl Pozri príspevok
    je lacnejší ako betón a boli sme jeden dom pozerať - je podobný nášmu- majiteľ hovoril, že keby sa má znovu rozhodnúť, tak zvolí znovu drevenný strop
    isty cas som uvazoval o drevenom no neviem ako by to bolo s odhlucnenim

    borbi je offline (nepripojený) borbi

    borbi
    danakl Pozri príspevok
    je lacnejší ako betón a boli sme jeden dom pozerať - je podobný nášmu- majiteľ hovoril, že keby sa má znovu rozhodnúť, tak zvolí znovu drevenný strop
    a preco by zvolil znovu dreveny?

    danakl je offline (nepripojený) danakl

    danakl
    je lacnejší a je teplejší ako betón.S odhlučením by si nelámal hlavu.ževraj je to o trošku hlučnejšie ako betón , ale je to sila zvyku

    cimox je offline (nepripojený) cimox

    cimox
    mozem sa opytat od ktoreho architekta idete mat ten domcek s drevenou strechou?aj my ideme taky stavat

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    danakl Pozri príspevok
    je lacnejší ako betón a boli sme jeden dom pozerať - je podobný nášmu- majiteľ hovoril, že keby sa má znovu rozhodnúť, tak zvolí znovu drevenný strop
    danakl , ako ste sa rozhodli s tým stropom ?

    Manžel tiež uvažuje o drevennom strope , nakoľko robíme nadstavbu a chcela by som poznať názor , kto už má skúsenosť s drevenným stropom .Povedal , že by to bolo ľahšie , ako betón , čo je samozrejme , len by som chcela poznať názor ľudí .

    Ďakujem .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.