RSFredinka
13.03.08,22:16
Ahojte poraďaci aké máte skúsenosti s VUB pri vyb. hypotéky chcem ako sa mam na nich pripraviť. Ďakujem
cowboyka
14.03.08,06:09
Ahojte poraďaci aké máte skúsenosti s VUB pri vyb. hypotéky chcem ako sa mam na nich pripraviť. Ďakujem
Ahoj - ja som s VÚB nadmierne spokojná, mám od nej vybranú už druhú hypotéku - jednu som už predčasne splatila a druhá je super - oni už aj posudzujú bonitu klienta a dajú ti lepší úrok. Závisí však od tvojho príjmu a koľko potrebuješ vziať
r.galovic
14.03.08,06:56
Ahoj. Viacero známych má hypotéku z VUB a sú veľmi spokojní. Ja mám v Istrobanke a príliš spokojný nie som.
Jozef Mihál
14.03.08,07:08
leonq
14.03.08,09:40
pan Mihal vy ste na tu Tatru riadne nabruseny...

my sme brali teraz z VUB, rychle bez problemov, bankar prisiel az za nami, v banke som ani nebol
cela procedura po doruceni vsetkych papierov po vyplatenie majitelovi nehnutelnosti par dni.

uvidime na rok ked budu prehodnocovat urokovu sadzbu...
duves
14.03.08,09:45
Jozef Mihál
15.03.08,19:20
pan Mihal vy ste na tu Tatru riadne nabruseny...


...neviem čím to je, asi tým, že nemám v láske neférové jednanie.
bulnova
16.03.08,09:51
Za každým konaním treba hľadať človeka. Asi ste trafili na toho nesprávneho. Moja dcéra so zaťom brali cca pred mesiacom hyp. úver z Tatra banky. Do dvoch týždňov mali peniaze na účte. Nemuseli dokladovať ani príjem a zľavu na úver im poskytol priamo riaditeľ pobočky a nemuseli kontaktovať centrálu. Teda v TB v Košiciach len tie najlepšie skúsenosti.
duves
17.03.08,07:00
...neviem čím to je, asi tým, že nemám v láske neférové jednanie.
S tym mozno iba suhlasit.
Neferove jednanie je vsak iba ten vyditelny ladovec problemov obchodnej spolocnosti. Predsa ak si pojdem sadnut na obed do vychyrenej restauracie a bude tam neochotny personal, tie dovody, preco to robia musia existovat.
cowboyka
17.03.08,16:25
mne tatra zobrala polovicu zo života a to nepozerali nato, že mám dieťa a neunúvali sa ani len písomne ma nejako vyrozumieť - preto Tatru nikomu neodporúčam
Jozef Mihál
17.03.08,16:40
Mne síce nezobrali polovicu života ale na to ako jednali pri vybavovaní hypoúveru, do smrti nezabudnem.
cowboyka
18.03.08,15:40
ja každému odporúčam VÚB - oceňujú aj bonitu klienta, sú rýchly a som s nimi nadmieru spokojná. Ostatné banky ma tak nenadchli a to som ich vyskúšala takmer všetky. Z VÚB mám už druhú hypotéku, takže super a s tou druhou to išlo ako po masle
Composite
18.03.08,17:27
Ako v banke ktorej máte účet roky,... by ste mali mať aj zľavy.
Segra mala v slsp študentský vysokoškolský účet, čiže všetko zadara, po skončení štúdia hned zobrala hypouver+spotrebný menej ako 5,2% peniaze boli na účte do 5 prac. dní. A suma nebola moc vysoká a možno splatiť kedy koľvek+ďaľšie výhody.
dushan
18.03.08,21:39
Dobry vecer, vidim, ze mate viaceri dobre skusenosti s VUB. Ja som v stadiu vybavovania Flexihypoteky, ALE!!! robim to vsetko dialkovo z Anglicka cez telefon a mail. Za tyzden sa chystam domov a s hypotekarnou poradkynou som dohodnuty na stretnuti kde jej poskytnem vsetky potrebne dokumenty. V podstate uz mam vsetky potvrdenia, chyba mi uz (len:D) kupna zmluva. Jedna sa o kupu obytneho domu a majitelka je ochotna pockat na doriesenie hypoteky.
Ak niekto mate vzor kupnej zmluvy, ide mi hlavne o tu klauzulu pojednavajucu o forme vyplatenia a prevodu vlastnickyvh prav, ktore su specificke pre hypoteku, poslite mi prosim vzor. Pocul som, ze niekto to riesi zmluvou o buducej zmluve ale ja by som to radsej riesil klasickou, na ucely hypoteky upravenou zmluvou.
Dakujem!
Dushan
leonq
19.03.08,06:24
pri takychto transakciach odporucam dobreho pravnika
robit zmluvy podla kamaratovej zmluvy sa nemusi vyplatit
a pravnicky slovnik je ododst iny ako slovnik laikov
myslim ze by som si dokazal spravit zmluvu ale vzdy som to zveril do ruk pravnikovi

- co sa tyka VUB musi byt v clanku kde sa popisuje sposob platby vyslovene uvedene ze nehnutelnost bude kupovana z financnych prostriedkov VUB a.s.(adresa centraly) na ucet predavajuceho, a musi byt uvedene cislo uctu predavajuceho

ale hypotekarna poradkyna by to mala vediet a aj presnu formulaciu

ak kupujuca suhlasi s uverom je podla mna zmluva o buducej zmluve zbytocna treba spravit rovno kupnu zmluvu a v nej osetrit sposob platenia a odovzdania nehnutelnosti

pretoze aj tak pred zaplatenim bude musiet podpisat banke zmluvu o zalozeni zalozneho prava na nehnutelnost, pretoze v dobe vyplatenia bude este vlastnickou na katastri
mambi
19.03.08,06:34
pozdravujem....
my tiež chceme začať vybavovať hypotéku z VUB-čky, len sa chcem opýtať Vás skúsenejších, keď ste, ak ste potrebovali založiť nehnuteľnosť a volali ste externého znalca, vypracoval vám posudok podľa ich požiadaviek, ktoré majú uverejnené na internete?Ď.
leonq
19.03.08,06:37
znalec moze byt aj externy, len nesmie byt na ciernej listine VUB pretoze potom vam poslu svojho

treba najst takeho, ktory uz pre VUBku robil a vie v akom formate potrebuju posudok napr. vyzaduju h oaj v elektronickej forme

hodnota nehnuelnosti v posudku musi byt vyssia alebo minimalne rovnaka ako je hodnota pozadovanej hypoteky
mambi
19.03.08,06:40
znalec moze byt aj externy, len nesmie byt na ciernej listine VUB pretoze potom vam poslu svojho

treba najst takeho, ktory uz pre VUBku robil a vie v akom formate potrebuju posudok napr. vyzaduju h oaj v elektronickej forme

hodnota nehnuelnosti v posudku musi byt vyssia alebo minimalne rovnaka ako je hodnota pozadovanej hypoteky


áno, to sme vedeli, ten " náš" na čiernej listine určite nieje, len mi ide hlavne o ten program- majú v požiadavkách nejaký od krosu...:confused:
leonq
19.03.08,07:01
Je to program na ocenovanie nehnutelnosti od firmy Kros Zilina, na ich www sa da najst k nemu popis, mozno aj demo
ale zial netusim aky program pouzil moj odhadca, ak odhadca tvrdi ze vie robit pre VUB mal by vediet tiez aky program pouzit
cowboyka
19.03.08,16:21
ahoj, ja ked som si brala uver z VUB, tak som si doniesla svojho znalca, ktorý mi urobil cenu, akú som chcela - hlavne tam musia byť určité detaily, ktoré si banka vyžaduje, potom to je ok - ja som to mala do hodiny odklepnuté
Composite
21.03.08,16:34
ked sa tu bavíme o tých znalcoch, ako často sa stáva, resp. či sa niekomu stalo, že znalec ohodnotil byt na menej ako ho chceli predať?
cowboyka
22.03.08,06:56
ked sa tu bavíme o tých znalcoch, ako často sa stáva, resp. či sa niekomu stalo, že znalec ohodnotil byt na menej ako ho chceli predať?
mne sa to stalo raz, ale pri kúpe rodinného domu a nie bytu - zavolala som si znalca a statika a tí mi ohodnotili byt na oveľa menšiu čiastku, ako chcel ten predávajúci a bolo to o hodne pomaly o 500.000 tis. SK, tak som ten dom ani nekúpila
endrju
22.03.08,07:35
ahoj, ja ked som si brala uver z VUB, tak som si doniesla svojho znalca, ktorý mi urobil cenu, akú som chcela - hlavne tam musia byť určité detaily, ktoré si banka vyžaduje, potom to je ok - ja som to mala do hodiny odklepnuté
No toto! :eek: :rolleyes:

Doteraz som si myslel, že znalec nerobí cenu podľa predstáv objednávateľa posudku, ale podľa nejakých objektívnych kritérií a teda nezávisle od predstáv objednávateľa.

Opäť som o niečo múúúúúúdrejšííííííííí. ;)

Len neviem, prečo sa pre "robenie ceny akú chceš" používa označenie "znalec". :confused:
A ešte viac ma prekvapuje to, že banka takto "urobenú cenu akú chceš" odklepla do hodiny.
Ide tu asi o poriadnu "kovbojku" s úverom. Alebo je to iný žáner?

Vysvetlí mi to niekto?
Ďakujem. :)
Composite
22.03.08,10:13
endrju (http://www.porada.sk/member.php?u=5857):
Si to nepochopil, napr. ty chceš kúpiť dom/byt na úver, banky poskytujú od 80-120% (teraz už) ceny nehnuteľnosti.
Chcel si byt kúpiť a založiť ho, aby si mal menší úrok.
Tak banka ti pošle znalca,...
Predávajúci chce po tebe 1 mil., ale znalec byt ohodnotí na 750 tis (čo je cez 130%-čiže úver ti nedajú, ak nemáš nejaké vlastné peniaze).
Tak nejako je to u nás v meste, je tu obrovská bytová bublina a to sme od BA :D skoro 200 km ;).
Počul som o 2 prípadoch, 1) ked predávajúci neznížil, tak kupujúci nekúpil a 2) ked predávajúci akceptoval cenu znalca a cenu znížil.

Len by ma zaujímalo, či sa niečo také, ako neúmerná nadhodnotenie nehnuteľnosti dá riešiť? (asi nie :( )

Chvala bohu za 2-4 roky pribudne 100-200 bytov, pôvodne malo pribudnúť 500 bytov za 5 rokov ;), ale nevyšlo to.
Tak dúfam, že ceny padnú.
cowboyka
23.03.08,08:26
No toto! :eek: :rolleyes:

Doteraz som si myslel, že znalec nerobí cenu podľa predstáv objednávateľa posudku, ale podľa nejakých objektívnych kritérií a teda nezávisle od predstáv objednávateľa.

Opäť som o niečo múúúúúúdrejšííííííííí. ;)

Len neviem, prečo sa pre "robenie ceny akú chceš" používa označenie "znalec". :confused:
A ešte viac ma prekvapuje to, že banka takto "urobenú cenu akú chceš" odklepla do hodiny.
Ide tu asi o poriadnu "kovbojku" s úverom. Alebo je to iný žáner?

Vysvetlí mi to niekto?
Ďakujem. :)
nie len ide o tvoju šikovnosť a o šikovnosť bankárov - o tom to je - hlavne aby bola obojstranná spokojnosť a zároveň aby bolo všetko s kostolným poriadkom.


"Kdo umí, ten umí, kdo neumí, ten okráda vlastnú rodinu."

:-))))
cowboyka
23.03.08,08:28
endrju (http://www.porada.sk/member.php?u=5857):
Si to nepochopil, napr. ty chceš kúpiť dom/byt na úver, banky poskytujú od 80-120% (teraz už) ceny nehnuteľnosti.
Chcel si byt kúpiť a založiť ho, aby si mal menší úrok.
Tak banka ti pošle znalca,...
Predávajúci chce po tebe 1 mil., ale znalec byt ohodnotí na 750 tis (čo je cez 130%-čiže úver ti nedajú, ak nemáš nejaké vlastné peniaze).
Tak nejako je to u nás v meste, je tu obrovská bytová bublina a to sme od BA :D skoro 200 km ;).
Počul som o 2 prípadoch, 1) ked predávajúci neznížil, tak kupujúci nekúpil a 2) ked predávajúci akceptoval cenu znalca a cenu znížil.

Len by ma zaujímalo, či sa niečo také, ako neúmerná nadhodnotenie nehnuteľnosti dá riešiť? (asi nie :( )

Chvala bohu za 2-4 roky pribudne 100-200 bytov, pôvodne malo pribudnúť 500 bytov za 5 rokov ;), ale nevyšlo to.
Tak dúfam, že ceny padnú.
ceny nepadnú, stále budú rásť čím ďalej tým viac, ale zato môžu ľudia, nie inštitúcie a prechod na euro. Ľudia si kladú ceny nehnuteľností a zároveň banky sa im snažia prispôsobiť.
Composite
23.03.08,11:22
cowboyka: To mi je jasné, ale u nás ceny tých bytov neodpovedajú vôbec ich reálnej cene, proste banky na to nechcú dávať úvery.
Myslel som to tak, že oni budú musieť poľaviť z ich požiadaviek.
alebo ešte stále sa tu najdu normálny ľudia 1z10 čo to predáva za normálnu cenu, len treba hľadať.
Príklad rozbombovaný 1 izbový byt 40m2 20-30 minút od centra mesta za 850tis (štvrť zapadákov) a 3 izbový byt 70m2 10 minút od centra, vo vynikajúcom stave za 1milion (parádne prostredie).
duves
24.03.08,05:19
Počul som o 2 prípadoch, 1) ked predávajúci neznížil, tak kupujúci nekúpil a 2) ked predávajúci akceptoval cenu znalca a cenu znížil.

Len by ma zaujímalo, či sa niečo také, ako neúmerná nadhodnotenie nehnuteľnosti dá riešiť? (asi nie :( )

Takto zjednodušene to nie je. Predstav si modelovu situaciu. Byvas v meste B a zohnal si pracu v inom meste, trebars v Prahe. Dokonca tak vyhodnu, že uvažujes, že sa domov uz nevratis. Potrebujes predat nehnutelnost. Rychlo.
Aka je realizacna cena na trhu? Normalne by si ju predal za hodnotu x, ak si vsak v casovej tiesni, prisposobis sa ty. Ides dolu s cenou minus 10% mozno viac. Kupujuci si vybera a zvlast na trhu (v meste), kde je z coho.
cowboyka
24.03.08,06:50
Takto zjednodušene to nie je. Predstav si modelovu situaciu. Byvas v meste B a zohnal si pracu v inom meste, trebars v Prahe. Dokonca tak vyhodnu, že uvažujes, že sa domov uz nevratis. Potrebujes predat nehnutelnost. Rychlo.
Aka je realizacna cena na trhu? Normalne by si ju predal za hodnotu x, ak si vsak v casovej tiesni, prisposobis sa ty. Ides dolu s cenou minus 10% mozno viac. Kupujuci si vybera a zvlast na trhu (v meste), kde je z coho.
no nieje to celkom tak ako hovoríš, nie každý poľaví, keď vidí, že je po jeho nehnuteľnosti veľký dopyt povedala by som, že ešte pridá k cene - potom už len vyberá. Samozrejme, že súhlasím, že závisí aj o akú lokalitu má človek záujem, o aký typ bytu. Ale v prvom rade si kupujúci určujú cenu - viem to podľa vlastnej skúsenosti - predávala som pred cca pol rokom byt a zároveň som zháňala novú nehnuteľnosť, takže ide tu prakticky o šikovnosť kupujúceho a predávajúceho
Composite
24.03.08,12:07
Takto zjednodušene to nie je. Predstav si modelovu situaciu. Byvas v meste B a zohnal si pracu v inom meste, trebars v Prahe. Dokonca tak vyhodnu, že uvažujes, že sa domov uz nevratis. Potrebujes predat nehnutelnost. Rychlo.
Aka je realizacna cena na trhu? Normalne by si ju predal za hodnotu x, ak si vsak v casovej tiesni, prisposobis sa ty. Ides dolu s cenou minus 10% mozno viac. Kupujuci si vybera a zvlast na trhu (v meste), kde je z coho.

Len také byty sa predávajú sami a hned :(, väčinou ich kúpi známy, či sused a väčšina ludí čaká, kto im dá cenu akú požadajú aj 2 roky (ale to si neuvedomia, že medzi tým tá cena bytu narástla aj ceny potravín,...) čiže mohli mať peniaze skôr.
duves
24.03.08,17:49
no nieje to celkom tak ako hovoríš, nie každý poľaví, keď vidí, že je po jeho nehnuteľnosti veľký dopyt povedala by som...,
Ako naschval nikto nepride, alebo malo zaujemcov. Moji svokrovcvi predali byt v BA-rača a ak by mali čas 3 mesiace bolo by to fajn. No potrebovali prachy na kupu RD v B.Mikuláši. Fakt to nebola je sranda.
mambi
30.04.08,06:39
ahojte, nám sa stala takáto vec, podali sme si žiadosť, ale nám ju neschválili, pretože sme nemali v poriadku geometrák. Môžme znova požiadať o úver,keď ho doložíme, no vŕta mi v hlave, či sa to bude posudzovať už ako nová žiadosť, alebo len doloženie nejakého dokladu k tej pôvodnej. :confused:.
duves
30.04.08,07:07
Bežne sa to robi ako doplnenie. No neviem ako vo VUB.
svedia
23.06.08,16:16
ahojte.. existuje úver, že sa nemusí z dokladovať príjem? len ho založiť domom, krorý by som kúpil?. Pretože, skutočný príjem je oveľa vačší ako skutočný čo by mi napísali.. no proste je to tak u niektorých zamestnavatelov... ďakujem za odpoveď
duves
24.06.08,03:24
Existuje.
svedia
24.06.08,12:33
tak existuje.. nemá niekto skúsenosť ? dik
liienka333
02.07.08,15:38
Ahojte

Chceli by sme brat hypoteku na byt z VUB, byt mame vybraty, ale banke sa nepaci sposob vyplatenia. Uver mame dajme tomu 1,5 mil. Pri podpise zmluvy vyplatime predavajucim 100 tis., banka uvolni peniaze napr. v auguste a zvysnych 150 tis. vyplatime predavajucim az v oktobri, pretoze mame terminovany ucet.
Predavajuci s tym nemaju problem.

Mate s takymto sposobom platenia skusenoti? Da sa to v banke nejako obist?

Dakujem
duves
03.07.08,17:13
Podmienky urcuju banky. Vaš pripad je špecificky v tom, že banka by musela ešte založiť termin (pre interne potreby) a najako vas zmluvne zaviazať čo sa bude diať, ak by ste tie podmienky (vyplatenie rozdielu o 2 či 3 mesiace neskor) nesplnili. To čo žiadate nie je v rozpore so zakonom, ale banky na taky postup nemaju postup. Ak to povolia vam, je to precedenes pre každy iny pripad. Bud všetkym, alebo nikomu.
karco
13.04.10,17:01
ahojte tak po dlhsej dobre sem napisem nieco teda moju skusenost s VUB , vyhliadol som si byt zasiel za developerom priamo odporucil mi banky ktore to spolufinancuju VUB CSOB a TABA najlepsie vysla VUB a CSOB ale to som este netusil co ma caka

kedze VUB mam hned pri dome dojednal som si stretnutia ked ze jediny clovek na hypo v tom case bol pan riaditel velmi som sa potesil ze budem jednat s postavenym clovekom a mozem jeho odporucania a rady brat vazne. po ferovych jednaniach s developerom sa mi podarilo este znizit cenu bytu popri tom som chodil sa stale radit do banky co potrebujem atd kedze to bol partersky projekt vraj iba rezervacnu zmluvu alebo zmluvu o buducej zmluve. tak ok rezervacnu smluvu sme preskocili kedze som mal potvrdene z banky ze s mojim prijmom nebude problem v kazdom pripade to v predbeznych vypoctoch vychadzalo a hypo certifikat mi bol cisto prezentovany ako brzda casu tak som si nedal spravit. podpis u developera prebehol uspesne dohodli sme sa ze prva splatka bude 30% z ceny bytu doniesol som do banky vyplnil co trebalo + samorejme 1 fakturka uz k uhrade. asi za 3 dni mi vola novo skoleny pracovnik ze si zle precital zmluvvu z developerom a ze budem musiet dat 50 % z prvej splatky ( co bolo 30% z ceny bytu) toto som prekusol kedze mam dake prostriedky vravim OK. uver som stale nemal shvaleny cakal ked prisiel predposledny den splatnosti faktury tak som volal co sa deje zajtra vyprsi splatnost vraj nemaju odpoved z centraly, dnes 13.4. v den splatnosti faktury mi volali ze mi nedaju mnou pozadovanu sumu iba cast ale ze zvysok mozem dostat ako spotrebny uver za super urok 10% a ak sa podari vybavit "uver na byvanie" bude to 8 % toto jednanie povazujem za absolutne diletatnske nezodpovedne. Nerozumiem, ked nevyhoviem hypoteke ako mi mozu ponuknut este aj spotrebny uver ?? ako mlady zamestnany nijak nezatazeny clovek nevidim prekazku.. ich odpoved bola ze som mlady ( a to mam 30 ) cele toto jednanie mi dviha tlak ked vidim nechutnu reklamu v telke ake to je lahke a mlady podte byvat... snad dakomu pomozem pri vybere banky alebo aspon pobocky v ktorej bude vybavovat svoju zmluvu s diablom na zvysok zivota

karol