Zavrieť

Porady

Hypotekarny uver z TATRABANKY

Ahojte poradaci! Dal som si ziadost v Tatrabanke na hypotekarny uver a chcem zistit ake mate skusenosti - kolko to trva...
Dakujem
Usporiadat
dolfort dolfort

dolfort je offline (nepripojený) dolfort

jar88 Pozri príspevok
Naozaj nechápem, ako môže súdny človek podpísať zmluvu o pôžičke veľkej sumy peňazí, bez pevne stanovenej ceny za peniaze.
Ta cena za požičanie peňazí sa volá úrok a väčšinou sa vyjadruje percentom z požičanej sumy.
Normálka. Buď akceptuješ ICH podmienky, alebo nie a úver nedostaneš. Keď prídeš do banky pýtať hypotéku, tak nie si v pozícii že môžeš vyjednávať o tom, aby ti dali pevný úrok na 30 rokov.

Ponúknu ti fix na 1,2,3,5,10 rokov maximálne. A už ten 5-ročný fix bude taká paleta že sa ti hlava zakrúti. Nechceš, neber - dovidenia.

Pretože zákazník vs. banka nikdy nie sú rovnocenní partneri na rokovanie. Banka vyjednáva z pozície sily. Vie kde môže ustúpiť a presne aj vie, kde už nemusí, lebo klient to nedostane ani v žiadnej inej banke.

Teda, ešte som nepočul o banke, čo by dávala fixácie na hypotéky na 30 rokov...
1 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

dolfort Pozri príspevok
Normálka. Buď akceptuješ ICH podmienky, alebo nie a úver nedostaneš. Keď prídeš do banky pýtať hypotéku, tak nie si v pozícii že môžeš vyjednávať o tom, aby ti dali pevný úrok na 30 rokov.

Ponúknu ti fix na 1,2,3,5,10 rokov maximálne. A už ten 5-ročný fix bude taká paleta že sa ti hlava zakrúti. Nechceš, neber - dovidenia.

Pretože zákazník vs. banka nikdy nie sú rovnocenní partneri na rokovanie. Banka vyjednáva z pozície sily. Vie kde môže ustúpiť a presne aj vie, kde už nemusí, lebo klient to nedostane ani v žiadnej inej banke.

Teda, ešte som nepočul o banke, čo by dávala fixácie na hypotéky na 30 rokov...
je to presne tak..., pravdivo napísané...

Chcel by som vidieť čo len 1 človeka na SVK, ktorý má fixáciu na 30 rokov- žiadny neexistuje,,,
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
dolfort Pozri príspevok
Normálka. Buď akceptuješ ICH podmienky, alebo nie a úver nedostaneš. Keď prídeš do banky pýtať hypotéku, tak nie si v pozícii že môžeš vyjednávať o tom, aby ti dali pevný úrok na 30 rokov.

Ponúknu ti fix na 1,2,3,5,10 rokov maximálne. A už ten 5-ročný fix bude taká paleta že sa ti hlava zakrúti. Nechceš, neber - dovidenia.

Pretože zákazník vs. banka nikdy nie sú rovnocenní partneri na rokovanie. Banka vyjednáva z pozície sily. Vie kde môže ustúpiť a presne aj vie, kde už nemusí, lebo klient to nedostane ani v žiadnej inej banke.

Teda, ešte som nepočul o banke, čo by dávala fixácie na hypotéky na 30 rokov...
Ešte v rokoch 2003-2004 čo som to predaval, mal som občas takych klientov, či mali predstavy, že si budu určovať podmienky. Čítali bod po bode, potom to zhrnuli a napisali pripomienky. Reku fajn, tak sme to poslali na ustredie, dostali sme odpoved, vysvetlili klientovi. Trochu pohundral, vypytal si pero a zmluvu napokon podpisal. Akurat ten zbytočny cirkus okolo. No je pravda, že 90% klientov nevie, čo podpisuju, presne ako tu klauzulu o rozhodcovskom konaní.
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

dolfort Pozri príspevok
Normálka. Buď akceptuješ ICH podmienky, alebo nie a úver nedostaneš. Keď prídeš do banky pýtať hypotéku, tak nie si v pozícii že môžeš vyjednávať o tom, aby ti dali pevný úrok na 30 rokov.

Ponúknu ti fix na 1,2,3,5,10 rokov maximálne. A už ten 5-ročný fix bude taká paleta že sa ti hlava zakrúti. Nechceš, neber - dovidenia.

Pretože zákazník vs. banka nikdy nie sú rovnocenní partneri na rokovanie. Banka vyjednáva z pozície sily. Vie kde môže ustúpiť a presne aj vie, kde už nemusí, lebo klient to nedostane ani v žiadnej inej banke.

Teda, ešte som nepočul o banke, čo by dávala fixácie na hypotéky na 30 rokov...
suhlasim s tebou, ale treba podotknut, ze hypo na 30r si zoberie len hlupak ...
a fix na 15r (teda potencialne celu dobu hypoteky) existuje ...
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

Stanislav 1975 Pozri príspevok
je to presne tak..., pravdivo napísané...

Chcel by som vidieť čo len 1 človeka na SVK, ktorý má fixáciu na 30 rokov- žiadny neexistuje,,,
na druhej strane by som zase chcel vidieť človeka na SVK, ktorý by splácal hypotéku 30 rokov... - každý sa tohto zla chce zbaviť čo najskôr... aj keď kvôli splátke ju nastavovali na 30 rokov...
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

duves Pozri príspevok
Ešte v rokoch 2003-2004 čo som to predaval, mal som občas takych klientov, či mali predstavy, že si budu určovať podmienky. Čítali bod po bode, potom to zhrnuli a napisali pripomienky. Reku fajn, tak sme to poslali na ustredie, dostali sme odpoved, vysvetlili klientovi. Trochu pohundral, vypytal si pero a zmluvu napokon podpisal. Akurat ten zbytočny cirkus okolo. No je pravda, že 90% klientov nevie, čo podpisuju, presne ako tu klauzulu o rozhodcovskom konaní.
ja som bral hypo pred 3 mesiacmi ... bod po bode som si precital podmienky, spisal pripomienky a navrhy na zmenu, o tyzden prisla z ustredia odpoved ze akceptuju ... a to si pis ze povodne podmienky oproti boli sakra nevyhodne pre moju penazenku ... ked sa chce a vie, da sa s bankou jednat, banky su vychcane, skusaju na teba finty a chcu ta obabrat aj ked je bankar plny usmevu a ochoty ti zniest modre z neba ...
este aj do oci klamu a usmievaju sa pri tom ... neverim im ani pol slova ked tvrdia ze nieco je pre mna vyhodne ... vtedy prave naopak, treba byt este viac ostrazity ...
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
bubkoch Pozri príspevok
ja som bral hypo pred 3 mesiacmi ... bod po bode som si precital podmienky, spisal pripomienky a navrhy na zmenu, o tyzden prisla z ustredia odpoved ze akceptuju ... a to si pis ze povodne podmienky oproti boli sakra nevyhodne pre moju penazenku ... ked sa chce a vie, da sa s bankou jednat, banky su vychcane, skusaju na teba finty a chcu ta obabrat aj ked je bankar plny usmevu a ochoty ti zniest modre z neba ...
este aj do oci klamu a usmievaju sa pri tom ... neverim im ani pol slova ked tvrdia ze nieco je pre mna vyhodne ... vtedy prave naopak, treba byt este viac ostrazity ...
To je samozrejme potom dobra sprava.

Tomu druhemu nerozumiem. S tebou rokoval nejaky člen predstavenstva. Pretože výraz "bankar" na zamestnanca pobočky nejde dokopy. Je to tzv. klienťák, klientsky pracovník. Nie bankar.
Postavenie - bankar je bud majitel banky, možno člen predstavenstva, no nie radovy zamestnanec v pasme 400-800 brutto.
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

duves Pozri príspevok
To je samozrejme potom dobra sprava.

Tomu druhemu nerozumiem. S tebou rokoval nejaky člen predstavenstva. Pretože výraz "bankar" na zamestnanca pobočky nejde dokopy. Je to tzv. klienťák, klientsky pracovník. Nie bankar.
Postavenie - bankar je bud majitel banky, možno člen predstavenstva, no nie radovy zamestnanec v pasme 400-800 brutto.
pre mna je "bankar" kazdy zamestnanec banky, mal som na mysli pracovnika na pobocke, ktory so mnou hypo riesil a vybavoval
0 0
Jana1030 Jana1030

Jana1030 je offline (nepripojený) Jana1030

citujem vratnik:
[QUOTE=vratnik;1673288]Duves ma pravdu. Malokto vie ako v tomto systeme vznikaju peniaze a ake su jeho negativne dosledky (preco cim bohatsi stat tym vacsie zadlzenie, preco peniaze postupne stracaju hodnotu, nove peniaze vznikaju prakticky z nicoho v pocitaci, alebo na tlaciarenskom stroji v sukromnej spolocnosti zvanej centralna banka)
Dobry vysvetlovaci clanok je napriklad - Tyrania hypoték http://www.paradigma.sk/redakcny_sys...nok.php?id=230
Tu na fore uz len riesite dosledky - ako usporit z pohladu banky omrvinku, ved aj tak na beznej hypoteke preplatite raz tolko, kolko ste si pozicali.
Spravne by malo byt - ako si vyriesit byvanie bez hypoteky.[/QUOTE]


Velmi "muuuuudra" rada. My sme nase byvanie vyriesili uz davno a bez hypoteky. Okrem byvania aj nieco ine, ale teraz riesime dcerine byvanie, zobrali sme hypoteku, a kym bude dcera plnoleta, hypoteka bude davno splatena. Porad mi prosim Ta ako si ti mladi dnes vyriesia byvanie bez hypoteky? Pojdu byvat do prenajmu a preplatia tri hypoteky. Alebo najdu na ulici kufor s peniazmi a kupia si za 50000 Eur jednoizbovy byt.
A na hypoteke preplacame maximalne 33% z pozicanej sumy, ktore sa nam tak ci tak dvojnasobne vratia, takze nerozsiruj tu nejake bludy, ktorym nerozumies!
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

[QUOTE=Jana1030;1673551]citujem vratnik:
vratnik Pozri príspevok
Duves ma pravdu. Malokto vie ako v tomto systeme vznikaju peniaze a ake su jeho negativne dosledky (preco cim bohatsi stat tym vacsie zadlzenie, preco peniaze postupne stracaju hodnotu, nove peniaze vznikaju prakticky z nicoho v pocitaci, alebo na tlaciarenskom stroji v sukromnej spolocnosti zvanej centralna banka)
Dobry vysvetlovaci clanok je napriklad - Tyrania hypoték http://www.paradigma.sk/redakcny_sys...nok.php?id=230
Tu na fore uz len riesite dosledky - ako usporit z pohladu banky omrvinku, ved aj tak na beznej hypoteke preplatite raz tolko, kolko ste si pozicali.
Spravne by malo byt - ako si vyriesit byvanie bez hypoteky.[/QUOTE]


Velmi "muuuuudra" rada. My sme nase byvanie vyriesili uz davno a bez hypoteky. Okrem byvania aj nieco ine, ale teraz riesime dcerine byvanie, zobrali sme hypoteku, a kym bude dcera plnoleta, hypoteka bude davno splatena. Porad mi prosim Ta ako si ti mladi dnes vyriesia byvanie bez hypoteky? Pojdu byvat do prenajmu a preplatia tri hypoteky. Alebo najdu na ulici kufor s peniazmi a kupia si za 50000 Eur jednoizbovy byt.
A na hypoteke preplacame maximalne 33% z pozicanej sumy, ktore sa nam tak ci tak dvojnasobne vratia, takze nerozsiruj tu nejake bludy, ktorym nerozumies!
Tak týmto príspevkom v súvislosti s tým predchádzajúcim si mi vyrazila dych. Teraz už naozaj nechápem, kde je sever.
Ak je to tak, ako píšeš, že na hypotéke za byt pre dcéru preplatíš NAJVIAC tak 33 % tak nieje čo riešiť. Nanajvýš tak slušnosť úradníkov a malú aktivitu pri rušení dvoj-eurových poplatkov.
------------------------------------------
Ak by stál bytík pre mladú, čo len 70.000 € a dosiahla by si úrok okolo 6 %, tak po 777 € mesačne, to máš splatené za 10 rokov. V takomto prípade to máš za 33 % preplatených úrokov.
---------------------------------------
V súvislosti s tým, že je to taká brnkačka, naozaj nechápem, prečo sa byty nepredávajú ako teplé rožky.
Ďalšie čo nechápem v súvislosti s tou PARADIGMOU a výrobou virtuálnych peňazí prečo ich nevyrábajú, ale špekulujú s eurovalom.
0 1
vratnik vratnik

vratnik je offline (nepripojený) vratnik

[QUOTE=jar88;1673702]
Jana1030 Pozri príspevok
citujem vratnik:

Ďalšie čo nechápem v súvislosti s tou PARADIGMOU a výrobou virtuálnych peňazí prečo ich nevyrábajú, ale špekulujú s eurovalom.
Cely problem je ten, ze ekonomika funguje na narastajucom dlhu. Kedze su staty neumerne zadlzene (Spanielsko, Grecko, Irsko, Taliansko,...), kedze su ludia zadlzeni hypotekami, spotrebnymi uvermi, kredit. kartami a dalsie zadlzenie neprichadza do uvahy a nie je priestor na dalsie uveri, tak sa z ekonomiky zacnu stracat peniaze. Ekonomika stagnuje, vyroba klesa, nezamestnanost stupa. Preto vymysleli barlicku euroval - rozlozenie dlhu na dalsie krajiny. Par rokov to vydrzi, potom nas caka stagflacia a postupne odburavanie dlhu.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
vratnik Pozri príspevok

......potom nas caka stagflacia a postupne odburavanie dlhu.
A miznutie peňazí. Lebo peniaze = dlh. Kedze peniaze vznikaju iba ako emitovanie noveho uveru, tak splatenie uveru znamena aj zanik peňazí.
Naposledy upravil duves : 02.03.11 at 15:25
0 0
Jana1030 Jana1030

Jana1030 je offline (nepripojený) Jana1030

[QUOTE=jar88;1673702]
Jana1030 Pozri príspevok
citujem vratnik:

Tak týmto príspevkom v súvislosti s tým predchádzajúcim si mi vyrazila dych. Teraz už naozaj nechápem, kde je sever.
Ak je to tak, ako píšeš, že na hypotéke za byt pre dcéru preplatíš NAJVIAC tak 33 % tak nieje čo riešiť. Nanajvýš tak slušnosť úradníkov a malú aktivitu pri rušení dvoj-eurových poplatkov.
------------------------------------------
Ak by stál bytík pre mladú, čo len 70.000 € a dosiahla by si úrok okolo 6 %, tak po 777 € mesačne, to máš splatené za 10 rokov. V takomto prípade to máš za 33 % preplatených úrokov.
---------------------------------------
V súvislosti s tým, že je to taká brnkačka, naozaj nechápem, prečo sa byty nepredávajú ako teplé rožky.
Ďalšie čo nechápem v súvislosti s tou PARADIGMOU a výrobou virtuálny.ch peňazí prečo ich nevyrábajú, ale špekulujú s eurovalom.

Musim k tomu podotknut, ze my sme nebrali 100% hodnotu, len 50%tnu, takze pocitame s desiatimi rokmi. Ale pravdu povediac nechcela by som byt na mieste tych mladych, ktori maju teraz kupovat byt za momentalne ceny. Ked som ja skoncila skolu, dvojizbove stali v prepocte 20000 Eur.
Tak som isla von zarobit si na vlastne byvanie, a nakoniec som vonku aj zostala a na SK chodime len na vikendy.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

[QUOTE=vratnik;1673726]
jar88 Pozri príspevok

Cely problem je ten, ze ekonomika funguje na narastajucom dlhu. Kedze su staty neumerne zadlzene (Spanielsko, Grecko, Irsko, Taliansko,...), kedze su ludia zadlzeni hypotekami, spotrebnymi uvermi, kredit. kartami a dalsie zadlzenie neprichadza do uvahy a nie je priestor na dalsie uveri, tak sa z ekonomiky zacnu stracat peniaze. Ekonomika stagnuje, vyroba klesa, nezamestnanost stupa. Preto vymysleli barlicku euroval - rozlozenie dlhu na dalsie krajiny. Par rokov to vydrzi, potom nas caka stagflacia a postupne odburavanie dlhu.
Ale veď tu si protirečíte v tom, že peniaze stačí natlačiť, vytvoriť ďalší dlh a ideme ďalej.
Čím väčší dlh, tým väčšia spotreba a tým väčšia prosperita.
---------------------------------------------------------
Niekde sa vám to s tou PARADIGMOU zadrháva.
V čom to asi bude ???
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

[QUOTE=Jana1030;1673756]
jar88 Pozri príspevok


Musim k tomu podotknut, ze my sme nebrali 100% hodnotu, len 50%tnu, takze pocitame s desiatimi rokmi. Ale pravdu povediac nechcela by som byt na mieste tych mladych, ktori maju teraz kupovat byt za momentalne ceny. Ked som ja skoncila skolu, dvojizbove stali v prepocte 20000 Eur.
Tak som isla von zarobit si na vlastne byvanie, a nakoniec som vonku aj zostala a na SK chodime len na vikendy.
No ale to sme už trochu v iných pomeroch.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

[QUOTE=duves;1673744]
vratnik Pozri príspevok
A miznutie peňazí. Lebo peniaze = dlh. Kedze peniaze vznikaju iba ako emitovanie noveho uveru, tak splatenie uveru znamena aj zanik peňazí.
Zánik peňazí, miznutie peňazí - to úž sú nejaké perly.
Duves ty sa dnes prekonávaš. Lámeš podľa mňa, už naozaj neprekonateľné hranice.
-----------------------------
Nuž čo už, ty dokážeš asi čokoľvek napísať.
Naposledy upravil jar88 : 02.03.11 at 15:40
0 1
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Duvesov úžasný citát
V USA centralna banka - FED (syndykat sukromnych bank) a inde v krajinach sú to sukromne banky poskytujuce uvery. Vyrabaju peniaze z ničoho poskytovanim novych uverov. Nafukuju množstvo obeživa a vytvaraju všadeprítomnu infláciu.
Zaujímavé, že sa im ta inflácia akosi nejakým zázrakom neprejavuje.
Naviac, ak si vezmeš aj Európu, tak tiež sa tej inflácii akosi nechce.
---------------------------------------------------------------
Kdesi bude chyba, nemyslíš???
Naposledy upravil jar88 : 02.03.11 at 15:41
0 1
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

[QUOTE=jar88;1673785]
duves Pozri príspevok
Zánik peňazí, miznutie peňazí - to úž sú nejaké perly.
Duves ty sa dnes prekonávaš. Lámeš podľa mňa, už naozaj neprekonateľné hranice.
-----------------------------
Nuž čo už, ty dokážeš asi čokoľvek napísať.
Vyzerá to, že si v koncoch. pobavil si ma
Naposledy upravil jar88 : 02.03.11 at 15:40
0 1
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

dolfort Pozri príspevok
Normálka. Buď akceptuješ ICH podmienky, alebo nie a úver nedostaneš. Keď prídeš do banky pýtať hypotéku, tak nie si v pozícii že môžeš vyjednávať o tom, aby ti dali pevný úrok na 30 rokov.

Ponúknu ti fix na 1,2,3,5,10 rokov maximálne. A už ten 5-ročný fix bude taká paleta že sa ti hlava zakrúti. Nechceš, neber - dovidenia.

Pretože zákazník vs. banka nikdy nie sú rovnocenní partneri na rokovanie. Banka vyjednáva z pozície sily. Vie kde môže ustúpiť a presne aj vie, kde už nemusí, lebo klient to nedostane ani v žiadnej inej banke.

Teda, ešte som nepočul o banke, čo by dávala fixácie na hypotéky na 30 rokov...
Tu je jednoduché riešenie.
Nedohodnú sa, tak nezarábajú. Teda aspoň moje peniaze nezarábajú.
-------------------------------------------------------------------
Nezostáva im nič iné, ako odierať hlupáčikov.
No a hlupáci, potom nariekajú, aké je to na tom svete nespravodlivé.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

[QUOTE=vratnik;1673726]
jar88 Pozri príspevok

Cely problem je ten, ze ekonomika funguje na narastajucom dlhu. Kedze su staty neumerne zadlzene (Spanielsko, Grecko, Irsko, Taliansko,...), kedze su ludia zadlzeni hypotekami, spotrebnymi uvermi, kredit. kartami a dalsie zadlzenie neprichadza do uvahy a nie je priestor na dalsie uveri, tak sa z ekonomiky zacnu stracat peniaze. Ekonomika stagnuje, vyroba klesa, nezamestnanost stupa. Preto vymysleli barlicku euroval - rozlozenie dlhu na dalsie krajiny. Par rokov to vydrzi, potom nas caka stagflacia a postupne odburavanie dlhu.
Tak že vlastne je všetko v poriadku, všetko vyriešené
a už nám zostáva doriešiť len ten posledný problém.
-----------------------------------------------------
Ako presvedčiť tých hlúpych bankárov, nech nám požičajú na nákup ropy (z USA, Venezuely, Ruska, Blízkeho východu a pod.), priemyselných výrobkov (z Juhovýchodnej Azie, USA a pod.) na dotácie do pôdohospodárstva, alebo na nákup potravín z USA, Kanady a podobne. Asi nebudeme potrebovať peniaze na nákup surovín, ale skoro určite na zaplatenie daní a odvodov. Veď banky si natlačia peňazí koľko chcú a rady nám uveria, že im to nakoniec splatíme.
--------------------------------------
Vlastne sa nič nedeje, to len novinári nemajú o čom písať a Kadáfy to Fickovi špatne vysvetlil.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať