Zavrieť

Porady

hypotekárny úver... kedy???

krásny deň všetkým...
potrebovala by som pomôcť ohľadom hypotekárneho úveru... alebo skôr poradiť, či by bolo lepšie zobrať hypotekárny úver ešte počas manželstva alebo až po rozvode... alebo až potom následne ako novomanželia...
hádam mi niekto bude vedieť poradiť... vopred ďakujem...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    adrianaj je offline (nepripojený) adrianaj

    adrianaj
    Dosť nejasná otázka, prečo brať úver keď sa chýli k rozvodu?
    Ďalej ako rozvedený/á, berie sa do úvahy len jeden príjem a musí byť dostačujúci pre schválenie výšky úveru, a keď sú tam aj deti ?
    Ako novomanželia je to najl., zohľadňujú sa príjmy dva, alebo aj keď nie ste zosobášený.
    no ten úver, keď sa schyľuje k rozvodu, je myslený práve v tom zmysle, že po rozvode by sa bral do úvahy len ten jeden príjem a taktiež sú tam aj deti, takže si nie som istá, či by ten jeden príjem stačil...

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    Silver a nevyskúšala si rôzne ponuky na stránkach bánk, kde je možné zadať si všetky náležitosti a tam Ti to hneď odpovie na aký veľký úver máš nárok

    Tatra banka, to na svojej stránke určite má.

    adrianaj je offline (nepripojený) adrianaj

    adrianaj

    ja len že si neviem dosť dobre predstaviť, čo bude po rozvode, teda so splácaním úveru, keďže ide o záväzok oboch manželov a len jeden po rozvode bude nehnuteľnosť využívať, mám vlastnú RK a najradšej spolupracujem s VUB, sú rýchli a ústretový, takisto si môžeš ťuknúť na www.vub.sk a zadať si tam výpočet na hypotekárny úver, rozhodne ten úver získaš ako vydatá a nie ako rozvedená
    Naposledy upravil adrianaj : 05.11.06 at 20:00 Dôvod: je

    Jana2004 je offline (nepripojený) Jana2004

    Jana2004
    teraz v manželstve - pokiaľ ti na to dá súhlas terajší partner ide o to, že keď ste manželia, záväzok berie aj on na seba, pokiaľ nemáte zúžené BSM.
    T.j. pokiaľ ti dá súhlas, vzniká JEMU problém, že po rozvode by mal splácať polovičku hypotekárneho úveru - chce to notársku zápisnicu, aby bol krytý, ale pokiaľ Ti dá súhlas bez toho aby sa kryl, je v háji ))) a polku hypotekárneho Ti hradí ))))

    hypotekárny úver... kedy???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.