Zavrieť

Porady

Hypotéka z VUB

Ahojte poraďaci aké máte skúsenosti s VUB pri vyb. hypotéky chcem ako sa mam na nich pripraviť. Ďakujem
Usporiadat
cowboyka cowboyka

cowboyka je offline (nepripojený) cowboyka

RSFredinka Pozri príspevok
Ahojte poraďaci aké máte skúsenosti s VUB pri vyb. hypotéky chcem ako sa mam na nich pripraviť. Ďakujem
Ahoj - ja som s VÚB nadmierne spokojná, mám od nej vybranú už druhú hypotéku - jednu som už predčasne splatila a druhá je super - oni už aj posudzujú bonitu klienta a dajú ti lepší úrok. Závisí však od tvojho príjmu a koľko potrebuješ vziať
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
r.galovic r.galovic

r.galovic je offline (nepripojený) r.galovic

Ahoj. Viacero známych má hypotéku z VUB a sú veľmi spokojní. Ja mám v Istrobanke a príliš spokojný nie som.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Pozor na Tatra banku.

http://mihal.blog.sme.sk/c/116413/Na...alizovane.html
0 0
leonq leonq

leonq je offline (nepripojený) leonq

pan Mihal vy ste na tu Tatru riadne nabruseny...

my sme brali teraz z VUB, rychle bez problemov, bankar prisiel az za nami, v banke som ani nebol
cela procedura po doruceni vsetkych papierov po vyplatenie majitelovi nehnutelnosti par dni.

uvidime na rok ked budu prehodnocovat urokovu sadzbu...
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Jozef Mihál Pozri príspevok
Som sa nasmial, tento je dobry: http://gromova.blog.sme.sk/c/120184/...ebo-banky.html
Je to tak ako pisem:http://www.porada.sk/t50636-p24-hypo...tml#post677331
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
leonq Pozri príspevok
pan Mihal vy ste na tu Tatru riadne nabruseny...
...neviem čím to je, asi tým, že nemám v láske neférové jednanie.
0 0
bulnova bulnova

bulnova je offline (nepripojený) bulnova

Za každým konaním treba hľadať človeka. Asi ste trafili na toho nesprávneho. Moja dcéra so zaťom brali cca pred mesiacom hyp. úver z Tatra banky. Do dvoch týždňov mali peniaze na účte. Nemuseli dokladovať ani príjem a zľavu na úver im poskytol priamo riaditeľ pobočky a nemuseli kontaktovať centrálu. Teda v TB v Košiciach len tie najlepšie skúsenosti.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Jozef Mihál Pozri príspevok
...neviem čím to je, asi tým, že nemám v láske neférové jednanie.
S tym mozno iba suhlasit.
Neferove jednanie je vsak iba ten vyditelny ladovec problemov obchodnej spolocnosti. Predsa ak si pojdem sadnut na obed do vychyrenej restauracie a bude tam neochotny personal, tie dovody, preco to robia musia existovat.
0 0
cowboyka cowboyka

cowboyka je offline (nepripojený) cowboyka

mne tatra zobrala polovicu zo života a to nepozerali nato, že mám dieťa a neunúvali sa ani len písomne ma nejako vyrozumieť - preto Tatru nikomu neodporúčam
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Mne síce nezobrali polovicu života ale na to ako jednali pri vybavovaní hypoúveru, do smrti nezabudnem.
0 0
cowboyka cowboyka

cowboyka je offline (nepripojený) cowboyka

ja každému odporúčam VÚB - oceňujú aj bonitu klienta, sú rýchly a som s nimi nadmieru spokojná. Ostatné banky ma tak nenadchli a to som ich vyskúšala takmer všetky. Z VÚB mám už druhú hypotéku, takže super a s tou druhou to išlo ako po masle
0 0
Composite Composite

Composite je offline (nepripojený) Composite

Ako v banke ktorej máte účet roky,... by ste mali mať aj zľavy.
Segra mala v slsp študentský vysokoškolský účet, čiže všetko zadara, po skončení štúdia hned zobrala hypouver+spotrebný menej ako 5,2% peniaze boli na účte do 5 prac. dní. A suma nebola moc vysoká a možno splatiť kedy koľvek+ďaľšie výhody.
0 0
dushan dushan

dushan je offline (nepripojený) dushan

Dobry vecer, vidim, ze mate viaceri dobre skusenosti s VUB. Ja som v stadiu vybavovania Flexihypoteky, ALE!!! robim to vsetko dialkovo z Anglicka cez telefon a mail. Za tyzden sa chystam domov a s hypotekarnou poradkynou som dohodnuty na stretnuti kde jej poskytnem vsetky potrebne dokumenty. V podstate uz mam vsetky potvrdenia, chyba mi uz (len) kupna zmluva. Jedna sa o kupu obytneho domu a majitelka je ochotna pockat na doriesenie hypoteky.
Ak niekto mate vzor kupnej zmluvy, ide mi hlavne o tu klauzulu pojednavajucu o forme vyplatenia a prevodu vlastnickyvh prav, ktore su specificke pre hypoteku, poslite mi prosim vzor. Pocul som, ze niekto to riesi zmluvou o buducej zmluve ale ja by som to radsej riesil klasickou, na ucely hypoteky upravenou zmluvou.
Dakujem!
Dushan
0 0
leonq leonq

leonq je offline (nepripojený) leonq

pri takychto transakciach odporucam dobreho pravnika
robit zmluvy podla kamaratovej zmluvy sa nemusi vyplatit
a pravnicky slovnik je ododst iny ako slovnik laikov
myslim ze by som si dokazal spravit zmluvu ale vzdy som to zveril do ruk pravnikovi

- co sa tyka VUB musi byt v clanku kde sa popisuje sposob platby vyslovene uvedene ze nehnutelnost bude kupovana z financnych prostriedkov VUB a.s.(adresa centraly) na ucet predavajuceho, a musi byt uvedene cislo uctu predavajuceho

ale hypotekarna poradkyna by to mala vediet a aj presnu formulaciu

ak kupujuca suhlasi s uverom je podla mna zmluva o buducej zmluve zbytocna treba spravit rovno kupnu zmluvu a v nej osetrit sposob platenia a odovzdania nehnutelnosti

pretoze aj tak pred zaplatenim bude musiet podpisat banke zmluvu o zalozeni zalozneho prava na nehnutelnost, pretoze v dobe vyplatenia bude este vlastnickou na katastri
0 0
mambi mambi

mambi je offline (nepripojený) mambi

pozdravujem....
my tiež chceme začať vybavovať hypotéku z VUB-čky, len sa chcem opýtať Vás skúsenejších, keď ste, ak ste potrebovali založiť nehnuteľnosť a volali ste externého znalca, vypracoval vám posudok podľa ich požiadaviek, ktoré majú uverejnené na internete?Ď.
0 0
leonq leonq

leonq je offline (nepripojený) leonq

znalec moze byt aj externy, len nesmie byt na ciernej listine VUB pretoze potom vam poslu svojho

treba najst takeho, ktory uz pre VUBku robil a vie v akom formate potrebuju posudok napr. vyzaduju h oaj v elektronickej forme

hodnota nehnuelnosti v posudku musi byt vyssia alebo minimalne rovnaka ako je hodnota pozadovanej hypoteky
0 0
mambi mambi

mambi je offline (nepripojený) mambi

leonq Pozri príspevok
znalec moze byt aj externy, len nesmie byt na ciernej listine VUB pretoze potom vam poslu svojho

treba najst takeho, ktory uz pre VUBku robil a vie v akom formate potrebuju posudok napr. vyzaduju h oaj v elektronickej forme

hodnota nehnuelnosti v posudku musi byt vyssia alebo minimalne rovnaka ako je hodnota pozadovanej hypoteky

áno, to sme vedeli, ten " náš" na čiernej listine určite nieje, len mi ide hlavne o ten program- majú v požiadavkách nejaký od krosu...
0 0
leonq leonq

leonq je offline (nepripojený) leonq

Je to program na ocenovanie nehnutelnosti od firmy Kros Zilina, na ich www sa da najst k nemu popis, mozno aj demo
ale zial netusim aky program pouzil moj odhadca, ak odhadca tvrdi ze vie robit pre VUB mal by vediet tiez aky program pouzit
0 0
cowboyka cowboyka

cowboyka je offline (nepripojený) cowboyka

ahoj, ja ked som si brala uver z VUB, tak som si doniesla svojho znalca, ktorý mi urobil cenu, akú som chcela - hlavne tam musia byť určité detaily, ktoré si banka vyžaduje, potom to je ok - ja som to mala do hodiny odklepnuté
0 0
Composite Composite

Composite je offline (nepripojený) Composite

ked sa tu bavíme o tých znalcoch, ako často sa stáva, resp. či sa niekomu stalo, že znalec ohodnotil byt na menej ako ho chceli predať?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať