sybila3
11.08.09,13:35
ja mám v účte 6.638,78. Mám tak dať aj v spoločenskej zmluve. aj sa tam uvádza, že pôvodne 200.000, po prepočítaní 6.638,78 alebo len sumu zamením na eurá?
rozhodnutie o premene stačí listom? musia podpísať obidvaja spoločníci a treba overiť? ďakujem
sybila3
11.08.09,11:49
takže sa rozhodlo, že dáme na dve des. miesta ako je v účtovníctve. Idem to spísať, neviem či toto je všetko:
Zápisnica z VZ
Rozhodnutie o premene-neviem, či listom, alebo je tlačivo
Návrh na zápis-to by malo byť tlačivo P29?
Prepísaná spoločenská zmluva, je to všetko?
ale ešte stále sa rozmýšľa, tak počkám, keby bolo zaokrúhlené na celé, potom ako to urobiť v účtovníctve, kde je na dve des.miesta?
alebo to nekomplikovať a nechať na dve des.miesta?
mi_ke
11.08.09,12:28
takže sa rozhodlo, že dáme na dve des. miesta ako je v účtovníctve. Idem to spísať, neviem či toto je všetko:
Zápisnica z VZ
Rozhodnutie o premene-neviem, či listom, alebo je tlačivo
Návrh na zápis-to by malo byť tlačivo P29?
Prepísaná spoločenská zmluva, je to všetko?
ale ešte stále sa rozmýšľa, tak počkám, keby bolo zaokrúhlené na celé, potom ako to urobiť v účtovníctve, kde je na dve des.miesta?
alebo to nekomplikovať a nechať na dve des.miesta?

Ak mas rozhodnutie VZ o premene, netreba rozhodnutie statutarneho organu o premene. Je totiz mozne medzi nimi vybrat. Inak rozhodnutie statutarneho organu podpisuje konatel s overenym podpisom. Ano, tlacivo 29. A co sa tyka ucta, je nie som uctovnik, ale komu som to robil, nikto nemal problem so zaokruhlenim na cele eura..
sybila3
11.08.09,14:04
veď práve zisťuje, teda, čo je lepšie, dáme na celé eurá. zmluvu mám spísanú, len tam dosadiť tie sumy, keď by som to nechala na celé ako dám, dvaja spoločníci, 50/50:
100.000 - zmením na 3320?
spolu 6,640?
potom aj, že predpokladané náklady 30.000 - zmením na celé? 996? alebo nechám v SK
potom 1 hlas je 1000,- sk, môžem dať teraz 1 hlas 10 €? Zároveň keby som do zápisnice z VZ doplnila , že 1 hlas = 10 € ? Ako to formulovať? Chcela by som to dnes dokončiť. ďakujem
sybila3
11.08.09,14:23
je teda jedno či dám zápisnicu z VZ alebo rozhodnutie št.org.? a keby som doplnila do zápisnice z VZ: Taktiež súhlasí so zmenou hlasov, kde každý spoločník má jeden hlas na 1 euro. A dalo by sa v rámci jedného VZ doplniť ZI keď zaokrúhlim na celé z nerozdeleného zisku? Treba aj zápisnicu potom overiť u notára?
sybila3
11.08.09,14:56
nikto mi neodpovedá, takže to zhrniem:
urobila som zápisnicu z VZ, kde som uviedla, že VZ súhlasí s premenou na eurá-zaokrúhlenie na celé eurá nahor, doplnené bude z nerozdeleného zisku spoločnosti a taktiež súhlasí s premenou jedného hlasu na 1000,- sk na jeden hlas na 1 €. Podpísať spoločníkmi, neoverovať a 2x na súd.
Prepísaná spoločenská zmluva-upravila som si tam pravopis a po a, po b som nahradila 1,2....to dúfam môžem. 2x neoverovať.
Návrh na zápis P29, vypísať, 2x overiť u notára.
Poslať na súd.
sybila3
11.08.09,15:54
je niekde nejaké poučenie ako sa vypisuje ten návrh? Na prvej strane:oddiel,vložka číslo-píšem ako je firma vedené v Obch.registri?
adrika
11.08.09,16:14
ahojte,
mám možno trochu banálny dotaz. sme s.r.o. - 2 spoločníci , každý splatil po 100 tis. Sk. Potrebujem okrem zmeny Sk na eur aj vymazať jeden predmet podnikania - nový ŽL už mám. Idem vypísať tlačivo P/8 "návrh na zápis...." - neviem si s tým poradiť.
Na str. 2 uvediem daný predmet podnikania do kolonky výmaz. to je ok.
Na str. 6 - spoločníci - uvediem výmaz 100000 Sk a zápis 3320 Eur ? 2x , keďže sú dvaja spoločníci. Podľa mňa tam musím uviesť aj mená spoločníkov - za každého zvlášť, ako zápis aj výmaz ?
Na str. 11 - ZI - výmaz 200000 Sk a zápis 6640 eur
ZI splatené výmaz 200000 Sk a zápis 6640 eur alebo 6638,7837 eur ? keďže v skutoč. bolo splatené iba toľko.
ešte som na niečo zabudla ? myslím v tlačive P/8

ďakujem za každú odpoveď.
mi_ke
11.08.09,16:27
nikto mi neodpovedá, takže to zhrniem:
urobila som zápisnicu z VZ, kde som uviedla, že VZ súhlasí s premenou na eurá-zaokrúhlenie na celé eurá nahor, doplnené bude z nerozdeleného zisku spoločnosti a taktiež súhlasí s premenou jedného hlasu na 1000,- sk na jeden hlas na 1 €. Podpísať spoločníkmi, neoverovať a 2x na súd.
Prepísaná spoločenská zmluva-upravila som si tam pravopis a po a, po b som nahradila 1,2....to dúfam môžem. 2x neoverovať.
Návrh na zápis P29, vypísať, 2x overiť u notára.
Poslať na súd.

Spravne. Co sa tyka hlasovacich prav a predpokladanych nakladov pri zalozeni, nie je zakonna povinnost ich premienat na eura, no pre buduce hlasovanie je vhodne hlasovacie prava premenit. Sposob ako sa vypisuje navrh najdes na www.justice.gov.sk
mi_ke
11.08.09,16:34
ahojte,
mám možno trochu banálny dotaz. sme s.r.o. - 2 spoločníci , každý splatil po 100 tis. Sk. Potrebujem okrem zmeny Sk na eur aj vymazať jeden predmet podnikania - nový ŽL už mám. Idem vypísať tlačivo P/8 "návrh na zápis...." - neviem si s tým poradiť.
Na str. 2 uvediem daný predmet podnikania do kolonky výmaz. to je ok.
Na str. 6 - spoločníci - uvediem výmaz 100000 Sk a zápis 3320 Eur ? 2x , keďže sú dvaja spoločníci. Podľa mňa tam musím uviesť aj mená spoločníkov - za každého zvlášť, ako zápis aj výmaz ?
Na str. 11 - ZI - výmaz 200000 Sk a zápis 6640 eur
ZI splatené výmaz 200000 Sk a zápis 6640 eur alebo 6638,7837 eur ? keďže v skutoč. bolo splatené iba toľko.
ešte som na niečo zabudla ? myslím v tlačive P/8

ďakujem za každú odpoveď.

Neviem vlastne co chces spravit, ci vymazat predmet podnikania alebo doplnit o novy predmet podnikania resp. ho premenovat. Kazdopadne potrebujes rozhodnutie VZ, ktore prilozis spolu s rozhodnutim VZ (alebo statutarneho organu) o premene na euro k formularu c. 8. Pri vyplnani formulara musis uviest do zapisu aj vymazu vsetky udaje o spolocnikoch, nielen ich mena a hodnoty vkladov. A co sa tyka hodnoty, tak ak raz zaokruhlis na cele eura, teda 3320 €, nemozes mat ZI 6638,7837 ale 6640 €
Economic
12.08.09,03:55
je teda jedno či dám zápisnicu z VZ alebo rozhodnutie št.org.? a keby som doplnila do zápisnice z VZ: Taktiež súhlasí so zmenou hlasov, kde každý spoločník má jeden hlas na 1 euro. A dalo by sa v rámci jedného VZ doplniť ZI keď zaokrúhlim na celé z nerozdeleného zisku? Treba aj zápisnicu potom overiť u notára?

Napriek tomu, že by stačilo prečítať napríklad moje všetky odpovede v tejto téme, zápisnicu z VZ netreba overovať, len návrh na zápis do OR. Alebo keď sa robí rozhodnutie konateľa, resp. jediného spoločníka, to sa musí overovať.
Economic
12.08.09,03:57
ahojte,
mám možno trochu banálny dotaz. sme s.r.o. - 2 spoločníci , každý splatil po 100 tis. Sk. Potrebujem okrem zmeny Sk na eur aj vymazať jeden predmet podnikania - nový ŽL už mám. Idem vypísať tlačivo P/8 "návrh na zápis...." - neviem si s tým poradiť.
Na str. 2 uvediem daný predmet podnikania do kolonky výmaz. to je ok.
Na str. 6 - spoločníci - uvediem výmaz 100000 Sk a zápis 3320 Eur ? 2x , keďže sú dvaja spoločníci. Podľa mňa tam musím uviesť aj mená spoločníkov - za každého zvlášť, ako zápis aj výmaz ?
Na str. 11 - ZI - výmaz 200000 Sk a zápis 6640 eur
ZI splatené výmaz 200000 Sk a zápis 6640 eur alebo 6638,7837 eur ? keďže v skutoč. bolo splatené iba toľko.
ešte som na niečo zabudla ? myslím v tlačive P/8

ďakujem za každú odpoveď.

Ak zrušuješ nejaký predmet, na živnostenské je na to formulár, ten vypíš dvojmo, potvrdenú kópiu o jeho zrušení doložíš k výmazu predmetu podnikania z OR. Na ostatné si mala už odpovedané.
sybila3
12.08.09,10:24
už to mám porobené, len vytlačiť, ale nikto mi neodpovedal, či môžem v zápisnici z val. zhrom, odsúhlasiť premenu na eurá a tiež tie hlasy.
Ak áno, tak vytlačím 2x-dám podpísať dvom konateľom.
spoločenskú zmluvu 2x- tiež dám podpísať.
návrh na zápis 2x a dám overiť notárovi 2x alebo 1x a urobiť kópiu?
Potom všetko zhrnúť do jednej obálky 6x a poslať na súd doporučene.
Ešte by ma zaujímalo v tom návrhu počet listov návrhu som dala 5, počet príloh 2-spoloč.zml. a zápisnica z VZ.
mi_ke
12.08.09,10:45
už to mám porobené, len vytlačiť, ale nikto mi neodpovedal, či môžem v zápisnici z val. zhrom, odsúhlasiť premenu na eurá a tiež tie hlasy.
Ak áno, tak vytlačím 2x-dám podpísať dvom konateľom.
spoločenskú zmluvu 2x- tiež dám podpísať.
návrh na zápis 2x a dám overiť notárovi 2x alebo 1x a urobiť kópiu?
Potom všetko zhrnúť do jednej obálky 6x a poslať na súd doporučene.
Ešte by ma zaujímalo v tom návrhu počet listov návrhu som dala 5, počet príloh 2-spoloč.zml. a zápisnica z VZ.

Ano, v zapisnici z VZ mozes rozhodnut o premene aj o hlasoch, ale nepodpisuju ju konatelia, ale predseda VZ a zapisovatel. Inak navrh na zapis podavas len v jednom vyhotoveni, ziadna kopia. Pocet listov a priloh si zvolila spravne.
sybila3
12.08.09,13:02
my nemáme ani predsedu, ani zapisovateľa, sú len dvaja konatelia a nikto viac. tak tam musia byť podpísaný.
a prečo som sa dočítala, že návrh niektorí dávajú 2x?
mi_ke
12.08.09,15:45
my nemáme ani predsedu, ani zapisovateľa, sú len dvaja konatelia a nikto viac. tak tam musia byť podpísaný.
a prečo som sa dočítala, že návrh niektorí dávajú 2x?

Predsedu a zapisovatela si zvoli VZ, to som si nevymyslel, to hovori zakon:) Navrh podavas urcite len jeden, a byt na mne, aj uplne znenie SZ podavam v len jednom vyhotoveni
sybila3
13.08.09,07:02
veď chápem, že predsedu si zvolí valné, ale keď celá firma pozostáva z dvoch konateľov a nič viac, tak kto koho bude voliť? jeden druhého, to platí asi pre veľké firmy.
zalobaba
13.08.09,08:30
veď chápem, že predsedu si zvolí valné, ale keď celá firma pozostáva z dvoch konateľov a nič viac, tak kto koho bude voliť? jeden druhého, to platí asi pre veľké firmy.

áno zvolia si jeden druhého
sybila3
13.08.09,10:14
musí byť o tom nejaký zápis?
Economic
13.08.09,15:55
musí byť o tom nejaký zápis?

Na začiatku valného zhromaždenia si vždy zvolia zapisovateľa a predsedu VZ. Máš ich dvoch, tak ich podeľ... Potom pokračuješ ostatným programom.
slavinka9
14.08.09,05:27
ahoj...chcem sa spytať nemá niekto vyplnení súhlas s metódou prepočtu ..je to síce banalita ale chcem vedieť či to robím správne :) dakujem
beatad
14.08.09,11:15
Ahojte, potrebovala by som poradiť a odsúhlasiť veci ktoré som si porobila na základe horeuvedených príspevkov všetko chcem zrealizovať 17.8.2009:

Mám s.r.o. kde sú 2 spoločníci = konatelia(konajú samostatne)

1.vklady do ZI sa rozhodli premeniť zdola nahor na celé eurá.
vklad 1 spol.= 100 000 Sk = 3320 Eur
vklad 2 spol.= 100 000 Sk = 3320 Eur

ZI 200 000 Sk = 6640 Eur

2.v SZ som zmenila na celé Eur vklady spoločníkov, ZI ,výdavky spojené so založením sro na 2desat.miesta (napr.notárske poplatky 1000 SK na 33,19 Eur), dátum 17.8.2009, text som nechala v pôvodnom znení.

3.Spíšem zápisnicu z VZ zo dňa 17.8.2009 v ktorej bude bod 1 : "Valné zhromaždenie berie na vedomie a jednohlasne súhlasí s premenou menovitej hodnoty vkladov do imania a základného imania zo slovenskej meny na eurá a so zmenou spoločenskej zmluvy súvisiacej s touto premenou. Valné zhromaždenie súhlasí so stanoveným zaokrúhlením menovitej hodnoty vkladov smerom nahor s presnosťou na celé eurá."
Stačí tento text alebo musím konkretizovať po spoločníkoch ako sa vklady a ZI premenili , a tiež ako sa prerátali výdavky???

4. Rozhodnutie o premene menovitej hodnoty vkladov už netreba vypisovať ak mám zápisnicu z VZ?

5. Návrh :
1.strana:
1.riadok názov a sídlo spoločnosti
2.riadok jeden z konateľov

2.strana
identif.spoločníka stačí meno a priezvisko nemusí byť / obchodné meno?


4.strana prílohy
príloha č.1 Zápisnica z valného zhromaždenia - v dvoch vyhotoveniach (jedno do zbierky listín)
príloha č.2 Spoločenská zmluva - dvoch vyhotoveniach (jedno do zbierky listín)
počet listov návrhu 5 počet listín 4
Neviem prečo mi tlačí počet listín na samostatnú stranu. Čo s tým? Nechám to tak? zmení sa potom počet listov návrhu na 6?

5. Podávam
- 1x návrh s overeným podpisom jedného z konateľov
- 2x zápisnicu z VZ s overenými podpismi konateľov
- 2x SZ s neoverenými podpismi

Keby bol niekto taký dobrý a poradil mi v tomto . Ďakujem veľmi pekne.
Economic
15.08.09,05:45
Ahojte, potrebovala by som poradiť a odsúhlasiť veci ktoré som si porobila na základe horeuvedených príspevkov všetko chcem zrealizovať 17.8.2009:

Mám s.r.o. kde sú 2 spoločníci = konatelia(konajú samostatne)

1.vklady do ZI sa rozhodli premeniť zdola nahor na celé eurá.
vklad 1 spol.= 100 000 Sk = 3320 Eur
vklad 2 spol.= 100 000 Sk = 3320 Eur

ZI 200 000 Sk = 6640 Eur

2.v SZ som zmenila na celé Eur vklady spoločníkov, ZI ,výdavky spojené so založením sro na 2desat.miesta (napr.notárske poplatky 1000 SK na 33,19 Eur), dátum 17.8.2009, text som nechala v pôvodnom znení.

3.Spíšem zápisnicu z VZ zo dňa 17.8.2009 v ktorej bude bod 1 : "Valné zhromaždenie berie na vedomie a jednohlasne súhlasí s premenou menovitej hodnoty vkladov do imania a základného imania zo slovenskej meny na eurá a so zmenou spoločenskej zmluvy súvisiacej s touto premenou. Valné zhromaždenie súhlasí so stanoveným zaokrúhlením menovitej hodnoty vkladov smerom nahor s presnosťou na celé eurá."
Stačí tento text alebo musím konkretizovať po spoločníkoch ako sa vklady a ZI premenili , a tiež ako sa prerátali výdavky???

4. Rozhodnutie o premene menovitej hodnoty vkladov už netreba vypisovať ak mám zápisnicu z VZ?

5. Návrh :
1.strana:
1.riadok názov a sídlo spoločnosti
2.riadok jeden z konateľov

2.strana
identif.spoločníka stačí meno a priezvisko nemusí byť / obchodné meno?


4.strana prílohy
príloha č.1 Zápisnica z valného zhromaždenia - v dvoch vyhotoveniach (jedno do zbierky listín)
príloha č.2 Spoločenská zmluva - dvoch vyhotoveniach (jedno do zbierky listín)
počet listov návrhu 5 počet listín 4
Neviem prečo mi tlačí počet listín na samostatnú stranu. Čo s tým? Nechám to tak? zmení sa potom počet listov návrhu na 6?

5. Podávam
- 1x návrh s overeným podpisom jedného z konateľov
- 2x zápisnicu z VZ s overenými podpismi konateľov
- 2x SZ s neoverenými podpismi

Keby bol niekto taký dobrý a poradil mi v tomto . Ďakujem veľmi pekne.

2. strana keď máš spoločníkov FO, nevypisuješ názov PO.
Zabudla si na 3. stranu ZI tam dáš : 3320 - 3320
3320 - 3320
3320 - 3320
Zápisnicu nemusia overovať.
Overí sa iba podpis konateľa ktorý podpisuje návrh. Inak O.K.
A ešte hlasovanie uprav napríklad každý spoločník má 1 hlas za 10.- Eur, alebo podobne.
beatad
17.08.09,05:02
Economic ďakujem pekne za pomoc.
V SZ ja nemám hlasovanie uvedené v peňažnom vyjadrení ale nasledovne:" Valne zhromaždenie prijíma rozhodnutia, ak táto SZ alebo zákon neustanovuje inak, 3/4 väčšinou hlasov všetkých spoločníkov." Je to tak správne ? Mala by som to zmeniť?
Ďakujem
beatad
17.08.09,05:55
Neviem prečo mi tlačí počet listín str.4 v Návrhu ...na samostatnú stranu. Čo s tým? Nechám to tak? zmení sa potom počet listov návrhu na 6? Súrne by som potrebovala odpoveď, dnes si chcem dať návrh overiť. Veľmi pekne ďakujem.
sybila3
17.08.09,06:14
píše sa k tomu aj nejaký sprievodný list?
beatad
17.08.09,07:23
1.Sprievodný list (1xposlat) (+1 pre firmu)
2. Návrh na zápis (1x poslat - treba overiť podpisy u notára) (+1 pre firmu ako kópia)
3. Zápisnica z MVZ resp. Rozhodnutie o zmene (2x treba poslať + treba overiť podpisy) (+1 pre firmu)
4. Spoločenská zmluva resp. Zakladateľská listina(2x treba poslať - netreba overovať podpisy) (+1 pre firmu)
Na ZL netreba nič meniť.
--
Ano ak posielaš poštou, vzor máš v príspevku 727
Kvietocek
17.08.09,07:36
Skusim este raz snad mi niekto odpovie :confused:


Musi suma ktora je v OR sediet so sumou v uct? Ak vyplnim papier aby mi prepocet urobil OR tak ZI budem mat na 6 desatiných miest.
V UCT vsak mam KZ len na 2 desatine miesta na vsetkych uctoch. Ako mam spravit to ZI? Mam ho nechat v UCT na tych 6 miest alebo matematicky zaokruhlit v UCT na 2 miesta?
beatad
17.08.09,11:37
Konečne som odoslala oa OR návrh, čakám na odpoveď.Ďakujem všetkým za cenné rady.
Beata
Kvietocek-ja si myslím, že ak Ti software nedovolí zaokrúhliť na 6 miest, potom si ZI v účtovníctve zaokrúhi na 2 . Nemôže to byť veľká chyba, Ty za to nemôžeš že sw nedovolí zaúkrúhliť na 6.
Najlepšie podľa mňa je ZI v OR zaokrúliť na cele eurá, alebo na 2 des.mesta.Ja by som to spravila tak.
Kvietocek
18.08.09,06:47
Ktora institucia kontroluje spravnost prevedenia ZI z SKK na EUR ci suma suhlasi s UCT a OR?


DAKUJEM
grammatika
18.08.09,12:12
Ktora institucia kontroluje spravnost prevedenia ZI z SKK na EUR ci suma suhlasi s UCT a OR?


DAKUJEM

Ahoj, osobne si myslím, že to treba potom v poznámkach v závierke uviesť.
Economic
19.08.09,03:43
Ktora institucia kontroluje spravnost prevedenia ZI z SKK na EUR ci suma suhlasi s UCT a OR?


DAKUJEM

Jedine daňový úrad. Iného nikoho sa to netýka. Je to účtovná záležitosť.
zebu
26.08.09,17:31
Ahojte Poraďáci! Prvýkrát sa zapájam do diskusie, ale mnohokrát som našla vo Vaších príspevkoch pomoc. Takže ďakujem.
Teraz mám otázočky k téme:
1. Prepisujem zakladaciu listinu a neviem či mám zmeniť text týkajúci sa zriaďovacích výdavkov. Pôvodne tam bolo "predpokladané náklady...", teraz mám napísať skutočné náklady a uviesť ich prepočítané na eur?
2. S.r.o. vznikla vlani a skončila so stratou - mám rozdiel zo zaokrúhľovania zaúčtovať na neuhradenú stratu minulých rokov?
3. Jeden právnik vo svojom príspevku tvrdí, že spôsob vyrovnania rozdielu z premeny má byť uvedený v "Rozhodnutí...". Vo Vaších príspevkoch som čítala opak. Aká je pravda?
Ďakujem a teším sa že STE!
casch
26.08.09,19:51
Ahoj Zebu, rozdiel zo zaokrúhlenia vždy účtujeme s účtami vlastného imania - § 85 e, teda s účtovnou skupinou 4. Nepíšeš, či máte vytvorený RF a aký rozdiel vznikol , či zaokrúhlujete nahor, alebo nadol.
Rozhodnutie o premeńe môže predložiť aj konateľ, ak sa jedná o zaokrúhlenie na centy. Ak by sa základné imanie zaokrúhľovalo na eurá, potom by som chcela rozhodnutie spoločníkov.
Economic
27.08.09,04:16
Ahoj Zebu, rozdiel zo zaokrúhlenia vždy účtujeme s účtami vlastného imania - § 85 e, teda s účtovnou skupinou 4. Nepíšeš, či máte vytvorený RF a aký rozdiel vznikol , či zaokrúhlujete nahor, alebo nadol.
Rozhodnutie o premeńe môže predložiť aj konateľ, ak sa jedná o zaokrúhlenie na centy. Ak by sa základné imanie zaokrúhľovalo na eurá, potom by som chcela rozhodnutie spoločníkov.

Trošku poopravím, aj konateľ môže rozhodnúť o zaokrúhlení ZI na celé Euro smerom nahor, je to povolené a ja to tak štandardne robím a prechádza mi to. Na najlbližší eurocent sa zaokrúhľuje smerom nadol. Väčšia odchýlka smerom na dol nie je povolený.
helas
27.08.09,05:56
Dobrý deň,
dala som do OR Návrh na zmenu zapísaných udajov.... ide o zmenu sídla, rozšírenie živnosti a prepočet Sk na €. Je to jednoosobová s.r.o. Prišlo odmietnutie zápisu, že som nedodala zápis z valného zhromaždenia o uvedených zmenách. A ja teraz neviem čo mám robiť. On je sám, nemá spoločníkov.Napísala som dodatky k ZL, všetko som odovzdala .
Pomôžete ?
Ďakujem
zebu
27.08.09,06:38
Ahojte mojí milí Poraďáci.
Spresňujem: Zaokruhľujem na celé euro hore, ide teda o navýšenie ZI
o 0,22 eur. RF zatiaľ nie je vytvorený - vyplýva to zo ZL- tvorí sa zo zisku, zatiaľ bola len strata. Dík.;)
mi_ke
27.08.09,18:46
Dobrý deň,
dala som do OR Návrh na zmenu zapísaných udajov.... ide o zmenu sídla, rozšírenie živnosti a prepočet Sk na €. Je to jednoosobová s.r.o. Prišlo odmietnutie zápisu, že som nedodala zápis z valného zhromaždenia o uvedených zmenách. A ja teraz neviem čo mám robiť. On je sám, nemá spoločníkov.Napísala som dodatky k ZL, všetko som odovzdala .
Pomôžete ?
Ďakujem

Urcite si nepotrebovala rozhodnutie VZ, ale rozhodnutie jedineho spolocnika...Akokolvek, ak si to riesila dodatkom k ZL, tak aj to bola jedna z moznosti...podpis spolocnika na dodatku si overila?
Economic
28.08.09,12:08
Dobrý deň,
dala som do OR Návrh na zmenu zapísaných udajov.... ide o zmenu sídla, rozšírenie živnosti a prepočet Sk na €. Je to jednoosobová s.r.o. Prišlo odmietnutie zápisu, že som nedodala zápis z valného zhromaždenia o uvedených zmenách. A ja teraz neviem čo mám robiť. On je sám, nemá spoločníkov.Napísala som dodatky k ZL, všetko som odovzdala .
Pomôžete ?
Ďakujem

Urob ešte jeden jednoduchý dokument Rozhodnutie jediného spoločníka, ktoré nahrádza VZ, kde dáš všetky zmeny, ktoré tam máš. Nezabudni overiť podpis spoločníka. V 15 dennej lehote od obdržania odmietnutie podaj námietky spolu s Rozhodnutím. V prípade, že potrebuješ viac, viac v mojom profile. Kontaktuj ma hoci i na súkromný email.
bredikova
31.08.09,07:28
Pozorne som si prečítala všetky príspevky a myslím, že je to tu dobre rozpracované a zmenu zvládnem. Ale mám problém s tlačivom. Keď som do príloh napísala názvy príloh, hodilo mi počet príloh (tie štvorčeky na konci strany) na druhú stranu. Môžem to tak vytlačiť alebo čo stým.
grammatika
31.08.09,07:52
Pozorne som si prečítala všetky príspevky a myslím, že je to tu dobre rozpracované a zmenu zvládnem. Ale mám problém s tlačivom. Keď som do príloh napísala názvy príloh, hodilo mi počet príloh (tie štvorčeky na konci strany) na druhú stranu. Môžem to tak vytlačiť alebo čo stým.

Môžeš, podala som zmeny v 4 firmách a prešlo nám to.
bredikova
31.08.09,07:55
Ok, Tak díky. Ešte otázočka, potom bude počet listov nie 5 ale 6 ?
casch
31.08.09,09:55
Ahoj Zebu, v tvojom prípade, ak spoločnosť nemá prostriedky z nerozdeleného zisku predchádzajúcich účtovných období alebo iné vlastné zdroje financovania tvoriace jej vlastné imanie, rozdiel zaúčtuje ako pohľadávku voči spoločníkom a to zápisom 353/411.
Postupujem podľa § 86e postupov účtovania.
grammatika
31.08.09,10:10
Ahoj Zebu, v tvojom prípade, ak spoločnosť nemá prostriedky z nerozdeleného zisku predchádzajúcich účtovných období alebo iné vlastné zdroje financovania tvoriace jej vlastné imanie, rozdiel zaúčtuje ako pohľadávku voči spoločníkom a to zápisom 353/411.
Postupujem podľa § 86e postupov účtovania.

Cash, prosím Ťa nemám tu pri sebe §86e, nedáš mi link, kde sa to píše?
Ďakujem
casch
31.08.09,11:37
Práve že § 86e ( Opatrenie MF/24219/2008-74 )nerieši, že sa to účtuje ako pohľadávka, ale rieši len prípad, ak máme z čoho kryť rozdiel. Ak nemáme, uhradia rozdiel spoločníci, alebo zaokrúhlime nadol.
Economic
01.09.09,05:27
Ahoj všetci poraďáci ! písali sme tu mnoho o termínoch pri klasickom spoplatnenom zápise zmien do súčasne s premenou na euro alebo bez premeny.
Mám od jedného klienta perličku /samozrejme z BA/. Robili prevody obchodného podielu, zmenu konateľa a samozrejme premenu na euro. Zaplatili správny poplatok 66.- Eur. Čakali na zápis zmeny čakali, nič sa nedialo. Napísali na súd a dostali odpoveď bohužiaľ takú, že registrový súd, ak dôjde návrh na zápis zmeny, v ktorom bude zároveň navrhovaný zápis premeny imania na eurá, registrový súd vykoná zápis zmeny spolu so zápisom premeny v lehote 30 dní od podania návrhu na zápisu. A je to naozaj tak podľa zákona 477/2008 § 15c bod 3 veta druhá. V tomto prípade naozaj neplatí 5 dňový zápis. Hoci náš dobrý register v BB to robí všetko do 5 dní.
Kokcinela
03.09.09,06:02
Ahojte je tu toho vela popisane, mam v tom uz chaoz :(

ked chcel len zmenit imanie zo SKK na EUR staci mi poslat len ten jeden list - P29/5, bez nicoho len vypisany jeden list ? Ci treba vsetky, alebo ako ?

Dakujem :)
grammatika
03.09.09,06:10
Ahojte je tu toho vela popisane, mam v tom uz chaoz :(

ked chcel len zmenit imanie zo SKK na EUR staci mi poslat len ten jeden list - P29/5, bez nicoho len vypisany jeden list ? Ci treba vsetky, alebo ako ?

Dakujem :)

Nie, pozri aspoň toto príspevok 727: http://www.porada.sk/t88018-p73-premena-menovitych-hodnot-zakladneho-imania-v-s-r-o.html#post1109027
Mikolajova
03.09.09,07:14
Prosím Vás potrebujem okrem premeny SKK na EUR urobit aj rozšírenie predmetu podnikania s.r.o. a chcela by som sa uistit tlačivo P/8 mením str. 11 kde je ZI a rozsah splatenie ZI, kde uvediem sumu na zápis v EUR a výmaz v SKK + napíšem v predmete len zápis novej činnosti bez výmazu starej, keďže staré ostávajú? Ďalej mi nie je jasné či uvádzam aj osobné údaje spoločníka, ak je to jednoosobová sro a mením tu len premenu hodnot na EUR.
zebu
03.09.09,12:30
Ahoj Casch, ďakujem za radu, myslela som si to, len som si to
chcela potvrdiť od vás skúsenejších.
IvetaH
03.09.09,15:20
Prosím vás, je jedno, či to overím u notára alebo na matrike? Lebo sa píše, že rozhodnutie spoločníka notársky overené.
Ďakujem
bredikova
03.09.09,16:26
Ano, jeto jedno a je to lacnejšie.
Economic
04.09.09,04:52
Ahojte je tu toho vela popisane, mam v tom uz chaoz :(

ked chcel len zmenit imanie zo SKK na EUR staci mi poslat len ten jeden list - P29/5, bez nicoho len vypisany jeden list ? Ci treba vsetky, alebo ako ?

Dakujem :)


Musíš vypísať komplet tlačivo. A podpis na ňom over na matrike, to je najlacnejší spôsob.
IvetaH
05.09.09,16:36
Dobrý večer, mám pripravený návrh na zápis do OR premena SKK na EUR a ešte aj menovanie nového konateľa. Tak mám o.i. formulár 8, nie iba 29. Teraz ale neviem, či mám vyplniť v tomto tlačive aj stranu P8/6 -spoločník. Je tam vklad a splatenie vkladu, to by som ešte napísala, oba stĺpce, zapísať 6639 zapísať a 200000 vymazať. Mám tam napísať aj identifikáciu spoločníka keď sa nemení? Alebo vôbec nevýplňať stranu P8/6 a nechať len P8/11?
cazu3
05.09.09,17:38
Ahojte, tiez sa chcem iba uistit, ci mi nieco neuslo, lebo uz sa v tolkych prispevkoch stracam. :-D

Chcem to urobit asi takto:
s. r. o. ma 4 spolocnikov
ZI 210.000 Sk, pouzite zaokruhlovanie nahor
1. spolocnik 150.000 Sk t.j. 4.980 EUR
2. spolocnik 30.000 Sk t.j. 996 EUR
3. spolocnik 30.000 Sk t.j. 996 EUR
4. spolocnik 30.000 Sk t.j. 996 EUR
Spolu 7.968 EUR

Spolocnicka sa vydala, tym padom treba v SZ zapisat aj nove priezvisko, trvale bydlisko a c. OP, cize tym padom bude aj zmena v OR za poplatok.

Co sa tyka hlasovania by som chcela nahradit veticku: “Každý spoločník má jeden hlas za každých 1000 Sk (slovom „tisic slovenskych korun“) svojho vkladu. “ Touto: “Počet hlasov každého spoločníka sa určuje pomerom hodnoty jeho vkladu k výške základného imania spoločnosti. “
Alebo touto: “Každý spoločník má jeden hlas za každých 10 EUR (slovom „desať EUR“) svojho vkladu. “
Viac sa mi paci prva varianta, ale neviem ci je naozaj v poriadku, co poviete*?

Na OR potom poslat:
1. upravenu spolocensku zmluvu 2x original, tym padom ziadne overovanie podpisov
2. rozhodnutie o premene ZI 2x s overenym podpisom 1 konatela (maju 3 konatelov, kazdy moze konat samostatne)
3. zapisnica z valneho zhromazdenia – 1. bod premena ZI a bod 2. zmena priezviska (zaroven aj bydliska a c. OP) spolocnicky z dovodu vydaja – podpisy overit a ku tej zmene priezviska a bydliska musi byt cestne vyhlasenie jedneho konatela resp. tej spolocnicky zvlast + overeny podpis? Pripadne aj bod 3. o hlasoch?
4. P08-navrh na zapis zmeny zapisanych udajov o spolocnosti s rucenim obmedzenym do obchodneho registra (P08 pouzit kvoli zmene priezviska a premenu ZI) – overit podpis konatela

Treba este nieco kvoli tej zmene priezviska spolocnicky na OR? Ci staci ta zapisnica, kde bude napisane, ze: “Valné zhromaždenie berie na vedomie a*jednohlasne súhlasí so zmenou priezviska, trvalého bydliska a čísla OP u spoločníka 4 a*so zmenou spoločenskej zmluvy súvisiacej s*touto zmenou. “ ? Aby som sa vyhla tomu cestnemu vyhlaseniu.

Potom mam uz snad iba jediny problem a to, ze treba v tom navrhu P08 zapisat zapis EUR a vymaz SKK vkladu u 4 spolocnikov, co je na strane 7, ibaze tam su na vyplnenie kolonky iba pre 2 spolocnikov ako teda urobit s tym? Chcela som si tu stranku skopirovat a pridat, aby som zvysnych dvoch mohla doplnit, ale ten wordovsky dokument ma nepusti.

Dakujem vopred.
Economic
06.09.09,06:35
Dobrý večer, mám pripravený návrh na zápis do OR premena SKK na EUR a ešte aj menovanie nového konateľa. Tak mám o.i. formulár 8, nie iba 29. Teraz ale neviem, či mám vyplniť v tomto tlačive aj stranu P8/6 -spoločník. Je tam vklad a splatenie vkladu, to by som ešte napísala, oba stĺpce, zapísať 6639 zapísať a 200000 vymazať. Mám tam napísať aj identifikáciu spoločníka keď sa nemení? Alebo vôbec nevýplňať stranu P8/6 a nechať len P8/11?



Ak je v spoločnosti okrem eura aj zmena konateľa vypisuje sa len 1 návrh a to P/8. V ňom vypisuješ na strane konateľ Zápis nového konateľa so všetkým, čo tam je. Na strane spoločníka v časti výmaz vymazuješ starého na komplet s Sk a zapisuješ na komplet s Eurom a na strane ZI a splatenie ZI do výmazu Sk a do zápisu Euro. Na stranu kde sú prílohy, vypíšeš prílohy : asi zápisnica z VZ, podpisový vzor, úplné znenie SZ /resp. rozhodnutie jediného spoločníka na miesto zápisnice/ . Tento návrh je spoplatnený 66.- Eur a môže sa zapisovať do 30 dní.
Economic
06.09.09,06:42
Ahojte, tiez sa chcem iba uistit, ci mi nieco neuslo, lebo uz sa v tolkych prispevkoch stracam. :-D

Chcem to urobit asi takto:
s. r. o. ma 4 spolocnikov
ZI 210.000 Sk, pouzite zaokruhlovanie nahor
1. spolocnik 150.000 Sk t.j. 4.980 EUR
2. spolocnik 30.000 Sk t.j. 996 EUR
3. spolocnik 30.000 Sk t.j. 996 EUR
4. spolocnik 30.000 Sk t.j. 996 EUR
Spolu 7.968 EUR

Spolocnicka sa vydala, tym padom treba v SZ zapisat aj nove priezvisko, trvale bydlisko a c. OP, cize tym padom bude aj zmena v OR za poplatok.

Co sa tyka hlasovania by som chcela nahradit veticku: “Každý spoločník má jeden hlas za každých 1000 Sk (slovom „tisic slovenskych korun“) svojho vkladu. “ Touto: “Počet hlasov každého spoločníka sa určuje pomerom hodnoty jeho vkladu k výške základného imania spoločnosti. “
Alebo touto: “Každý spoločník má jeden hlas za každých 10 EUR (slovom „desať EUR“) svojho vkladu. “
Viac sa mi paci prva varianta, ale neviem ci je naozaj v poriadku, co poviete*?

Na OR potom poslat:
1. upravenu spolocensku zmluvu 2x original, tym padom ziadne overovanie podpisov
2. rozhodnutie o premene ZI 2x s overenym podpisom 1 konatela (maju 3 konatelov, kazdy moze konat samostatne)
3. zapisnica z valneho zhromazdenia – 1. bod premena ZI a bod 2. zmena priezviska (zaroven aj bydliska a c. OP) spolocnicky z dovodu vydaja – podpisy overit a ku tej zmene priezviska a bydliska musi byt cestne vyhlasenie jedneho konatela resp. tej spolocnicky zvlast + overeny podpis? Pripadne aj bod 3. o hlasoch?
4. P08-navrh na zapis zmeny zapisanych udajov o spolocnosti s rucenim obmedzenym do obchodneho registra (P08 pouzit kvoli zmene priezviska a premenu ZI) – overit podpis konatela

Treba este nieco kvoli tej zmene priezviska spolocnicky na OR? Ci staci ta zapisnica, kde bude napisane, ze: “Valné zhromaždenie berie na vedomie a*jednohlasne súhlasí so zmenou priezviska, trvalého bydliska a čísla OP u spoločníka 4 a*so zmenou spoločenskej zmluvy súvisiacej s*touto zmenou. “ ? Aby som sa vyhla tomu cestnemu vyhlaseniu.

Potom mam uz snad iba jediny problem a to, ze treba v tom navrhu P08 zapisat zapis EUR a vymaz SKK vkladu u 4 spolocnikov, co je na strane 7, ibaze tam su na vyplnenie kolonky iba pre 2 spolocnikov ako teda urobit s tym? Chcela som si tu stranku skopirovat a pridat, aby som zvysnych dvoch mohla doplnit, ale ten wordovsky dokument ma nepusti.

Dakujem vopred.

Nech konateľ urobí vyhlásenie v mene spoločnosti podľa § 4 ods. 4 , že spoločníčka Janka Mrkvičková, r.č... bytom... zmenila priezvisko z ...... na priezvisko Kapustová a zároveň aj trvalý pobyt z .... na nové bydlisko.......

Toto aj overiť.
Ostatné je dobre, aj tá vetička môže ostať. Pokiaľ nie je žiadny problém hlasovania VZ, teda uznášania sa. Neviem, ako bolo ustanovené hlasovanie... závisí to od toho.
Asztalosová
06.09.09,19:12
Dobry den Economic. Zajtra by som chcela podat navrh na zapis tej organi.zlozky do OR. Zivnost.listy som vybavila bez problemov. Chvala bohu. Zapisnicu o zalozeni OZ podpisalo predstavenstvo madarskej firmy. Aj na zivnost. urade v Nitre my pani povedala, ze je to a.s. a preto podpisuje predstavenstvo a v tomto pripade je to jedno osobne predstavenstvo, takze podpisoval len jedna osoba.
Mam plnomocenstvo na vybavenie vsetkeho aj na podpis formulara na podanie navrhu na zapis do OR. Aj na zivnost. urade a na obchod.registri my povedali, ze v tomto pripade mozem podpisat navrh na zapis. Na prvej strane navrhu, kde sa hore nalepuju kolky, treba vyplnit navrhovatela, ktorym je madarska firma, len teraz neviem ci pod ich obchodne meno mam napisat vlastne meno, t.z. kto podpisuje navrh?
Dalej este neviem to, ze na str. 6 navrhu sa vypisuje statutarny organ madarskej firmy, je tam rodne cislo ale on nema rodne cislo, takze som tam nepisala nic. Statutarnym organom je jednoosobne predstavenstvo-jeho tam napisem. Ale mozu este spolocne podpisovat dve osoby-aj tychto mam napisat ako statutarny organ? Dufam ze vsetko budem mat dobre. Troska sa od toho bojim, ze my to obchodny register vrati.
Dakujem za odpoved.
Preto to trvalo takto dlho, lebo oni v madarsku este nemali nieco vybavene na obchodnom registri a u nich to trva dlhsie.
Economic
07.09.09,04:21
Dobry den Economic. Zajtra by som chcela podat navrh na zapis tej organi.zlozky do OR. Zivnost.listy som vybavila bez problemov. Chvala bohu. Zapisnicu o zalozeni OZ podpisalo predstavenstvo madarskej firmy. Aj na zivnost. urade v Nitre my pani povedala, ze je to a.s. a preto podpisuje predstavenstvo a v tomto pripade je to jedno osobne predstavenstvo, takze podpisoval len jedna osoba.
Mam plnomocenstvo na vybavenie vsetkeho aj na podpis formulara na podanie navrhu na zapis do OR. Aj na zivnost. urade a na obchod.registri my povedali, ze v tomto pripade mozem podpisat navrh na zapis. Na prvej strane navrhu, kde sa hore nalepuju kolky, treba vyplnit navrhovatela, ktorym je madarska firma, len teraz neviem ci pod ich obchodne meno mam napisat vlastne meno, t.z. kto podpisuje navrh?
Dalej este neviem to, ze na str. 6 navrhu sa vypisuje statutarny organ madarskej firmy, je tam rodne cislo ale on nema rodne cislo, takze som tam nepisala nic. Statutarnym organom je jednoosobne predstavenstvo-jeho tam napisem. Ale mozu este spolocne podpisovat dve osoby-aj tychto mam napisat ako statutarny organ? Dufam ze vsetko budem mat dobre. Troska sa od toho bojim, ze my to obchodny register vrati.
Dakujem za odpoved.
Preto to trvalo takto dlho, lebo oni v madarsku este nemali nieco vybavene na obchodnom registri a u nich to trva dlhsie.

Pod obchodné meno v návrhu napísať Tvoje meno. Keď máš plnú moc, podpisuješ a overuješ Ty. Na strane 6 sa vypisuje štatutár maď. firmy.
Za a.s. koná a podpisuje predstavenstvo, takže by malo stačiť meno toho jedného. Tí dvaja čo podpisujú majú aké funkcie ? Keď predsedníctvo je jednočlenné ?
Asztalosová
07.09.09,04:23
Dobry den.
Podla vypisu z OR maju funkciu jeden ekonomicky manazer a ten druhy personalny manazer. Oni sposob zastupovania nemaju napisany.
promod
07.09.09,17:46
Je takáto kuchárka aj pre jenoosobovú sro formou súhlasu?
cazu3
07.09.09,19:38
Nech konateľ urobí vyhlásenie v mene spoločnosti podľa § 4 ods. 4 , že spoločníčka Janka Mrkvičková, r.č... bytom... zmenila priezvisko z ...... na priezvisko Kapustová a zároveň aj trvalý pobyt z .... na nové bydlisko.......

Toto aj overiť.
Ostatné je dobre, aj tá vetička môže ostať. Pokiaľ nie je žiadny problém hlasovania VZ, teda uznášania sa. Neviem, ako bolo ustanovené hlasovanie... závisí to od toho.

Ahoj Economic, az dnes som sa dostala na web. Medzitym konatelka volala na sud co im teda v pripade toho priezviska staci, ale nepovedali jej priamo - iba tolko, ze nejaka listina, z ktorej vyplyva zmena. Mame potvrdenie o trvalom pobyte, co by ku zmene bydliska podla mna stacilo, len priezviska asi nie. Takze asi urobime radsej aj to cestne vyhlasenie.

A hlasovanie dame nakoniec 1 hlas = 1 EUR. To snad bude OK.
Dakujem za kontrolu.:)
Economic
08.09.09,03:50
Dobry den.
Podla vypisu z OR maju funkciu jeden ekonomicky manazer a ten druhy personalny manazer. Oni sposob zastupovania nemaju napisany.

Takže ten jeden podpis stačí. Je to O.K. To sú ich pracovné pozície.
Economic
08.09.09,03:55
Ahoj Economic, az dnes som sa dostala na web. Medzitym konatelka volala na sud co im teda v pripade toho priezviska staci, ale nepovedali jej priamo - iba tolko, ze nejaka listina, z ktorej vyplyva zmena. Mame potvrdenie o trvalom pobyte, co by ku zmene bydliska podla mna stacilo, len priezviska asi nie. Takze asi urobime radsej aj to cestne vyhlasenie.

A hlasovanie dame nakoniec 1 hlas = 1 EUR. To snad bude OK.
Dakujem za kontrolu.:)

Určite urobte to vyhlásenie. Je to tak v zákone, že ak sa dajú zapisovať údaje, ktoré nevyplývajú z iných príloh, robí sa čestné vyhlásenie. Nemusí tam byť ani to potvrdenie o pobyte. Dáva sa to vyhlásenie ako som hovorila. Volá sa presne Vyhlásenie podľa § 4 ods. 4 Vyhl. č. 25/2004 Z.z.
Economic
08.09.09,03:58
Je takáto kuchárka aj pre jenoosobovú sro formou súhlasu?

Samozrejme táto kuchárka je aj pre jednoosobovú s.r.o. "No neprekoreniť a nepresoliť to..." :D Môže byť teraz aj formou súhlasu, len nezabudni na povinnosť do 2 rokov doložiť úplné znenie. Ja radšej doporučujem riadnu premenu s prílohami, aby sa na to nezabudlo a nehrozila v budúcnosti sankcia.
Benko
08.09.09,18:23
Ahojte, tak som doštudovala celú tému a vyšlo mi toto:
jednoosobová sro len premena na celé eur nahor potrebuje
- návrh na zápis premeny notársky overený
- rozhodnutie spoločníka 2x overené notárom
- úplné znenie zakladateľskej listiny - neoverenú.
Je to tak prosím? A ešte sprievodný list.
grammatika
08.09.09,18:55
Ahojte, tak som doštudovala celú tému a vyšlo mi toto:
jednoosobová sro len premena na celé eur nahor potrebuje
- návrh na zápis premeny notársky overený
- rozhodnutie spoločníka 2x overené notárom
- úplné znenie zakladateľskej listiny - neoverenú.
Je to tak prosím? A ešte sprievodný list.

áno, ale tú ZL-2x (jedna ide do zbierky listín)
Economic
09.09.09,04:27
Ahojte, tak som doštudovala celú tému a vyšlo mi toto:
jednoosobová sro len premena na celé eur nahor potrebuje
- návrh na zápis premeny notársky overený
- rozhodnutie spoločníka 2x overené notárom
- úplné znenie zakladateľskej listiny - neoverenú.
Je to tak prosím? A ešte sprievodný list.

Netreba žiadny sprievodný list, iba návrh s doloženými prílohami.
Benko
09.09.09,16:31
Ďakujem, len ešte vznikla jedna zaujímavosť. Notár mi povedal, že načo overujem rozhodnutie konateľa o premene, že to sa nemusí. Potom som bola ešte na matrike kvôli iným veciam a tam som sa dozvedela, že sa musí overiť rozhodnutie o premene ale overovať sa musí bezplatne.
Ja si to pre istotu dám overiť, ale pre poriadok, prosím vás povedzte mi, či musí alebo nemusí byť overený podpis na rozhodnutí jediného spoločníka o premene. V zákone som nič moc nenašla.
Ešte raz ďakujem.
zalobaba
09.09.09,17:22
Ďakujem, len ešte vznikla jedna zaujímavosť. Notár mi povedal, že načo overujem rozhodnutie konateľa o premene, že to sa nemusí. Potom som bola ešte na matrike kvôli iným veciam a tam som sa dozvedela, že sa musí overiť rozhodnutie o premene ale overovať sa musí bezplatne.
Ja si to pre istotu dám overiť, ale pre poriadok, prosím vás povedzte mi, či musí alebo nemusí byť overený podpis na rozhodnutí jediného spoločníka o premene. V zákone som nič moc nenašla.
Ešte raz ďakujem.

:).... tak keď sa dozvieš, kde ti to bezplatne overia, daj vedieť, aj ja tam pôjdem......:o
Benko
09.09.09,18:52
Ó veľmi rada, všetkým doporučujem budovu Mestký úrad Martin, dolu podateľňa, boli tam dnes dve panie, nechcem sa ich dotknúť, ale odhadujem po 40tke, prišla som 15,30 robili do 15,45hod, ale "nech sa páči", "dobrý deň", "ako si prajete", "sekundičku prosím", "pekný deň vám prajem" - to všetko som od nich počula. A to "bezplatne overené" mi vytiahla zákon, ale som bola bez okuliarov, tiež som po 40tke, nebudem sa strápňovať. Ale že je to zadara, mi nevadí, ale ten prístup a tá ochota a pred fajrontom, no šla som do kolien. Inak včera som bola v krajskom meste a po hodine sedenia som odišla na prázdno s tlakom 240/130 asi.
Tak nie je úrad ako úrad a doporučujem matriky alebo úrady, nevyznám sa v tom, možno sa časy zmenili. A ešte bonus, to tu na porade som sa dočítala, že matrika je lacnejšia a vychádza to takto: u notára 18€ a cez matriku 2,5€.
Takže tak, priatelia, po dlhej dobe sa budem cítiť ako občan.
Nielen kvôli poplatkom.
Prajm vám pekný večer a príjemné dámy na matrike.
zalobaba
09.09.09,19:51
Ó veľmi rada, všetkým doporučujem budovu Mestký úrad Martin, dolu podateľňa, boli tam dnes dve panie, nechcem sa ich dotknúť, ale odhadujem po 40tke, prišla som 15,30 robili do 15,45hod, ale "nech sa páči", "dobrý deň", "ako si prajete", "sekundičku prosím", "pekný deň vám prajem" - to všetko som od nich počula. A to "bezplatne overené" mi vytiahla zákon, ale som bola bez okuliarov, tiež som po 40tke, nebudem sa strápňovať. Ale že je to zadara, mi nevadí, ale ten prístup a tá ochota a pred fajrontom, no šla som do kolien. Inak včera som bola v krajskom meste a po hodine sedenia som odišla na prázdno s tlakom 240/130 asi.
Tak nie je úrad ako úrad a doporučujem matriky alebo úrady, nevyznám sa v tom, možno sa časy zmenili. A ešte bonus, to tu na porade som sa dočítala, že matrika je lacnejšia a vychádza to takto: u notára 18€ a cez matriku 2,5€.
Takže tak, priatelia, po dlhej dobe sa budem cítiť ako občan.
Nielen kvôli poplatkom.
Prajm vám pekný večer a príjemné dámy na matrike.

hmmm - no radiť sa s paniami v podateľni - hmmm, no neviem neviem.....:rolleyes: Overenie na matrike je skutočne lacnejšie, ale iba v prípade, ak dokumenty nezväzujú (mali by sa štandardne spýtať, či ich chceš zviazať alebo nie, moja skúsenosť je, že sa nepýtajú a myslím, že si tak zjednodušujú prácu.... alebo šetria trikolóru ???...), ale určite nie zadarmo.
cazu3
09.09.09,21:21
Určite urobte to vyhlásenie. Je to tak v zákone, že ak sa dajú zapisovať údaje, ktoré nevyplývajú z iných príloh, robí sa čestné vyhlásenie. Nemusí tam byť ani to potvrdenie o pobyte. Dáva sa to vyhlásenie ako som hovorila. Volá sa presne Vyhlásenie podľa § 4 ods. 4 Vyhl. č. 25/2004 Z.z.



Ahoj Economic este raz, zabudla som sa uz iba opytat kolkokrat treba to cestne vyhlasenie. :D 2x, ci staci iba raz?
Economic
10.09.09,04:23
Ďakujem, len ešte vznikla jedna zaujímavosť. Notár mi povedal, že načo overujem rozhodnutie konateľa o premene, že to sa nemusí. Potom som bola ešte na matrike kvôli iným veciam a tam som sa dozvedela, že sa musí overiť rozhodnutie o premene ale overovať sa musí bezplatne.
Ja si to pre istotu dám overiť, ale pre poriadok, prosím vás povedzte mi, či musí alebo nemusí byť overený podpis na rozhodnutí jediného spoločníka o premene. V zákone som nič moc nenašla.
Ešte raz ďakujem.

Rozhodnutie jediného spoločníka musí byť overené. Teraz v rýchlosti ma nenapadá zákon, z ktorého to vyplýva, ale je to tak.
Economic
10.09.09,04:24
Ahoj Economic este raz, zabudla som sa uz iba opytat kolkokrat treba to cestne vyhlasenie. :D 2x, ci staci iba raz?

2x aj do Zbierky listín
zalobaba
10.09.09,05:39
Rozhodnutie jediného spoločníka musí byť overené. Teraz v rýchlosti ma nenapadá zákon, z ktorého to vyplýva, ale je to tak.

Rozhodnutie jediného spoločníka nie je potrebné overovať. Rozhodnutie konateľa o premene áno.
cazu3
10.09.09,18:11
2x aj do Zbierky listín



DAKUJEM :)
ibiza
12.09.09,20:22
Dobrý deň, potrebovala by som si zhrnúť pár informácií. S.r.o. - 2 osobová chce zmeniť sídlo a zároveň s touto zmenou vykonať aj zmenu ZI zo svk na eur.

Takže budem potrebovať zápisnicu z valného zhromaždenia kde sa schváli zmena zi na eur a taktiež aj zmena sídla, dodatok k spoločenskej zmluve, úplné znenie spoločenskej zmluvy, nájomnú zmluvu a následne návrh na zápis zmien.

Stačí to? ďakujem
mi_ke
12.09.09,22:20
Dobrý deň, potrebovala by som si zhrnúť pár informácií. S.r.o. - 2 osobová chce zmeniť sídlo a zároveň s touto zmenou vykonať aj zmenu ZI zo svk na eur.

Takže budem potrebovať zápisnicu z valného zhromaždenia kde sa schváli zmena zi na eur a taktiež aj zmena sídla, dodatok k spoločenskej zmluve, úplné znenie spoločenskej zmluvy, nájomnú zmluvu a následne návrh na zápis zmien.

Stačí to? ďakujem

V poriadku, len ak spravis rozhodnutie VZ nepotrebujes k tomu dodatok k SZ a k najomnej zmluve este doloz LV...
IvetaH
13.09.09,07:24
Dobrý deň,
mám zakladateľskú zmluvu, kde je napísané, Každý spoločník má jeden hlas na každých 1000.- Sk svojho vkladu. Je to jednoosobová sro, neviem, prečo to tam je uvedené. Len neviem, ako to mám napísať v eurách. ZI je na celé eurá.
Prosím vás, môže to byť 33,19 €, keď ZI je na celé eur?
Economic
13.09.09,09:45
Dobrý deň, potrebovala by som si zhrnúť pár informácií. S.r.o. - 2 osobová chce zmeniť sídlo a zároveň s touto zmenou vykonať aj zmenu ZI zo svk na eur.

Takže budem potrebovať zápisnicu z valného zhromaždenia kde sa schváli zmena zi na eur a taktiež aj zmena sídla, dodatok k spoločenskej zmluve, úplné znenie spoločenskej zmluvy, nájomnú zmluvu a následne návrh na zápis zmien.

Stačí to? ďakujem

Ak sa sídlo zmení na cudzie, treba nájomnú zmluvu a v nej by bolo dobre aby bolo uvedené v koho osobnom lastníctve je nehnuteľnosť a na akom LV je zapísaná. Z novely vyplýva, že vlastník nehnuteľnosti musí súhlasiť s umiestnením sídla spoločnosti vo svojej nehnuteľnosti. Keby bolo náhodou sídlo v mieste trvalého pobytu niektorého z konateľov, alebo spoločníkov vo osobnom vlastníctve, potom stačí súhlas toho vlastníka - dokladá sa čestné vyhlásenie. Dodatok k SZ netreba, iba úplné znenie spoločenskej zmluvy. Ak chceš ušetriť 50 % na súdnom poplatku, doporučujem elektronické podanie. Naša spoločnosť už takéto podania realizuje v rámci poskytovania svojich služieb. Inak je to 66.- Eur. V prípade záujmu viac v mojom profile.
Economic
13.09.09,09:46
Dobrý deň,
mám zakladateľskú zmluvu, kde je napísané, Každý spoločník má jeden hlas na každých 1000.- Sk svojho vkladu. Je to jednoosobová sro, neviem, prečo to tam je uvedené. Len neviem, ako to mám napísať v eurách. ZI je na celé eurá.
Prosím vás, môže to byť 33,19 €, keď ZI je na celé eur?

Prečo taká komplikácia ? Daj 1 hlas na 100.- Eur napríklad !!!
ibiza
13.09.09,13:16
Z novely vyplýva, že vlastník nehnuteľnosti musí súhlasiť s umiestnením sídla spoločnosti vo svojej nehnuteľnosti.

No firma bude sídliť v budove ktorej majiteľom je je obchodná spoločnosť. Jej konateľ je Francúz. Nestačí nám teda už podpísaná nájomná zmluva? Musím mu dávať podpisovať aj súhlas so sídlom spoločnosti?
ibiza
13.09.09,16:59
Ešte by ma zaujímalo koľko ks jednotlivých listín treba na súd poslať.

Čiže mám:
zápisnicu z VZ, podpisy neoverujem, neviem koľko krát na súd
úplné znenie spoločenskej zmluvy, podpisy neoverujem, neviem koľko krát na súd
nájomná zmluva, stačí len kópia alebo musí byť overená?
návrh na zápis zmien, podpisy overujem, na súd 1x

Môžete ma niekto doplniť?
Economic
14.09.09,04:23
Ešte by ma zaujímalo koľko ks jednotlivých listín treba na súd poslať.

Čiže mám:
zápisnicu z VZ, podpisy neoverujem, neviem koľko krát na súd
úplné znenie spoločenskej zmluvy, podpisy neoverujem, neviem koľko krát na súd
nájomná zmluva, stačí len kópia alebo musí byť overená?
návrh na zápis zmien, podpisy overujem, na súd 1x

Môžete ma niekto doplniť?

zápisnica 2x
úplné znenie 2x
nájomná zmluva 1x originál, nemusí byť overená
Návrh 1x overený podpis za podmienky že konateľ je jeden a že koná samostatne, keby konali dvaja vždy spoločne /to podľa toho ako majú zapísaní že konajú podľa výpisu z OR/ obaja by museli podpísať a overiť návrh.
Economic
14.09.09,04:25
No firma bude sídliť v budove ktorej majiteľom je je obchodná spoločnosť. Jej konateľ je Francúz. Nestačí nám teda už podpísaná nájomná zmluva? Musím mu dávať podpisovať aj súhlas so sídlom spoločnosti?

Je niekde v texte zmluvy, že jeho to jeho vlastná nehnuteľnosť ? To by stačilo. Mňa raz jeden register dobre vytočil, keď nad rámec všetkého a mimochodom dobrého, čo som doložila, chcel ešte doklad o pridelení súpisného čísla.... Ak áno, tak je to O.K.
sybila3
14.09.09,07:40
keď som dala zápis ZI na 6640, do akého dátumu musím v účtovníctve zaúčtovať to halierové vyrovnanie z nerozd.zisku, až keď bude v OR zapísaná zmena?
ibiza
14.09.09,09:20
Je niekde v texte zmluvy, že jeho to jeho vlastná nehnuteľnosť ? To by stačilo. Mňa raz jeden register dobre vytočil, keď nad rámec všetkého a mimochodom dobrého, čo som doložila, chcel ešte doklad o pridelení súpisného čísla.... Ak áno, tak je to O.K.

Áno je tam text hneď v prvom bode, že prenajímateľ je vlastníkom nehnuteľnosti..., zapísanej...

takže priložím len nájomnú zmluvu. Ďakujem za odpoveď Economic, pomohla si mi.

Ešte sa chcem opýtať ako to je s tým zaokrúhlením keď to dám na celé eurá nahor, vznikne mi rozdiel 1,22. S.r.o. mala zatiaľ iba stratu.. takže nemám nerozdelený zisk z minulých rokov. Môžu mi ten rozdiel vykryť spoločníci normálne do pokladne?
mi_ke
14.09.09,13:02
Áno je tam text hneď v prvom bode, že prenajímateľ je vlastníkom nehnuteľnosti..., zapísanej...

takže priložím len nájomnú zmluvu. Ďakujem za odpoveď Economic, pomohla si mi.

Ešte sa chcem opýtať ako to je s tým zaokrúhlením keď to dám na celé eurá nahor, vznikne mi rozdiel 1,22. S.r.o. mala zatiaľ iba stratu.. takže nemám nerozdelený zisk z minulých rokov. Môžu mi ten rozdiel vykryť spoločníci normálne do pokladne?

No neviem si predstavit, ze by v najomnej zmluve bol prenajimatelom niekto iny ako vlastnik ;) Hoci priznavam, v zmluve o prenajme nebytovych priestorov to moze byt aj spravca....takze Ti treba len najomnu zmluvu a co suhlasim s economic, na reg. sude v TN Ti je treba aj rozhodnutie obce o udeleni supisneho cisla:rolleyes:
Co sa tyka zaokruhlenia, ano mozes to aj tak, ze spolocnici vykryju rozdiel vkladom do vlastneho imania.
ibiza
14.09.09,14:16
ďakujem Vám za pomoc
Economic
15.09.09,07:12
No neviem si predstavit, ze by v najomnej zmluve bol prenajimatelom niekto iny ako vlastnik ;) Hoci priznavam, v zmluve o prenajme nebytovych priestorov to moze byt aj spravca....takze Ti treba len najomnu zmluvu a co suhlasim s economic, na reg. sude v TN Ti je treba aj rozhodnutie obce o udeleni supisneho cisla:rolleyes:
Co sa tyka zaokruhlenia, ano mozes to aj tak, ze spolocnici vykryju rozdiel vkladom do vlastneho imania.

Za mojej praxe som sa stretla už s kadejakými nájomnými zmluvami, to by bolo na dlhšie... Preto to radšej sem keď radím ľuďom vypíšem takto úplne ľudovo, aby si to vedeli eventuálne odkontrolovať, alebo ak náhodou je treba, radšej jeden špeciálny súhlas doložiť, aby im to nezamietli.
Economic
15.09.09,07:24
keď som dala zápis ZI na 6640, do akého dátumu musím v účtovníctve zaúčtovať to halierové vyrovnanie z nerozd.zisku, až keď bude v OR zapísaná zmena?

Buď to urobíš ku dňu rozhodnutia o premene, alebo k dátumu k akému to prejde v OR.
Mikolajova
20.09.09,11:45
Prosím Vás 1 str. tlačiva P29 Vypisuje konateľ spoločnosti resp. jeho osobné údaje alebo sa tam udáva názov a sídlo spoločnosti?
Economic
21.09.09,04:01
Prosím Vás 1 str. tlačiva P29 Vypisuje konateľ spoločnosti resp. jeho osobné údaje alebo sa tam udáva názov a sídlo spoločnosti?

Určite doporučím do 1. riadku obchodné meno spoločnosti, ja do druhého dávam údaje konateľa, resp. svoje keď mám plnú moc.
pa3cia
21.09.09,17:48
Dobrý večer,
chcem sa spýtať, či pri zmene SZ - z dôvodu premeny SKK na EUR-mám zmeniť aj výšku min podielu z pôvodných 30.000,-Sk prepočítaných na 995,82Eur na 750,-Eur.
Ako je to s prepočtom iných hodnôt, napr.právo samostatne nakladať s majetkom do max.hodnoty 10 milionov SKK? Ako sa má suma zaokrúhliť?
Ďakujem...
Economic
21.09.09,18:05
Dobrý večer,
chcem sa spýtať, či pri zmene SZ - z dôvodu premeny SKK na EUR-mám zmeniť aj výšku min podielu z pôvodných 30.000,-Sk prepočítaných na 995,82Eur na 750,-Eur.
Ako je to s prepočtom iných hodnôt, napr.právo samostatne nakladať s majetkom do max.hodnoty 10 milionov SKK? Ako sa má suma zaokrúhliť?
Ďakujem...

Ahoj !

Samozrejme. Minimálna výška jedného spoločníka je 750.- Eur a minimálne ZI je 5 000.- Eur. Čo sa týka tých 10 miliónov, ja by som to kľudne dala napríklad na 33 200.- Eur. Ak to robíš premenou schvaľovanou na VZ, do Uznesenia daj, že sa schvaľuje predložené upravené úplné znenie SZ. A schvália si ho spoločníci takto. Určite to bude O.K. ja to robievam takto.
pa3cia
21.09.09,18:22
Urobila som to cez rozhodnutie, lebo som nepočítala s tým, že v SZ bude nejaká suma, ktorej výška sa zmení tak, že sa bude musieť schvaľovať na VZ.
Nedá sa to nejako obísť? Myslím to VZ?
Economic
21.09.09,18:36
Urobila som to cez rozhodnutie, lebo som nepočítala s tým, že v SZ bude nejaká suma, ktorej výška sa zmení tak, že sa bude musieť schvaľovať na VZ.
Nedá sa to nejako obísť? Myslím to VZ?
Myslíš rozhodnutím konateľa ? Kľudne to tam nechaj zaokrúhlené. Do rozhodnutia to teda nespomínaj, iba premenu. No možno do ďalšieho VZ by som to zakomponovala, aby o tom spoločníci vedeli.
pa3cia
21.09.09,18:42
Ok,
ďakujem za rýchlu odpoveď.
Daša1961
22.09.09,10:59
Dobrý den, mám problem pri vyplnaní tlaciv suvisiacich s premenou ZI na euro.
1,pri tlacive "rozhodnutie" - aky datum mam uviest, kedy nadobuda rozhodnutie platnost?
2,je potrebne napisat uplne nove znenie spolocenskej zmluvy pri premene ZI na euro?
3,kedy je potrebne vyplnat aj tlacivo "suhlas s premenou.."
Dakujem
vierka6
23.09.09,14:34
Ahoj Economic a všetci ostatní, ktorí pri tejto téme pomáhate.
Chcem sa velmi podakovat za rady a prílohy, ktoré stačí len uložiť a vpísať podľa svojho.
Ja som dnes bola odovzdat "Navrh na zapis premeny ZI na € atď."
na príslušnom súde a vôbec si neviem predstaviť koľko času by som stratila hľadaním a rozmýšľaním nad tým ako čo napísať, aký dátum kde dať, či je to tak v poriadku a podobne. Naozaj si veľmi vážim všetkých skúsenejších, ktorí sú ochotní sa podeliť s ostatnými a nenechať si to len pre seba.
Je to pravda ako sa hovorí, že na stránke "porada" nájdeme odpoveď na všetky problémy.

Ešte raz vďaka
Economic
23.09.09,14:39
Ahoj Economic a všetci ostatní, ktorí pri tejto téme pomáhate.
Chcem sa velmi podakovat za rady a prílohy, ktoré stačí len uložiť a vpísať podľa svojho.
Ja som dnes bola odovzdat "Navrh na zapis premeny ZI na € atď."
na príslušnom súde a vôbec si neviem predstaviť koľko času by som stratila hľadaním a rozmýšľaním nad tým ako čo napísať, aký dátum kde dať, či je to tak v poriadku a podobne. Naozaj si veľmi vážim všetkých skúsenejších, ktorí sú ochotní sa podeliť s ostatnými a nenechať si to len pre seba.
Je to pravda ako sa hovorí, že na stránke "porada" nájdeme odpoveď na všetky problémy.

Ešte raz vďaka

Musíme si pomáhať, to je úplne v poriadku. Veď aj ja koľko krát hľadám pomoc práve na týchto stránkach. Ja poradím v čom som "ja doma" a ja sa zase poteším, keď mne niekto poradí v čom je doma on. A veľmi sa teším, keď to naozaj pomôže. Je to dobrý pocit. Aj Tebe vďaka. Veľa úspechov.
Daša1961
23.09.09,19:50
Ahoj Economic a všetci ostatní, ktorí pri tejto téme pomáhate.
Chcem sa velmi podakovat za rady a prílohy, ktoré stačí len uložiť a vpísať podľa svojho.
Ja som dnes bola odovzdat "Navrh na zapis premeny ZI na € atď."
na príslušnom súde a vôbec si neviem predstaviť koľko času by som stratila hľadaním a rozmýšľaním nad tým ako čo napísať, aký dátum kde dať, či je to tak v poriadku a podobne. Naozaj si veľmi vážim všetkých skúsenejších, ktorí sú ochotní sa podeliť s ostatnými a nenechať si to len pre seba.
Je to pravda ako sa hovorí, že na stránke "porada" nájdeme odpoveď na všetky problémy.

Ešte raz vďaka
Ahoj Vierka6, reagujem na tvoj prispevok, kedze pises ze si uz bola odovzdat na sude ziadost na premenu zi na €. mohla by si mi prosim pomoct s mojim problemom?Je to prispevok pred tebou.Dakujem
Economic
23.09.09,19:56
Ahoj Vierka6, reagujem na tvoj prispevok, kedze pises ze si uz bola odovzdat na sude ziadost na premenu zi na €. mohla by si mi prosim pomoct s mojim problemom?Je to prispevok pred tebou.Dakujem

Je to na stránke www.orsr.sk Tlačivá na stiahnutie Formulár 29, ak ideš robiť premenu a nie súhlasom, čo Ti doporučujem viac. To znamená urobíš buď VZ alebo Rozhodnutie konateľa o premene + úplné znenie. Môžeš, alebo musíš to urobiť do konca tohto roku, do knca roku 2009 je to zadarmo. Od 1. 1. 2010 je za to už súdny poplatok 66.- Eur. V prípade potreby kontakt v mojom profile.
susi28
24.09.09,07:16
Chcem sa opýtať tých, ktorí už robili zmenu ZI na OR - ako dlho to trvalo na súde? Podala som návrh na zápis zmeny už v máji a stále to nie je na internete zmenené. Je normálna taká dlhá lehota? Návrh som urobila podľa príspevkov v tomto fóre, myslím, že bol v poriadku. Podávala som naraz 2 návrhy, v jednom som menila aj adresy spoločníkov, takže som platila aj kolky - ten bol hotový raz dva. V druhom som menila iba ZI, to je zatiaľ bez poplatku a za 3 mesiace sa nič nedeje.
Economic
24.09.09,07:21
Chcem sa opýtať tých, ktorí už robili zmenu ZI na OR - ako dlho to trvalo na súde? Podala som návrh na zápis zmeny už v máji a stále to nie je na internete zmenené. Je normálna taká dlhá lehota? Návrh som urobila podľa príspevkov v tomto fóre, myslím, že bol v poriadku. Podávala som naraz 2 návrhy, v jednom som menila aj adresy spoločníkov, takže som platila aj kolky - ten bol hotový raz dva. V druhom som menila iba ZI, to je zatiaľ bez poplatku a za 3 mesiace sa nič nedeje.

Na zápis premeny nemajú žiadnu lehotu, robia to priebežne. No ak to máš viac ako 3 mesiace, kľudne napíš žiadosť o informáciu, prečo to ešte nie je zapísané. No ak Ťa to nesúri, tak nechaj tomu voľný priebeh. Ty si si splnila, čo Ti zákon ukladá.
božena24
24.09.09,09:03
Ahoj Economic,
mám podobný prípad ako Fany v príspevku 250. Tiež dopĺňame, okrem premeny menovitých hodnôt ZI aj konateľa a predmety činnosti . Všetko bolo bolo schválené na VZ SRO. Takže, keďže už mám z toho čítania v hlave guláš, rada by som si tiež overila svoje postupy.
1. mám zápisnicu s VZ 2x. Stačí, keď na nej bude overený len podpis konateľa. Podpisy zúčastnených spoločníkov nemusia?
2. Zaujímalo by ma, keď existuje zápisnica z VZ, je potrebné aj rozhodnutie o premene menovitých hodnôt ZI? Predpokladám, že nie.
3. mám úplne znenie SZ 2x s podpisom jedného konateľa bez overenia
4. používam návrh P8, keďže ide o zmenu aj iných údajov
5. k doplneniu konateľa prikladám aj jeho výpis z RT
6. pokiaľ ide o rozšíreniu predmetu podnikania, na ŽR mi povedali, že pokiaľ ide o prvovýrobu, tak oprávnenie vydáva priamo OR. Tu mám chaos. Mohla by som toto všetko podať na OR aj bez výpisu zo ŽR?
Economic
24.09.09,09:39
Ahoj Economic,
mám podobný prípad ako Fany v príspevku 250. Tiež dopĺňame, okrem premeny menovitých hodnôt ZI aj konateľa a predmety činnosti . Všetko bolo bolo schválené na VZ SRO. Takže, keďže už mám z toho čítania v hlave guláš, rada by som si tiež overila svoje postupy.
1. mám zápisnicu s VZ 2x. Stačí, keď na nej bude overený len podpis konateľa. Podpisy zúčastnených spoločníkov nemusia?
2. Zaujímalo by ma, keď existuje zápisnica z VZ, je potrebné aj rozhodnutie o premene menovitých hodnôt ZI? Predpokladám, že nie.
3. mám úplne znenie SZ 2x s podpisom jedného konateľa bez overenia
4. používam návrh P8, keďže ide o zmenu aj iných údajov
5. k doplneniu konateľa prikladám aj jeho výpis z RT
6. pokiaľ ide o rozšíreniu predmetu podnikania, na ŽR mi povedali, že pokiaľ ide o prvovýrobu, tak oprávnenie vydáva priamo OR. Tu mám chaos. Mohla by som toto všetko podať na OR aj bez výpisu zo ŽR?

1. Na zápisnici z VZ nemusí byť overený podpis konateľa, spoločníci iba podpisujú neoverujú
2. Rozhodnutie o premene daj do zápisnice
3. úplné znenie nemusí byť overené
4. správne 8 zmenový formulár
5. netreba VRT - ale dolož podpisový vzor konateľa
6. ak sa prvovýroba myslí poľnohospodárstvo, má to ovšem presné pomenovanie, na to netreba ŽL, len nemám teraz toľko času to presné pomenovanie hľadať.

Ak by som Ti podávala doklady do OR ja elektronicky, mohla by si ušetriť na súdnom poplatku, za symbolický poplatok. Ak chceš samozrejme, ak podáš papierovo súdny poplatok je 66.- Eur.
božena24
24.09.09,10:15
ďakujem za usmernenie, ale teraz v súvislosti s Tvojou odpoveďou sa mi vynorili ešte ďalšie (asi hlúpe) otázky:
1. akou formou dať to rozhodnutie do zápisnice- len nejakou slovnou formuláciou do uznesenia, alebo ako prílohu - nejaké talčivá sa tu objavili,
2.akou formou predložiť podpisový vzor konateľa? Je na to nejaké tlačivo?
3.pokiaľ ide o prvovýrobu, naozaj ide o poľnohospodárske činnosti. Nevieš, kde by som našla potrebné info? Ja by som si to našla aj sama.
Inak veľmi pekne ďakujem. Začína sa mi z toho gulášu trošku vyjasnievať.
Daša1961
24.09.09,10:22
Dakujem Economic za odpoved.Mam ešte jeden dotaz. V tlačive Rozhodnutie atd. kedy nadobuda platnost? Dakujem za pomoc
Economic
24.09.09,15:55
ďakujem za usmernenie, ale teraz v súvislosti s Tvojou odpoveďou sa mi vynorili ešte ďalšie (asi hlúpe) otázky:
1. akou formou dať to rozhodnutie do zápisnice- len nejakou slovnou formuláciou do uznesenia, alebo ako prílohu - nejaké talčivá sa tu objavili,
2.akou formou predložiť podpisový vzor konateľa? Je na to nejaké tlačivo?
3.pokiaľ ide o prvovýrobu, naozaj ide o poľnohospodárske činnosti. Nevieš, kde by som našla potrebné info? Ja by som si to našla aj sama.
Inak veľmi pekne ďakujem. Začína sa mi z toho gulášu trošku vyjasnievať.

1. Normálne takto napríklad takto :
Spoločníčky sa rozhodli v zmysle platného generálneho zákona č. 659/2007 Z. z. a v súlade s Vyhláškou Ministerstva spravodlivosti SR č. 246/2008 Z. z. o pravidlách a postupoch pri premene menovitej hodnoty vkladov do imania a menovitej hodnoty základných imaní zo slovenskej meny na eurá premeniť vklady jednotlivých spoločníkov a následne výšku základného imania zo slovenských korún na eurá. Základom pre prepočet slúži fixne stanovený konverzný kurz, ktorý je 1€=30,1260 Sk.
Pri základnom prepočte vkladu spoločníčok, kde každá mala doteraz rovnakú výšku vkladu, presne vychádza na 100 000.- Sk hodnota po prepočte konverzným kurzom 3 319,391887 €, ktorý pri zaokrúhlení podľa povoleného pravidla vychádza 3 320.- €. Konateľky spoločnosti preto navrhujú prijať uznesenie o premene základného imania spoločnosti na zaokrúhlenú výšku jednotlivých vkladov, to znamená, že celková výška základného imania spoločnosti bude predstavovať po premene 6 640.- €. Pri tomto riešení zostane zachovaný taký istý pomer vkladov, aké bolo doteraz a z toho vyplynie nový počet hlasov na rozhodovanie valného zhromaždenia. Keďže doteraz platilo, že na každý vklad vo výške 1000.- Sk má spoločník 1 hlas, po premene bude platiť, že na každých 10 - € má spoločník 1 hlas. Celkový počet hlasov po premene bude 664. Rozhodovanie valného zhromaždenia zostáva platné v doterajšom znení, že valné zhromaždenie je uznášaniaschopné pri účasti oboch spoločníčok a to súhlasným prejavom vôle.

Ten predmet je :

poľnohospodárstvo a lesníctvo včítane predaja nespracovaných poľnohospodárskych a lesných výrobkov za účelom spracovania alebo ďalšieho predaja

Podpisový vzor konateľa

Ja, Jožko Mrkvička, r.č. bydlisko ... budem ako konateľ spoločnosti XENIN,s.r.o. Prievidza podpisovať tak, že k obchodnému názvu spoločnosti pripojím svoj podpis takto :
vierka6
25.09.09,04:58
Dakujem Economic za odpoved.Mam ešte jeden dotaz. V tlačive Rozhodnutie atd. kedy nadobuda platnost? Dakujem za pomoc

Prepac Daša, bola som mimo "porady". Na Tvoje otázky odpovedala
Economic, na poslednu otazku: Na rozhodnutie aj ostatné dokumenty
daj datum aktuálny, kedy si ho napisala.
božena24
25.09.09,08:24
ďakujem ešte raz, aby som sa uistila, ten bod 1, môže byť ako súčasť uznesenia VZ
Economic
25.09.09,10:45
ďakujem ešte raz, aby som sa uistila, ten bod 1, môže byť ako súčasť uznesenia VZ

Dátum samozrejme aktuálny, kedy sa koná VZ.
Ja tú premenu vždy dávam aj do programu, objaví sa mi to tak okecané v priebehu VZ a všetky Uznesenia dávam na záver zápisnice, ako odhlasované kde to tak stručne zhrniem, že Uznesenie jednoznačne scvhaľuje prevod vkladov jednotlivých spoločníkov.... a novú výšku základného imania....... Musia tam byť oba tieto údaje.
sybila3
28.09.09,06:21
ahojte, teraz mi akurát prišlo rozhodnutie zo súdu, že nebola vykonaná premena ZI, že nebolo priložené rozhodnutie štatut.orgánu resp. val. zhromaždenia o premene. Pritom som všetko urobila ako bolo na porade písané, nedávala som rozhodnutie ale zápisnicu z VZ, ostatné veci, ktoré tu boli popísané, tak tomu vôbec nerozumiem.
Economic
28.09.09,06:25
ahojte, teraz mi akurát prišlo rozhodnutie zo súdu, že nebola vykonaná premena ZI, že nebolo priložené rozhodnutie štatut.orgánu resp. val. zhromaždenia o premene. Pritom som všetko urobila ako bolo na porade písané, nedávala som rozhodnutie ale zápisnicu z VZ, ostatné veci, ktoré tu boli popísané, tak tomu vôbec nerozumiem.

Ak máš záujem o pomoc, pošli mi do súkromného mailu dokumenty, ktoré si dokladala do OR a Oznámenie o súdu, ktorým Ti to zamietli. Pomôžem.
grammatika
28.09.09,06:26
ahojte, teraz mi akurát prišlo rozhodnutie zo súdu, že nebola vykonaná premena ZI, že nebolo priložené rozhodnutie štatut.orgánu resp. val. zhromaždenia o premene. Pritom som všetko urobila ako bolo na porade písané, nedávala som rozhodnutie ale zápisnicu z VZ, ostatné veci, ktoré tu boli popísané, tak tomu vôbec nerozumiem.
No a mala si tam v tom VZ napísané, čo je bod programu, že príjimate rozhodnutie o premene?
Ako napr.tu:

http://www.porada.sk/t111147-zakladne-imanie-rozdiel.html#post1036373
http://www.porada.sk/t88018-p73-premena-menovitych-hodnot-zakladneho-imania-v-s-r-o.html#post1109027
sybila3
28.09.09,06:52
Zápisnicu z VZ som robila podľa vzoru z porady, prvý bod premena menovitej hodnoty..., druhý zmena hlasov.
Je tam napísané, že VZ berie navedomie a jednohlasne súhlasí s premenou......
Economic
28.09.09,06:55
Zápisnicu z VZ som robila podľa vzoru z porady, prvý bod premena menovitej hodnoty..., druhý zmena hlasov.
Je tam napísané, že VZ berie navedomie a jednohlasne súhlasí s premenou......

Tu sa toho popísalo až až... Ak to mám správne vyhodnotiť a opraviť, aby Ti to prešlo, potrebujem vidieť konkrétne čo si tam mala napísané, resp. čo si tam nemala a malo tam byť a čo konkrétne sa im nepáčilo v OR. Bez toho to neviem vyhodnotiť.
sybila3
28.09.09,06:59
môžem ti to poslať oskenované v SS? dosť ma to nahnevalo, lebo som tam mala všetko ako tu bola rodené, už som to vypustila hlavy ako ďalšiu vec urobenú a teraz toto......
Economic
28.09.09,07:00
môžem ti to poslať oskenované v SS? dosť ma to nahnevalo, lebo som tam mala všetko ako tu bola rodené, už som to vypustila hlavy ako ďalšiu vec urobenú a teraz toto......

Jasné, pošli...
Economic
28.09.09,07:02
Jasné, pošli...

V priebehu dnešného dňa Ti to opravím. Teraz tu budem mať jednanie. Neboj, veštko bude O.K.
sway
28.09.09,07:41
Prosím nemáte niekto info ohľadom sankcií za to že ešte nemáme tento úkon spravený?..... v tlalči už bola okolo toho panika.... ale nemám konkrétne info... tak poprosím ak niekto vie viac.... dík
Chobot
28.09.09,07:42
ahojte, teraz mi akurát prišlo rozhodnutie zo súdu, že nebola vykonaná premena ZI, že nebolo priložené rozhodnutie štatut.orgánu resp. val. zhromaždenia o premene. Pritom som všetko urobila ako bolo na porade písané, nedávala som rozhodnutie ale zápisnicu z VZ, ostatné veci, ktoré tu boli popísané, tak tomu vôbec nerozumiem.

A v tej zápisnici z VZ je uvedené uznesenie o zmene ZI? Je tam presne napísané, že VZ jednohlasne odsúhlasilo zmenu ZI z .... SKK na ...... EUR? Musí to byť presné a jednoznačné rozhodnutie, nestačí, že VZ súhlasí s konverziou ZI.

AK to tam máš, tak treba podať námietku, možno si to v zápisnici nevšimli.

A čo presne namietali v zamietnutí zápisu? Ste AS alebo SRO?
mi_ke
28.09.09,08:12
Prosím nemáte niekto info ohľadom sankcií za to že ešte nemáme tento úkon spravený?..... v tlalči už bola okolo toho panika.... ale nemám konkrétne info... tak poprosím ak niekto vie viac.... dík

Nemusis sa bat, zatial nie je ziadny predpis, ktory by stanovil sankcie za nevykonanie premeny...Iste je, ze od 1.1.2010 skonci zaokruhlenie zadarmo (formular c. 29) a premenu vykonas bud cez zmenovy formular alebo cez suhlas s premenou.
sybila3
28.09.09,09:34
mám tam, že VZ berie na vedomie a jednohlasne súhlasí s premenou menovitej.....
Chobot
28.09.09,09:51
mám tam, že VZ berie na vedomie a jednohlasne súhlasí s premenou menovitej.....

Ale či je tam aj napísané presne z akej hodnoty SKK na akú hodnotu EUR?

Pošli aj mne tie naskenované dokumenty, ak chceš. Môj email je chrobak7(zavinač)post.sk. Daj vedieť, až to pošleš, pozriem, čo tam mohlo byť zle. Možno to bude len vo formulácii.
Economic
28.09.09,14:14
mám tam, že VZ berie na vedomie a jednohlasne súhlasí s premenou menovitej.....

Keď tú zápisnicu budem vedieť prečítať, doplním Ti ju tak, by Ti prešla. Mám za sebou už viac ako stovku návrhov na premenu vkladov, no ani jedno mi neodmietli.
cazu3
28.09.09,19:20
Nech konateľ urobí vyhlásenie v mene spoločnosti podľa § 4 ods. 4 , že spoločníčka Janka Mrkvičková, r.č... bytom... zmenila priezvisko z ...... na priezvisko Kapustová a zároveň aj trvalý pobyt z .... na nové bydlisko.......

Toto aj overiť.
Ostatné je dobre, aj tá vetička môže ostať. Pokiaľ nie je žiadny problém hlasovania VZ, teda uznášania sa. Neviem, ako bolo ustanovené hlasovanie... závisí to od toho.
Tak som myslela, ze uz budem mat po starostiach. Ale konatelka este pred navstevou OR, tam volala a povedali jej nasledovne:
- musi byt najprv vyhotoveny dodatok k spolocenskej zmluve a tam musia byt overene podpisy spolocnikov (co je podla mna hlupost, lebo mame predsa zapisnicu z valneho zhromazdenia, kde je napisane nasledovne: "Valné zhromaždenie berie na vedomie a jednohlasne súhlasí s premenou menovitej hodnoty vkladov do imania a základného imania zo slovenskej meny na eurá a o so zmenou spoločenskej zmluvy súvisiacej s touto premenou. Valné zhromaždenie súhlasí so stanoveným zaokrúhlením menovitej hodnoty vkladov smerom nahor s presnosťou na celé eurá." k tomu este mame zvlast "Rozhodnutie o premene menovitej hodnoty vkladov do imania a základného imania zo slovenskej meny na eurá a o zmene spoločenskej zmluvy spoločnosti XY spol. s r. o.", kde su sumy presne vycislene, len je to prijate iba statutarnym organom, cize konatelkou)
- potom ma byt uplne znenie spol.zmluvy - tam nemusia byt overene podpisy (to beriem ako OK)
- zapisnica z valneho zhromazdenia - nemusia byt overene podpisy (tak musia alebo nemusia byt overene?)
Dakujem.
Economic
28.09.09,19:45
Tak som myslela, ze uz budem mat po starostiach. Ale konatelka este pred navstevou OR, tam volala a povedali jej nasledovne:
- musi byt najprv vyhotoveny dodatok k spolocenskej zmluve a tam musia byt overene podpisy spolocnikov (co je podla mna hlupost, lebo mame predsa zapisnicu z valneho zhromazdenia, kde je napisane nasledovne: "Valné zhromaždenie berie na vedomie a jednohlasne súhlasí s premenou menovitej hodnoty vkladov do imania a základného imania zo slovenskej meny na eurá a o so zmenou spoločenskej zmluvy súvisiacej s touto premenou. Valné zhromaždenie súhlasí so stanoveným zaokrúhlením menovitej hodnoty vkladov smerom nahor s presnosťou na celé eurá." k tomu este mame zvlast "Rozhodnutie o premene menovitej hodnoty vkladov do imania a základného imania zo slovenskej meny na eurá a o zmene spoločenskej zmluvy spoločnosti XY spol. s r. o.", kde su sumy presne vycislene, len je to prijate iba statutarnym organom, cize konatelkou)
- potom ma byt uplne znenie spol.zmluvy - tam nemusia byt overene podpisy (to beriem ako OK)
- zapisnica z valneho zhromazdenia - nemusia byt overene podpisy (tak musia alebo nemusia byt overene?)
Dakujem.

Jasné že éra dodatkov už dávno pominula. Najdôležitejšie je rozhodnutie VZ, aj do toho VZ by som pre istotu vsunula vetičku, že sa schvaľuje úplné znenie spoločenskej zmluvy so zakomponovaním premeny vkladov a ZI spoločnosti, ako aj zmenu priezviska konateľky, či spoločníčky /už si nepamätám o koho presne išlo/. V prípade záujmu elektronického podania a tým ušetrenie na súdnom poplatku, viem zabezpečiť v prípade záujmu.
Economic
28.09.09,19:46
Tak som myslela, ze uz budem mat po starostiach. Ale konatelka este pred navstevou OR, tam volala a povedali jej nasledovne:
- musi byt najprv vyhotoveny dodatok k spolocenskej zmluve a tam musia byt overene podpisy spolocnikov (co je podla mna hlupost, lebo mame predsa zapisnicu z valneho zhromazdenia, kde je napisane nasledovne: "Valné zhromaždenie berie na vedomie a jednohlasne súhlasí s premenou menovitej hodnoty vkladov do imania a základného imania zo slovenskej meny na eurá a o so zmenou spoločenskej zmluvy súvisiacej s touto premenou. Valné zhromaždenie súhlasí so stanoveným zaokrúhlením menovitej hodnoty vkladov smerom nahor s presnosťou na celé eurá." k tomu este mame zvlast "Rozhodnutie o premene menovitej hodnoty vkladov do imania a základného imania zo slovenskej meny na eurá a o zmene spoločenskej zmluvy spoločnosti XY spol. s r. o.", kde su sumy presne vycislene, len je to prijate iba statutarnym organom, cize konatelkou)
- potom ma byt uplne znenie spol.zmluvy - tam nemusia byt overene podpisy (to beriem ako OK)
- zapisnica z valneho zhromazdenia - nemusia byt overene podpisy (tak musia alebo nemusia byt overene?)
Dakujem.

Na zápisnici podpisy nemusia byť overené. Len na návrhu do OR, keby že ho podávala iná osoba, tak plná moc overená.
cazu3
28.09.09,20:28
Jasné že éra dodatkov už dávno pominula. Najdôležitejšie je rozhodnutie VZ, aj do toho VZ by som pre istotu vsunula vetičku, že sa schvaľuje úplné znenie spoločenskej zmluvy so zakomponovaním premeny vkladov a ZI spoločnosti, ako aj zmenu priezviska konateľky, či spoločníčky /už si nepamätám o koho presne išlo/. V prípade záujmu elektronického podania a tým ušetrenie na súdnom poplatku, viem zabezpečiť v prípade záujmu.
Tym padom mi vlastne rozhodnutie (nemyslim tlacivo OR) s presne vypisanymi zmenami teraz podla toho co si napisala ani netreba. Teda v tom pripade ked to vsetko supnem rovno do zapisnice z valneho zhromazdenia.
cazu3
28.09.09,20:28
Na zápisnici podpisy nemusia byť overené. Len na návrhu do OR, keby že ho podávala iná osoba, tak plná moc overená.
Navrh bude podavat konatelka (nie je spolocnikom). Takze tym padom ani plnu moc netreba, dufam.
cazu3
28.09.09,21:12
Tym padom mi vlastne rozhodnutie (nemyslim tlacivo OR) s presne vypisanymi zmenami teraz podla toho co si napisala ani netreba. Teda v tom pripade ked to vsetko supnem rovno do zapisnice z valneho zhromazdenia.

Myslim takto nejako ako je v prilohe. Co povies?



Prilohu som odstranila, aby zbytocne nemylila ostatnych.
Economic
29.09.09,03:56
Tym padom mi vlastne rozhodnutie (nemyslim tlacivo OR) s presne vypisanymi zmenami teraz podla toho co si napisala ani netreba. Teda v tom pripade ked to vsetko supnem rovno do zapisnice z valneho zhromazdenia.

Tak takúto Zápisnicu by Ti ozaj odmietli. Program : 1. Voľba predsedu VZ a zapisovateľa VZ, 2. Schválenie premeny jednotlivých vkladov spoločníkov a výšku základného imania z Sk na Eurá 3. Zápis zmeny priezviska spoločníka 4. Schválenie úplného znenia spoločenskej zmluvy. Toto všetko tam musíš mať a v jednotlivých bodoch rozpísané a na koniec daj hlasovanie : Za, Proti, Zdržal sa.... Samozrejme Uznesenie valného zhromaždenia nesmie chýbať, to je to najdôležitejšie na čom sa uznieslo VZ
Economic
29.09.09,04:50
Tak takúto Zápisnicu by Ti ozaj odmietli. Program : 1. Voľba predsedu VZ a zapisovateľa VZ, 2. Schválenie premeny jednotlivých vkladov spoločníkov a výšku základného imania z Sk na Eurá 3. Zápis zmeny priezviska spoločníka 4. Schválenie úplného znenia spoločenskej zmluvy. Toto všetko tam musíš mať a v jednotlivých bodoch rozpísané a na koniec daj hlasovanie : Za, Proti, Zdržal sa.... Samozrejme Uznesenie valného zhromaždenia nesmie chýbať, to je to najdôležitejšie na čom sa uznieslo VZ

Ja by som tam ešte pre istotu, /zvyknem to dávať/, doložila Vyhlásenie konateľa o zmene splatenia vkladov, kde bude uvedené kto a koľko po premene má do ZI vložené.
Asztalosová
29.09.09,08:15
V oznameni od odmietnuti vykonania zapisu je, ze sud odmietol vykonat zapis do OR na zaklade navrhu, ktory bol podany dna xy navrhovatelom - to som ja, ale v dovodoch pisu, ze navrh podana zahranicna osoba. Plnomocenstvo neakceptuju lebo ho podpisal veduci a mal ho podisat statutar ZO. Dalejpisu osobou opravnenou na podanie navrhu je statutar ZO.
Ja potom co napisem v namietke.
Zacala som tak, ze madarska firma namieta proti odmietnutiu vykonania zapisu do OR na zaklade navrhu podaneho dna xy navrhovatelom. Teraz koho mam napisat ako navrhovatelom. Samu seba, ale podla dovodov ja som nemohla podat.
Uz mam novy navrh kde na 1 strane 1 riadok je madarska firma a pod tym 2 riadok statutar ZO.
V namietke bude navrhovatelom: 1. ja, 2. madarska firma alebo 3. statutar ZO.
Volala som na obchod. register, tam povedali ze to bude Madarska firma.
Dakujem za pomoc.
Asztalosová
29.09.09,08:25
Alebo napise v namietke len, to ze madarska firma namieta proti odmietnutiu vykonania zapisu do OR na zaklade navrhu podaneho dna xy. A navrhovatelom vynecham.
Asztalosová
29.09.09,09:07
A kto vlastne namieta madarska firma alebo organizacna zlozka.
mi_ke
29.09.09,11:49
A kto vlastne namieta madarska firma alebo organizacna zlozka.

Namieta madarska firma, organiazacna zlozka este nevznikla...
Economic
29.09.09,12:06
poprosím o info - je potrebné priložiť aj Zakladateľskú listinu? - úplne pôvodnú len nakopírovať? - alebo treba ju celú prepísať s EUR - hodnotami ?...:( alebo len zmeniť - doplniť ???
moc moc dík

K Návrhu na premenu dokladáš :

2x Zápiscu z VZ /neoveruješ/ alebo rozhodnutie konateľa /overuješ/
2x úplné znenie SZ alebo ZL upravené na Euro všetko čo treba a pozor na hlasovanie
Asztalosová
29.09.09,12:09
Economic pomozete my. dakujem
Economic
29.09.09,12:11
Alebo napise v namietke len, to ze madarska firma namieta proti odmietnutiu vykonania zapisu do OR na zaklade navrhu podaneho dna xy. A navrhovatelom vynecham.

Ak tú plnú moc podpísal štatutár organizačnej zložky a mal ho podpísať konateľ alebo štatutár zriaďovacej maďarskej firmy, tak dolož také, kde ťa splnomocní štatutár maďarskej firmy. Je ťažko na diaľku vyhodnocovať dokumenty, ktoré nevidím pred sebou....
Asztalosová
29.09.09,12:18
Kto namieta proti odmietnutiu. A treba v namietke uvadzat narvhovatela.
Economic
29.09.09,12:22
Kto namieta proti odmietnutiu. A treba v namietke uvadzat narvhovatela.

Maďarská zriaďovacia spoločnosť bude ako odosielateľ Námietok. Bude tie námietky podpisovať štatutár maďarskej zriaďovacej firmy ? Ak áno, tak aj nový návrh by mal podpisovať on, ak tá plná moc udelená vedúcim OZ nebola dobrá.
Asztalosová
29.09.09,12:23
Ano spravila som to tak, ze plnomocenstvo podpisal statutar madarskej firmy a aj navrh.
Asztalosová
29.09.09,12:27
Ale v tej namietke mam uvadzat navrhovatela. takto to myslim, ze
madarska firma namieta prodti odmietnutiu zapisu udajov do OR na zaklade navrhu podaneho dna xy navrhovatelom-ja.
Sud poslal odmietnutie, kde uvadza navrhovatela mna. Ale dalej pisu v dovodoch, ze ja nemozem byt navrhovatelom, lebo plnomocenstvo nepodpisal statutar a ani navrh. Tak preco pisali v odmietnuti mna ako navrhovatela. Mne adresovali aj ten list.
Tak teraz v namietke koho mam uvadzat ako navrhovatela. Podla noveho navrhu statutata madarskej firmy?
Economic
29.09.09,12:48
Ale v tej namietke mam uvadzat navrhovatela. takto to myslim, ze
madarska firma namieta prodti odmietnutiu zapisu udajov do OR na zaklade navrhu podaneho dna xy navrhovatelom-ja.
Sud poslal odmietnutie, kde uvadza navrhovatela mna. Ale dalej pisu v dovodoch, ze ja nemozem byt navrhovatelom, lebo plnomocenstvo nepodpisal statutar a ani navrh. Tak preco pisali v odmietnuti mna ako navrhovatela. Mne adresovali aj ten list.
Tak teraz v namietke koho mam uvadzat ako navrhovatela. Podla noveho navrhu statutata madarskej firmy?

Navrhovateľ aj v Námietkách je tá maďarská spoločnosť. Súd Ti to musel poslať, keď si to Ty podávala, hoci akože neoprávnene... Komu to mal poslať keď nie Tebe ?
Asztalosová
29.09.09,12:51
Ano mate pravdu. Dakujem. teraz uz viem co ako mam napisat. zajtra top idem podat na sud. Dufam ze to uz bude dobre.
Economic
29.09.09,13:19
Ano mate pravdu. Dakujem. teraz uz viem co ako mam napisat. zajtra top idem podat na sud. Dufam ze to uz bude dobre.

Dajte vedieť ako to dopadlo, pardon, že raz vykám, raz tykám, tu si vlastne všetci tykáme.... :o
Asztalosová
29.09.09,13:24
Economic chem sa este opytat, ze v novom navrhe aky datum napisem, ze udaje v navrhe navrhujeme zapisat k .......... Napisem sem novy datum, alebo ten datum co bolo v prvnom navrhe. Na ten datum sa ale nepamatam, lebo som zabudla nechat pre seba kopiu. Mam len niektore strany ofotene. Dakujem
Economic
29.09.09,13:27
Economic chem sa este opytat, ze v novom navrhe aky datum napisem, ze udaje v navrhe navrhujeme zapisat k .......... Napisem sem novy datum, alebo ten datum co bolo v prvnom navrhe. Na ten datum sa ale nepamatam, lebo som zabudla nechat pre seba kopiu. Mam len niektore strany ofotene. Dakujem

Nemusí tam byť žiadny dátum.
Asztalosová
29.09.09,13:31
Dakujem
myma
30.09.09,06:56
Dobrý deň!
Mohli by ste niekto prilepiť vzor zápisnice z valného zhromaždenia /dvojosobová s.r.o./, kde je schválená premena menovitej hodnoty? Neviem tu nájsť taký vzor. Prosím, prosím.
Economic
30.09.09,06:59
Dobrý deň!
Mohli by ste niekto prilepiť vzor zápisnice z valného zhromaždenia /dvojosobová s.r.o./, kde je schválená premena menovitej hodnoty? Neviem tu nájsť taký vzor. Prosím, prosím.

Snáď pomôže...44068
myma
30.09.09,07:09
A veru pomôže! Srdečná vďaka.
sway
30.09.09,07:49
Dobrý deň!
Mohli by ste niekto prilepiť vzor zápisnice z valného zhromaždenia /dvojosobová s.r.o./, kde je schválená premena menovitej hodnoty? Neviem tu nájsť taký vzor. Prosím, prosím.


ja som tu našla tento...;)
Jana1303
30.09.09,10:25
Úplné znenie spoločenskej zmluvy alebo zakladacej listiny môže vypracovať - premena menovitých hodnôt konateľ?, alebo ju musí dať vypracovať niekomu - advokátska kancelária.
sway
30.09.09,16:36
Úplné znenie spoločenskej zmluvy alebo zakladacej listiny môže vypracovať - premena menovitých hodnôt konateľ?, alebo ju musí dať vypracovať niekomu - advokátska kancelária.

Si myslím, že ju môže vypracovať konateľ, ekonóm... jednoducho použiť pôvodnú a zmeniť vklady a ZI na €. Tak som to pochopila ja.;)
Economic
01.10.09,17:41
Úplné znenie spoločenskej zmluvy alebo zakladacej listiny môže vypracovať - premena menovitých hodnôt konateľ?, alebo ju musí dať vypracovať niekomu - advokátska kancelária.

Samozrejme aj konateľ alebo účtovníčka a to tak, že opíše pôvodnú a prispôsobí podmienky na Euro všade kde treba a upraví spôsob hlasovania.
Economic
01.10.09,17:42
Úplné znenie spoločenskej zmluvy alebo zakladacej listiny môže vypracovať - premena menovitých hodnôt konateľ?, alebo ju musí dať vypracovať niekomu - advokátska kancelária.

Ak s tým je problém, viem pomôcť. Viac info v mojom profile.
sway
02.10.09,07:55
Moc Vás poprosím potrebujem spraviť návrh a mám 4 spoločníkov, nijako sa mi nedá v tlačive nakopírovať strana P29/2 s identifikáciou spoločníka... je len pre 2 spoločníkov.
vie mi niekto poradiť ako to mám spraviť???
moc dík :mee:
Economic
02.10.09,09:03
Moc Vás poprosím potrebujem spraviť návrh a mám 4 spoločníkov, nijako sa mi nedá v tlačive nakopírovať strana P29/2 s identifikáciou spoločníka... je len pre 2 spoločníkov.
vie mi niekto poradiť ako to mám spraviť???
moc dík :mee:

Urob si návrh kde máš vypísaných prých 3 spoločníkov, vytlač. Potom si na tej jednej strane vymaž ostatných a napíš si tam potom iba toho 4-tého a vytlači si iba túto stránku a vsuň do doho. Rozumieš ako to myslím ?
Economic
02.10.09,09:05
Urob si návrh kde máš vypísaných prých 3 spoločníkov, vytlač. Potom si na tej jednej strane vymaž ostatných a napíš si tam potom iba toho 4-tého a vytlači si iba túto stránku a vsuň do doho. Rozumieš ako to myslím ?

Zle na jednu stranu daj dvoch, vytlač ho komplet a tú istú stranu nahraď údajmi ďalších dvoch....
sway
02.10.09,09:18
Zle na jednu stranu daj dvoch, vytlač ho komplet a tú istú stranu nahraď údajmi ďalších dvoch....

moc dík... takto som si to aj ja velice vymyslela... len strana 29/2 bude 2x... ale čo už , spravím to tak... díííík
;)
Economic
02.10.09,09:19
moc dík... takto som si to aj ja velice vymyslela... len strana 29/2 bude 2x... ale čo už , spravím to tak... díííík
;)


Ja to tak bežne robím, iný spôsob som ešte neobjavila.
cazu3
04.10.09,15:52
Tak takúto Zápisnicu by Ti ozaj odmietli. Program : 1. Voľba predsedu VZ a zapisovateľa VZ, 2. Schválenie premeny jednotlivých vkladov spoločníkov a výšku základného imania z Sk na Eurá 3. Zápis zmeny priezviska spoločníka 4. Schválenie úplného znenia spoločenskej zmluvy. Toto všetko tam musíš mať a v jednotlivých bodoch rozpísané a na koniec daj hlasovanie : Za, Proti, Zdržal sa.... Samozrejme Uznesenie valného zhromaždenia nesmie chýbať, to je to najdôležitejšie na čom sa uznieslo VZ
Dakujem, na to som uz uplne zabudla.
adrika
05.10.09,16:21
ahojte, ak dávam návrh na zmenu ZI z Skk na EUR u jednoosobovej s.r.o. - rozhodnutie jediného spoločníka môže byť také isté tlačivo ako pri viacosobovej ? samozrejme s príslušnými iniciálmi jednej osoby....
ďakujem
Economic
06.10.09,04:31
ahojte, ak dávam návrh na zmenu ZI z Skk na EUR u jednoosobovej s.r.o. - rozhodnutie jediného spoločníka môže byť také isté tlačivo ako pri viacosobovej ? samozrejme s príslušnými iniciálmi jednej osoby....
ďakujem

U viac osobovej je to rozhodnutie konateľa, hoci ja to robím vo väčšine valným zhromaždením, lebo schvaľujú aj úplné znenie SZ.
adrika
06.10.09,05:31
ďakujem Economic, takže pri jednoosobovke mi netreba zápisnicu z VZ ? stačí mi rozhodnutie jedného spoločníka, úplné znenie zakladat. listiny a samozrejme návrh na zmeny ? mimochodom nemáte niekto náhodou vzor rozhodnutia spoločníka pri jednoosobovej s.r.o. ? vďaka
adrika
06.10.09,06:37
prosím vás, môže vyzerať rozhodnutie jediného spoločníka takto ? týka sa to môjho vyššie uvedeného príspevku, ďakujem
grammatika
06.10.09,07:32
prosím vás, môže vyzerať rozhodnutie jediného spoločníka takto ? týka sa to môjho vyššie uvedeného príspevku, ďakujem

Prečo sa nepozrieš v tejto téme na moju prílohu? http://www.porada.sk/1109027-post727.html
máš to tam celé, v tom Tvojom som si nevšimla, žeby si rozhodla o zmene zakladateľskej listiny.
adrika
06.10.09,07:37
ďakujem krásne, nemohla som to nájsť. pekný deň
enad
07.10.09,09:10
podávame ako sro-očka súhlas s metodou prepočtu. na druhej strane tabulka s prílohami. Čo všetko treba, ak posielame iba súhlas s metodou prepočtu menovitej hodnoty vkladov?
Ďakujem
adrika
08.10.09,06:47
prosím o radu - mám s.r.o.-dávam návrh na zmenu ZI na EUR, pri založení s.r.o. bolo splatené len 50 % zo ZI, teraz keď dávam nové znenie spoločenskej zmluvy uvádzam tam splatené 100 % keďže už medzitým bolo ZI doplatené ?
ďakujem
Economic
08.10.09,07:06
prosím o radu - mám s.r.o.-dávam návrh na zmenu ZI na EUR, pri založení s.r.o. bolo splatené len 50 % zo ZI, teraz keď dávam nové znenie spoločenskej zmluvy uvádzam tam splatené 100 % keďže už medzitým bolo ZI doplatené ?
ďakujem

To že bolo splatené medzi časom už v plnej výške, si mala podať návrh na zápis zmeny do OR . Ak je v skutočnosti už splatené celé a toto si prekonvertovala, tak to je zmena, ktorá bude podliehať súdnemu poplatku. No môžem Ti ponúknuť, keď už za to máš zaplatiť, tak 50 % keď to podáš elektronicky. V prípade záujmu viac info v mojom profile.
adrika
08.10.09,07:37
jéééžiš, a to už bolo zač. r. 2008 !!!! myslím to splatenie zostáv.časti vkladu. čo teraz ? do OR som to nedala ! teraz mi asi nezostáva nič iné , len podať návrh - spoplatnený ako píšeš - a urobiť všetko ako má byť.a nebude za to nejaká pokuta ? za oneskorený návrh na zápis ?
Economic
08.10.09,12:45
jéééžiš, a to už bolo zač. r. 2008 !!!! myslím to splatenie zostáv.časti vkladu. čo teraz ? do OR som to nedala ! teraz mi asi nezostáva nič iné , len podať návrh - spoplatnený ako píšeš - a urobiť všetko ako má byť.a nebude za to nejaká pokuta ? za oneskorený návrh na zápis ?

Našťastie nestíhajú nič sledovať, žiadna pokuta, ale radšej si to daj do poriadku, vieš kde ma nájdeš v prípade potreby.
adrika
08.10.09,13:17
Economic ďakujem veľmi pekne, idem pripravovať všetky dokumenty, a v prípade potreby sa ozvem, ešte raz ďakujem.
mi_ke
08.10.09,14:04
jéééžiš, a to už bolo zač. r. 2008 !!!! myslím to splatenie zostáv.časti vkladu. čo teraz ? do OR som to nedala ! teraz mi asi nezostáva nič iné , len podať návrh - spoplatnený ako píšeš - a urobiť všetko ako má byť.a nebude za to nejaká pokuta ? za oneskorený návrh na zápis ?

Pokial si nepresvihla povinnu 5 rocnu lehotu na uplne splatenie vkladu tak je to v pohode...Rozsah splatenia vkladu datujes na par dni dozadu a nemaju na Teba nic ;) Na sude sa nemaju ako dozvediet, kedy doslo k skutocnemu splateniu celeho vkladu.
optimistka
08.10.09,14:10
ahojte, koľko pýtate za spracovanie premeny ZI z SKK na EUR - externé vedenie účtovníctva ??
sway
08.10.09,16:47
ahojte, koľko pýtate za spracovanie premeny ZI z SKK na EUR - externé vedenie účtovníctva ??

to by aj mňa zaujímalo ;););)
Economic
08.10.09,16:51
to by aj mňa zaujímalo ;););)

Ja za kompletné zabezpečenie premeny účtujem 66.- Eur, no a cena účtovníctva to závisí či ide o paušál, alebo od položky to sa nedá len tak rýchlo napísať jednoznačne.
adrika
12.10.09,06:05
ďakujem, potešili ste ma, dúfam, že z toho nič nebude.
Akrimka
13.10.09,21:33
Rada by som sa k danej téme ešte opýtala, či je lehota do ktorej je potrebné zaslať žiadosť o zmenu z SK na €. Zatiaľ som to neurobila.
Economic
14.10.09,04:22
Rada by som sa k danej téme ešte opýtala, či je lehota do ktorej je potrebné zaslať žiadosť o zmenu z SK na €. Zatiaľ som to neurobila.

Do konca roka je premena bez súdneho poplatku, po novom roku súdny poplatok 66.- Eur /klasické podanie/ 33.- elektronické podanie. Do konca roku 2009 je treba dať premenu zapísať. V prípade, že sa bude chcieť dať iná zmena, nepustí to registrový súd skôr než nie je urobená premena.
laur12
14.10.09,06:46
pred viac ako 2 mesiacmi sme podali Suhlas na OS BA I s overenym podpisom konatela bez priloh. dodnes ziaden list ani na www.orsr.sk ziadna zmena. co dalej mozeme urobit?
Economic
14.10.09,06:50
pred viac ako 2 mesiacmi sme podali Suhlas na OS BA I s overenym podpisom konatela bez priloh. dodnes ziaden list ani na www.orsr.sk (http://www.orsr.sk) ziadna zmena. co dalej mozeme urobit?

1. Budete ďalej trpezlivo čakať majú toho veľa
2. Urobíte písomný dotaz priamo na registrový súd
3. Telefonický dotaz priamo na registrový súd

Zákonnú povinnosť ste si splnili, bola by som spokojný. V prípade, že by ste podali nejakú ďalšiu zmenu, museli by to urobiť skôr, pretože v tej druhej veci by mali zo zákona danú lehotu. Jedine tým by sa to urýchlilo.
Slavomír Varga
14.10.09,08:53
Prosím Vás aby som mal v tom jasno. Sme dvaja konatelia v sro, pred sebou mám "súhlas s metódou prepočtu menovitej hodnoty vkladov atď."...(formulár stiahnutý z internetu)

1.v kolónke "navrhovateľ" uvediem jedného z konateľov spoločnosti,
2. kolónka "prílohy" neuvediem žiadnu prílohu, kedže nemením asi spoločenskú zmluvu ani ďalšie žiadne listiny..
3. kolónka "obchodná spoločnosť/družstvo/štátny podnik" uvediem spoločnosť ktorej sa týka prepočet menovitej hodnoty,
4. kolónka "osoba oprávnená konať v mene obchodnej spoločnosti" uvediem obidvoch konateľov a zároveň nechám overiť podpisy..

Takto vyplnený formulár adresujem obchodnému registru a vytrvalo čakám:-)

môže to byť takto v poriadku? alebo je potrebné niečo doplniť?

ďakujem za vyjadrenie poraďákov
viktorpp
14.10.09,14:42
Zdravim, ja to idem tiez podat buduci tyzden, teda ten suhlas..
precital som si informacie na justicegovsk a myslim ze to co si Slavo napisal je spravne ja to tiez takto chapem.. keby sa k tomu vyjadril este niekto skusenejsi :-)

edit- teraz som si vsimol ze v tom suhlase ma byt navrhovatel nie spolocnik ale asi spolocnost.. nie som si isty
usd
14.10.09,18:35
Chcem sa ešte vrátiť k príspevku 727 týmito otázkami:
1, Musí byť ešte Rozhodnutie konateľa o premene ZI schválené na najbližšom Valnom zhromaždení?
2, Ako mám prerobiť Spoločenskú zmluvu z roku 1997, kde sú uvedené všetky sumy v SKK a aký dátum vytvorenia tejto Zmluvy bude na tejto Zmluve? Načo sa vlastne posiela Spoločenská zmluva - je to nutné?

Ďakujem
usd
15.10.09,04:46
Ešte niečo som zabudol:
V spoloč.zmluve sú články ako napr. Spoločníci prejavujú vôľu založiť spoločnosť......
SRO je už založená a pri prerábaní zmluvy k reálnemu dátumu by som musel veľa neaktuálnych článkov vypustiť. Čo s tým? Nie som právnik, preto taká laická otázka.
Ďakujem
mi_ke
15.10.09,11:28
Chcem sa ešte vrátiť k príspevku 727 týmito otázkami:
1, Musí byť ešte Rozhodnutie konateľa o premene ZI schválené na najbližšom Valnom zhromaždení?
2, Ako mám prerobiť Spoločenskú zmluvu z roku 1997, kde sú uvedené všetky sumy v SKK a aký dátum vytvorenia tejto Zmluvy bude na tejto Zmluve? Načo sa vlastne posiela Spoločenská zmluva - je to nutné?

Ďakujem

1. Nie, staci overeny podpis konatela na rozhodnuti
2. Najjednoduchsie je premenit len sumy, ktore sa zapisuju do OR, cize len vklady a zakl. imanie. Datum na uplne znenie SZ das sucasny, nie kedy bola SZ vyhotovena. A ci je to nutne? No je, ved ako inak sa maju tretie osoby dozvediet o platnom stave Vasej SZ?
Tie neauktualne clanky nechaj tak ako su v povodnej SZ, zmen iba tie, v ktorych nastane zmena. V tomto pripade tie, kde sa menia Sk na euro.
mi_ke
15.10.09,11:39
Prosím Vás aby som mal v tom jasno. Sme dvaja konatelia v sro, pred sebou mám "súhlas s metódou prepočtu menovitej hodnoty vkladov atď."...(formulár stiahnutý z internetu)

1.v kolónke "navrhovateľ" uvediem jedného z konateľov spoločnosti,
2. kolónka "prílohy" neuvediem žiadnu prílohu, kedže nemením asi spoločenskú zmluvu ani ďalšie žiadne listiny..
3. kolónka "obchodná spoločnosť/družstvo/štátny podnik" uvediem spoločnosť ktorej sa týka prepočet menovitej hodnoty,
4. kolónka "osoba oprávnená konať v mene obchodnej spoločnosti" uvediem obidvoch konateľov a zároveň nechám overiť podpisy..

Takto vyplnený formulár adresujem obchodnému registru a vytrvalo čakám:-)

môže to byť takto v poriadku? alebo je potrebné niečo doplniť?

ďakujem za vyjadrenie poraďákov

2. Praveze menis SZ, len zakon dava 2 rocnu lehotu na predlozenie uplneho znenia SZ, ak premenu vykonavas cez automaticky prepocet
4. Ak konatelia konaju samostatne, staci overeny podpis iba jedneho
môže to byť takto v poriadku? alebo je potrebné niečo doplniť?
Asztalosová
15.10.09,12:54
Dobry den Economic.
Podaril sa zapis OZ do OR. Uz som dostala aj vypis z OR. Velmi pekne Vam dakujem za Vasu pomoc a za Vas cas, ze ste sa s mojim problemom zaoberali. Dakujem.
Akrimka
15.10.09,13:24
dakujem pekne :)
Slavomír Varga
15.10.09,13:32
mi_ke: aha, to znamená odkedy začína plynúť dvojročná lehota? a prosím ťa "navrhovateľ" na formulári som ja ako konateľ(ako fyzická osoba), alebo spločnosť ktorá súhlasí s prepočtom hodnoty imania?..
mi_ke
15.10.09,14:31
mi_ke: aha, to znamená odkedy začína plynúť dvojročná lehota? a prosím ťa "navrhovateľ" na formulári som ja ako konateľ(ako fyzická osoba), alebo spločnosť ktorá súhlasí s prepočtom hodnoty imania?..

Najneskor do dvoch rokov od zaregistrovania suhlasu. Ak vsak budes vykonavat nejake ine zmeny skor, bude ju treba urcite predlozit. Navrhovatel daj seba, ale nic by sa nestalo aj keby si tam dal spolocnost.
Slavomír Varga
15.10.09,15:34
mike, ďakujem ti za info
Economic
15.10.09,16:46
Dobry den Economic.
Podaril sa zapis OZ do OR. Uz som dostala aj vypis z OR. Velmi pekne Vam dakujem za Vasu pomoc a za Vas cas, ze ste sa s mojim problemom zaoberali. Dakujem.

Super to sa veľmi teším !
laur12
16.10.09,01:12
Zdravim, ja to idem tiez podat buduci tyzden, teda ten suhlas..
precital som si informacie na justicegovsk a myslim ze to co si Slavo napisal je spravne ja to tiez takto chapem.. keby sa k tomu vyjadril este niekto skusenejsi :-)

edit- teraz som si vsimol ze v tom suhlase ma byt navrhovatel nie spolocnik ale asi spolocnost.. nie som si isty
my sme dali navrhovatela spolocnika, teda presnejsie konatela, lebo ten navrhuje, podava i overene podpisuje suhlas.
je to tak uvedene i v prikladoch na tej www stranke, podla toho sme to urobili.
Economic
16.10.09,05:58
my sme dali navrhovatela spolocnika, teda presnejsie konatela, lebo ten navrhuje, podava i overene podpisuje suhlas.
je to tak uvedene i v prikladoch na tej www stranke, podla toho sme to urobili.

Kľudne daj na prvú stranu do 1. riadku názov spoločnosti a do druhého údaje konateľa, ktorý návrh podpisuje a overuje. Na podateľni nebudú tápať...
frantisekkk
18.10.09,14:53
Zdravim. Je to buzeracia cela premena z SK na Eura, nechapem naco je to dobre... to na okraj... Moja otazka: Rozhodnutie o premene ... /overene notarom/ treba sudu poslat 2x overene notarom? Dakujem. Super stranka, velmi ste mi pomohli, dakujem
grammatika
18.10.09,15:13
Zdravim. Je to buzeracia cela premena z SK na Eura, nechapem naco je to dobre... to na okraj... Moja otazka: Rozhodnutie o premene ... /overene notarom/ treba sudu poslat 2x overene notarom? Dakujem. Super stranka, velmi ste mi pomohli, dakujem

áno, 2krát overené
Economic
19.10.09,05:23
Zdravim. Je to buzeracia cela premena z SK na Eura, nechapem naco je to dobre... to na okraj... Moja otazka: Rozhodnutie o premene ... /overene notarom/ treba sudu poslat 2x overene notarom? Dakujem. Super stranka, velmi ste mi pomohli, dakujem

Overiť môžeš 2x aj na matrike, je to o veľa lacnejšie a efekt ten istý.
gabi2
20.10.09,08:27
Prosím Vás, premena na EUR + všetky zmeny máme za sebou - vďaka tejto stránke a ochotným ľuďom. Zmena aj prebehla a teraz mi prišla fa z register obchodu a služieb na 82 Eur - poplatok za zápis do "Registra obchodu a živnosti". Môžete mi to prosím ozrejmiť o čo ide? Srdečná vďaka. Gabi
gabi2
20.10.09,08:40
Tak už som to skúšala preveriť. Je to súkromná firma a fa nemusím platiť. Je prosím tak ? ďakujem Vám
janapill
20.10.09,11:40
Prosím Vás ak sme jednoosobová s.r.o., stačí na súd poslať len súhlas s metódou prepočtu 2x? A treba k tomu aj nejaké prílohy, ak nevykonávame žiadne zmeny?
ďakujem.
janapill
20.10.09,12:28
Prosím Vás ak sme jednoosobová s.r.o., stačí na súd poslať len súhlas s metódou prepočtu 2x? A treba k tomu aj nejaké prílohy, ak nevykonávame žiadne zmeny?
ďakujem.
Poradíte mi?
peek
20.10.09,19:32
Hm, celkom slušný chaos v tom mám. Viac-menej som rozhodnutý spáchať prevod na Euro čo najjednoduchšie, teda cez "Súhlas s metódou prepočtu". Vraj to ale má nejaké nevýhody do budúcna. Viete mi ich niekto "po lopate" ozrejmiť ? Ak som to dobre pochopil, v OR sa mi namiesto 200000 SK automaticky objavi 6 638,783775 EUR, ako som už videl u podaktorých SRO. Má toto divoké číslo nejaký negatívny vplyv na účtovníctvo ? Nejaké iné zmeny v OR v dohľadnej dobe neplánujem. Vďaka za každú (po)radu...
peek
20.10.09,20:08
Tak už som to skúšala preveriť. Je to súkromná firma a fa nemusím platiť. Je prosím tak ? ďakujem Vám

Jasné, mne sa hneď po zápise do OR len tak hrnuli faktúry za zápis mojej firmy do kadejakých divotvorných registrov. Každý si môže vymyslieť nejaký ten svoj register a zapisovať doň firmy za patričnú úhradu - bohužiaľ, nie je na tom nič nelegálne. Pozor najmä na tých zahraničných, majú to právnicky tak podkuté, že po podpísaní zdanlivo bezplatnej registrácie je problém sa vyvliecť z mastných ročných poplatkov. Ale daktoré krajiny už po nich idú ako po kriminálnikoch, no neviem, aký je terajší stav u nás...
Economic
21.10.09,05:15
Poradíte mi?

Ku súhlasu nemusíš dávať žiadne prílohy. Len to nezabudni do 2 rokov všetko doložiť čo treba, aby sa Ti neskôr nevypomstilo.
Economic
21.10.09,05:19
Prosím Vás ak sme jednoosobová s.r.o., stačí na súd poslať len súhlas s metódou prepočtu 2x? A treba k tomu aj nejaké prílohy, ak nevykonávame žiadne zmeny?
ďakujem.

Súhlas posielaš len na jednom formulári.
svetlana4
21.10.09,06:33
Ahoj, aj tak uz aj ja prepisujem spol.zmluvu aj kvôli prepočtu aj zmene spoločnikov a tak sa chcem spytat: Ta zmluva je este z r. 96 a je strašne obsiahla,niekolko stranova. Musim ju prepisat komplet tak ako je a zmenit len udaje, ktrore sa v zmenili? Dakujem
Economic
21.10.09,06:38
Ahoj, aj tak uz aj ja prepisujem spol.zmluvu aj kvôli prepočtu aj zmene spoločnikov a tak sa chcem spytat: Ta zmluva je este z r. 96 a je strašne obsiahla,niekolko stranova. Musim ju prepisat komplet tak ako je a zmenit len udaje, ktrore sa v zmenili? Dakujem

Keď sa vyhotovuje úplné znenie spoločenskej zmluvy, to znamená, že musí byť kompletná a hlavne aktualizovaná so zakomponovaním všetkých zmien, ktoré sa od roku 1996 povinne museli aj v textácii vykonať, a teraz aj v súvislosti s Eurom. To ste do roku 1996 nerobili žiadne iné zmeny ?
svetlana4
21.10.09,06:48
Ziadne, aj tie co tam mali byt, napr.ZI je tam len 100.000. Takže nič na tom nemenili.
Economic
21.10.09,08:24
Ziadne, aj tie co tam mali byt, napr.ZI je tam len 100.000. Takže nič na tom nemenili.

A v skutočnosti už splatili základné imanie na 200 000.- Sk ?
Ak v skutočnosti splatili a to nebolo podané do OR, teraz nerobíš len zápis premeny, ale musíš urobiť aj zápis zmeny rozsahu splatenia ako u spoločníkov tak v časti základného imania.
Keď si napísala, že od roku 1996 žiadna zmena, hneď ma napadlo, že toto asi nebude urobené.
Bude treba urobiť valné zhromaždenie, Prehlásenie konateľa, úplné znenie, návrh. Ak by si si na to všetko netrúfla, ak by bol záujem, urobila som Vám to. V prípade záujmu viac info v mojom profile.
koexpres
23.10.09,08:22
Je to všetko takmer jasné, ale neviem, či do prepisovanej spoločenskej zmluvy mám zahrnúť aj všetky dodatky, ktoré sme k nej robili, alebo dodatky tam nevpisovať, keďze sú jej súčasťou ako dodatok. a do novoprepísanej spoloč. zmluvy vpísať len zmeny korún na euro. ....
zalobaba
23.10.09,08:37
Je to všetko takmer jasné, ale neviem, či do prepisovanej spoločenskej zmluvy mám zahrnúť aj všetky dodatky, ktoré sme k nej robili, alebo dodatky tam nevpisovať, keďze sú jej súčasťou ako dodatok. a do novoprepísanej spoloč. zmluvy vpísať len zmeny korún na euro. ....


Zohľadni znenie všetkých doterajších dodatkov v úplnom znení spoločenskej zmluvy, ktoré vyhotovuješ + skutošnosti súvisiace s premenou na €. Nový dodatok už nevyhotovuj, úplné znenie SZ nahradí v plnom znení jej pôvodné znenie.
koexpres
23.10.09,09:21
Ešte raz prosím, teda tie základné údaje, keď sme zakladali s.r.o. už netreba uvádzať, ale len zmeny , alebo by stačilo dať doporučenie na príslušný dodatok k spol. zmluve ?
Economic
23.10.09,09:34
Ešte raz prosím, teda tie základné údaje, keď sme zakladali s.r.o. už netreba uvádzať, ale len zmeny , alebo by stačilo dať doporučenie na príslušný dodatok k spol. zmluve ?

To úplné znenie kopíruje aktuálny stav spoločníkov, konateľov, výšky imania, splatených vkladov a podobne....
Vlastas
23.10.09,10:35
ECONOMIC: po preštudovaní všetkých príspevkov som nedošla na ten môj problém a preto sa obraciam priamo na teba - ZNALÚ v tomto odbore.
V roku 2002 sme urobili cez právničku zmenu SZ, zostali dvaja spoločníci.
V roku 2007 jeden spoločník predal svoj podiel druhému spoločníkovi. Všetko sme spísali v zápisnici uznesením a dodatku č.11: bolo tam:spoločníci X a Y so dohodli na tejto zmene Spoločenskej zmluvy spoloč.AA: bod 1.mení sa čl.1 SZ - zmena názvu spoločnosti. bod 2.Mení sa záhlavie SZ - meno jediného spoločníka. bod 3. mení sa čl.5 - základná imanie spol.je 240 tis. a tvoria ho tieto peňažné vklady spoloč.: meno spoloč. - výška podielu t.j.240tis čo zodpovedá obchod. podielu vo veľkosti 100%
Vo všetkých ostatných častiach zostáva SZ týmto dodatkom č. 11 nezmenená:
- Na OR v BB sme to aj v r.2007 podali:Návrh na zápis zmien, Zápis z rokovania val.zhromaž., dodatok č.11, zmluvu o prevode obchodného podielu, podpisový vzor konateľa. Bez problémov prebehla preregistrácia, máme nový výpis z OR so zmeneným názvom, s jedným majiteľom, všetko OK.
Mám však otázku: Spoločenskú zmluvu sme nezaslali, a teda ju mám ešte v pôvodnom znení z r.2002.Môžem ju upraviť podľa dodatku č.11 ktorý už bol schválený v roku 2007? A vtom prípade zašlem na OR: 1x-overený Návrh na zápis premeny, rozhodnutie o zmene meny 2x-overený a Úplné znenie SZ-2x /z terajším dátumom/ neoverené,bez poplatkov. VIEŠ mi prosím ŤA v tomto poradiť, ako mám postupovať. VĎAKA Vlasta
Economic
23.10.09,10:54
ECONOMIC: po preštudovaní všetkých príspevkov som nedošla na ten môj problém a preto sa obraciam priamo na teba - ZNALÚ v tomto odbore.
V roku 2002 sme urobili cez právničku zmenu SZ, zostali dvaja spoločníci.
V roku 2007 jeden spoločník predal svoj podiel druhému spoločníkovi. Všetko sme spísali v zápisnici uznesením a dodatku č.11: bolo tam:spoločníci X a Y so dohodli na tejto zmene Spoločenskej zmluvy spoloč.AA: bod 1.mení sa čl.1 SZ - zmena názvu spoločnosti. bod 2.Mení sa záhlavie SZ - meno jediného spoločníka. bod 3. mení sa čl.5 - základná imanie spol.je 240 tis. a tvoria ho tieto peňažné vklady spoloč.: meno spoloč. - výška podielu t.j.240tis čo zodpovedá obchod. podielu vo veľkosti 100%
Vo všetkých ostatných častiach zostáva SZ týmto dodatkom č. 11 nezmenená:
- Na OR v BB sme to aj v r.2007 podali:Návrh na zápis zmien, Zápis z rokovania val.zhromaž., dodatok č.11, zmluvu o prevode obchodného podielu, podpisový vzor konateľa. Bez problémov prebehla preregistrácia, máme nový výpis z OR so zmeneným názvom, s jedným majiteľom, všetko OK.
Mám však otázku: Spoločenskú zmluvu sme nezaslali, a teda ju mám ešte v pôvodnom znení z r.2002.Môžem ju upraviť podľa dodatku č.11 ktorý už bol schválený v roku 2007? A vtom prípade zašlem na OR: 1x-overený Návrh na zápis premeny, rozhodnutie o zmene meny 2x-overený a Úplné znenie SZ-2x /z terajším dátumom/ neoverené,bez poplatkov. VIEŠ mi prosím ŤA v tomto poradiť, ako mám postupovať. VĎAKA Vlasta

Pokiaľ je v spoločnosti už iba jediný spoločník, ja by som doporučila v tom rozhodnutí schváliť prijatie úplného znenia zakladateľskej listiny. Je jednoduchšia ako spoločenská zmluva a postačujúca pre jediného spoločníka.
Na OR zasielaš Návrh na premenu + úplné znenie či už zakladateľskej listiny, alebo spoločenskej zmluvy čo chceš a rozhodnutie jediného spoločníka.
Vlastas
23.10.09,11:09
Pokiaľ je v spoločnosti už iba jediný spoločník, ja by som doporučila v tom rozhodnutí schváliť prijatie úplného znenia zakladateľskej listiny. Je jednoduchšia ako spoločenská zmluva a postačujúca pre jediného spoločníka.
Na OR zasielaš Návrh na premenu + úplné znenie či už zakladateľskej listiny, alebo spoločenskej zmluvy čo chceš a rozhodnutie jediného spoločníka.

Ale SZ už mám aj v PC, len ju upravím a ZL by som musela vygenerovať úplne novú, čo by bolo pre mňa asi zložité. Ale nebude problém ak zašlem SZ a je iba jeden spoločník?:(:(
Economic
23.10.09,11:13
Ale SZ už mám aj v PC, len ju upravím a ZL by som musela vygenerovať úplne novú, čo by bolo pre mňa asi zložité. Ale nebude problém ak zašlem SZ a je iba jeden spoločník?:(:(

Nekomplikuj si život, keď to už máš urobené na spoločenskú, nechaj to tak. Aj to prejde, pokiaľ obsah bude O.K.
Vlastas
23.10.09,11:47
Nekomplikuj si život, keď to už máš urobené na spoločenskú, nechaj to tak. Aj to prejde, pokiaľ obsah bude O.K.

Ďakujem veľmi pekne, idem na tom pracovať, dúfam, že to dopadne dobre. Mám dve firmy ale u tej druhej mám ZL. Ak nebudem ešte niečo vedieť tak sa ešte ozvem.Prajem príjemný víkend.:rolleyes::rolleyes:
nika.sum
26.10.09,09:35
Dobry den, idem urobit jednemu oneskorencovi premenu ZI. Je to jednoosobova s.r.o. Prepisala som Zakl. listinu, chcem sa len uistit, s.r.o. zakladal v r. 2008, nemal ziadnu zmenu, tak zakladatelsku listinu prepisem kompletne len kde je skk prepocitam na eura (myslim tym ZI 200000, Skk dam na 6639EUR podla navrhu a ked mal prepokl.naklady 15000,- Skk v prepocte je to po zaokruhleni nahor 498 EUR, to je vsetko vsak? Datum na zmluve, ten kedy ju prepisujem?
Economic
26.10.09,09:47
Dobry den, idem urobit jednemu oneskorencovi premenu ZI. Je to jednoosobova s.r.o. Prepisala som Zakl. listinu, chcem sa len uistit, s.r.o. zakladal v r. 2008, nemal ziadnu zmenu, tak zakladatelsku listinu prepisem kompletne len kde je skk prepocitam na eura (myslim tym ZI 200000, Skk dam na 6639EUR podla navrhu a ked mal prepokl.naklady 15000,- Skk v prepocte je to po zaokruhleni nahor 498 EUR, to je vsetko vsak? Datum na zmluve, ten kedy ju prepisujem?

Áno presne tak. Dátum teraz aktuálny + rozhodnutie spoločníka.
zalobaba
26.10.09,09:58
Dobry den, idem urobit jednemu oneskorencovi premenu ZI. Je to jednoosobova s.r.o. Prepisala som Zakl. listinu, chcem sa len uistit, s.r.o. zakladal v r. 2008, nemal ziadnu zmenu, tak zakladatelsku listinu prepisem kompletne len kde je skk prepocitam na eura (myslim tym ZI 200000, Skk dam na 6639EUR podla navrhu a ked mal prepokl.naklady 15000,- Skk v prepocte je to po zaokruhleni nahor 498 EUR, to je vsetko vsak? Datum na zmluve, ten kedy ju prepisujem?

Predpokladané náklady na založenie spol. nemusíš prepisovať na €, v roku, keď SRO vznikala, bola v SR menou SKK.
nika.sum
26.10.09,10:05
Predpokladané náklady na založenie spol. nemusíš prepisovať na €, v roku, keď SRO vznikala, bola v SR menou SKK.

Tiez ma no napadlo, len v prispevkoch som nasla ze vraj aj to. Ale naozaj je to nelogicke.
Economic
26.10.09,10:07
Predpokladané náklady na založenie spol. nemusíš prepisovať na €, v roku, keď SRO vznikala, bola v SR menou SKK.

Ale SK už nie aktuálna slovenská mena, a úplné znenie kopíruje aktuálny stav. Ja to všade dám všetko a u všetkých klientov už v Eurách, nikde mi to neodmietli.
nika.sum
26.10.09,10:24
Ale SK už nie aktuálna slovenská mena, a úplné znenie kopíruje aktuálny stav. Ja to všade dám všetko a u všetkých klientov už v Eurách, nikde mi to neodmietli.

Urobila som to podla Vas, ked s tym mate skusenosti. Ale dakujem aj za nazor Zalobabke.
Economic
26.10.09,10:53
Urobila som to podla Vas, ked s tym mate skusenosti. Ale dakujem aj za nazor Zalobabke.

Ďakujem. Myslím, že budeš spokojná, keď všetko Ti v OR prejde bez problémov tak ako mne pre mojich klientov v rámci celej SR. Pekný deň !
Badko
26.10.09,11:07
Môže mi niekto povedať koľko trvá v OR zmena návrhu na premenu menov. hodnoty ... Podávala som to v šiestom mesiaci a ešte mi nič nedošlo.
Díky moc.
Badko
26.10.09,11:10
Nikto?
Economic
26.10.09,11:16
Nikto?


Musíš byť trpezlivý, na tento zápis nemajú zákonnú lehotu. A v tomto období majú toho veľmi veľa, nestíhajú robiť.
Posúril by si to, keby si podával niečo iné, na čo majú lehotu 5 dní, museli by premenu rýchlo urobiť, aby dodržali tú ktorú musia.
Badko
26.10.09,11:28
Ďakujem za rýchlu odpoveď, každý deň pozerám aj na OR lebo pokiaľ to nedôjde tak mám obavu či je to správne.
Economic
26.10.09,11:31
Ďakujem za rýchlu odpoveď, každý deň pozerám aj na OR lebo pokiaľ to nedôjde tak mám obavu či je to správne.

Neboj, keby si to nemal správne, tak to Ti dajú určite vedieť, To by som Ti potom eventuálne mohla s tým pomôcť, keby nie, ale ako hovorím trpezlivosť ruže prináša.
Badko
26.10.09,11:34
Díky ešte raz, keď bude treba tak sa ohlásim
nika.sum
26.10.09,13:01
Uz to mam pripravene. Chcela by som sa len spytat, nikde sa neuvadza v papieroch, kt. sa pripajaju k navrhu odkial bude hradeny rozdiel (tych par centov) pri zaokruhlovani nahor alebo to treba niekde uviest?
nika.sum
26.10.09,13:48
Neviem ci som to spravne pochopila prikladam rozhodnutie o premene a treba aj rozhodnutie jedineho spolocnika, myslim, ze asi nie. Ked robim pre viacosobovu potom treba aj zapisnicu z VZ, spravne?
vieroslava
26.10.09,14:04
Uz to mam pripravene. Chcela by som sa len spytat, nikde sa neuvadza v papieroch, kt. sa pripajaju k navrhu odkial bude hradeny rozdiel (tych par centov) pri zaokruhlovani nahor alebo to treba niekde uviest?
Posúvam, tiež mám s tým roblém.
Economic
26.10.09,15:55
Posúvam, tiež mám s tým roblém.

Za viac osobovú spoločnosť je najvhodnejšia zápisnica z MVZ, no zákon dáva možnosť urobiť aj Rozhodnutie konateľa o premene, na ktorom sa tiež overí podpis. Má povinnosť informovať spoločníkov o prekonvertovaní vkladu každého z nich.
7lienka
28.10.09,10:46
Dobrý deň
Keď jednoosobová s.r.o. chce podať "Písomný súhlas s metódou prepočtu menovitých hodnôt vkladov do imania..." potrebuje podať ako prílohu rozhodnutie jediného spoločníka aj zmenenú zakladateľskú listinu. Alebo niečo iné? Čo má dať do príloh?
Nejako tomu nerozumiem.
Ďakujem
Economic
28.10.09,14:57
Dobrý deň
Keď jednoosobová s.r.o. chce podať "Písomný súhlas s metódou prepočtu menovitých hodnôt vkladov do imania..." potrebuje podať ako prílohu rozhodnutie jediného spoločníka aj zmenenú zakladateľskú listinu. Alebo niečo iné? Čo má dať do príloh?
Nejako tomu nerozumiem.
Ďakujem

Keď dávate len súhlas s metódou, netreba žiadne prílohy. Prílohy sa dávajú pri premene /to je iný formulár/
Economic
28.10.09,17:17
Poraďáci, už ste sa teda niektorí pustili do premeny men.hodnôt?

Podľa usmernenia a preštudovaní prísl. §§ Generál.zákona
tomu rozumiem tak, že overujem podpisy len
- na rozhodnutí
- návrhu na zápis premeny.

Nie je mi jasné, či:
1. zmena Spoločenskej zmluvy, resp. Stanov
nemusí byť úradne overená?
2. Rozhodnutie o premene môže prijať aj len 1 konateľ? /V prípade viacerých konateľov so samostatným rozhodovaním/

Ak sa pustíš do premeny a nie do súhlasu s prepočtom, tak pri rozhodnutí jediného spoločníka /resp. zákon dáva možnosť urobiť aj rozhodnutie konateľa len ten má povinnosť o premene informovať ostatných spoločníkov u viacosobovky/ - toto overuješ a ten návrh na zápis premeny, no úplné znenie zakladateľskej listiny netreba overovať.
V prípade že má spoločnosť 2 a viac spoločníkov, doporučujem urobiť zápisnicu z MVZ, tú neoveruješ a neoveruješ ani úplné znenie spoločenskej zmluvy.
Inak im v OR zápis premeny trvá nekonečne dlho, majú toho teraz strašne veľa.
svetlana4
28.10.09,18:59
A v skutočnosti už splatili základné imanie na 200 000.- Sk ?
Ak v skutočnosti splatili a to nebolo podané do OR, teraz nerobíš len zápis premeny, ale musíš urobiť aj zápis zmeny rozsahu splatenia ako u spoločníkov tak v časti základného imania.
Keď si napísala, že od roku 1996 žiadna zmena, hneď ma napadlo, že toto asi nebude urobené.
Bude treba urobiť valné zhromaždenie, Prehlásenie konateľa, úplné znenie, návrh. Ak by si si na to všetko netrúfla, ak by bol záujem, urobila som Vám to. V prípade záujmu viac info v mojom profile.
Dakujem, postupim dalej, bola som PN preto som nepisala
koexpres
29.10.09,06:58
Ešte otázočku, prosím ako je to s rezervným fondom. V spol zmluve máím písané vo výške 5 % zákl imania t.j. 5000 Sk a príspevok na účet spol zložia spoločníci do 3 dní......Výška príspevku je 1650.........1650...a 1700 Sk keď sme boli traja. Potom sme zostali dvaja ale nenašiel som v žiadnom dodatku zmenu vo výške tohto príspevku. Ešte raz to skúsim pohľadať, ale čo s tým ?
Economic
29.10.09,07:10
Ešte otázočku, prosím ako je to s rezervným fondom. V spol zmluve máím písané vo výške 5 % zákl imania t.j. 5000 Sk a príspevok na účet spol zložia spoločníci do 3 dní......Výška príspevku je 1650.........1650...a 1700 Sk keď sme boli traja. Potom sme zostali dvaja ale nenašiel som v žiadnom dodatku zmenu vo výške tohto príspevku. Ešte raz to skúsim pohľadať, ale čo s tým ?


Daj si tam toto znenie, a do zápisnice daj, že sa schvaľuje úplné znenie SZ

Spoločnosť pri svojom vzniku nevytvára rezervný fond. Rezervný fond vytvára povinne spoločnosť zo zisku bežného účtovného obdobia vykázaného v schválenej riadnej účtovnej závierke za rok, v ktorom sa zisk po prvý raz vytvorí a to vo výške najmenej 5 % z čistého zisku, nie však viac ako 10 % základného imania. Následne je spoločnosť povinná rezervný fond každoročne dopĺňať o sumu rovnajúcu sa najmenej 5% čistého zisku spoločnosti vyčísleného v riadnej účtovnej závierke spoločnosti, a to pokiaľ rezervný fond nedosiahne výšku 10% základného imania.
O použití rezervného fondu rozhoduje konateľ v súlade s ustanovením § 67 ods. 1/ Obchodného zákona.
mi_ke
29.10.09,07:14
Ešte otázočku, prosím ako je to s rezervným fondom. V spol zmluve máím písané vo výške 5 % zákl imania t.j. 5000 Sk a príspevok na účet spol zložia spoločníci do 3 dní......Výška príspevku je 1650.........1650...a 1700 Sk keď sme boli traja. Potom sme zostali dvaja ale nenašiel som v žiadnom dodatku zmenu vo výške tohto príspevku. Ešte raz to skúsim pohľadať, ale čo s tým ?

Rezervny fond teda vznikal hned pri zalozeni spolocnosti, no dalej uz zrejme platia ustanovenia OBZ, podla ktorych sa kazdorocne rezervny fond doplna zo zisku. Preto tieto udaje netreba premienat na euro, aj ked ste uz len dvaja...Co vsak urcite treba je navysit zakladne imanie, lebo 100 000 Sk ZI dnes uz mat nemozes.