Zavrieť

Porady

Premena menovitých hodnôt základného imania v s.r.o.

Chcem sa spýtať niekoho, kto máte s.r.o. či už ste na súd podávali návrh na premenu menovitej hodnoty vkladov a základného imania z sk na euro? Je ten návrh možné podať už teraz? Kde je možné stiahnuť formulár?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
M7771 M7771

M7771 je offline (nepripojený) M7771

Dobry den vospolok

Ulne znenie spol.zmluvy ma mat aj ten nazov ze Uplne znenie spol zmluvy alebo staci len Spolocenka zmluva o zalozeni spol. s ruc. obm.tak ako to je v 1 originale ?

Nerozumiem ako je mozne teraz urobit uplne znenie spol.zmluvy a popisat tam udalosti ktore sa uz stali (napr veta splati sumu 100 000 sk) a zmenit to na eura ved skutocnost bola taka ze sa tam vlozili Sk a nie eura takze podla mna to nove znenie spol.zml. nie je pravdive lebo tie eura sa tam nevlozili.

vie mi niekto odpovedat na tieto otazky
dakujem
0 0
adazary adazary

adazary je offline (nepripojený) adazary

Economic a ako prosím zmenín SZ-som konateľ a v zmluve sa všade uvádza rozhodnutie spoločníka :-(( Spoločník je 100% materská firma. Ďakujem
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

adazary Pozri príspevok
Economic a ako prosím zmenín SZ-som konateľ a v zmluve sa všade uvádza rozhodnutie spoločníka :-(( Spoločník je 100% materská firma. Ďakujem
SZ môžu zmeniť len spoločníci.
0 0
Deni Deni

Deni je offline (nepripojený) Deni

Ďakujem za rýchlu odpoveď
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
adazary Pozri príspevok
Economic a ako prosím zmenín SZ-som konateľ a v zmluve sa všade uvádza rozhodnutie spoločníka :-(( Spoločník je 100% materská firma. Ďakujem
Konateľ rozhodne len o premene vkladu a ZI z Sk na Euro nemení spoločenskú zmluvu do slova. To že sa prepíšu sumy z Sk na Euro nie je zmena spoločenskej zmluvy, len úplné znenie a to vyhotovuje konateľ a podpisuje.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
M7771 Pozri príspevok
Dobry den vospolok

Ulne znenie spol.zmluvy ma mat aj ten nazov ze Uplne znenie spol zmluvy alebo staci len Spolocenka zmluva o zalozeni spol. s ruc. obm.tak ako to je v 1 originale ?

Nerozumiem ako je mozne teraz urobit uplne znenie spol.zmluvy a popisat tam udalosti ktore sa uz stali (napr veta splati sumu 100 000 sk) a zmenit to na eura ved skutocnost bola taka ze sa tam vlozili Sk a nie eura takze podla mna to nove znenie spol.zml. nie je pravdive lebo tie eura sa tam nevlozili.

vie mi niekto odpovedat na tieto otazky
dakujem
Úplné znenie je len aktuálny stav. To že niečo bude splatené, tam neuvádzaš, nakoľko to už určite splatené je. Musíš to prispôsobiť aktuálnemu stavu. U 100 000.- Sk štandardne všetkým robím metódou zdola nahor a vklad je 3 320.- a ZI je potom 6 640.- Eur.
0 0
Adula Adula

Adula je offline (nepripojený) Adula

Takže vlastne úplne znenie spoločenskej zmluvy, je hlavne to, že ju vlastne od slova do slova prepíšeme a len premením z Skk na Eur, však?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Adula Pozri príspevok
Takže vlastne úplne znenie spoločenskej zmluvy, je hlavne to, že ju vlastne od slova do slova prepíšeme a len premením z Skk na Eur, však?
Áno všade tam, kde to treba a pozor na rozhodovanie VZ, to musí byť zachované tak aby nedošlo k zmene rozhodovania, ale ak doteraz bolo že na 1000.- Sk je jeden hlas po novom môžeš dať na každé 1.-Euro /alebo 10.- Eur/ má spoločník jeden hlas.
0 0
M7771 M7771

M7771 je offline (nepripojený) M7771

Economic Pozri príspevok
Úplné znenie je len aktuálny stav. To že niečo bude splatené, tam neuvádzaš, nakoľko to už určite splatené je. Musíš to prispôsobiť aktuálnemu stavu. U 100 000.- Sk štandardne všetkým robím metódou zdola nahor a vklad je 3 320.- a ZI je potom 6 640.- Eur.
Prepacte ale som z toho jelen

V spol.zmluve mam napisane :Ing XY sa zavazuje vlozit do spolocnosti 100 000 sk zmenim to na : Ing XY sa zavazuje vlozit do spolocnosti 3.320.- Eur

dalej mam :
Ing XY splati sumu 100 000.- sk zmenim na Ing XY splati sumu 3.320 Eur

mam to takto napisat ako som uviedol ak ano ako je mozne zmenit udalost ze som kedysi splatil 100 000 sk na napravdu ze som splatil 3320 Eur.

Z prispevkov viem ze sa tomu rozumiete ale toto mi stale nie je jasne

dakujem
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
M7771 Pozri príspevok
Prepacte ale som z toho jelen

V spol.zmluve mam napisane :Ing XY sa zavazuje vlozit do spolocnosti 100 000 sk zmenim to na : Ing XY sa zavazuje vlozit do spolocnosti 3.320.- Eur

dalej mam :
Ing XY splati sumu 100 000.- sk zmenim na Ing XY splati sumu 3.320 Eur

mam to takto napisat ako som uviedol ak ano ako je mozne zmenit udalost ze som kedysi splatil 100 000 sk na napravdu ze som splatil 3320 Eur.

Z prispevkov viem ze sa tomu rozumiete ale toto mi stale nie je jasne

dakujem
To, že sa niekto zaväzuje splatiť, to tam nedávať. Treba tam napísať je splatené a v akej výške. Jednoducho to pispôsobiť na aktuálny a skutočný stav.
0 0
Renka Renka

Renka je offline (nepripojený) Renka

Ahojte vospolok ,
ako tak pozerám, Ty si Economic dobre nadupaná(ý) , klobuk dole.
Ja sa tu tiež serkám s tými premenami menovitých hodnôt ZI a je mi nejasná už len jedna vec. Dátum na spoločenskej zmluve má byť aký? Deň zmeny alebo ostáva pôvodný? Možno blbá otázka, ale radšej sa opýtam

ďakujem pekne a prajem pevné nervy, nakoľko sa nám blíži nový rok
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Renka Pozri príspevok
Ahojte vospolok ,
ako tak pozerám, Ty si Economic dobre nadupaná(ý) , klobuk dole.
Ja sa tu tiež serkám s tými premenami menovitých hodnôt ZI a je mi nejasná už len jedna vec. Dátum na spoločenskej zmluve má byť aký? Deň zmeny alebo ostáva pôvodný? Možno blbá otázka, ale radšej sa opýtam

ďakujem pekne a prajem pevné nervy, nakoľko sa nám blíži nový rok
Ďakujem. Na vyhotovenom úplnom znení taký dátum ako na zápisnici z VZ alebo rozhodnutí...
0 0
M7771 M7771

M7771 je offline (nepripojený) M7771

Economic Pozri príspevok
To, že sa niekto zaväzuje splatiť, to tam nedávať. Treba tam napísať je splatené a v akej výške. Jednoducho to pispôsobiť na aktuálny a skutočný stav.

tak uz som uplne hotovy
Ved doteraz tu vsetci pisali ze opisali doslova text starej spol zmluvy a vsade kde sa pise o sk dali len eura

takze podla teba mam zmenit budúci cas v zmluve na cas minulý.

priklad

sa zavazuje vlozit na vlozil

splati sumu na splatil

ale tu dam co : vlozil alebo splatil som eura alebo sk ??? ak dam eura tak to nie je predsa pravda lebo som vlozil Sk

prosim o vysvetlenie

srdecna vdaka
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
M7771 Pozri príspevok
tak uz som uplne hotovy
Ved doteraz tu vsetci pisali ze opisali doslova text starej spol zmluvy a vsade kde sa pise o sk dali len eura

takze podla teba mam zmenit budúci cas v zmluve na cas minulý.

priklad

sa zavazuje vlozit na vlozil

splati sumu na splatil

ale tu dam co : vlozil alebo splatil som eura alebo sk ??? ak dam eura tak to nie je predsa pravda lebo som vlozil Sk
Ešte na doplnenie, ak už spoločník vklad splatil, tak treba napísať, že splatil a či v plnej výške treba uviesť presne.

prosim o vysvetlenie

srdecna vdaka
Rôzne spoločnosti, rôzne znenia, niekto to má rozpísané tak ako Ty, niekto inak.... No úplné znenie musí kopírovať aktuálny stav v spoločnosti !
Ak spoločník ten vklad už skutočne splatil, treba napísať, že splatil a že ZI je splatené v plnej výške.
Naposledy upravil Economic : 14.12.09 at 14:40 Dôvod: doplnenie
0 0
JanaS. JanaS.

JanaS. je offline (nepripojený) JanaS.

na rodičovskej dovolenke a popri robim účtovníctvo ...viac
Ahojte poraďáci, Economic,

možno to tu už bolo, čítala som v podstate veľkú časť, mám už všetky potrebné dokumenty no až na jeden Rozhodnutie konateľa, Návrh na zápis, mám k tomu aj sprievodný list a ešte by som sa chcela spýtať idem robiť úplne znenie Zakladateľskej listiny,na titulnej stránke napíšem Zakladateľská listina a pod to do zátvorky úplne znenie,premením hodnoty z SK na eurá. chcem sa spýtať, treba k tejto zakladateľskej listine ešte niečo iné priložiť? Dáký dodatok? V tomto som si není istá.

Ďakujem
0 0
Bina Bina

Bina je offline (nepripojený) Bina

Čítam jednotlivé príspevky k téme, ale neviem ako je to s firmami
ktoré sú v konkurze. V obchodnom registri mi nevedeli dať odpoveď, odkázali ma na konkurzné. Tam mi povedali, že oni s tým nepracujú, ale každý podnik, ktorý je v OR zapísaný mal by podať zmenu. Prosím poraďte.
0 0
lachim1 lachim1

lachim1 je offline (nepripojený) lachim1

spoločník
Economic Pozri príspevok
Áno všade tam, kde to treba a pozor na rozhodovanie VZ, to musí byť zachované tak aby nedošlo k zmene rozhodovania, ale ak doteraz bolo že na 1000.- Sk je jeden hlas po novom môžeš dať na každé 1.-Euro /alebo 10.- Eur/ má spoločník jeden hlas.
treba upozorniť,že ak sa jedná o zmenu hlasovania je to zmena spoločenskej zmluvy a túto musia schváliť spoločníci na VZ .Ak premenu Sk na € realizuje štatutár nemôže urobiť premenu hlasovania z Sk na € pretože toto je iba v právomoci VZ. Preto by suma mala ostat v Sk aj v úplnom zneni SZ kde vklady spločníkov budu uvedene v €
0 0
denyno denyno

denyno je offline (nepripojený) denyno

Zdravím všetkých poraďákov... Ste SUPER, všetkým vrelé dík za ochotu pomôcť ostatným a za "stratený" čas... Žiaľ mne to nič nepomohlo, nakoľko som sa nedostal nakoniec všetkých príspevkov lebo ich je na cca 150 stranách po cca 30 príspevkov strašne veľa... Iba odporúčanie... nezišlo by sa to radšej spraviť :

1 - zmena imania sro jedného konateľa
2 - zmena imania sro viacerých konateľov
3 - zme imania as
.
.
.
.
atď....


Len do budúcna, toto je fakt že už maximálne neprehľadné.... Veľa úspechov všetkým, zároveň šťastné a veselé a šťastný nový rok... A nech je lepší ako všetky tie predošlé....



p.s. žiaľ musím osloviť právnika....


HNY 2010.... Roman....
0 0
M7771 M7771

M7771 je offline (nepripojený) M7771

prosim vas o pomoc:

dava sa do uplneho znenia spol zmluvy aj odsek ktory bol v povodnej spol zmluve o predpokladanych nakladoch spolocnosti suvisiace s jej zalozenim
ak sa tam dava tak sa tiez meni suma z sk na euro alebo to ostava v sk

dakujem
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Áno, tiež tú sumu zmeň na eurá. Úplné znenie kopíruje súčasný stav a oficiálnu menu máme Euro.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať