Zavrieť

Porady

Premena menovitých hodnôt základného imania v s.r.o.

Chcem sa spýtať niekoho, kto máte s.r.o. či už ste na súd podávali návrh na premenu menovitej hodnoty vkladov a základného imania z sk na euro? Je ten návrh možné podať už teraz? Kde je možné stiahnuť formulár?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
januš1 Pozri príspevok
Keď chceš tie údaje predsa len premeniť na eurá, mal by si sa držať zásad uvedených v generálnom zákone. Ak sa nemýlim, tak by sa to malo zaokrúhliť na 6 desatinných miest. Na celé eurá nahor sa zaokrúhľujú iba vklady do imania, myslím, že iných údajov sa táto výnimka netýka. Príp. si pozri GZ.

Je to vždy iba odhadovaná suma predpokladaných nákladov....a prepočítaná...
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

Tak sa hlasim po dlhsej dobe,podala som navrh na zapis premeny Zi, zmenu sidla firmy,zmenu adresy konatelov a prisiel mi Oznam o odmietnuti vykonat nakolko mi chyba vypisane P6 a P11
akym sposobom sa tato vec "opravuje"
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
vypíš celý navrh znova, uved tam evid.značku z toho oznámenia a pošli nazad.
0 0
alfafin1 alfafin1

alfafin1 je offline (nepripojený) alfafin1

Zdravim, precital som si znacne mnozstvo prispevkov z tejto diskusie a v podstate som si urobil znacny prehlad o tejto problematike. Zial, vsimol som si aj viacero protichodnych tvrdeni a preto sa radsej opytam, ci urobim spravne, ked urobim premenu nasledovnym sposobom:

Napr:
s.r.o. s 1 spolocnikom:
1. Navrh na zapis
(1x sud-overim, 1x pre spolocnost)
2. Rozhodnutie statutarneho organu (2x sud-overim, 1x pre spolocnost)
3. Uplne znenie ZL (2x sud, 1x pre spolocnost)

V rozhodnuti urobim premenu vkladov a ZI 200.000,- SK na 6.639,- EUR (napr. pouzitim niektoreho vzoroveho rozhodnutia uvedeneho v tejto diskusii).

Upravim uplne znenie ZL, hlavne premenu vkladov a ZI, no naviac upravim:

1.
Pred upravou: "Kazdy spolocnik ma jeden hlas na kazdych 1000 SK svojho vkladu."
Po uprave: "Kazdy spolocnik ma jeden hlas na kazde 1 euro svojho vkladu."

2.
Pred upravou: "... udeleni suhlasu konatelovi na akekolvek nakladanie s hnutelnymi, nehnutelnymi vecami a/alebo majetkovymi pravami, ktorych hodnota prevysuje sumu 100.000,-SK, slovom: ....".
Po uprave: "... udeleni suhlasu konatelovi na akekolvek nakladanie s hnutelnymi, nehnutelnymi vecami a/alebo majetkovymi pravami, ktorych hodnota prevysuje sumu 3.320,- EUR, slovom: ...."

3.
Pred upravou: "Pri znizeni zakladneho imania sa nesmie znizit jeho hodnota pod 200.000,- SK a vyska vkladu kazdeho spolocnika pod 30.000,- SK."
Po uprave: "Pri znizeni zakladneho imania sa nesmie znizit jeho hodnota pod 5.000,- EUR a vyska vkladu kazdeho spolocnika pod 750,- EUR."

4. Predpokladane naklady suvisiace so zalozenim ponecham v SKK.

V podstatnej miere mi ide hlavne o prezistenie, ci je mozne do uplneho znenia ZL, bez nutnosti pouzitia Rozhodnutia jedineho spolocnika (pripadne VZ), dostat uvedene 3 zmeny, samozrejme okrem premeny vkladov a ZI, ktore povazujem za vybavenu vec.

V tejto diskusii som si vsimol dost protichodne nazory na uvedeny problem, tzn. ma uz niekto skusenost so zapracovanim uvedenych zmien do uplneho znenia len na zaklade rozhodnutia statutarneho organu ?

Vzhladom na to, ze sa mi jedna o premenu viacerych spolocnosti, kde su rozne kombinacie ci uz jednoosobovych alebo viacosobovych s.r.o., pripadne aj zopar a.s. a vzhladom na pokrocily cas, kedy si nemozeme dovolit urobit chyby, tak ma vo vseobecnosti zaujima hlavne forma premeny zabezpecovana konatelom (statutarnym organom), bez nutnosti zasahu spolocnikov, akcionarov, atd... ktori su vo vacsine pripadov mimo SR. Rad by som jednym ukonom urobil vsetky upravy, aby sa v buducnosti nebolo potrebne zaoberat premenou SKK na EUR.

Budem povdacny kazdemu nazoru.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
alfafin1 Pozri príspevok
Zdravim, precital som si znacne mnozstvo prispevkov z tejto diskusie a v podstate som si urobil znacny prehlad o tejto problematike. Zial, vsimol som si aj viacero protichodnych tvrdeni a preto sa radsej opytam, ci urobim spravne, ked urobim premenu nasledovnym sposobom:

Napr:
s.r.o. s 1 spolocnikom:
1. Navrh na zapis
(1x sud-overim, 1x pre spolocnost)
2. Rozhodnutie statutarneho organu (2x sud-overim, 1x pre spolocnost)
3. Uplne znenie ZL (2x sud, 1x pre spolocnost)

V rozhodnuti urobim premenu vkladov a ZI 200.000,- SK na 6.639,- EUR (napr. pouzitim niektoreho vzoroveho rozhodnutia uvedeneho v tejto diskusii).

Upravim uplne znenie ZL, hlavne premenu vkladov a ZI, no naviac upravim:

1.
Pred upravou: "Kazdy spolocnik ma jeden hlas na kazdych 1000 SK svojho vkladu."
Po uprave: "Kazdy spolocnik ma jeden hlas na kazde 1 euro svojho vkladu."

2.
Pred upravou: "... udeleni suhlasu konatelovi na akekolvek nakladanie s hnutelnymi, nehnutelnymi vecami a/alebo majetkovymi pravami, ktorych hodnota prevysuje sumu 100.000,-SK, slovom: ....".
Po uprave: "... udeleni suhlasu konatelovi na akekolvek nakladanie s hnutelnymi, nehnutelnymi vecami a/alebo majetkovymi pravami, ktorych hodnota prevysuje sumu 3.320,- EUR, slovom: ...."

3.
Pred upravou: "Pri znizeni zakladneho imania sa nesmie znizit jeho hodnota pod 200.000,- SK a vyska vkladu kazdeho spolocnika pod 30.000,- SK."
Po uprave: "Pri znizeni zakladneho imania sa nesmie znizit jeho hodnota pod 5.000,- EUR a vyska vkladu kazdeho spolocnika pod 750,- EUR."

4. Predpokladane naklady suvisiace so zalozenim ponecham v SKK.

V podstatnej miere mi ide hlavne o prezistenie, ci je mozne do uplneho znenia ZL, bez nutnosti pouzitia Rozhodnutia jedineho spolocnika (pripadne VZ), dostat uvedene 3 zmeny, samozrejme okrem premeny vkladov a ZI, ktore povazujem za vybavenu vec.

V tejto diskusii som si vsimol dost protichodne nazory na uvedeny problem, tzn. ma uz niekto skusenost so zapracovanim uvedenych zmien do uplneho znenia len na zaklade rozhodnutia statutarneho organu ?

Vzhladom na to, ze sa mi jedna o premenu viacerych spolocnosti, kde su rozne kombinacie ci uz jednoosobovych alebo viacosobovych s.r.o., pripadne aj zopar a.s. a vzhladom na pokrocily cas, kedy si nemozeme dovolit urobit chyby, tak ma vo vseobecnosti zaujima hlavne forma premeny zabezpecovana konatelom (statutarnym organom), bez nutnosti zasahu spolocnikov, akcionarov, atd... ktori su vo vacsine pripadov mimo SR. Rad by som jednym ukonom urobil vsetky upravy, aby sa v buducnosti nebolo potrebne zaoberat premenou SKK na EUR.

Budem povdacny kazdemu nazoru.
1, 2, 3 v poriadku
Aj predpokladané náklady daj v Eur. Prejde to. A bude to O.K.

Len na margo toho, že je neskorá doba. Keď sa aj niekde náhodou sekneš, no podané to bude v tomto roku, má sa za konanie podané v lehote a opravíš čo by bolo zlé, bez poplatku v budúcom roku, keď by Ti prišlo odmietnutie.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Ahoj, mozem este par drobnosti: Ak je ZI 210.000Sk a po prepocte to vychadza 6970,72... mozem to pri premene zaokruhlit na 6972 alebo to musi byt 6971? (mam 2 spolocnikov a aby sa to lepsie delilo) a este mam v spol.zmluve:
- uzatváranie obchodných zmlúv o predaji i nákupe v jednom obchodnom prípade nad Sk 300.000,- a v EUR to vychadza 9958,18, chcela by som 9959,-
-uzatváranie pracovných zmlúv, ak ročná odmena presahuje SK 100.000,- , t. j. 3319,39 EUR a ja by som chcela 3320.
Mozem to tak zaokruhlit?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
nika.sum Pozri príspevok
Ahoj, mozem este par drobnosti: Ak je ZI 210.000Sk a po prepocte to vychadza 6970,72... mozem to pri premene zaokruhlit na 6972 alebo to musi byt 6971? (mam 2 spolocnikov a aby sa to lepsie delilo) a este mam v spol.zmluve:
- uzatváranie obchodných zmlúv o predaji i nákupe v jednom obchodnom prípade nad Sk 300.000,- a v EUR to vychadza 9958,18, chcela by som 9959,-
-uzatváranie pracovných zmlúv, ak ročná odmena presahuje SK 100.000,- , t. j. 3319,39 EUR a ja by som chcela 3320.
Mozem to tak zaokruhlit?
Smerom nahor najbližšie na 1 celé Euro, teda 6 971.-
V tých obchodných prípadoch môžeš dať 9 959.- no bude dobre, keď urobíš VZ a odsúhlasia si to všetci spoločníci, to isté o pracovných zmluvách. Pre istotu. Môže sa to považovať za zmenu spoločenskej zmluvy, no takú, ktorá sa nezapisuje do OR, ale aj tak ju musí schváliť VZ. Čiže toto by som nerobila rozhodnutím konateľa. O.K. ?
0 0
scan718 scan718

scan718 je offline (nepripojený) scan718

Máme konatele, kteří bydlí v České republice, může podpisy ověřit český notář, nebo musí být ověření od slovenského notáře?
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Economic Pozri príspevok
Smerom nahor najbližšie na 1 celé Euro, teda 6 971.-
V tých obchodných prípadoch môžeš dať 9 959.- no bude dobre, keď urobíš VZ a odsúhlasia si to všetci spoločníci, to isté o pracovných zmluvách. Pre istotu. Môže sa to považovať za zmenu spoločenskej zmluvy, no takú, ktorá sa nezapisuje do OR, ale aj tak ju musí schváliť VZ. Čiže toto by som nerobila rozhodnutím konateľa. O.K. ?
Jasne spravim zapisnicu z VZ, ale asi ju treba tiez overit u notara, ked v nej schvália aj premenu ZI?
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

KEJKA Pozri príspevok
vypíš celý navrh znova, uved tam evid.značku z toho oznámenia a pošli nazad.
dakujem, takze vypisem znovu na novo navrh podpisat konatelom,overit podpis a podat?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
scan718 Pozri príspevok
Máme konatele, kteří bydlí v České republice, může podpisy ověřit český notář, nebo musí být ověření od slovenského notáře?
Áno môže, OR na SK to akceptuje.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Majka Pozri príspevok
dakujem, takze vypisem znovu na novo navrh podpisat konatelom,overit podpis a podat?
Na námietkách sa neoveruje podpis a na novom návrhu overiť.
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

[QUOTE=Economic;1235449]Na námietkách sa neoveruje podpis a na novom návrhu overiť.[/QUOTE

vypisem to nanovo + doplnim riadky kt. mi chybali a teda netreba uz overovat podpis
asi to poslem postou nakolko su velke rady na podatelniach vcera to bolo na 1h 20min. cakania
Naposledy upravil Majka : 16.12.09 at 06:23 Dôvod: oprava zle styl.veta
0 0
scan718 scan718

scan718 je offline (nepripojený) scan718

při kontrole výpisu z obchodného registra jsem zjistila, že tam nemáme zapsanou změnu, která proběhla v roce 2006 - přeměnu sploločníka- právnické osoby z s.r.o. na akciovú spoločnosť. Proto podávám 2 návrhy - první na změnu názvu spoločníka a druhý na premenu na EUR. U toho prvního nevím jaké mám dát datum - "navrhujem zapísať k datu" na straně 16, můžu dát zpětný datum například 10.12.2009, aby to bylo provedené před návrhem na premenu na EUR ? A jaký poplatek se platí za podání prvního návrhu?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
nika.sum Pozri príspevok
Jasne spravim zapisnicu z VZ, ale asi ju treba tiez overit u notara, ked v nej schvália aj premenu ZI?
Nie. Zápisnica z VZ a ani Úplné znenie SZ alebo ZL sa neoveruje. V Tvojom prípade iba podpis na Návrhu na premenu do OR. Máš to lacnejšie.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

nika.sum Pozri príspevok
Jasne spravim zapisnicu z VZ, ale asi ju treba tiez overit u notara, ked v nej schvália aj premenu ZI?
Ak to nerobim cez rozhodnutie ale zapisnicu z VZ, treba aby boli overene podpisy?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
scan718 Pozri príspevok
při kontrole výpisu z obchodného registra jsem zjistila, že tam nemáme zapsanou změnu, která proběhla v roce 2006 - přeměnu sploločníka- právnické osoby z s.r.o. na akciovú spoločnosť. Proto podávám 2 návrhy - první na změnu názvu spoločníka a druhý na premenu na EUR. U toho prvního nevím jaké mám dát datum - "navrhujem zapísať k datu" na straně 16, můžu dát zpětný datum například 10.12.2009, aby to bylo provedené před návrhem na premenu na EUR ? A jaký poplatek se platí za podání prvního návrhu?
Keď to podáš klasicky papierovo 66.- Eur v kolkoch, keď všetko elektronicky, tak 33.- Eur, je tam 50 % zľava. No ja by som aj premenu aj zápis tejto zmeny dala do 1 návrhu P/8, veď to tak môže byť. Predpokladám že sa bavíme o zmene v s.r.o.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Majka Pozri príspevok
dopisem len riadky kt. mi chybali vypisali mi kt. presne nie su uvedene

Riadky musia byť všetky !
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
nika.sum Pozri príspevok
Ak to nerobim cez rozhodnutie ale zapisnicu z VZ, treba aby boli overene podpisy?

Toto je zaujímavé, odpoveď je vyššie o riadok....
0 0
scan718 scan718

scan718 je offline (nepripojený) scan718

děkuji, ano bavíme se o s.r.o. Jako příloha k přeměně spoločníka z s.r.o. na a.s. stačí výpis z obchodního rejstříku ? - jak musí být starý- myslím ten výpis, a stačí kopie, nebo musí být ověřená?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať