Zavrieť

Porady

Premena menovitých hodnôt základného imania v s.r.o.

Chcem sa spýtať niekoho, kto máte s.r.o. či už ste na súd podávali návrh na premenu menovitej hodnoty vkladov a základného imania z sk na euro? Je ten návrh možné podať už teraz? Kde je možné stiahnuť formulár?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Anna123 Pozri príspevok
Poprosím o informáciu ako je to so súhlasom s metódou prepočtu menovitej hodnoty ....t.j. v režime tzv. automatického prepočtu, aké prílohy sa vyžadujú. Ďakujem.
Ja nedoporučujem túto metódu a to preto, lebo do 2 rokov aj tak treba doložiť potrebné dokumenty a číslo ZI bude vyzerať so 6 desatinnými číslami.
Radšej doporučím urobiť to teraz na komplet veď to nie je nič zložité.
Stretávam sa väčšinou s klientami, ktorí výslovne nechcú mať také číslo.


Ešte na upresnenie v prípade súhlase sa teraz tie prílohy nedokladajú žiadne.
0 0
Anna123 Anna123

Anna123 je offline (nepripojený) Anna123

Ďakujem za informáciu.
0 0
viktorpp viktorpp

viktorpp je offline (nepripojený) viktorpp

Economic Pozri príspevok
1. Ak podáš teraz súhlas s prepočtom, do 2 rokov musíš aj tak doložiť buď zápisnicu alebo rozhodnutie o premene + úplné znenie či ZL alebo SZ. Čiže vôbec to nie je jednoduchší spôsob. Doporučujem urobiť klasiku, t.j. použiť P/29 formulár, ktorý je použiteľný do 31. 12. 2009. Aj samotná premena je do 31. 12. 2009 bez súdneho poplatku, po 1. 1. 2010, je už spoplatnená ako bežná zmena.
2. Do Zbierky listín musíš doložiť každý rok účtovnú závierku. Môžeš spolu s tým doložiť aj krátku zápisnicu zo schválenia závierky.
1. cize tak ci onak je potrebne menit spolocensku zmluvu? potom nechapem naco dali moznost toho suhlasu..ale ok, chcel by som si upresnit este prilohy ktore treba odovzdat spolu s vyplnenym P29..

2. co vsetko tam treba k uctovnej zavierke odovzdat, mam pred sebou dokumenty ktore dala uctovnicka, staci to prefotit 1x alebo viackrat, co z toho treba vlastne odovzdat:
-danove priznanie
-poznamky k uctovnej zavierke
-informacie o uctovnych metodach a vs. uctovnych zasadach
-uprava uctovneho hosp. vysledku na danovy rok 2008
-hlavna kniha polozkovite
-vykaz ziskov a strat v Sk
-vykaz ziskov a strat v tis. Sk
-suvaha v Sk
-suvaha v tis. Sk
-pokladna v Sk
a k tomu ta zapisnica z VZ je povinna? nemate niekto vzor? dakujem
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

viktorpp Pozri príspevok
.........
2. co vsetko tam treba k uctovnej zavierke odovzdat, mam pred sebou dokumenty ktore dala uctovnicka, staci to prefotit 1x alebo viackrat, co z toho treba vlastne odovzdat:
-danove priznanie
-poznamky k uctovnej zavierke
-informacie o uctovnych metodach a vs. uctovnych zasadach
-uprava uctovneho hosp. vysledku na danovy rok 2008
-hlavna kniha polozkovite
-vykaz ziskov a strat v Sk
-vykaz ziskov a strat v tis. Sk
-suvaha v Sk
-suvaha v tis. Sk
-pokladna v Sk
a k tomu ta zapisnica z VZ je povinna? nemate niekto vzor? dakujem
S touto otázkou si tu , napriek tomu prikladám link :
http://www.porada.sk/1029263-post26.html
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
viktorpp Pozri príspevok
1. cize tak ci onak je potrebne menit spolocensku zmluvu? potom nechapem naco dali moznost toho suhlasu..ale ok, chcel by som si upresnit este prilohy ktore treba odovzdat spolu s vyplnenym P29..

2. co vsetko tam treba k uctovnej zavierke odovzdat, mam pred sebou dokumenty ktore dala uctovnicka, staci to prefotit 1x alebo viackrat, co z toho treba vlastne odovzdat:
-danove priznanie
-poznamky k uctovnej zavierke
-informacie o uctovnych metodach a vs. uctovnych zasadach
-uprava uctovneho hosp. vysledku na danovy rok 2008
-hlavna kniha polozkovite
-vykaz ziskov a strat v Sk
-vykaz ziskov a strat v tis. Sk
-suvaha v Sk
-suvaha v tis. Sk
-pokladna v Sk
a k tomu ta zapisnica z VZ je povinna? nemate niekto vzor? dakujem
K P/29 - na nej overíš podpis a k nej doložíš 2x zápisnicu s neoverenými podpismi a 2x úplné znenie SZ s neovereným podpisom u 2 a viac osobových. U jednoosobových 2x rozhodnutie jediného spoločníka s overeným podpisom a 2x úplné znenie zaklad. listiny.

Do Zbierky listín dokladáš 1x za rok :
Súvahu v mene, ktorej sa rok týka
Výkaz ziskov a strát

Tá zápisnica môže úplne jednoduchá : v hlavičke názov firmy, miesto a čas konania, prítomní, s programom lej schválenie uzávierky a na konci krátke Uznesenie, že sa schvaľuje predložená účtovná závierka.
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Ahojte, prosím o radu. Kamarát má jednoosobovku asi 8 rokov, bola založená zakl. listinou formou notárskej zápisnice, od tých čias sa vo firme nič nemenilo. Môže pri príležitosti premeny men. hodnôt na € v rozhodnutí mať aj bod, že prijíma novú zakl.listinu v úpne novom znení? Nemáme totiž na CD jeho pôvodnú ZL, ktorá má kopec strán. Ďakujem.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
JarkaL Pozri príspevok
Ahojte, prosím o radu. Kamarát má jednoosobovku asi 8 rokov, bola založená zakl. listinou formou notárskej zápisnice, od tých čias sa vo firme nič nemenilo. Môže pri príležitosti premeny men. hodnôt na € v rozhodnutí mať aj bod, že prijíma novú zakl.listinu v úpne novom znení? Nemáme totiž na CD jeho pôvodnú ZL, ktorá má kopec strán. Ďakujem.
Kľudne urobiť nové znenie, však do rozhodnutia sa napíše, že sa prijíma predložené úplné znenie zakladateľskej liitiny.
0 0
PinkPelikan PinkPelikan

PinkPelikan je offline (nepripojený) PinkPelikan

Economic Pozri príspevok
Jasné. Jednoosobovka...
K návrhu 29 - na ktorom sa overí podpis konateľa, doložiť 2x úplné /aktuálne znenie zakladateľskej listiny so sumami v Eurách/ - stačí podpísať /nemusí sa overovať/ a 2x Rozhodnutie jediného spoločníka - overiť podpis. Doporučujem zaokrúhliť na 6 639.- Eur.

Dakujem pekne, velmi ste mi pomohli
0 0
Aldan Aldan

Aldan je offline (nepripojený) Aldan

Môže mi prosím niekto povedať ako sa táto zmena zaúčtuje?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Aldan Pozri príspevok
Môže mi prosím niekto povedať ako sa táto zmena zaúčtuje?
Účtuje sa to zo zisku, resp. z iných fondov.
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Máme to dobre zaokrúhlené? - zaokrúhlenie nadol
1. spoločnosť:
Podiely 3 x 70.000,- Sk = 210.000,- Sk
70.000,- Sk = 2.323,574321 EUR = 2.323,57 EUR
Spolu: 3 x 2323,57 = 6970,71 EUR

2. spoločnosť
Podiel 60.000,- Sk = 1991,635133 EUR = 1991,63 EUR
Podiel 140.000,- SK = 4647,148643 EUR = 4647,14 EUR
Spolu: 6.638,77 EUR
0 0
mlisa mlisa

mlisa je offline (nepripojený) mlisa

Economic Pozri príspevok
Kľudne urobiť nové znenie, však do rozhodnutia sa napíše, že sa prijíma predložené úplné znenie zakladateľskej liitiny.
len upresnim ze zalezi o ake rozhodnutie ide. Ak ide o rozhodnutie jedineho spolocnika, ktore nahradza rozhodnutie valneho zhromazdenia tak ano.
Ak ide o rozhodnutie konatela o premene ZI a vkladov z SKK na Euro tak nie (konatel nemoze len tak zmenit zakladatelsku listinu, s vynimkou zmien tykajucich sa prechodu na euro)
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

martinius Pozri príspevok
Z vlastných zdrojov spoločnosti, teda účty vlastného imania: nerozdelený zisk, rezervný fond, akýkoľvek fond zo zisku, iných zdrojov :-)
Ak ak nemám zatiaľ zisk a ani fondy? Tak z čoho sa vykryjú rozdiely?
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Môžu to uhradiť spoločníci.
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

mlisa Pozri príspevok
len upresnim ze zalezi o ake rozhodnutie ide. Ak ide o rozhodnutie jedineho spolocnika, ktore nahradza rozhodnutie valneho zhromazdenia tak ano.
Ak ide o rozhodnutie konatela o premene ZI a vkladov z SKK na Euro tak nie (konatel nemoze len tak zmenit zakladatelsku listinu, s vynimkou zmien tykajucich sa prechodu na euro)
Ide o konateľa, ktorý je zároveň jediným spoločnéíkom, takže to je OK. Napíšem to samozrejme ako rozhodnutie spoločníka.
Ďakujem.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
mlisa Pozri príspevok
len upresnim ze zalezi o ake rozhodnutie ide. Ak ide o rozhodnutie jedineho spolocnika, ktore nahradza rozhodnutie valneho zhromazdenia tak ano.
Ak ide o rozhodnutie konatela o premene ZI a vkladov z SKK na Euro tak nie (konatel nemoze len tak zmenit zakladatelsku listinu, s vynimkou zmien tykajucich sa prechodu na euro)
U jednoosobových spoločností je to zväčša tak, že spoločník je zároveň konateľ. Takže kľudne sa môže odsúhlasiť aj zmena zakladateľskej listiny.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Dada Pozri príspevok
Ak ak nemám zatiaľ zisk a ani fondy? Tak z čoho sa vykryjú rozdiely?
spoločníci vložia do pokladne rozdiel.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Dada Pozri príspevok
Máme to dobre zaokrúhlené? - zaokrúhlenie nadol
1. spoločnosť:
Podiely 3 x 70.000,- Sk = 210.000,- Sk
70.000,- Sk = 2.323,574321 EUR = 2.323,57 EUR
Spolu: 3 x 2323,57 = 6970,71 EUR

2. spoločnosť
Podiel 60.000,- Sk = 1991,635133 EUR = 1991,63 EUR
Podiel 140.000,- SK = 4647,148643 EUR = 4647,14 EUR
Spolu: 6.638,77 EUR
O.K.
0 0
va1ke va1ke

va1ke je offline (nepripojený) va1ke

Ahojte, chcela by som sa opýtať jednu vec:
robím aj ja premenu menovitej hodnoty.
ZI som premenila na celé Eur. To mi je jasné. Ale v spoločenskej zmluve mám aj také, že ZI nesmie klesnú po 200tis Sk a hodnota jedného hlasu je 1000Sk aj toto mám premeniť na Eur. ak áno tak to mám urobiť valným zhromaždením?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
va1ke Pozri príspevok
Ahojte, chcela by som sa opýtať jednu vec:
robím aj ja premenu menovitej hodnoty.
ZI som premenila na celé Eur. To mi je jasné. Ale v spoločenskej zmluve mám aj také, že ZI nesmie klesnú po 200tis Sk a hodnota jedného hlasu je 1000Sk aj toto mám premeniť na Eur. ak áno tak to mám urobiť valným zhromaždením?
ZI nesmie klsenúť pod 5 000.- Eur, výška jedného spoločníka nesmie byť menšia ako 750.- Eur.
Každý spoločník má ja 1.- Euro alebo 10.-Eur alebo 100.- Eur jeden hlas.
Na toto nemusí byť VZ, len musí byť dodržaný pôvodný princíp rozhodovania VZ.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať