Zavrieť

Porady

Premena menovitých hodnôt základného imania v s.r.o.

Chcem sa spýtať niekoho, kto máte s.r.o. či už ste na súd podávali návrh na premenu menovitej hodnoty vkladov a základného imania z sk na euro? Je ten návrh možné podať už teraz? Kde je možné stiahnuť formulár?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Džudi Pozri príspevok
Ak som dala súhlas s premenou ZI a tá zmena je už aj zapísaná v OR síce 6 desatinných miest, mám ešte nejakú povinnosť do 2 rokov doložiť zakl. listinu atď ? Ja som si to chcela uľahčiť a teraz neviem. Vďaka

Presne tak je. Ak sa Ti zdá, že si si to uľahčila teraz, podľa mňa to vôbec nie je tak. Na to čo si neurobila teraz, musíš myslieť a hlavne nezabudnúť, že máš urobiť do 2 rokov od rozhodnutia. To znamená doručiť dokumenty s tým súvisiace. Ako vždy a všade i tu hrozia nemalé sankcie.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
lucy200 Pozri príspevok
Ahojte mala by som otázku, keďže sú 4 spoločníci majú všetci vklad po 50 000,-Sk prepočítam na Euro vyjde mi 1659,695944 eur. a chcem zaokruhliť na dve desatinné čísla nadol takže mám uviesť 1659,69? alebo 1659,70?
Lebo ak dám 1659,69 x 4 = 6638,76 /199999,2838 Sk/ to není správne však?
Už mi z tých čísel a matematických riešení mi začína riadne šibať, tak mi prepáčte za tu banálnu otázku.
Ďakujem
Podľa mňa správne je 1 659,70.
0 0
lucy200 lucy200

lucy200 je offline (nepripojený) lucy200

Economic Pozri príspevok
Podľa mňa správne je 1 659,70.
Dneska rano som našla jedno školenie na internete a tam bol uvedený takýto výpočet:


"Premena vkladov so zaokrúhlením smerom nadol

50 000 : 30,1260 = 1659,6959437 € = na dve desatinné miesta = 1659,69 €
Nové základné imanie 4 x 1659,69 = 6638,76
Ak by sa mohla konverzia uskutočniť priamo konverziou majetku, tak by sme získali sumu 6638,78.
Nepatrný rozdiel 2 centy sa odvedie do rezervného alebo nedeliteľného fondu."

Ja som taktiež už vytlačila papiere so sumou 1659,70, ale podľa toho to mám zle
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
lucy200 Pozri príspevok
Dneska rano som našla jedno školenie na internete a tam bol uvedený takýto výpočet:


"Premena vkladov so zaokrúhlením smerom nadol

50 000 : 30,1260 = 1659,6959437 € = na dve desatinné miesta = 1659,69 €
Nové základné imanie 4 x 1659,69 = 6638,76
Ak by sa mohla konverzia uskutočniť priamo konverziou majetku, tak by sme získali sumu 6638,78.
Nepatrný rozdiel 2 centy sa odvedie do rezervného alebo nedeliteľného fondu."

Ja som taktiež už vytlačila papiere so sumou 1659,70, ale podľa toho to mám zle
Tak sprav 1 659,69. Ja som svojim všetkým klientom zaokrúhľovala smerom na hor a na celé Euro. Je to podľa mňa praktickejšie a následne v prípade, že im budem robiť prevody, jednoduchšie sa mi to robí. No rozhodnutie je len a len na Tebe. A je to v medziach generálneho zákona a podľa povolených pravidiel.
0 0
lucy200 lucy200

lucy200 je offline (nepripojený) lucy200

Economic Pozri príspevok
Tak sprav 1 659,69. Ja som svojim všetkým klientom zaokrúhľovala smerom na hor a na celé Euro. Je to podľa mňa praktickejšie a následne v prípade, že im budem robiť prevody, jednoduchšie sa mi to robí. No rozhodnutie je len a len na Tebe. A je to v medziach generálneho zákona a podľa povolených pravidiel.
Aj ja som dala pre jednu spoločnosť na celé Euro hore, ale tuto spolocnosť chcu takto spraviť /keďže je táto spoločnosť v likvidácii/
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
lucy200 Pozri príspevok
Aj ja som dala pre jednu spoločnosť na celé Euro hore, ale tuto spolocnosť chcu takto spraviť /keďže je táto spoločnosť v likvidácii/
Tak teraz tomu dôvodu a spôsobu zaokrúhľovania rozumiem.Súhlasím.
0 0
lucy200 lucy200

lucy200 je offline (nepripojený) lucy200

Economic Pozri príspevok
Tak teraz tomu dôvodu a spôsobu zaokrúhľovania rozumiem.Súhlasím.
Už som to prerobila. Ďakujem Ti pekne za rady, je pre mňa lepšie ak mi to niekto odsuhlasi, že to robim spravne
0 0
saglucka saglucka

saglucka je offline (nepripojený) saglucka

Prosim Vas o odobrenie a poradenie. Cele som to tu precitala tak dufam ze to robim spravne
Robim navrh na premenu men. hodnot s.r.o. s 2 spolocnikmi a 1 konatelom.
Prepocitam najskor vklady kazdeho spolocnika, t.j. 100000 SKK = 3320 EUR (pouzijeme metodu zaokruhlovania nahor), potom ZI je 6640 EUR. Je to takto spravne?
Vyplnim prislusne tlacivo OR za premenu ZI s.r.o (podpis len konatela a netreba overovat???) a ako priloha bude:
- rozhodnutie o premene ... a o zmene spol. zmluvy - podpis len konatela a overeny u notara???
- prepisana spolocenska zmluva - firma mala napisany 1 dodatok, takze prepisem tento prvy dodatok a bude to uz dodatok č. 2 alebo zostava 1? - podpisy obidvoch spolocnikov, overene u notara?
Este som na nieco zabudla? Dakujem velmi pekne.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
saglucka Pozri príspevok
Prosim Vas o odobrenie a poradenie. Cele som to tu precitala tak dufam ze to robim spravne
Robim navrh na premenu men. hodnot s.r.o. s 2 spolocnikmi a 1 konatelom.
Prepocitam najskor vklady kazdeho spolocnika, t.j. 100000 SKK = 3320 EUR (pouzijeme metodu zaokruhlovania nahor), potom ZI je 6640 EUR. Je to takto spravne?
Vyplnim prislusne tlacivo OR za premenu ZI s.r.o (podpis len konatela a netreba overovat???) a ako priloha bude:
- rozhodnutie o premene ... a o zmene spol. zmluvy - podpis len konatela a overeny u notara???
- prepisana spolocenska zmluva - firma mala napisany 1 dodatok, takze prepisem tento prvy dodatok a bude to uz dodatok č. 2 alebo zostava 1? - podpisy obidvoch spolocnikov, overene u notara?
Este som na nieco zabudla? Dakujem velmi pekne.
P/29 vyplníš, podpis konateľa musí byť overený. Na rozhodnutí o premene - overiť podpis tiež, na úplnom znení nemusí byť overený. Prepočet môže byť. Žiadny dodatok úplné znenie !!! Dokladáš do OR k návrhu 2x rozhodnutie, 2x úplné znenie.
Naposledy upravil Economic : 27.11.09 at 12:09 Dôvod: doplnenie
0 0
Džudi Džudi

Džudi je offline (nepripojený) Džudi

Economic, vďaka za odpoveď hoci si ma vôbec nepotešil, ale ak teda mám zapísané v OR 6 desatinných miest a do dvoch rokov musím aj tak zaniesť všetky doklady, tam už priložím všetko to čo tí ktorí nedali súhlas, a tam už zaokrúhľujem podľa rozhodnutia ?
Alebo sa už tých 6 miest nezbavím ?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Džudi Pozri príspevok
Economic, vďaka za odpoveď hoci si ma vôbec nepotešil, ale ak teda mám zapísané v OR 6 desatinných miest a do dvoch rokov musím aj tak zaniesť všetky doklady, tam už priložím všetko to čo tí ktorí nedali súhlas, a tam už zaokrúhľujem podľa rozhodnutia ?
Alebo sa už tých 6 miest nezbavím ?
To ma mrzí, radšej by so Ťa potešiť... Škoda, že si si nedala povedať z tým zaokrúhlením smerom nahor na celé Euro...
Ak už máš v OR zapísaných 6 desatinných miest, tak jedine ako to zmeníš je, že keď sa bude najbližšie bude robiť vo Vašej spoločnosti nejaká zmena, ktorá je spoplatnená, tak by som to riešila ako zvýšenie ZI. V rámci jednej zmeny. Vieš ako to myslím, predpokladám...
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

JarkaL Pozri príspevok
Ďakujem. K tej 2. otázke toľko - nemali mi čo odmietnuť, lebo v listinách aj v návrhu tituly boli, neviem, prečo ich nezapísali. Ten návrh na zosúladenie zápisu v OR so skutočnosťou mám napísať ako list, alebo je aj na to nejké tlačivo? Na orsr.sk som také nenašla. A dať to spolu s návrhom na premenu alebo osobitne ako nezávislý návrh? Ďakujem.
Economic, prosím Ťa, môžeš mi odpovedať? Predtým si mi odpovedala na str. 119, ešte mi nie je jasné to vyššie citované. Ďakujem.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
JarkaL Pozri príspevok
Economic, prosím Ťa, môžeš mi odpovedať? Predtým si mi odpovedala na str. 119, ešte mi nie je jasné to vyššie citované. Ďakujem.

Je to formulár na www.orsr.sk č. 31.
Navrhovateľa uveď v prvom riadku názov firmy, v druhom meno konateľa. /aby to na podateľni mali jednoduchšie/ Pokiaľ ako píšeš boli tituly aj v Návrhu na zápis spoločnosti a aj z príloh to vyplývalo /napríklad to bolo v notárskej pečiatke ten titul alebo na pečiatke z matriky.... alebo v samotných dokumentoch/ je to evidentne ich chyba a tú musia napraviť. Keď to budeš mať skoncipované a budeš chcieť, môžeš mi to eventuálne preposlať na kontrolu na môj súkromný mail, nájdeš v mojom profile.
0 0
Mária.K. Mária.K.

Mária.K. je offline (nepripojený) Mária.K.

Mala by som na vás jednu otázku: Aký dátum dať na úplné znenie zakladateľskej listiny, keď táto bola robená formou zápisnice v roku 1998 a neskôr bol robený dodatok tiež formou notárskej zápisnice? Ide o doklad, ktorý priložím k návrhu na zápis premeny menovitej hodnoty základného imania zo slovenskej meny na euro.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Mária.K. Pozri príspevok
Mala by som na vás jednu otázku: Aký dátum dať na úplné znenie zakladateľskej listiny, keď táto bola robená formou zápisnice v roku 1998 a neskôr bol robený dodatok tiež formou notárskej zápisnice? Ide o doklad, ktorý priložím k návrhu na zápis premeny menovitej hodnoty základného imania zo slovenskej meny na euro.
Dátum nech je zhodný s dátumom kedy sa konalo VZ o premene alebo kedy došlo k Rozhodnutiu.... teda súčasný....
0 0
Mária.K. Mária.K.

Mária.K. je offline (nepripojený) Mária.K.

Ďakujem.
0 0
ZSZ ZSZ

ZSZ je offline (nepripojený) ZSZ

spolumajitelia účtovníckej spoločnosti ...viac
Mám takýto prípad premeny zákl.imania, a nie som si istý či sme to správne vyriešili:
Spoločnosť má troch spoločníkov
V SKK
1.spoločník: vklad 68 000,- 34% podiel
2.spoločník: vklad 66 000,- 33% podiel
3.spoločník: vklad 66 000,- 33% podiel

zákl.imanie: 200 000,-

Po premene na euro metodou zdola nahor,so zaokrúhlením na dve desatinné čísla smerom nadol:
EUR
1.spoločník:vklad 2257,18 eur 34% podiel
2.spoločník:vklad 2190,79 eur 33% podiel
3.spoločník:vklad 2190,79 eur 33% podiel

Spolu však tieto podiely sú vo výške 6 638,76 a nie 6 638,78 eur.
Naše riešenie: do návrhu na zápis na OR a do spoloč.uvedieme sumu zákl.imania 6 638,78 eur. Rozdiel 0,02 eur do zákl.imania vyrovnáme z nerozdeleného zisku min.rokov.
Je to tak správne?
Voped ďakujeme!
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
ZSZ Pozri príspevok
Mám takýto prípad premeny zákl.imania, a nie som si istý či sme to správne vyriešili:
Spoločnosť má troch spoločníkov
V SKK
1.spoločník: vklad 68 000,- 34% podiel
2.spoločník: vklad 66 000,- 33% podiel
3.spoločník: vklad 66 000,- 33% podiel

zákl.imanie: 200 000,-

Po premene na euro metodou zdola nahor,so zaokrúhlením na dve desatinné čísla smerom nadol:
EUR
1.spoločník:vklad 2257,18 eur 34% podiel
2.spoločník:vklad 2190,79 eur 33% podiel
3.spoločník:vklad 2190,79 eur 33% podiel

Spolu však tieto podiely sú vo výške 6 638,76 a nie 6 638,78 eur.
Naše riešenie: do návrhu na zápis na OR a do spoloč.uvedieme sumu zákl.imania 6 638,78 eur. Rozdiel 0,02 eur do zákl.imania vyrovnáme z nerozdeleného zisku min.rokov.
Je to tak správne?
Voped ďakujeme!
Keď už chcete niečo vyrovnávať, tak prečo nevyužijete radšej možnosť zakorúhliť smerom nahor na celé Euro ? Ak by som mohla doporučiť, tak radšej tento spôsob.
0 0
MarkaK MarkaK

MarkaK je offline (nepripojený) MarkaK

Pri vyplňovaní formulára 29 zo stránky OR mi názov ulice rozdelí na dve časti, pričom v druhom riadku je len posledné písmeno z názvu ulice a to "a"(názov ulice má 10 písmen). Vyzerá to tak, ako by som ta chcela ešte niečo dopísať.
Neviem, či to tak môžem poslať na OR.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
MarkaK Pozri príspevok
Pri vyplňovaní formulára 29 zo stránky OR mi názov ulice rozdelí na dve časti, pričom v druhom riadku je len posledné písmeno z názvu ulice a to "a"(názov ulice má 10 písmen). Vyzerá to tak, ako by som ta chcela ešte niečo dopísať.
Neviem, či to tak môžem poslať na OR.
Jasné, s tým sa nedá nič urobiť a čitateľné to je. Dôležitý je obsah.... Držím palce, daj vedieť potom výsledok.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať