Zavrieť

Porady

Premena menovitých hodnôt základného imania v s.r.o.

Chcem sa spýtať niekoho, kto máte s.r.o. či už ste na súd podávali návrh na premenu menovitej hodnoty vkladov a základného imania z sk na euro? Je ten návrh možné podať už teraz? Kde je možné stiahnuť formulár?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Rado sa stalo.
0 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

Economic Pozri príspevok
A prečo nie ?
Vo formulári P/8 je na strane 16 možnosť voľby dátumu, ku ktorému chceš zmenu zapísať, tak tam daj 1. 1. 2010 a máš to vyriešené, všetko potrebné dodržíš v zmysle zákona.
Economic,
a nie je náhodou od 01.01.2010 premena na € spoplatnená? Či to by sa potom nerátalo, keď to podá teraz? nevyznám sa, ale pre istotu sa pýtam..
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
grammatika Pozri príspevok
Economic,
a nie je náhodou od 01.01.2010 premena na € spoplatnená? Či to by sa potom nerátalo, keď to podá teraz? nevyznám sa, ale pre istotu sa pýtam..
Aj teraz je to spoplatnené. Len samotná premena z Sk na Euro je teraz bez poplatku. No ak by si teraz menila aj sídlo, musíš za to platiť. Ja Ti navrhujem podať niekedy začiatkom decembra s dátumom k 1. 1. 2010, aj tak aj tak sa za to platí. Ak Ti to podám elektronicky napríklad ja, ušetríš 50 % na súdnom poplatku.
0 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

Economic Pozri príspevok
Aj teraz je to spoplatnené. Len samotná premena z Sk na Euro je teraz bez poplatku. No ak by si teraz menila aj sídlo, musíš za to platiť. Ja Ti navrhujem podať niekedy začiatkom decembra s dátumom k 1. 1. 2010, aj tak aj tak sa za to platí. Ak Ti to podám elektronicky napríklad ja, ušetríš 50 % na súdnom poplatku.
To nerobím ja,ale ma to zaujímalo...ďakujem
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
grammatika Pozri príspevok
To nerobím ja,ale ma to zaujímalo...ďakujem
Služby poskytujem v rámci celej SR, takže je to v pohode.
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

tak by bolo asi rozumnejsie teraz urobit premenu ZI a v decembri sidlo.
prosim VAs kde najdem sumu poplatkov /aky kolok je potrebny/?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Majka Pozri príspevok
tak by bolo asi rozumnejsie teraz urobit premenu ZI a v decembri sidlo.
prosim VAs kde najdem sumu poplatkov /aky kolok je potrebny/?
Premena je zadara, zmeny pri papierovom klasickom podaní 66.- Eur, elektronicky 33.-
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

tak este raz, keby som naraz urobila na jeden navrh premenu ZI+ zmena sidla tak zaplatim len tych 66eur ano? /vlastne len za tu zmenu..../

idem prepisovat spolocensku zmluvu s novym sidlom,kt. bude platit od 1.1.2010 mozem to urobit tak ze prepisem celu spoloc.zmluvu tak ako je len zmenim sidlo a zaklad.imanie uz uvdiem v eurach?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Majka Pozri príspevok
tak este raz, keby som naraz urobila na jeden navrh premenu ZI+ zmena sidla tak zaplatim len tych 66eur ano? /vlastne len za tu zmenu..../

idem prepisovat spolocensku zmluvu s novym sidlom,kt. bude platit od 1.1.2010 mozem to urobit tak ze prepisem celu spoloc.zmluvu tak ako je len zmenim sidlo a zaklad.imanie uz uvdiem v eurach?
Áno, prepíš, imanie a vklady daj v eurách a pozor na hlasovanie na VZ, vtedy platilo 1 hlas za 1 000.- Sk, to si zmeň napríkad 1 hlas za 10.- Eur. Stále platí ponuka, ak chceš ušetriť na súdnom poplatku, môžeš to prostredníctvom mňa podať do OR.
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

dakujem,musim sa poradit s konatelom,no stale uvazujem ako co najjednoduchsie spravit to ZI a zmenu sidla... lebo ZI chcem zmenit teraz-musim, a sidlo bude nove od 1.1.2010,bojim sa ze mi to vratia naspat ked nam vyhotovenie spoloc.zmluvy s terajsim datumom s tym ze zakladne imanie sa meni napr. 25.11.09 a nove sidlo firmy 1.1.2010.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Majka Pozri príspevok
dakujem,musim sa poradit s konatelom,no stale uvazujem ako co najjednoduchsie spravit to ZI a zmenu sidla... lebo ZI chcem zmenit teraz-musim, a sidlo bude nove od 1.1.2010,bojim sa ze mi to vratia naspat ked nam vyhotovenie spoloc.zmluvy s terajsim datumom s tym ze zakladne imanie sa meni napr. 25.11.09 a nove sidlo firmy 1.1.2010.
Poraď sa s konateľom, pri najhoršom to pôjde vo 2 návrhoch, jeden za darmo a druhý koncom decembra už spoplatnený. Urob ako myslíš, že bude najvhodnejšie, ja som Ti dala len tip, ako by som to ja urobila.
0 0
koexpres koexpres

koexpres je offline (nepripojený) koexpres

V tlačive návrh na zápis preremeny som si všimol vzor, ktorý sa mi nezdá
v stĺpci zápis je 6,640 a v stĺpci výmaz 200,000. Je to tak správne ? Veď v prepčte to vychádza inak.Ai tie desatinné čiarky mi nesedia, lebo nikde v tom tlačive nie je napísané, že ide o prmennné tisícky.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
koexpres Pozri príspevok
V tlačive návrh na zápis preremeny som si všimol vzor, ktorý sa mi nezdá
v stĺpci zápis je 6,640 a v stĺpci výmaz 200,000. Je to tak správne ? Veď v prepčte to vychádza inak.Ai tie desatinné čiarky mi nesedia, lebo nikde v tom tlačive nie je napísané, že ide o prmennné tisícky.
200 000.- Sk musí byť a aj tých 6 640.- by bolo správne za predpokladu,že sa tak spoločnosť rozhodne, to číslo je podľa toho, ako sa spoločnosť rozhodne, môže to byť napríklad 6 639,78, ale môže to byť aj 6 639,785216 a všetko je dobre. Podľa toho ako to urobíš. Podľa rozhodnutia spoločnosti do návrhu dosadzuješ číslo. Musí to ladiť.
Naposledy upravil Economic : 10.11.09 at 14:46
0 0
mackova mackova

mackova je offline (nepripojený) mackova

ahojte, aky formular si mame vypisat na ob. register, ak mame ZI v Skk?
podnikame uz 5 rokov? treba len tento formular alebo este nieco prilozit?
0 0
misurka misurka

misurka je offline (nepripojený) misurka

Prosím Vás, nie je problém, ak sme ZI obchodnej spoločnosti - jediný spoločník z 3 500 000 Sk prepočítali na 116 178,716060 EUR a takto sme ho dali aj zapísať na OR? Ako sa s tým vysporiadať účtovne? Zaokrúhlim na 2 des. miesta, to zn. 116 178,72? Nebude s tým nejaký problém?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
misurka Pozri príspevok
Prosím Vás, nie je problém, ak sme ZI obchodnej spoločnosti - jediný spoločník z 3 500 000 Sk prepočítali na 116 178,716060 EUR a takto sme ho dali aj zapísať na OR? Ako sa s tým vysporiadať účtovne? Zaokrúhlim na 2 des. miesta, to zn. 116 178,72? Nebude s tým nejaký problém?
Nemal by to byť žiadny problém.
0 0
Martina CF Martina CF

Martina CF je offline (nepripojený) Martina CF

Ahojte. Prosím o radu, mam s.r.o., dve spolocnicky, podiel 1/2 : 1/2. Premena ZI na EUR je nasledovna: 3.319,39 EUR + 3.319,39 EUR = 6.638,78 EUR.
V spolocenskej zmluve maju uvedene:
Každý spoločník pri hlasovaní na valnom zhromaždení má 1 hlas na každých aj začatých 1000 Sk svojho vkladu.
Môžem sumu 1000 Sk premeniť na 33,1939 EUR?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Martina CF Pozri príspevok
Ahojte. Prosím o radu, mam s.r.o., dve spolocnicky, podiel 1/2 : 1/2. Premena ZI na EUR je nasledovna: 3.319,39 EUR + 3.319,39 EUR = 6.638,78 EUR.
V spolocenskej zmluve maju uvedene:
Každý spoločník pri hlasovaní na valnom zhromaždení má 1 hlas na každých aj začatých 1000 Sk svojho vkladu.
Môžem sumu 1000 Sk premeniť na 33,1939 EUR?
Daj tam napríklad každý spoločník má 1 hlas na 10.- Eur, alebo 100 Eur. Lepšie sa Ti budú spočítavať hlasy.
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Môžem poprosiť o radu?

Chcem spraviť premenu ZI a zároveňa aj splatenie ZI. Môžem to urobiť v jednom formulári? V časti rozsah splatenia ZI dám sumy už rovno v eurách? Napr. zápis € 6 638,79 a výmaz € 3 319,39? Alebo najskôr spravím na formulári č. 29 premenu ZI a potom vo formulári č. 8 zmenu výšky ZI?

Ďakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať