Zavrieť

Porady

Premena menovitých hodnôt základného imania v s.r.o.

Chcem sa spýtať niekoho, kto máte s.r.o. či už ste na súd podávali návrh na premenu menovitej hodnoty vkladov a základného imania z sk na euro? Je ten návrh možné podať už teraz? Kde je možné stiahnuť formulár?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
cazu3 cazu3

cazu3 je offline (nepripojený) cazu3

Economic Pozri príspevok
Jasné že éra dodatkov už dávno pominula. Najdôležitejšie je rozhodnutie VZ, aj do toho VZ by som pre istotu vsunula vetičku, že sa schvaľuje úplné znenie spoločenskej zmluvy so zakomponovaním premeny vkladov a ZI spoločnosti, ako aj zmenu priezviska konateľky, či spoločníčky /už si nepamätám o koho presne išlo/. V prípade záujmu elektronického podania a tým ušetrenie na súdnom poplatku, viem zabezpečiť v prípade záujmu.
Tym padom mi vlastne rozhodnutie (nemyslim tlacivo OR) s presne vypisanymi zmenami teraz podla toho co si napisala ani netreba. Teda v tom pripade ked to vsetko supnem rovno do zapisnice z valneho zhromazdenia.
0 0
cazu3 cazu3

cazu3 je offline (nepripojený) cazu3

Economic Pozri príspevok
Na zápisnici podpisy nemusia byť overené. Len na návrhu do OR, keby že ho podávala iná osoba, tak plná moc overená.
Navrh bude podavat konatelka (nie je spolocnikom). Takze tym padom ani plnu moc netreba, dufam.
0 0
cazu3 cazu3

cazu3 je offline (nepripojený) cazu3

cazu3 Pozri príspevok
Tym padom mi vlastne rozhodnutie (nemyslim tlacivo OR) s presne vypisanymi zmenami teraz podla toho co si napisala ani netreba. Teda v tom pripade ked to vsetko supnem rovno do zapisnice z valneho zhromazdenia.
Myslim takto nejako ako je v prilohe. Co povies?



Prilohu som odstranila, aby zbytocne nemylila ostatnych.
Naposledy upravil cazu3 : 04.10.09 at 15:55 Dôvod: zly priklad
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
cazu3 Pozri príspevok
Tym padom mi vlastne rozhodnutie (nemyslim tlacivo OR) s presne vypisanymi zmenami teraz podla toho co si napisala ani netreba. Teda v tom pripade ked to vsetko supnem rovno do zapisnice z valneho zhromazdenia.
Tak takúto Zápisnicu by Ti ozaj odmietli. Program : 1. Voľba predsedu VZ a zapisovateľa VZ, 2. Schválenie premeny jednotlivých vkladov spoločníkov a výšku základného imania z Sk na Eurá 3. Zápis zmeny priezviska spoločníka 4. Schválenie úplného znenia spoločenskej zmluvy. Toto všetko tam musíš mať a v jednotlivých bodoch rozpísané a na koniec daj hlasovanie : Za, Proti, Zdržal sa.... Samozrejme Uznesenie valného zhromaždenia nesmie chýbať, to je to najdôležitejšie na čom sa uznieslo VZ
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Economic Pozri príspevok
Tak takúto Zápisnicu by Ti ozaj odmietli. Program : 1. Voľba predsedu VZ a zapisovateľa VZ, 2. Schválenie premeny jednotlivých vkladov spoločníkov a výšku základného imania z Sk na Eurá 3. Zápis zmeny priezviska spoločníka 4. Schválenie úplného znenia spoločenskej zmluvy. Toto všetko tam musíš mať a v jednotlivých bodoch rozpísané a na koniec daj hlasovanie : Za, Proti, Zdržal sa.... Samozrejme Uznesenie valného zhromaždenia nesmie chýbať, to je to najdôležitejšie na čom sa uznieslo VZ
Ja by som tam ešte pre istotu, /zvyknem to dávať/, doložila Vyhlásenie konateľa o zmene splatenia vkladov, kde bude uvedené kto a koľko po premene má do ZI vložené.
0 0
Asztalosová Asztalosová

Asztalosová je offline (nepripojený) Asztalosová

Pestovanie uhoriek
V oznameni od odmietnuti vykonania zapisu je, ze sud odmietol vykonat zapis do OR na zaklade navrhu, ktory bol podany dna xy navrhovatelom - to som ja, ale v dovodoch pisu, ze navrh podana zahranicna osoba. Plnomocenstvo neakceptuju lebo ho podpisal veduci a mal ho podisat statutar ZO. Dalejpisu osobou opravnenou na podanie navrhu je statutar ZO.
Ja potom co napisem v namietke.
Zacala som tak, ze madarska firma namieta proti odmietnutiu vykonania zapisu do OR na zaklade navrhu podaneho dna xy navrhovatelom. Teraz koho mam napisat ako navrhovatelom. Samu seba, ale podla dovodov ja som nemohla podat.
Uz mam novy navrh kde na 1 strane 1 riadok je madarska firma a pod tym 2 riadok statutar ZO.
V namietke bude navrhovatelom: 1. ja, 2. madarska firma alebo 3. statutar ZO.
Volala som na obchod. register, tam povedali ze to bude Madarska firma.
Dakujem za pomoc.
0 0
Asztalosová Asztalosová

Asztalosová je offline (nepripojený) Asztalosová

Pestovanie uhoriek
Alebo napise v namietke len, to ze madarska firma namieta proti odmietnutiu vykonania zapisu do OR na zaklade navrhu podaneho dna xy. A navrhovatelom vynecham.
0 0
Asztalosová Asztalosová

Asztalosová je offline (nepripojený) Asztalosová

Pestovanie uhoriek
A kto vlastne namieta madarska firma alebo organizacna zlozka.
0 0
mi_ke mi_ke

mi_ke je offline (nepripojený) mi_ke

Asztalosová Pozri príspevok
A kto vlastne namieta madarska firma alebo organizacna zlozka.
Namieta madarska firma, organiazacna zlozka este nevznikla...
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
sway Pozri príspevok
poprosím o info - je potrebné priložiť aj Zakladateľskú listinu? - úplne pôvodnú len nakopírovať? - alebo treba ju celú prepísať s EUR - hodnotami ?... alebo len zmeniť - doplniť ???
moc moc dík
K Návrhu na premenu dokladáš :

2x Zápiscu z VZ /neoveruješ/ alebo rozhodnutie konateľa /overuješ/
2x úplné znenie SZ alebo ZL upravené na Euro všetko čo treba a pozor na hlasovanie
0 0
Asztalosová Asztalosová

Asztalosová je offline (nepripojený) Asztalosová

Pestovanie uhoriek
Economic pomozete my. dakujem
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Asztalosová Pozri príspevok
Alebo napise v namietke len, to ze madarska firma namieta proti odmietnutiu vykonania zapisu do OR na zaklade navrhu podaneho dna xy. A navrhovatelom vynecham.
Ak tú plnú moc podpísal štatutár organizačnej zložky a mal ho podpísať konateľ alebo štatutár zriaďovacej maďarskej firmy, tak dolož také, kde ťa splnomocní štatutár maďarskej firmy. Je ťažko na diaľku vyhodnocovať dokumenty, ktoré nevidím pred sebou....
0 0
Asztalosová Asztalosová

Asztalosová je offline (nepripojený) Asztalosová

Pestovanie uhoriek
Kto namieta proti odmietnutiu. A treba v namietke uvadzat narvhovatela.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Asztalosová Pozri príspevok
Kto namieta proti odmietnutiu. A treba v namietke uvadzat narvhovatela.
Maďarská zriaďovacia spoločnosť bude ako odosielateľ Námietok. Bude tie námietky podpisovať štatutár maďarskej zriaďovacej firmy ? Ak áno, tak aj nový návrh by mal podpisovať on, ak tá plná moc udelená vedúcim OZ nebola dobrá.
0 0
Asztalosová Asztalosová

Asztalosová je offline (nepripojený) Asztalosová

Pestovanie uhoriek
Ano spravila som to tak, ze plnomocenstvo podpisal statutar madarskej firmy a aj navrh.
0 0
Asztalosová Asztalosová

Asztalosová je offline (nepripojený) Asztalosová

Pestovanie uhoriek
Ale v tej namietke mam uvadzat navrhovatela. takto to myslim, ze
madarska firma namieta prodti odmietnutiu zapisu udajov do OR na zaklade navrhu podaneho dna xy navrhovatelom-ja.
Sud poslal odmietnutie, kde uvadza navrhovatela mna. Ale dalej pisu v dovodoch, ze ja nemozem byt navrhovatelom, lebo plnomocenstvo nepodpisal statutar a ani navrh. Tak preco pisali v odmietnuti mna ako navrhovatela. Mne adresovali aj ten list.
Tak teraz v namietke koho mam uvadzat ako navrhovatela. Podla noveho navrhu statutata madarskej firmy?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Asztalosová Pozri príspevok
Ale v tej namietke mam uvadzat navrhovatela. takto to myslim, ze
madarska firma namieta prodti odmietnutiu zapisu udajov do OR na zaklade navrhu podaneho dna xy navrhovatelom-ja.
Sud poslal odmietnutie, kde uvadza navrhovatela mna. Ale dalej pisu v dovodoch, ze ja nemozem byt navrhovatelom, lebo plnomocenstvo nepodpisal statutar a ani navrh. Tak preco pisali v odmietnuti mna ako navrhovatela. Mne adresovali aj ten list.
Tak teraz v namietke koho mam uvadzat ako navrhovatela. Podla noveho navrhu statutata madarskej firmy?
Navrhovateľ aj v Námietkách je tá maďarská spoločnosť. Súd Ti to musel poslať, keď si to Ty podávala, hoci akože neoprávnene... Komu to mal poslať keď nie Tebe ?
0 0
Asztalosová Asztalosová

Asztalosová je offline (nepripojený) Asztalosová

Pestovanie uhoriek
Ano mate pravdu. Dakujem. teraz uz viem co ako mam napisat. zajtra top idem podat na sud. Dufam ze to uz bude dobre.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Asztalosová Pozri príspevok
Ano mate pravdu. Dakujem. teraz uz viem co ako mam napisat. zajtra top idem podat na sud. Dufam ze to uz bude dobre.
Dajte vedieť ako to dopadlo, pardon, že raz vykám, raz tykám, tu si vlastne všetci tykáme....
0 0
Asztalosová Asztalosová

Asztalosová je offline (nepripojený) Asztalosová

Pestovanie uhoriek
Economic chem sa este opytat, ze v novom navrhe aky datum napisem, ze udaje v navrhe navrhujeme zapisat k .......... Napisem sem novy datum, alebo ten datum co bolo v prvnom navrhe. Na ten datum sa ale nepamatam, lebo som zabudla nechat pre seba kopiu. Mam len niektore strany ofotene. Dakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať