Zavrieť

Porady

Premena menovitých hodnôt základného imania v s.r.o.

Chcem sa spýtať niekoho, kto máte s.r.o. či už ste na súd podávali návrh na premenu menovitej hodnoty vkladov a základného imania z sk na euro? Je ten návrh možné podať už teraz? Kde je možné stiahnuť formulár?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
usd usd

usd je offline (nepripojený) usd

Ešte niečo som zabudol:
V spoloč.zmluve sú články ako napr. Spoločníci prejavujú vôľu založiť spoločnosť......
SRO je už založená a pri prerábaní zmluvy k reálnemu dátumu by som musel veľa neaktuálnych článkov vypustiť. Čo s tým? Nie som právnik, preto taká laická otázka.
Ďakujem
0 0
mi_ke mi_ke

mi_ke je offline (nepripojený) mi_ke

usd Pozri príspevok
Chcem sa ešte vrátiť k príspevku 727 týmito otázkami:
1, Musí byť ešte Rozhodnutie konateľa o premene ZI schválené na najbližšom Valnom zhromaždení?
2, Ako mám prerobiť Spoločenskú zmluvu z roku 1997, kde sú uvedené všetky sumy v SKK a aký dátum vytvorenia tejto Zmluvy bude na tejto Zmluve? Načo sa vlastne posiela Spoločenská zmluva - je to nutné?

Ďakujem
1. Nie, staci overeny podpis konatela na rozhodnuti
2. Najjednoduchsie je premenit len sumy, ktore sa zapisuju do OR, cize len vklady a zakl. imanie. Datum na uplne znenie SZ das sucasny, nie kedy bola SZ vyhotovena. A ci je to nutne? No je, ved ako inak sa maju tretie osoby dozvediet o platnom stave Vasej SZ?
Tie neauktualne clanky nechaj tak ako su v povodnej SZ, zmen iba tie, v ktorych nastane zmena. V tomto pripade tie, kde sa menia Sk na euro.
0 0
mi_ke mi_ke

mi_ke je offline (nepripojený) mi_ke

Slavomír Varga Pozri príspevok
Prosím Vás aby som mal v tom jasno. Sme dvaja konatelia v sro, pred sebou mám "súhlas s metódou prepočtu menovitej hodnoty vkladov atď."...(formulár stiahnutý z internetu)

1.v kolónke "navrhovateľ" uvediem jedného z konateľov spoločnosti,
2. kolónka "prílohy" neuvediem žiadnu prílohu, kedže nemením asi spoločenskú zmluvu ani ďalšie žiadne listiny..
3. kolónka "obchodná spoločnosť/družstvo/štátny podnik" uvediem spoločnosť ktorej sa týka prepočet menovitej hodnoty,
4. kolónka "osoba oprávnená konať v mene obchodnej spoločnosti" uvediem obidvoch konateľov a zároveň nechám overiť podpisy..

Takto vyplnený formulár adresujem obchodnému registru a vytrvalo čakám:-)

môže to byť takto v poriadku? alebo je potrebné niečo doplniť?

ďakujem za vyjadrenie poraďákov
2. Praveze menis SZ, len zakon dava 2 rocnu lehotu na predlozenie uplneho znenia SZ, ak premenu vykonavas cez automaticky prepocet
4. Ak konatelia konaju samostatne, staci overeny podpis iba jedneho
môže to byť takto v poriadku? alebo je potrebné niečo doplniť?
0 0
Asztalosová Asztalosová

Asztalosová je offline (nepripojený) Asztalosová

Pestovanie uhoriek
Dobry den Economic.
Podaril sa zapis OZ do OR. Uz som dostala aj vypis z OR. Velmi pekne Vam dakujem za Vasu pomoc a za Vas cas, ze ste sa s mojim problemom zaoberali. Dakujem.
0 0
Akrimka Akrimka

Akrimka je offline (nepripojený) Akrimka

dakujem pekne
0 0
Slavomír Varga Slavomír Varga

Slavomír Varga je offline (nepripojený) Slavomír Varga

mi_ke: aha, to znamená odkedy začína plynúť dvojročná lehota? a prosím ťa "navrhovateľ" na formulári som ja ako konateľ(ako fyzická osoba), alebo spločnosť ktorá súhlasí s prepočtom hodnoty imania?..
0 0
mi_ke mi_ke

mi_ke je offline (nepripojený) mi_ke

Slavomír Varga Pozri príspevok
mi_ke: aha, to znamená odkedy začína plynúť dvojročná lehota? a prosím ťa "navrhovateľ" na formulári som ja ako konateľ(ako fyzická osoba), alebo spločnosť ktorá súhlasí s prepočtom hodnoty imania?..
Najneskor do dvoch rokov od zaregistrovania suhlasu. Ak vsak budes vykonavat nejake ine zmeny skor, bude ju treba urcite predlozit. Navrhovatel daj seba, ale nic by sa nestalo aj keby si tam dal spolocnost.
0 0
Slavomír Varga Slavomír Varga

Slavomír Varga je offline (nepripojený) Slavomír Varga

mike, ďakujem ti za info
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Asztalosová Pozri príspevok
Dobry den Economic.
Podaril sa zapis OZ do OR. Uz som dostala aj vypis z OR. Velmi pekne Vam dakujem za Vasu pomoc a za Vas cas, ze ste sa s mojim problemom zaoberali. Dakujem.
Super to sa veľmi teším !
0 0
laur12 laur12

laur12 je offline (nepripojený) laur12

viktorpp Pozri príspevok
Zdravim, ja to idem tiez podat buduci tyzden, teda ten suhlas..
precital som si informacie na justicegovsk a myslim ze to co si Slavo napisal je spravne ja to tiez takto chapem.. keby sa k tomu vyjadril este niekto skusenejsi :-)

edit- teraz som si vsimol ze v tom suhlase ma byt navrhovatel nie spolocnik ale asi spolocnost.. nie som si isty
my sme dali navrhovatela spolocnika, teda presnejsie konatela, lebo ten navrhuje, podava i overene podpisuje suhlas.
je to tak uvedene i v prikladoch na tej www stranke, podla toho sme to urobili.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
laur12 Pozri príspevok
my sme dali navrhovatela spolocnika, teda presnejsie konatela, lebo ten navrhuje, podava i overene podpisuje suhlas.
je to tak uvedene i v prikladoch na tej www stranke, podla toho sme to urobili.
Kľudne daj na prvú stranu do 1. riadku názov spoločnosti a do druhého údaje konateľa, ktorý návrh podpisuje a overuje. Na podateľni nebudú tápať...
0 0
frantisekkk frantisekkk

frantisekkk je offline (nepripojený) frantisekkk

Zdravim. Je to buzeracia cela premena z SK na Eura, nechapem naco je to dobre... to na okraj... Moja otazka: Rozhodnutie o premene ... /overene notarom/ treba sudu poslat 2x overene notarom? Dakujem. Super stranka, velmi ste mi pomohli, dakujem
0 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

frantisekkk Pozri príspevok
Zdravim. Je to buzeracia cela premena z SK na Eura, nechapem naco je to dobre... to na okraj... Moja otazka: Rozhodnutie o premene ... /overene notarom/ treba sudu poslat 2x overene notarom? Dakujem. Super stranka, velmi ste mi pomohli, dakujem
áno, 2krát overené
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
frantisekkk Pozri príspevok
Zdravim. Je to buzeracia cela premena z SK na Eura, nechapem naco je to dobre... to na okraj... Moja otazka: Rozhodnutie o premene ... /overene notarom/ treba sudu poslat 2x overene notarom? Dakujem. Super stranka, velmi ste mi pomohli, dakujem
Overiť môžeš 2x aj na matrike, je to o veľa lacnejšie a efekt ten istý.
0 0
gabi2 gabi2

gabi2 je offline (nepripojený) gabi2

Prosím Vás, premena na EUR + všetky zmeny máme za sebou - vďaka tejto stránke a ochotným ľuďom. Zmena aj prebehla a teraz mi prišla fa z register obchodu a služieb na 82 Eur - poplatok za zápis do "Registra obchodu a živnosti". Môžete mi to prosím ozrejmiť o čo ide? Srdečná vďaka. Gabi
0 0
gabi2 gabi2

gabi2 je offline (nepripojený) gabi2

Tak už som to skúšala preveriť. Je to súkromná firma a fa nemusím platiť. Je prosím tak ? ďakujem Vám
0 0
janapill janapill

janapill je offline (nepripojený) janapill

Prosím Vás ak sme jednoosobová s.r.o., stačí na súd poslať len súhlas s metódou prepočtu 2x? A treba k tomu aj nejaké prílohy, ak nevykonávame žiadne zmeny?
ďakujem.
0 0
janapill janapill

janapill je offline (nepripojený) janapill

janapill Pozri príspevok
Prosím Vás ak sme jednoosobová s.r.o., stačí na súd poslať len súhlas s metódou prepočtu 2x? A treba k tomu aj nejaké prílohy, ak nevykonávame žiadne zmeny?
ďakujem.
Poradíte mi?
0 0
peek peek

peek je offline (nepripojený) peek

Hm, celkom slušný chaos v tom mám. Viac-menej som rozhodnutý spáchať prevod na Euro čo najjednoduchšie, teda cez "Súhlas s metódou prepočtu". Vraj to ale má nejaké nevýhody do budúcna. Viete mi ich niekto "po lopate" ozrejmiť ? Ak som to dobre pochopil, v OR sa mi namiesto 200000 SK automaticky objavi 6 638,783775 EUR, ako som už videl u podaktorých SRO. Má toto divoké číslo nejaký negatívny vplyv na účtovníctvo ? Nejaké iné zmeny v OR v dohľadnej dobe neplánujem. Vďaka za každú (po)radu...
0 0
peek peek

peek je offline (nepripojený) peek

gabi2 Pozri príspevok
Tak už som to skúšala preveriť. Je to súkromná firma a fa nemusím platiť. Je prosím tak ? ďakujem Vám
Jasné, mne sa hneď po zápise do OR len tak hrnuli faktúry za zápis mojej firmy do kadejakých divotvorných registrov. Každý si môže vymyslieť nejaký ten svoj register a zapisovať doň firmy za patričnú úhradu - bohužiaľ, nie je na tom nič nelegálne. Pozor najmä na tých zahraničných, majú to právnicky tak podkuté, že po podpísaní zdanlivo bezplatnej registrácie je problém sa vyvliecť z mastných ročných poplatkov. Ale daktoré krajiny už po nich idú ako po kriminálnikoch, no neviem, aký je terajší stav u nás...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať