Zavrieť

Porady

Premena menovitých hodnôt základného imania v s.r.o.

Chcem sa spýtať niekoho, kto máte s.r.o. či už ste na súd podávali návrh na premenu menovitej hodnoty vkladov a základného imania z sk na euro? Je ten návrh možné podať už teraz? Kde je možné stiahnuť formulár?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
emarosl Pozri príspevok
Dakujeme pekne za pomoc, Economic!

Este len pre upresnenie by sme sa chceli spytat:

Staci, ked bude v rozhodnuti jedineho spolocnika napisane, ze spolocnik suhlasi s predlozenym uplnym znenim ZL alebo je potrebne v rozhodnuti jedineho spolocnika vypisat vsetky zmeny ZL oproti povodnej ZL a ku kazdej zmene napisat, ze s nou spolocnik suhlasi?

Dakujem krasne!
V tom rozhodnutí stačí rozhodnutie : že sa prijíma úplné znenie ZL, netreba to rozpisovať. Veď je tam aj tak sám.... No a keď by sa konalo riadne VZ s viacerými spoločníkmi, majú možnosť prečítať si ju, resp. konateľ, ktorý ho vyhotovil by im mal povedať, alebo upozrniť, aká zmena tam je aby vedeli o proti čomu je rozdiel a tak ho schváliť.
0 0
emarosl emarosl

emarosl je offline (nepripojený) emarosl

Economic Pozri príspevok
V tom rozhodnutí stačí rozhodnutie : že sa prijíma úplné znenie ZL, netreba to rozpisovať. Veď je tam aj tak sám.... No a keď by sa konalo riadne VZ s viacerými spoločníkmi, majú možnosť prečítať si ju, resp. konateľ, ktorý ho vyhotovil by im mal povedať, alebo upozrniť, aká zmena tam je aby vedeli o proti čomu je rozdiel a tak ho schváliť.
Veeeeeľká vďaka, Economic! A prosím ťa, toto rozhodnutie jediného spoločníka nemusí mať overený podpis u notára, však? Rovnako ako nemusí mať overený podpis súčasné znenie ZL, však?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
emarosl Pozri príspevok
Veeeeeľká vďaka, Economic! A prosím ťa, toto rozhodnutie jediného spoločníka nemusí mať overený podpis u notára, však? Rovnako ako nemusí mať overený podpis súčasné znenie ZL, však?
Na rozhodnutí jediného spoločníka musí byť overený podpis spoločníka, ale urob ho na matrike tam je to za 0,5 Eura a u notára je to 2,80 Eura jeden podpis, čo je veľký rozdiel. Aj na návrhu do OR musí byť overený podpis konateľa. Na úplnom znení nemusí sa overovať, stačí iba podpísať.
0 0
emarosl emarosl

emarosl je offline (nepripojený) emarosl

Economic Pozri príspevok
Na rozhodnutí jediného spoločníka musí byť overený podpis spoločníka, ale urob ho na matrike tam je to za 0,5 Eura a u notára je to 2,80 Eura jeden podpis, čo je veľký rozdiel. Aj na návrhu do OR musí byť overený podpis konateľa. Na úplnom znení nemusí sa overovať, stačí iba podpísať.
Ďakujeme veľmi pekne, múdry a super Economic!
0 0
Janinka Janinka

Janinka je offline (nepripojený) Janinka

dobry den, je tu toho strasne vela a ja by som vas chcela poprosit o radu surne, mam s.r.o., jeden spolocnik, zmena ZI z 1500 000,- na Eur. V pripade ak by potreboval zmenit len ZI, staci napisat rozhodnutie spolocnika s uvedenim ZI v Eur a so ziadostou podat na OR? ALEBO je potrebne prepisat uplne znenie spolocenskej zmluvy a sumy zmenit na Eura a poziadat o novy ZL a ten odniest s rozhodnutim spolocnika na OR. ALEBO ak by chcel zaroven aj vyhodit niektory predmet cinnosti tak sa to da spojit aj s prepisom ZI? a volit ten druhy postup. Prosim o skoru odpoved, velmi pekne dakujem.
0 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

Janinka Pozri príspevok
dobry den, je tu toho strasne vela a ja by som vas chcela poprosit o radu surne, mam s.r.o., jeden spolocnik, zmena ZI z 1500 000,- na Eur. V pripade ak by potreboval zmenit len ZI, staci napisat rozhodnutie spolocnika s uvedenim ZI v Eur a so ziadostou podat na OR? ALEBO je potrebne prepisat uplne znenie spolocenskej zmluvy a sumy zmenit na Eura a poziadat o novy ZL a ten odniest s rozhodnutim spolocnika na OR. ALEBO ak by chcel zaroven aj vyhodit niektory predmet cinnosti tak sa to da spojit aj s prepisom ZI? a volit ten druhy postup. Prosim o skoru odpoved, velmi pekne dakujem.
1.Sprievodný list (1xposlat) (+1 pre firmu)
2. Návrh na zápis (1x poslat - treba overiť podpisy u notára) (+1 pre firmu ako kópia)
3. Zápisnica z MVZ resp. Rozhodnutie o zmene (2x treba poslať + treba overiť podpisy) (+1 pre firmu)
4. Spoločenská zmluva resp. Zakladateľská listina(2x treba poslať - netreba overovať podpisy) (+1 pre firmu)
Na ZL netreba nič meniť.
--
0 0
Janinka Janinka

Janinka je offline (nepripojený) Janinka

jeeej dakujem za promtnu odpoved aj prilohy, len sa este chcem k SL opytat, ci je potrebne ju prepisat na Euro a datum zmenit ako, alebo prilozit tu povodnu aj s Sk. Podpisovana bola totiz v r. 2006.
0 0
Janinka Janinka

Janinka je offline (nepripojený) Janinka

pardon k SZ nie Sl
0 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

Treba ju prepísať na € a dať aktuálny dátum (dátum, kedy ju schváliš-pozri to rozhodnutie o zmene imania-tam schváliš i úplné znenie SZ)
0 0
Janinka Janinka

Janinka je offline (nepripojený) Janinka

ok, rozumiem, dakujem pekne este raz velmi si mi pomohla.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Janinka Pozri príspevok
ok, rozumiem, dakujem pekne este raz velmi si mi pomohla.
Rozhodne doporučím zaokrúhliť smerom nahor na celé Euro,lebo smerom nadol musíš zaokrúhliť na najbližší eurocent...
0 0
ELAST ELAST

ELAST je offline (nepripojený) ELAST

Kvietocek Pozri príspevok
Do OR sme dali suhlas aby nam OR prepocitala ZI na 6 desatinych miest. Je spravne ked v OR bude ZI na 6 desatinych miest a v UCT matematicky zaokruhlene na 2 desatine miesta?

Dakujem
Tak toto by aj nás zaujímalo. Prosím, nemáte s tým niekto skúsenosti alebo informácie od audítorov?

Ďakujeme krásne!
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
ELAST Pozri príspevok
Tak toto by aj nás zaujímalo. Prosím, nemáte s tým niekto skúsenosti alebo informácie od audítorov?

Ďakujeme krásne!
Dostala som tlmočene vyjadrenie od klientky jedného nemenovaného daňového úradu, ktoré znelo asi v tom zmysle, že DÚ trvá na súlade zapísaného ZI a vedeného v účtovníctve, t.z. buď na celé eurá, alebo údajne najviac na 2 desatinné miesta. Inak v praxi som sa nestretla zatiaľ so žiadnym stanoviskom okrem tohto.
0 0
Hansa Hansa

Hansa je offline (nepripojený) Hansa

Prosím o radu:
-keďže do konca roka musia slov. firmy všetky svoje vklady a kapitál previesť na EUR a uviesť túto zmenu v obchodnom registri a taktiež chce firma vykonať zmenu bydliska konateľa v obchodnom registri, aké podklady je k tomu treba?

Ide o to, že kolega tvrdí niečo iné, účtovníčka niečo iné, právnik umrel, takže to ostáva visieť.

Vopred ďakujem!
0 0
mi_ke mi_ke

mi_ke je offline (nepripojený) mi_ke

Hansa Pozri príspevok
Prosím o radu:
-keďže do konca roka musia slov. firmy všetky svoje vklady a kapitál previesť na EUR a uviesť túto zmenu v obchodnom registri a taktiež chce firma vykonať zmenu bydliska konateľa v obchodnom registri, aké podklady je k tomu treba?

Ide o to, že kolega tvrdí niečo iné, účtovníčka niečo iné, právnik umrel, takže to ostáva visieť.

Vopred ďakujem!
Treba Ti Rozhodnutie statutatneho organu o premene na svk na euro, cestne vyhlasenie o zmene bydliska konatela, uplne znenie SZ a zmenovy formular č. 8 ak ide o sro
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Hansa Pozri príspevok
Prosím o radu:
-keďže do konca roka musia slov. firmy všetky svoje vklady a kapitál previesť na EUR a uviesť túto zmenu v obchodnom registri a taktiež chce firma vykonať zmenu bydliska konateľa v obchodnom registri, aké podklady je k tomu treba?

Ide o to, že kolega tvrdí niečo iné, účtovníčka niečo iné, právnik umrel, takže to ostáva visieť.

Vopred ďakujem!
Ak je to pre Vás náročné, ja sa týmito službami zaoberám profesionálne, môžem zrealizoať vyhotovenie všetkých dokumentov. Pozor na ohlásenie zmeny TP konateľa na živnostenskom, aby nebolo neskoro. Radi dávajú pokuty. Je dôležité od kedy ho má uvedený nový v OP.
0 0
ELAST ELAST

ELAST je offline (nepripojený) ELAST

Economic Pozri príspevok
Dostala som tlmočene vyjadrenie od klientky jedného nemenovaného daňového úradu, ktoré znelo asi v tom zmysle, že DÚ trvá na súlade zapísaného ZI a vedeného v účtovníctve, t.z. buď na celé eurá, alebo údajne najviac na 2 desatinné miesta. Inak v praxi som sa nestretla zatiaľ so žiadnym stanoviskom okrem tohto.

Ďakujem pekne. My máme základné imanie na šesť desatinných miest (na základe rozhodnutia vedenia) a ja to mám teraz zaúčtovať No fakt neviem ako dosiahnúť súlad medzi ZI a zaúčtovanou hodnotou ZI

Zatiaľ som to urobila tak, že som ZI v sume 6 638,783775 EUR zaokrúhlila na 2 des. miesta, t.j.na sumu 6 638,78 EUR, a tak to mám zaúčtované. Myslíte, že môžem za to dostať pokutu?

Ďakujem krásne za rady!
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
ELAST Pozri príspevok
Ďakujem pekne. My máme základné imanie na šesť desatinných miest (na základe rozhodnutia vedenia) a ja to mám teraz zaúčtovať No fakt neviem ako dosiahnúť súlad medzi ZI a zaúčtovanou hodnotou ZI

Zatiaľ som to urobila tak, že som ZI v sume 6 638,783775 EUR zaokrúhlila na 2 des. miesta, t.j.na sumu 6 638,78 EUR, a tak to mám zaúčtované. Myslíte, že môžem za to dostať pokutu?


Ďakujem krásne za rady!

Neľakaj sa, to bolo len tlmočené. Mne kým niekto priamo z DÚ nepovie, že je to zle, nič si z toho nerobím. Ale aj tak všetkým mojim klientom zaokrúhľujem imanie smerom na hor a na celé Euro z viacerých dôvodov už tu v tejto téme písané. So zaokrúhlením na dol je to komplikovanejšie.
Myslím, že na pokutu to určite nie je.
0 0
ELAST ELAST

ELAST je offline (nepripojený) ELAST

Economic Pozri príspevok
Neľakaj sa, to bolo len tlmočené. Mne kým niekto priamo z DÚ nepovie, že je to zle, nič si z toho nerobím. Ale aj tak všetkým mojim klientom zaokrúhľujem imanie smerom na hor a na celé Euro z viacerých dôvodov už tu v tejto téme písané. So zaokrúhlením na dol je to komplikovanejšie.
Myslím, že na pokutu to určite nie je.
Ďakujem krásne, Economic! Si perfektná!
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

konečne som sa dostala k vypisovaniu tlačiva na premenu imania. Mám dvoch spoločníkov, každý 50 %. Takže 100.000 - výmaz u každého a zápis 3.320. Je to dobre, čo k tomu treba ešte zaslať?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať