Zavrieť

Porady

Premena menovitých hodnôt základného imania v s.r.o.

Chcem sa spýtať niekoho, kto máte s.r.o. či už ste na súd podávali návrh na premenu menovitej hodnoty vkladov a základného imania z sk na euro? Je ten návrh možné podať už teraz? Kde je možné stiahnuť formulár?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Asztalosová Pozri príspevok
Zase si neviem poradit.
Madarska firma vo vypise z OR ma troch zastupitelov, kt. mozu podpisovat-opravneni konat. Jeden z nich samostatne a dvaja spolocne. Tento jeden - jemu sa kazdy rok obnovuje to, ze moze podpisovat. Vo vypise OR pri jeho mene je napisane zaciatok a koniec toho, ze moze konat v mene spolocnosti. Ale madarska firma kazdy rok v maji zvolava valne zhromazdenie, na ktorom tomuto jednemu obnovili, ze moze konat. Takze mu pravo konat zaniklo ale hned aj vzniklo. Je o tom vyhotovena aj notarska zapisnica. Nie je to vsak zapisane v obchodnom registri v madarsku, lebo sud to zapise asi len tak v auguste. Ale napriek tomu on moze v mene spolocnosti konat+podpisovat. Neviem ako sa to u nas uznava.
A aj o tom maju notarsku zapisnicu -zo zasadnutia valneho zhromazdenia, ze tu chcu zalozit organizacnu zlozku. Takze - ta zapisnica co som dala ako vzor moze ostat a doplnim len nejaku vetu, v ktorej napisem nieco o tej zapisnice z madarska a teraz moze ho podpisat aj ten jeden? Pri navrhe na zapis pridam ako prilohu aj tuto zapisnicu z madarska-uradne prelozenu?
Dakujem za pomoc.
Najdôležitejšie je, aby tú zápisnicu podpísalí tí, ktorí môžu za spoločnosť konať. Teda tak aby to ladilo s tým, čo je napísané v maďarskom výpise z OR, ja by som to nekomplikovala nejakým vysvetľovaním. To Slovákov nemusí zaujímať a budú z toho hotoví "maďari".
0 0
Asztalosová Asztalosová

Asztalosová je offline (nepripojený) Asztalosová

Pestovanie uhoriek
Ja tu zapisnicu z valneho zhromazdenia madarskej materskej firmy musim aj tak odovzdat, lebo je tam uznesenie, ze tu chcu mat OZ a ked je to uz prelozene, v Obchodnom registri to budu vidiet, ze tam tomu jednemu konatelovi pravo podpisovat ide dalej.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Asztalosová Pozri príspevok
Dakujem a ten postup podla prispevku 632. ten bude dobry?
Je to O.K. Pripravte si už na živnostenský úrad vypísaný formulár na vydanie ŽL, získate čas a pôjdete s hotovým... Je na nete : www.minv.sk/?zivnostenske-podnikanie
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Asztalosová Pozri príspevok
Ja tu zapisnicu z valneho zhromazdenia madarskej materskej firmy musim aj tak odovzdat, lebo je tam uznesenie, ze tu chcu mat OZ a ked je to uz prelozene, v Obchodnom registri to budu vidiet, ze tam tomu jednemu konatelovi pravo podpisovat ide dalej.
To je v pohode.
0 0
Asztalosová Asztalosová

Asztalosová je offline (nepripojený) Asztalosová

Pestovanie uhoriek
Dakujem, dakujem. Bez Vas by to asi neslo.
0 0
Asztalosová Asztalosová

Asztalosová je offline (nepripojený) Asztalosová

Pestovanie uhoriek
Takze tu zapisnicu mozu podpisat vsetci traja.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Asztalosová Pozri príspevok
Takze tu zapisnicu mozu podpisat vsetci traja.
Jasné viac podpisov nikdy nemôže uškodiť. Keď môžem, rada pomôžem, veď občas aj ja niečo potrebujem a tiež dobre padne takáto pomoc. Od toho sme tu. A toto je tak trochu moja parketa. Venujem sa spoločnostiam a na tej Scanfor ... som ja maturovala v praxi, takže ešte to mám v hlave čerstvé.
0 0
Asztalosová Asztalosová

Asztalosová je offline (nepripojený) Asztalosová

Pestovanie uhoriek
Dakuje. Viete kazdy ma strasi, ze zalozit OZ nie je take jednoduche a vcera som uz toho mala dost. Pravnici hovoria ze je to tazke a pani na zivnost.urade ze to zvladnem. My mame s.r.o. a pestujeme uhorky salatove, sme rodinna firma. Otec je séf. Vsetky zalezitosti robim ja-uctovnictvo, okolo s.r.o. aj pracujem vo foliovniku. niekedy si myslim, ake by bolo dobre byt pravnikom, najma ked nieco neviem, alebo tak danovnikom.
0 0
Asztalosová Asztalosová

Asztalosová je offline (nepripojený) Asztalosová

Pestovanie uhoriek
Economic dakuje velmi velmi pekne.
0 0
Asztalosová Asztalosová

Asztalosová je offline (nepripojený) Asztalosová

Pestovanie uhoriek
Dobry vecer.
Economic ja som zmenila tu zapisnicu. Tu sa kazdy den nieco meni.
Zase ten problem kto bude podpisovat zapisnicu.
Od madarskej firmy som dostala ich zakladatelsku listinu a v nej je napisane, ze spolocnost nezvolava predstavenstvo. TEN jeden je generalny riaditel a on vykonava pravomoci predstavenstva, kona samostatne, je konatelom. Gener.riaditel zastupuje spolocnost. Dalej pisu, ze opravneni konat su generalnym riaditelom splnomocneni dvaja zamestnanci su opravneni podpisovat.
Prikladam 2. vzor zapisnice a podpisuje ho len generalny riaditel.
Ostatne prilohy k navrhu na zapis do OR ostava.
Podla mna by to takto mohlo byt dobre.
Dakujem.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Asztalosová Pozri príspevok
Dobry vecer.
Economic ja som zmenila tu zapisnicu. Tu sa kazdy den nieco meni.
Zase ten problem kto bude podpisovat zapisnicu.
Od madarskej firmy som dostala ich zakladatelsku listinu a v nej je napisane, ze spolocnost nezvolava predstavenstvo. TEN jeden je generalny riaditel a on vykonava pravomoci predstavenstva, kona samostatne, je konatelom. Gener.riaditel zastupuje spolocnost. Dalej pisu, ze opravneni konat su generalnym riaditelom splnomocneni dvaja zamestnanci su opravneni podpisovat.
Prikladam 2. vzor zapisnice a podpisuje ho len generalny riaditel.
Ostatne prilohy k navrhu na zapis do OR ostava.
Podla mna by to takto mohlo byt dobre.
Dakujem.
Pokiaľ to konanie za spoločnosť je takto zrejmé a jednoznačne preukázateľné z Vami doložených dokladov k prvozápisu OZ, je to v poriadku. Držím palce.
0 0
Asztalosová Asztalosová

Asztalosová je offline (nepripojený) Asztalosová

Pestovanie uhoriek
Dakujem.
0 0
Kvietocek Kvietocek

Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac
Firma ktora ma 2 zamestnancov ide zmenit ZI z SKK na EUR. Rozhoduje sa medzi 2 variantmi. Ci da len suhlas na zmenu OR alebo si zvoli tu tazsiu cestu.
Ak si zvoli tu tazsiu cestu rozdiel sa uhradi z RF
Ak si zvoli tu druhu v OR bude mat zapisane ZI na 6 desatinych miest

Musi mi hlavna kniha sediet (ZI) s OR? V HK mam ZI 200 000 zmenenych na 6 638,78 €. Ak dam prikaz OR aby mi spravil premenu tak tam bude na 6 desatinych miest. Mam nejak opravit tu HK?

Dakujem
0 0
Kvietocek Kvietocek

Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac
Precitala som si celu tuto temu. Skusim si to zhrnut ak mam nejaku chybu tak ma prosim opravte. Nerada by som aby nam to vratili na prepracovanie z OR dakujem

Jednoosobova sro ma ZI 200 000,- SKK
1. Rozhodnutie jediného spoločníka - overiť - podávam 2x na OR
2. Úplne znenie spoločenskej zmluvy - overiť - podávam 2x na OR
3. Návrh na zápis premeny z SKK na EUR - overiť - podávam 2x na OR

ZI 200 000,- SKK zmením na 6 639,00 EUR

V spoločenskej zmluve vsetky hodnoty ktore maju SKK previesť na EURá.
1 hlas = 1 000 Skk po novom 33,19 €
zriadovacie náklady 30 000 po novom 995,82 €

Ked budem účtovat vzniknuty rozdiel učtujem ho z nerozdeleného zisku spoločnosti nasledovne:
rozidel ktory vznikne 0,22 € zaučtujem 411/428 (písomný príkaz konatela spoločnosti musi byt)

Je este nieco coho by sme sa mali vyvarovat, opravit, doplnit ..... a pod.? Dakujem za vsetky cenne rady
0 0
macula macula

macula je offline (nepripojený) macula

Kvietocek Pozri príspevok
Precitala som si celu tuto temu. Skusim si to zhrnut ak mam nejaku chybu tak ma prosim opravte. Nerada by som aby nam to vratili na prepracovanie z OR dakujem

Jednoosobova sro ma ZI 200 000,- SKK
1. Rozhodnutie jediného spoločníka - overiť - podávam 2x na OR
2. Úplne znenie spoločenskej zmluvy - overiť - podávam 2x na OR
3. Návrh na zápis premeny z SKK na EUR - overiť - podávam 2x na OR

ZI 200 000,- SKK zmením na 6 639,00 EUR

V spoločenskej zmluve vsetky hodnoty ktore maju SKK previesť na EURá.
1 hlas = 1 000 Skk po novom 33,19 €
zriadovacie náklady 30 000 po novom 995,82 €

Ked budem účtovat vzniknuty rozdiel učtujem ho z nerozdeleného zisku spoločnosti nasledovne:
rozidel ktory vznikne 0,22 € zaučtujem 411/428 (písomný príkaz konatela spoločnosti musi byt)

Je este nieco coho by sme sa mali vyvarovat, opravit, doplnit ..... a pod.? Dakujem za vsetky cenne rady
Ja som to posielala takto a už to mám aj zapísané:
Jednoosobova sro ma ZI 200 000,- SKK premena na 6639,-Eur
1. Rozhodnutie jediného spoločníka - overiť - podávam 2x na OR
2. Úplne znenie zakladteľskej listiny - podávam 2x na OR - nemusí byť overené
3. Návrh na zápis premeny z SKK na EUR - overiť - podávam 1x na OR
a prepočty tak ako píšeš.
Naposledy upravil macula : 06.07.09 at 09:45
0 0
Kvietocek Kvietocek

Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac
macula Pozri príspevok
Ja som to posielala takto a už to mám aj zapísané:
Jednoosobova sro ma ZI 200 000,- SKK premena na 6639,-Eur
1. Rozhodnutie jediného spoločníka - overiť - podávam 2x na OR
2. Úplne znenie zakladteľskej listiny - podávam 2x na OR - nemusí byť overené
3. Návrh na zápis premeny z SKK na EUR - overiť - podávam 1x na OR
a prepočty tak ako píšeš.

Vsetko toto podavam len na OR alebo este niekde to musim poslat? Staci to poslat aj doporucene do OR?
0 0
macula macula

macula je offline (nepripojený) macula

Kvietocek Pozri príspevok
Vsetko toto podavam len na OR alebo este niekde to musim poslat? Staci to poslat aj doporucene do OR?
Všetko toto sa podáva len na OR s tým, že v návrhu v časti prílohy k návrhu napíšeš:
1. Rozhodnutie o premene..... - v dvoch vyhotoveniach ( jedno do zbierky listín)
2. Zakladateľská listina - v dvoch vyhotoveniach ( jedno do zbierky listín)
A môžeš to poslať aj doporučene
0 0
Kvietocek Kvietocek

Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac
Predsa len otazocka este. Niekde sa uvadza ze rozdiel sa ma uctovat z nerozdeleneho zisku a niekde sa uvadza ze z Rezervneho fondu co je spravne?

Ked budem účtovat vzniknuty rozdiel učtujem ho z nerozdeleného zisku spoločnosti nasledovne?
rozidel ktory vznikne 0,22 € zaučtujem 411/428 (písomný príkaz konatela spoločnosti musi byt?)
0 0
Kvietocek Kvietocek

Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac
Rezervny fond ci nerozdeleny zisk?
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

ja som to nachystala vramci valnej hromady a rozdiely som dala doplnit zo zisku za minule obdobie.... vypisala som "cisty zisk sa rozdeluje na:" a tam som presne vymenovala ako sa pouzije zisk...

ked sa nad tym zamyslim, tak ked pouzijes RF, tak aj tak ho budes zase doplnat zo zisku...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať