Zavrieť

Porady

Premena menovitých hodnôt základného imania v s.r.o.

Chcem sa spýtať niekoho, kto máte s.r.o. či už ste na súd podávali návrh na premenu menovitej hodnoty vkladov a základného imania z sk na euro? Je ten návrh možné podať už teraz? Kde je možné stiahnuť formulár?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
M3G Pozri príspevok
tritisíctristodevätnásť 391888/1000000 EUR
Ja by som opäť doporučila zaokrúhliť vklad na celé Euro ako povoľuje vyhláška.... Všetkým svojim klientom tak robím. Má to viac výhod, už tu v tému bolo o tom písané dosť.
0 0
mikumi mikumi

mikumi je offline (nepripojený) mikumi

Všetkým prajem pekný deň.
Moja otázka bude znieť možno trochu divne, ale prosím Vás aký je rozdiel medzi notárskou zápisnicou a zakladateľskou listinou.

Ide o jednoosobovú sro-čku, ktorej robím teraz premenu ZI, mám nachystanú
1/-návrh na zápis premeny P29/5 - overený notárom , vypísaný 2x (do OR a zbierky listín)
2/-rozhodnutie o premene menovitej hodnoty - overený notárom 2x
3/-mám notársku zápisnicu zo dňa založenia firmy 01.12.2005 a neviem či ju mám teraz uplne od slova do slova prepísať, alebo ju premenovať na zakladateľsku listinu a opäť ju prepísať.

Ak sa opakujem prepáčte a ďakujem za každú odpoveď.
M*
0 0
mikumi mikumi

mikumi je offline (nepripojený) mikumi

Teraz som to našla - Obchodná spol.bola založená zakladateľskou listinou vo forme notárskej zápisnice.
Takže prepisujem vlastne Notársku zápisnicu, ale ktorú? Mám dve.
Jednu pôvodnú zo dňa založenia a o dva roky novú, kde sa rozširoval predmet činnosti.
Ďakujem.
M*
0 0
M3G M3G

M3G je offline (nepripojený) M3G

Economic Pozri príspevok
Ja by som opäť doporučila zaokrúhliť vklad na celé Euro ako povoľuje vyhláška.... Všetkým svojim klientom tak robím. Má to viac výhod, už tu v tému bolo o tom písané dosť.
Však áno, ale jednoduchšie je pre mňa dať súhlas a nech si to riešia potom na registri ako chcú. Aj tak by táto premena nemala byť náš problém, ani problém klientov.

Pri horeuvedenom mi išlo o to, že sme dali súhlas, ktorý dosiaľ súd ešte nespracoval a dnes sme potrebovali doplniť živnosť. Nevedel som preto, akým spôsobom bude základné imanie zmenené...t.j. potreboval som upraviť spoločenskú zmluvu.
0 0
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
mikumi Pozri príspevok
Všetkým prajem pekný deň.
Moja otázka bude znieť možno trochu divne, ale prosím Vás aký je rozdiel medzi notárskou zápisnicou a zakladateľskou listinou.

Ide o jednoosobovú sro-čku, ktorej robím teraz premenu ZI, mám nachystanú
1/-návrh na zápis premeny P29/5 - overený notárom , vypísaný 2x (do OR a zbierky listín) načo 2x? stačí jeden kus
2/-rozhodnutie o premene menovitej hodnoty - overený notárom 2x ok
3/-mám notársku zápisnicu zo dňa založenia firmy 01.12.2005 a neviem či ju mám teraz uplne od slova do slova prepísať, alebo ju premenovať na zakladateľsku listinu a opäť ju prepísať. samozrejme že prepísať na úplné znenie zakladateľskej listiny a upraviť v nevyhnutnom znení týkajúcom sa premeny na €

Ak sa opakujem prepáčte a ďakujem za každú odpoveď.
M*
a potom už len trpezlivo čakať, pri zápise samotnej premeny OR nemá žiadnu lehotu na zápis
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
M3G Pozri príspevok
Však áno, ale jednoduchšie je pre mňa dať súhlas a nech si to riešia potom na registri ako chcú. Aj tak by táto premena nemala byť náš problém, ani problém klientov.

Pri horeuvedenom mi išlo o to, že sme dali súhlas, ktorý dosiaľ súd ešte nespracoval a dnes sme potrebovali doplniť živnosť. Nevedel som preto, akým spôsobom bude základné imanie zmenené...t.j. potreboval som upraviť spoločenskú zmluvu.
No veď práve aj k vôli takýmto veciam doporučujem nie súhlas, ale návrh na premenu, a tam si určím sumu ja a potom naozaj nemám taký problém ako ty, že ako mi to zaokrúhlia. Však to čo sa ti zdá jednoduchšie, je vlastne komplikovanejšie. Keď už inak nejde, tak naozaj len takto : 391888/1000000 EUR
0 0
vmsux vmsux

vmsux je offline (nepripojený) vmsux

Snad mi budete vediet pomoct. Rad by som na jeden raz urobil viac zmien.
Terajsi stav:
1 spolocnik, 1 konatel, ZI=200 000 SK
Ciel:
2 spolocnici, 2 konatelia, ZI=5 000 EUR.
Da sa to na jeden raz urobit, aby sa platila len jedna zmena? A co k tomu treba?
Dakujem moc.
0 0
mi_ke mi_ke

mi_ke je offline (nepripojený) mi_ke

Dat sa to da, len je to na dlhe lakte, pretoze bez znizenia zakladneho imania to nejde: Najskor rozhodnutie o premene na euro, potom prevod polovice obchodneho podielu spolocnika na druhu osobu a nasledne znizenie zakladneho imania na 5000 eur, kedze kazdemu zo spolocnikov vychadza po prevode vyska imania okolo 3320 eur. A kedze pri znizeni je potrebne dvojnasobne zverejnenie vo vestniku, tak je to na dlho. Samozrejme, treba este menovat po prevode podielu aj druheho konatela.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
vmsux Pozri príspevok
Snad mi budete vediet pomoct. Rad by som na jeden raz urobil viac zmien.
Terajsi stav:
1 spolocnik, 1 konatel, ZI=200 000 SK
Ciel:
2 spolocnici, 2 konatelia, ZI=5 000 EUR.
Da sa to na jeden raz urobit, aby sa platila len jedna zmena? A co k tomu treba?
Dakujem moc.
je podstatná zmena týkajuca sa zníženia? Už raz to bolo vložené tak ak druhý spoločník nechce mať vyšší vklad, tak sa dohodnite na rozdielnych podieloch a nechodte cestou znižovania ZI.
ked sa rozhodnete pre tento postup, tak vam to prejde do cca týždňa po podaní na OR. A dokumenty potrebné na podanie si dokažete tiež pripraviť behom jedného týždňa.
0 0
invest invest

invest je offline (nepripojený) invest

Ahojte, chcem sa spýtať na zmenu ZI na eurá je potrebné mimoriadne zasadnutie VZ, alebo to múžem dať ako jeden bod pri schvaľovaní uzávierky?

Ďakujem
0 0
coker coker

coker je offline (nepripojený) coker

Ahojte, viete mi niekto poradiť či je možné spoločne s premenou menovitých hodnôt ZI sro navýšiť aj rozsah splateného základného imania dvoch spoločníkov z 50.000 na ekvivalent 100.000 Sk v EUR? Aké doklady budú potrebné? Spoločenská zmluva hovorí len o záväzku, že ZI bude splatené. Chcem k tomuto formuláru na premenu priložiť ešte vyhlásenie správcu vkladu a v ňom upraviť výšku splateného ZI. Dá sa to takto spraviť naraz alebo to treba urobiť v dvoch krokoch?

Ďakujem za pomoc.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
invest Pozri príspevok
Ahojte, chcem sa spýtať na zmenu ZI na eurá je potrebné mimoriadne zasadnutie VZ, alebo to múžem dať ako jeden bod pri schvaľovaní uzávierky?
môže to byť ako jeden bod VZ.
Ale ak ide len o prepočet-premenu ZU u Sk na €, tak stačí jeden formulár podpísaný konateľom poslať na OR.
Ďakujem
coker Pozri príspevok
Ahojte, viete mi niekto poradiť či je možné spoločne s premenou menovitých hodnôt ZI sro navýšiť aj rozsah splateného základného imania dvoch spoločníkov z 50.000 na ekvivalent 100.000 Sk v EUR? Aké doklady budú potrebné? Spoločenská zmluva hovorí len o záväzku, že ZI bude splatené. Chcem k tomuto formuláru na premenu priložiť ešte vyhlásenie správcu vkladu a v ňom upraviť výšku splateného ZI. Dá sa to takto spraviť naraz alebo to treba urobiť v dvoch krokoch?

Ďakujem za pomoc.
všetky zmeny treba schválit-rozhodnúť o nich na VZ, potom spísať nové znenie spoločenskej zmluvy, ... a ďalej postupovať ako tu už bolo x-krát napísané.
Len zníženie ZI je komplikovanejšie a trvá dlhšie kvôli povinnosti zverejnenia.
0 0
Celsus Celsus

Celsus je offline (nepripojený) Celsus

KEJKA Pozri príspevok
všetky zmeny treba schválit-rozhodnúť o nich na VZ, potom spísať nové znenie spoločenskej zmluvy, ... a ďalej postupovať ako tu už bolo x-krát napísané.
Len zníženie ZI je komplikovanejšie a trvá dlhšie kvôli povinnosti zverejnenia.
O zmene rozsahu splatenia vkladov a základného imania spoločnosti valné zhromaždenie nerozhoduje.
0 0
Celsus Celsus

Celsus je offline (nepripojený) Celsus

coker Pozri príspevok
Ahojte, viete mi niekto poradiť či je možné spoločne s premenou menovitých hodnôt ZI sro navýšiť aj rozsah splateného základného imania dvoch spoločníkov z 50.000 na ekvivalent 100.000 Sk v EUR? Aké doklady budú potrebné? Spoločenská zmluva hovorí len o záväzku, že ZI bude splatené. Chcem k tomuto formuláru na premenu priložiť ešte vyhlásenie správcu vkladu a v ňom upraviť výšku splateného ZI. Dá sa to takto spraviť naraz alebo to treba urobiť v dvoch krokoch?

Ďakujem za pomoc.
1. Premena menovitých hodnôt vkladov a ZI sa vykoná niektorým zo zákonom pripustených spôsobov. (Popísané dostatočne aj na porade).

2. K zmene rozsahu splatenia dôjde tak, že spoločníci splatia príslušné časti svojich vkladov, čo štatutárny orgán spoločnosti potvrdí svojím písomným vyhlásením. Toto písomné vyhlásenie o zmene rozsahu splatenia vkladov a o zmene rozsahu splatenia základného imania bude prílohou na zápis zmeny rozsahu splatenia do obchodného registra.

Obe zmeny (1 a 2) možno do obchodného registra zapísať naraz, a to štandardným návrhom na zápis zmeny zapísaných údajov o spoločnosti do obch. registra, za čo sa platí súdny poplatok 66,- EUR.

Prílohou návrhu bude v takom prípade:

a) rozhodnutie valného zhromaždenia alebo štatutárneho orgánu spoločnosti o premene menovitých hodnôt,

b) úplné znenie spoločenskej zmluvy,

c) písomné vyhlásenie štatutárneho orgánu podľa bodu 2 vyššie.

(Ak chcete obe zmeny zapísať do OR na základe jedného návrhu, nemôžete použiť "zjednodušený" spôsob premeny menovitých hodnôt, ktorý spočíva len v oznámení registrovému súdu, že spoločnosť súhlasí s premenou podľa informatívneho prepočtu automaticky vykonaného obchodným registrom.)
0 0
vmsux vmsux

vmsux je offline (nepripojený) vmsux

mi_ke Pozri príspevok
Dat sa to da, len je to na dlhe lakte, pretoze bez znizenia zakladneho imania to nejde: Najskor rozhodnutie o premene na euro, potom prevod polovice obchodneho podielu spolocnika na druhu osobu a nasledne znizenie zakladneho imania na 5000 eur, kedze kazdemu zo spolocnikov vychadza po prevode vyska imania okolo 3320 eur. A kedze pri znizeni je potrebne dvojnasobne zverejnenie vo vestniku, tak je to na dlho. Samozrejme, treba este menovat po prevode podielu aj druheho konatela.
KEJKA Pozri príspevok
je podstatná zmena týkajuca sa zníženia? Už raz to bolo vložené tak ak druhý spoločník nechce mať vyšší vklad, tak sa dohodnite na rozdielnych podieloch a nechodte cestou znižovania ZI.
ked sa rozhodnete pre tento postup, tak vam to prejde do cca týždňa po podaní na OR. A dokumenty potrebné na podanie si dokažete tiež pripraviť behom jedného týždňa.
Diky za odpovede. Takze nebudeme radsej menit vysku ZI. Urobi sa jedno rozhodnutie jedineho spolocnika, kde sa schvalia vsetky zmeny, teda premena ZI na EUR, da sa suhlas s prevodom casti ZI na noveho spolocnika, schvali sa zmena Zakladatelskej listiny na Spolocensku zmluvu a vymenuje sa novy konatel. Spravne?
K navrhu na zapis zmeny by som dolozil 2x novu spolocensku zmluvu s overenymi (?) podpismi spolocnikov (alebo konatelov?), 2x zmluvu o prevode podielu, 2x podpisovy vzor noveho konatela.
Je to spravne?
Dik
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
presný zozna príloh nájdeš v téme založenie spoločnosti, resp.zmeny,.....
ale upozorním, že Spoločenská mluva nemusí obsahovať overené podpisy. Overený podpis konateľa musí byť na Návrhu na zápis.
Ja by som neriskovala formuláciu Rozhodnutie.... ale nie som právnik, tak sa nedaj zmiasť.
0 0
coker coker

coker je offline (nepripojený) coker

Dakujem pekne za odpovede, uz v tom mam jasnejsie
0 0
evin evin

evin je offline (nepripojený) evin

Posielam navrh na zapis premeny menovitej hodnoty. Ak su dvaja konatelia, ale za spolocnost kona a podpisuje kazdy samostatne, mam dat overit na poslednej strane navrhu na matrike podpisy obidvoch alebo staci iba jedneho. Na prvej strane som uviedla ako navrhovatela iba jedneho. Treba na prvej strane uviest aj obchodne meno alebo staci iba konatela?
Vdaka za radu
0 0
mi_ke mi_ke

mi_ke je offline (nepripojený) mi_ke

Ako navrhovatela mozes dat len jedneho, a jeho podpis das na konci formulara overit
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
mi_ke Pozri príspevok
Ako navrhovatela mozes dat len jedneho, a jeho podpis das na konci formulara overit
Však preto majú v OR zapísané, že konajú každý samostatne, aby nemuseli spolu vždy a všetko podpisovať ! V tomto je to výhoda u konateľov, ktorí sú ovšem navzájom korektní voči sebe. A to veru nie vždy a nie všetci sú.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať