Zavrieť

Porady

Premena menovitých hodnôt základného imania v s.r.o.

Chcem sa spýtať niekoho, kto máte s.r.o. či už ste na súd podávali návrh na premenu menovitej hodnoty vkladov a základného imania z sk na euro? Je ten návrh možné podať už teraz? Kde je možné stiahnuť formulár?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
ahapla ahapla

ahapla je offline (nepripojený) ahapla

Veľmi pekne ďakujem. Ušetril si mi kopec času zisťovaním na úradoch. Vďaka.
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Economic Pozri príspevok
Ak hľadáš najjednoduchší spôsob pre Teba, aby si dodržala zákon, vypíš
- súhlas s premenou, OR Ti to zapíše presným prepočtom. Podpis konateľa na návrhu musí byť overený. Nič nemusíš dokladať.
Na živnostenský s tým nemusíš.
Určite to platí aj pre dvojoosobovku?
Ak áno, to si ma veeeeeľmi potešila. Díky moc.
A ešte ten súhlas, kde asi nájdem? Ď.
Naposledy upravil m.hladka : 01.03.09 at 12:13 Dôvod: doplnenie otázky
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

Na tejto stránke celkom dole formulár č. 30
http://www.justice.gov.sk/h.aspx?pg=...v.sk/or/or.htm
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Ďakujem, už som to našla skôr.
0 0
Asztalosová Asztalosová

Asztalosová je offline (nepripojený) Asztalosová

Pestovanie uhoriek
Dobry den
Robin premenu menovitej hodnoty a rozsirenie predmetu podnikania naraz. Mam vyhotovenu zapisnicu v val.zhromaz, ziv.listy. chcem sa opytat, ci to je takto spravne: dodatok k SZ podpisujő vsetci spolocnici a ich podpisy musia byt overene, uplne znenie SZ podpisuje v nasom pripade je jeden konatel len on a jeho podpis je overeny - nemusia uplne znenie SZ podpisaj aj spolocnici bez overenia podpisu.
Este jedna otazka - obidva zmeny dam na jedno tlacivo navrh na zapis zmeny c.8, ale v tomto tlacive pri zmene ZI a vkladov nie je napisane Vymaz SKK a Zapis EUR ako je to v tlacive c. 29. Takze mozem napisat takto: napr. Vymaz 200 000 SKK a Zapis 6639 EUR, lebo ak k sumam nenapisem SKK a EUR odkial budu vediet, ze o co sa jedna.
Dakujem za odpoved.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Asztalosová Pozri príspevok
Dobry den
Robin premenu menovitej hodnoty a rozsirenie predmetu podnikania naraz. Mam vyhotovenu zapisnicu v val.zhromaz, ziv.listy. chcem sa opytat, ci to je takto spravne: dodatok k SZ podpisujő vsetci spolocnici a ich podpisy musia byt overene, uplne znenie SZ podpisuje v nasom pripade je jeden konatel len on a jeho podpis je overeny - nemusia uplne znenie SZ podpisaj aj spolocnici bez overenia podpisu.
Este jedna otazka - obidva zmeny dam na jedno tlacivo navrh na zapis zmeny c.8, ale v tomto tlacive pri zmene ZI a vkladov nie je napisane Vymaz SKK a Zapis EUR ako je to v tlacive c. 29. Takze mozem napisat takto: napr. Vymaz 200 000 SKK a Zapis 6639 EUR, lebo ak k sumam nenapisem SKK a EUR odkial budu vediet, ze o co sa jedna.
Dakujem za odpoved.
Pokiaľ sa jedná o firmu, ktorá už bola do OR zapísaná, tak stačí Zápisnica z VZ do OR doložiť 2x, /dodatok nie je treba, no ak ho máš, tak na ňom spoločníci podpisy overiť/ Úplné znenie SZ tiež 2x, stačí keď konateľ podpíše, nemusí sa overovať. Do návrhu čo sa týka vkladov dáš výmaz 200 000.- SK a zápis 6 639.- Eur. Toto v časti spoločník, ale aj na strane kde je ZI na strane 11 !!! Súdny poplatok 66.- Eur. Živnostenské listy tiež 2x overené, alebo lacnejší je v prípade viacerých kusov výpis zo živn.registra 2x.
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Ak robím premenu ZI podľa zákona, malo by to byť bezplatné, prečo tam má platiť súdny poplatok 66 €?
0 0
Asztalosová Asztalosová

Asztalosová je offline (nepripojený) Asztalosová

Pestovanie uhoriek
Poplatok preto lebo robim aj inu zmenu - zapis novych predmetov podnikania.
0 0
Asztalosová Asztalosová

Asztalosová je offline (nepripojený) Asztalosová

Pestovanie uhoriek
Dakujem za odpoved.
Ale ak v casti spolocnik dam vymaz vkladu v SK a zapis vkladu v Eur, musim dat vymaz udajov o spolocnika a znova tie iste udaje aj zapisat? A musim dat vymaz aj zapis rozsahu splatenia ZI a vkladov.
Chcem pripisat aj titul u konatela - spravila som to tak, ze som napisala vyhlasenie konatela, na valnom zhromazdeni sa to odsuhlasilo, je to napisane v zapisnici. Na tlacive dam vymez vsetkych udajov o konatelovi a znova zapis tychto udajov s titulom.
Staci overit dodatok k SZ na obecnom urade?
A este by som sa opytala: do 30 dni podat navrh na zapis zmeny.
odkedy plynie tykto 30 dni. Mozem do zapisnice napisat, ze zacina plynut od nadobudnutia pravoplatnosti zivnostenskeho listu? A Obchodny register my spravi nieco ak tyk 30 dni prekrocim napr. o 5-10 dni?
Dopredu dakujem.
0 0
Asztalosová Asztalosová

Asztalosová je offline (nepripojený) Asztalosová

Pestovanie uhoriek
Ak potrebujete nejake info. o premene ZI alebo aj o vyplneni navrhov nie velmi ochotne ale poradia na obchodnom registri. Prave som tam volala a presne povedali ako treba vyplnit navrh a co je k tomu potrebne dolozit.
0 0
kaupke kaupke

kaupke je offline (nepripojený) kaupke

Žijem...pracujem...a ľubenkám ...viac
Asztalosová Pozri príspevok
Ak potrebujete nejake info. o premene ZI alebo aj o vyplneni navrhov nie velmi ochotne ale poradia na obchodnom registri. Prave som tam volala a presne povedali ako treba vyplnit navrh a co je k tomu potrebne dolozit.
Firma má 3 spoločníkov , ZI 200 000,-Sk , môže sa urobiť premena ZI na euro aj s desatinnými miestami ( 6 638,77 € ) , alebo len presne zaokrúhliť na celé euro ( 6 640,00 € )

1.spoločník 65 000,-Sk / 2 157,60 € alebo 2 158,00 €
2.spol. 65 000,-Sk / 2 157,60 € alebo 2158,00 €
3.spol. 70 000,-Sk / 2 323,57 € alebo 2 324,00 € ,
pri prechode do r. 2009 mám v účtovníctve premenu na desatinné miesta.
0 0
Asztalosová Asztalosová

Asztalosová je offline (nepripojený) Asztalosová

Pestovanie uhoriek
moze sa robit aj na desatinne miesta
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
m.hladka Pozri príspevok
Ak robím premenu ZI podľa zákona, malo by to byť bezplatné, prečo tam má platiť súdny poplatok 66 €?
Iba samotná premena z Sk na Euro je bezplatná. Pokiaľ tam je čo len jedna zmena navyše, napríklad uba jeden nový predmet podnikania do zápisu v P/8, už je to 66.- Eur.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
kaupke Pozri príspevok
Firma má 3 spoločníkov , ZI 200 000,-Sk , môže sa urobiť premena ZI na euro aj s desatinnými miestami ( 6 638,77 € ) , alebo len presne zaokrúhliť na celé euro ( 6 640,00 € )

1.spoločník 65 000,-Sk / 2 157,60 € alebo 2 158,00 €
2.spol. 65 000,-Sk / 2 157,60 € alebo 2158,00 €
3.spol. 70 000,-Sk / 2 323,57 € alebo 2 324,00 € ,
pri prechode do r. 2009 mám v účtovníctve premenu na desatinné miesta.
Zaokrúhlenie je O.K., u všetkých smerom na hor. Pokiaľ máš po prechode desatinné miesta v účtovníctvea rozhodnuté bolo o zaokrúhlení, v účtovníctve musíš zaokrúhliť tiež, aby bol súlad s tým, čo je zapísané v OR. O spôsobe účtovania už v tejto téme bolo písané.... čítaj....
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Asztalosová Pozri príspevok
Dakujem za odpoved.
Ale ak v casti spolocnik dam vymaz vkladu v SK a zapis vkladu v Eur, musim dat vymaz udajov o spolocnika a znova tie iste udaje aj zapisat? A musim dat vymaz aj zapis rozsahu splatenia ZI a vkladov.
Chcem pripisat aj titul u konatela - spravila som to tak, ze som napisala vyhlasenie konatela, na valnom zhromazdeni sa to odsuhlasilo, je to napisane v zapisnici. Na tlacive dam vymez vsetkych udajov o konatelovi a znova zapis tychto udajov s titulom.
Staci overit dodatok k SZ na obecnom urade?
A este by som sa opytala: do 30 dni podat navrh na zapis zmeny.
odkedy plynie tykto 30 dni. Mozem do zapisnice napisat, ze zacina plynut od nadobudnutia pravoplatnosti zivnostenskeho listu? A Obchodny register my spravi nieco ak tyk 30 dni prekrocim napr. o 5-10 dni?
Dopredu dakujem.
Musíš dávať výmaz údajov a o spoločníkovi pri tých vkladoch. O konateľovi detto. Overenie môže byť aj na obecnom úrade. 30 dní sa počíta od uskutočnenia VZ, keď to trošku prešvihneš, nič sa nedeje. Na súde nemajú páky toto ustriehnuť. Unikajú im mnohé dôležitejšie veci, no my to nezmeníme.
0 0
Asztalosová Asztalosová

Asztalosová je offline (nepripojený) Asztalosová

Pestovanie uhoriek
Velmi pekne dakujem za odpoved.
Este by som sa chcela opytat ci v SZ staci uvadzat ZI a vklady v EUR alebo to musim aj V SK.
Dakujem
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Asztalosová Pozri príspevok
Velmi pekne dakujem za odpoved.
Este by som sa chcela opytat ci v SZ staci uvadzat ZI a vklady v EUR alebo to musim aj V SK.
Dakujem
Stačí iba v Eurách....
0 0
camoghe camoghe

camoghe je offline (nepripojený) camoghe

Economic Pozri príspevok
K O M P L E T N Á V O D :
Tak poďme na to :

Jednoosobovka : buď premena - rozhodnutie konateľa
úplné znenie zakladateľskej listiny
TLAČIVO Formulár č. 29 - overený podpis konateľa
keď súhlas - netreba nič, iba formulár č. 30 - overený podpis konateľa, no do budúcna treba myslieť pri nasledujúcej zmene na úplné znenie zakladateľskej listiny

Dvojosobovka : buď Zápisnica z MVZ o premene
úplné znenie spoločenskej zmluvy
Formulár č. 29 - overený konateľom jedným, alebo podľa toho, či koná samostatne alebo spoločne s ďalším
keď súhlas FORMULÁR č- 30 - detto overený ako v predch. bode

Viacosobovka : detto ako dvojosobovka

Z mojej zabehnutej praxe pokiaľ môžem doporučiť, určite by som išla variantou premeny a formulár č. 29 s doložením úplného znenia, nemusíte myslieť na najbližšej zmene, že niečo musíte ešte upravovať. A zároveň je dodržaný Obchodný zákonník, že pri každej zmene ZL alebo SZ musí konateľ vyhotoviť úplné znenie....

Myslím že by to moholo pomôcť do budúcna.
Nestalo sa mi počas platnosti zákona, aby mi čo len jedinú vec týkajúcu sa premeny z Sk na eurá odmietli
Toto je stručné a jasné, ale v tom formulári 30 ma trochu mýli tá kolónka Prílohy. Aké prílohy?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
camoghe Pozri príspevok
Toto je stručné a jasné, ale v tom formulári 30 ma trochu mýli tá kolónka Prílohy. Aké prílohy?
Pri súhlase nemusia byť žiadne, snáď iba ak plná moc.....
0 0
greguska greguska

greguska je offline (nepripojený) greguska

poprosím o vyjadrenie, či som to celé pochopila správne:

ide o jednoosobovú sro...
- rozhodnutie jediného spoločníka - 2x, overený podpis
- úplné znenie zakladateľskej listiny - 2x, len podpis
- formulár č. 29 -1x, overený podpis

všetky 3 pošlem do OR, prvé 2 pošlem do zbierky listín

je to ok?

a nemáte niekto náhodou skúsenosť, keď chceme meniť aj sídlo, je to možné urobiť naraz, alebo najprv musí prebehnúť premena ?

dakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať