Zavrieť

Porady

Premena menovitých hodnôt základného imania v s.r.o.

Chcem sa spýtať niekoho, kto máte s.r.o. či už ste na súd podávali návrh na premenu menovitej hodnoty vkladov a základného imania z sk na euro? Je ten návrh možné podať už teraz? Kde je možné stiahnuť formulár?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
zalobaba Pozri príspevok
na ohlásení nového predmetu na ŽÚ uvedieš novú adresu konateľa + ohlásiš zmenu jeho bydliska, do OR priložíš overenú ftk OP alebo čestné prehlásenie o zmene bydliska s overeným podpisom.
Tá fotokópia OP nemusí byť overená.
0 0
justi justi

justi je offline (nepripojený) justi

zalobaba Pozri príspevok
na ohlásení nového predmetu na ŽÚ uvedieš novú adresu konateľa + ohlásiš zmenu jeho bydliska, do OR priložíš overenú ftk OP alebo čestné prehlásenie o zmene bydliska s overeným podpisom.
Hmm a to musim aj na zivnostensky urad nahlasovat? To som naozaj nevedela...nechcem ohlasovat novy predmet na zivnostenskom urade, existuje tam nejake tlacivo, co mozem vypisat? alebo ako??

dakujem este raz...
0 0
Asztalosová Asztalosová

Asztalosová je offline (nepripojený) Asztalosová

Pestovanie uhoriek
Dobry den.
Chcem sa Vas opytat ohladom organiz.zlozky podniku zahranic. osoby. V navrhe na zapis OZ je potrebne napisat hodnotu ZI zahranicnej osoby. Ide o madarsku matersku firmu. ZI napisat v HUF alebo prepocitat na Euro. Ak ano s akym kurzom.
Dalej je tam predmet podnikania ZO - zapisat tieto cinnosti tak, ako je to na vypise z obchodneho registra ZO podla uradneho prekladu z madarskeho jazyka do slovenskeho?
A este by som poprosila, ci nema niekto vzor rozhodnutia ZO o zalozeni OZ alebo zapisnicu o zalozeni OZ, aspon aby som vedela ako zacat. Na zivnostenskom odo mna chcu zapisnicu o zalozeni ale do OR treba dat rozhodnutie, tak to my to povedali.
Vopred dakujem kazdemu.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Asztalosová Pozri príspevok
Dobry den.
Chcem sa Vas opytat ohladom organiz.zlozky podniku zahranic. osoby. V navrhe na zapis OZ je potrebne napisat hodnotu ZI zahranicnej osoby. Ide o madarsku matersku firmu. ZI napisat v HUF alebo prepocitat na Euro. Ak ano s akym kurzom.
Dalej je tam predmet podnikania ZO - zapisat tieto cinnosti tak, ako je to na vypise z obchodneho registra ZO podla uradneho prekladu z madarskeho jazyka do slovenskeho?
A este by som poprosila, ci nema niekto vzor rozhodnutia ZO o zalozeni OZ alebo zapisnicu o zalozeni OZ, aspon aby som vedela ako zacat. Na zivnostenskom odo mna chcu zapisnicu o zalozeni ale do OR treba dat rozhodnutie, tak to my to povedali.
Vopred dakujem kazdemu.
Pokiaľ spadáš do takej kategórie org. zložiek, u ktorej sa vypisuje ZI materskej firmy, výšku ZI uvedieš v HUF. Inak to tlačivo na zápis organizačnej zložky je dosť nezrozumiteľne urobené, mne sa práve tam podarilo sa seknúť.Takže dobrý pozor pri vypisovaní toho Návrhu do OR, do ktorej kategórie tej materskej firmy patríš. Verím, že pomôžem aj nejakým vzorčekom jednoduchého rozhodnutia. Prispôsob si ho takto nejako.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Asztalosová Pozri príspevok
Dobry den.
Chcem sa Vas opytat ohladom organiz.zlozky podniku zahranic. osoby. V navrhe na zapis OZ je potrebne napisat hodnotu ZI zahranicnej osoby. Ide o madarsku matersku firmu. ZI napisat v HUF alebo prepocitat na Euro. Ak ano s akym kurzom.
Dalej je tam predmet podnikania ZO - zapisat tieto cinnosti tak, ako je to na vypise z obchodneho registra ZO podla uradneho prekladu z madarskeho jazyka do slovenskeho?
A este by som poprosila, ci nema niekto vzor rozhodnutia ZO o zalozeni OZ alebo zapisnicu o zalozeni OZ, aspon aby som vedela ako zacat. Na zivnostenskom odo mna chcu zapisnicu o zalozeni ale do OR treba dat rozhodnutie, tak to my to povedali.
Vopred dakujem kazdemu.
Ešte som zabudla, ak tú tam viacerí spoločníci, na miesto Rozhodnutia daj Zápisnicu o založení OZ proste si to napasuj ako potrebuješ. Do OR dáš aj toto 2x ale aj zakladateľskú listinu materskej firmy. Mne to takto v BB prešlo až na ten nešťastný návrh bez problémov. NO a keby niečo, viac info v mojom profile, či mail alebo 0915543383
0 0
Asztalosová Asztalosová

Asztalosová je offline (nepripojený) Asztalosová

Pestovanie uhoriek
Dakujem economic za tvoju pomoc.
Je to organ.zlozka zahranicnej osoby. tlacivo je formular c.15 a tam sa uvadza ZI. Táto zahranic. spolocnost je akciova spolocnost s uzatvorenym okruhom a v ich vypise obchodneho registra je napisane, ze na zastupovanie su opravneni 3 osoby, riaditel 1 osoba.
Dakujem
0 0
Asztalosová Asztalosová

Asztalosová je offline (nepripojený) Asztalosová

Pestovanie uhoriek
A ak su viaceri spolocnici, tak v tej zapisnici treba kazdeho vypisat a kazdy jeden musi aj podpisat zapisnicu alebo staci iba matersku firmu a podpisuje opravnena osoba.
este raz dakujem.
0 0
plp plp

plp je offline (nepripojený) plp

Dobrý deň, prosím o radu. Jednoosobová sro dala súhlas na OR s prepočtom z SK na EUR. Zmenu vykonali a na výpise z OR je zapísané ZI vo výške 6 638,783775 €. Sro mení sídlo firmy a konateľ bydlisko (totožná adresa). Ako postupovať pri nahlásení týchto zmien na OR,keď konateľ chce, aby bolo ZI uvádzané vo výške 6 639,- € ?
1.Ako konateľ podá notárom overené Vyhlásenie o zmene bydliska?
2.Na formulári P8 uvedie zmenu sídla firmy + doloží nájomnú zmluvu , list vlastníctva a rozhodnutie jediného spoločníka o zmene sídla ? Poplatok je kolok v hodnote 66 €. Prikladá aj úplné znenie zakladateľskej listiny.
3. Ako postupovať pri zmene ZI z 6638,783775 na 6 639 €?
Tu asi neplatí rozhodnutie spoločníka o premene ZI z SK na €, keďže ZI už je napísané v €. Ani sa nejedná o navýšenie ZI.
Spoločník urobí rozhodnutie o zmene ZI z 6638,783... na 6 639,-alebo ako ?
V akom návrhu na zmenu toto uvedie?
Za radu vopred ďakujem
0 0
JM1968 JM1968

JM1968 je offline (nepripojený) JM1968

Dobrý deň, neviem či som správne zaradená, ale prosila by som poradiť : Právnička robí tieto zmeny, a to tak, že zákl.imanie pre 2 spoločníkov bude 3320,-€, s tým, že rozdiel 0,61€ sa vykryje z nerozdeleného zisku 2008. Ak ste to už niekto robil, účtovný zápis 431/411AE je v poriadku?Ďakujem pekne.
0 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

JM1968 Pozri príspevok
Dobrý deň, neviem či som správne zaradená, ale prosila by som poradiť : Právnička robí tieto zmeny, a to tak, že zákl.imanie pre 2 spoločníkov bude 3320,-€, s tým, že rozdiel 0,61€ sa vykryje z nerozdeleného zisku 2008. Ak ste to už niekto robil, účtovný zápis 431/411AE je v poriadku?Ďakujem pekne.
2-krát zadaná otázka, odpoveď máš tam
http://www.porada.sk/1084706-post311.html
0 0
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
plp Pozri príspevok
Dobrý deň, prosím o radu. Jednoosobová sro dala súhlas na OR s prepočtom z SK na EUR. Zmenu vykonali a na výpise z OR je zapísané ZI vo výške 6 638,783775 €. Sro mení sídlo firmy a konateľ bydlisko (totožná adresa). Ako postupovať pri nahlásení týchto zmien na OR,keď konateľ chce, aby bolo ZI uvádzané vo výške 6 639,- € ?
1.Ako konateľ podá notárom overené Vyhlásenie o zmene bydliska?
2.Na formulári P8 uvedie zmenu sídla firmy + doloží nájomnú zmluvu , list vlastníctva a rozhodnutie jediného spoločníka o zmene sídla ? Poplatok je kolok v hodnote 66 €. Prikladá aj úplné znenie zakladateľskej listiny.
3. Ako postupovať pri zmene ZI z 6638,783775 na 6 639 €?
Tu asi neplatí rozhodnutie spoločníka o premene ZI z SK na €, keďže ZI už je napísané v €. Ani sa nejedná o navýšenie ZI.
Spoločník urobí rozhodnutie o zmene ZI z 6638,783... na 6 639,-alebo ako ?
V akom návrhu na zmenu toto uvedie?

Za radu vopred ďakujem

V tvojom prípade sa jedná o zvýšenie ZI a vypracovanie všetkých s tým potrebných dokladov.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Asztalosová Pozri príspevok
A ak su viaceri spolocnici, tak v tej zapisnici treba kazdeho vypisat a kazdy jeden musi aj podpisat zapisnicu alebo staci iba matersku firmu a podpisuje opravnena osoba.
este raz dakujem.
Ak sú viacerí spoločníci, radšej by som dala všetkých... lebo je to rozhodnutie celej materskej spoločnosti. U nás to tak platí...
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
plp Pozri príspevok
Dobrý deň, prosím o radu. Jednoosobová sro dala súhlas na OR s prepočtom z SK na EUR. Zmenu vykonali a na výpise z OR je zapísané ZI vo výške 6 638,783775 €. Sro mení sídlo firmy a konateľ bydlisko (totožná adresa). Ako postupovať pri nahlásení týchto zmien na OR,keď konateľ chce, aby bolo ZI uvádzané vo výške 6 639,- € ?
1.Ako konateľ podá notárom overené Vyhlásenie o zmene bydliska?
2.Na formulári P8 uvedie zmenu sídla firmy + doloží nájomnú zmluvu , list vlastníctva a rozhodnutie jediného spoločníka o zmene sídla ? Poplatok je kolok v hodnote 66 €. Prikladá aj úplné znenie zakladateľskej listiny.
3. Ako postupovať pri zmene ZI z 6638,783775 na 6 639 €?
Tu asi neplatí rozhodnutie spoločníka o premene ZI z SK na €, keďže ZI už je napísané v €. Ani sa nejedná o navýšenie ZI.
Spoločník urobí rozhodnutie o zmene ZI z 6638,783... na 6 639,-alebo ako ?
V akom návrhu na zmenu toto uvedie?
Za radu vopred ďakujem
1. Spoločnosť XXX, so sídlom, .. zastúpená konateľom spoločnosti Jožkom Mrkvičkom... rodné číslo adresa vyhlasujeme v zmysle § 4 ods. 4 Vyhl. 25/2004, že konateľ spoločnosti zmenil trvalý pobyt z doterajšieho... uvedieš na nový.... uvedieš
2. Čo sa týka toho imania, kľudne to v rozhodnutí daj, že konateľ s rozhodol zaokrúhliť výšku vkladu podľa povoleného pravidla v zmysle zákona 659/2007 Z. z a v súlade s vyhláškou 246/2008 Z.z. Nejedná sa o zvýšenie ZI, ale zaokrúhlenie čo je povolené na celé euro.
3. K sídlu buď nájomná alebo súhlas vlastníka nehnuteľnosti. V návrhu dáš vmazať staré sídlo a zapísať nové sídlo.
4. V rozhodnutí spoločníka teda bude bod o zmene sídla spoločnosti, o rozhodnutí zaokrúhliť vklad.
5. Návrh P/8 - súdny poplatok 66.- Eur. Po zápise zmeny v OR ohlás zmenu na živnostenský a daňový úrad v lehote do 15 dní.
6. V prípade potreb viac info v mojom profile.
0 0
plp plp

plp je offline (nepripojený) plp

Economic, ďakujem veľmi pekne za takú vyčerpávajúcu odpoveď ešte aj s odvolávkami na §. Veľmi mi to pomohlo.
0 0
Asztalosová Asztalosová

Asztalosová je offline (nepripojený) Asztalosová

Pestovanie uhoriek
Dobry den
Je to akciova spolocnost s zatvorenym okruhom. Majitelmi su zamestnanci a.s. a je ich okolo 60 osob.
Vo vypise z OR tam maju napisane udaj-e akcionara-rov : organizacia zamestnancov nazov akciovej spolocnosti. Koho potom mam uviest do toho rozhodnutia alebo zapisnice a kdo to podpise. Podpise ho ten, kto zastupuje spolocnost? A.s. nikde nevypisuje mena tychto osob. Ani v zakladatelskej listine ani vo vypise OR. Je tam este napisane, ze sposob konania - jedno osobne riaditelstvo. Dufam ze som to spravne prelozila do slovenciny. Tato a.s. je nasim dodavatelom, musim to nejako vyriesit. Oni nechcu aby im org.zloz. vybavil advokat. Oproti tomuto je zalozenie s.r.o. hrackou, myslim s.r.o. kde nie su problemy.
Dakujem za pomoc a pochopenie.
Ma sa pouzit formular c.15? Na strane P15/14 je napisane: XIII predmet podnikania zahranicnej osoby-treba sem vypisat vsetky predmety podnikania, kt.su uvedene vo vypise OR madarskej firmy? a XIV Hodnota zakladneho imania zahranicnej osoby-sme napisat podla vypisu OR madar.firmy vo HUF.
Naposledy upravil Asztalosová : 27.06.09 at 19:01
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Asztalosová Pozri príspevok
Dobry den
Je to akciova spolocnost s zatvorenym okruhom. Majitelmi su zamestnanci a.s. a je ich okolo 60 osob.
Vo vypise z OR tam maju napisane udaj-e akcionara-rov : organizacia zamestnancov nazov akciovej spolocnosti. Koho potom mam uviest do toho rozhodnutia alebo zapisnice a kdo to podpise. Podpise ho ten, kto zastupuje spolocnost? A.s. nikde nevypisuje mena tychto osob. Ani v zakladatelskej listine ani vo vypise OR. Je tam este napisane, ze sposob konania - jedno osobne riaditelstvo. Dufam ze som to spravne prelozila do slovenciny. Tato a.s. je nasim dodavatelom, musim to nejako vyriesit. Oni nechcu aby im org.zloz. vybavil advokat. Oproti tomuto je zalozenie s.r.o. hrackou, myslim s.r.o. kde nie su problemy.
Dakujem za pomoc a pochopenie.
Ma sa pouzit formular c.15? Na strane P15/14 je napisane: XIII predmet podnikania zahranicnej osoby-treba sem vypisat vsetky predmety podnikania, kt.su uvedene vo vypise OR madarskej firmy? a XIV Hodnota zakladneho imania zahranicnej osoby-sme napisat podla vypisu OR madar.firmy vo HUF.
V tej zápisnici potom treba dať tých, ktorí za a.s podpisujú a konajú na-vonok, t.z. malo by to byť predstavenstvo a.s. Jasné, nie je treba advokátov, niektorí nevedia čo za svoje služby pýtať. Česť výnimkám.
Áno tlačivo P15. Tak ako som už uviedla, akciovka je členom EÚ, tak vypisuješ tú A časť návrhu. /sú rozdelené A a B/ Myslím že to ZI sa týka mimoeurópskych... teda B.
0 0
Asztalosová Asztalosová

Asztalosová je offline (nepripojený) Asztalosová

Pestovanie uhoriek
Economic velmi velmi pekne dakujem. Vase telef.c. som si odlozila.
0 0
Asztalosová Asztalosová

Asztalosová je offline (nepripojený) Asztalosová

Pestovanie uhoriek
Dobry den Economic.
Prikladam vzor zapisnice a vzor navrhu na zapis do OR.
Poprosila by som Vas, ci by ste sa nato pozreli, ci je to dobre.
Dakujem
Naposledy upravil Asztalosová : 28.06.09 at 13:36
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Asztalosová Pozri príspevok
Dobry den Economic.
Prikladam vzor zapisnice a vzor navrhu na zapis do OR.
Poprosila by som Vas, ci by ste sa nato pozreli, ci je to dobre.
Dakujem
Zápisnica je v poriadku.
V tom návrhu na 1. strane pod obchodným menom org. zložky, dajte meno vedúceho organizačnej zložky. Na stranu 15/6 budú tí traja štatutári maďarskej spoločnosti /tieto strany teda budú 3 na každého jedna/ Máte tam na predmety podnikania iné oprávnenie ako výpis zo živn. registra ? Ak áno, tak je v poriadku... 16. stranu návrhu do OR podpisuje a overuje vedúci organ. zložky. Na stranu 15/2 a na stranu 1 15/16 rovnaké obchodné meno organizačnej zložky !!! Súdny popaltok 331,50 Eur, nalepiť na 1. stranu. Dajte mi vedieť, ako Vám to prejde.
0 0
Asztalosová Asztalosová

Asztalosová je offline (nepripojený) Asztalosová

Pestovanie uhoriek
Velmi ste my pomohla. Dakujem.
Len neviem kde na strane 1. pod obchodným menom org. zložky, dajte meno vedúceho organizačnej zložky.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať