Zavrieť

Porady

Premena menovitých hodnôt základného imania v s.r.o.

Chcem sa spýtať niekoho, kto máte s.r.o. či už ste na súd podávali návrh na premenu menovitej hodnoty vkladov a základného imania z sk na euro? Je ten návrh možné podať už teraz? Kde je možné stiahnuť formulár?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
martin0007 martin0007

martin0007 je offline (nepripojený) martin0007

Ahojte,

takze pisem uplne znenie zmluvy pre zmenu ZI z SKK na EURa a chcel by som poradit kedze to robim prvy krat a taktiez nasa spolocnost meni aj obchodne meno. cize mam to asi takto:

nazov zmluvy - Spolocenska zmluva spolocnosti StaryObchnazov, s.r.o. - uplne znenie, uzavreta podla Obchodneho zakonnika.

Clanok 1 - Predmet zmluvy
(Nižšie uvedení spoločníci sa dohodli na spoločnom vykonávaní podnikateľskej činnosti a na tento účel zakladajú
spoločnosť s ručením obmedzeným)
- tu neviem ci ma ostat toto z povodnej zakladatelskej zmluvy alebo by to malo nahradit nieco taketo? > Nižšie uvedení spoločníci sa dohodli na spoločnom vykonávaní podnikateľskej činnosti a na tento účel sa rozhodli upravit spolocensku zmluvu spolocnosti zo dna 1.1.2008. v clanku atd.?

Clanok 3 - Obchodne meno spolocnosti - Obchodne meno spolocnosti je: noveObchMeno, s.r.o.

Clanok 6 - Zakladne imanie a vklady spolocnikov

  1. Základné imanie spoločnosti predstavuje peňažné vyjadrenie súhrnu peňažných vkladov všetkých spoločníkov do spoločnosti v hodnote 6639 EUR.(bolo 200 000Skk)
  2. Základné imanie spoločnosti pozostáva z týchto peňažných vkladov spoločníkov:
    Martin C (r.č. ) 5643 EUR (bolo 170 000SKK)
    Juro X (r.č. ) 996 EUR (bolo 30 000Skk)
  3. Peňažné vklady všetkých spoločníkov sú splatené k dnešnému dňu v plnej výške.

Peňažné vklady jednotlivých spoločníkov pri zvyšovaní základného imania budú splatené pred dňom zápisu zmien do obchodného registra.

Článok 7
Doba, na ktorú sa zmluva uzatvára

  1. Táto spoločenská zmluva sa uzatvára na dobu neurčitú.
  2. Doba trvania spoločnosti sa delí na obchodné roky. Prvý obchodný rok začína dňom zápisu do obchodného registra a končí 31.12.2008. Ďalšie obchodné roky sú totožné s kalendárnymi rokmi.

taktiez sa chcem opytat ze pri zmene obchodneho mena sa nemusi davat na zivnostensky reg. aj jedna zmluva staci im dat vypis z OR.

Dakujem za kazdu pripomienku a radu.
0 0
maruskadva maruskadva

maruskadva je offline (nepripojený) maruskadva

Chcem sa opýtať či nová ZL musí byť zviazaná u notára,keďže na nej nemusím overovať podpis.Alebo môžem na ostatných listinách overiť podpis aj na matrike?
Ďakujem
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
maruskadva Pozri príspevok
Chcem sa opýtať či nová ZL musí byť zviazaná u notára,keďže na nej nemusím overovať podpis.Alebo môžem na ostatných listinách overiť podpis aj na matrike?
Ďakujem
ZL nemusí byť notársky overená, za všetko zodpovedá konateľ. Jediný overený podpis musí byť v návrhu na zápis do OR.
0 0
mlisa mlisa

mlisa je offline (nepripojený) mlisa

martin0007 Pozri príspevok
Ahojte,

takze pisem uplne znenie zmluvy pre zmenu ZI z SKK na EURa a chcel by som poradit kedze to robim prvy krat .
v úplnom znení meníš len veci, ktoré sú predmetom zmeny, t.j. nazveš to Úplné znenie spoločenskej zmluvy spoločnosti Novy nazov s.r.o. uzatvorena podla..... a potom všade v texte, kde je niečo čo je predmetom zmeny, napíšeš nové znenie. T.j., všade kde bolo staré obchodné meno uvedieš pôvodné obchodné meno a kde bola akákoľvek hodnota v Sk uvedieš hodnotu v Eur, nemení sa žiaden iný text
0 0
bendži bendži

bendži je offline (nepripojený) bendži

Economic Pozri príspevok
1. Samozrejme áno
2. Tlačivo P/8 bez rozmýšľania a len jedno
3. úplné znenie spoločenskej zmluvy podpisuje iba konateľ /ak náhodou konajú dvaja spoločne, tak radšej dvaja nech dho podpíšu/ Podpisy na ňom sa neoverujú
4. V rozhodnutí sa nemusí spomínať, no k zmene bydliska spoločnosť urobí vyhlásenie podľa § 4 ods. 4 Vyhl. 25/2004 - na vyhlásení overiť podpis, /spoločnosť zastupuje konateľ/
5. 66.- Eur
6. stačí kópia OP
Za spoločnosť koná len jeden konateľ, takže spoločenskú zmluvu podpíše len on (aj keď priznávam, že mi uniká logika, prečo nepodpisujú všetci spoločníci..).

Ohľadom zmeny bydliska spoločníka - pozrela som §4 odst. 4 Vyhl. 25/2004 - ďakujem za túto navigáciu - podľa neho mám pripraviť čestné prehlásenie navrhovateľa, t.j. konateľa o danej zmene (aj keď sa zmena netýka priamo konateľa, ale iného spoločníka?). Tiež som k tomu našla ešte nasledovné vysvetlenie:
"Nová právna úprava smerovala k zjednodušeniu celého postupu v tom zmysle, že v prípade zmien najmä v osobných údajoch napr. nevyžaduje priamo predkladanie osobných dokladov, z ktorých príslušné zmeny priamo vyplývajú, ako sú sobášny list alebo občiansky preukaz (prípadne ich kópie), ale umožňuje tieto doklady „citlivé“ z hľadiska ochrany osobných údajov nahradiť čestným vyhlásením s rovnakým obsahom, za ktorého obsahovú správnosť ponesie v zmysle novokoncipovanej konštrukcie zodpovednosti navrhovateľ."
Z toho mi vyplýva, že nie je potrebné prikladať ani kópiu OP, stačí uvedené čestné vyhlásenie. Rozumiem tomu správne?
0 0
martin0007 martin0007

martin0007 je offline (nepripojený) martin0007

Dakujem za rychlu odpoved.

Chcem sa este spytat kolko vyhotoveni jej treba pri takejto zmene?
Predpokladam ze kazdemu spolocnikovy co su 2 kopie
na OR idu 2 kopie a 1 kopia do spolocnosti co je spolu 5 kopii na zivnostensky uz nejde ziadna kopia SZ tam staci vypis z OR.

Cize ma sa zmenit aj clanok o pocte vyhotoveni na 5 alebo to tiez ostava povodne? Dakujem
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
ivanabel Pozri príspevok
Ahojte, prečítala som si predchádzajúce príspevky a mám otázku. V spol.zmluve mám v bode vklady spoločníkov mám,že:
Jednotliví spoločníci sa zaväzujú splatiť na základné imanie vklady v tejto výške: 1. spoločník xy 100000,- skk, 2.spoločník xy 100000,- skk a na vytvorenie rezervného fondu vklady v tejto výške: 1.spoločník xy 5000,- skk, 2.spoločník xy 5000,- skk.
Chcem to premeniť na 3320,- eur , 3320,- eur a tie vklady na rez.fond môžem tiež zaokrúhliť na celé eurá na 166 eur? Alebo tie musia byť na 2 des.miesta. Na celé eurá nahor sa to týka len vkladov na základné imanie?
Vklady musia byť vždy u všetkých spoločníkov zaokrúhľované rovnakým pravidlom. Aj fond môžeš zaokrúhliť na celé Euro nahor.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
martin0007 Pozri príspevok
Ahojte,

takze pisem uplne znenie zmluvy pre zmenu ZI z SKK na EURa a chcel by som poradit kedze to robim prvy krat a taktiez nasa spolocnost meni aj obchodne meno. cize mam to asi takto:

nazov zmluvy - Spolocenska zmluva spolocnosti StaryObchnazov, s.r.o. - uplne znenie, uzavreta podla Obchodneho zakonnika.

Clanok 1 - Predmet zmluvy
(Nižšie uvedení spoločníci sa dohodli na spoločnom vykonávaní podnikateľskej činnosti a na tento účel zakladajú
spoločnosť s ručením obmedzeným)
- tu neviem ci ma ostat toto z povodnej zakladatelskej zmluvy alebo by to malo nahradit nieco taketo? > Nižšie uvedení spoločníci sa dohodli na spoločnom vykonávaní podnikateľskej činnosti a na tento účel sa rozhodli upravit spolocensku zmluvu spolocnosti zo dna 1.1.2008. v clanku atd.?

Clanok 3 - Obchodne meno spolocnosti - Obchodne meno spolocnosti je: noveObchMeno, s.r.o.

Clanok 6 - Zakladne imanie a vklady spolocnikov

  1. Základné imanie spoločnosti predstavuje peňažné vyjadrenie súhrnu peňažných vkladov všetkých spoločníkov do spoločnosti v hodnote 6639 EUR.(bolo 200 000Skk)
  2. Základné imanie spoločnosti pozostáva z týchto peňažných vkladov spoločníkov:
    Martin C (r.č. ) 5643 EUR (bolo 170 000SKK)
    Juro X (r.č. ) 996 EUR (bolo 30 000Skk)
  3. Peňažné vklady všetkých spoločníkov sú splatené k dnešnému dňu v plnej výške.

Peňažné vklady jednotlivých spoločníkov pri zvyšovaní základného imania budú splatené pred dňom zápisu zmien do obchodného registra.

Článok 7
Doba, na ktorú sa zmluva uzatvára

  1. Táto spoločenská zmluva sa uzatvára na dobu neurčitú.
  2. Doba trvania spoločnosti sa delí na obchodné roky. Prvý obchodný rok začína dňom zápisu do obchodného registra a končí 31.12.2008. Ďalšie obchodné roky sú totožné s kalendárnymi rokmi.

taktiez sa chcem opytat ze pri zmene obchodneho mena sa nemusi davat na zivnostensky reg. aj jedna zmluva staci im dat vypis z OR.

Dakujem za kazdu pripomienku a radu.
V úplnom znení dokdanom do OR už dáš nové obchodné meno.
K tým predmetom podnikania by som dala takto : I. článok I. Predmet podnikateľskej činnosti
Predmetom činnosti spoločnosti je : ....a vypísať všetky
Vklady máš zaokrúhlené dobre.
Ostatné je dobre...
Keď ti zapíšu zmenu obchodného mena v OR, s kópiou výpisu z OR + 3.- Eurovým kolkom oznámiš zmenu na živnostenský a nezabudni správcovi dane do 15 dní.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
martin0007 Pozri príspevok
Dakujem za rychlu odpoved.

Chcem sa este spytat kolko vyhotoveni jej treba pri takejto zmene?
Predpokladam ze kazdemu spolocnikovy co su 2 kopie
na OR idu 2 kopie a 1 kopia do spolocnosti co je spolu 5 kopii na zivnostensky uz nejde ziadna kopia SZ tam staci vypis z OR.

Cize ma sa zmenit aj clanok o pocte vyhotoveni na 5 alebo to tiez ostava povodne? Dakujem
Ten článok nemeníš, pôvodne znenie tu kľudne nechaj.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
bendži Pozri príspevok
Za spoločnosť koná len jeden konateľ, takže spoločenskú zmluvu podpíše len on (aj keď priznávam, že mi uniká logika, prečo nepodpisujú všetci spoločníci..).

Ohľadom zmeny bydliska spoločníka - pozrela som §4 odst. 4 Vyhl. 25/2004 - ďakujem za túto navigáciu - podľa neho mám pripraviť čestné prehlásenie navrhovateľa, t.j. konateľa o danej zmene (aj keď sa zmena netýka priamo konateľa, ale iného spoločníka?). Tiež som k tomu našla ešte nasledovné vysvetlenie:
"Nová právna úprava smerovala k zjednodušeniu celého postupu v tom zmysle, že v prípade zmien najmä v osobných údajoch napr. nevyžaduje priamo predkladanie osobných dokladov, z ktorých príslušné zmeny priamo vyplývajú, ako sú sobášny list alebo občiansky preukaz (prípadne ich kópie), ale umožňuje tieto doklady „citlivé“ z hľadiska ochrany osobných údajov nahradiť čestným vyhlásením s rovnakým obsahom, za ktorého obsahovú správnosť ponesie v zmysle novokoncipovanej konštrukcie zodpovednosti navrhovateľ."
Z toho mi vyplýva, že nie je potrebné prikladať ani kópiu OP, stačí uvedené čestné vyhlásenie. Rozumiem tomu správne?
Úplne stačí iba to Vyhlásenie, úplné znenie SZ je len aktualizácia dokumentu a za jej správnosť zodpovedá konateľ, preto nie je nevyhnutný na ňom podpis každého spoločníka. Spoločníci sa ti podpisujú na prezenčnej listine z valného zhromaždenia a svojim podpisom potvrdzujú uvedené Uznesenie v zápisnici.... Resp. by zápisnica mala obsahovať a presné hlasovanie.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
maruskadva Pozri príspevok
Chcem sa opýtať či nová ZL musí byť zviazaná u notára,keďže na nej nemusím overovať podpis.Alebo môžem na ostatných listinách overiť podpis aj na matrike?
Ďakujem
Nová zakladateľská listina = mám rozumieť úplné znenie ? Ak úplné znenie nemusíš overovať a ani viazať. Ak sa jedná o zakladanie novej eseročky, overuješ a môžeš aj na matrike. Je to lacnejšie.
0 0
martin0007 martin0007

martin0007 je offline (nepripojený) martin0007

takze ako som cital ine prispevky. Pokial ide o uplne znenie SZ tak sa nemusi davat overovat notarovy podpisy spolocnikov? ak to spravne chapem.

Bude stacit na sud:

Uplne znenie SZ - 2x (s neoverenymi podpismy spolocnikov u notara.)
formular P8/1 - 1x (overeny podpis konatela u notara)
zapisnica z VZ 2x + prezencka (neoverena u notara)

dakujem.
0 0
ELAST ELAST

ELAST je offline (nepripojený) ELAST

Mohli by ste ma, prosím Vás, uistiť, že je toto správne?

Robíme premenu vyjadrením súhlasu. Stačí tento súhlas doručiť súdu len v jednom vyhotovení? A ak sa jedná o s.r.o., ktorá má dvoch konateľov, pričom každý koná samostatne, stačí uviesť ako navrhovateľa len jedného z nich, však?

A prílohou súhlasu nemusí byť nič, však? Zaklad. listinu doložíme dodatočne (do 2 rokov).

Ďakujem veľmi pekne!
0 0
mlisa mlisa

mlisa je offline (nepripojený) mlisa

martin0007 Pozri príspevok
takze ako som cital ine prispevky. Pokial ide o uplne znenie SZ tak sa nemusi davat overovat notarovy podpisy spolocnikov? ak to spravne chapem.

Bude stacit na sud:

Uplne znenie SZ - 2x (s neoverenymi podpismy spolocnikov u notara.)
formular P8/1 - 1x (overeny podpis konatela u notara)
zapisnica z VZ 2x + prezencka (neoverena u notara)

dakujem.
uplne znenie SZ podpisuje konatel (resp. viaceri ak musia konat spolocne) s neoverenym podpisom.
a sud sa da:
1x uplne znenie, formular 8 s overenym podpisom konatela, 2x zapisnica z VZ . prezencka neoverene. Ak sa rozhodnutie o premene na eura uskutocnilo na VZ, netreba uz prikladat nic ine. Ak ale rozhodnutie o premene na eura urobil statutarny organ, je potrebne prilozit este 2x toto rozhodnutie s overenym podpisom statutarneho organu.
0 0
mlisa mlisa

mlisa je offline (nepripojený) mlisa

ELAST Pozri príspevok
Mohli by ste ma, prosím Vás, uistiť, že je toto správne?

Robíme premenu vyjadrením súhlasu. Stačí tento súhlas doručiť súdu len v jednom vyhotovení? A ak sa jedná o s.r.o., ktorá má dvoch konateľov, pričom každý koná samostatne, stačí uviesť ako navrhovateľa len jedného z nich, však?

A prílohou súhlasu nemusí byť nič, však? Zaklad. listinu doložíme dodatočne (do 2 rokov).

Ďakujem veľmi pekne!
ani, tlacivo staci raz, podpis len jedneho z konatelov (overeny). Priloha ziadna (zakl. listina dodatocne)
0 0
ELAST ELAST

ELAST je offline (nepripojený) ELAST

mlisa Pozri príspevok
ani, tlacivo staci raz, podpis len jedneho z konatelov (overeny). Priloha ziadna (zakl. listina dodatocne)
Dakujem pekne!
0 0
ELAST ELAST

ELAST je offline (nepripojený) ELAST

Prosím Vás, ešte jedna otázka - v súhlase s metódou prepočtu menovitej hodnoty... uvediem meno a sídlo s.r.o. alebo konateľa (statutárny orgán)?

Môžete mi poradiť?

Ďakujem pekne!
0 0
mlisa mlisa

mlisa je offline (nepripojený) mlisa

ELAST Pozri príspevok
Prosím Vás, ešte jedna otázka - v súhlase s metódou prepočtu menovitej hodnoty... uvediem meno a sídlo s.r.o. alebo konateľa (statutárny orgán)?

Môžete mi poradiť?

Ďakujem pekne!
ak myslite navrhovatela hned na prvej strane tak ja tam davam nazov a sidlo s.r.o.. Stretla som sa ale aj s tym ze tam bol uvedeny konatel. Myslim ze OR s tym nerobi problem.
0 0
ELAST ELAST

ELAST je offline (nepripojený) ELAST

mlisa Pozri príspevok
ak myslite navrhovatela hned na prvej strane tak ja tam davam nazov a sidlo s.r.o.. Stretla som sa ale aj s tym ze tam bol uvedeny konatel. Myslim ze OR s tym nerobi problem.
Ďakujem veľmi pekne za pomoc!
0 0
macula macula

macula je offline (nepripojený) macula

ELAST Pozri príspevok
Prosím Vás, ešte jedna otázka - v súhlase s metódou prepočtu menovitej hodnoty... uvediem meno a sídlo s.r.o. alebo konateľa (statutárny orgán)?

Môžete mi poradiť?

Ďakujem pekne!
Ja som vypísala v kolonke meno-meno konateľa,v kolonke priezvisko/obchodné meno- priezvisko konateľa a za lomítkom názov s.r.o. Takto mi to prešlo na OR a už mám zapísanú premenu.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať