Bobbix
12.11.08,15:52
Vážení (teda skúsenejší) pekári, chcem sa vás opýtať, či už niekto prišiel na spôsob, ako odstrániť prischnutý či pripečený chlieb z hriadeľok hnetacích hákov rýchlo, jednoducho, bez zbytočných nadávok (ešte že žijem sám) a bez poškriabania teflónu. Možno niekto už má na to nejaký spôsob, alebo grif. Mám ETU Siestu.
Ďalšia otázka by bola pre tých, ktorí musia piecť bezlepkový chlieb. Tiež ho musíte udržiavať v mrazničke, ináč po 3-4 dňoch plesnivie ??

Prosím odpovedať iba na dané otázky. Nechcel by som tu čítať 108 strán, z toho 107 by boli recepty. Mne stačí ten jediný, bezlepkový krabicový.:)
Ďakujem pekne.
Beella
12.11.08,14:53
S cistenim nemam ziadny problem. Len to na chvilu namocim (najlepsie do horucej vody) a zlezie to aj samo. Nepouzivam ziadny cistiaci prostriedok, nic.
Bobbix
12.11.08,15:15
Aké jednoduché. Použiť vodu. Tak toto som nedomyslel. Vdaka.
tina1
12.11.08,15:44
Vážení (teda skúsenejší) pekári, chcem sa vás opýtať, či už niekto prišiel na spôsob, ako odstrániť prischnutý či pripečený chlieb z hriadeľok hnetacích hákov rýchlo, jednoducho, bez zbytočných nadávok (ešte že žijem sám) a bez poškriabania teflónu. Možno niekto už má na to nejaký spôsob, alebo grif. Mám ETU Siestu.
Ďalšia otázka by bola pre tých, ktorí musia piecť bezlepkový chlieb. Tiež ho musíte udržiavať v mrazničke, ináč po 3-4 dňoch plesnivie ??

Prosím odpovedať iba na dané otázky. Nechcel by som tu čítať 108 strán, z toho 107 by boli recepty. Mne stačí ten jediný, bezlepkový krabicový.:)
Ďakujem pekne.

Pokial pecies chlebik z Promixu, tak ten chlebik je potrebne drziat v mraznicke. Chlebik z Mix B od Scharu vydrzi 3-4 dni v pohode pri izbovej teplote. Jedinou nevyhpodou tohto chlebika je, ze na tuto muku sa doplaca cca 85,-Sk, ale nemrvi sa. CHLIEB z Mix B
400 ml vlaznej vody
1 PL ocot /vinny, jablcny/
2 PL olej
1 KL soli
400 g muky Mix B
2 KL susenych kvasnic,alebo 1/4 bal. cerstvych kvasnic /Fala, Noli, Vivo/
1 KL cukru
Program v peci na chlieb, ktory trva asi 2 hod., tmava korka.


Pri peceni v trube: Po vymieseni cesto dat do formy na chlieb a nechat kysnut 20 min. Piect pri 220 st, 15 min, potom teplotu ubrat na 200 st. a este piect asi 40 min.


Poznamka: Pri peceni bzl. chlebika je velmi dolezite dodrzat presny rozpis surovin, inak je chlebik hutny.
Prajem vela zdaru.
Bobbix
12.11.08,17:31
Milá Tina1, neviem v čom so mnou súhlasíš, no žiadal som nepísať sem recepty, pretože ja pečiem jedine hotovú zmes v krabici od Labety. Na experimenty nemám chuť.
No slušnosť káže poďakovať za snahu, tak teda ďakujem (hlavne za prvé dva riadky).
cactus
12.11.08,17:50
Moulinex XXL som odniesla na reklamáciu, pretože mi pretekala vanička pri hákoch. Háky sa čistili dobre po namočení v horúcej vode a použila som aj kefku hlavne na zárezy.

Kúpila som ETU Siestu a tieto háky nemusím ani močiť, ani nič s nimi doslova robiť, pretože sa vyberú z chleba čisté, čím som bola veľmi milo prekvapená. Preto ma prekvapilo to, že tiež máš ETU Siestu a háky sa ti zle čistia...
tina1
12.11.08,17:58
Milá Tina1, neviem v čom so mnou súhlasíš, no žiadal som nepísať sem recepty, pretože ja pečiem jedine hotovú zmes v krabici od Labety. Na experimenty nemám chuť.
No slušnosť káže poďakovať za snahu, tak teda ďakujem (hlavne za prvé dva riadky).

Prepac, ze som napisala recept, na chlebik, kt. je chutnejsi, ako tie ostatne. Ten od Labety nevydrzi tak ako zo Scharu, ale 100 ludi = 100chuti. Chcela som poradit z vlastnych skusenosti. Zrejme tu pomoc ani tak nepotrebujes tak sa ani nepytaj.
Bobbix
12.11.08,18:03
Asi to necháme tak, lebo nečítate písmenká. Písal som hriadeľky pod hákmi. Už som pochopil. Pomôže voda. Ďakujem. A chápem aj to, že bezlepkový musím držať v mrazničke.
Bobbix
12.11.08,18:05
Tina1, musím sa priznať. Čo sa týka varenia, pečenia .. som strašne lenivý. Dokonca som ešte ani nevyskúšal nič iné, len svetlý a tmavý chlieb v krabici od Labety. A myslím, že mi to ešte dlho vydrží
tina1
12.11.08,18:05
Asi to necháme tak, lebo nečítate písmenká. Písal som hriadeľky pod hákmi. Už som pochopil. Pomôže voda. Ďakujem. A chápem aj to, že bezlepkový musím držať v mrazničke.

keby si si dal poradit, pochopil by si, ze nemusis chlebik drzat v mraznicke
tina1
12.11.08,18:26
Tina1, musím sa priznať. Čo sa týka varenia, pečenia .. som strašne lenivý. Dokonca som ešte ani nevyskúšal nič iné, len svetlý a tmavý chlieb v krabici od Labety. A myslím, že mi to ešte dlho vydrží

tak ja chlebik od Labety ee. Aj ked je za 12 Sk, mozu si ho nechat.
Bobbix
12.11.08,18:39
to mi robis naschval, vsak? provokujes ?? tak fajn. ked ty Labetu ee, tak mi mozes piect. A mas to.:cool:
tina1
12.11.08,18:45
to mi robis naschval, vsak? provokujes ?? tak fajn. ked ty Labetu ee, tak mi mozes piect. A mas to.:cool:

ee:D
tina1
12.11.08,18:53
Bobbix
13.11.08,04:50
Tina1, prosim Ta ktory chlebik nemusim drzat v chladnicke ?? Ale nech je to zmes, pretoze uz vies, aky mam postok k peceniu.
tina1
13.11.08,06:19
Tina1, prosim Ta ktory chlebik nemusim drzat v chladnicke ?? Ale nech je to zmes, pretoze uz vies, aky mam postok k peceniu.

Mily Bobbix, podla toho co pises pre teba nie je ziadny chlebik dobry. Bud si das pracu s tym, ze ho budes starostlivo davat do mraznicky a starostlivo si ho rozmrazovat a chut nic moc, alebo si budes piect ten, ktory som ti pisala par prispevkov dozadu. Aj ked si reagoval.........
Nevidim ziaden problem odvazit si 40 dg muky, proste 1 ukon naviac a to je vsetko.
Kazdy si komfort predstavuje inak. Bud papa chlebik ee, alebo chutny
Bobbix
13.11.08,08:01
Tina1, kde Tvoje problémy končia, moje začínajú. ...odvážiť si ... to je miesto, kde končím s akýmkoľvek receptom a keďže urputne odmietaš mi piecť, tak Ťa prosím, neznevažuj môj (podľa Teba ee) chlebík. Myslel som, že máš preskúmaných viac krabicových značiek a že chceš navrhnúť niečo iné miesto Labety.
deane7
25.10.09,15:47
Bobe, asi sa budeš musieť okočvardiť (oženiť) a Tvoj problém už nebude problémom. ;o))
deane7
26.10.09,10:22
A dnes som si objednal pekárň ETA Siesta, tak budem tiež piecť.;)
luckaprima
26.10.09,17:13
Vážení (teda skúsenejší) pekári, chcem sa vás opýtať, či už niekto prišiel na spôsob, ako odstrániť prischnutý či pripečený chlieb z hriadeľok hnetacích hákov rýchlo, jednoducho, bez zbytočných nadávok (ešte že žijem sám) a bez poškriabania teflónu. Možno niekto už má na to nejaký spôsob, alebo grif. Mám ETU Siestu.
Ďalšia otázka by bola pre tých, ktorí musia piecť bezlepkový chlieb. Tiež ho musíte udržiavať v mrazničke, ináč po 3-4 dňoch plesnivie ??

Prosím odpovedať iba na dané otázky. Nechcel by som tu čítať 108 strán, z toho 107 by boli recepty. Mne stačí ten jediný, bezlepkový krabicový.:)
Ďakujem pekne.
ahoj, zaujimava debata s Tinou.. ja sa tesim receptiku, ale k veci, uplne najlepsie z nadobky na pecenie zlezu vsetky zbytky na druhy den ked sa to riadne vysusi a odpadne to samo. (mozno to znie humusne ale je to najcistejsi a najpohodlnejsi sposob ako pekarnicku vycistit)
DanielaSL
26.10.09,17:26
Ináč ste si všimli, že prispievate do témy, ktorá už rok nefungovala? Apropo, ešte je tu aj téma, kde sa častejšie prispieva...Domáca pekáreň na chlieb a tiež téma Recepty pre domácu pekáreň :)
deane7
27.10.09,14:55
No hej, tak som ju oživil. :D
wegamizi
28.02.10,19:32
No ja ju tiez ozivim, lebo mne idu dost na nervy hnetacie noze, ktore zakazdym vyberiem s kuskom chlebika a v chlebe ostanu po dvoch nozoch dve diery. To fakt nieje ziadne riesenie? Alebo je to chyba materialu? Citala som v predoslych prispevkoch, ze ETA vam to nerobi. Ja mam MOULINEX a robi to od novosti. Zda sa mi to dost primitivne, ale nie to umyvanie, ale tie ostate diery v chlebe. Poradite niekto? Neviem sa dockat.
Esmacka
01.03.10,19:33
No ja ju tiez ozivim, lebo mne idu dost na nervy hnetacie noze, ktore zakazdym vyberiem s kuskom chlebika a v chlebe ostanu po dvoch nozoch dve diery. To fakt nieje ziadne riesenie? Alebo je to chyba materialu? Citala som v predoslych prispevkoch, ze ETA vam to nerobi. Ja mam MOULINEX a robi to od novosti. Zda sa mi to dost primitivne, ale nie to umyvanie, ale tie ostate diery v chlebe. Poradite niekto? Neviem sa dockat.

vydlabnuté kusy chlebika aj mne vadia, ak nezabudnem, tak po poslednom hnietení (musiš to odsledovať) pred pečením jednoducho hnetacie lopatky z cesta vytiahnem (dám do vody aby cesto nezaschlo) a ostanú potom v chlebe len dve menšie diery:)
popelka.
01.03.10,19:51
Ahojte, pripájam sa do diskusie ohľadne tých hnetacích hákov. Sú pekárne, ktoré po uhnetení cesta automaticky vyberú háky z chleba takže žiadne diery v chlebe neostanú.:);)
wegamizi
02.03.10,08:29
vydlabnuté kusy chlebika aj mne vadia, ak nezabudnem, tak po poslednom hnietení (musiš to odsledovať) pred pečením jednoducho hnetacie lopatky z cesta vytiahnem (dám do vody aby cesto nezaschlo) a ostanú potom v chlebe len dve menšie diery:)
To cesto asi musim vybrat z nadoby, aby som sa dostala k tym hnetacim nozikom, ze?
Prepanakrala, to je ale robota, nemam moc rada taketo nedokonale vyrobky. Keby nam ten chlebik z pekarnicky tak moc nechutil ako chutí ( z obchodu uz nezjeme, brrrr ), tak davno by som celu pekarnicku MOULINEX odlozila do zabudnutia.
Esmacka
02.03.10,09:34
To cesto asi musim vybrat z nadoby, aby som sa dostala k tym hnetacim nozikom, ze?
Prepanakrala, to je ale robota, nemam moc rada taketo nedokonale vyrobky. Keby nam ten chlebik z pekarnicky tak moc nechutil ako chutí ( z obchodu uz nezjeme, brrrr ), tak davno by som celu pekarnicku MOULINEX odlozila do zabudnutia.

cesto (je už trochu teplé) podvihnem na jednej strane a lopatku vytiahnem, zopakujem na druhej:), možno niekto dá aj lepšiu radu, rada sa poučím aj ja:D
fatinka
13.05.12,11:23
ahojte poradaci,potrebovala by som pomoct ako vycistit pekarnicku okolo spiraly.vyzera dost hnusne ked mi tam popadali semiacka alebo muka tak sa mi to pripieklo a raz mi vykypelo cesto tak si viete predstavit ako som to cistila..neviem ci budem musiet pouzit nejake prostriedky alebo ako to cistite vy?to okolo spiraly je hlinikove.poradte prosim za kazdu radu budem vdacna.
dakujem
alla66
13.05.12,16:44
fatinka
13.05.12,17:42
ja nemyslim vanicku ale to pod nou ani haky tam kde su tie spiraly v prispevku je to jasne napisane
alla66
13.05.12,18:00
Viem čítať, ani ja nemyslím vaničku....
arizona
13.05.12,18:41
Mne raz prekypelo cesto von z vanicky,skoncilo na spiralkach.:mad:
Kde som dociahla, jemne som oskrabala nozikom,alebo dratenkou. Zbytok sa postupne vypaloval, tak som vzdy po dopeceni zlahka pretrela dratenkou a vytriasla omrvinky.
Hmm,mozno to nie je najspravnejsie,ale zial, nic rozumnejsie som nevymyslela,ako sa dostat do tych tazko pristupnych miest.
alla66
13.05.12,18:44
otázku si mohla položiť v téme Domáca pekáreň - čistenie
lujza.j
13.05.12,18:50
Mne raz prekypelo cesto von z vanicky,skoncilo na spiralkach.:mad:
Kde som dociahla, jemne som oskrabala nozikom,alebo dratenkou. Zbytok sa postupne vypaloval, tak som vzdy po dopeceni zlahka pretrela dratenkou a vytriasla omrvinky.
Hmm,mozno to nie je najspravnejsie,ale zial, nic rozumnejsie som nevymyslela,ako sa dostat do tych tazko pristupnych miest.
tiež som nič na nete nenašla, ja si len pamätám, že v návode je napísané že suroviny najprv nahádzať do nádoby a potom ju nasadiť na hriadele, aby sa vnútro nezasvinilo.možno ešte nejakým drevečkom, alebo plastom oškrabkať.
arizona
13.05.12,18:57
Ja vzdy suroviny vkladam s vanickou vonku. Ale toto mi prekypelo cesto.
Vyutierat tie spiralky od cesta bola najhorsia robota...to som utierala servitkami. Tie pripecene zbytky sli uz dole lahsie :D:---
lujza.j
13.05.12,18:59
Ja vzdy suroviny vkladam s vanickou vonku. Ale toto mi prekypelo cesto.
Vyutierat tie spiralky od cesta bola najhorsia roboty...to som utierala servitkami. Tie pripecene zbytky sli uz dole lahsie :D:---
aha tak aj takéto sa môže prihodiť....:)
arizona
13.05.12,19:10
fatinka, temu som pripojila k starsej, nech mame rady o cisteni "pokope"...