Kennard
28.12.08,21:00
Zdravim,

Rozmyslam nad zacanim zivnosti. Rad by som sa spytat ci je mozne podat danove priznanie aj cez internet?
A v pripade ak nie ci je mozne ze by som to vsetko dal urobit uctovnikovi + kolko asi mozem pocitat ze uctovnik za to zoberie?

Druha otazka sa tyka rocneho zdravotneho zuctovania. takisto-je to mozne urobit cez internet a ak nie kolko za to zoberie uctovnik?

Dakujem.
Zoltán Kovács
28.12.08,20:08
Zdravim,

Rozmyslam nad zacanim zivnosti. Rad by som sa spytat ci je mozne podat danove priznanie aj cez internet? AK máš certifikovaný elektornický podpis tak áno.
A v pripade ak nie ci je mozne ze by som to vsetko dal urobit uctovnikovi + kolko asi mozem pocitat ze uctovnik za to zoberie? Na túto otázku nie je možné odpovedať jendnoznačne. Je to závislé od toho, v akom rozsahu budeš mať účtovníctvo, čo očakávaš od účtovníka .....

Druha otazka sa tyka rocneho zdravotneho zuctovania. takisto-je to mozne urobit cez internet a ak nie kolko za to zoberie uctovnik? Detto ako prvá otázka.

Dakujem.


K tej cene prác účtovníka ti pripojím pár linkov na študovanie:

http://www.porada.sk/t97566-cup-2009-cennik-uctovnych-prac-na-rok-2009-a.html
http://www.porada.sk/t71171-cennik-uctovnych-prac-na-rok-2008-a.html
http://www.porada.sk/t83665-cennik-uctovnych-prac-v-eur-od-2009-a.html
Kennard
28.12.08,20:16
Dik Smith,

prezriem to.
veronikasad
29.12.08,11:07
Zdravim,

Rozmyslam nad zacanim zivnosti. Rad by som sa spytat ci je mozne podat danove priznanie aj cez internet?
A v pripade ak nie ci je mozne ze by som to vsetko dal urobit uctovnikovi + kolko asi mozem pocitat ze uctovnik za to zoberie?

Druha otazka sa tyka rocneho zdravotneho zuctovania. takisto-je to mozne urobit cez internet a ak nie kolko za to zoberie uctovnik?

Dakujem.
Nerozumiem tvojim otázkam. Myslíš, že keď to podáš cez internet "sa to urobí samo" a účtovníka k vyplneniu DP a RZZP nebudeš potrebovať ?
Kennard
29.12.08,16:09
Veronika,
nie nemyslim si ze sa to urobi samo, len sa snazim ziskat co najviac informacii v problematike v ktorej som novacik. Mam dvojite obcianstvo a v tej "druhej" krajine robim danove priznanie iba cez internet lebo je to rychlejsie a zadarmo.
Preto som sa pytal ci sa to da urobit aj tu na SK.
veronikasad
29.12.08,16:23
Veronika,
nie nemyslim si ze sa to urobi samo, len sa snazim ziskat co najviac informacii v problematike v ktorej som novacik. Mam dvojite obcianstvo a v tej "druhej" krajine robim danove priznanie iba cez internet lebo je to rychlejsie a zadarmo.
Preto som sa pytal ci sa to da urobit aj tu na SK.
Opäť nerozumiem. Tlačivá daňového priznania aj ročného zúčtovania zdr.poistenia môžeš vyplniť na stránke daňového riaditelstva alebo prísl. zdr.poisťovne. Vytlačíš ich a pošleš poštou. Ale bez znalosti zákonov to správne neurobíš. Na PORADe nájdeš množstvo informácii, ale niekedy je lacnejšie zaplatiť účtovníčku ako pokutu z neznalosti zákona DU alebo ZP.
Kennard
30.12.08,10:55
To je pravdepodobne sposob aky pouzijem- myslel som ze to zvladnem aj sam ale ako si spravne napisala lacnejsie a menej stresujuce bude dat to uctovnikovi nech to urobi za mna.