mia74
12.01.09,01:22
Dobrý deň všetkým! Po dlhom uvažovaní som sa rozhodla pre založenie živnosti s pomocou dotácie z UP. Plánujem viac drobných činností, ale podnikateľský plán môžem mať len na jednu. Chcela som ho zamerať na sezónne opatrovanie nikoľkých detí cca od 7 rokov, niečo ako "Prázdniny a víkendy doma u starej mamy" so zvieratkami, chlievikmi, potôčikom a tak:)... Priestor je rodinná vidiecka chalupa nie v mojom vlastníctve (vlastník je otec), ktorú sme práve zrekonštruovali. Ešte však chýbajú drobné úpravy a kolaudácia sa len chystá. Chcem sa opýtať:
1./ Mohla by som si teraz hneď otvoriť živnosť v súčinnosti s podn. plánom napr. na Organizovanie voľného času detí (ako jednu z viacerých činností),ale neotvoriť tam hneď prevádzku - ale až po čase kvôli kolaudácii, hygiene.. (a samozrejme aj organizovať prázdniny až potom)?
2./ Stačí mi na to otcov písomný súhlas na používanie alebo potrebujem riadnu zmluvu o prenájme napr. za symbolickú 1 Sk(1 cent)? Chalupa je cca 80 km od môjho bydliska. Po zistení, že tam asi budem musieť volať hygienu, PO atď.:mee: (MUSÍM?), som dokonca začala prehodnocovať svoj zámer a uvažovať nad uvedením inej činnosti v podn. pláne, aby to nebolo také komplikované.
3./ otázka je, či by som tam potom vôbec mohla tie deti opatrovať oficiálne, ak by tam nebola zriadená prevádzka, hygiena atď .? Existuje vôbec oficiálne niečo ako opatrovanie v súkromí bez zriaďovania živnosti a tohto všetkého?? Desím sa toho, že "prázdniny u starej mamy" by ešte mala schvaľovať aj hygiena:rolleyes::)a asi by som radšej rýchlo prepísala ten plán, ak by to nebolo priechodné, mám v zálohe aj inú činnosť. Prosííííím veľmi pekne, poraďte!!! Tlačí ma čas a termín na ÚP, bojím sa že prídem o príspevok. Budem vďačná za odpoveď z akéhokoľvek pohľadu na vec! Poradu sledujem už dlhší čas a vždy sa tu dozviem nejaké dobré rady:),no hoci som preštudovala súvisiace príspevky, mám v problematike akosi stále väčší chaos. Ďakujem veľmi pekne!!!
mia74
12.01.09,11:06
Prosiiiiiiiim ešte raz, nájde sa niekto, kto by vedel zareagovať aspon na časť problému? Mám už len 2 dni na odovzdanie PP. Zaoberám sa tým už dlhšie, no popri študovaní úplne iných tém som sa začítala do príspevkov o hygiene a akosi neskoro som si uvedomila, že sa to týka asi aj mňa:confused:... Ešte raz ďakujem!
Marína
12.01.09,12:00
mia74
12.01.09,22:37
Veeeľmi pekne ďakujem, Marína, za reakciu :). Študujem, čítam a zas čítam a študujem. Väčšinu príspevkov z priložených odkazov som však mala preštudované už predtým, lebo problematika ma zaujíma dávnejšie.
Môj prípad však, zdá sa, nepatrí do žiadnej z tých kategórií. Ja som mala na mysli skôr nejakú obdobu agroturistiky, ktorá dnes, zdá sa, dosť "fičí". Chcela som, aby mali mestské deti možnosť prežiť aspon chvíľu pravé prázdniny u starej mamy na dedine, kde by sme im varili normálnu domácu stravu a kde by mali voľný výbeh na dvor, chodili pozerať zajačiky, sliepočky,mačičky a podobne, jasné že s nejakým pevným režimom. Myslím, že pri študovaní linkov sa mi ale konečne podarilo nájsť tú kategóriu, ktorú som nevedela pomenovať - a to je "ubytovanie v súkromí". Pravdepodobne ten podn. plán idem predsa pozmeniť na túto činnosť všeobecne a časom zaradím aj tie detičky..Len si ešte nie som istá, či pod ubytovanie v súkromí môžem "schovať" aj takúto činnosť, aby bolo všetko O.K. aj z hľadiska zákonov... Vie prosím ešte niekto poradiť? Ďakujem.