Zavrieť

Porady

svojvoľný odchod zamestnanca na dovolenku

Potrebujem sa poradiť, ako ja ako zamestnávateľ mám reagovať na svojvoľný odchod zamestnanca na dovolenku. Odišiel bez mojho súhlasu, pričom nemal odomňa podpísaný dovolenkový lístok.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    jananina
    Potrebujem sa poradiť, ako ja ako zamestnávateľ mám reagovať na svojvoľný odchod zamestnanca na dovolenku. Odišiel bez mojho súhlasu, pričom nemal odomňa podpísaný dovolenkový lístok.
    Je to len na Tebe ako sa zachováš, možností je viac.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    jananina
    ide o porušenie zákonníka práce, môžem ho za to nejako postihnúť?
    Ak by si mu chcela dať výpoveď pre porušenie pracovnej disciplíny,musíš ho s tým oboznámiť a umožniť mu vyjadriť sa §63 odst.5.

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Mohla by si to este riesit absenciou a strhnút mu za kazdý zameskaný den az 2 dni dovolenky §109 ods. 2.

    Evaman je offline (nepripojený) Evaman

    Evaman
    Súhlasím s chobotom a ak je to nespoľahlivý zamestnanec, určite by som urobila aspoň poísomný záznam o tomto, kt. by sa potom dal v budúcnosti využiť.

    Tatiana je offline (nepripojený) Tatiana

    normálka Tatiana
    Možno na začiatok mu dať podpísať dodatočne dovolenkový lístok a pritom mu pripomenúť, že nech nabudúce nahlási a dá podpísať dovolenku dopredu, lebo z toho bude problém.Ale rozhodnúť musíš Ty alebo niekto iný, aby to bolo pre obidve strany prijateľné.

    Luba2 je offline (nepripojený) Luba2

    Luba2
    Ale ak Ti ohrozil výrobu, resp. spôsobil veľké škody, možno by si mohla rozmýšľať aj o okmažitom skončení pracovného pomeru, musela by si to mať však riadne zadokumentované. Koniec koncov, aj keď to tu nazývame dovolenka, ona je to vlastne absencia.

    svojvoľný odchod zamestnanca na dovolenku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.