Zavrieť

Porady

Uplatnenie daňovej straty

Dobrý deň. Minulý rok sme preukázali daňovú stratu cca 40 000 eur. Chcela by som vedieť či tento rok keď už bude zisk dajme tomu cca 50 000 eur. Túto stratu si môžem odpočítať celú alebo len jej časť. Predtým sa to rozpočítavala na 5 rokov. Ako je to teraz? Keď si teraz odpočítam len 20 000 zvyšných 20 000 si môžem odpočítať aj o rok neskôr?
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    bea26 Pozri príspevok
    Dobrý deň. Minulý rok sme preukázali daňovú stratu cca 40 000 eur. Chcela by som vedieť či tento rok keď už bude zisk dajme tomu cca 50 000 eur. Túto stratu si môžem odpočítať celú alebo len jej časť. Predtým sa to rozpočítavala na 5 rokov. Ako je to teraz? Keď si teraz odpočítam len 20 000 zvyšných 20 000 si môžem odpočítať aj o rok neskôr?
    Ďakujem.
    Teraz sa strata dá umoriť až do 7 rokov. DS odpočítaš až do výšky ZD.
    § 30
    Odpočet daňovej straty
    (1) Od základu dane možno odpočítať daňovú stratu počas najviac siedmich bezprostredne po sebe nasledujúcich zdaňovacích období, a to počnúc zdaňovacím obdobím bezprostredne nasledujúcim po zdaňovacom období, za ktoré bola táto daňová strata vykázaná. Ku dňu vstupu daňovníka do likvidácie alebo vyhlásenia konkurzu nárok na odpočet daňovej straty odo dňa vstupu do likvidácie alebo vyhlásenia konkurzu zaniká. Ak je zdaňovacie obdobie kratšie ako rok, daňovník môže uplatniť celý ročný odpočet daňovej straty.

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    ....nikdy by som si stratu pri FO neumoril do výšky ZD (r.68) , ale maximálne do výšky ZD-odpočítaľné položky......
    to len na okraj......

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ekopo Pozri príspevok
    ....nikdy by som si stratu pri FO neumoril do výšky ZD (r.68) , ale maximálne do výšky ZD-odpočítaľné položky......
    to len na okraj......
    To áno, ale zadávateľka píše asi o PO, či?

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    to z otázky nevyplýva, preto som napísal "pri FO", ale aj pri PO by som možno uvažoval .....

    bea26 je offline (nepripojený) bea26

    Matka 2 detí bea26
    Čiže ak mám ZD cca 25 000 eur tak si odčítam 3559,30 lebo nič iné nemáme a do tej výšky si môžem uplatniť daňovú stratu???
    Dobre to chápem?

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    bea26 Pozri príspevok
    Čiže ak mám ZD cca 25 000 eur tak si odčítam 3559,30 lebo nič iné nemáme a do tej výšky si môžem uplatniť daňovú stratu???
    Dobre to chápem?
    Áno, tak. Môžeš si uplatniť aj do výšky 25 000 €, ale je to škoda, keď si môžeš časť daňovej straty "ušetriť" na uplatnenie do ďaľšieho obdobia.

    roderio je offline (nepripojený) roderio

    roderio
    Dobrý večer, v tomto roku mame ZD 21600eur chcem sa spýtať, koľko rokov naspäť je možné odpočítať daňovú stratu, ďakujem

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    roderio Pozri príspevok
    Dobrý večer, v tomto roku mame ZD 21600eur chcem sa spýtať, koľko rokov naspäť je možné odpočítať daňovú stratu, ďakujem
    ešte z roku 2007

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.