Zavrieť

Porady

Vypoved z prenajmu izby alebo bytu, rozdiel

Dobry den chcem sa opytat, ci je rozdiel vo vypovednej lehote, ak clovek prenajima byt alebo len izbu. V zakonniku je upravene ze pri prenajme bytu je vypovedna doba 3 mesiace. Avsak vztahuje sa to aj na prenajom 1 izby v byte? Ak je v zmluve zakotvene ze sa prenajima len 1 samostatna izba, ktora je sucastou bytu a vypovedna doba je 1 mesiac? Viem, ze ak by som prenajimal byt, tak musim dodrzat tie tri mesiace, avsak nie som si isty ci to plati aj ked prenajimam izbu. Dakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    tam, kde si našiel, že je "v zákonníku upravené...3 mesiace", tak tam pohľadaj takúto info. Ja osobne mám v zmluve kľudne pri prenájme celého bytu výpovednú dobu 1 mesiac, zmluvu navrhol klient.
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    draik Zánik nájmu bytu
    (3) Ak bola daná písomná výpoveď, skončí sa nájom bytu uplynutím výpovednej lehoty. Výpovedná lehota je tri mesiace a začína plynúť prvým dňom mesiaca nasledujúceho po mesiaci, v ktorom bola nájomcovi doručená výpoveď. Prenajímateľ môže nájomcovi písomne určiť dlhšiu výpovednú lehotu.
    jslancik zdroj?
    Katy a R ve´d si musel robiť zmluvu podľa toho zákna (OZ) - §710
    jslancik prenajímal som zatiaľ 2x, v obidvoch prípadoch si klienti vyžiadali výpovednú dobu 1 mesiac. Vraj pri krátkodobom prenájme... (v rozsahu niekoľkých mesiacov). Teraz sa dozviem, že je to protizákonné.
    Katy a R však ke´d sa s klientom dohodneš - tak je to dohoda - obidve strany sú spokojné.
    Ale ke´d by prišlo na lámanie chleba - tak platí zákon!
    jslancik Len ci zákon nie je nadriadený zmluve. Mohol by ma napr. Klient udať, že som mu dal podpísať protizakonnú zmluvu. Keby som to napr. chcel využiť a jemu by sa to nepáčilo. Nastastie mam mailovú komunikáciu, kde sú jasné súvislosti. Kto si co vymohol.
    Katy a R zmluvu máš mať v súlade so zákonom - tuším aj tu už bolo písané - že ak je zmluva v rozpore so zákonom, tak je v tej časti neplatná ..
    - to už odborníci možno napíšu presnejšie ..
    podľa mňa sa veru oplatí mať zmluvu podľa zákona
    draik Tak, tak, neplatna by zmluva bola iba v tejto casti. Sorry za neuvedenie §.
    grimaldi lenze ja neprenajimam byt, ale izbu v byte, a sa pytam, ci sa na to vztahuje to same ustanovenie v zakonniku?
    jslancik Čítal si, čo som ti poradil? Našiel si tam niečo iné? Ja tam žiadnu výnimku nevidím.
      zbaliť

    Vypoved z prenajmu izby alebo bytu, rozdiel

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.