Zavrieť

Porady

Paragraf 7c (2)

Predseda sa voli na 3 roky. Kto je predsedom po uplynuti tejto doby, pokial SVB nezvoli dalsieho a nema ani radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zabavac je offline (nepripojený) zabavac

    zabavac
    SVB máme založené r. 2003. Zabávať nikoho na tomto fóre nechcem. Mám neriešiťeľný problém, makoľko sme 9 bytová jednotka. Jqa ako predseda som zložil funkciu pred 4 rokmi. Doteraz nebol zvolený nový, lebo po tom čo sa dozvedeli, čo všetko obnáša funkcia predsedu im vyhovuje, že v registri som vedený ja. Radu nemáme preto, lebo pri zakladaní svb r. 2003 platil iný zákon. V novembri 2008 som zvolal zhromaždenie, kde okrem mňa prišli len 2 osoby z bytovky. Ignorujú zvolanie zhromaždenia, fungujeme asi tak, že účtovníctvo robí 1 pani a to je asi všetko. Za el., plyn sa platí priamo z účtu.
    Elena Navrátilová
    Ale aj v pôvodnom znení zákona 182/1993 bola rada. Ibaže jej členom bol aj predseda. To ste založili SVB pri odkupovaní bytov od mesta? Inak... neviem prečo sa s tým stále trápiš. Ty si zákon dodržal vzdal si sa funkcie. Pošli to ak chceš na príslušné OU že sa vzdávaš predsedníctva. Navrhni zrušenie SVB (poprípade) nájdite si správcu a zástupcu. Aj to by bolo riešenie. Určite by si sa zbavil zodpovednosti štatutára aj vnútorne.

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Keď si zložil funkciu a po piatich rokoch si zvolal zhromaždenie, to bolo z akej funkcie či dôvodu? Buď sa cítiš ako preseda a konaj tak, alebo na to skutočne nemysli, ako ti radí Elen. Každý vlastník v dome je zodpovedný rovnako.

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Znenie zákona z roku 2003:
    4) Zmluva o spoločenstve musí obsahovať

    a) názov a sídlo spoločenstva,
    b) orgány spoločenstva a ich právomoc,
    c) spôsob správy spoločných častí domu a spoločných zariadení domu, príslušenstva a pozemku,
    d) úpravu práv a povinností vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome,
    e) úpravu majetkových pomerov spoločenstva,
    f) spôsob a oprávnenie hospodárenia s prostriedkami fondu, prevádzky, údržby a opráv.

    Nejaké orgány s určenou právomocou ste mali mať - na to mal dozrieť už pôvocný majiteľ domu, lebo uzatváral zmluvu o spoločenstve. Orgány bývali zvyčajne predseda, podpredseda a kontrolná komisia.

    Asi najlepšie by bolo zohnať poriadneho správcu. Veď teraz vám tam vlastne hospodári účtovníčka a nik ju nekontroluje!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.