Zavrieť

Porady

nové tlačivá SP

Aké tlačivo mám prosím Vás použiť na prihlásenie konateľa do SP?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    truch je offline (nepripojený) truch

    truch
    sway Pozri príspevok
    [/B][/COLOR]


    A tieto tlačivá je treba podávať aj nulové? - alebo len ak je taký prípad... poprosím o radu, moc dík....
    nie, netreba podávať nulové tlačivá

    truch je offline (nepripojený) truch

    truch
    Manual Pozri príspevok
    Ako je to s konateľmi v takomto prípade:
    Jeden konateľ sro je riadne vo firme zamestnaný ako robotník a má riadnu mzdu. Za výkon funkcie konateľa nepoberá žiadnu odmenu.
    Druhý konateľ je SZČO a za výkon funkcie konateľa tiež nepoberá žiadnu odmenu. Obaja konatelia si akurát rozdelia zisk.
    Obidvaja konatelia nemajú so SRO uzatvorenú žiadnu zmluvu o výkone funkcie konaterľa.
    Treba takýchto konateľov prihlásiť do SP ?
    Ďakujem.
    Oboch konateľov v tomto prípade nie je potrebné prihlásiť do SP. Prihlásiť ich treba len ak by mali príjem z pozície konateľa . Za príjem sa nepovažujú podiely na zisku. Musel by mať napr. príjem z vreckového zo služobnej cesty, ktorú vykonal ako konateľ.

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    tweedle Pozri príspevok
    Aké tlačivo mám prosím Vás použiť na prihlásenie konateľa do SP?
    použiješ RLFO - označíš - o aký príjem ide - pravidelný-nepravidelný

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    tweedle Pozri príspevok
    ako to je s výkazmi? počula som že za zvlášť treba za konateľa a zvlášť za zamestnancov, je to pravda?
    skús pozrieť prílohy MV - Mesačný výkaz poistného a príspevkov /za obdobie/ - idú všetci zamestnanci - tak ako doteraz
    Výkaz poistného a príspevkov /139a , 139b/ -nepravidelné prílmy alebo vyplatené po skončení PP -uvádzajú sa VZ a príjmy za konkrétneho zamestnanca a obdobie
    Naposledy upravil drobeceva : 26.01.11 at 10:15 Dôvod: úprava

    truch je offline (nepripojený) truch

    truch
    Lenka1979 Pozri príspevok
    Od 1.1.2011 je pre zdravotné poistenie zárobkovou činnosťou aj príjem z dividend (podielov na zisku). Vymer.základom je príjem, ktorý v rozhod.období (kal.rok) presiahne sumu mesač. minimálneho základu. Ak príjem presiahne mesačný minimálny základ, do vymer.základu sa zahrnie len príjem nad minim.základ. Sadzba poistného z príjmu z dividend je 10% z vymer. základu, 5% ak ide o osobu so zdravot. postihnutím.

    Ak je prihlásený z titulu,že je zamestnanec, už ho znova neprihlasuješ, platíš však odvod na ZP.
    pozor, toto platí až pri rozdelení zisku za rok 2011 a ten budeme vedieť až v roku 2012.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    RLFO si myslím.

    tweedle je offline (nepripojený) tweedle

    tweedle
    takže len to nové tlačivo? neviem prečo som si myslela že sú dvojaké...ale jeden nikdy neviem, redšej sa pýtam

    tweedle je offline (nepripojený) tweedle

    tweedle
    ako to je s výkazmi? počula som že za zvlášť treba za konateľa a zvlášť za zamestnancov, je to pravda?

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    Ako je to s konateľmi v takomto prípade:
    Jeden konateľ sro je riadne vo firme zamestnaný ako robotník a má riadnu mzdu. Za výkon funkcie konateľa nepoberá žiadnu odmenu.
    Druhý konateľ je SZČO a za výkon funkcie konateľa tiež nepoberá žiadnu odmenu. Obaja konatelia si akurát rozdelia zisk.
    Obidvaja konatelia nemajú so SRO uzatvorenú žiadnu zmluvu o výkone funkcie konaterľa.
    Treba takýchto konateľov prihlásiť do SP ?
    Ďakujem.

    tweedle je offline (nepripojený) tweedle

    tweedle
    je ten robotník prihlásený ako normálne zamestanec? sú za neho platené odvody ako za zamestnanca? ak áno už ho netreba prihlasiť, aspoň podľa mňa..myslím že ani toho druhé netreba,,,
    toho druhého bude asi treba prihlasiť v mesiaci keď si rozdelia zisk,,,

    ale nie som si istá,,,

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    tweedle Pozri príspevok
    je ten robotník prihlásený ako normálne zamestanec? sú za neho platené odvody ako za zamestnanca? ak áno už ho netreba prihlasiť, aspoň podľa mňa..myslím že ani toho druhé netreba,,,
    toho druhého bude asi treba prihlasiť v mesiaci keď si rozdelia zisk,,,

    ale nie som si istá,,,
    Ano ten robotník je prihlásený v SP, ZP, zamestnávateľ odvádza z jeho mzdy riadne odvody.

    tweedle je offline (nepripojený) tweedle

    tweedle
    Manual Pozri príspevok
    Ano ten robotník je prihlásený v SP, ZP, zamestnávateľ odvádza z jeho mzdy riadne odvody.
    tak ho už netreba prihlasovať, kedže nemá zmluvu a ovýkone funkcie ale pracovnú zmluvu

    Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

    najlepšie spoznať osobne :-) ...viac Lenka1979
    Manual Pozri príspevok
    Ako je to s konateľmi v takomto prípade:
    Jeden konateľ sro je riadne vo firme zamestnaný ako robotník a má riadnu mzdu. Za výkon funkcie konateľa nepoberá žiadnu odmenu.
    Druhý konateľ je SZČO a za výkon funkcie konateľa tiež nepoberá žiadnu odmenu. Obaja konatelia si akurát rozdelia zisk.
    Obidvaja konatelia nemajú so SRO uzatvorenú žiadnu zmluvu o výkone funkcie konaterľa.
    Treba takýchto konateľov prihlásiť do SP ?
    Ďakujem.
    Od 1.1.2011 je pre zdravotné poistenie zárobkovou činnosťou aj príjem z dividend (podielov na zisku). Vymer.základom je príjem, ktorý v rozhod.období (kal.rok) presiahne sumu mesač. minimálneho základu. Ak príjem presiahne mesačný minimálny základ, do vymer.základu sa zahrnie len príjem nad minim.základ. Sadzba poistného z príjmu z dividend je 10% z vymer. základu, 5% ak ide o osobu so zdravot. postihnutím.

    Ak je prihlásený z titulu,že je zamestnanec, už ho znova neprihlasuješ, platíš však odvod na ZP.

    Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

    najlepšie spoznať osobne :-) ...viac Lenka1979
    Manual Pozri príspevok
    A čo SP ?
    Na SP nie. Iba keby mal odmenu z titulu funkcie konateľa.

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    drobeceva Pozri príspevok
    skús pozrieť prílohy MV - Mesačný výkaz poistného a príspevkov /za obdobie/ - idú všetci zamestnanci - tak ako doteraz
    Výkaz poistného a príspevkov /139a , 139b/ -nepravidelné prílmy alebo vyplatené po skončení PP -uvádzajú sa VZ a príjmy za konkrétneho zamestnanca a obdobie



    A tieto tlačivá je treba podávať aj nulové? - alebo len ak je taký prípad... poprosím o radu, moc dík....

    adam je offline (nepripojený) adam

    adam
    Ktoré tlačivo treba použiť pri pravidelnom príjme z príkaznej zmluvy? Myslím si, že to nové, zelené. Je to tak?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.