Zavrieť

Porady

hostesky a forma zamestnania

Poprosím Vás poraďáci o dobrú radu. U nás v práci si vymysleli,že pri eventoch,ktoré robíme pre zákazníkov a obch.partnerov budeme pre atraktívnosť využívať hostesky. Urobil sa konkurz a vybralo sa pár dievčat,ktoré oslovíme na túto prácu keď budeme potrebovať. No a tento víkend by mali byť prvé dve akcie. V sobotu jedna a v nedeľu druhá. Je nejaká forma zmluvy pri ktorej by som tie hostesky nemusela pri každej akcii prihlasovať a odhlasovať do SP? Pretože sú to mladé baby-stredo a vysokoškoláčky a premýšľam čo okrem dohody o vykonaní práce by bolo vhodnou formou zamestnania na tieto príležitostné akcie. Ďakujem za každu dobrú radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    katkaj
    Poprosím Vás poraďáci o dobrú radu. U nás v práci si vymysleli,že pri eventoch,ktoré robíme pre zákazníkov a obch.partnerov budeme pre atraktívnosť využívať hostesky. Urobil sa konkurz a vybralo sa pár dievčat,ktoré oslovíme na túto prácu keď budeme potrebovať. No a tento víkend by mali byť prvé dve akcie. V sobotu jedna a v nedeľu druhá. Je nejaká forma zmluvy pri ktorej by som tie hostesky nemusela pri každej akcii prihlasovať a odhlasovať do SP? Pretože sú to mladé baby-stredo a vysokoškoláčky a premýšľam čo okrem dohody o vykonaní práce by bolo vhodnou formou zamestnania na tieto príležitostné akcie. Ďakujem za každu dobrú radu
    Ešte mi napadá uzatvoriť dohodu o brigádnickej práci študentov pdľa § 227 ZP. Je to myslím výhodnejšie z hľadiska odvodov, ale neviem presné podmienky.

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    Chobot
    Ešte mi napadá uzatvoriť dohodu o brigádnickej práci študentov pdľa § 227 ZP. Je to myslím výhodnejšie z hľadiska odvodov, ale neviem presné podmienky.
    len to je to isté ako dohoda o vykonaní práce. Myslela som skôr niečo aby som nemusela každú chvíľu tie kočky prihlasovať a odhlasovať zo SP. Ale asi sa tomu nevyhnem

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    katkaj
    len to je to isté ako dohoda o vykonaní práce. Myslela som skôr niečo aby som nemusela každú chvíľu tie kočky prihlasovať a odhlasovať zo SP. Ale asi sa tomu nevyhnem
    Ešte mi napadá, že by si mohli založiť živnosť - ale bo bolo asi ešte zložitejšie pre nich.

    Ďalšou možnosťou je, že by si ich zamestnávala cez brigádnickú agentúru (napr. Nosluš). Potom uzatvoríš zmluvu s firmou a vždy keď potrebuješ, tak si len cez nich objednáš brigádnikov. Je možné dohodnúť sa aj na konkrétnych ľudí. My sme tak robili - mali sme zopár brigádnikov, ktorí ku nám chodili typovať do systému údaje a žiadali sme si stále tých istých, aby sme nemuseli nových stále zaškolovať.

    Len teraz neviem, ako je to s výškou odmeny, či sa dá dohodnúť aj osobitná, lebo oni majú určité sadzby pre brigádnikov (a vedia poslať nie len študentov, podľa charakteru práce zabezpečia hocikoho). S odvodmi a daňami problém nebudeta mať, lebo všetky tieto veci vybavuje za brigádnikov agentúra.

    Skús si tam zavolať, a popýtať sa, či by vám tak vyšli v ústrety. Za to nič nedáš. Daj potom vedieť, ako si dopadla.

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    Chobot
    Ešte mi napadá, že by si mohli založiť živnosť - ale bo bolo asi ešte zložitejšie pre nich.

    Ďalšou možnosťou je, že by si ich zamestnávala cez brigádnickú agentúru (napr. Nosluš). Potom uzatvoríš zmluvu s firmou a vždy keď potrebuješ, tak si len cez nich objednáš brigdnikov. Je možné dohodnúť sa aj na kokrétnych ľudí. My sme tak robili - mali sme zopár brigádnikov, ktorí ku nám chodili typovať do systému údaje a žiadali sme si stále tých istých, aby sme nemuseli nových stále zaškolovať.

    Len teraz neviem, ako je to s výškou odmeny, či sa dá dohodnúť aj osobitná, lebo oni majú určité sadzby pre brigádnikov (a vedia poslať nie len študentov, podľa charakteru práce zabezpečia hocikoho). S odvodmi a daňami problém nebudeta mať, lebo všetky tieto veci vybavuje za brigádnikov agentúra.

    Skús si tam zavolať, a popýtať sa, či by vám tak vyšli v ústrety. Za to nič nedáš. Daj potom vedieť, ako si dopadla.
    Vieš len to je tak keď si marketing niečo vymyslí a neporadí sa. Napadla ma aj ta živnosť ale to sú mladé baby ktoré sme si špeciálne vybrali v konkurze a nechcem ich nútiť do živnosti. A tiež ma napadlo,že sme si mohli vybrať agentúru a tá by si to vyfakturovala ale náš skvelý marketing sa rozhodol,že budeme mať "vlastné hostesky". Čiže budú prezentovať len našu firmu. Také naše "logo" . Tak sa obávam,že to pôjde asi len cez tie dohody.

    korduľa je offline (nepripojený) korduľa

    korduľa
    riesim teraz podobny problem a chcem sa spytat ci sa s nimi nemoze uzavriet zmluva o dielo?

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    korduľa Pozri príspevok
    riesim teraz podobny problem a chcem sa spytat ci sa s nimi nemoze uzavriet zmluva o dielo?
    Zmluva o dielo asi nebude vhodná. Veď oni žiadne dielo nedodajú ani nevytvoria. Oni ti poskytnú svoju pracovnú silu, nie nejaké dielo. Preto je lepšia nejaká dohoda o pracovnej či brigádnickej činnosti.
    marushqa Ahojte, tak ja robim hostesku uz dost dlho, a kazdu jednu akciu robim na zmluvu o dielo. Aj obchodny zakonnik to vraj pripusta, citala som o tom clanok na internete. Cize z vlastnej skusenosti by som Vam poradila ak nechcete nahlasovat a odlasovat ievcata, tak dajte zmluvu o dielo.

    korduľa je offline (nepripojený) korduľa

    korduľa
    tiez som si myslela, takze ked sa chcem vyhnut prihlasovaniu a odhlasovanie do SP a na DU tak mi napadla este prikazna zmluva

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Mna napada dohoda o pracovnej cinnosti, resp. dohoda o brigadnickej praci studenta a dohodnut hodinovu mzdu - a odmena bude vyplatena za skutocne odpracovane hodiny podla "dochadzky". Ked v tom mesiaci nebude ziadne podujatie, nedostanu ani ziadnu odmenu. Bolo by to ok, nie?

    hostesky a forma zamestnania

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.