Zavrieť

Porady

Poskytovanie sluzieb do ineho (clenskeho) statu a dan z prijmu

Dobry den,

chcel by som poprosit o radu ohladne zdanovania prijmu za sluzby, ktore chcem ako podnikatel FO, s trvalym pobytom na Slovensku, poskytovat do ineho statu (Rakusko). Pojde o sluzby konzultacno-technickeho zamerania (softverove) -- samotna praca bude vykonavana z uzemia SR. Znamy (uctovnik) mi vravel, ze za urcitych okolnosti je (alebo bolo) nutne vytvorit stalu prevadzkaren na uzemi, kde sa sluzby dodavaju a potom zdanovat tie sluzby tam.

Mne sa to zda hlupost, snazil som sa najst nieco v zakone o daniach z prijmov aj priamo v zmluve o zamedzeni dvojiteho zdanenia este medzi CSSR a Rakuskom ... Nic take som nenasiel (alebo tomu nerozumiem) preto by som si chcel overit u niekoho kompetentneho

Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    mouser Pozri príspevok
    Dobry den,

    chcel by som poprosit o radu ohladne zdanovania prijmu za sluzby, ktore chcem ako podnikatel FO, s trvalym pobytom na Slovensku, poskytovat do ineho statu (Rakusko). Pojde o sluzby konzultacno-technickeho zamerania (softverove) -- samotna praca bude vykonavana z uzemia SR. Znamy (uctovnik) mi vravel, ze za urcitych okolnosti je (alebo bolo) nutne vytvorit stalu prevadzkaren na uzemi, kde sa sluzby dodavaju a potom zdanovat tie sluzby tam.

    Mne sa to zda hlupost, snazil som sa najst nieco v zakone o daniach z prijmov aj priamo v zmluve o zamedzeni dvojiteho zdanenia este medzi CSSR a Rakuskom ... Nic take som nenasiel (alebo tomu nerozumiem) preto by som si chcel overit u niekoho kompetentneho

    Dakujem.

    Pokial ide o dodanie sluzby do ineho clenskeho statu, miestom dodania sluzby je tam kde ma odberatel sidlo (teda Rakusko; ak ide o zdanitelnu osobu). Pre koho budes tie sluzby poskytovat? Pre obycajnych obcanov, alebo pre nejake zdanitelne osoby (SZCO, s.r.o. v rakusku)?

    Mozes to vykonavat z domu, spoza pocitaca, ale predtym budes musiet poriesit par administrativnych veci kvoli zakonu o DPH... registracne zalezitosti.

    mouser je offline (nepripojený) mouser

    mouser
    Ide o pravnicku osobu (s.r.o.) v Rakusku, cize zdanitelna osoba.
    Registraciu pre DPH prave dnes idem riesit, skor ma zaujimala dan z prijmu.

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    mouser Pozri príspevok
    Ide o pravnicku osobu (s.r.o.) v Rakusku, cize zdanitelna osoba.
    Registraciu pre DPH prave dnes idem riesit, skor ma zaujimala dan z prijmu.
    Dan z prijmu riesis rovnako ako keby islo o dodanie sluzby v tuzemsku.
    Nic vynimocne, nic extra.
    Su to tvoje prijmy, ktore zdanujes slovenskou danou z prijmov (aktualne 19%)

    Poskytovanie sluzieb do ineho (clenskeho) statu a dan z prijmu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.